Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szerdán mi is megyünk tanácsadásra. A betegség miatt két hetet csúsztunk. Remélem találkozunk!

Szép estét mindenkinek!

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Heni!
Igazán csajos az ülés, de a legszebb benne Arabella :-) Az üléshez gratula, állítólag a lányok ügyibbek a fiúk lustibbak.

Tündi!
Amióta Ábel kap gyümit-főzit azóta én teszek a kanalába egy pici ételt, rá a csepp és be a szájába. Nincs gond vele.
Dokihoz mi is is szerdán megyünk, de még nem tudom hogyan, mert Bence rengeteget dolgozik. Nekem a házidokimhoz is menni kell. Időpontra megyünk, 10 percnél többet sohasem vártunk. Nem értem Nálatok mi ez a sorállás és tömeg.
A gurulás után nálunk a kúszás jött :-) Remélem Te is örülsz a mutatványoknak :-)

Nagyon büszke vagyok Ábelre , de nem esem kétségbe, h ha valamit nem csinál amit a korabeliek. Nekünk most az állás és a lépegetés a fő tevékenység. Fogom a kezeit és sétálunk, nem lehet lerakni, mert sír. Képzelhetitek a derekam.... :-) Mászik is, egyre többet, de amint lehet feláll és pakol. Ami még a kedvenc az a zenélés. Mindenből hangot csihol és nevet. Gondoltam holnap kap egy fém tálat és egy kanalat játékszerül. Próbálok tanítani neki csip csip csókát, süti süti pogácsát, pápázást, de néz rám és nevet, nem utánozza. Grimaszolást viszont igen! Jókat kacagunk a fintorain.

betegség: nem úszta meg Ábel sem. Szombat estére 38.6 a láza, folyt az orra, de porszívóval alig jött valami viszont ordított. Így nem szívtuk az orrát. Kapott kúpot és az levitte a lázat. Vasárnap estefelé 38,3 , újabb kúp. Enni nem akarózott neki, így kiskanállal etettem vele anyatejet. Másképp nem evett, féltem, h kiszárad. Éjszakánként 7-8 órákat is aludt, nem volt bágyadt, jókat játszottunk. Ma reggel vettük észre, h kibújt a felső foga, lehet, h nem betegség okozta a lázat hanem a foga. Ma rendesen szopizott, evett, 36,5 a hője és csibészkedik :D :D :D

Amint Ábel lázas lett én rögtön meggyógyultam . Igaz Bence jobban megijedt, de én abban hittem, h nem lesz semmi baja a fiunknak. Hangom alig van, de ez nem baj :-)

Bocsi, kicsit hosszú lettem!

Ja megkaptuk az egeret ma mi is! Rózsaszín a füle :-)

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Zsu!
már régen akartam kérdezni hogy ti mennyit alszotok és hányszor napközben?Gergő délelőtt,délben és du 4körül alszik fél órákat.

a dokinál annyi a gyerek hogy nem győzi.egy gyerekorvos van,én is időpontra megyek de vannak akik hamarabb érkeznek és így elém állnak.....egy órát simán várunk amíg sorba nem kerülünl.szomorú hogy csak egy doki van ennyi gyerekre,nem tudom mi lenne ha kérnénk még egy gyerek dokit.már gondolkodtam rajta hogy az önkormányzathoz fordulok....
gratulálunk az új fognak!!!!
nem könnyű neked sem ha egész nap Ábelt kell fognod!!!Gergő nagyon szereti ha felvesszük...próbáljuk keveset felvenni de ha nyűgös-délután szokott-akkor csak ezzel tudjuk lecsitítani.

megyek főzőcskézni a fiúknak...

Kép
papp tünde
 
 

 
 

Sziasztok!

Ti gyerkőceitek hogy viselték ezt a hideg frontot és a szeles időt? Csengus nagyon nyűgös volt és sokat sírdogált.

Tündi!
Időpontot a védőnő ad a tanácsadásra? Amikor én kértem volna azt mondta, hogy 1és3 között menjünk.
Ti ma mikor mentek?
Mit főzől Gergőnek? Mi még mindig csak a krumplit, almát és a sárgarépát váltogatjuk.
Sütőtököt sikerült szerezned?

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Dyna!

mi fél egyre megyünk.
az időpont nem ér semmit,a fent leírtak miatt...tudod ha hamarabb jönnek akkor megdől az időpont.azt csak a dátumhoz írja a védőnő a gyerek kiskönyvébe,de olyan mintha nem írt volna semmit...szóval nem veszítettél semmit.
Gergőt nem viselte meg a front,de míg kicsi volt akkor nyügisebb volt.majd Csengust sem viseli meg sztem,ha nagyobb lesz.
főzés:spenót,brokkoli,krumpli,répa,rizs,zöldségzöld ezeket szoktam párolni.
husit minden nap kap,csirkemájat hetente 2x.
gyümölcs:alma,körte,banán szoktam bele rakni rizslisztet hogy kiadósabb legyen.ha még nem próbáltad a rizslisztet akkor szivesen adok belőle.ártani biztos nem árt mert már szabad neki adni.
husit én 5-6hónaposan adtam neki először apró darabokra vágva.
ha mégis akarsz neki adni akkor a turmix nagyon szépen összezutyulja.
spenótot itt a zöldségesnél veszek,sok benne a vas.nem tudom adható e már a babódnak....persze párolva érdemes adni sztem.
sütőtököt nem tudtak még beszerezni...
bébiételt nem adtál még neki?sztem ilyenkor mikor nincs gyümölcsszezon érdemes bébiétellel kiegészíteni...

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!!

A szegedi topicban olvastam a csodás hírt!!

RÁCZ NORBERT
Március 20., 9 óra 24 perc, 3840 g. Sz.: Nagy Erika és Rácz József (Mórahalom).


Jó egészséget Kármenéknek! :D :D :D

Tündi!
Ábel átlag 3-4 órát alszik napközben, de van amikor csak 20 percet. Éjjel 8-9 órát.

Nálatok tanácsadás külön napon van, vagy akkor is lehetnek abban a váróban beteg babák???? Szabad orvos választás van, Én váltanék.

Ábel valóban nagyon leköt és bevallom esténként várom haza a férjem, mint a "Messiást" :-)

Dyna!
Én magam nagyon frontérzékeny vagyok, sajnos olyankor a vérnyomim kiugrik. Legutóbb 155/110-re szaladt, gyógyszert kell szednem. Úgy tűnik a fiam örökölte, neki persze nem vérnyomásos panaszai vannak, hanem nyügi, nem akar aludni és szopizni sem.
Te talán akkor még nem csatlakoztál hozzánk, amikor itt nyüglődtem a lányoknak, ugyanis a férjem valamikor beállított 20kg sütőtökkel. Amikor Ábel aludt, napokig pucoltam, pároltam, turmixoltam a tököt. Lett 50-60 adag, most nagy hasznát veszem. Nálunk ezt kapott előszőr a szopi mellé.

Voltunk ma tanácsadáson. Úgy tűnik Ábel nem nő, hanem összemegy :roll: :roll: :lol: :lol: 68cm-t mértek, de ezt nem akarom elhinni. A doki persze mosolyog rajtam, egészséges a fiam :D :D :D Most 500g-t híízott, így 8700g. Picit piros a torka, de nem kell gyógyszer. Adhatok már neki: hetente egyszer tengeri szálkamentes halat, csirkemájat 1x, pulykahús, pici sajt a főzibe, túró, paradicsom, tökfélék, karalábé, répa.........szóval sokminden. Kaphat rágcsálni kiflit és egyszer-egyszer babapiskótát.
Ennek örömére amíg én a Corában a pontjainkat váltottam ki a férjem vett kiflit. Ábel elcsócsálta, nagyon aranyos volt, élvezettel ette. Kinyílt a világ :-)

Nálatok mi ujság???

Pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Norbi 3840gr, 56cm

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Norbiapu!! :-)

Szép, megtermett kislegény, jó egészséget, sok boldogságot Nektek!!!!!!!!!! :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Gratulálunk Norbihoz!!! Nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánunk!!!

Zsu!

Sajnos mi erről a sütőtökös időszakról lecsúsztunk. Kicsit előrébb kellett volna gondolkodnom.

Csengus tegnap a tanácsadáson 6850g és 62 cm volt. Azt hittem, hogy 7 kg fölött és legalább már 64 cm-s lesz. :) A védőnő szerint minden ok.
A dokinő még mindig hallott szívzörejt ami kicsit aggaszt, bár voltunk vele 1,5 hósan szívultrahangon Szegeden és ott egészségesnek találták. Azt mondják: majd kinövi.
A védőoltást nagyon jól viselte, bár itthon be kellett borogatni a kis lábát mert fájt neki.

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Dyna!
Csengebabának puszi a lábacskára, ha borogatod hamar jobban lesz. Ábelnek is kellett a borogatás.

Sütőtök ügyben ajánlom a Mars téri piacot. Szerdán és szombaton vagy "nagypiacanap", mi mindig ott vásárolunk a kistermelőktől. Nagyon aranyos nénik és bácsik árulnak, elég nagy a választék. Sütőtök is kapható most is.

Én a krumpliárakon akadtam ki, mert ugye a babáink nem kaphatnak újkrumplit és most elég drága a krumpli.

Nálunk ma sárgarépás krumpli lesz az ebéd, ideje kipróbálni mit szól Ábel a répához.

Eléggé köhög, úgyhogy irány a patika, veszünk rhinatiolt.

Szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Karmen ha olvasod,nagyon nagyon szép a kisfiatok!!!!!!!!!!!!!tényleg ritka hogy újszülötten ilyen szép legyen!!!!!
remélem jól vagytok!!!!!!

Dyna!
nagyon szép Csengus méretei!!!
ha aggaszt a szívzörej akkor sztem kérj beutalót!én biztos megint megnézetném,biztos ami biztos alapon.

Zsu!
hogy hogy összement Ábel????nem értem....
Gergőnek is piros volt a torka már kétszer vettem rhinatiolt,de nem szereti és magától elmúlt a pirosság.asszem csak felbontás után pár hónapig tarható el,majd írd rá mikor bontottad ki.

Gergő most csak 350g-ot hízott és 1 cm-t nőtt.így is 9270 és 74 cm.dokinő beutalt Szegedre a sebészetre mert Gergő homlokán duzzanat van.semmi komoly majd elmúlik mire a kutacs is benő.de azért figyelni kell.de nagyon be voltam sz.rva,mert röntgent is rebesgetett az itteni gyerekorvos,szerencsére nem kellett röntgenezni.

Heni merre vagy?????

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Valószínűleg korábban elmérték. Most kb 68cm. A doki szerint megfelelő mint súlyilag, mint hosszilag.
Adtam ma rhinatiolt, simán megitta. Napközben alig köhögött, remélem éjszaka sem fog. Sétáltunk 3 órát, aztán ebéd. A sárgarépás krumplival óvatos volt, de pár kanállal megevett. Bence most ért haza, Ábel 5-óta az ajtót bámulta és kiabált, h apaaaaaaaa :-) Imádom!!!!

Gergőnek és Csengének is szépek a méretei, örülök, h minden rendben van velük!!!!!!!!




Kép Ábel mászik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Ábel egy csoda!!!!nem mondom!

pár képet rakok fel. Kép Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Halihóó!Itt vagyunk már, jó sokat írtatok.Mi is voltunk tanácsadáson Arabella is jól fejlődik 8330g és 66cm.Zsuzsa szerintem is nézesd meg Csengét nem tudom hogy ti kinél voltatok már, de tudok adni telszámot a gyerekklínikán,mi is vittük a Danit meg sajna műteni is kellett,de a szívzöreje még mindig hallatszik.Arabella is mondja amikor nyűgös hogy anyja :wink: Karmen hatalmas a babátok gratulálok és jó egészséget kívánok nektek!!!Bennt voltam a klínikán a műtő előtt vártam a dokimat 2órát,amikor épp szültél,még gondoltam is rád mi lehet veled :)
heno
 
 


Sziasztok!!!

Tündi!!
Olyan jó, h tettél fel képet! Jó látni milyen szépen gyarapodnak a babáink. A 3. képen az a piros karika ilyan ami egy kúpra rakható és több van belőle??? Mi is vettünk ilyet, de egyenlőre guritgatja Ábel, nem rakosgatja.
Gergő kap tápot vagy szopi+gyümilé-víz a folyadék???

Heni!
Arabella méretei is szépek, az a fontos, h egészséges!!!


Csináltatok már fejes salátából főzit a babáknak?????? Hogy kell??????

Szép estét!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


jó reggelt!

Zsu!
igen, a karika kúpra rakható.
Gergő nem kap tápot.inni is csak főzi után vizet.
nem csináltam még salátából főzit.de sztem megpárolod és összeturmixolod vmivel.
spenótot próbáltad már?Gergő nagyon szereti.
Ábelt ki tudtad vinni sétálni?Gergőt nem tudtam ebben a "jó időben"és nyűgösködik.
Ábel hagyja a körömvágást?

megyek rendbe rakom Gergőt

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Nekem azt mondta a dokink, h ekkora babának kell napi 7-800ml tejcsi vagy táp. Emiatt kérdem.

Próbáltuk 5 hete a spenótot, de akkor megterhelte Ábel pociját. Lassan újra kéne próbálkozni, de félek, h megint hányás lesz belőle.

Mi sem voltunk kinnt tegnap. Ilyenkor azt szoktam csinálni, h felöltöztetem és a babkocsiban alszik az előtérben, résnyire nyitott ablaknál. Szellőztetni kell, így Ábel levegőztetése is megoldva.

A körömvágás nálunk is mumus, több részletben szoktam, de így is sírás a vége.

Szép 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsu!

te mennyi ideig szoktad ültetni Ábelt?azért kérdezem mert Gergő nagyon szeret az etetőszékben az asztalnál játszani,10 percig ültettem eddig utána visszaraktam a járókába.

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Ábel elég sokat ül már önállóan leül állásból. Ülve játszik a járókában akár 30-40 percet is.

Szerintem ez nem baj, elég erősek már.

Nekünk az etetőszék egyenlőre kihasználatlan, mert amikor beleültetem, tekereg benne, feláll, így a hordozóban etetem.

Nálunk ma a fogcsikorgatás a nyerő, BORZALMAS!!!!!!!! :D :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsu!
el nem tudom képzelni milyen lehet,mert még nem hallottam ilyet.mármint fogcsikorgatást...
szóval akkor ültethetem....magától még nem tud felülni azért vagyok bizonytalan.

csúcs ez az idő.....

Kép
papp tünde
 
 


Szia!

Majd megtudod szerintem Te is milyen a fogcsikorgatás :-) Másoktól is hallottam, Ábel most kezdte el. Ő jó játéknak-viccnek gondolja Én a falra mászom. Összedörzsöli a felső és alsó fogait borzalmas hangot adva.

Szerintem ültetheted, ha magától megül. Szerintem azzal lehet gond, ha kitámasztva ül. Ekkora babáknál már természetes az ülés.

Ábel sem ül fel, de a hordozóban-babakocsiban ügyesen próbálkozik.

Milyen etetőszéketek van??? Holnap megpróbálkozom újra a spenóttal, remélem ezuttal nem lesz gond.

Ábel rengeteget lépked, élvezni nagyon. Ahol nem tud kapaszkodni ott leül és mászik. Ma 1 órán át csak néztük Őt, Ő meg produkálta magát. Imádnivaló :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hahó lányok.Mi ez a csend?
heno
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, bár Ábel orrát szívni kell esténként-hajnalban, h tudjon aludni és szopizni.

Heni-Zsuzska!
Ti is irhattok miket adtok enni-inni a babáknak, minket játszotok....


Tegnap volt itthon a vasárnapi ebédből zöldség (zeller, karfiol, fehérrépa, kelkáposzta) ebből csináltam krumplival, pulykahusival főzeléket. Ábel ügyesen megette.

Jajj képzeljétek, Ábel mászkált a szobában, odamászott egy pelenkás zacskóhoz. Van rajta egy baba, erre Ábel rámutat és azt mondja: baba... :D :D :D
Nem tudom arra értette-e, h Ábel baba pelenkája, de nem hiszem, mert saját magát Ábelbabának hívja.... szóval okos fiam van!!! :D :D

Ma itthon dolgozik a férjem, így elmegyünk "menyasszonyozni", h ne zavarjuk :-)

Szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Zsu!
nem nagyon értem rá minden összeszaladt most.tegnap volt a védőnő elbeszélgettünk,közben Gergő huncutul nevetett rá.
szobai hintát szeretnék venni nem tudod hol lehet kapni?????
Ábel mivel szeret játszani?van kedvenc játéka?
Gergő szereti az üres joghurtos dobozokat és az ásványvizes palackokat,mert lehet ütögetni.szereti a távirányítót is forgatni.van egy tűz piros ferrari autója azt is nagy élvezettel forgatja a kis kezében. vettünk a corában egy zenélő csigát nagyon sok mindent lehet vele csinálni,még azt nem nagyon tudja hogyan kell vele játszani de később jól jön.
gondoltam még dia vetítőre,azt én is imádtam gyerekkoromban.nem tudod hol lehet kapni?
nagyon okos Ábel!!!biztos hamar megtanul beszélni!!!!
jó mennyasszonyozást Nektek!!!

hahóóóóó többiek!!!

Kép
papp tünde
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Tündi!

Miket mondott a védőnő??? Miket csinál Gergő???

Szobahintát a babaáruházakban kaphatsz, nemrég nyílt egy új a Kálváris sgt-on a volt Domus közelében. Még nem voltam, csak láttam a kocsiból. Lehet, h csüt. benézek, ha belefér a napunkba.

Nekünk nagyon bejött a kerti hinta, egre jobban szereti Ábel, jó levegőn vagyunk, énekelek neki közbe a szomszédok nagy örömére :D :D :D

Kedvenc játék nincs, de a távkapcsolókért "megőrül" :-) Pár napja, ha eldugtam egy párna alá még csak nézett, ma már keresi, tudja, h ott van és vigyorogva előszedi.
Mindent a szájába vesz és megrág. Van építős játék, de nem épít hanem rombol. Igazából a menés a kedvenc, kergetőzünk Ő meg kacag kifulladásig :-) Villlámsebességgel mászik, visszanéz és kacag. Nekünk olyan csigánk van, ami huzható, de egyenlőre leszedtem a húzokát, mert félek, h belegabalyodik és megfullad. A csiga háza úgy van kiképezve, h formák rakhatók bele, de még nem tud játszani vele. Egyenlőre tologatja a szőnyegen és rágja a kerekét.
Mindennap gyakoroljuk a pogácsasütést, de még eredménytelenül.

A diavetítő klasz dolog, én itt láttam hirdetve:

http://www.babaszoba.hu/services/smalla ... C-30ADD3F6

Sokat énekelek, mesélek és apa is kitalál mindenféle dalocskát és mesét szórakoztatásul. Igyekszem sokat beszélni hozzáá, elmondom mit csinálok éppen (főzök vasalok....)

Lépek, mert Bence dolgozna, Ábel meg szopira vár.

Szép napot!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tünde én most voltam Szabadkán a piacon a szobahinta 7-8közt volt,de szegeden a micimackóban 15ezer és semmivel nem külömb,vagy nézd meg a www.brendon.hu honlapján is,de ott is drága.Én most írattam fel a doktornővel Sinlac pépet de ízlik a lánynak.Még mindig bébiételezünk,meg a levesből szoktam még a zöldségeket,májat turmixolva odaadni.Arabella mondja hogy anyja,nénje.Holnap talán nekünk is fellálítja apa a kerti hintát az udvarban fából.Én is szívom az orrát szegénykémnek,de jól tűri.Vetítő itt van a játékboltban de elég húzós az ára,azért nézzétek meg vagy esetleg a plázában a minimaxban.
heno
 
 


Zsu!

mi az a pogácsasütés????
most rohannom kell,majd este írok...

Kép
papp tünde
 
 


Köszönjük a gratuláciokat, szerencsére nem csak nagyra nött bent Norbi de erös, fejlett baba lett, nem gond a 37. héten született. Még itthon sem kell mérnem és elég lesz husvét után menni vele tanácsadásra, Orsival minden evést mérni kellett hónapokig és hetente tanácsadás volt. AMugy jol vagyunk, Orsi imádja, folyton öleli, simogatja.

Látom itt is mindenki jol van, ennek örülök, a gyerekek nagyon helyesek!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Kármen!
Örülök Neked, majd írj milyeneka az első napok, hogy érzed Magad...képek...GRATULÁLOK, JÓ EGÉSZSÉGET!

Tündi!
A pogácsasütés egy mondóka, közben tapsol a baba. "Süti süti pogácsát, apának, anyának és a kicsi babának. " Kicsi babának helyett : Orsi babának, Gergó babának, Norbi babának, Csenge babának, Bella babának....Ábel babának.... :D

Ábelem új neve: Hiszti-Pisti............. makacs nagyon. Megtanulta felkapcsolni a lámpát, ha tiltom tombol, ma belekarmolt a szemembe. "Fincsi" volt :evil:
Egész nap mászik, lépeget, pakol.......apánk dolgozik, alig látom. Kezdek lemerülni.

Anyós elment ma idősek otthonába Battonyára. Január óta nem láttuk. Neheztel rám, mert nem mentünk el márc. 15-én, nem hiszi el, h lebetegedtem. Mindegy.

Puszi Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Örülök, hogy ilyen szép nagy fiad lett! :) Milyen volt a szülés? Hogyan telnek az első napok?

A napjaink kicsit zsúfoltak ezért is nem tudtam írni eddig. Már nagyon várom a hétvégét mert nálunk is nagyon sokat dolgozik apa és mi sem sokat látjuk.

Csengus új hangot tanult, torokából valami brekegés félét ad ki és közben meg is köhögteti magát, de nagyon örül magánaki. Forog mint egy ringlispil és nagyon élvezi a játékot a szőnyegen.
Nekünk a kedvenc mondókánk ami mindig megnevetteti Csengit a tapsi-tapsi, imádja ahogy a két kis kezét öszzeérintgetem. :)

Kipróbáltam a brokkolis krumplit. Szerintem szörnyű íze van, de Csengus az összeset bevágta(200ml). A gyümölcsléről le kellett állnunk mert kiütések lettek a kis arcán tőle, ezért próbálom a vizet kitartóan, de nem nagyon ízlik neki mert általában kiprüszköli.

Szép napot mindenkinek!

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Zsu!
erre nem is gondoltam,hogy egy versike....de jóóóóóóó.majd én is kipróbálom.Gergő szokott utánozni tapsot,nyelvnyújtogatást ilyeneket.birom...
hú Ábel nagyon kis örök mozgó lehet.én személy szerint örülök már hogy Gergő nem fickándozik,de állítólag majd később még rosszabb lesz ha megtanul járni...nem tudom.
szerinted zöldbabot adhatok már neki???
tegnap karalábét csináltam krumplival és egy kis brokkolit főztem hozzá,megette.
szóval anyósod inkább az idősek otthonát választotta.legalább ott kipanaszkodhatja magát.mesélted hogy csúnyán is beszélt,hát tényleg nem hiányzik egy szitkozódó anyós a gyerek mellé.
Gergő egy pár napja megint sűrűn nyűgösködik,így sokat szopizik.szted mással próbáljam meg vígasztalni?jön a fogija valószínű.
Dyna!
írhatnál sűrűbben is ,csak pár szót legalább.mi Zsuval tartjuk a frontot de nem olyan mintha többen beszélgetnénk.
voltál már baba klubban?holnap is lesz....
Csenge már ilyen ügyes????gergő még csak ilyenkor egyhelyben nézegette a játékait.
kíváncsi vagyok a Babódra,ha van kép rakhatnál fel.
anyatejet is adsz neki???

Karmen!!!!!!!!!!!!
ha lesz egy kis időd mesélj!
remélem nem vagy túl fáradt.kívánok neked sok erőt és ha kell segíteni vmiben szól!

Kép
papp tünde
 
 


"szólj "helyesen a végén....ez a rohanás....

Kép
papp tünde
 
 


Szülés :(


A mütét gáz volt, mert elöször vénát nem találtak, szurtak 5x, azt
hittem végül már sirni fogok, ugy szoritottam a másik kezemmel egy
vasat, mire a legvékonyabb tüvel végül sikerült. Na kezdödhetne az
altatás, erre hol az orvosom? Senki nem látja. Keresik, kiderült
Pajor a föig. összehivott egy megbeszélést oda kellett mennie. De
akkor mennie kell a másik orvosnak is, aki már be volt mosakodva,
mellettem állt (amugy öt is én kértem fel a mütétre) igy ottmaradtam
40 percig az anesztesekkel, meg az orvostanhallgatokkal. Probáltak
kényelembe hozni, kitámasztani oldaltfekvésben, szegény férjemnek
azonban senki nem szolt, nem tudta már mi van, miért vár 1 órát és se
a baba se én nem megyek.
Végre valami okos szolt neki hogy még el sem kezdték a mütétet.

Megjött a doki, mérges volt, otthagyta a megbeszélést, mert arrol
volt csak szo hogyan akarják majd körzetekre felosztani Szegedet.

Ekkora már nagyon vártam végre elaludjak, tullegyek rajta. A mütét
után nagy fájdalmam most sem volt, kibirhato volt, de aki kért kapott
fájdalomcsillapitot, én csak szükséges nagyon akkor fogadtam volna el.
A sebem jol gyógyul, Norbi szépen szopik, szerencsére ö nem bukos mint
Orsi volt, igy több idöm van pihenni. Fejést sem kezdtem el, Orsinál
elment vele mindig 1 óra minden szopi után, most inkább állitsa be
Norbi mennyi kell neki, nem vacakolok ezzel sem.

Szoval ezek a hirek, boldogok vagyunk és jol vagyunk.

Kép: http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=270228

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma baba-mama klubban. Nagyon jó volt, Csengus nagyon élvezte. Folyamatosan figyelte a nagyobb gyerekeket ahogy játszanak és persze ő is szeretett volna már közéjük menni. Egy óra hossza után viszont elfáradt és így eljöttünk.

Jó lenne, ha ti is eltudnátok jönni legközelebb, legalább személyesen is beszélgethetnénk. A gyerekek szerintem nagyon jól érzik magukat a sok új játék között.

Tündi!
Igen szerencsére egyre többet tud szopizni, ma pl. csak anyatejet evett eddig a főzeléken kívül. Remélem sokáig így marad. A klubban volt olyan anyuka akinek a kislánya már 18 hónapos és még mindig szopizik.

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Kármen!

Most néztem meg a képeket.

Csuda-csuda gyönyörű gyerekeid vannak!!!!!

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Irtam egy üzit és elszállt :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
REmélem most szerencsésebb leszek.

TI adtok babapiskótát a kicsiknek???? Mi a véleményetek a bio ételekről?? Zabpehely, műzli és ilyenek??????

Kármen!
Mégsokadszor gratula, jó egészséget Nektek!
Nagyon szép baba Norbi, sok tejcsit, boldog napokat Nektek!!
Én biztosan félelmemben bőgtem volna a műtőben. Rettegtem, h császár lesz, de megúsztuk.

Zsu!
Örülök, h van tejcsid, ha valaki tud szoptatni tegye meg akár 2 éven át, de nem jó, ha bántjuk azokat akik abbahagyják korábban. Nekem lassan le kéne állnom, mert a vérnyomim miatt kéne gyógyszer. Amit most szedek, az elég korszerútlen.
Miket eszik Csenge??? Napirendetek kialakult???
A brokkoli nálunk is a kedvenc, noha mi apával nem szeretjük. ÁBel mostmár a spenőtot is megszokta, legutóbb nem okozott gondot neki.

Heni!
Mi ujság felétek??? Látlak esténként az msn, de nem tudom Te vagy-e vagy a férjed.

Tündi!
Ábelnek hatalmas a mozgásigénye, hidd el hamarosan te is szaladhatsz a fiad után :-)

Nekem azt mondta a tanácsadós védőnő, h mehet a zöldbab, sőt a zöldborsó is paszírozás nélkül. Igaz a primőr zöldséggel óvatosan.
Én a salátafőzin gondolkozom még mindig :-)
Ábel is evett már karalábét, semmi baja tőle, bár mostanában kisebb adagokat eszik főzelékből.
Nálatok hogy megy az etetés???????? Nálunk macera.....3 kanalas etetés...Ábel két kezében kanál, én adom a szájába a harmadikkal, Ő meg keni mindenfelé a két kanalával és közben dumál. Ha nem adok kanalat, kitépi az enyémet.........néha nagyon bosszant , szégeyenlem is magam emiatt.

Nálunk is nyüszi van, a frontra tippelek. Folyamatosan szórakoztatni kell.
A fogzást megkínlódtuk, de mi főleg éjszaka. Én adnék neki rágókát.

Ma voltam vérvételen, aztán csavarogtunk. Ábel nyüszizett, csak a játszótéren a hintában röhögött :-) Akartam venni sapkát, de nem kaptam. 5 órán át sétáltunk, nagyon kimerültem. Utánna itthon már jókedvű volt, produkálta magát. Mostmár nem kúszik csak mászik és lépeget kapaszkodva. irodalmi mozgásfejlődés :-)

Lépek, a fiúk már horpasztanak, csatlakozom :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Dyna!
nagyon örülök hogy megy a szopizás!sztem a legfontosabb kötelék amíg kicsi a baba én is szeretnék még nagyon sokáig szoptatni,Gergő nagyon szereti...így alszik csak el.tudom hogy gáz de már tudok vele mit csinálni.az a lényeg hogy rendben van kiegyensúlyozott baba.
majd mi is elmegyünk ha ti is mentek...nem tudom kik vannak ott.
szuri nem viselte meg???

Zsu!
ha beírtad a szöveget a vissza nyíllal nem tudsz akkor már hátra menni????az bejön.fönnt van ahol a kezdőlap,kedvencek stb ikon van.
babapiskóta:kérdeztem a védőnőt,amiben tojás van azt még ne,van olyan amiben durumtészta van abban nincs tojás.
a bio dolgokat sztem lehet adni.a zabpehelyről nem tudom hogy allergén-e...
sokat gondolkodtam azon hogy nekem mit adhatott anyukám...hát sztem már mindent adott,én egézséges vagyok,nem vagyok allergiás.persze régen semmiben nem volt ennyi -E- mint manapság.csak arra akartam célozni hogy egy kicsit fel van fújva ez az étkezés.mi a véleményetek???
az etetés akkor megy simán ha éhes.sokszor kell erőltetni.a gyümölcs nem megy csak a főzi.
miért szégyenled magad a kanál miatt????tudom hogy ügyesen eteted Ábelt.

Heni?
Karmen?

megyek,pelusozni..

Kép
papp tünde
 
 


Zsuzsi! AMikor toltak be a mütöbe nekem is könnyes lett a szemem, de amikor elkezdödött bent a macera, arra koncentráltam elöször nagyon ne nyögjek fel ugy fájt a szurkálás probálkozás, aztán meg dühös lettem nagyon nincs doki, sirásra már nem futotta. Söt a végén teljesen lenyugodtam annyira, hogy azt hittem elalszok, igaz csak gyanitom lehet adtak valami nyugtatot közben már.
Köszönjük a gratulációkat, dicséreteket, itt minden baba tényleg gyönyörüre sikeredett! Nyáron jo lenne majd közös játszótéri tali.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Tündi!
Én is gondolkoztam már azon, h durum tésztát tennék a főzijébe vagy husi+durumtészta mixet adni neki, de még nem mertem.

Vettem hipp babakekszet, abból kap egyet-egyet. Rágja, harapja nagy élvezettel. Sőt kiflit is kap és szépen elrágja.

Hát igen, régen nem volt ennyi allergia. Azért sokan eltúlozzák és a túlzott óvatosságtól is lehet baj. Sem én sem a férjem nem allergiás, így remélem Ábel sem lesz.

Tudom, h jól etetem a fiam, azért kértem bocsánatot Tőle, mert felidegesítettem magam amiatt, h nehezen tudom etetni, mert játszik a fiatalÚr.

Kármen!
Az a fontos, h jól vagytok és szépen lassan elfelejted a megpróbáltatásokat. Emlékszem Én a szülés után azt mondtam, h köszönöm, soha többet :-)

A játszótéri taliban benne vagyok, mostanában kezdtünk menni a fiammal és nagyon élvezi. Már rugós játékon is ült és ügyeskedik :-)

Tegnap érdekes napunk volt. Ábel 4:30-kor kelt és este 8-ig pörgött..... :twisted: Egész nap nyekergett, ha nem látott kiabált, h "anyaaaaaaa, mammamammmmmmaaaaaaaa. Nem tudom ez a mamamammmmmmaaaaaaa mit jelent. Kérdeztem Tőle de nevetett és ismételgette. Remélem nem nagymamának hí :D :D :D Ha betettem az ágyába üvöltött, amint kivettem hehe-hehe és röhögött. Emberem pesten, én majd elaludtam...... séta közben sem aludt, amikor hintáztunk vigyorgott. Enni viszont alig evett, csak tejcsi kellett. Remélem ma békésebb napunk lesz.

Jó 7végét Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Tündi!
Én is gondolkoztam már azon, h durum tésztát tennék a főzijébe vagy husi+durumtészta mixet adni neki, de még nem mertem.

Vettem hipp babakekszet, abból kap egyet-egyet. Rágja, harapja nagy élvezettel. Sőt kiflit is kap és szépen elrágja.

Hát igen, régen nem volt ennyi allergia. Azért sokan eltúlozzák és a túlzott óvatosságtól is lehet baj. Sem én sem a férjem nem allergiás, így remélem Ábel sem lesz.

Tudom, h jól etetem a fiam, azért kértem bocsánatot Tőle, mert felidegesítettem magam amiatt, h nehezen tudom etetni, mert játszik a fiatalÚr.

Kármen!
Az a fontos, h jól vagytok és szépen lassan elfelejted a megpróbáltatásokat. Emlékszem Én a szülés után azt mondtam, h köszönöm, soha többet :-)

A játszótéri taliban benne vagyok, mostanában kezdtünk menni a fiammal és nagyon élvezi. Már rugós játékon is ült és ügyeskedik :-)

Tegnap érdekes napunk volt. Ábel 4:30-kor kelt és este 8-ig pörgött..... :twisted: Egész nap nyekergett, ha nem látott kiabált, h "anyaaaaaaa, mammamammmmmmaaaaaaaa. Nem tudom ez a mamamammmmmmaaaaaaa mit jelent. Kérdeztem Tőle de nevetett és ismételgette. Remélem nem nagymamának hí :D :D :D Ha betettem az ágyába üvöltött, amint kivettem hehe-hehe és röhögött. Emberem pesten, én majd elaludtam...... séta közben sem aludt, amikor hintáztunk vigyorgott. Enni viszont alig evett, csak tejcsi kellett. Remélem ma békésebb napunk lesz.

Jó 7végét Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


bocsi, kétszer küldte el...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Én már meséltem hogy óvatosságból inkább nem adtam glutént neki 1 éves korig. Tésztát én igy nem adtam neki, csak gluténmentes bébiételben ami volt v. rizslittel készitettem neki fözelékeket ill. rizses csirkét.

Norbi is pörgött tegnap, du. fél5-fél9ig nem aludt el, ill.a szokásos cicin bealszik, leteszem és ébred hamar keresi hogy a cici, de nem akarom odaadni megint, mert nem is szivja csak cumizza már, de nagyon sir, egy idö után felveszem megint jön a cici, persze nekem mindig is könnyen belövelt a tejem igy sokat várnia sem kell hogy megint igya, csak nyelnie kell, de utána megint nem sziv semmit, pedig tejem szerencsére most is van elég. Fejés nélkül kicsurog szopi közzben a kagylóba napi 1 dl pluszban. Na estére jol kimerültem az biztos.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen!
Gergővel is pont ez volt,hogy ha letettem sírt.sokat nem hagytam sírni nehogy túl behergelje magát mert akkor nagyon nehezen tudtam megvígasztalni.sajnos így rászokott a cicin alvásra...de nem tudom hogyan csinálhattam volna másképp.sokat fájt a hasa is az miatt is sokszor cicizett.
Norbinak nem fáj a pocija?bár csak később jön ki a hasfájás.
örülök hogy van tejcsi.
az elején én is fejtem,hogy a tápláló előtejből tudjak lefagyasztani ha elapadna, de mivel tele lett a fagyasztó 3hónaposan már nem fejtem én se.szépen beállt a tej mennyiség.
Norbi mennyit alszik????

Zsu!
hol vetted a hipp kekszet?és mit tartalmaz?
gergőnek szoktam pucolni répát azt szopogatja és rágogatja.nagyon szereti.most kialáltam hogy az etetőszékben ülve kap flakonokat és joghurtos dobozokat azokal csattog ütögeti az asztalhoz.nagyon tetszik neki.
a bébikomppal is próbálkozunk.10percig belerakom nagyon élvezi hogy használhatja a kis tappancsait.a mászást most próbálgatja de csak a popsi emelgetésig jutott,a lábait maga alá tolni még nem nagyon tudja.

Dyna!
A Párod weblapokat is tudna intézni?Anyum kérdezte hogy tudna e????jól jönne a cégnek.
Csenge miket csinál????van kedvenc játéka????

Heni!

nagyon el vagy tünve...
ja és ki az az aki terhes????a húsboltnál említetted.

Kép
papp tünde
 
 


rakok fel pár képet Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


folytatás: Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Tünde! Tündéri a kisfiatok! Ilyenkor már én is vágyok rá Norbi nagyobb legyen!

Heni! nem akartam zavarni, máskor ha egyedül leszel megállok szivesen!

Mi jol vagyunk, de Norbi szeme gyulladt, ma voltunk orvosnál kapott cseppet de lehet nem fog használni mert lehet el van zárodva a könnycsatornája, ez gyakori ujszülöttnél, várni kell vele, masszirozni hogy elmulik-e ha nem késöbb át kell mosatni. Amugy jol eszik, hizott 1 hét alatt (a 150g helyett) 220g. Legalább vele nem fognak ezzel cseszegetni a rendelöben.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Kármen!
Jól vagytok?? Alvás?? Orsi jár bölcsibe?? MIt szólt a tesóhoz??

Tündi!
Hihetetlen mennyit nőtt Gergő. Olyan jó, h tettél fel képeket!!
A kekszet a rossmannban vettem, de kapható a DM-ben is. Az összetételét majd megírom, de állítólag ez kell a babának nasinak.

Mi nagyon megjártuk a keksszel vasárnap. Játszótereztünk, Ábel ült a babakocsiban és majszolt. Lazán kettéharapta a kekszet és nyelte le. Pár pillanat múlva köhögött, úgy tűnt fuldoklik. Próbáltam benyúlni a szájába, de nem hagyta. Amilyen gyorsan tudtam kiszedtem a kocsiból és ahogy felemeltem öklendezett és kijött a keksz. Iszonyatosan megijedtem, de Ábel szerencsére nem. Apa annyit mondott: "kellett neked flancolni a babakeksszel"..azt hiszem igaza van. Ha már megvettem megkapja Ábel, de darabokra töröm és úgy. Tanultam az esetből.

Ábel teljesen odavan a hintázásért. Vasárnap 2 órán át hintázott, utánna is úgy szedtem ki, h sírt, de már sötétedett :-) Egész nap dumál, főleg anya, néha appa, baba....ha eszik akkor megjegyzi: anya adta...Imádom!!! :-) Ma brokkoli-répa-karfiol-pulykamell mixet kapott, jóétvággyal megette. Most előszőr kihagytam belőle a krumplit, remélem ez nem baj.

Sárgarépa rágcsálást mi is kipróbáljuk a hétvégén, bár félek, h fuldokolni kezd, olyan mohóka.

Meglett a vérképem, van jópár csillagom. A vasam a béka ....alatt, majd 17-én megyek a dokimhoz, kiváncsi leszek mit mondd.

Csajok!
Mit terveztek húsvétra???????????????

Sok szép képet csináltam a napokban, nem tudok választani, így teszek fel többet.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép végre, megszereztem a távkapcsit

Kép elbújtam a szék alá

Kép tudok ülni, de anya óvatos

Kép kiflit eszem

Kép hinta-palinta, hintázik az Ábelka :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: