Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
Fellegi Ádám gyerekhangversenyt ad végre Szegeden is, nem csak Kecskeméten szeptember 19-én. Mesével, vetítéssel egybekötött koncert, áprilisban nagyon sikeres volt a kecskeméti. Most az Állatok farsangja lesz műsoron. Fél 10-kor vagy 11-kor tudtok jönni, csak előre be kell jelentkezni. A www.gyerekkoncert.blogspot.com oldalon olvashattok bővebb infot. Akinek tudtok, szóljatok, hogy biztos legyen hely. Jelentkezés: gyerekkoncert@gmail.com (név, tel, létszám megadásával), vagy a www.fellegiadam.hu oldal Eseménynaptárjában. Ugye, találkozunk?
Szép napokat addig is!
Kriszta
krisztavoros
 
 


Sziasztok!

Babysittert keresek unokatesóm 5 hónapos kisfiának heti 3 alkalomra.
Októbertöl kellene. Tudnátok valakit ajánlani? Persze nem drágát.

Előre is köszi
Üdv:Melinda
melcsikez3
 
 


szilcsi: Boltunk már most is van, nincs is tőletek messze, a Retek u.-n, a Bite Pál u. sarokhoz közel, a szalagtízes aljában, a tejbolt mellett. Rendelhetsz bármit az aktuális árukészleten kívül is, és arra is van lehetőség, hogy leadod előre a rendelésedet telefonon, összekészítik, és amikor mentek érte, már nem kell várni rá, hogy összeszedjék, méricskéljék, hanem kész a pakkod, csak nyomják a kezedbe. (Legalábbis én így tudom.) A legközelebbi célkitűzés az, hogy ne csak a boltban lehessen vásárolni, de ez most van bevezetés alatt, úgyhogy ezt még nem reklámozom.

Karmen: Tényleg, miért keresel családi napközit, ha Norbi bölcsis Mórán? Zokni: nem olcsóbb, ezres alatt csak használtan lehet venni. Most 990-ért vettem 24-25-öst, ahogy szilcsi is írta, az eggyel nagyobb már 1290. Az előbb írtam a húsboltot, megkérdezem apát, tud –e kakas meg pulykatökét, és mennyiért. Mennyi kellene?

Hús: megkérdeztem apát, az a helyzet, hogy elvileg (tehát abban az esetben, ha betartják a szabályozást) MINDEN hús antibiotikum-mentes. Ugyanis alapesetben nem kapnak az állatok ab-ot (egyrészt minek, másrészt baromi drága a kezelés, tehát csak akkor adnak, ha muszáj), ha megbetegszenek és mégis kapnak, akkor ez állatorvosi felügyelet mellett történik, és van egy kiürülési ideje a készítménynek, aminek a letelte előtt az állatokat nem lehet levágni és eladni a húst. Ha ezt betartják, akkor elvileg jobban bízhatsz a bolti húsban, mint a „házi nagyüzemiben”, amit feketén tartanak, vágnak, adnak el. Azt mondta, nemrég volt egy botrány valamelyik multiban (Tesco, azt hiszem), ab-os hússal, na azzal az volt a helyzet, hogy Kínából jött :shock: , Rotterdamban leszedték a hajóról, átcímkézték német címkével, és úgy jött a magyar áruházba, mint német hús. Ezért nem kell német meg holland meg mindenféle vacak húst meg tejterméket venni a multinál.:evil:
Sztori: apa látott sárga húsú „tanyasi” csirkét az egyik boltban, annak is árulták, kérdezte, honnan van stb. Aztán elárulták neki a titkot: a lábuknál lógatva sáfrányos lötyibe áztatják a csirkét, attól lesz szép sárga a húsa… :lol: lehet látni a lábánál, mert azt fehérebb marad ugye…

Grapefruitmag-olaj: nem mind egyforma, én úgy tudom, hogy az alkoholos alapú oldat nem adható gyerekeknek, de pl. az Ökonetes igen. Egyébként nagyon jó anyag, allergia ellen is, meg nagyon erős mikrobaölő hatása van (általában a citrusféléknek).

Enikő: Basszus, mik vannak! :evil: Az én férjem leverte volna, mint vak a poharat, szerintem ő nem tudta volna ilyen higgadtan kezelni a helyzetet. És ha izomból ment neki, akkor mi van? Akkor se tehet ilyet. Hús: Mars térinél olcsóbbat tudok majd, az első lakossági megrendelés egy Mars téri piacostól származott (15 kiló kakas), mert látta, hogy sokkal olcsóbb, mint a csarnokban. Még egy picit várjatok, és merek reklámozni. :wink: Drukkokat köszi!!! Zalán lába 26-os? :shock: Dorkáé 23-as, Marcsi épp kinövi a 26-ost!

zozo: Zepter :evil: undormányos! A fűfoltok nekem simán kijönnek (kis Vanish gél), nekem a gyümölcs és paprikás olaj foltok szoktak maradandóak lenni.

Mosogatógép: nagyon jó találmány szerintem is, rengeteg időt, energiát, vizet megtakarít! Én mindig hálát adok, hogy van, amikor elindítom dugig zsíros edényekkel. A miénk AEG.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 

 
 

Zozo! én füre mosás elött öntök kevéssel Vanish folttisztitó gélt, pár perc után a gépbe teszem nekem eltünik a fü. Vagy nagyon halvány lesz, de a köv. mosásra eltünik már, attól függ 1 v 2 kell hogy Orsi mennyire mászkált a térdén:)
Vezetés. Valamiért mások mellett én sem vagyok nyugodt:)

Szilcsi! ugy másfél év szabival számolj kb. Mert jár a TGYS-re meg GYED elsö évére. Plusz a gyerekek után járó szabi. Nem tudom mielött szültél mennyit fogyasztottál le abban az évben, voltál-e tp-n (arra is jár szabi) stb. Nekem irreális lett a 114 nap, mert 2x tp-en voltam 8 hónapot meg amikor terhes lettem még az egész évi szabim bent volt, de ált ennek a fele szokott lenni 2 gyerek után! Kolleganöm nekem is 56 nappal jött vissza ugy hogy a 2. gyerek a GYED-be született bele.

Nóri! ha van olyan nap hogy nem megy bölcsibe (mert mondjuk orvoshoz kell vinnem v. beteg volt de már tök jól van és másnap már menne is bölcsibe stb.) szoval ilyen váratlan dolgok lehetnek, arra olcsobb nekem a Csana 1 napra is mintha szabit vennék ki teljes napra a gyerek mellé! Anyu is szokott venni, megkérdezem a tökökröl:) köszi
Csirke. Én Spektrumon láttam nemrég hogy Ausztráliában minden nagy üzemben nevelkedett csirke tápjában van alapban mindig AB. Ezt vállalták a tenyésztök és a müsorvezetö is mondta, többször is. Ezért gondoltam akkor valszeg igy mehet mindenütt, a fejlett országokban
Mire jutottál a CSP nyilatkozattal? Sikerült kitölteni, leadni valahol?

Enikö! jaj de durva amiket irtál! Nem is képzelnék ilyet, elszomoritó:( Ismerösöm a beteg gyerekét vitte szegedi intézetböl (bentlakásos) Bcsabára mert mondta szörnyü ami itt helyben volt. Inkább buszozott oda hozzá mint helyben látogatta volna mert a gyereknek szar volt de nagyon Szegeden.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nos, én is úgy tudom, hogy alapra kapnak antibiotikumot a csirkék. Csak el kell menni a helyi takarmányboltba, és kérni olyan tápot, amiben nincs gyógyszer. Előzetesben elárulom, hogy nincs ilyen táp. A Kossuthon is beszélt a múltkor valami állatügyis fószer, ő is azt mondta, nem árulnak gyógyszermentes tápot. Akkor hogy lehet ab. mentes csirke, ha táp nincs?
Csak magában bízhat az ember... én csak színtiszta gabonát, füvet...stb adok a csirkéimnek. Röhög is a szomszéd, hogy még mindig ilyen kicsik. De röhögjön csak! Az röhög, aki utoljára röhög :twisted:
Vendég
 


Enikő!
Cipőt hol néztél a Corába? Mi voltunk ma is, és a Márko cipőboltba vettem Szandinak egy 50%-al leárazott őszi-tavaszi Asso cipőt 4000 ft-ért. :wink:
Voltak más méretű leárazott cipők is, mondjuk ebből ez az 1 pár volt.
De szerintem azokban a Márko cipőboltokban, amik bent vannak a városban, ott is vannak leárazott cipők. :wink:

Az Invázióban, ami a cipőboltal szemben van, Márknak tök jó Volt-os( disney mese), szabadidőt vettem 3000 ft-ért. :wink:

Norus!
Jók a rucik, köszi! :wink:
Az utalványt nem használtam el, mert annyian voltak a pénztárnál, hogy az üzlet hátuljáig ért, és még ott is kanyargot.
Azért köszi. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!!

Megvan valakinek a Rózsaszín párduc rajzfilm DVD-n????? Sűrgősen kellene!! Köszi!!


Szilcsi!
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Hihetetlen most születtek a babák (Málna, Lali...) és már bölcsiskorúak....

Nálunk horror éjszakák vannak, Konsti alvásigénye kb. 10 óra összesen. Éjjel 2-4 órát van ébren, bőg, játszik....foglalkoztatja a szüleit. fogzásra tippelünk.....

Ábel nagyon szereti az ovit.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Anikó! (Zsivicz)
Írtam privit!
melcsikez3
 
 


Zozo,
az attól függ, hogy mire allergiás,pollennél nem, tej, tojás, liszt igen pl.

W-gépek: nekem is az van, a mosógépem közel 10 éve bírja, a mosogatógép 5 éves, mindkettő naponta többször megy. a mosógép nekem sem mos szépen és én is várom, hogy kipurcanjon, és akkor 7,5 kgos töltetű lesz az új :)

mosogatógép szintén W. legegyszerűbb féle, 3 programmal, nincs vele bajom
Vendég
 


Zsuzsu, köszönöm. :D

Közérdekű: a Csillag téri Asso bolt bezárt. :( (nem ment nekik azt hiszem, a nyár elején a tulaj felesége panaszkodott, hogy nincs kereslet a drága-minőségi cipőkre). A kirakatban ki van írva, hogy az őszi-téli kollekció a régi piaci helyükön (Cserepes???) megtalálható, ha valakit érdekel, délután megnézem, pontosan mikor, talán szombaton 8-délig, ha jól rémlik.

Kép
szilcsi
 
 


Karmen: értem, akkor soron kívüli esetre készülsz csak így. Szólj, ha találtál jót, lehet, hogy nekünk is szükségünk lesz ilyesmire. Dóri nem lesz bölcsis, ez biztos, viszont lehet, hogy nekem dolgoznom kéne majd itthon egy kicsit…

Csp nyilatkozat: anyósommal beszéltem, azt mondta, nekem nem kell nyilatkoznom, lehetne, de felesleges. A nyilatkozat elmulasztása nem jár következménnyel, akkor van jelentősége, ha a csp-kal együtt, amit az adóalaphoz hozzáadnak, magasabb adókulcsos sávba kerülsz (mert maga a csp nem adózik, de beleszámít abba az összegbe, amit az adósáv meghatározásához számítanak ki). Nekem csak a gyes van, így nekem mindegy –ezt mondta anyósom, férjem (meg az összes alkalmazottjuk és ügyfelük) beadta a nyilatkozatot. nem teljesen világos nekem ez az egész, de ha ő azt mondta, nem kell, akkor nem foglalkozom vele.

Csirketáp: sajnos arra hajlok, hogy azt fogadjam el valóságnak, amit ti mondtatok. :( Ez az az eset, amikor a kereskedő (jóhiszeműen) mást tud, mint ami van valójában. De ha így van, akkor csak az igazi házi baromfi ab-mentes tényleg, ami haragosiéknál is kapirgál, abból meg nincs túl sok, ugye. Ilyen körülmények között képtelenség annyi húst előállítani, amennyit az emberek megesznek, meg a panelban az erkélyen mégse rágcsálhatja a tyúkhúrt a csirke, még ha nem nő nagyra, akkor se. :lol: Tehát vagy szerencséd van, és tudsz venni ilyen forrásból, vagy nem eszel húst. Magam részéről az ab-ot nem tartom olyan veszélyes dolognak, szerintetek miért akkora baj, ha benne marad a húsban? :roll: A mindenféle egyéb gyógyszer, neadjisten hormonféle tényleg méreg, de az ab? :roll:

ATZita: örülök, hogy jók a rucik!

Mosógép: a miénk Electrolux, szerintem az se húzza már sokáig, 10 éves majdnem, és egyre gyakrabban ad fura zajokat. Apa azt mondta, ezeket nem érdemes javítani. Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha lesz új, szebben fog –e mosni.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Dancsi!
kezdek rájönni, hogy én minden műszaki kütyüvel szívok.
a régi autóm (0 km-el vettük szalonból) egy tragacs volt, többet volt szervízben mint az úton :lol: (német volt, sztem ezért volt rossz :lol: )

tej allergiánk van, viszont a vérvétel nem mutatta ki fél éve, de emelt csp-t kap Pati. jövőre megyünk vissza dokihoz, ilyenkor nem tudom ez minek minősül.

Nórus!
én pont ma hoztam el a nyilatkozatot a könyvelőtől, mind2nek ki kell tölteni.

Szilcsi!
köszi az infót, én meg csodálkoztam miért van zárva a cipőbolt, de akkor már nem is kanyarodok arra.

hol lehet jó gyerekcipőt kapni?
Vendég
 


Zozo, német autókat kéretik nem szidni. :D
exdeus
 
 


Nóri! Azért nagy baj, mert amikor megeszed a husit bekerül az AB a te szervezetedbe is, aztán ha beteg leszel akkor lehet hirtelen kiderült rezisztens lett, nem gyógyit meg a gyogyszer amit felirnak neked v. ilyesmit mondott a Spektrum. Ez a nagy veszélye. Ua. mint amikor felirják neked a humán AB-t és nem szeded csak 2 napig mert á már jobban vagyok stb.

Hát az én mosogépem még tökéletesen megy, (tényleg imádom, nagyon szépen mos, de gondban lennék ha uj kellene az uj Zanussik ugyanis nem ilyen felülröl locsol és kevés viz van a dobban technikával mosnak náluk sem már). De én is aggodok néha hogy kezd öreg lenni :o

Zozo! Nekem nem volt még de én ugy tudom a német kocsik nagy megbizhatóak :o Norbinak tejdiéta volt fél évig, akkor nem adtak neki emelt csp-t most tavasszal mert a labor nem mutatta ki. Neg. sem mutatott mert nem volt értékelhetö, f.....sza. Igy hiába kértem nem kaptam és hiába kértem ismételjék ezt az uj orvosunk meg nem akarta. Csak a labor által kimutatottra jár ugyanis

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!
SZilcsi!
Hogy hogy voltatok a bölcsibe? El lehet menni előbb is körülnézni?
A mosogatógép egy áldás, nekünk minden Boss szerintem az a legjobb! Bezárt az Asso? Ez érdekes. Én most vettem Málnának őszi cipőt a Siestába, nagyon szépek vannak!

Influenza oltásról tud vki vmit? Beadatjátok???
20140113113746
 
 


Zozo!
Nem mutatta ki a vérvétel a tejallergiát?Akkor hogy derült ki?
Vagy mostmár kimutatja?
Hannának a tejcukor biztos eddig,a többi eredmény két hét múlva.. :roll:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors mert hulla vokk, éjfélkor értünk haza tegnap a Balcsiról, Zaza 2x kelt, és 6kor ébresztő!

Ikea katalógus még nincs, majd csak szeptember 20tól, de ha legközelebb megyünk (Október 1) akkor hozok mindenkinek aki kér!

Puszka
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Exi!
:lol:

van 1 német és 1 japán autónk, sztem a japán jobb :lol:, igaz én nagy Honda rajongó vagyok (olyan szépek)
azt tudni kell h. én szépség alapján választok autót :lol: amúgy nem értek hozzá, de nekem pl. se egy BMW se 1 Merci nem dobogtatja meg a szívemet, a pasik meg ilyenekre buknak általában.

Pati 2hetes kora óta tejdiétán van, elvileg a vérvétel ilyen kis korban nem pontos, eddig nem kaptunk emelt csp-t, csak most júlitól, de én nem kértem, nem tudtam jár-e, csak volt nálam papír hozzá, és kaptam.
ha tejeset kap, ekcéma, hasmenés van, ha nem a tej okozza, akkor lövésem sincs, nem is lesz.
Vendég
 


Anett! Délelőttönként 9-től be lehet menni a bölcsibe azoknak is, akik csak később kerülnek beszoktatásra, ismerkedni, játszani kicsit. Mi egyszer voltunk, kb fél órát, kimentünk az udvarra a többiekhez, meg a gondozónénink körbevezetett minket, megmutatta a mosdót, csoportszobát stb. Mondta, hogy máskor is lehet menni reggeli és ebéd közben a délelőtti órákban. :wink:

Zozo, akkor nem egyértelmű, hogy a tejes kaják okozzák? Az ekcéma és a hasmenés tipikus allergiás tünetek.
Autó: apánk is a bmw-re, mercire bukik, én inkább választanék kevésbé menő és nem ilyen brutál járgányt.
Valamelyik nap egy Smart autót akart velem megnézetni, hogy az pont jó lesz nekem. :roll: Végül is, csak a gyerek meg a babakocsi nem fér bele, amúgy tökéletes. :roll: :lol:

Enikő, mindig csodálom az energiádat, ennyifelé menni ennyi gyerekkel... :wink: :lol:

Timiékről, Zsuzsiékról tud valaki? Rég nem jártak erre.

Influenza: én is erősen rágódom a dolgon, főleg, hogy közösségbe kerül Lali. De biztos az is benne van, hogy nagy felhajtást csinálnak a dologból, hogy minél többen megvegyék a vakcinát. :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Tök szuper, akkor ha egyszer kilábalunk a takonykórból és kapunk levegőt meg hallunk a fülünkre bemegyünk mi is! Köszi az infót!
Az oltást mikortól lehet kérni? mert a mi dokinénink még a múlt héten nem tudta,hogy mi hogy lesz. Tudsz vmit? Hány szuri kell,ára???
20140113113746
 
 


Zozo!
Hát ha bezár az az Asso bolt, akkor maradnak a Siesta cipőbolt, A Marko cipőboltok, ott lehet Assot is meg Siestát is venni, meg esetleg a Deichmann. :wink:
Én nagyon szeretem a Dr Punto cipőket is, meg a Superfittet, csak azokat kevés helyen kapni. :roll:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Nóri! na ezt magyarázta nekem is a cégem, hogy ha nem nyilatkozok akkor 36% vonnak, de nem értettem teljesen mire, hogyan. AZ biztos barátnöm is csak GYES-t kap, nem dolgozik, nincs már jövedelme mégis kellett a cége fele nyilatkoznia neki is.
"Az adóterhet nem viselő járandóságokkal kapcsolatosan is változtak az adóelőleg levonási szabályok. Eddig ugyanis a magánszemély nyilatkozhatott az adóterhet nem viselő járandóságairól, amit a munkáltatónak figyelembe kellett vennie adóelőleg levonás esetén. 2009. szeptember 1-jétől azonban már kötelező lesz nyilatkozniuk a magánszemélyeknek. Ha nyilatkozik, de a nyilatkozata nem tartalmazza az adóterhet nem viselő járandóság adott havi összegét, akkor a kifizetőnek mérlegelés nélkül a legfelső kulccsal (36%) kell meghatároznia az adóelőleg összegét. Fontos, hogy az adóterhet nem viselő járandóság fogalma nem új fogalom. Ebbe tartozik a nyugdíj és a gyes is. Így ha valaki a havi nyugdíjáról vagy a gyesről nem nyilatkozik, akkor is 36 százalékos kulccsal kell az adóelőleget meghatározni."

Zita! Nekünk meg a Punto volt szar, folyton javittatnom kellett. A cipö jo volt csak a csatja mindig ujabb és ujabb tört szét. Vagyis a cipöt végül alig hordtuk mire kinöttük, mert folyton javitásra várt:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Programajánló hétvégére:
http://www.primaflora.hu/portal-HU/

Csokoládé múzeum, csokikészítés, kézműveskedés gyerekeknek, felnőtteknek is tuti jó programok, Soma, stb.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!
A szeptember 19-i szegedi Fellegi Ádám koncertekkel (www.gyerekkoncert.blogspot.com vagy www.fellegiadam.hu) kapcsolatban találtam egy nagyon jó cikket az SZTE honlapján, ajánló helyett, meghozza a kedvet, aki még nem jelentkezett: http://www.u-szeged.hu/hirek/2005/kultu ... eg-kultura
Kriszta
krisztavoros
 
 


Sziasztok!

Végre vissza tudtam olvasni! :oops: És végre írni is tudok pár sort, ma 7-kor már aludt Doró, valami csoda folytán, szóval cincognak az egerek! :D

Enikő: A pasi, aki belerúgott Zalánba... :twisted: Érthetetlen... Ikea: Tök jó fej vagy :) , ha marad szabad helyed a "túrára", szólj! :lol:

Zsuzsu: Sajnálom az éjszakákat! :( Fiúcskák édik és gyönyörű szöszkeségek, mint mindig!!! :lol: Dávid meg vörösödik! :lol:

Bea: Jó lenne elmenni a csokinapra! :D Egy kis boldogsághormon senkinek sem árt!!! Kössz a tippet! :lol:

Mosó-mosogatógépek: Itt feltétlenül úgy érzem, szólnom kell. nagy Candy fun az egész család, egy hűtővel kezdtük több, mint 15 éve, imádtuk, hiperkeveset fogyasztott, még mindig üzemel, de vettünk egy újat, az is szuper, éppen ezért vettünk mosógépet is Candyt, 6 kilós. Éppen 2 éves, egész nyáron nem működött, mert teljesen bedöglött az elektronikája, még garanciális, a szerelő kicserélte a teljes elektronikát, 1 hónapot vártunk rá, de így sem működik! :twisted: A fehér ruhákat meg nem is merem megvenni, mert pár mosás után szürkék! 1 éve vettünk mosogatógépet is Candyt (akkor még jó volt a mosógépünk :evil: ), tök jó, hogy van, de annak is túlbonyolították az elektronikáját, szóval csak alacsony hűfokon lehet elindítani, mert pampog, hogy túlfűtött, és az üvegeket nem rakjuk bele, mert ocsmány, amit művel... egyszó, mint száz, Candyt NE vegyetek, ha fűtőszál van benne és sok funkció!!!! :roll: Barátnőméknek Siemens van, az nagyon szépen mosogat!

Csal. Pótlék: Szerintem ennek nem sok értelme van, hogy adóterhet nem viselő jövedelem, vagy Ti láttok valami logikát abban, hogy be kell vallani??????? Szerintem csak szivatnak bennünket vele, hogy macera legyen a bevallásnál! :roll:

Asso: Ne bánjátok annyira, hogy bezárt a Csillag téri, és is kedveltem a fickót, de rájöttem, hogy a Feketesas utcán 1-2 ezerrel mindig olcsóbbak voltak a cipők-szandik, úgyhogy átszoktam oda. Most ugyan nagyon drágáltam, párszáz forinttal drágábbak csak a siesta cipők mellette, érdemes átnézni, tényleg gyönyörűek voltak.

Ovi: Hamarosan kezdjük Doróval, már tűkön ül miatta, addig is az ODÚ-ba járunk, nagyon profi fejlesztőket kaptunk, Dorónak is tetszenek a foglalkozások, szinte csak játszanak vele. Én nem is tudtam, hogy már neki való a társasjátékok egyszerű formája! Azt hittem a szabályok alakalmazását később kell megtanulnia, legalábbis ilyen szinten (kockadobás, te jössz-én jövök, ha ezt dobtad, ezt kell csinálni, stb...), de az ODÚ-ban azt mondták, hogy már kellene társasoznia :shock: , szóval most ezt is fejlesztjük, mert Doró nem valami szabálykövető! :lol: Szókincse megfelelő, a mondatalkotás javításra szorul és "pösze", de ez nem extra nagy lemaradás, szóval megnyugtató.
Dávidkám is nagyon kavar már, ma elkezdett mászni, felül szépen, fel is húzza néha magát a járókában és folyton vigyorog! Ma pl. feküdtem mellette, odamászott a combomhoz és beleharapott a 4,5 kicsi fogacskáival, aztán rötyögött rajta! :D

Na pussz és jó éjt!

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe, hát a CSP, ha bevallod, simán átdobhat a köv. kategóriába, ha a bruttód egyébként átlagos. Pl. a mi cégünk bérprogramja, ha a bruttód eléri az 1.250.000 Ft-ot, automatikusan leállítja az adókedvezmény figyelembe vételét, néztem is tegnap, hogy miért kaptam kevesebbet...
Candy mosógép: na nekünk is ilyen van, de ki kell hívjam a szerelőt, mert csak egy évig garis, és szerintem a miénknek is van vmi difije az elektronikával. Jó, végül is megérte a hathavi levonásos OMB-t, de azért nem szeretnék évente új masinát venni, ha nem muszáj. Akkor inkább jöjjenek, és nézzék meg.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zozo,
évente kell új orvosi szakvélemény és minden fordulókor le kell adni a kincstárba és újra igényelni az emeltet
Vendég
 


Exi: A garancia valóban 1 év, de még 2 év jótállást kell, hogy vállaljanak, a törvény előírja. Ez a fő alkatrészekre cseregaranciát jelent és így van ez minden háztartási géppel! Ne hagyd, hogy elküldjenek, kötelességük kijavítani, ha bedöglik a gép! És készülj rá, hogy a szervizesek 1 hónapnál tovább ülnek majd az alkatrészen, addig elvileg nekik kéne cseregépről gondoskodni, ezt is törvény írja elő!!! Szóval nem mi hajtottuk agyon a gépet! Mert a servizes pali (apukám ismerőse volt ráadásul) azt mondta, mi mostunk vele túl sokat! :shock:

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe, na ez vicces, szerintük a mosógép mire való? Fürdőszobadísz? :shock: Egyébként köszi a jótállásos infot. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!!

A sógorom most hívott, hogy a holnapi nap folyamán, reggeltől estig ki lesz Náluk helyezve egy antioxidáns szint mérő készülék, avagy aki kíváncsi, hogy a szervezete milyen gyorsan öregszik, annak lehetősége lesz lemérni!

Természetesen arra is lehetőség lesz, hogy információkat kapjatok arról, hogyan lehet az öregedési folyamatot lassítani!

Ára 1500 ft

Telszámért hívjatok engem, vagy írjatok nekem privit! Köszike :)
Puszka

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö! Hát én régóta akarom magamnak és a gyerekeknek ezt a vizsgálatot, de másutt is ennyi, igy várok még vele. Ha olcsóbb lenne valahol az viszont érdekelne.

Holnap családi sportnap a Ligetben, mi menni szoktunk minden évben, szuper programok, gyerekeknek sok ingyenes játéklehetőség, régen lovaglás is volt

Hefe! Én Norbival még sosem játszottam társasjátékot. A kockát már volt elkérte amikor Orsival játszottunk de amugy nem játszott még ilyet, én korainak gondoltam erre öt. Szerintem Orsi is késöbb kapott ilyet

Exi! Nálunk meg aki nem vallja be a Csp-t annak számol a cég ahogy irtam tegnap is 36% adókulccsal. Igy szvsz érdemes bevallani. Azt nem tudom nálunk számolnak ugy vagy mindenütt

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen, hát az előírás az, hogy aki nem nyilatkozik, annak 36% adókulccsal kell számoljanak. Nálunk a héten adták ki a papírokat, eddig egyeztettek, hogy milyen adattartalma legyen.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Erika: Hát kevesebb tuti sehol sehol sem lesz, mert ez az 1.500 ft a minimum ár (a cég ennyit jelölt ki min árnak). Páromnak idén márciusban 2.500-ért nézték meg (akkor még sogiék nem csinálták a Nuskint) Ez úgy műxik, hogy számítógépre van kötve ez a kütyü, és beírják az adataidat és megméri a készülék a szintet, majd kiértékeli, és erről egy kis kártyát kapsz...

Erről a sportnapról van valami infó a neten?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö! Én másutt is 1500-ért láttad eddig a hirdetést. Sportnapról volt info, bocs csak most olvastam www.szegedsport.hu
nem koncert, meg elöadás, de rengeted sportprogram. Orsi ponilovagolt, kötélugrált, volt hatalmas (irtó magas) kötélcsuzda (na én ilyen magasra már nem mertem felmenni) stb mind ingyen. Meg sok ugrálo, játékos feladatok stb. Nekünk még az ingyen polo is jutott, most márkásat adtak, tavaly csak átlagosat, de az is elég jo minöség.
Megint nagyon jó volt, gyerekek totál lefáradtak azon kivül hogy hatalmasat szorakoztak. Igérték jövöre 2x is lesz ilyen.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Szilcsi, köszi a hiányolást! :)

Nem jelentkeztem eddig, mert az augusztust gyakorlatilag átnyaraltuk, Balatonon, mamánál, mindenfelé (majd teszek képeket), 31-én jöttünk meg és Dénes elsején már kezdte az ovit! Hál istennek imádja, mondjuk a bölcsijéből még 3 gyerek ment oda, ebből kettő a "bandájukból" :), szóval semmi gond. Apa szoktatta be (3 nap alatt beszokott), apa azóta isteníti az ovit. :lol: Nagyon tetszik neki, ahogy bánnak a gyerekekkel, nagyon családias a légkör stb. (Máv ovi)
Persze az első hét után begyűjtött egy vírusos gégegyulladást, múlt héten végig itthon volt, a kicsi is elkapta enyhébb verzióban, most némileg lestrapált vagyok a 2 beteg gyerek/1 hét után, de legalább ők már jobban vannak.

Külön hír, hogy Dénes fiam 3 évesen, 8 hónaposan és 3 naposan önszántából abbahagyta a szopizást. :lol: :lol: :lol: :oops: :cry: Mert ő már nagy ovis. És írjunk a Télapónak, hogy ő ilyen ügyes volt... megzabálom.

Matyi 5 és fél hónapos, 4 foga van, kb. 9 kiló :!: , 4 és fél hónapos kora óta megáll négykézláb és bőszen próbálkozik a kúszás-mászással. A kúszás jól megy már, a mászás még alakul, általában a két térdét egyszerre akarja húzni, így nyusziugrásban közlekedik és lefejel mindent. :) Vagy teljesen kinyújtja mindkét lábát, lábujjhegyen ácsorog és úgy próbálkozik. :) Egyszer csak rájön... :) Még mindig nyugis, a betegséget leszámítva jó alvó, nagyon anyakímélő baba.

Bocsi, de 1 hónap lemaradást nehéz átolvasni, most csak az uccsó oldalt sikerült átnéznem.

Enikő! Ez nagyon brutál! :twisted: :twisted: Ez még akkor is csúcs bunkóság, ha nem kisegítő a férfi, így meg pláne! Milyen lelkivilága van annak, aki belerúg egy gyerekbe?????? Zazának nem lett baja?

Hús: Nehéz dolog. Matyit lassan elkezdem etetni, 1 éves koráig bioboltból, husi faluról anyukáméktól, de előbb-utóbb át kell térni arra, amit mi eszünk... Szomorú, hogy nem lehet tudni, mi van a tányérunkban. A bolti csirke néha hal ízű, :!: állítólag valami tápjukban lehet halőrlemény. :cry:

Gratula a friss bölcsis/ovis/iskolás gyerkőcöknek! :):)

Na mék, mert a kisebbik ébredezik! Mondjuk már épp itt volt az ideje! :)

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék valamit ajánlani azoknak akiket érdekel az angol nyelv gyerekeknek.
Szombaton nyilt nap volt a Százszorszépben és volt angol gyerekeknek. Kids Club a neve, Mészáros Erika tartotta, számomra nagyon meggyőző volt. Végig angolul beszélt, de mégis figyeltek a gyerekek, végig énekeltek, mozogtak. Nem olyan tanulós dolog volt, hanem egy nagy játék. Engem nagyon megfogott.
Ha valakit érdekel itt tudtok róla olvasni.
http://www.meszaroserika.kidsclubs.hu/
Nem reklám akar lenni, mert most láttam ezt a foglalkozást először, de nekem nagyon tetszett, hátha mást is érdekelne.
Mi kipróbáljuk azt hiszem.
Van egy másik oktató is, az a Játék dzsungelben is tart órákat, meg az Aranyba is azt hiszem. Csak azért ezt irom, mert ezt láttam személyesen.

Szép napot mindenkinek!

Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Halihó!

Zsuzsi, jó hogy jelentkeztél. Döbbenet, mekkora Matyi és miket csinál!!! :shock: Hatalmas és ügyes baba! Dénes is ügyes, hogy már nem cicizik. Sosem aggódtál, hogy a kicsinek nem jut elég tejcsi? Bár ha tényleg 9 kiló, gondolom, nem éhezett. :lol:

Az ígért élménybeszámoló:
Első nap a bölcsiben!!! :D 9-re mentünk, átöltözés, irány az udvar, na Lali úgy otthagyott, csak lestem, még le sem ültem a padra, a gyerekem már az udvar másik végében játszott. :lol: Néha odajött hozzám, mondjuk ha beverte a buksiját és puszi kellett rá, de amúgy jól elvolt. Mondta a gondozónő, próbáljam meg ne nagyon kísérgetni, mert ha kísérgetem, sosem tanul meg egyedül játszani, és nehezebb lesz otthagyni is. Másfél óráig nem volt gond, de aztán elfáradt és nyűgös lett, 11-kor jöttünk is haza. Holnap már a g.néni fogja kísérgetni, kínálni tízóraival (mert ma nem fogadta el tőlem sem a gyümilevet), pelenkázni. Szerdán már ki is küldenek kis időre, csüt.-pénteken pedig délelőttre ott is hagyom.
A jele hóember lett, ő választotta. :lol: Amúgy nagyon pozitív tapasztalataim vannak eddig a g.nénikről, na majd kiderül...
A rossz, hogy fosós-hányós vírus van éppen, sokan hiányoznak emiatt, remélem, mi nem kapjuk el... :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Influenza-oltás: kaptam két érdekes, elgondolkodtató irományt az új influenza-járvány és oltás témájában, akit érdekel, annak elküldöm, csak légyszi e-mailt írjatok (itt van lent a vonalzómnál).

Antibiotikumos csirke: az az újabb infóm, hogy igen, van a tápokban, de elvileg az egyes életkoroknak megfelelő tápokat kell adni a tenyésztőnek, nyilván vágás előtti időszakban gyógyszermenteset kéne, de nincsenek illúzióim, biztos szennyezett a hús gyógyszerekkel. :( Most hallgattam meg CD-n egy Ökonetes előadást, ugyanez hangzott el ott is. Ez egy ilyen világ, ez van sajnos, nem tudunk mit csinálni.

Karmen: aha, értem, miért lehet gond. Ezzel az a kétségem, hogy az antibiotikumok hőérzékenyek legjobb tudásom szerint, a húst pedig megsütöd, megfőzöd, és az ab-ok kipurcannak, így rezisztenciát se okoznak. :roll: Persze lehet, hogy nem így van, javítsatok ki. Az antioxidáns-vizsgálat szerintem egy nagynagy humbug. Még SENKI nem bírta közölni velem, hogy hogyan működik. Az 1500-at meg egyenesen pofátlanságnak tartom, de valamiből el kell tartani az MLM-rendszert... :twisted: (Bocs, Enikő, nyilván nem tőled tartom annak, hanem a cégtől, ahogy te is írtad, ők határozzák meg az árat.)

zozo: csatlakozom Exihez a német autók ügyében. Részemről inkább egy pár éves Audi, mint egy vadiúj Suzuki vagy akármelyik francia...

szilcsi: nehogy hagyd magad rábeszélni egy ilyen töpszli vacakra, mint a Smart! :lol:

hefe: Marcsival még nem próbáltunk társasozni, én se hiszem, hogy bírná követni a szabályokat… :roll:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Norus, Hefe, Karmen!
Márknak van társasjátéka, 3 éves kortól való.
Kisvakond és barátai a cime, bábuval, dobókockával kell játszani, lépegetni kell a táblán. A dobókockán nem számok, hanem jelek vannak(gomba, nap, virág, stb), és amit dobott, oda kell lépni.
Még karácsonyra kapta, és nagyon-nagyon szereti. :wink:
Több bábuval is tud vele játszani. :wink:
Mostanában sajna nem játszottunk vele, mert Szandi is belefolyna, és hát vagy széthordja, vagy lenyeli a bábukat, dobókockát. :?
De az oviba is szoktak társasozni, Csigafutam, vagy mi a neve. :wink:
Szóval az ilyen tipusuak már mennek szerintem nekik. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! Nem láttam még ilyen társast, de igazad van ez menne Norbinak is szerintem.

Nóri! Irtam mailt, engem érdekelne az oltásos dolog.
Mérést nekünk gyerekorvos ajánlotta én ezért gondolkoztam el, mert amugy jo dokinak tartom. Hogy hogyan müködik nem kérdeztem, én sem tudom, megvallom.

Szilcsi! nagyon ügyes Lali, reméljük szeretni fog a bölcsiben ö is

Zsuzsi! nagyon ügyes mindkét gyerköc!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Minden játékboltban, multiban kapható ez a társas.
Van Vukos formában is. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!

Nem jártam még erre, de szoktalak olvasni benneteket, mert én is szegedi kismami vagyok. A segítségeteket szeretném kérni. Május körül (pontosabbat nem tudok, nem találtam meg) volt szó az asztalos munkákról, egyedi beípített bútorokról. Mi most jutottunk oda, hogy konyhát szeretnénk csináltatni, és szeretnénk felhívni ajánlatkérés miatt az általatok ajánlott, nem szegedi (Szeged vonzáskörzetében lakik) asztalost! Sajna azt sem tudom ki írt róla, de tudom képeket és web oldalt is láttam a munkáiból. Ismét le tudnátok írni ezt nekem? Fontos lenne, ha tudnátok segíteni! Priviben is jöhet nyugodtan...

Előre is köszönöm!!!!!!!!

Kép
kicsi80
 
 


Kicsi!
Szerintem Enikő ajánlott egy Tótkomlósi asztalost! Ő biztos tudja az elérhetőségét. :wink:

Enikő!
Boldog névnapot! :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Köszönöm!

Küldök pü-t Enikőnek!

Kép
kicsi80
 
 


Enikő!!! Isten éltessen sokáig névnapodon!!! :lol:

Második nap a bölcsiben:
Lali evett kettő falat körtét!!! (almán kívül semmilyen gyümit nem eszik meg) És kézenfogva sétált a g.nénivel. Ezen felbuzdulva ki is küldtek negyed órára. Bőgve hívtam apát, és egyfolytában azt képzeltem, hogy Lali üvöltését hallom. 8) 10 perc után nem bírtam tovább és belopakodtam a nagyszobába, onnan észrevétlenül tudtam kukucskálni az udvarra. Lali az udvar legtávolabbi végében egy kis házikóban játszott a csajokkal :!: és esze ágában sem volt sírni. Mikor kimentem hozzá, akkor viszont eltört a mécses, onnantól csak ült az ölemben vagy max 1 méterre távolodott el tőlem.
G.néni szerint holnap kemény lesz vele, mert most már számít rá, hogy ott fogom hagyni. De holnap már hosszabb időre küldenek el. :( És ott is fogunk ebédelni... :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Szilcsi: Mi játszódhat le vajon az ő fejükben ilyenkor?!?!?!
Kíváncsi vagyok mi lesz holnap ha kiküldenek :(
Sok erőt!

Hozzánk megérkezett az ősz és hozta a vírusokat...hogyaza....2 hét ovi, Gréti köhög, Levi taknyol....nekem meg máris elegem van ha belegondolok, hogy most fél évig ez lesz az általános egészségi állapot :cry: :cry:

Mucska: Kids Club árairól tudsz valamit?

Anett: Influenza oltás: Nem!

Most akkor mi van ezzel a csp dologgal? Valaki aki ért hozzá összefoglalná?
Férjem nyilatkozik, ő dolgozó, jómunkásember. Én csak gyedet kapok, nincs a hátam mögött munkaviszony. Nekem is kell nyilatkoznom? Ki felé?
Köszi előre is :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

JégvirágBea: ha jól tudom 24000 Ft a 20 alkalom, de ha minden igaz ebben benne van cd és egyebek is. Egyébként a Százszorszépben szombaton fél 10 kor lesz ovisoknak való.
Jobbulást Grétiéknek. Mi csoportunkban még nem indult meg a betegség, de mi késik nem múlik :(

A

Andi
Kép
mucska
 
 


Zita: Ismerem a kisvakondos társast, szerintem is jó, én is megvettem unokaöcsémnek, de Doró még egyfolytában csak dobálná a kockát, tanulnia kell a szabálykövetést, nem a nehézség miatt, hanem a fegyelmezetlenség miatt, vagy hogy is írjam... Türelmetlen és öntörvényű. :lol: Egyébként még nincs 3 éves. :lol:

Enikő: Boldog névnapot!

Szilcsi: Remélem, nem lesz semmi gond holnap és minden gördülékenyen megy majd! Légy erős! :)

Amúgy ma be kellett mennem a városba bankos ügyeket intézni és Dorót is vittem megammal. Egyfolytában elszaladgált, elszökdösött a bankban, meg a buszmegállóban, persze játékból, amint beállt a buszunk, pedig megígértettem vele, hogy nem csinálja. Megfogadtam, hogy soha többé nem viszem magammal, ami persze kivitelezhetetlen. Előfordul még valakinél, hogy viccből elszaladgál a gyerek??? Mit csináltok vagy csinálnátok??? Biztos az én nevelési csődöm, de ötletem sincs, hogyan változtassak rajta!!! Annyiszor elmagyaráztam neki, hogy nem szabad elmennie, elbújnia, hogy ne találjam meg, de semmi hatása. Minél nagyobb ügyet csinálok belőle, annál rosszabb!! :roll:

KépKépKépKép
hefe
 
 


Enikő, Isten éltessen!

Hefe, én mindig fogom ilyenkor Peti kezét, vagy pl. a pultnál, vagy ha mindkét kezemre szükség van, szorosan magam elé állítom.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


exi: És nem megy el? Mert Doró simán elmegy, ha fogom a kezét, akkor meg hisztizik. Most leültettem, mert székes ügyintézőhöz kerültünk és lemászott a székről és közölte, hogy "Mindjárt jövök!" és elment. :?

KépKépKépKép
hefe
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: