Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Csak kutyafuttában, mert mindjár itt vannak a barátnőmék. Jöttem életjelet adniKép Mostanában kicsit besűrűsödtek a dolgok, mert annyira leromlott a cukrom, hogy be kellett feküdnöm, hogy beállítsák az inzulintKép Így belgyógyászhoz is tök gyakran kell bejárnom. Tegnap voltam nőgyógyásznál is, aki UH-t is csinált. Úgy tűnik még mindig, hogy tényleg kislányunk lesz, és nagy megkönnyebülésemre már befordult menetiránybaKép Amúgy minden rendben (leszámítva a rengeteg keményedéstKép) Szóval úgy tűnik, hogy ez a klub egy megvalósulatlan álomKép

KatiKép
Homeodokis infot kösziKép Őt ismerem is, mert akkor is ő volt a sulidoki, mikor én a gimibe jártam. Én nagyon szerettem.

YabuKép
Üdv itt, és gyere gyakran (erre ne rólam vedd a példátKép)

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Helló!

Yabu!
Nekünk is a Gyurkó a dokink, és nekünk nem szokott antibiotikumot felírni!!! Én először föl szoktam hívni, hogy ez és ez van, be kell-e vinnem a kölköt, erre azt szokta mondani, hogy ha x fölé megy a láz és nem csökken, akkor csillapítsuk, és ha van valami rendkívüli, akkor menjünk. De sose szokott lenni semmi.Kép

Kati,
oké, 23-a tied és Halmos Katáé!Kép

Hajni,
hát ha éppen burkolót kerestek, akkor jó helyen jártok! Nálunk meg is lehet nézni, hogy dolgozik, itt ugye mindent ő csináltKép. Legalább megismerkedünk!
Az mondjuk túlzás, hogy a tetőtér olyan jól haladna. Mindig újra kitoljuk a felköltözést két héttel, aztán az Imi veszekszik, hogy hogy gondolom én, hogy addigra elkészül.Kép Mondjuk mostanában kezdi belátni, hogy terhes nőkre az utolsó hónapokban jobb ráhagyni mindentKép. De hát igaza is van valahol, mert annyit dolgozik, hogy csoda, hogy még nem purcant ki. Azért is lesz jó, ha kész leszünk, hogy végre kipihenheti magát. Akkor jövök ÉN!!! (De jó lesz a kilencedik hónapban rendet rakni, babaruhát mosni...Kép)

Pusz:
Vica
mvica
 
 


Szia Vica!
Te tényleg betartod, hogy ritkán jössz Kép De jó, hogy nem havonta Kép
Nem igazán burkolót keresünk, hanem mindenest. Ugyanis egybe akarom nyitni a fürdőt a WC-vel és ehhez falbontás, falazás is szükséges. Viszont nem akarom, hogy hetekig ne legyen fürdési lehetőség (csak a lavór). Mert ha szerzek kőművest és aztán vízszerelőt, majd burkolót, akkor így járnék. Ezért kérdeztem, hogy a férjed mindenhez ért-e. De persze, ha végre ott tartunk, akkor komolyan is elbeszélgetünk róla Kép Csak végre ott tartanánk már. Volt valakinek már tapasztalata a szocpollal? Mi már több mint 2 hónapja várjuk és még mindig azt mondják, hogy: De hiszen még értékbecslés sem volt, mit idegeskedünk? Kép(((((
Na, megyek.
Puss
Hajni
cshajni
 
 

 
 

Sziasztok!

CsHajni! Néha én is elbizonytalanodom ám betegség ügyben, főleg, ha a család elülteti a bogarat a fülembe, és macerálnak. Ilyenkor mint MVica felhívom a dokit, beszélünk, és visszaáll az önbizalmamKép
A nagy korkülönbség a gyerkőcök között nem direkt lett, a nagylányom az első házasságomból született, így érhető ha kellett egy kis idő a következő gyermek vállalásáigKép
Mi az a PCO?
Szocpol: mi felvettük, semmi gond nem volt. De mi nem építkeztünk, hanem új házat vettünk kulcsrakészen. Ez így lényegesen egyszerűbb volt.. Mikor Gergő megszületett akkor meg pikk-pakk megkaptuk, illetve hát levonták a lakáshitelünkből a rá járó szocpolt is.

Yabu! Most küldtem a számot! Kovács drnő: ez érdekes, én nem kérdeztem jön-e házhoz, Erzsébeten (ahol ideköltözésünk előtt laktunk) közel volt nagyon a rendelő, sosem hívtam dokit házhoz, mindig mi mentünk. Azt hittem itt is így lesz. Aztán mégis úgy alakult, hogy nem tudtam volna bevinni a gyereket, de nem is kellett kérnem a doktornőt, ő ajánlotta fel, hogy kijön... Az meg tényleg furcsa, hogy a ti dokitok ilyen sűrűn ír fel AB-t, főleg, hogy MVicáéknak meg nem... Mi lenne, ha rákérdeznél ilyenkor? De bevezethetnéd az előtte odatelefonálós módszert is. Hátha, csak annak ír fel rögtön gyógyót aki megjelenik nála, ha már odafáradt ne távozzon üres kézzel...
Ezt az ovis orvosi igazolást meg úgy szoktuk megoldani, hogy (hmhmm csak halkan mondom itt a világhálón) telefonon megbeszéljük, hogy ezért és ezért nem megy oviba.. mondjuk nagyon köhögött éjjel, nem tudott aludni, gyógyszerre, kezelésre nincs szükség, de nem tudta kipihenni magát, ezért inkább itthon maradna.. ilyenkor kitöltik az igazolást, és az orvosi rendelő ajtaján lévő postaládába bedobják. Ha arra járunk elhozhatjuk így rendelési időn kívül is. A sulis igazolást is így csináljuk.
Homeos gyógyókat a Kígyó patikában (Bajcsy üzletsor) is árulnak, de ha nincs nekik az amire szükséged van megrendelik. Általában már másnapra ott van. Múltkor viszont nagyon sűrgős volt a dolog, nem akartam várni másnapig, elmentem abba a gyógysztárba ami az Oázis felé van (nem tudom a nevét), ott meg volt. Úgy látom az a gyógysztár jobb ebből a szempontból, bár mondom, itt is megrendelik. Már úgy is jártam, hogy itt se, ott se volt, megrendelni sem tudták. Ilyenkor meg a dokinénitől kapott telefonszámról megrendelem. Ált. ez is másnapra megérkezik, de a szállítási ktsg. kissé borsos, így ez a végső megoldás. Pl. legutóbb a gyógyó 800 Ft volt, a szállítás meg 700.

Tüni! Köszi, hogy adtál életjeletKép Tök jó, hogy minden rendbenKép bár ez a cukros dolog nem hangzik jólKép Mi lesz a kislányotok neve?

MVica! Ne aggódj, szuper lesz a 9. hónapban tenni-venni, a fészekrakó ösztön majd segít, hogy élezd minden percétKép

Hol tartotok most lányok? Hányadik hétnél?
cskati
 
 


Hogyhogy nem köszöntem az előbb el??????

Puszi
Kati
cskati
 
 


Yabu!
Most látom, hogy nem ment el a levelem a telefonszámmal! Valami gond van a postafiókoddal?
P: Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

Kati, hogy ne legyen igazad, most sűrűn jöttemKép

És ma vagyunk 29 hetesKép

Vica
mvica
 
 


Szia Kati!
Mi a PCO? Na, remélem el tudom magyarázni (én sem igen értem). PoliCisztaOvulációs szindróma. Na, ha jól értettem a dokit, akkor hormon hiány miatt nem érnek meg a peték. Tehát nincs menzesz sem. 3 év gyógyszer után jött össze Matykó!
Szoc.pol.: Nekünk bővítésre kell és már 2 hónapja folyton csúszik. Sajnos nem mindegy, mert elég szűkösen vagyunk. Pl. nem tudom, hogy hol fog állni a karácsonyfa, ha nem kapjuk meg ebben a hóban.
Tüni!
Én is cukros lettem terhesség alatt. Neked milyen mértékü. Én csak diétáztam (de azt nagyon, lement 11 kiló terhesség alatt).
Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Kati!

Tényleg nem kaptam meg pedig mástól folyamatosan jönnek levelek. Adok egy másik címet jababu@freemail.hu hátha erre megjön. Amit mondtál azzal kapcsolatban hogy miért ír fel antibiotikumot a doktornő, szerintem is így van, ha már elcipelem a gyerekeket akkor üres kézzel ne menjek el. Ezt az igazolásos módszert én is meg fogom beszélni vele. Az oviban sajnos nem fogadják el azt hogy én igazolom hogy itthon volt.
Egyébként azt tudtátok hogy ha antibiotikumot kap valaki akkor azzal együtt bifidus gombát kell szedni mert az visszaállítja azt amit az ab lebontott. Ezt gógyszerben is lehet kapni (ami mondjuk kicsit drága) de az Activia is jó. Én mindíg tömöm beléjük a joghurtot amikor gyógyszert szednek.
A kismamáknak sok örömöt és kitartást kívánok!Kép Mostanában annyian szültek körülöttem hogy majdnem kedvet kaptam egy negyedikhez! De csak majdnemKépKép
Hárommal is őrültek háza, de 10 év múlva lehet hogy beválalok egy negyediket ha addig feltalálják hogy hogy lehet tuti fiút csinálni Kép

Yabu
yabu
 
 


Szia Yabu!
Neked csak lányaid vannak? Nekem meg csak fiaim. Tudok egy jó tippet. Vállaljunk még egy gyereket és ha neked lány és nekem fiú, akkor csere Kép Ez csak vicc volt. Ha fiú is, akkor is az enyém!!! Imádom őket, de néha vágyom egy lány után.
Szerintetek más doki néni is bevállalná ezt a levládás igazolót? MErt ugyan nekem nagyon közel van a rendelő, de csak délelött van a dokinéni Kép
Hajni
cshajni
 
 


YabuKép
Nekünk is a Gyurkó a dokinénink, és én pont azért választottam őt, mert más anyukák mondták, hogy nem ír fel gyógyszert, ha nem feltétlenül szükséges. Egyébként tapasztalatom szerencsére nem nagyon van, mert két év alatt 3x voltunk nála, ebből egy 3 napos láz, egy sima orrfolyás, és a krónikus nemevése miatt.

HajniKép
Sajna nekem komolyabb, mert napi 3x kell inzulin, a sima diéta kevés voltKép Egyébként előző terhességnél én is fogytam a végén, amiért meg is kaptam a magamét a belgyógyásztól (folyton azzal ijesztgetett, hogy a gyerek majd nem fejlődik megfelelően, meg pici lesz, stb. Aztán 3340-el születettKép)

KatiKép
Kislány név: egyelőre a Kincső tűnik befutónak, de én még gondolkozom.

Ha már ilyen mesterember-ajánlásnál tartunk, akkor én festőt tudok, a párom személyébenKép Ráadásul most náluk is kezd fogyatkozni a munka...

Pussssz
Tüni

Ui.: Látjátok, hogy már archiválódtunk isKép
tüni
 
 


Sziasztok!

Tök, hogy már archiválódtunk KépKépKépKép

CsHajni! Köszi a PCO-s magyarázatot. Ez így elég közérthető Kép Húúú 3 év gyógyszer???Kép Szeretnétek még babát? Ha igen, akkor uez várható?
Ha nov-ben megkapjátok a szocpolt, karácsonyra kész is lesztek a bővítéssel??? Hogy csináljátok ilyen gyorsan?
Ez a fiú-lány csere nem rossz ötlet KépKépKépKép
Nem tudom bevállalná e más doki is a levládás igazolást. Kérdezd megKép De ha valakire hivatkoztok, akkor azt név nélkül tegyétekKépKépKép Mondjuk, hogy hallottam ilyet, hogy itt Miklóson másik dokinál így működik... igaziból nem tudom mennyire szabálytalan ez, lehet, hogy nincs is ezzel semmi gond, de biztos ami biztosKépKép
Jövő hét kedden délután adventi koszorú készítés lesz az oviban. A ti csoportotokban is?

Yabu! Örülök, hogy most sikeres volt a telszám küldésKép Majd számolj ám be a fejleményekről! A nagylányodnak nem fogadják el csak az orvosi igazolást, ugye? Mert ő már 5 éves elmúlt. Az ikrek járnak oviba? És egyáltalán melyik oviba?
Szerintem minden szempontból a legolcsóbb, ha csak akkor kap antibiotikumot a gyerek, ha valóban muszájKép
Jéééé, időnként nálunk is őrültek háza vanKépKépKép, és én is azt mondtam mikor a legkisebb megszületett, hogy esetleg 10 év múlva még egy negyedik... bár a férjem hajthatatlan, erről hallani sem akar, dehát olyan sok víz lefolyik addig a Dunán...KépKépKép
Megnéztem a fényképalbumodat. Nagyon édesek a lányaidKép

Tüni! Kincső szép névKép Párod javaslata? Még milyen neveken gondolkozol?
Ez tök jó, lassan a férjekből egy egész építőipari vállalkozást lehetne indítaniKép Nálunk csak tavasszal kezdődik majd a munka. Illetve úgy fogalmazok, hogy remélem tavasszal elkezdődik a munka.

MVica! KösziKép Azért lehetsz ennél bőbeszédűbb isKépKépKép

Puszi
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!
Kati! Fordulj hozzám bizalommal a nőgyógyászati szakszavak megmagyarázásában Kép Bár ez lehet, hogy nem vicces? Egyébként, igen. Ha akarnánk még egyet, akkor nagy valószínűséggel megint gyógyszer lenne. Bár (kopp kopp kopp) most menstruálok 3 hónapja Kép De egyelőre nem akarunk. Tudod, terhességi cukros voltam és azt mondta a doki néni, hogy a köv.nél valószínű, hogy kezdetektől diéta kell és inzulin is a végére. Plusz (a plusz kilók miatt is) val.színű, hogy megmaradok cukrosnak. Úgyhogy inkább nem kockáztatok (amíg le nem fogyok ugy 30 kilót). De lehet, hogy pár év múlva (10 év nekem sok Kép most is 32 vagyok) még meggondolom. az orvosi igazolással kapcsolatban pedig biztos, hogy nem árulnám el a dokinénidet. Kép De az is lehet (remélem), hogy idén már nem lesz beteg Bence és akkor mindek az igazolás? Kép Neked mit dolgozik a párod? Lehet, hogy tényleg összejönne egy brigád?? Kép) Azért lenne kész a bővítés karácsonyra, mert már kész van kb 80%-a. Tudod a szocpolt akkor adják, amikor már csak az hiányzik. De az nagyon hiányzik Kép
Puszi mindenkinek
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Kati mégegyszer köszi a számot!KépMajd elmesélem mi volt a dokinőnél, habár most szerencsére nem betegek. Azt még meg tudod mondani hogy hogy vizsgál? Hagyományos módszerrel vagy van valami szerkentyűje? Engem egy sípoló izével vizsgáltak.Kép
Visszatérve Gyurkó doktornőre, ne értsétek félre nincs semmi bajom vele, de mivel nem születésüktől ő a dokinénik ezért nem olyan közvetlen a viszonyunk. És az is lehet hogy jogosan írt fel ab-t csak én nagyon gyógyszerellenes vagyok. Persze vannak szélsőséges helyzetek pl: tüszös mandula, vagy tüdőgyuszi amikor muszáj adni.

Ovi. Mi a Szt. Miklós útra járunk az ikrek a kiscsoportba a nagy a nagycsoportba.

Yabu
yabu
 
 


Sziasztok!
Nagy újság :-) Sikerült pár képet feltenni a babanetre. Itt vagyunk http://babanet.hu/album/main.php?album=284 :-)
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Mi a helyzet?? Úgy gondoljátok egy archiválás elég is volt...Kép...Kép

CsHajni! Ahaaa! Így már értem a bővítéseteket. Van valami fejlemény szocpol ügyben?
Az én férjem szoftver-fejlesztő. Ő nem illik bele a topik építőipari brigádba.
Ami a képek felrakását illeti, ügyi vagyKépKépKép és köszönjük szépen! Nagyon aranyosak a fiaidKépKépKép

Yabu! Dokinéni nem használ semmiféle szerkentyűt. Kikérdezéssel "vizsgál". Az első alkalom cirka egy órás, vagy még hosszabb. Persze megnézte alaposan pl. a lányom bőrét, meg hallgatózott, bekukucskált fülbe, szájba, de az időt a nagyon alapos, részletes kikérdezés vitte.

"az is lehet hogy jogosan írt fel ab-t csak én nagyon gyógyszerellenes vagyok."

Hááát... ha valóban csak vérvizsgálattal lehet megállapítani egy-egy betegségről, hogy baci, vagy vírus okozza, akkor azért ez elgondolkodtató... mindenesetre szerintem mindig kérdezz rá, hogy miért is szükséges az AB. Bár gyanítom olyan "neszesemmifogdmegjól" választ fogsz kapni.. de ne legyen igazam!

MVica! Örülök, hogy találkoztunk!Kép Nagycsaládosokról nem is beszéltünk...

Lányok, akit érdekel. Lesz újra játszóház, valahol a gimi környékén találtak új helyszínt!

Puszi és írjatok!
Kati

ui: láttátok a Megasztárban a földinketKép Szerintem nagyon jó volt! Kár, hogy nem jutott tovább.. Bár igaz, az egész mezőny nagyon jó volt, el is hiszem, hogy nehéz dolga volt a zsűrinek!
cskati
 
 


Szia Kati!
Kellesz nekünk, hogy kicsit felrázz minket. Ha nem jársz erre, mindenki hallgat Kép
Köszi a dícséretet. Kép
Szocpol ügyben annyi, hogy megint kezdhetjük előröl. Valahol elvesztették a térképmásolatot és a tulajdoni lapot. Megint Ráckeve és 6000 Ft. Kicsit kiábrándító. Nem is kicsit. Elb...szta a karácsonyunkat. Kép
Ja, a párom is szoftverfejlesztő szerűség. Azaz IBM-nek dolgozik. Hol fejleszt, hol elad.
Beszéltem Szilárd anyukájával. Megegyeztünk, hogy hétfőn, szerdán reggel mi visszük Szilárdot. Azt tudtad, hogy elköltöznek? Árulják a házat.
Hajni
cshajni
 
 


Hajni! SzocpolKépKépKépKép
Szilárd: tudtam, hogy árulják a házat, ebben is segítettem a magam módján, feltettem ide a netre pár helyre a hirdetésüket.
Hogyan viszitek Szilárdot? Érte mentek hozzájuk? És Olivia?
Kati
cskati
 
 


Szia Kati!
Köszi az együttérzést. Remélem azért jövő ilyenkorra lesz Bencének is saját szobája és persze nekünk nappalink. Kép
Te tetted fel nekik? Akkor megint egy lépéssel mögötted vagyok Kép Én megkérdeztem pár ismerőst akiről tudom, hogy kellene nekik ház. De eddig nem jött semmi.
A buszmegállóig megyünk értük. A Szigethalmi buszmegállóig. Tegnap sikerült megbeszélni velük. Kép Örülök neki. Jó segíteni másokon Kép veled miért nem találkozom sosem az oviban Kép
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Mi most übereljük egymást Szilárdékkal kapcsolatban??? KépKépKépKépKépKépKép
Nem tudom mért nem találkozunk az oviban. Lehet, hogy elmegyünk egymás mellett, nem?
Vagy lehet, hogy más időpontban járunk. Pl. mi eleve a hétfőt, és a pénteket kihagyjuk. Mindig hosszú hétvégézünk Kép Kedden, csütörtökön délelőtt angolom van, ilyenkor szeretem ha apa viszi Kittit, ha nekem kell, akkor iszonyú koránKép már 8-1/4 9-re be kell érnünk. Szerdán ha én viszem szerencsére nem kell sietnünk, de azért igyekszünk 9-ig odaérni. Tavaly még lazábbak voltunk, 9-kor indultunk itthonról. Az elhozatal pedig: kedden nincs semmi, így fél 4 körül érek az oviba, tulképp uzsi utánra, szerdán zeneovizunk fél 5-től, így ráérek 4-re az oviba érni, csütörtökön pedig tánc van, akkor csak 5-re megyek.
Szóval? Lehet, hogy időnként elmegyünk mellettetek???
Puszi
Kati
cskati
 
 


Szia Kati!
Biztos, hogy még csak nem is láttuk egymást Kép Mert mi egész héten megyünk, de nálunk szigorúbbak az ovónénik és 8 ra ott kell lenni. 90%-ban Feri viszi reggel Bencét, csak ritkán én. De akkor is 8 előtt ott vagyunk. Koránkelő család vagyunk. Kép Hétfő kiesik nálatok, kedden nekünk sincs semmi, de mi alapban 4 körül indulunk érte, szerda focinap ekkor 5,20-ra kell ott lenni, csütörtök semmi,azaz nálatok tánc, és a péntek megint kiesik nálatok. Szóval tuti nem is láttalak, max. a szüreten.
cshajni
 
 


Hajni! Nálunk is próbáltak szigorúak lenni az óvónénik, szülőin elhangzott, nagyon határozottan, hogy 8-ra érjünk be, de szülői után odamentem hozzájuk és megkérdeztem, hogy ezt most tényleg komolyan gondolják-eKépKép Meggyőztem őket, hogy nem is olyan fontos ez.. persze Kitti még csak kiscsoportos, és ugye fokoztatosan alkalmazkodunk, mire nagycsoportos lesz, már lehet, hogy nem fog gondot okozni beérni 8-raKép Azért ahogy látom, még kedden van esélyünk találkozni. Majd valamit összehozunk. Most rossz paszban vagyokKép Bár á-tól z-ig ki van takarítva a lakás (már nagyon ráfért), mégis pocsék a közérzetem. Köhögök, fáj a torkom, a derekam... legszívesebben hanyattdobnám magam és vegetálnék szépen csöndben.. dehát nem tehetem meg.

Többiek!!!! Hol vagytok????

Puszi, és jobb hangulatot mindenkinek, mint amilyen épp nekem van
Kati
cskati
 
 


Szia Kati!
Szerintem valami fránya vírus kószál, mert én napok óta köhögök és fáj minden tagom. Kép( Jelentem, azért ma már kezdek jobban lenni.
Te takarítottál???? Nekem is kéne, de mikor jut rá energiám? Most épp (jobb később mint soha) adventi naptárt próbálok összeütni (varrni), de MAtyi sehogy sem hagy. Remélem hamarosan hazaérnek a fiúk és akkor valaki leveszi rólam és végre varrhatok Kép
MEgyek, mert kivételesen csend van. Hátha...
HAjni
cshajni
 
 


Ja, a kedd az lehet, hogy jó. De én szinte soha nem érek oda fél 4-re Kép MAtyi álltalában akkor még alszik. Mi van, ha te mész Kittiért később? Vagy nektek így alakult a program?
cshajni
 
 


Sziasztok!

Nem akarom, hogy beduguljon a topikKép

Kismamákok hogy vagytok?
Yabu, és ti?

Hajni! Aha takarítottam, miért, baj? (ide most elpiruló fejecske illene)KépKépKépKép De nem ám egyedül, úgy már eszembe sem jut belekezdeni. Itt volt a volt férjem, és az apukám, ők tutujgatták a gyerekeket, mi pedig ketten a férjemmel szombat-vasárnap kívül-belül átnyaltuk a házat Kép
Kész lett az adventi naptár? Évek óta készülök csinálni én is. Na majd jövőre...
Viszont most időre volt adventi koszorúnk (ovinak hálaKép), csak abban nem jutottunk megegyezésre, hogy mikor is kell először meggyújtani. Én azt mondtam most vasárnap kell majd, a lányom pedig, hogy már az előzőn kellett volna. Ha ez kiderül vasárnapig, akkor majd legfeljebb már kettőt gyújtunk egyszerre. Jövőre talán már ez is klaffolni fog Kép

Megyek a milljó dolgomra
Kati
cskati
 
 


Szia Kati!
Kész lett az adventi naptár, de éppen csak... És nem is úgy, ahogy szerettem volna. Mi viszont nem mentünk koszorút csinálni. Bence sosem szeret ilyen kázműves órákon részt venni. Tavaly próbáltuk, de hát ami nem megy azt nem erőltetjük. Ja, mindig vissza kell számolni a hétvégéket. Úgy tudom, hogy ma kellett meggyújtani a 2. kat. Kép
Nekem is kéne már egy férj Kép Persze van, de folyton dolgozik. MOst is csak azért ülhettem ide, mert leült vacsizni. Mert ugye elromlott a másik gép amin napközben írhatok. És pont karácsony előtt Kép(
Na, megyek, mert készen vannak a vacsival
Sziasztok
HAjni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, köszi az érdeklődést. A gyerekek sajna bekaptak egy hányásos hasmenéses vírust a férjemmel együttKép úgyhogy éjszaka nem aludtam. Ma lett volna egy zh-m is azt is el kellett tolnom és tegnap hányás takarítás közben elcsúsztam, úgyhogy most iszonyatosan fájnak a térdeimKép.
Kati! Ez már a karácsonyi takarítás? Nekem is már el kéne kezdenem mert iszonyat hogy hogy fut a lakás, csak én a férjemet nem tudom befogni. Az a megállapodásunk (amit ő talált ki) hogy bennt a házban én takarítok, kinnt a kertben, pincében meg ő. Csak az a baj hogy ott nem kell kétnaponta, a házban meg igen Kép
Na megyek pátyolgatom kicsit a gyerekeket.
Sziasztok
Yabu
yabu
 
 


Sziasztok!

Yabu! De jó, hogy felbukkantál! Óóóó, hát a híreidnek viszont nem jók Kép Jobbulást!!!
Szerintem nekünk is van valami ilyen vírusunk. Bár még reménykedek, hogy nem erről van szó. Kitti hétfőn nem jár oviba, de ma megbeszéltük az óvónénikkel, hogy megy a télapózás miatt. Még ebédet is rendeltek neki külön (mi nem lemondjuk a hétfőket, péntekeket, hanem eleve nem is fizetjük ki, meg amúgy is a tej-tojásfehérje allergiája miatt külön kaját visznek neki).
Ember tervez.... reggel mikor vittem pisilni a lányt, hát egy kicsit büdi volt a wc-ben, mert valaki előtte nagydolgozott. Kittinek érzékeny az orra, de nagyon, mondtam neki ne vegyen az orrán levegőtKép, csak csurgassa gyorsan a pisit... hát csak elkezdett öklendezni, hányt isKép Azt hittem a büditől... öltöztettem, már kész volt, apja még szöszölt, ő meg állt a melegben kabátban, mondta, hogy mindjárt újra hányni fog... ahogy kilépett a teraszra rögtön sikerült is neki Kép úgyhogy lépett is visszaKép lefeküdt, gondoltam adok neki kekszet, hogy mégis legyen valami a gyomrában.. az is kijött belőle. Apja közben bement azért az oviba, elmondta a tényállást, de az óvónénik forszírozták, hogy legalább csak a mikizés erejéig vigyem be, csináltak neki külön csomagot amibe olyanokat tettek amit ehet ő is. Na innen egy rohanás, a kocsiba újabb rókamóka, ezt a rázkódásra, rohanásra fogtam... mondjuk azóta viszont ezügyben valóban semmi, sőt nagyon jókedve is van a lánynak. Télapózás megvolt, jó volt, mikor szálltunk be a kocsiba Kitti szomorúan megjegyezte, hogy úgy maradna. Ebédjét nem mondtam le, merthogy meglátjuk, hogy ez most csak valami tegnapi kajálás következménye, vagy most akkor mi van. Egy kis leves már lecsúszott ebédre.. viszont most volt egy kis hasmenéses kaki.. jajKép
Szóval elvagyunk mi isKép
Takarítás: hát, végülis rálehet fogni, hogy karácsonyi takarításKép Én ezt nem veszem olyan szigorúan azért. Most épp így jött ki, hogy most volt időnk megcsinálni. Volt már nem egy karácsonyunk, hogy nem pucoltunk ablakot előtte. És túléltükKépKép
Ez a kinti-benti munkamegosztás tök jóKép Télen lazára veheti a figurát a párod, főleg ha alig esik a hó, vagy délutánig elolvad, mint tavalyKépKépKép
Vajon a por is elolvad egy idő után???Kép

Hajni! Videóztam a mikizést az ovibanKép Biztos ott volt a fiad is valahol.. nem láttam, hol Kitti, hol Gergő volt a kezembe, előfordult, hogy bal kézzel kameráztamKépKépKép
Privit megkaptad?

Sziasztok
Kati
cskati
 
 


Sziasztok lányok!

Szomorú vagyok, hogy mindenki beteg Kép( Mi is Kép Kicsit köhög a család, kollektíve. De mi ez a hányáshoz képest. Jobbulást nektek Kép
Takarítás: Mi a második karácsonyt fogjuk túlélni ablakmosás nélkül. Se erőm, se időm, se segítségem nincs hozzá. Kép De nem létkérdés számomra, úgyhogy... max nem nézeki ki az ablakon. Úgyis olyan rossz idő van mostanában Kép(
Megyek, mert már megint veszekszik velem a férjem a gép miatt Kép
Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Hajni, jó hír: mi nem vagyunk betegek!?)
Csak én érzem magam beteg vízilónak, de ez már most így marad egy darabig, kigyógyulni ebből már csak a szülésnél fogokKép

Kati,
képzeld, a Bandi boltnál csináltak a lépcsőre rámpát a babakocsiknak!!!Kép Igaz, nem túl jó a mérete, de föl lehet rajta félkerekezni. Ebben az utcában csak úgy nyüzsögnek délelőtt a kismamák, de valaki csak észrevette őket végre!

Ugye, ennek örülsz?

A többieknek nincsenek személyre szóló jó híreim, legfeljebb annyi, hogy közeleg a karácsony. Ennek legyen szíves mindenki örülni.

Puszi: Vica
mvica
 
 


Szia Vica!
Végre egy kis mosolygás. Kép És persze végre valaki ír! Kép
Te hogy vagy? Minden rendben a pocaklakóval? Tényleg (lehet, hogy írtad már?) mi lesz?
Karácsony? És ennek örüljek? Sorolom: takarítás (nem!!!), díszítés, sütés, főzés, megint takarítás, és közben még legalább 20 ajándékot venni mindenkinek. Kép Nem szeretem csak karácsony másnapját. Addigra már van napi kb. fél óra pihim Kép De akkor már örülhetek a gyerekekkel együtt Kép) És az jó!
Szia
Hajni
cshajni
 
 


Ja, Kati!
A hétvégén megint 3x keresték Raffai doktornőt. Isten bizony megtanulom ezt a homeopátiás valamit és átveszem a betegeit. Nem is kéne hírdetnem magam, csak ha őt hívják lecsapni rájuk. Kép)
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Vica! Jaj, de jó, hogy jöttélKép Meg, hogy beteg vizilósságodonKép kívül minden rendben nálatokKép
Mi az a Bandi bolt???? Egyébként valóban nagyon örülök a rámpának KépKépKépKép
De lesz ez még jobb is!!!! Januártól belevetjük magunkat a munkába, és mégnézzük mit is tehetünk, hogy több ilyen pozitív változás történjen Miklóson!
Most idén már pihi van, meg ünneplésKép

Hajni! Mi egy ideje 23-án tartjuk a szentestét (hosszú történetKép), és így nekünk 24-én már másnap van, és abszolút pihi.. még mindig mondom: nyugiiii, majdcsak lesz valahogy. Olyan még sosem volt, hogy nem volt sehogy Kép (Ez most bíztatás akar lenni, ha nem lenne túl feltűnő!Kép)
Homeopátiát kitanulni nem rossz ötlet, csak gáz, hogy az ügyfélkor előbb van meg Kép Egyébként az Evey pl. jár valami homeos tanfolyásra.. szóval tényleg szuper ötled van!!!! Kép

Kati
cskati
 
 


Kati!
Tényleg jár Evey ilyen tanfolyamra? NAhát! PEdig én most viccnek szántam, de lehet, hogy nem fogok viccelni Kép Á! Nem hiszem, hogy lenne rá keretünk, de jó eljátszani a gondolattal Kép Egyébként köszi a bíztatást. Azóta én is meggyőztem (?) magam arról, hogy semmi pánik Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok, meg eddig internetünk sem volt. Remélem, vagytok még, mert látom, az utolsó hozzászólás lassan egy hónapos.
Én még kezdő kismama vagyok, egy öt hónapos kisfiam van.
Lakos Piroska doktornőről tudtok valamit? Orvost keresünk, és őt ajánlotta valaki.
Egyébként BÚÉK mindenkinek!!

Minerva
minerva
 
 


Szia Minerva!
Üdvözöllek itt! Kép
Kicsit "ünneplős" volt a hónap, gondolom ezért nem járt erre senki. De majd biztos ide-ide jönnek.
Nem ismerem a doktornőt. Ti merre laktok? Mi az Oázis mellett. És itt van egy nagyon aranyos gyerekorvosnő. Már ha nem háziorvost keresel. Ha érdekel írj!
Szia
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Mi a két hévmegálló közötti sorházas részen lakunk. Másfél éve költöztünk ide Budapestről.
Háziorvost keresek, de a Raffay Éváról is hallottam már, ha őrá gondoltál. Őt is ajánlotta valaki, csak neki nincs praxisa.
Szia
minerva
 
 


Szia Minerva!
Na, nekem nagyon unszimpatikus a Raffai doktornő! Pedig nem si ismerem. De valamiért az én telefonomon keresi őt mindenki. Már fel sem veszem, ha csörög. Lehet, hogy le is mondom, csak az a baj, hogy szeretem, ha van vonalas is. Én nem rá gondoltam. De neked az én orvosaim messze lennének. A Tököly út vége felé van egy rendelő, ahol férj és feleség dolgoznak. A férj háziorvos, allergológus, a feleség gyerekorvos. De neked tényleg messze vannak. Nem is tudom, hol vannak arrafelé sorházak. Én is másfél éve költöztem Miklósra. Szóval vak vezet világtalant. Kép
cshajni
 
 


Sziasztok!
Nagyon megörültem amikor rátaláltam erre a társalgóra. Én kb 3 éve lakom Miklóson. December óta nem dolgozom. Február végére várom az első babámat.
Nagyon kevés embert ismerek itt a városban.

Üdv Mindenkinek Zsó
gezso
 
 


Szia Zsó!
Akkor te már majdnem benszülött vagy hozzám képest. Mi másfél éve élünk itt. És mi sem ismerünk túl sok embert Miklóson. Azelőtt Pomáziak voltunk, tehát a világ másik fele. Tudod már, hogy ki van a pocakban? Merre laktok?
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
A férjem ő miklósi születésű. A vezeték nevünk Gere. Gondolom már azt hallottad, hogy itt Miklóson rengeteg Gere nevű ember él:-)) Én Miskolcon nőttem fel és főiskolás koromban jöttünk fel Budára a szüleimmel.
A pocakomban szinte 99%-ban egy kisfiú mocorog nagyon aktívan:-))
Mi a város elején lakunk Wesselényi utca környéke.
Remélem ha meglesz a Babuci akkor séta közben sikerül majd néhány emberrel megismerkedni. Sajnos már volt néhány negatív tapasztalatom a miklósiak hozzáállásával az idegenekkel szemben, de sok kedves emberrel is találkoztam mióta itthon vagyok.
Ti merre laktok?
Üdv Zsó
gezso
 
 


Szia Zsó!
Én majdnem a Wesselényi utcában landoltam 2 éve. Sajnos nem jött össze, ezért most a Dobó utcában lakom! Azért visszasírom a Wesselényi utcát Kép De ez van! Persze, hogy hallottam a Gerékről. Hiszen van Gere pékség( nagyon finom kenyeret sütnek) és itt az utcánkban van Gere ABC is Kép
Fiú? Nekem is 2 fiam van. Mi lesz a neve? Hol fogsz szülni?
Minerva!
Sikerült orvost találni?
Kati! Yabu! Tüni! Vica! Kihagytam valakit? Olyan régen nem írtok Kép Megyvagytok?
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!

Köszönöm a kérdést, sikerült. A Szigetszentmiklós honlapnak van egy fóruma, ott is érdeklődtem, és ott ajánlotta valaki Lakos Piroskát. Voltunk nála, pont őt kerestük! Kedves, mosolygós, úgy viselkedik a babákkal, mintha mindegyik az övé volna, alaposnak tűnt, és ha muszáj, akkor homeopátiás szert ír fel. Szóval, meg vagyok vele elégedve!!

Szia Zsó!

Én is új vagyok itt a topikban is, meg a városban is, mi is másfél éve költöztünk ide, a kisfiam most 5 hónapos.

Sziasztok:
Minerva
minerva
 
 


Szia Minerva!
Én is járok a Miklósi honlapra. Bár jobban tenném ha nem. Mert amilyen hangnem uralkodik ott most Kép
Örülök, hogy bevált nektek a doktornő. Kép
Hajni
cshajni
 
 


SziasztokKép

Csak villámban, mert nem békén Gergő. Szóval jan. 12-én 13:50 megszületett Kincső 3100 gr-al és 57 cm-el. Igazi kis haspók, rengeteget szopizik (főleg éjszakaKép), és nagyon kis tündérKép

Újaknak üdv itt. Nekem egy ideig bizti nem lesz sok időm errefelé járniKép



Pusssssz
Tüni

Kép
tüni
 
 


Szia Hajni!

Én a Szent István kórházban fogok szülni, és ha nem változtatunk :-)) akkor Barnabás lesz a neve.
A te fiaidat hogy hívják???
Én most nem tudom, hogy hol van pontosan a Dobó utca, de majd megkérdezem a páromat, ő biztosan tudja.
Gyermekorvos témához én annyi tudok hozzászólni, hogy mi is a Dr. Lakos Piroskához akarunk majd járni. A sógornőm is hozzájár, valamint a védőnőm is őt ajánlotta. Nekem is nagyon szimpatikus, hogy nem rögtön antibiotikummal akarja kezelni a babákat.

Szia Minerva!

Te merre felé laksz? Hogy hívják a kisfiad?

Bocs, ez egy kicsit szűkszavúra sikerült:-)))
Üdv:
Zsó
gezso
 
 


Szia Tüni!
GRATULÁLOK! Gyönyörű nagy lányod van Kép Ha tudsz és van időd írj magatokról.
Zso!
A nagyot Bencének hívják, ő 1998.05.04-én született. A kicsit Matyinak és ő március 7-én lesz 1 éves. A Dobó utca az Oázis mellett van. Ezen jár a busz is. A férjed biztos tudni fogja.
Én is szűkszavú vagyok, mert most hogy végre csend lett, mennék vacsizni Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy újra van itt egy kis mozgásKép
Megvagyok én is, csak kissé mindig elhavazva...

Tüni! Gyönyörű a kislányod!Kép Gratulálok! Azért ha van egy kis időd, gyere mesélj, hogy volt, smint volt a nagy eseményKép
Gondolom nem vígasztal, hogy az én másfél éves Gergőm is rengeteget szopizik.. főleg éjszaka KépKép Azért remélem az érettségije előtti éjszakáján már nem így lesz...

Minerva! Üdv itt! Melyik két hévmegálló között laktok? Szszmiklós, József A. telep között? A hév sín melyik oldalán? Mondjuk a dunai oldalon nem emlékszem sorházas részre, de a másik oldalon is csak egy házra tudok gondolni, de az asszem ikerház, vagy 3 lakásos sorház? Vagy lehet, hogy Gyártelep és József A telep között laktok? Homályosíts fel légyszi Kép

Zsó! Neked is üdv! Én sem ismerek túl sok embert itt, de azért egyre többet Kép Tyűha, már nagyon a végét járjátok Kép Én azt hittem az összes Gere egy tőről fakad Kép Nem így van?

No megyek, ki tudja mikor, de majd jövök, addig is írjatok, írjatok!
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

A Gyári út és a Szilágyi Lajos utca találkozásánál van egy csomó sorház (Alkotás utca), ott lakunk.
A kisfiamat Somának hívják.
Sziasztok:

Ági (Minerva)
minerva
 
 


Az előbb feltöltöttem egy képet is Somababáról, de eltűnt! Kép((
minerva
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: