Új privát üzeneted érkezett!

Melinda: Vivi is beteg lett?? Ez az idő most ilyen. Nem csak a tornán de a levegőben is benne van valami vírus. Mi nem voltunk tornán de én most cudarul vagyok. Szabina hálistennek nem beteg kicsit orr hangja van de ennyi.

Kép
csucsu05
 
 


Jaj!!A 3 év alatt nem volt beteg a Vivi,de most az elmúlt hónapokban,ahogy elkezdtünk közösségbe járni,náthás....Lázas nem is tudom mikor volt....A kedve jó.
Miért vagy cudarul?Mid fáj?
Én azért elviszem a dr.nénihez,nézze meg a torkát.Tegnap megevett 2 pohár joghurtot a dédimamánál,lehet az a baj....a hűtőből kivéve rögtön ette...
Az idő,elég enyhe,de szeles :)
Hétvégén mit főztök?Én már nem tudok mit kitalálni :?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: szabina sem volt a 3év alatt beteg a doki néni nem is ismeri:)
Sajnos mostantól azért ha közösségbe járnak többet lesznek betegek.
Be van dugulva az orrom de nem fáj semmim nem vagyok lázas. Sőt ha belegondolok akkor szépen tudom fújni azorrom. Csak a telet utálom ezért. A fűtés miatt is előjön a náthám.
De nem vagyok beteg amúgy .
Kaja: Na ez jó kérdés. Pláne karácsony előtt nekem sosoem jut semmi az eszembe.
Én agyilag Szabina szülinapjára koncentrálok. Azt tudom 20-án mi lesz a kaja meg karácsonykor szilveszterkor.
És az agyam eddig működött most ezt a pár napot karácsonyig szét fogom szenvedni mit főzzek.
MA elmegyünka fát megevnni ha hazaér a Tomi mert nem akarom sokáig húzni.Inkább itthon legyen a fa mint az árusnál ott csak úgyis dobálják. Kivágva meg úgyis ki vannak már régen.

Kép
csucsu05
 
 

 
 

Melinda: sajnálom hogy Vivi is beteg lett :( Én csodálom, hogy eddig kihúztuk. Böminek is jó kedeve van egyébként.
A főzéssel én is hadilábon állok, pont azon gondolkoztam hogy körülnézek a mindmegettén, mert semmi ötletem nincs hétvégére. :(

Csucsu: és mik lesznek a menük, ha nem titok? :)

Hát igen az ovival együtt elkezdődik a betegeskedés is. Pont tegnap beszéltem erről a barátnőmmel. Én mondtam, hogy nem igaz, hogy miért kell náthásan vinni a gyereket, így kidögleszti a fél ovodát. De ő mondta, hogy akkor nem kéne télen ovoda, mert folyamatosan taknyi mindegyik gyerek, avval már nem is foglalkoznak, csak ha lázas akkor kell otthon tartani.
Hát ez van, majd megedződnek.

Kép

Kép
bucsek
 
 


meli az jó ha egy csoportaba fognak járni :wink:
én töltöttkáposztát csináltam tegnap.már nem brtam ki hogy karácsonyg várjak vele!!de majd akkoe is csinálok

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bucsek: Én is a mindmegettén szoktam nézelődni ha semmi ötletem:)
menük: Semmi különös. halászlé , rántott hal és hagymás burgonyasaláta, rántott pulykamell fokhagymás tejben áztatva. Meg méteres torta és zserbót sütök. Lezs töltött káposzta.
A szokásos menü. Nálunk minidg ez van.

Ovi: Mi minden nap megvagyunk rökönyödve, hogy mennyi a sok beteg gyerek. A dadus néni mondta van olyan aki még lázasan is viszi mert nem tud otthon maradni a gyerekkel.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

A hétvégén nagy pangás volt itt :D Biztos mindenki készül a karácsonyra.


Bucsek:Meggyógyult Bömike?Vivi már rendben van :) Holnap mentek tornára?
Én még nem tudom,megyünk-e,mert beteg lettem.Fáj a torkom és folyik a nózim :) Így nem akarok gyerekek közé menni,nehogy elkapják.

Tegnap megbeszéltük anyósékkal a karácsonyi menüt:Halászlé,rántott hal,sült kacsa,krumpli sali,kocsonya,húsleves,töltött kápi......és még sorolhatnám...Nagyon beindultak a fiúk,csak úgy diktálták a kajákat :D Apósom és a párom....
Na és még nem írtam a sütiket.....Bejglit szoktatok sütni?


Csucsu:a párod dolgozik már?
Ma megy oviba Szabina?Nem is írtad,milyen volt az oviban a mikulás buli!
:D

További szép napot mindenkinek!!!!

Kép
kmelinda
 
 


Nita:te meggyógyultál már?Mátéka is beteg volt ugye?Vele is minden rendben van?

Kép
kmelinda
 
 


Csucsu:Én dec.30-án már megyek a munkanélkülibe.Amilyen hamar csak lehet,megyek :D Mondta a nő,a hivatalból,hogy mivel 29-én jár le a gyesem,és meg van minden papírom,már mehetek 30-án jelentkezni.
Ez van :) Munkanélküli leszek.áááááááááááááááááááááááááááááá :D :D

Kép
kmelinda
 
 


Jaj csajok!Elfelejtettem írni,hogy nyílt egy "Turi-Muri" a Rákóczi úton.
Ahogy megyünk be az udvarra,az Ofotért üzlet mellett.Voltatok már?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Én is náthás lettem. Szabina ma nem is megy oviba mert jobban van csak jó lenen ha 100% ban meggyógyulna nehogy megint náthás legyen.
Szabinának tetszett a Mikulás az oviban. Lovaskocsival jött és Szabina imádja a lovakat több sem kellet neki. :)
De az itthonival beszélgetett is az oviban meg szótlan volt.
Azt nem is írtam, hogy mondta neki az itthoni Mikulás és Szabina jó leszel ?? Mondta neki: soha!! Most ez az a szó amit a legtöbbször használ. tetszik neki vagy nem tudom.
Bejglit mi nem csinálunk. Sajna nálunk minden évben a kuyta eszi meg. Mi nem szeretjük. Érdekes mert én sem és a Tomi sem szereti.
Igy kimarad. Eddig minden évben csináltunk de mindig felvágatlanul maradt csak disznek kellet.
Sokan imádják tudom de én annyira nem.
Talán a gesztenyést megeszem de abból is csak egy szeletet.
Neked meg szülinapi ajándék lesz, hyog munkanélküli leszel:) na jó csak viccelek. De ki tudja lehet kapsz valami jó melót tőllük. Vagy valami jó tanfolyamot végezz el azt a munkanélküli központ fizeti ugyis. Én is lehet ezért mennék el munkanélkülire hisz ingyen elmehetsz tanfolyamra.

Kép
csucsu05
 
 


melinda én már jol vagyok kissé még folyik az orom....Máté lehet visszaesőbe van mert ismét szívni kell az orrát.....de hála égnek nem lázas......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csajok!

Nóri irt, hogy Atika jól van, meggyógyult:) . Gondoltam megírom.

Kép
csucsu05
 
 


juppíííííííííííííí!!!!!!!!!!!
rméljük ezután már nem lessz ennyire beteg atika!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hali!

Melinda: sajna Bömi nem nagyon javul :( :?
Szombatra nekem is nagyon fájta a torkom meg belázasodtam. Mikor 38,5 fölé ment a lázam már vettem be egy lázcsillapítót mert féltem, hogy elmegy a tejcsi. És azóta kutya bajom. Még az orrom sem folyik.
De a Bömi szegénykém elék kutyául van. Mondhatnám egyre rosszabb. Hétvégén elvittem az ügyeletre, hogy azért halgassák meg a tüdejét, de nem hallottak semmit, és a mandulája sem tüszös. És szombaton elég jól is volt már, alig volt lázas. De aztán vasáranp estére már megint visszaesett ma meg katasztrófa volt. Péntek, szombaton a lázcsillapítótól legalább jól lement a láza aztán futkosott meg játszott mint aki tök jól van, aztán amikor megint ment feljebb akkor kezdett bágyadni. Most meg hiába adom neki ugyanolyan levert mint előtte. Ma de. már vizesborogattam szegényt.
Aztán délután átvittem egy Szigetszentmiklósi dokihoz, mert szomszédunkék is oda hordják a három gyereküket már 7 éve. Ők ajánlották. Én ehhez az orosz borzadványhoz nem akarom vinni a Bömit.
Egész szimpi volt, majd meglátjuk milyen lesz hosszú távon.
Szóval holnap tuti nem megyünk tornára :(
Turi: Igen pont én is néztem valamelyik nap hogy hoppá itt egy új turi nyílt. Jól eldugták :) Még nem voltam benn de szándékomba áll megnézni.
Te voltál már?

Nita: örülök, hogy ti már azért jobban vagytok, ha már csak szívni kell Máté orrát az már jó út a vége felé.

Nóri: örülök, hogy ti is jól vagytok. Akkor most egy kicsit fellélegezhettek talán, és nyugodtan tudjátok várni a karácsonyt.

Csucsu: hát nálam sem lesz idén bejgli sütés. Amig nem itt laktunk minden évben sütöttem a barátnőmmel. Most ez elmarad, mert a dédi is úgy is süt. Mert ez az ő privilégiuma. Két adag meg minek.
Majd sütün idén mást. Szoktunk ishert meg mézeskalácsot stb sütni még. Bár most hogy beteg a Bömi nem tudom ebből is lesz e valami. Pedig már nagyon rég beszlünk róla, és vártuk. :?

Kép

Kép
bucsek
 
 


Szilvi: Böminek javulást. Szabina sem ment ma oviba mert tegnap még elég ksi götös volt. Ma már jobb. De tök érdekes volt az a nátha. Amikor folyt az orra nem a vizes váladék jött neki mint ahoyg szokott hanem rögtöna zöld sürű. Igy 2nap alatt elég jól van. Szivni nem kell az orrát hisz kijött magától.
De a hangja nagyon cudar a Szabinak és rémísztő. Iyg enm mertem elvinni az oviba be sem engednék. Ma voltunk postán és két ovis társunkkal is taliztuk ők is betegek.
Szóval javuljatok. Sütit meg süthetsz még lesz időd hisz a gyerekek 1-2 nap alatt is meggyógyulnak.
Amúgy a Szigetszentmiklósi doki mit mondott??

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: hát semmi extrát. Igazából nem is vártam most semmi különöset. Inkább csak azért vittem el, hogy előrelépjek ebben a dologban. Már morfondíroztam régebben is hogy kéne keresni egy másik dokit, de csak halogattam. Most tudtam, hogy úgysem adnak a Böminek semmi gyógyszert, de legalább bemutattuk magunkat, és ha majd esetleg komolyabb baj lesz (bár ne legyen lekopogom) vagy most a kicsi is elkapja akkor már lesz hova menni, és nem akkor kell kapkodni.
Azt mondta hogy ezt a betegséget le kell gyűrnie önállóan is. Igyon sokat. Ami most nem nagyon megy. Lázcsillapítás, meg cebion.
Ja amiért végül is elvittem ezt nem is írtam az az hogy ha szívom az orrát akkor nagyon vérzik neki, tiszta piros a taknyi ami jön. Sőt még épp hogy szívtam neki és vér az már jött de taknyi nem. Pedig a két és fél év alatt eddig mindig igy szívtam és nem volt ilyenbaj soha. Úgyhogy nem tudtam mit csináljak, mert szörnyű volt látni, hogy tiszta vér a cucc ami jön az orrából, viszont egyáltalá nem hajlandó fújni az orrát. Úgyhogy az se jó ha ott áll a cucc az arcába.
Azt mondta, ne vagy csak épp hogy szívjam és orcseppezzem. Még mielőtt elmentünk ide felhívtam a pesti dokinőnket is aki ajánlott egy homeopátiás cseppet most azt vettem, meglátjuk.
Meg elalvás előtt fújtam strimart az orrába de nem szívtam ki. Ez jót tett neki. A sós lé úgy is összehúzza belül a bőrt meg a sérülést a nyálkahártyán.

Kép

Kép
bucsek
 
 


szilvi jobbulást a böminek!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúú csajok!!!MINDENKINEK gyógyulást kívánok!!!!!!!
A Vivi már jól van,minden ok nála.Most én vagyok beteg!!!

Szilvi:a homeopátiás szereket 6 éve használjuk,és nagyon meg vagyok elégedve vele.A Vivi is 2 nap alatt helyre jön tőle.És ezekben a szerekben az a jó,hogy adható neki folyamatosan,megellőzés céljából.Mi folyamatosan szedjük az Oscillococcinumot,a Stodal szirupot(ebben az a jó,hogy mindenféle köhögésre jó!!!),a Homeogene 9-et,torokfájásra,és most elkezdtem neki adni immunerősítőt is,az ovi miatt.Ha valakit érdekel,nekem van Homeopátiás könyvecském,ami a patikában is van a gyógyszerészeknek,nagyon szívesen kölcsönadom,áttanulmányozni.
A cseppnek amit használtok,mi a neve?
Bömikének is gyógyulást kívánok!!

Csucsu:Te már jobban vagy?Szabina rekedt?Vagy mire mondtad hogy furcsa a hangja?Akkor lehet,hogy majd csak januárban mentek legközelebb az oviba?Jövőhéten már szünet van.Igaz?
Legalábbis a fiamnak már csak a héten van suli.

Nita:Az jó,hogy Máté meggyógyult.Antibiotikumot szedtetek?
Ti ide jártok a doktornénihez?
Mi kb 3-szor voltunk nála a 3 év alatt,így nemigazán tudok róla véleményt mondani!

Szilvi:Neked miért nem szimpi a dr.néni?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: A dokinénit mi sem ismerjük. Az oltásokkor voltunk anno nála.
Szabina is szedi a homeos szereket és én is.
Mi mást nem használunk. Nem igen adok neki gyógyszert.
Hál istennek nem is beteges bár ebben az időben nem is csoda ha náthásak.
Szerintem Szabina nem megy a héten oviba. Nehogy karira legyen beteg.
Igaz pénteken lett volna ovis szülinapi buli. Hát meglátom mi lesz belőle.

Bucsek: A véres cucc nem attól van, hogy beszárad a váladék az orrába??

Csajok szépkis karácsoyn előtti náthásodás van :(
Na de a fa alatt majd a gyerekek elfelejtik a náthájukat:)

Kép
csucsu05
 
 


Melinda: én lehet, hogy megnézném a könyvet, ha kölcsön tudod adni.
Meditonsin a csepp neve.
Az aprooka is ajánlott immunerősítőt Echinacea 3 v 6 DH azt hiszem. Ti is ezt szeditek?
Miklóson lett volna egy dokinő aki homeopátiás de a Gábor nem engedi hogy oda vigyem a gyerekeket. Ő nem hisz ebben. Így minden betegségnél csak vita lenne ebből, úgyhogy inkább nem vittem oda a Bömit. De azért szívesen használom a homeós szereket csak nem nagyon ismerem őket, úgyhogy ha vannak bevált szereitek akkor szívesen fogadom őket tanácsként.
Hol szoktátok venni, gyártelepen vagy az Auchanba?

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: én a camponában veszem. Szerintem Halászteleken nincs is ilyen.
Tény, hoyg nem olcsó de a gyógyszereke sem olcsóbbak.
Gábor miért nem akarta a Miklósi dokit?, Ismeri vagy?
Én nem igen ismerem őket bár a mikro Szabina kicsi volt és a fogzásra is vettem valamit. Nem értek hozzá a patikában mindig megkérdezem mit ajánlanak.

Csajok: Ti mit vesztek a párotoknak karira??

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Én itt veszem a patikában a homeos szereket.Egyedül az immunerősítőre kellett 2 napot várnom :) A teljes neve:ECHINACEA ANGUSTIFOLIA 5 CH,vagy 9 CH-mi most a 9-est szedjük.
Szilvi:A könyvet odaadom,szívesen,hol tudnám átadni neked?Merre laktok?Vigyem el neked?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: mi a Táncsics M. utcában lakunk, de csak akkor hozd el ha pont mész valahova, ne ugrálj miattunk, du én is megyek a patikába popsikenőcsért akkor én is be tudok ugrani érte hozzátok, ha otthon vagytok, de ahogy neked jobb.
Aprooka 3 v 6 DH-t mondott te meg 5 v 9 CH Mi a külömbség?

Csucsu: nem ismeri csak homeo ellenes és azért nem akarta.

Minden szernél van az hogy előtte meg utána nem ehet nem ihat fél óráig valaki, vagyis némelyiken 10 perc van. Vagy csak kávét teát, erős hatású dolgokat nem lehet enni, inni, meg fogat mosni?
Mert azt a Bömivel elég nehéz betartatni, mert össze vissza iszik meg eszik, mikor eszébe jut most. A cseppeket pl oránként 12 szer lehet csepegtetni, ha abból levesszük a 10 perceket előtte meg utána kb 20 perc marad ivásra evésre. :?
Tegnap már elég jól evett meg ma reggel is azt hittem már alakul majd szegénykém, de most elugrottam tüdőszűrésre, és mire visszaértem kihányt mindent. :( :? :? :?
Már kezdek aggódni.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Szegénykém!!De sajnálom!!
Add meg a tel.számod,én most indulok a postára,és a fiamért suliba,bedobom neked!!Hátha segít nektek.Na meg a patikusok is tudnak segíteni neked!!!

Kép
kmelinda
 
 


Figyi!
Az én számom:0670/3949577.
Csörögj majd rám,mert én most indulok,és kapcsolom ki a gépet!

Kép
kmelinda
 
 


Bucsek: remélem nem lesz rosszabul a Bömi. Javulást neki.

Melinda: itt is van a Patikában homeos szerek??
Na ezt nem is tudtam. :)
Mi mindig a Camponába mentünk be ha kellet valami.

Kép
csucsu05
 
 


Szia Csucsu!

Van,igen :)
Szilvi:ha elolvasod a könyv elejét,akkor megtudod a választ a kérdésedre :) A hígítást jelzi a C, CH,DH.....5,6,9,.....

Én is most vettem oscil.golyócskákat a patikában :)

Mindenkinek gyógyulást!!!

Kép
kmelinda
 
 


melinda igen szedett antibiotikumot....most már nem de szívni kell megint az orrát..... :(
mi is ide járunk a natáliához.....én nagyon utálom......szivem szerint elviném máshova de itt htelken csak ő van gyerekorvos.....
csucsu én zolinak egy mp3 lejátszót veszek..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hú csajok, ma kicsit sem voltam ideges :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Délután úgy dönöttem mégegyszer felhívom a pesti dokinőnket akihez jártunk régen, (már szombaton beszéltem vele az orrvérzés miatt), mert valahogy nem hagyott nyugodni, hogy nem javul a Bömi állapota. Tök fekete szemaljak, állandó láz, nyűgöködés. Még három napnál tovább soha nem volt láza, antibiotikum nélkül sem. Most meg már öt napnál járunk. Felvázoltam neki a helyzetet. Ő pedig mondta, hogy így látatlanba természetesen nem sokat tud mondani, de ha elvisszük szívesen megnézi. ( pesten ő jött hozzánk többnyire). Hát bepakoltam a két gyereket a kocsiba és elmentünk hozzá. Megénézte a Bömit és kidrült tüsszös mandulagyulladása van :evil: És akkor ugye antibiotikum, mert nagyon durva szövődményei lehetnek, még a szívére is rámehet. Egyszer kapott a Bömi idáig antibigyót akkor is ez volt a baja. Én sem vagyok antibogyó párti de ha kell akkor kell. Hát teljesen elkaptt a harcidüh. Basszus nem igaz, hogy a harmadik doki veszi észre, hogy hólyag van a gyerek torkán. Ma ahogy szívtam az orrát én is jól belenéztem a szájába és ott tátong a manduláján a fehér hólyagok tömkelege. Még nem is az hogy már csak a kráterek vannak mert kifakadtak a hólyagok, hanem tényleg jól láthatóan fehérlentek. Gonolom nem tegnap délután 4 óta lett hólyagos a Bömi mandulája :evil: Ezt komolyan nem hiszem el. Ha még ezt sem képes egy orvos bediagnosztizálni, akkor mit várhatok ha valami komolyabb baj lesz. :evil: :evil:
Szegényt már nagyon sajnáltam, már öt napja tömöm bele a külömböző lázcsillapítókat, már hidegborogattam, ami engem is nagyon megszokott viselni hát még őt. Háromszor viszem mindíg más dokihoz. Pedig tök tart tőlük. :( Bár ennél a betegségnél igazán hős volt. Egyik doktornéninél sem sírt. Pedig eddig tényleg nem komálta őket. A pesti dokinőnknél mikor már befordultunk az utcájukba vagy csak mikor meglátta már sírt. Ma meg simán bement hozzá, levetkőzött, egyedül odament hozzá, engedte hogy megvizsgálják a sztetoszkóppal, kinyitotta a száját. Úgy hogy mi csak a háttérből néztük az egészet. Csak ámultam. Lehet jót tett neki, hogy a mikulás hozott orvosi táskát :) :)
Meg azt monda a gyerekorvos, hogy két és fél- három évesen jönnek rá hogy igazából nem történi semmi extra, nem kell félni, és már nem sírnak mindenért. Hát úgy látszik nála is eljött ez a kor :)
Na bocs hogy kicsit sok lettem.

Melinda: mégegyszer köszi a könyvet. :)

Csucsu: én vagy övet, vagy sapkát vagy kesztyűt veszek a Gábornak karácsonyra. Ha egyszer valaha eltudok indulni.
Meg vettem már jégdarálót, meg szűrőt ami koktélkészítéshez való, mert szeret koktélokat csinálni :)

Kép

Kép
bucsek
 
 


Szilvi: Igen emlékszem, hogy szeret koktélokat csinálni. :) Akkor van ötleted :)
És még te is jól jársz hisz csinál majd valami finom koktélt neked:)
Bömimeg kész nagyfiú:) Hiába ő már bátyus és a nagy bátyusok már nem sírnak:)
Reméljük Adél baba nem kapja el.
De a homeós dokinő sem vette észre a mandula gyulladást??
Szabinának is piris volta mandulája. Ha vannak rajta fehét pöttyök akkor tűsszős mandula??
Nem tudtam pedig eű-be jártam:)
Szabina éjjel már csak 1X kelt fel. Szegénykép köhögött szárazon. De most éjjel már felszakadt neki.
Mi most pont Homeos köptetőt iszunk.
De nekünk nem volt lázunk és nem is vészes a nátha.
Orrunk már nem is folyik még egy kicsit köhécselünk.
Tegnap a Camponába bementünk este még megvenni ami kell és akkor hivott az ovónéni kb este 7lehetett. (nem is tudtam, hogy akkor még bent vannak, mondta hogy 1gyerek van még)Szóval azért hivott , hoyg holnap lesz karácsonyi ünnepség az oviba és ha nem lázas Szabian menjen már be mert várják.
Annyira jól esett, hogy gondolnak rá:)
Igy ma 9re bevsizem és 11re érte megyek. Közben meg elugrok az auchanba mert láttam az üzéetsoron az egyik boltba egy tök jó farmert Tominak.
Na de azt akartam még írni, hoyg durva, hoyg 7kor még van gyerek az oviban. Basszus szegény gyerek gondolom már nyitásra ott van és este a szülő ebben a halásztelki dugóban nem hiszem, hogy tud sietni. Hát szóval durva hogy a gyerek is 12órázik.
Amúgy a szülőin mesélte a vezető ovónő, hoyg volt olyan eset amikor a szülő nem ért haza az ovi zárásig és a gyereket ott hagyták az oviban az ovónő vitte haza magához és a szülő oda ment érte.
Durva azért de ebben a közlekedésben nem is csoda. A 0-on is mindig van valami.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!


Sehol senki?Mit csináltok?

Remélem meggyógyult mindenki!!!!!!

Én ma a WC-t takarítottam ki,csempe,mosdó,......és még a konyhában ablakot mosok.Elég szutykos az idő,de megcsinálom!

Írjatok mi újság van veletek!!

Kép
kmelinda
 
 


Melinda: Jó ablakpucolást. Nálunk már minden kész van. Ki van takarítva. Igaz hétfőn még csinálok eg ynagytakaritst mert a Szabina szülinapján biztos koszolnak majd.
A Szabina keriszülei két gyereke olyan rossz, hogy utánuk mindig kell egy nagytakarítás.
Ma én semmi különöste nem csinálom. Mosok és vasalok csak. 4re meg végre eljutok fodrászhoz is.
Most aztán jó sokat vágatok a hajamból és szeretnék vörös melirt a hajamba. Bár én kacérkodom, hoyg az egész vörös legyen. a férjem persze ellene van.
De lehet még délután meggyőzőm:)

Kép
csucsu05
 
 


Szőkébe vörös?Nem rossz ötlet :) Kezdetnek elég ennyi,mármint a melír,és ha tetszik a párodnak,jöhet a teljes vörösre festés.Én is voltam régebben vörös,szerettem :)
Már kész az ablak :) Ezeket az új ablakokat sokkal egyszerűbb és gyorsabb tisztítani,mint a régieket!!!

Én nagytakarítást szombaton csinálok,most fölösleges,mert 2 gyerek mellett,minden nap lehet takarítani :D Majd beosztom a munkákat szombaton,a 2 fiút is befogom,nehogy unatkozzanak :lol:
Vasárnap pedig ebédre megyünk a tesómékhoz.

Szabina meggyógyult?

Kép
kmelinda
 
 


Melinda:Itt az új házban én is imádok abalkokat pucolni. Lehet haladni vele nagyon:)
Én 10évig voltam vörös. és annak minden árnyalata. Majd lettem szőke. De szőke már 11éve vagyok.
Kicsit most váltanék.
Szabina már nem beteg illetve az. De ez olyan fúra nátha. Mert nem fáj a torka, nem lázas és nem rossz kedvű. Sőt tök jó az étvágya is:)De egy kicsit az prra még folyik. Néha kifújja és ennyi. De azért látom rajta ez nem a 100% gyógyult állapot.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit már jobban vagyunk mi is, de azért a 100-astól még messze.
Ma végre kicsit ellógtam. Akartam nézni a baumaxba egy szőnyeget a böminek. De persze a csepelibe nincsenek csak a budaörsibe meg a nagyobb baumaxokba :cry: :evil:
Így bementem hazafelé az Auchanba venni egy két dolgot.
Csucsu vettem még egy karácsonyi üvegfestékkészletet :) Már nem akartam festeni az idén, de megtetszett :)
Tegnap én is eljutottam odáig hogy egy nagyobb rendet rakjak, aztán majd egyszer jön a takarítás is :?
Csucsu én híve vagyok a változtatásoknak. Most kell míg fiatal az ember. Utána már nehezebben szánja rá magát az ember.
Mikor fodrász festi a hajam akkor mendíg melíroztatok és többnyire más színű hajakat csináltatok. A fodrászok nagyon szerettek, kiélhették magukat. :) Volt már narancssárga hajam is.
De ez csak akkor van ha iszonyú sok időm van fodrásznál ülni. Ami most ugye nincs, így marad a kb 10 perces hajvágás és az otthon beszárítás :)

Ma azt hiszem láttam a Nórit, jött ki az egészségházból. De egyedül volt. Úgyhogy nem biztos. Mivel csak egyszer találkoztunk még lehet hogy tévedek :)
Holnap lelép a Gábor, mert megy temetésre meg szombaton lesz az évbúcsúztatójuk a cégnél. Én idén nem megyek a Prüntyi miatt. Még nem lehet anyóséknál hagyni, onnan meg kb fél órányira van ahely ahol tartják. Ott pedig kb 25000 egy éjszakára a szoba, és nekünk most kettő kéne ha mondjuk valamelyik mamát el akarnánk vinni pesztrának. Úgyhogy úgy döntöttünk, azért hogy egyek egyet meg üljek a fenekemen, mert táncolni nem szoktunk ( mivel nem tudunk együtt :evil: ) inkább egymásra kötjük azt a pént.
A héten is jó sokáig dolgozott minden nap, úgyhogy csak hajnalba beszéltem vele félállomba többnyire. :cry: Pedig jó lett volna ha most itthon van mikor a bömi beteg :( De hát most így alakult. :( Majd karácsonykor együtt leszünk :)

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: Én ma taliztam a Nórival. igaz futottam mert éppen késésben voltam a fodrásznál.
hajam: 15cm rövidebb és sötét vörös melir van benne.
Igazából ezt kipróbáltam most miylen. Én is nagy változtató vagyok. Szinte mindig más szőke ahajam. Igaz Szabina születése óta egyszinű szőke. De voltam én fekete is. Vörös 11évig. Volt stop tábla piros a hajam. Volt narancsvörös is. Minden árnyalat. Aztán jött a szőke haj barna melirrel. Volt szőke haj vörös melir is. Majd jött az egyszinű szőke.
Most megint más és nem is baj.
A Tamásnak tetszik bár azt mondja durva lett:)
De úgyis kopik mosáskor és tény jós sötét vöröst néztem ki. :)

Céges vacsi: Hát igen mivel van kisgyerek igy nehéz eljutni valahova. Én márcsak tudom:(
De most a kicsi lány a fontos. Majd ha nagyobb lesz mehettek még bulizni.
Együtt nem tudtok táncolni?? De jó?? Mondjuk mi is csak akkor tudunk ha Tamás iszik 2Jágert. Mert józanul ő bizony fel nem áll táncolni. De ha iszik 2jégert akkor egész este táncol:)

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: hát igen nem tudunk. Valahogy nem egy zenét hallunk, ő teljesen más ritmusra táncol mint én. Amit egy ideig torlerálok aztán már kezd idegesíteni, mert úgy érzem hogy rángat. Elmegy a kedvem az egésztől. Ő megsértődik, hogy nem igaz én mindenkivel tudok táncolni csak vele nem. És kb itt szoktunk hazamenni.
Úgyhogy az első táncot megpróbálom húzni ameddig lehet.
Csak ez azért rossz mert másokkal tényleg egész jól táncolok, az a baj, hogy alapvetően én sem tudok, de ha a párom jól tud és tud vezetni akkor megy többnyire a dolog. Mondjuk rokizni akkor sem tudok :(

Képzeljétek milyen csizmamizériám van. Tönkerement tavaly az egyik csizmámba a cipzár. Apu valahol pesten szokta javíttatni anyu cipőit. Montam neki, hogy vigye el az enyémet is oda. Ez egy varroda, ott csak felveszik a nőcik a rendelést aztán egy pali meg elviszi a cipőket megcsinálja és visszviszi a nőciknek.
Na és apu ment anyu meg az én cipőmért. Anyu cipőjét odaadták, az enyémre meg azt mondta a nő, hogy az van a papírra írva, hogy nem javíthatő. Apu meg mondta, hogy ok, akkor adja oda a cipőt elviszi máshova.
Erre a nőci: hát cipő az nincs.
Apu: pedig jó lenne, ha előkerítenék
Nőci: jó menjen apu vissza másnap
Apu másnap azaz ma visszament
Nőci: igen valamit tévedés történt, kicserélték a cipzárt a csizmában, ugye fekete volt? most nincs itt de holnapra ha visszajön itt lesz
Apu: Barna volt, és nem jövök, mert ma dolgoztam utoljára idén, és messze van otthonról
Nőci: renben akkor holanap postázzuk.
Na itt tartunk, kíváncsi leszek mi lesz a vége a storynak, de most hogy így leírtam, hogy postázni akarják jöttem rá, hogy ez nem biztos, hogy olyan jó öttlet. Mert akkor meg a postára fogják hogy eltűnt szállítás közben a cipő.
Hát ha nem kerül elő :evil: :evil: :evil:
Az volt a legjobb téli csizmám. Még amikor a bömivel voltam terhes vettük, hogy ne fázzon a lábam. Lélegző cipő meg minden huszonvalahányezerért. :evil:

Hú a Bömi már egyre jobban van. Egész nap követelődzik, ha nem ugrok neki kiabál. Megmondtam hogy kakaót akarok szinten. Meg mindenért visít de szó szerint ha nem engedek meg valamit, vagy elveszek valamit.
Most elég sok minden megvolt engedve neki, mondván szegény beteg. Most győzhetjük visszaterelgetni.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: Hú nem semmi ez a történet. Ez a postázás dolog tényleg fúra. Hát kiváncsi vagyok meglesz e a csizmád vagy netán valakinek megtetszett a lélegzőfunkció:) Amúgy Apukád kapott róla papírt??
Mert akkor szarban vannak.
Nekem is van egy csizmám aminek cipzzárt kéne cserélni mert letört a cippzár felhúzója. Röhej de valamelyik napa teraszon volt egy sniccer és azzal húztam fel. Deakasztottam és akkor feltudtam húzni. SZóval ki kéne cserélnem.
Ezek szerint Apukád jól van akkor.
Mármint ha dolgozni is járt.
Bömi várja a Jézuskát amúgy?,

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: igen kapott. Ma felhívtam őket, hogy mi van, de persze egy olyan csajszi vette fel a telefont, aki mit sem tudott az egészről. Azt mondta utánajár és még ma felhív :?
Hát igen találékony az ember. :D
Hát az hogy jól van az túlzás, de jobban van az biztos. Jótt tett neki a kórházi kezelés. Ő már sose lessz annyira jól mint szeretne, és ez a baj. Már eltemeti magát. A munkahelye is labilis. Most hetente kétszer, ha kell háromszor jár. Amikor hívják. Mondjuk elég is neki. Pont mondta, hogy ma már nem bánja hogy itthon maradt.

Igen várja a jézuskát. Bár a télapót jobban várta, az valahogy kézzelfoghatóbb. Sok mesekönyvbe látja hogy hogy is néz ki, meg rénszarvasai vannak. Szóval eltudja képzelni.
A jézuska ebből a szempontból nehezebb ügy. Mondjuk neki, meg azt is most ugyebár, ha nem lesz jófiú nem hoz semmit a jézuska :evil: :evil: Mert tényleg durván elkanászodott :evil:

Tegnap csinltunk apának sólisztgyurmából, láb meg kézlenyomatokat karácsonyra. Meglapibe.
Este jön haza a Gábor. Bömi meg: apa holnap lesz neked karácsony kapsz tapi meg kézlenyomatokat. Megmutassam? És viszi apját a sütőhöz :) Hát ennyit a meglepiről :)

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: De édi a Bömi. Titkot még nem nagyon tudnak tartani.
De ez nagyon jó ötlet. Ird már le hogy kell csinálni ezt a kézlenyomatot.Én is csinálok akkor.
Nekem napok óta fája térdem alig tudok menni. Lehet jön a hó. Ha lesz hó megyünk szánkózni??

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: két bögre só, három bögre liszt, egy teáskanál olaj és kb 2-3 dl víz. Majd meglátod. Én először azt gondoltam hogy szupi a tészta, de a bömi lába állandóan beleragadt egy kicsit és felszakította a tésztát. Úgyhogy keverem hozzá még egy kis lisztet. Aztán kinyújtod nem kell túl vékonyra. És mehet bele a kéz meg a láb. A láb a nehezebb, mert a Bömi nagyon ránehezededd a lábára és túlságosan belenyomta. Aztán kb harmadjára úgy tűnt hogy pont jó, de azért mégsem mert amikor kisütöttem akkor meg mindt a sütik is kicsit megdagadt a tészta sütés közben és nem lett olyan mély a lenyomat. Szóval meg kell találni a középutat.
Én azon agyaltam, hogy kifessem-e. De így hogy lebuktunk, megkérdeztem apát. És ő azt mondta, hogy ha ki is festem a láb és kéznyomot semmiesetre se, csak körülötte. Úgy szerintem meg nem szép. Mondjuk nem is tudom mivel kéne kifesteni. Most a madék tészából szaggatunk a bömivel csizmát, meg fenyőfát stb és kifestjük temperával. Jó lesz fenyőfadísznek, aztán majd megjátjuk azok milyenek festve. De már a tésztába is lehet pl paprikát keverni hogy legyen egy kis színe és akkor nem kell festegetni.

Igen a dédi azt mondta, hogy mondanak egy kis havazást. Persze hogy megyünk!!!!!!!!
A Bömi már nagyon várja.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek: oké kipróbálom ezt én is.Hátha Szabina nem pletykálja el.
Ha kevés hó is esik akkor is a gáton megmarad és szánkózni lehet.
Na majd akkor majd egyeztetünk.
Amúgy a paprika jó ötlet mertakkor szép piros lesz :)
Na délután lehet megcsináljuk vagy holnap.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu bizti nagyon jol nézel ki......
én is voltam fodrásznál....nekem is vagy 10 centivel rövideb a hajam....be is kéne festeni....csak én nem fodrásszal....
a takarítással már én is majdnem kész vagyok...még pár dolog van.....az ajándékok viszont teljesen kész vannak....szépen várakoznak hogy a gazdihoz kerűljenek.... :wink:
szilvi remélem bömi már nem lázas???egyépként nekem is rosz a véleményem a dokikról.....akkor vesznek észre vmit ha teletömöd a zsbét manival... :? :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csucsu holnap nem leszek.ezért ......
Szabinának Nagyon Sok Boldog 3. Születésnapot Kívánok!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Köszike:)

Kép
csucsu05
 
 


szabinának gondolom lesz kis parti? :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Igen lesz. De nem 20-án azaz holnap a szülinapján mert midenki dolgozik. Igaz tavaly és tavaly előtt is hétköznapra eset a szülinapja akkro megtartottuk aznap idán is igy akartam mondjuk 5től. Akro mindenki ide érne. De a szabian kerianyuja most kivételesen este 8-ig dolgozna. Az meg késő. Mivel a kerianyu nem tudta elintézni , hoyg el tudjon jönni igy vasárnap tartjuk. Kora délutántól viszont mert akkor mindenki ráér és nem dolgozik. Szóval igy lesz idő bőven bulizni.

Kép
csucsu05
 
 


jó bulizást.....ovistársak lesznek? :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: nem . Akkor nem férnénk el a házban. Jövőre meg külön lesz majd a családnak és az ovis társaknak. De idén még az ovis társakat nem hivtuk mert még a szülőket annyira nem ismerem.
De igy is egy vagyon lesz a buli. Eddig 20ezer ft a kaja . És ma még megyünk vásárolni ami lemaradt.
Szóval kifejezetten örülök, hoyg ovisok most idén nem lesznek még.

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: