Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

végre va idöm egy pár sort irni.
Dodus kérdezte, ohgy itt nálunk milyen az idö, hát gondolom Ti is láttátok a tévében, hogy elég borzalmas. Mmi szerencsére nem az árvizes vidéken lakunk, itt nem is esett olyan sok esö, de elég változékony az idö. Egyik nap süt a nap (30fok), másik nap zuhog az esö (max.20 fok.) Most ugy néz ki, hogy napos hétvégénk lesz, ugyhogy már elöre örülünk, legálább kint lehetünk egész nap. Amugy a kérdésre válaszolva van egy 2 éves kisfiunk, nem dolgozom itt kint, mivel ugye gyermeket nevelek, és talán nemsokára "belekezdünk" egy második poronytba is.
Más! Abban nm vagyok biztos , hogy a megyeiben "hivatalosan "lehet szülésznöt fogadni, de irjátk meg ,hogy sikerült-e, és ha igen akkor kit.
Egenlöre ennyit mára
Sziasztok
fecohome
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az érdeklõdést! El nem vesztem, csak megszaporodtak a teendõim így az utolsó pár hétben. Babaszoba készítés, stb. stb....
Ahhoz képest, hogy orvosi számítások szerint már rég megkellett volna szülnöm, pici fiam remekül érzi magát a pocakomban, és nem akarózik neki onnan kijönni, pedig már belehúztam a 39. hétbe.

Kata007!
Képzeld most voltunk a 38. hetes UH-on, és már most 95-ös a BPD-nk. HOgy ez mekkora gyerek lesz, és hogy hogy fog ekkora fejjel kijönni Kép !!

Egyébként minden rendben van velünk. Legalábbis az NST és társai ezt mutatja.

Viszont egy dologgal okosabb lettem. Elvileg a baba születése után a kórházban kérnek házassági anyakönyvi kivonat másolatot, mert anélkül nem anyakönyvezik a babát. HÁt mi el is mentünk tegnap, szépen kivártuk a sorunkat, mire közölték, hogyha MIskolcon volt a házasságkötés és ott is született a baba, akkor nem kell külön kikérni, mert õk bent majd egyeztetik. Mindezt egy jó félóra sorb an állás után!!!

Gyöngyöske!
Hogy vagy? Babakocsi "márkája" amirõl beszéltünk POL.JACK. Nekem nagyon tetszik, de majd szétnéztek, mert rengeteg van.

Minden újonnan érkezett "társunkat" szeretettel üdvözlök!!

Dodus!
Kérdésedre válaszolva, még mindig hadilábon állunk a névválasztással. Pedig egyáltalán nem vall ránk, hogy ennyire tanácstalanok lennék dolgokban. De azért variációink már vannak. Pl. Kristóf, Milán, Levente. MÁr ez is haladás szerintem Kép .

Na mára befejezem a szómenést.
Ha idõközben mégis csak "kiváncsi" lenne a pici fiam erre "csodás" világra, páromnak lelkére kötöttem, hogy egy pár sorban majd írja le a dolgokat.

Addig is sziasztok
Kriszta
dkriszta
 


Sziasztok!

Kriszta!

Ne izgulj, ki fog férni! Kép
Nekem azért volt nagy a 95, mert faros volt Dóri. Ha kijön elõször a popsi, akkor már egy ekkora fej, nem biztos, hogy kifért volna.
Ha kitágulsz annyira, hogy elinduljon a baba, kijön a feje és utána lazán a többi. De ha én kitágultam volna annyira, hogy elinduljon kifelé, mivel a popsija kisebb, a feje esetleg beszorulhatott volni, hiszen csak a popsijához voltam kitágulva.
Szóval ne izgulj! Kép
Azért jelentkezz ám, ha van valami! Kép

A sorbanállás miatt részvétem.
Persze saját kárán tanul az ember. Legközelebb kérdezz elõször itt. Én ugyanis szóltam volna, neked, hogy ne menj másolatért, ha itt kötöttetek házasságot.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Kriszta!

Kösz, jól vagyok. Elmentünk pénteken a Napsugár babaáruházba, de babakocsit még nem vettünk.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem, de szinte egész nyáron nem voltunk itthon. Sokat voltunk a nagyszülõknél, élvezték Martin babát. Idõközben 6 hónapos lett, 7500 gramm és 70 centi, már forog, kúszik-mászik, dumál és nagyon édes.Még nincs foga, de már kínlódik. Már eszik gyümölcsöt és fõzeléket is, de még mindig jól szopik.

Aki kíváncsi ránk, az a következõ oldalon megnézhet 20 db képet Martin életének elsõ félévébõl (az egyiken én is vele vagyok), és szavazhattok is rá, amit nagyon megköszönnék, mert lehet nyerni, de még nem állunk túl jól. A cím a következõ:

www.babaszoba.hu/services/albums?alid=137

Remélem,mindenki jól van, az is aki babát vár és az is aki még/már nem.

Puszi Mindenkinek Lina
Lina
 


Megint én vagyok, nem tudom, miért nem lehet rákattintani a címre, megpróbálom még egyszer:

[url=http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=137" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=137[/url]
Lina
 


Most már oké a dolog, menjetek szavazni, és utána írjátok meg, hogy tetszett a bébi!

Köszi, puszi Lina
Lina
 


Sziasztok Lányok!

Nahát, ez a négy nap tízszer gyorsabban eltelt, mint négy munkanapKép Dehát ezt a hármat már csak kibírjuk valahogy a munkahelyen.

Lina!
Megnéztem a "kis" Martint és tényleg kis kacagó tündér. Nagyon szép. Ja, és hát az anyukája is...Kép

Az ismerõsi körben most várható a babaesõ, ugyanis két kismama is a hétre van kiírva. És mindkettõ kisfiú lesz. Krisztának ha segítség, akkor az egyik Levente a másik pedig Botond lesz. Ja, és van már egy majd három hónapos Zalánunk isKép

Panka!
Mi újság van Veletek? Hogy van a pici? Remélem nem haragszol meg a kérésért, de leírnád, hogy hogyan mondtad meg a kispapának a nagy hírt? Úgy szeretem az ilyeneket olvasni...

Mindenkinek kellemes napot kívánok!

Pusz, Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!

Most megdorgállak, mert nem szavaztál! Ejnye-bejnye! De köszi a bókokat Kép

Direkt nem adtad le a voksodat? Vagy annyira azért mégsem tetszett Martin?

Pusz mindenkinek Lina
Lina
 


Szia Lina!

Borzasztó mulasztásomat jelentem pótoltam, ha arra gondolsz, ami az oldalatok jobb felsõ sarkában van, és osztályozni kell a lapotKép Kép Szavaztam. Bevallom õszintén, hogy én észre sem vettem, hogy ott szavazni is lehet. Egyébként a gyõztes mit kap?

Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!

Köszi szépen, hogy visszamentél!KépKépKép

A játék 6 fordulóból áll, december 20-ig tart, de minden hónap 20-án lenullázzák a szavazatokat. Minden hónapban az elsõ egy digitális fényképezõgépet nyer, a következõ 4 pedig Johnson's csomagot. A nyertes albumok a következõ hónapokban már nem játszhatnak. Decemberben zsûri választ még egyet, ott a fõdíjnyertesek nem játszanak már.

Jelenleg a 20. helyen vagyunk, 55 ponttal. Mondjuk még szept. 20-ig van idõ, de a mostani elsõnek 5 ezer valahány pontja van.Úgyhogy a csomag a cél. SZAVAZZATOK!!!

De amúgy nem ez a lényeg, örülök, ha megnézitek Martint, mert szerintem tényleg édes. A férjemnek meg a fotózás a hobbija, úgyhogy ezt a 20 képet is alig tudtuk kiválasztani, mert kb. 150-nél tartunk. Jó, hogy a gyerek még csak fél éves!

Még egyszer köszi mindenkinek, aki leadja a voksát ránk!

Dodus, Neked külön hála!Kép

Pusszancs Lina
Lina
 


Sziasztok!

Lina!

Én miért nem tudom megnézni MartintKép Nekem nem adja be azt a lapot, pedig már többször is próbálkoztam. Valami 403 ForbiddentKép ír ki.

Dodus!

Ti hogy álltok a költözéssel? Mikor lesz a nagy nap? Nekünk sajna ma bejelentette a csempézö, vagy mi a csoda, hogy holnap nem tud jönni, mert még nem fejeztek be egy munkát, majd esetleg hétvégénKép Ez egy kicsit szomorú, bár a költözködés eddig is úgy volt, hogy aug. 31-én lesz. Remélem mindent sikerül akkor elintézni, és az új tanévet, ha nem is frissen de elkezdhetem.

Frankie!

Baba projekt hogy áll?Kép Remélem hamarosan te is jó hírekkel számolsz be nekünkKép

Neva!

Cukor? Igazad volt a cisztám összement egy kicsitKép Remélem folytatódik a zugorodásaKép

Anita!

Igazából még nem is tudom hol fogok szülni, mert költözés elött állunk és eddig ahány embertöl kérdeztem nögyógyászt Miskolcon, kb annyi név hangzott el. A sulimról annyit, hogy az építöipariban tanítok, remélem mindenki tudja melyikröl van szóKép

Legyetek jók és bírjátok még ki a hétvégéig azt a 2 napot.

Marika
Marika (hriczom)
 


Szia Marika!

Sajna fogalmam sincs, mi lehet a gond, én most kipróbáltam, nekem simán mûködik innen is. Nem vagyok egy számítógépes guru, de nekünk akkor nem jöttek be oldalak, többek közt a babaszoba sem, mikor a Windows XP volt feltelepítve. Aztán a férjem leszedte, mert válással fenyegetõztem, ha nem tudom, a kedvenc oldalaimat használni.

Próbáld meg úgy, hogy csak a babaszobába lépsz be:
[url=http://www.babaszoba.hu" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu[/url]

Utána pedig vagy az Albumra kattintasz, vagy lentebb van a felhívás, hogy nyerjen digitális fényképezõgépet, utána pedig már értelemszerûen adja magát. Martin baba albuma a név, azt kell keresni. Remélem, megtalálod, és szavazol egyet.

Amúgy örömmel jelentem, hogy jövünk felfelé, jelenleg a 19. helyen vagyunk 80 ponttal. Csak így tovább, minden létezõ géprõl, ami a közeletekben van, szavazzatok, mert minden géprõl csak egyszer lehet.

Martinnak jön a foga, bár még nincs kint, de nagyon kínlódik, kenegetem neki, de attól is üvölt. Sajnos a fájdalomtûrõ képességét tõlem örökölhette, ami azt jelenti, hogy kb. a béka feneke alatt van 20 méterrel. (Épp ezért mindenki meglepõdik, hogy természetes szülésem volt, ohne fájdalomcsillapító.)

Most már megyek, úgy hallottam, nyomott a kis drágám, ami egy kakis pelust jelent.

Pusz Lina
Lina
 


Halihó!

Megdupláztuk a szavazataink számát reggel óta, sõt túl is tettünk rajta. Martin 165 ponttal a 16. helyen áll!!!

Most rohannom kell, mindjárt jön a doki néni, hogy beoltsa agyhártya-gyulladás ellen.

Puszika Lina
Lina
 


Lina!

Próbáltam én is még egyszer szavazni Martinra a gépemrõl, de rá kellett jönnöm, hogy ez sajnos nem fog sikerülni. KárKép De majd a kollégákéról próbálkozom. És ha sikerül akkor Martin baba finom, illatos kencéket kap, ugye?

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Lina!

Sajnos én sem tudok rátok szavazni, mert nekem sem jön be az oldal. Igaz XP-nk van, de majd a páromnak kiadom a feladatot ha hazajön.

Ha érdekel valakit, az én Dórimat pedig a profilomban lehet megnézni, vagy itt:

[url=http://www.doribaba.tk" TARGET="_top]http://www.doribaba.tk[/url]

Igaz a 2. hónap feliratozása még hiányzik, de képek már fent vannak.

Kata007

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttünk a pihizésbõl. Jó volt, de 2 hetet még kibírtam volna. Egyébként jól vagyunk egy-két apróságot leszámítva. Tegnap voltam terhesgondozáson és már van kiskönyvem is. Sándor Csaba a tanácsadó orvosom. Csak az a baj, hogy a vérnyomásom magas volt (160/100) és most egy hétig 2 naponta kell járnom méretni. Attól félek, hogy akkor is magas lesz, mert biztos ideges leszek az eredmény miatt. Pedig eddig mindig normális volt.

Igyekszem hamar bepótolni a lemaradásomat és tudom, hogy még egy táblicskuval is lógok. Hamarosan jelentkezem.

Üdv mindenkinek, Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Martin nagyon feljött, már a 15. helyen tart, 180 ponttal. Úgy látszik, másoknak is tetszik. Sajnos egy géprõl csak egyszer lehet szavazni, utána lezárja. Bár engem ma hagyott újra, úgyhogy lehet, hogy bizonyos idõ elteltével újra engedi.

Dodus!

Megköszönném, ha a kolléganõidet is rászabadítanád Martinra Kép, ma az egyik barátnõm a BM-es kollégáinak a munkaidejét rövidítette ezzel.De igen megértõek voltak. Bár az egyik kollégáját csak a szoptatós kép érdekelte, és nem a gyerek miatt. Mindegy, õ is leadta az 5 pontját, felõlem utána azt néz, amit akar. Sok minden úgy sem látszik rajta.
Még egyszer köszi!

Kata007!

Jó lenne, ha bejönne a Babaszoba, mert én is imádom. Meg lehet csinálni a baba személyes oldalait, külön oltási naptárral, adatokkal, albummal, fejlõdési görbékkel. Én imádom, Martinnak is vannak saját oldalai, szerintem jó dolog. Biztos, Neked is tetszene. Tuti, hogy az XP miatt nem megy a dolog Kép, addig nekünk is azt írta ki, hogy error-os. A férjem próbált gyõzködni, hogy nem amiatt van,de megint kinek lett igaza?!

Most megyek, Martin nyûgös az oltástól és az elõbb lefejelte a szekrényt is. Szerencsére a doki néni mindent rendben talált nála.

Puszi Mindenkinek és SZAVAZZATOK!!!! Lina
Lina
 


Kata007!

Most néztem meg Dóri babát és tüneményes!!! Kép Kép Szépen fejlõdik! Szopik még? Martin még igen és ilyen szempontból kifejezetten örülök, hogy még nem bújt ki egy fogacskája sem.

Panka!

Ne idegeskedj, nekem is "fehér köpeny" effektusom volt, ha tanácsadáson mérték a vérnyomásomat mindig 140 vagy 150 /90 volt, itthon meg volt úgy, hogy 100/70 vagy 60. Szerintem, Veled is ez van.Próbálj szerezni egy vérnyomás mérõt, és Te mérd magadnak, az a biztos. Ha más méri, tuti, hogy ideges leszel. Nekem késõbb nem is mérték, csak megnézték a cetlit, amire otthon felírtam naponta az eredményt.
És ne idegeskedj. A magas vérnyomásnak tünetei is vannak, ha jól érzed magad, akkor ez csak szituáció függõ.

Kérlek menj Te is szavazni Martinra!!!

Pusz Lina
Lina
 


Halihó!

Martin már a 13. !!! Kép Kép Kép 225 pontja van.

Amúgy minden oké, az oltás nem viselte meg túlzotta.

Jó hétvégét mindenkinek!

Pusza Lina
Lina
 


LinaKép

Nekem sem jön be a babaszoba, pedig nem XP-nk van. Nyaralás elõtt még bejött, most meg a következõt írja ki: Forbidden: You don´t have permission to acess / on this server. Nem tudjátok, hogy ez mit jelent és, hogy mit lehet ellene tenni?

A vérnyomásommal kapcsolatban lehet, hogy igazad lesz. Ma a háziorvos mérte és már csak 140/90 volt. Hétfõn kell mennem EKG-ra. Egyébként õ is azt mondta, hogy vegyek egy vérnyomásmérõt és minden nap mérjem otthon.

Szia, Panka

panka
 
 


Szia Panka!

Örülök, hogy újra itt vagy. Jól van a kis pocaklakód? Hányinger? Ilyesmi? A vérnyomással kapcsolatban szerintem se izgulj, ahogy Lina is írta. Az értékét egy adott pillanatban nagyon sok minden befolyásolja. Az otthoni mérés is jó ötlet szerintem. Anyósom is mindig megméreti a vérnyomását velünk, ha rosszul érzi magát. Persze ettõl nem lesz jobban, de megnyugszik, hogy a vérnyomása miatt van rosszulKép Kép

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Hát milyen gépek vannak itt, hogy nem jön be a Babaszoba! Kép

Gyorsan tessék tenni valami ez ellen, mert így nem tudtok minket megnézni! Sajnos azt nem tudom, mit lehetne csinálni. De tuti, hogy a rendszeretekben lehet a hiba, mert sok embernek mûködik. Azért én szorítok, mert minden pont jól jönne.

Amúgy egész jól haladunk, Martinnak 239 pontja van. Valaki 4 pontot adott neki, nem ötöt. Még mindig a 13.

Panka! Kép
Jó vérnyomásméregetést! Nem lesz semmi gond, ne izgulj! Nekem a szülõágyon 160/90-et mértek, kaptam is egy Corinfart, de még nem is hatott, amikor újra megmérték, és akkor már 120/90 volt. Másodszor már nem izgultam.

Puszi Lina
Lina
 


Sziasztok!

Lina!
Köszi a dícséretet! Kép
Igen, szerencsére szopizik Dóri! Kép
Bocsi ha már írtad, de most, hogy végigfutottam az oldalt, nem találom, szóval Martin milyen idõs?

Lányok!
Akinek nem jön be a babaszoba, nem chello-s véletlenül? Lehet, hogy semmi köze a szolgáltatóhoz, de hátha...

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok! Kép

Kata007 Kép

Martin fiam 2002. 02 13-án született, tehát augusztusban volt fél éves. Egész hihetetlen, hogy már ilyen nagy! Szerencsére soha nem kapott tápszert, volt és van tejem bõvem. Bár, hogy õszinte legyek, nekem már kicsit túl van lihegve a "csak és kizárólag" szoptatás téma, és milyen anya az, aki nem tud/akar szoptatni. Szoktam olvasni más topic-okat is, de írni csak ide írok.

Szerintem is nyugodtan adhatsz teát Dóri babának, ha nem tud kakilni. (Tudom, hogy ez téma volt valahol.)Néha Martin is kapott, õ az elsõ 2 hónapban volt nagyon szorulós. És nem lett tõle semmi baja.

És Neked bevallom, hogy mi 5 hónaposan el kezdtük kóstolgatni a gyümölcsöket, és még nem volt egészen 6 hónapos, mikor fõzeléket kapott. De az isten szerelmére, el ne áruld máshol, mert leszedik rólam a keresztvizet, hogy hamarabb el kezdtem a hozzátáplálást, mint 6 hónap. Kép Én a dokinénivel együtt így láttam jónak. Kész. Errõl nem nyitok vitát. Viszont még mindig nem marad ki egy szopi sem, eszünk és szopunk, vagy fordítva.

Lányok Kép
Akinek nem jön be a Babaszoba, annak küldjek képet emilben, hogy megismerjetek minket? Mert szívesen küldök, csak nemtom, hogy érdekel-e valakit.

Pusszancs Lina
Lina
 


Sziasztok!

Lina!

Igen, sokszor én is így érzem. Mármint, hogy túl van kissé lihegve ez a dolog. Én sem akarok megbántani senkit, na meg én is csak szoptatok, de nem kell azért lenyakazni aki nem tud szoptatni. Különben is, ki a nagyobb "mártír"? Aki felkel hajnalban, hogy mire a baba felébred kész legyen a tápszer, vagy aki félálmosan a baba szájába dugja a cicit és alszik tovább? Hát én azt mondom, hogy én tisztelem, becsülöm azokat is, akik tápszerezik a babájukat. Attól még õk ugyanolyan jó anyák, nem?
A hozzátáplálásról annyit, hogy az én 7 éves lányom nagyon szorulós volt. Annyira, hogy sokszor a doktornéni "piszkálta" ki belõle a kakit, ami kõkemény volt. Õ pont emiatt 4 hetesen már elkezdte a baracklét, 8 hetesen pedig a fõzeléket. A fõzelék rendezte végre a székletét. Semmi baja nincs, orvos ritkán látja.
Na azért Dórival nem kezdtünk még el semmit, de az õszibarack levét már megnyalta, többször is amikor a nõvérkéje evett. Kép

Nekem küldhetsz képet, a címem a profilomban van.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata007 Kép

Örülök, hogy nem csak én látom így. Épp ezért nem szoktam máshová írni, mert nem akarok megbántani másokat. Csak nem szeretem, ha erõszakosan próbálnak meggyõzni. Az ember szerintem úgyis érzi, mi a jó a gyerekének. Rosszat meg úgysem akar, nem?

És még annyit a szoptatásról, hogy én imádom szoptatni ezt a kis csibészt, de azért 1 éves kora után nem szeretném már, legfeljebb esténként. Feltéve, ha addig el nem választja magát. Mert nekem igenis ciki lenne, ha úgy járnék, mint a nagynéném, akinek a majdnem 2 éves gyereke úton-útfélen húzgálja fel a pólóját, hogy: "Mama, cici.".

Képek mennek!

Puszi Neked és Dórikának is!

És a Többieknek is! Lina
Lina
 


Sziasztok!

LinaKép
Engem is érdekelnének a képek.

Kata007Kép
Én chellos vagyok, de nekem még 2 hete bejött a babaszoba, most meg nem akar. Nem tudom mi lehet a gond.

DodusKép
Vérnyomást eltekintve jól vagyunk. Hányinger múlik, álmosság még nem. Eddig éjszakai bagoly voltam, férjem meg mint egy maci annyit bírt aludni. De most még õ is azt mondta, hogy alvásban most nem bír lekörözni.

Ma akartam venni vérnyomásmérõt, úgy 10eFt-ot szántam rá, de 20eFt alatt sehol nem voltKép Így vásárlás elhalasztva.

Mindenkinek jó hétvégét.
Üdv, Panka

panka
 
 


Mindenkinek!

Augusztus 15-én a terhességem 33.hetében a szervezetem felmondta a szolgálatot és annyira tiltakozott a terhesség ellen, hogy meg kellett sûrgõsen császározni. A babám Laura Boglárka 1460 g és 44 cm a körülményekhez képes jó állapotban van.
Én már hazajöttem a kórházból de Laura még elég sokáig a koraszülött osztályon lesz. Reméljük, hogy gyorsan fejlõdik és hamar eléri a 2200 g-ot és akkor hazajöhet õ is.
A dolog borzasztóan megviselt és nehezen térek magamhoz és sajnos a tejcsi is annyira kevés, hogy nem elég még Laurának sem.
Vigyázzatok magatokra kismamák és ha elkezd vizesedni a lábatok ne vegyétek félvállról. Menjetek és vizsgálják a vizeletet, mert napok alatt történhet baj. Nekem az utolsó percben kellett cselekedni.
Midenkinek jó egészséget!
Ha lesz idõm majd jelentkezem
neva
neva
 
 


Panka Kép

Képek mennek! De aztán a véleményt megírni ám!
Az álomkórról annyit, hogy én a második harmadtól minden hajnalban kuvikoltam, mint egy bagoly, pedig az elején én is mindig aludtam. Nem tudom, lehet, hogy a hormonok miatt van ez is.


Neva Kép

Nagyon gratulálok a kisbabához, ne aggódj, minden rendben lesz. Tudom, hogy nehéz, de próbálj minél többet pihenni, enni, inni, mert ha ideges vagy, nem lesz tejed, pedig a picinek most nagy szüksége van rá. Gondolom, bejársz hozzá szoptatni, de otthon pedig próbálj fejni, hogy növeld a tejcsi mennyiségét. Én az Avent Isis mellszívót tudom ajánlani. (A Cora-ban is kapható, de sajna 13.000.-ft. Kép Bár megéri.) Én lélekben Veled vagyok, és nagyon-nagyon szorítok, hogy a babuci minél gyorsabban gyarapodjon, és hamar otthon legyetek. Ha tudsz, jelentkezz, és kitartás!!!

Lányok!

Szorítsunk Neváért és a kis Lauráért, hogy minél hamarabb együtt legyenek!!!

Sajnos az én környezetemben is történt rossz dolog egy baráti házaspárnál. Nem akarom részletezni a dolgot, mert eszem-ágában sincs rémítgetni a kismamikat, de az az igazság, hogy ma úgy bõgtem, mint egy gyerek, mert eszembe jutott, hogy ez velem is megtörténhetett volna. Ránéztem Martinra, aki rám vigyorgott, én csak sírtam, és hálát adtam a Jóistennek, amiért õ egészséges. Hát ez van, kérlek Titeket, így ismeretlenül is gondoljatok rájuk is egy kicsit, hátha segít. A nevükben is köszönöm.

Most megpróbálok aludni, ami nem lesz könnyû, kicsit kivagyok a mai nap után. Remélem, mindenkivel minden rendben lesz.

Jó éjt! Lina
Lina
 


Sziasztok!

Neva Kép

Olan buta vagyok, elfelejtettem írni az este, hogy nekem van tejem lefagyasztva, kb. 10 liter. Ha esetleg kell Laurának, akár most, akár késõbb, szólj, szívesen adom. Az én fiam nem eszi fõzelékben sem, pedig ezért fejtem annak idején. Már 10 litert eladtam pár hónapja, annak a babának ízlett, csak amikor már nagyok, akkor nem szeretik. Akkor a Tb. fizette ki nekem, és szerintem Te is jogosult vagy rá, hogy ne saját zsebbõl fizesd.

Kérdezd meg az orvost, hogy lehet-e, és szólj nyugodtan.
Remélem, jól vagytok!

Lina
Lina
 


Sziasztok!

Neva!
Elöször is gratulálok a kislányodhoz és szorítok, hogy minél elöbb veled legyen otthon. Sajnos tej ügyben még nem vagyok illetékes, de Linának biztos igaza van.

Lina!
Picurt még mindig nem sikerült megnézni, pedig nem XP-nk van, viszont nálunk is chellos internetKép Ha még aktuális elküldhetnéd a képeket emailbenKép A címemet szeintem megtalálodKép Egyébként örülök, hogy olyan szépen haladtok a listán felfelé. Holnap már kezdek dolgozni, remélem onnan sikerül megnézni a babát és ott van két gép, mind a kettöröl leadni a szavazataimatKép

Kata007!
A te babádat viszont sikerült megnézni, TÜNEMÉNYESKép Biztos volt kitöl örökölnieKép Nekünk is chellonk van és nekem sem jön be Martin baba.

Panka!
Mérd otthon szorgosan a vérnyomásodat, nehogy valami baj legyen vele. Én jövö hétre tervezek egy terhesgondozást, még soha nem voltam olyanon, te hová jársz és mit csinálnak ott tulajdonképpen?

Mindenkinek jó babavárást, babázást a már szerencséseknekKép

PÁ Marika
Marika (hriczom)
 


Sziasztok!

Marika Kép

Nem tudom, összefügg-e a chello-val a dolog, de a pesti barátnõm gond nélkül szavazott, pedig chellos. Itt viszont több olyan emberrel beszéltem, akinek nem jött be a babaszoba. Pedig olyan jó lenne.

Képeket küldöm, de a munkahelyedrõl szavazz!!! Köszi! Kép

Pusz Lina
Lina
 


Azt elfelejtettem mondani, hogy a 13. helyen vagyunk, 275 ponttal!

Ja, és Martin felül magától, sõt néha feltérdel és feláll. Nagyon ügyes, ez elég korai, mert még csak 6 hónapos. És mondja, hogy mama és baba. Persze ez még nem tudatos, de azért jó hallgatni.

Most már befejezem, unalmas lehet állandóan engem olvasni.

Csók Lina
Lina
 


Sziasztok!

Lina!

Képek ideértek! Tündéri a kicsi fiad!
Sajnálom, hogy nem tudok szavazni, hiszen egy tündér, olyan igazi gézengúznak látszik a 6 hónapos képen. Kép

Marika!

Köszi a dícséretet! Kép

Neva!

Nagyon bízom benne, hogy benézel ide és olvasod.
Ha megteheted, hogy megvedd a mellszívót, ne gondolkozz!
Az én nagyobbik lányom besárgult a születése után. Átvitték a koraszülött osztályra, én pedig maradtam a másik kórházban mert szétnyílt a varratom.
Két hétig nem is láthattam. Kép
A tejemet viszont fejtem, mert tudtam, hogy számára (rajtam kívül) ez mindennél fontosabb. Sikerült is megtartani. Igaz kevesebb lett, de pár nap alatt rendezte a lányom a szopival.
Nem járhatsz be hozzá szoptatni? Elvileg 3 óránként mehetnél, nem? A Te tejcsidtõl hízna a legjobban és hamarosan el is felejthetnétek ezt a pár szomorú napot.
Szorítok neked, hogy mihamarabb együtt lehess a babáddal!!!!!

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Lányok!

Neva!!!
Elõször is gratulálok a pici tündér lányodhoz.
Áttudom érezni a helyzetedet, mert én is átéltem mindezt 2 évvel ezelõtt a lányunkkal. Õ is 33. hétre született, bár nem a súlyával volt gond, hiszen 2,5 kg-val született, hanem a légzése nem volt kielégítõ. Ne félj, ott jó kezekben van. A bejárást is meglehet szokni, a végére elég jó kis "fejõnõ" társaság jött össze. A 3 hét alatt amig Kinga ott volt, láttam sok pici babát óriásit fejlõdni és megerõsödni. Téged már engednek szopiztatni, vagy csak a jól bevált "tessék kismamák, itt vannak a tálak és fejjen mindenki ahol tud" van még? Ne idegeskedj, mert az nem jó senkinek. Egyél igyál rendszeresen, és szeretgesd a lányodat abban kis idõben is amikor együtt lehettek. KITARTÁS!!!!!

Képzeljétek még 2 égész napom a kiírt idõpontig. Kicsi fiam viszont semmi jelét nem adja annak, hogy szeretné már ezt a szép napos világot megtekinteni. Ha ezt így folytatjuk mehetek a kórházba túlhordással. Nem tudjátok, hogy mennyi idõt szoktak ráhagyni a kiírt idõpontra??
Eddig attól voltam beijedve, hogy megint koraszülött lesz a gyermekem, most meg...... Kép
Pedig én már nagyon várom a fiatalurat!

Gyöngyöske!
HOgy vagytok? MI újság a cukroddal?

Puszi mindenkinek!
Kriszta
dkirszta
 


Sziasztok!

Kriszta Kép

Szerintem ez a túlhordásos dolog dokitól függ. Az enyémmel meg lehetett beszélni, hogy a kiírt idõpont elõtt 3 nappal megindítsa Kép, mert kicsit elegem volt már a végére, és minden feltétel adott volt(1 ujjnyira nyitva voltam). Ráadásul pont akkor ügyelt. Viszont hallottam már olyat is, aki inkább befekteti a kórházba a kismamát, minden nap vizsgálja, és hagyja, hogy akár 2 héttel is túlhordja a babát. Szerintem ez kínzás Kép

Kata007 Kép

Örülök, hogy tetszett!!! Köszi a dicséretet! Tényleg nagyon huncut, egy igazi kis eleven csibész.

Szép napot mindenkinek, pusz Lina
Lina
 


Sziasztok Lányok!

Hát, nem semmik vagytok! Péntek óta annyit írtatok, hogy alig gyõztem olvasni. Máskor is huncutkodhattok így...Kép

Neva!
Szívbõl gratulálok a kislányodhoz! Remélem hamarosan minden okés lesz, és otthon lesz a kis Laura is. Én szorítok értetek nagyon! Sok tejcsit kívánok és hogy legyen sok örömed a piciben!

Megosztom Veletek is a jó hírt. Pénteken este megszületett a férjem fõnökééknél az elsõ baba. Fiú, 54 cm és 4050 gramm. Botond. És sima szülés volt... Mindketten jól vannak, holnap már haza is mehetnek, ha nem lesz komplikáció.

Más újság nálunk most nincs. Kismamás témákhoz még nem tudok hozzászólni. De ami késik, nem múlik...


Puszi mindenkinek, Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Csak csatlakozni tudok Dodushoz, mert vasárnap óta is meglepöen sokat gyarapodott az oldal. Csak így továbbKép Sajna ma nekem is megkezdödött az iskola, már most unomKép Remélem változik szeptemberig a hangulatom.

Lina!
Köszönöm a képeket, nagyon tündériekKép Sikerült megnéznem a suliban is a képeket és megmutattam az ottlevöknek is, mindenkinek tetszett. Sikerült leadnom 3 gépröl is a szavaztokatKép Remélem segítKép Örülök, hogy már olyan erös a pici, biztos jó evö (már a képek szerint isKép)

Neva!
Picur nö már? Remélem napról napra hízik a mama (és a mi) kedvünkértKép

Kriszta!
Szorítok, hogy minden rendben menjen, most már kitartás és mondd meg a picinek, hogy bujjon ki idöben és egészségesenKép Megvan már a pici neve?


További szép hetetKép Az idöre most senkinek nem lehet panasza.

Marika
Marika (hriczom)
 


Sziasztok!

Marika Kép

Köszi az újabb pontokat,jelenleg 415 pontunk van. Örülök, hogy tetszik a picike, aki már nem is olyan kicsi. Tényleg jó evõ, szép mennyiség gyümölcsöt és fõzeléket eltüntet, és még sokat szopik is. Csak kajálás közben is szórakoztatnom kell, mert most már minden fontosabb, mint az evés. Az elmúlt hónapban nem is hízott túl sokat, de a doki nénink szerint nem baj, mert eszik rendesen, csak lemozogja.

Te hogy vagy? Meddig fogsz dolgozni? Nektek van már név?Remélem, jól viseled az áldott állapotot. Kérdezted fentebb: a terhesgondozáson súlyt és vérnyomást mérnek, vizeletet néznek, illetve odaadják a beutalót a vérvételre, stb. Legalábbis nekem így volt. Elsõ alkalommal kicsit hosszú, mert egy rakás adatot felvesznek.

Dodus Kép

Gratula az ismerõs babához! Jó nagy súlyú, nem lehetett semmi megszülni. Nekem Martin is elég volt a 2950 grammjával, bár õ már akkor is csibész volt, mert a feje mellett volt az egyik keze ökölbe szorítva, azzal fogta a köldökzsinórt, és nekem így kellett kinyomni a Fiatalurat. Csak az a kár, hogy mostanában minden fiú vagy Levente, vagy Botond, vagy a kettõ egyszerre. A környezetemben most 5 van. Kép

Képzeljétek, véletlenül rájöttünk, hogyan lehet többször szavazni a Babaszobában. Én jó kislány voltam, és azonnal meg is írtam nekik, hogy van néhány fals szavazatunk, mert leadtam párat, mikor sikerült, amíg rá nem jöttünk, hogy miért. Most a javaslatomra csináltak valami programot, amivel törlik majd az egy géprõl történt többes szavazatokat, lagalábbis ezt írták nekem. Igaz, hogy így mi is veszítünk néhányat, de fõ a játék tisztasága. Ja, és kíváncsi vagyok én azokra, akiknek 6000 pontjuk van!!! Mert szerintem elég gyanús. Úgyhogy tessék újabb embereket beszervezni és SZAVAZNI!!! Köszi! Kép Kép Kép

Jó éjt! Lina
Lina
 


Mindenkinek köszönöm a gratulációkat és a sok bíztatást. Igazán ránk fér. Már kezdjük elfelejteni a kezdeti nehézségeket, fájdalmakat de mindig jönnek újabbak.
Laura egyelõre 4 napja ugyanazt a súlyt tartja, nem akar hízni. Tejem változatlanul nagyon kevés de azért rendíthetetlenül próbálkozom mindennel.
De már az is megnyugtató, hogy idõnként a kezembe vehetem a pici lányomat és én etethetem meg cumisüvegbõl.
Laura gyenge még ahhoz, hogy szopjon, tehát ott kellene lefejni a tejet, ami nekem sajna ritkán jön össze.
Alig várom, hogy végre együtt legyünk itthon.

neva
neva
 
 


Sziasztok!

Neva Kép

Továbbra is nagyon szorítok, legyetek ügyesek!!!


Lányok Kép

Tényleg módosították a Babaszoba pontszámait, ugye mondtam, hogy el fognak tûnni a 6000 pontosok! Nekünk így 310 pontunk maradt, de a 8. helyen vagyunk.

HÚZZATOK BELE!!! Kép Kép Kép Még meglehet a Johnson's csomag!


KÖszi!!! Puszka mindenkinek! Lina
Lina
 


Sziasztok!

Aki tud segítsen, mert már a 6. helyen vagyunk!!! 459 ponttal.

Már elérhetõ közelségben van a csomag, úgyhogy aki tud szavazzon!!!

Köszi Kép Kép Kép

Puszi Lina
Lina
 


Neva!

Szorítok, hogy a pici lányod mielõbb megerõsödjön és együtt lehessetek vele otthon!

Dkrista!

Köszi az érdeklõdést, jól vagyok, bár már estére elfáradok. Babakocsink még nincs.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

NevaKép
Gratulálok a pici lányhoz és sajnálom, hogy hamarabb volt kíváncsi a kinti dolgokra. Szorítok nektek nagyon, hogy minden rendben legyen. Itt is úgy van, hogy a kiírás idõpontjáig bent kell maradni a babának a kórházban?

LinaKép
Képeket megkaptam. Martin nagyon tüneményes kissrác. Sajnálom, hogy nem tudok szavazni rátokKép Írtam a babaszobának, de nem tudják, hogy mi lehet a gond. Lehet, hogy a chellonak kéne írnom?

Kata007Kép
Dóri baba is nagyon édes. És már milyen sokat nõtt.

DodusKép
Költözés hogy áll?

MarikaKép
Nem írtad meg, hogy Miskolcnak melyik részén fogtok lakni. Az SZTK-ban biztos megtudják mondani, hogy hova kell járnod terhesgondozásra. Én jöv.hét szerdán megyek, ha megírod magánban az utcátok nevét megkérdezhetem neked. Te is jöv.héten leszel 12 hetes. Ha még nincs dokid akkor a 12. heti UH hogy lesz megcsinálva?

Ma voltam megint terhesgondozáson. Ott megint nagyon magas volt a vérnyomásom (a háziorvosnál hétfõn már normális volt, nem értem). Kaptam rá gyógyszert, mostmár naponta kell mérni és 1 hét múlva újra menni.

LányokKép
Vizeletet nektek milyen gyakran néztek? Én múlt héten voltam, az negatív lett. Most meg megint kaptam rá beutalót, holnap megint mehetek. Vagy a vérnyomásom miatt küldenek megint?

Panka(11+3)

panka
 
 


És akkor jöjjön az oly régóta ígért táblázat:

<pre>
Név / Foglalkozás Kor Lakhely Kórház / Orvos Gyerekek Szülés ideje
Dkriszta / könyvelõ 29év Tapolca Semmelweis / Dr. Sándor Csaba Kinga 2,5 év Aug. 27.
Dodus / kontrolling 26év Arnót Megyei / Dr. Kerchner Csaba _______ 1-2 év múlva
Gyöngyöske / GYED 30év ? Semmelweis / Dr. Sándor Csaba Gyöngy 2év Szept. 19.
Kata(killes) / titkárnõ 29év Jókai ltp. Semmelweis / Dr. Pócsi Tamás ______ Okt. 11.
Kata007 / GYED 35év Avas Megyei / Dr. Gyurkó Anita 15év Daniella 7év Dóra 02.05.29 ______
Lina / GYED 27év Gyõri kapu Szikszói kórház / Dr. Szemcsák Miklós Martin 02.02.13. ______
Marika / tanár 24év ? ? ______ Márc.15.
Neva / könyvelõ 29év Avas (III.) Megyei / Dr. Farkas László Laura 02.08.15. _____
Panka / könyvelõ 26év Népkert környéke Megyei / Dr. Kerchner Csaba ______ Márc.16.
Ritaa / otthon van 30év Martintelep Semmelweis / Dr. Shittu Gafar Dani 6 év Dorka 3,5év _______
Roxane / ? 30év Avas (III.) ? Berni 99.11.02. Márc.05.
</pre>

panka
 
 


NevaKép
Ha lesz egy kis idõd és energiád leírnád a tapasztalataidat a megyei kórházról?

Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Panka Kép

Köszi a bókokat, képzeld Martin jelenleg az 5. helyan áll 635 ponttal.

Szerintem a vérnyomásod miatt nézik a vizeletedet, mert nekem csak havonta egyszer nézték, mindig amikor terhesgondozásra mentem. A végén már 2 hetente. Szerintem azt nézik, nincs-e benne fehérje, mert ha tartósan magas vérnyomás, akkor ez történik. De a Te esetedben ez szituációs, erre a fejemet teszem. Szerintem vegyél egy vérnyomásmérõt, az a legtisztább. Tudom, hogy drága, de az sem túl jó, ha naponta menned kell valahová méretni. És én megkérdezném a saját dokimat a gyógyszerrõl, mielõtt elkezdem szedni, mert gondolom ezt terhesgondozáson írták fel Neked.
Nekem elhitték a cetli alapján, amire felírtam, hogy magamnak mennyit mértem, nem idegesítettek a méregetéssel. De ha tényleg magas, azt nem szabad félvállról venni.

Puszi Kata
Lina
 


Az elõbb nem a fedõnevemen írtam alá, bocsi.

Szóval Lina voltam az elõbb is. Kép
Lina
 


Sziasztok!

PankaKép
A Bertalan utcára költözünk és ha minden jól megy, akkor már sikerült elintézni mindent. Terhesgondozásra a Vasgyáriba kell járnom, így inkább összekötöttem a kellemest a hasznossal és ott kerestem magamnak egy orvost. Ma sikerült is megtalálnom, igaz szaladgáltam már tegnap óta a kórház és az sztk között (kb. 15 perc), remélem megérte. Elég rendesnek néz ki és hozzá fogok járni terhesgondozásra is, így nem lesz nagyon kötött a dolog. Holnap megyek hozzá ultrahangra is és azt mondta ha majd tudom az órarendemet, akkor egyeztetünk idöpontokatKép
Viszont ha én jól számoltam, akkor e héten vagyunk 12 hetesek (nekem június 8.-tól számítva) Remélem a vérnyomásod rendben lesz (és az enyém isKép) Méred otthon is a vérnyomásodat? Sajna vizelet témában még nem vagyok otthon.

Lina!
Mi újság? Remélem halad a tündérke a csúcs feléKép Meddig lehet még szavazni?

Neva!
Az is haladás ha nem veszett a súlyából, remélem azóta már hízott jó sokat, kívánom hogy a melleidböl legyen egy idöre tejcsárdaKép Hajrá Laura!

Puszi mindenkinek

Marika
Marika (hriczom)
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: