Új privát üzeneted érkezett!

Heni!

Egyszerűen gyönyörű!!!!!
eszikati
 
 


Sziasztok!

Heni!

Tündéri a picur.

Kati!

Jól láttam, hogy Istvánnak is sárga az orra? Biztosan ő is sok sárgarépát eszik. Olyan édesek így. Kép

Nálunk nagyszerűen telnek az ünnepek, Marcikám ma 1 éves. Hihetetlen gyorsan eltelt az idő. Most éppen alszik, várjuk a családot egy kis tortázásra.

Üdv mindnekinek.

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Sziasztok!
Heni!Nagyon tündéri ez a kislegény.Már úgy babáznák én is,de még hol van június eleje.

Marcinak Boldog Szülinapot!

Az ünnepek jól teltek.Noémi nagyon felpörgött ezalatt a pár nap alatt.Délután alig akart elaludni.Utána bezzeg 2-3 órát is aludt,annyira elfáradt a nyűzsgésben.A karácsonyfán a díszek nagyon tetszettek neki,de nem vett le egyet sem.A szaloncukor nem ízlett neki,közölte,hogy nem jó.
Én jól vagyok.25-e óta érzem,hogy a kis pocaklakó mocorog.Egyenlőre még csak "hullámzást"produkál,de ez azt jelzi,hogy jól van.Január elején megyek majd Uh-ra.

Többi kismamával mi újság?
Többieknek,hogy teltek az ünnepek?

Móni
kreony
 
 

 
 

Sziasztok!

Marci baba Nagyon Boldog Szülinapot utólag is.

Heni nagyon édes a kisfiad!

Nálunk az ünnepek egész jól teltek. Bezzeg most szilveszterre lehet kidőlünk. Férjem már totál takony, Dani is trüsszög, és hát lehet én sem úszom meg :(

Lindi

Kép
Dani bealudt karácsonykor
lindika
 
 


Sziasztok!

szeretnék boldog új esztendőt kívánni mindenkinek!

Lindi, Dani nagyon édes ezen a képen (is) annyira aranyosak amikor Így "beájulnak".

Heni, Zorin tényleg gyönyör! Tegnap voltunk babanézőben egy ismerősnél ott 6 hetes lesz a kislány, olyan fura volt megfogni, mintha ezer éve lett volna hogy István ilyen picuri volt, pedig még "csak" egy éves lesz!

Kriszta, Marcinak utólag is sok boldog szülinapot! igen előfordul hogy sárga az orra pesig most nem is kap olyan sok béta karotint :-)))

Móni, örülök hogy mocorog a csöppség és hogy jól vagytok.

Mindenkinek minden jót, Lindi jobbulást nektek!

Puszi
Kati
eszikati
 
 


sziasztok,

Heni, gratulálok Zorinhoz! Gyönyörű baba! Jól vagy? Hogy ment a császár?

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Hortenzia
hortenzia
 
 


Kép csillagszórónézés

itt egy kép rólunk,
Heni, közben visszalapoztam és elolvastam. Mégegyszer gratulálok, hősnő!

Hortenzia
hortenzia
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Noémi ma szánkozott először és nagyon élvezte.Készült kép is csak sajnos túl nagy a mérete és nem tudom feltölteni.
kreony
 
 


Mindekinek nagyon boldog új évet kívánunk!

Még tartzom néhány válasszal.
A Zorin szerb név és hajnalt jelent. Most a fél rokonság legfőbb gondja, hogy nem lehet becézni. Pedig nekem pont az volt a célom, hogy ne lehessen. Néha olyan idétlen beceneveket találnak ki, hogy az hajmeresztő. Bízom benne, hogy az én törpikém megmenekül ettől. Nem olyan hosszú név, nem értem miért nem lehet kimondani.

Tejcsi egyenlőre van, remélem így is marad. Eszik is rendesen, lassan beállunk a 3 óránkénti evésre. Éjjel kétszer kelek hozzá, de aránylag gyorsan visszaalszik. Én is kezdem megszokni az éjszakázást. Délután kicsit nyűgösebb, akkor van, hogy két evés közt csak forgolódik, nem alszik.

A fürdés és a pelenkázás egyenlőre ordítva megy csak. Tehát vetkőzni nem szeret.

Várjuk, hogy elmúljon a csuklós korszak, mert néha attól nem tud aludni. Azt mondták, majd kinövi.

Mára ennyi. Puszi mindenkinek

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Heni!

A Zorint tényleg elég nehéz becézni, de majd ő kitalál magára valami becenevet. Dani most éppen Danka-Blanka :)

A csuklással nem akarlak elkeseríteni, de olyan nagyon hamar nem növi ki, ha nagyon idegesít egy pici citromlevet adj neki kanállal, nem lesz tőle semmi baja.

Nekünk az év vége mozgalmasan zárult, tegnap beöntésre vittük Danit. Mondanom sem kell, nagyon sírt. Még mindig göthösek vagyunk, úgyhogy szuper lesz a buli ma este.

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk!!!

Lindi

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!


A Karácsony szuper jól telt. Adél tele van élményekkel és mindenkinek mesék. Mit kapott, hogy az Angyalka hozta a fát és alá a sok ajándékot. Énekel a karásonyfa előtt... soroljam?
Ilyen szép akrácsonyunk talán még sohasem volt.

Zorin gyönyörű baba. Nem is kel sokszor. Adél is max 2x ébredt éjszakánként. Ügyesek vagytok. A csuklás pedig csak téged zavar hidd el. Pici vizet itass vele pohárból (hidd el tud inni (kávés)pohárból már) vagy cumisüvegből.
Mi is azért választottuk az Adél nevet, hogy ne lehessen becézni. Max. Lédus(Léda).


Ez a Dani nem semmi. Megint nem akar kakilni? :cry:
Jobbulást!

Kép
Kép A hőn áhított fürdetős baba

Kép közös olvasás

Kép kis karácsony, nagy karácsony


Puszi Mindenkinek!

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánunk mindnekinek!

Kriszta és Marcika

Kép
sziki
 
 


SZiasztok!

Először is Boldog Új Évet mindenkinek!!!!

Heni GRATULÁLOK a Fiatokhoz, nagyon szép, annyira édes a képeken! Ügyes voltál!!!

Nagyon szépek a gyerkőcök képeken, még próbálok ismerkedni mindenkivel.

Lindi Szegény Dani :( :( jujj nem hangzik túl jól! :(
Mielőbbi jobbulást!!!
Szerinted lesz a hétvégén uszi?
Király a kombályn :lol:

Kriszta Marcinak Boldog születésnapot kívánok!!!!
Nagyon édes a fenti képen!!

Edit Látszik Adélnak a pici szemén az öröm! Elhiszem, hogy tele van élménnyel!

Az én Fiam leginkább az égőknek örült. Az ajándékokért nem volt úgy oda. Még pici hozzá.

Lányok lehetne egy kérdésem?
Hogy lehet a doktornőhöz magánrendelésre eljutni?
Szeretnék elmenni rákszűrésre.

Ő Botond: Kép

Kép

Kép

Szép estét: Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


B.ú.é.k!

Beuka, a doktornőnek nincs magánrendelése. Legalábbis nem tudok róla, pedig már egy éve hozzá járok. De minden péntek délelőtt ő van a szakrendelésen 9-11-ig.

Ma végre kimozdultunk egy kicsit. Babakocsival mentünk tanácsadásra, szerencsére minden rendben. Hízott fél kilót.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!
Búék mindenkinek!

Kinek,hogy telt a szilveszter?
Noémi éjfélig fent volt velünk,majd ő is koccintott a "pezsgővel",és csak utána ment aludni.Egésznap a bulit várta,délután is alig akart aludni.Készültek képek,de a legkisebb felbontásut sem tudom feltölteni sajnos.
Heni:Zorin hogy viselkedett?
Lindi:Dani jobban van már?Szegény biztos rossz neki.
Puszi mindenkinek!
Móni
kreony
 
 


sziasztok,

újra felteszem a kérdést, mert látom, vannak újak is: lakik valaki Újtelken vagy a környékén? Nyáron költözünk, és érdekelne minden és mindenki.

üdv. Hortenzia (ha a név riasztó, és azért nem kapok soha választ, megnyugtathatok mindenkit, hogy nem ez az igazi nekev, csak a Szilvi minden változata foglalt volt, és már egy órája próbáltam regisztrálni, amikor idegességben ez a virágnév jutott az eszembe... )
hortenzia
 
 


Sziasztok!

Szilvi:Mi Bátyán lakunk.Honnan költöztök ide?
Kép Kép
Mégis sikerült pár képet feltöltenem.Ezek szilveszter éjjel készültek.
Móni

Ui:Majd még megpróbálok felrakni pár képet.
kreony
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok az aggódást. Dani kakiproblémája nálunk már egy éve tart. Hol jobb, hol rosszabb. Most éppen sikerült taknyosnak is lennie. Sajnos nem hiszem, hogy szombatra meggyógyulna, pedig mennénk babaúszásra. Szóval Bea lesz úszás, ma kaptam emailt a csajtól. Szombaton 1/2 9-kor kezdődik.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula, egyik gyerkőc szebb mint a másik :-) Mostanában inkább csak olvasgatok valahogy nincs hangulatom írni :-( Anyu ma ment haza azt hiszem most pár nap nagyon nehéz lesz, neki és nekünk is, ránk szakad az egyedüllét, de nekem it van István így miatta nem hagyhatom el magam, anyu at mondta hogy sokat fog varrni Istvánkának, csodálatos foltvarrós dolgokat készít!

Lindi remélem Dani jobban lesz, mi nem megyünk most babaúszásra mert szerintem visszajött a fülgyulladása picurkának, megpróbálok a héten elmenni vele a fülészetre, ja és az 1 éves vérvételre is menni kellenne.

Ma voltak itt a barátnőmék mentek haza Pestre és úközben bejöttek, akisfian most lesz öt hónapos és már majdnem 8 kg!!! Tortál ledöbbentem :-) István olyan kis vékonyka és egymás mellett majdnem egyformák voltak, illetve Bence sokkal ducibb mert a hosszúság még nincs meg a súlyhoz, olyan vicces volt így látni, egyébként gyönyör baba :-) Kép Ezt csak apa élvezi...

Puszi
Kati
eszikati
 
 


sziasztok,

Móni, Szigetmonostorról költözünk, a Szentendrei-szigetről. Csendre és nyugalomra vágyunk, nem úgy Zakariás, aki alig várja, hogy újabb gyerekeket ismerjen meg. Itt zenebölcsibe járunk, meg sokat sétálni, játszóterezni, per pillanat meg szánkózni. Z. nehezen szokta meg a havat, nem tudom, más gyerkőccel is így volt-e, de ő egy hétig nem is mert rálépni, aztán meg vinnyogott, ha havas lett a keze, mert persze kesztyűt sem hajlandó venni. De most már élvezettel lapátolja a havat, legtöbbször a kutya hátára, mert nincs is annál vicccesebb.
Ahgy olvasom, főleg babaúszásra jártok, mi azt kihagytuk, bár Z. egász nyáron a Dunában négykézlábazott. Hálistennek itt még szép tiszta (relative, persze).
Noémi mi finomat iszik abból a szép pohárból?

Lindi: próbáltál Dani kakijára homeopátiás szereket? Van, akinél beválik, ha kipróbálnád, szívesen megírom, miket, de tudok jaánlani homeopátiás orvost is. Zakariást most kúráltam ki egy elhúzódó takonyból.

Szilvi
hortenzia
 
 


sziasztok!

mennyi gyönyörű gyerkőc... :)

Heni: gratula a picurhoz, igazán szép baba...

közületek szedett valaki magzatvédő vitamint, folsavat, egyebet?
harmony001
 
 


Sziasztok, Heni elfelejetettem de István is nagyon csuklós volt, de a citromlé nálunk is bevált, egy kiskanálból egy két csepp és máris elmúlik, nekem már a pocakban is minden nap csuklott a gyerek :-)))

Harmony, én elevitet szedtem kb az ötödik hónapig, de azt is csak 2 naponta egyet, mert nyár volt és rengeteg gyümit, zöldséget ettem, és szerintem azzal bevittem elég vitamint, az utolsó két hónapban pedig a béresnek van egy vaskészítménye, amiben van vas, folsav, és még valami ezt még a szülés után is szedtem a vérveszteség miatt, és a szoptatás alatt is szedtem elevitet, kb 4 hónapig, bár nekem vas szagú lett tőle a tejci :-( ezt akkor tapasztaltam amikor a fagyasztottat próbáltam agyereknek adni, sajna nem is ette meg :-(

A barátnőm gravidát szeredett azt hiszem a béres vitaminja. Nekem a pesti dokim azt javasolta hogy óvatosan bánjak velük, főle nyáron mert akkor ha változatosan táplálkozol akkor nem nagyon van rá szükség, szerintem is télen talán fontosabb.

Tényleg Lindi, ez engem is érdekelne, hogy próbáltál-e, sajnálom hogy kalocsán nem tudok homeopátiás orvost, mert Miskolcon van, és olyan gyógysertát is ahol szívesen segítenek, és a fogzásra is kaptam onnan valamit csak mér a nevée nem emlékszem, még nyáron amikor az első fogacskákkal szenvedtünk.

na megyek mert picurka elszundizott gyorsan rendet rakok a konyhában :-)

Üdv
Kati

Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

Szilvi:Noémi szőlőlevet iszika pohárból.Ő neki nagyon tetszik a hó,de ő sem szereti a kesztyűt.Addig üvölt amíg le nem vetem róla.Nálunk is a szegény kutya van dobálva hóval.Mi nem járunk úszásra,mert szerintem Noémi fél a nagy víztől,pedig sose volt vele rossz élménye.Nyáron se akart be jönni velünk a Dunába.Még úgy sem,hogy kis csónakba húztuk.Így csak homokoztunk a parton.

Harmony001:Én a Centrum Maternát szedem,de csak minden másnap,mert különben rosszul vagyok tőle.Ebben is van minden.Elég sok gyümölcsöt eszem így én úgy gondolom,hogy ez elég.

Kati:A férjed Kalocsai?Olyan ismerős,biztos láttam már valahol.
Kép Szánkozom!
Itt kivételesen eltűrte a kesztyűt.

Üdv:
Móni
kreony
 
 


Szilvi!

Homeos szert még nem próbáltam, úgyhogy írd meg nyugodtan, ha lehet kapni kipróbálnánk. Eddig csak természetgyógyásznál voltunk, de amit kapott cseppeket sajna nem használtak. Próbáljuk a parafin olajat is, egy darabig jó volt, de megint nem jó.

Kati!

Jövő héten ha vége lesz a vizsgáimnak (persze ha sikerülnek) akkor ha nem leszünk betegek, lehet egyik hétvégén meglátogatunk, ha nektek is jó.

Edit!

Adél nagyon ari a képeken. Ja most eszembe jut leírom, hátha elfelejtem ha telefonon beszélünk, hogy sajnos a kúpot Pesten se lehet beszerezni, az az egy adalékanyag nincs bent az országban. Úgyhogy feladtam a reményt.

Mindenkinek szép hétvégét, nekem meg szorítsatok holnap vizsgázok, remélem az utolsó elötti lesz!

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Lindi DRUKK a viszgához!!!!
Kösz az infót úszás ügyebn, nem megyünk, sajnos Botond beteg lett. Majd talán jövő héten.

Heni A védőnőnk mondta, hogy van magánrendelése azért gondoltam, de akkor nyilván nem jól tudta. Köszi a választ.

Móni Nagyon aranyos Noémi, ahogy issza a pezsgőt.
Én az éjfélt a kisfiammal töltöttem, aki épp éjfél előtt sírt fel, és nem volt hajlandó megnyugodni, csak cicin. Úgyhoyg apával csak utána jött a koccintás.

Szilvi nyáron gyakran átmegyünk Újteleken ,de sokat nem tudok róla. Gondolom elég csendes, közel van Szelid (oda lehet ,majd nyáron járni fürdeni), játszótere van, d ebölcsi az gondolom csak Kalocsán.
Hogy hogy épp oda költöztök?

Kati NAgyon jó a kép a két fiuról.

Harmony Én Elevitet szedtem (szedek). MIelőtt teherbe estem, pár hónapig pedig folsavat.

Üdv :Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Hello mindenkinek!

Én is Elevitet szedtem -de a doktornő azt mondta nyáron ne szedjem, így abbahagytam-, azt hiszem most majd folytatom, maradt még a dobozban.

Bea, a doktornőnek úgy van "magánrendelése", hogy mikor ő az ügyeletes, akkor behívja a betegeit az osztályra -többnyire a kismamákat. De ott is csak vizitdíjas papírokkal láttam szaladgálni embereket, úgyhogy nem fizetős az sem. Ki kell tudni, mikor ügyel és akkor megpróbálod felkeresni. Elküldeni nem fog, az tuti.

Nagyon jók ezek a havas képek, a következő télen már mi is szánkózhatunk, remélem akkor is lesz ilyen szép hó hozzá. A dédi már most is vinné. :) Addig mi maradunk a jól kibélelt babakocsinál, ma is sétáltunk jó fél órát. Mindkettőnknek jól esett a friss levegő. De annyi elég is volt a hidegből.

Kérdeznék, hátha valaki tud segíteni. Milyen teát szoktak adni az ilyen pici babáknak. Azt tudom, hogy a kórházban is kaptak, de sajnos nem kérdeztem meg milyet. Néha csak egy-két kortyot szopik a törpi, ilyenkor tuti, hogy csak szomjas. Főznék neki, de dm-ben csak nagyobb gyerekeknek való teát találtunk.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Én is Elevit-et szedtem. Nem végig, csak 7 hónapig.
Vigyázz vele, ne hogy óriás bébi legyen.

Tea: én semmi féle teát nem adtam. Adél szopizott 14 hónapos koráig. A védőnő szerint (+gyerekorvos) az anyatej teljesen fedezi az evés ill ivásszükségletet. (már ha van elég)
Ásványvíz!!!
Ha pedig már lehet gyümölcslé (gyümölcscentrifugával)(alma, őszi...)


Adél nagyon várja már az ovit. Mostanában ez a téma foglalkoztatja.
"Ott is lesz szivecskés ágyam?" (A bölcsiben minden gyereknek olyan mintás az ágyneműje, mint ami a jele)

Na megyek vasalni. Alszik Adél, ezt ki kell használni...
Jó hétvégét mindenkinek!!!


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Ja eszembe jutott. A Tescoban szoktunk venni Lipton gyerekteát. Macikák vannak rajta. Gyümölcs ízű, vagy főzz neki kamilla teát.

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Én is Elevitet szedtem végig. Nekem a dokim, és a védőnéni is javasolta. Igaz, csak akkor kezdtem, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. A fiam 3 és fél kiló lett, és összesen 12 kilót híztam, ami teljesen ideális. Szóval nálunk nem lett sem a baba, sem a mama óriás.

Tea: nálunk nem volt tejcsi, így a tápszer mellé pótolni kellett a folyadékot. Mecsek teát vettem a gyógyszertárban, azt újszülöttkortól lehet adni. Kb. 3 hónapos korban átálltunk a sima forralt vízre. Azóta is csak azt adok Marcinak.

Marcikám az új évet már két lábon kezdte. Még bukdácsolva, de jár. Izgalmas, új élmény mindenkinek. A törpe kicsit szeleburdi, így még folyton a nyomában kell lenni. Kár, hogy a hó miatt nem tudunk kint sétálni.

Üdv mindenkinek

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Lindi,

én a Graphites 9 vagy 15 CH bogyót javaslom (2x5 golyócska, kevés vízben fel lehet oldani gyerekeknek), vagy ha nem jön be, akkor még az Aloét 9 CH (1-4x5 golyócska). Pár nap alatt, de akár rögtön is, hatnia kell. A helyedben beszélnék egy étrendtanácsadóval is, meg gyanítom a gyerekorvosnak is vannak tippjei, mi lehet a probléma gyökere és mi a megoldás, mert oka kell, hogy legyen, ha nem egyszeri az eset. Stressz is okozhatja (fejlődési ugrás, szeparációs probléma, szobatisztaság kezdete, beszéd kezdete, kistesó érkezése, költözés... stb.stb.). Majd szólj, mi lett.

Heni, én sem teáztattam, amíg szopizott, de miért gondolod, hogy szomjas? Nyáron, nagy melegben Zakariás is félóránként megszomjazott, és akkor kapott is ásványvizet, de akár meg is szoptatthattam volna, csak én tartottam a kb. 3 órát. Nincs túl meleg a lakásban? Akkor tényleg megszomjazhat. Ha igény szerint szoptatod, akkor pár korty tej néha elég is neki. lehet, hogy pont azért iszik csak pár kortyot, mert szomjas volt. De persze ez csak találgatás, Te tudod/érzed a legjobban, hogy mi kell neki. A tej illata is befolyásolhatja a szopikedvet, hiszen ha újat eszel, annak az íz- és illatanyaga bekerül a tejbe. CSomó oka lehet, hogy miért csak pár korty. De ha nem mutatja a kiszáradás jeleit, és jól gyarapodik, biztos elég neki a tejed. Egyébként meg arra számíts, hogy 6. hét körül van egy fejlődési urgás, és lehet, hogy többet vagy gyakrabban szopizik majd, átállítja magát, ez pár nap alatt ált. lezajlik, nálunk egy hétig tartott, Z. sokkal gyakrabban akart enni.
Amúgy folyadékpótlásnak én ásványvizet és néha gyenge kamillát adtam, a kamillával viszont azért kell vigyázni, mert bár tökjó hatású (nyugtat, gyulladásgátló), de szárít is.
A gyümölcslével viszont mindenképpen várnék 4-6 hónapos koráig, mert bánthatja a pociját a rost.

Na jó, abbahagyom az okoskodást, de remélem, segítettem. Tényleg nehéz ilyen kérdésekben dönteni, főleg az elején.

Bea, azért pont Újtelekre költözünk, mert ott találtuk meg az álomházat (imádjuk a régi parasztházakat), és mert ott van a Szelídi-tó is. Nyugis falunak látszik, de Kalocsa is elérhető közelségben van, szóval ideális gyereknevelésre.

üdv.
Szilvi
hortenzia
 
 


Sziasztok!

Heni Én is csak azt tudom mondani, hogy az anyatej a szomját is oltja, de valóban Te látod. Van egyébként a Humana bébivíz, amit már újszülött kortól lehet adni. Teát és sosem adtam.
Köszi az infót a dokinőről!

Edit Megkérdezhetem, hogy miért maradt abba a szopi amikor Adél 14 hónapos volt? (Botond még mindig szopizik, egyrész örülök is neki, de jobb lenne, ha már kevesebbet szopizna, még napi 4-5 alkalom, és éjjel is).
Az tök jó, hogy a Lányod várja az ovit! Mikor kezdi?

Kriszta Gratulálok a járáshoz!!!
Az én Fiam is nemrégóta jár, és annyira édesek szerintem ilyenkor, ahogy totyognak! Nekem ez az időszak tetszik a legjobban!

Szilvi így már éthető, hoyg miért ide jöttök. Mikor költöztök?

Én végig szedtem az elevitet a terhességem alatt és 2870 grammal született a kisfiam (igaz nálam bekavarhatott a diéta a cukor miatt) én pedig csak 9 kilót szedtem fel.

szép napot!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Szilvi!

Köszi a tanácsokat, az egyik homaós bogyót már megnéztem a neten és meg is rendeltem, szerintem a Graphites volt, de a papírt is odaadtam, nem tudom pontosan. Az a baj, hogy keveset iszik Dani és nagyon kevés féle kaját eszik meg és pont azokat nem, amik kellenének, főzelék stb. Gyümölcsöt, zöldséget eszik, de ilyenkor azt is kevesebbet csak max narancsot, meg aszalt gyümölcsöt. Itt sajnos nem sok tanácsot kapok, a doktornő csak kedvesen mosolyog, és magyarázza Daninak kakilni kell, de a gutalaxon, levolackon, glicerines kúpon kívül nem ajánl semmit. Ezeket én meg csak végszükség esetében adom neki.


Elevitet én nem szedtem mégis 3,7kg lett Dani :) , a teáztatást viszont én sem ajánlom, mert nekünk muszáj volt édeskömyény teát itatni vele a hasfájás miatt, és ezért nem issza meg a mai napig sem a vizet.

Lindi
lindika
 
 


Lindi,
van egy tippem, esetleg próbáld ki, Z-t mindig meghajtja: Szilvás Fruttapura (Száz százalékos gyümölcspüré, édes, finom). DM-ben lehet kapni (biztos van máshol is, de ott tuti). Asszem Szilvás-almás kombinációban kapható, van benne persze más is, mint szilva, de akkor is elég hajtós. Meg a sárgabarackos is. Ugyanígy a szilvalekvárral megkent bármi is segíthet. Nem könnyű, tudom, Z. pl. nyers zöldégeket nem hajlandó enni, gyümölcsből is csak a banánt és az almát, de a Fruttapurát még sosem utasította vissza. Esetleg próbáld megvonni a cukrot Danitól, a szőlőcukor például gyorsabban lebomlik (ugyanígy a fruktóz is, mert gyümölcscukor az is), nem fogja meg a kakit. Az aszalt gyümölcs meg pont megköti a vizet (terheseknek például kiváló éjszakai pisilésgátló). Persze kérdés, hogy a székrekedés egyáltalán az étrenddel van-e összefüggésben. Kivizsgálták már? Elvileg egy hasi ultrahang kérhető bármikor, ha a dokinőnek nem jutna eszébe...

Bea, július elején biztosan költözünk, de remélem, már június végén. Bátya merre van? Mindjárt megnézem térképen... most sűrűn tanulmányozom :)

Szilvi
hortenzia
 
 


Sziasztok!
jó sokat írtatok a hétvégén.

Heni:Noéminek én csak akkor adtam kamillateát amikor csuklott.Amúgy ő is csak szopott.Nyáron volt,hogy óránként.

Kriszta:gratulálok,hogy elindult a legény.

Lindi:Noémi is válogatós.nekünk nincs gond a kakival.Őt a főtt kukorica hajtja meg.

Szilvi:gondolom azóta már tudod,hogy merre van Bátya.

Edit:Adél melyik oviba fog járni?Mikor tölti ő be a 3-at?
Noémivel nem szedtem semmit a terhesség alatt,és ő 3620g-mal született.Rengeteg gyümölcsöt ettem,főleg mandarint.

Üdv mindenkinek:
Móni Kép Cappucinózás.
kreony
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


Szilvi!

Igen nálunk nem étrendi probléma, hanem pszichés, mert visszatartja, fél a kemény kakitól. Éppen ezért adhatok neki szinte bármit, képes a hasmenést is visszatartani. A beöntést is fél óráig szorította, míg végül nem bírta tovább. Egyszer beszéltem már pszichiáterrel, de akkor azt mondta még kicsi Dani, lehet most majd visszaviszem, hátha ő meg tudná győzni, hogy kakiljon naponta és akkor nem fog fájni, mert én mindha a falnak beszélnék.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Ma voltam Uh-n,de sajnos mennem kell Kecskemétre genetikai vizsgálatra,mert az AFP-m alacsonyabb volt.Az Uh szerint nincs semmi gond,de azért elküldenek.Hétfőn kell mennem.Remélem minden rendben lesz.!!Azt nem tudom,hogy kisfiú v. kislány lesz mivel nem hagyta,hogy megnézzük.Törökülésben volt és csak a talpát volt hajlandó megmutatni de azt vagy 5-ször.
Valakinek volt ilyen problémája?

Móni
kreony
 
 


Sziasztok!

Heni, ha nem muszály ne adj teát, inkább szoptass, bár előfordult hogy adtam neki egy kis kamillateát de azt már csak 3 hónapos korában, de a naturlandnak van egy nagyon jó csecsemő teakeveréke, ez kamilla, édeskömyén és még több gyógynövény szerintem nagyon jó, mert nem egyoldalú. Az édesköménnyel az a baj hogy ha hasfájás ellen adod még jobban okozhat pocifájást mer felfújhatja a babát...

Kreony, sajna nem tudok az AFP-ben segíteni, de genetikati tanácsadáson jártam, én egy szuri miatt ami a kiuulacs által terjesztett agyhártyagyulldás ellen kaptam és még nem tudtam akkor hogy pocaklakóm van... ja és acsládban örökletes hajlam van a nyitott hátgerincre, de ezzel kapcsiolatban s csak azt mondta a doki hogy nyugi ez már bizonyított hogy nem id öröklődő betegség... és még Pesten voltam a SOTEn. De biztos ami biztos mi utána csináltattunk az Istenhegyi úton lévő klinikán egy komplex genetikai vizsgálatot maszek apalon, igaz hogy 20 ezer Ft volt, de ott vagy fél órán keresztül taglalta a genetikus az eredményket és az esélyeket, szóval ott totál megnyugodtam.

Hó annyi mindent írtatok hogy hirtelen nem is tudok most mit írni, ja én tanulgatni próbálok mert februál első szombatján nyelvvizsgázok :-((( szóval Lindi egy cipőben, de drukkolok a vizsgákhoz és gyertek nyugodtan :-)))

na megyek mert István szétezsedi éppen a házat :-))

Üdv
Kati
eszikati
 
 


ja és Móniaz UH többet ér mint a vérvétel eredménye, Pesten aki bejött a genetikai vizsgálatra a mags AFP miatt azt rögtötn egy alaposabb UH ra küldték és azt nézte meg a genetikus
eszikati
 
 


sziasztok,

Lindi, ez így eléggé kimerítő lehet, mennyi idős Dani? Baromi nehéz ilyenkor a félelmeket eloszlatni, amikor még nem tudunk velük effektive beszélni. Figyelj, egy barátnőm kért tanácsot egyszer emilen Ranschburg Jenőtől, és kapott, szerintem ő az egyik legjobb gyerekpszichológus, esetleg kérdezd meg, mit tanácsol, hogyan tudod Dani felé hatékonyan kommunikálni ezt a kaki-dolgot: http://www.napocska.hu/hogyv/hogyv.htm
Ha nem működik a link, akkor: egyszervolt.hu-ról indulj, ott: apró-cseprő, és onnan van egy link Ranschburghoz.

Móni, amennyit én erről tudok: ha az Uh rendben, nagy valószínűséggel tényleg nincs gond, a genetikai problémáknak amúgy is mindig több jele van. A normálistól eltérő AFP-nek is számos oka lehet, szóval aggódni bőven nincs miért. Egy barátnőmnek volt túl magas az értéke, de nála se lett aztán semmi.

Szilvi
hortenzia
 
 


Köszi Szilvi meg fogom nézni. Dani egyébként pont egy hét múlva lesz 3 éves. Beszél már, csak nem akarja megérteni ebben a témában amit mondok neki. El akarom vinni gyerekpszichológushoz, csak megvárom az ovikezdést, mert lehet a stresz fogja megoldani a gondunkat. Most két naponta kakil, de nehezen, pedig nem kemény neki.

Kati!

Sok sikert a vizsgához, én szerencsére erre a félévre végeztem, pont jó hogy az ovis beszoktatásra vége a tanulásnak. Majd beszélünk mikor tudunk menni, egyenlőre Dani szülinapjára készülünk. Ma jött meg a nagy autója éppen, amit a neten rendeltem neki.

Móni!

Szorítok neked, hogy ne legyen gond!!! Most legalább biztosan megtudod fiú lesz-e vagy lány. Nézd a jó oldalát!

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Minden rendben a babával.Azt mondták,hogy normális az AFP értékem és nem értik miért küldtek el.Az Uh is minden rendben van.Igaz azt nem tudtam meg,hogy fiú vagy lány lesz-e mivel a kicsike törökülésben helyezkedet el és takarta a lényeges területet.Legközelebb 4 hét múlva kell mennem.Addigra majd csak megfordul.

Kati!Sok sikert a vizsgához,majd gondolok rád.

Lindi!Remélem Dani kaki gondjai hamarosan megoldódnak.Szorítok,hogy jól menjen a beszoktatás az oviba.

Többiekkel mi van?

Üdv mindenkinek!
Móni Kép Fürdés után.
kreony
 
 


El sem hiszem, már 1 hónapos múlt a kisfiunk. Milyen gyorsan halad az idő.
Jól vagyunk mindketten, nagyokat sétálunk. Délután máshogy nem hajlandó aludni. De már nagyon jó, hogy nem sír ha fent van, hanem nézelődik és úgy el van csöndben.
Fürdésnél lecseréltük a kiskádat lavorra, így már az is megy sírás nélkül, úgyhogy alakulunk.
Holnap megint megyünk tanácsadásra. Majdnem 1 kg hízott az 1 hónap alatt. Az azért nem semmi, szerintem.
Végülis nem adtam neki teát, már nem érzem szükségesnek.
Valaki, nem tudjátok, hogy mikortól kezd rendesen látni a baba? Néha úgy érzem, hogy mintha már látná, hogy merre vagyok a szobában, ha körülötte teszek-veszek. Érdemes ilyen lógó játékot tenni fölé a kiságyba? Játszószőnyeg tapasztalatok? Milyet érdemes venni?
Kép

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok,
most három hónapig Bécsből jelentkezem, ösztöndijjal kivonultunk ide, elég szép teljesitmény volt gyerekestül, macskástu, fél háztartásostull! Elképesztő, mennyire más itt egy gyerekkel az élet. Mindent nekik rendelnek alá, ez tényleg gyerekbarát város. Minden sarkon védett játszótér, a közlekedésről nem is beszélek... Már a második napon találtunk egy fajátékboltot, amit egy magyar férfi vezet. Azt mondta, Bécsben alig van fa játék, kesztyűbábuk meg szinte egyáltalán. Ez azért vicces.

Heni: amennyire tudom, a baba az első hetekben főleg foltokat és homályos kontúrokat lát, aztán ez egyre jobban szétválik, élesedik. Én rögtön adtam Zakariásnak nézegetnivalót, bár fogalmam sincs, mikortól látta élesen, de nagyon nézegette: szines, mozgó foltok. Elvileg a harmadik hónapra tuti élesen lát. És már most kezdi felismerni az arcotokat, nemsokára visszamosolyog, tudatosan, és az nagyon jó érzés lesz...

Móni, örülök, hogy minden rendben! :)

Szilvi
hortenzia
 
 


Sziasztok!

Móni örülök hogy minden renben van :-)))
Heni ez a fiú egyre szebbe, képzeld amikor Istvánmeglátta a képeit a monitoron akkor odahajolt és megpuszilta aztán beszélt neki :-))

A nagyfiam ma 1 éves!!!!! Várom hogy felébredjen, utána csupa kényeztetés a napja :-))) sütök tortát, stb. majd holnap teszek fel képeket, szorítsatok hogy minden jól sikerüljön :-)))

Üdv
Kati

Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

Istvánnak Boldog Születésnapot kívánok!

Heni!Én is úgy tudom,hogy kb a 3-dik hónap végére ismeri fel az arcokat.Nyugodtan rakhatsz neki minden féle lógó játékot.Szívesen játszanak vele.Nekünk tudod mi volt a játszószőnyeg?A szőnyegre leraktam egy paplant arra egy plédet és teleraktam mindenféle játékkal.Noémi imádott rajta forogni,kúszni mászni.Addig mocorgot míg elnem érte az óhajtott játékot.

Szilvi!Biztos jó lesz Bécsben.Majd furcsa lesz vissza jönni.
Üdv mindenkinek!

Móni
kreony
 
 


hahó,

ez tényleg igy van: teljesen fölösleges előregyártott játszószőnyeget venni, ahogy egy csomó játék is fölöslegesnek bizonyult. Z-t a legjobban a mi dolgaink érdeklik, istenigazából alig van bolti játéka, csak az alapvető készségfejlesztők, mint labda, formakereső, kockák, babapuzzle, kisautó...

Kati, Istvánnak boldog szülinapot kivánunk!

Szilvi
hortenzia
 
 


Kati!

Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk Istvánnak!!!


Lindi
lindika
 
 


sziasztok, a szülinap jól sikerült :-) Köszi a jókívánságokat.

Kép Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

Kati!tündéri a képeken István.Biztos ízlett neki a torta.Nem kente össze magát.

Heni!Mennyit nőtt a kislegény?Olyan aranyos volt a múltkori képen.

Üdv:Móni
kreony
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: