Új privát üzeneted érkezett!

Szia Laura, egyenlőre nem tudunk mást csinálni, mi életbentartjuk, amig a többiek vissza nem kukkantanak ide Kép.

Ilyenkor délelőtt van időm+lehetőségem netezni, mert 2 napja babóca délutánra tök nyügi lesz - ami azzal jár, hogy csak és kizárólag a kezemben marad csendben, de ott is csak akkor, ha mászkálok vele Kép. És mivel már közel 6,5 kg, ez eléggé kinyuvaszt (nem semmi bicepszeim lesznek, szerintem hamarosan lenyomom Apát szkanderben KépKép).
Ja, és Tettinek délutánra ráadásul hőemelkedése is lesz, ami reggelig tart. Remélem, csak a foga jön!

Azel
azel
 
 


Sziasztok, köszi az ötleteket.
Jó ötlet a Tappancs, felhívom őket. HA jól értettem a német kollégámat, a mama és a baba is célszemély, remélem a nyelv nem lesz nekik gond. Engem is érdekelne ez a mama-baba fitnessz, hiszen egy kis mozgás mindenkinek kell. Áfonya, melyik ez a konditerem?
A győri állatkert tuti program, sokszor járunk oda mi is. Nagyon jó játszóteret csináltak. Zsófi imádja az állatokat, bár most (3 éves) még nem hagynám ott egyedül, ilyen táborban, de egy két év múlva biztosan benevezünk. A lovaglás is érdekel, vagyis a Zsófit, van is lovarda a falunkban, csak még nem tudom hány éves kortól lehet járni. Ja, még egy hülye kérdés. Nem lesz ÓÓÓ lába a lovagló gyerekeknek?
Enikő
REnikő
 


Sziasztok!

Hat mindenki ennyire elfoglalt?Kép Vagy ilyen tuti jo programok vannak Gyorben, hogy inkabb mindenki kiruccan?

Azel,
gratula a kislanyodhozKép Meselj, hogy vagytok, hogy birod? Kijott az a franya fog vegulis?

Eniko,
amit en ismerek noi konditermet, az a Marcal 1-en van, tan Colosseum a neve. Ha erdekel, megnezem, mikor van a gyerekaerobic.
Olab: nemtom, elsore azt mondanam, hulyeseg.Kép Heti egy-ket oratol csak nem lesz o laba, hacsak amugyis nem lenne.

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Sziasztok, a segítségeteket kérném: pár napot Győrben Pozsonyban és az oszták határmenti kisvárosokban töltönk. Ez utóbbi még nem biztos, de mindenképpen szándékozunk átmenni "bevásárolni" is, meg a gyerkőcnek pár ruháért, mert most kezdődtek ha minden igaz a leárazások.

A kérdésem az hogyhogy lehet eljutni a Shopping C. Südbe? valamit már olvastam itt, hogy az ikea mellett erre vagy arra, de ha mi nem az autópályán megyünk akkor merre menjünk? Nem tud valaki konkrétabbat írni? valami konkrét útvonalat helységnevekkel. mert schwechat még ok, de onnan?


Köszi köszi Győriek!! ha tudjátok.

Hajba Ildikó
Hajba Ildikó
 


Enikő!

Nem lesz o-lábaKép

Nekem sem lett, pedig évekig lovagoltam, heti 2xKép

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Örömmel olvasgatom a győri topicot. Nekem most egy kis lelki támaszra lenne szükségem, ahogy olvasom itt gyakorló anyukák vannak, akik ezek szerint átestek már a kismama örömök és gondok sokaságán. Én most vagyok 11. hetes kismama, és rettentően aggódom. Idén februárban volt egy vesztésem, és a mostani is 1 hét kórházzal és vérzéssel indult. Szörnyű, hogy nem tudok elvonatkoztatni attól a rossz élménytől, és alig tudom kivárni, hogy újra láthassam a kis lurkót az ultrahang képernyőjén. Remélem másnak nincs ilyen tapasztalata, de némi figyelemelterelésre vagy jó tanácsra most szükségem lenne. Előre is köszi.
Üdvözlettel: Bogi, (1 hónapja Győrújbarátról)
Farkas Boglárka
 


Kedves H. Ildikó!

Ha az autópályán mentek Bécsig, Schwechat után beérve kövessétek a Linz-Graz kiírásokat, minden leágazás előtt időben ki lesz írva. Elég sokáig kell menni, ha nincs dugó is min. 20 perc, a város túlsó végén válik ketté az út, mármint Linz és Graz (A2) , Ti menjetek Graz felé (jelenleg átépítések vannak, de lehet a táblákat követni) Ezután már csak ca. 5 km, és jobbra látjátok a Shopping Cityt, közvetlenül a A2 autópálya mellett. Mutatja tábla is. Itt van az IKEA is, lekanyarodva a pályáról először annak a parkolójába értek, de közvetlen mellette a bevásárlóközpont is ott van. Jó Shoppingolást! A bécsi IKEA is olcsóbb, mint a pesti! Leárazások vannak, igaz a németeknél, de most vettem 1-3 Eurókért ruhákat a lányunknak.

Sheila! Köszi!
REnikő
 


Bogi nekem hasonló tapasztalataim vannak vagyis voltak.

Anno a 6 hétben voltam amikor elkezdtem vérezni. duphastont kellett szednem és 1 hét intenzív kórházi bentlakás mellett is bizonytalan volt a baba, hogy megmarad-e. De megmaradt. Bár mindeki azt mondta hogy majd a természet eldönti, de én is nagyon nagyon aggódtam. Főleg hogy nagyon véreztem.
Amit ajánlani tudok: az a sok pihenés. Úgy engedtek el a kórházból hogy otthon fekszem!!!! Nem akartak elengedni mondván az ember ugysem bírja ki hogy ne csináljon ezt azt.

De fel a fejjel, a kritikus napokon szerintem már túl vagy.!!! Sokat feküdj és pihenj! Pár hét múlva aztán szaladhatsz.

Azt megkérdezhetem hogy a vetélés után mikorra lettél újra terhes?


Nyima
Névtelen
 


Szia Nyima!

Február 17-én műtöttek és május 17-én volt az utolsó mensim. Most vagyok 10 hetes és 5 napos. Ez is furcsa, ugyanis az UH szerint is ennyi, és a dokim 1,5 hete tapintásra mondta, hogy fejlődik, növekszik, ő 9 hétre "megesküszik", és pont aznap töltöttem be az UH szerint is a 9. hetet. A szülés várható időpontját viszont kicsit kitolták március 3-ra. Na mindegy. 2 hét múlva megyek UH-ra, majd kiderül. Sajnos nem tudok pihenni, mert másfél hónapja költöztünk ki Győrújbarátra, és rengeteg a tennivaló az új házban. Meg sajnos a férjem is csak hajt. Ő úgy gondolja, hogy nem kell elhagyni magunkat (szerinte a pihenés és fekvés ezt jelenti), hanem könnyű munkákat (háztartásban: mosás, takarítás, főzés, vasalás, stb.) nyugodtan meg lehet csinálni. Ha mégis pihenek, és hazaér a munkából, akkor cirkusz van, így inkább megcsinálom, bár akkoris cirkusz van, mert neki úgy nem felel meg, ahogy megcsinálom. Na de mindegy, ez az én bajom.
És Te már szültél, vagy még van pocaklakód?
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Hát azért vigyázz magadra!!!! amikor tudsz és senki sem lát tényleg pihenj. Tudom hogy egy ház körül rengeteg a munka. Bár a jelek szerint minden rendben van a babával igaz?
Nem irigyellek a cirkuszokért, gondolom lelkileg is megvisel. Van már babátok? tud valaki -szülők segíteni?

Én már szültem, és sajnos egy babám elment. Ezért is kérdeztem hogy mikor lettél megint terhes, mert én azóta nem leszek terhes. Pedig úgy szeretném. és már nem is tudom mit csináljak.

Nyima
Névtelen
 


Szia Nyima!

Nos a panaszaim megszűntek, minden rendben, de jövő hét pénteken lesz bizonyosságom is felőle, mert akkor megyek UH-ra. Én ugye 3 hónapra rá lettem terhes, ráadásul elég kacifántos módon. Több szempontból is. Ha van egy kis időd, leírom, úgy látom, egyenlőre csak ketten vagyunk itt.
Szóval az első baba egy kis segítséggel jött össze, Clostilbegytet szedtem. Annyira de annyira akartam már kisbabát, hogy minden percben csak erre tudtam gondolni. Mikor összejött, boldog voltam, bár az első pillanattól jelentkeztek gondok, és valahogy éreztem, hogy én nem fogok szeptemberben szülni. Azt is érzetem, hogy fiú lenne, pedig még csak 5-6 hetes voltam. Aztán a 8. héten elvesztettem a babát, ilyen szempontból szerencse, hogy nem volt időm beleélni magam a dologba. Mindent betartottam amit az orvos mondott, aztán elmentünk Sárvárra a termálba ejtőzni egy kicsit. Rá egy hetére (ez a műtét után egy hónappal volt) egy vasárnap reggel arra ébredtem, hogy lebénult az arcom jobb oldala. Nagy nehezen kiderült, hogy egy vírus, ami roncsolta a mozgatóideget, valószínűleg köze van Sárvárhoz. Azt mondták, hogy másfél-két év mire rendbe jön. Szóval elterelődött a figyelmem a babáról, de jócskán. Azzal voltam leginkább elfoglalva, hogy ne csorogjon a nyálam, tudjak enni, inni, beszélni. Szörnyű élmény volt így utólag, bár akkor nem fogtam fel ilyen tragikusan. Arra gondoltam, mi jöhet még. Isten bizony tudta, mit csinál. Mindennek megvolt az oka. Május végén újra terhes lettem, igaz megint kezdődtek a gondok, 1 hét kórház, de most jól vagyok. Azért az aggódás állandó, nem tudok nem arra gondolni, hogy mit mond az orvos az UH-on, de közben most azt érzem, hogy minden rendben, és hogy nekem február végén szép egészséges kislányom lesz. Furcsa.
Szóval a lelki dolgok is nagyon fontosak. Ha nagyon akarja az ember, tényleg nehezebb. Én nem hittem el, mert ki tudja megállni, hogy "ne akarja annyira", ez szerintem hülyeség, de az élet gondoskodott róla.
Szóval ennyi a rövid történet.
Mióta próbálkoztok a második babával? Vagy mennyi idő telt már el a babád elvesztése óta?

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Végre talán lesz normális gépem otthon is, nemcsak apánál tudok internetezni (ez a hátrány, ha nem élünk együtt életem párjával, 3 hét nála Balatonfűzfő mellett, 3 hét itthon Győrben).

Áfonya
Szia, igen, a fog - sőt azóta a másik is - kijött, mostanság büszkén rágcsálja velük a cicimet a szopizás végén, és teljességgel nem zavarja, ha visítok közben Kép. De mivel még csak most lesz 6 hónapos, a "NEMszabad"-ra nem reagál.

Szia Bogi,
Szurkolok Neked, hogy minden rendben legyen, próbálj sokat pihenni, és ne gondolj semmi rosszra (én hiszek a gondolat megvalósuló erejében)

Sziasztok
azel
 
 


Szia Azel!

Köszi a bíztatást. Már csak 6 nap Kép
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nahát, nahát, senki nem jár erre? Mostanában valahogy bedugul minden topic, amire írok.

Van egy kérdésem.
Anyósom, kedveskedni akart, és vett a 6 hónapos (még rendületlenül szopizó) lányomnak MILDI bébiételt őszibarackkal és túróval. A felirat szerint 4 hónapos kortól adható. De akkor mi van azzal, hogy tejterméket nem adok neki 1 éves kor előtt?

Sziasztok

Azel
azel
 
 


Szia Azel!
Kicsit valóban bedugultunk :-) Én nem voltam itthon, úgyhogy azért nem írtam. Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, nincs még tapasztalatom. De én úgy vagyok vele, hogy ha már adsz neki valamit, akkor a mostani szezonban inkább friss dolgokat adj neki. Ha rá van írva, hogy 4 hónapos kortól, akkor az a tejtermék ami abban van, biztosan megfelelő, de szerintem a friss gyümölcsökkel többre mész. Gondolom ilyesmit adsz is neki. Anyósnak meg meg kell mondani, hogy köszönöd szépen, de Te ezt most elteszed, és később adod a gyereknek (hacsak le nem jár Kép )

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,

Na, mi volt ultrahangon? Mostanában voltál ott nem? (Vagy most mész?) Ugye minden rendben van?

Köszi a tanácsot a bébikajáról, a problémát egy huszárvágással megoldottam: én ettem meg. Kép
Eléggé tanácstalan vagyok a kajákkal, úgy gondoltam, 6 hónaposan már nem árt neki ha néha délelőtt adok neki valami gyümölcsös-zöldséges pempőkét, mire:
1. Anyósom bevásárol neki bébiételeket (tejeseket, amiktől én húzódozom)
2. Apám javasolja, hogy tegyek a barack mellé kekszet is (mert én ennyi idős koromban kenyeret ettem füstöltszalonnával - mit mondjak, látszik is - feláll ettől a hátamon a szőr)
3. Anyám a fejét csóválja, hogy nem gondolta volna, hogy ilyen hamar el akarom választani a
gyereket (akarja a fene!)
4. Párom vérigsértődik, hogy nem adtam oda Tettinek, amit az anyukája vett, mit gondolok, ártani akar ő a babának?! (egyébként valóban isteni anyósom van, de tényleg!)

Ettől függetlenül, persze úgyis úgy lesz, ahogy én akarom, csak én egy pacifista vagyok, utálom a vitatkozásokat.
(Meg persze az is ott van a háttérben, hogy én terhességi cukorbeteg voltam, és a cukrom még most sem állt vissza normálisra, a gyerekem is jó eséllyel lesz felnőttkorára II. típusú diabéteszes. Igy nem árt, ha nem adok neki semmi cukrozott gyümölcspürét, hogy ne szokjon hozzá az édességhez.)
Hja, bonyolult az élet, de egy nagy tanulságot leszűrtem: legközelebb magányosan, mások szemétől távol eszem meg, amit nem akarok odaadni a gyereknek. Kép

Azel
Azel
 


Szia Kép
Na ez jó kis tanulság volt. Még nekem is.
Azért véleményem szerint a reszelt gyümölcsökhöz nyugodtan tehetsz egy kevés kekszet. Csak annyit, hogy kicsit "töményebb" legyen a gyümölcs, és ne csináljon annyi savat a babának. Mert az sem túl jó neki. Valahol meg kell húzni szerintem egy határt, amit a nagyszülőknek is el kell fogadni. Hivatkozz mindig valamelyik orvosra Kép Nekem eddig bevált.
Szerintem annyi cukor nem árt, amennyi a kevés kekszben van, hiszen a gyümölcscukor sem mindig egészségesebb! Azért konyítok valamennyit a dologhoz, mert van egy 12 éves hugom, akit élete első pár évében én neveltem, mert anyukám beteg volt. 14 évesen azért nem semmi volt Kép Amúgy meg imádom a gyerekeket.

Péneteken voltam UH-on, 7,1 cm volt, jó hangosan dobogott az az édes szíve, és mindene megvolt Kép. A férjem is úgy elérzékenyült.
szuper volt.

Na sok szerencsét az etetéshez... Ja és persze addig ne válaszd el, amíg szükségét nem érzed.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Olvastam amit a szülészetről írtatok pár üzenettel feljebb (és pár hónappal ezelőtt).

Nekünk kapásból sikerült 10 napot ott töltenünk, mert Tetti a 3. napon nagyon besárgult.
Amikor hazaértünk, majdnem leborultam megcsókolni az édes bácsai anyaföldet, roppant boldogságomban.
Aztán 5 nap múlva rájöttem, milyen aranyéletem volt is nekünk ott, amikor a csecsemőosztályra kellett visszamennünk, mert 470 lett a billirubinszintje.
A csecsemőosztály maga volt a rémálom, ott biztos megállt az idő, mert nem létezik, hogy csak 5 napot voltunk bent, volt az tán még 1 hónap is!
Nekem még szerencsém volt, mert szoptattam, így kaptam egy ágyat éjszakára, de a nem szoptatós mamák kemény 2000,- Ft/éjszaka áráért kapnak kaját, és ha mázlijuk van, és pangás van az osztályon, még ágyat is, egyébként 1 széken tölthetik az éjszakát a gyerekük mellett.
Iszonyú volt látni az alig 2 hetes, és alig 3 kg-os bébimet branüllel a fejében az inkubátorban a kék fény alatt - ő sem nagyon szerette, kétszer ki is mószerolta magából, harmadszorra a bokájába szúrták vissza.
Ráadásul nagyon nehezen viseltem, hogy néhány nővérke mindent sokkal jobban tudott - egyrészt nálam: "Nem szabad szoptatni 25 percnél tovább, mert kisebesedik a melle!" , másrészt meg Tettinél: "Nem, még nem veszem ki a kékfényből, hiába bőg, még nem lehet éhes, még csak 2
órája evett!"
Na ilyenkor együtt bőgtünk.
A csecsemőosztály fennt van a 6.-on, a koraszülött alatt, ellenben WC és fürdő lennt a földszinten, az ambuláns folyosó legvégén: vastag penészrétegbe és bűzbe burkolva. Egész jól megizmosodott a combom azalatt a pár nap alatt. (nem tudom, mit csináltam volna, ha rámjön a hasmenés). A fürdő egy budi nagyságú szoba, ahova - bár az egész kórház tele van műanyag székekkel - sikerült egy irodai, szövethuzatú széket tenniük. Fogas, akasztó persze sehol.

Szóval, mindent egybevetve, a szülészet, beleértve a szülést, az aranyeremet, a böködött babámat, a szar kaját és a fődokinéni modorát, maga volt a mennyország a csecsemőosztályhoz képest.

A szmájlikat lehagytam, mert az előbb, miután lepötyögtem - hangtompítva, mert a leányzó allergiás a billentyűkattogásra, és felébred rá -szmájliírás közben elszállt az egész.


Azel
azel
 
 


Szia Azel!

Na én mégcsak ezután fogom mindezt megtapasztalni. Egyébként amilyen mázlim van, február 29-én fogok szülni Kép .

Azt hiszem valahol megfáztam, mert fáj a torkom. Szerinted ilyenkor lehet bevenni valamit, vagy igyam szépen a mézes teát? Én amúgy sem vagyok valami nagy gyógyszerevő, úgyhogy akármi bajom van, orvoshoz ugyan elmegyek, de a felírt, és kiváltott gyógyszer ott porosodik a szekrényben. Ez alól egyedül a Clostilbegyt volt kivétel, amikor babát szerettem volna. Igaz az a baba nem születhetett meg, a mostani pedig segítség nélkül jött össze 3 hónapra rá Kép
Persze most is 1 hét kórház vérzés miatt, nőgyógyászat, de nem is hittem el, milyen könnyen viseltem. Valahogy biztonságban éreztem magam (bár a kutya se bagózott ránk, csak az urológiáról a betegek Kép - itt a cigifüstre gondolok Kép ). Szóval tűrhető volt. A kaját természetesen nem ettem meg, azt mindig hoztak, bár nem is kívántam enni.
Azért kíváncsi vagyok mi lesz majd a szülészeten.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,

Örülök, hogy minden rendben van nálatok! Tavaly én jártam hasonló cipőben mint Te, szedtem a Clostilbegylt, aztán teljesen természetesen "terhesedtem meg", hogy a páromat idézzem. Az én kislányom is február végi :-) (Bár ő korábban született 2-4 héttel, mint kellett volna, a cukorbetegség miatt meg kellett indítani a szülést)

Én novembertől februárig voltam náthás, nekem a nőgyógyászom javasolta az ASTRIX nevű, vény nélkül kapható gyógyhatású akármit, mert ez nemcsak a nátha ellen jó, hanem valamiféle magzatvédő hatása is van (hogy pontosan miféle, arra már nem is emlékszem). Egyébként csak Nasivin orrcseppet használtam, annak max. az én nyálkahártyámra volt rossz hatása.
A Szülészet klotyójában nekem is volt részem (és 100 %, hogy neked is lesz) cigifüstben, mert mindig van 1-2 olyan kismama (+rokonságuk), akik ott bagóznak.

Na, megyek tova, mert Gyermekem Atyja morog, hogy nem tud aludni a számítógép búgásától, nekem meg úgyis fáj a fejem -jön a hidegfront.

Jójszakát!

Azel
azel
 
 


Sziasztok!

En is bejelentkeznek, vagyok am, olvasom is a topicot, de irni mar nincs idom, mert lanykam most eli /eddigi/ legvadabb anyas korszakat, meg vecere is ketten jarunkKép
Probalok mostantol kepben lenni azert.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Lányok!

Most voltam dokinál, minden rendben. Előre hozta a szülés időpontját február 26-ra. Így azért jobban hangzik.
Áfonya! Kitartást!
Mennyi idős a lánykád?
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Szerintetek létezik, hogy 6 hónapos babám (Bogi, ő is febr. 26-án született :-) )alsó két foga után most a hátsók jönnek? Mert folyton hátul piszkálja a fogínyét. Valójában ilyenkor éppen lenyúl a torkán és persze óriásiakat kiabál közben. Remélem nem korai bulimia :-)))))

Bogi, ki az orvosod? Szülésznőt tudok ajánlani, többet is, akár a sajátomat is, bár ő elég elfoglalt, mert már nem szülésznőként dolgozik főállásban (ő a húgom) :-)))

Áfonya, én is csak alvásidőben vagyok szabadkezű (ami napközben kb. 1,5 óra - nem mondhatom, hogy a leányzó átalussza az életét) egyébként bébihordozóként funkcionálok :-)

Azel
azel
 
 


Jó reggelt Lányok!

Engem már három éve követ mindenhova a lányom. Kitartás! Bár megértem, hogy a 8 óra bölcsi, nemsokára ovi után kell neki az anya. Na de hétvégén is 24 órában?:-)))
Már mondtam neki viccesen, hogy csak egy picit szakadjon már le rólam, erre azt felelte, jó majd akkor két lépésről követlek.
Persze nem mindig ilyen. Vannak egyedül is eljátszós napjai, meg rajzolni is imád, és ha belefeletkezik akár 2 percre is magára hagyhatom.
Más szülésznőt nekem is javasolhatna valaki, bár csak ca. 2-3 év múlva kell, nem árt az előkészület. Én a szülésnél vele jártam meg a leginkább. Inkább idősebbet szeretnék, a tapasztalatom a szülésen és utána is az volt, hogy a fiatalok semmivel se törődtek, egyedül egy 40 körüli hölgy volt kedves hozzám. Csak ő nem volt ott az 5 nap 24 órájában.
Azel, a hátsó fogak nem valószínű, hogy ilyen hamar jönnek. De lehet, hogy zsibog az ínye. Zsófinak is zsibogott, aztán 11 hónaposan jött ki az első foga, majd sokáig semmi. Ilyen is van. Persze mi már négy hónapos korától lestük és izgultunk. A következőnél biztos nem fogunk, jön amikor jön.
Enikő
RE
 


Sziasztok!

Enikő, a szülésznőkkel az a baj, hogy én elég elfogult vagyok velük, Húgom kolléganői voltak, szinte mindegyiket ismerem és kedvelem is. És persze nekem nincs is velük rossz élményem, hiszen velem mindegyik tök rendes volt. A protekció mindenekfelett!! Kép
Így aztán ajánlani tudok, és ha majd egykoron, ha eljön az ideje, a tesómra hivatkozol, biztos dupla figyelemben lesz részed Kép

Azel
azel
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs, de tegnap Pesten voltam, így nem tudtam jelentkezni. De ma megint itt vagyok Kép
Azel! Szuper lenne, ha ajánlanál valakit. Már úgyis gondolkoztam rajta, hogy kellene egy nagyon jó szülésznő, mert úgy hallottam, hogy nagyon meg tudja könnyíteni, és adott esetben szépíteni a szülés élményét. Én ugyan nem félek, mert nem tudom mi vár rám, de nem akarom, hogy bárki vagy bármi elrontsa az élményemet. Szóval ide azokkal a javasaltokkal. A hugicád már egyáltalán nem vállal ilyesmit?
A dokim a Likár Zsolt. Ez úgy jött, hogy amikor először terhes lettem idén januárban, akkor felhívtam a Kofi doktort, hogy javasoljon valakit, mivel ő sajna már nem praktizál nőgyógyként. És kapásból a Likárt mondta. Én ismertem már, mert még a balettiskolában dolgoztam, mikor a kislánya jött velünk egy turnéra, és nekem kellett vigyázni rá.
Aztán kiderült, hogy a férjemék szomszédja volt, és a férjemre emlékezett név szerint, rám nem Kép De azért tényleg aranyos, és rendes. Bár nekem az UH-n a Papp Gábor is eszméletlenül tetszik. Na nem kinézetre, hanem egy tünemény pasi. Volt már olyan UH-m, hogy a doki rutinszerűen, mint egy gép fél perc alatt végzett, ő meg mindig végigmutogat mindent, odafigyel az emberre, szóval szimpi.
Képzeljétek piszokul megfáztam. Csak attól félek, hogy nehogy tüdőgyuszi legyen belőle. Tegnap felhívtam a házidokit, azt mondta, hogy semmi szert ne vegyek be, kamillateával gargalizáljak.
Szerintetek?
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Bogi, a Dokinak Mindig Igaza Van, ráadásul én pl. csak titkárnő vagyok, nem mernék mást javasolni, mint ő. Meg általában háziorvosa válogatja. Nekem eszembe sem jutott elmenni hozzá, amikor beteg voltam a terhesség alatt, inkább a nőgyógyászomat kérdeztem meg, meg a patikust, hogy mit javasolnak. (Az én háziorvosom ugyanis mindig ugyanazon a menetrend szerint receptel: először kapok nátha elleni gyógyszereket, aztán, ha egy hét múlva is hörgök, jönnek a vírus elleni "ciclinek", majd egy újabb hét után meg az antibiotikumok (Klacid és társai). És végül, amikor az immunrendszerem tropára ment, a hajam és a bőröm foltokban hullik/hámlik, abbahagyom a gyógyszereket, és Echinacia (ha jól írom - piros kasvirág) cseppekkel 5 nap alatt meggyógyulok. Csak az Echinacia nem javasolt terhesség alatt, szóval, csak teázgass, és gyógyulj! :-)

Likárt csak futólag ismerem, szimpi pali, Hugónak is jó véleménye volt róla.

Egyébként Tesó szokott még "szültetni" az összes rokonhoz (pl. hozzám) visszajár :-) De ha ő nem ér rá (látástól mikulásig porszívózza a németek nyálát meg fogkövét - fogorvosi asszisztens, tudok mást is ajánlani (de ez még ráér, meg inkább majd ímélben).
Nagyon sokat jelent, ha olyan ember van melletted szülés alatt, aki csak rádfigyel, akire teljesen rábízhatod magad. Én abszolút biztonságban éreztem végig magam, így nem is maradt semmi rossz emlékem magáról a szülésről (najó, kivéve az aranyeremet) :-))

Azel
azel
 
 


Szia Azel!
Bocs, hogy nem jelentkeztem, de alig voltam itthon. Tegnap meg reggel rohanás a kórházba, mert vasárnap az együttlét után elkezdtem vérezni. Szerencsére minden rendben, csak tűrtőztetni kell magunkat. ez jó. 3 és fél hónap után engedtünk magunknak egy kis összebújást, és rögtön meg is lett tiltva Kép
Mindegy, a bébi a legfontosabb, és más módja is van a szeretet kimutatásának.
Képzeld az egyik barátnőm Pesten fog szülni, mert ott dolgozik, és megdöbbentem, hogy mennyire rossz minőségű UH van ott. Az ő képein semmit nem lehet kivenni, míg az én egy szem képem csúcsminőségű. Ráadásul mindegyikünknek hüvelyi UH volt. Nem semmi.
A szülésznő javaslatodat nyugodtan megírhatod e-mailben. Nekem egy csecsemős nővér "ismerősöm" van, aki már több mint 10 éve ott dolgozik.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Én is el vagyok mostanság havazva, ráadásul Teodóra összeszedett egy náthát is, nehezen fértem nethez. És ez még csak fokozódni fog, szombaton megyünk végre haza Győrbe, innen Apától Papkesziről, csak otthon az internet még csak kiépítés alatt van, nem tudom mikor férek legközelebb billentyűzethez.

Hát, csak vigyázz is magadra, a szexmentesség szerencsére nem olyan nagy ár a babáért.

Naszóval, Hugó (húgom) szerint nyugodtan leírhatom az exkolléganői nevét, szóval néhányan a legaranyosabb szülésznők közül: pl. Kópházi Anasztázia, Miski Tímea, Reifmesser (ha jól írom, az "f"-ek "s"-ek számában nem vagyok biztos) Renáta, na ők mind rettentő aranyosak, kedvesek.

Na, akkor most pár (3) hétre elbúcsúzom, üdv Neked, meg minden Topicot Csak Olvasónak!

Azel
azel
 
 


Szia Azel!
Köszi, olvastam, felírtam!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Győriek!
Csak most olvastalak benneteket, mert nekünk nem régóta van net itthon. Én csak Győr "környéki" vagyok, de azért remélem nem tiltotok ki. Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok véletlenül hol veszik át az anyatejet. Ugyanis felhívtam a győri és a soproni kórházat, de itt már nem. Azt mondták kérdezzem a védőnőt, de neki hiába említettem nem reagált rá. Így tanácstalan vagyok. Felhívtam egy missziót, de ott majdnem úgy nézett ki, hogy milyen egy anya vagyok, hogy pénzt akarok kérni érte.
Szóval, ha tudtok segíteni azt megköszönném.
Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Hol van az a Győr környéke? Kép Én győrújbaráti vagyok. (Már majdnem 3 hónapja Kép )

Én nem tudok segíteni, de talán akinek már van babája, az igen. Türelem, mert a lányok nagyon elfoglaltak.

Azel!
Kire hivatkozzak, ha megkeresem valamelyik szülésznőt? Privátban is megírhatod!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szel,
jo pihenestKép

Andi,
en is passzolom a kerdest, max. az en vedonomet tudom megkerdezni. Holnap rendel, majd felhivom.

-Afonya
afonya
 
 


Na, megkerdeztem.
A korhaz mar valoban nem foglalkozik vele, a vedonok csinaljak egymas kozt. A kozpontban jegyzik, ki keres es kinek van folos es osszehozzak az anyukakat. A kotelezo vizsgalatokat ugyanugy meg kell elotte csinalni, azt is elmondjak neked. Mivel nem irtad, hol laksz, ezert csak annyit tudtam kerdezni, hogy ha pl. gyirmoti anyuka akar leadni, akor mi van, azt mondta, hogy ott is mukodik, vedonovel kell beszelni, neki muszaj foglalkozni vele. Ha nagyon nem jutsz dulore vele, akkor hivd fel a kozponti szamot /Liezer-Mayern u./ es ott kerd a fovedonot, szivesen segitenek.
Hat ennyi.
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Most én is kérek egy kis segítséget! Tudja valaki, hogy van-e Győrben kismamatorna, vagy úszás? Jó lenne mozogni egy kicsit, leginkább az úszás érdekel.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Köszi a segítséget!KépKépKépKép
Andi
Névtelen
 


Na ha mást is érdekel, kinyomoztam, hogy a Kardirexben indul kismama torna.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
en kerestem Neked, mert uszasrol lattam egy szorolapban cikket, de nem talalomKép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Epiduralis érzéstelenítéssel szeretnék szülni Győrben, ha tudtok jó anaesthes orvost, aki profi az EDA-szúrásában, és meg lehet fogadni, kérlek, jelezzétek. Mindenképpen én szeretném megfogadni, mert az orvosom kicsit tartózkodó ebben a kérdésben, félek, hogy cserbenhagy. Szívesen fogadom, ha az EDA-val kapcsolatban élményeket, tapasztalatokat is adnátok.

Köszike mindenkinek.

Vivinyo
Névtelen
 


Sziasztok!

Áfonya, rendi vagy. Ha megtalálod, még mindig érdekel, mert úszni jobban szeretek Kép

Vivinyó!
Ha gondolod, majd megkérdezem az orvosom. Mikor várható a baba?
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

November elejére várom a babát. Igazából én szeretném megfogadni az orvost (bár ezt már korábban írtam), és nem feltétlenül szülész-anaesthesiológus orvosra gondolok, hanem egy sima altatóorvosban is megbíznék, akinek van gyakorlata - nemcsak a spinálban, hanem az EDA-ban is. A lényeg az, hogy ha én kérem, ott legyen. Nagyon köszönöm ha érdeklődsz, sajnos én elég kevés orvost ismerek, azokat is inkább csak névről. Márpedig elég kellemetlen odamenni egy anaesthesiológushoz, hogy tud-e EDA-t szúrni, mert ha nem, akkor VISZLÁT, keresgélek máshol. Mégegyszer köszönöm Neked:

Vivinyo
Névtelen
 


Szia Vivinyo!

Akkor jövő héten felhívom a dokimat, és megkérdezem, hogy ki profi ebben. Ha Téged nem zavar, akkor majd itt megírom, jó?
Amúgy jól vagy? Első baba? Neked mikor mozdult meg? Én néha érzek furcsaságokat, de még nem olyan konkrét. Most vagyok 19 hetes.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Végre itthon Győrben is van net!

Vivinyo,
ajánlom neked dr. Maár Róbertet, aki anesztes doki, ráadásul még szülészorvos is.
Vagy az én dokimat, nekem ő bökte az EDA-t, nem is volt vele semmi baj, ő meg dr. Mozejko László.
Az EDA télleg szuper volt, 10 órás vajúdás után kaptam meg, és utána, mintha újjászülettem volna, végre le tudtam fejteni az ujjaimat az ágy csövéről.KépKépKép Aztán olyan sokat nem élvezhettem, mert utána kaptam oxitocint, és kb. fél óra múlva meg is született a lányom. Az biztos, hogy a tolófájásokat (4 volt összesen) nem is fájásoknak érzékeltem. Bár az is lehet, hogy nem mérvadó, amit éreztem, mert a Húgom szerint, aki a szülésznőm volt, ennyi idő alatt nem is hathatott nagyon... KépKép
De én azért EDA párti lettem, a következő bébiket is így szeretném majdan megszülni.

Bogi, mindjárt írom emilt.

Azel
azel
 
 


Szia Bogi!

Köszi a segítséget, nagyon aranyos vagy. Én viszonylag jól vagyok, a 32. hétben járunk. Nekem a második gyermekem, van egy kislányom, és most szintén kislányt várok. Azt hiszem, hogy nekem a 16-17. héten mozdult meg, kb. olyan érzés volt, mint ha halacskák úszkáltak volna a hasamban. Nagyon érdekes érzés volt, kisebb huppanásokat éreztem (vagy mintha a beleim mozogtak volna). Aztán mindig egyre többször és erősebben érzékeltem a mocorgást. Ma már ott tartok, hogy szinte "kiböki" az oldalamat, rugdalja a hólyagomat - ami elég kellemetlen - , és bizony már elég nehezen viselem. De már nincs sok hátra. Neked az első babád? A nemét tudjátok már? Mindenesetre minden jót kívánok Nektek, még jelentkezni fogok, és mégegyszer köszi a segítséget.

Vivinyo


Azel!
Neked is nagyon köszönöm az információt! A Maár doktorról nagyon sok jót hallottam én is, meg is fordult a fejemben, hogy felkeresem. De előbb az orvosommal kell konzultálnom, hogy egyátalán elfogadja-e, hogy én választok altatóorvost, és nem az ő általa javasolt orvost kérem fel. Végül is ezzel akarom magam bebiztosítani, mert ha nem fogadok meg én orvost, akkor az éppen ott lévő anaesztest kéri fel a szülészorvos (tudomásom szerint), aki talán még duzzogni is fog, hogy mit nyávogok, ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül is. Ezt azért mondom, mert sajnos hallottam ilyen esetet is, hogy az altatóorvos kikérte magának, hogy pont ebédidőben zavarják. Ezt szeretném elkerülni, és előre megfogadni egy orvost. Annak nagyon örülök, hogy jó tapasztalataidat is megosztottad velem, ugyanis néha már-már elbizonytalanodtam, nagyon megoszlanak az EDA-val kapcsolatos vélemények. De én mindenképpen kitartok mellette. Úgy gondolom, nem csak az a jó anya, aki kínszenvedéssel hozza világra gyermekét. Ráadásul én még meg is tapasztaltam az egészet az első gyerekemnél.
Szóval köszi mindent.

Vivinyo
Névtelen
 


Bogi,
ha még aktualis:
"Vízi torna, aqua-jogging
Eegészségmegőrző torna mellig érő vízben kismamáknak is!
Sátoros: k., cs.: 19-20 óráig
Anyukákat gyerekekkel pedig a Móra uszodába várunk minden szombaton 11.30-tól!
Bánkiné Jutka: 20/352-9867"

-Afonya
afonya
 
 


Hétvégén Életmód kiállítás és fórum a Hotel Konferanciában

Részletek a műsorból
holnapról, vasárnap:

10.35 Frank Ágnes
Szülők és nevelők feladatai a személyiség fejlődés kritikus állomásain
14.30 Kanzler Ibolya
"TEST-közelben az ANYASÁG" -kismama táplálkozás, szoptatásra való felkészülés
15.00 Józsa Erika
"Fog ez menni!" - Biztatás kezdő és újrakezdő szülőknek /gyermekágy hetei, szoptatás, szülő-gyermek kapcsolat/
15.30 Gyermektáplálkozás
sok előadó
Mit, mennyit, hányszor egyen a gyerek? Hogyan védhetem meg a gyermekemet a korai érelmeszesedéstől? Gyermektáplálkozás a kövérség megelőzésére. Hogyan előzhető meg a gyermek ételallergiája? Miért nem eszik a gyermekem? - A rosszevő gyermek

-Afonya
afonya
 
 


Ó affene, és én most pont Papkeszin vagyok, nem otthon.
Úgy elmentem volna...Kép
azel
 
 


Köszi az infót Áfonya!
Anyukám is telefonált, de pont vendégeink lesznek. Amúgy mentem volna.
Lesz majd egy koncert, arra tuti megyek 22-én.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ovikérdés. Van ismerősötök akinek a Hédervári úti oviba jár a csemetéje? Úgy tudom ez egy kicsi, barátságos hely. Lehet, hogy nem megfelelő ovit választottunk a lányunknak, de nem tudom eldönteni váltsunk-e. Azt hiszem túlérzékeny, nagyon anyás babócánknak nem Győr egyik legnagyobb, legfelkapottabb oviját kellett volna választani. Mentségünkre nem tudtuk. Lehet-e és milyen indokkal lehet ovit váltani?
Enikő
REnikő
 


Szia Enikő!

Sajna ebben sem tudok segíteni, de remélem valaki fog. Vagyis várjunk csak. A szomszédom óvónő, ő biztosan tudja a procedúrát, ha gondolod megkérdezem. Vagyis megkérdezem, aztán írok!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: