Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tündi!

Én ezt hallottam, Ábel első alkalommal semmi reakció az oltás után, most 37.2...

Rákérdeztem a kedvesvédőnénimnél a konakion K vitaminra. 100%-ban anyatejes babáknak kell heti 1db, amíg csak anyatejet kap. A mi dokinénink 4 hónapos korig javasolja. Ártani nem árthatunk vele. Minden doki más.

Hancuroztunk az előbb egy jót a fiammal, hason fekve "forgott" :D
Most kidőlt és alszik :D :D

Én is pihizek kicsit.

Jobbulást Gergőnek!!! Nyügi is vagy csak a láz??

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Korház. Mint gyakorlott bentfekvö nekem sokkal kellemesebb ott a légkör, csak 1 emelet a szülészet, mindenkit ismer az ember, nem csak a betegeket hanem az orvosok is ismerik a betegeket jol. Erös vérzés miatt fektettek be, az elsö terhesség is ilyen volt
Szuri után én is mindig adtam kupot, sosem lett lázas. De ez egyben fájdalom csillapito hatásu is. Remélem jol viseli Gergö!!

Tündi! A zákányszéki útra költözünk az uj osztásba

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsuzsi! bocs, mármint Ábel. Még szoknom kell a neveket:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

sziasztok!
Zsu!szted akkor írassak fel k vitamint?azt mondta hogy elég 3hónapos korig.bár azt olvastam hogy míg anyatejet kap addig kell adni,mert nincs a tejben benne.ezt úgy utálom mindenki mást mond.
hat már a koszmós szer?
mit szoktatok játszani?
én csak bábozom neki a kedvenc játékaival.
Kármen!
éppen néztem múltkor hogy új házak épülnek arra mert ott van egy pizzéria.nemrég még egy gazos terület volt.szegeden merre laktok?kertes vagy panel? Orsi babódról tudnál írni pár szót?milyen kislány?képzeld mi Zsuval együtt szültünk a klinikán és pár órával előbb szült mint én.nyitottam ezt a topikot és pont ő írt bele.
milyen a kórház?hallottam most újították fel.

amúgy ha nem lenne internet itthon sztem begolyóznék,nagyon örülök hogy itt meg lehet beszélni a babával kapcsolatos dolgokat.

mindenkinel jó hanzúrozást a babájukkal.
jó éjt... :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Mi kicsivel a pizzéria mögött lakunk, van ott 3 ház, az egyik egy régebbi tanya, amellett épitettünk.
Orsi nagyon sokat beszél és nagyon szépen ejti a szavakat!! Már 2 évesen tudott több versszakos verseket, mondókákat, most is imádja ezeket tanulni, én is jobban szeretem mint a meséket nézni.
Bölcsibe jár febr. óta mert dolgoztam fél évet, utána jött a kistesó és a fekvés. Februártol pedig Mórán fog bölcsibe járni.

K vitamint én is 3-4 hónapot tudok, nekem vitával adta a dokinéni 4 hónapig, mert én is erösködtem hogy azt olvastam hogy amig csak tejet kap kell. Ennek ellenére késöbb már nem irta fel, pedig fél évig csak anyatejet kapott. Amugy 16 hóig szopizott, akkor muszáj volt elapasztanom, mert addigra már 30 kg lefogytam, most is olyan vagyok mint egy anorexiás.
Koszmóra nekem a védönéni azt mondta és bevált hogy a gyógyszertári fürdetökenöccsel kenjem be a fejét ugy mossam meg.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Kármen!te mikor kezdtél el Orsinak meséket olvasni?már úgy várom hogy gergőnel olvashassak.
a szoptatástól így le lehet fogyni?én azt érzem hogy mintha kiszipolyozna,már nem vok ruganyos,csak egy lomha valaki.
akkor nagyon messze lakunk egymástól...de majd találkozunk párszot, remélem...
nem tudsz vmit hajhullásra?mióta szoptatok azóta hullik,elől már nagyon látszik,most megyek fodrászhoz remélem segít majd rajta

Zsu!
a munkahelyeden miért mondta ezt a főnököd???ez kicsit durva...

na megyek mert felébredt a kissrác.

szép napot :lol:

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!!

Dili van itthon, de gyorsan irok pár sort!!

Tündi: ha úgy érzed irass fel K vitamint, Te döntsd el kinek hiszel. Én megbízom a dr.néninkben, így az Ő tanácsait követem.

koszmó: kevesebb, de van. Most még a fűtés miatt nem merek krémezni, majd ha lesz normális fűtés, akkor biztosan megszabadulunk tőle.

játék: énekelek neki, beszélek hozzá. Lassan aktuális lesz a "kukucs" játék, vagyis egy pelust az arcára, alá kukkantani. (kukucs....) aztán lehet, h már Ő is leszedi és összenevetünk.

Nekem is nagyon jó itthon a net, korábban nagyon bezárva éreztem magam, de ez már elmúlt. Enyhe depi, de már vége.

Kármen!

Hatalmas gratula Orsinak, jó egészséget és kellemes babavárást!!


mai napunk:

reggel csípőszűrés...kicsi fiam teletojta a pelust, pont kibontottam, h kicserélem, amikor szólítottak...tiszta ciki volt (legutóbb ezt a dokit lepisilte Ábel....)
A lényeg, h egészséges, többet nem kell mennünk.

Utánna felvittem a munkahelyemre, örültek nekünk. A nagy és kisfőnökkel nem taliztam, de nem is bánom. Ábel jól viselkedett vigyorgott, dumált...a végére ismét telerakta a pelust, így eljöttünk.

Irány a metró, apuci bement én a kocsiban tisztábaraktam a fiam......próbáltátok már????? borzalmas :D Ficánkol ezerrel a szűk helyen.......mindegy, sikerült, megetettem.............
Átmentünk a corába. Oda egyedül mentem be, apuciék sétáltak.....sikerült vennem nagyon szép bodykat 2-3-400Ft/Db. Rövid ujjú, de nagyon klassz. Vettem sálat, kesztyűt is, na meg pelenkát. Utánna haza. Persze Ábel ismét tojt, de a mai nap már ilyen.

Nemrég a szomszéd segített beindítani a fűtést, de még hideg van. megyek is, fürdetni kéne, mert Ábel alig aludt ma és kimerült.

Puszi Nektek!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! örülök hogy neg. lett a csipöszürés. Nekem kenguruztatnom kellett Orsit pár hónapig, de sikeres volt

Tündi! nekem is hullott a hajam pár hónapig, rettentö sok, de megállt. Én nem aggodtam mert hallottam ezen sokan keresztül megyünk. Másfél évesen kezdhettük az olvasást, de mesét most sem olvasunk, ö a mondókákat szereti, föleg az olyan könyvet amiben sok rajz van, van hogy egyedül olvassa mert felismeri az ábrákat. Nagyon ajánlom a Füzei Zsuzsa féle Mondokáskönyv sorozatot (1-5 kötet). Antikváriumban érdemes megvenni, ott fele áron lehet kapni

Kocsiban én sem szerettem pelenkázni, bár szerintem egy kislánynál könnyebb:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!


Kármen: a 6 hetes szűrésen engem is megijesztett egy fiatal doki, de a kontrollra már a főorvoshoz mentünk. Ő már mindent rendben talált, igazolta ezt a UH is. Mi is kenguruztunk, torna. A tornáztatás a pocakjának is jót tett így most is csináljuk.


A corában van pelenkázó?????

Szép napot még jövök!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Kármen!!

Nagyon boldog névnapot Orsibabának!!!!! :D

A tegnapi esténk olyan volt mint a napunk...dilis... Ábel egész nap csak kb.2 órát aludt, de este sem akarózott neki pihenni. Szórakoztattam egy darabig, de már Én is merültem. Apucinak felszaladt a vérnyomása (időváltozás) és miatta is idegeskedtem, na meg rám maradt minden feladat. Végül este 10 kor adtam Ábelnek üvegből anyatejet és végre elaludt. Csak negyed 4-kor ébredt, szopizott és aludt tovább.
APuci ma már jól van, a fűtésünk kezd normalizálódni. Lassan kilevegőzik a rendszer , érezni néhol a padlófűtést.

Megyek, amíg alszik Ábel fürdök egy nagyot!! :lol:

Kellemes 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! köszönjük. Ma este lesz köszöntés mert a kisasszony Vácon van kirándulni mamáékkal.
Ezt nem értem, ha szoptatsz miért cumisüvegböl adtál neki este tejet? Kell a pótlás?

Tündi! igen, a Corában van, de én sose használtam, mert a nöi WC-ben van erre egy pelenkázóasztal, ami télen iszonyu hideg helyiség, mert a bejárati ajtó mellett van. Én mindig az áruházban a padon tettem tisztába, tettem alá pelenkázobetétet. Ezt amugy is mindig aláteszem, nem bizok a tisztaságban másutt.

Látom végre nekem is látszik a babavonalzómon a fénykép. Már azt hittem tökre béna lettem, hogy most nem sikerült:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!!!

Kármen!

Igen, Ábel kap pótlást, de anyatejet. Kicsit lusta a lelkem, képes 1 órát is cicizni és mégis éhes marad. "Cuminak" használja az édesanyját... :o

Tegnap elég "dilis" napja volt ismét. 11-től nem volt hajlandó szopizni. Kiabált, aztán a kezével vakarta az inyét. Kicsit aludt aztán szopizott. Utánna kapott pótlást , aludt és kezdődött minden előről......Este 10-kor aludt el.....

szép napot!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Nagyon aranyos Orsi!!!! Igazi talpraesett kislánynak tűnik!!!! Jöhet még kép!!! :D

Tündi!!

Tudom, h 7vége van, de ha tudsz jelezz!!!!! Pussz!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! itt vannak képek: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6660

Orsi is másfél órákat szopizott, de ö mindig bealudt és pótlásból sem evett többet, ha mégis akkor kihányta mindig. Igy az elsö 5 hónap szörnyü volt, 1-2 hetente kellett járnom méretni miközben nem értették meg, hogy tejem van elég, a kutya itta egy ideig mert volt aki nem merte ingyen sem elfogadni, mégsem kellett több Orsinak. 5 hósan már kezdtem teljesen beparázni, kidobtam a mérleget, elvitettem a házbol, és a rendelöben is közöltem többet nem mérik, Orsika jol van, ennyit kiván, ha kell neki több akkor is van elég tej, annyit eszik amennyi neki jolesik, ne nekem mondják, vele közölje a kedves védönéni hogy egyen többet.
Most is csak 11kg, pedig 3 éves lesz, és kb. 94cm. De lehet még nött is. Remélem a kistesó nem lesz ilyen problémás:) Eléggé kikészültem az elején, de most rutinos leszek, mérleg be sem teszi a lábát:):)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!!!

Tündi jelentkezz, Tündi jelentkezz... :D :D :D

Nálunk is csak bajok voltak a mérleggel. Szerintem mindenki tapasztalja ki mi a jó a baájának. Nálunk az a helyzet, hogy ha Ábel nem kap pótlást, akkor alig alszik, ha meg kap, akkor akár 2-3-4 órákat is alszik napközben is. ÍGy szégyen ide, szégyen oda kap pótlást, de szerencsére anyatejet.

Orsi nagyon aranyos, igazi vagány kislány!!! Rövid hajjal is lehet valaki bájos, nem csak loknikkal :)

Nálunk nyugis volt a tegnapi nap, pihentünk, játszottunk.....ma ugyanez.

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Mindenki!

ne haragudjatok,hogy nem jelentkeztem,de a páromé volt a 7végén a gép és én már csak késő este jutottam volna hozzá,de a végére kipurcantam.

sajnos Gergő valószínű megfázott,ma éjjel fennt voltam vele hajnal5-ig,bedugult a nózija és nem tudott elaludni.szerencsére tegnap még elvittem orvoshoz ö írt fel orrcseppet, nem tudom mi lett volna ha nem lett volna...
tudtok vmi tippet,hogy minél hamarabb túl essen rajta?
nem tudom ki merjem e vinni levegőre,vagy csak ártok neki.

remélem mindenki jól van!

most ennyi mert már kiabál a beteg....

legközelebb többet írok.

pusszancs mkinek!!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Örülök,h jelentkeztél!!! JOBBULÁST, TELJES GYÓGYULÁST GERGŐBABÁNAK!!!!!!

Tippem sajna nincsen megfázásra, felnőttként infralámpa segít nekem, de babáknál nem, hiszen nem csukja be a szemét és az káros.

A levegő biztosan nem árt, főleg most a napsütés.

Nálunk nincs semmi különös, kezd beállni a napirendünk. Ábel jófiú, kivéve amikor nem :lol:

Meséltem, h vártuk a fűtésszerelőt. Tegnap kiderült, h kórházban volt, ráesett a kezére egy csatornafedél és sajnos az egyik ujját már nem tudták megmenteni. :evil: Nagyon sajnálom. Valamikor a napokban jön hozzánk dolgozni, mert ereszt a rendszerünk és vasárnap kezdett elázni az emeletről a lennti konyha... szerencsére észrevettük és vödörrel védekeztünk.

Ismeritek a "babazene" cd-t?????? Nekünk tegnap hozta meg apuci, Ábelnek úgy látom tetszik.

Vigyázzzatok Magatokra!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Nem tudom 3 hósnak lehet-e 1 évesen nekünk javasolta már a dokinéni, korábban nem volt megfázva hogy napi fél Calcium Sandozt oldjak fel 1 dl vizben és igya meg. Meg gyakran kell porszivóval szivni, de ugye tudod hogy a másik orrát be kell fogni, söt ha fujja majd késöbb akkor is. Bocs, csak sok felnött (még a családomban sem mindenki) tudja ezt, aztán csodálkozik ha a gyereknek végül fülgyulladása lett. Ja és orrcsepp is kell, van olyan amit már Gergö is kaphat, patikus tud segiteni. Ha nem tud javasolni akkor a homeos orrcseppet tuti kaphatja csecsemö is (Euphorbium ...)
És mielöbbi jobbulást!!!

Mi késön ismertük meg a babazenét akkor már nem kötötte le Orsit. Ö azt szereti amin mondokákat énekelnek és mondanak.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!
köszönöm a jókívánságokat,elért ide mert Gergő úgy néz ki megúszta egy kis orr folyással,nem lett komolyabb baj.tegnap azért nem vittem ki a levegőre.
Zsuzsi!
örülök,hogy Ábellel minden rendben van.új dolgokat csinál már?
Gergő most nem,beszélget,megfogja a feléje nyújtott játékot,emeli a popsiját ha háton van,egyre stabilabban tartja a fejét.nagyon sokat eszik,óránként képzeld!remélem sikerül megcsinálni az ereszt.a babazene engem érdekelne.mi hallható rajta?mi a címe?
Kármen! Orsinak mikor adtál először anyatejen kívűl mást,és mit?most hogy viseled a terhességet?minden rendben van a babával?mekkora most?Orsi milyen baba volt csecsemőnek?
már lassan költöztök.ott is lesz internet?
ja!vettünk kádat végre,a tusolóban pont elfér,sajnos nagy kád nincs a fürdőszobában.elég kényelmetlen gugolva,egy kézzel fogni és a másikkal mosni a bébit.de majd csak ügyesedik a gyermek.még vettem neki egy thermo sálat ami kifejezetten babáknak való,nagyon jó meleg és puha.2300 volt a brendonban de nem sajnálom,mert nagyon kényelmes Gergőnek.sőt hozzávaló bélelt sapkák is voltak,még ilyen vastag bébi saplákat nem is láttam sehol.biztos veszek belőle neki.
ti miket játszotatok a babátokkal?Gergő unatkozik sokszor...
na megyek mert már nem győztök válaszolni... :P

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!!

Tündi!

Örülök, h ilyen könyen megúszta Gergő, biztosan segített, h szoptatsz.
Babazene a címe és babanevetés, gügyögés van rajta és kellemes dallam.

Új dolgokat nem igazán csinál, nem fordul hasra sem vissza, csak hason a kiságyban fordul a hasán körbe 90-180 fokot is akár. Ő is megfogja a felé nyújtott tárgyakat, de nem igazán érdekli. Legszívesebben az ujjamat venné a szájába, emiatt arra gondolunk, h viszket az inye. Tegnap este apuci simizte az inyét egy pelust csavart az ujjára és úgy.

Mi is szopizunk, de éjszaka elég 10 perc , gyors peluscsere, még 5 perc szopi és alszik. ( viszont amikor felébred éjszak, éhen akar halni, annyira nyivákol :D :D )Most éjjel 4:30-kor ébredt, igaz este sokat hancuroztak Apával. Napközben 3 óránként eszik, de egyre inkább úgy alakul, h délelőtt és délután is alszik 2-3 órát és esetleg még 15-20 perceket. Sajna még így sem tudok nagyon tervezni házimunkát, mert mindig a munka közepén ébred és akkor kiköveteli, h vele foglalkozzak.

Játék. nincs különösebb, beszélek, énekelek neki, zenélős játéka, na meg nagyon szeret a kezemben a monitor előtt lenni.. :evil: :oops: Kezdem elrontani a gyermeket...

Ábel nem hiszem, h unatkozna, eldumál akár egyedül is a szőnyegén.

Sál: én a corában vettem, termo sál, az egyik szárán van egy nyílás, bele lehet dugni a másikat, így rögzíthető egymásban a nyaka körül. (remélem érted) Még nem adtam rá, hála az égnek nagyon szép idő van! :D Csak sapi, pulcsi , takaró a rugira és megyünk sétálni.


Kármen!

Tudjátok már ki lesz az uj jövevény?? Pontosan mikorra várod??

Később Én is szeretnék gyermekdalos kazit, cd-t....

szép napot Nektek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Örülök már jól van Gergö! Ennyi idösen Orsival nem kellett játszani, mert sokat aludt még, amikor fent volt szopizott, majd sokáig tartott a böfi mert nagyon bukos volt, utána elkezdtem fejni, közben a motor hangjára mindig elaludt. Igy telt a nap.
Én 6 hóig csak tejet adtam, ill. 5 hósan néha kapott pár korty forralt vizet, ha nagy kánikula volt. De mindig betartottam az ajánlott etetést, söt glutént pl. 1 éves korig nem kapott. A javasolt a fél év, de olvastam aki tudja tarsta az 1 évet, mi nem voltunk rászorulva elég volt mindent rizsliszttel dusitani, amugy is a szopi volt a fö még 1 évesen is, meg lehet gluténmentes kekszet venni, igy én ezzel is vártam.
Igen lesz ott is internet, ugy néz ki. Sajna kábeltv jóideig nem, oda nem hozzák még.

Zsuzsi! hivatalosan ápr.6, de gondolom márc. közepére meglesz a baba.

Orsi még mindig a kiskádban fürdik, elég nagyméretü, beletesszük a nagykádba és imád benne fürdeni, uszni.:)

Termosálat én a Faktumban vettem 3 éve, akkor kb. 700 ft volt a vékonyabb. Van egy nagyon vastag is, azt kaptam, de arra még nem volt szükségünk. Én lazábban öltöztetem Orsit mint ahogy én szoktam, azt mondták amit megszokik a gyerek annyira lesz fázos. Hát öt nem kapattam el:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Már rég akartam kérdezni, de mindig elmaradt, szóval szerintetek meddig természetes a "bukás"??? Olvastam itt a babaneten, h teljesen normális és kinövik. Tegnap Ábelem minden evés után bukott, csurgott rajtam és rajta na meg apucin a túrós lé.......

Ma inkább csuklik :-) :D Van nap amikor semmit sem bukik, van amikor folyamatosan....


Húúú, Ábel nagyon imád pancsizni :D Egyik nap még nem öntöttük ki a fürdővizét, de már elhűlt amikor telerakta a pelust. Gondoltuk lemossuk a popót, bár hideg a víz. Erre beleállítottam a kiskádjába és akart csücsülni, tapsikolt a lábával....Persze nem engedtük, csak gyors popsimosás , törölközés...

Kármen!

Volt genetikai UH-d? nevetek van már?


Most ennyi, kicsit pihenek amíg nyugi van.

Ti miket főztök?????????

pussz!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szasztok!
bocsánat a butaságomért de mi az a glutén és miért ártalmas?
Zsu,Gergő is néha bukik,sztem ne csinálj belőle ügyet,nem tom addik bukik amíg böfiztetni kell a babákat,nem?de mondjátok ha nem...
miket főzök?gyors kajákat...most éppen hawaii van mert itt van anyósom és nem kell főznöm...
szerencsére itt maradt mert pont a blahánál lakik ahol 23-án mentek az események...az élettársa otthon volt akkor és azt mondta hogy olyan volt mintha háború lett volna.ez valahol nagy szégyen, hogy így kell ünnepelni.le vagyok döbbenve hogy ez a demokrácia?na ennyi inkább,mert biztos titeket is megrázott...
Kármen akkor majd talizhatnánk...persze majd akkor ha rendesen kiköltöztetek és ráérsz.
most ennyi

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Ábel sajna minden evéskor bukik mostanában és sokszor evés után 1 órával is. Ma épp tüsszögött és az ORRÁN jött vissza a tejcsi túrósan...persze sírt én meg megijedtem. Vagy csuklik, vagy bukik :(
Azt olvastam a babaneten, amíg nő a súlya nincs gond, max. gyakrabban kell átöltözteni, de Én kicsit félek.

Bp: iszonyat. Néztem a tévét, próbáltunk beszélni barátainkkal. Mindeki el van szörnyedve. Ilyenkor örülök, h nem lakom már ott, de sajnálok sokakat.

Olyan jó lenne talizni!!!!!!!!!

lépek, mert bőg

szép napot

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! A korai glutén bevezetése okozhat késöbb lisztérzékenységet. Sajnos van hogy csak felnöttkorban jön ki, van ismerösöm akinek azt mondták, lehet elmaradt volna ha anyuka annak idején vár még pár hónapot ezzel. Én mindenesetre 1 éves korig csak olyat ételt vettem neki ami gluténmentes volt. Rá van irva a kekszekre, bébiételekre, stb. szoval mindenre ha olyan.
Bukás addig szokott ált. lenni amig nem eszik szilárdat is, onnantól nekünk is valoban javult a dolog.
Talinak én is örülnék!!

Zsuzsi! Genetikai UH-ra a védönöm hülyesége miatt csak 22 hetesen kaptam idöpontot, arra nem megyek akkor el, ha hamarabb nem tudom megcsináltatni. De a dokid azt mondta 19 hetesen megnézi, mert megkértem rá. Ha engem is átvágna akkor nem fogok elmenni, mert nincs értelme. Nekem ugyanis csak az amnio miatt lenne fontos, ha meg 22 hetesen látnak valamit akkor arra meg nem marad utána idö.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok

Kármen!

Én dokim mondta?? S.J.???? Nekem úgy jött ki, hogy 21. héten volt a genetikai UH, pont a névnapom után egy nappal. A védőnő felkészített, h valószínűleg nem látjuk a nemét, ne éljem bele magam. Erre a doki nézi a képet, mutogatja a szerveit , beszélget Apucival, amikor megláttam a "férfiasságát", jól kivehetően :) Erre a doki: "hopp ez itt egy fütyi..akkor Ő kisfiú! " mondom: akkor Ő Ábel, szia Ábel........sosem felejtem el :D Apuci megmondta előre, Ő meg sem lepődött, de Én megvártam a biztosat. A legszebb névnapi ajándékom volt :D :oops:

Nevetek van már???

Remélem nálunk is rendeződik ez a bukás dolog. Nagyon mohó Ábel talán ez a baj.

Tündi!

Puszi Nektek is!!!!!!! :oops:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


ki a védőnőd??, Én a vasasba jártam, szerettem nagyon.

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Remélem Ábelt is látni fogom egyszer nem csak Tündi Gergöjét! Akkor most ti Domaszéken laktok?
Igen, öt hivtam fel, hogy a védönö nem kért nekem idöpontot pedig direkt emiatt hivtam fel a korházból, 3 hétre rá amikor mentem mondta elfelejtette, igy már csak 22 hetesen kaptam. Amnionak meg 3-4 hét az eredménye, ezért nem érdekel olyan késön az UH, akkor megbizok abban amit a saját orvosom csinál.
De a dokid azt mondta keressem meg 19 hetesen és megbeszéljük, megcsinálja akkor amikor szerettem volna (19-20hetesen). Azért félek, mert korom miatt is kellene az amnio, de az eredményeim szerint nem éri meg kockáztatni, egészséges a baba. De ha látnak valamit a genetikán akkor lehet mégis kell, Orsival is az UH miatt kellett/javasolták az amniot és akkor ugy vállaltam is. Ezért szeretném nagyon ha most is idöben megcsinálnák.
Védönöm a körzeteset hivtam fel hogy intézze a Vasassal az idöpontot. A Vasasban amugy nem a Czankhoz járok tanácsadásra mint ált. a szegediek, hanem Sárihoz, kértem és ezt legalább elintézték.
De a körzeti védönöt eddig is utáltam, most még jobban. Nyilván igy már a genetikáért várnak majd valamit, zsebbe nyulhatok megint:( Csak azért mert ö elfelejtett.:(
Neveket még nem beszéltünk, még korai a terhesség nagyon ahhoz. Orsinál is 30 hetesen kezdtünk el egyáltalán gondolkodni rajta.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Mindenki!
Kármen mi az a amnio?miért szükséges nálad?
Zsu!remélem Ábel elfelejt bukni,mert tényleg nagyon ijesztő tud lenni.
képzeljétek,Gegő széklete egy kicsit véres volt, elvittem a dokinőhöz a kis orrdugulás miatt is kellett volna menni,hogy nincsen-e torokgyulladása,de szerencsére nincs.teljesen ki voltam,hajnalban nem mertem mertem aludni,mert fent virrasztottam,elég nehezen vette a levegőt.szóval annyira kivoltam,hogy a doktornő előtt elbőgtem magam.tiszta ciki!
még most is ideges vok,hétfőn küldöm a széklet mintát,jövő héten lesz eredmény.
vettem "orrszívó porszívót"már ki is próbáltam,nem is sírt csak a végére megunta.
Anyósom bekuldte a storyba Gergő fényképét egy hónappal ezelőtt.megcsinálták a horoszkópját,személyre szólóan,de ez egy nagy átvágás mert minden olyat leírtak ami a rákra jellemző...semmi konkrétum.ilyen pl:hamar leveszi az embereket a lábáról...úgyan melyik baba nem veszi le?????röhej.ennyit a bulvár ujságokról,egy szemét lap...
Zsu!Ábelnek milyen a széklete?Gergőé sűrű krémes,és talán az erőlködséstól lett véres...azért kérdezem...

bocsi a hibákért de már rohanok,mert balhé van

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!!!!!

Kármen! Örülnk a talinak, Apuci elég sokat autózik, ha lesz lehetőség mindenképp összehozzuk. Szívesen látunk Titeket nálunk,ha erre jártok!! Ábel fotóalbuma:

http://freefoto.hu/abel/

A dokim nagyon rendes, velem végig korrrekt volt, minden kérdésemre válaszolt, bíztatott, Uh-ra bejöhetett apa (Klinikán volt UH) .......Azt megbeszéltük előre Apucival, h beteg babát nem válallunk, mert lelkileg nem birnánk és ezt elmondtuk a dokinak. Megértette, de nem volt semmi gond. Úgy hallottam Ő az egyik legjobb diagnoszta.
Jó lenne egy tesó Ábelnek, de akkor már azt hiszem elkerülhetetlen lesz nekünk a magzatvízvétel, mert hamarosan betöltöm a 34.-et....

Én a vasasba jártam a gondozóba (Medgyesy Évi ), de a Czank csak pecsételt na meg Ő csinálta a 4d-s UH-t. nekem a mosatani körzeti védőnőmmel vannak bajaim, de megvan a szegedi védőnőm, Őt pedig nagyon szeretjük.
Kár, h védőnőt nem lehet választani. :x

Remélem minden rendben lesz és boldogan ölelheted magadhoz a második gyermeked is.

Orsi hogy viszonyul a pocaklakóhoz? Mi a foglalkozásod?


Tündi: valóban ez a "bukás" dolog félelmet kelt, de hullámzó, van amikor egész nap van amikor napokig nem......ki érti ezt???

Véres széklet: biztosan az erőlködés miatt, vékony a bőrük, kimarhatta a kaki...NYUGI!!!!!!!! a sírás nem ciki, EMBER vagy, vannak érzelmeid!!!!!!!! (én baromira érzékeny vagyok!)

Ábel széklete sárgás(néha zöldes,) fehér pöttyökkel, híg-sűrű...és BÜDÖS :D Hígabb a jellemzőbb) Én elég vastagon bekrémezem nem is piros sosem. Most már úgy kakil mint egy felnőtt, erőlködik csuda édes!! (a csípőszűrésen a váróban adta elő, a mellettünk ülő anyuka is csak nevetett :D :D )

Nekünk is van orrszívónk, de nem jön semmi az orrából. Amikor jött a "túró" a (bukás után) akkor próbáltam kiszívni, de nem jött semmi. Eléggé szörtyög, de azt mondta a dr.nő, h ha tüsszög akkor kijön a váladék, ne erőltessem a szívást. Majd ha esetleg náthás lenne. Ábel is elviseli, de jobb elkerülni. Az egyik nyílást be kell fogni a másikat szívni. nekem ez új volt, de valóban ez a helyes.
vettünk fluimar oldatot (tengervíz) és azt szoktam a nózijába, hallhatóan javul és kevésbé szurtyog.


Mi jól vagyunk, Ábelem egyre többet nyekereg a foga miatt. kemény az inye, rágcsál mindent. Megtanulta, ha pelust teker az ujjára, akkor nem fáj ha ráharap....ÉDES!!! IMÁDOM!!!!!!

Lépek, mert megeszi a kezét!

Pusz, jó 7végét :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ezt a mosolyt bárki megirigyelheti :D :lol:


(a kép telefonnal készült, a minősége nem igazán jó, de kedvenc képem )

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziaZsu!nagyon nagyon édes a fotóalbumotok!!!!!!!!!!!
most csak ennyi,nem bírtam ki hogy ne írjam le
:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Köszönjük!!

Ha még lesz 1 perced annyit ij lécci, h minden rendben Gergővel!! :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
tegnap már korán lefeküdtünk azért nem írtam vissza.minden rendben van a Gergővel.de képzeld a dokinő mondta hogy széklet lazítás céljából adjak neki cjó cukros kamilla teát...hát úgy néz ki tegnapra megjött a hatás2órán belül 3xkakilt...

vannak új képek

most befejezem mert a páromnak kell a gép
puszi mindenkinek,Ábelnek külön. Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Aranyos Gergő, komoly fiú!!! :D Gratula Apucinak is!!!

Innivaló: milyen mennyiséget adsz neki???????

Én nem szeretném teáztatni, de apuci szorgalmazza, mert szerinte sokszor csak szomjas a kölök. Akar venni gyermekteát, de mondtam, h majd megbeszélem a dr.nővel. Van némi vitánk ezügyben....

Ábelem ma reggel levágott egy 20 perces hisztit (nem óhajtott szopizni-követelte a cumisüveget) aztán rájött hogy cici van csak és hajlandó volt enni. Iszonyatosan makacs már most!!!!!!

Elég vacak idő van :( , de örülök, h csak most lett ilyen.

Gergőt mennyire zavarta meg az óraállítás???

Nálunk mindig "folyós" a kaki, igaz erőlködik, de már nem sír, kinyomja gond nélkül....

Mai mutatvány: hason emeli a lábait, majdnem átfordul a fején.....

Te mennyit hagyod sírni a fiad??????

Pussz!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia!
egy kézzel gépelel,bocsi ha lemarad vmi.
köszi a gratulációt.
nem adok neki más folyadékot,csak mikor meleg volt és ha megyünk sétálni akkor.persze meg most a széklete miatt.kb1fél deci teát ivott meg tegnapelőtt.
sztem ne adj más folyadékot mert kevesebbet fog enni.ilyen hidegben pedig a legjobb a jó meleg anyatej.a gyerektea pedig cukros,minél kevesebb a cukor annál kevésbé fogja később követelni.Norbi könyvében olvastam,hogy manapság mindenben van cukor és így nagyon könnyen rá lehet szokni és szinte elvonási tüneteket okoz ha vki rá van szokva.ezért is raknak mindenbe cukrot.
hiszel a horoszkópokban?a rák a leg érzékenyebb jegyű és könnyen el lehet kényeztetni ezért.hisztissé válhat,szóval figyeljünk oda.én még Gergőnél nem tapasztaltam a hisztizést,csak azt hogy iszonyatosan anyás.
igen elég rossz az idő,Gergő is elég kómás tőle.
az óraátállítást megérezte,de ez maj pár nap múlva látszik meg igazán mennyire.
nagy művész akkor már a fiad.Gergő nem szeret hason,bár tegnap nem tudott könnyen elaludni és a hasára fektettem,cumival a szájában,így elaludt.Anyósom azt mondta ne hagyjam éjszakára elaludni,így megfordítottam.te éjszakára is hagyod a hasán?
koszmó van még?nálunk eltünt úgy nézem.
Ábel a körmével nem szokta megmarni magát?tegnap belevágott a fülkagylójába,tiszta vér lett.
egyenlőre ennyi
még most indulunk Szegedre, a plázához,mert lest egy Mondeos tali,az eggyik srácnak van egy másfél éves fiuk,a feleségétől még okosodom...
vigyázzatok egymásra

sziasztok

:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Nagyon szépek a babáitok, kezdem ugy érezni ha mégis kisfiunk lesz akkor is csodaszép lesz, tudok majd örülni neki! Az érdekes az, hogy elsöre fiura számitottunk, de most már ugy megszoktuk hogy lányunk van, hogy nehéz egy fiut elképzelni. Na meg a sok aranyis kisruha, kire adom rá???

A kiskori Orsiról meg itt vannak képek: http://amina.sztar.hu

Zsuzsi! Orsi a bölcsiben, 2 évesen ivott elöször teát, addig csak vizet és kakaot v. tejet. Ebben mi egyetértettünk szerencsére. Ti merre laktok? Én informatikus vagyok.
Nagyon ügyes Ábel, Orsi joval késöbb tudta csak magát hason fekve igy kinyomni. Utált hason feküdni mindig. Viszont fél éve most meg csak ugy alszik.:)

Tündi! Amnio=Magzatvizvétel. Orsinál kellett a genetikai UH alapján, ezért akarom most is nagyon hogy max. a 20. hétre meglegyen, ne a 22.-en ahogy a védönö idöpontot kért:(
Véres székletünk nem volt, de szerintem is az erölködés miatt lehetett. A porszivos orrszivó szerintem is nagyon jó, Orsi mindig is szerette, rájött milyen jo utána hogy kap levegöt!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Nálunk is fő cél, h semmi cukrosat! A ker. lányom COLA-t kapott 6 hónaposan cumisüvegből!!! (tápos volt ) és ovisan már romlottak a fogai...
Próbálom majd a fűszereket is kerülni a természeteses ízeket szokja meg.

horoszkóp: abban nem hiszek, h ez meg ez fog valakivel történni, de az adott jegyre a jellemzést igaznak tartom. Tapasztalom, h sokminden igaz rám, amit a skorpió jegyűekről irnak.

hiszti: tapasztalok valamit, de lehet, h csak makacs a Szentem.

hasonalvás: Ábel kb. 1-2 hetes kora óta KIZÁRÓLAG hason alszik :!: Előfordul, h séta közben elalszik a hátán, de nagyon él még benne az "átkaroló reflex" és lendül a karja azonnal felébred, minden apró zajra. Sokkal jobban alszik hason.
Régebben nagyon figyeltem, h kap-e levegőt, de mondta a gy. doki, h hatalmas az életösztönük és ne féljek. Kb. 10 napos volt, amikor már átfordította hason a buksiját és helyezkedett az alváshoz. Ma van amikor úgy alszik el, h teljesen az arcán -orrán van, de akkor is kap levegőt. Én ezt tapasztalom, persze lehet más vélemény is. Amikor felébred, csuda aranyos, ahogy kinyomja magát és néz ki a kiságyból. Tudja, h merre kell néznie :D Hol vagyunk, hol lát minket.

koszmó: úgy tűnik nincs, de Én sem akarom elkiabálni

köröm: amikor előszőr karmolta meg magát Kb 10 naposan nagyon megijedtem a vér láttán, de most már csak "sebeket" látok..elég gyakran megteszi és a fülét is cibálja. A körömvágás maga a tömény kiabálás, apa fogja én vágom, Ábel bőg...nagyon gyorsan nő, akár 4 naponta kéne vágni, de csak hetente szoktuk.

Remélem jól telt az este!!! Gergő mamázott??????

nézegeti már Gergő a kezecskéit??? Ábel összefogja őket, de nem nézegeti. Csak a mi kezünket nézegeti, huzza maga elé és azzal játszik, próbálja bekapni is :D

Mennyire jut időd-időtök a párotokra???

Én néha azt érzem, h nagyon hanyagolom és sokkal többet érdemelne.

Kármen!

amikor Mi szültünk (talán Tünde is emlékszik) nagyon sok volt a kisfiú az újszülött osztályon, lányok alig születtek. Én igazából fiut akartam elsőre, de tudtam, h apuci nagyon örülne kislánynak. Fiú lett, ahogy apuci érezte, de szinte naponta szóbekerül "Tirzus" apa nagyon szeretne egy kislányt :D

nagyon aranyos Orsi, örök emlék ezek a képek!!! Én szinte naponta csinálok képeket ha valami érdekes történik és küldöm át apucinak, aki olvadozik, ha már dolgozik.

Mi Domaszéken lakunk a faluban a Tüzép közelében. Egy használt házat vettünk meg bankhitelből.

hasonalvás: irtam erről sokat. Biztos azért tudja ennyire kinyomni magát Ábel, mert sokat gyakorol :D

Lányok!!! hogyan segíthetném a fordulást?? ma néhányszor átgörgettem a franciaágyon, csodálkozott nagyon. Úgy érzem még nem érett arra, h átforduljon. Az az érdekes, h kb. 6 hete már többször fordult, de azóta nem.


Elég hosszan irtam, bocsi.

sziasztok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Igen, ez igy van, Orsi mivel sosem feküdt hasra sokára tudott igy erösödni. Én nem is aggodtam emiatt, mert ennek tulajdonitottam, nem is lett késöbb gond belöle. Hiába mondta az orvos tegyem hasra ha nem türte, pár perc orditás után nem kinoztam tovább.
Akkor jol rémlett hogy Domaszék. Kertetek is van? Én nagyobbra vágytam, de ennyi pénz volt.
Szerintem magátol fog fordulni ha eljön az ideje, én sosem gyakoroltam idö elött vele semmit. Ülést sem.

Köröm. Én a börvágo olloval vágom, mert az nagyon éles, hegyes és azzal nem fáj neki, amikor kicsi volt álmában tettem meg, akkor nem kapadozott. Késöbb meg megszokta hogy csinálom és mivel mindig mondtam tudta, és sosem huzta el a kezét. Nekem is 5 naponta kell vágnom, még most is. A kerek fejü olló nekünk nagyon nem jött be.

Füszer. Én 1 éves korig ezt sem adtam, se so, se cukor, se mást. Nem hiányolta, hiszen megszokta hogy ilyen izü egy étel, ahogy anya adja, nem tudta jobb is lehet. Nagyon füszereset most sem kap, és amugy is föleg fözeléket, gyümit eszik. Szerencsére a bölcsis menü is ez.

Ma reggel olyan jot nevettem, lehet le kellett volna fotoznom, ahogy hanyatt feküdtem, a hasam bal oldala puha és lapos volt, a jobb oldal meg nagy dudor, ott ahol a baba is van. Mert nekem lehet nem meséltem 2 szarvu a méhem, ez a baba most a jobb üregben van, igy nem meglepö, de ennyire nagyon még nem látszott felemásnak a hasam. Nagyon viccesnek találtam. Szerencsére felállva nem látszik annyira hogy ferde a hasam:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

egy kézzel gépelek megint...
Zsu!sztem párszor vezesd rá az átfordulásra aztán ha hajlandó úgyis megismétli,ha nem akkor ne erőltesd.én is mutogatom Gergőnek az átfordulást,de látom,hogy a mozdulatai még nem olyanok.majd gyakrolnak még erre a fiúk.hú, tegnap tudod meséltem hogy taliztam az egyik anyukával.a fia olyan mint a tűz,amiket mesélt a másfél éves fiáról hogy mennyire tanulékony,mindent megjegyez pl,a takarítógépet magától összerakta stb.persze nagyon tündéri kissrác,ha vmi rosszat csinált hangosan kacagva fut az anyukájához,szegény persze a sírás határán van akkor.egy kicsit ki is borultam,mert ha Gergő is ilyen rosszcsont lesz akkor nem marad egy hajszálam se.
Gergő is összefogja a kis kezét és majszolgatja.már mondja hogy nem,mama,őm,el,ilyesmiket persze nem tisztán hanem az ő kis baba hangján.számomra mostez a legszebb zene, a fiam beszéde.
kiviszed ilyen szeles időben Ábelt?Gergő mivel szurtyis addig nem viszem ki.keresztelőt mikor tarjátok?
van vmi oltás az a neve hogy pneomococus valahogy így írják agyhártya,középfülgyulladás ellen véd,de fizetni kell érte.tudtok erről vmit?
Karmen!megnéztem az Orsi fotóit, hát igen szép lányod van.látszik rajta hogy jól nevelt kislány.csodaszép.mi is lányt akartunk,de én már nem bánom mert ha olyan lány lett volna mint én akkor sok bajom lett volna!iszonyatosan önfejű voltam gyerekként.
a magzatvízvételről csak annyit tudok,hogy a hasatszúrják át egy tűvel és így veszik le.jól tudom?ha igen akkor nem egy leányálom gondolom...mikor költöztök?van már konkrét időpont?


szép napot mindenkinek!

:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Kármen!

Nálunk a hasonalvás úgy jött, h Kincsem minden zajra felébredt, összerezzent, indult a karja és már fel is ébresztette magát. Én kicsit féltem (hála az internetnek sok cikket olvastam a hasonaltatás káros hatásairól) , de apuci megnyugtatott. Némileg szerencsénk van, mert Ábel szuszog , horkol így hallom egész éjszaka :D :D Az egyik védőnő a hason a másik a hátonaltatás mellett érvelt, így magunk tapasztaltuk ki és döntöttünk. Azért mostanában elszundít evés közben a franciaágyon a hátán, de a buksija a cicimet érinti és így pihen. Apuci végtelenül irigy emiatt :D :D :D
Mondogatja: "fiam, Te igazi pasi vagy, tudod hol jó neked :!: :D :D
Ha még azt is leirom, - h Ábel fejénél van egy puha kispárna, annak érinti neki a buksiját, így érzi magát biztonságban, így alszik. - akkor az összes szakember kiátkoz és megszid :) Eleinte féltettem, h "belefullad" a párnába, de sosem volt semmi baj, mostanában pedig ha felébred, nézegeti a párna mintáját és dumál neki... :D

Igen, Domaszék, nyugis hely, többen költöznek ide, állítólag megfizethetőek a telekárak és Szeged közel van. Mi nem mertünk építkezni, kész házat vettünk, csak tisztasági festés volt. Igazából csak 10-15 év múlva lesz a mienk, addig a banké.
Van kert, de Ábel utálja még. Kicsit elvan kinnt, de ha ébren van akkor szórakoztatni kell. Van amikor bennt elalszik és kiviszem a babakocsiban. Majd ha már nagyobb lesz tud kinnt játszani, egyenlőre csak a csendet és a jó levegőt élvezzük.

A babaolló nekem se jött be, mindenre jó csak babakörömre nem :)
Én is manikűr ollóval vágom, de ha alszik és úgy vágom felébred, így marad a pár perces kín. Igazi pasi, nem érdekli a manikűr :)

Orsi azért bölcsis, h pihenhess??

Én nem gondoltam, h beadnám, hanem jó lenne tesó, mire lejár a GYED. A GYES édeskevés.

Aranyos lehettél reggel, kicsit irigyellek, h pocakos vagy, pedig amikor Én vártam Ábelt, nagyon vártam, h kibujjon. :)

Csajok!

Egyre inkább vesszük észre, h hallgat ránk Babuci, h megérti amit mondunk neki, egyre érdeklődőbb...

Nálatok tévéznek a gyerekek??? Tegnap este (21:30 körül) Ábelem apánál volt, nyüglődött aztán amikor a tévé felé fordította vigyorogva nézte. Valami zenés műsor volt. Amikor vége lett, a reklám már nem érdekelte. Ártok vele neki???????? A szg. iránt is élénken érdeklődik........


Tegnap és ma enyhe hőemelkedést (37.1-37.2) tapsztalok a fiamnál. Lehet a foga :?: :?: Más tünete nincsen. A köv. mérésnél kb. 3 óra elteltével csak 36.7-36.5) a hője.

Puszi Nektek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Pont elküldtem és most látom, h közben irtál Tündi. Gyorsan válaszolok, amíg nyugi van.

Átfordulás: azt csináltam, h nekitámasztottam a járóka oldalának (van körbe fejvédő) és így fordulhat, de nem akar, inkább csúszik vissza a hátára. Ha elunja magát átgördítem és hason bámészkodik.

Már előre "félek" mi lesz amikor mozgékonyabb lesz, lehet pakolni, na meg még jobban kell figyelni. Már most kell az erőgyűjtés :D

Én kb.10 évet bébiszitterkedtem volt dolgom jópár gyerekkel, de asszem Ábel teljesen más lesz. Más persze most is más, nincsenek sémák, de valamelyest felkészült vagyok.

bababeszéd: mi is hallunk rendes szavakat, főleg anya, jajajj, NEM sőt apuci apa-t is hallott már. Tanultam, h a nem szót mondják többnyire előszőr akkor, amikor már tudatosan beszélnek. Én is imádom, beszélek hozzá, nem igazán értem, erre Ő hangosabban dumál babanyelven. Meg kell zabálni :!: :D

levegő: szellőztetek a házban, Ábelt jól betakarva a szobában hagyom, így jut neki friss levegő. kivinnni nem merem a hője miatt.

keresztelő: apával azon a nézeten vagyunk, ha Ő akar keresztelkedni, akkor megteszi, mi nem döntünk ebben helyette.

oltás. mi ezt az oltást kaptuk 2 hónaposan és most 4 hónaposan a következőt. Úgy tudom ezt az oltást be lehet adni 1 éves kor után is, de a mi dokink így szokta. A mostanit még nem váltottuk ki, de az első 2500 FT volt. Hűtőben kell tárolni beadásig.
Két szurit kap, combba, a kötelezővel együtt)


Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Az oltás neve Prevenar, ha jol emlékszem, most hirtelen nem találtam Orsi kiskönyvét, tavasszal kb. 17300 ft volt. 2 hónapos kortól adható, de csecsemöknek nem elég 1 oltás. Szvsz. amig nem megy bölcsibe, oviba kicsi rá az esély elkapja én várnék vele. Viszont évekig védett és az emlékeztetö oltás már a Pneumovax lesz, ami csak 2e ft.
Amnio valóban igy történik, de nem fáj jobban mint egy vérvétel. Nem érdemes odanézni, ennyi. Meg csak nagyon rutinos orvossal érdemes csináltatni. Remélem 3 hét mulva tudunk költözni!
Orsi valoban elég jólnevelt, mi nagyon következetesek vagyunk és elég szigoruak (fagyit, cukrot még mindig nem kap pl.) de büszke vagyok rá hogy mondják is hogy jólnevelt. Amugy jóeszü is, ezt nem csak én mondom, nem volt 2 éves amikor hallom számol 10ig, meg mondja a hét napjait. Azóta meg még többet tanult, zseni szerencsére nem lesz, még olvasni nem tud:) Nem is örülnék neki ha tul okos lenne az sem jo, de tényleg igy gondolom.
Zsuzsi! Ennyiért ti tuti nem ezt kaptátok mert erre nincs tb. támogatás. Meg tudod nézni a babakönyvben mi a neve amit beadtak Ábelnek, de a Prevenar meg mindig nagyon drága, ez tuti.

Zsuzsi! Remélem Ábel már jobban van! Orsi 2 évesen lett bölcsis, mert én dolgozni mentem. A telek Mórán sokkal olcsóbb volt, 624 m2 vettünk 1,2m-ért, mig Domaszéken ugyanez lett volna 4milla.:(
Bölcsiellenes voltam, de nagyon könnyen megszokta, nagyon féltem mert még a wc-re sem engedett elötte ki, de elég volt 1 hét beszoktatás és sirás sosem volt. Az altatástól is féltem mert nagyiknak sem volt soha odaadva, csak velem aludt el, de megbeszéltük hogy olyan ügyes nagylány, hogy megigérték kap ö is saját ágyat a bölcsiben, ezek után még várta is! És örülök neki mert sokkal jobban elvan a sok gyerek között mint velem lenne egész nap. Most meg jo is hogy tudok pihenni hogy csak 4kor jön haza.

Tv. Én nem engedtem neki másfél éves koráig, akkor is csak napi 1x a tabik a BBC-n. Most sem néz sokat tv-t és megválogatom milyen mese mehet. Jobban szeretem ha kint játszik, v. mondokázunk, zenélünk stb. Mórán szerencsére meseadó sem lesz:) Ártani nem hiszem árt ha reklámokat néz, de szerintem minél kevesebbet tv-zik most még az a jó.

Beszéd. Orsinál a nem elég sokára jött, az igen is, mama, tata, apa, ezek voltak az anya csak késöbb lett szintén. 1 éves kora után kezdett beszélni és járni is akkor.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen!Orsi hogyan aludt el?leraktad félálomban vagy csak a karodban?és mennyit aludt?azért kérdem mert Gergő nagyon nehezen alszik el,nem is magától és fél órát alszik.van vmi praktika hogyan lehetne tovább altatni?mindenre felébred és ha látja hogy egyedül van sírva ébred.
bölcsibe mennyi idősen lehet beadni?az a baj hogy muszáj beadnom,mert vissza kell mennem dolgozni...
Zsu!
remélem Ábelnek már nincs láza!én is megilyedtem múltkor és felhívtam a védőnőt és azt mondta hogy napszakonként változik a hőmérséklete.
a tv-t Gergő is bámulja,de nem engedem,elterelem inkább a figyelmét.
én úgy döntöttem,hogy 4hónapos kor után megpróbálom hogy mást is kapjon,ne csak anyatejet.mostanában annyit eszik,hogy sztem egész nap csak enne.arra gondoltam kipótolom vmi mással.de továbbra is az anyatej lenne fő étel.

búcsúzom

szép napot :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!


BOCSÁNATOT KÉREK, NEM ÁLLT SZÁNDÉKOMBAN SENKIT SEM FÉLREVEZETNI!!!

Mi a NEISVAC C oltást kapjuk ami tudomásom szerint agyhártyagyulladás C tipusa ellen véd. Ez szept.-ben 2500 ft volt, most esedékes a következő, de ezt még nem váltottuk ki.

Ábel reggeli hője 36.9 volt, úgy látom jól van, eszik, játszik, alszik…….. Egyenlőre nem viszem dokihoz, minden pelenkázáskor mérem a hőjét.

Tündi!
Miért kell visszamenned dolgozni???

Kármen!

Mi a munkád?

Én úgy tervezem, hogy 2 éves koráig maradok itthon, aztán meglátjuk. Jó lenne egy tesó, de lehet, h anyagilag nem engedhetjük meg magunknak. Szörnyű ezt mondani, de ez van. A hiteltörlesztésbe nem fér bele még egy baba, pedig szeretnénk. Ha nem történik csoda, akkor 2 éves korában visszamegyek dolgozni, mert a 23.600 ft-os GYES édeskevés.

Bocsi, most rövid voltam, sok a teendőm itthon.

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Ez a virusos agyhártyagyull. ellen véd, Orsi is megkapta. Amit Tündi kérdezett, ez a pneumococcus okozta fertözések voltak, aminek lehet a következménye fülgyulladás, tüdögyull. és akár agyhártyagyull. is. Ez ellen másik oltóanyag van, a 2 nem azonos, nem helyettesiti egymást.
Erre is válaszoltam már, informatikus vagyok.:)

Tündi! Én láttam itt a bölcsiben egy kisfiut aki 3 hónaposan már ott volt, szerintem mire te eldöntöd addigra Gergöt is felvennék. Nem tudom Mórán hogy van, Szegeden kb. 1 év az elöjegyzés bölcsibe, igy idöben irasd fel listára, késöbb még mindig visszamondhatod.
Altatás. Én sosem ringattam, irtam hogy alig evett, és mire kifejtem a tejet a motor hangjára mindig elaludt. Ha mégsem akkor meg letettem és otthagytam. 1 évesen szokott rá hogy este alvás elött bealudt a cicin, akkor volt 2 hétig gond, hogy éjjel felébredt hogy jaj az ágyban van már, és nem akart visszaaludni orákig, akkor gondoltam megprobálom én is az Aludj jol gyermekem mondszert. Irtó nehéz volt, elsö nap sirt 1 órát, másnap csak 40 percet, de azt hittem belepusztulok, a kezeit tárta felém hogy vegyem fel, de csak 10 percenként tettem meg 1 percre és tettem is vissza. 4 nap alatt megszokta megint hogy az ágyában kell aludnia, azóta sincs gond.

AFP irtó magas lett, ma megint levették, a dokim az amniot javasolja, de nem értem miért mert a neten az van hogy alacsony AFP jelent kromoszoma betegséget, a magas velöcsözárodásit azt meg UH kimutatja. A genetikust ma még nem tudtam elérni, most éppen szülést vezet:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!

Köszi a tájékoztatást!

Mennyi az AFP??? Nekem 12 volt a MOM pedig 0.4
Én is féltem, noha a dokim nem szólt rá semmit. Ábel egészséges.

Ne idegeskedj lehetőleg :)

Nekünk ezt az oltást javasolta a dokink, megbízom Benne.

Pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! 159 ill 5,3MOM. )-én megyek a dokihoz genetikára. Alaposan meg fog nézni, mert a magas az velöcsözárodási gond lehet. De egyre inkább érzem hogy nem lesz baj, nem lehet baj! Azért megnyugtat hogy nem dec.4 lesz ez az UH mégsem, elvállalta a dokid.
Ezt az oltást persze javasolják, de irtam nem ugyanarra van mint a másik amit drágán meg lehet venni. Egyik a mening. okozta virus a másik a pneuo. ne keverd össze folyton! Egyik oltás nem véd meg a másik korokozotól! Ha érdekel kérdezz rá a pneumora is, de amig nem jár közösségbe nemigen kaphatja el, ott viszont szinte biztos.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!


Kármen! Ha a nucha rendben volt nem hinném h baj lenne. A dokimban teljesen megbízhatsz, amit mond az úgy van. (Én ezt tapasztaltam legalábbis)

Köszi a felvilágosítást az oltásokról, megbeszélem a dokinkkal.


Így alszik Ábel:

Kép

szép napot

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kármen!voltál már dokinál?minden rendben lesz ne aggódj!amúgy Orsit hogyan szülted meg?milyen élményeid voltak?

Zsu!
nagyon édi Ábel ahogy szundizik!a párna azért van ott mert abba dörgöli a pici arcát?azért kérdem mert Gergő ha félálomban van még akkkor a kicsi kezét az orrához és az arcához dörzsöli és ha látja hogy nincs ott anya akkor égtelen sírásba kezd.
megkérdezem a dokinőt az tüdőgyulladás elleni oltószerrel kapcsolatban.ha közösségben lesz akkor érdemes beadatni.
azért kell visszamennem dolgozni mert a párom az én munkámat csinálja,de nem szereti.ő zenész amúgy így érthető hogy nem élvezi az alkatrészeket...
van még hőemelkedése Ábelnek?
na megyek, még jövök... :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: