Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok csajok,


üdv köztünk macskaanyu :) mi leszünk hozzád a legküzelebb ;) mi a istvánhegyen lakunk tökre nem hegy a tímárnál kell bejünni.
itt két dr van az albi meg a rákoczi az albihoz járunk elég fapofa és nem mond sokmindent csak ha rákérd. és akkor is csak amit nagyon muszály
mi csak szurira járunk hozzá ha bármi van megyünk mi is pestre.


puszka

Beus és

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok !

macskanyu ! Persze , persze !! Szabad orvos választás van !! Nem zavar be az oltás , mi pesten kaptuk az oltóanyagot . (ezt azért mondom mert a védőnő szólt , hogy kérdezzekrá mert itt ők rendelik az oltóanyagot )
Hú, akkor már nem sokára költöztök !! :lol: Izgi !!
Én még nem voltam bent a ligetben ,csak kívülről láttam, de csodaszép házikók vannak !

Éljenek a Diák !!! :lol: :lol: (képzeld majdnem Szintia lett :shock: :( :evil: de nem :wink: )

beus ! Puszka nektek is !! Jók a bugyogók !! :lol:

Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Nyertünk!:)
Már mutattam itt a neten a Máténak a quadot, és egyből mondta, hogy csüccse:)
Majd teszek fel képet, ha megérkezik.
Köszönjük mégegyszer a segítséget és a szavazatokat!

Máté és Zsani
Vendég
 

 
 

sziasztok,

pusza kati jól el van tünve mindenki

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok !!

beus !! Igen-igen, teljesen eltüntek ezek a lányok, asszonyok !! :lol:

mnzsani ! Hú, de jó !!! Örülök !!! Várjuk a képeket !! :lol:


Puszka , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Bocccs, zajlik az élet!

Macs: Halihó! :D Én ilyen szókimondó vagyok, az Albi drnőt nagyon nem ajánlom (azonnal antibiot nyomat, V-t félre is kezelte anno, mi eljöttünk tőle). A Rákóczi drnő nagyon öreg, nem is vállal már babákat, ha jól tudom.
Ha nincs messze a pesti drnéni és szeretitek is, szerintem maradjatok nála, megtehetitek, csak a védőnő területi.

Kati: Jobban vagytok már? Ugye a picilányt nem nagyon viselte meg?

Beus: Jajjjjdejó, most szeretném feltölteni a fehérnemű-készletem! :D

Elkezdődött a második félév, nem leszek sűrűn, priviben megtaláltok... :cry:
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hahó :)

Oxi, :D

akkor ez a kérdés el is dőlt :) maradunk a dokinéninél :)

Beus,
egyenlőre nem tudom, hol van az István hegy :D, de majd megtanulom ezt is :)

köszönöm a hozzámszólásokat :) azért komolyan érdekele, mit hallottatok az ottani bölcsikről, ovikról..

szép napot mindenkinek!

Macsek
macskanyu
 
 


Macs: Bölcsiről ne is álmodj :cry: Márciusban van beiratkozás az egyszem bölcsibe de alig van hely, sorbanállás van.
Az ovival még nem foglalkoztam.

Kata: ???
oxigen
Györköny
 
 
 
 


sziasztok,

oxi: állok rendelkezésedre :)

macsanyu: az istvánhegy az majdnem a fótligettel szemben van hozzánk ahogy beérsz fótra a táblánál jobbra kell lejönni. fóton sok hegy van csak nem látszik ;)

pusza

Beus és

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is fóti lakosok leszünk hamarosan. :) Azaz a telkünk már megvan, és villámsebességgel kezdünk bele az építkezésbe. :)

Érdeklődnék milyen az élet ott? :D Részeket nem tudom mi hol van és mi a neve. :oops: Kertvárosba költözünk, az tuti, meg tudom az utca nevét. :)

Gyerekdoki, netán védőnő (bár én az enyémet már leépítettem, hogy sem kedvem sem időm eljárogatni hozzá és jópofáskodni) milyen?

A vonalzó(i)mból kiderül harmadik babámmal vagyok terhes, aki május elején fog megszülteni, addigra tuti nem leszünk készen, de nyáron már költözünk állítólag. :) Van egy 16 hónapos lányom és egy nyáron 9 éves fiam (suliba másodikos).
Vendég
 


Ahaa.....látom a jellemzéseket a helyi dokikról. :wink: :? Akkor asszem mi is maradunk a mi kis tündéri dokinknál (homeós ráadásul), csak ha gáz van az a kérdés kijön-e vajon Fótra.. :roll: Ami 3 gyereknél igencsak szükségeltetik...
Bölcsibe sosem jártak a gyerekeim (nem is fognak), az ovi meg még odébb van, őgyhogy az még nem érint minket. A játszótér viszont érdekes lehet. Van jó játszótér ?
Vendég
 


Dóri: És milyen utca? :)
Játszótér ügyében ismét el kell, hogy keseritselek :( Legközelebb a Városligetben, Veresen és Dunakeszin van. Mi is szivunk vele. Van egy az egyik lakóparkban, de azt én nem nevezném játszótérnek. :( Játszóház sincs. :cry:
Dokinéni azért van, ha a mostani nem vállal, Dunakeszin, homeozik is, aloézik is, mi nagyon szeretjük, csak kicsit drága :roll:

Beus: Jövő hét elején megkereslek majd.

Én holnap ismét megyek, suliba... :?

Oxigen
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxi,
Sallai. :) Azt se tudom hol a lakópark.. :? tulajdonképpen semmit nem tudok. :oops: :lol:
Vendég
 


Sziasztok !!

dori_bp ! Szia , üdv köztünk !!! A Sallai u.-ra gondolsz ?? Mert mi itt vagyunk egy u. -val feljebb , de nem láttam még lakóparkot . ???
Lehet , hogy az u. végén ??

Még nem is láttad ??? Ne is törödj vele , olyen rossz helyen nem lehet !

Gratulálok a 3. babához !!! Minden tiszteletem a tiéd !!

Többieknek is nagy pusza , remélem jól vagytok !

Kata !!! Most már jelentkezhetnél , mert idegesít, hogy nem tudom mi van veletek !! Remélem csak nincs időd !! :lol:
Sok puszi nektek is !!!

Puszka, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Kati,
félreértettél. A játszó leírásához kapcsolódóan Oxinak írtam, hogy nem tudom hol a lakópark. Mi nem lakóparkba fogunk költözni, hanem kertvárosba. :) Voltam ott és tetszett a környék, jó nyugis, olyan kertvárosi, mint itt Újpesten.
Vendég
 


Sziasztok !!

dori_bp !! ÓÓÓ !! Bocsi !! Az a lakópark tölünk egy utcával feljebb esik . Itt a posta, az ovi és a bölcsi is ide esik inkább. (Szent Benedek lakóp.)

Akkor a Sallai u. végén lehet a telek, ugye ?? Ha jól emlékszem ott még nincs beton út , már csak azért mert régen jártam arra és lehet, hogy keverem egy másik u.-val.

Mindegy, mi közel leszünk hozzátok ! :lol:

(Mivel itt szinte mindenki a hegyen lakik . Igaz lányok? Senki sincs a közelünkbe ! :shock: )

Pusszancs mindenkinek !!


Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Tudtok valami infóval szolgálni nekem a fóti bölcsi-ovi helyzetről? Nekem lenne egy sürgős 2 évesem: ) Ha valakinek ötlete lenne, kérem írjon nekem privit is, ha véletlenül elfelejtenék benézni.
Köszönöm szépen, Csilla
20170214131721
 
 


Szia Csilla!Nekem is van egy kétéves kislányom akit már most beiratam a bölcsibe mert késöbb már nem igazán lesz hely azt monta nekem az bölcsi igazgatoja.20 féröhelyes de most is 27en vanak.szerintem ha beakarod iratni akkor mostani idöszakba mert késöbb már nem lesz hely.Épen monta még az igazgató a bölcsibe hogy mindenki beakarja adni de mivel ez az egy bölcsi van nem nagyon tudják a gyerekeket beveni.Tehát siess a beiratkozásal.remélem mindenki jól van és a gyerekek nem betegek.mi most az infulenzával szenvedünk.Fényképet teszek majd fel.Sziasztok
hencike
 
 


Kép Kép Kép ez a második születénapom.
hencike
 
 


Sziasztok !

hencike !! Köszi a képeket , már gondoltam rátok !!

Nagyon szép tortája volt és gyönyörűszép nagy lány már !!!

Gyorsan gyógyuljatok meg !! :lol:

Mi most egy kicsit nyálazodunk, de kérdeztem a dotor nénit hátha már a foga jön .Azt mondta, hogy ilyenkorra megduplázodik a nyáltermelésük . :shock:

Puszka mindenkinek !

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


sziasztok!!

vagyunk, vagyunk köszi a hiányolást!
gyógyszerekkel küzdünk, mert nem tünetmentes még Lizu, az orvosok szerint nincs jobban, szerintünk viszont igen, mert már néha mosolyog, ma hangosan is nevetett :) meg ha jobb napja van (értsd kevés a görcs) akkor nagyon aktív, jókedvű, nézelődős, huncut kis csibész :lol:
rengeteget eszik, mert a szurik nagy étvágyat csináltak, de most mér abbahagyjuk és akkor remélem kicsit alábbhagy.
6400 gramm volt 2 hete, most lenne már aktuális a mérés megint :lol:

ja Kati és ő is nyáladzik, azaz szándékosan kiköpi, bugyogtatja a nyálát, meg ahogy a kis ujjait szopikázza, csócsálgatja, minden tiszta nyál lesz körülötte :shock: :lol: :lol: :lol:

meg elkezdtünk Dunakeszire járni dévényes kezelésre is. nagyon bízunk benne h sikeres lesz :roll: :wink:

szépek a babák kicsik és nagyobbak is :)
olvasni azért mindig betérek, csak van hogy már nem reagálok... :oops: sorry :wink:

Dóri szia!!! 3 baba? gratulálok!!! és ha nem indiszkrét akkor hogyhogy nagyobb a korkülönbség Gergő után? szándékos vagy így jött ki a lépés? :wink: :lol:

pusszok!
Kata & Lizu

első almaevésem tegnap!
Kép
lmkata
 
 


Szia KATA !! :lol:

Végre !! Örülök, hogy tudtál jelentkezni !! Lizukám gyönyörű!!
Ne is aggódj a súja miatt, mi 6,89kg-ok voltunk múlthét kedden és 63 cm. !! :shock:

Remélem mostmár hamarosan meg lesz az a fránya gyógyszer !! :wink: Nem gondoltam , hogy ennyi ideig tart, azt hittem kicsit fejlettebbek vagyunk már e téren ! Egy ilyen kis tündi bündi cukorfalat babánál gyorsabban is mehetne !!
Vagy ez igy normális, minden gyógyszernek meg van határozva az idő mikor nem használ már biztosan ??
Mit esztek ?? Almát ??

Már mi is kostolgatjuk ! A lé az nem jött be . Reszelve is még kérőmódban eszegetjük, kóstolgatjuk és cuppogunk nagyokat , ja és néha néha azt hisszük, hogy nem megy le és öklendezünk is . :shock:
Azért nem adjuk fel ! :lol:

A bal szemünk még nem kóser , de a doktornő azt mondja ezen még ne idegeskedjek még nem álltak be , majd csak 6-hós kor után .
Holnap megyünk csipőszűrésre Vácra .

Ti már voltatok ?

Teszek majd fel képet én is , elvileg már van képkicsinyítönk csak még apa nem mutatta meg a használatát. :?

Nektek nagyon sok energiát és kitartást és remélem hamarosan meglesz a gyümölcse !!

Ha esetleg tudok segíteni valamiben csak szólj vagy csak dumcsizni szertnél ! :lol:


Puszika , vigyázzatok magatokra !!

Ui.: Lizi egy kivételes,nagyon ügyes gyönyörű kicsi lány!! Külön puszi neki is !! :lol:


Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


na helo evribodri,

üdvözlet köztünk Dóri

már tök jó sokan vagyunk itten

Kata te tudtad hogy fóton is van korai fejlesztés?

mi is eszünk már almát barackot, most volt itt a védőnő mondta hogy ehetünk már főzit is kicsilány nem tom mennyi kg de naaagy ;) 7000g körül van ő is jövő héten viszem 4hós oltásra

oxi: rendben ha minden igaz ma megkapom a csomagot

pusszanat mindnekinek

Beus és

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Kata: Jó néha olvasni rólatok! :) nagyon drukkolok nektek!

Beus: Küldj nekem légyszi priviben valami számot, ahol elérlek, hogy megbeszéljük, mikor menjünk, hová, stb. :)

Bölcsi: Most lesz érdekes a helyzet, úgy néz ki, el kell kezdenem dolgozni még a gyed lejárta előtt (kb egy hónap múlva). Nincs valakinek tippje, ilyenkor mi legyen? A védőnők SEMMIT nem tudnak mondani, eléggé kivagyok tőlük... :?
Henci: Neked mit mondtak, mikor kezdheted vinni ezt a csodaszép nagylányt?

Lányok: Miért adtok ezeknek a csöppeknek már ennyifélét enni? Ez valami új trend?
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia oxi !!

De jó!! Remélem jól vagytok !! :lol:

Hogy -hogy vissza kell menned doldozni ??? Nem is tudom ilyenkor mi van, ha már nincs hely ?? Talán magán bölcsi ??
Vagy esetleg a közelben Dkeszi, Veres, de sztem ott is reménytelen ??
Nagy lánykád , hogy fogadta ?? Vagy még nem dumcsiztatok róla ??

Puszka , mindenkinek !!

Próbálok képet feltenni, ha sikerül.Hát nem kb. 5x-re is azt írta, hogy hiba történt , talán később.


Pusz, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


sziasztok!!


Kati köszi nagyon ari vagy :wink: (mármint a puszikat meg a bíztatást... :wink: )

Hűűű aztamindenit hogy mekkora baba Dia és Adrienn is... na akkor nem aggódom annyira. De azért tudom h sajna itt a szteroid játszik be nagyon, ha természetesen lenne ilyen duci, nem bánnám.
De jövőhéten valszin elhagyjuk, és vmi mást fog kapni helyette Lizu.

Tudod Kati valakinél fél év- év is mire megtalálják a gyógyszert!
nem könnyű, pláne mert ami L-nek van az elég komoly fajta epilepszia, gyógyszerrel is nagyon nehezen tartható kordában :roll:
de nem adjuk fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Beus nem is tudtam... hol van , hol tartják a korai fejlesztést?
ez az amiért küzdöttél, hogy legyen itt is és ne csak Gödön???

mondjuk még nem mehetünk közösségbe a szteroid miatt (immunrendszert gyengít) na meg a kötelező oltásokból sem kaptunk még egyet sem!!!!!!!!!!!!!!

DSGM kezelésre járunk Dkeszire! Egy fantasztikus édes aranyos gyógytornászhoz :lol: ma voltunk másodszor, és Lizu már 1 kezelés után tartja a fejét ha az ölemben ül!!!!!!!!!!! hihetetlen eredményeket lehet ezzel elérni, hallottam, de nem gondoltam volna h ennyire.

Oxi, és hol van a munkahelyed? Ott a közelében esetleg bölcsi???

hogyhogy ennyifélét miért adunk? miért te meddig nem adtál mást Vikinek? sokáig volt tejci?

szerintem teljesen természetes mivel nekem speciel nincs már tejem. de ha még lenne, akkor is talán max az 5. hónapig várnék a hozzátápival... namármost nem akarom h csupán tápszert egyen. :?
almát már simán lehet, esszük is :lol: és hétvégén jön a krumpli, meg jövőhéten sütőtök, aztán stbstb :)

Kati szem ügyben megnyugodtam, Lizunak is a bal még beszaladgál középre :lol:
csípőszűrésen nem voltunk még :oops: de majd megkérdem a gyógytornászt hogy látja, szerinte milyen... kell e menni.

bár nem hiányzik, így is minden napra jut mennivaló... néha nagyon fárasztó.. gyereket összepakolni, el, majd haza, kipakolni, stbstb..
de hát ez van, muszáj csinálni! :)

Kati, tegyél ám fel képet!! :wink:

pufi-pofim üldögél :lol: :
Kép
lmkata
 
 


Sziasztok Oxi nekem azt monták hogyha elköltözik valaki akkortól mehet a lányom mert nekem a növérem intézte el mer ö ismeri a bölcsi igazgatoját.De megvigasztalak hogy szerintem csak szeptembertöl fog járni bölcsibe.Sajnos én is vissza akarok menni dolgozni mert én is a gyed után csak gyest fogok kapni ami nem sokk 34000ft.Azért meg nem ülök itthon.Teszek fel még képet Kép
hencike
 
 


Sziasztok !

Kata ! Hú , akkor jó mozgalmas napjaitok lehetnek ! Sokat gondolok rátok !

LiziRibizli (nagyon tetszik ) tényleg gyönyörűen tartja a fejét !! Nagyon jó, hogy megtaláltátok ezt a gy.tornát !! :lol:

oxi ! Én is akartam kérdezni, hogy miért , szted nem lehet nekik adni gyümiket ?? Van valami más tapasztalatod ??

hencike ! Nagyon jó ez a kép is ! Ügyik vagytok. És mi volt az ajándék ??

Beus ! Jól vagytok ?

Puszi mindenkinek !! Vigyázzatok magatokra !

Kati és

Kép :
Kép

Kép

Kép


Kép
kati16
 
 


jaaaaaaj nagyon cuki Dia !!!!!
olyan jó látni ahogy így nőnek, milyen másak voltak a csecsemős képeken :)
gyönyörű nagy barna szemek :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
puszik, rohanok, most csak gyorsan benéztem :wink:
lmkata
 
 


sziasztok hát az ajándék egy elektromos quad volt.Nagyon örült neki le se lehet szedni néha róla föleg mikkor nagyon jó idö van.De majd csinálok róla képet és felteszem.
hencike
 
 


Sziasztok !!

hencike ! Az igen !!! :lol: Jöhet a kép róla !!!

Köszi Kata ! Remélem jól vagytok !! Nekünk mostanában kicsit nyügisek az éjjcakák meg a nappalok is , de ha ott ugrálok bohóckodom körülötte akkor semmi gond !! Csak a derekam már nem bírja .

Szóval azt mondod 1/2 -1 év is lehet ,hogy meg lesz az igazi gyógyszer ??? :shock:
A fene vigye !! És, hogy bírja LiziRibizlim ?? Gondolom nagyon ügyes segítőkész tünci bogár !! :lol:

Puszka mindenkinek !!!

Még egy kép . (ezen egy kicsit ducibbnak néz ki)
Kép

Kép


Kép
kati16
 
 


jaaaaaaaaaj de drága!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
igen, ducibb :wink: :wink: de tökre megnyugodtam mert akkor Lizu sem feltétlen a szteroidtól duci. anyu szerint sem, mert a tesóm is ilyen volt. na akkor jó. annyira cukik egyébként, imádom Lizut így is meg úgy is meg mindenhogy :lol: :lol: :lol: :lol:

nálunk 3 napja hihhhhhetetlen Lizu, egész nap gőgicsél, sikongat, hangosan röhögcsél, magában is, meg ha a kezünkben van, meg mindenhogy :lol:
eddig nem volt ilyen, volt 1-1 kósza mosoly, de nem vitte túlzásba, úgyhogy most nagyon el vagyunk varázsolódva :lol:
éjjel eszik 2* változatlanul, nem alszik 3 óránál többet egyben :shock:
néha kikészít kicsit, de többnyire jól bírom.

ma ettünk HIPP őszi-almát és nagyon ízlett, kéremszépen!!!!!!
fél üveggel :shock: be is vágott a kishölgy :lol:

Hencike édes a nagylányod is! :lol:

Beus??? Adrienn-fotók?? :wink:

Oxi! hello a nagy tanulásban! mi újság bölcsi/dolgozás téren???
tudtál vmit intézni?

pusszok

teszek fel én is röhögőset :lol:
Kép Kép
lmkata
 
 


sziaszztok,

sajna gépen nincsnek új képek de igyekszem.

kata a kicsiknek lassan az 1es tápszer már nem elég dús az én kishölgyem almás tejpépet kap és alszik egész éccaka150-160 víz és 8 tépszereskanál tejpép ez így elég sűrű de mégsem annyira.
de csak óvatosan ha ha-s tápszert esznek mert ez már ugye nem az

na pusza

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


óóó Beus köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ez jó ötlet, nem is gondoltam volna h kevés neki, mert számomra ez is laktatónak tűnik :shock: :? bár büdös és keserű, de Lizu úgy eszi!! :shock: (Beba HA start aktív) és csodálkoztam is mert éjjel ha ébred, akkor is tényleg azért mert éhes, mert mindig bevág nagy étvággyal 150-170et.
de akkor megkérdem dokinénit mit együnk. azt a tejpépet is még receptre kell írtani????????????????????

mondjuk a hippes őszialma után se volt olyan nagyon éhes, az is laktat rendesen.. :roll:

múlt éjjelünk azért nem volt túl rózsás, másfél óránként ébredt a kisasszony. de hogy miért???????????? enni csak ugyanannyit evett, mintha 3 óránként kelt volna. :roll:
most bezzeg du 1 óta durmol. - jó ma 12-től dsgm kezelésen is voltunk, kifáradt....

na pusszok!
lmkata
 
 


szia,

nem ezt már nem kell iratni én a corában szoktam venni,
ők már nagy babók ahoz hogy végig aludják az éccakát kicsilányom este 21-től reggel 6ig acik lefekvés előtt megeszi a tejpépet és csókolom :)


pusza

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Beus, tudom ám h nagy babók, kéne aludnia Lizinek is ennyit...

én azért mit nem adnék ha este 21-től hajnali 3-ig vagy 4-ig aludna Lizu! de nem ám!

mostanában simán 3 óránként ébred.

vacsi fürdés után 19
ébredés 22
ébredés 1
ébredés 4
ébredés 7
és innen talán kicsit néha kitolódik 4 órás közökre.
és muszáj ennie mert amúgy balhé van

most már majdnem 5 órája nem evett, alszik. jó, voltunk tornázni, ott kinyúlt.

úgyh ő ilyen éjjel nemalvós típus is, tudom (a legkisebb tesóm volt ilyen) de azért olyan jó lenne ha legalább 5-6 órát aludna éjjel :roll:

Kati nálatok hogy van???

pusszok
lmkata
 
 


mármint nem 5 órája alszik, hanem csak az uccsó evés óta telt el annyi. kb 2,5 órája alszik..... lassan keltem is. a brutál-anya :P :wink:


holnap új gyógyszert kap Lizu, de azt infúzióban. 5 óra lesz kb míg lecsepeg. reggel kell bemennünk a kh-ba. :roll: :?
nem lesz egyszerű menet :roll:
de csak hasson már !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lmkata
 
 


szia kata

szorítok nektek nagyon

a fiam úgy szoktattam le hogy ha este felébredt először hígatott tsz adtam utánna már csak vizet és így megtanulja hogy este nincs kaja
mert tudod súlyra is nagyok a lányom is a fiam még nagyobb volt nem kell még éccaka is a kaja.
okos babák megszokják
mondjuk nektek lehet a gyógyszerektől is de talán egy próbát megér ha nem megpróbáltad

pusza mindenkinek

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


szia Beus, most úgy tűnik ketten csevegünk :lol:

jó lenne a hajnali 1-es és 4-es evést kilőni :roll:
asszem ma éjjel megpróbálok az 1es helyett teát!
meglátjuk....

köszi a tippet :wink: meg a holnapi drukkot. ránkfér.

pusz
lmkata
 
 


szia Kata,

voltatok dokinál? mi volt? minden ok? meséljj :)


pusza

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok lányok :)

meglestem az összes babákat, nagyon szépek mind :)

Bölcsi helyzetet én is azért kérdezgettem annyira, mert én ugyan Gödöllőn dolgozom, de oda csak akkor veszik fel, ha Gödöllőre is vagyunk bejelentve... sztem ez más bölcsikkel is így van. :(
És mi a tendő, ha körzetes vagy és mégsem tudják létszámra hivatkozva, felvenni a gyerkőcöt???? nem vihetem magammal a munkahelyemre....

szép napot mindenkinek!

Macsek
macskanyu
 
 


Sziasztok !

Kata !!! Jaj-jaj , nagyon izgulok értetek !!! Remélem minden simán megy !! Pont ilyenkor nem tudok jönni !! :?

LiziRibizlim, nagyon ügyes legyél , godolok rád !!!! :lol: :lol:

Jelentkezz ha meg jöttetek !!!!

Ha esetleg a tea nem válna be, akkor próbáld meg a tejcsi adagot csökkenteni.

Hát kaja az nekünk is egy kicsit fura lett mostanában. Mi még mindíg 120-t eszünk mert több nem is megy le , viszont én is pár napja arra gondolok , hogy ez valahogy nem elég ,hiába nem megy le több , de még is 2 óránként mintha már éhes lenne . Na jó, esténként 150 ml lecsusszan.

Általában hajnalban 2-3 körül ébred , de én akkor csak 90-et szoktam adni , utánna cumás és vissza szunyókál .

Kivéve ma, meg volt már ilyen ez előtt is, hogy 2:40 kor csak hasról a hátára forditottam és aludtunk tovább 5:50 -ig , akkor sem sírt csak zörgött a játékaival , egy tünci- bogyó volt ma !! :lol:

És én még nem adtam csak almát neki , de ma !!!! Kipróbálom a krumplit !! :lol:
Azt ti mivel higítjátok tápival v. mondjuk egy kis almával ???

Igaz gondolom most nincs itt senki , na majd kitalálok valamit .

beus ! Egy hülye kérdésem nekem is volna , ezt a tejpépet még lehet üvegből adni vagy ez már kanalas ??? :shock:

macskanyu ! Hát sajna ezt nem tudom, de mindenképpen érdekes helyzet ! Kíváncsi vagyok , ha esetleg megtudsz valamit ozd meg velünk is !!!
Köszike . :lol:


Puszika , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Off:
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
Kiadó házat keresünk a környéketeken! Bárhol Pest vonzáskörzetében!
2 gyermekünk van, családi házat keresünk.
Előre is nagyon köszi a segítségeteket!
Zsuzsa
beba76
 
 


Krivácsy Péter dr.:

Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások

2850 Ft helyett 2350 Ft-ért tudom hozni

Kedves Olvasó!
Intenzív terápiás orvos és kétgyermekes édesapa vagyok. Több mint egy évtizede gyógyítok beteg gyermekeket kórházi osztályokon, a mentőautóban, rendelőkben vagy akár a baráti családokban. Nagyon sokszor tapasztaltam munkám során kétségbeesett szülők kérdéseit:
"Mit kellett volna tennünk? Hogyan segíthettünk volna gyermekünkön?"
Tudom milyen nehéz érzés a tehetetlenség, amikor segíteni szeretnénk, tenni valamit, de nem tudjuk mit és hogyan. Különösen igaz ez akkor, ha gyermekünkről van szó. A vészhelyzetek közös jellemzője, hogy bátran és határozottan kell cselekedni ahhoz, hogy a segítség igazán hatékony legyen. A sürgős betegség, baleset esetén kapkodás, pánik lesz úrrá a környezeten, ami hátráltatja az igazi segítséget.
Mindez rendkívül fontos, mert határozott, helyes döntésekkel, hatékony technikákkal többszörösére nőhet a gyógyulás és bizony esetenként a túlélés esélye!
Közel három éve indítottuk el a Léghajó Program kurzusait. Az a cél vezérelt, hogy használható tudást adjunk át a résztvevő szülőknek, nagyszülőknek. Ennek birtokában határozottabban, magabiztosabban találnak megoldást a problémákra ezekben a nehéz helyzetekben is. A könyv már a kurzus tapasztalatait, több száz szülő visszajelzését is magábanfoglalja. A leírtak tájékoztató jellegűek, nem szabad mereven értelmezni a szöveget és tudnia kell, hogy egy beteg állapotának megítélésében meddig terjed az Ön kompetenciája és mikor kérjen segítséget szakembertől.
A könyvet azért írtam, hogy támpontokat adjon akkor, ha baj van. A leggyakrabban előforduló vészhelyzeteket, betegségeket gyűjtöttem össze és szemben az orvosi könyvek szerkezetével, a használhatóság volt a legfontosabb szempont. A mindennapokra szántam, zsebbe, útitáskába, kézbe, nem pedig a polcokra.
Tudom, hogy nincs minden betegségre gyógyszer, minden helyzetre megoldás. De azt is tudom, hogy a szülő vagy nagyszülő képes bármire, ha gyermeke, unokája egészségéről van szó. Remélem, ritkán kell majd kinyitni, ha viszont kell, valódi segítséget nyújt.
A szerző: dr. Krivácsy Péter, 10 évig dolgozott a Szt. László Kórház Gyermekintenzív Osztályán. Alapító
tagja a budapesti Gyermekrohamkocsi csapatának. A Szt. Márton Gyermekmentőmentő Szolgálat Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke. A Léghajó Program elindítója és vezetője.



pusz



Bea

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok!

Eltűntem... boccccs... valahogy szét vagyok csúszva...

Megy a suli, a bölcsikeresés, a munka...

Bölcsi: Nem veszik fel a gyereket Fótra, máshová meg azért nem, mert elvileg mindenhol a helyi önkormányzat támogatja az állami bölcsiket.
Magánbölcsi van Veresen, Dunakeszin, de itt még az sincs. Meg ha annyi pénzem lenne, hogy kifizessem a havi 60-80e ft-ot, akkor nem kellene visszamennem dolgozni. Persze, ha ott laknék, kapnék támogatást, de nem lakunk ott.
Most épp az önkormányzatot nyüstölöm, ha elérek valamit, mindenképpen megirom (néha jó ez a jogi alapizé, legalább a fellépésem megvan :))

Munka:
Nekem megszűnt a munkahelyem, a jogutód Budaörsön van, nem is akar alkalmazni, igy mást keresek, de ez nem úgy van, hogy május közepén elkezdek keresni, júniusban meg már dolgozom, igy ha most bejön valami, arra ugrani kell(ene), de ebben a helyzetben elég tanácstalan vagyok.

Szopi:
V 5hós koráig csak szopott, aztán kezdtük a kóstoltatást, de nyilván, ha tápszeresek a babók, az más. Csak azt hittem, megint újat találtak ki, mi jó a gyerekeknek. :)

Kata: Nem irigyellek ezért az állansó menésért, de remélem hamar meglesz most már a megldás, minden nap gondolok rátok, sajnos nem futunk össze soha, pedig szoktunk arra sétázni.

Beus: Bocs, igérem, ahogy összeszedem magam, hivlak, de most nagyon szétcsúsztam...

Babók tüneményesek! É smekkorát nőttek-fejlődtek... :shock:

Holnap megint indulok suliba, igyekszem azért néha jönni...
oxigen
Györköny
 
 
 
 


sziasztok,

na én azt találtam ki ha ti is egyetértetek.
a férjem szokott néha pincérkedni a Mediterrán étterem és pizzériában
mit szólnátok hozzá ha márc 3-n szombaton ott találkoznánk mondjuk 2 körül de ezt még pontosítsuk kinek mikor jó
oxi elvinném a fehérneműket is ;) persze mindenki megnézheti ;)

minden fóti és leendő fóti babanetes kismamát és anyukát szeretettel invitálok

puszi mindnekinek

Beus és a gyerekek

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok !!!

Kata ! Mi van veletek ?????????


Beus ! Nagyon jó az ötlet , csak ha a 3.-a jövőhét szombat akkor pont nem vagyunk itthon !! :?
Ja és hol is van ???


Puszka ,sírunk !

Kép


Kép
kati16
 
 


pedig sajna jövőhét szombat :( Kossuth Lajos u. 39

de ne aggódj szervezek minden hónapban eggyet meg ha sokmindenkinek nem jó át tehetjük máskorra


pusza

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok !!

Beus ! Oké ! Akkor jó !!

Oxi ! Jó, hogy tudtál egy kicsit jelentkezni !!! Azért ez a bölcsi dolog nem semmi !! Az önkormányzat mit tud csinálni ??? Beprotezsálhatja ??? Vagy anyagiakban támogatná a magán bölcsit ?? Vagy mi ??
Mindenesetre egy marék szerencsét mindenhez !!!! :lol:
Aztán jelentkezz ám időnként , hogy jól vagytok meg hasonlók !!!

Kata !!!!!!!!!!! Mi volt ??? Nem jelentkezel , ez nem jó !!! Biztos nincs nagy kedved, megértem !!! Nagyon vigyázzatok magatokra !!
LiziRibizlimnek meg nagyon nagyon sok kitartást, energiát és főleg , hogy végre végre, ennek a szurkálásos infúziós dolognak meglegyen az eredménye !!!!! Ja, és nem utolsó sorban millió puszit küldünk neki, mert ilyen ügyes kislány , mert biztos , hogy az !!! :lol: :lol:

beba76! Sajnos nem tudok segíteni, bár ha az segítség, hogy itt Fóton a Sallai u.-ban láttam kiadó v. eladó családi házat, akkor szívesen meg nézem a tel.számot.


Puszka !

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


sziasztok!!


jaaaaaaaaj ne haragudjatok h nem jelentkeztem!!!
benéztem én, elolvastam Beus privijét, megörültem a talinak és tűztem is tovább.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

szerdán megvolt az infúziós immunerősítő, háááát eléggé megkínozták a drágám, mert elsőre minden vénája szétment, nem tudták bekötni.. 45 percen át szúrkálták. lábán, kezén, fején....
na nem részletezem, végül bagy nehezen a bordája alatt vmi bőrvénát sikerült elkapniuk, és ott folyt le, 6 óra alatt...
eléggé elfáradtunk a nap végére.....

talán picit használt, enyhébbek a görcsök de vannak, sőt h nem kapott szurit, több lett. ezért ma is megyünk szuriért sajna.
pedig attól nagyon sírós rosszkedvű és éhes egyfolytában.
ebben csak az a szar h ha nevet rám ezerrel akkor sokkal könnyebb nekünk is optimistának maradni!!!!
de hát az a lényeg h a görcsei ne legyenek.
amúgy hogy a szteroid is megy kifelé belőle (hétfőn kapott utoljára) 5-6 óránként eszik!!!!!! simán kibírja. szal egyértelmű h a gyogyótól ilyen kis éhenkórász :?

na de amúgy egy tündérkirálylány! nagyokat nevet ránk, tegnap vendégekre is úgy figyelt h csuda :) meg magyaráz ám nagyon ha belelendül :lol:

Kati de kár h nem tudsz jönni majd!! Bizti????
amúgy nekünk annyiból még kérdéses h a tesóm pont akkor költüzködik ide hozzánk szal még nem 100% h jó a szombat.


Oxi de jó h írtál! mindig gondolok rád mi lehet veled!
ez a bölcsi téma horror!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! basszus és akkor kösse a hátára az ember a gyerekét vagy mi????
írd meg mit sikerült intézned!
és azért nem veszik fel mert nincs hely???

na megyek csajok, készülődünk! próbálok ám nem eltűnni....

pusszok!

Beus, mindenképp szólok legkésőbb hétfőn h mizu a szombatunkkal!!!! tök jó h te ilyen aktivista vagy :wink: :lol:
lmkata
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: