Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Persze "kirándulni", kimozdulni én is hétközben (is :) ) szeretnék. Hétvégén persze nálunk is hasonlóan, akkor lehet apával is,kirándulni is, meg minden egyéb szokott lenni.
Orsi: mindent sikerült befejezni - már költöztök vissza?! Tök jó, majd mesélj!
Nálunk most apukám szorgoskodik, így ő legalább figyelembe veszi Nóra alvását...szegény kicsit szaggatottan halad...de még így is az van, h mikor ébren van, fűrészel, kopácsol, Nóra meg néha megijed - de legalább "van élet körülötte", szokja a nyüzsit :)

Én nem azt a fajta sztiviát ismerem, amit Orsi ír, hanem "eredeti" növényt szárítva, azt lehet morzsolgatni. Mondjuk én teába semmit nem rakok, így meg van oldva a probléma :) Sütni meg mézzel, nádcukorral, kicsi rendessel szoktam. Próbáltam ebből a növény sztíviából is belerakni, de az persze úgy nem működött.

Bio: ja akartam is mondani, h Őrsön biztos van minden, a Cédrus jó ötlet. De most tudtam meg, h a sashalmi piacnál lévő bioboltban vannak zöldségek is, és lehet rendelni is, ha nincs valami ami kéne. Nekem az sétányira van, majd megyek - na persze most a séta se könnyű, inkább el se indulok, már többször bőrig áztam a napokban :)
Képzeljétek, Nóra is nagyon nézi, mikor eszünk, s tegnap már annyira odavolt, hogy mikor az ölemben ült, én meg almát ettem, hagytam, hogy a szájába vegye. Persze mint mindent, de ez kifejezetten érdekelte, nagyon sokáig elvolt vele, nyalogatta, meg a kis fogacskáját is húzta benne. Nem lehetett egy ideig elvenni tőle. aztán persze - mint minden más játékot - megunta. :)

KépKép
zsiraf
 
 


Látom(/remélem) mindenki kihasználja a jó meleget. Mi egész héten a medencében pancsoltunk,meg egész nap bugyiban,pelenka nélkül totyogott a lányka :D Tegnap meg elvitték Anyósomék,h tudjak tanulni a hétfői vizsgámra. Így ma maratoni tanulás van. Csak az a bajom,h iszonyatosan meleg van a szobában :?

Orsi kész vagytok már? Pihenhettek?

Zsiraf azóta már kapott almát Nóri??? Pépesítve? Majának is az alma az egyik favoritja :D Jó sokáig képes csámcsogni rajta,ha adok egy gerezdet,de teljesen soha nem eszi meg,hanem elszórja a lakás különböző pontjain :D

dharma
 
 


Hát még van mit csinálni, pedig már nagyon elegünk van. Most vasaltam ki egy csomó ruhát, ami összehajtva volt eltéve. Nekem még a dolgozó szoba kirámolása van hátra, a héten talán kész leszek. Zoli meg egész nap fúr-farag.
Végülis szervezzünk valamit a jövő hétre? Nekem hétfő vagy kedd lenne jó, de látom Dharma te hétfőn vizsgázol... Egy kapappal, vagy mit szoktak ilyenkor mondani. A végtagtöréses kívánalmakat most kihagynám :-)
Még mindig nem jelenik meg a vonalzóm? Én még sose láttam, hogy gond lenne vele. :o

KépKép
orsicsaj
 
 

 
 

Sziasztok!

Jól eltűntetek, ezért én se "válaszoltam magamnak". Nálunk csak "Nórában zajlik az élet", kicsit össze vissza van néha...sok minden történik benne, gondolom azért.
Már van 2 fogacskája!
Kép az első fogacska
Változott az almától függetlenül is az emésztése, vagy legalábbis máshogy van az output :) aztán még jött az alma, s pláne.
Szopival is vannak gondok, így alvás is össze-vissza. Meg ébren is sokszor nem lehetett letenni.
Viszont ha le lehetett tenni, akkor gyakorolt, s úgy tűnik, mégiscsak megtanul(t) átfordulni a kis hölgy!
Kábé ilyenek...

dharma, jó lehet a medencében! :D
S Maja szól, ha pisilni kell, vagy néha pisilteted, ilyesmi?

A nagy melegre való tekintettel megjött a kedvem a babaúszáshoz! :) Kár, h lehet, h már "kinőtte" N a kezdést. Dharma, emlékszem, h te említetted - mikor hová, mennyit jártatok, h tetszett neki?
Én kaptam egy R.szentmihályi tippet, áll. jó de drága (egy családi házban). Még nem tudom...nagy kádban is csak most fürcsizett először, nem volt egyértelműen pozitív, s inkább nyelni akarta a vizet, lehet, h már nincs meg neki a búvárreflexe.
Na mind1, jövő héten úgyis sok dolgunk van, hétvégén meg megyünk a Blcsira, így úgyis csak 6 hós "szülinapja" után tudnánk kezdeni, majd még felhívom a helyet, h szerintük..

Szval menjünk, menjünk kirándulni, de nekem a jövő hetem már tele van, viszont ha 20-a után lefixálunk valamit, akkor az jó lenne!
Aztán majd kitaláljuk, h ha ilyen dög meleg lesz, akkor hogy legyen. Gondolom ilyenkor nem olyan vicces magunkra kötni, de ezt Dharma jobban tudja.
Én konkrétan nem is mentem ki vele nagyon a héten, csak du 5 után...

Orsi kitartást! Jobb, ha most megcsinálsz mindent hirtelen! :)
Nálunk is van még sok doboz, még január környékén voltak olyan terveim, h rakom el, mikor éppen alszik...most már nem is tervezek ilyesmit. :) Azért néha lekerül ez+az. Meg most kicsit lelkes vagyok, h lefestem a fönti ajtókat,de persze nem tudom mikor, hogyan?!

Dharma, Kitartást a tanuláshoz, kalappal a vizsgához!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Én nem tűntem ám el,csak nem engedhettem meg magamnak,h itt üljek :D De tegnap túl voltam a szóbelin :D Két hét múlva gyakorlati,úgyhogy most meg majd gyakorolnom kell teljes erőbedobással. Ma megyek is pedikűrözni meg manikűrözni egy pasi lábátkezét :D
Holnap meg barátnőm körmét csinálom.

Zsiraf jajjj,de szép kis gyöngyöcske :D Gratulálok hozzá!!!! Mit értesz azalatt,h nem megy a szopi? Nincs elég tej,vagy Nóri türelmetlen??? Remélem azért ez csak ideiglenes!!!

Orsi,h ment a hétvége? Pihi van vééégre?

Jó lenne,ha nem esne az eső a héten,de olyan kellemes,hűs lenne az idő,mint most és akkor talizhatnánk :D

Kánikulában hordozásról én csak annyit tudok,h babakocsi :D Nemrég vettem Majának ilyen tilitoli kocsit,amit még dönteni sem lehet,de legalább könnyű-lehet vele szaladgálni és imádja. Van,h magától beleül és magyaráz,h Ő már útra kész :D Haláli! 40 fokba nem szívesen kötöm magamra,mert összeaszalódunk és az se nekem nem jó,se Neki,mert csak nyűglődik :( Úgyhogy csak abban bízom,h még ősszel meg télen bírni fogom a kis testét és kiélvezhetem még a hordozás örömeit :D

Tegnap nagyon édes volt. Játszott a fémpénzzel,elvettem Tőle és elkezdte kiabálni,h "babáéééé" :D Szoktuk Neki mondani,ha valami az Övé,h "az a babáé",de most már Ő is mondja :D

Ma éjszaka végre olyan jól aludtam :D 3 napja nem tudtam. Szombaton 1 órát,vasárnap 3-at sikerült éjszaka aludnom,mert nagyon ideges voltam. Tegnap már 6-kor ott voltam a vizsgahelyen,pedig csak 8-kor kezdődött,de úgy leesett a vérnyomásom,h majdnem a boltban estem össze. Amúgy is alacsony a vérnyomásom. Nem bírom ezt a stresszt :(

dharma
 
 


Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra. A mi babánk, Lili, 2009. október 3-án született. Nem rég lakom a kerületben a Centi környékén és nem ismerek még senkit.. Remélem, itt egy kicsit el tudok majd cseverészni Veletek, nem olvastam még végig mindent, így nem tudom, hogy pl találkozni szoktatok-e, mert nekem ez a nem titkolt szándékom.. :)

Igyekszem majd végigfutni a témákat!

Üdv,
Ági
molnaraggi
 
 


Szia Ági!

Üdv közöttünk!
Nem vagyunk túl sokan, akik mostanában beszélgetnek itt, nem vagy nagyon lemaradva! Találkozni egyelőre nem nagyon szoktunk, nem lakunk közel egymáshoz (nagy a kerület :) ), de most tervezünk egy Gödöllői kiruccanást... (tényleg, azzal mi legyen csajok? ;))
De mi speciel valószínűleg elég közel lakunk egymáshoz - s én is hasonló szándékkal jöttem ide valamikor januárban - éljen, éljen!
Mi kiscsajunk meg dec. 16-án született, nem sokkal fiatalabb Lilinél!
Mesélj valamit magatokról, ha van kedved!

üdv mégegyszer, most mennem kell!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Ági én is üdvözöllek :) Nem vagyunk bizony sokan :) 3-an jelenleg,Veled 4-en. És ahogy Zsiraf írja most tanakodunk az első kiruccon :)

Apropo találka: gondolom az lenne a legjobb,ha feldobnánk egy fix napot. Mondjuk hétfő? Írnám a holnapot is akár,de az már elég közel van.

Zsiraf én meg efelejtettem a lényegre,a kérdésedre válaszolni :oops: Őszintén Maja annyira nem szerette a babauszit. Elég mosolygós baba,de ott nem nagyon láttam az élvezetnek halvány jelét sem a pofiján :( Ha szeretnéd sztem próbáljátok ki,egy alkalomra menjetek el és meglátod,h van-e szükségetek rá. Maja nem sokkal volt fiatalabb,amikor mentünk,mint most Nóri. 5 hónapos. De már Neki sem volt meg a búvár reflexe. Én annyira nem is erőltettem a dolgot,mert pancsolni egyébként imád,inkább csak jó programnak tűnt,de nem olcsó programnak :?
A másik fórumon egy baba jár már jó ideje ilyenre,Ő szereti,úgyhogy ez sztem babafüggő. De most inkább kihasználom a jó időt (kivéve ma :D ) és inkább a kertbe a kis medencéjébe pancsolunk. Azt nagyon szereti,minthogy kényszerből lenyomjam a buksiját a víz alá :(

dharma
 
 


Ja és éljen a fél éves Nóri baba!!!! :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a fogadtatást. :)

Nos, Lilcsó egy tündér (mégis mi más lehetne?), egyébként már alszik is.. :) Nagyon szerencsések vagyunk, hogy elsőre egy ilyen kis nyugodt babánk lett - habár mostanában igen csak akaratos tud lenni.. Hihetetlen, hogy már szinte alig emlékszem a kezdetekre, pedig igazán nem sok idő telt el azóta! Most már tudunk ülni, kúszni, mindenfelé forogni, nem feküdni akarni, inkább felállni akarni. :) Lili amúgy tiszta Apája az én családom szerint, az övé szerint meg nagyon vegyes. Hát, nem tudom, én nem látom magamat benne. De úgy tűnik, hogy alkatra is Apjára hasonlít, szép hosszú lány lesz. :)

Egyébként anyósoméknál lakunk, férjem itt nőtt fel, 2008 őszén költöztem ide, de akkor még nem tűnt úgy, hogy itt is maradunk, próbáltunk lakást venni, de végülis mondhatom, hogy "szerencsére" nem sikerült, a mostani pügyi helyzetet nézve.. Úgyhogy tavaly nyáron belekezdtünk egy jó nagy átalakításba, anyósomék mentek a földszintre, miénk az emelet és tetőtér. Elég sokat melóztunk, régi hálószobából konyha lett, a szobákat is teljesen felújítottuk. 7-8 hónapos terhesen ablakot festettem a kertben, meg parkettáztam a férjemmel - nem mintha kérte volna, de hát jobb ezekben részt venni, ha olyannak szeretné az ember, amilyet elképzelt. :) Nekem a konyha volt igazán fontos, hogy mire jön Lili, addigra teljesen el tudjuk szakadni a szülőktől, meg ugye a sok emeletet mászkálni sem nagyon lett volna kedvem. Amúgy ezzel még mindig bajban vagyok, mert a nappalink az első szinten van, a háló- és a gyerekszoba pedig a tetőtérben, így az első időkben mindenből kettő volt: két kiságy, minden szinten pelenkázáshoz szükséges kellékek stb. Úgyhogy jó lenne egy egyszintes ház, most, hogy már teljesen berendezkedtünk. ;)

Igazából én szerencsének tartom, hogy a nagyszülők ilyen közel vannak, főleg, hogy már nyugdíjasok is, szinte mindig ráérnek. Ha valami elintézni valóm van, akkor csak leviszem Lilit hozzájuk, boldogan pesztrálgatják bármeddig. Első időkben is (elég sokáig) anyósom főzött, ez is nagy segítség volt ugye kezdő kismamaként. Meg hát így Lilinek is sokkal több szeretetben van része nap mint nap.

Próbálok egy képet betenni a kiscsajról, remélem, nem lesz túl nagy vagy túl pici..

Ági Kép
molnaraggi
 
 


Ági most a kép alapján 2009-es a lánykád??? Vagy elírtad és 2008-as? Ilyen szép,hosszú haja van és ilyen hosszú baba is? Vagy a szék pici?
Mi is nagyszülővel lakunk. Apummal. De már nem sokáig. Én főképp örülök,de biztos hiányozni fog és Ő is szokott segíteni. No Rá nem tudom hagyni Maját úgy,h elmegyek. Max éjszakára,mert akkor alszik. De ha ébren van és Maja kicsit nyűglődik,akkor Apum bepánikol Nem is értem,h bírta akkor két lánnyal :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Próbálok egy kicsit írni, nem biztos, h sikerül mindenre reagálni (vannak tech problémáim is, s mennem is kell)

Nyáron hordozás, kirándulás: Dhrama, persze h babakocsi jó, itt a környéken nekünk is, de mi ugye még nem vehetünk olyan kis könnyűt, mint te. S én igazán arra értettem, h Gödöllőn mivel kiránduljunk, mert én eredetileg úgy gondoltam, hordozóval. Persze felfoghatjuk azt is egy "környékbeli" sétának babakocsival, vannak ott parkok (kérdés, h nem kavicsos-e...) s sok biztos jól járható terep. De azért csak egyszerűbb hordozással. (meg bonyolultabb, ha le akarjuk rakni a babát)
Az időpontot tekintve - hát Orsi nagyon eltűnt, így eleve kérdéses, neki mikor jó, mikor kerül elő jövő hét előtt... De nekem hétfő-kedd nem is jó, szerda-csüt jobb lenne, végülis péntek is. (bár az az igazság, h valaki már bejelentkezett látogatni sze-csütre, csak nem tudta pontosan megmondani, h e két nap közül melyik...szóval aki gyorsabban dönt, az nyer.. :) )
Viszont most péntektől én se leszek netnél a hétvégén, h tovább egyeztessünk...
Ági, te is csatlakoznál?


A babauszit kb. én is úgy gondolom, h egy jó program - ha az, ha élvezné N. De nem biztos. S tényleg drága, de apával is azt beszéltük, h egyszer elmehetünk kipróbálni. Merülés szerintem kizárt. Persze most megint nem is érünk rá, szóval ki tudja...

Ági, mi is felújítottunk az egész terhességem alatt, én intéztem mindent, mászkáltam boltokba, felügyeltem, szerveztem, idegeskedtem, próbáltam nem sokat cipelni...

Igen, biztos jó nagyszülővel lakni azért az elején, nálunk az én szüleim vannak egész közel, így pl. a kaja nálunk is uúgy ment az elején.. Meg az se lehet rossz, ha az ember el tud ugrani elintézni valamit. Nekem most az anyósomat kellett áthívni pont emiatt. (az én szüleim még dolgoznak, anyósom is kicsit; szóval jól meg kell szervezni...)

KépKép
zsiraf
 
 


Sztem én sétálgatni is babakocsival megyek,mert Maja már folyamatosan menne és így elég nehéz mindig fel-,levenni.
Most Nóri hol tart a mozgásfejlődésbe? Még nem ül?

dharma
 
 


Nem-nem, nem elírás volt, Lili 2009-ben született, most 8,5 hónapos! Szerdán voltunk mérésen, 71,5 cm-et mért a védőnő (bár azt hittem, hosszabb). Igazából nagy baba, mert a nővérem lányának a 10 hónapos rugijait ő már 7 hónaposan hordta. :o) Férjem 190 centi, én 172, szóval van rá esély, hogy ő is magas legyen.

Nem tudom, mi meddig maradunk még itt, tervezünk második babát is, szóval pár évig még biztos. Utána lehet, hogy építkezünk majd Gödöllőn, mert ott van telek. De ez sem biztos, mert én nem tudom, tudnék-e ott élni, teljesen vadiúj helyen. Bp meg azért mégiscsak Bp...

Én a gödöllői talin nem hinném, hogy részt veszek, most adtuk el az autónkat, úgyhogy mozogni sem tudnék nagyon. Meg nem is szívesen mennék el olyan messzire "egyedül" Lilivel. De majd egyszer, ha lesz itt helyben valahol.. :o)

A babaúszással kapcsolatban én csak annyit mondanék, hogy biztos nagyon szeretik a babák, hiszen a víz volt a közegük sokáig, de sztem elég korán kéne kezdeni, amíg még van némi emlékük a dologról. Én viszont biztos túl rugalmatlan vagyok ebben a témában, mert nem szívesen áztatnám Lilit abban a nagyon klóros vízben, hátha még kortyolna is belőle... meg hallottam már nagyon csúnya fertőzésekről is. Mondjuk én még a fürdővízet sem engedem, hogy a fülébe folyjon, úgyhogy nem is vagyok mérvadó... :o)

Ági
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend :roll:

Ági azért Gödöllő nincs olyan messze :D Illetve ha messze is van csak hévvel kell menni :D
Gödöllő szép hely,ha oda költöztök. Persze ahogy írod Bp. az Bp :D
Én pl Dunakeszi alsóra szívesen költöznék. Egyik barátnőm ott lakik és nagyon tetszik,nem is drága és még éjszakai is jár oda. De Dani meggyőzhetetlen. Ő vidéken nőtt fel,így nem menne sehova most már Bp-ről. Máshová meg nem nagyon mennék,mert sztem Majának is jobb lesz,ha majd egy-egy buli alkalmával nem kell álmosan órákat haza utaznia :D Na persze ez még messze van,de lakást nem is egy évre vesz az ember :D

Maja mostanában nagyon sokat alszik. Gyakorlatilag programot tervezni is délután 3 órától lehet Vele :shock: két alvást igényel,ami még korrekt is lenne,de nem úgy,h délelőtt egyet meg délután,hanem egymást követően másfél óra ébrenléttel. Nem tudom mi lehet Vele. Persze nem panaszkodom,mert főzni és takarítani is inkább délelőtt szoktam.

dharma
 
 


Sziasztok!

Üdv Ági! Én is meglepődtem, hogy Lili milyen nagy, Benedek egy hónappal idősebb, Lili mégis valahogy érettebben néz ki a képen. Lehet, hogy a tekintete miatt.

Bocs, hogy eddig nem írtam, egész hétvégén is gályáztunk, de most már lassan kész vagyunk.

Az idő sajnos nem valami jó a közös programhoz. Egyébként én nem ragaszkodom Gödöllőhöz, csak egy ötlet volt, mert még nem jártam ott. De tőlem mehetünk egy játszótérre is, végülis Benedek már hintázik néha :-) Vagy lehet tali valamelyikőnknél, csak ne nálunk legyen, mert még nem sikerült gyerekbiztossá tenni a lakást. Lassan intézkednem kell lépcsőrács ügyben is.

Nóri mennyit fejlődött már! Amikor a múltkor írtad Zsiráf, hogy rágcsálja az almát, gondolkoztam is, hogy titokban előbújt-e pár foga, de ezek szerint igen!
Benedek most előre kúszik, hátra mászik és felül. Próbálkozik már a felállással is. Szal kb. egy szinten van Lilivel. Lusta pasi :-)

Ha mégis Gödöllő, akkor ha jól értem marad a péntek, vagy a jövő hét. Pénteken a met.hu és a koponyeg.hu szerint is napos idő és 22 C lesz, ami ideális lenne! :-) Én pénteken két gyerekkel tudok csak jönni, mert Betti is nálam lesz (párom lánya, és 13 éves), de szerintem hajlandó lenne jönni ő is.
Na mit szóltok?? Ági a HÉV neked messze van? Mert azzal asszem nem nagy kaland kijutni. De elvileg öten pont beférnénk a kocsiba, szal el is vihetlek. Vagy ti nem nagyon szoktatok Lilivel kóricálni?

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Nekem se volt időm írni bocs.
Hétvégén jót kirándultunk, majd mesélek.
Most meg sok az intézendő (bank, orvos ilyenek).

Csak gondoltam gyorsan írok, h legyen már egy időpont, s ne essen kútba a tali.
Vagyis most kicsit pont kútba ejtem, mert péntek délre nekem fogdoki időpontom, van, pont a nap közepén, így nagyon azt se lehet, h előtte, utána...Vagy hát ha gondoljátok, kb 13 után indulhatunk (persze Nóra kajától is függ)
Viszont ha már itt van Orsi is, akkor beszéljünk meg jövő hétre most már téynleg :D egy napot, s akkor csak összejön.

Majd írok Nóriról is (igen, van foga, meg kezdünk alma, krumpli stb, s forog, de nem ül...)de majd ha talizunk, megbeszéljük!
Tényleg nagy lánynak néz ki Lili...

Nóra viszont keservesen sír...mentem

KépKép
zsiraf
 
 


A péntek nekem sem túl jó,mert körmöt csinálok. Jövő hétfőn meg vizsgázom. Utána viszont nyugalommal és remélem örömmel tudok bevállalni egy találkát.

Örülök,h mindenki jól van és előkerült!!!

Zsiraf jajjj....egy kalappal péntekre!!! Én nagyon fééélek a fogorvostól. Danival megbeszéltük,h ha el sikerül adni a házat mindenek előtt elmegyünk egy teljes fogászati kezelésre. De nem ám csak úgy. Ébren én nem leszel :oops:

dharma
 
 


Hmm. Akkor jövő hét kinek, mikor?

Nekem a kedd nem jó (Benedek oltás 14:45), és vszleg a szerda se (Apa talán otthon). Dharmának a hétfő nem jó (vizsga).

Csütörtök, péntek? Zsiráf? Ági??
Zsiráf te szoptatsz nap közben? Kb mikor?

KépKép
orsicsaj
 
 


Dharma, én éppen Dunakeszin nőttem fel! :o) Egyébként pont olyan megfontolásból maradnék Bp-en, hogy a gyerekeknek bulizás után ne kelljen a hajnali első járattal hazabumlizni "vidékre"... tapasztaltam. :o) Férjeméknek van egyébkén telke Gödöllőn, úgy, hogy a három telek egymás mellett van (szülőké, nővéré, Gáboré) és nincs elválasztva, egyben van. A szülők építettek anno oda egy kis faházat, ami nagyon rendben van, emeletes, jól felszerelt (telekadó vagy nemtom minek a szempontjából volt lényeges, h legyen rajta építmény). Nem is nagyon szoktunk kijárni, 3 év alatt összesen kb 5-ször lehettem. De majd Lilivel jó lenne menni, csak sajnos elég árnyas, és biztos rengeteg most a szúnyog... Nem nagyon ismerem a várost, de a "hegyen" van, elég szép a kilátás (ami persze nem látszik a rengeteg akáctól, amit irtani kellene) és nagyon sok új ház épül most arrafelé.

Igazából még nem nagyon voltam Lilivel semerre, eddig szinte mindig csak Apával, nagy-nagy biztonságban. :o) Értem azt, hogy autóval, és mindig valakihez, szóval olyan helyre, ahol van mikró, ahol tudok pelenkázni stb. A hév végülis nem olyan vészesen van messze, csak ha mennék, akkor babakocsival és ha helyesek az emlékeim, akkor elég magasra kell fellépni... Nektek egyébként mik a tapasztalataitok bkv-s közlekedésről? Már ha szoktatok babakocsival utazni, mennyire segítőkészek az emberek, mennyire nehéz a városban mozogni így? Én úgy szeretnék pl a Vörösmarthy térre is bemenni, sétálgatni, de a kengurut nem bírnám hosszú távon, a babakocsi meg olyan neccesnek tűnik..

Szia Orsi! Lili lehet, hogy a haja miatt néz ki érettebbnek, szerencsére szép hosszú neki. :o) De valahogy már nem olyan babás, inkább olyan már, mint egy kisgyerek, el tudom képzelni, hogy már nem fog sokat változni, kb így fog kinézni az egy éves szülinapján is. :o) Most már néha fel-felül, de sajnos a folyamatról mindig lemaradok, már csak azt látom, hogy jééééé, ül a járóka sarkában! Nagyija persze látta az első felülését, én arról lemaradtam, mert éppen takarítottam.. :( Sokáig egyébként nem nagyon csinált semmit a hasra-hátra forgáson kívül, viszont most olyan gyors léptekben fejlődik, erősödik, hogy minden napra jut szinte valami előrelépés. Az első foga 7 hónaposan bújt ki, azóta szépen jön a többi is, már az alsó kettő kint van, felül pedig már a bal első előbújt, de már nagyon látszik a mellette levő is. Olyan kis fura az én kis fogatlan babámat ilyen szép kis fehér gyöngyöcskékkel látni. :o)

Ha esetleg mégsem ragaszkodtok Gödöllőhöz, szívesen részt vennék a talin, akár csütörtökön, akár pénteken! Én a kora délutáni órákat javasolnám - persze ha éppen nagy kánikula volna, pont nem volna jó... De szóval ebből a szempontból rugalmas volnék...

Ági



Kép
molnaraggi
 
 


Ági, kérek helyszín javaslatot a talira! Levegőbe beszélni nem ér! :)
Centi?
Vagy nem tudom ez a Sashalmi sétány milyen? (+ az Önkormányzat előtti park?)
Erzsébetliget?

Én főleg autóval közlekedek a városban, de többször mentem már BKV-val babakocsival a Moszkva térre, meg a XII. kerületbe. Jobb, mint a dugóban ülni, és nem volt vészes. Nyílván függ a gyermek vérmérsékletétől, de az utasok velem mindig nagyon előzékenyek voltak, sose volt gond a fel-, és leszállás. Annyi nehézség volt csak, hogy a metrón tartani kellett a kocsit a mozgólépcsőn. Egyébként pont a múltkor gondolkoztam rajta, hogy elvileg tilos mozgólépcsőzni babakocsival, nem? Legalábbis gyerekkoromban még kint volt a tábla. De akkor hogy lehet kijutni a metróból pl. a Moszkva téren?

Lili gyönyörű baba.

Én Gödön laktam pár évig, helyben lenni iszonyú jó volt (Duna, jó levegő, stb.), de ha be kellett menni Bpre, hááát... És minden nap be kellett, dógozni. De szerintem Dunakeszi alsó nem lehet sokkal rosszabb közlekedésileg, mint a XVI ker külső széle.

KépKép
orsicsaj
 
 


sziasztok!

Örülök, hogy mindenki aktív, sok mindenre reagálnék, de most intézem az intézendőt, csak gyorsan írok, hogy tudjunk talizni: Legyen csütörtök, a délután is teljesen jó ötlet!
Aztán majd a többit lehet, h szóba jobb is megbeszélni - vagyis én most nem tudok sokat írni. De igen, szoptatok napközben, de már kóstoltatok is.
Tőlem mehetünk messzire is (legutóbb Badacsonyon szoptattam gyönyörű panorámával a Balcsira, meg az M7-en, meg a nődokinál, meg csúnya pláza tetején (mert van szopiszoba, de 11 után nyit...no comment:)) - szóval ez nem gond - csak a kóstoltatás maradt el...)
Viszont környéken persze két szopi között szoktam sétálni, s nem tudom előre, h mikor :) De majd kitaláljuk, beszéljétek meg, h mi legyen!

KépKép
zsiraf
 
 


Dharma?

KépKép
orsicsaj
 
 


ja, az önkorm. előtti parkot elvileg felújítják, oda ne menjünk - olvastam újságban, meg pár hónapja is le volt már egy része zárva.
Viszont újság szerint tök hiper szuper park lesz majd, mindenféle játszótérrel, szóval majd mehetünk, ha kész lesz, s gyermekeink is belenőnek a játszóterezésbe! :)

KépKép
zsiraf
 
 


Dharma ügyes légy hétfőn a vizsgán!
Aztán nehogy megint annyira stresszelj, mint ahogy múltkor írtad! Örülj, hogy alhatsz! ;)

KépKép
zsiraf
 
 


Dharma hogy sikerült a vizsga? Már nagyon izgulunk...

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Igen,bocsánat :oops: Ez a fránya stressz,persze nem úsztam meg. De hivatásos lettem :D Juhuuuuu!!!! :D Nagyon köszönöm a drukkokat és,h nem felejtettétek el!!! :D
Pedikűr 5-ös,manikűr+műköröm 4-es,mert véletlen rosszul mondtam vmit meg persze pont azt a tételt húztam,amit nem akartam :oops: De szép lett,jó lett :D Két körmöt kellett pirossal lakkoznom. Jött a tanárom,h "Na,csináljam már meg,mert értékelni akarja a manikűrt!" Nekem meg úgy remegett a kezem,h nem tudtam egyenesen húzni az ecsetet :oops: 3* ugrottam neki,de meglett :D
Alvással most nem volt gond. Vasárnap osztálytali volt,amit már nagyon vártam. Pár sör után úgy aludtam,mint a bunda :D

No,akkor találjátok ki,h mi legyen :D Én próbálok mobilis lenni,csak annyi,h Maja minden nap délelőtt alszik,tehát akkor nem indulnék neki. Meg csütörtökön pajzsmirigy uhura kell mennem,az kilőve :oops:

Bkv: mivel nekünk autó nuku,így mindig azzal járunk. Igazából azért nem is maradnék itthon,h valakire várjak,aki elvisz,mert akkor itthon ülhetnék,Majának meg kell a társaság
:oops:
Az emberek segítségére meg soha sem várok,mert 10-ből 1,aki nem elfordítja a fejét vagy gyorsan lesiet a járműről,h még véletlen se kelljen segíteni :twisted: Szóval ezen sem akadok már fenn. Vagy a hátamon van a gyerek,vagy egy extra könnyű babakocsiba,amit még dönteni sem lehet. Persze ezt viszont már csak akkor szerezhettem be,amikor már biztosan ült Maja,de ahogy látom Lilinek már nagyon megy az ülés :D Szóval egy 5000 ft-os tilitoli babakocsi csodákra képes :D

dharma
 
 


Gratulálok Dharma!
Szal a csütörtök is kilőve :-)
Nekem közben jó lett a szerda is, a péntek viszont már nem.
Mit szóltok a szerdához?
Viszont most már gyorsan ki kellene találni, hogy hol találkozzunk, mert a "döntsétek el" helyszín nem elég pontos :-)
Sajnos én nem ismerem annyira a kerületet, ezért csak azokat a helyeket tudtam javasolni, amiket már írtam, más javaslat pedig nem jött...

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Gratula Dharma!
Én már úgy szerveztem mindent, h veletek megyek csütörtökön, ergo már nem jó a szerda, bocs :)
De talizzatok nyugodtan, ha gondoljátok!
jövő hét még asszem üres, de akkor már tényleg legyen egy fix nap... :) Mondom, én most is így kezeltem a csütörtököt... ;)

majd próbálok még írni, most mennem kell...lefordul a szőnyegről...ezzel kapcsolatban is kérdeznék...

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Nem egyszerű közös programot szervezni ennyi elfoglalt kismamának :-D

A helyszínnel kapcsolatban ma megvilágosodásom támadt. Mi lenne, ha az Imre utcai HÉV megállónál találkoznánk, és sétálnánk az Erzsébet ligetben, és a környékén, ahol szép régi villák vannak? A séta végét pedig megkoronázhatnánk egy sütivel/fagyival/jeges kávéval a Beatrix cukrászdában, ami ott van a megállónál. Na?

Az időponttal kapcsolatban sajnos tényleg elég későn jeleztél vissza Dharma. De én persze nem szólhatok egy szót se :oops:
És ha találkoznánk csütörtökön is és jövő héten is? (Aki jön, jön alapon)
Ági te mikor érsz rá? Ekkora túrára azért vállalkoznál, nem?
A jövő hét kinek milyen?

Ági nagyon eltűntél, remélem nem sértettelek meg a "levegőbe beszélős" megjegyzésemmel? Ha igen, akkor mea culpa, nem volt szándékos. Néha elkap a hév, és nem gondolom elégé át, hogy mit írok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsicsaj 2010.06.29 20:21-kor.

KépKép
orsicsaj
 
 


Nem tudtam sajnos korábban szólni,mivel ma láttam a dolgot,uhura meg másfél hónapja jelentkeztem. De persze nekem jó a köv. hét is. Ha meg most taliztok,akkor jó mulatást!!! :wink:

dharma
 
 


Sziasztok!

Orsi, a helyszín ötlet szupi, köszi.
(Mondjuk ha Ági nem jön, mert eltűnt, akkor lehet Gödöllő is...)
S mehetünk tőlem csütörtökön is, ha nem gáz Dharmának, aztán beszéljünk meg egy jövő heti időpontot, ami már tényleg jó mindenkinek! :)

A bkv, autó témára még én se írtam: múlt héten voltam vele hordozva, tehát bkv, Nyugatinál (szóval nem közel), tök jó volt, odafele nézegetett, visszafele bealudt. Mondjuk a nődokinál meg el volt kényeztetve, jól érezte magát.
Én amúgyse lennék kocsi párti, bár mióta pocakosan építkeztünk, sokszor kellett vezetnem, de nem...
Aztán voltunk Nyugatinál kocsival is, ügyintézni apával. Persze ez Nórának (sőt nem csak neki :) ) eleve kényelmetlenebb volt, csak mentünk ide oda. Hazafelé már egyedül kellett hoznom (apa el munkába), s hát elég szörnyű volt, h ordított, s nekem vezetnem kellett. Pedig szopit kapott előtte. De meleg is volt, stb.
Szóval most a melegben lehet, h én is meggondolnám a Gödöllőt kocsival.
Én holnap amúgy azért nem érek rá, mert mennem kell oep-be, de fentiek miatt nem tudom mi lesz, el merjek-e indulni vele a 30 fokban kocsival. Valszeg inkább magamra kötöm, s metro, még mindig jobb lesz...(a kocsinak az az előnye, h van hová lerakni, meg akár szoptatni is.)

Amúgy meg ez olyan dolog, hogy ha az embernek meg kell oldania, akkor megoldja. Ahogy Dharma is írta. Persze otthon is lehet maradni, de azért az nem túl jó hosszú távon. (vagy otthon hagyni a gyereket, ha nem miatta megyünk, s van kire hagyni). Én inkább megyek, s Nórának is általában jobb, ha megyünk. Még a fent említettek ellenére is :) Meg kell ismerkednie a világgal. :)

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Bocs-bocs az eltűnésért, de nem tudtam jönni, sok volt az esemény.

Orsi, dehogy sértődtem meg, értem én a viccet.. ;) Amúgy helyszín szempontjából nem lennék vmi jó, mert éppen csak a mi környékünket ismerem... A csütörtök jó nekem is, holnap nődokihoz van időpontom. A program tetszik, Imre utca egy megállónyira van tőlünk. Most legalább már sejtésem is van, merre lehet Erzsébetlige... :o) Azt javasolnám, hogy ebéd után menjünk, ez gondolom, nagyjából mindenkinek olyan 1-f2 körül lenne. Az uzsit tudom magammal vinni, ha hosszabbra nyúlik.

Holnap este még rá tudok nézni a netre, napközben csütörtökön már viszont egyáltalán nem, úgyhogy, lszi, ha lehet, akkor holnap estig fixáljuk. Azt is, persze, hogy legyen-e csütörtök, v jövőhét!

Ági
molnaraggi
 
 


Szia Ági!
Örülök, hogy előkerültél!
Végülis jó nekünk az 1 óra, bár akkor elég erős az UV sugárzás és a hőség.

Szerintem beszéljük meg izibe a jövő hetet is, nehogy Dharma úgy érezze, hogy mellőzzük. Nekünk hétfőn csak délután jó, a szerda valószínüleg nem jó, a többi nap egyelőre O.K. Zsiráf azt írta, hogy teljesen ráér a héten. Dharma, Ági, nektek bármelyik nap jó? Péééldául kedd délután?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsicsaj 2010.06.29 20:30-kor.

KépKép
orsicsaj
 
 


Akkor inkább délután, 4-f5 körül csütörtökön? Nekem úgy is jó!

Jövőhetem sűrűbb, arról nem tudok most nyilatkozni....
molnaraggi
 
 


Eredetileg én is a 4-f5-re gondoltam :-) Zsiráf?

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

jaj de jó h Ági is előkerült!

Ok, menjünk csütörtökön délután. Én van, h 2-kor etetek, de aztán 5-körül is :) (de olyan is, h délben, s aztán 4-5... Meg olyan is, h 3...), mi lenne, ha csak 2 után indulnánk, már a napsütés miatt is. Viszont még 5 előtt, h ne kelljen rögtön etessek...5 körül már van, h Nóra is valami gyümit eszik csak (cicizik is, de nem sokat evett ma pl, szval talán kibírja anélkül), tehát azt meg tudjuk az említett kávézóban oldani. Bár a szopit is, ha nagyon kell. Na szval nem vagyok egyszerű, mert végülis ha 3 kor eszik éppen, akkor a 4-es tali pont jó lenne... :) SMS-es egyeztetés dél körül?

Jövő hét: keddet azért mindig fenntartom a jógának - főleg, h ma vettem újra bérletet is. (Mióta nincs Ringató, újra járunk.)
Amúgy kb. jó vagyok bármikor, mondjuk pénteken inkább nem, mert akkor itthon van apa.

KépKép
zsiraf
 
 


Hjajj, Zsiráf, ez így nem eccerűűűű. :o))) Orsinak igaza van, a déli órákban elég nagy a meleg, én ezért szavaznék a 4 körüli talira.

Jóga? Hol, mikor? Én is mennék már mozogni, de a neten nem igazán találtam semmit a kerületben.. Van itt babás-mamás foglalkozás is?
molnaraggi
 
 


Zsiráf jó a napirendetek :D :D Talán megpróbálhatod úgy csúsztatni az etetési időpontokat, hogy mindig egy fél órával korábban kezded. De persze ez csak akkor válik be, ha Nóra akkor is hajlandó enni, ha nem éhes...
Végülis részemről bármikor lehet délután, mert max leülünk egy padra, és ott kapja meg Benedek az uzsit a babakocsiban.

Akkor próbáljuk meg jövő héten ugyanígy a csütörtök délutánt? Dharma?

Én babás tornára már elég régen kinéztem a BBGo-t (www.bbgo.hu), de sajnos pont annyira van messze, hogy mindig lusta vagyok nekiindulni, inkább itthon tornázom...

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

jövő héten én még mindig megpróbálok alkalmazkodó lenni,mert a délelőtti alváson kívül mobilisabbak vagyunk sztem,nekünk igazából jövő héten csak csütörtöktől nem jó,mert utazunk. Viszont azon gondolkozom,h amennyire szép,parkos kerület annyira nehéz itt jó helyet találni :? Nálunk viszont sok van. Van itt egy nagyon jó kis játszótér,de ez a kerületnek igen-igen széle. Az Erzsébet-liget jó ötlet. Ott is van egy jó kis játszótér.

dharma
 
 


Sziasztok!

Amíg nem volt hozzátáp, majdnem mindig 8,11,2,5,8 volt a rendünk. (s ezen belül szopik előtt aludt általában, s akkor sétáltunk.) De egyrészt ahogy elkezdett később kelni hajnalban, másrészt hozzátáp, nagyon változik. De mivel jó is, ha néha ritkábban eszik végre, nem etetem meg, mert lejárt a kb. 3 óra. (eddig se, de eddig éhes volt már ;) )

De tényleg meleg van, s viszont a fentiek mellett azért az igaz, h 5 körül eszik N. Ha nem alszik éppen, akkor még meg is etetem hamarabb, ha esetleg "kibírná" fél6-6-ig, akkor is mondjuk fél 5- 5 kor, mert úgyis 8 kor van esti program. Szóval akkor talizzunk 5-fél6 inkább, mit szóltok? Vagy én akkor csatlakozok, ha még vagytok.

Amúgy a "nem egyszerűségre" annyit, h én gyerek mellett megtanultam, h nincs semmi kőbe vésve. De én egy pontos emberke voltam, sőt vagyok, ha valami "nagy" program van, mindig ott vagyunk pontosan.
De pl. egy környékbeli anyukával úgy működik nálunk, h telefon, ha indulunk sétálni, aztán vagy csatlakozik a másik, vagy nem, ha éppen más fázisban van a gyerek. De jó ez így, mert ha éppen lent van mindkettőnk, akkor legalább nem kerüljük el egymást.

De a mi talink persze nem ilyen, én is megpróbálok alkalmazkodni, ezért átgondoltam, s nekünk jó lenne ez a fél 6. Vagy majd nem megyünk. Vagy talizzatok amikor terveztétek (fél5?), s vagy megyünk akkor, vagy később csatlakozunk. Mondjuk most 5-kor csak almás krumplit evett eddig, de nem akarom, h miattunk rögtön a séta elején megálljunk...
Nálatok mikor van uzsi?

Ma egész hamar megjártuk oep-et (metroval), délre itthon 1-fél2 evett, s aludt 4-ig. Na ilyen ritkán van, de nagyon jó volt ez így! :)

KépKép
zsiraf
 
 


6 körül kell legkésőbb haza indulnom, mert vacsorát is kell csinálnom, és nálunk 7-kor van a fürdetés.

A fél 4 vagy háromnegyed 4 nem jó? Szerintem akkor hazaérnél 5-re Zsiráf. Benedek 4 körül eszik, de mondom ő bárhol tud, mert nem szoptatom napközben. Ági?

Jövő hét hétfő délután?

KépKép
orsicsaj
 
 


Lili is 4 körül eszik, de én is meg tudom oldani a babakocsiban.

Orsi, tudsz küldeni egy sms-t, ha eldől, mikor talizzunk? Akkorra odamegyek az Imre utcához! Köszi nagyon!

Ági
molnaraggi
 
 


Persze
orsicsaj
 
 


Én is meg tudom oldani a babakocsiban, vagy padon, csak nem akartam "zavarni" a sétát. De jó, legyen fél 4, aztán majd esetleg mi is eszünk veletek 4 körül. Legalább éhesek nem lesznek utána a gyerekek :)
Igen, nekem is úgy tűnik, jövő héten a hétfő délután lenne a jó. Szóval már mi is olyan "gyakran" talizunk, hogy működhet aki jön, aki nem alapon is...
Orsi, majd hívlak, vagy SMS, ha esetleg később csatlakoznánk mégis...vagy hétfőn találkozunk, ha valami nagy probléma lenne!

KépKép
zsiraf
 
 


Jó mulatást lányok!

dharma
 
 


Köszi Dharma!
Akkor fél 4, és találkozzunk a Veres Péter másik oldalán a CBA előtt, mert ott biztosan van árnyék.

Dharma akkor neked jó a hétfő délután, ugye? Ági te majd gondolom jelzed, hogy jó-e, ha már tudod.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Örültem a talinak! :) Lili egyébként nem aludt el, csak a fürdés és kaja után zuhant mély álomba.

Valami még eszembe jutott: ti adtatok már kekszet/kiflit/babapiskótát/bármi rágcsálni-, szopogatnivalót a bébinek? Én egyszer-egyszer próbálkoztam kiflicsücsökkel, meg babakeksszel, de mindig az lett a vége, hogy egy nagyobb darabocska került a szájába, amitől köhögött és öklendezett, én meg nagy frászban próbáltam kihalászni a szájából, persze sikertelenül. Az a szerencse, hogy igazából nem volt sosem nagy darab, csak gondolom váratlanul érte és nem szopogatta, hanem inkább nyelte volna. Ti ezt hogyan oldjátok meg..?

Ági
molnaraggi
 
 


Dharma? Hétfő?

Ági, én még nem adtam ilyesmit a kezébe.
Bár az alma nálunk úgy kezdődött, h nagyon nézte mit eszek, s hagytam, h behúzza a szájába :) S azóta is mindig. Nyalogatja, csikargatja benne a kis fogát, nagyon szereti. Persze figyelem, mekkora darab jön le...

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Milyen volt a tali?

Nekem jó a hétfő azt hiszem. Majával is már minden ok.

Rágcsa témában nem nagyon tudok segíteni,mert Majának szerencsére ezzel nem volt gond,nagyon ügyesen eszik már elejétől kezdve. Mondjuk én banánnal kezdtem,mert az jó puha és jól lehetett harapni. Mindenesetre azt vettem észre pl barátnőm kisfiánál is,h minden baba más. Náluk kellett a kisfiúnak idő mire "megtanult" darabosat,harapósat enni. Kb mostanra érett be és 14 hónapos. De megtanulta!

Jó éjszakát!

dharma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: