Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi!
Milyen a meló és a gyereknevelés együtt? Én úgy félek, hogy alig fogom bírni összeegyeztetni. Mert ugye suli+bölcsibe hordani+délután foglalkozni vele+házimunka, stb...Meg hát nem ártana azért magunkkal is törődni, én nem szívesen mondanék le a tánc- és aerobikóráimról sem, ha már most ilyen lelkesen sikerül járogatnom ezekre. Remélem, hogy azért majd ügyesen meg lehet oldani.
Szuper, hogy jöhet a tesó!! De akkor most csak egy tanévre mentél vissza vagy még jövőre is maradnál pocakosan? Te Kristóffal dolgoztál?

Dóri!
Még ha csak aranyereim lettek volna!!! Volt ott más is, amiről tutira nem is hallottatok még : hüvelyfal előrecsúszás(mert addig én sem), és még a mai napig megvan. Az intim torna vmicskét segít rajta, de egy pici emeléstől vagy erőlködéstől megint kint lóg ( a belem is Kép ). A vége úgyis műtét lesz, csak át kell előtte gondolnom, hogy kell e újabb bébi.
Nekem is nagy volt Flóra, ne ijedj meg! És amíg lehet, addig ragaszkodj a természetes szüléshez, mert a császár (mint már írtam) nagyon-nagyon szar!

Ági!
Emberke bababolt: Kossuth L. utca, a 9. emeletes házakkal szemben a borszaküzlet mellett. Jó dolgaik vannak, de a ruhák irtó drágák, azt nem érdemes ott vásárolni.
A hitellel kapcsolatban igazad van, de nem igen lehet másképp csinálni. Másképp csak az tudja, aki lop-csal-hazudik. Mi is csak hitellel fogunk tudni lépni. Én már úgy vágyom egy családira.

Petra!
Péli-Tóth-tal már egyeztettél? Szülés, pénz meg ilyenekre gondolok?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!!
Már csak 17 nap!!!!
Ági!
Én is hallottam, hogy valami vírus van terjedőben, állítólag ettől a változékony időtől. Most, hogy bejött a köd, a nyirkos idő, szerintem még nagyobb járvány lesz. Egy ismerős családnál mindenki beteg, megy a hasuk meg ilyenek. Engem szerencsére elkerül a betegség, szerintem megvéd a gyerek, ha taknyosan is ébredek, egy kis pihenés és elmúlik.
Hú, biztos nagyon jó volt az állatkert, mi is régóta készülünk. Azt olvastam, hogy jövőre elefántok is lesznek.
Tényleg nem volt drága a kabát 3500ft-ért, egy gyereknek meg úgysem számít a márka, azt meg látod, hogy jó.
Nem csodálom, hogy a férjed Bp-re akar költözni, nagyon rossz lehet kétnaponta ekkora utat megtenni. Mondjuk nem irigyellek, ha oda kell költöznöd, szörnyű egy város, de valamit valamiért.
Csilla!
Pont tegnap hallottam, hogy hülyeség 9-18kg gyerekülést venni, így ezt már tudjátok használni, amíg kell Flórának. Szerintem nem volt drága 18000ft-ért, vagyis nem kevés pénz, de az árak ismeretében jól vásároltatok.
Nem tudom, hogy tudnék eljutni a babaúszásra, mert nincs kocsim, mivel a férjem megy vele a házhoz általában. Azért ha egy kicsit jobb idő lesz, ráveszem, hogy menjen robogóval, és megnézlek titeket.
Hát én is alig hiszem, hogy ilyen könnyen megy a terhesség, már csak egy jó szülés kellene befejezésnek Érdekes, még mindig nem félek tőle, mindenki kérdezgeti, hogy nem félsz??? Minek félni, úgyis tudom, hogy fájni fog, de túlélem, mint már annyian. Aranyerem sincs, remélem, megúszom. Biztosan neked is jobb lesz a következő!!
Még nem egyeztettem az új dokimmal, de hallottam róla infókat, meg Dórit is megkérdezem mindjárt.
Dóri!
Nekem is 2300 grammot mondtak a 32 hetes uh-n, tényleg nem lesz kicsi a babátok. Kíváncsi vagyok nekünk a jövő héten mit mondanak. Az nem jó, ha keskeny a csípőd, de azért nem kell a legrosszabbra gondolni, nem értem, miért kell rögtön császárral mumusozni.
Én is remélem, hogy elégedett leszek a doktornővel, nagyon szimpatikus volt, amikor találkoztunk. Azt hallottam, hogy nála nincs szabott ár, hanem annyit ad a kismama, amennyit gondol. Te hogy tudod?

Zsuzsi!
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat, találtam benne hasznos infókat, pl. hogy nagy pelust adnak, meg a hálóing.
Tisztára elveszitek a kedvem a kórháztól, na nem mintha eddig lett volna
Gratulálok a leendő kistesóhoz, de jó, lehet tervezgetni, kalkulálni!! Te is Krisztinához jársz? Vagyis jártál.

Még nem reagáltatok, hogy mennyit szokás/mennyit adtatok szüléskor a dokinak, védőnőnek, hogy van ez??
Végre tegnap eljutottunk Bp-re, szörnyű volt, legalább egy évig nem akarok oda menni, brutális egy város. Na de nem ez a lényeg, mostmár megvettünk mindent, ami még hiányzott a gyerkőc érkezéséhez: gumis lepedő, biopelenka, gyerekülés, hajkefe, körömvágó felszerelés, kád, szoptatós párna meg ilyenek. A boltban a pasi rábeszélt a 2-4kg-os pelenkára, de lehet, hogy nem is baj, ha tényleg úgy lesz, ahogy Zsuzsi írta, és érdemes bevinni. Ismeritek a TummyTub fürdető dézsát? Én már régóta szemezek vele a neten, és a férjemmel közösen úgy döntöttünk, ezt vesszük kád helyett. Láttátok volna anyukám arcát, mikor meglátta, itt megnézhetitek, ha nem ismeritek: http://vasarlas.origo.hu/shop.php?action=show&id=402263&shop_id=389
Vagy valaki használta már?
Ott vásároltunk a Babyfun Babadiszkontban, aminek az előbb írtam a címét, tényleg jóval olcsóbb, mint az átlag.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra
én is azt tudom, hogy a doktornő nem mondja meg a tarifát, tehát ki mennyit gondol, annyit ad. Szerintem a védőnőnek nem igazán kell jattolni, bár ha nagyon meg vagy elégedve, akkor lehet h. illik?!....
Viszont ha fogadott szülésznő van melletted, akkor annak igen.Ha meg csak mellédkerül valaki szerintem annak is, hogy kialakíts vele egy jó viszonyt.(persze csak ha megérdemli,és szeretnél vel jó kapcsolatot kiépíteni.lehet hogy hasznodra válik ez a kórházi napok alatt.)Nem?!
Egyébként nem igazán vagyok beparázva, majd scak lesz valahogy.A gyereknek vagy így, vagy úgy de ki kell jönnie!!Azt gondolom, hogy az orvos ezt el tudja dönteni, és úgy cselekszik, ahogy a babának a legjobb.Én bízok a doktornőben, és ez szerintem fontos.
Jó neked, hogy már a vége felé jársz, néha már én is szeretnék túllenni ezen az egészen.Később meg majd visszasírom ezt a gondtalan életet.
Mindenkinek további SZÉP NAPOT!! :-))

Kép
dora1980
 
 

 
 

Ja, CSILLA!
Igazán sajnálom, hogy ilyen ronda dolgok árnyékolták be a terhességedet, bízz bnne hogy a következő jobb lesz!!

Kép
dora1980
 
 


Csilla!
Hááát, akkor nagyon nehéz lehetett a terhességed.... sok türelmet....
Időbeosztás:
tavaly mentem vissza dolgozni, amikor kristóf 2 éves lett. Nagyon féltem attól, hogy milyen lesz az időbeosztásunk.Szerencsére a férjem délután dolgozik, így Kristófot reggel tudja ő vinni, én meg megyek érte délután.Szerintem meg lehet oldani az aerobikot meg a táncot is, csak beosztás meg kapacitás kérdése....

Petra!
Sztem ha a szülőágyon vagy, akkor csak az fog az eszedben járni, hogy nemsoká meglátod a manódatKépHa ott a párod, akkor meg van aki lekösse a figyelmedet!( pl a férjemnek megmutatták, hogy a gépen milyen jel mit jelent, mit kell figyelni, melyik mutatja a fájáserősséget, meg hogy egyáltalán mikor jön a fájás...minket ez egész jól lekötött...Kép) szerintem az a baj, hogy mindenkit elrémisztenek az ismerősök, pedig mindenki másképp éli meg...egyébként nekünk nem volt fogadott szülésznőnk, hanem amikor az előkészítőben voltam (megjegyzem azoktól a műveletektől féltem a legjobban, és mondhatni semmiség!!) a dokinő feltelefonált, hogy ki van fenn, és megkért egy őáltala ismert és szimpinek tartott szülésznőt, hogy figyeljen már ránk oda. Csak utólag 2-3 nappal szülés után találtuk meg megint, egy doboz bonbont és ötezer ft-ot adtunk neki, szerintem nagyon ciki lett volna szülés közben a zsebébe dugdosni egy- két papírpénzt... (3 éve volt, de sztem nem is az összeg a lényeg, hanem a köszönöm) dokinőnek ha jól emlékszem harmincat adtunk egy képeslappal meg egy csokor virággal, de nem kért előtte semmit, és meg se nézte mi van a borítékba... szal sztem nem anyagias... aki az, az úgyis szól előre, nem Kép
A fürdődézsa nagyon aranyos, csak sztem egy újszülöttet, aki még nem tartja a fejét,necces benne fürdetni... bár ez csak az én véleményem...
Jó éjt mindenkinek.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Akkor szerinted is amennyit gondolok, annyit adjak? Csak az a baj, nem tudom, mi az árfolyam, főleg így, hogy valójában egy majdnem idegennél fogok szülni, bár ha beválik, akkor nála maradok a következő gyerekkel is.
A védőnőnek nem valószínű, hogy fogok adni, akihez most megyek pénteken, az a negyedik nekem, akkor miért lennék vele elégedett. A szülésznőnek úgy tudom 10-15 ezret szokás adni, ha fogadott.

Képzeljétek!
Anyósom felajánlotta, hogy ha veszünk babakocsit, akkor beszállnak valamennyivel. Az a baj, hogy nem akarok venni, mert kaptam használtan és az tökéletes lesz itthon az erkélyen vagy az udvaron levegőztetni, ha megyek valahova, télen úgyis kocsival viszem. De majd megmondom neki, hogy szálljon be valami másba. Azért ez nem semmi tőle, hogy így felajánlotta.
Ma voltunk az utolsó szüléselőkészítőn, az újszülött ellátásáról, fürdetéséről a szoptatásról, pelenkázásról meg hasonlókról volt szó. Nem volt rossz, de sok újat nem hallottam.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Szia Zsuzsi!

Én sem gondoltam, hogy a szülőágyon dugdosom majd a pénzt, szerintem akkor eszem ágában sem lesz ilyesmi. Igen, engem is próbáltak megijeszteni az ismerősök, de nem igazán lehet meghatni véres sztorikkal, velem akkor is minden rendben lesz, ha xy-nak ilyen meg olyan rossz volt. Az nagy volt, amikor egy ötgyerekes anya ismerősöm próbálta bemagyarázni, hogy a szülés az aztán brutális, hát komolyan lehet venni egy ilyen nőt, aki még ötödször is bevállalta?? :-)))
A fürdetődézsában természetesen tartani kell a baba fejét, végülis a hagyományos kádban sem magának tartja.

Nem tudtok valahol Nyíregyházán olcsó matracot?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Remélem, minden mamival és bébivel minden a legnagyobb rendben van!Kép (Ezt jól leírtam...)
Még nem tudtam mindent visszaolvasni, de majd igyekszem pótolni! Ezért 1000 bocsi!

Voltunk ma 4D-n Debrecenben! Nagyon szuper volt! Kiderült, hogy kisfiúnk lesz, és már múlt héten is mondta a doki, hogy ez a baba bizony valószínűleg hamarabb fog érkezni, és most is megerősítették ezt! Azt mondták febr.11. körül várható!Kép (Igaz, ez nem csak 17 nap, mint Petrának... de biztosan hamar el fog repülni.)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Szerintem mi senkit nem akarunk ilyesztgetni,csak nem akarjuk hogy túl sokat várjatok ettől a kórháztól!!!
Zsuzsi!
Üdv. újra köztünk!Jó sokáig eltűntél!Untassál csak nyugottan minket részletekkelKép
Tök jó hogy jöhet a kistesóKépIrigykedek egy sortKép
Csilla!Nyugi,mi is hitelre vettük ezt a házat,azt most szépen visszafizetjük a banknak!!Aztán ha netán Valaha mégegyszer veszünk házat,azt is csak így tudjuk majdKép
Egyikőnk sem született sajnos gazdag családba!!Tudod:zsák a foltját...
Petra!Jó az a fürdető nagyon,mert így olyan lesz a bébynek mintha még mindíg a pocidban lenneKép
csagi
 
 


Petra!
Az esetleges riogatásokért elnézést, de nem úgy szántuk, csak szimplán a megélt napok tapasztalata. Igazából a kórházi ellátás a gáz, a szülés ígyis-úgyis fáj. (Mondom én, aki nem szült. Kép )
A dézsát mi ismertük, de végül a kád mellett döntöttünk. Mi is attól tartottunk, mint Zsuzsi írta, hogy nehéz hozzáférni benne a gyerekhez, ha az egyiknek mosnia kell, a másiknak meg tartnia a fejét. De minden újság agyondícséri, biztosan beválik majd. Majd megírod.
Most már nagyon kevés időd van, úgyhogy tudd: nagyon fogok neked szorítani, hogy kellemes és szerencsés szülésed legyen, egészséges és gyönyörű kisbabád!
Mi csak a dokinak adtunk, de én tudtam a tarifáját. Nem tőle, hanem utánakérdeztünk. Fogadott szülésznőm nem volt, de ugye végülis nem is szültem, úgyhogy az enyém más eset. Nekem anesztest lehetett volna fogadni, de nekem jó volt bárki, így ő sem kapott, csak egy köszönömöt.

Anita!
Mi lesz a neve, ha már így tudjátok, hogy kisfiú lesz?
És miért érkezik hamarabb: el van számolva?

Zsuzsi!
Hát remélem, hogy tényleg megoldható lesz, ha visszamegyek majd.
Az igaz, hogy nem veszik be a bölcsibe, míg Gyed-en vagyok? Merthogy tavasztól akarom beadni és szeptemberben akarok visszamenni.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla! Igazság szerint, lehet, hogy csak nagy baba, azért mutatja magát mindig nagyobbnak, és nincs mit adni rá (ezekre a 2 hetes különbségekre)! De Debrecenben a doktornő azt mondta, az esetek nagy részében eléggé mérvadó a 4D által meghatározott születési időpont, főleg a várandósság eme szakaszában... Majd meglátjuk, a lényeg, hogy egészséges kisfiúKép Botondnak fogják hívni!Kép
A Lugasba jártok babaúszásra? (bár szerintem csak ott van) Nem tudod, igaz az, hogy van ott kismamaúszás is? Egy ismerősöm hallotta, én még soha...

Az eltűnésem oka a lakásbővítés,-felújítás volt! Keddre lettünk kész! Megpróbálok majd gyakrabban jönni, ha nem bánjátok!

Kellemes babázást és babavárást mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Anita!
Gratulálok a kisfiatokhoz, remélem, örültök neki. A február is itt lesz nemsokára, úgy elrepül az idő, hogy az hihetetlen.

Ági!
Nem komolyan írtam az ijesztgetést, örülök, hogy elmondjátok a tapasztalataitokat, azt meg amúgy is sejtettem, hogy nem szállodai színvonalú a kiszolgálás. A fürdetődézsára a leírásban is azt írják, hogy úgy érzi benne magát a baba, mint az anyaméhben. Remélem beválik.
Köszönöm szépen mindenkinek a szorítást, én is szorítok, hogy még legyen legalább egy hetem, valahogy nem érzem magam felkészülve. Mondjuk szinte minden megvan, még pár bugyit akarok venni a kórházi napokra, meg ki kell mosnom egy fürdőköpenyt, más minden megvan, legalábbis úgy gondolom. Annyira pici ez a mikro (2-4kg) pelenka, hihetetlen, hogy ilyen kis falat lesz a kisfiúnk.
Eldöntöttük, Bence lesz a neve, még időben megegyeztünk végülis, azt hittem, a szülőszobában fogunk dönteni.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Csilla!

Még én sem tudom, hogy kell ebben a dézsában fürdetni, vagyis csak elméletben, de azért remélem, nem lesz túl nehéz, és tényleg olyan jó, mint ahogy írják. Köszi a szorítást és a jókívánságokat neked is!!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra! Köszönjük szépen! Elmondhatatlanul boldogok vagyunk!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Petra!

én is szorítok neked, és kívánom hogy minden úgy menjen, ahogy te elképzeled! A védőnőnek szerintem én sem fogok pénzt adni, mert kb már én is a negyedik v. ötödiknél voltam a 7 hónap alatt. Te egyébként kihez tartozol?Nekem is péntekente van a védőnői napom,de az enyém már kb május óta szabin van jó mi? Hála Istennek van egy ismerős védőnőnk is aki a hivatalos mellett szemmel tart engem, mert azt sajna nem lehet, hogy átmenjek hozzá, mert nem az ő körzetében vagyok.Megígérte, hogy ha megszületik a kis fickó, akkor is fog járni hozzánk, így nem aggódok.Azt hiszem inkább majd neki tartozok valamiféle köszönettel.
Örülök, hogy szimpi a doktornő, és remélem ez így is marad.Nekem egy barátnőm 40-et adott neki, mert maximálisan meg volt elégedve vele a szülés alatt, és most velem egy időben újra nála fog szülni.
Eszembe jutott vmi!Azt hiszem a kórházi táskába nem árt betenni néhány üres borítékot is.Nem?

Többiek!
Kérdés: Milyen betétet célszerű vinni a kórházi napokra? Hallottam már sima egészségügyiről is, de inkontinenciára valóról is, mert állítólag az nagyobb nedvszívó!Ti mit gondoltok?

Anita!
Gratulálok a kisfiatokhoz, igazán szép neve lesz!!
Tiszta fiúk születnek mostanában.De hogy fognak ezek szegények feleséget találni maguknak? :-))

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Ismét itt vagyok én is.

Petra! Kicsit irigyellek, hogy már annyira a finisben vagy! Igaz félek a szüléstől, de te hamarosan az öledben tarthatod a csöppséget! (nekem még 6 hét van hátra elvileg)

Mi is fiút várunk! Az valóban jó kérdés hogy fog feleséget találni magának, de gondoljatok bele, a lányoknak milyen jó dolguk lesz. Egy rakás fiú fogja körülvenni őket! A korosztályomban a többség lány volt....(vagyis lány)

Anita! Gratulálok a kisfiadhoz!!!
Én úgy tudom, hogy a Centrálban is van babaúszás, azt nem tudom melyik a jobb ill. melyik milyen árban van, ezután még nem érdeklődtem, de a Lugason kívűl is rendeznek!

Én még nem vettem betétet a kórházi napokra, de sokmindent olvastam már, inkább a Tenát választják a kismamák, de halottam olyat is, hogy kisméretű pelenkát vittek. Egy kismama honlapján olvastam, hogy always az nem jó...vmi gyulaldást emléített. Nos lehet hogy Tenát veszek én is.
De ha van vkinek javaslata...tapsztalata!??? Még visszanézek!
Sziasztok!
Ági
Ágicad
 
 


Sziasztok!
Mostanában úgy felpezsdült itt az életKép
Petra!
Mi is veled leszünk lélekben!!!Remélem könnyű szülésed lesz!!!Mindenki azt mondja hogy abban a pillanatban amikor meglátod a babát elmúlik minden fájdalom!Ezt sajnos én nem élhettem átKép
Egyébként mi is 2-4-es Pamperst vettünk az elején.Tényleg nagyon kicsinek tűnik,de mikor először ráadtam Balázsra még az is nagy volt .Hamar ki is nőtte azt a mérete,túl sokat vettünk előreKép
A védőnőnek itt nem szokás adni pénzt!Nálunk egyszer volt kint,amikor hazahoztuk Balázst a kórházból.
Szülésznőm nem volt,mert ugye előre tudtuk hogy császár lesz.
A dokinak mi csak 20 ezret adtunk,mert már túl voltam a 30. héten is mire eldöntöttük hogy egyáltalán fogadunk-e valakit.Akkor döntöttük el hogy maradunk itt Rakamazon.
Ja,a kórházban a szobatársaim mondták hogy ott az a szokás hogy amikor hazahozatalkor öltözteti fel a csecsemős a gyereket és elmondja hogy kell ápolni...,akkor adni kell egy kis ajándékot.Mi bonbonokat,kávét,meg nem is tudom miket raktunk egy ajándéktáskába és azt adtuk oda.
A betétről annyit,én szárnyas always-t használtam,és tökéletesen bevált.De fura erről beszélni,nekem még azóta nem is jött megKép

Képzeljétek kedves,drága anyósom vesz Balázsnak egy nadrágot,most átvitte az apja felpróbálni a boltba.Ezt is megéltem!?
Üdv mindenkinek!!!!!
Kismamák vigyázzatok nagyon magatokra!!!!!!
Ági
csagi
 
 


Petra!
Még azt akartam kérdezni hogy honnan fogjuk megtudni hogy megvan a baba?
Apukára parancsolj majd rá hogy írja meg nekünk a fejleményeket ha épp nem lesz bent a kórházbanKép
csagi
 
 


Ágica!

Ne irigykedj, élvezd ki minden percét a kismama létnek, addig pihizhetsz! De fura lesz pocak nélkül!!
Sokan a Tena betétet ajánlják, de ahol én vettem betétet, a Tenából nem volt szárnyas, ezért Alwayst vettem. Majd beszámolok, hogy bevált-e.
Ági!
Én is max 30 ezerre gondoltam, mivel nem is hozzá jártam végig, de majd meglátom, mennyire leszek elégedett.
Gratula anyósodhoz, vannak még csodák.
Ha 1-2 napig nem jelentkezem, akkor szülni mentem. Na jó, majd megkérem Krisztiánt, hogy írjon nektek.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Milyen sok kismamánk van, már alig bírom követni a sorrendet. Petra, Ágica, Anita, Dóri - ez a szülési sorrend? Szülés után egy darabig biztosan nem fogtok tudni jönni, míg bele nem rázódtok a babuci körüli feladatok ellátásába.

Betét: Én a gyógyszertárban vettem és olyat kértem amilyet szülés utánra szoktak adni. Így Tenát kaptam és nagyon jó szolgálatot tett az első napokban, mikor annyi trutyi távozik belőlünk. Később jó volt a sima betét is.

Petra!
Matrac: az amerikai bababoltban jók vannak és elfogadható áron. Mi nagyméretű (mert átalakíthatós a kiságya) kókuszmatracot vettünk ott és 10e alatt volt.
Feltétlenül írjon Krisztián, sőt még egy képet is felrakhatna majd Milánról, mert digitálisról az úgyis egy perc csak.
Maradt Milán? Nekem nagyon tetszik.

Ági!
Látod a te anyósod is összeszedte magát! Sikeres volt a nadrágvásárlási-projekt? Egyébként ő is ott lakik, Rakamazon?
Nem tudom, csak nekem van ilyen szerencsém anyósommal?! Bennünket mindenben segítenek és bármikor rá merem bízni Angyalkát is. Persze az én anyukám is.

Ágica! DÓri! Anita!
Van babaúszás a Centrálban is. Ott vmi pasi tartja és egy másik módszer szerint dolgoznak.Biztosan az is jó, de mi nem néztük meg őket, úgyhogy bővebbet nem tudok.
Ha a Lugasban meg akarjátok nézni, akkor szóljatok és megírom a Zsuzsi számát (oktató). Vele lehet egyeztetni, hogy mikor érdemes jönni. Általában úgy szokta javasolni, hogy a legkisebbeket kellene megnézni, mert ugye a tieitek is kismanók lesznek még 3-4 hónaposan. Bár mi 5 és fél hónaposan mentünk először. Szerintem érdemes megnézni még míg egyben vagytok, mert utána nem fogtok tudni olyan egyszerűen mozogni, főleg nem télen.
Ágica! Anita! Ti merre laktok?

Képzeljétek!
A maga nyelvén már egy egész napot is képes átbeszélni Flóra. Irtó szórakoztató. Próbálkozik mással is: baba, vauvau, de leginkább most minden ba.
Zsuzsi! Neked mikor kezdett el bezsélni?

Kép
nycsilla
 
 


Húúú Petra, nem semmi, már csak 3 hét!!! Vagy lehet még annyi sem...?! Nagyon kíváncsi leszek minden élményedre! Már úgyis nagyobbacskák lesztek, mire mi odakerülünk! KÉszen vagytok mindennel, megvan minden Milánnak?

Ági! Hát, az a 6 hét sem valami sok márKép Olyan jó nektek, ez már annyira izgi lehet! Bár nem irigykedek, mert én meg abban a fázisban vagyok,amikor minden kívülálló számára is egyértelművé vált, hogy itt van velem a babám, egyre látványosabb a poci növekedéseKép Nagyon élvezemKép

Csilla! Dóri is hamarabb fog szülni! Botondka majd csak februárban érkezik, így én még maradok veletek egy jó darabigKép Olyan jó, hogy Flóra már így beszélget!

Köszönöm az infókat az úszással kapcsolatban! Szerintem egyszer mindenképpen megnézzük, mert szeretnénk hordani a Picurt úszni!
Sóstóhegyen lakunk!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Hú milyen pörgés van!
Képzeljétek tegnap voltunk a dokimnál, és most nagyon le vagyok törve.Azt mondta hogy a külső méhszáj teljesen nyitva van. Teljes pihenés. Főzés, mosás, takarítás, mosogatás nélkül. Még három hetet ki kell így bírnom, aztán jöhet Vince! (akkor leszek 37hetes, és akkor már jöhet a baba)De már most 2500g-os, nagyon virgonc, tegnap a dokinál nagyon produkálta magát!
Gondoltam rá egyébként hogy vmi nem lesz okés, mert a héten sokat keményedtem, meg görcsöltem is! Pedig nem is dolgozom, és a házimunkát is pihenéssel tarkítom.

Szóval feküdnöm kell(ene). A férjem is úgy ment el a munkába, hogy ne is csináljak semmit, hanem tervezzem meg a7végét hogy mit kell majd neki megcsinálnia.
Na de 9-től nem bírtam tovább a fekvést, leültem a gép elé.
Csilla! Mi Sóstóhegyen lakunk. Látom Anita Te is! Te merre laksz? Mi a vasúttal párhuzamos utcában.
Visszaolvasva titeket, talán legjobb lesz ha tenát veszek, aztán majd váltunk.
Meg akkor még vennem kell pelenkát is. Egyébként gondoltam is rá alapból, hogy viszek be magammal a picinek.
Most megyek ledőlök egy kicsit. Később még benézek!
Sziasztok!
Ági
Ágicad
 
 


Ági! Igazság szerint mi Sóstóhegynek is végén lakunk, a Kemecsei útonKép

Akkor teljes pihi, hagyd kibontakozni Apucit! Gondolok Rátok, vigyázz nagyon Magatokra!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita! Mi a Huba utcában lakunk. A pihenésnek meg igekszem teljesen átadni magam. Már amikor a pici nem rúgdossa a bordáimat :-)Apuci már tényleg nagyon készül hogy átveszi a fakanalat (egyébként nagyon jól főz), már várja hogy küldjem a bevásárlólistát, meg a 7végi programot.
Nem tudom tudsz e róla de a Szabó Lőrinc utcában nyilt egy pelenka és bébikellék bolt.(persze ezt a többieknek is mondom) Még nem néztem körül, te voltál már ott?
Ágicad
 
 


Sziasztok!!
Balázs szunyál,apa meg elment melózni(ahelyett hogy Tokajban sétálnánkKép)Na mindegy!
Csilla!
Hát igen,te aztán szerencsés vagy anyós ügyben!Én borzongok ha belegondolok hogy megfogja a gyereket.De hát ő is a nagyanyja,veszekedést meg nem akarok már!
Ja,kapott egy nadrágot tőle.Nem is tudom hogy vett magán erőt erre a hatalmas lépésreKép
Tényleg,a babaúszást meddig érdemes elkezdeni.Tudom hogy mi már lemaradtunk róla,csak kíváncsi vagyok.És mennyibe kerül??
Petra!
Annyira szép név a Milán.A Marcell után a második kedvenc nevem.Ha most lennék terhes tuti így nevezném el a fiamatKép
Ági!Nagyon vigyázz magadra!!!Inkább ne csinálj semmit,nehogy baj legyen belőle!Biztos nehéz megállni hogy ne mozogj,de a babóért megéri!!!
Anyósom testvéréék is Sóstón laknak,a "gazdag negyedben",.Én legalábbis úgy vettem észre,a házakat elnézve.Hát igen,ők se szegények éppen.
Megpróbálok feltenni egy képet Balumról,eddig soha nem sikerült.Hátha most..
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Csilla!
A tenából is van szárnyas? A kiságyba már megvan a matrac, magunknak szeretnénk venni egyet, azt nem tudsz?
Nem Milán, hanem Bence lesz a kisfiúnk, igaz, az is szóba került.
Nagy szerencséd van az anyósoddal, becsüld meg! Anyukámra szerintem én is bármikor rábízhatom majd Bencét, de ha itt lesz az unoka, szerintem anyósomra is lehet majd számítani. Flóra mit szólt az úszáshoz 5 és fél hónaposan? Rögtön tetszett neki? Jó lehet, hogy már beszél Flóra, lassan érteni is fogjátok.

Anita!
Majd mindenről beszámolok, amennyire lesz időm Bencétől. Mostmár tényleg minden megvan, így már nyugodt vagyok. Még nekem kell ezt-azt berakni a kórházi táskába, de az már semmi. Tegnap pelenkát vasaltam, 20 darabot, meg kifogókat, közben megnéztem a Dirty Dancing 1-2-t, tök jó volt.

Ágica!
Pihenj nagyon sokat, ezt tényleg vedd komolyan, a házimunka egyáltalán nem számít. Semmi nem olyan fontos, mint hogy bent legyen a baba minél tovább. Nekem is nagyon virgonc Bence, amikor meg tegnap NST vizsgálaton voltam, nagyokat hallgatott, meg sem mozdult, pedig ott mozognia kellett volna.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Bocsi Pera!Nem tudom honnan szedtem akkor a Milánt!Kép
Az uncsitesóm kisfia is BenceKép
A dirty dancing nekünk is megvan.apa egyik kedvence a sok közülKép
Mégegyszer bocsi!!!!
Megyünk nagyizni!
Ági
csagi
 
 


Mostmár írni sem tudok,Petra!!!!Ezt akartam írni!!
csagi
 
 


Sziasztok!

Betét: én is a Tenát használtam az elején, van belőle kisebb meg nagyobb méret is, lehet a DM-ben is kapni, meg gyógyszertárban darabra is (megjegyzem, ha valakinek van közgyógyos ismerőse, fel lehet íratni a dokival....az egyik ismerősöm felírattatta szülés előtt a nagyanyjával)

Ágica!
Pihenj sokat!! Nekem is hamarabb elkezdett kinyílni a méhszáj, de még szülés előtt 5 ujjnyira nyitott méhszájjal mászkáltam, mégsem jött Kristóf... gondolom azért ez is sokmindentől meg sokmindenkitől függ...mindenkinél más...

Petra!
Nagyon előrelátó vagy, hogy már pakolászolKép a babacuccokat én is hamar rendbetettem, mert azt én akartam elrendezni, viszont a babaágyat akkor szerelte össze a párom, amikor megszültem. (a kórházi motyó összecuccolását mindig halogattam Kép)

Csilla!
A bölcsibe kérnek munkáltatói igazolást, ha viszel, akkor fele annyi az étkezés, de sztem úgy is beveszik, ha nem dolgozol. Kristóf akkor kezdett igazából beszélgetni, amikor bölcsis lett. Addig is megértette magát, de inkább csak mutogatott és minden ööööö volt Kép

Cs Ági!
A tokaji kirándulással kapcsolatosan nyugtasson az a tudat, hogy ebben a car időben úgyse tudnátok semmit csinálni a borozáson kívül Kép

Apropó, kirándulás...
Képzeljétek, tegnap elmentünk megnézni, hogy állítják fel a cirkuszosok a sátrukat, és egy nő elmondta, hogy minden nap 3-tól 300 Ft-ért be lehet menni a cirkusz területére megnézni az állatokat, van állatsimogató is. Mára terveztük, hogy elnézünk oda, (Kristóf úgysem bírna ki egy cirkuszi előadást, én meg rühellem a bohócokat Kép) de a páromnek nem fűlik a foga hozzá, talán annyit elértem, hogy neki nem muszály bejönnie, ülhet a kocsiban, míg mi körülnézünk...
további kellemes délutánt mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok

Ági!
Hát úgy látom, most sem sikerült képet feltenned, pedig én nagyon kíváncsi vagyok.
Csilla írta a Milánt, szerintem onnan vetted, de semmi baj. Én is nagyon szeretem a Dirty Dancinget, az első részt már biztos láttam vagy ötvenszer, de jobb is, mint a második.
Ebben a rossz időben nem is lett volna jó kirándulni, holnap nem tudtok menni? Már jobb idő lesz állítólag.

Zsuzsi!
Hát igen, szeretném, ha minden rendben lenne, amikor megyek szülni, nem várhatom el senkitől, meg nem is szeretném, hogy vasaljon vagy ilyesmi helyettem. Meg úgyis ráérek. A bölcsőnek még nekünk is van egy kis híja, nincsen meg az alsó lapja, így azt vágni kell bele, de szerintem nekünk is akkor fog elkészülni, amikor bent leszek a kórházban. A kórházi motyót én is halogattam sokáig, de azért két héttel előtte már nincs elkapkodva szerintem. Az előbb értem haza a Tescoból, megvettem a hiányzó bugyikat, mindjárt ki is mosom, meg vettem egy Laktoherb teát és még egy Milupa terhességi csík elleni krémet. A szülés után is ezzel akarom magam kenni, hogy jó rugalmas legyen a bőröm, meg a mellem még akkor fog hirtelen nőni. Így szinte minden kész, még papucsot kell betenni, de azt csak induláskor, mert addig használom.
Én is utálom a cirkuszt, de az állatsimogatás jó lehet.

Csilla!
A bölcsi témáról akartam neked írni, csak elfelejtettem, jó, hogy Zsuzsi szóbahozta. Az unokatesóm most vitte a kislányát bölcsibe, a Jósavárosban, amelyik a kilences iskolához van közel, és ott mondták, hogy nagyon kevés a gyerek, és így mindenkit felvesznek. Mondjuk Õ dolgozik, de szerintem így nem feltétel, hogy kevesen vannak. Amúgy azt mondja, nagyon jó a bölcsi.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Nem is fog sikerülni,mert akármelyiket akarom feltenni azt írja ki hogy túl nagy.Úgyhogy ha érdekel:
http:/www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=6498&page=1
Csilla,Zsuzsa nektek nincs albumotok?
Mennem is kell mert Balu nyűgös,mindíg felkelKép

Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Nagyon jók a képek! Milyen szép a kisfiad, azok a kék szemek!! Én az outlook expresszel szoktam lekicsinyíteni a képeket, akkor fel lehet tenni.

Már csak 14 nap....
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

Az nlc-n voltam végig a babavárás alatt és épp az utolsó héten találtam rátok. Jó lett volna hamarabb, mert bár visszaolvasni most is csak nagyjából sikerült, de az elmúlt napokban látom épp a kórházi anomáliák a téma. Hááááát abból tényleg tapasztaltam én is eleget, bár engem folyamatosan készítgettek mire (ne!) számítsak. Talán emiatt jól bírtam a gyűrődést... sőt lehet mazochista vagyok, de összességében még szép emlékekkel jöttem haza. Úgy látom nagyon sok hasznos tanácsot kaphattam volna tőletek is, ha ezek után szülök. 8 napos anyukaként, ha valakit érdekel szívesen elmesélem a rooming-in-es tapasztalataimat. Egyébként nekem a legnagyobb erőt az adta, h. fantasztikus élmény volt számomra a szülés, de ehhez kellett a szülésznő, akit fogadtunk és vele szépen többször is átbeszéltük előtte, h. a szülés körül mi várható ... de nekem viszonylag gyors szülésem volt, a doki is rendes volt, de neki ahogy mondani szokták más dolga sem volt, csak el kellett kapnia a babát. Petra mi lehet találkoztunk, mert szerda du jöttünk haza és szerintem ha nem is ismerjük egymást, de ha adsz egy mail címet leírom hol hallhattál rólam, mert szerintem ismerni nem ismerjük egymást.
Na elég bő lére eresztettem igy elsőre. Remélem a kismanó enged majd net-ezni, egyelőre tündérke... de ki tudja hogy alakul később.

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!!!
Szerintem mindenki nevében mondhatom hogy érdekel minket minden!!!!Kép
Gratulálok a kicsi fiadhoz/lányodhoz? !!
Mesélj róla,a szülésről a terhességedről,mindenről!!!
Üdv:Ági&Balázs
csagi
 
 


Sziasztok!

Szia Tünde!
Kíváncsivá tettél, hol találkozhattunk?
Gratulálok a 8 napos gyerkőchöz, mesélj róla és a szülésről! Hogy hívják? Engem is minden érdekel, írj légyszíves a szülésről és a kórházi tartózkodásról is!
Már én is fel vagyok készülve utóbbit illetően, így már csak kellemesen csalódhatok. Jó ilyet hallani, hogy pozitív élmény volt a szülés.
Hogy megy ez a szülésznő választás?
Az e-mail címem: pinterpe@freestart.hu
Köszi előre is a beszámolót!

Petra

Kép
ppetra
 
 


Üdv neked Tünde!
Gratula a babócához!!
Szerintem írhatod ide is a tapasztalatodat, elvégre mindenkinél ez a téma mostanág, minket is érdekelnek a tapasztalataid!!
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Megint én...
Csilla!
Ugye te érdeklődtél a hyperaktivitásról?
Itt egy érdekes cikk...
http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=26&alrovat=30&cikkid=85&dire=alma-es-faja &again=true
Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsi!
Köszi a cikket, el fogom olvasni. És még azt akartam kérdezni, hogy ti a Honvéd utcai magánbölcsibe hordtátok Kristófot? Lehet, hogy már kérdeztem, de nem emlékszem.

Petra!
Neked is köszi az infót bölcsi ügyben, de nem akarnánk túl messzire vinni. Vagy itt fog járni vagy ha a nagyik fogják hordani,akkor a Sarkantyú utcaiba. Most már azt is tudom, hogy ha Gyed-en vagyok, akkor is mehet, csak dupla annyit kell fizetni (10e huf). De azért ez kibírható.
Mindjárt megvan Bencéd!! De jó!!
Matrac: Demko-Feder a Sávház alatt. Drága, de a legjobb!!

Ági!
Vannak képeink, csak nem a babaneten, hanem a képtárban.
Ha csak a frisseket van időd megnézni, akkor a Flóra galéia 4. oldalán találod őket: www.kep.tar.hu/antalcs, ahol a login: antalcs, a jelszó meg flora12.
Én is megnéztem Balázst! Milyen nagyfiú! Miket mond már? Nekem most kezdi tisztán mondani, hogy baba, mama és apa. Eddig is mondta, de most már tökéletesen tisztán ejti ki a hangokat.

Tünde!
Élménybeszámoló?!

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!!
Gyönyörű szép nagylány!Büszkék lehettek rá!!Ti is nagyon jól néztek ki!!
Balázs mondja:baba,mama,apa,papa(nagyapa),sziszi(a kutyánk),tátá,jé(légy),amma(alma),néni,bóba(boltba),
csüccs,hoppá,hess,most ennyi jut eszembe.Egyre ügyesebb!Kép
Többet gondoltam a bölcsiért!!Mikortól fogjátok vinni?Balázst tuti nem lehetne ott hagyni,annyira anyás hogy fél órát alig bír ki nélkülem!Bár lehet hogy ha gyerekek között lenne,el is
felejteneKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Tünde légy üdvözölve közöttünk.Minden hasznos infót és élményt szívesen veszünk!
Remélem mindenki élvezi ezt a szép időt, kitarthatna még egy darabig.
Petra meddig bírod még szülés nélkül?

Képzeljétek voltunk a dokinál, a férjem is láthatta végre Petikét, na meg megismerkedett a doktornővel.Eddig még nem találkoztak.Minden rendben van velünk, a héten én is intézkedek szülésznő ügyben.(már van nevünk, csak fel kell hívni és ledumálni vele a dolgokat)
Na most el is köszönök, megyek befejezem a sütikészítést, mert vendégeink jönnek.ALMÁS KRÉMES

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Már csak 13 nap! Simán kibírom még 13 napig, vagy tovább is, ha tovább akar maradni Bence. Biztos nagyon fura lesz, ha már nem lesz pocakom.

Csilla!

Köszi a tippet, megnézzük a Demko Federben is, bár én is elég drágának ismerem. Tényleg nagyon szép Flóra!

Dóra!
Biztos nagy élmény volt a férjednek az ultrahang, Krisztián is mindig nagyon várta. Én még csütörtökön megyek, kíváncsi vagyok, mekkora a súlya. Lassan nekem is kellene szülésznőt fogadnom, de nem ismerek senkit. Neked ki ajánlotta, és miért?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Szia Petra!

Nekem egy volt szülésznő ajánlotta, aki ma már aneszteziológusként dolgozik.Egy barátunk barátnője ő, szeretttem vona ha elvállal minket, de mivel már ezen aterületen dolgozik kértem h. ajánljon egyet.Még én sem beszéltem vele, majd sort kerítek rá.
A matracról csak annyit, hogy azt hiszem az e havi brendon kuponok közt (tudod ami a babamagazinban szokott lenni) arra is szól kedvezmény.Nézd meg, mert lehet h. érdemes átugrani érte Debrecenbe.Most nem tudom h. tényleg abban láttamm e, de holnapra előkeresem ha gondolod.
Nemrég mentek el a vendégeink.A csaj szintén kismama, még jó ideje van átra, de amit összeaggódik, az nem ember.Az összes szakirodalmat kívülről tudja, ami engem eléggé idegesít-azt hiszem jobb egy kicsit lazán venni a dolgot.Ha nincs gond, ne csináljunk magunknak.Én ezt vallom!!

Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
dora1980
 
 


Szia Dóra!

Nem szoktam megvenni a babamagazint, ezért nem láttam, de megnéznéd nekem, hogy tényleg van-e ez a kedvezmény? Köszi előre is!
Nem értem, mit kell annyit aggódni, ha csak nincs valakinek amúgy is valami baja a terhességével. Én is elég sokat olvasok a témában, nem is olvasok mostanában más könyvet, de azért nem vagyok megszállott.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Megnéztem a kupont, tényleg van matracra is ebben a hónapban, 16.000 ft helyett kb 10.000
Máshol nem tudom mennyi lehet, nem tudom h. ez olcsónak v.drágának számít.Nekem is a sógornőm mondta, őtőle kérdeztem rá, mert én sem vettem meg az újságot.A méretét sem tudom, de lehet h. érdemes megvenni az újságot, ha megéri 10.000-ért a matrac.

Kép
dora1980
 
 


Szia Dóra!

Köszi az infót, de szerintem ez kiságyba való matrac, mert ennyiért nem igazán vannak "felnőtt" matracok.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Ja bocs, nem voltam elég figyelmes, nem jöttem rá h. felnőtt matrac kell.Azt egyébként a tescoban a matracházban is lehet szerintem kapni.(azt hiszem ez a neve)

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

Petrának tegnap priviben már megírtam (mivel most neki lenne a legsürgősebb a gyors info), h. egy órát irogattam itt a babanet-en a szülési, kórházi élményeimet és elszállt a levél .... de az én agyam is vele együtt.
Ja, csak a lényeget nem irtam még, a fiunk, Zalán 4100g-mal és 54 cm-rel született, és mivel én már elmúltam 30 egyáltalán nem számítottam könnyü első szülésre, de szerintem ez is genetika, mert hál'isztennek könnyen ment, és mint irtam már nagyon szép (alig merem leirni) kellemes élmény volt.
Most inkább nem eresztem bő lére, lényeget próbálom leírni.
SZülésznő: nekem nagyon fontos volt, h. már a szülés előtt találkozzak vele és mivel minden isemrős ajánlotta a sajátját, nem tudtam dönteni, ezért a dokimat kérdeztem meg a 36. hét körül, h. tud-e ajánlani v.kit, mire visszakérdezett, h. arra gondolok, h. van-e, akivel ő szívesen dolgozik együtt, mondtam arra is. Végülis egy tündér, aranyos nőt ajánlott és ő nem csak a szülés körüli dolgokban volt jelen, hanem pl. nagyon tetszett, h. már első találkozáskor a férjemnek is elmondta, h. akkor ő részéről mi várható, miben tud segíteni... írtam már, én is többször átbeszéltem vele, h. akkor mikor induljunk, egyáltalán hogyan indulhat be a szülés stb. És ami szintén nagyon fontos volt, h. Õ (senki más!) tanított meg szoptatni, elmondta a praktikákat, mondjuk az én fiam már a szülőágyon szopizott, a kórházi napok alatt meg szinte minden nap bent volt nálam, beszélgettünk sokat ... egyszóval megérte.
A szobákat illetően én egyértelműen a rooming-in mellett teszem le a voksom, lehet szerencsém is volt, de nagyon értelmes kismamákkal voltam körülvéve és egymást segítettük, ami nem is ártott, mert pár órával szülés után kimentem a csecsemősökhöz, h. mutassák már meg hogy kell tisztába tenni egy gyereket (volt némi foglamam, de azért más az elmélet és más a gyakorlat) és mire, jó anyuka menjen vissza a pelenkázóba, megyek ... jött is is húsz perc múlva, de addigra akármennyire is jól bírtam magam, már az ácsorgástól azt hittem beájulok, ugyhogy nem siették el, akkor is fontosabb volt megkérdezni, honnan van a gyűrűm, meg karláncom ... na mindegy, végülis megmutatta, de utána már jöttek velem párszor a második babás szobatársak és belejöttem, meg egyáltalán onnantól kezdve eszembe sem jutott segítséget kérni a csecsemősöktöl, egymásnak mindenben segítettünk, az alapítványiban meg magára van utalva az ember, na meg a nővérekre.
Most befejezem, mert félek, h. elszáll ez is, meg lassan már felkel kismackónk, de próbálom jönni.

KépKép
tuzal
 
 


Petra!
Mostanában volt a névnapod, úgyhogy isten éltessen és egy egészséges, gyönyörű kisbabát adjon neked!

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!

Köszönöm szépen!!!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Na mi az? Ma ebben a szép időben ma senki nem ül a gép elé? Én is mennék inkább sétálni az urammal, de még dolgozik,a ztán pedig meccse lesz. :-(

Kép
dora1980
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: