Új privát üzeneted érkezett!

Gabi!

Köszi a válaszokat. Jó utat nektek, vigyázzatok magatokra, és egy kalappal a vizsgára!

Kati!
Merre vagy? Megvolt az oltás?
Bizti azért nem jelentkezel, mert készülsz a szülinapra.

Jó hétvégét Nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy Rátok török!
Szeretnék egy távmunkát a szíves figyelmetekbe ajánlani!
Köszi, hogy megnézitek!http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=118983&post=436153#POST4361 53
Buda Krisztina
mazsola_muzsika
 
 


Sziasztok!

Kati, Gabi merre vagytok?

Gabi sikerült a vizsga és a hosszú hétvége?

Kati!
Hova tüntél? Sikerült a szülinap? És hogy viselitek az ovit?

Jelentkezzetek!
andi71
 
 

 
 

sziasztok!
jajj nagyon el vagyok havazva..meg annyi minden volt, hogy energiám nem volt irni....
szülinap megvolt...jól sikerültKép Ákos kapott egy kalózhajót nagyon oda van érte...meg nagyon szép "gyertyástortája " volt..ő igy hivjaKép)
oltást nem kaptuk meg csak majd most csütörtökön...mert állitolag nem mindegy...
de ma már voltunk oviba..nagyon élvezte nem mondta egy hanggal sem, hogy nem akar ott maradniKép)
bár 10körül haza kellett hoznom, de azt mondta holnap is megy szívesen...
most neki kell állnom takarítani, holnap jönnek anyosék és uszik a lakásKép(
oá katianyu
pár kép azért még belefér
Kép
ilyen volt
Kép
ilyen lett
katianyu
 
 


Sziasztok!
Hogy telt a hétvége?
Mi megvagyunk, és nagyon jól vagyunk!
A vizsgám -úgy érzem- sikerült. (és akkor ez volt az utolsó ebben a félévben)
Ma voltunk NST-n Zeg-en, és nagyon izgi volt. Valami kütyüt szereltek a hasamra, és fél órán keresztül hallgattam a babácska szívhangját, amit egy gép folyamatosan rögzített, és nyomtatta ki egy lapon. Nekem eközben egy gombot kellett meggyomnom, ha rúgást, mocorgást éreztem, és azt is jelölte a gép. Akkor, mikor ezt éreztem, mindig kiugró volt a szívdobbanás is...
Ez az okos gép jelezte a keményedéseket is, kérdezte is a kezelő hölgy, hogy érzek e már fájásokat, mert a gép jelez ilyesmiket. Hát, még nem nagyon érzem:-)

Andi! Van új infód doki-ügyben? A Goldfinger ma is nagyon rendes volt, de sajnos elhívták egy sürgős műtéthez, így az amniocentézisről nem tudtam érdeklődni. De megyek jövő héten is...

Kati! Ákos jól megnőtt, először meg is lepődtem az első képen, hogy ki lehet ez a kislegény. Látom volt nagy öröm a tortánál:-)
Gondolom, ha így visszanézed a képeket, irtó gyorsan elrepült ez a pár év, nem?
Kistesó mikor lesz?

Pusz: Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Kati!
Örülök, hogy jól sikerült a szülinap. Tényleg jó nagy lett már Ákos. Igazi nagyfiú. Főleg, ha ilyen okosan viselkedik az oviban. Biztos később sem lesz gond vele. És veled mi lesz? Visszamész dolgozni?

Gabi!
Gratula a vizsgádhoz és a kislányodhoz is. remélem ilyen korban majd én is ilyen jókat fogok írni.
Doki ügy...
Már sok mindenkit kérdeztem. A Kádasi doktornak és a Kovács doktornak van a legtöbb szavazata. Egy infó jött a Vass Csaba dortorra, de állítólag nagyon jó ő is.
Közben a sógornőm barátnője már be is ajánlott a főorvosnak. Ezek után nem hiszem, hogy van más választásom. Majd meglátjuk. Szerinted?

Képzeljétek!
Ma annyira émelyegtem, hogy eddig még egyszersem. Már reggel úgy ébredtem, és hiába ettem. Eddig ez segített.
Elmentünk a férjemmel a Tescoba vásárolni, de minden büdi volt, meg egyszerűen rosszul voltam.
Erre a Gyuri rakott káposztát kért. Hát ne tudjátok meg! Bbbbbrrrrr....

Szép estét nektek!
Andi
andi71
 
 


sziasztok!
Andi: az émelygés és hányinger ellen egyetlen dolgot tehetsz...nekem Ákossal nagyon sokáig volt(sokat hánytam is) amig nem mondta a védőnő, hogy igyak olyqan hideget amit csak a torkom elbír. Szoval pakold tele a hűtőt jéggelKép) a torkodra azért vigyázz!! de a hideg megnyugtatja a gyomrod.

Ákos nagyon ügyes az ovibanKép) ma már délig ott volt..és visított, hogy nem akar haza jönniKép)
Oltást nem kapta meg a mult csütörtökön Kép holnap viszem ...pénteken nem is megy oviba..Kép

Én most kicsit nagyon fáradt vagyok...sürű volt ez a hét nagyonKép most mentek el anyósék..ma voltak Ákost felköszönteni...ami lehet minden összejött a párom sem volt jól a multhéten...nekem tegnap megjött és ugy görcsöltem mint anno 14 évesen...a derekam is beállt...de a lakás végre rendbenKép)

szóval zajlik az életKép)

Gabi gratula a vizsgádhoz!Kép))
vigyázz magatokra főleg, hogy jön a tél (állitolag)

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!
Andi! A dokikat, akiket ajánlottak, nem ismerem, csak a nevüket hallottam. A főorvossal kapcsolatban az a véleményem, hogy v.mi oka csak van, hogy ő a főorvos.(?) Szakmailag -remélhetőleg- tényleg rábízhatod Magatokat. Talán egy kicsit attól tartanék, hogy -a beosztásából kifolyólag- lesz e elég ideje foglalkozni velem...
Kívánom, hogy a végén elégedett legyél a döntéseddel (bár a hangsúly igazán nem ezen van, bízz magatokban, hogy nem lesz semmi gond!!!)

Kati! Most ez jól összejött Neked! A karácsonyi ünnepek után ilyen hamar újra egy nagy ünnep! Gondolom eleged van a konyhából!
Azért pihenj is egy kicsit!

Gabi
ngabi
 
 


Képzeljétek, tegnap este olyan görcseim voltak, hogy azt hittük éjjel mennünk is kell a kórházba. Péter meg is ijedt, hogy ő még nincs felkészülve, így gyorsan elolvasta a Várandós anyák könyvében a szülésről szóló fejezetet.
De aztán nagy nehezen elaludtunk, és mára mintha elfújták volna.
Kati, Neked is voltak jósló fájásaid?
Olvastam olyat is, hogy valaki még a kórházba is bemegy, annyira meggyőzőek a jelek, aztán hazaküldik, hogy téves...
Szóval ez van. Azért a kórházi cuccot gyorsan összeraktam, és a kiságyat is elkészítettük:-))

Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Csak most olvastalak. Próbáltam visszaszámolni, hány hetes is vagy. Kb. 38-39? Akkor Már tényleg készülnöd kell. de jó neked!
Sajna nekem ilyen tapasztalataim nincsennek, nem tudok neked segíteni. Remélem még tudsz jelentkezni. Drukkolok Nektek.

Kati!
Remélem már sikerült magadat kicsit kipihenni. Meg a párod is már jobban van. Jelentkezz!

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Hát nagyon eltüntetek!

Gabi mi újság? Otthon vagy? A férjed nem tud nekünk írni? Én nagyon szorítok nektek!

Puszi
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Még itthon vagyok:-)))
De már alig várom a nagy napot!
Tegnap itt járt a Védőnő, és tőle is újra meghallgattam a "jeleket"... Elméletben már nagyon jól megy:-)

Veletek mi a helyzet?
Kati, nagyon eltűntél! Remélem minden rendben!
Andi! Voltál már a fődokinál? ???

Gabi
ngabi
 
 


sziasztok!
összekapom magam és írok egy kicsit!-Kép
kicsit nagyon zajlik az életem...ritkán van nyugis időm..akkor meg belépek a chatbe aztán hipp-hopp már robogok is továbbKép
Ákos beszoktatása mégem lett fenékig tejfelKép
amennyire akart menni az oviba és első héten imádta..most annyira nem akar menni Kép Minden reggel balhé van, de mondja az ovónő, hogy ez csak nekünk szól , mihelyts elmegyünk már semmi gond! Ma első nap, hogy ott is ebédel.
a volt munkahelyemet intéztem, egy csomó dolgot kellett vásárolnom is Ákosnak...tegnap meg beültem a munkaügyi hivatalba..potom 3 óra várakozásKép
ugyhogy tegnaptól hivatalosan is munkanélküli vagyok . Ami jó a dologban, hogy be akarnak iskolázni...elvégezhetek egy intenziv német alapfokot és ők fizetik!
Persze elvben már van melóhelyem, de csak majd valamikor Márciusban tudok kezdeni...ha a tanfolyam tovább tart akkor is megvár a meló.
Kár, hogy nem angol, de az csak Zegen lenne és azt nem fizetnék ki nekem...mert szerintük keszthelyen a németre van szükség....de ez van aszem megcsinálom...egyre nagyobb kedvem van hozzá.
Csibének lassan itt a félévi bizi...hát inkább nem dicsexek veleKép)..de lesz ez még jobb is..(remélem)...
Na ugy volt ma pihinap ..csak 12,30ra kell mennem Ákosért erre apci hazacsörgött, hogy jön nem sokára...örülök neki, de nem ártana egy kis pihi.

gabi: hidd el tudni fogod mikor kell indulnodKép) és ne aggodj egy csodás élmény vár rádKép

Andi: remélem az émelygés, hányinger már nem kínoz..vegyél vissza kicsit a tempoból! nem most kell megváltani a világot!
vigyázzatok magatokra meg a pocilakokraKép
Gabi a párodnak mutasd meg, hogy a társalgot hogyan kell használni!! nehogy lemaradjunk a NAGYHÍRRŐLKép)

pussza katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy mindegyitek jól van.

Képzeljétek egy napig nem volt netünk, mire megcsinálták tegnap, nem volt babanet. Már azt hittem lemeradok a nagy hírről Gabiéknál.

Gabi!
Nagyon drukkolok Nektek. Mire is vagy kiírva? A férjed jelentkezzen ám a hírekkel!
Még nem voltam Zegen dokinál. Holnap megyünk Tapolcára, én úgy tervezem, hogy jövő héten mennék Zegre. A védőnő szerint a 12. hét előtt ne menjek dupla vizsgálatokra. De képzeld! Nem a fődoki lesz mégsem. Egyébként ugyanúgy gondolom én is mint te. Helyette a Kádasi dr-nál próbálok időpontot kérni. Majd meglátjuk. Beszámolok. De mire is vagy kiírva?

Kati!
Örülök, hogy nincsen nagy gond. Sajnálom, hogy megszünt a munkahelyed. Nekem is január 28-án megszűnik. Lejár a 365 nap tp. és utána egyből megszűnik a munkaviszonyom. Hát nem nagyon tudom, hogy alakul majd utána.
Az émelygés igazán nem gyötör. Az az egy nap volt nagyon rossz, de már másnap megettem a hordós káposztát, ami előtte nap nagyon büdi volt. Szóval ilyen torkos vagyok. Igazán semmilyen rossz tünetem nincs. Holnap megyek uh-ra remélem minden ok lesz.
Próbálj pihenni.

Puszi Nektek!
Andi
andi71
 
 


andi: ha itt vagy gyere be a chatre
katianyu
 
 


Andi!
terhesen nem rughatnak ki!!! csak fegyelmi eljárással bocsáthatnak el...de ahoz nagyon komoly indok kell!!!
katianyu
 
 


Kati!

Köszi. Tudom én is, de elmondom a storit.

Tavaly mikor terhes voltam már az 5. héttől véreztem. 2004.jan.08-tól tp-en vagyok. Vettek föl helyettem valakit. Mikor elment a baba, azt mondta a főnököm, aki egyébként egy vállalkozó és viszonylag rendes, hogy akkor visszavesz, ha meg sem próbálok teherbe esni. Na nekem ez kezelés nélkül nem nagyon menne, meg amúgy sem mondtam volna, hiszen még nincs gyerekünk. Szóval tp-en maradtam, de most lejár a 365 napom, tovább nem lapok ellátást, viszont munkahelyem sincs, így marad a munkanélküli. Ennyi a történet, nincs mit tenni. Állítólag munkanélküliről menve szülni, meg nem jár gyás. Most járok utána a dolgoknak.

Te erről tudsz valamit? Köszi a segítséget.
Andi
andi71
 
 


Andi: munkanélküli segélyről...gyes-re tudsz menni...ez a mindenkori nyugdij minimum összege jelen pillanatban 22 000 ft.

Nem egészen értem ezt a melohelyi dolgot....mert ezt nem a főnököd dönti el...ha még alkalmazásban vagy...táppénz alatt kirugni sem rughatott ki...szoval, ha a cégnél bejelentett vagy , nem szakithatja meg a munkaviszonyodat!!
valami TB szakértő tanácsát kéne kérned...mert nem tudom, hogy ebben az esetben nem-e lehet meghosszabbitani a TP ellátást!

a GYES-re mindenkép jogosult vagy!!!

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!
Na, délelőtt jártam itt, aztán most meg csak kapkodom a fejemet, úgy beindultatok.
A táppénz és a GYES témához nem sajnos nem tudok hozzászólni (egyelőre), remélem nekem a munkahely tudja intézni a GYED-et, és minden rendben lesz. De azért ennek mindenképp érdemes alaposan utánajárni, ne hagyd magad!!!
Kati, a nyelvtanfolyam szerintem szuper! És a némettel sincs semmi gond, én is tanultam, és talán tényleg jobban hasznosítható errefele, mint az angol. (Nekünk pl. német szomszédaink vannak. Csak azt sajnálom, hogy nem beszélek jobban, meg hogy évente csak kb. 3 hetet töltenek itt.)

Amúgy 29-re vagyok kiírva. Még 10 nap. Egyébként nagyon jól viselem, semmi gondom nincs szerencsére, csak már nagyon-nagyon várom!!!
Holnap megyünk újra NST-re...

Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Megtudtam valamit a gyesről Majd este leírom, mert most megyek aludni.
Ma voltunk Tapolcán, 3 cm az ülőmagasság. Minden ok és oda többet nem kell mennem. Már csak Zegre.

Gabi!
Megnéznéd, hogy ez a méret mekkora terhességnek felel meg. A doki most azt mondta megfelel a korának 9-10. hét. Már tisztára kiidegel. Milyen okos könyved van egyébként?
Neked már nem sok van vissza. Nagyon drukkolok, hogy minden simán menjen és gyorsan. DE JÓ NEKED!!!!

Kati!
Szerintem is jó a tanfolyam ötlete. Este jövők azzal amit megtudtam. Kiváncsi vagyok a véleményedre.

Puszi Nektek!
andi
andi71
 
 


Andi!
este kb 20-ig fél kilencig leszek chat-en, ha akarsz tudunk beszélni onléine...szkatianyu néven vagyok fent!

Ha akarsz valami könyvet a terhességről én a KISMAMÁK NAGYKÖNYVÉT ajánlanám..benne van minden amit a terhességről érdemes tudni és aztán a babaápolásról, betegségekről,és rengeteg informácio a a ksigyerekekről!!!..nem olcso ,de mivel egy nagyon jól összefoglaló könyv én ezt ajánlanám!

este dumálunk, ha minden jol megy..pá

katianyu
katianyu
 
 


Na, ez bosszantó... Írtam jó sokat, és mielőtt elküldtem volna, elszállt:-((
Ilyen még nem történt eddig.

Könyvem több is van baba-témában, de ilyen adatokat gyorsan a Terhesség hétről hétre címűben és a védőnőtől kapott Kismama Mintaszámban szoktam megnézni. Ennek van az elején egy jó kis összefoglaló. Ott ez áll: 8. hét- 1,5 cm, 9. hét 2,5 cm, 10. hét 3 cm, 11. hét- 4,4 cm, 12.hét- 5,6 cm stb.
Eszerint is minden stimmel, ne aggódj! Már most is olyan jó látni, igaz?! Hát még, amikor már meg is mozdul!!!

Az NST-t holnapra halasztottuk...

A GYES-dolog engem is érdekel!
Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Kati!
Bocs de tegnap nem jöttem a chat-re, mert ilyenkor a férjem bírtokolja a gépet.

Szóval...
Azt tudtam meg eg szakembertől, hogy a munkaviszonyom megszűnését követően, semmilyen biztosítási jogviszonyt ne teremtsek 31 napig. Utána egy hónapra jelentessem be magamat valahol 120000 ft-ra, és egy hónap után menjek munkanélkülire. Így ha a munkanélküliről megyek szülni, akkor jogosult vagyok gyásra és mivel a biztosítási jogviszonyom megszakadt, így a 120000 lesz az alapja, ami max.gyásra jogosít. Remélem értitek mit akarok írni.
Csak azt nem értem, hogy mikor tavaly nyáron egy másik szakembert kérdeztem, ő azt mondta a munkanélküli nem számít biztosítási jogviszonyak, így ha onnan megyek szülni, akkor csak gyesre vagyok jogosult egyből.
Szóval nem nagyon értem, de még valahol megpróbálok utána járni.
Bár könyvelő vagyok, de a tb nagyon messze áll tőlem.

Gabi, Kati!
Ti mit gondoltok erről? Ti hogy tudjátok?

Gabi!
Jól vagy? Várod már a szülést? Milyen érzéseid vannak vele kapcsolatban? Nem félsz?

Szép hétvégét Nektek!
Ja és mindkettőtöknek köszi az infókat!
andi71
 
 


Anyasági Támogatás- Ha az anya min. 4 alkalommal megjelent terhesgondozáson, összege 52.200 Ft

Terhességi gyermekágyi segély- Jogosult az anya, ha a szülést megelőző 2 évben min. 180 napig biztosított volt, összege a napi átlagkereset 70%-a

Gyermekgondozási díj- szülést megelőző 2 évben min. 180 nap biztosítottként, összege a napi átlagker. 70%-a, de max. 83.000 ft

Gyermekgond. segély- 23.200 Ft, a gyermek 3 éves koráig

A számok 2004-esek, idén talán emeltek rajtuk v.mit. Talán érdemes rákeresni az interneten: 1997. évi LXXXIII. tv.
Valahogy eszerint nekem nem minden stimmel, amit az ismerősöd mondott.

Gabi
ngabi
 
 


Délután kétszer is kidobott a gép, mióta megírtam a mai napról szóló beszámolómat (azóta csinálja ezt velem, mióta szervízben volt, és állítólag fel lett tuningolva, és plussz memóriát is kapott:-((
Ezután csak ahhoz volt türelmem, hogy a gyeses dolgokat begépeltem. Most újra próbálkozom:

Ma voltunk újra NST-n, ahol azzal a jó kis géppel hallgatuk a babó kiszsívét. Nagyon szépen szól! Utána a doki kielemezte a kinyomtatott lapot, ami már jó kis méh-összehúzódásokat is jelez. Aztán meg is vizsgált, a méhszáj rovatba 1111-es szám került, azaz már egy ujjnyira végig nyitva vagyok. Szóval kezd beindulni a dolog!!!
Doki: "Nem lepődnék meg, ha hétvégén még találkoznánk."
Erre talán kissé ijedt képet vághattam, mert hozzátette, hogy mindezt okozhatja a front is, és el is múlhat, de szerinte nem fogja kivárni a jövő hétvégét...
Már alig várom!!!

Délután meg beültünk a moziba egy filmre, ami nagyon jó volt, de olyan hangos, hogy hiába tettünk két télikabátot a hasamra, babácska majd kirúgta az oldalamat:-)

Andi, az NST közben bejött a Kádasi. Így már tudom, ki ő. Már sokszor láttam, de ma "lelestem" a nevét a névtáblájáról. Az volt rajta, hogy főorvos. Egyébként így külsőleg ő is nagyon szimpatikus. Mikor mész hozzá?

Ha holnap nem jelentkezem, az nem feltétlenül jelenti AZT, hanem csak azt, hogy visszavisszük a gépet "megnézésre"

Azért szorítsatok Nekem!!!!

Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Neked aztán most tényleg izgalmas napok következnek. Remélem minden ok lesz. Én nagyon szorítok Nektek!
Köszi az infót a Kádasiról. Egy kicsit megerősített, hogy talán jól fogok dönteni, meg talán el is fog vállalni majd. Jövő héten megyek kiskönyvért, aztán már hívom is. Majd ő mondja mikor menjek.
Ezekket a gyeses dolgokat én is így írtam, ahogy te gondolod. Csak az bizonytalanít el, hogy munkanélküliről menve szülni /ezt szépen írtam/ is jár e gyás. A 168 nap is így van ahogy írtad, csak ha ez meg van szakítva azzal a legalább 31 nappal, akkor más az alapja. Ez bizti, hogy így van mert a barátnőm tavaly nyáron szült és nála a következő volt. Már 10 éve ugyanott dolgozik és bejelentve 60000 forintra volt. A szülés évében megszíkították a munkaviszonyát, tehát egy hónapig nem volt sehol biztosított, utána bejelentették 120000 ft-ra és ezután kapja a gyást. Csak nála annyiban volt más, hogy ő nem munkanélküliről, hanem munkaviszonyból ment szülni.
Na ez egy kicsit bonyolult volt megint.

Remélem még tudsz írni a hétvégén, ha mégsem akkor a párodat kérjük meg. Légyszí!

Kati!
Merre vagy?

Szép hétvégét nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Én Zalában nőttem fel.Lenti mellett laktam,Nagykanizsán jártam középiskolába,most azonban már Budapesten élek. Néha ha időm engedi olvasgatok a neten,s örültem,hogy találtam itt is zalaiakat.
Andinak egy jó tanácsot szeretnék adni-remélem,hogy nem veszed tolakodásnak!
Olvastam,hogy elég bonyolult a munkahelyzeted.A Nők Lapja netes oldalán-www.nlc.hu- találsz egy olyan oldalt,hogy SZAKÉRTŐK,itt egy magát csak Szakbarbárnak nevező emberke-a mindennapokban TB ügyintézéssel foglalkozik -nagyon profi tanácsokat ad,ha elküldöd neki az adataidat. Szerintem nem veszítenél vele.
Májusban szültem a kisfiamat,de csak azt tudom mondani,hogy az ilyen dolgokban nem jó ismerősre hagyatkozni-a legbiztosabb szakembert kérdezni.

Minden jót!
monoka6
 
 


Andi!
Bocs, nem az nlc-n találod,hanem a www.csaladinet.hu oldalon.Már kissé fáradt vagyok.
monoka6
 
 


sziasztok!
Monoka6 nagyon rendes vagy, hogy vetted a fáradságot és írtál nekünk. Tényleg nem egyszerű dolog ez a gyed gyes...és ahogy én láttam az "illetékesek" igyekeznek minél kevesebbet kiadni...mintha a sajátjukat osztogatnák.
Én is csak azt tudom ajánlani amit Te , mindenképpen beszélj Andi valami szakemberrel...nekem is az egyik ismerősöm..a cég TBjét is ő intézi) ő intézett mindent. Ő TB ügyintéző.

Gabi!
Mizujs veled? még egyben vagy?KépMár nagyon kevés van hátra gondlom egyre türelmetlenebb vagy!!
Pihenj sokat!

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!
Monoka6! Üdv. a topikon! Hol laktál Lenti mellett? Mi Lentiszombathelyen...

Mi még egyben...
Nehézséget ugyan semmi nem okoz, nincs vizesedés, se sav, álmatlanság vagy hasonlók, de mégis egyre türelmetlenebbül várom!!!
Ma sétáltunk egy hatalmasat egy közeli erdőben. Gyönyörű idő van! (Pár hónapja meg még aggódtunk a januári szülés miatt az esetleges nagy hó miatt:-)

Remélem Ti is élvezitek a "tavaszt"! Lehet napoztatni a pocakot, meg a gyerkőcöket!

Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!
Monoka!
Üdv itt, és köszi a jótanácsot, tippet. Nekem szakember adta a tanácsot, de mindenképpen utánanézek, amit tanácsoltál. Melyik suliba jártál Kanizsán és kb mikor. Én Kanizsai vagyok jelenleg is.
Gyere máskor is!

Kati!
Jó hogy te is vagy. Mostanában nagyon ritkán jelentkezel. Remélem nem azért, mert nem szeretsz velünk beszélgetni. Ha Gabi kórházba lesz, meg babázik légyszi ne hagyj egyedül!

Gabi!
Örülök, hogy jól érzed magad és megértem, hogy már várod a nagy napot. Élvezd ki minden pillanatát. Addig meg jelentkezz!

Puszi Nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Még otthon vagy? Remélem most egy pár napot még vár a kislányod, nehogy anyucinak ilyen csúnya időben kelljen vele autózni a kórházba!
Drukkolok Nektek!

Kati!
Nálatok is szakad a hó és hordja a szél? Merre jársz?

Pusza
andi71
 
 


Sziasztok!
Hát, épp pár napja írtam a gyönyörű "tavaszról", most meg itt a gyönyörű tél... Innen bentről tényleg nagyon szép!
Még itthon vagyok. Ma van a nagymamám születésnapja, és szerettem volna neki örömet szerezni, hogy ma születik meg az első dédunokája, de már nem hinném... Azért talán pár nap késéssel is örülni fog neki:-))

Szép napot Nektek!
Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

délelőtt írtam nektek, elszállt és nem volt türelmem újra írni.

Nálunk pocsék idő van. Én szeretem a havat, de itt szélvihar tombol.

Gabi!
Mi újság? Még otthon?
Képzeld a babprojectos topikon Babus is most fog valamikor szülni. Neki már nagyon a finisben van úgy néz ki. Szorítok ám nektek.

Képzeld az idő miatt még mindig nem beszéltem a dokival, hátha azt mondja, akkor jöjjön holnap.
Voltam a védőnőnél, ő meg semmilyen vérvételre, laborvizsgálatra nem hív be, amit a 12. héten kellene csinálni. Azt mondta, majd a doki mit mond. Úgy tűnik, mintha senki nem merne vagy akarna velem foglalkozni. Szörnyű érzés.

Szép estét nektek!
andi71
 
 


Sziasztok! Mi még mindig itthon...
Este is fájt a derekem, és keményedett a hasam, már azt hittük, éjszaka indulunk, de megint elmúlt. Most nem is bántam: elég ijesztő lenne ilyen időben éjszaka bemenni.
A héten én is kihagytam a dokit, a tv-ben is mondták, hogy csak az induljon útnak, akinek feltétlenül kell... Én már csak szülni szeretnék bemenni!
Andi, a Védőnő nekem is mindig azt mondta, hogy majd a doki... Nem hiszem, hogy nem akar Veled foglalkozni, csak nem akar mást mondani, mint az orvos.

Amúgy a havat én is szeretem, csak az utak legyenek járhatóak!
Jó hógolyózást! A szánkókkal azért vigyázzatok!
Gabi
ngabi
 
 


Gabi!
Most beszéltem a dokival. Hétfőn du megyünk hozzá a magánrendelésre. Telóba nagyon szimpi volt. Úgy izgulok!

Ügyes volt a kislányod, hogy kivárta, míg elmúlik a csúnya idő. Ha hétvégéig semmi, akkor be kell feküdnöd?

Pusza
andi71
 
 


Sziasztok!
Még mindig semmi...
Ha még hétvégén se, akkor hétfőn megyünk Zeg.re, de azt nem tudom, hogy be kell e feküdnöm. Mikor erre rákérdeztem néhány hete, akkor azt mondta a doki, hogy majd akkor meglátjuk, de azt nem gondoltam, hogy elő is fordulhat, és tényleg kihúzzuk a végéig...
Amúgy még mindig nagyon jól vagyok, semmi panasz, és ha hiszünk az ilyen megfigyeléseknek, nem is ment lejjebb a pocakom. Sőt, teljesen fent van.
De mindegy, próbálok nem türelmetlenkedni:-)
Arra gondolok, hogy okos kislány, és ő tudja mikor kell kijönnie.
Csak már egy kicsit izgulok! (és percenként kapok sms-t v.melyik ismerőstől, hogy "na mivan? még egyben?"
A következő gyereknél már bölcsebb leszek: két héttel későbbre harangozom be:-)

Kati! Jól vagytok? Remélem Ákos nem beteg! Voltatok szánkózni?

Gabi
ngabi
 
 


http://velvet.hu/velvet/onleany/szul0127/

Érdekes...
Azt hiszem, valami ilyesmiben bízom:-))))

Kati, mik a tapasztalataid a témában? Orgazmus szülés közben?
ngabi
 
 


sziasztok!
Gabi
irtam neked ehez egy nagyon hosszut..kész litániát..Ákos jött üzenet ment a semmibe...remélem délután tudom majd nagyjából potolni!

Ákosom jól van...imádja az ovit..és őt is nagyon szeretik a csoportban...tök jó látni, hogy amikor megérkezik köré gyülnek a többiek és látszik, hogy örülnek annak, hogy megérkezett. Az ovonéni is nagyon szereti...mindig pusziszkodnak amikor megyünkKép még kicsit féltékeny is lehetnék, ha nem tudnám Ákosvelem is ugyanezt csinálja...rengeteg -énisszeretlek puszit kapok tőleKép)
szoval az ovi már nagyon megy nekünk!
Szánkozni nem voltunk, mert ha kicsit is fúj a szél Ákost kicsalogatni sem lehet...utálja a havat a hideget...amig meg jó idő volt addig pont oviban volt...de ott szánkoztak a többiekkel.
Nem ugy csibém alig várja, hogy hazaérjen és már megy is le csuszkálni!

bocsi, hogy mostanában ritkán irok, de nagyon be vagyok havazva...az uj meló-apa uj válalkozása-meg elég sokminden összejött, de igérem eztán igyexem.
Bevallom, ha van kis időm olvaslak bennetek..meg belépek chatre-ott hamar elmegy az idő-de onnan is csak leülök aztán szaladok pár kört a lakásba...szóval hosszasan nem jut idő ideülni.
Andi: remélem jól vagy! ebben a hülye időben csak módjával csatangol vigyázz meg ne fázz!!!

gyed gyes témához vissza: a babanet-hol mi- iránytű rovatában minden le van irva elég érthetően

pussz katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!
Kisbabám olyan jól érzi magát, hogy úgy döntött, még marad...
A héten még egyszer be kell mennem NST-re, és jövő hétfőn be kell feküdnöm, ha nem történik semmi. A szívhangja nagyon szép, és rengeteget mocorog, fájásaim is vannak, de persze rendszertelenek... Szóval februári baba lesz. Nem baj, én is februárban születtem:-)))

Andi! Mi volt a dokinál????
Kati! Örülök hogy jól vagytok! Ákos zabálnivaló lehet!

Pusz: Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek most jöttünk meg a dokitól. Annyira nyugodt, szimpi emberke, nagyon örülök hogy hozzá mentem. Nem uh-oz egyeltalán, ezért a héten még egyszer be kell menni a kórházba. Egy kis pici készüléken meghallgattunk a szivhangocskáját. Az enyém sem semmi, de az ővé lekörözi az anyuciét. De ez így jó. Szóval szerinte minden rendben. És ahogy ő mondta, meg az egész lénye alapján megnyugodtam én is..... Na azért van bennem egy kis félsz.

Gabi!
Örülök, hogy jól vagytok, de szerintem már szeretnél túllenni a szülésen, és ölelgetni a kislányodat. Úy szertenék ott tartani, ahol te!

Kati!
Tényleg zajlanak a napok nálatok. De az nagyon jó, hogy Ákoska ilyen könyen beilleszkedett. Te akkor most dolgozol?

Na megyek, mert az uram megcsinálta a vacsit.

Puszi Nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, éjjel 2-kor arra ébredtem, hogy komoly fájásaim vannak. Biztos voltam benne, hogy ez már az igazi, és vártam, hogyan válik rendszeressé és gyakorivá. 4-kor még ránéztem az órára, aztán valahogy elaludtam. Reggelig többször is fájásra ébredtem, de még mindig semmi:-(
Pedig milyen szép nap ez a február 2., és az idő is jó...

Tegnap meg nosztalgiáztam egy nagyot. Végignéztem az elmúlt 9 hónap emlékeit (orvosi papírok, uh leletek, felvételek, és az általam irogatott gondolatok egy kis könyvben...)
Hihetetlen, milyen gyorsan elrepült!!! Emlékszem, milyen vágyakozva néztem a védőnőnél várakozva a hatalmas pocakokat, és sürgetni akartam az időt...
Andi, tudom, hogy közhely, de tényleg észre sem fogod venni, és már itt is van a nagy nap! Addig meg élvezd minden percét!!!
Csak már az én Nagy Napom is itt lenne! Úgy igaziból!

Remélem holnap már nem jelentkezem!
Pusz: Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem nincs időm írni,inkább csak olvaslak Titeket.
Múlt héten egy napra Zalában voltunk,pont amikor esett a hó-a férjem pedig olyan időben ment tárgyalni Kanizsára. 94-98 közt tanultam Kanizsán a Mezőben és baksai voltam-most a kérdéseiteket is megválaszoltamKép)

Andi!

Szerintem a legfontosabb,hogy kíméld magad,tényleg ne csinálj semmit. Én a 26.héttől veszélyeztetett voltam,mert bármelyik pillanatban fennállt a koraszülés lehetősége. Attól kezdve itthon feküdtem-csak azért mert a kórház a szomszéd utcában van-és tényleg nem csináltam semmi mást,így a 41.héten megszületett a fiacskánk egészségesen.

Gabi!

Én csütörtök reggel ébredtem először fájásokra,és szombat délben 1-kor született meg a kicsink. Akkor úgy tűnt nagyon lassan múlik az idő,de érdemes volt várni- Ő tudja,hogy mikor kell jönnie.

Most megyek mert Heni elégedetlenkedik.

Minden jót!

M.
monoka6
 
 


Sziasztok! Most találtam rá erre a topikra, jó olvasgatni mások történeteit. Mi a 26. héten vagyunk, és mostanában a fiú utónevek könyvet tanulmányozom, elég tanácstalanul. Szerencsére még van pár hónapom dönteni. Érdekes, hogy a mocorgásokat csak egy-két hete érzem igazán, bár azt mondták, hogy korábban kezdődik, de nagyon-nagyon jó szórakozás!
Sziasztok.
maska27
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Még gyorsan kihasználom, hogy vagy. Remélem olvasol is.
Ma voltunk Zegen genetikai uh-on. A Horváth Zoltán volt a doki, és meglepett mennyire készséges volt. Minden kérdésemre válaszolt, sőt figyelmesen érdeklődött is. Mutatta a babó talpát, meg a kezecskéjét is lehetett látni. Úgy néz ki, hogy most még minden ok, és remélem, hogy így is marad. Megbeszéltün a Horváth dokival, hogy 4 hét múlva kedden is hozzá megyünk. Közben láttam a fődokit is, jó nagy hanggal bírt.
12+5 napos a babó, teljesen megnyugodtam, mert a naptár szerint is ekkora egy nap difivel. 64 mm és nagyon mozgott, aztán meg egyszer csak megállt, akkor már csak a nyaki redő volt vissza, és a dokinak meg kellett piszkálni, hogy jól meg tudja mérni. Annyira jó volt látni. A nyaki redő is rendben 1,9.
Szerintem is nagyon gyorsan múlik az idő, hiszen már mi is 3 hónaposak vagyunk, és úgy rémlik, mintha csak most próbálkoztunk volna.

Gabi!
Szerintem nagyon közeleg a Ti napotok. Remélem már nem kell sokat várnod és megölelheted a picurodat. Annyira jó neked. Ha megszületik a babód, akkor úgye a férjed tud jelentkezni? Kitartás!

Móni!
Örülök, hogy újra jelentkeztél. Köszi a biztatást. Próbálok pihizni, de most adóbevallok ezerrel. Azért vigyázok a babóra.
Én is a Mezőbe jártam csak sajna sokkal előtted. Én 85-89 között. Ebből is látszik mennyivel vénebb vagyok.

Kati!
Merre jársz?

Puszi mindenkinek!
Egy boldog Andi
andi71
 
 


Örülök Mindenkinek!!!! Jó, hogy kezdünk többen lenni! Sziasztok!
Andi! Az ultrahangos hírek nagyon jók! (Mindig alig vártam a következőt!) A Horváth doki velem is rendes volt, bár kicsit morgó medvés:-)
Kb. egy órája kezdenek rendszeressé válni a fájásaim: Még az is lehet, hogy este ebből indulás lesz!!!!
Ha nem jelentkezem holnap délelőtt, akkor tuti!
Szorítsatok!
Gabi
ngabi
 
 


Gabi!
Én nagyon szorítok Neked.
És kívánom, hogy holnap délelőtt vagy délután a párod jöjjön a jó hírrel.

Pusza
Andi
andi71
 
 


Sziasztok. Én a Zeg-i kórházban magzatvízvizsgálaton voltam, ki lehetett bírni, ráadásul első látásra szimpatikus orvosokkal találkoztam ott az alatt a rövid másfél nap alatt. Amúgy nagyon utálom a kórházakat, a 11-12. héten erős hányás miatt kellett befeküdnöm, remélem már csak a szülés miatt kell visszamennem.
Mostanában a 3D-s uh érdekel. Nem tudjátok, hogy itt Zalában hová érdemes menni, ahol elég részletesen elvégzik és kielemzik?
Sziasztok!
maska27
 
 


Szia Maska!

Üdv itt a csapatban. Örülök, hogy csatlakoztál.
Én is kanizsai vagyok és jelenleg Zegre járok dokihoz, ott szeretnék szülni. 12+6 napos terhes vagyok és pont tegnap voltunk uh-on. Én ajánlom Zeget is, mert van új gépük és a tegnapi doki úgy tűnt ért a kiértékeléshez is.
De ha neked ez nem szimpi, akkor decembertől van egy magánrendelés Keszthelyen. A dr Vizer Miklós csinálja az uh-t bejelentkezés alapján, és úgy tudom csak hétvégén.
Őt személyesen ismerem, Pécsről jár ide a bátyja rendelőjébe, és uh specialista. Sajna az előző terhességembe oda jártam és még Pécsen is nagyon jó szakembernek tartják. Nagyon tudom őt ajánlani. Ha érdekel a tel szám vagy valami más nyugodtan kérdezz. Én amúgy a 18-20. héten szeretnék majd hozzá menni.
Megkérdezhetem te mennyi idős terhes vagy és miért volt szükség a magzatvíz vizsgálatra? Egyébként kanizsai a dokid?

Andi
andi71
 
 


Gabi!

Nem jelentkeztél. Ez azt jelenti..........?

Drukkolok neked!
andi71
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: