Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Visszatértem, ismét dolgozok, sajnos letelt a szabadság. Kép
Ágota, ha tudsz adj hírt magadról! Én is az ifj. Nagy doktorhoz járok, hozzá tartozok, nekem szimpatikus, eddig mindig rendes volt velem. Az tényleg nagyon jó, hogy gyorsan megy a rendelés, nem kell sokat ott üldögélni.
Ágota, Te végig jártál tornázni? Ez annyira jó!!!

Szia Réka!
Szerintem érdemes szülésfelkészítõ tanfolyamra járni. Én a Köfém lakótelepre jártam, heti 1 alkalommal, 5 hétig. Sok jó dolgot megtudtam, sok-sok kérdést feltehettünk a védõnõnek, nekem hasznos volt. Persze voltak olyan dolgok, amikkel nem értettem egyet, de ilyen mindig elõfordul. Te hova fogsz járni?
Liz
Liz
 


Szia Réka!

Szerintem is érdemes járni szüléselõkészítõre. Igaz én a légzésgyakorlatokat nem alkalmaztam a szülésnél, de a kórházlátogatás nagyon hasznos volt. Én a Nõvédelmi kÖzpontba jártam.

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Réka szerintem is érdemes menni a szülésfelkészítõre. Bár én csak egyszer voltam /Nõvédelmiben én is/, mert valahogy úgy jött ki a lépés, de ettõl függetlenül jó dolog. Kép
A légzõgakorlatokat én sem alkalmaztam, pedig elsõ alkalommal mind be lett mutatva, de a nagy nap nagy alkalmán kinek jut ideje még a légzésére is odafigyelni. Kép)))/pedig azt hiszem, vagyis azt mondják kellett volna, mert úgy könnyebb. Kép/

Ágota akkor most te ha nem a körzetid a Nagy doki akkor maszekon jársz hozzá, vagy be lehet menni a Nõvédeklmiben úgy is hozzá, ha nem a körzeted ovrosa? Sok jót hallottam én is róla, de nekem sem Õ, hanem a Dr Góth Zita a körzetim.
Hû, neked már nem is sok pocakos idõ van hátra. Kép))

Most egy buta kérdés következik, szerintek a dokik megjegyzik, hogy ki mennyi hálapénzt ad a szülés után?
Én annyit kifizettem a terhességem alatt sok maszekrendelésen, hogy csak na, na és hát nem annyira sok pénzt adtunk a dokinak szülés után. Vagyis ezt a nem sokat onnan veszem, hogy másokat hallva volt ez nem sok.
Na, szóval a doki utcán még most is megismer, vajon a hálapénzt is tudja,mondjuk, hogy ez nem jó fizetõ vagy ilyesmi? Komolyan ez miatt nem merek vissza menni hozzá...

Sebi gratulálok a kis pocaklakódhoz!!!! Kép))
Hány hetesen mentél el dokihoz? Megultrahangozott akkor? Én emlékszem, hogy annak idején 6 hetesen mentem el és haza akart küldeni, hogy majd 1 hónap múlva menjek ultrahangra stb. Aztán nagy nehézségek árán lett csak ultrahang...

Isme
isme
 

 
 

Sziasztok fehérvári pocakosok!
Én is helybéli vagyok, 9 hónapja született a kislányom, de én felmentem a MÁV Kórházba, amit azóta is melegszívvel tudok ajánlani mindenkinek. :-)
Középiskolában engem is tanított az Aut, meg egy idõben jártam is hozzá. Rengeteg a pácinse, szeretik nagyon. A barátnõm is mindkettõt nála szülte. Emberileg szerintem tényleg a topon van. Én is kint szurkoltam a barátnõmért és kb. félóránként jött ki hozzám helyzetjelentést adni. A férje pedig a kezdetektõl bent lehetett, igaz éjjel volt és nem vajúdott/szült senki.
Egy másik barátnõm szept. 20-ra van kiírva és a Schandlhoz jár, elégedett vele.
Mindenkinek jó babavárást, és ha érdekel benneteket nyitottam egy topicot az anyaságon belül:gyengéd/csendes szülés címmel. Ha gondoljátok látogassatok el oda is, akár érdekesség, akár választható alternatíva szülésnél. Nekem bejött és a másodikat is szeretném úgy szülni. Üdvözlettel::-)Moncsúr :-)
moncsur
 


Szia Isme!

Köszi a gratulációt! Kép

Én 5 hetesen mentem el elõször az Auth dokihoz. Megultrahangozott, kaptam is egy fotót (igaz csak a petezsák látszott még akkor) és nagyon óvatosan megvizsgált. Mosolyogva gratulált és elmondta mire vigyázzak. Kép
Kedden, vagyis 16-án megyek hozzá újra. Remélhetõleg, akkor már a szívhangját is látni fogja! Kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen.

Én is fizettem rendesen 9 hónapig a pénzt minden egyes vizsgálatnál és bevallom õszintén, hogy pont a szüléskor elég rosszul álltunk anyagilag, ugyanis a férjem akkor váltott munkahelyet, így nagyon kevés pénzt adtunk a dokinak. Féltem is, hogy fog velem viselkedni a 6 hetes kontrollon, de semmi nem történt. Ugyanolyan kedves és aranyos volt és azóta is az! Kép
Amelyik doki megjegyzi, hogy mennyi hálapénzt adtak neki szüléskor, az nen is orvosnak való. Szóval ha rendes a dokid, akkor szerintem nem fog ilyesmivel foglalkozni. Azonkívül ugyebár a hálapénz nem kötelezõ dolog. Ez csak egy hülye magyar szokás... Hallottam már olyat, hogy csak egy doboz desszertet tudott adni a dokinak az illetõ, mert annyira szegény volt és a doki még azt se akartaelfogadni, mert azt mondta, hogy ez a munkája, nem kell ezért hálálkodni.
De hallottam már teljesen az ellenkezõjérõl is.
Szóval orvosa válogatja.

Bocsi a hosszúságért!

Sziasztok!

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Az a baj, hogy az emberek próbálnak rivalizálni a hálapénz tekintetében is. És persze nagyon sok ember nem engedheti meg magának, hogy magas összeget adjon, ami aztán kellemetlenül érinti, mert tudja, hogy mások mennyivel többet tudnak adni. Én még nem gondolkoztam, hogy mennyit adjunk, de ahogy a mostani anyagi helyzetünket felmérem, sajnos nem tudunk sokat adni. (na és ez csak rosszabb lesz) Gondolom, orvosra válogatja, hogy megjegyzik-e az összeget, attól függ mennyire pénzéhes a doki.
Liz
Liz
 


Sebi, Liz ennek örülök, hogy nem csak én /vagyis mi vagyunk így a hálapénzzel. /én is komolyan izgultam a 6 hetes kontrollon, hogy hogyan viselkedik./
Az egyik szobatársam péládul képzeljétek, bár császárja volt, de akkor is, szóval Õ, mikor kijött a doki a mûtõbõl, akkor a kezébe adtak egy 20.000,-est. Aztán mondta, hogy varratszedésnél újabb 20.000,-ft-ot ad.
Hallottátok különben, hogy Pesten milyen elszállt hálapénz árak vannak?!

Ó, az olyan aranyos dolog, hogy még képet is kaptál az 5.héten. Kép)
Ma mész dokihoz, mi volt, sikerült a szívhangot meghallgatni?? Kép)
Mi az amit elmondott az elsõ alkalommal, hogy mire vigyázz?
Balatoni fürdõzésrõl mit mond? A nagyobb gyerkõc emelegtésérõl mit mond?

Liz hogy vagy? Hogy birod ezt a meleget pocakkal?

Ágota remélem jelenkezik ha megvan a baba. Kép

Nekem már a "pocakon kívüli" 15 hónaposom Kép nagyon nehezen bírja ezt a fülledt idõt, olyan meleg van és itt hisztizik, úgyhogy megyek is. Kép Sebi gyerkõcöd , hogy bírja?

Isme
isme
 


Jaj, Isme, én is nagyon nehezen bírom ezt a meleget. Fõleg éjszaka rossz, sokszor felébredek. Nem csodálom, hogy a babucid nehezen bírja, hiszen minket, felnõtteket is megvisel. Kép
Nekem annyiban jó, hogy a munkahelyemen van légkondi, így itt az irodában nagyon kellemes a klíma. Kép
Amúgy a 9.-en lakunk, ami a meleg szempontjából katasztrófa. Ti hol laktok Isme? (bár lehet, hogy már írtad, akkor bocsi!!!)
Nekünk a védõnõ azt mondta, hogy jobb lenne, ha pocakosan nem fürödnénk semmiféle tóban, de még a fehérvári uszodát sem nagyon ajánlotta... Kép
Pedig a nagy melegben annyira jó lenne kicsit megmártózni valamiben, de inkább nem kockáztatok, nem szeretnék összeszedni semmiféle fertõzést.
Liz
Liz
 


Liz, hát a 9.emelet nálunk is stimmel, mi is ott lakunk, úgyhogy tudom, mit érzel. Kép, na a nagy pocakodat leszámítva, ugyanis én télen-tavasszal voltam nagypocakos , az egy kicsit könnyebb volt. Kép

Hát, ez a nem fürdés érdekes, bár jobb elõvigyázatosság tényleg. Az uszodát nekem is mondta a védönõ annak idején, hogy inkább ne. Viszont hallottam olyat nem is egytõl, hogy az orvos a természetes vizeket fürdésre kifejezetten ajánlotta!
A múlt héten voltunk egy napot fürödni és egy hatalmas pocakos kismama lubickolt mellettünk.
Na, de tényleg igaz jobb az óvatosság. Kép

Isme
isme
 


Sziasztok,

Köszi a véleményeket a tanfolyammal kapcsolatban.

Liz,

Ha minden igaz akkor holnap megyek elöször tanfolyamra a Barátság házba.Ugye Te is az Authhoz jársz?
réki
 
 


Szia Réka!
Igen, én is az Authoz járok, általában a magánrendelésére szoktam menni. Jobbak a körülmények, és nem kell elkéretõznöm a munkahelyemrõl, ami szintén nem egy utolsó szempont. Te hova jársz?
Neked is az elsõ babád lesz? Tudod, hogy kisfiú vagy kislány?
Liz
Liz
 


Sziasztok!

Isme: Bizony ma este megyünk az Auth dokihoz. Kép Remélem minden rendben lesz, ma is fogok kérni fotót a picurról, legközelebb meg majd videókazit viszek. Kép

Azt mondta még a múltkora doki, hogy vigyázzak a fürdõzéssel és csak nagyon picit napozzak mert a napszúrás vetélést okozhat. Emelgetni is óvatosan emlegessem a gyerkõcöt, de ugye egy 2 évesnek nehéz néha elmagyarázni, hogy az anyja miért nem veszi fel. Amúgy a kisfiam egész jól bírja a meleget. Sõt teljesen fel van húzva. Habár mi kertes házban lakunk és sokat van kint, meg ugye ott van a kis medencéje De itt nálunk a tetõtérben iszonyatos a hõség.
Én most elég rosszul vagyok megint, remélem hamar elmúlik ez a sok rosszullét.

Amikor 2 évvel ezelõtt szültem, akkor volt ott egy csaj aki 50ezer forintot adott az orvosának, de hallottam már olyanról, hogy Pesten 100ezret is adtak egy szülsért. Egyébként Pesten tényleg nagyon durva hálapénzeket adnak oda a dokinak. És egyáltalán nem biztos, hogy az az orvos utána ugyanolyan normális lesz a betegével. Gondolom az is sokat számít, hogy emberileg milyen az illetõ.

Isme: Hogy hívják a gyerkõcödet?

Üdv.:

Sebi
Sebi
 


Szia Liz,

Én is az Authhoz járok és az elsö babám lesz. Kisfiú lesz csak még a nevét nem döntöttük el.Te tudod már,hogy kisfiú vagy kislány lesz? Most megyek hozzá csütörtökön ,remélem minden rendben lesz.Te mikor mész hozzá legközelebb?Tényleg lenne mégegy kérdésem Ti beszéltetek a dokival a vitaminról ,hogy szedjél-e vagy nem?

Réka
réki
 
 


Szia Réka!

Bocs, hogy beleszólok! Kép
Én is az Auth dokihoz járok (ma megyek hozzá), és nekem kifejezetten ajánlotta az Elevitet. Már akkor mondta, hogy kezdjem el szedni, mikor a terhességet terveztem(tük).

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Én is elkezdtem szedni az Elevitet már a terhességem elõtt egy hónappal. Aztán kb. 2 hete elég rossz lett a vérképem, írt fel vasat, magnéziumot, D-vitamin cseppet az orvos, és én erre úgy döntöttem, hogy abbahagyom az Elevitet (valójában épp elfogyott, és nem vettem azóta). Kíváncsi vagyok, hogy ezek után milyen lesz a vérképem!!!
Én jövõ kedden megyek az Authoz, már nagyon várom, hogy bekukucskálhassak a babához. Remélem minden rendben lesz. Jön velem a párom is, mert a múltkor is nagyon élvezte a babanézegetést!! Kb. 1 hete már érzem a mozgását is, fõleg ha nyugodtan ülök itt az íróasztalnál vagy este, ha fekszek. Olyan jó érzés!!
Sebi, írj, hogy mi volt az orvosnál! Nagyon kíváncsi vagyok!! Kép
Én még nem tudom, hogy kisfiú vagy kislány, de bízom benne, hogy a jövõ héten már kiderül valami. Valójában mindegy, de én mégis szeretném tudni. Kép Nevek tekintetében még nálunk sem született döntés, de még van idõnk kitalálni.
Sebi, szomorúan olvasom a 40-50 ezer Ft-os hálapénzeket, hát mi ennyit biztosan nem tudunk adni. Kép(
Liz
Liz
 


Szia Liz!

Írtam Neked e-mailt, beszámoltam az orvoslátogatásról! Minden ok! Kép)))) Babus nagyon jól van én már kevésbé a sok hányástól és folyamatos hányigertõl.

Azt ugye tudod, hogy a keddi vizsgálatnál nem tud videofelvételt csinálni? Csak a csütörtöki utlrahangnál van video. Dirrekt megkérdeztem.

Hát azon a 40-50ezer forinton én is kiakadtam. Én se fogok tudni ennyit adni a dokimnak. De az a lány aki akkor szült gazdag volt. A nõvéreket is tök jól lefizette, mert elvileg haza se mehetett volna a 4. napon, ugyanis a babája sokat szopott és a csaj se tudott még rendesen szoptatni. De õt mégis hazaengedték. Engem spec nem engedtek haza éppe emiatt csak az 5. napon!

Üdv.:

Sebi
Sebi
 


Bocs ez alõbb elírtam! Nem sokat szopott, hanem sokat fogyott a baba! Kép
Sebi
 


Sziasztok,

A vitaminról azért kérdeztem mert nekem kifejezetten sem az Auth, sem a körzeti orvos nem ajánlotta. Kb május elején mondta a védönö,hogy kezdjem el szedni az Elevitet. Azóta szedem és két hónap alatt 8 kg-t híztam míg az elsö négy hónapban 2 kg-t összesen.És most azt mondta a védönö,hogy ne szedjem minden nap a vitamint mert ez a hízás sok és valószinü,hogy a vitamintól van.Majd meglátjuk,hogy a következö hetekben mi lesz.
Lányok nem tudjátok,hogy mikor megy szabadságra a doki?

Réka
réki
 
 


Szia Réka!

Augusztus 12 és 17. között nem rendel az Auth. 20-a meg ugye ünnepnap, így én is csak 22-én tudok menni.
Akkor most kétnaponta szeded az Elevitet?

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Én már több helyen is olvastam, hogy ezektõl a vitaminoktól nagy babák születnek mostanában. Me is kérdeztem a védõnõtõl, hogy mi ebbõl az igazság, õ cáfolta, azt mondta nem kell elhinni ilyesmit. Aztán néhány nappal késõbb a szülési tanfolyamon ugyanez a védõnõ mondta, hogy mostanában nagyon nagy babák születnek...
Hogy mi az igazság????
Liz
Liz
 


Azt mondják a Maternától születnek óriásbébik, az Elevitrõl még nem hallottam semmi rosszat.
Sebi
Sebi
 


Szia Sebi,

Igen most kétnaponta kell szednem az Elevitet.Egyébként a vitaminokra a körzeti orvosom azt mondta,hogy felesleges szednem mert,hogy a vitamintól születnek a nagy babák. Mondjuk hozzátette,hogy addig nem kell szedni ameddig jó a vérkép.Csak annyira furcsa,hogy ennyire nem megegyezöek a vélemények a vitamin kapcsán.
Te mikorra vagy kiírva?

Réka
réki
 
 


Én is a Maternáról hallottam ezeket, az Elevitrõl nem. Én is Elevitet szedtem, végig! az egész terhesség alatt, mégsem lett óriásbébi, hanem mondhatni átlagos súlya: 3670g.Kép
Isme
isme
 


Réka!

Szerintem ez a vitamindolog attól is függ, hogy ki hogyan táplálkozik. NO meg, hogy eleve milyen volta vérképe terhesség elõtt. Nekem a védõnõ annakidején azt mondta, hogy nagy babák attól is születhetnek, hogy manapság a kismamák sokkal egészségesebben táplálkoznak, mint régebben. Szóval a fene se tudja, hogy van ez. Én végig szedtem vitamint. Igaz nem az Elevitet, mert nekem a nõvérem küld az USÁ-bõl tök jó nõknek való vitamint. Elevitet szedtem 1 hónapig, mikor elfogyott a másik de semmi bajom nem volt tõle.

Én 2003. február 19-re vagyok kiírva. És Te?

Isme:
40. hétre született a babád? Az én kisfiam a 38. héten született és 3290 gramm volt és 54 cm. Ez is teljesen normális.

Sebi
Sebi
 


Sebi Rolandom a 40.hét + 3 napra született.
Olyan kár, hogy senki innen nem jár a Bácskaihoz, cserélnék egy kis tapasztalatot pedig. Pénteken megyek hozzá, nagyon izgulok. Kép))))

Isme
isme
 


Isme: és még nem voltál Nála? Ugye akkor most Te is babát vársz?? Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de már tiszta sütyesz vagyok ám. Kép
Sebi
Sebi
 


Nála szültem, csak jó lett volna olyannal beszélni aki még hozzá jár. Kép Én meg vagyok vele elégedve különben. Kép
Khm, a második kérdés, babonás vagyok, pénteken válaszolok. ;))))

Isme
isme
 


Sebi,

Én október 1-re vagyok kiírva,mondjuk a doki azt mondta múltkor,hogy nagyobb a baba egy héttel mint ahogy Ö számolta,így lehet,hogy egy héttel elötte. Mondjuk kiváncsi vagyok,hogy holnap mit mond a babóval kapcsolatban. Ugye a csütörtöki rendelésén tud videofelvételt készíteni?

Réka
réki
 
 


Isme: akkor szurkolok ezerrel! Kép) És várjuk a híreket! Kép) Én is nagyon babonás vagyok ám.

Réka: Csak a csütörtöki ultrahangnál tud videofelvételt csinálni, tegnap kérdeztem!

Sebi
Sebi
 


Sebi Kép

Neked is alszik a gyerkõc?
Nem izgulsz te az miatt, hogy második babásként nem nagyon tudja magát kímélni az ember és például egész nap a nehéz gyerkõcöt kell emelgetni?!

Isme
isme
 


Én most viszem Õt aludni és azt hiszem én is lefekszem Vele egy picit. De bizony izgulok, nem is nagyon emelgetem a kisfiamat, meg ugye vigyázni kell a hirtelen mozdulatokkal és egy 2 éves kisgyerek olyan kiszámíthatatlna tud lenni. Véletlenül megrúg, vagy rámugril.
Szegénykém néha nem érti miért nem veszem fel. Már mondtuk Neki a kistesót, de még nem tudja, hogy mirõl van szó.
Sebi
Sebi
 


Sebi, hát igen úgy félek az emelgetéstõl, rossz mozdulattól én is, és hát egy 15 hónaposnak még csak nem is lehet megmagyarázni,sajnos.
Na, de most mindenesetre a péntektõl jobban félek. Kép
isme
 


isme:
Ne félj, minden Ok lesz!! Nagyon drukkolok! Kép
Sebi
 


Sziasztok!
Én is nagyon drukkolok Neked Isme! Majd írd ám meg!! Kép
Lányok, nincs valami jó ötletetek, hogy hogyan tudnám eltüntetni a pattanásokat az arcomról? Amióta babát várok, nagyon sok apró pattanás jelent meg fõleg az államon és a nyakamon. Kértem az orvost, hogy írjon fel kenõcsöt, amit a gyógyszertárban ajánlottak, de nem írta fel, mert azt mondta, az káros lehet a babának. Nem tudtok valami házi ellenszert ajánlani?
A férjem persze azt mondja, attól van, hogy kevés folyadékot iszok, eleinte el is hittem, de mostanában figyelek, hogy sokat igyak, szóval azt hiszem ez sem vált be igazán.
Elõre is köszi! Kép
Liz
Liz
 


Sziasztok,

Képzeljétek tegnap voltam az Authnál és azt mondta,hogy minden rendben van igaz hozzátette,hogy a külsö méhszáj nyitott de a belsö zárt. De nem mondott semmi különöset,hogy ez veszélyes lenne. Most mindenesetre nagyon meg vagyok ijedve,mert szerintem így fent áll a koraszülés veszélye.
Ti mit tudtok róla? Hallottatok már ilyet?

Réka
réki
 
 


Réka bár annyira nem értek hozzá csak a saját terhességemból merítve: -a kiskönyvedben most a C:3000 helyett, C:3100 lett??? Mert akkor az nem jelent gondot, nekem már a 29. héttõl az volt és mégis 40+3 napig maradt benn a kisfiam a pocakban. Bízzál szerintem a dokidban, biztos nem gond, ha azt mondja. Kép Nekem például nem is mondta csak utána nézegettem, hogy jé már nem C:3000.
Kép

Isme
isme
 


Réka! Az a lényeg, hogy a belsõ méhszáj zárt!!! Nekem is kb. a 29. héttõl 3100 volt, utána a 35. héttõl 2210. Szóval nyugi! A dokid tudja mit kell tenni. Kép

isme:

Nem mesélsz, hogy mi volt az orvosnál?

Sebi
Sebi
 


Réka ugye megnyugodtál már ez miatt egy kissé?! Kép
Nekem a 30. héttõl a 40. hét+ 3 napig ki is tarott különben a C:3100, szóval nálam nem is változott. Kép
Még mindig dolgozol különben? Meddig szándékozol?

Jaj, én meg ma este megyek a dokihoz.....
Sebi estére kaptam idõpontot, köszönöm, hogy érdeklõdsz. Kép
Úgy izgulok, nem számít, hogy hányadik terhesség, az izgalom ugyanaz. Kép
/meg sajnos már volt egy sikeretelen terhességem még a kisfiam elõtt, úgyhogy duplán félek. Kép/

Isme
isme
 


Na, félre írok: szóval a 29.héttõl a 40. hét+3 napig
Isme
isme
 


Igen még mindig dolgozom de már csak két hetet vagyis július 31-ig. Egy kissé már megnyugodtam igaz nagyon félek általánosságban a koraszüléstöl a tegnapi nap után meg még jobban megijedtem. De remélem nem lesz semmi gond.
Köszi a válaszokat.

Isme,majd gondolok rátok a mai napon.

Réka
réki
 
 


Isme:
akkor hétfõn ugye megmondod, hog ymi van?

Réka:
Ne félj, ez még egyáltalán nem vészes. Mikor anyukám velem terhes volt, akkor 3 cm-re volt kinyílva a méhszája mégis napra pontosan születtem. A külsõ méhszáj általában mindenkinek nyitva van egy picit fõleg a vége felé. Hányadik hétben is jársz most?

Sebi
Sebi
 


30. hétben járunk a Zsebivel.De szerintem sem olyan nagy a gond mert akkor biztosan mondta volna a doki,hogy ne dolgozzak vagy egy kicsit többet pihenjek. De tényleg semmi mást nem mondott . Már kezdek tényleg megnyugodni.
Ezek elég jó hírek amiket írtatok. Köszi.
Sebi,olvastam,hogy Te is 22-én mész az Authhoz. Nekem is akkor kell visszamennem hozzá. Te hányra mész?

Réka
réki
 
 


Sebi meg tudod nekem írni, hogy mennyi volt a petezsák mérete, mikor öt hetesen/vagy hányadik napodon voltál???/ voltál a dokinál?? Én most a 39. napomon voltam és ezt mondta:
In uterus 4mm átm. GS
Körbenéztem a neten ,és felidegestítettem magam: nem kevés ez ilyenkor????

Isme
isme
 


Sziasztok!
De kár, hogy hétvégén nem vagytok itt.Kép
Még kérdezni akartam, hogy a maszek rendelésen az Authnál mennyi a terhesgondozás? Én egy kissé tegnap meglepõdtem, hogy volt egy kb. 1 perces ultrahang, fényképet nem kaptam, annyit mondott, hogy csak a petezsákot látja ami 4 mm, menjek vissza 3 hét múlva, akkor többet tud mondani. Minezért kereken 4000Ft-ot kért. Vagy én vagyok az árakkal nagyon elmaradva? Nekem nem mondott semmi , hogy mire kell vigyázni vagy ilyesmi... Kép
Sebi milyen sûrûn mentél te? Írtad, hogy 5 hetesen és utána mikor? Mindig ultrahangozott?
Isme
isme
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Sziasztok!

Réka: Én negyed7-re megyek. És Te?

Isme:
Akkor ezekszerint lehet Neked gratulálni ! Kép
Én vagyok hétvégeken is, csak szombaton esküvõre mentünk Esztergombba és most vasárnap jöttünk haza. Olyan fáradt vagyok mint a csuda.
Az Authnál az alábbi árak vannak.
Vizsgálat+ultrahang:3000,-
Ha kérsz ultrahangképet az 1000,- Ft
Így én mostmár kétszer is 4000,- Ft-ot fizettem fotóval együtt.
Ha felveszi Videora, akkor a vizsgálatok+felvétel 5000,- Ft.

Szerintem ne aggódj a petezsák mérete miatt. Bevallom õszintén, hogy én az 5. héten mikor voltam, elfelejtettem megkérdezni, hogy mekkora a petezsák, de biztos vagyok benne, hogy szólt volna a dokid, ha valami baj van. Egyébként mikor a kisfiammal voltam terhes annakidején, akkor én is megijedtem, mert a pici fiam a 8. héten még meg se közelítette a normál méretet. De aztán szépen behozta a lemaradást.

Szóval amikor az 5. héten voltam az Authnál, akkor azt mondta, hogy menjek vissza a 7. héten a szívhang miatt, de ugye mi pont nyaralni mentünk, így csak a 8. héten tudtam visszamenni. Akkor 1,8 cm-es volt a babus és úgy vert a kis szíve. Kép
Az Auth-hoz 4 hetente kell járni, és minden negyes alkalommal csinál ultrahangot és kézi vizsgálatot is. Most csak azért megyek 5 hét múlva, mert most meg Õ lesz szabin.
Hû, remélem elég érthetõ voltam. Kép
REmélem tudtam segíteni. Arra vigyázz, hogy ne emlegess, ne erõlködj, fõleg akkor ne, mikor elvilega mensiedet várnád! És persze ne idegeskedj! Kép

Te kihez is jársz?
Holnap reggel megyek a Terhesgondozóba. Kép Na mostmár befejezem, bocsi a hosszúságért!

Sziasztok!

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Sebi egy kicsit megnyugtattál, megpróbálok nem idegeskedni. Kép
Hisz még nagyon korai a terhesség és ilyenkor még nagyon függõ a fogantatás napjától a méret. Vagyis ebben reménykedek és vigasztalom magam ezzel a saját magam által kitalált vigasztaló momentummal. Kép
/megkérdeztem Erazmuszt is itt a Babaneten errõl, remélem azért hamarosan válaszol, mert kiváncsi leszek, hogy Õ mit mond./
Az a 3 hét még nagyon hosszú lesz míg újra megyek a dokihoz.... /Bácskai József az orvosom./

Hát arra nehéz vigyázni, hogy ne emelgessek sajnos, mert a kismajmom állandóan a nyakamban lóg. Pedig már elindult és szépen megy, csak éppen szereti cipeltetni is magát, ha pedig próbálom nem felvenni, leül a földre bárhol van, és hisztit csap. Van tanácsod, ilyenkor te mit tennél a helyemben? Kép Néha érzem egy-egy emelésnél a hasam alját, remélem nagyon, hogy nem lesz gond. Kép

Most mész elõször a Terhesgondozóba? Akkor most kapod meg a kiskönyved? Ki a "körzeti" nõgyógyászod? Kép

Isme
isme
 
 


Sziasztok!
Isme, én is gratulálok Nektek!!! Kép
Szerintem nincs gond aggodalomra!!! Én sem kérdeztem meg mekkora a petezsák, az orvos nem is mondta, de szerintem az elsõ hetekben még minden nagyon változó, minden nõnél eltérõ. Nem szabad idegesíteni magad, annál rosszabb a helyzet. Inkább örülj neki felhõtlenül, hogy újra van pocaklakód!! Kép Meg aztán biztosan mondta volna az orvos, ha bármi probléma van!
Én holnap este megyek az Authoz, már nagyon kíváncsi vagyok, mert most már elvileg látható, hogy kisfiú vagy kislány.
Isme, csak az ultrahangért kért 4000 Ft-ot? Vagy azért kézzel is megvizsgált?
Liz
Liz
 


Liz, köszönöm. Hát, remélem , hogy minden rendben lesz. Kép
Igen csak az ultrahang került ennyibe, kézzel nem vizsgált.

Majd írd meg, hogy kisfiú vagy kislány lakó van-e a pocakodban. Kép
/nekem a 25.héten mondta meg a doki. Kép/

Isme
isme
 
 


Szia Sebi,

Én 22-én megyek 17.45-re az Authhoz.Akkor lehet,hogy találkozunk. Mondjuk azon gondolkozom,hogy elöbb elmegyek hozzá mert múlt hét óta amikor azt mondta,hogy nyitott a külsö méhszáj azóta nem igazán vagyok megnyugodva,így lehet,hogy még a szabadsága elött elmegyek hozzá.
Isme gratulálok a babához.

Réka
réki
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: