Új privát üzeneted érkezett!

Barbi!

Azt tudom hogy Gödön minden negyedév utolsó péntekén elméletileg Kép
A nevelekben nem tudom,de megkérdezem,jelentkezemKép

Örülök hogy jól érezted magadKépÉn is örülökKép
Pocakbabád hogy van?Nem is vagy olyan nagy,csak a pocakodKép

Megyek is vacsiztatniKép
vera

KépKép
viranka
 
 


Szia Vera!

De jó, hogy legalább te bejelentkezel időnként Kép

Tényleg ilyen sűrűn van lomtalanítás Gödön?!?!! Pesten laktam egy pár helyen, s mindenhol évente egyszer volt... Hmmm! MILYEN JÓ IS A VIDÉKI ÉLET Kép Kép

Pocaklakó csodásan. Csak néha sajnálom a csuklások miatt, de már megnyugtattak.

Csodás dokibácsim ma eltiltott a takarítástól. Már kétszer is annyira bedurrant a farizmom, hogy egy-egy hétig csúnyán sántítottam. Persze teljesen leállni nem lehet, de azért majd jobban figyelek.

S hogy van a fantasztikusnapon született leányzód? Ha nem boldogulsz valamivel, szólj majd magamba nézek Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Barbi:én nem éreztem még,hogy csuklott volna a baba.a tiéd olyan gyakran "csinálja"?
te hány kilónál tartasz?én a 29. hétben vagyok és kb 8-9 kg ugrott föl eddig,de a doki azt mondta szigorúan,hogy többet nem hízhatok.hááát,ezt nehéz lesz betartani...

Vera:azt hiszem,jó lesz ez a mini manós megoldás,"venni" fogok 1 övterelőt.

akit érdekel:márc 25-én bababörze lesz a hungexpo "A" pavilonjában.

Gyöngyi tényleg "rákattant" a másik fórumra Kép

Sziasztok: Adrienn
lufi
 
 

 
 

Szia Adrienn!

Én a 33.héten vagyok, s mostanság érzem a gyakoribb csuklásokat. Néha nem tudom mitől, de volt úgy, hogy megijedt Kép
Én 12kilót híztam - csak hasra! - de sok a vizem, s a babának is jó esélye van hogy nagy lesz a génjeim miatt. Ettől függetlenül engem dícsér mindenki a kilóim miatt. Szépen egyenletesen volt, a víz és a gének ellen meg úgysem lehet tenni. Ugyan még van hátra egy pár hét, de egyszer sem volt rajtam farkaséhség, s semmi haszontalant sem eszek (ez ugyan már babavárás előtt is így volt)

No mennem kell,de jelentkezzetek! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


SZIASZTOK!

Nem tűntem el! Jó egy kicsit megcsaltalak benneteket a babaszobával, de olyan édes dolgokat tudtam venni.
Úgyhogy bocsi mindenkitől, mostmár veletek vagyok.
Barbi: Te fiúcskát vagy kislányt vársz? És az ultrahang szerint hány kg most? És egyébként is hogy vagy(tok)?
Adrienn: Ti hogy vagytok? Tőled sem kérdeztem még, hogy kisfiú vagy kislány? Lehet már tudni?
Vera: Nektek ki a gyerekorvosotok? Csak azért kérdezem, mert sok felső-gödi idejár a Vecserkához. Köztük a tesómék is ő rá esküsznek.

Különben elég nehéz volt megszokni az itteni szokásokat, mert Pesten más az orvosi ellátás.
De biztos tudjátok ezt ti is.

Egyébként merre van az Ady-klub?
Gondolom az Ady Endre utcában. De kb. hova esik, mert a hugomék az állomásnál laknak. Onnan merre van? Mert megpróbálnék mégis elmenni pénteken.
Vagy most nem lesz? Tényleg! Minden pénteken van?

Megyek, mert megébredt a kicsikém. Holnap jövök!

Sziasztok! Gyöngyi:-)

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Na mi van csajok? Most meg, hogy itt vagyok senki sem néz be???????

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Gyöngyi!

Csak 2 hetente van babamama klub,jövő héten lesz legközelebb.

Barbi!
Választ várom amint megvan és hagy veled egy napon született lányom írni akkor íromKép
Most is itt bűvészkedikKép MegyeKKép

vera

KépKép
viranka
 
 


Barbi!

tavasszal és ősszel van lomtalanítás azt mondta az ismerősöm.Amúgy ők is a nevelekben laknak és 4 gyereke vanKépA legkisebb kb.1/2 évesKép
Inkább te mesélj milyen voltál gyerekkorodban,mire készüljek lelkilegKépMondjuk már most is egy akaratos kiscsaj,általában eléri,megszerzi amit akarKépTe is ilyen voltál,vagy?
Olyanra nem emléxem hogy a sok takarítástól fájt volna bármim is,de arra igen h. futottam 8 hónaposan a troli után,el ne kések a melóbólKépAztán egész nap szúrt lenn...Ki is akadtak minek siettemKépIgaza van a doki bácsinak pihenjél,szépen lassan csináld a dolgodat,nehogy hamarabb kibújjon AngélaKép

Gyöngyi!
nem az Ady utcában van hanem a Deák és a Kálmán utca sarkán.A könyvtár,hátha így ismeri a tesódKép
Nekünk a Pruzsinszky doktornő van, mivel először úgy volt h. csak pár hétre jövünk kiKépAzóta itt vagyunk,nekem is ő volt mikor kicsik voltunk,nem jártam túl sokat hozzá,szerencsére MÍra sem egy beteges típus eddigKép

Adrienn!
A bababörzét már én is néztemKépDe szintén az Ady klubba lesz valamikor ápr.elején isKépÉn úgy szerettem mikor csuklott MíraKépMondjuk ő hajnal 5 és 7-kor volt mindig a legaktívabb mikor még pocakban voltKépAmikor dolgoztam nyugi volt,csak néha adott életjelt magárólKép

Sziasztok Vera

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyöngyi:köszönjük,jól vagyunk.nekünk kisfiunk lesz,legalább is egyszer már megmutatta magát Kép 2 hét múlva megyünk uh-ra,ott ismét meglessük.neve még nincs szegény gyereknek..

Vera:ha tudod majd a gödi börze időpontját,írd meg,lécci,lécci!köszi.

Tudtok valamit Lantos doktorról(háziorvos-Cserfa u.)?hozzá kéne átjelentkeznem,mert még szentendrén van a háziorvosom.

Jó hétvégét!

Adrienn
lufi
 
 


Sziasztok!

Vera! Köszi a lomtalanításos infót. A barátnédnak gratula - 4gyerek?!?!! Hmmm...Nem semmi...
Arra nem emlékszem, hogy akaratos lettem volna, de majd megkérdezem az illetékes elvtársakat. Amire emlékszem, hogy hyperérzékeny lelki világom volt.
Nővérem szerint sokat fájt a hasam (ez az előbbi okból könnyen adódhat + "szűz" jegyűek sajátossága)

Gyöngyi! A könyvtár az Ady. Köszönöm kérdésed csodásan vagyunk Kép UH-s kilóinformációim per pill elavultak.

ÉLJEN A TAVASZ!!!!!!!!!!!!!!!!! Hajrá Sanyi, Józsi, Benedek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Láttátok?!?! - megvan az első archív Kép Kép Kép
No nyüzsögjünk!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Pénteken mentek? Én sajna nem tudok. Gyógytornásznénihez kell visszamennem.
Jó mulatást!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Én szeretnék menni, de még Gergőtől függ, mert ma oltást kapott és nem tudom milyen hatása lesz.
Bár eddig még nemigen lázasodott be egyiktől sem.

Többiek hol vagytok? Ti jöttök pénteken?

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Hajrá Gergő!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


no milyen volt a klub?

Tud valaki megbízható, jó munkát végző kőművest?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Én is Neveleki kismama vagyokKép
Mi a Nyár utcában lakunk 4 éve.
3 kislányunk van: 11 éves, 2 éves és 6 hetesKépKép

Mondjuk mi sem élünk itt nagy társasági életet, de pár aranyos kismamát ismerek!
Most ugye a pici baba miatt nem is nagyon járunk sehova, de amúgy majd később én is ki akarom próbálni a baba-mama klubot.

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Szia Tünde! Mi is a Nyár utcában lakunk! Kép Májusban lesz egy éve, hogy ide költöztünk. Én az első babámat várom, s a 35.héten vagyok.
Gratula a 3 gyerekhez!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Adrienn: én nem ismerem az itteni háziorvosokat, nekem még mindig Újpesten van a dokim.
Viszont a Vecserka 4 évvel ezelőtt nem vállalt el minket, úgyhogy a mi gyerekorvosunk dr. Bíró Emőke Sződligetről.

Gyöngyi: mi voltunk kb 1 éve a zenebölcsiben. az volt a probléma, hogy egy 3*3 méteres helyiségben van kb. 20 gyerek és 20 anyuka. a tisztaságról nem is érdemes beszélni. A foglalkozás jó csak a körülmények nem kedvezőek sajnos. Aztán lehet, hogy már másik teremben tartják!

Vera: nekem is van egy 4 gyerekes ismerősöm itt a Nevelekben!Kép Virág??Kép
Drukkolok, hogy Nektek is összejöjjön a tesó!

Barbi: Nekem is sokszor csuklottak bent a bébik!
Kint is az első hónapban szinte minden szopi utánKép egyébként jól bírod az utolsó hónapot?
Azt nem láttam, hogy írtad-e kisfiú lesz vagy kislány?
Mi a harmadikat kisfiúnak terveztük, de nagyon örültünk, mikor kiderült, hogy ő is kislányKép
Most meg már megzabáljuk olyan édes.

Szegénykém kicsit hasfájós, délután és este szoktunk nyüglődni, de éjféltől alszik reggel 5-ig, majd 9-ig. Utána 11 körül babakocsiban alszik kint 3-4-5órát.
A nevek: Patrícia, Dorina, Bettina

"Jó" kis szeles nap van!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde!
Kicsi lánynak láttak 3x is. Angéla lesz Kép Kép
Nagyon jól érzem magam. Igaz már kacsás, de még mindig elég aktív vagyok.
Nagyon szépek a neveitek!!! Kép
Mi a tapasztalatod a sződligeti dokiról. Ki kellene találnom, hogy kit választok...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Hol vagy Vera? Remélem nem vagytok betegek!?!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK!

Üdv Tündi!gratula a lányokhoz!Képtudsz esetleg képet feltenni róluk?

most már én is éreztem,hogy csuklik a Bébi Kép

Barbi: jól vagy?nem akadályoz a pocakod?hú,nem sokára megláthatod a babádat!én pont 1 hónappal később...megvan már minden babacuccotok? kórházi "pakkod" össze van már készítve?

Tündi,Barbi:amúgy nagyon vicces,hogy szomszédok vagytok Kép

Gyöngyi,Vera:hoool vaaaagytok?!

üdv mindenkinek!

Adrienn
lufi
 
 


Bocs Tünde,hogy "letündiztelek" !Képmost láttam, Te hogy írtad...

Adrienn
lufi
 
 


Adrienn: a Tündi jól hangikKép nyugodtan szólíts így!!Kép

Barbi: Mi eddig Dunakeszire jártunk gyerekorvoshoz, de egy új rendelet szerint csak helyi orvos othat úgyhogy váltanunk kellett.
Már volt nálunk Emőke, nagyon rendesnek tűnik és szimpatikus.
Pont holnap megyünk csípőszűrésre Kismarosra. Ezt a helyet ő ajánlotta, állítólag valami szuper UH van ott.

TündiKép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tündi! A kismarosi dícséretet már én is hallottam Kép Majd írj milyen volt!
Köszi az infót a gyerekorvosról. Én azt hittem ez olyan mint a körzeti, s azt választok akit akarok. Egyébként is ezt mi alapján kategorizálják? A gyermek bejelentett lakhelye szerint? Főleg a nevelekinél mókás, hisz mi félig ide, félig oda tartozunk?!!
A gödiekről sok jót nem hallottam...
Ja és egyet értek Adriennel: képet! képet!

Adrienn: ugye milyen mókás a csuklás Kép
Nem akadályoz a pocim, pedig NAGY! Ma legyezgette a hiúságom a védőnő, s dícsért, hogy milyen szépen csak pocira szedtem.
Kb 80%-ra már kész vagyok, de ha kell S.O.S.-ben 100%-ra teszem.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK!

Üdv a csapatban Tündi! Gratulálok a 3 kislányhoz! Én is szerettem volna egy kislányt, de 2 fiú lett belőle. De nem baj, mert imádom őket. És egyébként is a fiúk anyásak szoktak lenni. Úgyhogy nagyon jó ez nekem, 3 pasival.

A gyerekorvosokról csak annyit, hogy a felső-gödiről se hallottam sok jót. A mienkről pedig nem szeretnék itt nyilvánosan állást foglalni.

Van egy barátnőm, akivel együtt szültem a MÁV Kórházban és ő irkált egy ideig a MÁV-os topicban, és egyszer amikor ment vissza a dokijához, közölte vele, hogy ne irkáljon róla a neten. Úgyhogy szerintem a dokik is nézegetik, hogy miről folyik itt a duma.

Barbi: Hajrá! Tök jó, hogy már nem sok van hátra!!! Egyébként bírsz még aludni? Mert a végén már elég kellemetlen szokott lenni a fekvés. Én pl. az utolsó hónapban 2 nagypárnán feküdtem, majdnem ülő helyzetben. Ehhez még hozzátartozik, hogy a gyomorsavam folyton a torkomat marta, ami ugye nem egy kellemes.

Adrienn: Ti hogy vagytok? A csuklás olyan jó érzés, nem? Jó érezni, hogy ott élnek a pociban. Én úgy szerettem terhes lenni. De már a harmadikra nem vállalkoznék.

Vera jól vagytok? Nagyon eltűntél!

Tündi: még annyit a zenebölcsiről, hogy még sajna nem jutottam el oda, de ha sikerül majd megírom, hogy van-e változás a ti élményetek óta.

Na, jó éjt mindenkinek!
Gyöngyi :-)

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Sziasztok!
Elsődlegesen azért néztem ide be, hogy a dunakeszi bababörzéről tájékoztassalak Benneteket, de ha már felvetődött a téma, a zenebölcsiről is szólok.
Szóval: BABABÖRZE DUNAKESZIN szombaton (ápr. 1!!!) 9-13 között a művházban (Állomás sétány 17)

A zenebölcsiről: már a földszinti színházteremben szoktunk tartani, nagy, levegős terem. A létszám 15-20 között mozog, de ott elférünk. Egyébként Tündi, ha tavaly voltatok, akkor sztem kifogtad az egyetlen alkalmat, amikor sokan voltak Kép mert tavaly 10-12 volt az átlaglétszám. Most ugyan többen vagyunk, de nagyobb a terem is.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Ja, a tavalyihoz képest még az a változás, hogy 9-től kezdünk, és a babaklub 10-től van.
foltvarró_cili
 
 


Barbi: nagyon szimpi orvos volt Kismaroson és Bettinával is minden rendben! Legközelebb 4 hónaposan kell mennünk.
Nem tudom jó lesz-e nekünk, ha Gödhöz csatolnak. Mindenesetre a sződi gyerekorvos többek szerint is nagyon jó!
nekem már az is sokat jelentett, hogy kezet mosott, amikor megjött.
az előző orvosunk sáros cipővel végigment a 2 napja lerakott vajszínű parkettán és kézmosás nélkül nyúlt a gyerekhez. legközelebb szóltam neki, hát akkora szemekkel nézett rámKép

Gyöngyi: én sem terveztem 3 gyereket, de a második után úgy gondoltuk, hogy gyorsan jöhet egy újabb baba. Persze nálatok nincs 8,5 év korkül. mint nálunk.
Nekem meg fiam nem lesz, dehát annak örülünk, hogy 3 egészséges gyerekünk van!Kép

Cili: köszi az infót! Mostanában még nem tudunk elmenni, de ha nagyobbak leszünk, akkor megpróbáljuk!

T.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Örülök, hogy minden rendben volt Kismaroson Kép
Egyre jobban húzok a sződligeti dokinő felé. Végülis - ha minden oké - akkor csak oltásnál fogunk talizni.
Szimpatikus hogy kijött hozzátok!
Még egy kicsit hadd zaklassalak dokinénis kérdéssel: mennyire alkalmazkodó?
pl.: homeoptátiás vagy gyógynövényes dolgokra gondolok. vagy ha meglát egy beteg gyereket rögtön antibiotikummal traktálja?

Én bízom a gödi csatolásban. Te régebben élsz itt, többet is láttál... Én elégedett vagyok, bár a csatornának és normális utcáknak örülnék.No meg milyen lütyőség volt eleve Sződhöz kapcsolni ezt a részt,amikor pár utcára már Göd van?

Mi történik a zenebölcsiben? Zenét hallgatunk és mosolygunk egymásra?

mindenkinek jó hétvégét Kép

már én is hallottam,hogy dokik és más egészségügyi alkalmazottak is olvassák a topikokat, de engem nem zavar.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: Nem ír fel antibiotikumot rögtön! Én be sem adnám! Nálunk először mindig gyógynövényes és homeos cuccokat kapnak a csajok. Dorina eddig csak ezt kapott! Mondjuk 17 hónapig szopizott, úgyhogy nem volt még komoly beteg. Egy évesen volt egy hányós-hasmenős vírusa, akkor a szopi mentette meg a kórháztól, mert egy hétig csak szopni akart, pedig akkor már evett mást is.

Az utakról ne is beszéljünkKép, mi ha olvadás vagy nagy eső van haza sem tudunk jönni!
azért Gödön sem fényes a helyzet útügyileg!

Ez a terület régen Sződ nyaralós része volt, 2 éve belterület.

Zenebölcsi: együtt éneklünk gyerekdalokat és olyan mondókákat/dalokat amit el lehet "játszani".

Többiek hol vagytok??

Képek:

Kép

Kép

Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sZIASZTOK!

Most csak gyorsan:holnap lesz az Ady műv.házban a bababörze.
Holnap jövökKép

Sziasztok Vera

KépKép
viranka
 
 


Vera is back Kép

Tünde! Nagyon édik a képek!!! Szépek vagytok csajok Kép

Győzött a sződligeti doki! Köszönöm az infókat!!!

Már hallottam,hogy ez volt régen a nyaralóövezet,de akkor is banálisnak tartom. Szerintem itt valakinek ez valamiért nagyon jó volt így... no, de ne politizáljunk!

Köszönöm, hogy válaszoltál a triviális zenebölcsis kérdésemre is!!! de tényleg nem tudtam... Jól hangzik!!! Nekünk igazán hasznos lenne, mivel alig tudok dalokat...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Vera back Kép Kép
Jól vagyunk betegek nem vagyunk/voltunk csak olvasgattam kicsit depi voltam,de már jól vagyokKépValószínű engem jobban megviselt az az elhatározás h. MÍrát leszoktatom a szopiról mint őtKépMost már csak este meg ha éjszaka felkel akkor kap cicitKépAzért néha bepróbálkozikKépMég van 23napunk és szeretném abbahagyni mire 20 hónapos lesz.

Szia Tündi!
Üdv újra ittKépIgen a Virágról írtamKépÕk is voltak babamama klubba mini babával és MarcivalKép
Nagyon jók a képek rólatokKépKÖzépső lányodnak Dorina(?)TÖK JÓ HOSSZÚ HAJA VAN
MOST MUSZÁLY FEJEZNEM MERT ITT ÜL Az ölemben és már vetközik Kép
holnap nincs itthon apa majd még folytatomKép
vera

KépKép
viranka
 
 


Vera! Miért döntöttél a szopi abbahagyás mellett? Hajrá Vera! Hajrá Mira!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Barbi: most akkor mikor lesz itt lomtalanítás, mert Gödön most van?!
Már csak max. 1 hónapod van! nekem Patrícia született május 9-én, olyan jó volt, hogy egyből ki lehetett vinni és egész nyáron csavarogtunk vele. Õ meg csak evett-aludtKép
Õt nem sikerült szoptatnom, mert elbénáztuk. Nem készültem arra, hogy a szopival probléma is lehet. a szülés is horror volt, úgyhogy nem terveztem többet.
Dorinával már alaposan utánanéztem mindennek, így 17 hónapig szopizott, utána gondoltuk, hogy jöhet a 3. baba, jött is egybőlKép
Ezt csak azért írom, mert tök jó, hogy itt a többiek is sokáig szoptatnak.
Én itt találtam erről nagyon hasznos infókat, lehet, hogy ismered:
www.lll.hu

Vera:épp tegnap voltam Virágnál, nem semmi 4 pici gyerekkelKép most gyerekruhák eladásával foglalkozik (jó minőségű, angol ruhák).
Gondolom a tesó miatt akarod a szopit abbahagyni, nem?

Gyöngyi: a terhesség végén nekem is így volt, csak ülve tudtam aludni. Nálatok milyenek az éjszakák? Nálunk most Dorina sokszor felsír, lehet hogy így reagál a kistesóra? mert nappal nem lehet észrevenni semmit, amúgy imádja a babátKép

Adrienn: mi van Veletek? minden OK??

Szép napot mindenkinek!

u.i.: remélem a dunai gát bírni fogja a terhelést!!!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Már nem emléxem mit akartam még írni vasárnapKép
Kissé szenilis lettem mióta itthon vagyokKépNo mindegy,majd lesz rosszabbKép
Tündi,Barbi
A szopit azért is akarom már abbahagyni:
1)mert fáj a cicim mikor szívja a tejcit
2)már 20hós lesz,vége a télnek most már nem félek attól hogy bármit könnyen elkap
3)júniusban Depeche Mode-ra megyünk(ha már a márciusiról lekéstünk)
4)Tesót majd szeretnénkKépbár sikerült szopi mellett teherbe esnem,de a baba elment,inkább várok még egy kicsit.
Azt tudom h. Virág angol rucikkal foglalkozik,múltkor hozott a b-m klubba és ígérte legközelebb is hozKép
Az utak tényleg szörnyűekKépHa bejövök az utcába pl. autóval a nem létező vesekövem is tuti kijönneKépDe állítólag idén megcsinálják.Hát kíváncsi vagyok:Apukám szerint akkor készül el ha Míra férjhez megyKépFő az optimizmusKép

vasárnap elmotoroztunk sógórral sződliget felé,azt mondta előző nap még a kanyarig el lehetett menni.ma tetőzik a Duna szerintem itt a gát bírni fogja.

Lomtalanítás:mindenki kipakolt és nem vitték el,nem értem elméletileg negyedévenként van.

Barbi!
Gyógytornára jársz még?Vácra v. Pestre jársz/jártál?
Jösz pénteken?
Meglestelek iwiwenKép
Megyek is mert kezd csatatérré válni a szobaKép

Vera

KépKép
viranka
 
 


Vera: apukád is optimista nagyon! Legfeljebb, ha Míra férje leaszfaltozza, akkor lesz errefelé rendes út!Kép
Irigyellek a Depeche Mode miatt!Kép Én azon nöttem felKép
Én most addig szeretnék szoptatni, amíg csak lehet, mert többet az életben nem fogok.

Többiek??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde!
Én is nagyon örülök, hogy pont a tavaszt választotta születéshez, s alig várom, hogy rohangálhassunk a szabad levegőn. S neki is biztos nagyon fog tetszeni Kép
Nagyon aranyos vagy, hogy föltetted nekem a linket. Beleolvastam. Hála a nővérem is jó példa szopi szempontból. Adott tanácsokat, s kaptam kölcsön jó könyvet is.
De jó, hogy te is szereted a Mode-ot!!! A stíluson kívül, nekem angolból is sokat adtak, mert igényesek és választékosak.

Én nem féltettem a gátat. Bár tegnap megnéztük, s hát nem semmi látvány!!!
A lényeg, hogy jó helyen vagyunk Kép

Vera! Gyógytornára holnap megyek utoljára (3.alk), s a Szent Imrébe jártam.

Nemrég értem haza szóval le is szállok a netről...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Én meg most szállok fel a netre... Kép
Végre elaludtak a csajszik, most nekem is aludnom kellene, de mi a férjemmel éjjeli baglyok vagyunk. Talán ezért nem visel meg annyira az éjjeli szopizás.

Petivel pont beszéltük, hogy ide biztos nem érne el a Duna. Legalábbis reméljük, de van biztosításunk!

Barbi: Ti építkeztetek vagy házat vettetek?

Mi egy könnyűszerkezetes házat építettünk 4 éve, vagyis már inkább 5. nekünk nagyon bevált, a rezsi is kevés, mert jól szigetel.
Mondjuk nem túl nagy (75nm), de mivel mindig a nappaliban vagyunk így felesleges nagyobb.
Persze ha a lányok nagyobbak lesznek, akkor lehet, hogy kinőjük.

Én szopiügyben senkitől nem tudtam tanulni, jól utána kellett néznem mindennek, nehogy úgy járjak, mint Patríciával.

Egyébként találtatok már kőművest? Mit kellene csinálnia??

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Én is éjjelibagoly! Kép
Azt nem értem, ha úgyis éjjelibagoly vagy akkor miért nehéz az esti szopi? Én úgy gondoltam pont ezért lesz nekem könnyebb... már megint érdekes elképzeléseim vannak?

Nagyon okosan kalkulálom, hogy Peti a férjed?
Mi is azt beszéltük, hogy ahhoz hogy valaha is ide elérjen a Duna, ahhoz előbb Bp.t fogja elönteni, olyan mennyiség kell! S akkor már nagy igazán nagy baj lenne! Szóval ez nem fog soha megtörténni :o

Házat vettünk. Szerintem már láttalak errefelé sétálni... Ha sétálsz a vasút felé, akkor egy sárga ház, egy édes golden retriever-rel a kertben.
Mi is könnyűszerkezetest szerettünk volna, de nem tudtuk megfizetni a telekárat. Hála megszerettük ezt a házat, s nagyon szeretünk itt lakni.
Köszi, hogy reagáltál a kőműves kérdésemre. Szigetelnünk kell, mert azon spórolhattak. Úgy néz ki, hogy találtunk emberkét.

Napos napot mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: pont azt írtam, hogy nem visel meg az éjjeli szopi!KépKép

A házatok kb. a 11 szám?? Mi a 81-ben lakunk egyébként.

Igen, Peti a férjemKép

Bettina elkényeztet engem, mert a tegnapi 11-es elalvás után már csak reggel 7-kor kelt.
Hírtelen nem tudtam, hogy szopiztunk-e éjjel vagy semKép

Többiek hol vannak ebben a csúnya esős időben??

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Bocsesz a félreértelmezésemért. Náthás vagyok, s az agyam kicsit nyunyás és lassú.
Így legalább marad az elméletem is Kép

Házszám: majdnem! A 9-es Kép

Barbara

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint eltűntem, de szórakozik a gépünk. Kb. 10 percig hajlandó menni, aztán lefagy és utána már nem is lehet bekapcsolni, csak ha pihen egy nagyot. Úgyhogy gyorsan írok nektek.

Tündi: Én még mindig szoptatom Gergőt, aki mostmár 18 hónapos elmúlt. Hát elrontottam azt hiszem őt is, mert melletem alszik a nagyágyban. Dani ágya mellettünk van közvetlen, de éjjel ő is átmászik, pedig már elmúlt 7 éves. Úgyhogy reggelre 4-en alszunk egy ágyban, de én nem bánom, így érzem magam biztonságban.
Neked féltékenyek a gyerekek egymásra?
Dani mostanában elég nehezen viseli már, hogy Gergő még mindig szopizik, és sokat bújik, hogy őt is szeretgéljem meg.

Barbi: Én is elég sokáig fenn vagyok. Nem tudom miért van ez. Szülés előtt éjfélig is tévézgettem, aztán szülés után nagyon fáradt voltam, most pedig újra éjszakázok. Érdekes nem?
Különben hogy vagytok?

Vera: Hogy megy a leszoktatás? Én még nem merek belevágni, mert ha nem adom Gergőnek, akkor megy a hiszti. De nem akarok leleki törést okozni neki azzal esetleg, hogy kényszerítem, úgyhogy türelemesen várok, hátha előbb-utóbb magától abbahagyja.

Adrienn: Merre vagy? Jól vagytok?

Egyébként mi rosszul választottunk házat itt Gödön. Kicsit meg is bántuk, hogy nem néztünk körbe még mielőtt belementünk ebbe. De addig nem nyugszom, míg nem sikerül átmenni egy önálló házba. Ehhez azért még hozzá kell tennem, hogy mi társasházba költöztünk, ahol 6 család van egy udvarban, és persze egyik sem fiatal család.

Most jó éjt nektek, megpróbálok holnap is benézni, ha a fránya gépünk engedi!

Gyöngyi:-)

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Ja! Még egy! Tündi nagyon édesek a kislányaid!!!

Kép
Kép
kgyöngyi
 
 


Gyöngyi! Köszi csodásan vagyunk. Én az utóbbi hónapban alszom idézőjelben normálisan,ami reggel 8kori ébredést jelent, de mindig is éjjelibagoly voltam.

Nem hangzik jól a lakáshelyzetetek ! Kép
Meglepődtem, hogy ilyen egyáltalán van errefelé...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi: drukkolok, hogy sikerüljön lakást cserélni, egy önálló ház tényleg ideálisabb!!
Nálunk úgy történik az alvás, hogy Patrícia alszik a saját ágyában. Dorina fürdés után lefekszik a helyére, de éjjel néha átjön hozzánk, vagy a férjem fekszik mellé.
A pici szintén a saját ágyában alszik, de ha nem tud elaludni, akkor magam mellé veszem szopizni és én is elalszom veleKép Ilyenkor marad az ágyunkban. Én ebből egyáltalán nem csinálok gondot, mert a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát és nyugisan teljen az éjszaka.
Sokkal kiegyensúlyozottabbak a gyerekek, ha érzik a szeretetünket.
Persze sok dologban szigorúbbak vagyunk, de ezek inkább erkölcsi dolgok.

Barbi: pont a telketek mögött, a Tavasz utca felől lakik egy barátnőm, biztos ismered, Mariann. Õ is babát vár, a kislánya 2,5 éves lesz.
Örülök, hogy jól vagy a terhesség végén! Tényleg, a párod bent lesz a szülésnél?

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde!
Sajna személyesen nem találkoztam még a Mariannal. Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy tök röhej, hogy már mindenkivel beszélgettem, de vele nem Kép A férjem már a Mariannal is. Gondolom most, hogy itt a jó idő mindenki többet lesz a kertben osz végre megesik a nagy találkozás Kép A szomszéd nénink is nagyon jóban van velük, s ő szokott mesélni a babáról Kép Ha jól tudom júniusban jön.

Nem tudom honnan következtetted, de igen papás szülésünk lesz Kép
Barbara

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: akkor nagy élményben lesz részetek! Persze amúgy is nagy élmény a szülés, de egy férfi el sem tudja képzelni mi történik és így tényleg egy igazi család születik majd!Kép

Neked lesz segítséged itthon?
Azért kérdezem, mert itt a Nevelekben van egy olyan szokás, hogy komatál.
Ez azt jelenti, hogy amikor hazajöttök a kórházból nem kell főzni, hanem minden nap más viszi az ebédet az egész családnak. Így más kismamákkal is meg lehet ismerkedni, másrészt pl. nekünk nagyon megkönnyítette az első napokat itthon!
Nekünk volt kis segítségünk (anyós, anyu), de nem volt főzöcske.
Szívesen megszervezem Nektek!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok Lányok!

Tündi:gratulálok a lányokhoz,nagyon szépek! Kép
remélem,jól van mindhárom!
mennyit tudtok éjjel aludni?picurka jó alvó?
Jópofa dolog ez a komatál!tényleg nagy segítség annak,aki egyedül,vagyis kettesben a párjával birkózik az első napok nehézségeivel.ráadásul milyen jó közösség-építő szokás.


Gyöngyi:köszi,jól vagyunk Kép
holnap megyek a dokihoz,remélem a laboreredmények is rendben vannak.3-án voltunk uh-on,most már 100 %,hogy kisfiú Kép
képzeljétek,4 hete még fejjel lefelé volt a bébi és most uh-n kiderült,hogy totál visszafordult.kis ficánka Kép
hogy vannak a fiaid?

Vera:leszoktatás ügyben mik a legfrissebb hírek?halad a dolog?Míra hogy viseli?

Barbi:hány heted van még?jól viseled?kilókkal hogy állsz?jársz ctg-re?én vasárnap kezdem a 33. hetet.szerdán megnéztük a férjemmel a szülőszobát.párom szerint barátságos és nagyon rendben van.ami igaz is,de nekem egészen más dolgok jutottak eszembe...Kép

üdv mindenkinek!
Adrienn
lufi
 
 


Tünde! Én úúúúúúúúúúúúúúúúgy meghatódtam, hogy felajánlottad a komatál megszervezését!!! Olvastam róla, hogy ilyen létezik, de írták, hogy már nem nagyon dívik. De jó, hogy ez itt még van!!! Tényleg nagyon jó közösség-építő szokás Kép
Nálunk valószínüleg lesz segítség a nővéremtől az elején pár napig, de szerintem főzőcske már nem fog beleférni. Utána jön Anyóspajtásom. Az igazság, hogy étkezésileg nem vagyunk egyszerű esetek az általános megszokotthoz képest... Én vega vagyok + nem eszem sem cukrot, sem fehérlisztet. A párom nem vega, de ő sem eszik cukrot, s ő is inkább teljes kiőrlésű dolgokon él. Általában bonyolultnak tartanak emiatt minket Kép
De annak mindenképp nagyon örülnék, ha megismerhetném a környékbelieket!!! Tényleg nem fontos a kaja, azt valahogy úgyis megoldjuk, de nagyon szeretnék közösséget építeni! Kép Szóval azt légy szí szervezz nekem Kép




Adrienn! Hol fogsz szülni? Én a SztImrében. Már mi is láttuk a szülőszobát,de az IKEAszobába még nem jutottunk el. A szülőszobák is nagyon barátságosak voltak!
Kedden lépek a 37.hétbe. Az én eredeményeimmel is minden rendben, már megvolt az első NST is. 2,5kg-ra becsülték az UH alapján.
Az utóbbi időben már szinte semmi kilót nem szedtem fel, ettől függetlenül a pocim nő. Talán ma végre tényleg készítünk egy pár képet...

Én még most is nagyon jól viselem az állapotot Kép Mókás amikor átfordulok egyik oldalamról a másikra az ágyban, de ezen kívül minden csodás Kép

Szólj a fiadnak, hogy irány a lefelé!!! Kép




Vera! Hogy vagytok? Volt baba-mama klub?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: