Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Beu, én emlékszem rád, persze! Hát, az biztos, hogy egyedül sose szánom rá magam a tornázásra, úgyhogy kerekedjünk fel. (Rettentő béna vagyok.)
Nekünk ugye nagyjából egyidősek a gyerkőink? Janka 13 hónapos lesz hétfőn.
Nem is hallottam erről a játszóházról. Azért egyszer majd megnézzük.
A krupp maga nem vírusos betegség, hanem állapot, amit egy másik vírus idézhet elő, többnyire takonykór. Vagy allergia is kiválthatja. Lehet, hogy nem túl szakszerűen írom. Lényeg, hogy valamilyen hatásra beszűkül a gége, és kisebb-nagyobb mértékben fulladozik a gyerek, főleg éjjel. Köhögésnél, vagy sírásnál. Ez igazából a Pseudo-krupp, de mindenki csak kruppnak mondja.
Eszter, én is franciás volnék, épp fordítok egy francia könyvet. Kép Majd kérek tőled segítséget, ha elakadok. Kép
Mi is szoktunk sétálni a mormon templom felé, ott remekül lehet motorozni és biciklizni. Szánkózni hol szoktatok?
Nyetus, milyen tanár vagy?
Én semmiképp nem szeretnék tanítani, utálok. Kép Amúgy latint taníthatnék, ha valamit.
Mindenkinek puszi, Klára
És örülök, hogy szép csöndben gyülekezünk Kép
klara
 
 


Sziasztok!
Megérkeztünk Kékesről.Nagyon szupi volt.Szánkóztunk és síeltünk is .Én még nagyon kezdő síelő vagyok de a férjem már régóta nyaggat így kipróbáltam.Szóval már én is várom a tavaszt nagyon ennyi elég volt a hóból.
Beu,
mikor nyit ez a játszóház?
Én angol tanár vagyok de csak nyelviskolában tanítottam főiskola alatt.Annyira gyalázat volt a fizetés,hogy nem engedhettem meg magamnak, hogy tanítsak, így a Marriott szállodában dolgoztam.Mivel olaszul is pötyögök így felvettek és fizették a másoddiplomámat-reklám-marketing menedzser is vagyok-a vendéglátóiparin végeztem el amikor dinimini született.
Szóval ez vagyok én.Amúgy nagyon klassz volt a szálloda csak mostanra már teljesen kicserélődött az a banda akikkel dolgoztam és így nem biztos, hogy visszamegyek.
Én mindig szerettem a tanítást és így gyerkőc(ök) mellett szerintem ideális lenne, legalábbis nekem.
Persze még meglátom mit hoz a jövő.
Na sziasztok,megyek lekezelem az izomlázam.
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Vadiúj BMX eladó 10 ezerért!
3 hete vettük a lányomnak, 15 ezer az Auchanban, de közben megörököltünk egyet, így eladnám.
Garanciális, gyári csomagolásban. (Bp.)

Érdeklődni 30/387-73-56
titati
 
 

 
 

Sziasztok!
Eszter! Üdv itt!
Igen-igen, én is tavaszt akarok. Úgy szeretem, és annyira hiányzik mindig. De az láttam, hogy hétvégére már jobb idő lesz. Reménykedek, 15-én menni akarok ünnepelni emberek közé. Kicsit rátelepedett már a hangulatomra ez a tél.

Klára!
Lőrinc 19-én lesz egy éves. Az majdnem egyforma! Hol van a mormon templom?

Nyetus!
13-án nyit, legalábbis azt mondták, bár még eléggé kezdetleges állapotok uralkodtak.

Mennyi pedagógus! Én is az lennék. Magyar-töris gimis tanár. De már pályaelhagyó vagyok, elvégeztem a jogot, és most jogászkodom. De oktatási jogokkal foglalkozom!
Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Ahogy olvasgatom az üziket, szinte mindannyian pedagógusok vagyunk, vagy voltunk. Jó kis társaság, természetesen pozítiv értelemben.
Beu! Az okt. jogok kérdése mostanság elég izgi, néhányszor szeretném ha a tanároknak is lenne némi joguk, persze azokra vonatkozik akik nem esnek túlzásba attól, hogy ők azok. A diákokat meg nem mindig kell félteni, általában a jogaikat jól tudják. Milyen témák kerülnek hozzád?
A mormon templom a Tihany téri ovinál, a Csernyus és a Tihamér utca kereszteződésénél van.
Mennyit tudsz a játszóházról?

Klára! Milyen jellegű könyvet fordítasz? Ha tudok és szükséges, szívesen segítek. Most, hogy nem tanítok, kezdek erősen felejteni.Miért utáltad meg a tanítást?

Szánkózni az utcában voltunk illetve az Örs vezér útján levő ún. kutyasétáltatón. Ha a nagyobbikkal is megyünk, akkor a Kőszeg utcánál levő játszótérnél levő dombon is csúsznak a gyerkőcők.

Nyetus! Az angol legalább mindig használható, és nem megy ki a divatból. Melyik területre akarsz majd visszatérni?

Sziasztok, Eszter
szti
 
 


Sziasztok, tanárnénik! Kép
Eszter, hát én a Pázmányon tanítottam "gyógylatint", vagyis nem szakosoknak kötelezőt, és a merev ellenállás, amibe ütköztem, igencsak kedvem szegte. Az ELTÉn is volt pár csoportom, őket szerettem. Az a helyzet, hogy csak a tehetséges és igyekvő diákokkal bírok együttműködni, velük szárnyalok, de az nem stílusom, ha olyanokba kell belevernem az anyagot, akik nem is tudnak és nem is akarnak. Kép És hát ez nem túl jó tanári attitűd, tény ami tény. Nyelvvizsgára vagy felvételire szívesen felkészítek bárkit, de a ragozások bebifláztatása kölcsönös kínszenvedés. Hát így. Nem vagyok büszke erre az "arisztokratikus" hozzáállásomra Kép de inkább nem erőltetem, ami nem megy.
Lelki (vallásos) könyvet fordítok franciából, majd ha van valami konkrét gondom, jövök kérdezni. Kép
A Kőszeg utca merre van? A fiam is dombot szeretne a szánkózáshoz, de nem találtunk. Lehet, hogy még ezen a héten is lesz alkalma szánkózni? Micsoda március! Érdekes, 4 éve, amikor született, szintén esett a hó. (Merthogy hétfőn volt a szülinapja.) Kép
Beu, tornát nem felejtem ám! Kép
Pusza, K.
klara
 
 


A XV. kerületiek topikjába tettem fel két képet gyerkőimről, ha gondoljátok, nézzetek be oda!
Pusza, K.
klara
 
 


Eszter! Az mormon templom? Szoktam arra sétálni, és mindig nézem, hogy ez meg mi. Jó sok pénze lehet az egyháznak.
Oktatási jogok. Egyszer a játszótéren kibeszéljük, írásban bele sem kezdek. Mindenesetre érdekes munka.

Klára! Nem irigyellek. Mindkét egyetemen tanultam 1-1 évig latint, és nem volt a kedvencem. Értelme nem sok, egy év alatt megtanulhatatlan nyelv. Másodszorra is olyan volt, mintha még sosem tanultam vola. Gyerkőcöket meglestem: nagyon édesek! Janka már jár? Jól látom?

Holnap teszek fel én is Lőrincről. Többiek is!!!!

Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Eszter,
Még nem tudom mit hoz a jövő,szeretnénk még egy babót aztán majd meglátom.
A kislányod már szobatiszta?Én úgy megörültem mert dini ma bekakilt és utána odajött és mutatott a pelenkájára és azt mondta va ami azt jelenti van kaka.Bízom benne, hogy nyáron szobatiszta lesz.A beszéddel egyre jobban haladunk,mindent utánoz és mondja az első szótagot.
Klára,
Aranyosak a fotók!Este megpróbálom átalakítani a profilomat és teszek fel képeket.Ha minden jól megy holnap már megnézhetitek,hogy szánkóztunk a Kékesen.Ti a xv.ker.-ben laktatok?
Nekem mint laikus tetszik a latin(talán az olasz miatt),sok sikert a fordításhoz!Csodállak, hogy két gyerkőc mellett még erre is van energiád.
Beu,
Lőrinc nagyon cuki a profilodban és a neve is aranyos!
Hol lezs pontosan az a játszóház,a rákos patak partjánál a füredi végén?
na megyek,sziasztok és bocs a helyesírási hibákért de lusta vagyok!
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Nekem is tetszik a Lőrinc név. Kép
A XV. kerületben a szüleim laknak, mi meg tulképp a "határon". De nagyon sokáig ott laktam, gyerekkori emlékeim oda kötenk. Abban a topikban nagyobb élet folyt jó ideig, mint itt, ezért oda járogattam (-tok). De nagyon örülök, hogy már itt is vagyogatunk páran!
Fordítanom muszáj, mert kiakadok, ha semmi agymunkát nem végzek. Mondhatni idegbajos leszek. Energiám csak a háztartás rovására van rá, a lakás közben szalad. Kép Dehát ez van.
Mormon templom Kép Hát igen, nem egy szegényes viskó.
Janka jár már, vagy két hónapja. Nálunk elég korán csináltak minden mozgást mindketten, Gellért a beszédet is. Na, a szobatisztaságot azt nem siette el, viszont amikor végre elkezdte érdekelni, akkor gyorsan és szinte rögtön éjjelre is elhagyta a pelust. Akkoriban már textilt használtunk, ez meggyorsította a folyamatot. Kép
Kép Sziasztok, Klára
klara
 
 


Klára, szóval a Ph.D-nél tartottunk. Az enyém jogi lesz. Majd kitalálok valamit. Én is dolgozom itthon, láttam te is fordítasz. Általában ez van, inkább a pénzkeresést választja az ember a Ph.D írása helyett. Nálatok egyébként mennyire osztogatják a phd-t? Jogból alig-alig, általában tanszéki presztizs-kérdés, hogy kit engednek el a védésig, és évente összesen csak páran kapják meg. (én Pécsen csinálom, az ottani viszonyok ezek.) De nagyon segítő kész a pécsi csapat, szeretem a profomat.
karaszine
 
 


Sziasztok!
Klára!Megnéztem a fotókat, nagyon- nagyon aranyosak a gyerekek, éppen a topicok között kószáltam amikor felfedeztem Gellért fotóját és aznap este olvastam az üzidben, hogy ott található. Ma pedig Jankáét is megnézte.Pont ellentétes színeik vannak az én gyerkőceimmel, akik barna hajúak és szeműek. Én is meg próbálom megmutatni őketz nektek, de egyedül nem tudom feltenni, hacsak ne adtok tanácsot. Ilyenkor Apócánk már alszik.
Kicsit irigyellek a latinért, én azt vártam, hogy a főiskolán lesz latin, de nem így történt. Utána meg a kiegészítő képzésen éppen abban az évben szüntették meg az oktatását amikor én kezdtem. Szerintem töritanárként nagy szükségem lenne rá. Egyedül mennyire tanulható ez a nyelv?
Milyenek a gyerekek egymáshoz?

Nyetus!Ancsa még nem szobatiszta, de épp tegnap szólt, hogy bekakilt, én is nagyon örültem, meg ő is, hogy megdícsértem. A nyártól én is sokat várok e téren. Nála egyébként minden lassabban megy mint Juditnál,nála tényleg megfigyelhető a gyerekek fejlődése. Mindent megért és elmutogat, kifejez, de a beszéddel azért vannak gondjaink. Jónéhány szót mond és apróbb mondatokat is, de nem nagyon igyekszik, szótagokat nem mond, vagy tud egy szót teljesen, vagy sehogyan sem mondja.
Ha a jövő héten jó idő lesz szervezhetnénk egy sétát!

Beu! Én is szívesen beszélgetnék az okt. jogokról. Ma benn voltam a suliban és drága ig.hely. barátságosan megkérdezte, hogy mikor akarok visszamenni, majd hozzátette, hogy olyan messzire két gyerekkel hajlandó lennék bejárni. Majdnem visszakérdeztem, hogy netán nincs helyem, meg stb. Szóval rosszul esett a dolog. Hol lehet megtalálni Lőrinc fotóját?
Minden jót.
Eszter
szti
 
 


Sziasztok,
Hát tegnap akartam feltenni fotót de a gép nem enged 300kbt-nál nagyobb képet feltenni,a mi képeink pedig mind nagyobbak.Mit kell ilyenkor csinálni,le lehet kicsinyíteni valahogy?
Eszter,
sétálásban benne vagyok,meg a játszóház is érdekel amiről Beu írt.
Ma már jobb idő van,remélem így is marad!
Segítsetek ebben a kép ügyben!
köszi és sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Fényképek feltétele: az a kérdés, hogy milyen képnézegető/képszekesztő programotok van (pl ACDSee, Microsoft Fotoeditor). Meg kell keresni a resize menüpontot, és ott lehet csökkenteni a poixelszámot, a mentésnél meg beállítani, hogy ne 1005-os minőségben mentsen, hanem mondjuk 80. Így kellően kicsi lesz a kép. Nem tudom, érthető-e. Kép
Másik magyarázat: a PHDről elkezdtünk beszélgetni egy másik topikban, de kértem, hogy inkább jöjjünk ide, mert nagyon OFF volt. Ti meg úgyis szintén mind érdekeltek vagytok másoddiploma és társai ügyében. Kép
Szóval PHD: hasonló nálunk is, az ókortud. doktori iskolában, ahová én tartoztam, évente ált. 1 védés van. De aki odáig eljut, azt már nem szivatják. Itt az ELTÉn szintén 1-2 jogi PhD-t avatnak évente. De azért összességében ez elég sok, mert rengeteg doktori iskola van, és pl angolból azért többen végeznek. Én nem is annyira a pénz miatt fordítok, hiszen annyira keveset kapok érte, hanem, hogy ne épüljek le teljesen agyilag. Egy jogászPhD mennyivel több, mint egy sima jogászdoktor? Ha kicsit nagyobb lesz a babód, annyiban könnyebb lesz, hogy ráhagyhatod másra, és elmehetsz pl könyvtárba. Kép
Séta: mi is hadd!!! Meg bicajozni a mormonékhoz. De csak ha tényleg itt a tavasz. Előbb úgyis kész kell lennie a fránya fordításnak.
Eszter, az enyémek se szőkék, inkább világosbarna a hajuk. Kép A II. kerületben tanítottál, ugye? Hol? (Mi ott laktunk tavalyig.)
Gyerekek egymáshoz: hááát... kb mint cicus meg a blöki. Na jó, néha röhögtetik egymást, de főleg az megy, hogy ne nyúljon a játékokhoz. Gellért némelyik játékot inkább elő sem veszi, nehogy a hugi kezébe kerüljön. Kép És nálatok?
Latint persze, tanulhatsz egyedül, ha van elég önfegyelmed, hogy tényleg foglalkozz vele. Nekem mindig kudarcba fulladnak az ilyen akcióim... Ajánlok könyvet is, ha gondolod, vagy segítek. Nagyon örülök, hogy végre valakik pozitívan gondolnak a latinra. Kép Szerintem nagyon jó nyelv, érdekes és logikus. És mivel nem kell beszélni rajta, kevésbé frusztráló, legalábbis számomra.
Sziasztok, Klára
klara
 
 


Bocs, term. nem 1005-os minőségben, hanem 100%os minőségben. Kép
K.
klara
 
 


Köszi Klára,
Én nem vagyok egy nagy guru műszaki téren de megmutatom este a férjemnek aztán hadd dolgozzon egy kicsit vele!Remélem nem sokára sikerül felraknpm a képeket.
Sétába benne vagyok,akkor egy nagy csapatot összehozunk!
Tanulást és agymunkát illetően én amikor másoddiplomáztam a KVIF-en akkor született dinimini.Hát akkor én úgy elfáradtam,hogy azt mondtam soha többé nem ülök iskolapadba sőt tanulni sem akarok.Persze azóta eltelt 1,5év és most már úgy gondolom,hogy ha tanítást választom akkor lehet, hogy megpróbálnám az egyetemet de csak akkor ha a gyerek(ek)már nagyobbak.
Addig elég ha ők szívják az agyamat.Sajna én is sokat felejtek és idegesít is de a max amit megteszek,hogy olvasok és filmeket nézek angolul.Az olaszom az rosszabb mert már érzem,hogy nehezen jutnak eszembe a szavak.
Na megyek mert vár a takarítás,vasalás stb....
Minta háziasszony.nyetus.
nyetus76
 
 


Köszi Klára,
Szóval nálam első gyerek, 10 hónapos, Andrásnak hívják. Budapesten dolgoztam (dolgozok), de Velencén lakunk. sziasztok mindenkinek.

Phd: Nem csak az idő a baj, hanem inkább az, hogy leülni és ennyire másra koncentrálni, ráadásul időre, két etetés között, meg alvás alatt, szinte stopperral mérve rá az időt, az nem megy. Leülni, hogy óra indul és most tudományos munka. Kéne pár óra, míg az ember áthangolódik ,eszébe jutnak a korábbi ötletei, de addigra már annyira hiányzik a bébi meg már menni is kell haza, hogy nem is volt szinte értelme az egésznek (Kati néni néha vigyáz rá)
A jogi doktorit, a dr.-t a diplomával adják, és a Ph.D ugyanazt jelenti mint nálatok. Nekem elsősorban a diplomám nemzetköziesítéséhez kell (magyar jogi diploma az Eu-ban nem mindig nyerő). Nincs mindenkinek olyan jó dolga, mint nektek nyelvszakosoknak!
Más: angol: nem tudom, hogy lenne-e kedvetek (ha jól láttam Nyetus aki angolos)fordítani szerződést magyarról angolra. Ügyvéd vagyok, de a gyerek mellett csak a magyarra van időm, meg nem is vagyok hejde nagy angolból. Szakszavakban szívesen segítek, de a szöveget le kellene fordítani. Természetesen pénzért gondoltam. Ha valakinek van kedve, írjon akár ide, akár saját mail-re: abrahamor@axelero.hu
jó hétvégét mindenkinek!
karaszine
 
 


Mindenkinek,
Elnézést, ha más is angolos,annak is szól az ajánlat természetesen. Én még új vagyok itt, nem nagyon tudom, hogy ki mivel foglalkozik.

üdv mindenkinek
karaszine
 
 


Sziasztok!
Remélem valóban közeledik a tavasz, namcsak az időjósok mondják, ezzel együtt viszont be kell vásárolnunk. A nagyobbik szinte minden előző évszaki ruháját kinőtte, pólók, pulcsik maradtak. Ancsa pedig a csizmás időszak alatt az átmeneti cipőcskéjét nőtte ki, neki legalább a felsőruházat megoldott Judit által.

Klára! örömmel venném, ha ajánlanál latin könyvet, "rengeteg" szabadidőm mellett azért belekóstolnék. A Budenz József Általános iskolában tanítottam, most már gimnáziumi része is van, a Budakeszi és a Hűvösvölgyi út között van. Egyébként 1990-ig én is ott laktam a Labanc utcában. Ismered a felsorolt helyeket?
A gyerekek témáról legközelebb írok. A sétához titeket is várunk.

Nyetus! Most utólag én is gondolkodom, hogy végeztem el két iskolát a gyerek majd a kettő mellett, csak a nagyik segítségével ment, de nagyon kifárasztott. Az anyukám az egyetem után azt mondta, hogy vidékre költözik, ha még valamibe bele vágok a közeljövőben. most éppen egy dolgot szeretnék: megtanulni vezetni. Tavaly volt egy kísérletem, de nem ment. Talán ősszel újra neki megyek.
A házimunka engem is mindig vár, Az keserít el, hogy semmi látszata annak amit csinálok, délben még rend van, este pedig minden olyan, mintha semmit sem tettem volna a lakásban.
Várjuk a sétálást.

Szia Karaszine! Üdv Neked itt. Türelmet és kitartást a gyerkőchöz és a tanuláshoz.

Szép időt és kellemes ünnepet.
Eszter
szti
 
 


Sziasztok,
Pont most jövünk hűvösvölgyből,ugyanis anyukámék ott laknak.Jókat szoktunk csavarogni,nagyon szeretem azt a részét a városnak.
Képzeljétek tegnap elmentünk abba a játszóházba amiről írtatok korábban.Nem ez volt az uticél de megláttam, hogy nyitva és bementünk.Hát nem voltam elájulva.Szerintem kicsiknek nem való igazán, inkább nagyobbaknak akik rohangálnak meg dühöngenek a felfújt várakban,folyosókon.
Persze az is igaz hogy sokan is voltak.Talán hétköznap jobb menni.Viszont nem olcsó.Az van kiírva,hogy az első fél óra 500,utána percenkénti számlázás.Ehhez képest szemrebbenés nélkül elkért egy ezrest 45 percért.Aztán reklamáltam és visszakaptam a visszajárót.
Szóval inkább az állatkerti játszóra szavazok.
Karaszine,
köszi a lehetőséget,nem tudom mennyire menne nekem ez a jogi szöveg de küldök mélt ha aktuális lesz.
Klára, még azt akartam kérdezni, hogy nektek a bölcsi kizárva vagy gondolkodtál rajta?

sziasztok,további jó hétvégét!

ja a lényeg!sikerült a profilomba betenni képet diniminiről.Ide még nem megy a beszúrás mert vmi miatt nehezen megy a kicsinyítés.
nyetus76
 
 


Szia Nyetus!
Hogy lehet megnézni a profilodban a képet?
Nekem a nagyszüleim laknak az említett részen, a Hűvösvölgyi út elején. Mikor gyerkőc voltam, gyakran jártunk a Nagyrétre kirándulni, át a Ságvári ligethez, úttörővasút stb.
Egyre inkább nincs kedvem a játszóházhoz a leirások nyomán, marad a szabad levegő, úgyis egészségesebb.
Eszter
szti
 
 


eszter,
klikkelj a nevemre oldalt.
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Na mit szóltok, hogy kitavaszodott! Végre! Hát akkor abba a Fogarasi játszóházba nem megyünk mi sem. Ha Janka is elkezd motorozni, akkor irány a mormon templom!
Eszter, én is nemrég tanultam vezetni, Janka már a pocakomban volt. Rengeteg nehézség volt, amíg csak a férjem vezetett, ha orvoshoz kellett vinni minket, szabadságot kellett kivennie. Nem lettem épp nagy sofőr, de elboldogulok. Kép
Latinkönyv: kicsi, rövid és praktikus a Játszva latinul c. könyvecske, rózsaszín, a korda nyelvkönyvek sorozatban jelent meg, 1991-ben. Valaki felvételire készült fel belőle. Kép Nekünk történetesen van belőle kettő, szívesen kölcsönadom.
Ismerem a Hűvösvölgyi út környékét, bár mi a Bimbónál laktunk (felső részén, "úri" hely, de a lakás béna volt). Sokat jártunk kisvasutazni meg fogaskerekűzni mi is.
Karaszine, abszolút megértelek. Ugyanígy voltam a PhD-val, aztán végül mégis megírtam. Nyugi, neked is fog sikerülni! Tulképp nem is lett rossz, legalábbis a bírálók meg a bizottság megdicsért. (Persze mindannyiukkal jóban vagyok, de a mi tanszékünk már csak ilyen családias - a kis szak nagy előnye Kép)
Nyetus, Janka szinte biztos, hogy nem megy bölcsibe, de idén semmiképpen. Elvileg az oviba év közben is mehet mint tesó (a vegyes csoport miatt), nem csak szeptemberben, amikor 3,5 lesz.
Ti végül döntöttetek valamit ez ügyben?
Na megyek, mert Gellért szülinapját ma tartjuk a nagyszülőkkel (már 1 hete volt egyébként).
Puszi mindenkinek, Klára
klara
 
 


sziasztok,
tényleg itt a tavasz,megdumálhatjuk a közös sétát vmikor.
Klára,bocs már mondtad, hogy Janka nem lesz bölcsis,igazából Esztert akartam kérdezni bölcsi ügyben,nem tudom miért írtam a te neved.Bocs.
Gellértnek sok boldogságot így utólag is!
Olyan nagy fiú!Hihetetlen,hogy ilyen nagyok lesznek ezek a kismanók.Gyorsan megy az idő.
Mi egyébként megnézzük a bölcsit,áprilisban lesz nyilt nap,aztán majd meglátom,hogy szimpik e.
Úgy gondolom (most),hogy ha tetszik dininek akkor heti kétszer,háromszor elvinném délelőtti játszásra.
na,megyünk vásárolni,sziasztok.
nyetus76
 
 


Üdv mindenkinek!
Éljen a tavasz! A sétákhoz azt hiszem elég mobilak tudunk lenni, általában a péntek kivételével minden délelőtt jó, és az alvókhoz
is tudunk igazodni, mert Ancsa csak 1-kor alszik.Próbáljunk találni egy napot, az időjárás függvényében.

Nyetus!Megtaláltam a profilt, nagyon aranyos Dini, majd élőben is megcsodálom.
A bölcsi valószínűleg kimarad, mivel ősszel még nem akarok vissza menni dolgozni, és mivel nem akarunk több gyerkőcöt kiélvezem babázással ezt a három évet, Ancsa úgyis olyan mint egy baba, mindenhol gömbölyű és nagyon kedves.

Klára!
Tőlünk is boldog szülinapot Gellértnek, remélem jól sikerült az ünneplés.Nálunk a jövő héten esedékes.
A vezetéssel kapcsolatban nekem is ua. problémák vannak, hogy mindig a férjemre utalódunk, ha nem akarunk sokat utazni, illetve fontos az idő. Ráadásul ugye két gyerekkel minden még bonyolultabb, de ezt te is tudod. Melyik autós sulinál tanultál?
A Bimbó út annyiban érintett, hogy a Móricz Zsigmond gimibe jártam és sok osztálytársam jött a Rózsadomb különböző részeiről.
A latin könyvet szívesen kölcsön kérném, ha valamikor majd sikerül személyesen is találkoznunk.

Holnap Judit osztályával múzeumba megyek mint segítőp szülő és tanár, anyós vigyáz majd Ancsára. A Természettudományi Múzeumba megyünk, "tapogatós" kiállításra, jó lesz kicsit kimozdulni.
Judit második lett az iskolai matekversenyen, 1 ponttal maradt le az elsőtől, nagyon örültünk eredményének.
Ha tudtuk ajánljatok időpontot a sétára.
Beuról tudtuk valamit.
Pusz, Eszter
szti
 
 


Üdv mindenkinek!
Éljen a tavasz! A sétákhoz azt hiszem elég mobilak tudunk lenni, általában a péntek kivételével minden délelőtt jó, és az alvókhoz
is tudunk igazodni, mert Ancsa csak 1-kor alszik.Próbáljunk találni egy napot, az időjárás függvényében.

Nyetus!Megtaláltam a profilt, nagyon aranyos Dini, majd élőben is megcsodálom.
A bölcsi valószínűleg kimarad, mivel ősszel még nem akarok vissza menni dolgozni, és mivel nem akarunk több gyerkőcöt kiélvezem babázással ezt a három évet, Ancsa úgyis olyan mint egy baba, mindenhol gömbölyű és nagyon kedves.

Klára!
Tőlünk is boldog szülinapot Gellértnek, remélem jól sikerült az ünneplés.Nálunk a jövő héten esedékes.
A vezetéssel kapcsolatban nekem is ua. problémák vannak, hogy mindig a férjemre utalódunk, ha nem akarunk sokat utazni, illetve fontos az idő. Ráadásul ugye két gyerekkel minden még bonyolultabb, de ezt te is tudod. Melyik autós sulinál tanultál?
A Bimbó út annyiban érintett, hogy a Móricz Zsigmond gimibe jártam és sok osztálytársam jött a Rózsadomb különböző részeiről.
A latin könyvet szívesen kölcsön kérném, ha valamikor majd sikerül személyesen is találkoznunk.

Holnap Judit osztályával múzeumba megyek mint segítőp szülő és tanár, anyós vigyáz majd Ancsára. A Természettudományi Múzeumba megyünk, "tapogatós" kiállításra, jó lesz kicsit kimozdulni.
Judit második lett az iskolai matekversenyen, 1 ponttal maradt le az elsőtől, nagyon örültünk eredményének.
Ha tudtuk ajánljatok időpontot a sétára.
Beuról tudtuk valamit.
Pusz, Eszter
Lehet, hogy megint kétszer küldődik el.
szti
 
 


sziasztok,
Diniminimnek sikerült megfáznia ebben a jó időben,így most elég taknyos de semmi komoly.
Ha gondoljátok pénteken talizhatunk.
esetleg délelőtt 10 óra jó lenne nektek?
Persze remélem addigra már nem folyik így az orra.Ha titeket amúgyis zavarna ez az orrfolyás(ki tudja lehet, hogy átragasztja vagy mit tudom én),akkor tegyük át a jövőhétre.Semmiképp nem akarnám,hogy atöbbieket esetleg megfertőzze.
Persze elég ártalmatlannak tűnik de ki tudja.
Na most ennyit,írjatok,hogy akkor mi legyen.
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Nekünk picit jobb lenne ovi után, mert akkor nem kéne kétszer mennem arra, az ovi ugyanis irányban van felétek. Délelőtt inkább a jövő héten vagy utána alkalmas, mert még mindig nem végeztem a fordítással, még gyorsan ellenőriznem kéne a lektor javításait. Sajnos Jankának eszében sincs aludni, így meg nehéz. Kép
Ha a délután jó nektek, akkor fél 5 körül ideális számunkra.
Eszter, gratula az ügyes Juditnak!!! Azért az jó érzés, ha az ember gyereke "megdicsőül" egy versenyen, na. Kép Latinkönyvet odaadom, ha sikerül a tali. Vezetés: a Ring nevezetű autósiskolában tanultam, amely igen jó hírű. Az elmélet a 2. kerületben van (minő véletlen), de a gyakorlat bárhol megoldható. Az oktatómat nagyon tudom ajánlani, direkt a majrés anyukákra van specializálódva Kép Múzeum biztos izgi volt.
Ma du. mennénk a Vezér játszóra (vagy akár másikra, ami nektek jobb), ha gondoljátok, megbeszélhetünk valamit. (Még a szüleimen múlik, mert lehet, hogy el kell fuvaroznom őket vhová.)
Kép K.
klara
 
 


Csajok,
Akkor legyen a jövőhét,mert dini most már jobban szörcsög mint eddig és elég nyűgös is.Remélem azért nem komolyodik ez a vmi.Hétfő?
Ti használtok orrszívót és ha igen milyen típusút?
sziasztok,írjatok.
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Nekünk szerencsésebb a délelőtt mert Juditért 4 és 5 között megyek és kétszer rockizni visszük, kedden más megy érte. A csütörtök du. az egyedüli müködőképes. Délelőtt viszont a péntek kivételével minden jó.Próbáljuk meg, hogy mindhármunknak jó legyen, illetve hétfőn, kedden kinézünk a mormonokhoz 10 körül.
Orrszívó-porszívót használtunk Juditnál, egyszerűt, ami volt a gyógyszertárban, Ancsánál hat kéz is kevés lenne.
Most megyek, holnap hosszabb leszek, de még főznőm és vasalnom kell/ene.
Eszter
szti
 
 


sziasztok,
akkor megpróbálunk mi is kinézni a mormonokhoz hétfőn.remélem tudunk talizni mind a 3an.
én is megyek mert dini itt ül az ölemben és engem akar!
pusza
nyetus76
 
 


na hello mindenkinek,
hétfőn még sétáltunk,igaz csepegett az eső de dinivel nem lehetett bírni.Eszter mi van veletek?
sajnos mi lebetegedtünk,nem volt véletlen dini hisztije,sajnos a náthája kissé elfajult-piros torok,kruppos köhögés..és átadta nekünk is,így most magamon kívül két pasit ápolok.
remélem most már hamarosan elvonulnak a vírus felhők és nekünk is kitavaszodik.
klára,
ide is írj!
pusza
nyetus76
 
 


Sziasztok! Sajna ma meg tegnap de. nem tudtunk menni, meg az idő sem volt elég szép. Kép Ne haragudjatok, ha vártatok. Ami biztos jó: a Húsvét utáni kedd, mert az oviszünet. Vagy Nagypénteken délelőtt. Mert Gellérttel mindenképpen ki kell menni valahová, nem aszalhatom itthon. Kép
Orrszívó: nekünk van egy üveg meg egy műanyag, de egyik sem jó, illetve a porszívónk sem. Szóval elég béna, nem szív igazán hatékonyan. És valamiért a trutymó bemegy a porszívóba belőle, és rettentő büdös az egész. Szóval utálom. Na és lefogni őket, hát az is gyász. Gellért már régóta tud orrot fújni, de sokáig nem volt elég hatékony. A gégészeten van egy szuper orrszívó, olykor inkább bevittem oda. Kép
A mandulaműtét óta Gellért szerencsére valóban ritkán beteg, Jankát meg eleve keményebb fából faragták, úgy látom. Kép
Eszter, majd viszem a latinkönyvet is.
Pusza, K.
klara
 
 


klára,
nekem a Nagypéntek jó,utána elutazunk Sopronba.
Remélem tudunk talizni.
Hát most szívjuk dinim orrát rendületlenül,nagyon utálja,egyedül nem is tudom lefogni.nekünk elektromos pesztonka nevű orrszívónk van.azért kérdeztem egyébként mert barátnőm szerint ekkora gyereknek ez már kicsi,vegyek porszívósat.mivel eddig nem nagyon kellett nem vettem de most nem is fogok mert úgy tűnik talán elég ez is.főleg,hogy írtad klára,hogy milyen most még elhalasztom a dolgot.
sajnos ma nem evett semmit,csak teát ivott és nagyon izgulok,hogy ne legyen semmi komolyabb.leginkább a krupp miatt,mert bízom benne,hogy nem jön ki neki ettől a náthától.
Klára,te milyen szereket használsz kruppra?állítólag vannak homeós szerek is,esetleg tudsz ilyet?
na jó,nem aggodalmaskodom tovább

sziasztok
nyetus76
 
 


Nyetus, bocs, hogy csak megkésve válaszolok: kruppra - én nem szoktam beadni a Rectodeltet, mert olyan súlyos rohamunk nem volt szerencsére, de van itthon. Fluimucilt vagy ACC-t adok köptetőnek, aztán Fenistil cseppek, Spiropent (ez hörgőtágító). Cvitamin, orrcsepp. Párologtatni jó, vizes lepedő vagy citromos eukaliptusz illóolaj, vagy sóbarlang. Roham esetén hideg pára (hűtő vagy zuhany vagy csak ki a levegőre bebugyolálva). Orrszívás gyakran. Homeobogyóban nem vagyok nagy szaki, mintha a Spongia lenne erre való. (Van egy kruppos topik, ott jól összegyűjtöttünk mindenféle praktikát, hasznos lehet megnézned azt is.)
Ha iszik Dini, akkor nincs olyan nagy baj, az evést majd behozza. Nyugi! Kép
Ezzel a trutymó idővel egyenes arányban a kedvem is tiszta trutymó és depi. Kép Annyira magam alatt vagyok, hogy inkább nem is írok többet most. Még néptáncra sem mentünk.
Eszter, mit szólsz a Nagypéntekhez? Viszem a latinkönyvet. Kép
Puszi, K:
klara
 
 


Klára,köszi!
Úgy tűnik megúsztuk a kruppot,még folyik az orra és köhög de talán már múlik.Már evett is vmicskét,ugyan az evés nem az erőssége amúgy sem.
Hihetetlen de úgy kell belekönyörögni pár falatot.Nagyon rossz evő sajnos.
Remélem jön a jó idő mert 2 napja nem voltam kinnt és én is tiszta hülye vagyok ilyenkor.Minden idegesít stb.Na ennyit mára.
Ciao
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Bocs, h igy berobbanok a beszelgetesbe, de surgosen segitsegre lenne szuksegem. Mi is Zugloban lakunk es most 8 honapos kisbabank van. Mivel szeretnek visszamenni majustol dolgozni, melle keresek gyermekfelugyelot, napi 8 oraban.
Eddig sajnos nem sikerult talani, illetve volna egy de tul draganak itelem.
Nagyon megkoszonnem, ha segiteni tudnatok, de a tanacsokat is szivesen fogadom.
udv
Moku
moku
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tűntem el, csak három napja elkapott egy jó kis nátha köhögéssel megspékelve,ezért és az idő miatt nem nagyon dugtuk ki az orrunkat. Remélem most már tényleg lesz javulás, mindenkire ráfér a napsütés, a nagypénteki találkozó jónak tűnik, szerintem ott leszünk.
Szerintetek miért vagyunk ilyen kevesen ezen a topicon?
Moku! A hétvégén megkérdezem egy ismerősömet a kérdéseddel kapcsolatban, neki van forrása, csak nem tudom milyen időre vállal gyerkőcöt. Majd informállak.
Megyek, alvás előtt még beveszek valami kanalast, mert egyre mélyebbről köhögök.
Minden jót Nektek.
Eszter
szti
 
 


Kedves Eszter!
Nagyon koszi, h valaszoltal. Izgatottan varom a hetveget es az infokat.
A kerdesedre is valaszolok, h miert vagytok kevesen a topicon: ugy altalanossagban, legtobb kismamanak nincs otthon gepe. Van aki meg tul keves idot tolt elotte. Ha gondoljatok szolok az ismeros kismamaknak, h irjanak...
Mas meg inkabb olvaso - en is az voltam mostanaig. Van meg "zugloi parbeszed" az Uzsoki korhaz cimszo alatt, ha jol emlekszem.
A jo idore sajna meg varni kell, gyogyulast mindenkinek!!
Moku
moku
 
 


sziasztok!
Nemrég költöztünk Zuglóba, tehát beköszönök hozzátok. Botond fiam 9 hónapos.))) A betegeskedőknek jobbulást, most megpróbálok visszaolvasni egy kicsit.
pumpi
 
 


sziasztok!
Pumpi,üdv a zuglóiak között!Merre laktok?
Hála az égnek ez a fránya nátha elhagyta a családot.Most már jöhet a jó idő és a séta-fika.
Eszter,remélem már ti is jobban vagytok!
puszi
nyetus76
 
 


Szia Nyetus!
en is orulok, h meggyogyultatok! Ti imerre laktok?
Mi az Amerikai uton.
udv,
Moku
moku
 
 


Sziasztok!
Szia Pumpi, szia Moku!
Moku, a múlt héten egy csomó hirdetés volt a fákon valami házibölcsiről, egy óvónő csinál ilyet asszem. A Vezért játszón biztos volt, meg még sok helyen. Ha jártomban-keltemben látok, felírom az adatokat, de félek, elmosta ez a nagy eső a hétvégén...
Eszter, jobban vagytok? Nyetus, örülök, hogy Ti igen! Kép
Már reménykedtem, hogy itt a tavasz, de azért elég hideg van ma is. Sőt, azzal riogatnak, hogy szerdán megint jön az esős évszak.
De én főleg az óraátállítást utálom, most is hulla vagyok.
Moku, irigyellek az amerikai útért, a nyáron teljes gőzzel arrafelé kerestünk lakást, de hiába. Kép Így most a patakon kívül lakunk, párom nagy bánatára. (Nem szeret ennyit utazni a munkahelyére, mint ahogy gondolom senki...)
Na megyek altatni. Jankának jött megint egy foga, ilyenkor még rosszabbul alszik.
Tiszta szomorkás lett, amit írtam, pedig már jobb a kedvem. Kép Írok egy vidámat is: voltatok mostanában az Árkádban? tegnap véletlenül benéztünk, és Gellértet teljesen elbűvölték az alagsorban a húsvéti életképek. Mozgó nyuszibábok tojást festenek, répát ültetnek, ilyenek. Érdemes elmenni. Volt kifestőzés is, nagyobbacskáknak.
Üdv, K.
klara
 
 


hello,
igen mi is voltunk az árkádban tök aranyosak azok a nyuszik.dininek nagyon tetszett.
szerencsére az óraátállítás minket nem visel meg,legalábbis most nem.
az én mandulámat az amerikai úti kórházban vették ki,na nem ezért de szerintem is jó rész.
moku,mi az örshöz közel a tihamér u.-ban lakunk.
nem tudom érdekel e vkit,felrakom a keres-kínálba is,de van egy 23-as humanicban vett tépőzáras sportcipőnk,egyszer sem volt a lábán.
szóval vadiúj és uniszex mert fehér és halványkék csíkkal van kombimálva.nem pénz szeretnék érte hanem lehetőség szerint úszópelust vagy strandszandit 21-22-est attól függ.
felteszek képet is a cipőről este a keres-kínálba ha vkit érdekel,szóljatok.
na megyek
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Éjjel vissza jövök, csak Mokunak akarok most gyorsan hírt adni. A hölgy neve, akit ajánlanánk: Almási Melinda:06/70 5046825, felhívtuk, tudd rólad ha érdeklődsz. Egyébként érdekli a dolog. Remélem sikeres lesz a megkeresése
Nem fenyegetés, de éjjel mindenkinek válaszolok.
Eszter
szti
 
 


Móku, találtam én is egy hirdetést neked mégiscsak arról a bizonyos házibölcsiről, a telszám: 30/665-4142. Napi 8-10 órában, hétvégén is, a saját lakásán egy óvónő vezeti.
Nálunk most apa beteg, meg kicsit Gellért, gyomorrontás vagy hasonló vírus.
Örülök, hogy mindenki bejelentkezett!
Pusza, K.
klara
 
 


Sziasztok!
nagyon aranyosak vagytok, h ennyire segitetek!!!
Hivtam a szamokat, de nem sikerrel. A 70-en uzenetet is hagytam, de semmi (Eszer, mennyire ismered akit javasoltal?). Meg probalkozom. Egyebkent sajat bebiszittert szerettem volna itthonra. Sokan mondjak, h maradjak csak szepen itthon, ha nem kotelezo visszamennem, de legalabb meg egy ideig. Szoval tepem magam, h mit csinaljak. Nem konnyu dontes. Szegyen ide v oda, en rosszul viselem az itthonletet.
Klara, erdekes, nalunk is ugy volt, h a ferjem akart kozelebb koltozni a kozponthoz (korabban az Egressy ternel laktunk). Dehat azota sokminden valtozott: gyerek, uj munkahely. PArom azota Budaorsre jar melozni :-((.
Udv mindenkinek. Gyogyulast a meg betegeskedoknek.
Moku
moku
 
 


Moku! Az ismerősöm azt mondta, hogy teljes nyugalommal ajánlja, saját gyereke mellé is hívná. Mi tegnap délelőtt beszéltünk vele.Eszter
szti
 
 


Sziasztok! Na végre, most bejelntkezhetek, hosszabb időre is.

Nyetus! Az Árkádban mi is láttuk a nyuszikat, Ancsának is nagyon tetszett, aztán leülr rajzolgatni és színezni, alig akart eljönni. A hétvégén megtartottuk a szülinapot és most büszkén mondja, hogy két éves.
Dini mennyire tud beszélni? Én eléggé kevésnek tartom amennyit Ancsa tud. A vasárnapi táncházba jártok még?Én terveze, hogy Ancsát elviszem, nagyon szereti a zenét és táncolgatni.

Klára! Már várom a latinkönyvet és remélem időm is lesz, hogy foglalkozzam vele. Gyors gyógyulást nektek. Janka fogai hogy vannak?

Pumpi! Üdv Neked itt nálunk, remélem sokat hallunk majd felőletek.

Moku! Elhiszem, hogy nem könnyű a döntés, Jucussal nekem is nehéz volt itthon, de szerencsére néhány órát taníthattam a sulinkban.
Ancsának pedig kifejezetten kell, hogy foglalkozzam vele. A kisbabád, hogy bírja mással?
Kisfiú vagy kislány, mi a neve?

Minden jót. Eszter
szti
 
 


sziasztok,
Eszter,sok boldogságot a kislányodnak!Dini május végén lesz 2.Keveset beszél szerintem is,a családunkban ilyenkor már mindenki folyamatosan beszélt.Szóval ő mondja a szavak elejét illetve rövid szavakat.Pl.maci=ma,víz=ví stb.papa,mama,baba mennek.Sokat beszél egyébként pl. utcán leáll mindenkivel dumálni csak éppen halandzsázik.Ma mondjuk büszke voltam mert a közértben teljesen érthetően mondta,hogy kenyér meg arra is válaszolt a pénztárosnak,hogy hány éves vagy.Mondta,hogy ke és mutatta a kezével.
Szóval lassan de biztosan.Én is türelmetlen vagyok de mindenki nyugtat,hogy ez még teljesen oké.
Vasárnapiba nem mentünk mostanában mert nem kötötte le annyira,viszont április 27-én lesz a KÖsziben(kőbánya)egy nagy táncház,oda tervezem,hogy elmegyünk.
Klára,gyógyulást kívánok én is!
sziasztok
nyetus76
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: