Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ha Juditon és rajtam kívül más is olvassa ezt a topikot: a héten pénteken (de legkésőbb jövő héten) elindul a 'klubunk'. Több érdeklődő is van kisebb-nagyobb gyerekekkel. Az első alkalomal megbeszéljük, hogy ki mit szeretne, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle!
vaximaxi
 
 


Hajrá, én csak drukkolok innen távolból.Sok sikert!
ildiko
elujza
 
 


Köszi Ildikó, reméljük valami alakulófélben van!!!!!!!! Kiderült, hogy a mi környékünkön meg mostanában fog születni pár baba, majd remélem ők is csatlakoznak előbb-utóbb!!!
vaximaxi
 
 

 
 

Sziasztok!

SEGÍTSÉÉÉG!!!
Telkiben hol van a Waldorf ovi?

köszi

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Én nem pátyi, hanem telki vagyok, de most "reklámoznék" egy pátyi igazi gerinc gyógytornát. Csütörtökönként van este 1/2 7-től 1/4 8-ig. És nagyon jó. Ha érdekel titeket, megadom a telefont. A Műv Házban van egyébként.
üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Kedves Pepa és többiek!

Gyorsan élesszük fel ezt a topicot, mert nagyon eltűntetek!
Én még csak fél éve lakom Pátyon, de nem is ismerek senkit a közvetlen szomszédokon (és családtagjaikon) kívül (bár ők nagyon rendesek).
Sajna (szerencsére) a fiam nem jár ide oviba, így még az óvodástársakról is lemaradunk.
A nagy 4,5 a kicsi 3 éves lesz. Szeptemberig itthon vagyok vele. Apa gyakorlatilag csak aludni jár haza, így kicsit magányos vagyok mostanság (bár két gyerekkel ez zajos magány).

Ha nálatok is hasonló az ábra, írjatok!

Mia
mia
 
 


Sziasztok.Nőci a nevem hármas ikreim vannak,harmadk hete vagyunk itthon, most éppen hányunk.3-bol 2-tő.tiszta ideg roncs vagyok.sziasztok megyek aludni nem tudom mivárránk éjszaka.

Nóci
nõci
 
 


Szia Nőci!

Nem semmi, három gyerekkel.. Én kettővel húztam ki egy fosós-hányós hétvégét, de baromi fárasztó.
Van valaki, aki segítsen?
Mia
mia
 
 


Szia Mia.Igen most van az anyosom,de dolgozni nem tudok el menni,anyosom sem sokáig birlya.nincs türelme.a lányok nem fogadnak szot neki.bocs az irásért de lopot percekel irok.szia nőci

Nóci
nõci
 
 


Most pontosan mennyi idősek is a gyerekeid?
mia
 
 


5-évesek lesznek március 09-én

Nóci
nõci
 
 


És mit jelent, hogy "harmadik hete vagyunk itthon". Kapcsiból azt hittem, hogy most születtek, és a kórházból jöttetek haza három hete. Most már sejtem, hogy valami külföld lehet a dologban. Arra is gondoltam, hogy határon túli magyar lehetsz, mert Magyarországon még nem találkoztam senkivel, aki azt, hogy bírja ly-nal írta volna. Bocs, ha külföldön jártál általánosba, akkor érthető..
Pátyra jártok oviba?

Mia
mia
 
 


Bocs de az mellé utés volt,nem kőnyü lopott percekkel.Pátyra járunk oviba,nem rossz,lányoknak tetszik és ez a lényeg.Az a baj hogy vissza fertőződnek, kétnap elcsuszásal szoktak betegek lenni.

Nóci
nõci
 
 


Szia Mia!

Most látom, hogy végre feléledt a pátyi topik.

Mivel a kisebbik lányomnál szeptemberben aktuális lesz az óvoda, ezért érdeklődnék nálad, hogy ti hova jártok a nagyobbikkal, illetve ahova viszed a kicsit oviba.

Ha jól tudom ti utánanéztetek a környék óvodáinak. Mire juttottatok? Semmi jó? Pátyra biztosan nem viszem. Az más kérdés, hogy nem helyiként majd hova fogják felvenni.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Szia Judit!

Ez az ovi kérdés kész rémálom. A pátyi közel van, de nem jo, máshova meg nem veszik fel a gyereket. Én néztem Bkeszin, Btorbágyon, a XI. kerben, de mindenhol azt mondják, hogy rengeteg a jelentkezö, és még a körzeteseket se tudják felvenni. Ide pátyra se jutunk be, mert itthon vagyok a kicsivel. De akkor hova?
Ha tud vki jo magánovirol, irjon néhány szot, és elérhetöséget?!
Feléleszthetnénk a tavalyi önszervezödö baba-mama klubbot, itt a dobogon. Itt a tavasz, akár kint is lehetünk a kertben. Én szivesen felajánlom a kertünket 1-2 alkalomra.

Bogi
botondkornél
 
 


Sziasztok!
Mi újság van Pátyon, működik a kismamaklub?
ildiko
elujza
 
 


Sziasztok!

Megnyílt a biatorbágyi GEKKO. Szeretettel vár minden 0 és 12 év közötti – játszani és játszva fejlődni akaró – gyermeket a GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózatának új tagja a GEKKO Biatorbágy.

Címünk: Biatorbágy, Nagy u. 56. Tel.: (06-23) 319-252, (06-30) 261-7276, biatorbagy@gekkonet.hu

Nézzétek meg a központi honlapot, érdemes: www.gekkonet.hu

Üdvözlettel:
Timár Julianna
jtimar
 
 


Sziasztok!

Most regisztráltam és szeretném tudni van-e valaki aki most várja gyerekét mint én és lenne kedve beszélgetni. Vagy akármit mert én veszélyeztetett terhesként itthon vagyok és jó lenne egy kis társaság:) :roll:
akíra
 
 


Szia akíra!

Mi csak nemrég költöztünk ki Pátyra és van egy fél éves kisfiunk. Úgy láttam, teljesen elhalt ez a topic, remélem, sikerül feléleszteni. Hogy vagy, mikorra várod a babát?
Dóri
odod01
 
 


Szia:)

Rég nem jártam errefelé, mert nem is reméltem, hogy benéz ide valaki, de nagyon örülök, hogy végre van valaki :)

Március 12re vagyok kiírva a kislányommal, de már nagyon várom, hogy itt legyen velem :)

Merre laktok? És honnan költöztetek ide? :)

Orsi

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Orsi!

Mi a Mézeshegyen lakunk egy kis faházikóban. Nyáron csináltuk meg a téliesítését, aztán ősszel beköltöztünk. Nagyon jól érezzük magunkat, lakik itt a környéken még egy-két gyerekes család, most ismerkedünk velük.
Mi Budapestről költöztünk ki, nem bírtuk a belvárosi kis lakást, miután a férjemmel mindketten kertes házban nőttünk fel.
Hogy vagytok a babával? Hol fogsz szülni? Miért vagy veszélyeztetett?
Ti itt születtetek, vagy beköltözők vagytok?
Bocs a sok kérdésért...
Dóri
odod01
 
 


Szia :)

Nagyon örülök, hogy írtál!
Mi a CBA-tól nem messze lakunk, a Petőfi Sándor utcába.
A férjem pátyi, én pesti vagyok, és én így kerültem ki ide! Nagyon nehezen szoktam hozzá ehhez az életstílushoz, de ez volt az egyetlen lehetőségünk arra, hogy közös életet kezdhessünk, meg hát a gyereknek sokkal jobb lesz itt felnőnie, mint pesten a szmogba!
Jól vagyunk, csak már alig várom, hogy megszülessen és megismerhessük egymást :)
Én a 14.hét óta vagyok veszélyeztetett mert volt egy megmagyarázhatatlan vérzésem, és így eltiltott mindenféle mozgástól és munkától, ugyhogy egyetlen lehetőségem a mozgásra ha néha elmegyek sétálni, meg bevásárolni, de hát egyedül nagyon unalmas minden, ezért is lesz jó ha megszületik a kis pocaklakó, és vele már majd lehet nagyokat sétálni :)
És milyenek a szomszéd családok? Jól kijössz velük? Hasonló koru gyerekeik vannak mint neked?
Dolgozol, vagy itthon vagy a kisfiaddal?
Remélem nem lett túl hosszú és unalmas ez a levél :)
Orsi

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Szia Máté:)

Én megtettem, meg még holnap megteszem, remélem te nyersz :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Az előző "rövid" levelemből még kifelejtettem azt, hogy a Schöpfméreibe fogok szülni :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra

Nagyon köszönöm a kisfiam nevében is! Minden szavazat nagyon számít!

Máté és Zsani
Vendég
 


Hahó!

A közeli családokkal csak most kezdtünk ismerkedni, szóval egy-két séta közbeni beszélgetéstől eltekintve még nem nagyon ismerjük egymást. Ha kitavaszodik, és többet leszünk a kertben, talán többet fogunk találkozni. Egyébként kedvesnek tűnnek, így elsőre. Általában picit nagyobb gyerekeik vannak, mert Boldi csak 7 hónapos, itt meg már 2-3 éves gyerekek vannak, bár van egy újszülött, meg egy 4 hónapos is.
Én is a Schöpf-ben szültem, császárral, mert faros volt Boldi. Bár egy 5 ágyas tömegszálláson voltam, mert nem volt hely a lefoglalt 3 ágyas fizetősben, annyian szültek akkor, de nagyon jó élményeim vannak.
Te kinél fogsz szülni?
Szeretnék minél tovább itthon maradni Boldival, egyébként tanítottam egy gimiben, és nem nagyon vágyom vissza. Szóval 2-3 évig itthon, aztán jöhet a következő baba. Most legalábbis így tervezzük...
További jó pihenést!
odod01
 
 


Sziasztok Zsani és Máté!

Én is szavaztam Rád, kiskobak! Igazi kis versenyző vagy már most!
Dóri
odod01
 
 


Dóri
Köszönjük Neked is a szavazást, nagyon rendi vagy. Remélem nyerünk és lesz egy sárga járgányunk a piros mellé:)
Még holnap lehet szavazni és vége a szavazásnak, légyszi még katt. majd a Mátéra!
Minden szavazat számít!

Máté és Zsani
Vendég
 


Szia!

Hát igen az ismerkedés mindig nehezen indul be aztán gyorsan megy:) Én is abba reménykedek, hogyha megszületik és tavasszal majd sokat viszem sétálni akkor csak lesz majd pár anyuka aki ugyanugy babakocsit tol és ugy könyebb lesz az ismerkedés, mert hát így ugye elég nehéz!
A különböző korú gyerekek azért is jók, mert tapasztalatot lehet cserélni, ami nem rossz, hisz én pl. biztos sokszor fogok örülni majd egy két jótanácsnak :)
Mi is 3 ágyas szobát foglalunk le, pont szombaton megyünk majd egy korházlátogatásra, ahol körbevezetnek majd minket, hogy azért mégis legyen róla fogalmam, hogy hova is kerülök, ha eljön az idő :)
De mondjuk nagyon nem hangzik jól amit mondasz, hogy neked nem jutott hely még így se, hogy lefoglaltad...pedig pont tegnap beszéltünk egy szülésznővel, és ő mondta, hogyha nem foglaljuk le és ott döntök ugy hogy külön szobát szeretnék is biztos, hogy tudnak adni 24 órán belül...nah most kicsit aggódom, de remélem nem lesz gond :roll:
Én a Herczeg doktornál fogok szülni, nagyon ragaszkodok hozzá. Te kinél szültél? És igaz, hogy a csecsemősök nagyon undokok, és nem segítőkészek vagy neked mi volt a tapasztalatod?
Hát egyébként az itthonmaradást én is igy tervezem, mert elviekben mi is két lurkót szeretnénk, szerintem a túl nagy korkülönbség nem jó, tehát ezért mi is 2-3 évet hagynánk közöttük, és jöhetne a következő, de hát ki tudja mi lesz még addig, de végülis ezek a tervek:)

Zsani, szavaztam ma is, ugyhogy remélem sikerülni fog, drukkolok nektek, aztán ha ti kapjátok akkor majd egy képet linkelj be ide a boldog kis Mátéval, hogy láthassuk mi is :)
Sok sikert!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra
Nagyon köszönjük a szavazást, Máté biztos nagyon fog örülni, ha sikerül nyerni. A kép csak természetes, hiszen segítettél/segítettetek!

Dóri
Légyszi Te is nyomj ma is 1 szavazatot a Mátéra.
Minden szavazat számít, és már csak egyszer kell aludni, és kiderül sikerült-e nyerni:)

Máté és Zsani
Vendég
 


Ha jól láttam most épp vezet:)
Remélem sikerül:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Én Domokos dokinál szültem. A szobafoglaláshoz hozzá kell tennem, hogy bár nem volt aznap hely, másnap átmehettem volna egy 3 ágyasba, csak akkor már én nem akartam, mert olyan jó volt a társaság az 5 ágyasban. Meg azért is jó volt, mert nem volt saját fürdőszobája, és folyton ki kellett küzdenem magam a folyosón levő fürdőig/WCig, ami így biztos furán(mazochistán) hangzik, de a császár után a regenerálódáshoz pont a sok mozgás kell. Szóval biztos kapsz szobát, csak lehet, hogy nem rögtön a szülés után.
A csecsemősök tényleg nem azok a tündérek, de végülis hozzáállás kérdése. Én a 3. napon bementem hozzájuk a nővérszobába, hogy tanítsanak meg egy-két fogásra (fürdetés, köldökápolés stb.). Ez biztos nagyon hízelgett nekik, mert attól kezdve sokkal kedvesebbek is voltak, meg látszott, hogy jólesett nekik, hogy elismerem a szaktudásukat. (Tényleg nagyon jól bánnak a babákkal.) Azért volt egy-két nagyon kedves is. Ha úgy készülsz, hogy ez nem egy szálloda, szóval csak 3 napot kell kibírni, akkor sokkal könnyebb lesz a nehézségeket/kellemetlenségeket átvészelni, ha egyáltalán lesznek... (Ne legyenek azért óriási elvárásaid, ez Magyarország, a maga szörnyű egészségügyi helyzetével.) :roll: A fontos, hogy szakmailag profik! Szóval biztos kezekben lesztek. Most még pihenj sokat, amíg lehet...



Zsani! Bocs, de tegnap nem voltam internetközelben, azért nagyon drukkoltam nektek!
:D
odod01
 
 


Sziasztok!

Akíra, Dóri
Szeretném mégegyszer megköszöni a szavazást.....NYERTÜNK:)
Tényleg rendik voltatok!


Máté és Zsani
Vendég
 


Sziasztok!

Előszöris gratulálok akkor nektek a gyönyörűséges sárga járgányhoz, és remélem maximálisan ki tudja majd használni, és sok öröme lesz benne :)
Igazából nem telt semmibe kétszer ráklikkelni :)
Azért akkor most megnyugtattál, bár hát ki tudja, hogy milyen lesz a társaság, lehet, hogy a 3 fős szoba rosszabb mint a "tömegszállás", ez tényleg lutri :) Majd meglátjuk :)
De gondolom tényleg ki lehet bírni bárhol azt a pár napot, hisz én s gyors hazajövetel híve vagyok, ugyhogy ha minden rendbe lesz mindkettőnkkel akkor én olyan gyorsan akarok hazajönni ahogy csak lehet :)
Nekem ami fontos, hogy ott lehessen velem 24órába, ezen kívül azt hiszem, hogy mindegy a többi körülmény, szerintem tényleg ő lesz akkor ott a legfontosabb, nem hiszem, hogy fel fog tudni valami is húzni :)
Nekem egyenlőre ugy néz ki, hogy teljesen jó irányba van, ugyhogy szerencsére ha csak nem lesz valami nagy gond, akkor nem kell császározni, remélem ez így is marad :)
Próbálok sokat pihenni, csak az a baj, hogy az akkori fáradtságot nem lehet előre kipihenni :lol:
Te nehezen vészelted át az első időszakot? Vagy volt segítséged? Jó baba volt a fiad?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Orsi!

Nagyon klassz, hogy ilyen pozitvan állsz a dolgokhoz! Én is így voltam vele, bár a császár miatt bele kellett nyugodnom, hogy Boldi nem lehet velem 24 órában. Ott hamar rájöttem, hogy ez nem is baj, mert egy napig mozogni is alig tudtam (+katéter és egyéb finomságok), utána is még 3-4 napig a járás is nehezen ment. Ha ott lett volna velem a pici, nem is tudom, hogyan tudtam volna ellátni. Azért sem bánom, hogy bent aludt a többi babával, mert tényleg jól jött a pihenés, meg az, hogy fokozatosan szokjam meg a terhelést. Otthon aztán úgyis csak az enyém lett! (Az öröm is, meg a fáradtság is...) Egyébként a nem babás szobákban is már az a szokás, hogy napközben szinte egész nap kint vannak a babók, csak éjjelre viszik be őket, úgyhogy amikor már fel tudtam ülni (2-3.nap), végig velem volt. Édesen aluszkált szinte egész nap, amíg a többi baba üvöltött, ő csak nézelődött a nagy kék szemével. Aztán otthon megmutatta, hogy neki is van hangja. Az első 3 hónap elég nehéz volt, bár Boldi nagyon jó baba volt, meg most is az. Eleinte az elalvással voltak gondjai, úgyhogy sokat ringattuk, amíg rá nem jöttünk, hogy nem evett eleget, azért sír esténként. Hát, adtam még neki, attól kezdve aludt szépen, csak egyszer kelt fel éjjel, ez a szokása máig megvan. Szerencsére nagyon sok tejem volt, a császár ellenére. Csak most, 7 hónaposan kezdtük el a gyümi-zöldség evését, eddig csak anyatejet ivott. (Amúgy keményvonalasan nyomtam, se víz, se tea, még a legnagyobb nyári melegben sem, mert nem akartam, hogy hozzászokjon a cumisüveghez, aztán ne fogadja el a cicit.)
Fontos: a kórházban, ha érzed, hogy kezd bedurranni a melled a tejtermelés megindulásakor, FELTÉTLENÜL keresd fel a földszinten lévő anyatejgyűjtő szobát. Egy tündéri nő segít lefejni/kimasszírozni a felesleget, és nem fog begyulladni. Legjobb, ha be is viszel egy mellszívót magaddal a kórházba, hogy tudj fejni. Az első alkalommal kivert a víz a fájdalomtól, amikor a nő lefejte a mellemet, de sokkal jobb lett utána és csak először szörnyű. (Nem ijesztgetlek, csak ne érjen váratlanul!)
Nekem nagy szerencsém volt, mert akkor, amikor Boldi született (június vége) még a szüleimnél laktunk, így anya, aki tanítónő, tehát nyári szünete volt, nagyon sokat tudott segíteni. nélküle nem viseltem volna ilyen jól az első hónapokat. Az is jól jött, hogy mindig volt kihez szólni, mert azért felborul rendesen a hormonháztartás, aztán olyan az ember, mint kamaszkorában, csak úgy elkezdtem bőgni, meg depizni, aztán meg 5 perc múlva semmi bajom sem volt. Ez a fura hullámzás eltartott 1-2 hónapig.
Bocs, hogy ilyen hosszú lett, nem akarlak untatni! Neked lesz valaki, aki besegít a háztartásban?
pussz
odod01
 
 


Zsani, Máté!
Én is gratulálok a győzelemhez, meg a kocsihoz!
odod01
 
 


Szia:)

Ami miatt én nagyon ragaszkodnék a 24 órához az pont a cumisüveges dolog, meg a tea, mert, hogy ha lesz elég tejem akkor én is nagyon szeretném fél éves koráig csak és kizárólag anyatejjel etetni cumisüveg nélkül, és hát ha elviszik éjszakára akkor megetetik éjjel cukrosteával vagy tápszerrel, és én ezt nem szeretném!
Persze lehet jobb lenne ha hagynám, hogy éjszakára elvigyék, és legalább tudnék pihenni egy kicsit, de nem tudom...egyenlőre csak az ő érdekeit nézem, de lehet ott máshogy fogom gondolni, de azt hiszem ez nagyban függ attól is, hogy mennyire lesz nehéz szülésem, mennyire leszek fáradt, és mennyire fog mindenem fájni...szóval egyenlőre csak a terv van meg, hogy 24órába velem :)
Hát mellszívót még nem is vettünk, nagyon filózok rajta, hogy milyet vegyek, mert valaki az elektromosra esküszik valaki meg a kézire, és nem is tudom, hogy mi lenne a jó...neked milyen volt?
Meddig kell használni? Amig csak szoptat az ember addig mellszívó is kell?
Nekem egyébként valószínűleg lesz segítségem, bár ez majd akkor derül ki ha itthon leszünk...
Mi egy házba lakunk anyósomékkal, meg sógornőmékkel, mert ez egy óriási ház és 4 generáció lakik itt, szóval sokan vagyunk, de nem zavarjuk egymást, mert mindenkinek külön bejárata, külön szeparált lakása van, olyan mint egy lakópark... :lol:
Szóval nekem itt van elég sok rokon a "számba" és március 1.én anyukámék is kiköltöznek Pátyra, most végzik az utolsó simitásokat az új házon, szóval, ahogy ígérik állandóan itt lesznek amikor csak kellenek és segítenek mindenbe, de ez majd kiderül, meg az is, hogy én mennyire fogom igényelni :)
Meg hát itt van a férjem is aki eddig is sokat segített nekem a házimunkába, de tudom, hogy mégtöbbet fog ha megérkezik a kiscsaj :)
Meg ugy tervezzük, hogy amint hazajövünk a korházból kivesz két hét szabit, hogy a kezdetekbe 100% melletünk tudjon lenni, szóval remélem elég lesz ennyi segítség :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Köszi, és majd teszek fel képet, ha megérkezik a járgány:)

Zsani
Vendég
 


Szia Orsi!

Hát, el vagy látva segítséggel! Így biztos minden rendben lesz, ne aggódj!
A mellszívóról: szerintem a gépi felesleges (a kórházi anyatejgyűjtő szobában ilyen van, először tényleg jó, de otthonra, szerintem bőven jó a kézi.) Én sem vettem, de egy barátnőm rámtukmálta kölcsönbe az övét és nagyon jól jött, ezért merem ajánlani az AVENT márkát. Ha sok a tejed, azért, ha meg kevés, akkor meg azért. A gyerekorvos is ajánlotta az első 6 hétben mindenképpen, amíg be nem áll valami rendszer az anyatejtermelésben. Nekem nagyon sok tejem volt, úgyhogy kb. 4 hónapig használtam, el is tettem néhány pohárral a mélyhűtőbe (3 hónapig eláll), így amikor nagy ritkán el kellett mennem valahova, más is meg tudta etetni Boldit.
Egyébként a kórházi anyatejgyűjtőben is árulják, ugyan nem tudom, mennyiért. (Azért nem hiszem, hogy nyerészkednének rajta.) Szóval, ha nem akarsz előre venni, ott is megveheted, ha úgy látod, szükséged lesz rá később.
Szép hétvégét!
odod01
 
 


Szia Dóri!

Hát nagyon szépen köszönöm az információkat :)
Én is hasonlóképpen gondoltam, ugyhogy örülök, hogy egy tapasztalt anyától is ezt hallom! :)

Arra gondoltam, hogy ma elmegyünk, feltérképezem a lehetőségeket, megnézem az összes fajtát, de egyenlőre nem veszem meg, és majd ha már itthon vagyunk és érzem, hogy kell akkor elküldöm a férjem, hogy vegye meg nekem :D

Nálatok hogy van, veletek van a kisfiad vagy rögtön külön szobába került? És mi a véleményed a bébiörző, légzésfigyelőről? Ti használtok, vagy használtatok?

Remélem nem idegesítelek a rengeteg kérdésemmel :roll:

Legyen szép hétvégétek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szió!

Egyáltalán nem idegesítenek a kérdéseid, örülök, hogy most én adhatok tanácsot valakinek és tudok esetleg segíteni.

Az az alapvéleményem a gyerekvállalásról, hogy ez a legtermészetesebb dolog a világon és zsigerből elutasítom az összes biznisz-szagú, felesleges dolgot, amivel csak pénzt akarnak kierőszakolni az anyukákból a lelkiismeretük felpiszkálásával. Szóval a légzésfigyelő szerintem egy nagy marhaság, akik koraszülöttek, vagy egyéb "hátránnyal" születnek, azoknál a babáknál tényleg van értelme, de aki egészséges, az miért fulladna meg??? Én is hallottam, persze egy-egy ilyen esetet, de a legfrissebb kutatások szerint, ha közel alszik hozzád a baba, még a minimális esélyt is le lehet csökkenteni, ugyanis bizonyos agyi hullámokat érzékel az anya, ha gond van a picivel.

Szóval mi nem vettünk ilyesmit, de velünk van egy szobában születésétől Boldi. Egyrészt, mert nincs kedvem az éjjeli ébredésnél átmászkálni a másik szobába (éppen elég feltápászkodni...), másrészt az előbb leírtak miatt: hiszek a testi közelség kedvező hatásaiban.
Van egy-két barátnőm, aki használjaa légzésfigyelőt, de eddig csak téves riasztásokat adott le a gép, úgyhogy idegeskedés volt vele, de haszna az nem volt...

Bébiőrzőt csak azért vettünk (az OBIban 2100 Ft-ért volt akcióban karácsony előtt), mert ha kiteszem a kertbe aludni, nem mindig hallom bentről, ha sír.

Úgy tervezzük, hogy 1 éves koráig lesz velünk, aztán áttesszük a másik szobába, de majd meglátjuk.

Most láttam, milyen szép és különleges nevet választottatok a picilánynak! Mi a vezetékneve hozzá?
Majd írd le, hogy tetszett a kórházi látogatás/szülőszoba stb.!
Milyen babakocsitok van?

Jó pihenést!
odod01
 
 


Szia:)

Nagyon örülök, hogy ilyen segítőkész vagy :)
És mi a véleményed a mérlegről, tehát, hogy minden evés után mérlegezni kell, hogy jól fejlődik-e, mert hát azt se tudom, hogy nem lennék-e sokkal idegesebb ha állandóan nézegetném...tehát még azt se vettünk, de szerinted van értelme?

Nekünk is ugy van most megoldva, hogy a hálószoba félig meddig átminősült gyerekszobává, mert igy nyugodtabb leszek, ha mellettem alszik :)
Meg nem is annyira igyekeztünk, hogy kész legyen a szobája mire megjön, tehát ugy tervezzük, hogy majd karácsony körül mikorra nagylány lesz már akkora kész lesz a szobája és akkor külön rakjuk :)

A teljes neve Flaskay Kira Bianka lesz, remélem neki is fog tetszeni ha felnő :)
Sajnos ugy néz ki nem tudjuk y-al anyakönyveztetni ahogy akartuk, de hát majd megbékélünk az i-vel :)

Szombaton voltunk a korházba, és hát azt kell, hogy mondjam, hogy ahhoz képest, hogy milyen a korház egyes része...a szülőszoba nekem eléggé tetszik, nem az a borzalom amire számítottam, meg megnéztünk egy 3ágyas szobát is, mert, hogy ugye mi azt szeretnénk, és az is nagyon kultúrált :)
A személyzet is nagyon segítőkész volt, találkoztunk egy csecsemőssel is meg egy-két sima nővérrel is, és én meg voltam elégedve a hozzáállásukkal.
Direkt figyeltem a csecsemőst, hogy hogy bánik az emberekkel és ugy vettem észre, hogy aki nem sürgette és kedves volt vele avval ő is nagyon aranyos volt, aki meg ott toporgott és folyamatosan koporászott neki azzal meg igen, kicsit mufurcabb volt, de talán ez érthető is :)

Szóval összbenyomásom jó volt, már persze továbbra is tisztába vagyok vele, hogy nem a Hiltonba megyek egy relax hétvégére, de most már kevésbé aggódok :)

Babakocsiból mi egy egyszerűbbet választottunk, egy ABC típusu két funkciósat, és külön vettünk hordozót hozzá, mert még így is olcsóbb volt, meg ami 3funkciós az álltlában kiskerekű volt, ez meg elég nagy kerekű ami nem rossz szerintem itt Pátyon :D
Nem a felfujható oriás kerekű mert azt meg szerintem nehéz irányítani, de szerintem elég masszív...
Bár ugyis akkor derül ki ha majd elkezdjük használni!

Nektek milyen van?

Szép napot!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!
Már egy oldalt írtam, amikor elszállt az egész, úgyhogy most nincs időm újra beírni, de igyekszem pótolni, ha Boldi elaludt...
odod01
 
 


Mégis vissza tudtam hozni!!

Szió!

Nekem pont olyan élményeim voltak a kórházban eltöltött idő alatt, ahogy te leírtad a látogatást. Szerintem nem lesz ott rossz dolgotok. :D

Én úgy voltam alaphelyzetben a mérleggel, hogy majd csak akkor veszek, ha muszáj, mert én is tudok ám parázni, úgyhogy ha minden szopi után rátettem volna és nem annyit mutat, mint a nagykönyvben, akkor én is megijedtem volna, de erre, szerencsére, nem volt szükség, mert Boldi már a kórházban az előtejből annyit és olyan ügyesen szopizott, mint mások 1-2 hetesen. Szóval csak azért vettünk mérleget, mert a doktornéni ragaszkodott hozzá, hogy egy hónapban egyszer mérjük meg, mielőtt megyünk hozzá kontrollra, csak hogy biztosak lehessünk benne, hogy jól fejlődik. Így először bérelni akartunk a Kútvölgyi kórház szülészetéről, de a bérleti díj egy hónapban majdnem annyi volt, mint az ára, úgyhogy megvettük (asszem 3000 Ft volt). Ez persze nem digitális, csak egy régi hagyományos, de nekünk jó volt. Szóval, szerintem majd te is meglátod, hogy Kira milyen evő, aztán ráérsz ugrasztani a férjedet a mérlegért. :lol:

A mi babakocsink egy nagyon olcsó, de szerintem jó modell, Babidéal, 16000 Ft-ért. Itt a pátyi Mézeshegyen ugyan nem elég jók a kerekei a földúthoz (mondjuk nem is ide vettük), de a kertbe kitenni tökéletes. 2 funkciós, áthajtható a tolókarja, amit én nagyon szeretek benne, és a kerekei bolygósíthatók. Ez is elég jó, mert tereptől függően tudom használni. Nagyon úgysem járkálunk el vele, mert én nem nagyon tudok vezetni, ugyan van jogsim, szóval gyalog/busszal lehetetlenség vele bemenni a városba, mert olyan nehéz, hogy Boldival együtt nem bírom el. (Szerintem mindegyik ilyen ólomsúlyú a 2 funkciósok közül.) Majd ha tud már ülni, veszek neki egy könnyű sportbabakocsit, aztán azzal már tudunk majd "kirándulni". Akkor viszont, hogy ha együtt megy a család, és a férjem vezet, nagyon jó ez a babkocsi, mert összecsukva simán befér az autóba, és anyukáméknál/anyósoméknál a terep is jobb az utcai sétáltatáshoz.
Az autósüléssel is nagyon szkeptikus voltam (ahogy Fábry mondta valamelyik műsorában: mióta kitalálták az autósüléseket, megnövekedett az árva gyerekek száma, mert a szülők a balesetet nem élik túl, csak a gyerek.) Morbid viccet félretéve: mi ebből is a legolcsóbbat vettük, ráadásul használtan egy bababörzén. Ha újra vehetnék, nem ilyet vennék, mert nagyon mély volt, és újszülöttként nagyon kényelmetlen volt neki, mert szinte ülnie kellett benne, de tettünk bele egy nagy párnát, és megoldottuk a dolgot. Szerintem abszurd, hogy egy vacak gyerekülés 30-40 ezerbe kerül!!!
Ha van még valami, szívesen segítek!

Szép napot! :)
odod01
 
 


Szia :)

Hát időközben az anyósom eldöntötte a mérleg dolgot, azon már nem kell többet filózom, mert vett nekünk egyet, tehát ha kell majd le tudom mérni, de szerintem nem nagyon fogom...mert paráznék rendesen... :lol:

Hát még nem tudom, hogy a milyenk mennyire lesz strapabíro ezeken a pátyi utakon, de azért remélem jó lesz és nem fog hamar tönkremenni...én szeretnék sokat sétálni vele itt a faluba, mert szükségem lenne mozgásra, és ha egy ideig csak a faluba sétálgatok, már az is jobb mint a semmi szerintem :)

Mi egyenlőre csak bébihordót vettünk ami ugye gyerekülés is egybe, mert ugy gondolom komolyabbat ráérek akkor venni amikor már ül meg ilyenek, és elvileg ez a bébihordó jó 13hónapos koráig, utána meg kap majd valamit, ugy terveztem 1 éves szülinapjára mindenkitől ezt kérjük és akkor talán összejön a pénz egy szupira amit kinéztünk neki...teszem hozzá 50.000 körül van...szóval majd meglássuk :shock: :lol:

Remélem egyébként hogy nekem is lesz elég tejem és fog tudni ügyesen szopizni (meg persze én szopiztatni :lol: ) mint a te fiad :)

És kérdés :)
Te szedtél valamit szülés elött? Mármint vannak ezek a homeopátiás szerek meg a málnalevél tea, ami ugye a tágulást könnyíti és gyorsítja meg, te használtad valamelyiket?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hú, most látom, hogy már csak néhány hét van Kira megszületéséig! Már biztosan nagyon izgatottak vagytok! Jól vagy? Nekem az utolsó hónap szörnyű volt: júniusban olyan meleg volt, hogy éjjel is csak hideg borogatással tudtam aludni, a lábaim háromszorosukra dagadtak, 17kg-ot híztam, amit cipelni nem volt semmi, na meg egyéb finomságok, amiről most nem is beszélek...

Én már nagyon vártam, hogy végre megszülessen, és láthassam!
Mivel tudtam, hogy császár lesz a farfekvés miatt, nem ittam málnalevélteát, meg nem is szedtem semmit, mert nem kellett tágulnom. Az a barátnőm, aki itta, esküszik rá, hogy nagyon hatékony. Szerintem, ha hiszel benne, biztos használ!

A tejelválasztás serkentéséhez (azt hiszem, már írtam, de inkább még egyszer): Laktoherb tea!!!! Nagyon bevált nekem! Már a kórházba vitess be magadnak lefőzve! Csupa gyógynövény: ánizs, édeskömény, csalánlevél stb. Nem valami finom, de én például felesben ittam gyümölcslével, és úgy nem érezni annyira az ízét.
Még valami, ha a tejjel gond lenne esetleg, persze úgysem lesz!!! :D Urtica urens nevű homeopátiás bogyó! Nagyon-nagyon jó!!! Itt is lehet kapni a pátyi gyógyszertárban.

Szép utolsó heteket nektek!!!
odod01
 
 


Sziasztok lányok!


odod01:Szeretnék neked is bemutatkozni (Akírát már ismerem).
Hát a Budakeszis topik nem akar beindulni :(, ezért gondoltam hátha nem zavarlak itt titeket.
Én most 33+4.napomat töltöm.
Írtad,hogy császárral szültél.Le tudnád nagyjából írni hogyan történt?
Nagyon úgy néz ki,hogy én is úgy fogok szülni.Nem fordult még meg a babucim+a szívemmel sincs minden rendben.Mondjuk még van idő,lehet hogy megpördül :D .A katétert mikor veszik ki és mennyire fáj az egész procedúra?
Előre is köszi


Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Egyáltalán nem zavarsz, csak ketten vagyunk. Most már hárman. :D A császár elég vacak volt, de gondolom, a rendes szülés sem egy leányálom... A katéter lesz az egyik legkisebb gondod. :shock:
Én reggel korán szültem, a katétert másnap reggel vették ki. Addig úgysem tudtam volna elmenni a WC-ig, úgyhogy jobb is, hogy bent volt. Utána is elég nehéz, már akkor el kell indulni, amikor érzed, hogy kell, mire elérsz a mosdóig, már szinte késő.
Tudnék még vacak dolgokat írni, de minek? Lett egy csodás kisfiam, azt a kórházi 5 napot ki lehet bírni, utána rohamos a gyógyulás, a titka az, hogy mászkálj sokat, még ha kegyetlenül nehéz is eleinte! Ja, ami még nagyon fontos (gondolom epidurállal fognak érzésteleníteni), hogy inni, inni, inni rengeteget az első 2-3 napban. Legalább 3 litert. Ez azt jelenti, hogy egész nap csak iszol, de ez nagyon fontos a gyógyuláshoz!!!
Hol fogsz szülni?
Budakeszin laksz?
Még szívesen írok, ha van konkrét kérdésed, nem szeretnélek megijeszteni semmivel, azért is nem bocsátkozom részletekbe a műtéttel kapcsolatban. Így kívülről lehet, hogy nagyon gáznak hangozhat az, amit ott átélve, úgy, hogy alig várod már, hogy átölelhesd a babádat, teljesen kibírható. Szóval ne aggódj, egyébként is megfordulhat még a babóca! :lol:
pussz és még egyszer üdv a körünkben: Dóri
odod01
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors választ :D .Megijeszteni szerencsére nem nagyon tudsz,mert már volt 1-2 húzós műtétem,szinte már csak a császármetszés hiányzik a listáról :D .Na jó tudom ez nem vicces.
Budakeszin lakunk, a Makkosmáriai rét környékén,nagyon szép környék.Gondolom arról már hallottál.Kb. 6 éve költöztünk ide a XII.ker. Normafától.Elég nehéz volt megszokni itt az erdő szélén.
Sajnos azóta sem ismerek itt senkit.Van 1-2szomszéd,de azok inkább idősebb korosztály.De nem baj sokat szoktam sétálni a kutyusommal.Mármint mostmár nem.
A katéter az hogy működik?Mármint nem egészen értem,vmbe bele folyik aminek bele kell..?
Emlékszem egy műtétem után alig bírtam kimenni a wcre,mire kiértem 2x majdnem elájultam :) .
Egyébként a Szabolcs utcában fogok szülni dr.Török Miklósnál.Te hol szültél?A Jánosban vagy a Kútvölgyiben?
És milyen az anyaság?Jól van a kisfiad?Fél éves ha jól olvastam.
Ti hol laktok?

Timi
tftimi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: