Új privát üzeneted érkezett!

Gáborka nagyon cukker!:) Jó helyen van a hab:))))

Maja is nagyon édes, szépséges, el is felejtettem írni, de akartam!:)

Most vasárnap lesz a szüreti felvonulás Veresen 13 órától.
Ha valakit érdekel, lesz kirakodó vásár, borkostolás, hagyományőrző játékok stb.
Mi véletlenül múlt vasárnap mentünk, azt hittük, akkor lesz, nagyot koppantunk:))

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, olyan éédesek ezek a babók!!! Már el is felejtettem, hogy milyen egy csecsemő.

Rékának jobbulást! Mi is betegek vagyunk.:-(

Gabi nagyon örülök, hogy minden rndben volt!
Jól vagytok kismamik?
Anna hogy állsz tejcsivel? Emma jól viseli a kistesót? Fanni? (Nagyon szép, igazi nagylány azzal a frizurával!!)
Twist nektek van most is fogzás? Szegény kis Dorottya!

Mi múlthét hétfőn keztük a beszoktatást az oviba, akkor csak úgy 1 órát volt, másnap már egész nap és lássatok csodát, állítólag aludt is és evett is normálisan! :shock: Persze sokáig nem bírta, csütörtökön már nem tudtam vinni, mert megfázott, elvileg holnap mehet. Én meg elég rendesen elkaptam tőle, mostmár attól félek, hogy visszaadom szegénykémnek. Apropó, Ildi nagyon érdekelne a homeós immunerősítés! Olvastam, hogy oscillococcinum (vagy mi)
heti egy tubus :shock: + eclinacea és vincetoxicum (lehet nem jól írtam le őket) felváltva szakaszosan egészen tavaszig. Te is ezt adod? Egy tubus egyszerre az nem sok???

Meló? (Nem is tudom már ki kérdezte) Elsején kezdek, de ha megint állandóan beteg lesz nem tudom mit csinálok!! :x

Eddig bírta nyugiban, mennem kell!

KépKép
kora
 
 


Ildi! Milyen nagy már Gabi! Vagy csak a kiskádatok kicsi :wink:

Twist! Köszi a szüretis infót, de mi nem leszünk itt megint.

Kora! Remélem Levi rendbejön. Tetszik neki az ovi amúgy?
Én is úgy tudom az immunerősítést, ahogy te leírtad!

HOlnap visszük RÉkát anyumékhoz, mi meg apával elhúzunk pihizni 4 napra. Már nyár óta halogatjuk, jövő héten melót kezdek, szóvalj ól fog jönni. RÉka még mindig szörcsizik, remélem lassan rendbejön, és jövő héten bölcsizhetünk. Bár ha megkérdezem, most is azt mondja, hogy nem akar menni.... :cry:

panna1
 
 

 
 

Kora:Nekünk egy gyógyszerész heti egyet mondott ugyan azon a napon, a doki meg 2*felet hetente,mi igy utóbbi módban csináljuk.

Egy tubus ebben az esetben egy nagyon édes,picike tubusra vonatkozik,azok vannak a dobozon belül,nincs 2 centis amiben vannak a golyók :) Vizben oldom fel neki,habár sima homeós golyókat szépen nyelv alatt tartva használ már Fanni, de ebben sok ici-pici golyó van,igy könnyebb.

Ezt adjuk ,néha normaflore a vizbe és naponta Cebion 2*multi.

Panna:Jó pihit Nektek! Kád IKEA kiskád,Fanni is simán fürdik benne,belehajtogatja magát, Gabó viszont már a 68-as avagy 3-6 hós rugikat hordja,hosszú baba :)

Azt irtam,h nem ihatok tejet (saját diagnózis) mert Gabó attól randát kakál meg akkor nyügös? Elég kinos mert imádom a tejet.
Előfordul babáknál,kinövik,addig meg majd iszok vizet :shock: 8)
Vendég
 


Ildi: én sem ihattam tejet. Nagyon görcsölt tőle Dorka hasa. Meg kávét sem ihatok, mert attól pörög és nem tud éjjel aludni. Minden átmegy az anyatejbe. Tejről azt mondják, hogy 1/2 l-t nem szabad egyszerre meginni, attól fáj a baba hasa, de kevesebbet lehet.

Panna, jó nyaralást nektek, biztos csodálatos lesz!:)))

Kora: igen, a fogzás nem egy élmény. 7 hónaposan kijött a két alsó foga, azóta nem jött több. Pedig már a felsőket is várnánk, biztos cuki lehet 4 foggal:))) De még semmi....
Vendég
 


dupla hsz volt....
Vendég
 


Twist:Nekem attól is kész van Gabóm,ha egy kockasajtot eszek vagy pl.múltkor véletlen teavajjal kentem a kalácsot nem margarinnal...
Majd kinövi.
Kávét én nem iszok de capuccinót igen,jókat alszik vele :)
Vendég
 


Sziasztok!
Ma jót játszottak a manócskák a játszóházban. Remélem, Mérnökasszony sem bánja, hogy felteszek egy közös Eszti-Dorka fotót.)) Nagyon édi Eszti baba!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok! Én is járok erre néha, most próbálok írni is..

Nagyon klassz volt a játszóház, édik együtt a lányok.
Eszti is 2 fogat növesztett eddig, éppen mint Dorka, de talán most jön a következő. Tegnap éjjel 1kor ébredt és utána már csak kínlódott reggeleig, aztán 7-8ig megint aludt. Ma persze egész nap csak nyűgösködött és alig aludt :) De amúgy nagyon ügyes kiscsaj, már tud pápát integetni És itt egy fotó, ezt a ruhaszettet az egyik munkatársamtól kapta: Kép

Kismamák hogy vagytok?

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mérnökasszony! Nagyon édes Esztókád!

Velünk minden okés. Vagyis megvolt nekem a 12. heti vizsgálat, minden rendben UH-n is és a vérvételnek is negatív lett az eredménye (Kombinált-teszt). Hányinger végleg távozott azt hiszem, most jön egy pár kellemes, pörgős hónap.

Rékával is minden jól alakul bölcsi-ügyileg: ma szinte alig hittem a szememnek, amikor lánykám örömmel szaladt befelé a bölcsi kapuján. Közben kiabálta, hogy Kócos (alvóskája) akar menni bölcsibe, utána meg azt, hogy "Aja, jó leszek".
A csoport ajtajától beszaladt, és Zsóka-dadus karjaiba vetette magát nagy örömmel. Még puszit adni is majdnem elfelejtett nagy igyekezetében.
Szóval tök jó. az én napom is sokkal jobb lett, hogy így indult.
Amúgy fogalmam sincs, mi a gyökeres változás oka, de a lényeg, hogy a nehezén túl vagyunk azt hiszem.

Pihizés apával jó volt, csak 2 nap elég vacak időnk volt. Azért túrázgattunk, kirándulgattunk jókat, meg két év után újra sikerült olvasnom is :D Tök furcsa volt...

Holnap mi csoportosan (volt egyetemi barátok) családostul a Börzsönybe megyünk. Lesz vayg 6 család 12gyerekkel, szóval jó kis nyüzsi várható. Reméljük az idő is kegyes lesz hozzánk....

Ildi! Tej-megvonás számomra se ismeretlen. RÉka is hasfájós volt, úgyhogy én is kerültem a tejtermékek nagy részét szoptatás alatt.... Hát nem kellemes az tuti...

panna1
 
 


Sziasztok!
Panna, de jó, hogy minden rendben volt a vizsgálaton, hurrá!:) A bölcsis dolog is jól hangzik, akkor ügyes lehet a dadus néni, hogy megszerettette vele a bölcsit. A pihenés is kellemes lehetett:) Ó, én már évek óta nem olvastam semmilyen regényt, max. munkahelyi anyagokat, vagy tételeket, mert állandóan vizsgáznom kell és tanfolyamokra járni. Brrrr!

Gabo: hogy vagy? NÁlatok is minden okés?

Mérnökasszony: cukker a kiscsajod a szerkóban!:)

Dorka baba még mindig beteg, most már egy hete folyamatosan. És mostanában éjjel 3-kor, 4-kor felkel és zokog, nem kap levegőt a náthától. Éjjel be kell kapcsolni a porszívót és szívni ezerrel az orrát szegénynek. Apával tiszta zombik vagyunk már, kb. 3 napja van ez. Most homeopátiás sziruppal próbálkozunk, hátha meggyógyul Dorka. Valamit már gyógyult, mert nem lázas egyáltalán és a szörcsögésen és köhögésen kívül jól van, jó a kedve és ha lehet, akkor még nagyobb lett az étvágya.
Vendég
 


Mérnökasszony: Nagyon cuki Eszter!!!Kitartás a fogzáshoz,gratula a pápához édes lehet :)

Panna:Örülök ,h jól vagy,minden jó lett és a bölcsi is igy alakul!!!


Twist: Ezt próbáljátok ki : Sinupret csepp
Hihetetlenül hatásos,én ugye kismamaként meg most is csak ezt ehetem,mióta ismereme már nem parázok be mikor érzem,h elkaptam Fannitól vmit.

Most épp köhögünk és tüsszögünk mindhárman,Gabóm is persze-éljen az ovi meg ez az idióta,kiszámithatatlan,szeles idő.

Mondom én aki imádom az őszt de valamivel nyugisabban.

DE 3 hétig nem kapott el semmit (szerintem ez is megfázás csak) és ez a homeós megelőzésnek köszönhető!

http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... &complex=5

Heti egy üveg kettéosztva,de ezt már irtam :)

Kezdődő nátha vagy köhögés:

http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... &complex=2

http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... &complex=7

Nátha infó:

http://natha.info.hu/

És egy nagyon jó homeós oldal anyukáknak:

http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... cle_id=270

Gabó már kacag,nevet,nagyon jó arc :) Szülinapomon fodrászhoz is elvitt, aludt másfél órát kint a szalon elött a babakocsiban :)

Bociszem kép:

Kép
Vendég
 


Sziasztok Lánykák!

Belecsapok a mondandómba ha nem bánjátok (most nem olvastam még vissza), mert biza eltűnésemnek ismét oka volt és most nem is derűs. :? Hogy ne kapjatok szívrohamot, ezért előre elárulom, hogy Happy End a vége, de szeptember 20-ától volt egy másfél hét horror élmény az életünkben.

Történt ugyanis 20.-a hétfőn, hogy telefonált a dokinőm, hogy megvan a (hülye)kombinált teszt eredmény és sajnos pozitív lett. Egy picit átcsúsztam a pozitív tartományba, vagyis a még elfogadott 1:250-hez helyett nekem 1:230hoz lett. AMi ugye azt jelenti, hogy 230 kismamából 1-nek down-os a babája. Kész voltam teljesen, mert nem tudtam hova tenni a szitut. Én azt hittem, hogy ez a szűrés egy jó dolog, de már nem így gondolom. Lehet jobban szűr pár fokkal, mint az afp, de ez sem biztos és csak a szívbajt hozzák az emberre. Ugyanis ugye ez egy kockázai arányt ad, nem azt mondja,hogy tuti beteg a babád.
Én korábban nem is akartam ezt a szűrést, csak ahogyan meséltem tálcán kínálkozott a kórházban, hogy most bevezették ingyen, így felmentem egy emeletet a genetikai uh után és levették a vért.
Nah, és ezek után ugye mindenféle gondolat az emberben, hogy akkor most lehet tényleg beteg a baba és a sors kegyes, hogy úgymond véletlen elmentem erre a szűrésre, ahol ez kiderül? Vagy vaklárma az egész?
De akkor miért találtak mindent rendben az 1.genetikai uh-on?

Kész voltam! :(

Doktornőm adott egy kontaktot egy genetikushoz, aki elmondása szerint majd megnéz uh-on és az alapján eldől, hogy hogyan tovább... magzatvíz mintavétel kell-e vagy sem?
Hívtam d.u a dokit és csak csütörtökre tudott időpontot adni. Egy örökkévalóságnak tűnt minden perc ebben a tudatban, hogy lehet beteg a bab és akkor meg kell válnunk tőle.
Így másnap, ismerősök ajánlására felhívtam az Istenhegyi klinikát és kértem időpontot ezen a terülteten a legjobb genetikushoz, dr. Hajdú Krisztinához. Szerencsére már szerdára tudtak adni, amit még mindig nehéz volt kivárni, de lagalább már az másnap volt. El is mentünk mindhárman.
Mielőtt elkezdte a doktornő a vizsgálatot, közölte, hogy most így 14.5 hetesen nem igazán tud mit nézni uh-on, hisz tarkórendőt már nem lehet mérni, szív problémát és egyebeket meg majd ugye csak a 18. hét után, de ha gondoljuk megvizsgálja, hátha lát valami feltűnőt.
Mondtam neki, hogy a nőgyógyászom is egy másik genetikushoz küldött, akihez másnap mennénk, de addig nem bírtunk várni, így igen, szeretnénk ha megvizsgálna.

Egy édes, ficánkoló kisbabát láttunk, akit alig bírt mérni, mert annyira izgága volt. Hirtelen úgy éreztem ,hogy ő nem lehet beteg.
Hosszas méregetés, keresgélés után (amiket persze kommentált is) nem talált eltérést, KIVÉVE az orrcsontját. Azt mondta,hogy neki picinek tűnik, de persze ez is lehet normális, hisz ilyenkor még azt nagyon mérni nem szokták, majd később, de ez alapján, nem tudja teljesen eloszlatni a kételyeket, illetve növelni a kombinált teszt eredményemet jó irányba.
Ő méhlepény (korionbolholy) mintavételt ajánlott, hogy még pont beleesnék időben, szóval nem magzatvíz mintavétel lenne, aminél sokkkkkkal többet kell várni az eredményre.
Mondtuk megbeszéljük és jelentkezem mindenképp.
Aztán igazából szinte ahogy kiléptünk eldöntött volt a dolog, hogy így, hogy nem kaptunk megnyugtatást, muszáj mielőbb megcsináltatni, mert nem lehet idegileg bírni.
Elmeséltem nődokimank is, ő is mondta,hogy akkor szúrjanak.
Adott volna valahova beutalót, de mondtam neki, hogy ezennel- mivel ennek 1% vetélési kockázata van- nem merek akákihez menni, így most megyünk a legjobbhoz, még ha keményen fizetős is. Másnap (csütörtöknél járunk) be is jelentkeztem és hétfőre kaptam reggelre időpontot. Vagyis ez egy hete volt.

Féltem nagyon, bár valahogy a babát illetően most jobban az az érzésem volt, hogy nem lehet beteg, de azért féltem a leendő eredménytől is és féltem a vetélés kockázatától. HIsz ezzel a beavatkozással nagyobb rizikónak tettük ki magunkkat, illetve,hogy elveszíthetjük a babát (100ból 1 elvetél), mint maga a rohadt kombnált teszt eredményem lett.
De nincs mese menni kellett.

Vasárnap este már jöttek is anyósék, hogy majd az elkövetkező héten segétkezzenek, mert nekem a beavatkozás után 1 hét szigorúan kímélő életmódot kell biztosítani. Semmi emelgetés, házimunka, házasélet. Pihenés ezerrel.
Hétfő reggel mentünk, a beavatkozás nem fájt de kellemetlen volt, mintha dróton rángattak volna. Az anti-d szuri utána fájdalom terén rosszabb volt.
Viszont a mintavétel után átküldtek egy szobába, hogy pihenjek 15 percet, nah és akkor rögtön rámjöttek a kemény görcsök, puffadság érzés, nagyon nehez bírtam mozogni.SZAR volt nagyon. De ez állítólag természetes. Gyorsan bekaptam 2 nospát, majd vártam. Összeszedtem az erőmet és elintultunk hazafelé. A kocsiülést eléggé fekvő pozícióba kellett állítanom, hogy kibírjam az utat. Ahogy hatott a nospa jobb lett. d.u. már nem görcsöltem, de azért még feszítő szúrkáló érzéseim voltak így estére még letoltam 2 nospát.
Másnap jobb volt, harmadnap megint és így tovább.

A dokinő mondta,hogy akár szerda-csürötötök már lehet is eredmény. Hát lányok, számtalanszor lejátszottam magamban, hogy mit fogok reagálni, hogy fogom magam érezni, ha látom,hogy csöng a telefon arról a bizonyos számról és nehogy nekem ettől kapjak majd szívrohamot.

Szerda délben csörgött is. Szerecsére nem állt meg a szívem mielőtt felvettem volna, de a mukit elég nehezen értettem,aki közölte a hírt. Vissza is kellett kérdeznem, hogy akkor most jól értem?: minden rendben ? Egészséges? Mondta ,hogy igen, nem találtak nála rendellenességet.
És volt akkor még egy kérdés,hogy szeretném-e tudni a nemét? Mondtam, hogy akkor most igen: EGÉSZSÉGES KISLÁNY!!! :D

Hááát lányok már alig bírtam a könnyektől elköszönni az ürgétől és utána is csak zokogtam (nem mintha előtte nem jött volna rám párszor a sírás).
Szegény Andorkám nem tudta mi van velem, még nem látott sírni. MOndtam neki,hogy minden rendben, csak örömömben sírok. Meg is ölelt, mosolygott, majd utánozta, imitálta a sírásomat ő is :D

Háááát Lányok! Nem kívánom ezt az élményt SENKINEK!!!!!

Most már jól vagyok (lekopogom), de tegnap váltás volt, jött anyum, mert még ezen a héten nem szeretnék nagyon emelgetni meg ilyenek. Azért még érzem, hogy többször keményedek ha már többet járkálok meg ilyenek. De már jól vagyok.

Nem tudom miért akart így ezzel megedzeni a sors, mi volt a szándéka ezzel. Hacsak az nem,hogy ezek után minden más probléma jelentéktelennek tűnik ezután. Szerdán ugyanis bedurrant a növésben levő bölcsességfogam, baaaromira fájt. És én korábban nagyon féltem a fogorvoshoz járástól, esetleges kezeléstől, de most..... csütörtökön volt a nagy túra míg találtam egyet aki végre kezelt (hosszú lenne most ezt ide még leírni :D ), lényeg, hogy 4 doki látott (3an a szájsebészeten bent Pesten),akik nem látták gyulladtnak és nem csináltak velem-kismama létemre sem- semmit.
Haver anyukája aki gyerekfogorvos és diskuráltam vele telefonon tanácsért, meg is jegyezte, hogy hogy lehetséges ez, hogy hazaküldik a beteget a fájdalommal, plána kismamaként.
És végül tőlünk 2 utcányira elmentem a 73éves maszekban dolgozó bácsikához, aki mondta,hogy igenis gyullandt, kitisztította, lekezelte, de mondta,hogy ki fog tudni jönni. Elmondta miket tegyek vele és láss csodát rendbe jött 1-2 nap alatt. ÉS nem is kért érte semmit.
Szóval a baba történtetnek köszönhetően még soha nem ültem ilyen nyugalommal a fogorvosi várókban mint most. De azért nem ilyen áron kellett volna, hogy megedzen a sors.

Itt a vége fuss el véle. :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino, megkönnyeztem az írásodat, még most is potyognak a könnyeim. Szegénykém! De azért jó, hogy minden rendben lett. Király vagy, hogy elmentél a hasbaszúrásra! De végül is olyan pici volt az eltérés az értékben, hogy szinte nem is értem, miért küldtek el benneteket erre. Nem is lehetett semmi baj - szerintem.
A bölcsesség foggal is ügyes voltál és kitartó, így is kell:)

Nekem is van sztorim, csak nem orvosi dolog.) Szóval, nyert Dorka egy internetes szépségversenyen még júliusban, a díj egy fotózás volt, amit egy modellügynökség készített volna el. Most hétvégére kaptunk időpontot. Behívtak 12 órára, messzire vidékre. Egy tank benzin, autópályamatrica, feláldozott vasárnap ráment. És úgy megszivattak, mint még soha! Majdnem 2 óra alatt sem került sorra Dorka, már szegény fetrengett a kanapén, aludni akart és közben bőgött az álmosságtól. Így úgysem mosolygott volna a fotósra. És mivel még 4 modell volt előttünk kb. tehát még kb. 2 órát kellett volna várnunk, ezért eljöttem a zokogó gyerekkel a karjaimban. Ennyit nem ért az egész, hiszen csak egy fotózás lett volna. Nem igaz, hogy egy pici babát nem lehet előre venni! Minek hívtak időpontra, ha végül is érkezési sorrendet tartottak, azt sem értem. Nagyon rosszul érintett az egész! Így ne adjon "díjat" senki!

Ildi: nagyon édes a Gabi babád:))) Köszi a homeós cuccokat. Most már több dolgot nem akarok Dorkába tömni. De köszi! Majd alkalomadtán kipróbáljuk. Még hörög és éjjel ébred, mert nem kap levegőt és hurutosan köhög. De szombaton megint voltunk doki ismerősnél és szerinte nincs semmi gond, antibiotikum sem kell. Kaptunk még plusz C vitamint és szívni kell az orrát ezerrel.
Vendég
 


Sziasztok!

Gabo! Na én is elbőgtem magam a végére, mire elolvastam a veletek történteket. Vigyázz nagyon magatokra, tényleg pihizz még, ha tudsz! Az a lényeg, hogy most már biztosan tudjátok, hogy a pici lánykának semmi baja! Lehet gondolkozni a lányneveken. Vagy esetleg van már befutó?

Twist! Kitartást a náthához! Bosszantó tényleg amit a fotózáson csináltak. Igazad volt, hogy eljöttél. Én se kínoztam volna tovább a pici lányt!

Ildi! Köszi a homeos infókat. Ezek mindig jól jönnek.

Nálunk a hétvégi kirándulás megvolt, csak jó hideg volt. RÉka baromi jól érezte magát, gyakorlatilag végigénekelte a hétvégét. Nagyon jól nyomja, egyre több dalt tud a GYermekdalok DVD-ről. A végén már mindenki a Komáromi kisleányt énekelte magában (Ez most Réka kedvence) VOlt sok gyerek, nagyon megszerette az egyik legidősebb kislányt, Lillát (9éves), aki sokat pesztrálta. Gyakorlatilag alig kellett néha ránézni. Egész nap kint voltnk, persze RÉku jól beöltöztetve, estére szinte bezuhant az ágyba a fáradtságtól.. Én voltam csak béna, mert sikerült megfáznom valamelyik este, pedig nem éreztem hogy fázok. De most alig kapok levegőt. és ÚÚÚgy utálom ezt, mert ilyenkor nem nagyon lehet semmit bevenni és egy nyamvadt náthával is hetekig küzdök.

Gondolkodok rajta, hogy RÉkát is megnézetem dokinénivel, mert már mondjuk nem kell szívni az orrát (ha szívjuk is nem jön ki semmi), de alvásnál meg olyan szinten szörcsög meg horkol, hogy nem bírom hallgatni. Jó lenne kikergetni vhogy az arcüregéből a bacikat végre.

Még bosszantó: kiesett az egyik fogamból a tömés és most baromira érzékeny. Muszáj elmennem fogdokihoz.
Tudtok esetleg jó fogorvost ajánlani Veresen vagy a környéken? Veres-dent tapasztalatok?

És egy pozitívum: a nálunk is kórházilag biztosított kombinált-teszt eredményem negatív. Megkönnyebbültem, mert baromira paráztam a fogantatáskori vírusos beregségem miatt (na meg az egy italozós éjszaka miatt (akkor még nem tudtam a babáról).

panna1
 
 


Gab: Megőrülök,h mik vannak veletek :( AFP egy lófüle de ,hogy a kombinált is :( Nagyon-nagyon sajnálom,amin át kellett mennetek,és nagyon örülök,h TERMÉSZETESEN minden oké !!!Bölcsifoghoz gratula én még elötte vagyok -nem a fognak, a húzásának majd.

Twist: Modellkedésről kérdezz bátran,mi Fannival sok helyen voltunk,szivatóson és valóson is, volt ahonnan eljöttünk,volt,ahol szinpadon volt és volt ahol nyert ,sőt munkát is kapott kiskorában Fanni. Nagyon sok becsapás van közöttük,vigyázni kell!

Panna: Veres-dentnél a sógornőm pasija volt,jó csak drága állitólag,én pestre járok egy sráchoz,imádom csak épp most szüneteltetem $ okokból :) Gyermekdalok DVD-t imádjuk mi is.Édes lehet Réka,ahogy danol :)

Akartam már mondnai,ha kell vkinek vmi gyerek zene,mese,elöbb kérdezzetek,hátha megvan mert van már nagyon sok,legújabbak is,szivesen kiirjuk,bedobjuk!

Mi megvagyunk,szokásos orrfolyós-köhögős volt nálunk de homeo nekünk nagyon hamar hat szerencsére!

Fanni elkezdett szinjátszókrbe járni,nagyon klassz és ügyes!Holnap az ovival a Természettudományiba mennek,pénteken fotózás az oviban,egyéni.

Kép
Vendég
 


Ildi: juj, felcsigáztál! Megy a privi, van mit kérdeznem:)
Nekünk nagyon jó lenne gyerek éneklős dvd, ilyesmi. Megbeszéljük okés? Dorci nagyon muzikális és sajnálom, hogy már két ringatót is kihagytunk, mert köhög és szörcsög. A tévében a Dóra, a felfedezőt nézi és imádja és kiabál és táncol rá:) Akkor írok még egy privit:)

Panna, sajnálom a megfázást, de a homeós bogyók most neked is jót tesznek, kismamiként úgysem lehet nagyon mást szedni.
Vendég
 


Ildi!
Gabó nagyon édes, és miylen jó a közös képük Fannival! Aranyosak nagyon!

Veres-dentnél mindegy,hogy kihez megyek? Mindeki jó, vagy tudtok vkit ajánlani?
Twist! Te nem voltál régebben náluk? Kinél?

panna1
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nagyon sajnálom, hogy ennyi rossz dolgon kellett keresztülmennetek, de rettentően örülök hogy jól vagytok, és gratulálok a kiscsajhoz! :) Nevek???
(amúgy én is megkönnyeztem a kálváriátokat)

Ha jól emlékszem kellett valakinek övlehúzó, ugye!? Nekem megvan, ha kell, szóljatok, szívesen kölcsönadom.

Twist! Jó bosszantó az esetetek a fotózással. A franc esne bele aki így szervezte. :evil:

Mi megvagyunk, bár nagyon nehéz a két kölökkel. Nem akarok panaszkodni, de nagyon fáj a szívemnek hogy alig tudok Emmával foglalkozni, és látom sokszor unatkozni. Majám már most keveset alszik, és foglalkozni kell vele ha nem akarom hogy üvöltsön. Apa ma hoz egy járókát, így kint lehet velünk a nappaliban, reméelm beválik. (a hozdozót utálja)

Ildi! Van esetleg Oswald mesétek? Akár néhány epizód is jó lenne...

Mennem kell....
A betegeknek jobbulást kívánok!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Panna: nyomtam egy privit, a kedvenc orvosom nevével. A legnagyobb kedvencem éppen gyesen van, így mást kellett választanom helyette.

Anna: Járóka jó ötlet szerintem is! Nálunk is az vált be, hogy a járókát tettünk a nappaliba és velünk lehet Dorka. Először a szobájába tettük, de nem szeretett egyedül lenni. Itt velünk jobban érzi magát. ...Bár sajnos olyan sokat tévézik mint mi :oops:
Vendég
 


Panna:Köszi :)

Anna:Na aaaz nincs :( Más esetleg? Nálatok ez most sokkal nehezebb mint nálunk ,hiszen Fanni ugye oviban van ,igy egészen más. Kitartás!!!!!!!!!!!!!!

Twist:Járóka szerintem is jó ötlet,Fannit is 3 hósan bele tettük egy 3 szinten használhatósba,igaz,ugyan abban a szobában de akkor is más.

Gabónak is lesz egy kisebb,mondjuk fogalmam nincs hova teszem :D
Egyenlőre a rezgős pihiszék feltalálóját áldom néha :D
De mondjuk elvan az ágyában is, most 2 napja kezd egyre többet kézben lenni,mondjuk 2 napja reggel 7-este 8-ig 2* fél órát alszik csak...
Vendég
 


Pihenőszék feltalálóját én is áldom:))
Abban volt el a legjobban Dorka, vittem magammal a fürdőszobába és ott játszott és legalább jól elvolt, míg én fürödtem (különben sírt volna). Mindig imádta. Csak abban hibáztam, hogy 6 hónapos korig jót vettem, amit szét is használt Dorka és megrepedt két helyen is a váza. Ugye idősebb korában is szeretett volna benne lenni. Szóval, az a jó, ha aszem 12 kg-ig jót vesz valaki. Legközelebb már csak olyat vennék.
Legalább olyat, ami nagymama korig jó lenne neki:)))) 150 kg-ig bírná:)
Vendég
 


Sziasztok Lánykák!

Aranyosak vagytok nagyon az együttérzéssel, de nem akartalak ám megríkatni benneteket! (persze tudom, én is megkönnyezem más megható történetét. Elég nehéz is volt ezt újra leírni, felidézni. Ezért nem tudtam rögtön szerdán a jó hír után még írni).

Ildi,
Csodaszép a tesós kép!!! Annyira jó őket így együtt látni! :)

Anna,
Elhiszem, hogy nehéz most a kettővel! (ez vár rám is :? de már nagyon várom) Szerintem élvezni fogom a 2 gyerekességet, tetszik ez a kihívás :D (tudom, most még könnyen nagy a szám :D)

Tök hüle vagyok....nemtom miket akartam reagálni.... :? :lol: (még tegnap olvastam)

Hétvégén végre kiruccanunk! :D Megyünk le nagyszülőkhöz Balcsira (bár már nagyon Pécs volt "soron", csak most ott kell segíteni valamit és hát már jobban vagyok így megyünk) Már 2 hónapja nem voltam sehol!!!! Mindig valamiért pihennem kellett, így mindig elhalasztódott a jövés-menés. Eléggé érzem is a környezetváltozás hiányát. Remélem jót fog tenni.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Pár szülinapos kép. :)
Kép Tüzijáték nézés Kép Kép Kép Kép a kiválaszott barack evészete
Kép jó móka beledugni az ujjamat
Kép Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Milyen nagy már egy kétéves baba!:) Tök jó! Énis már alig várom a kiscsajom első és második szülinapját és az összes többit. Szép a torta, jó a csillagszóró:)

Voltunk ma vásárolni, végre kimerészkedtünk. Erre a pénztárnál hurutosan köhögtek és ránk is tüsszentett valaki. Jaj, remélem, hogy nem esik vissza megint Dorka.
Vendég
 


Gab,annyira szépek vagytok,hogy nagyon!Édesek a képek!
Ui:Ird meg ,ha jobb úgy,priviben légyszives a fényképezőgépetek tipusát mert ez valami hihetetlenül jó képeket készit (Rólatok a legrosszabbal is gyönyörüeket lehetne, de ez a hátteret is jól kezeli, a szineket, az éleket,stb).
Vendég
 


Gabó! Nagyon szépek vagytok! Andorod is milyen nagyfiú már, és milyen helyes kispasi!! Édes a barackevése :lol:
Jó kiruccanást nektek! Én meg annak örülök, hogy most hétvégén nem megyünk sehova :D (Apa mondjuk szombat délig oda lesz).
Cserébe viszont jönnek a melósok hézat szigetelni. :?

Anna! Kitartás! ELhiszem, hogy rossz azt érezni, hogy nem foglalkozol eleget Emmával. De ezzel azért nehéz mit kezdeni. Az időd ugyanannyi, csak most két gyerkőre kell beosztani...
Hátha a járóka megoldja a helyzetet.
Övlehúzó nekem kellene, én kérdeztem, nincs-e valakinek. Ha kölcsön tudnád adni, nagyon megköszönném. SZólj, hogy mikor, hova menjek érte.

Rezgő pihiszéket nálunk is sokat használta RÉka. Egy graco-s kölcsönkapottunk volt. Amikor kinőtte súlyban és visszaadtuk akkor egy hintázósat vettünk neki. Azt már csak kevés ideig használta, mert miután mászni kezdett, nem lehetett benne tartani. Illetve megpróbáltam, de képes volt vele fejre állni, vagyis annyira előre hajolt, hogy ráborult ez egész, ő meg alatta. Az ijedtségen kívül nem lett semmi baja szerencsére.

Twist! Köszi a dokit! Ma nejelentkezek hozzá. Remélem betegség elkerül benneteket!

panna1
 
 


Panna:Övterelő azóta sincs meg............És már mindent fel le és szétrámoltam de tényleg.

Nekünk Fisher Price aquarium bouncer tipusú rezgőnk van,vaterán vettem,azt hiszem 9 kg a max.nála de féléve skortól már úgyis ül és elvan akárhol.
Vendég
 


Ildi! Övterelővel ne foglalkozz, Annáét megkaptam kölcsönbe! Köszi érte mégegyszer!

Tudtok ajánlani jó asztalost a környékről? 4 beépített szekrényt kellene elkészíteni, némelyik tolóajtós. Olyat keresek, aki megbízhatóan, szépen dolgozik, 2 év múlva sem marad kezemben az ajtó, és ehhez nem horror az ár.... Hátha van vkinek jó tapasztalata...

panna1
 
 


Sziasztok!
Emlékeztek még rám??Írni nem nagyon szoktam, nagyon időm nincs 2 gyerek mellett,de néha szoktalak titeket olvasni ilyen későn!már pedig aludni kéne mert kicsi fiam most fogzik és nagyon rossz éjszakáink vannak.

Na de én gabolino írására szeretnék reagálni,együtt éreztem veled amikor a soraidat olvastam,mert sajna 1 évvel ezelőtt pont októberben vártam a MAGZATVÍZ vétel eredményére,és senkinek nem kívánom azt a 4 hét várakozást :(

és nekem is a hülye kombinált teszt eredménye miatt kellett mennem,nekem 1:130 -hoz volt a kockázat Edwards kórra.Hát én is frászt kaptam,és nagyon féltem a magzatvízvételtől,és a vetéléstől,mert ismerek olyan embert aki magzatvízvétel miatt vetélt el,és kiderült 4 hét múlva hogy egészséges kisbabája volt
:evil: és a magzatvízvételen 10-en voltunk ,és mindenki a hülye kombinált teszt miatt,és nekem is Dr.Hajdú Krisztina csinálta az Állami Egészségügyi Központ régi MÁV kórházban,és nagyon ügyes semmit nem éreztem a beavatkozásból,csak utána.

Na de már én is túl vagyok rajta,és éppen alszik az én kis 7 hónapos csöppöm,és nem is olyan csöpp már ,és teljesen egészségesen született,3700gr.57cm-rel.

Remélem nem haragudtok hogy csak így néha rátok török,de tényleg nincs időm,és ezért nem tudok aktív tag lenni :( de azért néha jövök ha nem bánjátok.Sziasztok!
berni77
 
 


Hú, de nagy a csönd erre!
Mindenki okés, csak elfoglalt?

Nálunk fúrnak-faragnak a munkások múlt szerda óta. Lassan teljesen becsomagolódik a ház, aztán talán színt is kap...
Réka bölcsiben, ma reggel megint sírás volt bemenetelkor. Nem tdom,mikorra fog teljesen beszokni. :roll:

Én itthon dolgozok, illetve ha kell valami rohangálok anyag után (apum ma hazament 1-2 napra). És... Végre sikerült eljutnom az usziba :D Megváltozott a nyitvatartása (külsősök felé), így amikor RÉka bölcsizik, hetente kétszer lejárok majd.

Csütörtökön megyek AFP-re, meg DOwn-szűrés második körre. Remélem minden okés lesz. Azt hiszem érzem már odabentről a kismanót. Legalábbis tegnap kaptam egy két rúgást tőle, mert túl sokat görnyedtem....

Na gyorsan folytatom a melót, mert mindjárt mennem kell RÉkáért...
Pocakosok, babások, helyzetjelentés????

panna1
 
 


Sziasztok!

Mi megvagyunk!
Többiek?
Gab?
Panna,örülök,h jól vagytok és gratu az első (azóta már folyamatos) rugizásokhoz :)
Bölihez kitartás!
Vendég
 


Sziasztok,
velünk megtörtént a legrosszabb... :cry: :cry: :cry: úgyhogy majd jelentkezem, ha összeszedtem magamat...

Remélem mindenki jól van.
addig is csatolok képet Álmiról.
puszi
Kép Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó,gyönyörű fotók!
A legrosszabb alatt gondolom apudra gondoltál :(:(:(
Vendég
 


Ildi, köszi.
igen...elment múlt szombaton... :cry: :cry: :cry:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


:( Annyira nem topictéma és annyira személytelen igy de nagyon -nagyon sajnálom, és részvétem !!! Sok erőt kivánok, az nem árt igy ,hogy ott a kicsi,pláne :(
Vendég
 


Köszönöm! :cry:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Részvétem Esztó! :cry: Ilyenkor nincsenek igazán vigasztaló szavak. Talán majd az idő enyhíti a fájdalmadat. Kitartás!

panna1
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban most:

Milyen magán/csana ovi van kertesen ???

*
Vendég
 


Ildi!
Itt a link:
http://www.mini-mano.shp.hu/hpc/web.php ... esulet_jpl

Remélem tudtam segíteni!

panna1
 
 


Panna,Esztó köszönöm a tippeket!
Nem is irok semmit még,majd talán vasárnap (persze megen házazás)...

Képek Gabóról :

Kép Kép Kép
Vendég
 


Halihó!
Mi is megvagyunk, csak betegek a csajok. :( Meg amúgy sincs sok időm.
Ildi! Felcsigáztál!!! :D Jó lenne ha itt lennétek a közelben, nincs kivel tologatnom. :wink:
Esztó! Nagyon sajnálom! SOk erőt kívánok az egész családnak!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Ildi! Nagyon helyes Gabó! Házas ügyhöz meg hajrá! _Nem lehet egyszerű!

Anna! Jobbulást a csajoknak!

Réki is itthon volt múlt héten, takonykór miatt. Most megint bölcsi, megint sírás...

Voltunk hétfőn UH-n, és hát úgy tűnik, mi megint a csajos tábort erősítjük, vagyis pocaktesó is kislány lesz... :lol:

panna1
 
 


Érdekel valakit esetleg intimtorna tanfolyam? nov.27,28-án délelőtt 5+5 óra, Veresen.. Ha kell adok emailcímet, ahol érdeklődhettek. Nem tudom, hogy van-e még hely, de szerintem csak páran vagyunk, úgyhogy gondolom...

panna1
 
 


Anna: Majd mesélek (többiek ezt már ismerik,h néha majdnem költözünk).
De előbb -utóbb!!!

Panna:Csajsziii! :)

Gab: ? (néha másik topicba kukkolok,h hogy vannak :D )

Képen mellékelt kocsikat ismeri valaki élőben?

Kép
Vendég
 


Sziasztok Lánykák! :)

Röstellem,hogy íly rég voltam, bocsesz!!!
Sajna Ildi gondolom a másik topikban sem "kukkolhattál" túl sokat, mert ott sem írtam bőszen mostanság :oops: :lol:

Szerencsére most semmi különösebb oka nem volt az eltűnésnek, csak hét Andorkám eleven 2 éves, jó idő is volt és ilyenkor egész d.e. kint bandázunk, oszt meg győzöm magam utolérni házimunkában :)

Esztó,
Fogadd őszinte részvétemet Édesapád iránt!!! :cry:
Itt nincs egyéb szó, ami fájdalmadat enyhítheti, ezért nem is írok többet.

Megpróbálok hozni pár képet mindjárt.

Álmi csodaszép!

Ildi,
Hiper édes, gyönyörű Gáborkád! Mekkora már!

Én már annyira várom a pici hugicát. Annyira kíváncsi vagyok a 2 gyerekes életre, hogy Andor milyen gesztusokat fog (egyelőre) Blanka felé mutatni. :)
Dec. 16ára kértem időpontot 4D-re de már totál be vagyok sózva. Annyira kíváncsi vagyok az arcára! :D Remélem sikerül majd látnunk.
Amúgy szerintem sokkal többet mocorog, mint anno Andor, de lehet csak nem emlékszem már?....

Panna,
Gratula a kislányhoz!!! Szuper! Nevetek van már esetleg?

Anna,
Sajnálom a betegséget! Hogy megy amúgy a 2 gyerekes lét?

És nálatok Ildi?

Nálunk Andor itt nagyon érdeklődik akisebb babák iránt. Kedden volt itt barátosném a 2 éves meg az 1 éves kisfiaival és Andor nagyon kedves, gondoskodó bátyus fazont vett fel az 1 éveskével. Vele együtt mászott, kukucsolt neki, vitte oda a játékokat, piszézett vele meg ilyenek.
Itt az utcánkban, hasonló 10-12hós babák csak kislányok vannak most, és ott is nagyon keresi mindig az egyiket, akivel gyakrabban találkozunk. Ha kint van anyukájával a kislány, akkor mindig elkezdi tologatni a babakocsiban, odahajol hozzá tök közel, vigyorog neki.... :) Megzabálom.
Remélem ez majd a tesó felé sem lesz másképp. Nagyon bizakodó vagyok :lol:

MI egyéb?.... Koráról, Szilviről tudtok valamit? ANnyira eltűntek sajnos! Tök jó lenne ha tudnátok jelt adni lányok! :)

Én amúgy már karácsony lázban szeretnék égni :lol: Ez annyit tesz, hogy már tök szívesen kezdeném a dekorációkat készíteni, dekorálni meg ilyenek. De most gyűjtöm be az anyagokat és igazából nem is kell nagyon várnom, mert dec 1vel én szeretném lassan "felöltöztetni" a kérót, hogy ne csak kraácsony előtt egy héttel élvezzük az ünnepi hangulatot.

Arra meg kimondottan várok, hogy mikor vehetem meg az első habos-babos rózsaszín rugit, bodyt vagy ilyesmit a lánykának :lol: Kész vagyok! Nem voltam sosem nagy rózsaszínes, de most lányok szőnyeget szeretnék, kislámpát, kéne még pár kezdő rugi meg body (ezek persze még ráérnek), mert Andornak az 1-2 hós rucijait szinte mind kölcsönkaptuk és tőle csak későbbi ruhák vannak inkább. Nah, meg hát azok mégiscsak szinte egytől egyig mind fiúsak :lol:

Szóval ezek foglalkoztatnak mostanság.

Andor vidám, bőbeszédű,többnyire szófogadó de erős akaratú kislegény.Be nem áll a szája,amit nagyon bírok.
Kaja fronton sokat javult, szinte 180 fokos fordulatot vett azóta, hogy kijött az összes foga. Persze nem eszik batár nagy adagokat, de érdeklődik, kunyizik, elfogad, amiket eddig ugye nem igazán tett.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Pécsi kiruccanásos képek. Játszón, otthon anyuméknál, Tibó kutyus nyúzása, gondolkodós, magyarázós és hasonlók :D

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jaj, Ildi,
Most ugrott be,hogy valamikor egyszer olvastam,hogy kérdezted, hogy milyen géppel lövi Drágám a képeket (köszi ismét az azokra vonatkozó sok szép dicséretet ;) ) Szóval Nikon D90-es. Ezen belül meg van pár objektíve,amit cserélget. Ha érdekel megírom, hogy milyenek pontosan csak én azt nem vágom így fejből :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabi! Még mindig bírom a huncut kispasidat! Édes! Kutyussal egy kosárban-fotó zabálnivaló :lol:

Mi névvel még nem állunk sehogy. Nem is lesz egyszerű szerintem. Majd karácsony környékén talán jobban ráérünk agyalni rajta, mert most még nagyon zajlik az élet.
Nekem tetszik a Renáta, Noémi, Zorka, Zsófi, Eszter, meg még van valami de most nem ugrik be. Férjemnek ezek közül egyedül az Eszter azt hiszem... Ja, meg a Liza is. Na majd látjuk...

Megyek mesét olvasni... Jó éjt!

Twist! Te is eltűntél nagyon! minden oké?

panna1
 
 


Gab:Annyira széééééééééééééééééép gyerek! :)

Képezőgépet megtanulmányoztam,nagyon tud.Egyszer hátha vesz egyet apa majd valamikor talán soká :D De ilyen szép képeket csak nálatok látok (minőségben,olyan mintha portfóliók lennének,stúdióképek).

Örülök,h jól vagytok,kukkolásból elég voln nekem annyi,h jól vagytok,nem is olvastam végig.

Nagyon szép nevet találtatok,Fanni legjobb kertesi barinője is Blanka (Blanka Sarolt),nagyon helyes lány.

Irj majd 4D után!

Mi is szépidőzünk kint,ha már egyszer meleg volt igy novemberben :D

Panna:Irj majd mikor kiderült a név!!!

Oan izgi :)

Mi megvagyunk, Gabó nől,oldalra fordul,csócsálja meg markolássza a kedvenc zörgős játékát, Fanni ovizik,van egy pszicho kiscsaj (miss..) a csoportban, de megoldjuk :D

Kép Kép
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: