Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Én is üdvözöllek, jó, hogy idetaláltál hozzánk. Gratulálok én is a kisfiatokhoz, nekem tetszik a Vince név. Én hülyeségnek tartom ezt az "apja nevét kapja" hagyományt, de csak azért, mert nekem nem tetszik, amikor egy családban több embert hívnak ugyanúgy. Az unokatesóm kislánya is Petra, mint én, először hízelgőnek tartottam, hogy így nevezték el, de mostmár zavar, ha egy társaságban vagyunk. A szoptatósmelltartó vásárlását én nem bíznám a férjemre, főleg, hogy a méretet ő nem igazán tudja majd eldönteni, persze te tudod, hogy kb. mekkora kell, de szerintem legalább próbálj fel egyet, hogy tudj mihez viszonyítani. Amúgy a Tescoban van Dorina márkájú 3000 forintért, ez elég olcsónak számít.
Igen, a tanfolyam nélkül nem lehet apás szülés. Az első alkalommal elmondták, hogy hogyan indul be a szülés, mit fogunk érezni, mikor érdemes elindulni a kórházba, hogy zajlik a szülés, milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak. Kb. ennyi. A másodikon megmutatják a szülőszobát, a többit nem tudom, mert még csak az elsőn voltunk, de Csilla is volt, majd ő elmondja.
Mi kaptunk pólyát, de tuti, hogy nem abban fogjuk a babát hazahozni, mert nem tartom biztonságosnak, mivel abban nem lehet a gyerekülésbe betenni. Én biztos nem fognám az autóban az ölemben, mert nagyon veszélyes.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Csak egy pillanatra ugrok be mert Balázsom alvássztrájkot tart.
Én egyetlen darab szoptatós melltartót se vettem,szerintem felesleges.De ezt mindenki maga tudja melyik a kényelmes.Nekem oly mindegy volt melyiket tömöm ki hogy addig ne ázzon át míg a boltból hazaérekKép
Mi vettünk pólyát.4000 ft volt,abban hoztuk haza.Ma már tudom hogy én vagyok a leghülyébb a világon hogy nem egy autósülést vettem helyette!!!!Nem is volt benne csak amikor hazahoztuk.
Ági!mI IS GRATULÁLUNK a babához!!!!!!!!
Na megyek mert mászik a székre!
Ági
Ja sikerült a régi nevemen bejelentkezni.
csagi
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az újabb Ágnest! Már hárman vagytok, de Imikés Ági rég nem jelentkezett.

Ágica!
Én még alig hallottam ezt a Vencel nevet eddig, de mostanában egyre gyakrabban. Tudod, hogy mit jelent? És a Vendel ennek vmi változata?
Ki az orvosod?
Egyetértek, hogy a két legjobb bababolt az, amit leírtál. Mi a nagyobb dolgokat mindig az amerikaiból szerezzük be (fehér dombház), a ruhákat meg a Kereszt utcaiból. Bár túlnyomórészt nekünk sem nagyon kell ruhát vásárolni, mert folyton kapunk. Hát, azért ez nem hátrány. Egy költséggel kevesebb. A pelus így is kész vagyon.

Dóri!
5. hónapban kellett nekem egy kötelező szemészorvosi vizsgálat, mert nagyon gyenge a szemem. Itt a doktornő úgy gondolta, hogy a retina nem biztos, hogy kibírná a kitolási szakaszt és nem kaptam hozzájárulást a természetes szüléshez. Persze a vajúdás az mehetett volna napokig is, így is készültem vagy legalábbis próbáltam, de mivel a kiírt napra a bébi telekakilta a magzatvízet már nem volt értelme beindítani a szülést és vajúdni, mert kockáztattuk volna a gyerek egészségét. Úgyhogy reggel 8-ra mentem magzatvíz vizsgálatra, még fél órát vártam Fügedire, mert éppen ügyeletes volt előtte, vasárnap és Angyalka megvolt 9.26-ra.

Petra! Ági!
Mi pólyában hoztuk haza. Kisingbe és egy vékonyba pulcsikába volt felöltöztetve+sapka. Itthon viszont már mi is bodyt használtunk. A pólyát én kihasználtam, mert Flóra imádott benne aludni, még későb is, úgy három hónaposan is abban aludt, csak nem lett már rákötve. Igaz az, szerintem, hogy az elején, mikor kiszabadulnak a nagyvilágba, ez+anyuka adja nekik a biztonságot.
Kocsiülés viszont tutira kell!!!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi még1*a gratulációt. Csilla jó korán keltél! Kicsit pontosítanálak: Nem Vencel, hanem Vince lesz a pici neve. Bár az előbbi is jól hangzik. A Vincéről tudom hogy azt jelenti: győztes.
A pólyát azárt kérdeztem, mert hallottam ilyet, hogy a kórházból azzal engedik ki a picit. De valószínű addigra szerzünk egyet, az már csak ne legyen gond.
Szoptatós melltartóról kérdeztem a védőnőt, szerinte arra jó egy kinyúltabb melltartó is...gondoltam magamban nekem nem kinyúlt, csak kinőtt melltartóim vannak.:-))))
Míg írtam számolgattam a pici rúgásait, tudjátok azt a 10-et. GYorsan teljesítette, de érdekes dolog ez, mert hol határozottan rúg, hol meg olyan kis haloványnak érzem a rúgásait.Gondolom nektek is kellett számolni.
Most mennem, de még benézek!
Szép napot!
Sziasztok
Ági
Ágicad
 
 


Hát igen, Flóra már csak ilyen koránkelő. Végigalussza az éjjelt, de 6-7-től virgonckodik. Persze én még bírnék aludni.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Azt nem mondtam, hogy nem jó a pólya, biztos mi is fogjuk használni, csak szerintem veszélyes az autóban abban szállítani. Mi mondjuk kaptunk, de ha nem lenne, nem biztos, hogy vennék.
Ágica!
Nekem sincs kinyúlt melltartóm, esetleg kis méretben, mert én a terhesség második felében két-három hetente újat veszek. Nem tudom, honnan gondolta a védőnő, hogy az eredeti méretednél öt számmal nagyobb kinyúlt van raktáron, biztos nagy gyakorlata van. Amúgy az egyik ismerősöm, aki a KGST piacon árul, mondta, hogy tud hozni 1000 forintért, Bpestről hozzák, így már biztos, hogy veszek vagy kettőt.
Nekem is kell számolni a mozgásokat, nekem is hamar teljesíti, bár nem számolom olyan szigorúan, csak figyelek, hogy mozgolódik-e rendesen. Nekem is néha határozottabban rúg, néha finomabban, ez normális szerintem.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

A mozgolódás nekem is váltizó, általában du.2-4között a legaktívabb.Azt mondta egy ismerős védőnő, hogy a 30.hét körül már nincs olyan, hogy lusta a gyerek.Figyelni kell, és ha nem mozog elég megnyugtatóan, akkor menni a kórházba az ügyeletre egy UH-ra.Na Petikével nencs ilyen gond!Remélem nem is lesz.
Mit szóltok ehhez a remek időhöz? Mit fogunk magunkra húzni?Eddig nem volt nehéz az öltözködés, de most azt hiszem néhány őszi ruhadarabba be kell fektetni!Itthon még oké a melegítő stb. de ha menni kell valahova, csak kell vhogy kinézni!(És ráadásul a megfázásra is gondolni kell!!)
Nekem nem igazán gond a melltartó, bár nőttek egy keveset, de most stagnálnak egy ideje, pedig már lassan 2 hónapja szivárog a tejcsi.(igaz csak néha, de erre mindig fel kell készülni, mert a legváratlanabb időben történik.Természetesen amikor fehér póló van rajtam, és nincs betét a melltartóban. Ha meg teszek bele betétet, akkor elég kevés felsőt tudok felvenni, mert szinte mind alatt látszik a körvonala a betétnek.mégsem hordhatok mindig fekete felsőrészt!)
További jó hétvégét!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Dora!Ez az idő katasztrofális!!!Overált kellett adni Balázsra hogy ki tudjunk menni.Reggel a szobában 19 fok voltKépTaknyol is szegény drágám egész nap.Csak most aludt el,nem lehet vele bírni pár napja.Lehet hogy a fogacskák a hibásak.
Nekem isszivárgott az előtej hamar!Ez jó jel!
Soxszor jártam úgy már amikor megvolt Balu és mentünk valahová hiába voltam kitömveKépmégis átázott.Volt olyan hogy fejés után! textil pelenkát kellett beraknom hogy egyáltalán közlekedni tudjak a házban.Gondolhatod milyen látvány lehettemKép
Csilla!Florka mennyi idős is?Írtad azt a két bababoltot Nyíregyen ahol ti is vásároltok!kb. mennyibe kerülnek ott a rucik(pulcsi,naci stb..)??
Itt Rakamazon két lehetőség van:egyik a kínai,másik a bababolt.A kínaiban szinte csak lányos ruhák vannak,a bababolt meg nagggyon drága.
Na lépek,kicsit nézelődök itt-ott.Tudtok valami babás oldalt ezen kívül?
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Nekem egyáltalán nem szivárog a tejcsi. Akkor ez rossz jel?
Tényleg szörnyű ez az idő. Nekem egy hosszúnadrágom van, ami rámjön még a terhesség előttről, esetleg valami csípőnadrágot fogok venni, ami nem jön fel a pocakomra, de én erre a pár hétre már nem fektetek be kismamanadrágba tízezret.
Ági!
Nekem tetszik még az origón a babázó rovat:
http://www.babazo.hu/index.html
vagy a http://baba.lap.hu/ -ról szoktam kutakodni, ha keresek valamit.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Dehogy is rossz jel félre ne értsd!!!!!!!
Csak gondolom az rosszat nem jelenthet ha szivárogKép
Ági
csagi
 
 


Petra!
Nekem egyáltalán nem szivárgott az előtej és ráadásul császáros voltam, mégis annyi tejem lett, hogy akár el is adhattam volna, ha bírtam volna idegileg a fejést (de nem bírtam csak 3 hétig). Betétet is már csak onnantól kellett használnom, hogy belövelt a tejcsi a kórházban a szülés utáni napon.
Egyébként mindenkinek ajánlom figyelmébe az Avent mosható betétjét! Szuper jó, és 6 db van benne! Sokkal többet ér minden egyszer használatosnál!

Ági!
Flóra okt. 18-án lesz egy éves. Lassan ki is kell találnunk, hogy mi legyen a szülinapjával: itthon, étteremben, szolídan csak a család vagy a babás barátok is, stb...
Én sem emlékszem pontosan, hogy neked mennyi idős Balu?!
Ja, és akkor most nem költöztök?
A boltban az árak: body: 1000-1300, sapka: 800-1200, nadrág: 1500-től felfelé. De anyu szomszédjának is kisfia van és ők a piacon szoktak neki vásárolni. Nagyon jó, hazai termékek, kiváló pamutból. Állítólag a pavilonok előtti utolsó soron vannak, de csak hétvégén. Csak azért írtam, ha egyzser arra jártok. (Én azt sem tudom, mikor jutottam ki utoljára a piacra.)

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Balázs 16 hónapos.Mi semmi felhajtást nem csináltunk a szülinapján,csak a család volt ott(kedves anyósomék kivételével).
Költöznénk mi kézzel-lábbal csak akik megveszik a házat hitelre veszik és az nem 1-2 nap SAJNOS.
Kb. 2-3 havonta eljutunk mi is a piacra jobbesetben.Csak ilyen törpökre nem nagyon van ruha,de párat vettem neki ott.Árul ott egy srác aki abban a bababoltban van ami ott van a piac után.
Azok a boltok jó drágák!Itt a bababoltban is kb. annyiba kerülnek.
Na megyek mert szegénykém elég nyűgi hogy mindíg tele van az orrocskájaKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Köszi a megerősítést, én is úgy tudtam, hogy nem jelent semmit, hogy a szülés előtt szivárog-e a tej.
Én is láttam a piacon bébiruhákat, magyar gyártótól és nagyon szépeket. Mondjuk az árakat nem kérdeztem, mert akkor még nem volt aktuális. Én a Delfin bababoltban 750 forintért vettem bodyt, mondjuk tiszta fehéret, mert mintásak már voltak. De tényleg nagyon szép ruhák vannak ott és megfizethető áron.
Ági!
A hitelről én is tudnék mesélni, mi pont most várunk a második részlet utalására, hát kikészítenek. Teljesen kész vagyok tőlük, hogy még 2-3 nap, aztán nem is hanem 10 nap múlva utalnak. Szemét banda!
Petra

Kép
ppetra
 
 


sziasztok!

Képzeljétek lassan kész a gyerekszoba.Tegnap leragasztottuk a padlószőnyeget, megvarrtam a fügönnyt, fel is tettem.Tök cuki.Már csak a bútort kell összerakni, és pakolhatom a ruhácskákat.Ma megyek a védőnőhöz, ebben a csodás időben, pedig a városban is lenne elintéznivalóm.Azt hiszem erre nem fog sor kerülni, mert kinek van kedve ilyen időben sétálgatni!?
Lenne egy kérdésem!
Kell a pici babáknak paplant venni, ha télen születnek?Én úgy gondoltam, hogy még nem való nekik a legkisebb paplan sem, de tegnap teljesen elbizonytalanítottak.Ti hogy csináltátok?csináljátok?

Kép
dora1980
 
 


Szia Dóra!
Szerintem KELL!!!
Mert amíg ilyen pindurkák nagyon melegen kell őket tartani!Bár ha a szobában 40 fok lesz akkor elég egy textilpelus.KépMondjuk hidd el hogy ha ott lesz előtted tudni fogod hogy kell-e!!!!!
Mi is megyünk ma(vagy holnap) Nyíregyre.Balunak akarok egy új autósülést venni,a múltkor láttam a tescoban 11000-ért,nagyon jó és biztonságos!!!
Meg akarok venni egy hálózsákot,mert már nem bírom az éjszakai műszakot.Mindíg lerugja a takarót vagy kibújik alóla én meg mindíg felkelek visszatakargatni.
Azt nem tudom hol kéne megnéznem?!Ötlet?
Na ennyit akartam csak!
Ági
csagi
 
 


Dóri! Ági!
Én a hálózsák mellett szavazok. Mi ezt szeretjük, mert Flóra nekem is folyton kitakarózott. Mondjuk, amíg nem volt ilyen mozgékony addig pólyában aludt(Dóri neked is szívből javaslom, hiába a nagy tiltakozás), utána meg egy darabig egy polár pléddel takargattuk, és utána jött a hálózsák.
Ági! Szerintem a Kereszt utcai bababoltban nézd meg a hálózsákot és utána írd meg, hogy volt e vmi jó meleg, mert nekünk is kell egy új (Flóra lassan kinövi).
Autósülés bennünket is érdekel: milyen típusú? Az ára már meggyőző a többihez képest!

Petra!
Hogy vagytok? Nekem ilyen szar időben mindig össze-vissza kalimpált, nem szerette. Én sem.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekel a hálózsák, sokhelyen néztem már. A Kereszt utcaiban láttam bundazsákot. Az úgy nézett ki mint egy jó vastag paplan, bár nem emlékszem mennyi volt. Máshol pedig csak vékony plüss hálózsákot láttam. A Sparban voltak aranyosak, finom plüssből készültek, de csak 74-es. 3500 Ft körül. Állítom ugyanezek voltak a Bujtosival szembeni boltban 5e Ft felett, mert Brendon cimke volt benne. (Talán több méret is volt.)
Télére ti milyet választottok?
Várom véleményeteket!
Üdv, Ági
Ágicad
 
 


Sziasztok!

Én a Delfinben Kereszt utcán nagyon jó vastag háló vagy bundazsákot láttam, nem tudom, ezt hogy hívják. 3-4 ezer Ft körül volt, de tényleg nagyon vastag, amihez szerintem paplan sem muszáj, de azért egyet nem árt beszerezni.
Csilla!
Hát én sem szeretem ezt az időt, de a gyerkőcön nem vettem észre, hogy jobban kalimpálna.
Nemrég jöttem haza NST-ről, hát egy élmény volt. 8:45-re volt időpontom, 40-kor beadtam a kiskönyvet, aztán fél tízkor rákérdeztem, hogy vajon mikor fogok sorra kerülni. Akkor kiderült, hogy nem vagyok rajta a listán, ezért nem hívtak be. Ezzel negyed 11 körül végeztem, aztán vérvétel, ott egy rohadt lassú nővér volt, ráadásul jól be is kékült a karom, szóval nagyon élveztem.
Tegnap vettünk fürdető-pelenkázó állványt, nagyon szép, már csak pár dolgot kell beszereznünk, de azért nem bánnám, ha lenne még vagy 3 hetem.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Csilla!
A pólyát mindenképpen fogjuk használni, én egyaltalán nem vagyok ellene.Már van egy olyan klasszikus fehér fodros, bár azt a keresztelőre tartogatom,de veszek rá huzatot ami mindennaposnak is jó lesz.Az elején még tuti benne lesz a csöppség. a hálózsák tényleg jobb megoldásnak tűnik,azt hiszem veszek egyet.

Valami jó vastag pléd úgyis kell, az majd megteszi éjjelre is szerintem.Hacsak nem kapunk valakitől még ágyneműgarnitúrát is. A tesómék is úgy jartak az1. gyereknek megvettek mindent, aztán a látogatók is sorra hoztak mindent.Feleslegesen vásároltak egy csomó dolgot, bár egy év múlva érkezett a kistesó(na jó majd másfél), és minden használatba került.Így öröklésre nem igazán számíthatunk.
Ma végre magamnak is vásároltam: pizsama, hálóing, köntös stb. ami kell a kórházba meg utána.állítólag a kórházba nem érdeems saját hálóinget vinni, mert úgyis összetrutyizza az ember, dehát azért csak viszek be,na meg utána is kell itthonra.
Ma a védőnőnél szívhangot hallgattak, Petike megijedt a saját szívétől, és majd lerugta a készüléket a hasamról.
Ezt az időt én se szívlelem, de lesz még jó idő!!
A védőnő a ruha miatt súlyméréskor kapásból 3 kg-ot számolt le!Egyre nehezebb lesz reális súlyt mérni.
Na sziasztok!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Nekünk a pólyát már hazahozatalkor sem ajánlották hogy tudjon rendesen mozogni a babó.Ezt megerősítette keresztanyám is,úgyhogy még egy fénykép sem készült róla benneKép
Egyébként mi a pólyát ott vettük a piacon a bababoltos srácnál,nem az a régifajta fodros.A külseje selyem,belül vastag pamutos.
Csilla!A tescoban felemelték az autósülés árát 15000-re úgyhogy majd talán Miskolcon megnézük.
Dora!Sajnos nem lehet saját hálóingben lenni csak abban az idétlen kórháziban.Komolyan mondom úgy éreztem magam mintha börtönben lennék.
Ja,és képzeljétek egyik nap a levesemben egy kukac úszkált.Na ezek után meg sem néztem hogy mi a kaja,nem hogy ettem volna belőle.Szép mi?
A hálózsákot inkább megvaratom,ismerek valakit aki 650 Ft-ért varrja,azért mégse 3000!
Na lépek!
Ági
csagi
 
 


Dóri!Petra!
Nemcsak, hogy nem lehet, de nem is érdemes saját hálóingben lenni. Vérzel, folyik a tejed, izzadsz, stb... Tök felesleges a sajátjaid összegányolni, elég lesz otthon folyton mosogatni, mert otthon is folyton cserélgetni kell majd.
Én a 4. nap után a fizetős szobában voltam: oda bárki bejöhetett, persze a család számított és akkor tutira anyukám főztjét ehettem egész nap. Én egyszer sem ettem ottani kaját.
Ti milyen szobát terveztek?

Ágica!
A bundazsák az csak a babakocsiba kell télre. Éjjelre elég a sima hálózsák a babára, mert úgyis aláöltözteted.

Ági!
Köszi az infót ülés ügyben. Rohadt drágák. Meg azt sem nagyon tudom, hogy milyet érdemes választani. Nekünk most még a bébihordozóban van, ami 9 kg-ig elegendő, de már kicsi neki. Nektek milyen van? És egyáltalán milyen szempontok dominálnak választáskor?

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Hát tényleg naggyon drágák sajnosKép
Nekünk egy 9-18 kg-os van.Mi kaptuk annak idején Jácint nagybáttyáéktól.Most akarom eladni.Én nem szeretem,de hátha valakinek ilyen kellKép
Olyat szeretnék amiben van fejszűkítő,mert ha elalszik az támasztja a kis fejét,meg párnázott legyen az öve.
Itt a környéken mászkálni elég lenne nekünk ami van,de ha Pestre fogunk járni meg vissza,szeretném tökéletes biztonságban tudni a gyereketKép
Egyébként én a kórházban csak joghurtot tudtam enni(napi5-öt),hiába hozta nekem anyukám akármelyik kedvenc kajámat.
Na mennem kell mert Balu nyomott egy nem túl illatos kakitKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Én interneten néztem ki egy gyerekülést, ez 9500 ft. Mi megyünk Bp-re amúgy is, ezért ezt fogom megvenni, ha élőben is ilyen jónak néz ki. Itt megnézhetitek: http://vasarlas.origo.hu/shop.php?action=show&id=402261&shop_id=389

Én nem bánom, hogy adnak hálóinget, mert nekem egyáltalán nincs, meg ha vennék sajátot, abban sem érezném jól magam, mert sosem hordok ilyesmit. Az meg, hogy hogy néz ki, annyiból nem érdekes, hogy úgyis viszek magammal köntöst, az rajtam lesz és akkor annyira nem is látszik ez a kórházi csoda.
Én mindenképp babás szobában szeretnék lenni, az alapítványin is gondolkodtam, de az elég drága. Annyiból nem rossz szerintem, ha több kismama van egy szobában, hogy tudnak egymásnak segíteni, ugyanakkor persze zavarhatják is egymást. Az alapítványi mellett meg az szól, hogy lehet látogatót fogadni, nem kell mindenkihez kicsoszogni.
Csilla!
Így is lehetett, hogy pár nap után átmész alapítványiba?
A kórházi koszttól én is tartok, amúgy is nagyon válogatós vagyok, hát még ha nem anyuci főztje:-))
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Most voltunk a szüléselőkészítő tanfolyam 2. részén, és nagyon tetszett. Megmutatták a szülőszobákat, hát sokkal barátságosabbak, mint gondoltam. Megnéztük az alapítványi szobát is. Megkérdeztem, csak kórházi hálóingben lehet lenni és mindent biztosítanak a baba ápolásához is. Hát nem tudom, nagyon gondolkodom az alapítványi szobán, végülis a 4 éjszaka 6000 forintjával nem is olyan durva. Csak nem leszek ott nagyon egyedül. Mondjuk ott lesz velem a várva várt gyermek és bármikor bárki bejöhet, ami külön jó, mert nem kell kivánszorogni. Na még gondolkodom rajta, mindenesetre jó volt a tanfolyam, nagyon tetszett.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Petra!Megnéztem az ülést csak az nekünk már kicsi.
De találtam egyoldalt ahol van 10000-ért,írok nekik egy mail-t,aztán majd szólok neked Csilla!
Voltunk délelőtt Nyíregyen megint.Most csak a piacon.Balázsnak vettem pulcsikat(600ft),meg body-t(az is 600),meg egy háromrészes együttest(3500ft).Szóval olcsón megúsztukKép
Délután api volt a vevőkkel az ügyvédnél adás-vételit csinálniKép
Utánna elmentünk Miskolcra.Először a Jácint kollégájáéknál(Baluval egyidős kislányuk van),utánna pedig egy másik baráti házaspárnál(nekik 2 hónapos a kisfiúk)
Nemrég értünk haza,tiszta hulla vagyokKép
Megyek bedobom a szunyátKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
ITT A SZÉP IDÕ!!!
Szerintem sem olyan gáz, hogy csak kórházi hálóinget lehet hordani.Minek trutyizzam össze az enyémet, ha ott kimossák helyettem?!Majd itthon elhasználom amit vettem.Bár sosem alszom ilyesmiben.Legjobb egy kinyúlt pólóban szunyálni, bár lehet h. nem túl esztétikus(de egy szál semmiben is kiváló)
A gyereküléssel kapcsolatban az a véleményem, hogy nem biztos h. az ár a legmeghatározóbb.A múltkor láttam egy autósújságban gyerekülés töréstesztet, borzalom.Itt tényleg meg kell fizetni a biztonság árát!Mi egyenlőre nem veszünk, mert a babkocsink egyben autósülés is, majd ha ezt kinőjük addigra összegyűjtögetünk egy jó ülésre.
A kórházi kaján meg nem érdemes nyavajogni,ha annyira szörnyű, majd csak hoznak a nagymamák lekváros derelyéjéből és más finomságaikból anyukámék.Amúgy én ha éhes vagyok mindent megeszek, ha meg nem akkor mannát is tehetnek elém.Ezért tényleg azt gondolom nem kell azt az 5 napot annyira túllihegni.(Remélem csak annyi lesz!)
Sziasztok!

Kép
dora1980
 
 


Dora!
Szerinted ez nyavajgás volt?Te mit szólnál hozzá ha a levesedben egy hernyó lubickolna?
Előtte sem ettem ott,utánna sem,de amint írtam egyáltalán nem kívántam semmit a joghurton kívül.
Az autósülésről annyit hogy a drágán sem azt kell megfizetni hogy az annyira biztonságos lenne,hanem azt hogy milyen márka van ráírva.
Ja,és a Tesco-s sem gagyi no name volt,csak nem emlékszem a márkájára.
Egyébként amikor én szültem(nem mintha oly rég lett volna),mindenki a 7. napon mehetett haza,császáros nem császáros egyaránt.
Lehet hogy másoknak szép emlék ez az egy hét,hát nekem szörnyű volt!!!Nem hiszem hogy túllihegném,én így érzem!Kívánom neked hogy Nagyon Jól Érezd Magad ott,nem úgy mint énKép
Ja,a piacon nagyon szép babaruhákat árulnak!!!És jó minőségűek ahogy nézegettem!!!Ez minden pocakosnak szólKép
Üdv:Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Szerintem sem túloztunk Ágival a benti napok minőségét illetően. Tényleg borzalmas emlék nekem is és nemcsak a kaját illetően. A nővérek undokok( csk belédhajigálják az injekciót, ha ömlik belőled a tej és fájdalmas, mint állat, akkor is csak leszarnak és azt mondják hajnalban, hogy majd holnap délben jön a fejőnő, várj addíg,nem baj, ha csillagokat látsz) és a csecsemősöket sem tudnám dícsérni (semmit sem mutattak meg és a gyereket is csak belökik).
De hátha neked jobb lesz. Én nekik nem adtam pénzt, lehet, ez is közrejátszott. Te Ági?

Ági!
Tegnap megnéztem az autósülést az amerikaiban, de nem volt csak 0-13 kg-ig és olyat már nem akarunk. A Szent István utcaiban meg nem volt fejszűkítős (ezt tőled tanultam). Ma még megnézzük pár helyen, mert délelőtt itthon lesz a férjem és kivételesen most csak délután megy vizsgáztatni. Nektek sikerült venni? És írtál már annak az oldalnak?
A császárosok egyébként, mint én is, tényleg a 7. napon mehettünk haza. Egy örökkévalóságnak tűnt. De a normálosok már a 4. napon, szóval csak 3 éjjelt töltöttek bent.

Petra!
Lehet úgy, hogy x. napon mégy át alapítványiba vagyis nekem lehetett. Ennek az volt az oka, hogy császárosok az elején nem mehetnek külön. Így egy pár napot, hétfőtől csüt. délutánig közösben voltam és utána költöztem. Mindkettő jó volt. A közösben rengeteget segítettek a csajok, mert tök bénának éreztem magam, ők meg minden kis trükköt megmutattak és kedvesek voltak. És jó volt, hogy a császárosok így együtt vannak, mert fel tudják készíteni az újakat az újabb kínokra: iszonyatos a sebgyógyulás. De utána meg az alapítványi is szuper volt, mert anyukám bent volt és esténként, munka után a férjem is. Hoztak fincsi kajákat és nyugtató szavakat. Én meg pihentem, mert aludni azt nem nagyon tudtam bent. Sajnos. A két görögdinnyét állandóan fejni kellett. És 18.000 huf-ot fizettem érte. Vagyis anyósom fizettek ki, rendes volt tőle.
Ha rendesen szülsz, akkor szerintem jobb a babás. Csak onnan nem küldheted be a babát, ha aludni akarsz. Vagy ha te be is küldöd, akkor lehet, hogy a másik háromnak kint marad és te uúgy nem tudsz aludni.

Dóri!
Otthonra olyan alvósruhát érdemes beszerezned, ami praktikus a szoptatáshoz. Csak mert nem igen lesz kedved, folyton fel-levenni a pólót. Főleg, ha gyakran fog szopizni.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Írtam nekik azt írták hogy van,jövőhéten rendelek egyet én is (azt is megkérdezetem 1500ft a házhozszállítás).De nézdd meg te is!!!
Cím:www.babaholmiolcson.hu
Ott van a gxereküléseknél.Szerintem mégígy is megéri!Kép
Remélem segítettemKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Ez a gyerekülés is jónak néz ki, és tényleg nem drága 10.000Ft-ért. Szerintem is inkább a márkát fizettetik meg, engem az meg nem érdekel. A Tesco-s azt hiszem Remi márkájú volt, de nem biztos.
Én jobban félek a kórházi léttől, mint a szüléstől. Bár ha sikerül természetes úton szülni és csak 3 éjszakát kell bent tölteni, akkor tuti nem fogok gondolkodni, hogy alapítványiba menjek-e, 18.000Ft már nem vág földhöz. Attól nem félek, hogy anyósom kifizeti
Nekünk a szülésznő azt mondta, hogy sima szülésnél 4 napot kell bent tölteni, akkor így jön ki a 3 éjszaka?
A szüléskor szerintetek mennyit szokás adni? A nővéreknek nem tudom, érdemes-e adni, mert akkor utána mindenért elvárnák, vagy rosszul gondolom?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Azt miért írtad, hogy attól nem félsz, hogy anyósod kifizeti?
És szerintem sem érdemes a nővéreknek adni, szemetek. ha kedvesek lettek volna, akkor vmi bonbont vagy ilyesmit kaptak volna. Volt egy kedves szülésznő, aki többször segített lefejni, neki anyu hozott be lekvárt meg gyümölcslevet, meg ilyesmit.
Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Kb. ugyan ez a véleményem a kórházról mint neked,csak nem akartam ezekkel a szavakkal leírniKép
De igazad van!!!Én egy petákot nem adtam a csecsemősöknek.Mire fel adtam volna?Arra hogy vagy kétszer ELFELEJTETTÉK kihozni a gyereket enni?Vagy arra hogy egy-kettő szinte elzavart a picsába mert szólni mertem hogy ki szeretnék menni éjfélkor megszoptatni hogy ne adjanak neki tápszert?
Nem tudom te tapasztaltál-e ilyet:Volt a szobában 2 anyuka akik nem tudták megszoptatni a gyereket,de senki nem segített nekik!Adni kellett a csecsemősöknek 200-500 ft-ot hogy ha sír a gyerek adjanak neki pótlást!!RÖHEJ!!!!!
Az a "szoptatási tanácsadó" is nagyon sokat segített mondhatom.
Na de mindeggy,lehet csak mi voltunk ilyen szerencsétlenek.
Ja,anyósom egyszer volt minket megnézni a kórházban!!Mióta megvan a gyerek egy kezemen meg tudnám számolni mennyi mindent vett neki!Még szülinapjára sem kapott semmit!!Pedig egyetlen unoka,egyetlen fiától!!!Utálom!!!
Petra!Tényleg Remi,így már emlékszem!!!
Kinek kell mennyit adni?A dokinak ,vagy a szülésznőnek?
Ági
csagi
 
 


Szia Csilla!

Csak azért írtam, hogy nem félek, hogy anyósom kifizeti, mert nem olyan fajta, kizárt, hogy ilyesmi eszébe jutna.
Ági!
Nekem azért ennyire nem durva az anyósom, de pénzt azt még soha nem kaptunk tőlük, csak kölcsön, azt se nagyon.
Pont ezért szeretnék legalább babás szobában lenni, hogy ne kelljen kérni, hogy megszoptathassam, amúgy is úgy olvastam a kórház honlapján, hogy csak 3 óránként lehet szoptatni.
A dokira gondoltam, hogy szerintetek mennyit kell vagy szokás adni. A szülésznőnek is kell? Vagy csak ha fogadott szülésznőm van? Hogy van ez?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Csilla!
Kb. ugyan ez a véleményem a kórházról mint neked,csak nem akartam ezekkel a szavakkal leírniKép
De igazad van!!!Én egy petákot nem adtam a csecsemősöknek.Mire fel adtam volna?Arra hogy vagy kétszer ELFELEJTETTÉK kihozni a gyereket enni?Vagy arra hogy egy-kettő szinte elzavart a picsába mert szólni mertem hogy ki szeretnék menni éjfélkor megszoptatni hogy ne adjanak neki tápszert?
Nem tudom te tapasztaltál-e ilyet:Volt a szobában 2 anyuka akik nem tudták megszoptatni a gyereket,de senki nem segített nekik!Adni kellett a csecsemősöknek 200-500 ft-ot hogy ha sír a gyerek adjanak neki pótlást!!RÖHEJ!!!!!
Az a "szoptatási tanácsadó" is nagyon sokat segített mondhatom.
Na de mindeggy,lehet csak mi voltunk ilyen szerencsétlenek.
Ja,anyósom egyszer volt minket megnézni a kórházban!!Mióta megvan a gyerek egy kezemen meg tudnám számolni mennyi mindent vett neki!Még szülinapjára sem kapott semmit!!Pedig egyetlen unoka,egyetlen fiától!!!Utálom!!!
Petra!Tényleg Remi,így már emlékszem!!!
Kinek kell mennyit adni?A dokinak ,vagy a szülésznőnek?
Ági
csagi
 
 


Ági!
Szuper az az oldal!Köszi!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok.

Én csak megpróbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, mindvégig így csináltam az eddigi 7 hónap alatt, és azt gondolom segített,(talán ezután is fog).Az egészben csak egy lényeg van:Mindenki egészségesen távozzon a szülés után ha hazaengedik!Én így látom ezt az egészet, és ezen nem is akarok változtatni.Attól ha dühöngünk sajnos nem változik meg az egészségügy, akkor meg minek idegesítsük magunkat?Erről ennyit. Legyünk vidámak és bizakodóak!Engem mindig erre tanítottak!
Szisztok!!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok, most találtam ezt a társalgót, nem is tudtam, hogy az interneten ilyen klassz dolgok vannak. Csak azért írok, mert olvastam, hogy valaki említette Kornafeld doktort. Nos, róla csak jókat tudok mondani: pont szültem volna, amikor közbejött neki egy konferencia vagy mi a szösz és nagyon jól esett, hogy miattam nem ment el, hanem levezette a szülésemet. Egész terhességem alatt éreztem, hogy mellette biztonságban vagyok. Ajánlom mindenkinek...
Puszi!!! Agi
agi1975
 
 


Szia Ági!

Üdv közöttünk! Én említettem Kornafeld doktort, de egyáltalán nem ismerem, nálam azért nem jöhetett szóba, mert férfi. Örülök, hogy Te elégedett vagy a nőgyógyászoddal, tényleg nem semmi, hogy a kedvetekért nem ment el a konferenciára.
És mennyi idős a gyerkőc? Hogy hívják?

Képzeljétek!
Csütörtökön tudtam meg, hogy Krisztina terhes, szóval már tutira nem nála fogok szülni. Örülök, hogy összejött nekik, csak nekem jött rosszkor.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Igen, éppen most akartam írni neked, hogy Kriszta terhes. Azért nagyon jó neki!! Biztosan meg leszel elégedve Péli-Tóth-tal is. Mennyi hét van még?
És hogy vagy mostanság? Nem érzed úgy magad, mint egy nagy bálna(nem rosszindulatú megjegyzés, meg ne sértődj! én éreztem mindig így magam a végén)?
Tanfolyam 3. része?
Mikor jöttök el megnézni a babaúszást? Ott találkozhatnánk!

Ági!
Szerintem senki sem ismeri Kornafeldet. Én is csak hallomásból, bár mintha egyzser ő jött volna vizitelni hozzám Fügedi helyett. Fiatal és kicsit kopaszodós? És jóképű?
Nem jártok babaúszásra?

Ági!
Balu nem fázott meg ebben az ilyen-olyan időben? Mi egészségesek vagyunk, de körülöttünk mindeki hulla. Egyébként én szedetek (itatok) a gyerekkel Ökonet vitamint. Tiszta növényi kivonat és még fincsi is.

Dóri!
Elfelejtettem, hogy mikorra is vagy kiírva. Még van egy jó pár heted, ugye? Ha jól emlékszem, akkor Petra fog mindjárt szülni.
Te nem tartasz Petrával és eljösz megnézni az úszást?

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!

Nov.20-ra vagyok kiírva, tehát még van egy kis időm, ami biztosan hamar elrepül.Néha már rámjön egy kis félsz a szülés miatt, de majd csak lesz valahogy.
Ma megyek 32. hetes UH-ra, már nagyon kíváncsi vagyok a kis fickóra.Mi is beíratkoztunk a tanfolyamra okt.valahanyadikán lesz az első(felírtam, de már elfelejtettem a dátumot).Egész jó időpontra teszik ezeket a foglalkozásokat, du.14órától.Hogy a férjem hogy fog eljönni azt nem tudom.Mit gondolnak, hogy akinek terhes a felesége az nem dolgozik csak otthon ül az asszonnyal?!Na és nők is vannak akik végig dolgoznak, azok hogy csinálják.(Ha nem nyáriszünetre esett volna a terhességem java szerintem én is dolgoznék, csak a köteelző 1 hónapot vettem volna ki.Jól vagyok, nem lenne fontos ithhon ülni.)

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Ez a 37. hét, tehát ezenkívül már csaj 3 hét!!! Én annak is örülnék, ha legalább 2 hetem lenne még, hát majd kiderül. Eddig szimpatikus Péli-Toót, remélem, nem fogok csalódni. Köszönöm kérdésed, jól vagyok, hamar elfáradok, megfájdul a derekam, meg nagyon rossz lépcsőzni, de amúgy minden oké. Szerdán megyünk a tanfolyam 3. részére, azt védőnő tartja, babaápolás meg ilyenek lesznek, vagy mi?
Nem hiszem, hogy a szülés előtt eljutok a babaúszásra, még annyi elintézni és megvásárolnivaló van, holnap megyünk Bp-re, de azért megpróbálok eljutni. Milyen napokon van?

Dóri!
Hát tényleg nagyon ki van találva ez az időpont, nem értem, miért nem tudják késő délutánra tenni a tanfolyamot.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Csilla!
Még a múlthét elején amikor hirtelen olyan hideg lett akkor két napig taknyolt szegénykém,de el is múlt hamar.
Most anyukám is meg Jácint is tök beteg meg asszem a tesóm is.Nem nagyon találkozok olyannal aki nincs benne vagy nem most megy ki belőle,dehát ennek van az ideje.
Tegnap voltunk az állatkertben,nagyon jó volt bár Balázsnak minden állat:vaóvaó voltKép
Vettem neki egy babytaxit,megy vele mint az őrült egész napKép
Meg a piacon vettem egy kabátot 3500 ft-ért neki,olyan édes benne!És nem is volt drága.
Gondoltam el kéne nézni arra a baby úszásra mert úgy volt hogy apa szabin lesz 2 hétig,erre elvették tőle mert két ringyó elment KAMU betegre!
Szép mi?De ha valamiért be kell rendelni valakit az természetesen ő,240 km-ről!!!Mocsok banda ez a rendőrség!!!
Csilla!Mi van az üléssel???
Na megyek mer'csak felhúzom magam!
Üdv:Ági
csagi
 
 


Ági!
Tegnap vettünk ülést az Emberke bababoltban, miután felvilágosultam és belenyugodtam, hgy a 9-36 kg-ig való ülés éppen a duplája a 18 kg-ig valónak. Végülis evidens, hiszen pont dupla annyi ideig jó és átalakítható ülésmagasítóvá.
Nagyon drága volt, de úgy lett megoldva, hogy a férjem családjától kapja a szülinapjára, és így ők kifizették az egészet. Rendes tőlük. 18e huf volt. Ennyire jött volna ki a netről is, amit írtál, szállítási költséggel együtt és pont az a fajta.
Amit ti akartok, az a 18 kg-ig való, az 10e huf-ból kihozható. Ti megrendeltétek?
Tényleg szemétség, hogy nem tudott a férjed eljönni pihenni. Volt egyébként szabin? És nyaralás az volt a családdal? Nem irigylem szegényt, az a 240 km az rohadt sok!!
Azért ha egyszer tudok, akkor írj és gyertek el úszásra!
Ja, bébitaxit Flóra is imádja, de még nem tud vele tökéletes menni.

Petra! Dóri!
Kedd: 10 és 11.
Szombat: 9 és 10 (mi ide járunk).
Vasárnap: 10 és 11.
Irigyellek benneteket, hogy ilyen jó kis terhességetek van.(Semmi aranyér, hüvelyfal előrecsúszás meg ilyesmi?) Hátha a köv. nekem is jobb lesz. Ha lesz...

Kép
nycsilla
 
 


Szia!
Meggondolandó az az ülésKépLehet nekünk is az kéne!Az ugye kartámaszos is?
Arra én nem számíthatok hogy anyósomék egy forinttal is támogassanak minket!!!Muszály valahogy önerőből kigazdálkodniKép
Az éven kétszer volt már szabin 2 hétig,még több mint a fele megvan neki.Nyaralás az idén kimaradt,jövőre Horvátország van tervbe véve.
Egyébként ezt a 240 km-t kétnaponta teszi meg,3,5 óra az út jobbesetben ha nem kell órákat várni a csatlakozásraKép
Ebből van neki elege ezért akar mindenképp felköltözni.Most azt találta ki hogy veszünk egy lakást(újat).
Nem akarok egy laza 10milliós hitelt a nyakunkra!!!!!
Nekem sem volt semmi panaszom a terhesség alatt szerencsére,de úgy látom neked nem volt ennyire felhőtlen!
Na megyek mert dolog vanKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Hallotatok már a pelenka futárszolgálatról? 5 megyében működik(Borsod, szabolcs, heves, hajdú pest)I. osztályú pelenkákat visz a futár egyeztetett időpontban házhoz teljesen ingyen csak a pelenka árát kell fizetni. Alacsony árakkal és rövid szállítási határidővel dolgoznak.(mini 32,- midi 34,- maxi 36,- junior 37,-) Bővebb infót az imremo@tvn.hu címen lehet kapni.
immo
 
 


Csilla!Hol van az a bababolt(emberke)???
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam 32.hetes súlybecslő UH-on.Képzeljétek már 2300gr ez a kis fickó.Azt hiszem nem lesz kicsi baba ha így haladunk.A védőnő még a természetes szülést sem tartja teljesen biztosnak, azt mondta, h. ilyen méretből simán lehet császár.(Mert hogy én meg elég szűk csípőjű vagyok)De az sem biztos h.kivárja az idejét.Majd péntek este hátha többet tud mondani a doktornő.Nektek mekkora volt ennyi idősen a kicsi? Állítólag még ezután kellene megdupláznia a súlyát.
Petra!
remélem végig meg leszel elégedve Péli Toóth doktornővel, én nagyon szeretem.
Csilla!
Eddig még semmi gond a terhességgel, bár ahogy ismerem magam aranyér nélkül nem igen fogom megúszni a szülést, de szerintem ritka az akinél ez kimarad.Te is szenvedtél tőle?
Tényleg hol aza az emberke bababolt?

Kép
dora1980
 
 


Dora!
Az én Balázsom a 34. héten 2300-2400 g volt.
Bpd:88mm
AC:294
A 32. héten kivételesen nem voltam Uh-n azért írom ezt.
Csilla!Eszembe jutott hogy apa nagyanyja nyert 50000ft értékű vásárlási utalványt és ad belőle v.mennyit.Majd abból megveszem az ülést(a nagyobbat) valahol(tesco,cora,spar).Valamelyikben csak vanKép
Megyek vacsiztatni,fürcsi,alvás....
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok már, hogy olyan régen írtam, de sajnos rengeteg dolog közbejött ( a részletekkel nem úntatnálak benneteket Kép), azért nem írtam....
Nagyon sok számomra új topicos van, üdv nekik is...
Sok időbe telt,míg visszaolvastam és leírnám a tapasztalataimat a kórházzal, szüléssel ilyesmivel kapcsolatosan (hátha érdekel valakitKép)bár már Kristóf 3 éves, de nem hiszem, hogy a szemléletben olyan nagy változás lenne...
Szóval a kórházi ellátás és ottlét sztem is kriminális, a nővérek egyáltalán nem készségesek, csak a rokonságra meg a többet szült szobatársakra támaszkodhat az ember. Ha babás szobába megy valaki, készüljön föl arra, hogy a pelus akkora, hogy kb egy normál súlyú gyerek hóna aljáig felér. Mi vittünk be saját newborn pelust, amit persze a szekrényben tartottunk (volt akinek fürdetés alatt kivették a kosarából)ja, és amit adtak, azt elcsomagoltuk, jó volt később. Persze a közös kórházi popsitörlőt meglovasította valaki... úgyhogy tartalékba az sem árt...
A kórházi hálóing abból aszempontból jó, hogy minden nap hoznak reggel újat, nem a sajátodat használod, viszont vigyetek magatokkal tartalékba egyet, mert pl a mellszívóból a tej az ölembe borult, és közölték, hogy egy napra csak egy hálóing jár...
Nekem főleg azért volt rossz a kórházban tartózkodás, mert a Honvéd utcán lakunk és az erkélyről a házunkra láttam...
Igyekszem sűrűbben jönni... jó éjt mindenkinek Kép
(jaaa, és fejlemény: megbeszéltük a párommal, hogy jövőre jöhet a kistesó, úgyhogy lassan számolgatnunk kell ezügyben Kép)
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Húúú, majdnem elfelejtettem....
Petra!
Sok szerencsét a dokiváltáshoz!! Krisztina helyett akkor nekem is keresnem kell valakit...
Kép
(bár a babaváráshoz nagyon jó egészséget kívánok neki teljes szívemből!!)

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: