Új privát üzeneted érkezett!

Vio,
szegeny Aron,sejtettem,hogy a vervetelnel gond lesz,ezert nem is akartam mesekni,hogy Csani mit osszesirt, amikor a tejallergia-vervetel volt.
Szoval akkor egyenlore nem tudtatok meg semmit.Mikor lesz vereredmeny? Egyebkent most jutott eszembe,hogy liszt-vagy tejallergiatol is lehet fejlodesbeni elmaradas.A noverem fia lassan 13 eves,nemreg vizsgaltak ki,vekony,alacsony,de semmit nem talaltak.Azt mondta a dokino,egyen sok hust meg tesztat.
Azert mondtak valami biztatot?
Barmire vevo vagyok,hogy megoldjuk az alvasproblemat.Hallottam a konyvrol,de ugy tudom,tobb modszert is leirnak benne. Most el tudnank kezdeni barmit,boghet reggelig is,mert itt van az unokahugom,o alszik Csanival a Masik szobaban jovo csutortokig. KépNos,johet a modszer,elore is koszi.

Lara,
nagyon turelmetlen vagy mar? Vagyis vagytok? (A ferjem szerint o az elsonel jobban izgult,mint en)
Keszen vagytok mindennel?

Inimma
inimma
 
 


Inimma! Nekem az egész könyv be van scannelve, az a jó, ha elolvasod az elejétől a végéig. Mert sok szülőnek nem sikerült, mivel csak nagyjából olvasta át, vagy félig. És akkor nem sikerül az egész. Ha tényleg elolvasod, átküldöm emailben, de ahhoz kell a férjem, hogy hazaérjen. Tényleg érdemes, mert arról is ír, hogy a növekedési hormon (csak hogy témánál maradjunk,)éjjel aktivizálódik, de csak X egyben aludt óra után... lehet, hogy ezért kicsi a gyerekem??? És ha folyton fölébred, nem tud egybefüggően aludni, akkor sokkal kevésbé piheni ki magát. Szóval mindent részletesen el is magyaráz. Nagyon jó könyv, és végülis a gyereked érdeke az egész. Áron már az első nap után észrevehetően kevesebbet ordított, és ez erőt adott, minden nap egyre kevesebbet sirt, éjjel már kb. a 3-4. naptól aludt, és csak 1szer ébredt. Előtte meg 4-5 ször. A délutáni alvás-bőgés tovább tartott. De azt is könnyen megszokta, nagyon tudom ajánlani!!!
Akkor küldjem???

Kép
vio
 
 


nem 1160g, hanem 11,6 kg....
vio

Kép
vio
 
 

 
 

Lányok,
mi még mindig itthon és 2in1. Nem egy kapkodós gyerek Kép

Vio,
elgondolkoztam ezen a 1160g-n, de már látom, hogy csak elírtad Kép Szóval akkor még nincs semmi eredmény. Azért inkább ne telefonáljanak a következő vizsgálatig!
Átküldenéd nekem is az alvós könyvet? Sok jót hallottam róla és szívesen elolvasnám.

Inimma,
hát én már annyira nem is vagyok türelmetlen, már belefáradtam az izgulásba. Inkább a párom türelmetlenkedik, folyton mondja a gyerkőcnek, hogy bújjon már elő, de a kis lusti már most tojik a fejünkre Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Vio,
legyszi kuldd!!!

Lara,
ha szerencsetek van ,a bebi kint is lusti lesz es sokat alszik! Kép

Inimma
inimma
 
 


Helló csajok, ha minden jól ment, akkor már meg is érkezett a könyv... legalábbis elküldtük. Remélem, sorban vannak az oldalak, nekem sorban volt!
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
köszi, átjött és sorban is van Kép
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara, akkor Te vasárnapra vagy kiírva??? A nyákdugón kívül semmi egyéb jel??? Méhszáj? Nst? Vizsgálat??? Ja most nézem, hogy csütörtöre voltál kiírva. Mikor fektetnek be? Vagy nem kell? Orvosa válogatja.
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
igen, csütörtökre voltam kiírva. Aznap a méhszáj 1 ujjnyi volt és II. fokozatban volt érett a lepény. Aztán tegnap elment a dugesz egy része, és most egy fél órája távozott még egy adag. Ha nem történik semmi, akkor holnap reggel megyünk újabb ctg-re, meg vizsgálatra. Azt mondta a doki, hogy vigyünk motyót is, mert jó lenne, ha maradnánk szülni is. De most napok óta se fájás, se semmi. Úgyhogy talán holnap okosabbak leszünk.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Vio,
en is megkaptam sorban,koszi szepen! Holnap nekiugrok olvasni,ma nem volt idom,nem voltunk itthon.

Inimma
inimma
 
 


Vio,szorgalmasan olvasok a nagytakaritas kozepette. Kép
Lara,
mi ujsag? Ha otthon vagy,irj!

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi még mindig egyben, semmi változás. Remélem Andor gyerek idekint is ilyen nyugodt lesz. Persze, ha kijön egyáltalán Kép Néha már azt sem hiszem el, hogy egyáltalán valamikor gyerekünk lesz Kép Holnap újabb ctg, uh és vizsgálat. Megkérdeztem, max 2 hetet várnak, utána indítanak. A 2 hét aug. 25-én telik le. Lehet, hogy Andor nem akar oroszlán lenni? Na majd meglátjuk.

Én még nem kezdtem el olvasni, egész hétvégén csavarogtunk. Szombaton bejártuk a Fűvészkertet (ott volt az esküvőnk Kép), tegnap pedig fent voltunk a Citadellán, megnéztük a bunker-múzeumot, hát elég durva volt.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Vio,
elolvastam,a ferjem mjd a hetvegen.
Szerintem megerezte a kissrac,hogy merenyletre keszulunk ellene,mert este fel 8-tol hajnali negyed 5-ig aludt moccanatlanul.Akkor ivott, majd 7-kor szopizott,utana alvas 8-ig. Jo,mi? Azert remelem,nem egyedi az eset.
Egyebkent ti alkalmaztatok a modszert Kiranal is?Szerintem pici babanak eleg drasztikus,engem nem zavart egeszen 8 honapig,hogy ejjel is szopizott, igy legalabb nem sirt. Amikor az ejszakai kajalasokat beszuntettuk,kevesebb lett a tejcsi es aludni se tudtunk jobban.

Lara,
Hogy birod? Tenyleg,tuti terhes vagy? Kép A sok seta nem jart eredmennyel?Mit mutatott a mai ctg?

Inimma
inimma
 
 


Helló Inimma! Hogy lehet ez, én válaszoltam Neked tegnap, most mégsincs itt. Lehet, hogy olyan marha voltam, hogy csak a nézet-küldésig nyomtam, és nem küldtem el?!
Szoval rettegtem, hogy Kira is olyan lesz, mint Áron, és nem fog aludni, de már 1 hetesen is csak 2szer kelt, 23 óra körül, és hajnal 4 körül. Aztán meg már csak 4-5 körül. Most meg este 21h körül alszik el, és 7 körül kel, de még visszaalszik 9-ig. Van, hogy csak 9kor kel!!! Nagyon boldog vagyok, hogy így alakult. Kb. 8-9 hóig engem sem érdekelt, hogy Áron nem alszik, de kiakadtam később, hogy nehogy már a kaja miatt ébredjen! Kira meg tök rendes ilyen téren! És nektek hogyhogy a kisebb nem alszik? Vagy a nagy is ilyen volt? Hogy lehet ez?
Vajon Lara megszült már????
Vio

Kép
vio
 
 


Hahó, leskelődtem, és ha jól vettem ki, akkor Lara ma szült meg, császárral! Mert a köldökzsinór 2szer rátekeredett a nyakucira! És jól vannak. Ennyit tudok!!!
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
nagyon orulok,hogy Andor kibujt vegre!!!
melyik topicon leskelodtel?
Tok jo,hogy Kiraval nincs alvasi problematok.
Csanad 10 honapos koraig ebredt ejjelente,de csak 1-2-szer,az kibirhato volt. Ja es o nem sirt egyaltalan olyankor,csak egy kicsit kialudt..
Csongor ellenben ordit,ez az ami valojaban nagyon zavart minket.
Most ejjel fel 8-tol aludt 3-ig,akkor sajnos egy autoriasztora felebredt.Mellesleg mi sem aludtunk ettol,mert felorankent megszolalt.Aztan fel 6-ig aludt ujra,szopi, alvas majdnem 8-ig. Talan jo lesz mar.....
inimma
 
 


Helló Inimma! A szülészetek, kórházakban láttam meg, arra figyeltem föl, hogy Larapapa. Gondoltam, ez biztos a párja, és megnéztem. Bocs Lara, csak úgy izgultam. De a többit majd leírod Te! Ha lesz pár perced!!! De gratulálunk!
Szóval remélem, a gyerkőc (Csongor) radarja megérezte, hogy ha nem alszik, akkor gáz lesz, és inkább meggondolta magát! Reméljük! Egyébként a 3 éves fiam csomószor-főleg a du.-i alvás után bömbölve ébred. Neked nem? Mitől van ez???
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
Csongor az ejjel 8-tol 4-ig aludt egyhuzamban!Tenyleg jol beijedhetett! Kép Most mar negyesben alszunk,nagyon rossz,minden mocorgasukra felebredek,raadasul Csanad 3-szor kert inni,o is nagyon ritkan alussza at az ejszakat,szornyu egy alak.Talan el tudunk koltozni tavasszal sajat hazba,de ez csak nagyon talan es akkor mindenkinek lesz kulon szobaja es vegre alhatunk. de addig meg 7-8 honap,ha egyaltalan osszejon.
Csani csak akkor szokott sirva ebredni,ha nem talal maga mellett es nem aludta ki magat rendesen,pl. Csongira vagy vmi mas zajra ebredt.Nalatok nem ez lehet a baj? Figyeld meg,hogy amikor sirva ebred,milyen zajok vannak korulotte.
Ma mentekmentetek megint orvoshoz?Ird meg ,mi tortent!!!!

Inimma
inimma
 
 


Szia! Mostanában nem vagyok annyit, mert a férjem ki van bukva, ha leülök ide. Persze az, hogy Õ itt ül, természetes...
Voltunk, és a vérvétel egy része megvan, ami nincs még meg, az a tojásfehérje, tej, és a lisztérzékenység még 3 hét múlva lesz meg. Ezek még kiderülhetnek, a pajzsmirigy rendben. Viszont elküldtek megint vérvételre!!! aug. 31-én 8-ra, és ott konkrétan a növekedési hormont fogják nézni. Valami tablettát kell bevennie, és utána tejet inni, mert hányingert okoz. Így talán nem hányja ki. És állítólag 2 órát ott kell lenni. Nem tudom, mi tart olyan sokáig, de azt mondták, 8-10-ig. Már nagyon várom a végét, csak nehogy lisztérzékeny legyen, mert abból nem lehet meggyógyulni.
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
remelem,hamar tul lestek ezeken a torturakon es minden rendben lesz!Azert az jo,hogy eddig nem talaltak semmit!
nalunk mindket gyerek beteg,delutan megyunk orvoshoz.

Lara,
mar otthon vagytok,gondolom. Szivbol gratulalunk Andor megszuletesehez!Ha van egy kis idod es nem alszol el a gep elott,irj,hogy mi ujsag veletek es hogy viselted a dolgot.

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

Hát előttetek semmi sem marad titokban? Kép Szóval Larapapa tényleg az én drága férjecském és tegnap délután fuvarozhatta haza a kis családját. Nagyon jó itthon lenni, Manó nehezen tűri a változást, de azért bírjuk. Az albumomban vannak képek, amit a párom tett fel. Gyorsan még kettő, a hazaérkezésről:

Kép
Kép

Na robogok, mert a gyerkőc végre alszik, így csinálhatom a dolgomat Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara,
megneztem a kepeket es a mereteket,hat szep nagyra nott a kissrac...
Mi dolgot csinalsz? Ilyen jol vagy,hogy mar takaritasz? Kép
Jo babazast kivanok!

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok,

Elnézést, hogy belekontárkodok a topikba, de segítségre volna szükségem. 5 és fél hónapos PAnni lányomat szeretném leszoktatni az éjjeli ébredésekről. Már tiszta zombi vagyok a kialvatlanságtól Kép
Vio, át tudnád küldeni nekem is az Aludj jól könyvet a fanka1@yahoo.com -ra?
Hálásan köszönöm előre is!

Ági

KépKép
fanka
 
 


Csak most olvastam, ha lesz időm és tudom, küldöm. Legkésőbb estig...
Vio

Kép
vio
 
 


Vio

Köszönöm szépen, várom a mailt.
Egyébként én is Kelenföldön laktam 25 évig (Ulászló utca), 3 éve költöztünk a Villányi út környékére. Szóval már nem vagyok "Kelenföldi anyuka", de szívesen csatlakoznék a topikhoz, ha megengeditek.

Kép

Õ Anna, március 6-án született a Szent Imre kórházban.

KépKép
fanka
 
 


Ági! Átküldtem, szólj, ha valami nem stimmel vele!
Vio

Kép
vio
 
 


Persze!!! Majdnem egyszerre küldtük az üzeneteket!

Kép
vio
 
 


Lara!!! Hogy tudom az albumodat megnézni???
Különben gratulálok! Nagyon édes baba, most úszkálsz a boldogságban! Eda-val szültél? Milyen volt???

Vio

Kép
vio
 
 


Vio

Köszi szépen, átjött rendben, csak a 20-21 oldalpár hiányzik -vagy én nem látom. Jó hosszú, de megpróbálom elolvasni.

Az előbb majd' egy óráig főztem PAnninak az első főzelékét (sárgarépa-krumpli), kétszer odaégett, mert elfőtt róla a víz, míg tisztába tettem kezdhettem előlről. MAjd a kisasszony úgy döntött, ez nem fincsi, így fél óra próbálgatás után nem erőltettem tovább. Néhány gyömölcsöt már evett, szereti a barakcot, almát, banánt. A főzelék úgy tűnik nem csúszik annyira. Ti mit adtok a törpéknek?

KépKép
fanka
 
 


Fanka/ Agi,
hogy szolitsunk?
Orulok,hogy mar 4en vagyunk ebben a topicban,na meg persze a babak!
Csongor se volt nagyon elragadtatva a kanalas kajaktol,az elejen csak a sutotok izlett neki.Probald meg. Meg esetleg repat magaban,eloszor ugysem esnek sokat,hatha ugy jobban bejon.
O persze mar sok mindent eszik,mivel majdnem 1 eves,de csak 2 foga van es a darabosoktol oklendezik.Viszont szepen szelektal a nyelvevel-a darabok mindig az eloken landolnak.Egyebkent mindent szeret-meg is latszik rajta!
Ja meg egy otlet,de lehet,hogy igy csinaltad:higitsd anyatejjel a fozit,az ismeros iz miatt.

Inimma
inimma
 
 


Vio,
tegnap voltunk tanacsadason,Csanad nem is 98 cm(irtam ,hogy en mertem),hanem csak 96,5 szerintuk.Kereken 12 kg, mar tobb honapja egy grammot se hizott.Itthon 12,3 -t mertunk.Na mindegy.
Aron egyebkent milyen evo?

Agi,
elkezdted mar az aludj jol gyermekem-es modszert?
legyszi ird meg,hogy mire juttok vele !

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

A tegnapi nap elég gázos volt, de ma egy angyal az én Andorom Kép És átalussza az éjszakákat Kép De nem akarom elkiabálni.

Inimma,
mikor eljöttem a melóból, megegyeztünk a céggel, hogy a munkám egy részét itthonról folytatom. És pont úgy jött ki egy határidő, hogy sürgősen be kellett fejeznem egy hirdetést.

Ági,
Én pedig 23 évig laktam a Villányi útnál (Dávid Ferenc u). Anyuék még mindig ott laknak.

Vio,
altatás volt, edára nem volt idő. Reggel elkezdett folydogálni a magzatvíz, bementünk a kórházba. Andor belekakilt a vízbe, ezért sok időnk nem volt. Fájásaim nem voltak. A doki megjósolta a császárt, de adott még egy esélyt a természetnek. Vártunk, de nem jöttek a fájások. Kaptam oxitocint és vártunk. Akkor elkezdődtek a fájdalmak, de nem tágultam és a méhösszehúzódások sem jöttek. Monitoron voltam végig, és jelezte, hogy Andor szívverése sűrűn leesik. Ekkor már majdnem elájultam a fájdalomtól. Szegény páromnak kellett az oxigénmaszkot a képemre raknia, mikor lassult a kicsi szíve. A doki döntött: császár. Ez délután 2-kor volt, 2:25-kor már kint is volt Andor. A sebem szép, nem fáj. Csak olyan nagy pudingnak érzem magam. Kép
Ez így elég szörnyen hangzik, de nem volt olyan vészes. Mindketten jól vagyunk és ez a lényeg Kép

Ja és az albumaimat a profilomból tudjátok elérni.


Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok!

Igaz, hogy én nem vagyok "Kelenföldi anyuka", de a szüleim Albertfalván laknak, és gyakran vagyok náluk. Szívesen csatlakoznék a topikhoz, ha megengeditek.

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi,
gyere, gyere! Örülünk, ha gyarapodunk Kép Hány és mekkora manó(i)d vannak?

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Inimma

Köszi a kajás tippeket. Azóta amúgy javult a helyzet, bár a főzeléket nem erőltetem, csak gyümölcsöket adok. A barack a nyerő, de az almás banán is ízlik neki. 6-án lesz 6 hónapos, és van még elég tejem (asszem), szóval nem létkérdés még a többi kaja.
Még nem volt sajnos időm elolvasni a könyvet. Nem tudok a gép előtt görnyedve olvasni, megfájdul mindenem. Ha nem sikerül kinyomtatnom, lehet, hogy megveszem. Pár napja egyébként az van, hogy éjjel 3 körül sír fel csak. Először kivettem az ágyikóból, dajkálgattam pár percig, majd vissza. Sírt még kb 5 percet, majd elaludt 6.30ig. Másnap ugyaez, de sokkal kevesebbet sírt. Tegnap csak nyekergett egy kicsit, ki sem vettem, visszaaludt. Nem tudom, ma mi lesz, de ez egy javuló tendencia Kép

LAra
A Dávid Ferenc utca nagyon jó környék, mostanában is szoktam arra sétálni a gyerkőccel. Megnézem az albumodat majd! Gratulálok a kisfiadhoz! Sok boldogságot kívánok Nektek!

Mesi
Üdvözlünk az egyre bővülő topikban! Írj magadról pár szót.

Ági

KépKép
fanka
 
 


Lara
Megnéztem a képeket! Csodaszép ez az Andor fiú! És milyen helyesen mosolygott már a pocakodban! Mi is voltunk a Praxis-ban annak idején, kétszer is, de nem sikerült normális fotót készíteni Panniról. Õ a 19. héttől az összes uh-na méhlepényebe fúrta a kis arcát. Most is úgy tud aludni, ha a fejére húz vmit Kép

Lányok
Én annyit nosztalgiázom mostanában a terhességemről! Olyan boldog voltam, állandóan csak nevettem mindenen, olyan kiegyensúlyozott voltam, mint még soha. Nem mintha most nem lennék boldog, csak hát az állandó tennivalók, a fáradtság kicsit lestrapál estére.
Ti hogyan szoktátok kényeztetni magatokat, mennyi idő jut magatokra a csemeték mellett?

KépKép
fanka
 
 


Fanka,
köszi a dícséretet, bele is vagyok szerelmesedve rendesen Kép

Én még igazán nem vagyok mérvadó, de tegnap előtt a párom hazajött, és kimenőt adott. Elmentem szoliba, ettem egy fagyit és sétáltam egy nagyot. Kb 3/4 óra volt az egész, de mintha kicseréltek volna Kép

Lányok,
egy kajára kb mennyit kell ennie egy 4 kilós gyereknek? Tegnap este nagyon éhes volt, benyomott 100-at üvegből és még nyamnyogott a cicin is. Így aludt el, előtte csak ordított. Lehet, hogy ennyi az igénye? Mert ennyi tejcim nincs Kép, tegnap is az egész nap lefejt tejcit kapta meg. Azt éreztem, hogy nincs túl sok a cicimben, azért adtam neki üvegből. Szóval vélemény?

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást. Én 27 éves vagyok, egy kisfiam van, ő 6 hetes és 5 napos. Július 11-én született a Szent Imrében, szintén császárral a 2x nyakára tekeredett köldökzsinór miatt. Ez ilyen gyakori probléma lenne? Nálunk is leesett a szívhangja, ezért kellett császározni.

Lara!
Gyönyörű a kisbabád. Nekem is voltak és még vannak szoptatási problémáim, a gyerekorvost meg hiába kérdezem, az egyik azt mondja, hogy túl van etetve a gyerek, a másik meg azt mondja, hogy nincs elég tejem, ezért éhezik a kisfiam. Az biztos, hogy estére nincsen tejem, úgyhogy mi éjszakára tápszert adunk neki, most már 135 ml-t. Nappal szigorúan betartjuk a 2,5-3 órás szoptatási időket, hogy legyen idő a tejemnek termelődni. Közben tea, meg forralt víz megy. Ezt mind a Schöff Mérei Kórházban javasolták. Nektek nem kell menni oda mozgásfejlődési vizsgálatra meg UH-ra a köldökzsinóros bibi miatt?

Én egyébként most Zuglóban lakom, de 24 évig éltem Albertfalván. A szüleim most is ott élnek, és ha tehetem, náluk vagyok a picivel. Kertes házban sokkal jobb neki, mint nálunk itthon, ahol az ablakunk alatt 3 busz is jár, ráadásl a megálló is csak 10 méterre van.

Mesi
jnmesi
 
 


Fanka! Te kinél szültél? Bocs, ha már kérdeztem... Tegnap adtam Kirának sóskát krumplival. Õ is 6 hónapos. De muszáj volt tenni bele pici cukrot, eddig mindent megevett ízesítés nélkül, de ez savanyú volt. Így megette... nem nagyon adok egy darabig répa-krumplit, mert eldugítja. Titeket nem dugít? Banánt meg se merem próbálni.
Lara! Nem lehetett semmi. Ha tudnám, hogy a 3. gyerekemet császárral szülném, lehet, hogy könnyebben bevállalnám. Biztos hülye vagyok, de nekem a 2. sokkal jobban fájt... Komolyan alszik éjjel? Te mázlista!!! Egyébként Kira is ilyen volt, már újszülöttként is max 2szer ébredt, 23 óra körül, majd 4-5 körül. Most meg este 21-reggel 8-ig alszik. Csak így tovább! Semmi közöm hozzá, de -főleg, ha ilyen jól alszik, nehogy magatok mellett altasd, mert mikor 2 éves lesz, már tuti, hogy nyűg lesz, ha még mindig ott alszik melletted! Az nem úgy van, hogy majd amikor megunod, az ágyában altatod. Na mindegy. Bocs, csak sokan megbánják. Jajj, figyelj! Ha adhatok egy jó tanácsot! Az enyém is zabagép volt már újszülöttnek, állítólag ezért alszanak jobban ilyen kicsin, mert annyit esznek, hogy nem ébrednek éjjel. Kira is ilyen volt, és az elején nekem is olyan volt, mintha kevés lett volna. De nehogy elkezdd tápszerezni, mert pont attól lesz kevesebb a tejed, inkább szoptasd nappal 2 óránként, vagy amikor úgy érzed, éhes! Ettől pár napon belül több lesz a tejed, és elég lesz neki! Nekem még a mai napig is észrevehető ez a jelenség. Olyan, mintha kevesebb lenne a tejem, akkor elkezdek többet inni és többet szoptatom. Aztán már érezni is lehet, hogy hamarabb tele lesz a cici. És ha bármi olyan van, hogy nem tudod, mit tegyél a szoptatással kapcs, akkor hívd fel a La Leche Liga szoptatási tanácsadást!!! 10000szer értelmesebb tanácsokat adnak, mint a kerület összes védőnője együttvéve! Kismama újság hátulján van a tel.szám. Mindenkinek tudnak segíteni!
Mesi! Neked is azt ajánlom, hogy hívd fel a LLL-t! Higyjétek el, hogy ők nem fognak baromságokat mondani! Én elolvastam a SZOPTATÁS-című könyvet (Kismama ajánlásával), és második babánál olyanokat tudtam meg, amiket a kutya nem mondott!!! Tudjátok, hogy még örökbefogadott kisbaba mellett, aki soha nem szült, annak is be tud indulni a teje?! Nem hülyeség! Vagy ha nem tudjátok, mi a tel. szám, megírom.
Mesi, és kinél szültél??? Én az elsőt Faludi doktornál, a másodikat Dr. Baloghnál!
Vio

Kép
vio
 
 


Inimma! Több hónapja nem hízott?! Áron több, mint egy éve nem hízott... ilyenkor már nem híznak olyan gyorsan. De azért valamennyire csak kéne. A mérlegről meg annyit, hogy mikor a gastro-n voltunk, csupaszon volt 11 kiló 60, 1 hét mulva az endocrino.-n meg ruhában mérték, és 13 kilót mutatott a mérleg. No komment. Rájuk hagytam. Amugy rossz evő. Már. Kicsin a világon mindent megevett, kivéve borsó. Most meg...ugy kell bele imádkozni az ételt. Bezzeg a kistestvér ízetlen kajáját! Azt megeszi! Hihetetlen...
Vio

Kép
vio
 
 


Lara! Megnéztem a képeket! Nagyon édes!!! És nekem is ilyen hajasbabáim voltak!!! Nézd (nézzétek) meg az albumomat! Nekem 4 van, a Babaszobában vannak az albumban, Kíra Kamilla, Kíra Kamilla2, Attila Áron, Attila Áron 2.
Puszi!

Kép
vio
 
 


Vio,
köszi a tanácsokat Kép Andor általában 2-2,5 óránként ébred enni. Mindig szoptatom, nem adok neki tápit. Üvegből is csak anyatejcit kapott. Azért üvegből adtam neki, hogy lássam mennyit eszik meg. Kicsit sokalltam a 100-valamennyit, de akkor ez normális. Mármint aszerint, amit írtatok. Nem szeretnék neki tápit adni, szoptatok és fejek mint a gép Kép Kb. 4 litert iszom naponta, ebből 2 liter laktoherb tea, homeo bogyót is szedek. Remélem hamar utoléri magát a cicim, de addig is, ha nagy az éhség, van már majdnem 1 liter fagyasztott tejcim, akkor azt adok neki. Alvás: nem sok elvünk volt a gyerekneveléssel kapcsolatban, csak az, hogy az ágyunkban nem alszik. Mióta hazajöttünk a kórházból, Andor a saját szobájában, a saját ágyában alszik. Este 10-től hajnal 1/4 4-ig szuszizik általában. A lefekvés időpontja nem mindig sikerül ugyanakkorra, de az ébredést pontosan tartja a fiatalúr Kép A védőnőre nem vagyok kíváncsi, le is mondtam a szolgáltatást. Mi kifogtunk egy igazi bolond öreg banyát. Inkább megkértem a dokit, hogy jöjjön hetente és szívesen elvállalta.
Mindjárt megnézem az albumodat, ha Andor hagy még egy kis időt Kép

Mesi,
köszi a dícséretet Kép Nekünk nem említették ezt a vizsgálatot. Jövő héten megkérdezem a doktornőt. Kell oda beutaló?

Lara

KépKép
lara77
 
 


Csajok,
hu ,annyit irtatok,hogy mar elfelejtettem,mit olvastam. Kép

Vio,
azt tudom,hogy nem sokat hiznak ebben a korban mar,de hogy ennyire ne????Az azert valamennyire megnyugtato,hogy Csani egeszsegesen etkezik,ha eszik egyaltalan vmit. Imadja az osszes zoldseg-es gyumolcsfajtat,a nagyszuleinel tele a kert mindennel nyaron. Hat o ugy ahogy volt reggelente egy szal gatyusban robogott a kertbe malnat reggelizni...

Lara,
szerintem siman lehet akkora etvagya egy ilyen pici babanak,mint Andor,hogy nem eleg neki a 100 ml.A noverem lanya is iszonyatos nagy etvaggyal birt annak idejen.
Szopizas teren az a tapasztalatom,ha megoszthatom veled,hogy kb.1 honap is eltelt,mire beallt a tejtermelodes rendesen mindket gyerekemnel.Csanadnal en is rengeteg Laktoherbet ittam,eredmeny 9 honap szopi. Csongornal hamar abbahagytam a teat,mert fajt tole a hasa,ennek ellenere meg mindig naponta 2szer szopik. (2 het mulva szulinap!!!)
A vedonobol en se kerek,igazabol semmi ujat nem tudott mondani,nem is lattuk mar januar ota.(Gyerekorvoshoz visszajarunk a regihez Albertfalvara-o tok jo fej.)
Az alvasrol csak annyit,hogy en a Kismamat szentirasnak tartottam addig,amig a Balits Eva azt talalta mondani a TV-ben, hogy az a legjobb megoldas,ha a babaval egy agyban alszunk. Hogy ne seruljon a kis lelke vagy mi.Es az Apa lelkevel mi lesz? KépOke,szopi szempontjabol biztos kenyelmes,csak ha nagy lesz ,gyozd meg,hogy aludjon egyedul.Vionak ebben is igaza van-szoval ez neked is szolt,Vio. KépLara,egyebkent marhara irigylem toled a jo alvo kisfiad! Kép
Agi,
en ugy kenyeztetnem magam,ha lenne ra idom,hogy olvasnek es aludnek. Kép Na jo,nagy ritkan el szoktunk menni a ferjemmel moziba vagy vacsorazni,de egyelore a szopi miatt nem jut ra lehetoseg estenkent.3 het mulva viszont eskuvore megyunk videkre,nagymami-nagypapi jonnek vigyazni,2 napig nem latjuk a ket Szipolyt,isten bizony feludules lesz.Hogy mi lesz a szopival,meg nem tudom.
Ha mazlid van,nem is lesz szukseg az alvos konyvre!!!

Mesi,
orulok,hogy Te is itt vagy! Nagyon jo,hogy egyre csak gyulunk,gyulunk!!!!
Hogy hivjak a kisfiad?
Bocsanat,ha belekontarkodok,de megint csak igaza van Vionak,semmifelekepp ne adj neki tapszert.mi ezt csinaltuk az elso gyereknel,hatalmas hiba volt! A masodiknal az elejen szinten elkovettuk ezt a baklovest egyszer-az lett a vege,hogy total jollakott,orakig nem volt ehes,nekem meg begyulladt a cicim,iszonyuan fajt,magas lezam is volt.Minel gyakrabban szoptatsz,annal tobb a tejcsi. Amikor estenkent ugy erzed,keves van,akkor pihenj egyet,hidd el ,jobb lesz. Szerintem egy ilyen pici baba siman ehes ejjel is 2 orankent.A lefekvese elotti utolso szopinal te is aludj egyet. Mire legkozelebb felebred,lesz eleg tejcsi,mert pihentel.

Na ,most kiirtam magam. Bocsanat mindenkitol a hosszusagert! Szep hetveget Nektek!

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat a tejcsivel kapcsolatban. Ki fogom próbálni. Az igez, hogy a múltkor már 4 napot kibírtunk tápszer nélkül.

Vio!
Én Bencsik doktornál szültem és nagyon meg voltam vele elégedve.

Lara!
Nekem a kórházi zárójelentésen rajta volt, hogy kell menni a vizsgálatra 4 hetesen. Ennek a másolatát kellett vinnünk magunkkal.

Inimma!
Zsoltikának hívják. 6 hetes múlt. köszi neked is a tanácsokat.

Mesi
jnmesi
 
 


Lara! Hát, ha 100-at meg tud enni, akkor nem lehet kevés a tejed! És akkor több is van, mert (én legalábbis úgy vettem észre)a fejéssel nem jön ki annyi,mint amit kiszív a baba. És bukni szokott? Nálunk hál' Isten kb. havonta 1szer fordul elő, akkor is minimális. Ezért olyan dundi-sokat eszik és nem bukik. Most 6 hó és 8,5 kg kb. Akkor Titeket tényleg nagyon elkényeztet a kicsi! Ilyen szépen aludni...
Inimma! Az nagyon jó, ha eszik gyümölcsöt-zöldséget! Áron is eszik, de azért nem mindent. A banánt bezzeg enné, de nagyon hajlamos a szorulásra. Nincs valami tippetek rá? Ha nincs szorulása, akkor is irtó kemény. Pl. már 4. napja nem kakált. Most próbáljuk a Duphalax szirupot. Ahhoz képest...
Aztán próbáltuk :lenmagliszt, joghurt, narancs, paradicsom, barack (az elmult 4 nap alatt csomót evett), laktuóz-szirup, glicerines kúp. Mi van még?! Szörnyű.
Nem tudom, mi lesz az ovival, de az én gyerekem már attól ki van borulva, hogy 2 napja csak az orra be van dugulva, mikor elalszik. És képes emiatt fölébredni (ma is hajnal 5kor és 7kor is-csodálkoztam is, hogy vissza aludt). És ilyenkor bőg, hogy folyik az orra. Hát hallottatok már ilyet?! Mi lesz, ha tényleg beteg lesz???! Nem lesz éjszakám? Ajajj. Vettünk testvérfellépőt. Már nagyon kellett, mert az én gyerekem nem egy rohangászós típus. És ha megy oviba, 15 perc gyalog-így. Amugy 20-25 lenne, buszra meg nem merek 2 gyerekkel szállni...
Gondoljatok ránk szerdán reggel 8-kor, megyünk ismét vérvételre!
Ja, Inimma! Még ezt a baromságot, amit az a nő mondott az egy ágyban alvásról! Szerintem attól jobban sérül a lelke, ha rákiabálsz-mégis néha kell! Ilyen hülye magyarázatot se hallottam még! Akkor már inkább mondja azt, hogy azért alszik vele a gyerek, mert ki van készülve és kényelmesebb. De hamarosan visszaszívja majd. Igen, nekem is az jut az eszembe ilyenkor, hogy mit szól ehhez az apuka. Eddig csak rosszat hallottam erről. Meg hogy úgy vannak együtt, hogy közben ott alszik (?) a gyerek az ágyban. Ettől nem sérül a gyerek?! Fúj!
Vio

Kép
vio
 
 


Vio
Barna doktornál és Kecskeméti Vera szülésznőnél szültem. Verával még mindig tartom a kapcsolatot, nagyon megkedveltem, babamasszázsra is megtanított. Majd egyszer összeszedem magam és megírom a szülés történetét (ha érdekel valakit).

Inimma
Hogy tudjátok megoldani az utazást, ha szoptatsz? Jó lehet egy kicsit kimozdulni, irigyellek!

Nálunk továbbra is a gyümölcsök a nyerők, a főzelék a kukában landol. A banántól tényleg nem tud kakilni szegényke, ezért nem adok már neki -pedig nagyon enné.
Újra van ébredés éjjel 3 körül, pedig már úgy tűnt, sínen vagyunk. Mondjuk kevesebb is lett a tejem pár napja, mert megjött. Ez már a második alkalom szülés óta Kép
Az újszülött babák anyukáinak sok kitartást és türelmet kívánok a szoptatáshoz! Nagyon megéri minél tovább szoptatni, higgyétek el! Kép

Tegyetek fel képeket a lurkókról, ha tudtok!

Kép
lábujjszopogatás közben...

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Fanka!
Nagyon édi a kicsi!

Én is küldök egy képet Zsoltiról.

Kép

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi,Agi,
aranyosak a babaitok nagyon!!!!! Ilyenkor annyira el tud kapni a vagy egy ujabb picike irant! Sajnos a Zapa hallani sem akar tobb gyerekrol. Es sajnos be kell latnom,hogy neki van igaza. Majd este,ha lesz tobb idom,en is teszek fel kepeket a fiukrol!

Agi,
hat en sem tudom meg,mi lesz a szopival,ha elutazunk.Azt gondolom,addigra mar nem lesz tejcsi. Bar mar lassan 3 honapja ezt gondolom...

Vio,
kaki-gondra nincs tobb otletem. Mi is pont az altalad leirt kombot alkalmaztuk Csanadnal par napja,neki bevalt.Egyebkent nem szokott szekrekedese lenni,most sem tudjuk,mitol volt.! napig nem kakilt,masnap pedig negyedszeri nekifutasra sikerult.Ugy sajnaltam,a vegen mar zokogott. Ja megis van vmi,a zabpehely. Fozd meg tejben,izesitsd vmivel,gyumivel. Tok jo uzsonnara vagy reggelire is.
Aron iszik eleget? Azt olvastam,hogy keves folyadekbevitel mellett a rostdus taplalkozas szekrekedeshez vezethet.
Nem vigasztalni akarlak,de ha valamelyik gyerekunk csak egy kicsit is nathas,mi sem alszunk rendesen.Ilyenkor is legjobb a porszivo,akar az ejszaka kellos kozepen is.Aztan mar lehet aludni. Valamennyire.

Inimma
inimma
 
 


Vio,
hát bukni szokott. Ma délután kb 50ml tiszta tejet köpött vissza magára, rám, a fotelra. Aztán még vagy 2x jött egy kis túrós trutyi Kép Aztán meg 1/2 óra múlva már üvöltött újra kajáért. Ti ilyenkor mit csinálnátok? Adjak neki vagy ne? Ha adok, akkor összesen több, mint 2 órán keresztül egyfolytában lóg a mellemen, ha nem akkor meg üvölt rendületlenül. Elég strapás ez a szopi dolog. Aki azt mondja, hogy ez a világ legegyszerűbb dolga, azt hátbavágnám egy jó nagy hólapáttal. De küzdünk tovább, nem adom fel Kép

Fanka, Mesi
édesek nagyon a gyerkőcök Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Csajok, azt mondjátok meg, hogy tesztek ide be képet, mert én hiába nyomom a melléklet feltöltését, sz...ik bármit is reagálni rá!
Holnap megyünk 8-ra a vérvételre a nagyobbikkal!!!Szorítsatok!

Lara! Nem lesz így sokáig!!! 1-2 hónapos koráig fél óráig eszik, de aztán egyre hamarabb elintézi, ahogy erősödik! Pl Kira 6 hónaposan 5 perc alatt kiszívja a maga adagját mindkettőből! És már nem fáj egy jó ideje. Tényleg, fáj, mikor szoptatsz? Mert én eleinte a falat kapartam.
Szerintem, ha bukik és kér utána, adj neki! Akkor legalább csöndben lesz később. Végülis ha kijött belőle, lehet, hogy éhes. Igy legalább mindketten megnyugszotok. Nyugi, nem lesz ez így később!!!

Inimma! A zabpelyhet is próbáltuk...
Megeszi, pl ha tejberizsnek csinálom meg. De nem vettem észre, hogy jajj, de puha lenne a széklete. Mennyi az a sok folyadék? Mert mindenki ezt mondja, de mégis mit jelent ez ? 1-1,5 liter??? 1 liternél nem nagyon iszik többet. Az kevés???

Fanka! Érdekel a szülés!!!

Kép
vio
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: