Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dani beteg, másfél hétig bírta az oviban :( Csak azt nem tudom, hogy a sok h...lye szülő miért viszi el betegen a gyerekét oviba, miért nem tud otthon maradni pár napot míg rendbejön. Csak azért vagyok ennyire felháborodva, mert Dani kruppos és neki elég egy kis takonykór és máris befullad. És ez mikor történik meg, mikor véletlen nem vagyok otthon és gyermekem a mamánál alszik.

Azért rakok fel pár képet Tihanyból, mikor még nem rohantam haza gyermekemhez.

Kép

Kép

Kép


A képek magukért beszélnek szerintem :)
lindika
 
 


sziasztok!

Lindi:Remélem Dani már jobban van,ha nem akkor jobbulást neki.:)
Mi túl vagyunk végre a keresztelőn.Andris végig bőgte az egész ceremóniát,pedig nem tartott tovább 20 percnél.
A buli jól sikerült,Noémi nagyon élvezte a táncot.

Üdv a többieknek!

Móni
Néhány képet a "buliról"!
Kép keresztszülőkkel
Kép tánc Apuval
Kép templomban
kreony
 
 


sziasztok,

hú hol is kezdjem? Először is voltunk 1 hetet nyaralni a Balcsinál, tegnap jöttünk haza igazi ajándék volt ez a hét, főleg az időjárás!!! Egy szuper baba és gyerekbarát panzió és hotel volt, tele hasnló korú babákal és gyerekekkel így volt játszópajtás, gyerekjáték, közös pancsi a gyerekmedencében, szóval szuperül éreztül magunkat, igaz kicsit lefárasztott István de nagyon jó volt hármasban végre. A Balaton meleg volt, és tiszta, szuper strand, külön kis öböl a kicsiknek ami tele homokkal, lehetett építeni, pancsizni, sarazni.

Még nyaralás előtt összefutottam Szilviékkel, ők éppen most nyaralnak, sajna éppen a kórházból jöttek, Zakariás magára rántott egy bicajt és oda lett az egyik kis körme!!! Szegény, remélem már teljesen jól van és jól telik a nyaralás is :-)

Móni olyan édesek a gyerkőcök! Látszik hogy milyen jó testvérek!!!

Lindi a képek magukért beszélnek!!! :-) Danit sajnálom! Tényleg hihetetlen hogy a szülők milyen felelőtlenek, van ovónéni ismerős és ő is panaszkodik....

Voltak itt tesómék is egy hétvégét a nyaralás előtt, olyan jó volt, már hónapok óta nem találkoztam velük, hiányzott az öcsém!!! Jókat beszélgettünk.

Szóval ezek történtek mostanában.

Üdv Mindenkinek!
Kati
eszikati
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos itt a rossz idő!:(Noéminek nagyon furcsa,hogy fel kell öltözni és nem lehet csak bugyiba meg póloban.Mi már tegnap elinditottuk a fűtést.
Andris egyre többet "beszél".Sokat nevet.:)Noémi sokat szeretgeti,csak arra kell nagyon figyelnem,hogy ne szedje le róla 5 percenként a pelenkát.

Kati:biztos jó lehetett a Balcsin.Mi mostanában biztos nem jutunk el sehová,ugyanis 1 hete összetörtem a kocsinkat.Semmi bajom nem lett,de kocsi nagyon oda van.Talán sikerül megcsináltatni.

Lindi:Danival mi van?
Heni:Veletek mi újság?

Szilvi:Milyen volt a nyaralás?

Üdv a többieknek is!

Móni
kreony
 
 


sziasztok,

a nyaralás szuper volt, fele meleg, fele hideg, de akkor utóbbiban meg kirándultunk, és nagyon büszke vagyok Z-re, mert mindent imád csinálni, olyan jó egy ilyen gyerekkel nyaralni!

mi is befűtöttünk, jó hideg házba érkeztünk haza!

Lindi, remélem, Dani már jobban van.

Móni, gratulálok a keresztelőhöz!

Kati, örülök, hogy a Ti nyaralásotok is jól sikerült.

Heni, Timi, Edit, mi újság Felétek?

SZilvi
hortenzia
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok Dani már jobban van. Jár oviba, hogy megint meddig azt nem tudom.

Egyébként jól vagyunk. Október 9-én lesz az első tárgyalásunk, kicsit izgulok miatta. :-P

Lindi
lindika
 
 


Hello csajok!
Velünk minden rendben van. Minikénk megtette az első 2 lépést, igaz még csak a kádban. De nagyon büszke volt magára. Persze én is nagyon büszke vagyok rá.
Sokat bicajozunk, hintázunk. Bár a rossz idő miatt pár napig mi is beszorultunk. Öltözni még mindig utál, sőt egyre jobban, mert több ruhát kell húzni.
Mostanában margarinos kenyeret reggelizik és a tápit változatlanul utálja. Már nem is kínozzuk vele.
Mindenkinek szép napot!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Heni:Gratulálok az első lépésekhez. :lol:
Mi jól vagyunk.Andris egyre ügyesebb.Oldalra fordul,beszélget a lábaival kezeivel.Noémit is nagy figyelemmel kíséri.
Már kóstolgatjuk az almát és az őszibarackot.Izlik neki,de a cici csak jobb! :)
Jó hétvégét mindenkinek!

Móni
kreony
 
 


sziasztok,

Móni, hihetetlen, hogy Andris is így nő már! Hiszen "most" született!
Heni, Zorin tündéri, jó látni benneteket, gondolkodtam, hogy meglátogatunk ám, ha még lesz ilyen napsütéses idő és ráértek!

Lindi, Neked szurkolok, hogy minél kevesebb konfliktussal megússzátok és minél gyorsabban a dolgokat... Már amennyire ez lehetséges. Kitartás!

Szilvi, majd jöttök amikor tudtok :-) Várunk titeket.

Ha minden igaz jövő hétfőn megyek Budapestre, munkahelyi látogatás, csavargás. Nem bánnám ha jó idő lenne. Kismanó itthon marad a nagyival! Szóval anya kikapcsolódik :-)

Üdv

Kati
eszikati
 
 


Halihó!
Olvastam itt a Babaneten a Felejtsd el a tejet című cikket! Ti mit szóltok hozzá?
Minikém 9 és fél hónapos és minden nap kap joghurtot, néha túró rudit csoki nélkül és krémtúrót. Akkor most adjak vagy ne adjak neki? Nagyon szereti.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok,
Heni olvastam... én nem hiszem hogy ennyire ártalmas lenne a tejtermék! Én is adtam Istvánnak mert imádta és a mai napig minden reggel joghurtot eszik. Én adnám továbbra is, igaz, hogy az első hónapokban csak a babajoghurtot adtam, de szerintem a sima joghurt idénygyümivel egészséges és finom és akkor nem a cukrozott készítményt kapja. Kérdezd meg a gyerekorvosodat ha bizonytalan vagy, de szerintem a babák tudják mi jó nekik! Ezzel szokott nyugtatgatni a gyerekorvos és az ismerősök is. És szerintem ez így van, ha Zorin enné ezeket a dolgokat akkor szerintem kár megvonnod tőle. Valahogy nem tudom elhinni, hogy asztmás lenne majd a gyerek a tejtermékek miatt.... bár nem vagyok orvos.
Na röviden ennyi :-)

Puszi
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!

Annak idején én nem adtam Noéminek orvosi tanácsra,mivel én is asztmás voltam az öcsém még mindig az.Amúgy Noéminek a bőre is elég érzékeny.
Eredmény:a gyerek nem issza meg se a tejet se a kakaót,a joghurtból kb. 2 kiskanállal hajlandó enni.Egyedül a sajtot eszi meg.Már minden joghurtot kipróbáltam.Mostanában a Danone Activiát eszi meg,de csak a meggyeset és az epreset.Már ez is haladás.
Andrisnál már nem leszek ennyire "szigorú".

Végre megint jó idő van,így tudunk egy kicsit sétálni menni.
Andris oldalra fordul, a kezeivel,lábaival beszélget.Olyan aranyos amikor nem sikerül megfognia a lábát és mérgelődik.

üdv mindenkinek!

Móni
kreony
 
 


Sziasztok!


Mi ez a nagy pangás? Hogy vagytok?

Nálunk megvolt az első tárgyalás. November 20-án ha minden igaz túl is leszünk rajta. A nagyobb gondom a házeladás, még mindig nincs semmi konkrétum.

Dani végre megszerette az ovit. Van egy barátja, egész nap róla beszél. Na meg a lányokról, akik nagyon szépek :lol:
Voltunk allergiavizsgálaton. Sajna allergiás, kapott valami szirupot, de lehet mégis hat, mert kop-kop azóta nem beteg.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!
Tényleg eléggé nagy a csend mostanában. De nem nagyon jutok ide én sem. Minikém már 10 hónapos. Rendületlenül pakol mindenhonnan. Állandóan menni akar. Kibújt a harmadik fogacskája is. Időnként egy helyben már elég sokáig bír ácsorogni. Nagyon ügyes. Tudja mondani, hogy mama, baba, apa és imád kiabálni. Kihasználjuk a jó időt és sétálunk, hintázunk, amíg csak lehet.
Reggelire vagy tízóraira már pogácsát, bagettet eszik, nagyon ízlik neki.
Tésztafélét mikortól ehet? Tud ebben segíteni valaki?
Ti mikor vettetek bilit először? Hogyan kell rászoktatni? Kérek tippeket! Az én izgágámat nehéz lesz egy helyben tartani. Valami ötlet, amivel le lehetne kötni arra a kis időre, míg rajta ül.

Többiek hogy vannak? Kati, nem jártok mostanában a város felé?
Móni, Andris mekkora már?
Szilvi, megszoktatok itt Újteleken? biztos jobb, mint a nagyvárosban.
Timi, ti is nagyon eltűntetek.
Editékkel mi van, ő már jó régen nem írt.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Íme, néhány kép.
Kép
Kép

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!
Tényleg nagy a pangás,de szerintem mindenki kihasználja a jó időt.Mi is sokat csavargunk.
Andris már 4 hónapos.6385g volt legutobb.Nagyon szereti a hasát.Még szopik,de már kap ezt-azt.Sokat gagyog és nagyon tud nevetni.A videoplayer.hu-ra feltöltöttem egy nevetéses kisvideót.Kacagás címszó alatt meglehet nézni.(feltöltő:kreony)
Heni,tündéri a kisfiad.Pontosan nem tudom,hogy mikortól lehet tésztafélélket adni.Noémi akkor kapott kiflit mikor már volt két foga.

Lindi:Szorítok,hogy rendben legyen minden.Az legalább jó.hogy Dani megszokta az ovit.Kíváncsi vagyok,hogy Noémi tavasszal,hogy fogja viselni.Most még nagyon tetszik neki,ha néha elmegyünk játszani.
Többiek is írjanak! :)
kreony
 
 


Néhány kép a gyerköcökről!
Kép barack evés
Kép ölelés
kreony
 
 


sziasztok, olyan édesek ezek képek :-)

Heni járunk a városba, csak mostanában nem futottunk össze. Én augusztusban vettem bilit, de egyenlőre csak mondogatom neki, hogy "bili" és hogy ebbe kellene majd kakilni, pisilni, nem akarom erőltetni, mert szinte mindenki azt mondja hogy nem jó ha játszani ül le a bilire. Én betettem a fürdőszobába, és ha megyek wc-re akkor már ő is ráül velem együtt, de szerintem lehet hogy wc szűkítőt kell majd inkább venni, mert a bilit is felteszi a wc tetejére és oda akar ülni :-) De már szól ha kakilt, sajna csak utána nem előtte, de legalább már zavarja, remélem hamarosan meglesz az első produkum a bilibe :-)
A tésztára sajna nem emlékszem mikortól adtam :-( de majd megnézem a könyvemben és ha találok valamit megírom.

Mi most megyünk másodszor a régi úttörő házba Babusgató foglalkozásra, Heni nektek aránylag közel lenne ha érdekel beszéljünk, csütörtökönként van 10.30-11.00. Egy kiskőrösi zongora tanárnő tartja, inkább szülőknek, de a gyerkőcök is nagyon élvezik, Kodály módszer alapján zenék, mondokák, versek tanulása, nagyon aranyos, az első foglakozás ingyenes, érdemes kipróbálni. 0-3 éves kor között.
Szilvi ha érdekel, ti is jöhettek, de majd hétfőn beszélünk úgyis! :-)

Hétfőn voltunk ovisokkal lovaskocsival paprikát szedni :-) Annyira élvezte István, totál lefáradt másfél óra alatt, az ovisok is imádták! Van egy ismerős ovónénink, ő szokott hívni ilyen programokra.

Ha minden igaz megyünk 1 hétre Miskolcra is, jövő hét utáni héten.
A jó időben kint vagyunk sokat, egyre többet dumál István és egyre érthetőben :-)

Lindi szorítok hogy a ház is mihamarabb elkeljen!

Hú rohaok öltözni, mert lasan indulunk.

Üdv Mindenkinek!

Kati és István
eszikati
 
 


Közben volt itt a védőnő, és mondta, hogy adhatok neki már tésztát bátran, pörkölttel vagy túróval is.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok, látom nagy a csend :-(
Mi eljöttünk Miskolcra ezen a héten, úgyhogy a gyerkőc mamizik ezerrel, én ma készülök vásárolgatni néhány dolgot, de olyan bolt és árudömping van, hogy a fejem belefájdul, és az árakon is le vagyok döbbenve... na mindegy. Remélem Istvánnak találok valami szép téli cuccot :-)
Szerencsére az idő szép, sétálgatunk, de olyan gyorsan elmegy egy hét itthon!

Igazából csak ennyit akartam, remélem mindenki jól van!

Puszi
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!
Szerintem mindenki kihasználja ezt a jó időt a kintlétre.
mi most már jól vagyunk,mert Noémi meg volt fázva és Andris is betaknyosodott.Nagyon utálta az orrszívást!
A kocsink lassan elkészül.

Többiekkel mi újság?
Majd ha lesz időtök írjatok!

Móni
kreony
 
 


Sziasztok!

Vége az őszi szünetnek, megkezdődött az ovi. Dani beteg volt takonykór, de szerencsére már meggyógyult. Egész türhetően vagyunk :)

Betegeknek jobbulást!

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!Igen kihasználjuk a jóídőt,aztán ugyis beleszünk zárva!Beni beteg vírusos mandula gyull.középfül gyulladással,de egész fiússan viseli.Még mindig nemalszik éjszaka,félálomban szopizik legalább kétszer.Ez nemis baj csak nelegyen beteg! :( Most kapta volna a 15hós szurit de ez elmarad,azután szeretném beadatni az agyhártya gyull.ellenit is.szóval szegénykémre még ez vár.Ja és a legfontossabb!Szeptember 23-án elindult,azóta mint a bolygó hollandi. :D

Gyógypuszi a betegeknek! :)


Üdv mindenkinek!

Kép
Kép
timcsy76
 
 


Móni! Heni! Nagyon tetszenek a képek! :D Nagyon aranyosak a gyerkőcök! :D

Kép
Kép
timcsy76
 
 


Kedves Mindenki!

régóta tervezem, hogy kalocsai kismamákkal felvegyem a kapcsolatot! Akinek van kedve, beszélgethetnénk a babavárás folyamatairól, hogylétről, tapasztalatokról stb. Jelenleg a 8.hétben járok, így nyár eleji babánk lesz! :-)
butterfly
 
 


Üdv butterfly!Gratulálok a babaváráshoz! :)
Hogy viseled?Rosszullét?Hányinger?Ki az orvosod?Kalocsai vagy? :D Remélem nembaj,hogy ilyen kiváncsi vagyok?! :D Első babátok?
Minden jót kívánok nektek!!!! :D


Üdv mindenkinek!

Kép
Kép
timcsy76
 
 


Sziasztok!
Üdv a többiek között buttefly!
Milyen érzés volt mikor megtudtad,hogy babát vársz?
Timcsy:Mi van veletek?Beni szalad már?

többeikkel mi van?
Móni
kreony
 
 


sziasztok,

örülök a kérdéseknek!
Timcsy: kalocsai vagyok igen, egyenlőre csak émelygés van, a héten meg hasfeszülés! Főleg este, biztos a fáradtság is közre játszik! Dr.Molnár Gábornál voltam - gondolom ismeritek!
A babánk az első lesz, remélem minden rendben fog haladni!
Tanácsokat szívesen fogadok!
Kreony: milyen érzés volt mikor kiderült? Igazából készültünk rá, vártuk már. Remegett a kezem, mikor láttam az eredményt! Ahogy halad az idő, úgy szokjuk a gondolatot! Köszi a kérdést!

Olvastam itt, hogy Ti már mind anyukák vagytok!

üdv, Butterfly
butterfly
 
 


Sziasztok! :D
Móni!Igen szaladunk már ,mindahányan vagyunk! :D Netudjátok meg mennyire fáradt vagyok :( Ha kiveszem a babakocsiból sétálni egy kicsit,képtelen vagyok visszatenni,annyira hisztizik és megfeszíti magát!Rám meg néznek csúnyán az emberek,hogy na az idíóta anyuka :oops: Ti jólvagytok? :shock:

butterfly!Én is ugyanezt éreztem!De javaslom,ne hanyagold a pihenést,kell most neked is és a baynak is! :D A Molnárnál szültem én is mind a kettő csemetémet!Minden jót nektek!És sok-sok pihit!Mennem kell mert a csemete nyűgös! :?

Pussz mindenkinek! :D

Kép
Kép
timcsy76
 
 


butterfly! Bocsi babynek.ezt akartam írni,csak siettem! :oops:

Kép
Kép
timcsy76
 
 


sziasztok!
Mi jól vagyunk.Még szopizunk,de már kóstulgatjuk az új ízeket.Nem győzőm lapátolni neki. :) Kibújt az első fogacskánk is.Minden sírás és nagyfi nélkül.Hasra fordulunk pillanatok alatt,így elég tisztába tenni.
Noémi változatlanul szereti.Sokat énekel,magyaráz neki.A kis kópé meg oda van érte.Még szopni se hajlandó ha hallja,hogy Noémi magyaráz.
Butterfly:Gondolom Kalocsán fogsz szülni?Dolgozol még vagy már otthon pihensz?
további szép napot mindenkinek!
Móni
url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
kreony
 
 


Sziasztok!

Üdv Butterfly köztünk!
Hú hol is kezdjem....? Először is tegnaptól kicsit jobban ráérek, ugyanis nyelvvizsgáztam, úgy döntöttem egy jó darabig utoljára, de azért szorítsatok, hogy sikerüljön!!!! Közben István lebetegedett, elkapta anyóstól, láz, torokfájás, köhögés, antibiotikum... Mivel anyós kiesett a vigyázók sorából, riasztottam anyukámat, így szegény ő esett áldozatul ennek a hétnek, mert én ezerrel tanultam, ő főzött, vigyázott a gyerekre, stb. Ma ment haza, de úgy néz ki mára én is és anyu is elkaptuk, fáj a torkunk, folyik az orrunk... szóval nem egyszerű, de remélem túl leszek rajta!

A nagy hírem, hogy Butterflyal együtt két kismama van újra köztünk :-) A 12. hetet töltöm :-) Tudjátok talán nyáron írtam, hogy tervezzük a babát, és nagy örömmel vettük, hogy sikerült. Örülök, hogy van másik kismama, mert így lesz kivel megosztani az aktuális dolgokat, hiszen nem sok van köztünk :-)

Írjatok Molnárról légyszi véleményt, mert még nincs dokim és ennek egyre több hátrányát érzem... főleg hogy a kezemben a 12 hetes UH eredmény és semmit sem mond.... Malbaski még azt sem bírta közölni hogy nyaki redő értéke jó vagy rossz, és a rövidítések közül fogalmam sincs melyik az.....
Bár az első jelölte a doktornő, csak akkor keresek mást ha ő nem vállal el, de sajna még nem jutottam el hozzá, tényleg Heni majd erről Téged szeretnélek kifaggatni, de ha nem baj akkor telefonon vagy személyesen! :-)
Sajna most egész napos rosszul léttel küzdök, ami estére a lerosszabb, és szinte állandó fejfájásom is van, ezt megyek majd elmondom belgyógyásznak... a tanácsadás meg egy kalap sz..t ér, de komolyan. Pedig már voltam 2x egyszer Malbi volt egyszer Réfi de csak pecsételnek aztán annyi..... na mindegy kell egy doki mert rengeteg kérdésem van és sajnos panaszom is akad, de ez úgy látszik senkit sem érdekel. Na kipanaszkodtam magam,
a lényeg hogy nagyon örülünk az új jövevénynek, persze félek is, hogy mi lesz kér kislurkóval, de gondolom ez majd alakul. István már puszilgatja a hasamat, olyan aranyos hogy megzabálom! Dumál, rosszalkodik, nagyon lefáraszt, főleg most hogy állandóan aludnék :-)

Hú ezek a hírek, írjatok ha van időtök!!!!!! Butterfly akkor valószinűleg össze is futhatunk majd valami vizsgálaton vagy tanácsadáson :-)

Puszi mindenkinek!
Kati

Kép

Kép
eszikati
 
 


sziasztok!
örülök, hogy ilyen aktív a fórum, végül is ez volt a cél!

Timcsy: azt már megfigyeltem, hogy ha ilyen feszülést érzek a napi 9 óra munka után, kicsit lepihenek, utána jobb lesz! Ezzel megválaszoltam a másik kérdést is Móni részéről, hogy dolgozom természetesen! Ha nem lesz semmi probléma, akkor nem is tervezem egyenlőre a táppénzt! Ameddig csak lehet, dolgozni szeretnék! Szerencsére nem vagyok rosszul, csak reggeli émelygés van, de reggeli után helyrerázódok! Gondolom aki egész nap rosszul érzi magát a munkáját sem tudja ellátni normálisan. Hogy lekopogjam, egyenlőre ebből kimaradtam és különösebb panaszom nincs!
Katinál olvastam, hogy mindenféle problémával küzd, de lassan csak elmúlik! Gondolom, ezt Te jobban tudod, hiszen már a második babátok!
Én régebben is Dr. Molnárhoz jártam, nem volt semmiféle problémám vele, így természetesen volt, hogy nála jelentkeztem. Eddig csak kétszer voltam nála személyesen azóta, holnap megyek újra. Vannak nekem is kérdéseim, amelyeket röviden felteszek, ezekre eddig kaptam választ mindig. Persze ahogy halad az idő, egyre több kérdésem van/lesz, csak el ne felejtsem őket :-))
Holnap meglátjuk mit mond a doktorúr, és hogyan tovább...
Kati, lehet hogy már találkoztunk is valahol! Ezért is akartam fórumozni, hogy minél több kismamával megismerkedjek, tapasztalatokat cserélni stb.

üdv, Butterfly
butterfly
 
 


Üdv mindenkinek!
Gratulálok a kismamáknak!
Kati, nyugodtan jöhetsz bármikor csak csörögj rám, hogy merre vagyunk. Sokat sétálunk, kihasználjuk a jóidőt meg karácsonyra, szülinapra vásárolgatunk.
Butterfly lehet rólad tudni valamit? Lehet már mi is találkoztunk. Merre laksz Kalocsán? Priviben is írhatsz, ha van kedved.
Molnárral nekem csak rossz tapasztalatom volt, de ezt írtam akkor. Dokinéni nagyon szuper. eddig akinek ajánlottam, nem panaszkodott. Biztos elvállal. Természetesen én is mindig listával mentem annyi kérdésem volt, de türelmesen mindenre válaszolt.
Az én Minim is elindult 10 és fél hónaposan, most már van mikor szalad. Olyankor meg kell zabálni, annyira aranyos. Kezd akaratos, hisztis lenni, de próbáljuk kezelni.
Túl van egy hányás hasmenés víruson, megszenvedtük mindannyian, annyira sajnáltam szegényt. Ment volna, de nem volt ereje. Most itt ácsorog és nézi, hogy jó lenne neki is billentyűzni. Be is fejezem.
Jó pihenést a kismamiknak! Kisbabásoknak meg jó időt sokáig! A többieknek meg, húzzatok bele, lassan itt a karácsony, lesz kis pihi.
Puszi, Heni

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok!

Heni, írtad hogy lehet-e rólam tudni valamit? Nem tudom mit is írhatnék magamról. Öt éve lakom itt Kalocsán, sok időbe kellett, de mostmár szeretem ezt a kisvárost! Széchenyin laktunk öt évig, az idén sikerült egy családi házra szert tenni, így most a Mórán lakunk! Tavaly októberben volt az esküvőnk, aztán meg lett a ház is, felújítás stb., így mostmár itt volt az ideje a kisbabánknak! Nagyon vártuk már, azért imádkozom, hogy minden rendben legyen vele és átvészeljük a kritikus első 12 hetet. Még hátravan belőle kb. 2 hét, jövő héten megyek 11.heti fontos ultrahangra! Tegnap azt mondta doktorúr minden rendben van! Ennek örülünk!
Ha van még valami kérdés, szívesen válaszolok!

Mindenkinek minden jót!

üdv, Butterfly
butterfly
 
 


Sziasztok!

Kati gratulálok az új kisbabához.Jó egészséget kívánok nektek.A vizsgához meg egy kalappal.Remélem a rosszulléteid hamar elmúlnak.
Én sajnos nem tudok az itteni orvosokról semmit mondani,mert én nem itt szültem.Igaz tanácsadásra a Malbaski járt ki,de nem volt szimpi.Biztos nem tetszett neki,hogy nem ide járok.
Ha már szülésznőként Baján dolgoztam,akkor jóhogy ott is szülök. :)
Ismerőseim közül sokan a Molnárt és a doktornőt választják.
Heni:Akkor most nincs megállás nálatok se. :)
Mi is sokat sétálunk délelőtt.Kihaszálom a jó időt.
Lindiről tud valaki valamit?
Szilvivel mi van?
további szép napot!

Móni

Néhány kép:
Kép kiskertészem
Kép Andris
kreony
 
 


Butterfly
Konkrétan arra gondoltam, hogy merre laksz. De akkor te is a kertvárosban. Az én közelemben nincs senki. :(

Kreony
Igen, mi is kihasználjuk a jó időt és sétálunk. Néha már saját lábon. Ha nem jutunk ki, akkor estére a 2 szoba kész csatatér. Minim amerre jár, mindent ledobál.

Kati
Mikor derül ki, hogy sikerült-e a vizsga? Várlak!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok,

Heni 1 hónap múlva lesz eredmény a neten :-( addig várakozás! Szerintem egyenlőre majd telefonálok, mert annyita leterített a takonykór hogy ki sem mozdulunk, és nem szeretném senkire ráragasztani! Zorin hihetetlen milyen fejlett! Nem lehet egyszerű :-) A rumli nálunk is állandó, anyukám szerint nem nevelem eléggé, mindent megengedek, de hát így is azt hallja szegény gyerek egész nap: "István NE, NEM, NEM SZABAD" :-)

Butterfly, én már ugyan a 12. héten járok de még mindig izgzulok, igyekszem pozitívan gondolkozni, de megnyugodni akkor fogok ha meglesz a doki és bármikor felhívhatom.
Móni, milyen édesek a gyerkőcök :_)

Én úgy tudom Szilviék talán dec. 1-el megint elmennek kicsit Bécsbe, talán arra készülődnek. Majd rácsörök.

Butterfly, megkérdezhetem honnan jöttél Kalocsára? én még "csak" 2 éve lakok itt, nekem itt a lányok nagyon sokat segítettek, hogy jól érezzem magam kalon, totál elveszett voltam, de olyan jól esett amikor már az utcán volt ismerős és tudtunk beszélgetni!

Na megyek, István már 2,5 órája alszik, nem tudom mi lesz este :-)

Üdv
Kati

Kép Paprikaszedés az ovisokkal
eszikati
 
 


Sziasztok!

nagyon aranyosak a képek a gyerekekről! Mindenki megtalálja magának az őszi elfoglaltságot! Őszi nagytakarítás, paprikaszedés (igazi kis kalocsai legény)
Kati: én Bajáról, pontosabban egy közeli faluból jöttem ide! Nagyon nehéz volt, mert a férjemen kívül mást nem is ismertem. Aztán elkezdtem itt dolgozni, így a munkatársaimon kívül még mindig nem volt se barát - se barátnő! De ahogy telt az idő, valóban jó érzés volt hogy voltak/vannak ismerősök az utcán! Azért írtam ide is, hogy még több emberrel megismerkedjek, így bővítve a kört!
Egyébként annyira nem izgulok a vizsgálatok miatt, talán ilyenkor még nem is ajánlatos annyira beleélni magamat a dologba, de persze azért gondolok rá, és ahogy telnek - múlnak a hetek én is egyre jobban készül rá!
Jövő héten eldől az uh-n, hogy egészséges-e a babánk!
Már várom,hogy azon túl legyek!

üdv, Butterfly
butterfly
 
 


Sziasztok!

Köszöntöm az új tagunkat is, bár már látom nem is annyira új, csak én nem jutok el idáig mostanában.

Gratulálok nektek kismamák, Kati örülök, hogy ilyen gyorsan összejött a második babótok. :)

Nálunk az a helyzet, hogy Dani is beteg. Takonykór, köhögés....mint Katiéknál István. Dani lassan másfél hete otthon van, jobban mondva mamázik, mert a suli miatt nincs már több szabim, illetve a vizsgaidőszakra maradt még, táppénzre meg az anyagi szűkösség miatt nem akartam menni. :cry:

Ma volt a válóperünk. Mától újra "lány" vagyok :) Azért persze nem ekkora öröm, de jó már túl lenni rajta.

Kép Zalán barátjával Dani

Kép
lindika
 
 


sziasztok, Lindi szerintem pont láttalak délelőtt amikor mentél a bíróságra, én dokinál voltam. Azt nem mondom, hogy gratulálok, de örülök, hogy legalább a bírósági hercehurcának vége. Remélem a ház is elmegy majd és tényleg új életet kezdhetsz tiszta lappal!
István is még mindig köhög. De azért már jobban van. Mi holnap megyünk pestre egy genetikai vizsgálatra ami majd két vérvételből áll, Istvánnal is megcsináltattuk amikor terhes voltam, mivel volt a családban genetikai rendellenesség így megnyugtat ha megvan ez a vizsgálat.

Vigyázzatok magatokra!

Üdv
Kati
Kép
Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

Eszikati!Gratulálok a babyhez! :D Egészséget kívánok nektek!Szorítok,hogy minden rendben legyen! :D


Lindi!Örülök,hogy túlvagy rajta!!! :D

Butterfly!Szorítok neked is az uh-ra,hogy minden rendben legyen! :D nekem a Gáborral semmi gondom nem volt,mármint a dokival.Teljessen rendbehozott,pedig én nagyon beteges voltam,nemis reménykedtem a második babyben,de hála sikerűlt! :D Hozzáteszem nemvolt egyszerű. :?

nagyon tetszenek a képek! :D Mi is betegek vagyunk még mindig,nátha és köhögés :( Gyógyulást kívánok mindenkinek! :lol:

Kép
Kép
timcsy76
 
 


Sziasztok!

Lindi:örülök,hogy túl vagy a váláson.Most már csak jobb lehet!

Kismamiknak szorítok,hogy rendben legyen minden. :D
A kis és nagy betegeknek jobbulást!

Sajnos itt a rosszidő,így nem tudunk sehova menni. :cry: Gyerköcök jól vannak.

Jó hétvégét nektek!

Móni
Kép[/
[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
kreony
 
 


sziasztok, igyekszem gyorsan írni pár sort, mert István itt toporog mellettem :-)
Először is, voltunk pénteken a Bpen az Istenhegyi úton a Géndiagnosztikai klinikán, annak idején Istvánnal is megcsináltattam ott egy komolyabb tesztet mert volt már nyitott hátgerinc a családban. Szóval 12. heti vérvétel lett volna, ahova az ittnei UH-ot kellett vinnem. Hát.... egy biztos Malbaskihoz valószinűleg többet nem megyek. Olyan szar UH leletet állít ki hogy 3 nőgyógyász és a genetikusok sem tudták kibogarászni az ő sajátos rövidítéseit, amit abszolút nem a protokoll szerint állít ki, így javasoltak egy UH-ot, amit meg is csináltattunk, így végre láthattuk a picurkánkat, kérdezhettünk, és mindent részletesen megmutattak, ja és ez alapján ráadásul Malbi potom 2 héttel elsaccolta a terhesség idejét, amit péntek reggel már itt Kalocsán a doktornő is sejtett.... mondta hogy ez valahogy nem stimmel... szóval nem minősítem Malbit, de ezért felesleges volt 4 órát ülnöm őrá várva... felháborít! És mielőtt bárki azt mondaná, hogy persze ott biztosan jó sokat fizettünk, hát a vérvételért igen, ami amúgy sem olcsó, de azt amúgy is kifizettük volna, de azt gondolom, hogy fizetünk elég TB-ét hogy normális UH leletet kapjunk itt is kalocsán... pl. az ülőmagasságot nem is mérte, ami alap... mikor Istvánnal terhes voltam akkor is az összes UH leleten rajta van.

A jó hír ennyi panasz után, hogy a doktornő elvállalt :-) H alleluja!!!

Ma Istvánnal voltunk Baján, kapott egy jó kis téli bakit a siestából, nem volt vészes, mindig van akciós cipőjük.

Na megyek mert csatatér a lakás, vigyázzatok magatokra, és kösz hogy "meghallgattatok :-)"

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!
nos, Esztikati olvasva írásodat, kissé elbizonytalanodtam! Tegnap én is voltam UH-n, doktorúr szokás szerint nem mondott semmit! Kérdeztem a végén, hogy rendben? - azt mondja rendben! Na ennyit tudtam meg tőle, ma pedig felhívtam a védőnőt, ő azt mondta a számok jót mutatnak! De minek után elolvastam amit írtál, kezdek kételkedni! Egyébként mi is terveztük, hogy átmegyünk Szekszárdra, van ott egy magánklinika, ahol van egy ismerős orvos (kolléganők is szültek ott - ők ajánlották). Szóval nem a jövő héten, hanem talán utána megpróbálok időpontot kérni és elmenni oda! Biztos ami biztos! Meg gondolom ott némi információhoz is fogunk jutni a picinkről!
Remélem mindenkivel rendben minden!

üdv, Butterfly
butterfly
 
 


sziasztok,

Butterfly, azért ne bizonytalankodj, de nekem is dettó ez játszódott le Malbinál, de a legközelebbi 18-20. heti genetikai UH ra szintén Pestre megyünk, utána valószinűleg én is Szekszárdra fogok menni, sajna azt halottam kórházi asszisztenstől, hogy Malbinak volt mostanában két melléfogása is az UH-on... azt nem tudom mi történt, de pl. Szekszárdon amikor a kórházban csinálták az Uh-ot akkor egyszer valamit nem látott jól a doki, és 1 hét múlva vissza kellett mennem amikor egy másik orvosnak kellett megnézni mert mondták hogy ha valamiben az egyik bizonytalan akkor utána csak a főorvos nézhet meg, éssosem a fogadott orvosom UHzott de mégis mindig megmutatták a képernyőn a kicsit, a szívhangját és részletesen elmondták mikor mit néznek és mik az adatok, még akkor is ha utána rögtön memntem a dokimhoz konzultálni, és sosem adtam pénzt az UH-on. Szóval ez csak meberség és odafigyelés kérdése....
Megyek mert vacsiztatni kell a a gyerkőcöt :_)
Üdv
eszikati
 
 


Ez csak abban erősített meg engem, hogy irány Szekszárd. Remélem ott alaposabbak, pontosabbak és nem utolsó sorban barátságosabbak lesznek!
butterfly
 
 


Sziasztok!

Nem irigyellek titeket csajok, bár én sem szülnék semmi pénzért sem Kalocsán. Én Szegedre jártam, és mikor egyik éjszaka beindultak a fájások, inkább vállaltam, hogy 4 perces fájásokkal utazok 2 órát, minthogy Kalocsán szüljek. Szóval kitartást, és inkább utazzatok egy kicsit, minthogy örök életre bánjátok, ha valamit eltolnak itt.

Szorítok nektek!!!

Kép
lindika
 
 


Azért nem kell teljesen elretteni Kalocsától!

Malbi valóban ilyen, nem lehet tőle kérdezni. Magánultrahangon sincs másképp, pedig ott fizet az ember. Nem érdemes pénzt szánni rá! Valóban téved időben és méretekben is. Nekem is már a szülés előtt 1 hónappal azt mondta, hogy 3 kg felett van a baba és mégis 2450 g lett születéskor. Nem hiszem, hogy lefogyott volna odabent. :) A heteket is mindig össze-vissza mondta, de azért ha gond van, azt meglátja. Azt mondják ért hozzá.

Kati, szerintem a doki nénire nem lesz panaszod. Szülni itt is jó, baj bárhol lehet. Egyébként majd, ha esti vizsgálatra mész, van hogy a dokinéni is ultrahangoz. Akkor ott majd kérdezhetsz és elmagyaráz mindent. Vacakabb a gép, mint lent, de sokkal többet ért nekem.

Butterfly, neked nem tudok mit írni. Nekem Molnár nem szimpi. Egy arrogáns bunkó. Betegekkel és kollégákkal egyaránt. Saját pácienseivel lehet kedvesebb, akik pénzelik. Nekem volt egy szobatársam, aki az ő kismamája volt, de vele sem bánt sokkal jobban. Azért sok szerencsét hozzá!

Kreony, hogy van a nagyfiú? Szerintem súlyban már lassan kielőztök bennünket.

Az én Minimnek van 7 foga és jár. Egész nap csak megy megállás nélkül. Nemsokára süthetem neki a tortát. Várjuk a havat, hogy mehessünk szánkózni. Addig csak sétálunk nagyokat. Bár elég hideg van hozzá.

Többiek, jól eltűntetek. hortenzia, ditke mér jó régen nem jelentkeztek.

Puszi mindenkinek

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


sziasztok!
A kalocsai kórházhoz nem tudok mit mondani én nem ismerem a dolgokat.
Malbit csak a tanácsadásról ismerem,ott nem volt szimpi.Szekszárdról sokat hallottam már.Egy rokonom is ott szült,és nagyon elégedett volt.Igaz nekik nehezen is jött össze a baba.azt hiszem abban is a szekszárdi orvosa segített.
Remélem mindkettőtöknél minden rendben lesz! :D

Heni:Nem hiszem,hogy súlyban lehagynánk titeket.A hónap elején 6850 volt a legény.Majd kedden megyünk mérésre.
Akkor egésznap szaladhatsz a törpi után.Mi is keveset vagyunk már kint amióta ilyen hideg van.

Karácsonyra készülődtök már?

Lindi:Milyen érzée újra "lánynak"lenni?Dani jól van?
A többiek ténylag jól eltűntek.
Szép napot mindenkinek!

Móni
kreony
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: