Új privát üzeneted érkezett!

Gabó!!! Gratula nektek, még ezer évet szeretetben, boldogságban!

Mikor legyen a tali? Kicsit pörögjünk fel, mert egyszercsak itt az ősz.. ;)

SZÓÓÓÓVAL? :)

Kép
Kép
encu
 
 


Végre új oldal... :roll: :)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Gabó!
Gratulálunk! Sok-sok boldogságot!

Tesóka!
Hogy vagy?
Az őszi taliba benne vagyok :lol: Addigra jár le a 6 hetem :?


Pár kép a fiúkról:
Kép
Kép együttpancsi
Kép
Kép
Éédi, ez a kedvencem most :D

Petinek van már két foga, a Ricsi két napja nem hajlandó wc-be kakilni. Ennyi az elmúlt két hét történése :lol:
Én tök jól vagyok, leszámítva a szerda éjjelt. Azt hittem meghalok olyan szarul voltam, ügyeleten majd a kórházban is voltunk. Azóta viszont még jobban figyelek magamra, így most ok minden.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

 
 

Tesóka, jól vagyok, testileg minden fasza. Vérezgetek, nem durván és csak köhögésnél, vagy nyújtózkodásnál érzem a hasam alját..

Miért voltál rosszul, nem derült ki? :shock: :roll: Basszus, vigyázz, teee!!!

Szóval csak ősszel jó neked?... ;)

Édesek a képek, az uccsó tényleg nagyon aranyos :)

Karcsika meg ma adta élete első csókját egy kislánynak, azt hittem megzabálom, szinte meg is könnyeztem :) :lol:

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Gabó!
Sok boldogságot, gratula!

Encu!
Örülök, hogy jobban vagy, és hogy ilyen a hozzáálásod!

Momi!
Nagyon édesek a gyerekeid!!

Most épp Debrecenben vagyunk, azért vagyok ulyen szűkszavú.
Ha talit szerveztek, nagyon szivesen elmennék én is, ha "befogadtok". :)
Pénteken otthon leszünk már, akkor már jobban tudok netezni és írni.
Szép napokat! :)

Kép

Kép
adriana
 
 


Halicső mindenkinek!

A mai napom eléggé fejfájósan telik, mert tegnap hozták haza a fiainkat a nyaralásból (1 hétig megint anyukáméknál voltak igazi falusi környezetben) és nem bírok velük. Hozzá szoktak ott, hogy szinte egész nap kint az udvaron a kutyával, séta a nagyszüleimhez, ott tyúkot, kakast kergette...

A tali nekünk augusztus 13-24 között nem jó, mert megyünk akkor is a szüleimhez nyaralni... Előtte és utána lőjetek egy napot és ha minden jól megy ott leszünk!

Encu!
Az ajánlat még mindig áll, hogy ha dumcsizni akarsz szólj! Örülök neki, hogy (kívülre úgy tűnik) lassan átbillensz a holtponton és bizakodva nézel előre!

Móni!
Remélem jobban vagy már és hagynak a fiúk pihenni! Édesek a képek a srácokról!

Adri!
Irtam pü-t! :)

rnecsi
 
 


Sziasztok!


Encu! Örülök, hogy javulgatsz, bár tudom lelkileg nagyon nehéz lehet, de olyan fiatal vagy még :) A taliban benne vagyok én is!

Móni! Vigyázz magadra!

Fürediek figyelmébe ajánlom, hogy épül egy új játszó a Dózsa Gy. u. végén, egész jó lesz szerintem, homokozó, tök jó csúszda, lesz bébihinta is... Lehet ma arra tekerünk, megnézzük hogy áll :)

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, a fiúk nevében is :wink:


Barbi!

Merre van a Dózsa Gy. utca ? :oops:


Csilla!

Hogy bírsz a fiúkkal? Sikerült őket visszarázni a hétköznapokba?
Pihenés :lol: Te el tudod képzelni, hogy a fiúkat félretéve heverésszél? :wink: :lol: Talpon vagyok mióta kiengedtek. Az első két nap volt húzós, azóta jövünk-megyünk. Játszó, séták, bevásárlás, nincs megállás :D Amúgy ez a laparoszkópos teknika egy csoda, a műtét utáni első napon éreztem magam úgy mint a császik utáni 3-4. héten! Most már semmi sem jelzi, csak az a pár pici heg hogy műtöttek.


Adri!

Nyaraltok Debiben? Jó lehet, szép város, főleg az aqua parkja tetszik. Mindig oda menekültünk Hajdúszoboszlóról, ha nyaraláskor rossz idő volt. :D

Olvaslak Titeket, ha nem baj 8) Szépek voltatok a keresztelőn! És a sütik, nyammm :D Az a péksütis süti milyen süti?
HOgy bírod félkézzel ellátni a gyerekeket? :shock: :roll:

Jártunk a dunaparti játszón, lesekedtem, hátha... de ezek szerint ti jól messze vagytok :lol:

Naná, hogy a talira jönnöd kell! A legjobb ha két gyerekkel együtt jösz majd :wink: :D


Tesóka!

Örülök, hogy már testileg jól érzed magad. Lelkileg? Még nagyon a béka segge alatt... ? Karcsi hogy viseli? Karcsikát beavattátok? Bocsi, ha nem akarsz NE válaszolj!!!!!!!!

Karcsikának gratula az első csókhoz! :D :D Arcra adta? Olyan cukik ilyenkor :D Flóra kapta? Mert ha "megcsalta" akkor lecsapunk rá :wink: :lol: :wink:

Állítólag azért voltam rosszul, mert a bélből vissza folyt a gyomorba az epe. Marta a gyomrom.



Itt volt védőnéni... Mondta hogy nézessük meg a Petit, mert elég lassan fejlődik a mozgása. Hétfőn megyünk dévényeshez. Remélem csak a súlya miatt megy neki nehézkesen :roll: A Ricsi húzásaira meg annyit mondott: türelem és büntessük a rosszaságért. Nem mondott ezzel újjat, de jó tudni, hogy végül is jól próbálkozunk és állítólag ezek a dolgai életkori sajátosságok és ennél még nehezebb lesz :roll: :shock: :P

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jéé, a Peti ma 8 hónapos :shock: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Móni!
Kezdenek helyrerázódni a fiúk, csak az állandó tátával készítenek ki. Hozzá voltak szokva az udvarhoz, nehéz őket a panellakásban marasztalni...
Melyik Dévényes fogja megnézni Petit?

rnecsi
 
 


Móni! Miért mit nem tud csinálni a Peti? Már forog régóta, nem????
Dózsa gy. a Fogoly u.val párhuzamos, talán kettővel lejjebb, és a játszó már majdnem a gátnál van, jó messze :wink:

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Sziasztok!

Gabó!
Nagyon Sok Boldog Névnapot Flóra babának!!! :lol: :lol:

Encu!
Rám számíthatsz a talin, csak mondj egy pontos időpontot, mert akkor azt lehet előrébb hozni, vagy tolni, hogy mindenkinek jó legyen! :wink: :D

Móni!
Édesek a pasik! :wink:

Kép
niki+baba
 
 


Sziasztok!

Csilla!

A tátá a séta, ugye? :lol:
Most meg nem mondom mi a neve a dévényes csajnak, de ide megyünk a szülők fúrumába. Ha előkerül a cetli amire felírtam írom is neked a nevét 8)

Barbi!

Gondoltam hogy nem lesz közel, de hogy ennyire :shock: :lol: Mindegy, a lényeg hogy füreden lesz a játszó :D

Forogni forog, az nagyon megy a Petinek. Viszont nem kúszik még és nem is mászik. Mindennel csak próbálkozik, felülni, kúszni, mászni. Ahogy csúszik hátrafelé a lába, úgy halad tolatva. Két hónap alatt érte el, hogy fel bírja magát nyomni négykézláb a lábával. Szóval nehézkes szegénykémnek, de elég súlyos is. A héten tanult meg stabilan ülni, ha felültetem. Tegnap felált egy pillanatra a kiságyba. Nem hiszem hogy nagy gond lenne, de megnézetjük nehogy a súlyára fogjuk az egyhelyben totyorgást. Anna javasolta, hogy vigyük el, hát elvisszük, azzal nem vesztünk semmit.


Niki!

Köszi!
Nonót meg sem ismertem a vonalzós képen :shock: :oops: :oops: Hatalmasat nőt! :D


Tesóka!

Eltűntél!!
Tényleg mondj egy időpontot! Lehet a Ricsivel neki indulunk majd, őt nem kell emelgetnem, a Petit meg megpróbálom lepasszolni :wink:

Gabó!

Boldog névnapot Flórának!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Móni!
Csak ennyire voltam kíváncsi! Most már tudom, hogy Verához mentek! Mi is hozzá jártunk Bálinttal! :wink:

...és igen! A tátá, az séta nálunk! :lol:

Gabó!
Boldog névnapot a kiscsajotoknak!
Kép

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Barbi!

Húúú, de jól össze nőttek a fiúk :D :D azta de várom már :lol:
Mennyi szunyogotok van :shock:

A fiúk tündériek, Te meg mint mindig, csini :wink: :D


Csilla!

Akkor sétálhatsz :wink: :lol:



Tegnap délelőtt apának már egyszer csinálta. Aztán délután hazaértünk a sétából és azóta nincs megállás... dévényes néni lemondva :D :D :D
Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Lányok, hogy áll a játszó? Elnéznénk arra, a nem annyira dögmelegre való tekintettel. Csatlakozik valaki?

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk 2 napra, aztán tűzünk tovább a Balcsira holnap. Debrecenben anyósomnál, sógorékkal voltunk, mindenkit végiglátogattunk akit kellett, elég intenzív napokat éltünk át. :D
Holnaptól egy hétig megint nem leszünk, Szárszóra megyünk egy panzióba.
Utána bármikor jöhet a tali! :D

Momi!
Nem baj, hogy olvasol, örülök neki. :)
A péksüti egy sima kelt tésztás kenyér, csak szépen formáztam. :D Amikor ezeket készítettem, még két kezem volt(na jó, néha 3 is!)
Hihetetlen ügyes már Peti, hogy feláll!
Sári is nehezebben mozog, még nem is négykézlábazik. Nem gondolom, hogy ez baj lenne, Levi is később csinált mindent, behozta.
Sárim meg holnap lesz 8 hónapos! :shock:

Encu!
Kár, hogy nem hamarabb olvastalak, szivesen elmentem volna a játszóra a gyerkőcökkel. Lesz még alkalom. :)

Csilla!
Válaszoltam! :)

Na, megyek, mer 2 bőröndnyi cuccot kell még kimosnom-vasalnom holnapra. Fél kézzel igazán fincsi! :D

Szép napokat mindenkinek!
Puszik

Kép

Kép
adriana
 
 


Sziasztok!

Tesóka!

Megnézted a játszót? Milyen?


Adri!

Te csináltad??? Aztaa, nagyon ügyi vagy!! :D
Boldog hófordulót! :wink:
Sikerült elkészülnöd a mosás-vasalás projekttel? :shock: :lol:

Jó pihit!





Ma este felült magától a Peti! :D :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tesóka, gratula az üléshez! :)

Nemtom milyen a játszó, érdeklődés hiányában egy másikra mentem :) :D :lol:

Merre vagytok? Valaki séta? Vagy valami? Vagy akármi? :D

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok lányok!

Éppen kezdek túll lenni a már háromnapja tartó vese fájdalmaimnak, ugyanis légkondi mellett aludtam el és kitakarózva!
Olyan fájdalmaim voltak ,hogy azt mondtam inkább szülök százszor, mint egy vesegörcs! :cry:

Encu!
Milyen játszó? :roll:
Asszem megint lemaradtam valamiről! :oops:

Móni!
Ugye nem azt akarod mondani, hogy stresszeltél, mert Peti nem állt még?
Na de anya... 8) :lol:

Adri!
Nyár végére eléggé fáradt leszel!


És mindenkinek köszönjük a névnapi köszöntéseket!

Kép
gabriel79
 
 


Gabó! Ejnye, a légkondis sztorid eléggé sokkolt, elhiszem, hogy nagyon fájt...

Nem mentünk azóta sem arra a játszóra, mert ma pl nem volt túl jó idő és a gyereknek meg valami baja van... A délutáni alvásból felébredve egész délután tök nyűgi volt, csak anya-anya, enni nem akar, inni legalább iszik, holnap reggel viszek pisi-mintát az SZTK-ba..
REmélem semmi komoly!!! :(
Lehetne egy kis pihi az idegeimnek.. :cry: :roll:

Kép
Kép
encu
 
 


MErre vagytok?... :shock:

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet, hogy elköltöztünk :oops:
Nem nagyon lehetett már megmaradni a lakásban, mivel a felső szomszéd felújít, és már egy éve. Majdnem minden nap zörögnek, kopognak,fúrnak stb. nagyon pofátlanul, azóta is. Marcival minden nap be kellett utaznom anyuhoz, h le tudjam tenni aludni délután. És a közösképviselőnek meg hiába szóltunk, szerinte mi dramatizáltuk túl a helyzetet, és különben is nekünk albérlőként nincs is szavunk... hát kössz. Aztán két napig ázott a nappalink, mert kedves felső szomszéd aljzatkiegyenlítőt öntött ki, meg hajópadlót rakott le. Próbáltunk nekik szólni, h ázunk, de ajtót sem nyitottak. Igy szóltunk a tulajnak, aki felhivta a közösképviselőt, aki szerint meg hazudunk, biztos nem is ázunk... stb. igy elég lett ebből.
Battán nem találtunk sajnos kiadó házat. :( :cry:
Aztán a 22. kerben néztünk egyet, de előttünk kivették, igy végül Szigetszentmiklóson találtunk egy házat. Szép, meg nagy (főleg a panel után :D ), van kert, Marci nagyon élvezi, meg a kutyák is!
És amúgy annyira nem vagyunk ám messze Battától, mert pl. tömegközlekedve kb. 35-40 perc :) Autóval meg ... :)
Még kell majd beszereznünk pár berendezési tárgyat, meg be kell rendezkednünk, de aztán szívesen látunk bárkit, akinek van kedve meglátogatni minket, kicsit jönni-menni, kimozdulni Battáról! :) :wink:

szisszka
 
 


Sziasztok!

Szisz!

Uh, nem csodálom, hogy menekülőre fogtátok! Ez kibírhatatlan lehetett :evil: :evil: De minden jó, ha a vége jó- mondják nem? :wink: Szupi lehet a kertesház :D Örülök, hogy jobbat találtatok mint itt! Sokat járunk sz.sz.miklósra :wink: :lol: Jó hely :wink:


Gabó!
Nem én aggódtam, hanem az Anna :twisted:
Jobbulást! Vigyázz magadra!!!!!


Tesóka!
Mi a helyzet Karcsikával?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni! Nem áztatok el tegnap? :wink: Mi csak egy kicsit, de láttam, hogy jön a zuhé, ezért nem álltunk meg :oops:

Szisz! Nem semmi szomszédok.........viszont milyen jól jártatok így :)

Gabó! Jobbulást!!!

Adri! Gondolom örülsz, hogy ennyit nyaraltok! Hogy bírják a gyerkők?

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Barbi!

Persze-persze, a zuhé miatt nem álltatok meg :wink: :lol:
Eláztunk, de időben vissza fordultunk. Így pont a kapuban kapott el a folyós része. A gyerekek védve voltak, mindig van nálam esőkabát és a kocsira az esővédő :P


Tesóka!

Írjál máááááá :!: :wink: :wink:
Hogy vagytok? Karcsika????

Ja, sziasztok! :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Nahát, sehol senki :shock: :cry:

Események vannak!!
Ricsin két napja nincs pelus! jeeee-jeeee-jeeee :lol:
Peti pár lépést megy kapaszkodva :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Móni!

Nagggyon ügyik a fiúk!Gratulálunk!

Olyan nem nyári idő van! :cry:

Nekem pedig már csak a jövőhetem szabad aztán munka utána valóhéten pedig irány a suli!
Kicsit izgulok, hogy fog menni a munka, háztartás, tanulás egyszerre! :shock:
Legfeljebb abbahagyom a tanulást! :oops:
Olyan gyorsan letelt a szabi :cry:

Idén pénz hiányában sehol nem voltunk( bár, hogy őszinte legyek nem is bántam!),de jövőre görögországot vesszük célba, mert ott még nem voltam!
Na sokat pofáztam megyek is mert van dolgom!

Azért írjatok csajok!

Kép
gabriel79
 
 


Hali csajok, itt vagyok! :)

Sűrű a hónap, lazítás van ezerrel, péntek este istentelenül nagyot partiztunk (és nem mellesleg berúgtunk) Nikivel, tegnap este is volt egy kis összejövetel (no pia, a gondolata is fájt... :lol: )

TEsóka! Gratula a mozgáshoz!!! Anna :shock: :lol: Megint alkotott? :D
Ricsi meg nagyon ügyi.. Irigy-irigy.. :D

Gabó! Naaaaagyon sokat dumáltál, igen, tele lett veled az oldal ;) Görög? Az nagyon szééép :) TEtszeni fog.

Idén mi is azt a 2 napos Horvátországot nevezhetjük nyaralásnak, de hát itt a kert meg a medence, folyamatos nyaralás van :)

Karcsika teljesen jól van, egyszerűen nagyon érezhette a frontot, mert másnap jele nem volt annak a bágyadtságnak.

Na, most én dumáltam ki magam, megyek a gyerekért.

Ja, TALI???????????????????????????????????????????
(nem is akartok hozzám jönni.. :oops: )

Kép
Kép
encu
 
 


Hallottátok, hogy meghalt Judica :cry: Szegény pici lány, nagyon sokat szenvedett, hős volt :cry: :cry:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Köszi a gratulációkat! Büszke is vagyok! :wink: :D
A Ricsit meg kellett vennem, matricát kap a pisiért cserébe :roll: Matrica nélkül a spejzba járt pisilni :twisted: :lol: Olyan ügyi, jövünk-megyünk pelus nélkül. Bár felkészülni minden eshetőségre, elég nehéz. Megint a fél szekrényt cipeljük, ha bekakil, ha bepisil, ha egyszer, ha kétszer... :oops: :lol: Ne érjen meglepi, ha az auchan közepén legugol robbantani :wink: 8)

Tesóka!
Ne irigykedj! :wink: Én is irigykedem :wink: Merre felé partiztatok? irigyirigyirigyirigyirigyirigyvagyooooooooook de eljön még az én időm is ha egyszer lecuppantom a Petit... sálálálálááá :wink: :lol: Jajj de várom már. Két gyerekes anyuka hogy mondhat ilyet :oops: :oops:

Örülök, hogy Karcsika jól van! Amúgy nálunk is ilyen nem evős, tiszta nyonyo volt akkor. Másnap meg fél disznót ide :shock: :roll:


Gabó!
Tényleg hamar elment a szabid :(
Milyen suli?
Mi sem voltunk nyaralni. :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Basszus, túllogok a vonalzó miatt. Olyan jó nagy kép van rajta, de akkor törlöm :? :x

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Kép Három nap termése (ennyiszer pisilt nem a pelusba) :lol: Persze azóta csak nő a matricák száma. És van esze, a kakiért kettőt kér :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni! Nagyon ügyik a fiúk!!!!

Gabó! Tényleg hamar elment a nyár... Görögország tényleg szép...még nászúton voltunk anno (7 éve) Krétán, szuper volt :)
Maradsz óvárosban?

Encu! De jó lehetett.............én még nem is adtam le Vincét, hogy máshol aludjon...csak én vagyok ilyen féltős... :roll:

Képzeljétek álláskeresésben vagyok...még nyár elején beszéltem a főnökömmel, hogy mit várhatok...aztán pénteken felhívtam, és azt mondta, hogy keresgéljek...nagyon rendi, szerintetek két gyerekkel ki akar felvenni???? Rosszul esett nagyon, pedig erre számítottam, mindegy keresgélek ...

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Barbi!
Karcsika aludt már anyuéknál 5-6szor, de most volt az első alkalom, hogy nem én altattam. Ezért nagy volt a para, de szerencsére nem volt gond. :)

Munka: :evil: Sajnálom, hogy a főnököd nem megértőbb és drukkolok, hogy találj valamit.

LÁnyok!!!! Melyik ovit ajánljátok? El akarok menni beíratni a gyereket, nehogy ne legyen majd hely...Adjatok tippeket!
Gabó! Hozzád? ;)

Kép
Kép
encu
 
 


Encu!

Te még ne menj beiratni egyenlőre!
Majd jövő május elején tudsz erre szert tenni, mert jővő novemberbe tölti Kiskarcsi a 3-at.
Előtte való hetekben vannak a nyílt napok minden óviban és sorra tudjátok látogatni!
Úgy néz ki jövő ilyenkorra már az új óviban leszünka régészeti parknál és valószínűleg kicsiket kapok!Úgyhogy Encu.... :lol:

Barbi!

Igen maradok óvárosban!!!
Fúúú ismerős az érzés, hiszen nekem is úgy kellett kilincselnem az óvikban állásért!

Kép
gabriel79
 
 


Ja ma voltunk tanácsadáson!
Flóra 13kg és 91cm!

Nos én változatlanul 95cm- nek mértem itthon! :?

Kép
gabriel79
 
 


Reggel írtam egy regényt, egy betű sincs belőle !!!???????? :twisted: :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Hali :D

Gabó!

Mesélj már az új oviról!!!!!!!! plíííííz :wink:

Barbi!

Egy kalappal a kereséshez! Miért nem vesz vissza amúgy?? :shock: :twisted:

Tesóka!

Majd avass be a kiszemelt oviba :wink:
Mi is tavasszal iratkozunk be.


Uh, most olvasom Flóra adatait :shock: Nincs velük semmi baj!! Csak sokkolt :oops: :oops: Ricsi 17, Peti 12 kiló :shock: :oops: :oops: :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Móni! Ugyanakkorák a gyerekeink...Szilárd 17,5 kg, Vince 13 kg. :wink: Ja, hát azért nem vesz vissza, mert 2 év alatt is valaki elvégezte a munkát, ugyebár..........
Gabó! Igen légyszi kérünk beszámolót!!!! Minket is érint :wink:

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Jelentős változást hozott az Mt. 90.§-ának a módosítása. Az Mt. 90.§ (1) bekezdés e) pontjában foglaltak szerint: a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak (138.§ (5) bekezdés), illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának az időtartama alatt.

Korában a munkáltató felmondási joga csak a gyermek ápolása, gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság ideje alatt esett korlátozás alá. Ha a munkavállaló a fizetés nélküli szabadság megszüntetését kérte, mert munkát akart vállalni, és ez teljesedésbe ment, akkor a felmondási tilalom a továbbiakban már nem állt fenn, mivel a fizetés nélküli szabadság megszűnt. A munkaviszony rendes munkáltatói felmondással megszüntethető volt.

A felmondási tilalmat 2006. január 1-jétől már nem a fizetés nélküli szabadság jelenti, hanem a gyermekgondozási segély folyósítása.

A gyermekgondozási segély folyósításának az időtartama alatt, ha a munkavállaló akár rész, akár teljes munkaidőben dolgozik, a segély folyósításának a teljes időtartama felmondási tilalomra okot adó körülménynek minősül, a munkavállaló munkaviszonya munkáltatói rendes felmondással nem szüntethető meg.

Ez a szabály érvényes akkor is, ha a munkavállaló 2006. január 1-jét megelőzően fizetés nélküli szabadságon volt, és 2006. január 1-jét követően kéri a fizetés nélküli szabadság megszüntetését, hogy visszamenjen dolgozni korábbi munkahelyére. A munkáltató köteles foglalkoztatni, még akkor is, ha a munkavállaló munkájára már nincs szükség, ha munkaköre átszervezés miatt megszűnt. Amennyiben a munkáltató ténylegesen nem tud a munkavállaló részére munkát biztosítani akkor a munkavállaló részére állásidőre járó bért kell fizetni, amennyiben a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére nincs lehetőség.

Amennyiben a gyermekgondozási segély időtartama lejárt és a munkavállaló vissza akar menni korábbi munkahelyére, de a munkáltató nem kívánja foglalkoztatni, akkor munkaviszonyát rendes felmondással - 30 nap figyelembevételével - megszüntetheti, de felmondását köteles megindokolni. Az indokolásból a felmondás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a felmondás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A felmondás indoka csak a munkavállaló képességeivel (gyenge szakismeret, gyakorlatlanság), a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával (hanyag, lusta, rendszeresen késik, tiszteletlen), illetve a munkáltató működésével (létszámcsökkentéssel járó átszervezés) összefüggő ok lehet. (Mt, 89.§ (3) bek.)

A felmondási védelem ideje alatt a munkáltatói rendes felmondás nem is kézbesíthető a munkavállaló részére. A védelem lejárta után a munkáltatói rendes felmondás már kézbesíthető a munkavállaló részére, de a felmondási idő csak harminc nap elteltével kezdődhet.

A felmondási védelem ideje alatt bármikor lehetőség van a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére.

A fentiekről azért tartottam szükségesnek a tájékoztatás adását, mert egyre több gyesen lévő kismama és munkáltató érdeklődik a jogszabály módosításával kapcsolatban. A munkáltatók nagyon sok esetben követnek el szabályszegést, azzal, hogy a gyermekgondozási segélyen lévő munkavállalókat nem akarják foglalkoztatni, ha a gyermek egyéves kora után vissza kívánnak térni korábbi munkahelyükre.


Barbi! :wink: Rúgja ki a helyettesed :wink: :twisted: :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Barbi! Vagy sz@rjon sünt!!!!!

:lol:

Kép
Kép
encu
 
 


Móni! Köszi szépen:)

Kép

Kép
sbarbi
 
 


50%-os C&A-s bababónuszos kupon kell valakinek? 1db van, ebben a hónapban lehet még felhasználni. A párja már lejárt de ezt sem használjuk fel... ha kell valakinek szóljon!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára momi 2009.08.12 14:15-kor.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


sünszarás, beszarás :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tesóka, nektek nem kell semmi? Másnak valami? Mert elmehetnénk többen, akkor még jobban megéri ;)

Hahó, lányok, merre vagytok? :roll:

Kép
Kép
encu
 
 


Utálom a summerfesteseket!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Húzzanak máááááááááár haza, itt visitoznak sipákolnak tőlükzeng minden és felkeltik a gyerekeket :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: De a szomszédék is elhúzhatnának, hogy minden évben befogadják őket :twisted: :oops:

Tesóka, nem kell, ha neked kell adom nagyon szívesen! :wink: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


áááá, csend lett, jeeeeeeeeeee :D Tavaly tanárok laktak itt a szomszédban előtte meg mexikóiak. Hát volt vircsaft, piázás, kajálás, erezdelahajammegatökömigelázok :lol: :twisted: az ablakunk alatt :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk már egy ideje, de azt sem tudom hol áll a fejem. Nehéz visszarázódni a mindennapokba. Levi sincs túl jól, lázas és megy a hasa, én meg szétaggódom magam már megint.
Holnap megpróbálok jönni rendesen, most csak beköszntem.
Puszik, jó éjt!

Kép

Kép
adriana
 
 


Adri!
Levinek jobbulást!!



Itt fügyürésznek ezek a b.....ik :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: