Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ibigirl, Rima!
Hát nagyon aranyosak vagytok hogy ennyit írtatok és így befogadtok. Annyi infót kaptam most, hogy nem is tudjam hol folytassam a kérdéseket. :)
Szóval tulajdonképpen szerintem nincs Mo.-n több vizsgálat, csak sokkal bonyolultabban megy a dolog, itt mindent elintéz a midwife, ami nagyon jó. Az első UH-t otthon már pénzhez is kötik... Na szóra sem érdemes.
Az ultrahangra elküldenek a kórházba vagy azt hol szokták csinálni? Nem vagyok tisztában, hogy mi az a tens machine? Örülök, hogy lehet kérni csillapítókat, mert az első szülésem 23 óra vajúdással életem legrosszabb élménye volt. Nem beszélve a bánásmódról. Szóval akkor segítenek mindenben, ez nagyon jó. Doki mennyit van jelen szülésen, vagy csak akkor jön, ha gond van? Akkor rögtön mellre lehet tenni a babát igaz? És mennyivel utána hagyhattad el a kórházat? Erről rosszakat hallottam ,ezért kérdem. A kórházban adnak valami ellátást a babának vagy mindent, pelenkát, fürdetőt, krémet neked kell vinni?
Hú sok van még, de most nem zaklatlak többel.. :D

A fiamat Ricsinek hívják, csodálatos, huncut kis teremtés. 4,6 kg-val született, úgyhogy hatalmas volt. Ide egy éves kora előtt jöttünk 2 héttel és pár napra rá elkezdett járni. Mit nem tesz az angol levegő! :) Szóval egy évesen kezdett járni, de hagyd hogy sokat másszon előtte négykézláb, mert az nagyon jó a gerincének. Semmiképp ne fod a kezeit és vezesd, majd ő elindul, de igazán ráértek még.

Rima, én még csak a 7. vagy 8. hétben járok az első UH-n majd pontosan kiderül a kora, most csak körülbelüli van. Áprilisra vagyok kiírva, de nagyon örülök, hogy itt szülök, nem otthon. Ez a második terhesség kicsit zötyögősebben megy (rosszullét, hányinger stb.), az elsőnél semmi nem volt. Lehet lány lesz? A néphit szerint... Én egy picivel jobban szeretném a lánykát, de ha fiú sem hagyjuk a kórházban :)
Mesélj hogy alakul a te terhességed!

Bocsi a sok kérdésért! Sziasztok:
Anett
xena
 
 


szia xena

az ultrahang a korhazban van,gondolom a midwifeon keresztul tudjak a cimedet,igy majd kapsz levelet is rola elore,legalabbis nekem igy volt.
a tens machine egy kis elektromos kutyu,amibol kiagaznak vezetekek es azok veget ratapasztjak a hatadra,derekra mikor vajjudsz v szulsz es ez stimulalja az izmokat es jolesik mikor nagy fajdalmad van mert enyhiti azokat.lehet boltban is venni.
a doki jelenleterol szuleskor annyit,hogy fogalmam sincs,hogy masnal volt e bent vagy sem,de nalam egy szuleszno volt,majd a vegere bejott meg egy csaj aki osszevart,meg a doki is benezett mert marcus mielott kibujt el kezdett lassulni a szivverese,igy gondolom gyors odaugrasztottak(ez azert kisse morbid volt),
ha akarod rogton mellre teheted a babadat,nem viszik el sehova.
en du szultem,mivel elso szules volt igy bent tartottak ejszakara a szoptatas miatt,hazamehettem volna ha minden jol alakult volna masnap,de meg rahuztam egy napot mert nem ment a szopi.de aztan hazamentem.
a szuletes utan mi kaptunk vagy 5-6 baby new born sarga pampers pelust,majd masnap kaptunk mintacsomagokat,abban is volt pelus1-2,de nekem kellett bevinni.csak sima vizben furdettek a csecsemoket reggelente,ha kerted csak akkor.(itt)
sudocream is volt egy kistegely a mintakban,de en hozattam be.
meg rengeteg betetet!!(maternal pads)nekem tescos volt olcso es nekem be is valt.
azert legyen nalad szerintem.hol szulsz amugy?
nekem a kaja az nagyon szar volt a korhazban tipikus angol kaja,reggelire 2 valasztas cornflakes v piritos minden reggel az van.ja plusz jam bocsi.
az ebedet vacsit valaszthattam 3-bol azt hiszem,de nagyon keveset adtak,nem hizlalda.
a babanak adtak kistakarot annyit vehettel amennyit akartal,viszont rkisruhat vigyel otthonrol,nem adnak,meg magadnak tisztasagi csomagot!!!
na jo ejt
es kerunk fotot ricsikerol
hol laksz?
pusza
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Ibi! Hat azzal a lakassal nem sietnek :? ! Addig is kitartast az anyoshoz! Nalam a parom mar most tervezi a kistesot, szerintem meg egy ev korkulonbseget sem akar :lol: ! meg mar olyanokat mondogat, h ugy sem enged majd dolgozni, aztan megkerdeztem, h akkor minek a fosuli, o meg h mert okos feleseget akar, jajjj nehez a ferfiakkal :lol: ! en a baba nemevel ugy vagyok, h egyik percben szeretnem tudni, a masikban nem :oops: ! szerintm marad meglepetesnek, en ugy beszelek hozza mint ha fiu lenne, parom meg mintha lany! majd este vagy holnap jovok a hirekkel!

Xena! Sajnos en meg csak a 12.hetben vagyok, de volt 3 UHm, verzesek miatt, de szerencsere most minden rendben :lol: ! Mar terveztetek a kistesot? Ricsi hogy all hozza? Nagyon remelem, h az itteni szulesed sokkal jobb elmeny lesz, mint az otthoni! Otthon vagy Ricsivel?
rima
 
 

 
 

Bocsi, nem koszontem el :oops: ! Nagyon szep napot mindenkinek!
Vigyazzatok a kincseitekre!
Puszi
rima
 
 


sziasztok csajok

rima:a parod gyors a babatervezesben :D ,de szerintem ez nagyon kedves tole,biztos nagyon szeret!
az en parom is szeretne meg egy kislanyt,de en nem tudom mikor szanom ra meg egyszer magam a szulesre,lehet soha.de lehet akkor ha mar lesz egy olyan munkam,amiben otthon erzem magam.
tenyleg jol beszelsz angolul?mar tudtal mikor kijottel?miota is vagy kint?mar tuti emlitetted,csak nem jo a memoriam. :roll:
most begurultam az anyosomra,mert elmentem a konyhaba kimosni marcus tejesuveget es addig o hagyta h a baba beleharapjon az almaba es nem vette eszre,hogy a hejabol is leharapott es utana majdnem megfulladt,kihanyta a tejet... :twisted: es igy hogy bizzam ra a gyereket?szornyu egy banya.
itt most nyilt primark ahol lakunk,nalatok londonban mar tuti van es tele van olcso de jo babarucikkal.lehet venni kispulcsikat 2-4 fontert es vastag nadragot oszre-telre 3-6 fontert.vettem marcusnak egy csomo jo kis cuccot.
hol veszitek a kisagyat es a babakocsit?ha kocsit veszel,nehogy rendeld,mert en megjartam,tok nehezet vettunk,pedig gyonyoru.de sajna le kellett cserelnem konnyebbre,mert alig fert be a kocsi csomagtartojaba es keptelenseg nekem egyedul feltennem a buszra...jol nezd meg!
le akarom most cserelni marcus bolcsojet is cotbed-re amit 7-8 eves koraig tud hasznalni,a toys r us-nak vannak jo termekei+jo jatekai is.
puszaaaaaaaaa
ibigirl
 
 


Sziasztok!
Ibi! Bocsánat, hogy igazán nem is mondtam magamról semmit, de annyi kérdésem volt és biztosan lesz is még. Szóval Wellingboroughban (még!) lakunk és Northamptonban fogok szülni.
Jó ez a tens machine, kár hogy nálunk semmi ilyesmi nem volt. Te vettél előtte magadnak?
A kórházi ellátás a szokásos, én szülés után 3 napig csak folyadékot kaptam otthon, mivel császár lett. Dehát amikor egy csomó minden történik veled!
Betét? Mindenképp. Az előzőnél nem tudom hány csomag elment..nagyon sok. Megnézzük a Tesco-st köszi.
Ja! És én sem szántam rá magam mégegy szülésre, de kaptunk egy meglepi Kinder tojás babát, de hát ha már így alakult..

Rima! Szóval nem terveztünk kistesót, még nem, de így jött össze. Épp egy fontos felvételi közepén...hát ez van, hála az égnek a felvételiztetők jól álltak a dologhoz. Ricsi? Hát még nem fogja fel. Mondjuk neki, hogy kistesó itt van a pocakban, erre azt mondja: kivesz! Annyira édes, mondtam neki még nőnie kell. Nem érti és félek is a testvérféltékenységtől is, de hát majd csak lesz valahogy. Igen, itthon vagyok Ricsivel, bár mint mondtam épp most terveztem volna egy fontos munkát, felvételi, de hát csúszik a dolog. Azok alapján amit eddíg kaptam és Ibi elmondott biztosan jobb lesz itt szülni. Ez tuti.
JA és bababerendezésben nézd meg az Ikeát is nagyon olcsó és szerintem nem rosszak a dolgaik.

Próbálok mellékelni egy fotót, de az összes túl nagy, nem akarja elfogadni. Megígérem, holnap.
Jó éjt! Vigyázzatok a picikre!
Xena
xena
 
 


Ibi! Most nézem nem is lakunk, csak 45 mérföldre egymástól! Ez jó!
Bocsi, csak megörültem neki. Na jó éjt!
Xena[/img]
xena
 
 


Sziasztok!

na, megjöttünk Magyarországról! jól megizzadtunk, aztán meg jót fáztunk :) bejártuk a fél országot, főleg délen. nyaraltunk is egyet, csak hármasban, ami nagyon jól sikerült.
és nagyon jó itthon lenni.
Veronika első szülinapját most hétvégén ünnepeltük, két teljes napon át :) egyszer a barátokkal, aztán a szülőkkel. a gyerek nem sokat értett belőle, de nagyon drága volt.
és nagyon örült, hogy itthon vagyunk. igaz, hogy tök későn értünk haza (este fél 10), de elkezdett sikítva rohangászni, annyira élvezte.

gratula az összes pocaklakóhoz!!!
Xéna, üdv körünkben.
én csak jókat tudok elmondani a kórházról. orvost nem is láttam volna, ha nem vákummal születik a kislányom. és kádban vajúdtam, ami a legjobb, ami történhetett. szerintem próbáld ki. én gátvédelemmel szültem, így pár nap múlva már nem is éreztem, hogy valaha szültem :) a szoptatás olyan jól sikerült, hogy Veronika még most is szopizik rendszeresen. nem tudom, mikor akar leszokni róla :)
a kórházba szerintem nem kell nagy csomag, mert gyorsan hazaengednek. kisbabának elég pelenka, meg egy, max. két öltözet ruha. esetleg egy textilpelus. semmi babaápolószer, mert fürdetni nem javasolják, amíg van köldökcsonk, illetve úgysem pirul ki a popsija olyan gyorsan (szerintem nem is szabad kenni addig, amíg ki nem pirul). magadnak vigyél be majd tisztasági csomagot, pizsit, meg hazamenős ruhát. ennyi elég (sok hely úgy sincs a kórteremben).
nagyon aranyosak a kórházban! nekem a védőnő volt ott, aki végig "segített" szülni, meg a férjem, aki törölgette a homlokom, és masszírozta a derekam. nagyon gyorsan "elzavartak" :) szombat du. kettőkor született Veronika, érzéstelenítettek, mert vácummal született, de vasárnap reggel már mondták, hogy kezdjek csomagolni... a szülés után 6 órával már mehetsz! :) és én ezt is teszem majd a másodiknál! nem volt jó elválni a férjemtől este, és megvárni, amíg reggel lesz, és megint jöhet.
nekem a szülésem életem egyik legszebb élménye! :D
remélem, Rima és Xéna, Nektek is ilyen szép emlék lesz!

Xéna, várjuk a fotót a kicsiről! :)

Rima, örülök, hogy minden rendben! majd írj, hogy hogy alakulsz!

Kellemes napot mindenkinek!
Krisztina
taram
 
 


8) hello 8)

xena:nem is lakunk akkor messze:-)))egyszer talan osszefutunk.
meg a tobbiek is!!!mit szoltok?
a paromnak a huganak van ilyenje,de en a nagy sietsegbe mikor bementunk a korhazba el is felejtettem elkerni,szoval nem hasznaltam szuleskor. :oops:
arra fele sok magyar van egyebkent ahol most laksz?

rima:hat te merre vagy,el vagy veszve..jol van a kicsike?hanyinger van meg?lehet majd egyszer osszefutunk majd egyszer egyeztetunk es elmegyek londonba,mert meg nem voltam ott sose.es birminghambol kozvetlen vonat van oda,bar ebben nem vagyok 100%,ugy tudom csak.

taram:szia ujra!orulok hogy jot nyaraltatok,ugye milyen szar itt a hidegben,total lehult a levego es piszok gyorsan.te meddig akarsz otthon maradni veronikaval?megy mar veronika?mikortol?es mar hany foga van?es mi a kedvenc kajaja?

irjatok sziasztok
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Xena, üdv. nálunk! :) Jó hogy jöttél, mindig jó ha új tag van, főleg ha a régiek nem is nagyon jönnek!!! :( BERNIIIIII, merre vagy!? 8)

A szülésről annyit hogy nekem már olyan régnek tűnik, hogy szinte alig emlékszem, főleg az elsőre. Vagyis persze hogy emlékszem, de szinte csak a jó dolgokra, és nem a sok fájdalomra! :)

A másodiknál én is elhatároztam, hogy nem fogom végigszenvedni és egy más kórházba, már orvossal, epidurális érzéstelenítéssel szültem Petit. (Kittinél semmit sem kaptam.)
Ég és föld volt. A legjobb az volt, hogy nem az a végehosszat nemérő fájdalom, ami úgy kétségbe ejti az embert, hogy atyagatya, ez meddig fog tartani, mert nem bírom tovább! Hanem amikor olyan jól beindultak a fájások, szóltak hogy oké, egy óra múlva kaphatom az EDA-t és ott volt az óra a falon. Akkor gondoltam, egy órát kibírok fél lábon is, ha egyszer már kibírtam 8 órát! Úgy is lett és egy percet sem késlekedtek, sőt lehet hogy még előbb is bekötötték, amikor már nagyon nagy cseppekben folyt rólam a víz! :) Onnantól viszont fantasztikus jó volt! :)
Nem fájt egy picit sem!
Ami gond, hogy kicsit túl sokat kaptam, így amikor nyomni kellett volna, még olyan erősen hatott, hogy nem tudtam olyan jól nyomni, így a kitolási szakasz elhúzódott, ami Kittinél pár perc volt, Petinél kb. fél óra lett. Én láttam olyan filmet, valamelyik dokumentum csatornán, hogy Amerikában a nők maguk adagolják maguknak az EDA-t, úgy hogy egy csövön a vállukra ragasztanak egy fecskendőt, ami be van kötve a helyére, a gerincbe. Akkor nyom rajta egy picit, amikor már érzi a fájásokat, de ha még elviselhető, akkor nem. Így lenne a legjobb, szerintem.
Na, nem tudom érthető-e.
Bocsi, kicsit össze-vissza írok, mert a férjem sürget, így most mentem is!:)

Ibigirl, nem találtalak, hogy keresselek az iwiw-en?

Puszi nektek!

Majd jövök remélem hamarosan!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Itt a megígért fénykép (ek) az én Ricsimről. Köszönöm a sok infót, holnap mindenkinek írok, de most nagy rohanásban vagyunk. Sziasztok!
Jó éjt!
Kép
xena
 
 


Helló Mindenki! Mégegy jolsikerült fotó! Kép 8) 8) 8)
xena
 
 


Sziasztok!

Ugy orulok, h igy beindult a topic!

Ibi! Hogy vagytok? Mikor kezdodik a suli? Mennyit kell fuzetned erte? A midwifeos tali nagyon jol sikerult, tokre megnyugtatott a csaj! en a travel systemes kocsikat neztem, de nem tudom, h milyenek, de en amilyen vagyok tutira a maradek honapokat azzal fogom tolteni, h az uzletekben a babakocsikat fgom tologatni :) ! Kisagy nektek milyen van? en 2006 januarjatol vagyok itt!
amugy en is tervezem, h egyszer elmegyek Birminghamben, majd ha meg lesz a pici, parom ugy is mindig dolgozik, igy mi majd ketten vilagot jarunk :wink: !

Xena! Szivtipro egy fiad van az tuti :wink: ! Csak gyozd majd a lanyokat kergetni :) ! Nagyon szepek a szemei! Nekem mikor lesz mar egy ilyen? mikor kell midwifehoz menned?

Taram! Welcome!!!!! En is nagyon boldog szulinapot kivanok a kis hercegnodnek! nagyon megnyugtattal szulesekkel kapcsolatban!

Andi! Ilyen nagy kulonbseg fajdalomcsillapitoval szulni? pedig en azt mondtam, h majd hosiesen vegigcsinalom minden nelkul, na azt hiszem ennek a tervemnek is lottek :) !

puszi
rima
 
 


hello mindenkinek

rima:koszi jol hala isten nemsoka koltozunk,penteken vesszuk at a kulcsokat!!! :lol: aztan festes,szonyegezes es remelem hetfore mar ott leszunk.arivedercsi anyos!
a sulim 17-en kezdodik es ingyenes,mert ha kapjatok a working tax creditet,es evi jovedelmetek kevesebb,mint 13ooo font akkor ingyert vannak egyes kurzusok,vagy minimalisat kell fizetni.en nem is dolgozom,szoval tok jo.
csak light weight kocsit vegyel,jol nezd meg,probald ki!
nekunk meg crib-unk(bolcso) van mothercares,de mar lassan nem jo,marcus kinovi,igy veszek majd neki cotbed-et,amit akar 5-6-7-8 eves koraig tud hasznalni,atkonvertalhato junior aggya.
ok gyere birminghambe es talizunk egyszer,majd lebeszeljuk,ha mar jol leszel es a babad is persze!

xena:nagyon edes kisfiad van,marcusnak is ilyen nagy szemei vannak :D .elcsabitjak majd az osszes csajszit!
te mivel foglakozol\tal itt kint angliaban?ja es hany eves vagy,ha nem titok?

andi:kuldok privit mert nem akarom kiirni a nevem!pusszzaaa
ibigirl
 
 


Ibi! Akkor a 7vegen nem unatkoztok :) ! es hany szobas a lakas? Butorozott vagy az mar van nektek? Mennyire van messze az anyostol? Majd lesz ott internet?
nem hiszem el, h mekkora egy mazlista vagy :) ! Nekem a suli egy evre 1780font, de csak mert part time, ha full time akkor 3070 :( !
Az nagyon hulye otlet, ha vennek egy Mozes kosarat, meg egy cotbedet? ti mennyiert vettetek a kocsit?
Bocsi, h ennyi hulye kerdesem van :wink: !
rima
 
 


szia rima

a lakas 1 nappali plusz 1 haloszoba.konyha,furdo,wc,es egy picike mellekszoba,ez lehet olyan szg-es szoba lesz.nem butorozott,nekunk van par butor,nem sok...anyos ad egy asztalt 4 szeket.vennunk kell egy csomo mindent :( mint pl:agy,tuzhely,egy jo vasalo,szofa...festeket szonyeget...szoval lesz mit...
anyostol 20-25 perc gyalog kb.
lesz netunk persze,anelkul elni se tudnank :D !
en a te helyedben megvarnam mig lesz a baba,mert akkor kaptok working tax creditet persze ha 13000 font alatt van az evi jovedelme a parodnak,akkor tudnal ingyen menni par kurzusra,vagy vmi minimumdijay kene fizetni,legalabbis itt ugy van.kerdezz ra vagy kerj tajekoztatot v nezd meg a neten.ez azert is jo mert tobb mindent is tudnal tanulni,tobb part time-ot egyszerre elinditani..jo draga a sulid,a szemetek :x
mozes kosar szerintem felesleges,mert egy autoban tilos hasznalni,az autos ules a kotelezo!!veszelyes!otthon altatni a babat max 1 honapig jo,mert kinovi hamar es kidobtal ra feleslegesen.ha veszel cotbedet az tokeletes,mert szuletestol akar 5-8 eves koraig kihasznalhato!az autoba meg ha travel systemes kocsit veszel,akkor lesz kisulesed!de te tudod,szerintem nem eri meg,helyette inkabb pihenoszeket vegyel,ha nem akarod allandoan a babat a kezedben hordozgatni a lakasban,ha pl kajat kutyulsz vagy bmit csinalnod kell...vagy amikor kiveszed az agyabol,hogy kint legyen veled...ebben van biztonsagi ov igy nem fog kiesni.mikor mar ul akkor mar belerakhatod az etetoszekebe,mig fozol vagy eszel....
en ebayen rendeltem neki a hon vagyott babakocsit,ami gyonyoru,de elmondanam,h egyszer volt hasznalva,mert rohadt nehez.es 100 font volt taskaval,eso ellen vedohuzattal,labzsakkal,babahordozo zsakkal,de ki se hasznaltam,vennem kellett egy konnyut,mert nehez vele kozlekedni.az 40 font volt argosban es jo.
te amugy hol laksz baratoddal gondolom?bel-vagy kulvaros?nehez a kozlekedes londonban?es mennyiert lehet ott szobat vagy lakast berelni?es mennyit lehet keresni ugy durvan egy atlagos melos?kaja draga?szorakozas?szoktatok jarni vagy jartatok vmerre?
na en is kerdeztem am!megyek is mert kitoltom a babanetet
pussszz
ibigirl
 
 


Sziasztok!
Hát örülök, hogy mindenkivel sikerül lassan találkoznom és nagyon köszönjük a sok információt a szülésekről, nagy kő esett le a szívünkről a férjemmel. Azok után amin Ricsivel végigmentünk, elmondásaitok alapján, ez csak jobb lesz.

Taram! Gratulálok az első szülinaphoz! Nagy buli lehetett. Sok biztatást adtál, azzal hogy ez volt a legszebb élményed köszi. A medencés vajúdást és a gátvédelmet gondolom úgy kérted igaz? Mindenképp szeretném én is kipróbálni.

Ibi! Tényleg nagyon jó lenne összefutni, bármikor és a többiekkel is. Sajnos itt nálunk nincs túl sok magyar vagy még nem ismerjük őket, hiszen csak 4 hónapja lakunk ezen a környéken. Eddíg összesen 6-ot ismerek, meg titeket :).
Köszi, igen szép szemeket örökölt a fiam, de biztos hogy sok csaj fog utánuk dögleni!Ugye? Magyar vérrel? tuti. Én mióta kint vagyunk csak 3 hónapot dolgoztam, aztán a párom kapott egy jó állást és most én vagyok itthon Ricsivel. Egyelőre nem akarjuk, tudjuk nurserybe adni. Amúgy 30 éves vagyok. És te? Meddíg szeretnél otthon lenni a babával? Gratulálok a lakáshoz, remélem jó lesz benne. Te hol szültél?

Szia ANdi! Érthető volt persze amit írtál, én is sokat olvastam az EDA-ról, sajnos nem volt benne részem. Remélem, majd lesz. Nem volt az olyan régen neked sem! 3 év 7 hónapja! Szerintem ilyet nem felejt az ember :) És te hol szültél?

Rima! Köszönöm szépen, tényleg szívtipró a picur, remélem így is marad. A midwife-hoz csak szeptember végén tudok menni, mert csak akkor volt időpontja, de gondolom neked is volt egy óra az első ugye? Olyan édes ahogy gondolkodsz az ágyon, meg babakocsin, meg a többin eszembe jutott, hogy én is ugyanezt csináltam Ricsi előtt.
Remélem, azért sikerül mindent beszerezni időben :). De még igazán ráérsz. Rosszullétek elmúltak már? Pár hét és megmozdul majd! Én már nagyon várom, bár amikor már olyan nagy hogy a gyomromat rugdossa, azt kevésbé...

Lányok, azt hogy rakjátok ki az üzenetek végére a kis képet és mellette a korát a gyermeknek? Ez nem akar összejönni nekem.

NA mégegyszer köszi. Szép napot, sziasztok!
Xena
xena
 
 


Sziasztok!

Ibi! Nem hiszem, h barmit is fogok kapni! Az en fizum meghaladja a 13ezret a paromerol nem is beszelve... de itt londonban szerintem millios fizetes sem eleg, foleg ha nagyon draga almaid vannak es nagyon szeretnel sporolni....mi a 3.zonaban berelunk egy studio flatet havi 430fontert, de csaak azert mert a tulaj a haverunk, amugy amiket neztunk 1szoba, nappali 1500font egy honapra, plusz bills, stb...es koltoznunk kell... meg uj autot is kell vennunk, mert a mostani nem family friendly....es a parom a babanak mindenbol a legjobbat szeretne, mert, elso baba stb... most azt tervezi, h decemberben, ha kap vizumot megyunk Parizsba es ott veszunk babakocsit, meg dolgokat a babanak, szegenykem nagyon tervezget :) Amugy a kozlekedes a 3.zonabol a centrumba egy hetre kb 28font, fizetes, hat en 3fonttal kezdtem egy orara egy kavezoban, aztan elmentem egy etterembe pincerkedni, ott 6,5/h, most meg elarusitokent 8,55/hra kapok, de most mehetnek egy irodaba dolgozni, de igy terhesen nincs kedvem valtani! Gondolom most sok a kiadasotok nektek is... es milyen a lakas, olyan jo lesz nektek sajatban :) !

Xena! Te hogy allsz a rosszuletekkel? Ha ram jon nincs ami megallitson :lol: ! Jaja, de meg a parom, h almodozik, de o mar olyanokon, h hogy fog a picivel focizni es amig baba lesz a baba addig nyuzni fogja, gondolom a gyerek nagyon fogja ot csipni :wink: ! En komolyan mondom, h remelem, h fiam szuletik, de csak azert mert ha lanyom lenne, ilyen Ricsi es Marcus szemu szepfiuktol felthetnem am...

puszi mkinek
rima
 
 


sziasztok lanyok

xena:saj na itt lennenek magyarok,de nem tul osszetarto nepseg,irigyek sokan a masiknak tobb van vagy jobb munkaja van...sokban csalodtam es nem is beszelve h rengetegen drogoznak agyba fobe...nekem ez nem hianyzik.
amig tudod es birod szerintem se adjatok nurserybe Ricsibebit.en is probalom kihuzni amig lehet,meg tanulni szeretnek.a suli itt ugy is korabban kezdodik mint otthon es visszamegyek melozni.
ja en 23 eves vagyok,24 leszek novemberben,nyilas!es itt redditchben szultem ahol lakunk az alexandra hospitalban.
hogy vagytok?mit szoktatok csinalni ricsivel?mi a kedvenc jateka?

riam:nem semmi milyen arak vannak londonban,igen a fizuk magasabbak joval,de a berlet is meg a kozlekedes is sajnaaa.annyibol akkor tenyleg jo hogy mazlitok van a lakassal meg...remelem osszejon ezutan is vmi jo.
nagyon draga a parod,h igy gondolkozik a babarol,sok no megirigyelhetne.
nekunk is rengeteg most a kiadas,tegnap festes volt kesz van hal isten minden egyszinu,bezs kiveve a furdoszoba ami mint zold,a konyha meg jo allapotban van de majd le akarom azert festeni vmi peach v orange szinre meg nem tudom.megjott az uj gaztuzhelyem tegnap,az agyunk jon hetfon.de meg mindig nincs a nappaliba asztal szek meg szofa...
meg babanak cotbed...az ajtok is le lettek festvebezsre a radiatorokat lefujtuk feherre.
rolok is ma lesznek felteve.de fuggonyt is szeretnek.szonyegezni
hetfon fogunk(Barnas bezs a nappaliban,kekes a haloszobaban,mert kekes az agy is),ugyhogy nincs megallas.mostmar jol nez ki ahhoz kepest h sotetkek,lila meg durva sotet narancs szinuek voltak a falak elotte,most mar vilagos es jo nagy ablakok vannak.
annyi meg h nincs zuhanyzo csak kad es azt kapunk karacsonyra anyostol,bar lehet hamarabb be lesz szerelve,remelem...szoval igy allunk.
es veled mizu,hogy vagy ?meg mindigsok a hanyas hanyinger?tudom szornyu.en is a kocsiban buszon sose voltam rosszul eletemben csak terhessegem alatt.azt mondjak ha sokat hanysz lanyod lesz,bar en erre elo ellenpelda vagyok Marcussal.de csak 3 honapig tartott.meg az utolso honapban ereztem h sok gyomorsavam volt,de minden rendbejott aztan sot meg kevesebb kg is lettem mint voltam,ennek orulok.ha tudsz probalj meg szoptatni,mert segit sokat sokat fogyni es hamarabb visszaszukul a mehed meg a mellrak ellen is jo!!!
na puszaaaaaaa
sokat iratm megint
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Jajj, szinte kedvet kapok egy kis babázásra tőletek! MIlyen jó is a tervezgetés, meg a izgalom, hogy milyen lesz a szülés, stb. és a végén a "jutalom" egy édes, kedves kisbaba! :)
Sajnos mi már nem vállalunk több gyereket, én amúgy is hamarosan 39 leszek, ilyenkor már a rizikó is nagyobb, szóval jobb így. Majd egyszer ha az enyémek már nagyobbak lesznek, (mondjuk 15 lesz Peti!) lennék nevelőszülő, és megpróbálnék pár sanyarú sorsú gyereknek adni valami jót is, de ez még a jövő zenéje. Az anyagiaktól is sok függ.

Rima, ne hidd hogy nem bírod ki fájdalomcsillapítás nélkül, csak szerintem az a lényeg, hogy légy nyitott mindenre, ne határozd el hogy így lesz és kész, mert úgysem úgy lesz, vagy ha igen, akkor olyan sok szenvedés árán, hogy nem éri meg. Inkább próbáld meg ahogy te akarod, de ha közbejön egy más döntés, hogy mégis akarsz egy EDA-t vagy mást, nem kell attól még úgy érezni, hogy most kudarcot vallottam, mert ez már a 21. század és örüljünk hogy vannak alternatívák. A másik, hogy figyeld az órát, és ha úgy hiszed hogy már ezer éve tart, meglátod hogy nem, még csak pár órája, de egy átlagos első szülés min. 8 óra, elég ritka az ennél gyorsabb, szóval szép lassan, de biztosan, és nem kell(ene) nagyon sürgetni, mert ez direkt van így és teljesen normális.

Ugyanez vontakozik a szoptatásra is, én nem csinálnék belőle nagy drámát, ha nem megy, akkor van más módszer és örüljünk neki, a lényeg hogy tűlünk telhetően megpróbálja az ember és ne adja fel egykönnyen, mert az elején mindenkinek nehéz és furcsa, sőt fájdalmas is. Nekem a szopi Petivel jobban fájt mint a szülés! :)

Babakocsi.
Látjátok, ahogy Ibi is írta, nem érdemes a drága vacakokat megvenni, valami könnyű és praktikus kell, a lényeg hogy teljesen vízszintesig dönthető legyen, hogy tudjon kényelmesen aludni a baba, én utálom az olyan kocsikat, ahol a pici nem lát engem, mert amikor még egész kicsik, nem érdekli őket a külvilág, csak az anyuka arcát akarják látni, és ettől megnyuszanak. Szóval olyan kocsi kéne ahol a tolókar átfordítható és így később, amikor már nézegetni akar kifelé, akkor már nekem háttal ülve is lehet tolni.
Én a gumikereket sem szeretem, mert az biztos hogy pont akkor lyukad ki, amikor alegtöbb cucc van nálad és a legmesszebb vagy otthonról, vagy el sem tudod hagyni a lakást mert le van eresztve a kerék. :(

Xena,
Én Bp-n a Péterffy-ben születm Petit, ahol az EDA-t is kaptam, Kittit az Istvánban.

Az aláírást úgy tudod megcsinálni, hogy rákattintasz az egyikre, ami nekünk fent van, akkor feljön a lylipe.com és ott nagyon egyszerű kiválasztani, + csatolsz egy képet. Amikor kész, fejön 3 különböző módszer hogyan lehet csatolni, mint aláírás, én a legrövidebbet szoktam választani, asszem a középső. Akkor kimásolod, le ne maradjon egy karakter sem, és a babaneten a profilodba beilleszted az aláíráshoz. Van valahol egy kérdés, hogy mindig csatolja-e az aláírást, ott be kell klikkelni, hogy igen. És ha minden jól sikerült, akkor csatlni fogja ezek után. :)

Mentem, minden jót nektek!
Andi
andi68
 
 


Kép Csemeték szept 9. 2007

Az én kis rosszcsontjaim! :)
andi68
 
 


csak egy keperejeig beugrok meg
Kép mi ketten [/img]
ibigirl
 
 


Helló Lányok!
Zoli vagyok Xena férje és Ricsi büszke apukája. Utólagos engedelmetekkel bele szoktam olvani a beszélgetéseitekbe és most nem tudom szó nélkül hagyni.
Rima! Mikor olvastam amit írtál gyorsan átestem két hátsófali infarktuson és volt egy laza agyérgörcsőm! :? :? :? Azt hallottam hogy London drága de ez katasztrófa!
Ha nincs tulórám akkor heti 330-at kapok. 4on 4off dolgozok. van egy 3 szoba+ nappalis, garázsos, kertes ház amit havi 575-ért bérelünk és ezt is drágállom!!!!!! És mégegyszer: TE ÚR ISTEN!!!!!!! Biztos megéri ott lakni? Bár mi nagyváros ellenesek vagyunk ezért is költöztünk ide ahol most lakunk. Szoval Rima le a kalappal előtettek. Én biztos hogy sikítva menekülnék onnan!
Babakocsi kérdésben teljesen egyetértek Andival! De ha hosszab távra akarja valaki tolni, netán kirándulni (mert mi azt szeretnénk, és szoktunk is) javaslom hogy nagy kerekei legyenek. Lehet hogy nem megy össze olyan kicsire mint a legtöbb viszont könnyebb vele leküzdeni az úthibákat, patkákat stb. Egyébként van olyan kocsi ami mindent tud amit ide összeírtunk?
Fájdalomcsillapítás???? Csajok én benn voltam ameddig lehetett! Hát én 25x belehaltam volna!!! Minden elismerés.
Ibi! Azt hiszem tényleg összefuthatnánk a közeljövőben ha úgysem vagyunk messze egymástól. Sajna a legtöbb magyar fiatal akikkel megismerkedtem nagyrészt beolvadtak az angol társadalomba. PUB, PUB, PUB!
Kedvenc játék? Hát amit szét lehet szedni. Mikor kicsi volt a legdrágább játék sem tudott bótolni egy üres pillepalackot!!!! Most a kedvenc az építőjáték. Én építek Ő szétszedi. Meg az IKEA-ban vettem neki olyat mint sok nyilvános helyen van kitéve gyerekeknek amikor a fém rudakon különböző fa formákat lehet tologatni.
Hát hirtelen ennyi lett volna. És mégecce bicsi hogy belekontárkodtam a témába.
Jó éjt.
xena
 
 


Sziasztok!

Zoli :) ! London egy ritka draga varos! es sajnos ismerek olyanokat, akiknek 2-3munkajuk is van csakhogy kitudjak fuzetni a bert, vagy egy szobaban laknak 5en! Mar nalunk is felmerult, h elkoltoznenk videkre, mondjuk ez foleg a baba miatt, de a paromnak itt van az uzlete, szoval maradunk meg par evig, de tuti nem orokre! tegnap meg mar elkezdtunk lakasokat nezegetni, h vennenk vmit, mert akkor mar inkabb a kolcsont fizesd, minthogy kidobj az ablakon annyi penzt berre! Mi ahogy csak tehetjuk menekulunk Londonbol, tobbnyire erdokben, parkokban, videken toltjuk a szabadnapjainkat es ez marad is a baba megerkezese utan is! Babakocsi ugyben teljesen egyetertek, nekem foleg az szamit, h kibirja a babat es ne kelljen felevente ujat venni, es foleg a setakra legyen jo, mert nagy turazo vgyok :) !

Ibi! Annyira gyonyoruek vagytok :) ! Milyen a lakas? mar alig varom, h mi is elkoltozzunk vhova :wink: ! A magyarokkal nekem is az a tapasztalatom, sot itt meg rosszabbak, mert azt hiszik, h Londonban elnek, akkor ok mar nagy vkik, es normalisan beszelovel nem is taliztam, mindig mindenre karomkodnak vagy tok reszegek, na jo tisztelet a kivetelnek.. nekem volt egy par magyar baratnom, de most, h babam lesz vhogy eltuntek...Hmmm..hanyinger...mar nincs olyan gyakran, de most van az a para, h se has, se hanyinger, na hol az a gyerek :roll:

Andi! Nem semmi jo szived van :wink: ! 39 meg nem a vilag, anyukam 45volt, mikor megszulettem neki, azt mondja, h en tartom benne a fiatalsagot :) ! Nenikem is nevelt gyerekeket, tok vicces volt, h eloszor egyet, majd kettot es vgul 18lett belole, vettek egy nagy hazat es olyan jo volt gyerekkent meglatogatni oket, mindig hangos volt a haz :) ! na ezek a gyerekek mar krepultek, de mindig visszajonnek csaladostul latgaoba :wink: !

szep napot mkinek
rima
 
 


sziasztok

zoli:udv korunkben johetsz surubben is,persze xena te se tunj el!!!
hogy vagytok?ti meg nem tudjatok mi lesz a pici?vagy nem is akarjatok,meglepi?
tali: egyszer megbeszeljuk!!!
jatek:nekem is bejonnek azok ajatekok,amik fejlesztenek,es a toys r usban olyan jok vannak.
kerdes:ti mit vettetek ricsi elso szulinapjara,igaz marcus meg csak januarban lesz egy,de ne mar azon gondolkozom,h mit vegyek neki,ja es meg a karacsony is itt van...
kesz anyagi csod ez az ev :D


rima:no para mama,minden okes,ez teljesen termeszetes,hogy aggodsz,mindenki ezt teszi,de mar mint mondtam az en hasam is olyan keson kezdett el noni es meg is kijott egy 3,62kg-os baba:-)
szerintem szerencsesek vagyunk,mert mas allandoan fulladozik a nagy tehertol mar a korai stadiumban es sok kismaminak bevizesedik a laba is.ne aggodj sokat,pihengess es elvezd a terhesseget,mert gyonyoru idoszaka az eletednek.
kepzeld pipa vok,mert ezek az angolok az agyamra mentek ma.ma de 11-tol du 3-ig a telefonon logtam,mivel meg nincs gaz,villany,viz bekapcsolva a lakasban igy fel kellett hivnom a szolgaltatokat,dehogy ezek milyen egy tetu lassuk,ezek nem tudnak semmit.50-szer at lettem iranyitva mas embernek,es faxolnom is kellett a berleti szerzodest,aztan nem talaltak meg,aztan megis,majd nem talaltak meg a not akivel beszeltem es elkertek a szamom,h visszahivank,de meg mindig nem tettek.szoval ilyen egyszeru dolgot nem tudtam elintezni,csak a villanyt.
nekem mar ki van a t..-om ami nincs :D ezzel az angol ugyintezessel.
nalatok is ilyen lassuk semmirevalok?
ja es a gyermekem szuletesi anyakonyvi kivonatat is elveszitettek a csaladi potlekosak.hat normalisak.ugyhogy mar mindent elvittunk a laksba nagyjabol de meg nem tudunk koltozni,lehet meg egy het anyosnal,mire felemelik a segguket....

andi:szepek a gyerkocok.meg jo h megneztem iwiwen a kepeidet mert nem jottem ra h te vagy az.:-)))
Kép
ibigirl
 
 


Kép
ibigirl
 
 


Kézcsók hölgyek!
Itt megint Apa! Xena nehezen viseli ezt az időszakot és most kicsit velem kell beérnetek. De mindenkit puszil üdvözöl meg minden.
Hamár szóbakerült a kirándulás. Ha valaki volt valami jó helyen megoszthatná az élményt mert mi mindig nyitottak vagyunk egy jó kis kirándulásra, és persze ha meglesz a baba akkor is menni fogunk. Most is sokat megyünk mert szerencsére nem mehéz jó helyeket találni. Ricsi imárja az erdőket és a kerteket! ha gondoljátok látogassatok el az oldalunkra ide mindig felkerülnek a legjobb képek. http://picasaweb.google.com/timuzoli
A child benefiten kívül még milyen támogatás van? Tud valaki segíteni?
Nagyon helyes kis fickó ez a Marcus! Látom jó húsban van. Ricsi is ilyen. Már elmult másfél de még mindig olyan babásan hurkás keze, lába. És a feneke???? Ha nekem ilyen lenne én egész nap a kezemen ülnék! :wink: :lol:
Az első szülinap? Érdekes volt. Előtte egy héttel érkeztünk ki angliába. Nem volt semmink. Kapott egy kis tortát. Persze cukor menteset. Vagy erősen csökkentett. Már nem emlékszem. De mi ettük meg helyette. Viszont a gyertyát lelkesen fujkálta :lol: meg egy plüs mackót, ami azóta is az alvó társa. Nem tudom Anya mondta-e de mi Ricsinél használjuk az okosbaba programot. Szerintünk nagyon jó dolog és a gyerek is élvezi.
Hát Ibi ez a telefonálgatás nekem sem a kedvencem. Nem biztos hogy visszahívank mert amikor a kocsi biztosítását kötöttem akkor is kértem hogy hívjon vissza de monta hogy nem tud mert Délafrikában van a telefonközpont ahonnan beszél. hoppá!
Na mára eggyi. Üdv mindenkinek.
xena
 
 


Sziasztok!

Welcome Zoli papa! :) Nem semmi, hogy a topik megalakulása óta te vagy az első apuka, örülök neked!
Csinálhatnál egy saját felhasználónevet és akkor tudjuk, hogy mikor vagy te és mikor Xena, és nincs kavarodás! :) PErsze csak ha van kedved!

Milyen ez az okos baba progi, érdekelne!?

A Tax creditről.
Nekünk jár, de tavaly jól megjártuk. Kitöltöttünk egy millió papírt és nagyon boldogok voltunk, hogy Peti ovijára megkaptuk a 80%-os támogatást, mert amúgy 130 font volt hetente. Most is annyi volt még a nyári szünetben. Elég horror.
Szóval az elején kezdem. Csak akkor jár, ha már mindketten dolgoztok heti min. 16 órát. Ekkor beadhatjátok Ricsit az oviba, ez lehet Nursery vagy pre-school, childminder vagy bármi, a lényeg hogy OFSTED registered legyen, mert akkor van egy számuk, amit le kell adni a a hatóságoknak. KI kell számolni előre, hogy egész évben mennyit fogtok költeni ovira, és azt bemondani. Persze inkább kevesebbet kell mondani, nehogy túlfizessenek, mert akkor vissza kell fizetni.
A papírok kitöltésére visszatérve, soha sehol nem kérdezték a magyarországi jövedelmünket, de aztán az év végi elszámolásnál mégis megkérdezték, méghozzá úgy hogy kijöttek "családi látogatásra" és a gyerekeknek is ott kellett lenni! Persze, mi nem akartunk hazudni, de kár volt mert simán mondhattuk volna hogy munkanélküliek voltunk amikor még otthon éltünk, elhitték volan. De mi bevallottuk és ezt hozzáadták szépen az évi keresetünkhöz! Mivel 5 hónap volt még az adóévből, amit Magyarországon dolgoztunk, ezt hozzáadták, és így kiderült hogy túl sok tax creditet kaptunk és vissza kell fizetni 1500 font körüli összeget!
Végül is nem kellett eddig még egy fillért sem fizetni, de még mindig ugyanolyan drága az ovi és Kitti napközije is pénzes, és már jóval kevesebbet kapunk emiatt, nem a 80%-ot, ami amúgy járna. :( Ja, és ha évi 14 vagy 16 alatt van a közös kereset, akkor egy NHS kártyát is lehet igényelni, ami ingyenes fogászati és szemészeti kezelést is ad, de mi már azt sem kapjuk.

Végül is még mindig megéri dolgozni járni......

Szóval érdemes beadni a papírokat, ha már dolgoztok mindketten.

Na, most is biztos össze-vissza írtam, de már késő van, jóccakát!
Üdv.
Andi

Ui.
Ibi, örülök, hogy végül is rámismertél! Édi Marcus nagyon!!!!

Puszi mindenkinek, babóknak külön! :)
andi68
 
 


Sziasztok!

Ibi! Akkor eltudod kepzelni, h milyen csiga lassuak itt az emberek, az vmi hihetetlen, es azt en is imadom, mikor vkit hivok es egy noi hang beleszol es felsorol 10gombot, h melyiket nyomjam meg, aztan zene, aztan megint vki 10szamot felsorol es ez igy megy korbe korbe, es ailyen marha szerencses vagyok, a munkahelyemen is ugyan ez a helyzet, szoval ha kesek es ertesiteni szeretnem oket fel orat logok a telefonon :evil:
Szerintem maradjatok csak az anyosnal, nem olyan rossza ott, van villany, gaz, viz :lol: ! Te mennyire beszelsz angolul? Mikor kijottel mar tudtal?

Zoli! Orulunk mi neked :wink: ! De azert hianyoljuk Xenat is, remelem semmi gond, csak az a franya reggeli rosszulet, ami egesz nap tart, ugye? Neztem a kepeket, hat nagyon szep kis csalad vagytok, latni, h nagyon szeretitek egymast :) ! Engem is erdekel az az okosbaba program!

Andi! Hat nem semmi, es amugy hogy tetszik a gyerkocoknek a suli es az ovi? Peti hogy all az angollal?

na puszi
rima
 
 


Helló mindenki!
Itt Xena apa! megfogadtam a tanácsot és lett saját nevem.
Ígérem lesz Xena is csak mire gépközelbe kerülünk teljesen kész van. :( Elöntötte a takony a gyereket és most nyűgös és hisztis és amit el lehet képzelni. Persze az orrát mindenbe beledörgöli csak a zsepibe nem. Már alakul egyébként mert kifele megyünk a kórságból.
Okosbaba!
Hol is kezdjem? Először is nagyon elfogult vagyok a kérdéssel kapcsolatba ezért előre kérek elnézést ha netán elragadtatnám magam.
Rövid történelem: Ezt a módszert eredetileg autistáknak fejlesztették ki de rájöttek hogy gyerekeknél is kivállóan működik. Több hasonló program van. Pl. Domain módszer, Helen Doron. Igazábol mi egy magyar nő változtát alkalmazzuk. Vankó Magdolna. De sokkal érthetőbb lesz ha rákattintotok erre a linkre!
http://www.okosbaba.hu/okos-baba-progra ... skepp.html
személyesen is voltunk egy előadáson és ott győzőtt meg igazán mert az én akkor 7 hónapos fiammal olyanokat csinált hogy szemem szám elállt!!!!!!! szóval böngésszétek bátran az okosbaba oldalt. Szerintem nektek nem lesz kérdés hogy kétnyelvű lesz/ van a gyerek. De a lényeg hogy a legfogékonyabbak az információra 6 éves kor előtt. HAHA! Otthon pont akkor kezdődik az iskola mikor már "kiég" a gyerek tudásvágya. Mi tanulunk angolt, matekot, spanyolt, németet, földrajzot, csillagokat, állatokat, emberi testet.... úristen mennyi mindent! És követeli a tanulásokat. Na erről ennyit előzetesen.
Tax credit. Hát nem értek mindent pontosan de azt levettem hogy nem sok minden jár. asszem inkább dolgozom. Abbol biztos van pénz! Azért köszi.
Csütörtök este utazunk Mo.-ra. Ha találunk gépet mindenképpen írunk. Mindketten!!!!! Szerdától ujra minden nap UK :D
Jó éjt és okos babát :wink:
timur
 
 


sziasztok

jo ide bejonni vegre feldobodott a hangulat.
zoli hello ujra,nem baj persze h jossz,hisz vannak papak is akik imadjak a csemeteiket.
van a child tax credit a working tax credit ,child benefit,mondjuk a parodnak nincs itt bizonyithat o 1 ev munkaviszonya,igy a maternity allowance kilove,income support kilove,de ha van vmi betegsege ami a terhesseghez kapcsolhato lehet ezt kaphatja de nem emlexem,h kell e hozza munkaviszony.
gyerek szuletese elott vagy utana 3 honappal igenyelheto sure start grant 500 font,ez a kisjovedelmu csaladoknak segitseg venni dolgokat a babanak.
az elso 3-at tuti meg tudjatok igenyelni.www.direct.gov.uk
ezen meg tudjatok nezni az osszes benefitet meg meg sok mas erdekesseget.
ja es jok a kepeitek,ricsi hasonlit rad nagyon.

szia andi:szerencsere sikerult megismerni.ti kint maradtok vegleg?h megy az angol a gyerekeknek,igaz h hamar tanuljak?keverik?

rima:szioka.na holnap lesz mar teljes osszkomfort remelem.
az angol nyelvrol:en mikor kijottem (2005 maj) volt egy kozepfokum plusz idegenforgalmi szakmai angol.de meg igy is sokaig felidegesitettem magam a filmeken,meg h nem ertettem meg meg a dalokban sok mindent.aztan fejlodott miota itt vagyok,mar elvezem a tv musorokat a kedvenc sorozatom a grey s anatomy volt,most mar otthon is megy..meg batrabban beszelek telon,bar utalok meg emberekkel,de azert meg mindig van mit,es sztem mindig is lesz.bar a parom es csaladja nagy segitseg,sokat kerdezek elmagyaraztatom veluk.
a sulit remelem erteni fogom.
es te h jottel ki,tudtal mar gondolom?kivel jottel ki?es miert?
na sziasztok
ibigirl
 
 


A kakas csípje meg!!!!
Nem bírok ezzel a fránya Lilypie csíkkal!!!!
de ugyis rájövök! :?
timur
 
 


Sziasztok!

Zoli! az az okos program nekem is nagyon tetszikes mar amugy is ldontottem, h az elkovetkezo nehany evben csak a babaval fogok foglalkozni es nem leultetni a TV ele... es mivel nalunk a beszelt nyelvek(intenziven) szama 5, ezert ugy voltam vele, h tuti megtanitom a bbat, csak azan lelettem szidva, h az tul sok es h a kicsi keverni fogja :( !Nalatok ez h mukodik? es ti ennyi nelven beszeltek? nekem az egyik bratnom 2,5eves kislanya folyekonyan beszel magyarul, szlovakul, angolul, arabul es perzsaul :) ! errol irhatal legyszi, h h megy ez a Ricsivel?

Ibi! en 3eves korom ota tanulom az angolt, 16evesen voltam kint 2honapot nyelvsuliban es ezek mellett rengeteget utaztam, igy ravoltam kenyszeritv az angolra, meg otthon csomo angol baratom van, igy mikor kijottem mar eleg szepen beszeltem angolul :) ! en erdekesen jottem ki, otthon egyetremre jrtam, erre karacsony kornyeken rajottem, h unom az eletem(18evesen-ijeszto :( ), igy dec vegen vette egy jegyet LOndonba, senkinek sem szoltam, majd januar elejen bejelentettem az anyukamnak, h par nap mulva megyek es meg nem tudom mikorjovok vissza(nagyon remelem, h az en gyerekem ne lesz ilyen :lol: )! az interneten talaltam egy elvalt, egyedulalo arab apukat, aki aupairt keresett, hat igy kerultem ki teljesen egyedul, egy honapon belul mar mashol dolgoztam! Most visszagondolva nagyon eszetln voltam :lol: ! es te hogy kerultel ki?
rima
 
 


Sziasztok lanyok!

En is olvasgatlak am, csak egyelore nem vagyok tulzottan temaban, de a honap vegen irany Oxford! Orulok, h igy osszegyultetek es vegre beindult a topic, majd ha lesz ott is netem, akkor komolyabban bekapcsolodok. En sajnos meg nem ismertem meg nem talalkoztam tul sok magyarral kint, ha valamelyikotok esetleg tud valaki(k)rol Oxford kornyeken, szoljon.

Udv Xene es Timur! :)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Xena :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!!!

Timúr, Zoli üdv. megint! :)
Majd csak összejön az aláírás! Ha konkrétan megírod hol akadsz el, próbálok távsegíteni! :)

Rima!
Tök jó, nekem tetszik a kalandos kijöveteled, gondolom nem utad az életet ezek után! :) Én is hasonlóan gondolkoztam a te korodban, mára már nyugis középkorú, sőt itt a többi anyukához viszonyítva öreg anyuka vagyok. Mivel hogy itt a Peti ovis társai szülei kb. 25 évesek átlagban. Persze vannak kivételek is, pl. van egy 46 éves anyuka 3 éves ikrekkel!!! Beszélgettem vele, tök véletlenül jöttek az ikrek, mivel már 20 éves a legkisebb gyereke az előző kapcsolatából! Nem semmi, de nagyon boldognak tűnik velük.

Kétnyelvűség.
Gondoltam még mielőtt én is beleolvasok és beleesek az okos baba programba, leírom a nem 100%-ig pozitív tapasztalataimat.
Kitti.
Ő már 2 évesen angolul beszélt, mivel az USA -ban töltöttem majdnem egy évet vele. Bár én folyamatosan magyarul nyomtam neki a szöveget, ő mégis az angolt kezte preferálni pár hónap után. Szerintem a gyerekek miatt volt ez így, akikkel együtt laktunk. (én is bébiszitter voltam, 6 gyerek + az enyém!) No meg a tévé is ment egész nap, Teletubik, Arthur, Sesame street stb. Ezeket imádta. A lényeg, hogy ha nem mentünk volna vissza Mo-ra, nem is lett volna gond, de aztán otthon nagyon gyorsan visszaszokott a magyarra, vagyis inkább azt mondanám, hogy rászokott, mivel soha nem is beszélte addig. Először akcentusa volt és kinevették a bölcsiben! Mire oviba került, már jól beszélt magyarul, de korántsem érte utól a társait. Apja folyamatosan angolul beszélt vele, hogy ne felejtse el, ami tényleg jó volt, bár a gyerek apa kapcsolat elég nehezen alakult emiatt, (mindig csak én kellettem!) és a mai napig hozzám húz Kitti. Nagyon anyás.

Egyszer kb. 4 évesen megkérdezte, hogy: anya,te miért nem tudtál egy olyan férjet találni, aki magyarul beszél a gyerekéhez???
:)
Persze megértette, hogy ez neki jó, hogy két nyelvet is ért, stb.
Főleg, hogy tudtuk; nem maradunk mi meg sokáig a hetedik kerületben! :)

Na, most meg pont fordítva van a gond!
Nagyon nagyon hamar beilleszkedett a suliba és az angollal nem volt semmi baj, most a magyart kezdi hanyagolni és felejteni. Ezért is küldtem haza egy hónapra, nem tudom írtam-e? Biztos.
A magyar feltételes módot alig tudja használni, félek hogy egy életre nehéségei lesznek azzal hogy kifejezze magát, sokszor ha mondani akar valamit, percekig fogalmaz egy mondatot, szóval nem könnyű neki. Aztán ha az embernek nincs türelme (ideje) kivárni, sír hogy ő miért nem tudja gyorsabban mondani.
Pedig nem mondanám, hogy nincs jó nyelvérzéke, egyszerűen úgy látom hogy kicsit nehéz neki két nyelven gondolkodni. :(
Szóval sokszor gondolom azt, hogy lehet hogy jobb lett volna neki egy nyelven letenni az alapokat 100%-osan, és aztán ráhelyezni a következőt! Bár ezt már soha nem fogjuk megtudni, hogy milyen lett volna.

Peti.
Ő is baromira le van maradva a beszédben! Inkább angolul beszél, de nagyon keveri, és a magyart meg nem ragozza megfelelően.
Pl. Peti megyünk sétálni walking to the park!
(ez azt jelenti, hogy ő sétálni megy a parkba! :))

Most nem jut jobb példa eszembe, de tuti hogy nehéz megérteni még nekem is. :(

Szóval nem tudom, más gyerek lehet hogy több nyelven is beszél 2-3 éves korára, az enyémek még kettőt sem tudnak normálisan, és itt most tényleg nem a tökéletességre gondolok, hanem a korukhoz képest nézem őket. Van elég tapasztalatom gyerekekkel, hogy tudjam.

Minden esetre azért pozitívan látom a dolgokat, majd csak belejönnek egyszer!!!!! :) Addig meg dolgozunk rajta! :)

Mára ennyit, így is egy regényt írtam, bocsi! :)
Megyek okosbaba programot olvasni!

Puszi nektek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

na, jól lemaradtam.

a babakocsihoz adnám hozzá: szerintem semmiképp nem szabad autósülésben tartani, amíg magától fel nem tud ülni, mert nem jó a gerincének. szóval olyat vegyél, amelyikben le tudod fektetni. mi itt vettünk kocsit, de mostmár inkább otthon vennék, Magyarországon, mert olcsóbb, és ott azt hiszem, hogy van olyan, amilyet mi leírtunk, ami mindent tud :) nézz körül alaposan.


a pillepalackok, flakonok, tubusok, kupakok a legjobb játékok! a lányom jobban lejátszik velük, mint a rendes játékaival. hihetetlen!

Andi, fura ez a dolog a gyerekeiddel. a férjem is meg én is magyarok vagyunk, és magyarul beszélünk a gyerekhez. be akarom majd tenni bölcsibe, csak pár félnapra/hét, hogy tanulja az angolt, meg barátkozzon (nagyon barátkozós), de most elkezdtem aggódni. nagyon jól érezzük itt magunkat, és arra gondoltunk, hogy addig maradnánk, amíg a gyerekeink megtanulnak angolul. és majd olyan 10-15 év múlva költöznénk haza.
viszont az is eszembe jutott, hogy ha konstans magyarul beszélünk hozzá, és aztán végig, a bölcsiben, oviban és suliban angolul hall mindent, talán nem lesz gond.

egyébként bocsi, hogy eddig nem jöttem. kicsit lefoglal a gyerek :) meg lustább is vagyok az átlagnál mostanában, mióta hazajöttünk.

veszünk autót! már nagyon várom! egyelőre nem tudom, mit kell vele intézni, de olyan jó lesz végre könnyedén kimozdulni, nem buszokra meg vonatokra várni. tök megbízhatatlan a tömegközlekedés a városban, a vonatok jók, de messze van az állomás. szóval "szabadok" leszünk :D

üdv az első és eddig egyetlen apukának! a topik nevében végülis benne van. bár szerintem a férjemet sose venném rá arra, hogy írjon ide... szóval örülök, hogy van köztünk egy férfiember is! :lol:

jó hétvégét,
Krisztina
taram
 
 


Sziasztok!!!!

en majd meglatom, h alakul a picivel a nyelvtanulas, de mar alig varom :) ! mostansag elkezdtem parazni, de nagyon....erre a parom, h nyugi, majd kihozom az ayukamat egy fel evre, h segitsen neked, na most mr jobban parazom :lol: ! o az egesz gyerekdolgot olyan jo poennak veszi fel, masrol sem beszel csak hova fognak kijarni focizni a picivel(nagy sportolo)stb...
penteken voltam az egyetemen, tok furi volt :)
most a parom ramadanozik, mivel az oruletbe kerget :) , o szivesen jonne a babanetre, csak a szian meg a hogy vagyon tobbet nem ngyon tud :lol:

Ibi!!!!!!!! mi ujsag? lakas?

na szep napot mkinek :)
rima
 
 


sziasztok

ettol a ketnyelvusegtol en is tartok...azt mondjak altalaban a 2nyelvu csemetek kesobb tanulnak meg beszelni,de utana ha elsajatitjak akkor nem fogjak a kesobbiekben keverni,lehet az elejen igen...marcus mar mondja,hogy mama mammama,olyan edes.
lakas most mar rendben van,hal isten de meg nincs net,igy most anyostol irok,de az is lesz napok kerdese.

jatekok:igen marcus is jobban szereti a kremesdobozokat,pillepalackokat,ujsagot is tepne,ha engednem,meg imadja a telomat nyomkodni,de nem szivesen adom oda mert korbeszopakolja es csucsog a nyaltol ha nem nezek oda...

babasok:nektek nem volt olyan h nem evetta gyereketek,csak keves bebikajat,amit te csinaltalvagy vettel,mert marcus inkabb csak a gyumiseket,joghurtosat eszi,de neha azt is nehezkesen..
hogy lehet igy hozzaszoktatni ha nem kell?a tapszer eleg lenne?2x kap egy nap babakajat,de alig fogy.kb 80ml egy nap vagy ha szereti akkor 120ml.ez eleg??mas babaja mar 300mlt is megeszik egyszeri etkezesre..de vidam meg jol erzi magat szoval ezert nem parazom..otlet?

majd jovok
puszaa
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Ibigirl, szerintem nem aggódj a kaja miatt. ha boldog, jókedvű és mozog sokat, akkor nincs baj. más kérdés a hízás. de ha nem fogy, akkor gond egy szál se.
Veronika alig akart enni bármit is. folyton csak a szopizást akarta. aztán azt a tippet adták, hogy nagyon folyékonyra csináljam a kajáját.
egyébként az elején nagyon keveset esznek, amikor még csak kezdik a kanalazást. utána majd belejön! :)

próbálok nursery-t vagy childminder-t találni, ahová Veronikát párszor fél napra betehetném, hogy tanulja az angolt is. nagy menet lesz.

kellemes hetet mindenkinek!
taram
 
 


Sziasztok!

hat, most en is parazok egy kicsit :? :o Zsolti 17 honapos, most kezdett mondani nehany szot (traktor, hinta, mama, tata, anyu, apa) , de mindent megert, erre bedobjuk az angol melyvizbe 2 honapra :shock: Mondjuk vegig velem lesz, es majd meg tudom neki magyarazni, h mi tortenik :? Kivancsi leszek :o

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Ibigirl!

szerintem sincs gond, marcus nem ugy nez ki, mint aki koplal :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Helló Lányok!
Okosbaba.
Ha belenéztetek az oldalba amit küldtem akkor láthatjátok hogy nem csak a nyelvtanulásról szol a dolog. Rengeteg egyéb szerintem hasznos infót meg lehet ismertetni a gyerekkel. Sokszor még én is tanulok belőle. És Ricsi imád tanlni. Mondhatnám hogy követeli, és nem akarja abbahagyni. Pedig csak napi 3x5perc az egész.
Én nem attol félek hogy keverni fogja a gyerek a nyelveket, hanem hogy fogja birni az ovit. Sajna mióta kinn vagyunk nem nagyon volt alkalmunk "idegenekkel" rendszeresen találkozni és ezért Ricsi ugy vesszük észre hogy nehezen szokja meg az új arcokat. Főleg ha sokan vannak egyszerre. Most a hétvégén voltunk Mo.-n lakodalomban és bizony jó két óra kellett hogy el merjen mozdulni mellőlünk.
Egyébként otthon mindketten magyarul begyélünk hozzá és mástól angol beszédet csak az utcán , boltban, hivatalban, rendelőben, egyéb helyen hall. Viszont én igyekszem ilyenkor angolul beszélni hozzá. Azt látom hogy érti a helyzetet, hogy valami megváltozott de nem akad fenn rajta. majd meglátjuk mi sül ki a dologbol. Én hiszek a sikerben.
Taram!
Autó vásárlás terén szivesen segítek. Autós témában igazán otthon vagyok. Ha esetleg valaki balesetet szenved akkor is el tudom mondani mi történik. Sajna a multkor a pirosnál hátulról belémjött egy vakegér. Szerintem tuti a szivéhez kapott mikor meglátta a javítási számlám. Legközelebb előre néz vezetés közben!
Gyerekülés kocsiba.
Szerintem ez majdnem olyan fontos mint a babakocsi! Sok olcsó gagyit lehet kapni. Tudom hogy nem olcsó de a gyerek egészsége és biztonsága a legfontosabb. (lásd vakegér)
Rima!
Teljesen megértem a férjed! Én igaz nem szeretem a focit, ezért inkább azt várom ,hogy mikor tudok bevonulni a Ricsivel a garázsba barkácsolni. Fúrni, faragni. Építeni valamit anyának.
Na megint jól elszaporítottam a szót anya meg nem jut a géphez.
Üdv mindenkinek és jó éjt.
timur
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok ám, nemcsak Zoli, de valahogy nem jutok soha géphez :) Igaz apa? Szeret!
Na szóval megjöttünk Mo.-ról. Nagyon jó volt egyet bulizni lagziban. Ricsi születése óta talán ez volt az első, ugyanis soha nem volt kinek átadjuk a babát, most meg már elég nagy volt ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. Nem tudom ti mennyit repültök a lurkókkal, de őrület, hogy 2 éves korig csak ölben utazhatnak! Bár most Malévvel voltunk, ott legalább lehetett saját csomagja a gyereknek, de őrület, nem?
Szia Bangham! Én is üdvözöllek. Most ti 2 hónapra jöttök ki vagy hogy van ez?
Szia Ibi! Örülök, hogy alakul a lakás, a kaján ne aggódj változik majd, csináld kicsit pempősebbre a dolgot. Nálunk utálta a boltit, csak itthon főzöttet evett, de ebben nem kapsz tanácsot a health visitortól? Neki kellene ilyenekben segíteni. (Legalábbis otthon). ja és engedd újságot tépkedni, az állítólag fejleszt valamit, a védőnőm ezt mondta régebben.
Rima! Egy hete elmútak a rosszulléteim, most tök jó. neked mizu? 10 nap múlva első midwife találka, akkor majd talán mesélek többet, most semmi új, hízom mint a kacsa. :( Te mikor mész legközelebb? Kajálással hogy állsz?
Taram! Ti merre laktok? Már csak a közelekedés miatt kérdem, amit írtál róla. Szerintem Angliában kocsi nélkül nem is lehet sokra jutni. Sajnos. Bárcsak másképp lenne ez!
Andi! tök érdekes amit írtál a nyelv dologról, ritkán hallottam ilyet. És most hogy próbáljátok oldani a helyzetet? Azért ez előbb-utóbb biztosan rendeződik nem? Nekünk még egyelőre ilyen gondunk nincs, bár beszéli mindkét nyelv szavait, de nem keverjük még. Erről látom a párom már írt. De jó, hogy ketten vagyunk :)
Na szép napot! Üdv mindenkinek:
Xena
xena
 
 


Aláírás próba 1-2-3

xena
 
 


Enyém is próba

timur
 
 


Sziasztok!

Bocsi, lemaradtam szokás szerint. :( Nekem a hét első fele elég zűrös, ez csüt-ig tart. Innen kezd normalizálódni! :)

Xena, Timúr! :) Tök arik vagytok, hogy egymás után írtok! Milyen romantikus! :)
Jó az aláírás, csak a kép nagyon sötét. Nincs másik?

Amúgy nem aggódom a nyelv miatt. 100%-hogy bele fognak jönni, csak most vagyok frusztrált miatta egy kicsit, mert ugye az ember mindig reménykedik, hogy majd jó lesz, de a most számít igazán. De türlemes vagyok. Végül is ezért jöttünk mi is ki, hogy megtanulják az angolt normálisan, meg is fogják és nem érdekel mennyi időre lesz szükségük. Végül is sejtettem, hogy nem pár hónap, hanem inkább pár év.

Bocsi, dőlök az ágyba!
Jók legyetek!
Andi
andi68
 
 


mi??? 208 nap? Hú, szeretek terhesnek lenni, de 208! Azért jó ez az aláírás dolog. Na szép napot mindenkinek!
Sziasztok:Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Ibi! Nyugi, Marcus nem ugy nez ki, mint aki ehezne :wink: ! Milyen a lakas? Mar alig varom, h legyen neted :) !

Xena! Gratula a 10.hethez, nalam meg itt ott bekoszont a vuk, de csak akkor, ha vmit kerdezek pottomtol(ugy latszik o igy komunikal :wink: )! en kedden voltam cegi dokinal, jol lecs...tt,h hol a hasam, h majd olyan pici babam lesz, mint amilyen en vagyok :roll: ! aztan mindenfele kivizsgalas nelkul rairta a papiromra, h 100% fit vagyok a munkaba, ja meg, h majd a parom egyaltalan nem fog orulni a babanak, ha nem fog az agybaferni, mert akora leszek, vagy majd ha a gyerek 18orat fog orditani :roll: ! az en dokim, meg szerdan azt mondta, h szerinte ne dolgozzak, majd kaptam egy levelet a korhazbol, h fertozesem van es, h felo, h ramegy a babara :( ! Annyira aranyosak vagytok Zolival, latszik, h nagyon szeretitek egymast :) !

Timur! en alkalmazni fogom az okobaba programot, tuti :wink: ! Ugye ha mar babank lesz, akkor lekell cserelnunk a Peugeot 206unkat vmi nagyobbra es 5ajtosra? csak azert kerdem, mert hallottam, h te nagyon zseni vagy autok teren :) ! Autoules szerintem is nagyon ontos, mondjuk tuti egy ujszulottet nem lehet egesz nap benne tartani es kocsikazni vele, de h ennek is benne kell lenni a felszerelesben, az igaz! Hogy tetted oda az alairast, bocsi, de en marha hulye vagyok ebben!

Andi! Hany napot dolgozol? haza nem keszultok?
rima
 
 


Sziasztok!
Szerintem a Marcus pont úgy jó ahogy van. Jókötésű kis emberkének nézem. Ha éhes lesz úgyis enni fog, akkor meg azt nézed majd , hogy hova fér ennyi ebbe a gyerekbe. Ricsi is néha alig eszikvalamit, néha meg nem tudja abbahagyni. Szerintem ezen kár aggódni.
Rima!
A kocsit nem kötelező lecserélni, de sokkal kényelmesebb nektek ha 5 ajtó van rajta. Oldalakat tudnék írni hogy melyik tipus miért jó vagy nem jó. Szerintem a férjednek biztosan van elképzelése. Ha kocsi vételre kerül a sór akkor én ajánlom hogy nézzetek el autó aukciókra. Nagyon olcsón lehet kocsit venni!!! De amikor a vételre kerül a sor és esetleg konkrét tanács kell szívesen segítek.
Aláírás:
Ennek az oldalnak a közepén Andi jól leírta hogy kell csinálni (szept 9. hozzászólás) Annyit fűznék hozzá hogy mielőtt nekiállsz csinálj egy képet ami elég kicsi ahhoz hogy be tudd illeszteni.

timur
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: