Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vera!

Nekem is pont az volt az eszembe,amit írtál,hogy pocsékolás még egy hónapot kihagyni.Mondjuk akkor még nem tudtam a második vérvételt.

A mi gyermekvállalásunkkal kapcsolatban:Nagyon sokat gondolkoztam rajta,hogy mi az igazán ideális korkülönbség.Itt a neten is sokat olvastam utána.Mindenhol azt olvastam,hogy a 2,5-3 a legideálisabb.Eredetileg két évet terveztünk,de a terhességem és az olvasott vélemények hatására jobbnak láttunk várni egy kicsit.Ha most sikerülne,akkor két év és öt hónap lenne köztük.
Semmiképp nem akartam visszamenni dolgozni,mert akkor minimum 5 év lenne köztük,és azt sokaljuk.(A férjemék között 5 év van,és szerinte az sok.)
Én nem elsősorban a rám háruló feledatoktól félek,hanem inkább a kislányommal való kapcsolatunkat féltem.De az később sem lenne másképp.Van több ismerősöm,akinél 3 gyerek van és az első kettő között ekkora a különbség,a harmadik meg csak 5-6 évvel később jött.Ők azt mondják,hogy az első kettő között nem volt féltékenység,inkább most a harmadikkal.Szóváteszik a kevesebb figyelmet,az anya idegességét.
Abban biztos vagyok,hogy nem lesz könnyű,de most van itt az ideje.Mindenképp két gyereket szeretnénk,mert szerintünk,kell a testvér.
Lehet,hogy azért is veszem ilyen "könnyen",mert el vagyok kényeztetve.Nem egy problémás gyerek a lányom.Jó!Várjuk a dackorszakot!!!Egyenlőre könnyű vele.

Na,most sem lettem valami rövid.Erről a témáról is rengeteget lehetne írni.Szívesen fogadom a Te véleményedet is,ezzel kapcsolatban.Természetesen mindenki véleménye érdekel,aki erre jár!!!

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Számomra igen nehéz ebben a témában véleményt nyílvánítanom. Most úgy érzem, ha sikerülne teherbe esni, problémamentesen kihordani a babát, és egészségesen megszülni, akkor én lennék a világ egyik legboldogabb anyukája - még akkor is, ha egyke.
Először 3 gyereket terveztünk: kettőt nagyon kicsi korkülönbséggel (1 év), és egyet akkor, amikor a kicsik már ált. iskolásak. De elszaladt az idő (én 27 a Férjem 29 éves). Maradt a két gyerkőc (1 év vagy 7-8 év korkülönbséggel). Számos oka van, hogy így döntöttünk, ezeket most nem akarom részletezni, de, ha gondolod, akkor még témázhatunk erről. Jelenleg pedig a fentebb említett helyzet van.
Gondolom, mindenki így van vele, de én el sem tudtam képzelni, hogy probléma lesz a teherbe esés. Így most úgy érzem, hogy elpazaroltunk 6 évet az életünkből, és alkalmazkodnunk kell a megváltozott körülményekhez.
V.szeg nem igazán erre lettél volna kíváncsi, de tőlem most ennyire telik.
Az a legfontosabb, hogy Ti, hogyan érzitek. Mennyire vagytok felkészülve. Attól pedig ne félj, hogy majd nem tudod megosztani az anyai szereteted a két gyermeked között. Az ösztönök úgyis vezetni fognak. Kép
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Gondoltam,hogy személyes tapasztalatod nincs a támában,de lehet rokoni,baráti példa.Azt megértem,hogy most nem nagyon foglalkoztat a második baba kérdése.Ez érthető.
Érdekes,mert én meg pont úgy indultam a terhességnek,hogy biztosan lesz valami baj.Féltem a sikertelenségtől.Volt rá okom,de szerencsére nem lett belőle semmi.
Mi is úgy indultunk,hogy 3 gyerek,és a harmadik 8-10 évvel az első kettő után.Most már kérdőjeles a harmadik.
A felkészültségről,csak annyit,hogy mind a ketten teljesen bevagyunk "sózva".Tele vagyunk várakozással.Teljesen új helyzet lesz ez.
A szeretet megosztásról,azt mondják,-elég közhelyesnek hangzik-hogy nem megoszlik,hanem megkétszereződik.Én inkább attól, félek,hogy Ő érzi majd úgy,hogy megoszlott,és kevesebb jut neki.

Ja!Korban nagyon közel vagyunk egymáshoz.(Én májusban leszek 28,a párom márciusban 32.)

Úgy érted az elveszetgetett hat évet,hogy 5 év után döntöttetek,úgy,hogy jöhet a baba,és egy éve várat magára?Vagy valójában régebben próbálkoztok?Bocsi,ha nagyon indiszkrét vagyok!Megértem,ha elhárítod a választ.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 

 
 

Szia Györgyi!
Egyáltalá nem vagy indiszkrét. Kép Úgy értem az elvesztegetett 6 évet, hogy nem egészen hét éve házasodtunk össze, és kb. 6 éve mindig témán van a baba dolog. De mindig tologattuk ilyen-olyan apropóból. Talán, ha tudjuk, hogy ennyire nehéz lesz, akkor még fiatalabban elkezdhettük volna. Ha akkor derül ki, hogy gond van, még bőven lett volna idő. Így is van, de már ilyenkor másképp gondolkodik az ember. Valójában pedig most éreztük úgy, hogy igazán akarjuk, hogy igazán "felnőttünk" a szülői szerephez. Jajj, de nehéz ezt megmagyarázni. Érthető voltam, vagy nagyon zagyva? Bocsi! Kép Nagyon fáradt vagyok. Most értem haza a m.helyemről.
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Délután már írtam,de most nem jelent meg az üzenetek között.Pedig akkor vissza is néztem.Na,mindegy!Szerencsére az előzmények között megtaláltam,így újból el tudom küldeni.Ha véletlen kétszer jelenik meg,akkor bocsi!

Íme:

Szia Vera!

Gondoltam,hogy személyes tapasztalatod nincs a támában,de lehet rokoni,baráti példa.Azt megértem,hogy most nem nagyon foglalkoztat a második baba kérdése.Ez érthető.
Érdekes,mert én meg pont úgy indultam a terhességnek,hogy biztosan lesz valami baj.Féltem a sikertelenségtől.Volt rá okom,de szerencsére nem lett belőle semmi.
Mi is úgy indultunk,hogy 3 gyerek,és a harmadik 8-10 évvel az első kettő után.Most már kérdőjeles a harmadik.
A felkészültségről,csak annyit,hogy mind a ketten teljesen bevagyunk "sózva".Tele vagyunk várakozással.Teljesen új helyzet lesz ez.
A szeretet megosztásról,azt mondják,-elég közhelyesnek hangzik-hogy nem megoszlik,hanem megkétszereződik.Én inkább attól, félek,hogy Ő érzi majd úgy,hogy megoszlott,és kevesebb jut neki.

Ja!Korban nagyon közel vagyunk egymáshoz.(Én májusban leszek 28,a párom márciusban 32.)

Úgy érted az elveszetgetett hat évet,hogy 5 év után döntöttetek,úgy,hogy jöhet a baba,és egy éve várat magára?Vagy valójában régebben próbálkoztok?Bocsi,ha nagyon indiszkrét vagyok!Megértem,ha elhárítod a választ.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
NEm tudom mi lelet e géped. Nálam bejött az üzeneted. Válaszoltam is. Lehet, hogy elkaptál egy vírust Kép
Annyit még írok, hogy holnap lesz a 28.nap. Nem tagadom, hogy azért izgatott vagyok. Majd tájékoztatlak a fejleményekről. Ti pedig mindent bele Kép
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Nem tudom mi lehetett a géppel,de most megjelent az üzeneted is,meg az én előzőm is.Észhez tért!!!

Ne aggódj!Teljesen értettem amit írtál a babával,és az idővel kapcsolatban.

Egyébként mi is idén (augusztusban) leszünk 7 éves házasok!!!

Várom a fejelményeket.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok szolnoki kismamák és leendő kismamák!

Egy fontos infót szeretnék megosztani veletek. Szolnokon a Szent István Patikában a MÁV Kórházzal szemben Dr. Balogh Artúr csinál 4D-s UH-t. A korábban feltett telefonszámon: 20/583-71-85 lehet bejelentkezni. Az ára 9.000 FT, ami tartalmazza a vizsgálatot, meg a videofelvételt. Videokazettát viszont nektek kell vinni. A kismamákkal együtt a kispapák is természetesen ott lehetnek.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swenson!
Köszönjük az infót. Ennél jobb hírt nem is hozhattál volna Kép

Szia Györgyi!
Mit szólsz? Egyre nagyobb biztonságban leszünk Kép
Most nagyon feldobódtam, pedig nincs rá okom.
Ma reggel megjött. Kép Már hívtam is a Dokit. Holnap reggel vár vérvételre. Annyi + van a dologban, hogy ismét 28 napos ciklusom volt. Nem késik össze-vissza.
Nagyon drukkolok Nektek. Remélem, sikeresebbek lesztek. Kép
Mi júliusban házasodtunk össze. Azt mondják a 7. év mindig meghatározó a kapcsolatban, házasságban. Bízom abban, hogy nálunk a várva várt gyarapodást hozza magával.
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!


A jós szóljon belőled!Nem bánnám,ha ez a hetedik év nálunk is a gyarapodást hozná.Elvégre változás a második gyerek is...

A friss infóval kapcsolatban:Már annak is örültem,hogy van Szolnokon ilyen lehetőség,de ez az új fejlemény még jobban feldobott.Mert nem mindegy,hogy kihez megy az ember.Kicsit meglepett, mert most már van a rendelőjében is UH.Nem gondoltam,hogy egy másik helyen csinál egy ilyen rendelést.De én nagyon örülök neki.

Az,hogy most megjött,persze gondolom csalódás volt ismét,de legalább halad a dolog.Még,ha egy-két nappal is,de közelebb vagy egy újabb lehetőséghez.Igazad van,az is biztató,hogy legalább időben jelentkezett.Fel a fejjel!!!
Minden jót a vérvételre!

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Voltam vérvételen. A 18. napon megyek újra. Akkor megkérdezem ennek az eredményét. Remélem a második elkészül időben, és kezdődhet rögtön a kezelés (márha szükség van rá egyáltalán). Majd megfűzöm a Dokit, hogy próbálja megsürgetni a labort.
Igazad van abban, hogy ismét csalódás volt, viszont annak örülnöm kell, hogy nem késik, nem idegesít feleslegesen. Így még mindig jobb, mint csinálni sorban a negatív teszteket.

Mi a helyzet Veled? Lassan nálad is itt az idő, ha jól emlékszem. NAgyon drukkolok Kép
A kislányodnak beszéltél már arról, hogy mit szólna egy kistestvérhez?

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Már hiányoltalak.
Szorítok neketek,hogy meglegyen időben a vérvétel eredménye,és minden rendben legyen.Az biztos,hogy nagyon rossz érzés a negatív teszt.Ennél már csak egy rosszab van:az olyan pozitív,amiről később kiderül,hogy téves volt.Sajnos volt benne részem.Így nagyon csínyán bánok a korai teszteléssel.

A kislányomnak időnként beszélek a kistesóról,de ez még csak monológ.Nem hiszem,hogy érti,hogy mit akarok.A babákat azonban egyre intenzívebben mutatom neki.Kicsit hangolom a dologra.
Az biztos,hogy sokat okosodik addigra,mire meglesz a Tesó.

Már kérdezni akartam,hogy a munkahelyed,hogy tűri azt,hogy eljársz viszgálatokra?Vagy szabadságra megy?


Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
M.hely miatt nem tudtam jönni. Mire hazaértem már későn volt, és nem volt erőm leülni a géphez (odabent is ezt csinálom majdnem egész nap). Nem kell a m.helyem "tűrni", hogy orvoshoz járkálok. A vérvételre reggel korán megyek. Simán beérek. Ha a Dokihoz megyek, akkor kell csak elkönyörögnöm magam. De egyéb okok miatt is kell néha orvoshoz mennem (asthmna), és így arra fogom. Nem tudják, hogy ilyen problémám van. Máskülönben meg annyit túlórázom (persze nincs fizetve), hogy általában nem szól(hat)nak miatta. Ez így nagyon leegyszerűsítve van, de szerintem a lényeg kiderül.
Nekem is volt már téves + tesztem. A korai tesztelés így már nálam sem jöhet szóba. A Doki is a lelkemre kötötte, hogy várjam ki az 1 hetet, de inkább a 10 napot, amikor nem jön meg. De mostanában mindig időre jön, szerencsére Kép

És mit szól a lányod a babákhoz? Szoktatok babatársasába járni?

Ja! És akkor pontosan mikor nem kell megjönnie? Nehogy lemaradjak a drukkolásról!

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Ja! És azt nem írtam le, hogy amikor a Férjemmel voltunk vizsgálaton, akkor éppen nagyon beteg voltam megfázás miatt, és táppénzen voltam. Így ez a dolog "magától" megoldódott. Bár nem esett jól a hosszú várakozás a kórházban, amikor feküdnöm kellett volna. De valamit valamiért.
Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Nagyon jól esik,hogy drukkolsz nekünk.Már nem sokáig kell.Szerda az a bizonyos nap.

Kérdezted,hogy mit szól Nikike a babákhoz.Nagy érdeklődéssel figyeli őket.Most télen kevesebb az élmény,mert az utcákon semmit sem lát belőlük,úgy be vannak bugyolálva.Amikor orvoshoz/tanácsadásra megyünk akkor van inkább ilyen élménye.
Egyébként sokat van gyerek társaságban.Hetente kétszer egy órát járunk játszócsoportba.Természetesen van egy-két babás ismerős is.
Mindkét esetben inkább a korosztályával találkozik.Igazán picikkel nem.A csoportba is 1-3 évig vannak gyerekek.(Inkább 2-2,5 évig,mert sokan beadják bölcsibe 2 éves kor után.)
Nagyon kíváncsi vagyok Én is,hogy mit szól majd hozzá,amikor haza hozzuk a Tesót.Milyenek lesznek az első napok?Hogy fogadja majd el?....

Abból,amit a munkahelyről írtál,nagyon azt veszem ki,hogy nem éppen álmaid "netovábbja".Remélhetőleg nem sokáig lesz vele gondod!

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Talált! Valóban nem álmaim netovábbja a m.helyem. A Férjem szerint el kellene jönnöm. Még gondolkodom. Ez cssak egy átmeneti megoldás. Júniusban államvizsgázom. Utána úgyis más után nézek. Természetesen csak akkor, ha addigra még nem lenne pocaklakóm. Nagyon úgy érzem én is, hogy elég lenne most nekem a főiskola. Szép lenne, ha a diplomaosztómon már pocakosan jelenhetnék meg.

Nem is tudtam, hogy Szolnokon van játszócsoport. Ez oviban vagy böcsiben működik? Írnál róla valamit. Hol van? Milyen lehetőségek vannak ott? Nagyon érdekelne.

Gondolom, Nektek is eszetekbe jutott Kép, de csak leírom... Pszichológusok szerint sokat segít, ha az újszülött úgy érkezik meg, hogy ajándékot hoz a nagytesónak Kép Nem kell nagy dologra gondolni, de mindenképp valami olyan legyen, amire már nagyon vágyik/hat a nagyobbik.

Amikor kismami voltál, akkor volt náunk kismamatorna, vagy netalán (ez már álmaim netovábbja lenne Kép kismama-jóga? Tudsz arról, hogy mostanában valaki foglalkozna ezzel?

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Idén államvizsgázol?Meg lehet kérdezni,hogy hol és milyen szakon?
Akkor nem fogsz unatkozni az elkövetkezendő pár hónapban.

A Tesó ajándékozásról nem rég hallottam.Nem tartom rossz ötletnek.Az biztos,hogy kipróbálom.Annyit megér.Talán addigra Nikike szavakba is önti,hogy mi a vágya.Addig is marad az anyai lelemény,és a megfigyelés.

A kismamatornáról annyit,hogy már az elején gyorsan kitörölték a gondolataim közül.Csak teljesen egészséges kismamáknak lehet.Én ugye ezt már a 6. héten eljátszottam.Így le kellett mondanom róla.Maradt a séta.Semmi más mozgás nem volt engedélyezve.Egyébként mostanában hallottam valamit,hogy van Szolnokon is,de többet nem tudok.Majd figyelek.Ha hallok róla valamit szólok.Egyébként,ha oda kerülsz,akkor a védőnőd biztosan tud erről felvilágosítást adni.De azért figyelek.

A játszócsoportról:Úgy tudom két helyen van.Valahol a Szecskán és a Móra bölcsiben.Ez utóbbiba járunk mi is.Ha jól tudom a Szecskán is egy bölcsiben,de mostanában időnként talán a Zöld házban is,de ez nem biztos.
A Mórában,egy kis csoportszobában működik.Külön bejárat,külön öltöző.Egyszerre 6-7 gyerek lehet anyukával együtt.Előre kell bejelentkezni.(Jó előre,mert nagyon sokan vannak.Nekünk megszokott időpontunk van,így mindig automatikusan előre beírnak.)Egy óra 110 forint.Amíg a gyerekek játszanak,mi ismerkedünk,beszélgetünk.És kezeljük a konfliktusokat...
Jó időben egy külön udvarrészen vagyunk.
Ha valami még érdekel,kérdezz nyugodtan.

Ja!Utólag köszönjük a drukkolást.Sajnos most nem segített.Talán legközelebb!!!Ma megjött,24. napra.Nem igazán tetszik a dolog.Eddig rendszeres volt,de az utóbbi három hónapban...(26,31 és most 24 napra.)Mi lesz ebből?

Üdv.Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Ez a 24. nap tényleg nem biztató. Talán ez egy ovuláció-nélküli ciklus volt. Ez már a köv. ciklusban is megváltoozhat. Meddig szeretnétek próbálkozni, mielőtt Dokihoz mennél? Bár igazából azt kívánom, hogy már a következő sikerüljön. Kitartás! És, hogy "Mi lesz ebből?" Egy gyönyörű, egészséges kisbaba Kép Kisfiút vagy kislányt szeretnétek?

Ez a játszócsoport nagyon szimpi nekem. A gyerekek "önállóan" játszanak, vagy óvónéni vezetésével vannak csoportjátékok,stb.? Mennyi idős kortól lehet ide járni?

Köszi a kismamatornás infókat. Remélem, nem leszek eltiltva a mozgástól. Nem bírnám ki. Most, hogy rengeteg a munkám, amikor hazaérek szinte csak beesek az ágyba. 3 hete alig mozogtam. Már most fájnak a tagjaim. NEm vagyok fitnesz-őrült, de egy kis házitorna mindig jól esik.

Megírod nekem az e-mail címed? Oda szívesebben írnék bizonyos dolgokról.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Már én is gondolkodtam rajta,hogy inkább privátban kellene folytatni.Itt az igazi társalgó jelleg úgysem valósul meg,és a másik forma csak diszkrétebb.

Most nem is írok többet,csak a címet.A többire majd visszatérünk.

gyorgyi27@freemail.hu

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Küldtem e-mailt.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Megkaptad a tegnapi e-mailt?Küldtem másnak is,és Ő azt jelezte,hogy nem kapta meg.Elküldjem mégegyszer?

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Igen, megkaptam. Most olvastam el. De majd csak este válaszolok. Rohanok a m.helyemre.

Majd reklámozzuk a topicot a városban Kép Mondjuk, készítünk egy csomó szórólapot, amelyen az áll pl., hogy ... "Gyere! Vár a Babanet Társalgó Kép"

Üdv.. Vera
Névtelen
 


Szia Györgyi!

Nagyon jó lehet ez a játszócsoport. Kép És Ti anyukák miről szoktatok eszmecserézni. Van szakember is, akivel lehet beszélgetni, vagy csak úgy magatok közt?
Nem tudom olvastad-e a másik topikon, megkérdeztem Swensont, hogy mikor van 3D/4D UH. De csak annyit tud ő is, hogy telefonon kell bejelentkezni, és egyelőre délelőtt van. V.szeg csütörtök és péntek, mert a Doki említette, hogy egy darabig nem lesz csak H-SZ-ig a kórházban.

Lassan akcióhelyzetben vagyunk Kép Mondjuk nem csak erre az időszakra szoktuk korlátozni a "dolgokat". Kép Még 4 hét, mire kiderül, hogy sikeresek voltunk-e. Ezt bírom a legnehezebben. A várakozást. Ennél még a sikertelenséget is könnyebb viselni. Te, hogy vagy ezzel?

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!


A csoporban mi anyukák mindenféléről szoktunk beszélgetni.Nevelés,szokások,kreatív dolgok.Természetesen,a gondozónő is beszáll a beszélgetésekbe,és nyugodtan lehet kérdezni Tőle is.

A 4D Uh.-val kapcsolatban:Nekem gyanús,hogy nem csak Ő egydül csinálja.Lehet,hogy nincs igazam,de előbb-utóbb ez is kiderül.Ha máskor nem,akkor biztosan,ha odajutunk.

A várakozás dologgal teljesen egyetértek.Mi mondjuk,most még eléggé az elején vagyunk,így a várakozás is más.Természetesen minél régebben próbálkozik valaki,annál idegesebb az a bizonyos nap körül.
Sokszor nem is a sikertelenség a legrosszabb,hanem az,hogy megint kezdődik minden előről,és újabb egy hónap.És olyan sok az a kilenc hónap is...(Gondoljuk előre,de nagyon hamar eltelik.)

Lassan neked újabb vérvétel következik,nem?Szorítok,hogy meglegyen időben az eredmény.De gondolom az első eredményét már megtudod!?

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok!

Én úgy hallottam, hogy Jakabbal csinálja a 3D UH-t.
aaaaaaaa
 


Szia "sok a"!
Köszi az infót Kép

Szia Györgyi!

Nem győzöm mondani, hogy tetszik ez a játszócsoport. Biztos nem fogom kihagyni.

Úgy látom, közösen utáljuk a várakozást. Most, hogy Neked hamarabb jött meg Kép, majdnem "egyidősek" vagyunk. Én már a 11. napnál tartok. Ma van a Jónás-napom Kép)) Bele kell húzni, ha trónörököst akarunk.
A második vérvételre jövő héten pénteken megyek. Néha bevillan, és akkor rögzítem magamban, hogy ne felejtesem el hívni a Dokit előtte. Most, hogy nincs is bent, elég gáz lenne, ha lemaradnék róla.

Írtam e-mailt. Remélem, el tudod olvasni. Hallottam, hogy eléggé akadozik a freemail.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

A 4D-s UH-gal kapcsolatban én felhívtam a számot, s be is jelentkeztem a jövő hét csütörtökre. A szám egyébként a Balogh doktor feleségéé, legalábbis vele beszéltem. Direkt megkérdeztem ki csinálja az UH-t, s ő mondta, hogy a férje Dr. Balogh Artúr. S ő mondta azt is, hogy egyelőre csak délelőtt van UH. Mindenesetre 19-én már többet tudok, ha gondoljátok bejelentkezem.

Üdv: Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!

Kíváncsian várjuk az élménybeszámolót Kép

Kedves aaaaaaa!

Nincs kedved csatlakozni hozzánk? Bár nagyon jól elvagyunk Györgyivel kétszemélyes topikként - néha egy-két vendéggel - mégis örülnénk, ha más szolnoki kismamik, leendő kismamik is velünk tartanának.
Sok szeretettel várunk Mindenkit. Kép
Névtelen
 


Szia Vera!


Az,hogy akadozik a freemail,enyhe kifejezés.A hétfői levelemet mindenki kedden kapta meg.Még jó,hogy akiknek küldtem,nem freemailesek.Mi lett volna akkor????
A leveledet még nem kaptam meg.Talán majd holnap!

Meglepődtem,hogy milyen sok friss hozzászólás volt az oldalon.Csak így tovább.Az igaz,csak egy új hozzászóló volt,de ez is valami.
Mondom én,hogy sokkal több az olvasó mint az író.Tessék bátrabbank lenni és írni is.Lehet új támákat is feldobni!!!!

Egyébként én is várom a 4D-s élmény beszámolót.Nagyon kíváncsi vagyok,hogy mi lesz a véleményed Swenson.Milyen élmény lesz látni a babucit.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Most én sem tudtam megnyitni a postafiókom, pedig nem freemail-es. Most tetőzik a vírusinvázió. Szerintem minden szerver akadozik. Szerencsére semmi életbevágó, sürgős dolgot nem írtam.

Tényleg! Miért bátortalanok a szolnoki lányok????
Már írtam, hogy nem harapunk Kép
Tessék jönni!

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!


A leveledet eddig nem kaptam meg.Sőt!Visszajött az enyém is.Majd később megpróbálom újra elküldeni.(Vagy még ma,vagy holnap.)

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Ha ma sem kapod meg a levelem, akkor írok újat. Majd összeszedem újra, hogy mit is írtam. Jó hosszú lett Kép Ma be tudtam lépni a postafiókomba. Ott úgy láttam, hogy elment a levelem. Tőled kettőt kaptam eddig. Ennyit is küldtél?

Kedves szolnoki kismamik!
Ha bárki erre járna, kérjük, csatlakozzon hozzánk. Nagyon jó kis társaság leszünk Kép

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!


Eddig még nem kaptam meg a leveledet.Én is igyekszem újra elküldeni a harmadikat.(Még jó, hogy letárolta.)Nem sok sikerrel.Egyszerűen nem működik a freemailem.Nem nagyon akar megnyitni semmit.
Nem igérem,hogy még ma,új írásába fogok.(Ezek után!!!)Előbb érkezne meg az előző....

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sikerült!!!Újra elment a csütörtöki levél!!!!!

Györgyi
XYZ
 


Sziasztok szolnokiak!!!

Itt vagyok én is, mint szolnoki, a szolnoki szülészet topicban jártam néhányszor. Igazatok van (legalábbis magamból kiindulva), többen csak olvasunk. Hogy mi az oka? Tudjátok más topicokba többször is írtam, de szinte mindig eldurvul a hangnem egyes rosszindulatú névtelenek miatt, így jó időre elment a kedvem az írástól. Titeket olvaslak, szorgalmasan, és úgy látom, itt nem fenyeget ez a veszély. Meghoztátok a kedvem, köszönet ezért Nektek. Most magamról pár szót. Kisfiam 3 éves lesz áprilisban, Szolnokon szültem. Nyáron kezdjük az újabb baba-projektet, akkor szeretnék teherbe esni, vagy amikor sikerül. Így újra a babavárás előtt állva, mi is nagyon örülünk a szolnoki 4D (vagy 3D) ultrahangnak, az első babát nem néztük meg így. Na, most ennyit, a lényeg, csatlakozom, majd csak leszünk többen is!
Sziasztok!!!

Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Beatrix!
Örülök, hogy "megszólaltál". Itt szerintem nem kell attól tartanod, hogy eldurvul a hangnem. Ha valaki erre vetemedne, akkor majd elüldözzük Kép Elmondod, hogy ki a Dokid? Van kedved mesélni esetleg a kisfiadról, a születéséről?
Én még mindezek előtt állok, és minden élményt, információt szívesen meghallgatok.

Györgyi!
E-meil-ek mentek. Kicsit bekavarodtam, de már minden világos Kép Neked nincs kedved elmesélni Nikike születésének történetét? Kíváncsi vagyok, na Kép

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok Csajok!

Végre,hogy ezt írhatom.Beatrixel mi már "ismerjük" egymást.A "másik" topikból.Vele már annak idején beszéltük,hogy szinte egyszerre vágunk bele a baba-projektbe.Mi egy kicsit beelőztünk.Eredeti terv is ilyenkorra volt,de nem volt publikus.Aztán úgy döntöttem,hogy nincs benne semmi.(A család nem tudja,majd csak akkor,ha lesz mit.)Így legalább tudunk egymásnak szorítani.
Mára ennyit.

Vera!Majd holnap kielégítem a kíváncsiságodat.

Sziasztok!
XYZ
 


Sziasztok! Szia Vera!

Látom, hogy itt nem lesz gond a társalgással, örülök is neki.
A dokim Dr Dinya Tibor és csak jót tudok róla mondani. Hozzá jár a húgom, a barátnőm is és csak ajánlani tudom. A szülésem -ha csak magát a szülést tekintem- könnyű volt, akkor azt mondtam, hogy bármikor bevállalom a következőt is. Csakhogy a kisfiam 12 órásan az intenzívre került, lélegeztetőgépre és volt egy pokoli 24 óránk, hogy életben marad-e. Nem kívánom azt az érzést senkinek sem. Szerencsére két hetesen már teljesen egészséges volt, utána a biztonság kedvéért még egy évig jártunk rendszeresen ellenőrzésre, és hála istennek minden rendben van, egészséges, mint a makk!!! Viszont az okot, ami miatt beteg lett, itt nem írnám le, ugyanis a másodikat is Szolnokon szeretném megszülni, és azt hiszem, ha a szolnoki orvosok olvasnák, nem tetszene nekik a "hozzáállásom". Ha akarod, priviben megírom. Bár legszívesebben kikiabálnám magamból, de ...
Visszatérve a szülésre -nem a körülményekre!!!- csodálatos érzés volt, szerintem nagyon könnyű szülésem volt. 3 óra alatt lezajlott az egész, az első fájástól számítva, 3 óra múlva megvolt a pici fiam. És nem éreztem kimondhatatlan szenvedést, mindig azt vártam, hogy ennél még biztos sokkal jobban fog fájni. Amúgy a terhességem rendben volt, mármint nem kínlódtam sem rosszulléttől, sem fájdalomtól /hát, derék, stb/, és a gyerkőc is egy csoda baba volt /nem volt sírós, éjjel aludt, max enni kelt fel, de aludt tovább, nem volt hasfájós, fogzási gondok sem voltak, szóval olyan harmonikus csecsemőkora volt. Félek is a második terhességnél és babánál nehogy minden máshogy legyen. Bár azt gondolom, jöhet bármi kellemetlenség, csak egészséges legyen az első pillanattól kezdve. Ez persze mindennél többet ér.
Hát azt hiszem, így elsőre hosszú lettem, ezért bocsi, de örülök Nektek, hogy itt vagytok, és majd mesélek a kisfiamról is.
Vera! Ugyan nem nagyon vagyok képben, hogy éppen hol tartotok baba ügyben, de nagyon szorítok Nektek.

Üdv.: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziaszok!

Beatrix: Ne aggódj a hozzászólás hosszúság miatt. Én személy szerint giga-hozzászólásokat tudok produkálni. Ez itt a lényeg. Kibeszélhessük a dolgokat.
Nagyon jó, hogy ilyen könnyű szülésed volt, és a kisfiad is egészséges lett. Akkor elmondható, hogy majdnem minden úgy zajlott, mint,ahogy az a nagykönyvben meg van írva Kép Szerintem minden kismami ilyet szeretne, kivéve az első napok problémáit.
Aranyos vagy, hogy ajánlgatod Dinya Dokit. Egyszer már találkoztam vele. Ő csinált egy UH-t. Végül is aranyos, de én már ragaszkodom az én Dokimhoz. Ez már csak így van.
Nem akarjátok Ti is előbbre hozni a baba-projektet? Akkor hármasban indulhatnánk neki a nagy útnak Kép
Köszönöm, hogy drukkolást. Mi már sajnos kivizsgálásoknál tartunk. Több, mint egy éve próbálkozunk sikertelenül. A Férjem rendben van. Nálam ebben ciklusban hormonvizsgálat. Pénteken megyek a 2. vérvételre. Utána már okosabb leszek.

Györgyi: Már alig várom a történetetKép Lassan Ti is elkezdhetitek az akciózást.
Én ma vagyok épppen a 14. napon. Még két hét.... Hú, de hosszú lesz. A család nálunk sincs beavatva. Az első UH után tervezzük a bejelentést. Pontosabb majd akkor, ha már lesz szívhang. Először úgy gondoltuk, hogy a 12. hét végén áruljuk csak el, de mostanra már annyira várjuk, hogy nem fogjuk tudni kibírni addig.

Én is jó hosszú lettem. Nagyon örülök Nektek.
üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok, szia Vera!

A doki valóban nagyon rendes, de tudom, hogy van még pár orvos Szolnokon, akik ugyanilyen kedvesek, rokonszenvesek. Nem is akartalak eltéríteni!!!Kép
Hát a baba-project szerintem nálunk sem lesz túl egyszerű. Az első terhesség is 13 hónap után sikerült. Mi nem voltunk vizsgálatokon, csak 11 hónap után elmentem az akkori nőgyógyászomhoz, hogy nem sikerül teherbe esni, csináltatott egy UH-ot és azt mondta, hogy sárgatesethormonból termel keveset a szervezetem, azért nem maradok terhes. Adott vmilyen gyógynövényes cseppeket, amit elvileg 2*3 hónapig kellett volna szednem, de az első kúra alatt sikerült teherbe esni. Emiatt aggódok egy kicsit, hogy lehet, hogy most is gond lesz. Viszont a cseppek nevére már nem emlékszem, az akkori dokit nem keresem meg (kisfiamat méhen kívüli terhességnek látták az UH-os orvossal egyetemben és meg akartak műttetni Pesten, annak ellenére, hogy a kórházi UH-on igazolták a rendes terhességet, a petevezetékben csak egy ciszta volt, ami végül felszívódott), és senki, még a patikusok sem tudják, mit szedhettem annak idején. Tartok attól, ha most is gond lesz, akkor hormonokkal fognak kezelni és azt nem nagyon szeretném, bár teljesen tudatlan vagyok e téren. Hát... remélem nem kell majd ezen filóznunk.
Nagyon szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen. Azt olvastam, hogy a férjed ok, remélem Nálad is jó lesz a vizsgálat eredménye.
Györgyi! Te az a Györgyi vagy, aki a Szolnoki szülészet topicban volt nem olyan régen? Olvasom, hogy indul Nálatok is a baba-projekt, drukkolok Nektek is!!!
Vera! Mi nem igazán hozzuk előre a dolgokat, legalábbis a kezdést, mert ha -optimista vagyok: ezt szeretnénk!!!- az első 3 hónapban sikerül, akkor pont jó lenne a szülés időpontja. Szívem szerint tavasszal szülnék, ráadásul idén szeptemberben kezdem a fősulit levelezőn vagy távoktatással és így lenne ideális. Bár a természet az egész gondos tervezésemet keresztül húzhatja... De majd lesz valahogy!!!
Most ennyi, jövök majd.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Beatrix!
Akkor nálatok sem volt könnyű. Nagyon drukkolok, hogy most sikeresebbek legyetek. Olvastam, hogy másodjára már könnyebben megy a dolog. Ez persze fordítva is igaz. Az első könnyen összejön, míg utána gondok vannak. Kár, hogy nem emlékszel a csepp nevére. Ismereteim szerint nem kell rögtön hormonokkal kezdeni. Vannak stimuláló gyógyik is, amelyek nem hormontartalmúak. A hormontermelést aktivizálják.
Nem semmi, hogy méhenkívülinek nézték a babádat. Még jó, hogy nem hagytad magad. Óriási szerencséd volt.
Sajnos nálam sem egyszerű a dolog. Az októberi hormoneredményem nem lett jó. Túl kevés volt a progeszteron. Igaz, akkor éppen 24 napos ciklust produkáltam. Azóta szépen beállt 28 napra. Lehet, hogy most O.K. lesz minden. Tartok viszont attól, hogy ha esetleg sikerül is teherbe esni, a hormonok miatt nem marad meg.
Ja! És a Dokimtól nem is tudnál eltéríteni Kép Kép Úgy gondolom, hogy minden nő más, mindenkinek más felel meg. Ez így jó.

Most megyek. Kell a Férjemnek is a gép. Este még visszanézek.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

Ahogy olvaslak benneteket, meg kell állapítanom, hogy ezek szerint a teherbe esés sem olyan egyszerű egyre több esetben, mint ahogy azt elképzeljük. Meg kell mondanom, hogy mi is úgy terveztük, hogy február-márciusra már hárman leszünk, dehát ember tervez... Nekem könnyen ment a teherbe esés, amikor már nem védekeztünk azonnal terhes lettem, de a terhességem hetedik hetében elvetéltem. Szerencsére teljes vetelésem volt, így nem kellett mesterségesen befejezni a dolgokat. Aztán három hónapig szünetet kellett tartani, de szerencsére az újabb próbálkozás után újra teherbe estem, s most már a 20. hétnél tartok!!! Gondolhatjátok, hogy ilyen előzmények után milyen frászban voltam a terhességem elején! Ezért csak a 12. héten mentem dokihoz, s mikor megláttam az UH-on a felvételt, meg hallottam a babám szívverését, valahogy teljesen megnyugodtam. Onnantól éreztem, hogy innentől nem lehet semmi baj, ez a babóca már igenis meg fog születni teljesen egészségesen!!! Persze azért minden vizsgálat meg UH előtt bennem van egyfajta idegesség, de szerencsére minden tökéletes. Jó lett az AFP-m, s a genetikai UH-on is azt mondta a doki bácsi, hogy teljesen egészséges és megvan mindene. S most, hogy már a mozgását is érzem, végre igazi anyának érezhetem magam, aki azért persze akkor lesz a legnyugodtabb, ha már a kezében tarthatja az első, egészséges babáját!!! Mindezt csak azért írtam le nektek, hogy főleg Te, Vera bizakodjál és ne törjenek le a kezdeti sikertelenségek! Meg hogy azért szorítsatok értünk is, mert azért még hátra van egy fél idő!

Azt már írtam, hogy csütörtökön megyek a 4D-s UH-ra, ígérem beszámolok!

Én is nagyon drukkolok a folyamatban lévő, illetve az elkövetkező babaprojektekhez, kívánok mielőbbi kockázatmentes, egészséges és boldog babavárást nektek!

Üdv: Swenson

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon aktívak vagytok.Helyes!

Beatrix!Igen.Én vagyok az a Györgyi.Ugye nem a szolnoki topikkal volt gondod?Ott nem emlékszem,hogy eldurvult volna a dolog.Vagy mégis?

Kisfiad csak ősszel kezdi az ovit,vagy már áprilisban?Te visszamész dolgozni?Fősulira most felvételizel,vagy már halasztottál?

Vera írta,hogy a másodiknál egyszerűbben megy a fogantatás.Pont a napokban hallottam valakitől,az elsőre 3 évet vártak,a második már az első hónapban megfogant.De van olyan példa is,hogy az első véletlen jött, a második meg nem akar összejönni.Többtől is hallottam,hogy a második nehezebben jött.Tehát,ahogy írtad is ,ez is abszolút egyedi.Majd meglátjuk nálunk,hogy lesz.Remélem minél előbb!!!!

Vera!Mi is úgy terveztük,hogy csak a 13.hét után tudja meg a család,hogy új tag érkezik.Az első kórház után beavattuk a szülőket,de a tesókat nem.A második kórház után muszáj volt,mert természetesen akkor kerestek telefonon otthon,és gyakorlatilag lebuktunk.Az előzmények miatt főleg nem akartuk őket beavatni,de így alakult.
Elvileg most is úgy tervezzük,hogy 13.hétig tabu,de majd meglátjuk.

Később még lehet,hogy benézek.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Swenson!

Akkor neked sem indult könnyen a babprojekt.Kívánok neked a továbbiakban is problémammantes terhességet,és könnyű szülést.

Kíváncsian várom a beszámolót a 4D-ről.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok!

Györgyi! Nem a szolnoki topicban történt az amiről írtam, viszont egy időre elvette a kedvem, de már örülök, hogy Rátok találtam.
Kisfiam, ha lehet áprilisban megy majd oviba, ha nem lehet, akkor pedig szeptemberben. Nemrég költöztünk, ezért eddig nem voltam bent az óvodában megbeszélni a kezdés idejét, majd a héten fogom intézni. Dolgozni? Hát csak úgy "papíron", vagyis letöltöm a szabadságomat, aztán vagy terhes leszek és táppénzre jövök, vagy munkanélkülire megyek, amíg teherbe nem esek. A régi munkámat ugyanis már nem tudnám vállalni, napi 10-12 órát dolgoztam, most ezt nem tehetem meg, a férjem nagyon sokat dolgozik, így a gyerek teljesen rám marad, vinni-hozni oviból, stb. Nincs kire bízni, anyukám dolgozik, szóval muszáj nekem itthon lenni. Meg bevallom, a férjem jól keres, tehát rászorítva sem vagyok. Ráadásul a párom is jobb szeretné, ha itthon lennék, hogy a gyerekkel legyek és a tanulás is könnyebb lesz így. Amúgy a fősulit ktgtérítéssel csinálom, így nem kellett felvételizni és ha GYED-en, vagy GYES-en leszek, az állam fizeti a tandíjat. Muszáj suliba mennem. 11 éve végeztem a középiskolát, de nem a szakmámban dolgoztam, így amit akkor tanultam, az már el is avult és gyakorlatom sincs. Így viszont mire a második csemete is 3 éves lesz, addigra diplomaközelben leszek és nagyobb eséllyel mehetek majd állást keresni, legalábbis remélem. Mert annál tovább azért nem szeretnék itthon maradni. Amíg dolgoztam, én is jól kerestem, és szeretnék majd én is hozzájárulni újra a családi ktgvetéshez.

Hát rövidenKép ennyi, szorítok MINDENKINEK, kinek ezért, kinek azért!!!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy egymásra találtunk Kép

Beatrix: csak azt nem értem, hogy az előző Dokid, egy UH alapján, hogyan tudta megállapítani, hogy sárgatesthormonból nem termel eleget a szervezeted. Hormonokat nem is vizsgált? Mondjuk a végeredmény Kép szempontjából nincs jelentősége, mégis elgondolkodtam ezen.
Szerencsés vagy, hogy van lehetőséged otthon maradni. Ez a legjobb a gyermek szempontjából. Sok sikert a fősulihoz. Nagyon jó lesz, meglátod.

Swen: ilyen előzmények után nem csoda, hogy aggódsz mindenen. De lassan már tessék megnyugodni Kép Nagy gratula a babához. Köszönöm a biztatást. Nem adom fel!

Györgyi: továbbra is várom a beszámolódat.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

Vera! Magam sem tudom, hogy csak UH alapján miből állapította meg, vagy hogy egyáltalán vérvétel nélkül ez megállapítható-e. Az is lehet, hogy csak véletlenül oldódott meg a dolog, lehet, hogy a doki is csak sötétben tapogatózott. Így utólag azt mondom, a lényeg, hogy megvan a kisfiam.
Szorítok Nektek, írj, ha van fejlemény. Amúgy ki a dokid? Bocs ha már írtad!!!Kép

Swen! Nagyon várom már a beszámolót, kíváncsi vagyok a véleményedre. Boldog babavárást Nektek!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Beatrix!

Persze, hogy a baba lényeg. Így utólag már úgysem mondható meg. Remélem, hogy a második babánál már nem lesznek ilyen problémák.
A dokim, a számomra legjobb fej: Dr. Balogh Artúr. Mondom én is, mint mindenki a sajátjára, hogy csak ajánlani tudom. De azért Dinya is szimpi volt.

Swen! Ügyesek legyetek holnap. Kép Nagyon várjuk a beszámolót.
Lehet, hogy éppen akkor hívom a Dokit a második
vérvétel miatt, amikor Titeket néz. Kép

Györgyi! Beszámoló? Kép

üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Balogh dokiról én is csak jókat hallottam, nálam ua a kategória, mint Dinya doktor. De van még Szolnokon több szimpatikus, kedves szülész orvos is, én a kórházban egy-kettővel találkoztam csak, aki nem volt szimpi, dehát az utcán sem szimpatikus minden ember. És a szakmai hozzáértés ugyebár nem a szimpátián múlik. De azért ez nagyon jó dolog, hogy választhatunk!!!Kép

Üdv:Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!


Vera!Itt a várva-várt beszámoló.Tegnap már nem volt erőm írni.

Az én szülésem nem volt olyan rövid és sima,mint Beatrixé.
Két héttel szülés előtt már bent voltam a kórházban,kevés magzatvíz miatt.
Este 10-kor volt burokrepedésem,és 9 óra múlva (reggel 7 előtt 5 perccel)sírt fel a kislányom.
Közben volt fájásgyengeségem is,így méhösszehúzó infúzióra volt szükség.A kitolás sem ment simán,mert mindig vissza csúszott,de nem volt szükség semmilyen beavatkozásra emiatt.(fogó vagy vákuum)Az orvosom utólag bevallotta,hogy nem sok kellett hozzá.
A legnagyobb baj az volt,hogy nagyon fáradt voltam.Előző éjszaka az egyik szobatársam menet szülni,és az ügyeletes nővér még akkor éjszaka áthúzta az ágyneműt.Teljes díszkivilágításban,és hangos beszéddel.
Olyan fáradt voltam,hogy két fájás között aludtam egy kicsit.(3 perces fájások között.)A végén már a szememet alig tudtam nyitva tartani.
Ezektől eltekintve fantasztikus élménynek tartom.Végig az lebegett előttem a szülés közben,hogy hamarosan láthatom a kis Pocaklakót.
Nekem nagyon nagy segítség volt,hogy ott volt a férjem.
Szerencsémre pont az orvosom volt az ügyeletes,így az első pillanattól ott volt,és nem kellett miattam berángatni éjszaka.

Röviden ennyi.

Tényleg!Már kérdezni akartam,hogy szoktátok-e nézni a TV2-n a Szülőszobát?Mi a véleményetek?

Üdv.:Györgyi
XYZ
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: