Új privát üzeneted érkezett!

én se járnék autóval, de akkor csak magamra kötve lenne jó, akkor meg végképp nem működik a "kirakós módszer".
Amúgy a körülményességhez még annyit, h igazán nem akkor bonyi, amikor úgy jön ki a lépés ahogy leírtam, hanem, mikor nem úgy van a szopi. :) Meg eddig úgy tudtam, csak 9.45-kor van Ringató, s az nem szokott jó lenni. De ez a 10.30 már jobban tetszik.

Látom Maja mindjárt 1 éves lesz, tök jó! Nagylány tényleg!
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Dharma ne húzd sokáig, mert lassan nyári szünet lesz a Ringatón :-) Egy alkalom 700, és van 5 alkalmas bérlet, az 3000. Zsiráf akkor veled találkozunk ma, ha minden igaz.

Benedek is mindig máshogy alszik. Az a fura, hogy ráadásul az altatás is mindig más. Általában 2-3 hétig nincs gond, leteszem, max kis simi és alszik, de utána mindig jön egy hét, amikor nagy ordítás van, és egyátalán nem akar aludni. Tegnap is szó szerint egész délelőtt ordított.

Na még folytatom, most pont felébredt.

KépKép
orsicsaj
 
 


igen, jó volt a Ringató!

a körülményességről meg még tegnap akartam írni, hha az ember nem alszik (alig, 2x szoptat, közben nyöszögésekre ébred), akkor nehezen indul el....

De ma -ennek ellenére- elmentünk, ráadásul totál az alvásidejében volt a Ringató. Kiraktam előtte kicsit nem aludt el, úton se, s ott se, viszont nem volt nyűgös!!! :) Sélvezte, figyelt nagyon. A végén magamra kötöttem, s szerintem már a fizetéskor aludt...s azóta is. Pedig ennie is kéne. Szóval ez most jól jött ki. Mondjuk én is aludnék egy jót, nem csoda, h ő is beájult.
zsiraf
 
 

 
 

orsi - ja, egész délelőtt ordított??? Finom lehetett..:( Mit csináltál?
zsiraf
 
 


Orsi igyekszem :) Májusba tuti egyre benevezünk.
Tegnap semmiképp sem lett volna jó,mert Maja belázasodott :(

Zsiraf akartam írni,h van egy hely,ahol olcsón lehet kapni Manducát,ha érdekel.

Majánál is változó az alvás. Mármint nem időben,hanem "körülményességben". Valamikor beteszem a kiságyba,odaadom a cumit (anélkül nincs alvás),átöleli a maciját és kijövök,egy hangot sem hallat. De van időszaka,amikor meg kell várnom,h elaludjon.
Most pl a láz miatt elég sokat alszik napközben. Kb annyit,mint újszülött korában.

dharma
 
 


Hol lehet olcsón kapni Manducát? Maja jobban van? Megfázás?
Hát amikor egész délelőtt ordított, akkor a végén már leültem olvasni. De előtte kipróbáltam mindent, nem hatott semmi.

Zsiráf, okés, akkor nem szóltam. Nem tudom Benedek mennyit eszik, régebben volt egy bérelt mérlegünk, de össze-vissza mért, ezért hamar leszoktam a használatáról.

Mi még ezen a héten leszünk, aztán egy hónapra lelépünk Gödre, amíg csinálják nálunk a felső szintet. Szét lesz verve az egész.

KépKép
orsicsaj
 
 


Hahó!

Maja jobban van? Miért volt láza?
A Manducát azért én is megkérdezném.
Bár én közben -"véletlenül" vettem egy mei tai-t. Tök jó, csak azért "véletlenül", mert úgy hirdették, h 2 hétig ingyen kipróbálhatom, így nem nagyon gondolkodtam rajta, h most vegyek-e ezt, vagy Manducát, ha mei tai, akkor pont ezt-e (Liliputi) stb. De végülis semmi bajom vele. Bár kiránduláskor egyelőre továbbra is én kötöttem magamra Nórát, pedig az a "terv", h apa is fogja. Azt mondta, jó lesz neki a mei tai is (elég csajos színű) :)

Mi kaptunk kölcsön egy mérleget, s mivel így akadozott a tejci, újra mértem. Képzeljétek, azóta megint durva...De most pozitívan! :) Ott kezdődik, h múlt csüt. oltás, s akkor ugye bealszanak a töpörtyűk, így szerencsésen "visszaszokott" az 1x kajára. (bár -oltástól, vagy mitől?- felsír(t) éjjel, hajnalban, meg nappal is néha tök hirtelen; de ez egy másik dolog.) A szopit tekintve meg az első hirtelen "szomjoltás" (mondjuk azért az már 80% szerencsére) után pár napja elkezd hisztizni, megfeszíti magát, s nem eszik tovább. Esetleg néha kicsit később. Viszont tegnap este valahogy "rákapott", visszavette (hónaljtartásban, mert nem lehetett lefektetni), s éreztem is, h sokat eszik, s a mérleg szerint 170 volt...durva. Aztán fürcsi után másik mell, s aludt 3/4 5-ig. Hippi-hurrá! :)

Ma is tudtunk így Ringatóra menni, 1x volt ilyen hirtelen sírása, de amúgy jól elvolt.
Jövő héten születés hete lesz ott a műv. házban, lesz egy ingyen ringató is (hétfőn du elvileg)!

Orsi: akkor már megszerveztétek a nagy átalakítást? Jó kis meló, meg minden....Teljesen "elköltöztök" egy hónapra, nem veszel akkor részt benne? ;) Pedig finom is az, az egymást szidó mesteremberek stb.
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Most már jobban van Majci,de 4 napig kórházban voltunk :( Iszonyatos volt és még nem is a H.P-ban voltunk hála égnek!!! Találtak egy tüszőt az egyik manduláján és ez okozhatta a lázat :( Ma jöttünk haza,de már szerencsére jól van,csak kezelgetni kell még egy hétig.

Orsi húúú,az egy kemény menet lesz,úgyhogy sok energiát,erőt,kitartást Nektek!!!

Zsiraf éljen a szopi!!! Örülök,h minden ok megint!
Mt-ok nagyon szépek szoktak lenni :D Nekem is volt,de az nekem annyira nem jött be
:oops:

Manduca: http://babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=egyeb
Még használtan is drágább szokott lenni. Én el is adtam a sajátomat és vettem egy másikat,mert más színt szerettem volna :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Nah tegnap egy fekete Manduca boldog tulajdonosa lettem! Köszi a tippet Dharma, tényleg nagyon olcsó volt itt, és tényleg nagyon kényelmes a hordozó. Mondta is a csajszi, hogy lehet, hogy nem lesz többet ilyen ár, mert valaki beköpte őket a gyárban, hogy nagyker áron adják az egyéni vásárlóknak is.

A lakás szétverését részben távolról fogjuk figyelni, de azért szerintem elég sokat fogunk haza rohangálni is. Zoli kivett szabit az elejére és a fontosabb műveletekre, de a többit sztm én fogom felügyelni. De akkor talán már nem lesznek olyan zajosak a mesterek, és tudom Benedeket altatni napközben. Legalábbis ez a terv.

Zsiráf ezekre a hirtelen felsírásokra azt olvastam, hogy fogzás lehet. De talán nálatok még korai, lehet más oka is. A szoptatás közbeni feszengésre meg azt írták valahol, hogy meg kell közben büfiztatni, akár többször is. De ezt már próbáltad, nem?

Dharma a kerítéslécek, amit írtál, az olyan 2-3 cm vastag lapos lécek, ugye? Gyönyörűséges lenne olyanból csináltatni, mint amiből a rácsoságy van, de nem tudom, hogy olyan léceket be lehet-e szerezni... A "nem olcsó" az vajon 20e-nél több? Annyiért láttam olyan elemet, amit a lépcső tetejére tudnék tenni, de a középső szintre mindenképpen csináltatnom kell valamit.
Csipetke nemsokára nokedli lesz, lesz buli? :-) És mi lesz a hó végi utazás, romantikus hétvégézés kettesben? (Csak ha publikus)

KépKép
orsicsaj
 
 


Reggelt!

Na örülök,h pont sikerült még venned :) Remélem nem lesz a fekete meleg,mert én olyan színt direkt nem vettem. De a kényelem meg amúgy is kárpótol és elég szellős az anyaga független,h nem vékony.

Nem tudom mi lesz még hétvégén. Elég anyás lett a kórház óta. Amúgy is az volt,de most még inkább. A romantikus hétvége az egy fesztiválba merül ki :D Dani holnap megy,de ha ,egyek,akkor én csak szombaton.

Na ilyen a kerítésünk,lefotóztam Neked
Kép

dharma
 
 


sziasztok!

hú, Manduca, tök jó Orsi, hogy vettél. Én nem akarnék annyit költekezni, így, hogy vettem mei tai-t, de szeretnék azért...:) Apától függ, csak nehogy későn döntsön...

Orsi, köszi a tippeket. A fogzás simán bejátszhat, persze még nem bújik ki neki mostanában, de jön vhol... Már 2 hósan is mondta a doki, van nyáltenger is meg minden.
A megfeszítés érdekes módon pont akkor van, miután megeszi az első nagy adagot, és böfiztetem egyszer, és utána nem lehet visszarakni. De úgy tűnik, tényleg a bentmaradt levegő zavarja, már volt, hogy sikerült még újra böfizni.

Amúgy igen, éljen a szopi, csak tegnap már megint kevés volt a tejci, tényleg jó ez a hullámzás... :( Du két mellből volt 100, s ráadásul kevés neki, most az előbb is 160-t evett (2mell), úgy hogy hajnalban 2x is evett (3, 6 óra, bár olyankor valszeg nem sokat, mert elalszik :))
Írt a doki múltkor nekünk ilyen rizspép/tejpép receptet, mivel úgy tűnik nem elég neki a kajci...meg nem tart ki éjjel. Persze azért ez is tápszer, nem akarom erőltetni. 4 hós kortól adható, tudtok róla vmi extrát amúgy? Maja evett ilyet (is)?
Mikor először kipróbáltuk, még nem ment neki a kanalazás, aztán r 2 nappal lement egy negyed adag. Nagyon édes azért, ahogy kóstolgat :) Viszont nem ezután "aludta át" az éjszakát, hanem másnap volt, amit múltkor írtam. S tegnap, ahogy nem volt tejci, kapott már 5-kor is. Na így (vagy vmiért, ilyenkor már szokott) jól bealudt, fel kellett 8-kor kelteni fürdetni. S nem kapott csak fürdés után kaját - szopit és kevés pépet. (mert előtte apa szerint nem volt éhes, még aludt ugye...) Jó sokáig tartott így az etetés, aztán messze nem aludta át az éjszakát...hát azt hiszem, inkább a mélyhűtőbn lévő lefejt tejciket fogom elővenni, csak azt meg nem lehet olyan hirtelen, mikor kiderül, h jé, nincs tej...

Dharma, először mentek (vagy mennétek?) el kettesben Maja nélkül?
Boldog szülinapot Majának, aztán yógyuljon meg gyorsan!

Orsi, sok sikert a felújításhoz!! :) Saját tapasztalat, ne legyen igazam, de azért arra számítsatok, hogy nem biztos, h minden akkor fog történni, mikor a tervben van, mikorra kivett a párod szabit... :( Csak hogy készülj fel... Ez nagyon durva, még az elején mi is próbáltuk belőni, s kivenni akkorra szabit, de... Ezért is jó volt, h én aztán pocakkal tudtam már ezzel foglalkozni. Persze nálunk nagyobb, és hosszadalmasabb dologról volt szó, meg rejtett hibákról, akadályokról.
S még sokminden hátra van. Többek között a lépcső burkolása, amire aztán én is szeretnék kerítést :)
zsiraf
 
 


Köszi a képet Dharma, valami ilyesmit képzeltem el én is, amikor olvastam amit írtál.

Zsiráf én is adok Benedeknek ilyen tejpépet pár napja esténként, mert elkezdett éjjelente kétszer kelni, pedig neki már egyszer se kellene. Nekem az a tapasztalatom, hogy jobban alszik, ma fél 6-kor már én keltettem mert kezdtem felrobbanni. Ez elég jó eredmény, mert az utóbbi időben már 1-kor kelt kajáért, régebben pedig legkésőbb 4-kor.
Én fürdés előtt adok neki egy decit (a védőnő javaslatára), aztán fürdés után szopi, és alvás. Hipoallergént írtak fel nektek is, ugye?

Hát igen, megterveztük mindent, megvettünk mindent, idehívtunk minden mesterembert, és most várjuk a meglepetéseket :-)

KépKép
orsicsaj
 
 


orsi - de jó, h nálatok működik a tejpép. Én is fürdés előtt adok neki - mert még a füle mögött is olyan lesz :) - bár nem eszik meg sokat tegnap 50ml vízből készültet csak. aztán fürdés után szopi, s ma éjfélkor etetni kellett. Aztán meg 5-kor. És közben se aludtam végig, szerintem az ő bélműködését hallottam párszor :)
Az még a gondom, hogy több, mint fél óráig tartott ez a negyed adag is, te mennyi idő alatt táplálod bele azt az egy dl-t??
Mikor múltkor írta dharma, h a barátnője kérdezte, van-e ideje másra gyerek etetésén kívül, még nem teljesen értettem, de már értem.. :)
És mégha engem nem is zavarna az idő, de így nehéz értelmezni azt is, hogy ő mikor evett...Tegnap mondjuk egy 5h-s szopi után már inkább elkezdtem 7-kor etetni, pont emiatt, mert ha 8-kor kezdem...
Igen, hipoallergén tejpép.
mennem kell
zsiraf
 
 


Hú Zsiráf akkor te nem sokat alszol...
Nekünk tegnap 10 perc volt, néztem az időt, mert későn kezdtem el etetni, fáradt volt, és sietni kellett volna. De Benedek már régóta eszik kiskanállal, szal nála könnyű. Az elején minden falatnál megdícsértem, hogy milyen ügyesen kinyitotta a száját, stb. Ha nem nyitotta, akkor leraktam a kanalat, és egyből rájött, hogy mégis kér :-) De erőltetni, stresszelni nem szabad, én inkább sokat nevettem vele közben, ha rosszcsontkodott, akkor is.
Ma egyébként megint 4-kor kelt enni. Fura lesz egyszer átaludni egy éjszakát.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt a hétvége!
Dharma? ;)

Születés hete van, van egy csomó helyen egy csomó prg, főleg ingyenesen. (szuleteshete.hu), nézegettem, de vagy kismamajóga s minden egyéb kismamáknak, vagy már inkább nagyobb gyerkőcökkel lehetne menni, ezért is szólok nektek. pl. a XV kerben valami zenebölcsi, meg a jelbeszéd tanulás....
Persze ma van ingyenes ringató erzsébetligeten, az is ennek a keretében.

Amúgy ezt a babajelek dolgot ismeritek? Próbáltátok? Nekem jópofának tűnik, biztos aranyosak a gyerekek, mikor mutogatnak, na meg az se lenne rossz, ha végre tudná az ember, mit szeretne a drágám...:)
(azt írják, kb. fél éves kortól, vagy még később lehet elkezdeni...)

KépKép
zsiraf
 
 


Helló!

Itt Gödön sztm nincs túl sok program, szal ez nekem kimarad :-)
A babajelekről van egy könyvem pdf-ben, már elkezdtem nézegetni, ott azt írja, hogy akkor érdemes elkezdeni tanítani, ha már próbál kommunikálni, pl. rázza a fejét, ha nem akar valamit, és alap szavakat megért. Persze gondolom lehet előbb is mutogatni a jeleket, csak akkor még nem lesz reakció. Én pár alap dolgot akarok tanítani Benedeknek, de olyasmikat, hogy "krokodil" asszem már nem.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Zsiraf de jó,h írod,meg is nézem mik vannak és sztem egy,kettőre el is nézünk,ha találok vmi jót :)

Babajel: az egyik Anyuka a másik fórumról jár/járt,de elég ritkán ír,úgyhogy nem nagyon tudok konkrétumot. De azt igen,h Neki tetszik és nagyon lelkesen kezdték csinálni. Sztem nem lehet rossz.

Orsi nem tudod vhogy átküldeni azt a pdf-et? Engem érdekelne,megnézném? :)

Jah Zsiraf mondjuk mi ugye rég csináltunk ilyen maratoni szopit :D Egy-egy etetés max 10 perc,mert Maja megunja és már menne el az etetőszékből :D

A hétvége jó volt,köszönjük! Haza mondjuk pokoli volt gyalogolni egy átbulizott éjszaka után no alvással. Kezdésnek 1 órát kellett gyalogolni,majd még 3 órát buszozni,vonatozni. Már alig vártam,h lássam Maját,nagyon hiányzott :D
De jót tett sztem Neki is ez a kis nagymamázás,nagypapázás,még féltékeny is voltam :D :D :D

Orsi akkor már Gödön vagytok :D Kitartást!!!

dharma
 
 


Csak mobil internetem van, drága lenne, de fent van ugyanez itt:
http://rapidshare.com/files/242867098/Babajelek.rar
Jelszó: ivydream.us

Katt a "Free user"-re, aztán várni kell egy keveset (visszaszámol), aztán katt a "Download"-ra.

Boldog szülinapot Majának! (Kicsit le vagyok maradva, na mindegy, gondolom megbocsátja).

KépKép
orsicsaj
 
 


Köszönöm!!!! A köszöntést és a doksit is!!! Áttanulmányozom!

Ez a hét elég sűrű volt! És még nincs vége!!! Még csk most jön a java. Ma jön barátnőm,megcsináljuk a körmét. Remélem Maja jól fogja bírni. Netán át is alussza? :D
Holnap suli,vasárnap fogunk igazán szülinapozni :D

Hogy állnak a felújítások,építkezések?

Nekünk is volt a héten egy érdeklődőnk a házra. Merthogy most már ráfeküdtünk már igazán az eladásra. Szurkoljatok,h nyáron elmenjen! :D

Néztem ezeket a születés heti progikat,de mivel nagyon sűrű volt a hét bármennyire is tetszett,érdekelt egy,kettő,sajna nem tudok elmenni :(

Zsiraf?

dharma
 
 


sziasztok!

mi sem unatkozunk ;)

orsi, köszi a babajeleket, én is lehúztam, ha nem baj. Persze képernyőn nem szeretek olvasni, de majd átnézem.
Ja és köszi, h múltkor írtad, h "hát nem sokat alszom" - legalább valaki elismeri a tetteimet...jó férjem is, csak úgy érzem, néha csak egy-egy adat számára,s nem is figyel, mikor reggel elmondom, mikor keltem. :)
Hogy áll a felújítás?

dharma, jó lehetett a buli...

Szóval mi sem unatkozunk, most _tényleg_ náthás Nóri, szerdán rendesen elkezdett folyni az orrából. (Kedden már nyálkás kakival indítottunk. ) Tegnap éjjel meg elment a hangja - mármint ahogy nekünk is van ilyen stádiuma a megfázásnak. Elég "vicces" szegény, mert a sírásának is alig van hangja - kis nyöszörgés. De közben az arca ugyanolyan nyilván... :) Az elébb meg szépen le is égettük a porszívót - mert persze szívjuk neki rendesen. Ő meg kapálódzik rendesen :) szerdán még a mission impossible kategóriába tartozott, de már meg tudom neki csinálni egyedül is. Mondjuk miután lefogtam a kezét, és betaláltam az orrába(!- nem könnyű) utána most már nem rázza a fejét, szépen hagyja, érzi, h szívom, gondolom, s az neki jó. Szerencsére tegnap az orrában már kevesebb volt (hiszen lement a torkára), de most még kiszívtam volna neki mielőtt elalszik...(nincs valakinek egy kidobandó, de működő porszívója? :))

dharma: hajrá lakáseladás! Nem könnyű, mi még mindig áruljuk az előzőt :( [lakótelepi, mondjuk jó, 4-emeletes, parkos, de akkor is most nincs ára] aztán persze mindjárt lejár az átmeneti hitelünk, a svájci frank meg megint jól áll :(
zsiraf
 
 


na, még nem ébredt fel, még megkérdezem, hogy ti hogyan vészelitek át a megfázásokat, hogy megy ez a babáknál? S hogy gyógyítjátok őket? Orsi, múltkor Beni is náthás volt, mennyi idő alatt gyógyult meg? Mit kapott?
Nóra kap Fenistil cseppeket, meg orrcseppet, meg adok neki még C-vit. Amúgy én is hasonlóan vagyok - mondtam is, h nem tudom, mit csinálnék, ha nem tudnám akármikor kifújni a orrom, meg inni egy kortyot. :( ahhoz képest Nóri egész jól alszik...Kedden este nem sokkal lefekvés után sírt, s akkor vettük észre, h folyik az orra, de aztán kb. 3 óránként kelt csak. Ma éjjel meg 11-kor kért még enni, csak csak 5 után aztán. Viszont ma tényleg nyöszögött fél-1.5 óránként, én is keltem mindig, de ő csak nem ébredt, csak gondolom átfordította a fejét, s nem volt jó a takony stb. Apával vetettem tegnap babateát, de csak olyat kapott, ami végülis hasfájásra van. S persze mézes tehát pláne nem ihat, pedig nekem jórészt az segít ilyenkor.
Két hete elég hideg volt pénteken, szombaton így plüss rugiban indultunk el kirándulni, pedig aznap már nagyon meleg volt, s ő meg rám volt kötve a tűző napon sokáig...szegény, lehet, h megfázott, vagy tőlem is elkaphatja, azt mondta a doki, h vírusos is lehet, pedig mindkettőnk inkább megfázhatott, volt rá alkalmam nekem is ebben az össze-vissza időben.

dharma- hogy tervezitek, miközben eladjátok, találtok újat, s melegváltásban költöztök? Na azt se könnyű összehozni, sok sikert?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsiraf 2010.05.10 10:03-kor.

KépKép
zsiraf
 
 


Zsiráf :( Sajnálom,h betegeskedtek!
Én spec ha sima takonykór,akkor nem csinálok Majával semmi extrát. Csak amit Te is írsz . Sztem jól csinálod! Cebion csepp, orrcsepp (én pl szoktam venni Neki Mare vagy mi a neve tengerisós orspryt. Azt befújom,pár perc alatt feloldja taknyit meg nyugtatja a nyálkahártyát) és jöhet az úúúútált jó alapos orrszívózás...Meg nekem a soki a cukros teát szokta ilyenkor ajánlani. De sokszor cukor nélkül adom.
Remélem hamar túl lesztek rajta!!!

Ház előbb menjen el,aztán nézelődünk. Illetve már most is nézegetem,de egyenlőre még csak az árakat meg lehetőségeket.
Remélem elmegy a Tiétek is. Miért nem veszik? Drága? Nem jó?...

dharma
 
 


dharma köszi igen, én is ezeket csinálom.
Nekünk a dokink szerencsére olyan ezek szerint, h kifejezetten mondta, h ne az instant babateát vegyem, mert az nagyon cukros. Van is egy termékintám, tényleg.
De azt továbbra is kérdem, h milyen teát adsz adtok nekik? Mert a babatea az hasfájásra van, nem fáj a hasa, nem akarom, h mondjuk meghajtsa.

Orsi, hogy álltok?

Orsi, meddig lesz ringató Erzsébetligeten? A honlapon nem találtam infot. Ugye lesz még júniusban? Májusban nem tudunk sokszor menni sztm, s a bérlet miatt is, meg amúgyis jó lenne még ha lenne júniusban... :)

Holnap lesz nekem is Manducám :)
Apa bizonytalan volt, h lehet, h nem fogjuk sokat használni stb. De abban maradtunk, úgy sikerült meggyőznöm, h akár ugyanennyiért is el tudjuk majd adni, s akkor miért ne?!
Orsi, te könnyen "össze tudtad rakni"? S használjátok?

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!
Na már számitógépem sincs a héten, Zoli visszavitte, mert kellett a cégnél. Megpróbálok mobilról írni :-)
Nálunk is Fenistil csepp volt, meg sós orrspray szívás elött és közben is. Amikor köhögött, kapott köptetöt is. Jobban vagytok már?
Teát én eddig nem adtam Benedeknek, de gondolkozom már egy ideje, hogy lehetne. De én se tudom milyet adjak, nem nagyon akarok se cukrosat, se olyat, amiben aromák meg ilyenek vannak. Dharma te milyet adsz?
A felúj?tás szépen halad, lassan vége a rombolásnak, és inkább építenek. Tegnap a parkettás öntötte ki az aljzatot, és mi felügyeltük Benedekkel. Végül a garázsban altattam szeg?nyt, mert még ez a müvelet is jó zajos volt
Ringató júniusban már nem lesz, a múltkor kérdeztem meg én is.
Kéne lassan valami közösségbe járnom, kezdek becsavarodni itthon. Dharma te írtad, hogy sokat mászkáltok, ti barátokhoz jártok, vagy hova?
A Manducát sokat használjuk, ha mászkálunk, vásárolunk, stb. mindig abban viszem. Régen az autósülésben vittem, de már túl nehéz, és hideg sincs.Persze, egyszerü használni.

KépKép
orsicsaj
 
 


Zsiráf tök jó, hogy lett vonalzód, sose tudtam követni, hogy mennyi idös éppen Nóra. Aranyos is lett :-)

KépKép
orsicsaj
 
 


Zsiraf nekem a doki azt mondta,h sima fekete tea is lehet,csak akkor halvány,szalmaszínűre csináljam,tehát,h gyenge legyen. Mivel én annál kényelmesebb vagyok,mintsem,h Maja bepörögjön a teától,így sima rooibos teát főztem. Mondjuk barackosat,vagy vmi gyümölcsöset.

A vonalzónak én is örülök. amilyen gyorsan telik az idő már azt hittem,h fél éves jánykád :D Mondjuk nincs messze már :)
Manduca,h szuperál?

Orsi örülök,h Nektek bejött és kényelmes :) Milyen színű a Mandid?
Én már terhesen becsatlakoztam az áprilisi babák topicjához. Már elmentünk zárt topicba is rég,mert ott lehet kötetlenebbül beszélgetni. Onnan egy,két lánnyal szoktam sűrűbben (főleg egyel) találkozni,de most pl holnap lesz közös babazsúrozás egy játszóházba :D
De van,h barátnőzöm vagy barátokkal találkozom. Vagy van pár barát,akiknek szintén van gyerekük és Maja imádja a gyerektársaságot :D De van,h Maja nélkül megyek (az ritkább és inkább este). A kórházba is "összeszedtem" egy nagyon aranyos,nagyszájú Anyukát :D
Én egyébként szívesen találkozom Veled :D Benit biztos szeretné Maja :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2010.05.14 17:07-kor.

dharma
 
 


...

dharma
 
 


sziasztok!

Na mi is megjöttünk - voltunk hétvégén vidéken esküvőn, két éjjel is ott aludtunk, minden jól ment

Köszi a tea-tippeket!
Orsi, hajrá a felújítással. Nálunk javítottak az előbb vmit, szegény Nóra szopi közben sírva fakadt a gép hangjától. Most meg itt alszik rajtam MT-ben, mert még itt volt az asztalos, mikor álmos lett, aztán már nem raktam le...
Amúgy nekem az MT tök jól bejött, főleg tegnap óta tudom, h lehet még a vállpántot mgkötni - még a popsin is keresztezni, majd hátravinni- eddig nem így csináltam. Így végülis ott csatlakozik, ahol a Manduca. Az is kényelmes, bár Nóri párszor sírt, mikor próbálgattam...de mostanában sír néha, talán a foga. Vagy nagyon meghúztam a szíjat? Amúgy nekem a MT pántja, hogy nem annyira vastag, s talán szélesebb, mint a Mandi, jobban bejön. Dharma, ha nem mondod annyira a Manducát, lehet, nem is veszek! Kérhetsz tőlük jutalékot nyugodtan! ;) De amúgy azért is vettem meg a Manducát, h majd apán abban fog kirándulni. Ezt pénteken egy félórás (:() városnézéssel próbáltuk még csak ki, de remélem lesz még folytatás (s apa is bírja...) Nem tudom, nekem fura volt, ahogy apán volt Nóri, kicsit kevésbé szorult a testéhez, nem tudom melyik a jobb. Mert mondom Nórinak lehet, h nem tetszett, mikor én jobban meghúztam?! Viszont MT-ben még nem vettem ezt észre rajta...

Orsi, felőlem is talizhatunk, csak azt hittem most Gödön vagytok, s akkor kevésbé. De megdumálhatunk vmit!

Ja Nóra tényleg kezd nagylány lenni (igen, végre megcsináltam a vonalzót), már "átalussza az éjszakát". Már utazás előtt is produkált 5.10-es kelést, aztán az esküvő éjjelén is (ő ugyanúgy le lett 9-kor fektetve, viszont napközben nyilván nem volt annyi nyugalma :) ), s mára virradóra meg 6-ig aludt!

Ja voltunk Ringatón, azt mondta a csaj, mehetünk a bérlettel majd szeptemberben is. Lesz pár helyen ringató nyáron is, de azt hiszem mind messze van, majd csekkolom.

Nóra még mindig alszik (rajtam, amúgy már felébredt volna)...lehet, h most "rontom el" az éjszakai alvását?

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Na most nekünk is igen zűrösek kezdenek lenni a napjaink. Na nem Maja miatt,hanem belevetettük magunkat a házeladásba. Úgyhogy ha elmegy,akkor mi is megyünk beljebb felétek :D
Találtam is egy nagyon jó kis lakást,természetesen képek alapján azért meg nem vennénk,de szívesen megnézném. De egyenlőre nem fájdítom a szívemet,mert ennek kell elmennie.
Ezen kívül vészesen közeleg a vizsgaidőszak is. Kezdek izgulni :D

Zsiraf sztem jó,ha Hozzád simul Nóra. Hiszen,ha kendővel kötöd mondjuk a hátadra annak is nagyon feszesnek kell lennie,sehol nem lóghat. Mondjuk én a Manducát pont azért szeretem,mert picivel szabadabb a gyerek,de akkor sem szabad,h azt érezze párod,h lazán van rajta Nóri. Akkor valahol jobban meg kell húzni. Nekem általában a pántjánál kell meghúznom,lehet ott érdemes próbálkozni.

Éljen az átaludt éjszaka!!!!

Maja meg már jár magától :D Szépen,fokozatosan gyakorolja a dolgokat. Nem egyik percről a másikra. Most ott tart,h fel tud állni és 2-3 métereket totyogva tesz meg. De még sokszor elesik,akkor már inkább négykézláb folytatja :D

Kellemes hosszú hétvégét Nektek!

dharma
 
 


Sziaszok!

Átaludt éjszaka ooooohhhh de jó lenne, Zsiráf irigyellek! Benedek megint fogzik, ma éjjel 2-től fél óránkánt sírt.

Aranyosak vagytok, tényleg szervezhetnénk majd valami közöset, ha visszatértem :) Korábban mindig irigykedve hallgattam Dóri barátnőm beszámolóit, hogy merre járkált ismerős anyukákkal és babákkal (vadasparkban, ilyesmi), én meg max. csempeboltokba és Kaisersbe mászkálok. Pedig nálunk is vannak a környéken biztos jó helyek, pl. Gödöllőn a kastélykert, meg van valami arborétum, de sose jártam arra. Nektek nincs kedvetek valamikor júniusban?

Tényleg Dharma, te hogy oldod meg a napvédelmet a Manducában? (Feketét vettem, már írtam korábban :-) ) Benedek mostanában, hogy fáj a foga, csak rajtam van el, de nem annyira örülök, hogy így ennyit napozik.

A múltkor próbáltam teát adni Benedeknek. Hááát kétszer kellett átöltözni, ezért megállapítottam, hogy jó lesz neki a víz is. Két itatópoharunk van, mind a kettő folyik egy kicsit. Az Avent olyan, hogy ha megszívja, utána mindig marad a csőrében egy kicsi, amit magára önt, ha abbahagyta az ivást. A Nuby meg akkor folyik, ha elkezdi magához csapdosni a poharat ivás után.

Dharma neked jó későn van a vizsgaidőszakod, a legtöbb helyen ilyenkor már vége van, nem? Hova is jársz? (Tudom utánaolvashatnék, de lusta vagyok :-) )

Zsiráf az esküvőn ki vigyázott Nórira amíg buliztatok? Nem volt fura nélküle? :-)

KépKép
orsicsaj
 
 


Hali!

Orsi őszintén nyáron főképp babakocsizunk,mert bár imádom a meleget a testem kevésbé bírja és összeaszalódni nem akarom Majcival :oops: De előző évben,amikor még nagyon pici volt egyszerűen csak bekentem naptejjel Nekünk Eucerin babanaptejünk van. Valami iszony magas faktorszámú.
De hát igen,a fekete szépen szívja a meleget. Ellenben tudtommal az anyaga viszont a levegőt is szépen átereszti,így szellőzik is.
Sajnálom,h ennyire megszenvedtek azokkal a fogacskákkal :( Azért kegyetlenül kikészítheti az embert,ha nem tud aludni. Nem vagy türelmetlenebb?

Felőlem mehetünk Gödöllőre :D Vagy állatkertbe,vagy...valahova :D

Nekünk ilyen cumisüvegünk van:
http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... e&store=37
Csöpögésgátlós,BPA mentes és puha a csőre. Nekem ezek voltak a feltételek és tökéletesen megfelel. De Nuby-nk is van. Nem tudom a Tiétek milyen,de nekünk nem csöpög és annak meg extra puha a csőre. Nagyon jó. Egyszer az egyik ismerősöm kisfia kiszemelte a miénket és venni is kellett Neki,mert nagyon megszerette :D

Suli: én nem egyetemre járok. OKJ-s képzés (kéz-,lábápoló,műkörömépítő) :D Úgyhogy (ha sikerül) meglesz végre a papírom és dolgozgathatok és végre szabadak lesznek a szombatjaim,mert már azért hiányzik. Anyósom aranyos volt. Mondtam,h jövő héten meglátogatnánk Őket hétvégén,mert akkor legalább tudnék tanulni azalatt a 3 nap alatt. Ő meg felajánlotta,h akár egy hétig is ott hagyhatjuk a gyereket én meg haza jöhetek tanulni. De az nagyon sok lenne Maja nélkül,nem tudnék koncentrálni,mert mindig csak Ő járna a fejembe :oops:

Zsiraf Ti,h álltok?
És Orsi Ti? Alakulgattok?

dharma
 
 


Sziasztok!

Orsi, sajnálom a sírós fogacskákat... Hányadik fog jön? S milyen(ek) volt(ak) az első(k)?
szerintem már Nóránál is jön, látszik is, meg...persze ki tudja, mikor bújik ki végre. De átaludt éjszaka nálunk sincs amúgy, de nem is baj...na ezt mindjárt megmagyarázom :) A fogakra visszatérve: amint Nóra meggyógyult nátha ügyileg, szerencsére az alvása egész jól ment a náthával párhuzamosan, főleg, ahogy gyógyult, de aztán jött nálunk is 2 sírós éjszaka. Gondolom a foga. Aztán most ilyen nincs, kopp-kopp, de nem is alszik 5-6-ig, de nem baj. Mert pl. tegnapelőtt lefeküdt 9 után, én is 10 után, s reggel 8-ig aludt. Az, h közben 3 után volt egy kis szopi, az már nem zavar, félálomban lenyomom :), s végülis minél korábban van, annál jobban tudok én is visszaaludni, illetve még egy jót aludni utána. Volt, h 5-6 után már nem is tudtam, illetve készülni kellett mondjuk reggel mentünk valahová. aztán itt van a tegnap éjjel: este 7-kor a fürcsi előtti "kis" alvás "kicsit" elnyúlt: 7-kor tettem le, 8-kor szokott enni, fürcsi stb. Na de elaludt, s 10 előtt kelt. Na persze fürcsi már nem volt, de azért így csak-csak 11-kor feküdtünk le. Igaz, ő így megint "átaludta az éjszakát", 6.20-kor kelt, de akkor már tényleg felkelt. Ráadásul most meg apa nem aludta át az éjszakát, 4-kor sétálgatott (mármint bement a dolgozójába:)), én is ébren voltam. Szóval ma kevesebbet aludtam így "átaludt éjszakával" :)

folyt. köv.. :)

KépKép
zsiraf
 
 


hát ennyit az átaludt éjszakákról :) Persze az átsírt éjszaka az húzós, félek én is tőle. Mostanában nappal, ált. szopi végén van, h sírós N, lehet ez is a fogától van?

Hát én az egyetemi vizsgáimat kb. ilyenkor kezdtem csak, s simán volt még júliusban is, mert sok, s nehéz, kellett az idő a felkészülésre. Na de mindegy, én most sokat nem tudok vele kezdeni... Dharma, viszont te akkor már rögtön dolgozgatsz is. Ez tök jó meló, mert lehet keveset is csinálni gyerek mellett. S mennyi vizsgád lesz? Elmélet is, gyakorlat is? Tényleg nem lehet könnyű gyerek mellett készülni...

Kirándulás: Ok, menjünk. Mi először N-val Zsámbékon voltunk, s akkor mondtam is a férjemnek, h nem volt jó ötlet abból a szempontból, h át kellett utazni a városon: sokkal kézenfekvőbb lett volna pl. Gödöllőre menni :) Aztán most hétvégén meg a Budai hegyekben voltunk, N össze is szedett egy kullancsot. Azt mondta a doki bácsi, h sok van most ott arrafelé. Persze kullancs bárhol lehet, de azért. Pedig pont arra gondoltam, h ott is annyi útvonal van, ha nem lenne olyan messze, akát hétköznap is elmehetnénk. Persze elmehetünk, csak azért kell egy hátizsák, meg egy hátizsák (nekem előlzsák) a babó is, s hát tényleg a meleg se jó. Sztm most is ránksült Nóra (most már apa is Manducázott:) ), meg most is kicsit hülye idő volt, ha elment a nap, és éppen ücsörögtünk (na meg szoptattam persze) a réten, dombon, akkor még gondolkodtam is, h fázhat-e kicsit, aztán meg kisütött a nap, s égetett. Én is 50+ -os direkt ilyen gyerek (hipoallergén stb) naptejet használok (Vichy), még nem égett le. Inkább ez az izzadás rossz.

Ja esküvő: én vigyáztam Nórára, amíg apa bulizott:) Este a vcsin felváltva fogtuk - a másik babával is ez volt. De tök jól táncikáltak az ölünkben
:)
Aztán fél 9 körül felvittük, etetés, fektetés, s én kaptam egy órácskát, lementem, megnéztem az ifjú pár táncát stb, aztán ment apa, s bulizott hajnalig. De én nem is bírtam volna, jó volt ez így.

kezdődik az esti program, most nem aludt be, kicsit hamarabb volt minden, megyek :)

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Na szupi, kiránduljunk! (vagy minek nevezzem). Jövő héten költözünk vissza, utána 1 hétig pakolás, és szerelés, de utána tökre ráérek.

Jelentem kibújt Benedek első felső foga! Ennek örömére csak 5-kor kelt kajálni, és utána aludt 7-ig. Zsiráf asszem írtam korábban, hogy amikor az alsó kettő jött neki, akkor lázas volt, és náthás. De először azt hittük, hogy megfázás, lehet hogy csak ezt írtam meg. Szal az se volt könnyű menet. De mindig csak ez a kibújás előtti 1 hét volt gáz.

Tényleg Dharma, már emlékszem, hogy olvastam, hogy oda jársz. Az jó munka, van már terv, hogy hol fogsz dolgozni? Kell az elején gyakornokoskodni?
A szombat dolgot úgy érted, hogy szombatonként fogsz dolgozni, ugye? Csak nem volt nekem világos.

A Nuby pohárral Benedek azt szokta csinálni, hogy ha egy pillanatra nem figyelek oda, akkor lengeti, és a ruhájához ütögeti. Aztán meg kézzel összenyomja a szívókáját. Szal el lehet érni, hogy csöpögjön az a pohár :-)

A gyerek napoztatásával kapcsolatban pont a napokban olvastam, hogy egy éves kor előtt ne érje nap a gyereket. Néztem is, hogy ezt mégis hogy kéne megvalósítani? Még ha nagyon-nagyon vigyázok, akkor is mindig kilóg a babakocsiból valamilyen részegysége. Na mindegy, hülyék ezek. Lehet, hogy megnézem a boltban, hogy milyen lenne, ha napernyőt tennék a babakocsira. Bár gyanús, hogy szinte senkinek sincs olyan...
Egyébként igen, tényleg elég jól össze lehet izzadni a gyerekkel a hordozóval. A múltkor, amikor nagyon sírt, ezért a hátamra vettem, és éppen délben sétáltunk itt a ebédlő helyre Anyukámmal, akkor ő rácsipeszelt a hátamra egy textil pelust. Biztos nagyon csinosak voltunk :-) De legalább nem napozott.

Zsiráf aranyosak az esküvői képek! Milyen fura most nézni, hogy sapiban, takaróban vannak a babák. Tisztára, mintha télen lett volna, pedig csak ilyen hülye májusunk volt.
Hát igen, így bulizik egy kisgyerekes anyuka :-D

KépKép
orsicsaj
 
 


Na most én lehet lemaradtam de hol vannak azok az esküvős képek? :oops: :D

Orsi sztem hüleség :? Az én VN,amikor Maja született-ugye Ő tavaszi baba- annyit mondott,h kb 5-6 hétig ne tegyem ki közvetlen napsütésnek. Nyár végén már voltunk Balcsin és simán kint feküdt,pedig akkor még csak 3.5 hós volt. Persze akkor is csak dél előtt és erős naptejjel bekenve,de ha bekened Benit sztem simán érheti nap. Sőt! A VN-nk szerint még jó is a D vitamin miatt.
Éljen az első gyöngyöcske!!!! :D

Zsiraf egyébként most ahogy néztem Majának is ennyi idősen jött ki az első. Úgyhogy lehet azért taknyi. Van vmi változás ez ügyben?

Apropó kullancsok: most vettem Majának direkt gyerekeknek való kullancs és szúnyogriasztó krémet. Remélem hatásos lesz,mert én eléggé tartok az általuk hordozott vírusoktól. Főleg,h most már azt mondják,h a szúnyogok is egyre veszélyesebbek :?

Orsi frissítened köll a vonalzód,mert egy idő után vmi miatt elszáll és így nem tudjuk követni Beni korát :D

dharma
 
 


Ja,megvan :D Most már Nóri is elkezdett karakteresedni :D Már látni,h milyen szép kislány arca van :D Azt sajnáltam,h nincs közvetlen a nyitott szemű kép Róla,ahol szemből úgy igazán látnik :oops: Van olyan Zsiraf?

dharma
 
 


jaj de vacak idő van...

dharma, örülök, h megtaláltad a képeket! Ha még tovább kíváncsiskodsz ügyesen, akkor Nóra minden (nyilvános) képét láthatod, így közeli, nyitott szeműt is :) Az esküvős képek nem sikerültek túl jól, de a "napló" kedvéért vannak meg. Én nem írok blogot, de egy ilyen rossz kép is felidézi, ahogy megcsikizte Nórát a másik kisfiú stb. :)
Ja ez eski buli sátorban volt, azért voltak a babák (meg mi is) úgy beöltözve...

Orsi, gratula a fogacskához!! Megszenvedtetek érte :) Azt hiszem már mi is tesszük egy kicsit. napközben is elég nyügi, mondjuk biztos hat rá is az idő is. Meg volt pár programtervem mára, de ezért vagy azért meghíusultak, így pláne uncsi... De most már rendszeresnek mondható, hogy minden éjjel felsír még éjfél előtt. Elég jól vissza tudom altatni (csak fel kell venni), s biztos nem is éhes. Akkor nem sír, elkezd nyöszörgni hajnalban, mikor éhes - jó biztos egy idő után sírna is ;), ha nem reagálnék.

Ja a takony már megszűnt, már az esküvőre úgy mentünk, h kb. pont akkor gyógyult meg (s szerencsére nem fázott meg újra). Most a nyűg van, meg némi hőt érzek néha.

Napvédelem: nekünk van egy nyári sapink. babakocsiban meg nem bírja N. a napot így kupola fel. Most ha éppen besütne a nap, akkor meg pár napja rendszeresítettem egy pelust,így totál el van fátyolozva a hölgy. :D Így igazából őt ott tényleg nem éri nap. De máskor szokta, van, h csak úgy ölbe kimegyek vele az udvara, nézegetni a virágokat stb. Én se parázom a naptól nagyon. Mármint amúgy sajnos most már tényleg veszélyes felnőttekre is, de naponta egyszer be szoktam kenni N-t. Egyelőre hosszú rugi van rajta, így csak az arcát. aztán nem tudom, mi lesz, ha tényleg csak bodyban, vagy pelusban fog flangálni :)

KépKép
zsiraf
 
 


tényleg Orsi, hogy haladtok a kóstolgatással? Hogy s mint s miket eszik Beni?

KépKép
zsiraf
 
 


az jutott, eszembe, hogy hogyan van ez a fogkibújás dolog? Mikor "kibújik" akkor pár mm-re van csak kint? Egyik reggel feleltek, s már kint van? S utána mennyi ideig nő meg? Akkor gondolom már nem fáj neki..? - ezdő anya kérdés :D

S próbáltátok enyhíteni valahogy a fájdalmát?

KépKép
zsiraf
 
 


Helló!
"Kibújás ügyben" elég jól látszik, hogy mikor akar már nagyon kijönni, mert meg van duzzadva az íny, és fog alakú :-) Aztán egyre jobban elvékonyodik az íny, és egy idő után ha érzel valami kemény recéset (ha rá tudod venni a gyermeket, hogy betapizzhass a szájába), akkor már kint van. Persze, először csak egy kis fehér valami, és folyamatosan nő, ilyenkor már nem fáj. Benedek alsói most 1,5-2 mm-esek.
Mi Dentinox-N-el kentük, meg ha nagyon nyűgi volt, akkor a homeopátiás nyugtató kúpot kapta. De a leghatásosabb az Anya kezében vagy hátán dekkolás. :-)

A kóstolgatással elég jól haladunk, már mindenféléket eszik, és szerencsére még nem vettem észre, hogy bármit nem szeretne.
Tejterméket, mézet, hüvelyeseket és nyers salátát nem kap. De leginkább üveges bio bébiételt adok neki, mert elég bonyás beszerezni a bio alapanyagokat, meg mostanában lusta is vagyok főzni. Az elején kellett türelem, sose erőltettem semmit, és ha nem kért valamit, akkor csak nevettünk, és pár perccel később mégis megette.
Olyan aranyosan kunyerál mindig, ha mi eszünk valamit, jön a tátika, és muszáj neki is adni egy kóstolásnyit, ami leginkább nyalogatás :-)

KépKép
orsicsaj
 
 


hmm, én már abszolút érzek recéset :D :D
mondjuk csüt-ön is éreztem már, mikor voltunk dokinál. Ő benézett a szájába, s azt mondta, nincs még foga :)
Tegnap este már mi is Dentinox-oltunk. Tegnap elég nyügi volt, meg álmos - megint bealudt az esti kis alvásba is, 7-fél10 aludt - de amúgy ugyanannyira van el, mint mostanában. Most éppen az ülemben ülve posztoltunk, de most már nem bírja...

KépKép
zsiraf
 
 


Hahó!

Zsiraf dehogynem jók a képek!!! Nem azért írtam! Nagyon jó pillanatképek,ez a lényege :D Nóri pofiját csak úgy "premier plánba" látnám :oops: De nekem már mappát nem enged megnyitni,mert akkor a sajátjaimat hozza ki.

Fogak: én nem éreztem egyáltalán Maja első fogacskáját. Mármint előtte se pukli,se fehér íny. Sőt! Pont az első fogacska kibújása előtt két nappal voltunk dokinál. Akkor még az orvos sem látott semmit. Meg is egyeztünk,h egyenlőre nem is várható gyöngyöcske :D Szombaton azért mégis betapogattam a szájába és már ott volt az a kis tűhegyecske :D A többinél már azért látszott,amit Orsi ír,az a tipikus fehér sávocska :D
Egyébként Majánál is sokáig azt hittem,h jön a foga (valahol). Nyáladzott,fel-,felsírt,Dentinoxal kezeltük mi is és attól megnyugodott. De mi Vigantolt nem használtunk (gondolom az-az,amit Orsi ír). Ellenben van borostyánláncunk. Eddig még nagyobb "gondot" nem okozott a fogzás. Most jön a 10. :D
Az első azt hiszem októberben bújt ki és még sztem fog nőni,úgyhogy elég lassú folyamat :D Az első kisőrlőjét kb 2 hete tapogattam ki,az még lassabban jön,mert még mindig csak egy kis csúcs érződik.

Sapka! Tééényleg :D Be is kéne szerezni egy jó kis napellenzőset,de ami van is leszedi a fejéről :(

Apropó dentinox. Én is kipróbáltam,ha már Maja száját kenegetem vele és tényleg zsibbaszt. Lidocain tartalmú :D De Majánál nehéz bekenni az ínyt,mert szereti az ízét is és gyors lenyalogatja az ujjamról még mielőtt az ínyéhez érnék :D

Kaja: Maja is lopkod :D De még hogy :D Tegnap puszedlit evett párom,amiből persze a méz miatt nem kaphatott. Nem hagyta ám Magát :D Kikapott Dani kezéből egy darabkát és gyors betömte a szájába :D :D :D Alig győzte utána kihalászni onnan párom :D

dharma
 
 


Ja Orsi a bio élelmiszerekről jut eszembe. Nálunk ugye közel,s távol,vagy amit el tudok érni könnyen bkv-val nincs sajna :( Meg iszony drága is,így a bio nálunk kifújt annyiban,h ha Maja rágcsálni szeretne,akkor általában bulátát kap. Meg jól megnézem,h mit tartalmaz,amit kap. Viszont most mondta Maja keresztanyuja,h Neki van kártyája a bionagykerbe,úgyhogy megyünk oda vmikor és jóóól bevásárolok :D Többek között mondta kerianyu,h van valami cucc,ami helyettesíti a cukrot,na olyat szeretnék venni. Amúgy sem kap csak néha cukrosat,de inkább veszek Neki vmi mást,mert nam szívesen adom.

dharma
 
 


visszavonom a "Nóra jól elvant" :)
nem igazán lehetett letenni, játszani vele. Aztán jött MT-be, elaludt, lehet, hamar akartam lerakni, de nem sikerült (esténként -mármint nem éjszakára, hanem az uccsó kis alváskor- így altatom, mert már nem bírom fogni, de az "alvástanítás" nem megy nekünk...amúgy néha újra próbáljuk, s délelőtt tud magától is aludni néha, na de este...na szóval csak elalszik MT-ben, utána simán le tudom rakni, s ágyában alszik). Most nem sikerült, így kénytelen voltam így ebédelni - úgy nézett, hogy is kell enni...:) - máskor is szokott nézni, de most így közelről :). Kicsit még szenvedgettünk, s bealudt, pedig elvileg már hamarosan evett volna ő is- lehet, mostanra hatott a de-i lidocain is. Most hagyom, mert ő is kivan, meg én is... Olyan aranyosan alszik :)

bio élelmiszer: ja az ilyen "tartós" dolgok, mint magok, buláta egy dolog (spec nálunk van egy bio kisbolt a szomszéd utcában).
DE én azon gondolkodtam, mi lesz, ha hamarosan almát stb-t kell majd adni neki. Milyen almát adjak neki, hol vegyek biot? Nem mondom, h csak a bio jó, de mennyi vegyszer van a piacosban, mennyi a közértesben, mit fog megenni? Ti mit adtatok nekik az elején, mármint milyen forrásból?
De azért ez a bionagyker érdekes...gondolom ez sincs közel....dharma, ha gondolod, én szívesen kiviszlek benneteket kocsival - persze én is vennék pár dolgot :), ha nem limitált az a kártya... :)
Azt a "cukorpótlót" én ismerem, csak most nem jut eszembe a neve. Egy növényről van szó ugye, bele lehet morzsolgatni pl. teába. Sokkal édesebb, mint a cukor, kevés kell belőle!

KépKép
zsiraf
 
 


Jááááj,akkor ez olyan,mint a cukorpótló? Mert annak az ízét nagyon nem szeretem :?
Nincs messze igazából,valahol a XIII. kerületbe,nagyon köszönöm a felajánlást :D Meg autóval visznek,sajna a kártya nem az enyém :( Viszont! Mindenképp megkérdezem,h-h lehet hozzájutni,én is örülnék neki. Van egy sanszom,h vmi protekcióval jutott hozzá :( De ha nem,akkor mindenképp hozom az infót,h-h kell igényelni. Emlegetett szamár volt,mert pont miután leírtam hívott kerianyu,h holnap megyünk :D

Állítólag a sashalmi piacon szombatonként (?) van biozöldség,gyümölcs. Ezt pontosan nem tudom. Meg az Örsön lévő piacot emlegették,h van szintén szombaton.
Nekem a VN annyit mondott,h a krumpli nem feltétlen kell,h bio legyen,de pl a sárgarépa azért jó,ha bio,mert a nitrát tartalom magas benne,amitől csökken az oxigén a vérbe.

Itt egy cikk róla:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=hu

Őszintén szólva én ha sárgarépát adtam Majának,akkor az vagy kevés volt,vagy inkább bébiétel tartalmazta.

Az alvást egyébként egyik barátnőm kb 10 hósan kezdte el a fiánál,akkor sikerrel járt. Remélem Zsiráf Nektek is fog menni. Ha Rajtad van és nyugi van az csak jó lehet :D

dharma
 
 


Már tegnap el akartam küldeni, de úgy látom nem ment el.
Szóval most hétvégén gödöllőn extra progi is lesz:
http://www.kiralyikastely.hu/index.php? ... st&cid=357

bár gyerekprogramokhoz a mi gyerkőceinnk még kicsik - vagy Maja figyeli már a bábszínházat?
De a kertben sétálgatás biztos érdekesebb így vezetővel.

Még alakul a hétvégénk, de akár mehetünk is...?!

KépKép
zsiraf
 
 


Na megjártuk a bionagykert :D Sajna protekcióval került Maja keresztanyujához a kártya. Viszont! Azt mondta,h júliusban elutaznak 3 hétre és akkor szívesen odaadja,mert úgy sem lesznek itthon és úgysem használja majd. Úgyhogy esetleg szervezhetnénk egy közös biovásárlást :D

Voltak dolgok,amik jóval olcsóbbak voltak (pl vettem vízszűrő tartályt,mert bár már nem kell forralni Majának a vizet,azért a csapvíz elég "piszkos" :? és az vagy 1200 Ft-al olcsóbb volt,mint a boltban(,de volt,ami alig olcsóbb.
Vettem ilyen agavét is,vagy mit (kukorica és maláta szirup),ugye amit írtam,h cukorpótló. És kellemeset csalódtam,mert nem édesebb sztem,mint a cukor. Sőt! Kellemes,lágy íze van.
Meg vettem még sok dolgot. Ott is hagytam a családimat :oops: De hasznos dolgok.

Nekem általában inkább a hétköznapok jók,mert Apa hétvégén ugye itthon van és ilyenkor lehet nappal is velünk. Meg szombaton van egyik barátnőm diplomakoncertje,amire 3,azaz három! éve gyúrunk :D Ugyanis mindig azt mondogatta,ha mondtuk,h meghallgatnánk,h majd a diplomájára elmehetünk. Na most elérkezett az idő :D Pedig szívesen mennék akár ide is :(

dharma
 
 


kullancs témára visszatérve: most kaptam egy ilyet, állítólag az Őrségben így távolítják el a kullancsot:
"Nyálazzuk meg a gyufa fejét,majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk.
A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára-mert nagyon szereti a foszforos illatot, képes elhagyni miatta a tesünket! Lehet, ez nem tudományos eltávolítás, de a lehető legemberségesebb, és biztosan mindig sikeres, sőt a kullancs feje még véletlenül sem marad bennünk!"

Nem próbáltam, de jól hangzik! :)

Bionagyker: ok!!
ja, én nem agavéra gondoltam. S nem értettem, miért keseredtél el, h "cukorpotló", azt nem tudom, hogy érted, de amire én gondolok, az nem az. Az egy növény, konkrétan szárítva, ha jól sejtem Indiában (is?) évezredek (?) óta használják édesítésre.
megvan, eszembe jutott: sztívia!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Mi pakolunk sajna a hétvégén, meg egész jövő héten, Apa kivette szabinak. De utána mehetnénk! Nekünk is inkább a hétköznapok jók, ugyanabból az okból, mint Dharmának.
De ha ti mentek most Zsiráf, akkor te lehetsz majd az idegenvezetőnk :-)

Sztivia fúúúj! :-) Vettem a múltkor por (vagy tabletta, már nem emlékszem) alakban, de borzalmas íze van. Ha kéri valamelyikőtök, szívesen odaadom... Viszont most a xilit a nagy sláger, ami nagyon drága, de u.olyan az íze, mint a cukornak, és állítólag nem nyomja fel a vércukrot, és a fogaknak se árt, sőt a múltkor olvastam, hogy pusztítja a fogszuvasodást okozó bacikat is.
Én a bio gyümölcsöt a Cédrus piacon veszem az Örsön, ahol van egy nem túl nagy biobolt, de elég sokmindent lehet kapni. Mondjuk nekem kicsit fura volt, hogy áprilisban volt már bio brokkoli is, nem tudom honnan szerezték...

Van egyébként egy elég nagy biodiszkont a Stadionoknál is, a Herbaház, de ott nincs gyümölcs.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Remélem nem lesz alkalmam kipróbálni,de akkor innentől mindig tartok magamnál nyáron gyufát :D Két éve belém ment egy kullancs. Iszonyat volt,mert én amúgy is ííírtózom a rovaroktól. Nagyon rossz volt,h az meg ott van és nem pöckölhetem csak úgy el. A feje bele is szakadt,amikor kivették nekem,mert a srác keze is remegett.
Tegnap párom kitalálta,ha már influenza ellen beoltattuk magunkat,akkor adassuk be a kullancs ellenit is. Azért van bennem kicsit ellenérzés,mert ahogy olvastam csak egy betegség ellen véd és a kullancs sok betegséget hordoz.

Ahol voltunk tegnap ott sincsenek zöldségek,gyümölcsök. De minden más van.

Zsiraf most nézem,h én nem is agavét vettem. Ott voltak egymás mellett és mind a kettőnek ugyanolyan üvege volt. De örülök,mert nekem nagyon bejön. A cukorpótlót úgy értettem,h nagyon édeskés íze van,olyan,mint amit Te írsz,ennek sztivianak. Nagyon nem bírom. Kukorica maláta szirupot vettem. Orsi érdemes talán ezt kipróbálni,mert kellemes íze van,kicsit olyan a "mellékíze",mint a törökméznek,de nagyon finom.

dharma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: