Új privát üzeneted érkezett!

Linato!
Megkaptam, köszi. Már tegnap olvastam, de nem nagyon fértem hozzá a géphez a páromtól. Még ma irokKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Linato!

Kép

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci! Most csak itt reagálok. Holnap írok freemailen is. Nagyon édes a kicsi fiad. Ráadásul az én névnapomon született. Úgyhogy külön puszi érte.Kép
linato
 
 

 
 

Linato!
RáérszKép! Nem kell kapkodniKép! Tündériek a te lányaid isKép! Szerinted hasonlitanak egymásra?
Eddig azt hittem, hogy Gyurci nagy hajjal született, de most, hogy láttam Korit,elgondolkodtam ezen a kérdésenKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci!

Amikor alszanak határozottan hasonlítanak. Ébren pedig egyáltalán nem. Csak a rosszaságban.Kép
Amikor Miléna született, én is azt hittem nagy a haja. De Kori rácáfolt.

Linato
ui:megyek írok priviben.
linato
 
 


Linato!

Gyurci is hasonló hajjal rendelkezett mint MilénaKép! A kedvedért rászántam magam a történetünk megirására, elküldöm majd neked mailban holnap, meg irok is. Ha nem haragszol, akkorr a netre nem tenném fel.

Pusz
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Linato!

Kép

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci! Olvastam. Nem semmi. Úgy látszik az ügyeletes orvos nálad sem vált be.Kép
Holnap folytatom priviben.

Linato
linato
 
 


Linato!
MegkaptamKép, és kivételesen nagyon gyors voltam a válasszalKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci! Köszi! Most ébredt Kori, de majd este írok.
Jó a profilkép.Kép Nemcsoda, hogy a kedvenced.

Linato
linato
 
 


Linato!
KösziKép! Most nézem csak a te profilodban lévőt. Az is iszonyú jól sikerültKép! Nem semmi ez a két huncut kiscsajKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Linato!
Megvagyok még, csak kicsit mi is behavazódtunk. Bocsi, hogy nem írtam, ma este megpróbálom összeszedni magam. Remélem ti jól vagytok, és minden rendben van! Gyurci beteg, így mostanság picivel kevesebb az időm. De igyekszemKép!

Pusszancs
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Banyóci!
Rendben akkor majd írj, ha már lesz időd. Várom.Kép
Kicseréltem a profilképet.
Pusz
Linato
linato
 
 


Sziasztok Linato és Banyóci!

Mi is Hidegkúton lakunk. Dorina 19 hónapos. Remélhetőleg most várjuk a tesót. Teszt pozitív!!! A nevetek ismerős. Ti is Kútvölgyis anyukák vagytok?

Pöttöm
pöttöm
 
 


Szia Pöttöm!

Én ugyan nem Hidegkúton, de II. ker.-ben lakom. Gratulálok a babócáhozKép! A nevem honnan lehet ismerős? Nem emlékszem, hogy találkoztunk volna már valamelyik topikban.
Igen, én is a Kútvölgyiben szültemKép, kisfiam 17 és fél hónaposKép! Te kinél?
Mesélj valamit magatokról!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Linato!
Küldtem tegnap mailt. Megkaptad?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci! Megkaptam és válaszoltam is a párod címére. Az jó?Kép Vagy írjak újat a tiédre?

Pöttöm! A fotóalbumban a Miléna és Korina névnél találsz képeket. Rólatok van valahol? Lehet, hogy ismerjük egymást?

Linato
linato
 
 


Linato!
Persze, akartam is írni csak elfelejtettem, hogy inkább a pároméra írj, mert nem bírom megnyitni a sajátomat. Megyek olvasniKép!

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Hopp, most néztem meg, nem kaptam levelet tőledKép!
Mi lehet a baj? El tudnád küldeni még egyszer?

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Azért gondoltam, hogy leveleztünk mert úgy emlékszem olvastam a Neveteket a "Kútvölgyis Anyukák" topicban.

Én A Dr. Vida Gábornál szültem és nagyon kedvelem Őt. Figyelmes, közvetlen és a mások által írt "bájgúnár" jelzővel nagyon jól oldja az ilyenkor normális női feszültséget. Nagyon jól vizsgál és folyamatosan mondja, hogy épp mit csinál. A második babát (remélem tuti) is mindenképpen Nála szeretnénk szülni.

Rólunk annyit, hogy Dorina most 19 hónapos. Nagyon élénk, érdeklődő és nagy zsivány. Mazuch Dorina néven találtok az albumban képeket Róla.

Linato! Most megnézem a képeket a lányaidról. A neveik szépek.

Banyóczi! Te kinél szültél?

Pöttöm
pöttöm
 
 


Szia Linato!

A képek láttán rájöttem, hogy ismerjük egymást. Vagyis a férjeink egy osztályba jártak. Vagy valami ilyesmi. Utóljára a Kaiser's-ben találkoztunk.

Tök jó!!!

Pöttöm
pöttöm
 
 


Banyóci!
Elküldtem mégegyszer. Ha most sem kapod meg akkor elküldöm a te címedre is. Oké?

PöttömKép DE JÓ! Már tudom ki vagy! A kislányod vezetéknevéből rájöttem. Most gyorsan megnézem a képeket. Most betegek a lányok,de ha meggyógyultak találkozhatunk.Kép
Én az Istvánban szültem.
linato
 
 


Szia Linato! Itt is!

Jó lenne találkozni!!!
Van egy barátnőm, akinek a kisfia 5 éves és 3 hetenként náthás, stb.
Most mennek homeopatához, aki állítólag egy alkati szert állapít meg nála, amivel az immunrendszerét erősíti, kimondottan a náthás bigyók ellen.

Nekem is voltak egészségügyi problémáim, amit szintén homeopátiás kezeléssel gyógyítottak meg. Mir eljutottam a homeopatához, annyiféle gyógyszert beszedtem, hogy el sem tudjátok hinni. (nőgyógyászai probléma volt) Most már majdnem két hónapja tünetmentes vagyok, ami nálam nagy dolog.

Ha érdekel a homeopátia, tudok jó WEB lapokat.

Puszi, Pöttöm
pöttöm
 
 


Sziasztok!

Linato!
Nem kaptam meg most semKépKépKép! Nem tudom mi lehet a baj, mert a többi levelem megjött a yahoo-ra.
Légy szíves küld el a freemail-re is, hátha egyszer végre el tudom olvasniKép! Kis csajsziknak jobbulást! Mennek a gyógypusszancsok: Kép

Pöttöm!
Én nem sokszor írtam a Kútvölgyis topikba, talán egyszer vagy kétszer. A Vida doktort én is ismerem, nekem is szimpi volt nagyonKép! Amikor én szültem, akkor ő jött minden nap vizitelni. Nekem bejött stílusa. Én a Szabó dokihoz járok. Ismered?

Rólunk képeket a fotóalbumban "Banyóci Gyurcikája" c. alatt találsz. Kettő album van egymás alatt. Illetve a profilomban is van kép a drágámrólKép! Mindjárt megyek megnézni az albumodatKép!

Tényleg Linato, kicseréltem a képet a profilban. Ezt a komoly fiatalembert érdemes megnéznedKép!

Pusz
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Pöttöm!

MegnéztemKép! Lesz folytatás is? Nagyon szép kislány DorinaKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci! Elküldtem a te címedre is. Most már remélem tényleg megkapod. Vagy tegyem be ide,ha még sem???

Komoly fiatal ember nagyon cukkki!KépKépKép


Pöttöm! Oké, majd megbeszéljük. Bár nekem nem használnak a homeós szerek, de lehet, hogy a lányoknak igen.Kép
linato
 
 


Linato!
Hipp-hipp hurráKépKépKép! Végre megkaptamKép! Oké, írok majd, hogy mi a helyzet, bár én már gyanakszom valamire.
Mostanában nekem sincs sajna túl sok időm írogatni, csak egy-két topikba nézek be rendszeresen. Ha lesz egy kis időd, leírod, hogy hogy telt a szülinap?

Jók legyetek!
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Banyóci!

Nagyon szép és mosolygós a fiatok! Szinte minden képen mosolyog.
Gratulálok!

Sajnos nincs digigépünk, így akkor tudok új képet feltenni Dorináról ha kölcsönkapjuk.

Pöttöm
pöttöm
 
 


Banyóci!

Elfelejtettem, hogy nem ismerem a dokidat, de a fórumban szinte csak jót olvastam Róla.

Linato!

Jobbulást a csajoknak!!!!


Pöttöm
pöttöm
 
 


Hellóka!

Pöttöm!
Köszi a bókotKép! Amúgy tényleg ilyen vidám. Állandóan vigyorogKép!

Csajok, én hulla vagyok. Gyurci mostanában állandóan balhézik a lefekvésnél, pedig ez eddig nem volt gond. Mondjuk ez még a kisebbik gond, a nagyobbik az, hogy éjszaka több órát ébren van, és akkor van csend ha vele vagyok. Amúgy üvöltKép! Nem tudom mi lehet a baj, mert már nagyon régóta átaludta az éjszakákat szó nélkül. Mostanában úgy tünik, hogy a kiságy is zavarja. Szerintetek nem korai rendes ágyat venni neki?

Pusz
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Pöttöm! Köszi. Már majdnem teljesen meggyógyultak.Kép

Banyóci! Miléna sem bírta a kiságyat, soha nem is aludt benne. Kori pedig még most is abban alszik.
linato
 
 


Kedves Banyóci, Linato és Pöttöm!
Egyelőre nem lakom a 2. kerületben, de mihelyst megszületik a kislányunk, és tudunk költözni, akkor indulunk. Most 38. héten járok, úgyhogy április körül valószínű.
Üdvözlettel: Veronika
kóci
 
 


Szia VeronikaKép!
Húha, akkor nálatok már nagy az izgalomKép! Most merre laktok? És hova költöztök? Mesélj egy kicsit! És addig is jöhetnél beszélgetniKép, utána már kötelező leszKépKépKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Veronika!
Nagy gratula a babához.KépKépKép
Nagyon szép a kép a profilodbanKépKépKép
Örülök, hogy szépen növöget a II.ker. tábora.Kép
A kérdéseket már Banyóci feltette,írj még magatokról.

Pöttöm! Olvastam, hogy problémád volt a csaszi elfogadásában. Na erről aztán dumcsizhatunk. Én szültem így is, úgy is.KépKépKép

Linato
linato
 
 


Sziasztok, köszi a kedves fogadtatást!
Most még a 9. kerületben lakunk, egy új építésű házban a rehabilitációs környéken (már ami a házakat illeti. És nem az embereket).A 2. kerületben pedig a Csatárkában fogunk lakni, amerre a 11-es busz jár.
Magunkról: most éppen nagyon jól vagyunk, és már szeretnénk a karunkban ringatni a picinket. Ma pedig egy kis házibuli volt nálunk, teljesen konszolidált, csendes. Látni szerettük volna a barátainkat. Így most még egy kicsit élénk vagyok.
Ahogy olvastam a topikot, az lett a benyomásom, hogy magatokról minden részletet privátban írtatok meg, és így csak találgatni lehet. De a főbb látnivalókat megnéztem! Édes gyerekeitek vannak.
De most megyek aludni. Veronika
kóci
 
 


Sziasztok!

Veronika!
A képet én is megnéztem még tegnap a profilodban, nekem is nagyon tetszikKépKépKép!
Itt is nagyon szívesen levelezek, tehát kérdezz bátranKép!
Röviden: Egy kisfiam van, Gyurci, aki napokon belül másfél éves leszKép! Nagyon eleven, huncut kis krampusz, imádom!
Nagyon megörültem, hogy a Csatárkában fogtok lakni, jó közel leszünk egymáshozKép! Ha lesz kedved, találkozhatunk is majd.
El tudom képzelni, hogy mennyire várjátok már a nagy napot, én is az utolsó pár hétben már nagyon nehezen bírtam a várakozást. Hogy fogják hívni a leányzót? Eldöntöttétek már?

Linato!
Hogy vagytok? Minden rendben? Csajok? Te? Baba?

Pöttöm!
Merre vagy? Nálatok minden oké? Baba?

Pusz mindenkinek!
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, csak néha elkalandoztam más topicokba is. (császáros, Kútvölgyis, stb.)

Veronika üdvözlünk a II. kerületi csajok körében!
Hol fogsz szülni?

Banyóci, köszi jól vagyunk. Még nem voltunk dokinál (február 3. hetében tervezem), de most kb. 5 hetesek vagyunk. Szerintem Gyurci "álmatlansága" is el fog múlni hamar. Dorinának is volt ilyen időszaka. Volt hogy egy éjjel 8x is felsírt. Én meg olyan voltam reggelre, mint egy zombi. Lehet, hogy kemény pár hét lesz, de minden kis babaszokásnak megvan a jelentősége. Most alakulnak emberré és ez biztos nem könnyü, nekik sem. Kitartás! El fog múlni! Csak legyél Vele, ha Téged akar!

Linato! Sok minden gondolatot, érzést írtam más topicokban a császárról. (Anyaságról/Császárral szültem és az Erről- arról/Sima szülés vagy császár) Ha érdekel olvasd el és dumcsizhatunk róla. Melyik volt császár és most milyenre készülsz? Érzelmileg téged is megviselt?

Puszi, Pöttöm.
pöttöm
 
 


Banyóci: Én is pontosan ezért kukkantottam már most be hozzátok, mert azt remélem, hogy tudunk találkozni is. Még azt sem tudom, hol van arra játszótér. Persze a férjem majdcsak tudni fogja, ott nőtt fel.
Ilyen szép időben biztosan kimozdultok. (Ezt Pöttömnek és Linatonak is címezném.)
Vannak gyanús utalások a leveleitekben arra, hogy van, aki testvérkét tervez, sőt?

Lányunk neve Adél lesz, ha az ultrahang felvételek nem csaltak meg benünket. Ha mégis fiú lenne a pici, akkor Lórándnak fogják hívni.
A MÁV-ban szülök.
Veronika
kóci
 
 


Pöttöm!
Köszi a biztatástKép! Én is remélem, hogy most már hamar túl leszünk rajta. Volt a napokban pár éjszaka, amikor nem volt gond, kíváncsi leszek a maira. Örülök, hogy jól vagytok! Én biztos nem bírnám ki a helyedben, hogy ne menjek dokihoz!

Veronika!
Biztosan fogunk tudni találkozniKép. Tudod, mi sem lakunk itt régóta, még nincs 4 hónapja sem. Abszolút nem ismerek senkit a környéken, és így azért elég uncsi. Várom, hogy gyertekKép! Mi egyébként a Balogh Á. közben lakunk, nézd meg, nincs messze a Csatárkától. Játszóteret én sem tudok egyet sem a környéken, talán a férjed nekem is elárulhatná, hogy hol rejtőznekKép
Szép neveket választottatok. Jól látod, hármunk közül ketten is babát várnakKép, én nem vagyok köztükKép. Szeretnék már lassan én is, de még nem jutottunk dűlőre a párommal. Majd talán tavasszal. Majd meglátjuk.

Jók legyetek, pusz
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Pöttöm! Bemásolom ide a lányok születés történetét: Szilveszter éjjel már nagyon fáradt voltam. Másnap pozitív lett a terhességi tesztem. Innentől kezdve felgyorsultak az események. A 8-ik hónap végéig dolgoztam, közben lakást is cseréltünk. Szeptember 2-ra voltam kiírva. Éjfélkor elfolyt a magzatvizem. Felkeltettem a páromat és bementünk a Szabolcs utcai kórházba. A portás megkérdezte, miért jöttünk? Nagy hassal, éjjel, folyamatos magzatvízcsurgással. Jó kérdés!
A szülésznő megvizsgált. Azt mondta reggel 6 és 9 között meglesz a baba. Kértem hívjuk fel az orvosomat,nyugtatott még ráérünk. Nálam nem vált be,hogy egyforma időközönként jönnek a fájások és szünet követi őket. Folyamatos fájásaim voltak szünet nélkül. 6-kor beöntés és zuhany következett. Kimerült voltam összesen 1 órát aludtam előző este. Kértem EDA-t,mert borzasztóan fájt már minden. A párom kiakadt, hiszen megbeszéltük kibírom fájdalomcsillapító néIkül. Ő már kapott spinális érzéstelenítőt egy térdműtét miatt és rossz emlékei voltak. Az aneszteziológus megnyugtatta, ezt máshová adják, a kettő nem ugyanaz. Így hát bekötötték az epidurált. Két óra nyugalom következett: fekvés, a monitor a hasamon. Beszélgettünk és hallgattuk a baba szívverését. Egyszer csak csend lett és semmi zajt nem hallottunk. Jöjjön már valaki! 5 perc múlva arra járt az új szülésznő, mert 6-kor volt a váltás. Semmi baj mondta, csak elmozdult a gyerek a pocakomban. Mondhatták volna előre is, akkor talán nem kerülgetett volna percenként a rosszullét, hogy valami baj van. Kezdett kimenni az EDA hatása is. 9 óra volt már. Kérdeztem, hogy hol van az orvosom, szóltak-e már neki? Igen - volt a válasz, de nem elérhető. Biztos kutyát sétáltat, ne izguljak. Én nem izgulok, de 6 és 9 között szülünk, ehhez képest 1/4 10 van és sehol az orvosom. Szerencsére 9. 50-re megérkezett. Kicsit megnyugodtam, de újra elviselhetetlenek lettek a fájások. Nem kaptam több érzéstelenítőt, hogy érezzem a tolófájásokat. Mikor megvizsgált a doktor úr, látta, hogy nem jött le még a gyerek feje. Várnunk kell még 1 órát. Letelt. Még mindig semmi. Pár perc múlva jött az utasítás:szülünk és szétszedték az ágyat. Előtte 10 nyomás a bal oldalamon fekve, 10 a jobb oldalon . A lábam a kengyelben, a doktor úr térdel a hasamon. A szülésznő a lábaimnál, a párom a fejemnél. Tolófájás sehol. Végül sima fájással, úgy 10-ik nyomásra végre megszületett a kislányom: Szabó Miléna Dóra 1999.09.01-én 10 óra 50 perckor, 55 cm hosszúsággal és 3960 gramm súllyal. Nekem csak becézve: Prüni-müni. Rögtön utána kaptam érzéstelenítőt és 40 perc varrás következett. Ebből már nem éreztem semmit, csak gyönyörködtem a lányomban. Elfeledtette,- hogy ideiglenes szülőszobában vagyok, szemben a nyitott ajtóval és a lifttel, - 11 óra vajúdás után végre megérkezett. Délután megkérdezték,hogy ugye nem vettük el nagyon a kedvét a szüléstől? Á, dehogy. Ezt inkább később vitassuk meg, mondtam.
Úgy látszik, annyira mégsem volt borzasztó, mert 2 év múlva ismét a kórházban voltam a szülészeten. De már az István kórházban. Az orvosom maradt a régi, csak már itt dolgozott. Reggel lettem rosszul, hánytam és görcsöltem is. Január 30-ra voltam kiírva. Aznap 26 volt. Bementem CTG-re, biztos, ami biztos.
Felhívtam a szülésznőmet, Böszörményi Beát. 1 óra múlva megérkezett és megvizsgált. 3 ujjnyira volt nyitva a méhszáj, de a baba feje megint magasan volt. Az ügyeletes orvos repesztett burkot, -némi rábeszélésre, mert mondtam, hogy én innen már még egyszer nem megyek haza. Elég volt egyszer elbúcsúzni a két és fél éves Milénától, aki zokogott. Fél 11-kor kezdett ismerős érzésem támadni, fájt nagyon mindenem. Velem volt az Anyukám és Gábor, a párom. Ültem labdán, vajúdtam kádban, de sehogy nem volt jó. 1 -kor megjött az orvosom : Dr. Kodaj Imre is. Kezdett rossz lenni a szívhang. Ha nem jön lejjebb a baba feje, akkor császár lesz a vége, -mondta. De az ügyeletes orvos nem engedte. Megszüljük, nincs téraránytalanság. Kértem fájdalomcsillapítót, mondták, már minek, mindjárt megvan a baba. Folyamatosak voltak a tolófájások, szünet nélkül. Láttam az arcukon, hogy valami nem stimmel. Infúzióban még gyorsítót is adtak és azt mondták :10 fájást még megvárunk. Az 5. -nél, amikor már teljesen kivoltam, már 4 óra volt. Az Anyukám szólt, hogy csináljanak végre már valamit, mert úgy látta, már nem bírom sokáig és félt, hogy a gyereknek is valami baja lesz. Végre. (Szólhatott volna hamarabb is) Most már biztos, hogy császár lesz, mert levették rólam az oxitocint, de nekem még mindig nagyon fájt. Fél 5-re állt össze a műtő, jött értem a műtősfiú és már a műtőben is voltam. Mire megjött az aneszteziológus, újabb fél óra telt el. A spinális érzéstelenítőt 5 -ször szúrta félre a hátamban és hogy ez így nem jött össze, hát végre elaltattak. 5 óra 10-kor kiemelték második kislányomat: Szabó Korina Lucát, aki 2002. 01. 26-án, 4190 grammal és 58cm-vel született. Be volt szorulva a feje, bokájától a nyakáig rá volt tekeredve a köldökzsinór, fordítva volt arccal. Csoda, hogy nem fojtotta meg magát véletlenül. Amikor kiemelték, szegény pont belekakilt a sebembe. Így rögtön antibiotikumot kaptam. Este 9-kor kérdeztem meg, hogy hol van a babám? Jól van, jött a válasz. De hol? Mindjárt hozzák, mondták. Végre megpillanthattam. Olyan gyönyörű volt, mint egy álom. Mint egy kis sündisznó szőke sűrű és hosszú haja miatt. Mindezek ellenére boldog vagyok, hogy két gyönyörű és egészséges kislány anyukája lehetek. Köszönöm Dr. Kodaj Imrének és Böszörményi Beatrixnek a segítséget és mindenkinek, aki ott volt velem testileg és lelkileg. Ha valaha még szeretnék gyereket szülni, biztos, hogy ismét őket választom.

Szóval igazán nem viselt meg, hogy császár lett a második szülésből, mert nekem akkor már csak az volt a fontos, hogy ne legyen semmi baja Korinak.
Az egyetlen ami nagyon hiányzott, hogy csak 4 órával később láthattam a lányomat.
Most ennyi, mert mennem kell a csajszikkal játszani, de majd írok még.Kép

Linato
linato
 
 


Banyóci:
Játszótér kérdésben máris kértem felvilágosítást. Első körben játszótér nincs, hacsak nem az óvoda és iskola játszótere. De van egy erdei játszi a 11-es végállomása után, ahogy lemegyünk a Görgényi utcában az erdőbe. Ez nincs közel, bár nekünk még egy fokkal talán közelebb, mert mi a Verecke lépcsőn fogunk lakni. Nektek viszont nincs nagyon messze a Nagy Lajos tér, ahol annak idején volt játszi, most már nem tudjuk. A Ferenc hegyi tanpályánál is kell lennie valaminek. Ja, és a Gárdonyi úti ficak?
Ezeket én egyébként nem ismerem, és nem lennék meglepve, ha a mai elvárásoknak nem felelnének meg. Gyerekkoromban egy libikóka, egy csúszda, meg egy hinta, esetleg homokozó együtt kitett egy játszóteret. Vagy gumiabroncsok a talajba ásva. De egy másfél éves fiúnak valami más való, igaz? Meg én szívesebben vinném a gyerekemet fajátékok közé.
Annak nagyon örülök, hogy ilyen közel lakunk majd!

Linato: nekünk a lányaink neve lesz összhangban kicsit, mert a mi kislányunk teljes neve Szabó Adél lesz.
Nálunk most a játék a picivel abból áll, hogy nyomkodom a lábacskáit, meg ő is tolja, még sokat izeg-mozog. De közben a kezével is hadonász, és néha mintha elrúgná magát felülről. A napokban a nyákdugó is távozott, ezért én azt képzelem, hogy kibújik már hamarosan. Kép
Veronika
kóci
 
 


Veronika!
Köszi az infókat, én nem igazán ismerem ezeket a helyeket, a párom egy picivel jobban. Körbe fogunk szimatolni az biztos. Egyedül a Gárdonyi úti ficakról tudok nyilatkozni, mivel az pont a mi utcasarkonkun van (Gárdonyi G.-Balogh Á. sarok). Szóval ott nincs semmiKép, csak egy bekeritett pályaszerűség kavicsos talajjal. De amúgy teljesen üres, én ezt focipályának gondoltam, hogy az lehetett anno. Én is jobb szeretném a gyereket valami igényes játszóra vinni, remélem azért találunk majd valamit. Így egyenlőre jobb híjján játszóházba ("dühöngő") szoktuk elvinni, azt nagyon élvezi. De sajnos ilyet sem a közelben találtunk.
Nyákdugó: Nálam csütörtöki napon távozott egy része, a másik része vasárnap reggel, és még aznap délután megszületett a fiamKép. Dokim azt mondta még reggel, hogy szerinte még 2-3 nap, Gyurci másképp gondoltaKép! Lehet, hogy nálatok sincs már olyan messze a nagy napKép! Mindenképp jelentkezz, hogy mi a helyzet!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Lányok a vérhalom téren van egy nagyon szuper játszótér.
Most csak ennyi, mert viszem a csajokat dokihoz. A változatosság kedvéért megint betegek. Korina nem nagyon, de Miléna eléggé.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Linato: Köszi a "beszámolót". Azt hiszem engem is csak az borított ki, hogy 9 hónapig készültünk a férjemmel arra a pillanatra, mikor meglátjuk és megöleljük Dorinát. De sajnos a császár miatt ez nem sikerült. Bár ő megkaphatta 1 percre, de nem voltunk együtt és én csak 3 óra múlva érinthettem meg. Ez hiányzik! De a lényegen nem változtat, nagyon boldogok vagyunk és izgatottak a tesó miatt. Most Dorina mellett Ő a legfontosabb. Szívessen lennék állandóan kismama. Imádom!
A lányoknak jobbulást!!!


Banyóci: Én is már nagyon mennék a dokihoz és nem is fogom kibírni február végéig. Jövőhéten elmegyek. Akkor leszek 7 hetes. Akkor már jól fogjuk hallani a szivecskéjét is.
Hogy van az "Éjjeli Manó"?

Veronika: Most olvastam, hogy szombaton távozott a nyákdugó. Lehet, hogy már Te is átélted a CSODÁT!
Drukkolok, hogy SZÉP, gyors és könnyű szülésed legyen!

Puszi Mindenkinek, Pöttöm.
pöttöm
 
 


Linato!
Erről a Vérhalom téri játszóról már én is hallottam egy barátnőmtől, aki arra dolgozik. Biztosan el fogunk oda is nézni, csak nekem az sincsen túl közel. Kb. fél óra séta, és pár buszmegálló. Mire oda érünk, addigra lassan jöhetünk is vissza. A párommal megnézzük kocsival, aztán majd meglátjuk.

Pöttöm!
Várjuk majd a beszámolótKép! "Éjjeli Manó" most pár napja nem éjszakázikKép, most csak a délutáni alvással vannak problémákKép! Na meg azzal, hogy úgy tünik, hogy beköszöntött a dackorszakKép! Szóval nehéz!

Veronika!
Mi újság? Egyben vagy még? Vagy már nem? Úgy izgulok!!!!!!! És nagyon drukkolok nektek!!!!!!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!
Mi még ugyanúgy. Most várakozás van csak, és semmi jel. Tegnap rámjött a "fészekrakó ösztön", és ablakot pucoltam, de semmi. A keményedésken kívül. Igazából február 19-re vagyok kiírva, úgyhogy késésről nincs szó. És a közérzetem is nagyszerű. Mindenesetre köszönöm, hogy izgultok értünk, jól esik.
A 2. kerületi friss kismamáknak szép szívhangokat kívánok. Kép Nekem is olyan jó érzés volt már tudni, érezni, hogy ott van, noha a doki meg azt mondta a telefonba, hogy korai még egy-két hét késés után bizonyos jelét észlelni a várandósságnak, ha nem vettem még gyorstesztet. Emlékszem, ez nyáron volt, és napra pontosan tudtam, mikor kellene megjönnie, és természetesen tervezett baba volt, ezért figyeltem is. Aztán három napig ötpercenként ujjongtam magamban, amiért semmi, de semmi szokásos jele nem volt a ciklusnak. Persze, aztán három hónapig próbáltuk visszagyömöszkölni a szívünket a helyére, mert azt olvastuk, hogy sose lehet tudni.

Veronika
kóci
 
 


Sziasztok!
Mi is a II. kerületben lakunk, a Budakeszi úton. A Vérhalom téri játszótér szuper! Nekünk is messze van, illetve inkább bonyolult oda a tömegközlekedés, de autóval 10 perc. Megéri, mert minden korosztálynak van játék. A totyogóktól kezdve!!! Ami nagy szó! A nagyfiam imádja, de mivel ritkán tudunk oda menni, olyan, mintha a vidámparkba indulnánk, ha oda megyünk Kép
A Vérhalom téri játszótér nagyon nagy, árnyas, van víz, van hely még labdázni is, sőt még egy külön focipálya is van gumiburkolattal, ami azért jó, mert ha éppen nem focizik senki, akkor lehet a kicsiket hagyni motorozni rajta. Biztonságos, mert puha a gumitól. A játszótér be van kerítve. Az egyetlen hibája az apró kavics, ami miatt a kicsik nehezen járnak rajta. A játékok alatt persze gumitégla van.
A nagyobb gyerekeknek is van óriás csúszda, nehéz forgóka stb. Több homokozó is van. Nem messze van egy közért is, gyógyszertár. Én nagyon szeretem.

Mi még két játszóteret részesítünk előnyben:
Zugligeti úton a Szent Család téren a templom előtt. Ez egy kisebb, de nagyon jól felszerelt.
A másik a Városmajori játszótér. Ez is klassz, de igen napos, ezért nyáron kibirhatatlanul forró bír lenni minden játék, meg a levegő is.

Van egy játszótér a Pasaréti úton is, ami nem zajos vagy büdös (feljebb van az úttól), de inkább nagyobbaknak való játékok vannak. Nincs babahinta csak laphinta. Víz itt is van.

Ismeritek a Margitszigeten azt a játszóteret, ahol még járóka is van? Nagyon ötletes, mert hatalmas nagyok a járókák, a kicsik bátran jöhetnek-mehetnek, ismerkedhetnek egymással, de mégsem kell félni, hogy amig te leülsz egy percre szusszanni, addig meg akar lépni, tehát állhatsz is fel rögtön. Ez lehet, hogy szentségtörésnek hallatszik, de néha nagyon jól tud esni öt perc nyugodt ücsörgés a mamának is. Amúgy még az is jó a járókában, hogy akár benne, akár körülötte lehet kapaszkodva járni a kicsiknek. Amúgy ott is van sok jó játék, gumitégla a játékok alatt, víz stb. A kijutás nehézkes, de néha megéri. Én úgy szoktam menni, hogy ne kelljen a babakocsit fel-le cipelni a villamostól a lépcsőkön, hogy a hatosról nem a szigeti bejárónál szállok le, hanem a Jászai Mari téren, ott van zebra, onnét bevisz akár a busz, akár be is lehet sétálni, nincs messze.

Nem okoskodom tovább, csak még annyi, hogy nálunk a Fogaskerekű is nagyon bejött. A nagyfiam imádja, az is külön jutalomprogram, ha csak megyünk egy-két megállót, aztán onnét lesétálunk. Igazán nagy sétát is lehet tervezni úgy, hogy nem kell a piciknek sokat sétálni, mégis élvezhető a program: Fogaskerekű, onnét vagy átsétálunk a Gyermekvasúthoz (útközben van egy erdei játszótér) vagy elmegyünk a Normafához, ott van egy szuper rétesező, teával, kicsit tovább sétálva a nagyréten lehet hancúrozni, kis favonatokon játszani, majd vagy a 21-es busszal Moszkva tér, vagy lesétálunk a Gyermekvasút egyik megállójához, azzal pedig elmegyünk a Szépjuhászné megállóig, ahonnét a 22-es busz visz a Moszkva térre (minket haza a Budakeszi útra Kép ). De el lehet menni a Hűvösvölgy végállomásig is, onnét pedig 56-os busz visz a Moszkva térre.
Persze ez inkább egész napos program, de fél nap alatt is egy része bejárható. A mi fiaink mindegyik változatáért rajonganak, pedig a nagyobb utál sétálni. Lusta a szentem, de elhatároztuk, hogy ahogy kicsit jobb lesz az idő, hétvégenként egy napot mindig túrázásra, kirándulásra fordítunk a környező vidékeken.
Ja, és persze beígértem tavaszra az első libegőzést is. Az is itt van közel. Fogalmam sincs, mennyibe kerül mostanság, kicsit tartok is tőle. Meg azért sem mentünk idáig, mert féltem, hogy Kristóf megijed vagy elunja a közepén, ott pedig ugye nem lehet kiszállni.

Most már tényleg eldugulok Kép
Bocs a sok dumáért!
Puszi, Dorka
dorka
 
 


Szia Dorka! Üdv. köztünk.Kép A játszótér infó szuper. Mi is szoktunk tavasztól őszig fogaskerekűzni, kisvasutazni és libegőzni.
Már nagyon várom a jóidőt, mert fázni azt nagyon utálok. Nekünk is messze van a vérhalom játszótér, de azért néha majd kinézünk oda is.
linato
 
 


Veronika!
Örülök, hogy jól vagy, és hogy minden rendben nálatokKép!

Dorka!
Üdv.Kép! Köszi a részletes beszámolótKép! Egy ideig biztosan nem probléma nálunk, hogy hova menjünk a gyerekkel!

Linato!
Csajok jobban vannak már?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Banyóci!
Egy hétig jól voltak, most megint betegek. Korina lázas. Nekem is folyik az orrom. Már nagyon unom ezt az állandó betegeskedést.

Megoldódott a délutáni alvás? Hogy bírod a dackorszakot?
linato
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: