Új privát üzeneted érkezett!

Szia Petra!

Jó hogy jöttél...
Jobbulást a kis betegeskedőnek, remélem már jól van! Együttérzek veletek, mert 2 hete mi is ezen az aftás dolgon estünk át, és hát tényleg szörnyű volt látni a csonttá soványodott, éhségtől és fájdalomtól nyüszítő lánykát :cry: :( . Nálunk a banán vált be néhány nap után, az elég semleges ahhoz, hogy nagy fájdalmat nem okoz. Viszont tudod mi az ijesztő??? Hogy állítólag (doki is mondta, én is olvastam itt a neten), hogy kiújúlhat a dolog, ami borzasztó lenne :( :? :shock: ...
Kaka: Lehet, hogy megússzátok a dolgot, és pont nem óviidőben kell... otthon meg mindegy mibe megy. Egy ismerősöm kisfiánál volt ugyanez a helyzet, és valahogy mindig úgy "intézte" a fiúcska, hogy hazaérkezés után kakilt :lol: :lol: :lol: . Pár hét után meg szépen elmaradt a pelus.

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Látom,felpörögtek az események :).

Andi

Jobbulást,azért én kukkoltam és megdöbbenéssel vettem észre,hogy ez a poronty mennyire tervezett volt :shock: .Nem semmi,ügyesek vagytok minden esetre :):)!
Reméljük,hogy a 12. héttel elfújják majd a rosszulléteket!Amint voltál UH-on,nekünk is számolj ám be!!!!! :wink:

Kriszti

Enikő beosztja:ő figyel,Ákos meg végzi a munkát :D!Én biztosra veszem,hogy menni fog a dolog,mire kell :).
A herpes vírus fertőzések bizony kiújulhatnak,mert a legtöbb iylen vírus nem tűnik el a fertőzést követően a szervezetből,hanem a vírus DNS-e beépül az élő sejtek DNS-ébe és időnként újra megjelenik a fertőzés,amikor a lappangó vírusok beindulnak.Ezért jön ki újra és újra a szájherpes is. :( Reméljük,hogy sikerült teljesen legyőzni és nem lesz többet ilyen baj... :roll:

Móni

Örülök,hogy most már minden rendben :).
Huh,tényleg kis gonosz vagy :wink:!De talán addigra megszokja a másik óvónénit is Gergő...
Zsófi nagyon ügyes,ezek szt már neked sem lesz nyugton innentől :wink:!
Köszi a dícséretet,meg is illeti,hiszen egyik nap sem sírt,remélem,így is marad :).Bár ma határozottan kérdezte reggel,hogy nem megyünk bölcsibe? :)
Nálunk heti váltásban vannak délelőttös /délutános műszkaban az óvónénik.A délutános elvileg 10-re jár,de sokszor mindketten bent vannak reggeltől,mert különben nem tudnak annyi mindent csinálni és 1 ember nehezen bír 25 gyerekkel :?...
Meg vmit magyaráztak,hogy a heti óraszámuk így jön ki,ha néha többet vannak bent,mert már otthoni és egyéb munkákat nem számolhatnak el...vagy vmi iylesmi...


Petra

Jobbulást nektek!!!
Sok sikert az ovikezdéshez :).Pelusbakaka:hát majd otthon kakál Nóra :).Ráadásul ha látja,hogy a többiek ott hogyan és mit csinálnak,biztosan neki is tetszeni fog :).Ja,látom Kriszta is hasonlót írt...na mindegy :)!

Puszi mindenkinek!!!!

anyapoc
 
 


Hurrá, újra köztetek!
Sziasztok!

Most csak röviden, se időm, se energiám mindenre reagálni.
Van net, de csak anyóséknál, így nem lesz rendszeres a bejelentkezés, de nem baj, a lényeg, hogy elérhető vagyok. :D

Márk beteg. Lázas volt , valami vírus. Ha minden jól megy, megússzuk helyi antibiotikumos orrcseppel. :shock: nem is tudtam, hogy ilyen is van.

Köszönjük a köszöntést :)

Ma voltunk 18 hetes uhán. minden ok. Az afp-m nem lett éppen tökéletes, de a nem olyan számottevő az eltérés és a doki nem foglalkozik vele. Hurrá, elmúltak a rosszullétek :!:

Már Herenden vagyunk. A Márk könnyen megszokta :) Én nem annyira élvezem.
Még egyszer bocs, hogy csak magunkról írtam.

Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 

 
 

Sziasztok!

Szilvi! Én megbocsájtom, hogy csak magatokról írtál :wink: :wink: ... most én is ezt fogom tenni :lol: :lol:!
Jelentkezz, amikor csak tudsz! Túrd ki anyósodékat a gép mellől... :wink: :wink: :D

Mi a mai nappal egy új fejezetbe léptünk, ugyanis elkezdődött az iskola... Ákos annyira nem volt reggel lelkes, de aztán jól érezte magát az első napon. Az ünnepség számomra nagyon megható volt, nem maradt szárazon a szemem... :) :wink: Az egész iskola színe előtt, a színházteremben zajlott az ünnep (tegnap este páran anyukák virágba borítottuk a színpadot). Énekelt az összes diák (13 évfolyam), a kis másodikosok együtt furulyáztak, egy tanár köszöntőt mondott, majd az elsősöket egyenként a színpadra szólították. Át kellett menni egy virágos kapu alatt (ez szimbolizálta, hogy átléptek valahová máshová a gyerekek... :) ), a kapu mögött pedig kézfogással köszöntötte őket a leendő tanítóbácsi. A kicsik fennmaradtak a színpadon, az iskola közössége hatalmas tapssal és ovációval köszöntötte őket (Ákosnak ez nagyon tetszett :) :roll: ). A tanítóbácsi elkezdett mesélni ("útra indító mese"), majd a végén közös ének (mi is :D ) kíséretében az új kis osztály átvonult az első órájára az osztályterembe. Addig minket hozzátartozókat megvendégeltek, volt eszem-iszom :) . Az óra után közös fényképezkedéssel zárult az első nap... Nekem szép emlék marad, az biztos, feltételezem, Ákosnak is :wink: . Holnaptól meg beindul a komoly iskolába járás...

A hétvégén városunkban egy hagyománnyá vált rendezvény volt "Ravensburg játszik" címmel. Mindig az iskolakezdés előtti utolsó hétvégén tartják, és a belvárosban mindenféle jópofa játékot lehet kipróbálni, ötletes járgányok versenyét tartják, 1000 társasjátékot lehet kipróbálni, sok ügyességi és szerencsejáték van értékes és apróbb nyereményekkel... szóval gyerekek és felnőttek egyaránt jól érzik magukat két napon keresztül. Teszek fel pár képet...

Puszi mindenkinek! ÍRJATOK!!!

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kép Reggel iskolába menet...

Kép Az osztályuk, a táblán az első óra művei (gyerekek produkálták :-))

Kép

Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


A hétvége:

Forgattyúkészítés
Kép

Enci egy órán keresztül játszott ezzel a játékkal, igazán tudom ajánlani karácsonyi ajándékötletnek 1,5/2/3 éveseknek...
Kép

Mágneses foci
Kép

Vicces járgány :-)
Kép

Célbadobás
Kép

Egy két héttel ezelőtti kép... bocik támadtak ránk piknikezés közben :lol: :lol: :lol: (teljesen ránk másztak, úgyhogy menekülőre vettük :roll: )
Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Kriszta

Jaj,teljesen könybe lábadt az én szemem is,ahgy írtál :cry: :cry: :) ...
Azt hiszem,lelkileg én is kicsit odaleszek,ha eljutunk idáig.Nagyon furi lesz :roll:...nagyon szép lehetett a köszöntő,stílusos :).
Nagyon jók a képek,szuper az osztályterem :).Lehet,hogy nem figyeltem,de akkor most Ákos német nyelvű suliba fog járni?
Jó ez a játék,nekünk hasonló van,csak nem felfelé kell építeni,a neve bolyongolyó :).Végtelen számú elemet lehet varinálni, a lényeg,hogy a golyó leguruljon :).
Bocik :).Nekem is van hasonló élményem,mi éppen gombásztunk :?....
Elhiszem,hogy elszaladtatok :).
Majd írj,hogy milyenek votlak Ákosnak az első napok!!!

Szilvi

Jobbulást Márknak!!!Remélem,hamar levonul. :roll:
Nem válaszoltál ugyan az sms kérdésemre ( :(:(),de ezek szt jól vagy :).
Azt láttátok,hogy a házatokkal szemben egy másik is épül? :roll:



Apósom 2 napja kórházba került szívinfarktus gyanúval :(.Amúgy is rendetlenkedik a szíve,ritmuszavarai vannak.Most már jobban van,megfigyeliik,de lehet,hogy kell majd neki ritmusszabályozó :(....

Puszi,megyek dolgozni :?....

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kriszta nagyon jók a képek! Ákos tényleg nem tűnik túl lelkesnek.

Szilvi

Valamikor összefuthatnánk. 18.hét, mindjárt f
élidős vagy :D

Anyapoc

Apósod :(
Hát bizony tervezzük már egy éve :)
12mm élénk szívműködés,viszont van egy cisztám és a méhen kívül egy mióma :( . Egyelőre csak figyelni kell,de jól rámijesztett.

Szombaton elromlott a gép és csak ma délután lett kész :(

A.

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Jelentem, ovi ismét jó szórakozás lett a Gergőnek, reggel már reklamált, hogy mikor indulnak :lol: ? Szóval szerencsére, volt 3 nehéz napunk, aztán átlendült a másik irányba :D .
Zsófi már rakéta tempóban mászik, imád játszani, elkezd mászni a vezetékek felé, hátranéz, aztán mikor látja, hogy követem, rákapcsol, de gyakran elcsúszik a parkettán és közben annyira sikoltozik és röhög, hogy rázkódik a kis teste :D . Majd' szét zabálom ilyenkor (is)!!! Mindenhol feláll, pakol-rámol, teljesen beindult :lol: .
APÁNAK VÉGRE VAN ÚJ MUNKAHELYE :D :D :D !!! Remélem, most már egyenesbe jövünk végre...

Kriszta :)
Hát, én is teljesen meghatódtam Ákos "beavatásán". Miért nem lehet így csinálni nálunk is??? Ez alapvetően nem is pénzkérdés, egyszerűen hozzáállás, nem? Szuper, hogy ez neki megadatott, biztos, hogy soha nem felejti el, ahogy persze Ti sem.
Jó lehetett a kirándulás is, igazi kandi kamerás történet :lol: .
A hétvégi rendezvényt már meg sem említem, ezekből az előző kintlétetek alkalmával is bővelkedtetek, akkor is mindig csak irigykedtem. annyit kell még ezen a téren fejlődnünk :cry: .

Szilvi :)
ÉS??? 18 hetes UH-n esetleg látható volt a kisbabó neme? Vagy nem is kérdezted? Mert erről semmit nem írtál...
Márk már remélem jól van. Szuper, hogy hamar megszokta az új környezetet, most Te jössz :roll: .

Anyapoc :)
Apósod jobban van???

Andi :)
Hú, tényleg nem hangzik valami jól ez a ciszta és mióma. Vigyázz magadra, próbálj meg nem idegeskedni. Jól néz ki a három vonalzód :wink: . Én férjemuram kerek-perec kijelentette, hogy nem lesz 3 gyerekünk :cry: , pedig én eljátszottam a gondolattal... Majd egy év múlva is megkérdezem azért, hátha változik a véleménye :roll: .

Petra :)
Mi újság Nórával? Ovi???

Sziasztok Kép

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Csak gyors leszek.

Apósom most Füreden van,ott totál hülyét csináltak belőlük :(:(...kicsit ideges is lettem,amikor anyósom mesélte...
A doki meg leereszkedő stílusban közölte,hogy ne idegeskedjenek,mert így nem tudnak együttműködni és akkor nem tehetnek apósomért semmit :shock: :shock: :shock: .
Hát normális???? :twisted: Talán még nem sikerült felfogni,hogy a betegek nem azért vannak,hogy neki munkája legyen?????

Egyenlőre semmit nem tudunk,jobban van ugyan,de most lehetséges egy szívkatéterezés és egy pacemaker beültetés is :(:(...

Mi holnap apázunk,illetve Apa is jön haza :).

És Villő megtanulta az első mondókát a bölcsiben :).Ma csak úgy elkezdte mondani esti öltöztetésnél :).

Andi

Gratulálok a 12 mm-shez :):):)!A ciszta szt ilyenkor simán előfordul, a mióma meg jóindulatú,amiatt ne aggódj,pláne,hogy méhen kívül van :).majd ráérsz a szülés után foglalkozni vele :):

Móni

Örülök,hogy rendeződött az ovi :).
Apa és az új munkahely :):)!
3. gyerek :(...Hát majd puhítsd!

Na megyek házakat nézni :?...

puszi :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
szánom-bánom bűnömet, de úgy néz ki, felületesen olvastam el az sms-t. :oops: De jelentem (ha még érdekel) jól vagyok.
Igen, tudjuk, hogy lesz ház mellettünk, a másik oldalon is, csak kérdés hogy mikor.
Szegény apósod. Jobbulást!!!
Nagyon ügyi Villő. :P
Ha esetleg ma este még olvasod...., holnap is Vp-ben leszünk, du esetleg talizhatunk, nem zárt térben. Márk ugyan jobban van, de az ördög nem alszik. :evil:

Andi
ha már jobban leszel jelezd és talizunk.

Bogumil
na, minden jó ha vége jó :D Örülök, hogy Gergő újra élvezi az óvodát. Te jó ég, hogy megy az idő, Zsófi már egy kis gézengúz akkor :lol: Még mindig féltékeny Gergő?
Nem kérdezzük meg, hogy mi lesz a neme. Majd a végén kiderül. :roll:
Hát én köszönöm, de nem akarom megszokni a szállót. :oops:
Gratula apa új munkahelyéhez. Szabad megkérdezni, hogy mit dolgozik?

Kriszti
nem semmi a mit a sulikezdésről írtál :P Gyanítom én is, hogy benned jobban megmarad mint Gergőben. :roll:
Már elmúlt egy hét, hogy tetszik a suli, elégedettek vagytok?


Sziasztok
Szilvi
:)

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni óvoda ügyben. Szeretném megkérdezni, van-e valami véleményetek, vagy hallottatok-e valamit a következő óvodákról:

Erdei tagóvóda
Hársfa Tagóvoda
Kuckó Tagóvoda

Sajnos későn kapcsoltunk a beiratást illetően (pont akkor született a kisetsó és kicsit elúsztunk), és már csak ebben a három oviban van hely.

Előre is nagyon köszönöm!!
amgyalka
 
 


Kriszti

Most néztem! Átkereszteltem az Ákost :oops: . Bocsika :!:

Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Gyorsan elmesélem(hátha okul belőle vki :D),hogy Villő csütörtökön a frászt hozta rám,mert lenyelt egy fémgolyót :shock: .
Az ügyeleten nem tojtak be,mikor telefonáltam,azt mondták,hogy vigyem be a balesetire (először el sem akarták hinni,hogy lenyelte...).Nem akartam blindre menni,így telefonáltam -volna-,ha sikerül idegességemben megtalálni a kórház telszámát(este 9 kor!!!9,így a barátnőmet riasztottam,aki ott dolgozik.Felhívta a gyerekosztályt,ahol azt mondták,ha nem a légútba ment(márpedig nem,mert nem köhög,nem fullad),akkor nem szükséges bevinni,várjuk az eredményt alul...Persze baromira nem nyugodtam meg,így éjjelre magam mellé vettem,de másfél óra után feladtam,mert anniyra hrokolt,hogy nem tudtam tőle aludni!!!!Így visszavittem a helyére.
Másnap vittem anyumhoz őket,mert sulis napom volt,anyum viccelődve mondja,hogy vasszöget csinált ebédre :?...
Végül szombaton kaptam suli közben az sms-t,hogy megtörtént a golyószórás :D!


Szilvi

Pénteken hogy lesztek?Mert akkor kiugranánk!!!! :)


Kriszti

Na mizujs a sulival????

Petra

Nagyon régen jártál erre!!!!

anyapoc
 
 


Amgyalka

Sajna ezeket nem ismerem egyáltalán,de biztosan tudsz valami használható infot kérni az óvodavezetőktől.Amúgy meg érdemes több csoportot emgnézni,és ahol szimpik az óvónénik,oda iratni a kicsit.Szt nagyrészt ezen áll vagy bukik a mutatvány :).

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Villő :( .Na de hogy a fenébe sikerült lenyelnie?Mekkora volt?
Lilla is minden vacakot a szájába vesz :( Hiába beszélek, hogy nem szabad :(

Hol vannak a többiek???

Szilvit láttam ,de csak inteni volt időm,pont késésben voltam a szülőiértekezletről.
Még azzal telnek a napjaim, hogy próbálom leküzdeni a hányingert és a rosszulléteket.Csütörtökön megyek vérvételre.Védőnő felhívta a figyelmemet, hogy előtte egyek :shock: .Ez új nekem.

Lilla már kiabál. El...

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Nálunk egészen a mai napig két héten keresztül vénasszonyok nyara tombolt 24-26 fokkal, úgyhogy nem sok időt töltöttünk itthon... Ákos délelőttönként sulizik, délutánonként meg rászoktunk az erdőbe mászkálásra. Van itt a közelünkbe több is, úgyhogy csak bicajra pattanunk és megyünk. A gyerekeknek van gumicsizmájuk és olyan nadrágjuk, ami teljesen vízálló, így csúszhatnak-mászhatnak, járkálhatnak a patakban. És imádnak gyűjtögetni... :roll: Már több tonna makk, gesztenye, falevél, fadarab, kövecske van itthon... :roll: :wink:
A suli beindult és Ákos szeret menni. Reggel nincs semmi nyögés felkeléskor, szépen egyedül elsétál, délben meg vissza. Szívesen nekiül a házi feladatnak, ami persze nem órás munka, de 5-10 percig lefoglalja. A tanítót is kedveli, nekem is szimpatikus, folyton vidám és viccelődik (mindezt természetesen teszi)... Az ún. főoktatás 7.50-10.00 tart, ekkor vannak az írás, olvasás, számolás, formarajz és euritmia tárgyak. Két héten keresztül ebben a reggeli időszakban mindig csak egy tárgyat tanulnak, majd utána újabb két hétig egy másikat és így tovább... Most az írás előkészítéseként formarajzzal kezdtek és egy vonalazatlan nagy füzetbe rajzolgatják az egyenes, íves stb. vonalakat jó nagy mozdulatokkal színes viaszkrétával. Közben sok a mese, és a szituációs játék, hogy a kis elsősök mozgásigénye még kielégítésre kerüljön :wink:. A fegyelmezésnek is sajátos a formája, nem arra megy ki a játék, hogy elrettentsék a lurkókat a sulitól, és ez nekem nagyon szimpatikus... Pl. Ákos ma mesélte, hogy a tanító kiment valahová egy pillanatra, ő addig bohóckodott valamit :roll: :roll: :) , tanítóbácsi persze észrevette és a büntetés az volt, hogy a tanteremben össze kellett söpörnie :lol: :lol: (zárójelben megjegyzem, ez Ákosnak nem nagy büntetés, mert imád söpörni, de legalább mozgott kicsit és utána nyugton tudott ülni a helyén...).
A főoktatás után vannak a "szaktárgyak", a torna, a kézműves óra, az orosz, az angol és az ének/zene. Délben vége, lehet hazamenni. Napközi nincs, itt No-ban nem "divat", egyszerűen nincs is rá igény. Illetve valami napköziszerű van (4-5 gyerekkel), irtózatos áron...

Anyapoc!
Apósod rendbe jött?
Apának mikor kezdődik a hosszú szabi?
Villő és a fémgolyó: :shock: Nem is tudom, mit csináltam volna... ilyen téren nagyon parás vagyok. Érdekes módon Enikő is 2 éves kora után kapott rá erre a "mindent szájba veszek" dologra, előtte sosem volt gond. Ő is vette már szájába a mágneses játék fém golyóját, de szerencsére nem nyelte le (vagy nem vettem észre :roll: ), de tegnap pl. pont a hajcsatját kellett kiparancsolnom a szájából...

Móni!
Gratula Apa új munkahelyéhez! Örülök, hogy óvoda terén is egyenesbe jöttetek!! Édes lehet Zsófi, ahogy beindul... ez egy olyan tündéri korszakuk, én nagyon imádtam a gyerekeimnél ezt a kb. 1,5-2 éves korig tartó időszakot. Utána aztán jött a hiszti és a duma... :roll: :wink: :wink: :wink: :wink:

Andi!
Nem csodálom, hogy a ciszta és a mióma rád ijesztett, de azért próbálj nem ezekre gondolni... Én is azt olvastam, hogy a ciszta ilyenkor normális, aztán eltűnik, a mióma meg jóindulatú elváltozás!
A rosszullétekhez meg kitartást!!!!!!!!!

Szilvi!
Nem sértődtem ám meg az átkeresztelésen, rögtön tudtam mi a dörgés!!!! :wink: :wink: :wink: :) :) :)

Puszi mindenkinek:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Andi

Szt ez tesztreggelis vérvétel,nem?Egy zsemle plussz tej után nézik majd a cukrot is,azért mondta,hogy egyél :roll:....
Majd csak a cukorterhelésnél nem szabad enni...
A golyó ehhez a mágneses geomagnetics-hez tartozott,vmivel nagyobb,mint egy borsószem.Vagy akkora,mint egy méretes borsószem :D!Hát kettőt köhintet angyalom,mert elsőre félreszaladt,aztán végül (szerencsére) sikerült lenyelni.Nálunk családban marad,tesóm uezt 6 évesen játszotta el :?....
Egyébként véletlen került hozzá,mert a játékkal ugyan szokott játszani,de a golyókat kivettem belőle és egykosárban voltak a sarokszekrényen.Csak aznap magára rántotta az egészet és kigurultak.Nagyon megörült nekik,gonoltam,játszon csak kicsit,megbeszéltük,nem veszi a szájába...lehet,hogy én hívtam rá fel a figyelmet :?...
Rosszullétekhez kitartást!!!!!!


Kriszti

Áhhhh,ez valami hihetetlenül szuperül hangzik,amiket írsz!!!!Oda fogom járatni a fiamat :D!
De komolyan,nem is tudom,hogy itt létezik-e ilyesmi.SZt szuper,hogy 2 hétig csak egy dologgal foglalkoznak,mert így folyamatában lehet fejleszteni a dolgot és nem mindenfelé kapkodják a fejüket...
Jó öltel a söprés,majd alkalmazom :D!Csak hát itt már olyan személyiségi jogokba ütköznék,hogy szt igen csúnyán járnék :?...
A legújabb,az ombudsmann kijelentette,hogy a gyerekek nemkötelezhetők ünnepi öltözet viselésére!!!!!
Na meg persze lassan tanulásra sem... :?
Köszi,após most otthon,várja a műtétet,jobban van.Vmi égetéses bulit csinálnak neki...
Másik topikban a csajok azt mondták,hogy miért nem egy fél pillanattal később fordulok oda,akkor megúszom az idegeskedést :wink:!Hát szl lehet,hogy Te sem vettél észre mindent :D!


Azt nem is meséltem,hogy a szívkórházban hogy jártam,amikor apóst látogattuk.SZolti is lejött Pestről,mert akkor még úgy volt,hogy műtik azon a héten.
Lent voltunk a "hall"ban és ugye a gyerekek idétlenkedtek,szaladgáltak,mindent csezsegettek(fáradtak voltak,mert a kocsiban keveset aludtak).Nem akartuk zavarni a többi embert,réjuk kellett többször szólni.Bulcsú nem hagyta magát,ellenkezett,visszabeszélt,így-hogy nyomatékosítsam szavam-a popójára csaptam egyet.
Erre egy 55 év körüli ember elkezdett velem veszekedni,hogy miért VEREM a gyereket,hát nem szabad stb.Első megdöbbenésemben alig akartam elhinni,hogy nekem beszél.
Aztán mondtam neki,hogy ezt ugyan bízza rám,azért az én felelősségem,h a gyerekkel mi történik(pl a liftnél).És majd ebszélgetünk akkor,ha mellette is lesz 2 gyerek.Csak nem hagyta abba és szövegelt,mert hogy a verést a törvény is tiltja(na ja, a lopást is...).Akkor már apósom is szólt neki,Zsolti is.Végül mondtam neki,hogy aki nem ad kalácsot,ne adjon tanácsot. :roll:

Azért az ilyet nagyon bírom....

Na loholok kajálni!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Merre jártok? Iszonyú nagy a csend...
A vénasszonyok nyara biztos senkit nem késztet a gép mellett ücsörgésre... :wink:
Nálunk ma nemzeti ünnep van, suliszünet, munkaszüneti nap, de persze Apa dolgozik :roll: :twisted: ... csak délig, aztán délután csinálunk valami közös programot a szép napsütéses langyos őszben.
Anyapoc!
Diákok és személyiségi jog: :roll: :? :roll: :? Azért egy söprés még belefér szerintem :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: ...
Egyébként milyen osztályfőnöknek lenni? Ha jól emlékszem, azt mondtad, hogy idéntől lesz osztályod... de javíts ki, ha nem így van!

Puszi, mennem kell. ÍRJATOK!!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki :(

Lányok mennem kell magzatvízvételre a genetikai vizsgálathoz.Utána 3 nap szigorú fekvés és két hét nagyon kímélő életmód. De könyörgöm hogyan????Ráadásul anyós szerint csak bagatell az egész beavatkozás és csak felfújom a dolgot :( Mert ő mindent tud ugye :(
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá tele a kiscipőm ezért nem is jöttem mostanában.

Próbálom a gyerekekkel kihasználni a jóidőt , ovi után játszótér vagy séta az erdőben/nagyon szeretik/.
Tegnap Bencének volt egy aranyos beszólása mikor odaértem érte az oviba. Odaszaladt az ovonénihez és azt mondta neki: -ovonéni vigyáznál a kicsilányomra amíg anya bemegy velem kakilni? Gabi néni jót nevetett Lilla persze nem maradt kint vele.

15-én megyek a 12 hetes ultrahangra.Hogy megy az idő.

Anyapoc apósod hogy van?

Kriszta kirándulgattok délutánonként?

Móni, Petra???????????????????

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a topitokhoz, már régen bejelentkeztem a babanetre, de nem nagyon írtam hozzászólásokat. :cry:
A lényeg az, hogy én felsőörsi anyuka vagyok, van egy 3 hónapos kislányom. Egyenlőre ennyit magamról!
Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Bibis üdvözöllek!

Mostanában nagy itt a csend,de remélem ez hamarosan változni fog :)

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Nekunk mar megint szamitogep gondunk van, most eppen a tartalek gepunk adta fel... illetve mukodik, csak mindig mindent elfelejt es a magyar ekezetes betuk is eltuntek :twisted: :evil: :twisted: :evil: . Azt hiszem lassan egy ujabb gepet kell vennunk... vegulis mar megerett, mert mindketto matuzsalemkoru, csoda hogy eddig birtak.

Andi!
Nem csodalom, hogy eleged van mostansag... es tenyleg eleg kiviteleyhetetlennek tunik ket kicsi gyerkoc mellett a kimelo eletmod heteken keresztul... A magzatvizvetelre miert van szukseg???
Bence aranykopese: :D :D :D
Mi is delutanonkent a szep oszben erdot jarunk, setalgatunk a varosban, jatszoterezunk vagy bicajozunk. Bar mar egyre kevesebb ido van delutanonkent, mert mire Enci felebred es uzsonnazik mar 4 ora elmulik het korul pedig kezd besotetedni.

Szia Bibis!
Udvozollek en is a topikban!!! Meselj majd bovebben magatokrol! Valaha mi is felsoorsiek voltunk, aztan elkoltoztunk Kadartara, most pedig Nemetorszagban elunk egyenlore hatarozatlan ideig... Anyosomat ismerheted, ha kisbabad van, mert Felsoorson o a vedono. Nekem van egy majdnem 3 eves kislanyom es egy 7,5 eves nagyfiam, aki mar iskolas.

Pussz nektek, tovabbi szep napot!!!!!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!
Én veszprémi voltam, csak a férjrm felsőörsi ezért leköltöztem.Anyósommal lakunk együtt.
Nekünk a Bíborka az első babaánk.Még most tanulok bele az anya szerepbe.
Igen ismerem anyósodat, nagyon aranyos és segítőkész.
Egyenlőre ennyit rólam.
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszta

Számítógépek :( .Lassan nekünk is kell egy csere :(
36 vagyok és az orvosom mindenképpen javasolja, mert ebben a korban már magasabb a down kór lehetősége.

Bibis

Mi is anyóssal meg sógorral lakunk együtt :( ./remélem már nem sokáig/

KépKépKép
bambika
 
 


Szia Bambika!
Én is remélem nem sokáig kell itt táboroznunk, mégis az a jó ha távolról szeretjük egymást!
Vendég
 


Sziasztok!

Életjel :oops:

Mindig készülök,hogy írok,de valami miatt mindig meghiúsul :roll:....

Mi jól vagyunk,bölcsi.ovi ,suli megy,mint a karikacsapás.Apa itthon volt 4 napot,igaz nap közben dolgozott,jött-ment,de azért velünk is volt bőven.Sőt,kijutott neki egyedül is a gyereknevelés-elllátásból,mert nekem sulim volt...háááááát,nem volt elragadtatva,mondta,hogy tartsak majd neki továbbképzést :lol:!
Furi neki,hogy a hajón mindenki azonnal pattan,két kis törpe meg minden számítását keresztülhúzza :D:D:D:
Azért jól szórakoztak nélkülem,mert elmentek az Erzsébet ligetbe csúszdázni,gesztenyét gyűjteni,voltak cukrászdában és még bobozni is elmentek :).

Akartunk kocsit venni,de sajna az eladó az utolsó pillanatban visszamondta :twisted: .
Most megint keresgélés megy,nem lesz egyszerű,de lépnünk kell,mert a Saab már nem sokáig bírja :( ....


Kriszti

Köszi kérdésed,jó osztyálfőnöknek lenni,bár ezek a gyerkőcök már tk felnőttek,tehát igazi nagy gond nincs velük.Meg amúgy is nagyon rendes osztály...
Hát a személyiségi jogokról nekem is megvan a véleményem.Azt nme tudom,hogy az ombudsman a kötelezettségeket miért nem emelei ki?Most ugye a legújabb,hogy nem lehet tornasort állítani :?...
Hideg van már felétek????Mert itt nagyon :twisted: !

Bambika

Hogy hogy menned kell magzatvíz vizsgálatra????Valami eltérést találtak,vagy csak a korod miatt?Nem lenne jobb inkább egy 4D-s UH?
Hát nem lesz egyszerű neked.Apa nem tud szabit kivenni????
Após jól van,amennyire így lehet,de a műtétje elmaradt :?...Mindjárt leírom...

Bibis

Szia :)!
Van több kolléganőm is Felsőörsről. :) Az egyiknek most született a második lánykája a nyáron, a másik most pocakos :).bár ő friss felsőörsi :D!


Na akkor apósról...
képezljétek,ugye amikor hazaengedték,akkor előirányozták neki,hogy 1 hónap múlva lesz a bevatakozás.Annak rendje és módja szt vissza is ment október elején.
már a műtőasztalon feküdt,becsövezve stb,amikor jött a doktornő,aki csinálta volna a műtéet,h bemutatkozzon stb.Elkezdte apóst faggatni és kiderült,hogy após bevette a vérhigitó gyógyszert,amit nem szabadott volna és amit SENKI NEM MONDOTT NEKI,ugyanis 4 nappal a műtét előtt abba kellett volna hagynia!!!!!
A műtéetet lefújták,elhalasztották,apóst hazaküldték!!!!
Szerintetek normálisak????
És ha a dokinő nem kérdez rá,mi történik???Elvérzik a mátőasztalon????
Egyszerűen alig tértünk magunkhoz.Ilyen a magyar egészségügy.valahogy sajnálni sem tudom őket már,mert ez nem a pénzügyi és egyéb helyzeteken múlik.És ez az Állami Szívkórház!!!!

Na kidühöngtem magam,remélem,mindenki jól van!

puszi!

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!
Kik a kollégadőid? Bár nem sok mindenkit ismerek Felsőörsön, igaz szülés előtt a nagy boltban dolgoztam, akit ismerek azt csak onnan ismerem. Rossz is, hogy nincs kivel összejárja, azt hiszem néha be tudnék fordulni, éppen mondtam a férjemnek is, mert mikor ő is hazaér itthon rendezi a házat, így csak este szoktunk beszélgetni. NAGYON ROSSZ ITTHON EGYEDÜL!
Az apósod esetére, csak azt tudom mondani, hogy ez a magyar egészségügy! :(
Vendég
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Bibis

Megértem,hogy nem érzed így jól magad,én sem szerettem a bezártságot,sokat is mentem sétálni a kölyökkel anno és többek között ezért is mentem vissza korábban dolgozni.
Ez majd múlik,egy kicsit iylenkor depis az ember,de amint a babó elkezd majd jobban mocorogni,leköti magát,akkor azon kapod magad,hogy csak gyönyörködsz benne egész nap,hogy milyen édesen játszik,hogy lefoglalja magát és hogy ügyesedik :).

Írok privit a kolléganőkről,mert ide nem szeretném kitenni a tudtuk nélkül a nevüket :)!

Pusz!

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Hova tünt mindenki?

Anypoc
Köszi a privit az egyik kolléganődet ismerem.

Pussz
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon nagy a csend... :o
Mi most nagyon beszorultunk a lakásba, mert iszonyú hideg lett. Ami önmagában még nem lenne indok a begubódzásra, de 18-19 fok után lett hirtelen 4 fok széllel, és a gyerekek még nem edződtek ehhez a szokatlan hideghez. A boltig tartó 100 m-es utat is végignyafizták, hogy ők ezt nem bírják... :wink: Ami engem aggaszt, hogy jövő héten megyünk haza Mo-ra és igazán nem hiányoznak a havas-jeges utak... :?

Anyapoc!
Sokáig nem jöttél, már kezdtem izgulni... :wink:
Ami apósoddal történt, az kritikán aluli... és ez tényleg nem az anyagiak kérdése :!: :!: Most tűztek ki új műtéti időpontot?
Kocsivásárlás: :( Hogyhogy visszalépett az eladó? Mégsem akarja eladni? :o

Bibis!
Hát együtt tudok veled érezni... amikor mi Felsőörsön laktunk, én is nagyon elszigetelve éreztem magam. Otthon a babával, még netünk sem volt... Aztán elkezdtem járni tornára (először a faluházban volt, majd az általános iskolában), ott megismertem pár hozzám hasonló cipőben járó kismamát, anyukát, velük össze is jártunk. Meg jót tett az a kis testmozgás is egy héten kétszer, és a lelkemnek is jó volt a kimozdulás... :wink:
Meg az is tény, amit Anyapoc írt: Ahogy nő a kicsi, úgy mozgalmasodik az élet... Jön a tavasz, a nyár és sokat lehet jönni-menni, ismerkedni!!

Puszi mindenkinek! További szép napot!!!! :) :) :)

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Szia Hardik!
Még mindig van torna az iskolában, de az a helyzet, hogy a férjem egész nap dolgozik és én így nem tudok eljárni rá, meg egy fél órát nem lát a baba már sír utánam.

Amúgy köszönöm a tanácsokat!

Puszika
Vendég
 


Sziasztok!

Na,most van egy kis időm,bár éppen az angol konyha rejtelmeit kéne tanulmányoznom :?....

Kriszti

Szuper,jöttök haza!!!!!! :) Itt is kutyahideg van,mi sem szoktunk még hozzá,cidrizek is rendesen.A téli kabátot még nincs kedvem hordani,de az ősziek már kevésnek bizonyulnak :(.
Nem lesz egyszerű utatok,mert mondtak havat is(tegnap jég esett :shock: )...Reméljük,nem lesz semmi gond...téli gumi :).
Óóóó,aranyos vagy,hogy aggódsz,nyugi,szólni fogok :D (már ha egyre gondoltunk :wink:)!
Apósom: majd értesítik az új időpontról,remélhetőleg időben,h a gyógyszert abbahagyja... :?
Kocsi:Zsolti tegnap felhívta,hátha mégis...de azt mondta az ember,hogy nem akarja eladni(amúgy is fájt érte a szíve),inkább kerít pénzt valahonnan :roll:
Hát egyenlőre nem is jutottunk előre ebben az ügyben,csak hátra...mert a Saab megint bedöglött vmelyik nap.Azóta jó,de nagyon odavan már szegény...


Bibis

Melyiket?Keresztnév? Bár gyanítom :wink:!
Egyébként nagyszülők mennyire mozgósíthatók nálatok?Lehet,h már írtad,nem figyeltem... :roll:

Többiek????Majd előhozza őket a hideg :roll:...

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!
Akinek a szülei is itt laknak. Anyósom délután nem nagyon mozgósítható, anyukám meg veszprémben lakik, nem igen szokott kijönni, mert nem éppen jó a lába, meg amúgy is fél óra után ordít utánam, ha nem lát a kisasszony.
Remélem sikerül majd autót találnotok, apósod meg biztos kap majd időben új időpontot.
Puszika
Vendég
 


Nem rég voltunk kint sétálni, majd lefagyott a kezem.Előbb nem tudtunk kimenni, mert apának nem volt kulcs és nem tudtuk mikor ér haza.
Puszika
Vendég
 


Sziasztok!

Mi már Mo-ról is megfordultunk, és még mindig sehol senki... :o :o :o Pedig azt hittem, majd nem győzök visszaolvasni!

Nekünk nagyon gyorsan eltelt az elmúlt két hét. Az utazás előtt az előkészületek, aztán az otthoni sűrű program, majd visszatérve a mosás, rendrakás stb. Most Felsőörsön laktunk anyósoméknál, kaptunk egy külön szintet és nagyon kényelmesen, nyugiban tölthettük volna a 10 napot, ha nem járjuk be az egész rokonságot/ismerősöket és nem csinálunk magunknak olyan programokat, mint pl. a kocsieladás. Most megfogadtuk, hogy ha karácsonykor hazamegyünk, nem jövünk-megyünk (és kajálunk :shock: ) annyit, mert így csak kifáradunk és itthon kell kipihenni mindent. Meg fogyókúrázni... :roll: :roll: :roll:

Hogy vagytok? Merre jártok?
Móni, Andi, Szilvi, Petra! Nagyon-nagyon régen néztetek be!!!!! :!: :!: :!:

Puszi mindenkinek!
K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

ÉLetjel :oops:...

Mi is megvagyunk,Apa itthon volt 1 hetet az őszi szünetben és sajnos legközelebb csak december 23-án tud jönni :( ...Így mindent én intézek a karácsonyhoz,de azért jó előre elkezdtünk bevaásárolni :roll: ...

Voltunk Szegeden 3 napot,egy szuper hotelben laktunk a belvárosban,így még az autót sem használtuk,mindenhova villamossal mentünk,ha szükség volt rá.A gyerekek nagyon élvezték és persze mi is :).

Az elindulás már nem volt iylen felhőtlen.Ugyanis vasárnap mentünk volna,először fel Pestre apáért,aztán onnan irány Szeged.
VAsárnap eléggé rossz volt az idő,esett is,borult is volt az ég.Anyuéktól indultunk,és már Kenesénél jártunk,amikor az előttem menő autós eszeveszetten jelezni kezdett,h valami nem stimmel nálam.Gondoltam,h a világítással van a gond,mert előző nap este is úgy indultam el,h csak a helyzetjelző égett és az ALmádi úton kint vettem észre,hogy nem is világítok és ezért nem is látok :shock: :shock: .Akor még sikerült megcsinálnom,de vasárnap már nem.Így telefonáltam tesómnak,hogy vinném a kocsiját.Ők anyumékkal útban voltak Győr felé,mert tesóm utazott vissza dolgozni.El is tudtam volna így vinni a kocsiját,ha van anyumékhoz lakás és kapukulcsom.De mivel mindent cseréltek nemrég,és még nem adtak,nem tudtam bemenni.MEgbeszéltük,hogy tesóm haverja elmegy anyuért Veszprémbe-mert még ott voltak- és akkor elt udom vinni a kocsit.Így visszamentem Fűzfőre nagynehezen,világítás nélkül és ott vártunk.Megérkeztek egy bő fél óra múlva,és anyum közölte,hogy a lakáskulcs apuéknál maradt :twisted: :twisted: ...Ami egy dolog,hogy a kocsit így nem tudtam elvinni,de be sem tudtunk menni,márpedig azt ott megvárni,mgí apum hazaér Győrből... :roll:
Szl bementünk Veszprémba,akkor legalább a refi működött...Szóltam Zsoltinak,hogy jöjjön haza vonattal.Pont elért egyet,így időben hazaért...Megbeszéltük,h valaki vagy valami nagyon nem akarta,h aznap elindulunk :roll:...

Másnap viszont elindultunk,alig értünk Enying elé,Villő hányt egy óriásit :? ...szegénykém,teleette magát reggelire paprikával és szt nem rágta meg rendesen és kijött az összes...Szl takarítás,rendrakás és indultunk tovább...de utána már semmi különös nem történt...szerencsére :).

Kalandos utunk volt,de annál jobban töltöttük az időt :).Nagyon jól éreztük magunkat ,kevés is volt az a pár nap...Na de majd legközelebb :).

Egyébként jól vagyunk,cseperednek a kölkök.Villő már kisebb hibákkal 10-ig számol,mindenféle mondókákat mond.Eddig a "megy a hajó" volt a kedvence,aztán jött a "gyerekek,gyerekek,szeretik a perecet",most a cifra palotával van elfoglalva :).

Bulcsún meglepődtem,simán elszámol 100-ig.Belejött a rajzolásba is,amitől kicsit tartottam.Viszont az óvónénik szt nincs beszédfegyelme...Ez tény,hiába erőlködök vele,de rajta vagyunk az ügyön...

Villő oviba való felvétele viszont eléggé kétesélyes,ugyanis miután megváltoztatták a körzeteket,már kívül esünk és csak úgy kapunk helyet,ha ottani címet produkálunk.Ami még menne is,de ha nem lakunk egy címen,akkor Zsolti adósávja megváltozik,ha hivatalosan le lesz jelentve.Szl most meg vagyunk lőve,és próbálok minden követ megmozgatni,de kicsit mérges is vagyok,mert ha éppen a Dejan Peric gyerekéről van szó,akkor tök mindegy,hogy körzetbe esik-e vagy sem,az jöhet... :twisted:
Na de majd sz óvónénik segítenek megoldani :).

Ráadásul most nekiállunk az ovisbálra "edzeni",megint táncot szeretnénk csinálni,de most countryt ,csa kérdés,menni fog-e.. :roll:

Na most lépek,mert mindjárt menni kell a bölibe és még dolgozatokat is akartam javítani :)!

Pusztok,majd jövök!

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Mi nemreg koltoztunk Veszprembe es meg semmit es senkit nem ismerek. Van egy 21 honapos kislanyon es 23 hetes terhes vagyok, ugy nez ki egy ujabb kilannyal bovul a csalad. Most eleg sok dolgot kell inteznem, meg majd a sok nst, ezert kerek segitseget. Szeretnek neha delelott valakit a kislanyom melle, aki gyermekfelugyeletet valal, mert a nagyszulok sajnos messze vannak. Ha valaki tud ajanlani babysittert azt nagyon koszonom elore is.
kamilkam
 
 


Szia Kamilkam!
Üdv köztünk, remélem azért tetszik Veszprém.Honnan költöztetek ide? Mesélj egy kicsit magadról!

Szia Hardik!
Mondta anyósod, hogy voltatok itt! Meg kérdezte, hogy velem beszéltél e? Apropó a kislányomat Bíborkának hívják.

Pussz
Vendég
 


Sziasztok!

Én is adok kis életjelet :)

Kriszta

Pihenjétek ki jól az itthoni fáradalmakat :) .Fogyókúra is kell?Nem tudom elképzelni a fényképeidből ítélve :)

Anyapoc

Jó kis kalandos utatok volt akkor, mármint az indulásnál.Valaki nagyon vigyázott rátok,hogy ne tudjatok elindulni.
Lilla is ügyesen számol bár mostanában a kettő után jön a négy és úgy a három :wink: .Eddig nem volt gond.Túlvagyunk kb 3 hétig tartó bepisiléseken.Egyszerűen nem szólt hiába kérdezgettem, fél perc múlva vigyorogva kiabál, hogy bepisiltem :twisted:
Azóta megint semmi gond.
Tegnap ese apa vett nekem autót így kicsit könnyebb intézni az ügyeket :)
Holnap reggel 8-ra megyek AFP-s vérvételre.Magzatvíz vizsgálatot egyelőre nem csináltatom meg.Győrbe levették a vért a tripla teszthez és azt mondta az ottani professzor, ha negatív lesz akkor nem érdemes kockáztatni, hogy esetleg elvetéljek. De a B. S. akihez járok meg azt mondja mindenképpen csináltassam meg :roll:
Nehéz döntés,a korom miatti 310-ből 1 a down kóros eset,viszont a z amnió miatti vetélés 3-6 esetben fordul elő.Apa nagyon nem akarja és ha jó lesz a triplateszt eredménye és az AFP is, meg elmegyek még 4D-s ultrahangra pluszban, akkor szerintem kihagyom.
Még mindig hányok néha. Bence eldöntötte ha kislány lesz akkor Virág lesz a neve :)

"Röviden" ennyi!
És még egy hír :oops: Lilla sem szopizik már :oops: /4 év és 4 hónap után furcsa a dolog :D

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Ime mi is itt vagyunk.
Üdv az ismeretleneknek. :)

Pocaklakóval minden ok. Most voltam terhelésesen és kitűnő lett az eredményem. :P Ezerrel mozog, egész más mint a Márkkal volt.

Márk 3-ig számol "csak". De nagyon belejött a beszélgetésbe, be sem áll a szája. A mondókák nem érdeklik, de naponta ezer meg egy munkagépet (traki, markoló, úthenger stb.)kell rajzolnunk. Sikerült vennem neki egy munkagépes színezőt, remélem fog neki tetszeni.

Andi
elég nehéz a helyzeted, de ha a prof azt mondaná nekem, hogy ne kockáztassam a vetélést, sztem nem tenném. De ugye ez a Ti döntésetek lesz.
Szopi nélkül :lol: húha, nekem az lesz furi, hogy újra kell kezdenem. Hú, nagyon be vagyok sza... a köv. egy évtől.
Kitartás a hányáshoz!!!!

Kriszti
jó pihenést otthonra. Karácsonykor elég nehéz lesz betartani a fogadalmatokat, nem? Mennyi időre tudtok jönni akkor?

Anyapoc
elolvastam a kalandos utatokat. Most azért már jót mosolyogtam rajta, főleg akkor mikor anyukád apukádnál hagyta a kulcsot. :lol: Gondolom már Te is vidámabban fogod fel.

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Látom,kicsit felélénkült a topik :).Ezt jó látni :).


Kriszti

Húúú,a sok rokonlátogatás nem semmi lehetett :shock:!Karácsonykor meg jöjjenek ők hozzátok :D!Bár akkor meg főzni kell :?...
Hogy megy a suli Ákosnak????Nagyon érdekelj,mesélj!Nyelvvel hogy boldogul?
Azért Enci is érdekel ám :wink:!

Bibis

hogy vagytok mostanság,Kimozdulás? :)

Bambika

Szt ha ennyi helyen nega lesz az eredményed,felesleges kockáztatni.Igaz,hogy teljesen pontos eredmnyt ad,de egy nagyon jó szonográfus-genetikus a jelek alapján legalább annyira jól ki tudja szűrni!!!Egyébként a 12 hetesen milyen lett az orrcsont eredményed?Vagyis a babáé???
Az egyik kolléganőm mindkét fiát 35 fölött szülte és nem ment genetikára,egyiknek sincs semmi baja :).Na persze ez még nem jelent emmit...
Lilla jó fej ezzel a bepisiléssel :?..ezt csinálta egyik barátnőm kislánya is.Szt próbálkozik talán,merre van a határ :roll:...mondjuk nálunk még szó sincs pelusmentességről...
Gratulálok a nemszopizáshoz!Bár sokat nem pihenhetsz!!! :)
Bence és az ovi?

Szilvi

Na ja,így utólag én is röhögök az egészen,de akkor robbanni tudtam volna :?.... Ennél már csak az volt jobb,ahogy most kicsuktam magunkat a lakásból :D!


Képzeljétek ,ma akartam időpontot kérni citológiára,vagy fél órát vártam,mire kijött valaki.Szóltam a nőcinek,hogy kéne időpont,mondta mindjárt...Ott szobroztam még negyed órát és nem jött ki,mennem kellett dolgozni ...hát olyan mérges voltam :twisted: :twisted: .Ráadásul telefonon sem könynebb a helyzet,mert csak déltől lehet asszem 2-ig telefonálni,már ha felveszik,már ha jó helyre kapcsolnak,stb...múltkor kb fél órámba telt,mire oda kapcsoltak,ahova kellett és tudtam kérni időpontot(más kérdés,hogy nemtudtam elmenni,mert közben megjött :?)...ebben az is benne volt,hogy elsőre egy doki vette fel és szó szt belekurvaanyázott a telefonba :shock: :shock: ..és akkor mindenhonnan az folyik,hogy mennyire fontos a szűrés és menj el...Ja,amikor ott voltam,11-kor a 10 órás ment be :shock: !

Apósomnak megint eltolták a műtétet,már harmadjára.nagyon rosszul van,és nem értik,miért nem csinálják meg neki,amikor Vp-ből sürgősséggel küldték le :(...Októberben kapott egy táviratott25-én,hogy másnap feküdjön be.Akkor odatelefonáltak,hogy de ha szedi megint az vérhígító gyógyszert,akkor hogyan műtik???Mert megint elfelejtettek neki szólni,hogy ne szedje...Csak úgy másnap feküdjön be.Erre lefújták.Az új időpont december közepe.Addig hogy mi lesz vele,ki tudja...Azért jó,nem???

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy beindult a topik.Már kezdtem aggódni!

Bambika:
Fiatal korom ellenére engem is elküldtek annak idején Down kóros vérvizsgálatra, mert állítólag akit későn szült az anyukája azoknak is van esély a down kórra a gyerékénél.Nem semmi ára volt!!!De hál isten pozitív eredménye lett.

Anyapoc
Köszi jól vagyunk.Ha már unom a banánt itthon előveszem az autót és irány Veszprém vagy a nővéremékhez, vagy anyukámhoz megyek be.
Nem semmi apósod esete, ez már a jéghegy csúcsa.Az sztk-ba meg azt hiszem 1 és 2 óra között lehet időpontot kérni, úgy tudom.Múltkor nekem is fél óra próbálkozásomba került, mire felvették.De a kórház se jobb, mikor a Bibinek akartam időpontot kérni, 10. próbálkozásra fel is vették.

Na mennem kell, mert felébredt a Bibiboszi.Majd később jövök!

Pussz
Vendég
 


Sziasztok!


Andi

lassan akkora lesz a hasad mint ez enyém, még ruhán keresztül is jól látszik. :) Érdekes, nálam még sokszor most sem veszik észre, ha a pulcsi és kabát rajtam van. Csak mikor kérdezik, hogy tervezzük -e a köv. babát, akkor néznek nagyot, hogy már pocakban van.

Anyapoc
szegény apukád!! Mi van ha (ne adj Isten) valami komoly baj történik? Nem lehet megkeresni az atyaúristent a kórházban, hogy nézzen már szét a dolgozók között, hogy mennek a dolgok? Egyszerűen felháborító! Vagy elmenni egy másik kórházba, ahol odafigyelnek apukádra? Tudom, az nem lenne olcsó dolog, de hát ha másképp nem megy..... :?
Itt a recept: felaprózod a padlizsánt és legalább fél óráig sóban hagyod állni, aztán megmosod. Fokhagymát pirítasz, hozzáadod a padlizsánt és megpárolod, közben egy kicsit borsódzod. Párolás után turmixolod natúr krémsajttal. Ennyi.

Sziasztok
Sz.

Ui: azt elfelejtettem mesélni, hogy a Márk már mondja, "anya nagyon szeretlek" :oops: , és közben átöleli a nyakam. Olyan jól esik.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Köszi a recepetet :)!
Nam apumnak van baja,hanem apósomnak :roll:...de ez mindegy is a dolog lényegét illetően.
Hétfőn mennek fel a háziorvoshoz,aki telefonál a kórházba...Aztán meglátjuk.Én mondtam anyósnak,hogy mennék a betegjogi képviselőhöz,mert az nem járja,hogy a kórházban elcsesznek valamit és megint a sor végére kerül..ha már egyszer kivárta :roll:...
Másik kórházba nem lehet vinni,mert egyedül itt, a szívkórházban csinálnak a környéken iylen beavatkozást... :roll:
Márk aranyos lehet,naná,hogy meghatódik az ember :).Na meg majd ha az oviban mondja az anyáknapi verset :wink:!
Amúgy tényleg alig látszik kabűtban a pocakod :)!

Bibis

Nem is hallottam még arról,hogy ha valakinek az anyukája rizikós volt,azt is küldik. :shock: Nem igazán értem,mire jó ez.Hiszen pont az a rizikó,ha magas életkorban szülsz....Azt még érteném,ha valakinek lenne a családjában down-kóros,vagy egyéb fejlődési rendelleneséggel született gyermek...de így??? Na mindegy is, a lényeg,hogy minden OK volt :).
Jól is teszed,hogy nem ülsz otthon :).Amikor Villő pici volt,én is sokat voltam anyuéknál,mert ugye a férjem dolgozott.És olyan jó volt hétvégéente,hogy Bulcsú náluk aludt,vasárnap mentünk vissza mi is,szl a hétvége mindig felszabadulás volt :).Most már erre nincs szükség,jól elvagyunk itthon is :).

Na megyek,mert a beadandóim soha nem lesznek készen :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk :oops: . Mostanában valahogy nekem sem sikerült idejönnöm, mindig közbejött valami :roll: .
Gergő beteg volt, most meg a Zsófi, persze közben én is bekaptam a vírust, eddig apa bírja.
Szegény Zsófikám nagyon köhög, alig van hangja, olyan rossz látni. Egyébként nem lázas, v. náthás, úgy látszik, a torkára ment a betegség, de érdekes módon tegnap a dokinénink azt mondta, hogy a torka rendben, nem lát semmi elváltozást :shock: . Pedig, ha hallanátok, mint a repedtfazék, csúnya hurutos köhögéssel...

Andi :)
Szerintem is várj a szúrkodással, a 4D-n is jól láthatnak mindent, ami kóros esetleg, de biztos, hogy minden rendben van! Miért ne lenne?! Lilla alszik már éjszakánként?

Szilvi :)
Aranyos lehet a Márk, olyan édesek, mikor hízelegnek! Gergő már kicsit kihasználja ezt, mikor rossz fát tesz a tűzre és látja, hogy mérges vagyok, odabújik és mondja, hogy: nagyon szeretlek anya. Erre persze megenyhülök, tudok mást tenni :oops: . Azért megbeszéljük, hogy ez nem ilyen egyszerű.

Anyapoc :)
Hát, apósoddal nem semmi, amit művelnek. Hát igen, ez a magyar egészségügy. Időpontkérés: ezt is ismerem. Én a múltkor időpont nélkül mentem el Almádiba a nőgyógyászatra, hát, fél 9-től ott ültem fél 12-ig, akkor kerültem sorra. Mondjuk, a doki 10 után jött meg, még csak elnézést sem kért, hogy késett másfél órát :x . Aztán meg leszúrt, hogy mit keresek én ott és mondta a vizsgálatom közben, hogy tele van a f.... :shock: . Ekkor már menekülhetnékem volt.
Hú, láttam itt egy topicban, micsoda jó kis díszeket készítettél! A gyöngyösekre gondolok. Szuper! Irigylem a kézügyességedet, na meg a türelmedet!

Kriszta :)
Na, legközelebb akkor készüljetek egy kis fogyókúrával a hazautazásra :lol: . És pihenjetek jó sokat előtte...

Bibis :)
Jó, hogy van otthon autód, így tényleg bármikor útra kelhetsz, amikor úgy gondolod. Nekünk sajna nincs meg ez a lehetőség, ezért én sokszor bosszankodom, de hát ez van egyenlőre. Sokszor érzem magam bezárva emiatt, már az is változatosságot nyújt, ha "csak" vásárolni megyünk a városba. Ezért én az ismerőseimet invitálom meg mindig hozzánk, így van társaságom néha.

sziasztok, gyakrabban fogok jönni, legalábbis igyekszem.

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Móni
Az elején én is azt hittem csak a négy fal közé be vagyok zárva, kicsit depis voltam.Az autóról meg annyit hál isten nov 15-én lejár a törlesztése, és akkor már végleg a milyenk lesz.Meg az is jó, hogy annak idején a drága férjem kifizette a jogsit, mert akkor én is meg lennék lőve.Nálunk a dédi mondogatja mindig, hogy milyen egyedül van, most már én is tudom milyen bezárva lenni (milyen a magány).Igaz babázni is jó, főleg, hogy már nem olyan sokat alszik és igényli, hogy beszéljenek hozzá.

Anyapoc
Sajna az én férjem is sokat dolgozik, de én csak délelőtt vagy délután tudok kimozdulni, mert ebédelni általában itthon eszik.Így a délelőtt általában főzéssel és rendrakással telik, így marad a délután.
Vendég
 


Sssssziiiiiiiaaaaaasztooooook!

Örülök,hogy még minden "régi motoros" itt van a topicban! Ezer bocs, hogy eltűntem (már ha hiányoltatok).
Bibis! Veled még azt hiszem nem találkoztam, de majd lassan képbe leszek rólad is.
Terveim szerint most megint gyakrabban jövök majd.
Ma este esett a hó! Láttátok? Jönnek a hideg téli esték...... Jó lesz ide "kimozdulni" közétek!

Röviden rólunk: a lányok angyalok, persze korántsem unalmasak. Nóra szereti az óvit, sokat önállósodott mióta oda jár. Okos és gyönyörű. (lehet, h. kicsit elfogult vagyok) :) Liza már kézen fogva sétálgat és mindenhová fel akar mászni (pl. lépcső), beszélni is elkezdett:pápá, apa, baba, mama... Cukipofi nagyon.

Hogy valami hasznotok is legyen abból, hogy itt vagyok :) irok néhány infót:
1: VMK-ban megint van a baba-mama klub keddenként 10-11-ig. Most egy védőnő jön előadni a téli bőrápolásról. Akinek van kedve és ideje: jöjjön el nyugodtan! Ha van kérdésetek, irjatok!
2: Dec.1: Gryllus koncert lesz! Tudtok róla? Jegyeket hétfő déltől lehet venni.

Karácsony???? Hogy álltok ajándék ötletekkel?

Bocs, hogy nem reagálok senki irására, de még csak most fogom visszaolvasni, először gyors irtam inkább, mert bármi közbejöhet, aztán még most se irtam volna.

puszi mindenkinek

petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Bibis :)
Kocsink az egyébként van nekünk is, csak apánk azzal járt dolgozni. Most épp autót cserélünk és úgy tűnik, apa a buszos közlekedést választja munkába járáshoz, így itthon marad az autó, kicsit szabadabb leszek :lol:
Persze ebbe a rossz időbe meg kedvem nem lesz kimozdulni :shock: .

Petra :)
Na végre, hogy jelentkeztél! Kár, hogy nem értetek oda a börzére vasárnap, jó lett volna kicsit dumálni. Nóra egész napos az oviban? Örülök, hogy tetszik neki!
Zsófi is imád lépcsőt mászni, sőt az asztal tetejére is gyorsan feljut már, nagyon oda kell rá figyelni. Lépcsőn az emeletre egy perc alatt felmászik már :roll: . Nagyon fürge a drágám. Sétálgatni még annyira nem akar, de azért kezd belejönni. Gergő ilyen idősen már futott :wink: .
Mondanál még pár részletet a Gryllus koncertről? Lehet, hogy elmennék a Gergővel.
Karácsonyra Gergő kamiont kért, Zsófinak meg babát szeretnék, mert most a Gergő autóit tologatja és berreg hozzá :lol: . Gondoltam, meg kellene ismertetem a másik nem játékszereivel is...

Na, elteszem magam holnapra, korán kelünk...

sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: