Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Örülök, hogy örültök. Mi eddig a 8. kerületben laktunk a Ferenc körútnál. Jó volt ott lakni, de Manóka megszületett és már nyugalomra vágyunk és jó levegőre. Ezért jöttünk ide. A sógórnőm is itt lakik nem messze és ez is jó.
A Szt. Imrében szültem. Meritának hívják a kislányomat.
Majd biztosan talizunk veletek ezen a szupi játszótéren.
Jó hétvégét.
Sziasztok.
ebukiki
 
 


Edit!
Mit csinálsz te itt vasárnap 6.12-kor? Kép
Nem hagy aludni a család?
Nagyon érdekes a kislányod neve,mi a jelentése és az eredete.

Kép
flocika
 
 


Szia!

Szóval kilestél. :-))
Általában felébreszt a pici lányom egy kis cicizésre és vagy vissza alszom vagy nem.

A neve ősi latin név és fennkölt, fenséges a jelentése.
ebukiki
 
 

 
 

Szia Edit!
Vasárnap gondoltam rád.Nem volt energiám ebédet főzni (szombaton vendégek voltak 17-től fél 1-ig Kép ) és meghivattam magam a Sógor kisvendéglőbe. Ott van a Nádasdy-Ványoló sarkán. Istenien főznek.A gyerekeim is úgy ettek mint a sáskák. Ismered?
Épp nézem,nemrég jártál te is itt. Kép

Kép
flocika
 
 


Szia!

Nem messze van tőlünk a sógór.Pár méter. Igen, már megint hajnalban vagyok itt. :-))

Most néztem meg a profilodat, nagyon arik a gyerekeid. Jól kijönnek egymással? Mi is szeretnénk majd kistesót, de csak úgy 4 év múlva és nem tudom hogy fog viszonyulni Merita a korkülönbség miatt. Bár a kép azt tükrözi, hogy nagyon szeretik egymást.
ebukiki
 
 


Szia!
Én akkor keltem amikor te már a gép elöt ültél. Kép
Köszönjuk a dicséretet, dolgoztunk is rajta eleget. Kép Szerintem a négy év már sok.A mi hármunk is egy kicsit.Most már talán nem annyira.
Gondold végig mit tud kezdeni egy babával egy 4 éves,aztán egy ovissal a sulis,sulissal a kiskamasz felsős.A meg már tök ciki Kép ha a középiskolásra bizzák a kishugit.Mi kis korkülönbséget akartunk,hogy azonos legyen ez éreklődési kör,de sajna nem úgy alakult. A harmadik egy egész más tészta nálunk. Neki csak megadtuk a lehetőséget és jött.Persze imádják,mert még nem veszélyezteti a köreiket.Majd ha mászik és lerombolja a legóvárat vagy összegyűri a házi dolgozatot,na akkor jönnek a konfliktusok Kép
Szóval én a helyetekben már most nekiállnék. Biztos nehezebb az első 1-2 év,de aztán.....

Kép
flocika
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Mi is gondolkodunk a másodikon. Most a kislányom fél éves, gondolom egy másfél- két év nem vészes korkülönbség, nem?

Más.
Ti használtatok vagy használtok orrszívót a kicsiknél? Mert nekünk most kellene, mert légcsőhurutja van a drágaságomnak, és most kezdenek felbomlani a dolgok az orrocskájában és nem nagyon tudjuk kiszedni. Van elektromos, de annak a hangjától üvölt. MOst vettünk pumpásat, de az elég béna, elég rövid az a része, amit az orrba kell beledugni. Úgyhogy meg vagyunk lőve...

Nóra
noncsi77
 
 


Sziasztok!

Szia Edit !
Üdv itt,
pici lányodnak utolag boldog szülinapot.


Flocika,
meglestem a gyerekeidet nagyon szépek.

Nóra,
titeket is meglestelek nagyon aranyos a te picikéd is.

Láttom téma a korkülönbség hát nehéz téma .
Nálunk igazából Fanni nem volt tervezve ezért a hat év köztük.Nem egyszerű.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Nóra!
Milyen az a pumpás? Nem egy kb10cm műanyag hordócska egy kis csőrrel? Össze kell nyomni és amikor elengeded akkor szippant.Elvileg,gyakorlatilag egy nagy sz.. Na,ha ilyened van vegyél egy kést és nyisszantsd le a hordó alját és ezt tedd a porszívó csövére.Nálunk is épp takony korszak van és így szívom a noziját.Nagyon jól kiszedi a mélyebben levő dolgokat is.Drasztikusnak hangzik,de nem az.Próbáld ki.Nekem a fül orr gégész mondta ezt a módszert.
Tesó ügyben ne gondolkodjatok, hanem....... Kép

Zsuzsi!
Én is meglestelek ám titeket az albumban.Melyik suliba jár a kisfiad?

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Gyerek ügy: Sajnos nem lehet hamarabb, mert jövőre készülök Főiskolára, ami 4 év és így is vissza kell menjek dolgozni, ha Manó két éves lesz, mert nem jönnénk ki anyagilag. Most vettünk fel lakás hitelt, a gyes meg ugye 20 körül van, így addig maradok amíg a gyedet kapom.

Orrszívó: nekünk volt a pumpás, már elrágcsálta a drágám. Ha a gyerkőc nyugodtan tűri, akkor nagyon jó. Kicsit felfelé kell nyomni (nem be), hogy az orrjárata mentén ki tudja szipojozni.
Aztán vettük ezt a pórszívóra szerelhető dolgot, hát az én kislányom alapjáraton fél a porszívótól, de a számmal szívtam. Mivel utálja az orrszívót is, mert macerálom vele,így leginkább már sehogy sem lehet neki kiszívni.
Amikor folíik az orra akkor törölgetem zsepivel, azt pedig, hogy follyon úgy érem el, hogy adom neki ezt a terpini, vagy milyen nevü köptetőt, ez oldja a dolgokat, szoktam kenni a hátás és a melkhasát a luffal (ez ilyen mentolos kence) és ha nagyon dugó van akkor orrcsepp, de nagyon ritkán, mert az nem igazán jó. Most hallottam, hogy a kálcium is jó.

Bocsi,egy kicsit hosszúra sikeredett.

Pusszanytyú.
ebukiki
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, de az én kislányom már akkor üvölt, ha az orrához közeledünk és kicsit lefogjuk a fejét. A porszívóval meg sem próbálkozunk, mert hát ugye a hangja. NÉha attól sírva fakad, hogy a közelélbe kifújja az ember az orrát!!!
Meg hát neki nem folyik az orra, hanem szörcsög, nem kap levegőt. nem hiszem, hogy ez a nagy mennyiségű trutyit ki lehetne szívni a kézivel...
Hát nem tudom. Most tettem le a drágámat 1 óra hisztiroham után, ugyanis megint megpróbáltuk a pumpással kiszívni az orrát. Annyira felhergelte magát, hogy nem is tudom szavakba önteni.
Előre látom, az éjszakai alvásunknak annyi. Kép

Nóra
noncsi77
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Nóra!
Vége a szörtyögésnek?

Edit!
Mi lenne ha gyed után megint gyedre mennél a másodikkal? Kép A fősulit pedig leveleőn csinálnád?

Kép
flocika
 
 


Flocika
Köszi az érdeklődést. Mára már javulni látszik, az orra még néha-néha eldugul, de nem vészes. De továbbra sem bírja, ha az orrához nyúlunk, pedig néha kénytelenek vagyunk megtörölni...
Az orrszívás tehát elmaradt, azt a rengeteg váladékot visszaszívta, aztán meg kihányta...Kép
Azt hiszem péntek éjszaka volt, hogy csak hajnal 1-kor aludt el, mert ha vizszintbe raktuk egyből üvöltött, mert gondolom nem kapott levegőt. Volt hogy nyakon hányt, alig volt a szobának olyan része, amit még "ne szentelt volna fel".
Azt mondanom sem kell, hogy a kanalas gyógyszerekkel is hadakozik, tehát nem könnyű eset a kicsike.
noncsi77
 
 


Sziasztok csajok!
Végig olvastalak benneteket,de seki ne haragudjon ha most nem válaszolok,csak köszönönk.Két napja lázas vagyok,folyik az orrom mint a niagara és rajtam van a "mindenki hagyjon békén " hangulat.Ha összeszedtem magam jövök.Puszi mindenkinek

Kép
flocika
 
 


Jobbulást, Flocika!
Én is hasonló cipőben járok, csak nem vagyok lázas, helyette köhögök!!!
noncsi77
 
 


Sziasztok!

Jól van, akkor detto. Tegnap majd szétment a fejem, rázott a hideg, köhögök és a torkom is fájt. Manókám már 3 napja taknyos, de hál égnek jó a közérzete.
Jobbulást mindenkinek.

Azért nem szülök rögtön, mert örülök, hogy már nagyobb a lányom és fogok tudni tanulni mellette, 1 mp-re nem áll meg. Most nem rég pl: lefejelte úgy az ágy sarkát, hogy lila lett a kis homloka, meg meg is karcolta. Úgy sírt. Szóval egy örökmozgó, akire nagyon kell figyelni és 2 ilyen gyermek mellett nem menne a tanulás.

Sziasztok
ebukiki
 
 


Akkor neked is jobbulást, Edit!

Tanulás? Hát igen, én is azt hittem, hogy nem lesz túl nehéz egy 5-6 hónapos mellett tanulni. Hát tévedtem!!!
Valahogy megérezte, hogy alig várom, hogy elaludjon, mert ha végre nagy nehezen elaludt, akkor mindez kb fél órát tartott. Fél óra alatt pedig még rákészülni sem volt időm a tanulásra...
noncsi77
 
 


Meggyógyultam, azaz majdnem.
Hol vagytok csajok?
Randizunk egyet a Közösségiház baba klubjában valamelyik délelött?

Kép
flocika
 
 


Kép

Kép
flocika
 
 


Sajnos én nem tudok veletek találkozni egyenlőre, mert jelenleg Budakalászon lakom. De majd tavasszal!!!

Flocika, hogy sikerült meggyógyulnod? Mit szedtél? Vagy szedtél valamit egyáltalán??
Én is benne vagyok a betegségben, de a torkom nem akar gyógyulni.
noncsi77
 
 


Sziasztok!

Noncsi77 szopogassál fahéjat, csillapítja a torokfájást és fertőtlenít is és ráadásul finom.

Flocika mikor talizzunk? Akár a hétfő is jó nekem. Gondolom hétvégén nincs közház.

Képzeljétek meghalt az anyósom kedden. Szegény férjemnek most baromi nehéz. Lennt voltunk mi is Manókámmal a temetés elején egy pár percet, de hideg volt, így mi mentünk vissza a házba. Annyira szőrnyű dolog ez.

Na nem akarlak titeket elszomorítani, kellemes hétvégét.

Sziasztok.
ebukiki
 
 


Szia Edit!
Anyós miatt részvétem.
Közház tali kedd délelött? Kb 10 körül tudnánk ott lenni.

Noncsi!
Én a Sunrider termékeit szoktam használni.Ezek 100% ban gyógynövények és már egész pici kortól adható.Mást nem ettem,mert nem akartam,hogy Andris is kapjon a szopizás álltal.

Kép
flocika
 
 


Kép


Andriskám a tükör elött Kép

Kép
flocika
 
 


Edit!
A fahéj most komoly? Attól elmúlik a torokfájásom? Kíváncsi vagyok. Mondjuk te már biztos próbáltad, gondolom különben nem írtad volna. Kép

Flocika
Baromi édes az Andris!!! Milyen kis kopasz! Hajjal született?

Jó talizást nektek!
noncsi77
 
 


Noncsi!
Sós,szódabikarbónás vizzel gurgulázz mint a tv maci. Nagyon sz@r,de hatásos!!! Jobbulást!
Nem is kopasz!!! Kép Van pici,szöszi pihécskéje Kép
Igy született mind a három gyerekem.

Edit!
Keddi tali? Merre vagy? Reggel még benézek.Írj!

Kép
flocika
 
 


Flocika
Amatőr kérdés, de hogy kell csinálni a mosolygós fejeket? A standard fejet tudom, aztán annyi. Kép
noncsi77
 
 


A foggal vigyorgót? Kép
A ) jel helyett nagy O betűt nyomsz.
Szomorú : ( Kép
Hogy van a torkod?

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy eddig nem voltam. Sok volt a dolog, meg nagyon pörgött a lányom. Akkor ma de. már nem talizunk. Te Flocika a múlt héten benéztem a közházba és pont baba-mama torna volt, szerintem téged láttalak. Én meg mondtam, hogy nem zavarok, csak benéztem. Mikor talizzunk? Igyekszem netre nézni.

Noncsi: nekem bejött a fahéj, azért ajánlottam. Kipróbáltad?

Képzeljétek pár napja lett egy csomó a cicimben. Nem tej gyülemlet vagy ilyesmi, kemény kis csomó és fáj ha piszkálva van. Az utóbbi időben a lányom azt csinálja, hogy az egyiket szopizza a másikat meg gyürkészi, a fejére húzza, meg ilyenek és lehet így történt vele valami.
Az is igaz, hogy most egy év után jött meg előszőr a menszeszem, lehet amiatt van.

Na sziasztok.
ebukiki
 
 


Tényleg nagyon tündéri a kisfiad. Kép
ebukiki
 
 


Nem, még nem próbáltam ki egyikkőtök jótanácsát sem!! Kép
Valahogy nem visz rá a lélek. Addig is szopogatok cukorkát Kép

Reméljük tényleg nincs semmi baj a ciciddel, Edit!!! Mész orvoshoz?
noncsi77
 
 


Sziasztok!

Azért jól elbeszélgetünk itt hármasban. Kép

Még nem voltam tornán.Nem vitt rá a lustaságom.Annyi minden más van most az életemben.Ma babamasszázson voltunk,aztán jöttek hozzám babaruhát venni.Titeket nem érdekel?Nagyon szép,alig használt angol rucik vannak nálam minden hó első szerdájától egy hétig.A barátnőmnek vidéken van üzlete,de mi nem jutunk oda ki,ezért ő szokta házhoz szállítani.Kép
Megpróbálok feltenni egy képet,hogy milyen mínőség.

Noncsi!
Tessék gurgulázni!!!!!

Kép
flocika
 
 


Kép

Kép
flocika
 
 


Elég jónak néznek ki a rucik. Árakról tudsz valamit mondani?
noncsi77
 
 


Mond meg mi kellene,milyen méret és lefotózom azt is.De ha van kedved és időd gyere fel személyesen válogatni.

Kép
flocika
 
 


Kedvem az lenne, de időm...
Innen Budakalászról elég nehéz lenne autó nélkül gyerekestül eljutni hozzád...Kép
Majd tavasszal.

Érdekelne rugi 80-86-os, kabát, esetleg mellény.
Milyen fajta ruhák vannak?
noncsi77
 
 


Ja és kardigán...
noncsi77
 
 


Vettem az adást,kiválogatom,fényképezek és küldöm.

Kép
flocika
 
 


Szia Nóri!
KÉszen vannak a képek,de ide nem tudom feltenni mert túl nagyok.A profilomban van email cím,légyszi jelentkezz be rajta és küldöm úgy.

Kép
flocika
 
 


Sziasztok Csajszik!

Itt vagyok, nem vesztem el. Nagyon beteg volt Merita. Legyengült az immunrendszere a náthától és benyelt egy vírust. 3 napig alig bírtam lenyomni a lázát, kúppal és fürdővel 38-ra sikerült. Most már jól van.

A cicimmel majd megyek dokihoz a héten valamikor.

Nálatok meggyógyult mindenki?

Végre jön a tavasz, most már csinálhat akármit a tél, nálam ilyenkor beindul a tavaszi hangulat és kész.

Na sziasztok.
Flocika mikor talizunk?
ebukiki
 
 


Szia Edit!
Örülök,hogy megjelentél és jó híreket hozol.Természetesen a bánatodat is mindig meghallgatjuk ha van.,de inkább ne legyen.
Ne halogasd a dokit túl sokáig!!Ha Merita nem tudta rendbe szopizni,akkor nem tej probléma.
Tali lehetne például 10.-e.Aznap fél 10-től a mi rendelőnkben (Erdősor u.) baba-mama klub van.Még én is most megyek elösször.Gyere velem. Vagy 14.-én 10-re megyek a közösségi házba,ott a szopis csoport lesz egy tanácsadónővel.Oda már másodszor megyünk.A múltkori nagyon jó hangulatu volt.Neked jó vmelyik?

Nóri!
Mentek a képek!
Torkod jól van már?

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Úgy mennék már én is veletek valamelyik találkozóra!!!! Kép

A torkom meggyógyult, végülis vettem homeopátiás gyógyszert és már másnap érezhető volt a javulás!!!

A fahéjra visszatérve nekünk volt itthon egész fahéj, de nem tudom, hogy arra gondoltál-e Edit, de olyan érzésem volt, mintha fakérget nyalogattam volna és egyáltalán nem volt fahéj íze.
De azért megpróbáltam... Kép
noncsi77
 
 


Nóri!
Mikor is költöztök? Várod már? És hova? Lehet,hogy már mondtad,de.... Kép

Kép
flocika
 
 


Edit!
Valami tavaszt emlegettél a múltkor Kép
Hol is van? Nem látom a nagy hótól! Kép

Mit mondott a doki cici ügyben?

Szerdán (14.-én) jössz talizni a közházba?

Kép
flocika
 
 


Remélhetőleg március végén, április elején már költözünk. A Székpatak utcába. Ott lakik a Szuszoka is, hú de régen nézett be hozánk...
noncsi77
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok.
Jó hír: elmúlt a mensim és eltűntek a csomóim, azért elfogok menni dokihoz, de most műszakiztatta le a férjem az autót és hazafele elromlott benne a gyújtástrafó. Így megint csúsznak a dolgok.

Noncsi: fahéjat mondtam? Bocsi: szegfűszeg, de szerintem a fahéj sem rossz. Kép
Várjuk már, hogy költözz, bár nézdd meg Flocikával itt lakunk egymás szájában és nem tudunk összefutni.

Szóval Flocika: legyen 14-ei Valentin napi tali, akkor. Addig meg is tudjuk beszélni. Beírom máris a naptárba, ha valami közbejönne, akkor írok. A tavasz itt van ma egy picit, de lassan teljesen ideér. Kép

Képzeljétek tegnap este Merita felriadt és nem bírtam elaltattni. Éjfélre sikerült. Félt elaludni, még a cici sem kellett neki, hogy nehogy elaludjon. Amikor rajtam lógott és elaludt, megpróbáltam letenni, de rögtön sírni kezdett. Valamitől félt.

Na sziasztok.
ebukiki
 
 


Szia Edit!

Még nem láttuk a babádat!!! Kép
Nem raksz fel egy fotót róla?
noncsi77
 
 


Halihó csajok!
Edit!
Tali kedden!!! Elnéztem,14.-e kedd és nem szerda. Oké?
Meritának nem fog problémája akadt? Talán amiatt nem tudott aludni.
És kérünk képet.!!!

Nóri!
Miért csak akkor költöztök? Mire vártok,ha már megvan a lakás?
Brigid mikor született?Ha jól számolom épp egy hónappal idősebb Andrisomnál. Õ ma fél éves.
Boldog fél szülinapot neki. Kép
Kell a két póló és a mellény?

Kép
flocika
 
 


Szia Flocika!

Azért csak akkor költözünk, mert a lakás felújítás alatt áll...
A Brigi július 5-én született.
Boldog szülinapot a lurkónak!

Akkor most melyik két polóról van szó? Mert már régen volt... Kép
A mellény mennyibe is kerül?
A kertészgatya hányas?
noncsi77
 
 


Szia!
Az én Brigim júli 8.-án Kép
Félszülinap:Köszi a köszöntést.
Rucik:Nem tudod visszanézni az emailekben?Most nem tudok fényképezni.

Kép
flocika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: