Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit, a Pannonra gondoltal?Kép Mi is azt hasznaljuk es maximalisan meg vagyunk elegedve. Pedig en nagy telefonalos vagyok, es megis mindig olyan keves a telefonszamla. Tenyleg tudom ajanlani mindenkinek!!!
Ilka, nezem a Hireket, es Ratok gondolok! Benneteket nem erintett a tornado? Kép Vagy Ti masik Kansas Cityben laktok? Mar 40 halalos aldozata van a viharnak! Kép
Kulonben NAGYON orulok, hogy lassan, de kezd kialakulni a dolog "tarsasag szerzes", programok teren. De klassz!
Meg egy hely eszembe jutott: ha van Zany Brainy jatekbolt a varosban, erdeklodd meg, van-e gyerek-programjuk, mert mi oda is jartunk. Hetente 1x volt, es akkor a gyurmazastol kezdve, filmvetites, meseolvasas, sokminden volt a gyerekeknek.Meg meg is kinaltak innivaloval, cookieval (amugy ingyenes a program).Az, meg hogy ki lehet probalni az osszes jatekot, lapozgatni a mesekonyveket, belehallgatni a zenekbe, mesekbe, felulni a kisbiciklire,stb az termeszetes.
Nem tudom ismered-e (ismeritek-e) a
www.skyex.com-ot?
Ha bejutottal, kattints a Hungarians around the World-re, majd az Interestingre, es akkor talalsz egy listat orszagok, allamok szerint, magyarokrol. Kansasban jelenleg 7 ember iratkozott fel. Nem biztatlak, hogy talalsz feltetlenul olyat, aki hasonlo szituban van, illetve a kozeledben lakik, de hatha....En speciel nem jartam sikerrel..vagy rossz emberrel probalkoztam. Tenyleg azt nem irtad, hogy ismersz-e magyarokat a varosban?
En mar eljutottam arra pontra, hogy jo,jo szeretnek olyan IGAZI magyar baratnot (volt is,csak nemreg elkoltozott),de nem mindenaron!
Ti szoktatok jarni itt a chatre? Mi lenne, ha valamikor ott is osszejonnek (amikor az otthoniak alszanak)? En mar beneztem, vannak "amerikai" lanyok, en egy Philadelphiaban elo anyukaval beszelgettem.Igaz, hogy par ora (3?) idoeltolodas van kozottunk, de megoldhatjuk.Nos?
Ilka, en is szivesen elkuldom majd a telefonszamomat.Jo?
Nekem (is) a ferjem nemreg jott vissza Europabol, igy mi is "egyedul" voltunk. Meg lehet szokni. Annal nagyobb az orom, amikor a Papa megerkezik.Plane, hogy finom europai csokikat is hoz! Kép Kép Kép.
Most bucsuzom. Jo ejszakat! Nalunk meg gyerek az ido!Kép
Kachina
 


Kachina,

Jo, hogy visszajottel. Hat persze, hogy a Pannonra gondoltam. Egyszeruen imadom oket. Ez tudom furan hangzik egy telefontarsasaggal kapcsolatban, de tenyleg minden teren maximalisan meg vagyunk veluk elegedve. En rendkivul jo kapcsolatban vagyok a szuleimmel (sajnos van ugy, hogy csak ketszer latjuk egymast egy evben), minden nap vagy en, vagy ok hivnak. Apropo, Magyaro.-on lehet kapni egyfajta telefonkartyat amivel harmincvalahany (34?) Ft-ert lehet percenkent az USA-ba telefonalni. Azert az is sokkal jobb (!) a MATAV-os tobbszaz Ft-nal. Ha valakit erdekel, megkerdezem az Anyut, hogy mi a kartya neve. Ugy tudom, hogy minden postahivatalban beszerezheto.

Sajnos Zany Brainy uzlet nalunk nincsen, pedig tok jol hangzik. A SKYEX-rol sem hallottam meg, majd bekukkantok.

Magyarkent szerintem is nagyon nehez egy igazi baratnot talalni Amerikaban. A tipikus kezdet: How are you? Csak meg ne mond az igazat, mert ugyse erdekli! Sokszor feluletesnek tunnek az emberi kapcsolatok. Ez persze egy egesz konyvnyi tema...

En egyszer voltam a chat-en. Idoeltolodas miatt szinte teljesen ures volt. Ha gondoljatok egyszer megprobalhatjuk, csak elotte egyeztessuk orainkat.

Kachina! Nektek hany babatok van? Mennyi idos(ek)? Annyit tudunk, hogy van egy Danid...

Lanyok! Ti nezitek az American Idol-t? Es a Bachelor-t?

Sziasztok,

Judit
Judit
 


Sziasztok lanyok!
Mar jo keso van es csak most sikerult leulnom a gep ele.

Judit:
Megkaptam a szamod es holnap hivlak is ugy kb. amikor itt del lesz.
Koszi az infot a kamerakrol ,sajnos megis kellenek ,mert az ismeros lany megse tud Danira vigyazni. /ch{Kép}
A Cora egy supermarket lanc, anyukadek biztos ismerik ,mert sok van belole otthon. En magam sem gondoltam ,hogy mennyi igenyes regi magyar mesefilmet lehet ott kapni, csak egyszer, amikor nagybevasarlast csaptunk a ferjemmel, es az akcio elott a szamitogepeket buvolte ,akadtam rajuk.
Legy szives ird mar meg az infokat errol a Pannon kartyarol, mert en eddig egy masikat hasznaltam, de ennel ugy 7 centre jon ki egy perc.Bar mar en ennel is belelkesultem ,hogy milyen olcso,mert en is sokat telefonalok haza(minden masnap), de hat akkor ez a Pannon meg szupibb.

Kachina:
aranyos vagy ,hogy gondoltal rank, szerencsere a tornado nem a mi korzetunkben pusztitott(ugy 30 km-re tolunk), de persze amikor meglattam a Tv-ben a kepeket ,akkor meghult bennem a ver. Nagyon remelem ,hogy velunk ilyen nem tortenik. Persze azt mar elhataroztuk ,hogy nem maradunk veglegesen itt,es ha ev vegen a ferjem befejezi a munkajat, akkor mi is vagy a nyugati partban, vagy pedig Floridaban gondolkodunk.
Zany Brainy jatekbolt itt sincs sajna,megneztem a neten, de szerencsere a segitsegetekkel most mar akad sok program.Ha befejezem a potyogest akkor rogton meg is nezem a Skyex-et.
Nem is kerdes , hat persze, hogy jo lenne ,ha mebirnad a telefonszamod! En ezt mindenkire ertettem, Orsira is.
A chat meg nagyon jo lenne, csak hat most fejlehajtva be kell vallanom nektek ,hogy en meg sohasem chatteltem, igy nemi utmutatasra lenne szuksegem. jo ,addig ok, hogy rakkatintok a Chat-re.
Es hat ahogy Judit is mondja, irjal egy kicsit magadrol ,mert itt mar mi nagyjabol tudjuk ,hogy kinek milyen es mennyi babocaja van.

Lanyok ti hanyszor jartok haza egy evben. Imadom a szuleimet es nagyon- nagyon hianyoznak.
Persze hivom oket sokszor, de hat ez megse ugyanaz.
En megprobalok egy evben ketszer hazamenni ,de hat ez nem mindig sikerul. Legkozelebb julius vegere tervezzuk a hazautat.

Orsi:

Hazaerkeztel mar Parizsbol? Remelem minden rendben van!
ilka
 
 

 
 

Na most kiprobaltam ezeket a fejecskeket a szovegben, de ugy latszik nem kell ennyi mindent odapotyogni.
ilka
 
 


sziasztok,

igen mar vasarnap hazaértunk, de egyszeruen nem jutok odaig, hogy irjak. most eloszor is bepotoltam az olvasast. ma este megint nem tudok irni, mert vendégeink lesznek. remélem mindenki jol van.

roviden csak annyit, ma voltam a dokinal. minden ok. a hetedik hét végén jarunk, mar vert a picinek a szive és dec. 26-ara vagyok kiirva. szegény gyerek! remélem nem pont Karacsonykor fog szuletni, mert igy soha nem lesz igazi szulinapja. holnap este majd megprobalok irni hosszabban!

Ilka, megirom én is a szamom!

udv mindenkinek, Orsi+1
Névtelen
 


sziasztok,

igen mar vasarnap hazaértunk, de egyszeruen nem jutok odaig, hogy irjak. most eloszor is bepotoltam az olvasast. ma este megint nem tudok irni, mert vendégeink lesznek. remélem mindenki jol van.

roviden csak annyit, ma voltam a dokinal. minden ok. a hetedik hét végén jarunk, mar vert a picinek a szive és dec. 26-ara vagyok kiirva. szegény gyerek! remélem nem pont Karacsonykor fog szuletni, mert igy soha nem lesz igazi szulinapja. holnap este majd megprobalok irni hosszabban!

Ilka, megirom én is a szamom!

udv mindenkinek, Orsi+1
Névtelen
 


sziasztok,

a hazajarassal kapcsolatban csak annyit, hogy mi sem jarunk két-harom alkalomnal gyakrabban haza, mert ha még ugyanennyiszer megy az ember az anyosaékhoz is, akkor az osszes szabadsgot csak a hazajarassal toltenénk. ez foleg akkor volt probléma, amikor még én is dolgoztam. persze nekem is hianyzik a csalad, én nagyon szoros kapcsolatban allok a batyammal, o hianyzik a legjobban. de szerencsére o szokott jonni min. 2-szer évente. Most indul majd be az ugynevezett "fapados" repulo Kolnbol Pestre, amin mar 20 euroért is haza lehetlesz menni, ha az ember elég hamar foglal helyet. lehet, hogy igy gyakrabban hazaruccanunk majd. csak az a rossz, hogy a gyerekkel az egész hazat vinni kell, nekunk egyszer mar a babakocsi is eltunt egy repulout alkalmaval, ujra meg kellett venni és nem fieztték ki a teljes arat, mert ami eltunt, mar hasznalt volt!

Ilka, azt is kérdezted feljebb, hogy, hogy sikerul az apukanak tartalmasan eltolteni azt a kevés idot, amit a gyerekkel van. megmondom oszintén, hogy nem nagyon. e férjem legtobbszor esténként csak a furdésr vagy a jo éjszakat puszira ér haza, reggel komaban van, amig nem zuhanyozott. hétvégén mindig van valami elintéznivalo. a legjobb akkor, amikor szabadsagon van. mostanaban elég gyakran voltak hosszu hétvégék, stb. olyankor minden olyan idillikus. egyébként Maté rajong az apjaért, de egyes helyzetekben csak én tudom megvigasztalni. abszolut anyas, ha valami baja van. a mult éjjel példaul félébredt és sokaig sirt, pedig nem szokott (szerintem megint egy foga johet) és a férjem felkelt, de nem tudta sajnos megvigasztalni.

irjatok!
Orsi
Névtelen
 


Ilka!
Igen, elég csak ennyi (space nélkül): ) = Kép és : ( = Kép és : O = Kép

Orsi,
a hazautazásról: mi elég sûrûn járunk. Most pl. hazaruccantunk a 4 napos hétvégére. Volt 2 esküvõ is, így belevágtunk! Nem mondom, hogy könnyû volt... Igaz, mi innen délrõl gyorsabban otthon vagyunk! Kép Kocsival kb. 10 óra, ha beszámítom, hogy a gyerekekkel legalább 2x illik megállni. Kép Amúgy, mikor a férjem vidéken dolgozott 3 hétig, akkor vonattal mentem velük haza, az is kb. ennyi ideig tartott. Egyébként legközelebb nyáron megyünk hosszabb idõre és azt tervezzük, hogy a karácsony idén kimarad. Igaz mi könnyen gondolkodunk ebben, mert jövõre hazamegyünk. És az is igaz, hogy novemberben viszont úgy tûnik, esküvõre megyünk, ezért könnyebben tudjuk majd kihagyni a karácsonyt. A tavalyiból tanultunk, az 3 hét rohanás volt. Teljesen kipurcanva értünk vissza!
Hétvégén milyen ügyeket tudtok intézni? Itt szombat du. 4 után teljesen meghal az élet!
Baba: Sárával elõször jan. 6-ra voltam kiírva. Iszonyúan féltem, hogy szilveszterkor, újévkor, karácsonykor születik majd! Kép Aztán kiderült, hogy kb. 4 héttel elszámoltuk magunkat, 1gy dec. elejére lettem kiírva. Aztán mikor még 10-én sem akart megszületni, akkor megint elezdtem aggódni. Végül másnap megszületett, két héttel az ünnep elõtt, a karácsonyt már otthon töltöttük, azóta volt két szülinap is, amit - így ugyan könnyebben - de megpróbálok teljesen elkülöníteni a karácsonytól. És a nagy szülinapozást minél elõrébb hozni. Sógorom dec. 23-ai és nem igazán van szülinapja. (Ráadásul van két Jánosunk is Kép!) Szóval még így sem könnyû, de a 36. héttõl már bármikor jöhet a baba és ha mégis karácsonyi lesz? Akkor õ lesz a legnagyobb ajándékotok és minden évben beteheted majd a fa alá! Kép

Sziasztok:
Solya
solya
 
 


szia Solya,

hogy lehet az hogy négy héttel elszamoltak? ilyet még nem is hallottam.

irtad, hogy a Te elso csemetéd minden tovabbi nélkul leszokott a szopasrol maga, mikor megint terhes lettél. ez kb mikor volt? Maténak ugyanis esze agaban sincs leszokni rola és mivel a nogyogyasz megint hatarozottan ellene volt a szoptatasnak, barmennyire is jol érzem magam mégis félek egy kicsit, mert ha valami baj torténne a picivel soha nem bocsatanam meg magamnak, mivel az orvos annyira ellenezte a szoptatast. ugyhogy most nem tudom mi tévo legyek, azt hiszem még varok talan egy honapot, akkor lesz Maté egy éves, és utana elvalasztom valahogy.

egyébként itt is szombaton csak 4-ig van nyitva minden. mar teljesen hozzaszoktam az ot év alatt, de néha persze bosszant. mi hétkozben vasarolunk altalaban.


remélem minden rendben van az Amerikaba szakadt magyar anyukakkal! miért nem irtok?

udv, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Bocsi ,hogy egy kicsit elmaradtam, de az elmult nehany nap nagyon mozgalmas volt.
A hetveget St.Louis-ban toltottuk, egy barati hazasparnal es csak tegnap erkeztunk vissza. Dani jol viselte az utat ,nem nyugoskodott sokat, csak hat mar a hatunk gorbe a ferjemmel egyutt ,mert ez a kis mano folyton jarkalni akar es persze meg csak kezenfogva tud.

Judit:
Ne haragudj a multkor delutan mar nem sikerult visszahivnom teged, de most ,hogy befejezem a potyogest,megprobalom ujra. Hogy vagytok?
voltunk megint a gymboree-ban ,most egy masik foglalkozason(az egyik anyuka ajanlotta) ,ez is nagyon jo volt. Sajnos a baba-mama piknikrol a hetvegen lemaradtam ,na de majd maskor.


Kachina:hol vagy? Irjal!

Orsi:
ahogy irtam ,en is megprobalok hazajarni evente ketszer.
Nalunk szinten az a helyzet ,hogy a ferjem csaladja Spanyolorszagban;az en csaladom Magyarorszagon van, igy mast se csinalunk mint egyik orszagbol a masikba nyargalaszunk. Mindig legalabb hat hetre megyek(vagy megyunk a ferjemmel,o nem mindig tud),es ebbol ugy tiz napot vagyunk Sp.-ban.

Mi ugy oldottuk meg ,hogy a ferjem is egyutt tudjon lenni Danival egy kicsit minden nap ,hogy kitoltuk a furdes es a lefekves idejet, igy fel kilenckor furdik apa a fiaval(gyakran fel orat is elpancsolnak) es 9-kor megyunk az agyba. Igy igaz ,hogy nekem egy kicsit kevesebb idom van este, viszont reggel Dani kesobb ebred ,igy van idom tenni-venni. Most mar az esti furdes apaval szertartassa valt, es amikor meghallja Dani ,hogy a kadba csorog a viz ,mar alig lehet birni vele. Persze minden csaladban mas a rendszer, mindekinel mas valik be.

Orommel jelentem ,hogy Dani vegre joizuen elragcsal minden nap egy kenyergumot, es mar nem oklendezik. Most azt csinalja ujabban ,amitol a falra maszok, hogy a frissen kinott fogait kocogtatja allandoan.

Ahogy irsz a kis manocskarol a hasadban ,hat engem is ugy elfog a vagy ,hogy en is pocakos legyek. De jo neked!!!

Solya: koszi

Irjatok ,lanyok
ilka
 
 


Orsi,
Sára hat hónapos volt, mikor terhes lettem, kb. 2-3 hónap kellett neki is, hogy leszokjon, és egy kis segítség is volt benne, de nem erõltettem és hozzátartozik az is, hogy õ akkor már kapott pótlást is, mivel mikor 4 hónapos volt engem antibiotikumozni kellett, így biztos, ami ziher nem szoptattam 1 hétig. Aztán pedig meg is jött, és ráadásnak még a nagyszülõk is azzal idegesítettek, hogy nincs elég tejem.
De nézz be a szoptatás topicba is, ott biztos tudnak Neked tanácsot adni ez ügyben. Mit mondott az orvos miért e szoptass? Van valami konkrétum, vagy csak úgy általában van ellene?

Az elszámolást mi sem értettük. Kicsit zûrös volt a terhességem, a fogamzás is, pici is volt a baba, rövidek a lábai, sokáig voltam az Uh. szerint 7 hetes terhes, vérezgettem, két majdnem normál vérzésem is volt vele mensi idõben. Orvos legyen a talpán, aki kitalálja a fogamzás idejét, mikor én magam sem tudtam, hiszen védekeztünk. Így aztán a 26. hét környékén bementem az UH-ra és 30 hetesen jöttem ki. Kép

Solya
solya
 
 


Ilka,

megmondom oszintén, néha el is felejtem félnapokra, hogy terhes vagyok, ez Matéval soha nem fordult elo. Nem azért mert nem orulunk, csak egyszeruen néha annyi dolgom van. de ez a pici baba rendszeresen emlékeztet, néha nagyon rosszul vagyok, olyankor egyszeruen le kell fekudnom, mert semmihez nincs erom. eddig Maté nagyon megérto volt és olyankor vagy aludt, vagy szépen nyugodtan jatszott egy helyben. csak azt remélem, hogy azelott megtanul jarni, mielott tényleg nagy hasam lesz, mert kulonben nem tudom, hogy fogom hordozgatni. eddig semmi jel nem mutatja, hogy jarni akarna. bar lépked a butorok mellett, de példaul a mi kezunket fogva egy lépést sem hajlando tenni, inkabb letérdepel és ugy megy tovabb. Dani mikor kezdett el maszni és felallni? Maté 8 és fél honapos volt.
Orulok, hogy Dani is belépett a ragcsalok csaladjaba. én most azon mosolygom, ha Maténak valami csuszos gyumolcsot adok (kiwi, sargadinnye...) azt nagyon nehezen tudja megfogni és mikor végre elér a szajaig egyszeruen beszippantja az egész darabot.

Solya,
az orvos elsosorban az oxitocin miatt ellenzi a szoptatast, mert legrosszabb esetben vetéléshez vagy koraszuléshez vezethet, ha a méhet tul sok inger éri.


van egy kérdésem: Ti hogy alltok a gyerek fogmosasaval kapcsolatban. Mi még nem hasznaltunk soha fogkrémet, a fogkeféjét eloszeretettel ragcsalja Maté, de 2-3 masodpercnél hosszabb ideig nem engedi, hogy én mossam a fogat. igy gyakorlatilag nem mos fogat. Ti hogy csinaltatok?

Orsi
Névtelen
 


Orsi:

Dani eleg keson kezdett maszni (9es fel honaposan) , es igazan nem is maszas ez ,hanem a hasonkuszas egy tovabbfejlesztett valtozata. Ez ido tajt allt is fel , illetve ult is le egyedul, bar ulni addig is tudott, de nekunk kellett ulo helyzetbe tolni.
Nekem meg epp az a problemem ,hogy most mar nem is akar maszni, csak kezenfogva jarni(szaladni!), tehat minden helyvaltoztatasahoz valakit igenyel ,es ezen igenyenek nagy hangot is ad. A hatamrol mar nem is beszelek.

Ahogy Dani elso fogai kijottek ,en rogton elkezdtem tisztogatni oket. Sokfelekepp probaltam ,neki is van fogkefeje, kicsi ujjra huzhato gumisortes kefeje is,amiket elvezettel ragcsal.Bar ez meg nem tisztitja a fogakat elegge, szerintem megis jo hagyni, mert legalabb hozzaszokik a rendszeres fogkefe hasznalathoz. Miutan ragacsalta egy darabig a fogkefet, az ujjamra csavart megnedvesitett steril gezdarabbal meg megprobalom attorolni a fogacskakat ,tobb-kevesebb sikerrel.
Ha nem log egesz allo nap a szajabol a cumisuveg(edes level toltve), es nassolni sem edes kekszeket adunk(illetve nem is hagyjuk nassolni), szerintem ennyi tisztitas ebben a korban eleg.

Bar szerintem erdemes ennek a szoptatas dolognak meg mashol is utananezni(esetleg egy masik dokit is megkerdezni), azert ha megis ugy dontesz ,hogy abbahagyod, akkor ne erezz lelkiismeretfurdalast Mateval szemben, mert igy is sokaig szoptattal(nagyon sok anyiuka tudna ,megse teszi),most mar a szoptatanak inkabb az erzelmi resze fontosabb, azt meg sok osszebujassal potolni lehet.

Udv
ilka
ilka
 
 


Ilka,

ha Dani mar ennyire jarni szeretne, talan érdemes lenne neki venni egy olyan jaras tanulashoz valo kis fakocsit. Biztos imered, olyan mint egy talicska, kis alacsony 4 kerekes kocsi, ami nem billen fel, mig a gyerek felall és utana pedig tolja, amikor lépeget.

a szoptatassal ugy dontottem egyelore nem foglalkozom. 1. én jol érzem magam 2. még nem akarok Maténak tehéntejet adni. valahogy ez ilyen oi intuicio, hogy nem lesz semmi baj.

képzeljetek el, mar szabalyosan no a hasam! nem ugy, mint az elso terhességnél. bar szerintem aki nem tudja, az nem veszi észre, de a férjem mindig azon moslyog, hogy lehet, hogy tobben vannak? na én ezt egyaltalan nem tartom olyan viccesnek, azt hiszem egy 18 honapos csemete mellé, nem hianyoznanak ikrek. Igy is, ha néha belegondolok, nem tudom, hogyan is lesz az elso idokben, megint teljesen egyedul, csak most egy kicsivel meg egy picivel.

udv, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok,

Itt voltak az anyosomek Virginia-bol egy hetig, tele voltunk programokkal, ezert nem volt idom szamitogepezni.
A latogatas kellemesen jol telt. Nagyon meg vannak elegedve az unokaval. Meg a szoptatas miatt sem piszkaltak.
Ilka, tudom, hogy hivtal, de nem hagytal telefonszamot. A Caller ID mutat egy szamot (amirol hivtal), azon visszahivhatlak? Vagy legyszi probalj ujrahivni!
Orulok, hogy Dani ragcsalja a a kenyeret. Tudod mit ajanlok meg kiprobalni? Jordan imadja a waffle-t, biztos ismered, melyhutos termekek kozt talalod, en neki a whole wheat-et veszem es a toaster-ben melegitem. Vagy a nemzetkozi kajak reszen talalsz babapiskotat.
Mi is vettunk olyan kiskocsiszerut amirol Orsi irt. Jordan imadja, felall mogotte es azt tolva lepked.
A fogmosassal kapcsolatban: en furdes kozben kis ujratekert kendot hasznalok egyelore (ket eppen csak kibujt foghoz es iny tisztitashoz). Jordan egyenlore nem kap gyumileveket, csak vizet, azt is poharbol. Ezert szerintem is ennyi egyenlore eleg. Mar megvettuk az 'igazi' fogkefejet is (Nemet HAM termek), majd kivancsi vagyok, hogy mit szol hozza.

Jo hetveget!

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Lanyok: koszi a tippet ,igen en is lattam mar ilyen kis kocsit a jatekboltban, csak nem neztem meg jobban, hogy ez olyan stabil, hogy a baba fel is tud allni vele es meg is tartja jaras kozben. Azt gondoltam ,hogy ez mar jarni stabilan valo babaknak valo. Na de akkor ma delutan irany a jatekbolt Azert is jo ,hogy fel is tud allni vele, mert Dani ,bar mar konnyen fel tud allni a kezembe , vagy nehany butorba kapaszkodva, de az o szobajat ugy alakitottuk ki, hogy sok a szabad ter, nincs benne butor ,csak a
kisagy , abba kapaszkodva azonban nem akar felallni valahogy. Igy mikor ott jatszik ,midig csak uldogel, vagy ertem kialtozik. Vettunk a szobacskajara egy korlatot ,hogy ne tudjon kijonni, es bar sokak szamara ez visszataszito(mert ugy nez ki mintha a gyerek egy"ketrecben" lenne ),de sajnos nekem neha szuksegem van ra
,mert egyedul latom el a haztartast, fozok, mosok ,igy neha magara kell hagynom jatek kozben es termeszetesen ,ha nincs korlat az ajton, akkor olyan zugaiban talalom meg a lakasnak ,amelyeket "meg magam sem ismerek".

Ti hogy oldjatok meg, hogy a lakas is rendben legyen, finom vacsi is varja az apukat, a gyerekkel is tartalmas idot toltsetek,magatokra is ugyeljetek(mert hat ugye az anyak is NOK!)....es mindezek vegen ne legyetek "HULLAK" mire befejezodik a nap??????

Judit:

most gyorsan leirom mi a problema telefonnal. Mi egy zart lakoparkon belul egy ikerhazban lakunk, es sajna a telefonszolgaltatas olyan ,hogy amikor valaki engem hiv akko a kozpont elkezdi kerdezgetni(nev..stb) majd hivnak engem ,hogy akarom -e fogadni a hivast. Persze a szisztema nem mukodik rendesen es mire a telefonhoz erek (sokszor egy kicsit kesobb Dani miatt), mar megszakad a
vonal. Elvileg ezt a szolgaltatast torolni lehetne, de gyakorlatilag mar ezzel probalkozunk jo ideje, hivogatunk mindenkit es vegul nincs eredmeny. Szoval a szam jo, csak nem tudom sikerul -e a hivas. Ket hettel ezelottig volt mobilom is(a ferjem munkahelyerol), de most mar nem tudom hasznalni es sosem jutunk el odaig ,hogy megvegyuk az ujat. Na azert remelem napokon belul megvesszuk.
Ami egyedul mukodne ,hogy az esti orakban a ferjem mobiljan tudnal hivni, majd kuldom a szamot es en is proballak hivni. A waffle-t kiprobaljuk!

Orsi:
akartam kerdezni meg a multkor, hogy hol fog a baba(vagy fognak a babak!????)szuletni. Nemetoszagban ,mint Mate?
Azt halottam valahol ,hogy masodik terhessegnel mar egy kicsit gyorsabban novekszik a poci. Hogy viseled egyebbkent a varandossagot? Szerintem jo ,hogy nem lesz a gyerkocok kozt sok kulonbseg(idoben),bar az elejen biztos nehezebb lesz ,viszont kesobb jol elejatszanak majd egyutt.
Semmi segitseged se lesz ,ha megszuleti a babuci?
Biztos orul a csaldotok. Apuka ,hogy fogadta hirt?
Jo sokat kerdezek itt!!!!

Ja,majd elefelejtettem lanyok! Igy elozetes megbeszeles nelkul bar ,de kuldok nektek privatban kepeket rolunk, es ha nem banjatok en is orulnek a ti kepeiteknek .Megis csak mas ugy levelezni, hogy ha csak keprol is ,de elottunk van az illeto,nem? Ha meg dumcsizunk is telefeonon, na az meg meg jobb lesz.

Na jo most befejezem ,mert nagyon hosszura sikerultem.

Ilka
ilka
 
 


Bocsi ,de mindig lemarad az elkoszones.Szoval:

Jo hetveget,
Ilka
ilka
 
 


sziasztok,

Ilka,

ha veszel olyan kis kocsit, feltétlenul nézd meg, hogy szabalyozhato-e a kerekeinek a sebessége! allitolag van ugyanis ilyen is, valami svéd gyartmany. persze nalatok biztosan mas a kinalat, mint itt. még én sem vettem Maténak ilyen kocsit, ugyanis erre a svédre vadaszok.

arra a kérdésre, hogy hogyan latjuk el a gyereket, haztartast, vacsorat, és mi magunkat, még nem sikerult egy univerzalis megoldast talalnom. én az estek 90%-aban hulla vagyok estére mostanaban. mi egy lakasban lakunk és hetente jon hozzank egy takaritono, igy o a nagyjat megcsinalja. ettol fuggetlenul Maté altalaban tesz rola, hogy nekem is legyen mit takaritanom. a konyhat min. 1szer naponta fel kell mosnom, stb... Fozni ugy szoktam, hogy tobbet egyszerre és lefagyasztom adagonként, igy altalaban van mit ennem. vacsorara nem mindig eszunk meleget.
mi nem szereltunk sehova racsot, Maté mindig jon utanam, vagyis megvarom, hogy utanam jojjon és probalom szemmel tartani, mikozben mast csinalok. persze nalunk nincs pl lépcso a lakasban. ez altalaban be is jon. ha végképp nem tudok ra figyelni, beteszem 10-15 percre a jarokaba.

nem tudom meg kaptad-e az e-mailemet a multkor, ugyanis én most nem kaptam fényképeket rolatok, de nagyon orulnék neki! mi is kuldunk.

a terhességgel kapcsolatban: tényleg teljesen mas mint az elso volt. Néha annyira faradtnak érzem magam, hogy abszolut semmihez nincs erom. ettol eltekintve jol vagyunk. a férjem orul a picinek, azért imadkozik, hogy olyan konnyu eset legyen, mint Maté. a baba egyébként itt fog szuletni, ugyanabban a korhazban, mint Maté. ennek nagyon orulok, mert az elso szulésrol jo tapasztalataim vannak (a hosszusagatol eltekintve). amikor megszuletik a pici, a férjem itthon lesz két hétig, viszont szerintem utana semmi segitségem nem lesz. egy honappal elottem szul a sogornom, igy Anyukamra szerintem szukség lesz ott, mert nekik mar ketto gyerkocuk van, csak nagyobbak. az anyosommal pedig jol kijovok ugyan, de hosszu tavon (mar egy hétig is) nagyon tud idegesiteni. igy inkabb egyedul leszek. remélem az itteni baratnoim segitenek majd egy picit. azt is tervezem, hogy Matét beiratom osztol egy-két félnapra hetente egy potmamahoz, ahol 2-3 gyerek van még; igy szokja a tarsasagot is, és nekem is lesz talan egy-két oram, ahol a picivel lehetek csak.

Solya,

Te hordod a gyerekeidet potmamahoz (Tagesmutter)? van ilyesmiben tapasztalatod? vagy esetleg mar Sara oviba is jar?

udv, Orsi
Névtelen
 


Orsi,
nem, nincs gyerekvigyázónk, mert a gyerkõk nem beszélnek németül, és nem mertem beledobni õket a mélyvízbe. Bár néha nagyon jól jönne. Ill. itt eddig csak tizenévesek hirdetéseit láttam és ismerve a gyerekeimet, kiakasztanának egy tinit. Kép Arról nem is beszélve, hogy én valahogy jobban örülnék egy olyan embernek, akinek van gyereke. De egyre inkább azon vagyok, hogy keressünk valakit.
Sára még nem jár oviba, csak 2,5 éves és nagyon úgy tûnik nem is fog, mert egyelõre azokban az ovikban, ahol jártunk, vagy amikrõl hallottunk, csak 3 éves kor felett vállalnak gyereket. Ha sikerülne szept-tõl beadni Sárát, akkor járna, ha nem, akkor majd csak jövõ szept-tõl, otthon, mert márc-ban megyünk haza és azt nem tartom jó ötletnek, hogy csak 3 hónapra (decemberi születésû) adjuk be itt oviba. Csak rombolnánk vele, úgy érzem. Bár már nagyon hiányzik neki a gyerektársaság.
De ez a pótmamás ötlet tetszik. Lehet, hogy ezt bevállaljuk, ha nem sikerül az ovi. Itt ált. azonos korú gyerkõk vannak? És a saját gyerke is ott van?


Ilka,
a profilodba is tölthetsz fel képet! Kép

Solya
solya
 
 


Solya,

amikrol én itt hallottam, ott altalaban a sajat gyereke is ott van a potmamanak. Embere vallogatja, van akik azonos koru gyerekekre vigyaznak, van olyan is aki, pl 7 gyerekre vigyaz masodmagaval 0 és 3 éves kor kozott. Ez utobbit nem tartom olyan jonak! én idealis helyzetben olyanra gondoltam, ahol 3 kozel azonos koru gyerek van Matéval egyutt, egy kertes hazban, max 15 perc kocsiutra tolunk. még nem kezdtem el keresni, de mar hallottam német honlapokrol, mint tagesmutter.de, stb.

udv, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok! Mi Ausztriában, Bécsben élünk harmadik éve, és még egy bõ évünk van hátra. A férjem dolgozik itt - hû de meglepõ Kép -, én meg tûröm a dolgot, nehezen, mert németül nem beszélek és a profilban megtekinthetõ termés miatt nincs is idõm megtanulni. Az errõl-arrólban lévõ hasonló topikba (találjunk már ki erre egy jobb szót!) már elkezdtem írni, de az valahogy befagyott. Látom, hogy köztetek senki nincs Ausztriából, de azért talán még jókat beszélgethetünk. KépKépKép
Ja, nem vagyok azonos a fentebb már bekérdezõ kivancsival!
kíváncsi
 
 


Orsi,
köszi! Kép

kíváncsi,
azért öt fiú nem lehet semmi! Kép Én sem beszélek németül! Kép De próbálkozom! Kép

A másik topicból a válaszom: Miután a fenti kíváncsival nem vagy azonos, már nem tudom, hogy mikor nem értettem egyet veled és mikor vele. Kép De vele is csak ide írtam egy helyre asszem.

Az errõl-arrólban pedig nem fagyhatott be, mert a Mi nõkben fagyott be! Kép

Gyere be néha a chatre! Már kezdek teljesen átszokni. Kép

Ha olvastad, én elfelejtettem a másik topicot, sajnálom õket és szegény Barbarát is, hogy idáig fajult a jóhiszemûen nyitott topicja.

Solya
solya
 
 


Szia Solya!
Télleg a mi nõkben volt. Ennyire lefoglalt az errõl-arról vitája...Kép
Vagyok néha a cseten is, de csak ritkán, mert nagyon lassú, nehéz kivárni a válaszokat, meg aztán a gyereket is tiltom az ilyen "terméketlen dolgoktól" KépKépKép. Ha meg néha bemegyek, ott is ragadok órákig.
Én olvastam ma du a Hitel-t Kép, kár, hogy kiszálltál, Barbara hiányol, szeretné tovább ragozni a kérdést. Azt írta, jó volt veled vitázni. (Engem bezzeg észre se vesz Kép.)
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
jobbulást! Kép

Ne akarj mindent magadnak! Neked ott van Ingerült Névtelen! Kép

Solya
solya
 
 


Orsi,
Nálatok sincsenek gyereknapi programok? Mondjuk ilyen idõben... Vagy ez is egy héttel késõbb van itt, mint az Anyák napja?
Solya
solya
 
 


Sziasztok Lányok!
Müncheniek, hogy bírjátok? Kép
Tegnap voltunk Münchenben és úgy, de úgy kellett kapaszkodnom, nehogy elkapjon a gépezet. A belvárosban az az iszonyú lüktetõ tömeg, ami ha nem figyelsz beszippant, vagy kilök magából. Észre sem veszed és már teljesen máshol vagy. A mi kisvárosi létünk ehhez képest maga a kánaán. Kép
Na, csak ezt le akartam írni. Igazából kíváncsi vagyok, Bp-en is érezni fogom-e ezt az õrjítõ rohanást, vagy a megszokott falak segítenek feldolgozni?
Solya

ui.: Hol vagytok? Kicsit uncsi magammal beszélgetni. Kép
solya
 
 


Solya,
De legalabb voltal valahol! En ez alatt a kozel ket ev alatt kb. 5-szor leptem at Frankfurt hatarat, pedig 15 perc kocsival (parkolni meg egy ora)! Nem azt mondom, hogy nem jo itt "falun" de azert hianyzik Budapest, a nyuzsges, a BKV, az ellenorok latvanyatol elkapo egeszseges adrenalin-szint novekedes...es meg sorolhatnam. Kép
Azert bevallom, kanikulaban nem rajongok a pesti belvarosert! Nyaron a tengerpart a nyero!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Hello Csajok!!!
Svajcban élö magyarok is vannak köztetek???
Puszika.
Vendég
 


Van, én már találkoztam vhol svájcban élõ lánnyal. De tõlünk egy köpés Svájc. Te merre?
Solya
solya
 
 


A következõ levelet a "gyereksziget" honlapon találtam. Gondoltam, bemásolom, hátha vannak itt Amerikában élõ családok is:
"Halo kata vagyok,es az Egyesult Allamokbol irok Onoknek.
masfel honapja koltoztuk ide harman.Apa,Anya,es Hanna.
Hanna 4 eves szulinapjat itt unnepeltuk majusban.
Az egesz eletunk megvaltozott,es Hanna nagyon tud alkalmazkodni,de az ovodai elet nagyon hianyzik neki.Mi itt harman nagyon jol vagyunk,de sajnos gyerek nincs kozelunkben,es foleg nem magyar.
Ez bizony egyre nagyobb problemat szul,es erzem hogy Hanna viselkedese is valtozik.(Persze a 4 eves kor magaval hozza az elenallas erzeset.) Segitseget szeretnek kerni,ha van hasonlo helyzetu csalad,akirol tudnak,es osszehoznanak veluk,-persze csak a vilaghalon-nagyon nagy dolog lenne nekunk.Jo hogy ratalaltam Onokre,es kerhetek tanacsot.Biztosan elni fogok ezzel a lehetoseggel,es reklamozom ezt a honlapot! KOSZONOM.igriczikata@freemail.hu"

Móni
Móni
 


Sziasztok!

Kukacz!En Svajcban lakom a deli reszen,mikor kiköltöztünk meg en is keresgeltem itt elö magyarok ismeretseget,de sajna nem sokat talaltam,ugyhogy mar feladtamKép29eves vagyok,egy 21honapos kislany anyukaja,Svajc deli reszeröl.Te merre fele laksz es miota?Hogy tetszik itt?

Szia ,Szily
Névtelen
 


Kíváncsi,
írtam neked mailt, de nem tudok küldeni. A szolgáltató vacakol. Kép
Minden rendben a drnéni azt mondta kamillázzam. A többit küldöm, ha megjavul a rendszer.
köszi a segítséget:
Solya
solya
 
 


Sziasztok LányokKép
Én is Svájcban élek mint Szily és nélküle bizony nehéz lett volna a kezdet csak az a baj, hogy kicsit távol vagyunk egymástól... Van még itt valaki Svájcból?

Puszi: Doris
doris
 
 


Ismeritek? www.vilagradio.hu
Olyan jo neha egy kis hazait hallgatni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Svájci lányok!

Látogassatok el ide:
[url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=82&forumid=261" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=82&forumid=261[/url]
Névtelen
 


Sziasztok!

Csatlakozatok en is? Mi is az USA-ban elunk,egesz pontosan NJ-ben, es Kristof fiam holnap lesz het honapos. A ferjem is magyar, o nyolc eve el itt, en ot. Szerencsem van, mert vannak magyar anyukak korulottem, nem is kevesen, de szivesen beszelgetek masokkal is.
Nekem sok bajom volt a gyerekorvosokkal, meg ugy altalaban az egeszseguggyel. Nektek mi a tapasztalatotok?

udv
Barbus
Barbus
 


Barbus,

NJ melyik reszen laktok? Az unokatesomek laknak Fair Lawn-ban (kb. 15-20 perc a Washington Bridge-tol). Mi MI allamban lakunk. A picim a ho vegen lesz egy eves.

Jo, hogy rank talaltal!

Ilka,

Jo volt veled beszelgetni. Kepzeld, megvettem a jegyeket Magyaro.-ra, irany a nagyszulok!

Jordan hiv, mennem kell.

Judit
Judit
 


Szia Judit!

Fair lawn nagyon kozel van am hozzank, ugy 15 perc. Oda jarok fodraszhoz :-)) Mi Lyndhurst-ben lakunk, a Lincoln Tunneltol ugy 10 percre. Nagyon kozel van hozzank NY , na nem mintha kihasznalnank. Nem annyira vagyok odaig ezert a kornyekert, a ferjemmel egyutt vagyunk valahova mashova. Nagyon nagyon sok ember el itt,es allandoan nagy a forgalom.

Meseljetek, milyen a tobbi allamban elni? En meg vagyok orulve Coloradoert, hogy ott milyen szuper lehet lakni, de ez inkabb abbol fakad hogy imadom a termeszetet es a fotozast - na meg hogy meg ott nem voltam, es vonz az ismeretlen :-)

Olvastam, hogy van kozuletek aki mar probalta a Gymboreet? Osszel szeretnem beiratni Kristofot is, foleg a tarsasag miatt, de a Y-ba is vinnem, uszasra. Jart valamelyikotok uszni a manojaval? Nem hinnem hogy nagy szam, de gyermekem imadja a vizet.

udv
Barbus

Ezek szerint ti is mentek Magyarorszagra? Mi is keszulunk, julius 15-en megyunk haza, ha az INS is ugy akarja, a papirom meg most intezik.
Barbus
 


Sziasztok,
nem olvasatm végig a topikot, van itt vki Alaszkából? Esetleg San Franciscoból?
köszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


D.Zsuzsi!
Én is épp a hazait hallgatom, pár hónapja fedeztem csak felKépKépKép Nemsokára otthon is hallgathatjuk, net nélkül.Kép

Van itt valaki Dssd., Krefeld, Mönchengladbach, Viersen, Venlo stb. környékéröl?

Csipkebogyó
csipkebogyó
 
 


Sziasztok !
Masodszorra probalom elkuldeni ,talan sikerulKép
Szoval azt szeretnem kerdezni,hogy ki is van Munchenbol? Es del Svajcbol honnet pontosan?
Megprobaltam visszakeresni de nem talatam Kép
Sziasztok,
Csilla
lcsilla
 
 


Sziasztok!!!
Csilla, sajna Francia Svajcban lakom...
Solya, irhatnal!!!
Vendég
 


Kukacz, Solya nyaral, még kb. 5 hétig nem lesz!
kíváncsi
 
 


Köszi, Kivancsi!!! Jo Neki, biztos Otthon van...
Vendég
 


Barbus!
Mi Philadelphia mellett elunk. Mi is probaltuk a Gymboree-t, a lanyom nagyon szerette, de mostmar osztol inkabb uszni viszem, hatha az is tetszeni fog neki....No meg a fiam lassan 7 eves lesz, de utalja a vizet, ezert meg nem vittem uszni, de mostmar valahogy ra fogom beszelni hogy probalja meg Kép Kedvesek az uszasoktatok?
Milyen problemad volt a gyerekorvossal?
Nalunk nem nagyon vannak magyarok, vagy csak nem jo helyen keresem oket? Kép

Udv
Mon
mon
 
 


Szia Moni!

Szerintem vannak am ott is magyarok, csak elbujtak biztos ;) Orulok, hogy irtal! A Gymboree-ban milyen orara jartatok? Szerintem Kristofom szeretni fogja,mert imadja a gyerekeket. Menni idos a kislanyod?
Meg nem vittem uszni, mot haza megyunk egy honapra, de ha visszajottunk az uszas lesz az elso amire beiratom. Nagyon nagyon szeret pancsolni, szerintem azt a gyereket aki onszantabol lebukik a viz ala hogy megnezze ott mi van, nem szabad nem vizbe vinni Kép
Az orvosokkal rengeteg mizeriank volt, es mar a terhessegem alatt kezdodott. Vagy olyan volt, akit egyaltalan nem erdekelt semmi + nem ertett hozza (az hagyott nyolc oran at vajudani egy farfekveses gyerekkel es nagyon csodalkozott miert nem jon ki), vagy tul ovatos, menjunk el ketszaz specialistahoz tipus, aki meg az idegeimet tepazta meg mindenfele valogatott remseges betegsegek gyanujaval. De a lenyeg, hogy igazabol Kristofom meg nem is volt soha beteg, egy edes aranyos kis eleven duracel nyuszi Kép

Meselj, ti mit csinaltok arra fele? Miota vagytok itt? Na meg minden ilyesmi. Emailt is irhatsz.

Udvozlettel
Barbi
barbus
 
 


Szia Barbi,

a lanyom szeptemberben 3 eves lesz, es 10 honapos kora ota jartunk Gymboree Play class-ba, mindig a korosztalyanak megfelelobe. Hallottam hogy nem mindenhol egyforma ez a dolog, nalunk nagyon jo volt, 45 percen keresztul szabadon jatszhattak amivel csak akartak, nem volt zsufoltsag sem, es mindig volt valamilyen foglalkozas is, egyutt enekles, buborekfujas, ejtoernyo al bujas stb.
Ugy latom az orvosokat jol kifogtad...nekem eddig ezek szerint szerencsem volt, bar a nogyogyit most le fogom cserelni, osszevissza irogat fel nekem fogamzasgatlokat, beszelni meg nem lehet vele rendesen mert mindig 2 perc alatt leraz, engem meg sajna eleg konnyu lerazni, foleg telefonban Kép
1 honapra mentek haza? De jo nektek, mi nemreg jottunk vissza es csak 2 hetig voltunk. Azert az is jo volt Kép
Mi 4 eve vagyunk kint, es ugy nez ki meg maradunk is egy darabig, addig mindnekeppen hogy en is dolgozzak vagy 2-3 evet, mert itthon ulve nem fogok megtanulni angolul...ti miota vagytok itt es meddig lesztek?

Pa
Moni
mon
 
 


CsillaKép
Mi közép Svájcban lakunk Lucerntől 13 km-re. Szily lakik dél Svájcban LugánobanKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok lányok,
itt vagytok még? mire találok egy megfelelő oldalt addigra behal a topik. Én Philadelphia mellett lakom, 3 hónapja költöztünk az államokba, van egy 12 hónapos kisfiam, ha valaki szeretne még beszélgetni én mindennap benézek ide.
enn
 
 


enn!

En is Philadelphia mellett lakom, Devonban, te merre??

Moni
mon
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: