Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Erika!
Ismersz engem? Vagy csak látásból? melyik részén laktál Békésnek? Igaz nem túl nagy város, láthattál sokszor. :)
Szoktatok menni a vasútállomásra vonatokat nézni? Mi elég sokszor kimegyünk oda. Van, hogy kiköltözünk egy padra és simán elvannak a gyerekek másfél órát is. Messze laktok onnan?
A 2. babáról osztom véleményed. :wink: Én ha újra kezdhetném, nem hagynék ennyi különbséget. Csak én is mindig vártam valami jobb helyzetre. Aztán mikor Geri elkezdett picit javulni, akkor mondam apának, jöhetne egy 2. baba. Nincs értelme tovább húzni,mert sok lesz a korkülönbség. És össze is jött gyorsan. De ismerősi körben sokan mondják, hogy majd akarunk csak most az anyagiak, csak a munka, várjuk, hogy minden rendben legyen, stb... Aztán az embernek rá kell jönnie, hogy mindig lesz valami, sosem lesz nyugalom, sosem lesz olyan időszak, amikor unatkozik az ember és sosem lesz olyan, mikor mindene megvan.
Szóval tökéletes pillanat az, amikor jön a belső jel. :)

Boa!
Ezen annyira jót mosolyogtam. :D Dettó ez volt velünk is Gerivel. Az én kisfiam is Gergő. :wink: Annyira lányt akartunk mind a ketten, hogy Krisztinek hívtuk. Aztán szintén Róna mondta meg, hogy kisfiú. De cseppet sem bántam, hogy fiú lett. Sőt! Anyira boldog voltam, hogy tudtam ki lakik odabent. Akkoriban még nem hittünk semmiben.
Aztán mikor Zsófival lettem pocakos, 1 hónap után éreztem, hogy ő kislány. Mindig azt mondtuk, hogyha lányunk lesz, Krisztina Rebekának fogjuk nevezni. De egyszer jött egy belső hang, hogy Zsófi lesz. Tudtuk, ezt ő üzente. Így a Zsófia nevet kapta és ő aztán olyan igazi Zsófif. :lol:

Így nem kell a kiságyba a szett! :lol: De a szekrény unisex. És majd ősszel lesz felesleges. A kiságyba van matrac, aminek van huzata is.
Levelet nem kaptam a tőled. Ez az érvényes címem:
geri@szabilinux.hu

Ez ameleg kikészít kicsit. nem tudom kiengedni a gyerekeket, mert ugye csak féltem a bőrüket. De most délután kimegyünk a szivornyára lubickolni. :)

Nem tudjátok mikor lesznek Gyulán a végvári esték? MIndig el szoktun kmenni. Most is el akarunk. Nagyon szeretem Gyulát. :) Na persze, hisz ott születtem. :)

Puszi mindenkienk, még este lehet benézek.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Anikó!
Csak látásból ismerlek, nem tudom a 3-asba jártál? Szerintem onnan, ha nem akkor csak az utcán összefutottunk párszor, mi tömbbe laktunk Békésen.
Nem szoktunk járni a vasútállomásra, nekem Domi nem is maradna 2 percnél tovább egy helyben. Menne megnézni a vonatokat közelről, és balhé utána inkább el onnan amíg nincs a vonat alatt. Szóval játszótér,séta motorozással, de az is félig üldözős játék nekünk apával.
A Végvári esték július 24-én kezdődik. Mi is szoktunk menni! Szeretjük az ilyen programokat és Gyulát is( én nem ott születtem)! :D :lol:
Boa!
Gratulálok a kisfiadhoz, olyan jó már amikor tudja az ember ki van odabenn! :D
Örülök, hogy kellemes emléked marad a 4d-s UH !
Vigyázz magatokra!
Sziasztok!
eryka
 
 


Sziasztok!

Boa, gartula a fiacskadhoz! Vannak meg meglepetesek. :) Az egyik baratnomnek UH-val nem tudtak kimutatni. Itt Angliaban a legtobb korhazban nem aruljak el a baba nemet, otthon meg hiaba ment el UH-ra, akkor meg tul korai volt. Utana meg mar szulesig nem jart Magyarorszagon. Vegig meg volt rola gyozodve, hogy fia lesz. A "hozzaertok" mindig azt mondtak neki, hogy fius a pocakja alakja es olyan kajakat kivan, mint a fius kismamak szoktak. Erre lany lett. A vegen ugy hozzaszokott a lanyok gondolatahoz (annak ellenere, hogy fiut szeretett volna), hogy masodjara mar lanyt szeretett volna, erre a masodik lett fiu. :D

Kuldhetnetek nekunk ide abbol a melegbol, ugyanis itt max. 20 fokig szokik fel a homero, de akkor mar tapsolunk oromunkben! Ma is csak tizenvalahanyfok van. :( Eddig ha jol szamolom, kb. 1 het nyarunk volt. Siralmas. Ez mar a 3. ilyen nyar egymas utan. Azt hittem, hogy mar harmadszorra nem letezik, hogy ilyen vacak legyen, de sajnos tevedtem.

Raadasul most mindenhol szunet van. Befejezodott a zenebolcsi is es egyeb foglalkozasok, amikre jartunk es ez meg mind nem eleg, Lolli legtobb kis baratja es baratnoje most megy hetekre nyaralni is. Szoval, unatkozni fogunk. Ha nincs tarsasagban, nagyon nehez lekotni es teljesen meg tud kergulni, foleg, ha meg ki se tudunk menni a hazbol az eso miatt. :(

Anyko, kar, hogy nem laktok kozelebb, Zsofival biztosan szepen eljatszana Lolli. Ahogy neztem a vonalzodat, hasonlo koruak. Tenyleg, ti mikortol vesztek rendes agyat Zsofinak es milyet? Lolli meg mindig racsosban alszik. Szerintem o meg siman elalszik benne egy jo ideig, de azert mar gondolkozom, hogy milyet kene venni. Nalunk a helyhiany miatt egy kicsit bonyolult lesz. Asztalossal lenne a legjobb csinaltatni, de az itt megfizethetetlen. Mindenkeppen olyat szeretnek, aminek van agynemutartoja, mivel igy is alig ferunk a szekrenyben, de olyat itt nem nagyon lehet kapni.

Eryka
, nalunk Lolli egyertelmuen az apjara hasonlit, anyosomon kivul meg senki sem mondta, hogy ram hasonlitana. Anyosom meg nem tudom, honnan szed ekkora badarsagot. Se a szeme, se a szaja, se a fejformaja, se a haja, semmi se az enyem. Meg termeszetre is tiszta apja. Ugy latszik nem emlekszik ra, hogy hogy nezett ki a fia picinek. :shock:

Anyko, a tk piskotat meg majdnem elfelejtettem. Ugyanugy csinalom, mint a sima piskotat, csak a lisztet cserelem ki.
6 tojasos piskotanal: 6 tojas, 6 ek cukor (gyumicukorbol egy kicsit kevesebb), 6 ek tk liszt, sutopor (illetve en meg azt se teszek bele, mivel itt lehet olyan lisztet kapni, amiben eleve benne van).

Kepet majd maskor rakok fel, mert mar kellene ujakat csinalni. Nem hiaba mondjak, hogy a suszternek lyukas a cipoje. Apa fenykepesz es kevesebb kepe van a lanyarol, mint barkinek, akiknel nem fenykepeszek a csaladtagok. :oops:
1 evesen meg otthon el akarta vinni fenykepeszhez. Hat, nekem egett a bor a kepemen, hogy a fenykepesz apuka fenykepeszhez akarja vinni a gyereket. Vegul kenytelen volt o megcsinalni a kepeket, mivel Juhos Andi, aki az eskuvoi kepeinket is csinalta, otthon babazott. Pont akkoriban szult, ugyhogy akkor meg nem dolgozott.

Olive

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!

Hallom nagy hosegek vannak otthon. Ide is kuldhetnetek egy kis meleget, mert mar nagyon vagyom ra.

Kepzeljetek, valamelyik nap vegre sikerult a leanyzot lencsevegre kapni! Meg pozolt is. Teljesen meg voltunk lepodve, hogy nem szaladt ki a kepbol. Gyorsan fel is dobom a kepeket.

Kép Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Ezeken a kepek meg egy eves koraban keszultek. Mar ekkor nagy erofeszites volt rola fenykepet kesziteni. Ugyan ekkor meg nem tudott jarni, de maszva ugy tudott kavarni, hogy mire apa kattintott egyet a geppel, a kisasszony mar a szoba masik vegeben volt.

Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Mindenki eltűnt kivéve Olive!
Nagyon szép ez csöpp lány, azok a beállások! :D
Nálunk most Domit nem lehet fotózni, mert Ő akar fényképezni, mindent.Ha elővesszük a gépet jön a balhé, hogy Ő akarja és ha nem akkor sírás szóval lőttek a fotózásnak!
Na jók legyetek! Írjatok! :lol:
eryka
 
 


Sziasztok!

Megismertek még? :oops:
Anyukámék most újítják fel a házukat és segítünk nekik. Van, hogy fél 11-re érünk haza. Örülünk, hogy ágyba tudjuk tenni a gyerekeket és alhatunk.
Most pihenő van, mert vasárnap nem csinálunk semmit. :)
Vagyis ma megyünk Gyulára a végvári estékre. Nagyon szeretem. Még nem tudom hogy alakul a nap, de nem sietünk haza. Majd esznek valamit a gyerekek Gyulán. :) Kicsit lazítunk a rohanós napok után.

Boa!
HOgy vagy? Kisfiad? Gergő lesz a neve? Gyönyrű név ám. :wink: Nálunk Gabi választotta. Nekem nagyon tetszik még a Benedek, levente, Benegúz...
Még most is jársz fellépni valahova? Dolgozol még? Vagy mostmár nem?

Eryka!
Igeeen, a 3-asba jártam, utána pedig a gimibe. Akkor biztos én is imdrlek látásból, csak még nem tudok róla. :) Vissza költözünk közel az iskolához. Már nagyon várom. Már csak pár hónap. nagyon szeretem azt a környéket.
Sajnos nem sajnos, nálunk avonat olyan szerelem ( Geri részéről ), ami lehet örökké tart. Csak erről beszl mostmár. Állandóan menne vonatozni, de még nem tudtuk összehozni, hogy felüljünk rá. Ezért sokat vagyunk a pályaudvaron. Szerencsére Zsófi is jól tűri. Menni kell kiállításra, vasúttörténeti parkba, stb... Most az álma egy vonatos szoba. Meg fogom csinálni neki az új házban. Van pár elképzelésem, hogy milyen képeket készítek neki fotókból. Remélem örül majd neki.
Fotózás... Gerinek is volt ilyen időszaka. Aztán jött az, hogy minden képen grimaszolt. Nem lehetett egy jó képet készíteni róla. Majd elmúlik ez is. :lol:

Olive!
gyönyörű ez a kislány! És ahogy pózol!!! :lol: Nagyon édes! Lollinak becézitek? Férjed fotós? Az nagyon szép szakma! KÁr, hogy nem éli ki otthon magát. Pedig a kis szépséges lányáról mennyi jó kép készülhetne!
Mi még nem vettünk rendes ágyat Zsófinak. Majd ha az új házba költözünk, de akkor már valószínű betölti a 2 és felet is. Egy egyzserű leesésgátlós fa ágya van Gerinek most, azt fogja megkapni Zsófi. Gerinek van egy fa ágy ais, de azt még nem haszáljuk. Prbáltam Geri ágyában altatni, de akkor csak elbohóckodja az alvást, mert kimászik belőle. Fura nagyon, hisza kiságyban is soksztor nins bent a 2 rács, ami kivehető. Abból is ki tudna jönni, de abba bentmarad és hamar el is alszik. Imádja a rácsos ágyát, biztonságban érzi magát ott.
A piskóta receptet köszi szépen. Nem is gondoltam volna, hogy nem kell változtatni a recepten. Mert ugye a tk liszt több nedvességet tud felszívni. De mindenképp kipróbálom. Gabi is örül neki, mert sima liszteset nem eszik.
Nekünk is Andi csinált családi fotókat. :wink:
Rakok fel 1-2 képet én is.

meleget most nem tudok küldeni,mert szerencsére mérséklődött, de szinte elviselhetetlen volt a 37-38 fok. Most kellemes és tegnap végre volt egy kis szél is.

Remélem azért gyakrabban be tudok nézni ide.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kép Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:48-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:48-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, a keresztfiam is Thomas-manias. Annyibol jo, hogy konnyu neki ajandekot venni. :lol: Amugy Bendeguznak hivjak. :) Benőnek becezik. Amikor Lolli (ja, igen, mi meg igy becezzuk a leanyzot) meglat egy Thomas jatekot vagy konyvet, rogton mondja, hogy Benőé. :lol: Lolli meg konyvimado. Meg nagyon szeret enekelni, tancolni.
Jok a vonatos kepek. Hol keszultek?
Zsofinak nagyon csini az a piros-feher szerkoja. En nagyon szeretem a pirosat Lollin, csak itt nehez kapni, mivel minden lanyos ruha rozsaszin. Ezzel mennek az agyamra. Miert nem lehet szep halvanysarga, halvanyzold, piros, narancssarga, stb.?

A piskotat hogy keszited? Szetvalasztod a tojast? En eddig ugy csinaltam, aztan olvastam valahol, hogy nem muszaj, csak eloszor jol fel kell verni geppel a tojasokat es azota nem valasztom szet. Attol meg ugyanolyan finom piskota szuletik, csak kevesebb a szennyes edeny. :)

Eryka, most mar hagyja magat a leanyzo fenykepezni, de ahogy elkeszul a kep, azonnal szalad apahoz, hogy megnezze. :lol:

Nalunk ma is esik, ugyhogy egesz nap be vagyunk zarva a hazba. A delelott meg csak csak elment, de ha felebred, szerintem mar nem nagyon fogja birni ezt a bezartsagot. :(

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Úgy látszik, a fiúk meg vannak bolondulva Thomas-ért. De úgy vagyok vele, inkább ez a ki aranyos mese, mint a pókember és már rémisztő.
Bendegúzon jót mosolyogtam. :) De nekem tényleg nagyon bejön ez a név.
Gerinek is könnyű ajándékot venni. Mindig úgy csináljuk, hogy a család összedobja apénzt és én veszem meg a közös ajándékot. Úg yvagyok vele, inkább 1 értelmes ajándékot kapjon, mint sok hasztalant, ami csak a szekrényen porososdik. Így meg tudjuk venni neki az értékesebb Thomas dolgot is. De nálunk minden az... :roll: Az ágynemű, a medence, ruhák, alsónaci, könyvek és még sorolhatnám.. poharak is. :oops: MIndig ilyesmit kap. És zömét Angliából veszem. :)
Zsófinak ez apiros fehér szerkója tényleg isteni szép. Ez a legcsinibb ruhája. Next. Nálatok van biztosan next üzlet. Szinte mindenük next. Nagyon szeretem. De néha vásárolok az adams-ben, vagy MOthercare-ben, Marks and spencerben is. De anextnél vannak a legszebb ruhák. És ott szerencsére nem csak rózsaszín van. :)
Melyik részen laktok? Bár arra sokat esik az eső. Barátnőm is ki van akadva, de már megszokja lassan.
Piskóta.. igen szétválasztom a tojásokat.
Nori upadtest szoktam... 6 tojás, 120 gramm liszt, 120 gramm fruktóz, késhegyni sütőpor. Isteni finom. De most vettem jilk pasztát, gy nem kell szétválasztani a tojást és mehet a tk liszt is. MIndenképp ki fogom próbálni a te receptedet. Még nem sütöttem tk lisztből. Te is szeretsz sütni?
Mennem kell, mert kimosom a medencét, aztán pancsolhatnak, amíg látnak. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


A vonatos kép Békéscsabán az állomáson készült. Elől van kiállítva.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko, igen, a Nextnel lehet kifogni mas szinu ruhakat is, csak iszonyu draga, ugyhogy csak akkor szoktunk ott vasarolni, ha leertekeles van. Korabban azert nem akartam annyi penzt kiadni ra, mivel hamar kinotte a ruhakat, most meg tonkreteszi oket. Hiaba hasznalok vanisht is, mososzodat is, nem mindig segit. Van pl. egy olyan farmerunk, ami husvet kornyeken volt rajta, amikor odavoltunk Devonban (Anglia del-nyugati resze) es ott az ottani gyonyoru voros fold egyszeruen 5 mosas utan sem jott ki belole pedig minden mosas elott vanishezem. Mostanaban szinte mindig farmer van rajta, azon latszik meg legkevesbe a kosz. :lol: Olyan szep feher nadragot, ami Zsofin van a kepen, almomban sem mernek raadni. 2 percen belul olyan szutykos lenne, hogy egnek vele vegigmenni az utcan.

Fel is dobok egy jellegzetes kepet a kisasszonyrol, ilyen szep szutykos szokott lenni.

Kép Nezzetek a harisnyajat!

A mutlkoriban visszanezegettem elozo oldalakat es ott talaltam Zsofirol egy kepet. Ugyanolyan felsoje Lollinak is volt, csak sajnos mar kinotte. Na, az nem rozsaszin volt, szerettem is nagyon.
Erre gondoltam:
Kép

Igen szeretek en is sutni nagyon. Lolli szereti a kekszeket, de nem akarok boltit adni neki, mert az tele van mindenfele karos cuccal meg cukorral. Igy hazi keksz az mindig van nalunk. Tortakat is szoktam, de nem olyan cifrat, mint te. Ha egyszer otthon leszunk, amikor eppen torta kell, akkor lehet, hogy rendelunk toled. Az anyukamek sutejeben nem vallalnam be a sutest. Nem vagyok hozzaszokva es nem sut egyenletesen. Raadasul a mienk legkevereses villany, az oveke meg sima gaz.

Legutobb Fekete Erdo tortat sutottem. Nagyon finom volt, lehet, hogy ismet belevagok, csak az nem valami dietas verzio, meg akkor sem, ha a lisztet meg a cukrot lecserelem. A tejszin sehogy sem csokkentett kaloriaju. :evil:
Itt egy kep az elozorol:
Kép

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

De cuki Lolli!!! Hogy koszolta így össze magát? :lol: És ott milyen csinos! Jól áll neki is a rózsaszín.
Ha hiszed, ha nem, Zsófinak szinte csak fehér és rózsaszín ruhája volt kicsinek.
Mostmár nem, de régen... Én imádom a rózsaszínt magamon, de azt vettem észre, hogy Zsófinak egyre kevesebb rózsaszínt veszek meg.
És igen, nekünk ismegvolt ez a szett. A naci nem volt rá jó, mert a next ruháknál a nacik szerintem elég szűkek. Mostmár rá tudok adni párat szerencsére. :) A felsőt most nőtte ki.
Én vagyok olyan dilis, hogy nem akcióban is bevásárolok a next-nél. :oops: De most, hogy volt / van az akció, vettem Gerinek egy farmert 2700ft-ért és szerintem így nagyon megérte. Nagyon csinos és annak állítható a dereka. Mert fiúban meg minden naci nagyon bő. :lol: A nacikkal mindig van valami bajom. :wink:


Én is imádok sütni. Ez a torta nagyon gusztusos és szép. Mi is odafigyelünk, hogy mit esznek a gyerekek. Elég szemetet adnak az oviban, nem kell, hogy itthon is ezt egyék. Én is inkább sütök, ha édességre vágynak.
Milyen kekszet szoktál sütni? Leírod a receptjét? Imádják a kekszeket.
Én is szoktam. Mindjárt bemásolom, hogy melyiket. Nagyon finom és tele van rosttal.
Bár mikor gyümölcsszezon van, inkább pitéket sütök tk lisztből és mézzel.
Máris bemásolom a receptet. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Zabpelyhes keksz

Hozzávalók:

15 dkg puha margarin / vaj
csipetnyi só
6 dkg cukor
6 dkg nádcukor lágy sötétbarna ( én mindkét cukor helyett fruktózt használok )
1 tojás
15 dkg zabpehely
10 dkg teljes őrlésű tönkölybúza liszt (másfajta is jó)
1 kávéskanál őrölt fahéj
5 - 10 dkg mazsola
½ kávéskanál szódabikarbóna

Elkészítés:

A margarint csipetnyi sóval habosra kavarjuk, hozzáadjuk a cukrot, jól kikeverjük, majd a tojással is eldolgozzuk. Belekeverjük a szódabikarbónás, fahéjjal elkevert lisztet, és a zabpelyhet.

Az összeállított tésztát hűtőbe tesszük kb. fél órára.

A masszából kanállal diónyi darabokat sorakoztatunk egymástól kissé távolabbra, papírral bélelt sütőlapra, majd a megnedvesített kanál hátával korong-formára ellapítgatjuk.

Előmelegített, 180 °C - os sütőben sütjük ki, kb. 12-15 perc alatt.

Ha kisült, kissé még puha a sütemény, kihűlés után ropogóssá válik. Ne süssük túl, mert kiszárad.

Ízesíthetjük csokoládéval is, ebbe a mennyiségbe 10 dkg, apróra darabolt csokoládét keverünk, úgy hogy a liszthez adjuk hozzá.
Sőt, még finomabb, ha csokoládémázat csorgatunk a tetejére, tortabevonóból készítve.

Gyorsan elkészül, nem túlzottan látványos, de nagyon ízletes ropogtatnivaló! Mi "chocitonak" hívjuk a régi reklám alapján, „ronda és finom”.

Kb. 35 db lesz belőle.

Kép
Kép


Ezt kimásoltam egy honlapról. www.reformnaisk.blogspot.com Van sok használható recept.
Most is ezt sütök az útra, ha megyünk Pestre. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Aniko, igen a nextes lany gatyok szukebbek, de nekunk pont ezert jok. Lolli ugyanis szuletesetol fogva mindig pehelysulyu volt. :lol: Ha mashol vasarolok neki nadragot, csak olyat tudok venni, aminek belulrol allithato a dereka, kulonben leesik rola. Bar, par honapja kaptunk az egyik baratnomtol egy nagyon praktikus ovet, ugyhogy most mar mashol is tudok neki nadragot venni. Itt tudod megnezni:

http://www.jojomamanbebe.co.uk/detailfash.php?type=FASH&code=B6074&proddesc=2Pk+Adjustable+Toddler+Belts&supercategory=&branch=&wcategory=&catdesc=&treecode=TRE00009

Azert jo, mert elol nem fogja ossze a nadragot, igy ha bilizeshez gyorsan le kell huzni, akkor nem kell meg az ovvel is szoszolni. Olyan csiptetoje van, mint regen a hozentrogliknak es ez van a ket elso ovtartora racsiptetve, a tobbi ovtarton meg rendesen, mint a hagyomanyos ovek, at van huzva.

Milyen meret volt Zsofinak ez a barna-sarga-piros-narancs nadragos-felsos szerkoja?

Imadom a zabpelyhes kekszeket, most is az van sutve, de nem ilyen, mint a tied. Ezt is kiprobalom legkozelebb.

En is leirom az enyem receptjet, hatha ki szeretned egyszer probalni:

Zabos Juharkeksz

30 dkg vaj/ margarin
15-20 dkg ragacsos sötétbarna nádcukor (bar mar egy ideje fruktoz es xylitol keverekevel csinalom)
3 ek juharkivonat (ha ez nincs akkor csak valami folyadek helyette vagy akar mez, viszont mezbol kevesebb)
30 dkg tk tonkolybuza liszt+ kb 1 mokkaskanal szódabikarbóna
10 dkg zabpehely
10 dkg zabkorpa

Diónyi gömböket formálunk a tésztából es a tepsiben ellapitjuk (ugyanugy, mint a tiednel).

Legkevereses villanysutoben 160-170 fokon 15 percig sutjuk.
170 fokos sütő, 15 perc, nem több!
Pontosan nem emlekszem, hogy ebbol mennyi keksz lesz. KB. akkora tepsiben szoktam sutni, mint otthon azok a nagy negyzetalaku gaztepsik es ugy 2 es fel adag sul. Egyszer sutottem ugy, hogy tettem bele aprora vagott diot is. Nagyon finom lett ugy is.

Lolli ruhajara visszaterve az a problema, hogy ebben a lanyban 2 fiu veszett el. Mindenhova felmaszik, rohan, esik, sarban dagonyazik, stb. Azon a rozsaszinu ruhas-harisnyas kepen is parszor meghempergett a sarban. A nap vegere a kardigan is tiszta sar volt, nemcsak a harisnya. A kardiganbol kijott, de a harisnyat mar 3-szor mostam vanish-sel es meg mindig foltos. Ezert reszesitem mostanaban elonyben a sotetkek farmereket es a sotetbarna nadragokat. :wink:

Mennem kell, mert amig alszik a lany, neki szeretnek kezdeni egy ujabb adag keksz sutesenek. Mara kokuszosat terveztem. Ilyet meg nem csinaltam, ha jol sikerul, majd legkozelebb megirom ennek a receptjet is, ha szeretitek a kokuszosat.

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Ki fogom próbálni a kekszet. Illetve ha sikerült a kókuszos, írd meg, mert akókuszt is nagyon szeretjük.
Én ma csak összedobtam egy kis sütit. Nem bírtam belőle enni csak pár falatot, mert nem kívánom az édeset, de anyuéknak elvittem és ízlett nekik nagyon. Ők elég édesszájúak, én meg inkább asósat szeretem. :) Viszont nagyon jól nyugtat, ha sütit csinálok. Így anyuéknak jó dolguk van velem. :)

Vettem egy csomag babapiskótát, amit rumaromás tejbe áztattam be picikét. Inkább csak beleforgattam. Jénaiba tettem a piskóták felét. Főztem egy sima dr oetker vanília ízű pudingot, de csak 4 dl tejjel. Majd felvertem fél liter hulalát 2 zacsi habfixálóval. Mikor kihűlt a puding, a zöme tejszíbbal összekavartam jól, hogy sima krémet kapjak. Fele krém ment a piskótára, majd megszórtam rumaromás mazsolával és reszelt csokival. Arra ment a krém márik fele, majd szintén piskóta és rá tejszínhab, arra natúr kakaópor.
Nem csináltam édesre, de nekem mégis annak tűnt. Szóval nem nagyon ettem belőle, de gyorsan készen van és anyuék majdnem megették mindet. :lol:

Igen, a next nacik pocis lányokra nem valóak. :) Én a nacit el is adtam azonnal, ahogy megvettem, mert szűk volt. Így csak a felső van meg, de 86-os. Szóval szerintem rátok is kicsi már.
De figyelj csak.... Jöttök haza még idén valamikor? Mert van egy farmernacim vékonyka lánykára. Új, nem márkás, de kék és hímzett. Szívesen nektek adom, mert Zsófimra szűk. Mutatom és le is mérem, hogyha jó, akkor a tietek. :)
h: 50cm
bh: 29cm
d: 18cm, de gumis

Kép Kép

Lolli tényleg kis csibész lehet. :lol: Minden lében kanál. Azért nálunk is foltosodnak a rucik, mert néha Zsófi kismalac módjára eszik. De szerencsére ő annyira nem mászós. Így nekünk a felsők vannak kiszolgátatott helyzetben. :lol:
Mentek nyaralni? vagy voltatok? Mi majd 8-án indulunk Pestre, de 9-én jövünk is haza.
Megyek,mert Zsófinak hajat kell mosnom, mert levágtam a haját. Nagyon nem szereti. Majdnem sírt is. De nagyon ügyes volt, mert egyedül megült, míg én vágtam neki. Csak folyton kérdezte, hogy készen vagy anyuka? :lol:

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anyko!

Mar ejfel elmult es az en lanyom meg mindig kukorekol. 3 napja nem akar elaludni estenkent. Tegnap 11-kor aludt el, ma meg ejfel utan lesz belole. Nem ertem, mert eddig mindig siman elaludt legkesobb 9-kor. Most eppen franciaul enekel. :lol: Mondjuk addig jo, amig elszorakoztatja magat, csak idonkent rajon, hogy ki akar jonni a kisagybol. Fel oraja mar kinjaban egy kepes szakacskonyvemet lapozgatott. Aztan megbeszeltuk, hogy most mar alvas lesz, de ugy tunik, megsem.

Erdekes, hogy en regebben voltam sos szaju es a fogyokuram utan lettem edesszaju. Ugy latszik most jott ki rajtam az elvonasi tunet es be szeretnem potolni az elmaradt edessegeket. Remelem, hogy azert nem pattannak vissza ram a kilok. Dietasan sutok, ugyhogy remenykedem. Csorgott a nyalam, ahogy olvastam a mai alkotasodat. Imadom a vanilias kremes dolgokat.

A kokuszos kekszem nagyon finom lett, de az allaga nem tokeletes. Elvileg tesztanyomoval kell alakzatot csinalni belole, de eloszor tul suru volt a tesztam, aztan tul hig. Vegul sikerult, de nem lett tokeletes az alakzat. Szoval, ezzel meg kiserleteznem kell. Viszont ugy elfogyott, hogy a heten sutnom kell majd ujra. Lehet, hogy most kiprobalok egy masfajta kokuszosat.

Egy honap mulva leszunk otthon, ha addig nem nyulik meg tulzottan Lolli, akkor nagyon megkoszonnenk azt a farmer gatyot. Most jo ra ez a meret, lemertem. Majd korulnezek en is, mert szerintem nekunk meg akad olyan nadrag, ami tul bo ra. Van olyan, amelyik meg ovvel is idetlen rajta.

Kozben be kellett mennem Lollihoz, ugyanis volt egy plussfigura, amit magaval vitt az agyba, de azzal nem szokott aludni es rajott, hogy az megsem odavalo. Kenytelen voltam elvenni tole, mert kozolte, hogy azt vigyem apahoz. (Apanak nagy szuksege volt Fimble Florrie-ra az alvashoz :wink: :lol: )

Ma ismet szornyu napunk volt, allandoan razenditett az eso, ugyhogy sehova se mentunk. Ilyenkor mindig rosszalkodik a kisasszony. Van amikor edes csinytevesei vannak, de van, amikor mar fel tudok robbanni. Ma le kellett volna fenykepeznem. Ratalalt 3 melltartomra es ket bikini felsomre, amiket a nyakaba akasztott es a ket bikini alsot meg a fejere huzta kalapnak.

Talan elcsendesult most mar a kisasszony, ugyhogy megyek en is aludni.

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

De sok a közös bennünk. :) Én is fogyóztam tavaly. Sikerült 21kg-tól megszabadulni. El sem merem mondani mennyire dagi voltam. :oops: Most sem vagyok vékony, de végre 38-as ruhákat hordok. Igaz karácsonykor visszajött rám 5 kg és az sehogy sem ment le még eddig, de majd lemegy... főleg, ha nincs étvágyam, ahogy mostanában. Tegnap is este 9-kor jutott eszembe, hogy nem vacsiztam, de akkor már nem is akartam. Bár mindezek ellenére sem lettem kevesebb. :lol:
Én is voltam édesszájú, de most csak sósat kívánom nagyon. Arra gondoltam, hogy kellene valami sós rudat sütni. Van jó recepted? Még nem csináltam sosem.
Lolli is csicsereg? Zsófi tegnap 11-kor még beszélgetett a kutyájával. :lol: Szerencsére csak suttog hozzá, így Geri tud aludni. Hiába keltem korábban és korábban is alszik délután, most nem bír elaludni 10-kor. Mert általában 10, mire elalszik. Hiába van hamarabb az ágyban, meseolvasás, csevegés az alvós jószágokkal.... :lol: Elég lustis Zsófi. Imád reggel is fetrengeni az ágyában. MÉg alszik, de legkésőbb 9-kor most keltem. Hamarabb akartam, de pakoltam a ruhákat, dobozoltam. Rájöttem, hogy 3 hónap múlva el kell kezdeni költözni. :cry: :roll: Hatalmas feladat, mert most tömblakásba megyünk és az elég kicsike. Sehogy sem fog elférni a mi cuccunk. Most lehet venni kell egy hétvégi telket is, hogy legyen hova pakolni. ( Amúg yis akarunk venni )Mert a ház tavasszal lesz költözhető állapotban. Muszáj időt hagyni a teljes száradásoknak. Nem akarjuk elkapkodni, aztán meg penészedünk, meg rossz lesz valami. Inkább száradjon ki minden és legyen a ház tökéletes. De ezt a költözést nem kívánom egyáltalán, főleg a tömböt. De ez van.

Örülök, hogy jó a naci. Remélem az ősszel tudjátok használni. Még szétnézek, hátha van valami szűkebb derekú naci ebben a méretben. Lolli már 98-as méretet hord? Hány cm? Zsófi olyan 90cm körül van. nem egy nagy növésű. :D
nagyon cuki lehetett Lolli fején az alsókkal. :lol: Zsófi egyenlőre még csak a cipőknél tart. De azt előszeretettel veszi fel. Kis csibészek.

Megyek, keltem Zsófit.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Aniko!

Lolli is szeret reggel lustalkodni (ebben az egyben utott ram, minden masban apa). Evkozben, amikor jarunk szinte minden nap valami foglalkozasra, akkor negyed 9-kor fel kell keltenem, magatol 9 elott nem ebredne. Na, de meg vagy negyed ora, mire ki tudom szedni a kisagybol. Hasravagja magat es ket kezzel szoritja a racsot es kozli, hogy Lolli tentizik. Igy altalaban allandoan kesunk. :oops: Az se jobb, ha hamarabb ebresztem, akkor meg nehezebb kivenni az agybol. Most meg ok, de mi lesz velunk, ha majd iskolaba jar?! Ilyenkor, ha en ebresztem, akkor a reggelizes is kinlodas. O fel 10-nel hamarabb nem bir enni.

Meg jo, hogy nem testverek Zsofival, mert ha azok lennenek es egy szobaban aludnanak, abbol nem lenne alvas. Egesz ejjel fecsegnenek. :lol:

A cipoket ne is mondjad! Egy pillanatra se vehetem le a papucsot a labamrol, ugyanis abban a pillanatban felkapja es belebujik, aztan csetlik-botlik. meg jo, hogy en lapos cipokben jarok, igy a bokajat nem ficamitja ki, meg a cipo sarka se torik ki. Apank 45-os cipoje all neki legjobban. :lol:
Van is valahol egy kepem rola, mindjart megkeresem. Majusban anyukameknal keszult.

Kép Apa cipojeben

A koltozest ne is emlegesd! Mi akkor koltozunk, amikor Lolli szuletett. Illetve ra 3 honapra, de en meg otthon voltam vele Magyarorszagon. Akkor dobtam fel a hazunkrol egy hirdetest a netre, amikor meg csak 1 hetes volt. Azonnal akadt is vevo, csak itt egy kicsit lassan zajlik egy ingatlanertekesites, ugyhogy csak juniusban volt a koltozes. Mivel en Lollival Magyarorszagon voltam, apa intezte az egeszet baratokkal, szomszedokkal. Azota is vannak meg dobozok a garazsban, mivel nincs idom pakolaszni, na meg Lollitol nem is lehet. A masik gondom meg az, hogy penz szukeben nem tudtunk nagyobb hazat venni, csak annyit ertunk el, hogy jobb kornyekre koltoztunk. Ez a haz kb. ugyanakkora, mint a regi, csak mas az elosztasa es emiatt sokkal kevesebb cucc fer el. Irto kicsik ezek az angol hazak, meg tudok tole orulni. Allandaoan kupi van, nincs hova elpakolnom. Egyszeruen nem ferunk. Ugyhogy megertem a tomblakasos aggodalmad. Pont a multkor akadtak a kezembe a regi hazrol fenykepek es tiszta depi lettem tole, ahogy meglattam, hogy ott milyen szepen megvolt mindennek a helye es rend volt. Ez a haz szerintem igazabol egy parnak eleg, nem egy csaladnak. Arrol meg nem is almodhatunk, hogy epitkezzunk. Itt nem divat. Nem lehet kapni telket, ugyhogy nincs hova epitkezni. :( Pedig olcsobban ki tudnank hozni, mivel a ferjem a fenykepezes mellett hazfelujitasokkal is foglalkozik. Sok mindent meg tudna csinalni o is. Na, mindegy, nem sirankozom, masnak meg ennyi sincs, ugyhogy orulnom kell, annak ami van.

Rohanok, mert Lolli mar masfel oraja alszik. Felebresztem, kulonben ma este se lesz alvas.

Olive

KépKép
olive
 
 


Anyko, tegnap elfelejtettem valaszolni a sos rudas kerdesedre. Sajtos sos rud receptem van, meg a nagyanyame vagy az is lehet, hogy a dedanyam receptje, de az feher lisztes. Viszont van egy sajtos keksz receptem, amit nagyon szeretek. Ez egy kicsit dietasabb valtozat.

Sajtos keksz
Hozzávalók
• 25 dkg tk liszt
• 15 dkg reszelt sajt
• 10dkg puha vaj
• kb.3 dl tejszin, de lehet, hogy tobbet is felvesz
• Tetejere:
1-2 tojassargaja
viz
szezam mag vagy komenymag vagy mak

1. Osszedolgozzuk a lisztet, vajat, tejszint rs sajtot sima tesztava. Formáljunk egy 3-4cm-s hengert, majd huvos helyen, letakarva, pihentessuk egy orat.
2. A hengert vagjuk fel kb 35 db korongra, amiket helyezzunk egy sutopapirral belelt tepsibe. A tojas-sargat keverjük el a vizzel, es kenjuk meg vele a kekszek tetejet. Szorjunk szezammagot vagy komenymagot vagy makot a kekszekre.
3. 180 fokra elomelegitett sutoben sussuk15-18 percig.

Nekem nem mindig sikerul hengeralakura gyurni es szeletelni, olyankor csak golyokat formalok es ellapitom, ugyanugy mint a zabpelyhes keksznel.

Na, megyek, ma du. is ebresztenem kell Lollit, kulonben ismet ejfelig fog este kukorekolni.

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Majd leszek, csak Zsófikám beteg lett. :cry:
Magas láza van és éjjel sokszor mondta, hogy fáj a pocikám. :( Most is lázas, mint ahogy egész nap az volt. nemrég mértem 39,2-t. Kapott lázcsillapítót és most filmet néz a fiúkkal. Nagyon sokat aludt egész nap, de mindig figyeltem.
Remélem holnapra sokkal jobban lesz.

hamarosan írok.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Vissza olvastam az előzőeket, de nem igazán tudok hozzá szólni. Én nem vagyok egy nagy süti sütős és két pici fiam van :lol:
Szóval nálunk Verda mánia van, Thomas-os cuccaink is vannak mert szerintem az minden fiúnál sláger, de több a Verdás ( asztal, szék, ruha, szinte az összes autó) Thomas-ból elég sok pálya és vonat. Szóval igazi fiúk, már Martin is imádja Thomas-t.
Én a fiúkra rózsaszínen kívül minden színt rájuk adok. Imádom ha színes ruhákban vannak, olyan cukik. Olive! Én is ki vagyok a rózsaszín lány ruháktól. Az a gyengém amikor, az egész kislány tetőtől talpig rózsaszínben van, szinte rossz ránézni olyan tömény. Most ez a divat, pedig szerintem Zsófi is abban a pirosban tündéri nem is értem sokan miért nem adnak színesebb ruhákat a babákra, de végülis Nekünk nincs ilyen gondunk
:D
Én is kipróbálom majd ezeket a sütiket, mert nagyon egészségesnek tűnnek, bár én ritkán sütök és akkor nem igazán zavar a cukor, meg ilyenek :lol:
Nagyon szeretem az édességeket és ha valami megtetszik és finom nem csinálok problémát belőle, hogy nem túl egészséges :D
Ti ügyesek vagytok Anikóval együtt! :)
Sajnálom Zsófit, remélem hamar meggyógyultok!
Puszi a csemetéknek! Sziasztok! Erika
eryka
 
 


Sziasztok! :D

Erika!

Gyere csak nyugodtan. lesz közös téma az biztos. :wink: Nem csak sütni szeretek és fiam is van.
Thomast ne is említsd... iszonyat már tényleg, de valahol én is hibás vagyok, mert megveszem neki. :oops:
De most nemrég döntöttük el, hogy csak évente 2x kap ajándékot és inkább legyen drágább, de jobb minőségű. Így is elárasztanak a játékok. Alig várommár a börzét, hogy kivihessem. :lol: Verda az annyira nemment, de nézi néha a filmet és persze ruhája is van. Játék annyira nincs szerencsére. Ment még régen a bob is és a Sam a tűzoltó. Roary is. De Thomas a favorit.
Azt mondta, hogy az új házba is thomas-os szobát szeretne. Igazából nem akarok sok pénzt beleölni, így majd csinálok valamit. Találtam egy szuper függönyt is. Nem kész, hanem méretke kell venni. Ezen gondolkodom még. De mi van, ha megveszem és 1 év múlva fejlődik annyit, komolyodik, hogy nem kell neki?
http://www.teszvesz.hu/item695420118_th ... ggony.html

Nekem muszáj odafigyelnem mit eszem, mert elég hízékony vagyok. De így tudom tartani a súlyomat, mégha nem is tudok fogyni, de hízni nem hízom. :) Persze azért néha lecsúszik egy egy cukrász süti vagy idén már ettem fagyit is 1x. De itthon odafigyelek, hogyan készítem el a sütiket. :)

Zsófi szerencsére meggyógyult. Megy a hasa mióta tápszert váltottam, így kidobom a kukába. Most a dm-est vettem, mert barátnőm esküszik rá. Hát beteg lett tőle Zsófi. ilupát eszik amúgy. nem sokszor, csak ha sok tejcsit kér, akkor ebbők is adok neki,mert amúgy atej kicsapja.

Olive!
Hát ez a háztéma.... mi is sokat agyaltunk, hogy építsünk vagy vegyünk egyet, amit felújítunk, aztán az építkezés mellett döntöttünk. nem bántuk meg. Ez olyan, amilyet akartunk, van hely benne bőven. Jó az elrendezése is.
Biztos rossz lehet, hogy nincs hova pakolnod. Most itt nálunk sincs sok hely, ezért dobozokban van sok sok cuccunk. nagyon utálom, de majd csak vége lesz egyszer. Az új házba rengeteg a beépített szekrény, amik elég nagyok. Lesz hova pakolnom. A garázs is nagy.
Rakok fel 1-2 képet aleendő otthonunkról, ha nem baj.
Köszi a recepteket. Holnap sütök valamit, mert ma még nem akartam belefogni Zsófi miatt, de holnap sütök valami kekszet. A sajtos kekszhez milyen tejszín kell? Főzőtejszín igaz? :oops: :lol:

majd holnap remélem jobban ráérek, de most pakoltam elég sokat.
Anikó :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:49-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, orulok, hogy Zsofi mar jobban van. Valami virus volt vagy csak megfazott?
A tejszinek itt masabbak, mint otthon, de gondolom, hogy otthon fozotejszin kell bele. En azert szoktam egy kicsit csalni is, a tejszin egy resze helyett valamikor tejet hasznalok (a zsirosabbat).

A tejrol jut eszembe, regebben Lolli arcan jott ki ekcema szeru folt es gyanitottam, hogy a tejtol van, ugyhogy en egy idoben kecsketejet adtam neki es akkor el is mult. Azota viszont mar attertunk a tehentejre, bar ha beteg azt nem szabad neki adni, mert ejjel hany tole (nagyon sok slejmot kepez es attol hany). Ilyenkor rizstejet kap. Amiota erre rajottunk, normalis ejszakaink vannak akkor is, ha beteg. Elotte kegyetlen volt.

A hazatok nagyon szep lesz. Nekem nagyon bejonnek azok hazak, amelyikeknel van kerekitett fal. Itt Angliaban a 30-as evekben csinaltak ilyeneket es imadom az ilyen hazakat. A sok beepitett szekreny miatt nagyon irigyellek majd! Nekunk is az kellene. Az elozo hazban volt, azert is szenvedek itt ennyire. Hihetetlen, mennyi mindent el lehet sullyeszteni egy jo nagy beepitett szekrenyben!

Eryka, jot mosolyogtam, amikor irtad, hogy a rozsaszinen kivul minden mast raadsz a fiukra. :lol: Itt egyebkent a rozsaszin barnaval vagy szurkevel valtozatot igen nagy szeretettel hordjak a fiuk. A tv-ben a bemondokon allandoan mindenfele rozsaszinu ing van vagy ha nem az a rozsaszinu, akkor egy jo kis csicsas rozsaszinu mintas nyakkendo van rajtuk. :roll:

En is nagyon hizekony vagyok, ugyhogy muszaj kiiktatnom a feher cukrot es a feher lisztet az etrendembol. Persze neha becsuszik nalam is ilyesmi, de ha en fozok, sutok, akkor ezekre figyelek.

Kellemes vasarnapot mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Zsófi este megint nem volt jól. Nem volt lázas most, csak sokat sírt, hogy fáj a hasa. És sokat is kakilt. Nem tudom mi lehet ez. Én gyanítom, hogy a tápszer. Most megyünk Csabára és veszek neki a régi bevált milupát.
Kecsketejet akartam már venni én is, de nem vettemmég, mert a piacon árulják, viszont nem tudom hogyan adjam Zsófinak. Gondolom fel kell forralni és lehítűnei. Hígítani kell igaz? Hisz ez tiszta zsíros tej.
Geri is excémás volt, de ő nagyon. Zsófinak nem lesz sebes, de pöttyös a sok tejtől.
MÉg akókusztejen gondolkoztam, állítólag nagyon egészséges. Csak hol veszek itt ilyet?
Szerintem valami fertőzése lehet Zsófinak,mert lázas is volt tegnap előtt. Az gondolom arra utal. Nem?
Pedig tegnap egész nap jól volt.
Este csináltam neki a hasmasszázst is, amit még Gerivel tanultam az egyik védőnénitől. Nagyon j volt, mert utána kakilt nagyon sokat. És meg is könnyebbült.

A ház... az angolszász házak nagggyon tetszenek nekem. Mind külsőleg, mind belsőleg. Belül is szeretnék valami hasonló hangulatot kialakítani. Nagyon éretettek régen a szépséghez, ez tény. Itt egyre többen építenek ilyen jellegű házat. Így találtunk rá az építészünkre is. Csodálatos házakat tervez! Bár amostani divat ez a nagyon modern forma vékony ablakokkal, külső fa borítással, de mi ilyen romantikusabb alkat vagyunk.
Sosem volt még beépített szerényem, de biztos vagyok benne, hogy áldás lesz.
Amúgy gyerekkorom óta vágyom Nagy Brittaniába. Mindenhova. Szeretem a kastélyokat, várakat és ott van bőven belőlük.

Erika! A ruhákról... Régen komolyan mondom, írtós osk rózsaszín ruhája volt Zsófinak. Mindig azt mondtam, hogyha már lány, legyen rózsaszínben. :oops: :lol: Most zaon kaopm magam, hogy egyre kevesebb rózsaszín ruhája van. :lol: Imádom rajta a barnát, a kéket, a pirosat, fehéret. Persze van rózsaszín pólója, de tuti farmert adok hozzá. Most is, amit kinéztem, barna, van benne rózsaszín, de zömmel barna a ruci. Barna hajához nagyon jól áll.
Gerinek sincs semmi rózsaszínje... fel sem venné. :lol: De Gerin pl a piros nagyon jól áll.

Jut eszembe Erika!
Majd ha költözünk az új házba, lesz Thomas-os képem falra. Ha még érdekli jövő nyáron is a fiúkat a Thomas, szívesen nektem adom. Illetve van más kép is, amit ha kell, odaadok. Úgysem viszem az új házba és legalább jó helyre kerülne. :)

Olive!
Akkor nem vagyok egyedül hízás, fogyás téren. :) Soha nem küzdöttem a vékonyságért szülés előtt. 46/52 voltam, bármit ettem. Édesszájú is voltam eléggé. De mióta megszületett Geri... Zsfi után is híztam és nehéz volt lefogyni, de így van még rajtam kb 10 kg. És érzem is magamon, hogy ez még sok. Fogyni kellene belőle. Már nem vagyok dagi, mint voltam 78kg-san, de még szeretnék fogyni.

Ma sütök kekszet. A zabkorpásat. Majd mutatom milyen lesz. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Hát igen a ruhák, én is látom a tv-ben a férfiakon a rózsaszínt, bár az én férjem fel nem venné, kicsikre nem lehet ráadni, mert így is sokszor lánynak nézik őket. Teszek fel Martinról egy "Kisherceges" képet, hát még ha rózsaszínben lenne! :lol:
Mi is sokat gondolkodunk a ház építésen, bár most is újabb házban lakunk, pár éve építették, de hát nem mi és látszik is.Bár így lehet megtapasztalni saját igényeinket, szükségleteinket, mit hogy kellene építeni. Azt mondják az első házat az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadikat saját magadnak építed :D
Persze ez nem a mai anyagi helyzetben született mondás :D
De szerintem ha van lakásod előtte, már az is sokat jelent, abból már lehet tudni ki mit szeretne másképp csinálni a sajátján! Szóval én szorítok nektek, Anikó, hogy mihamarabb kész legyetek, szépek legyetek és be tudjatok költözni.
Zsófi remélem most már tényleg meggyógyul, nővérem kisfia is hányt, most hétvégén, azt mondják van valami vírus is a levegőben, de bízom benne nektek tényleg csak a tej. Én sem vagyok százas, nekem is kicsit hányingerem van pár napja, nem kell semmire gondolni
:D :D
Nekem nagyon ritkán iszik tejet Domi, Martin meg 1 éves koráig nem kap tejet, néha egy pár kanál tejes dolgot ha látja Domitól és kíváncsi rá, de én féltem őket, mert állítólag nem jó nekik. Mi szójatejet és rizstejet adunk nekik, sőt én is azt iszom. A rizstej müzlivel Isteni finom.
Én már kezdem visszanyerni az eredeti súlyom már csak 3 kiló van rajtam, de azt is utálom, szerencsémre könnyen le tudom adni, bár én mozgok is mellette, mert anélkül nem megy sajnos :D
Anikó a Thomas-os képeket elfogadjuk, nagyon jó lenne, Domi biztosan örülne neki, mi még sokáig fogunk ilyeneket használni, mert kicsik még a fiuk. Nem is nézhet semmi hülyeséget, mert fél, meg fog még sokat nézni úgyis. Vannak olyan borzalmas mesék, még én sem szeretem őket, még pókemberes dolgot sem vettem neki, mert én nem tartom normálisnak egy ekkora gyereknek. Pedig nagy divat most ez is!
Ma is voltunk Békésen szinte nap mint nap megyünk, majd megbeszéljük a képeket!
Na majd írok még, most mennem kell! Puszi nektek!Erika Ja a képet feldobom még! Kép
eryka
 
 


Na majd este írok. 2x szállt el, amit írtam... :roll:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Nekunk mozgalmas hetvegenk volt. Szombaton kora du. mentunk volna vendegsegbe az egyik baratnomekhez, de aztan 1 ora fele beszeltunk telefonon es attettuk vasarnapra. En meg sutottem sargabarackos sutit, hogy majd visszuk magunkkal. Gondoltam, mindegy, jo az meg masnap is. Csak arra nem szamitottam, hogy en egyedul megzabalok egy fel tepsivel. :oops: Meg jo, hogy ezt is dietasra csinaltam. :wink: Apa azt mondta, hogy ezek utan nem jar nekem vacsora, mivel legalabb 2 napi kaloriat mar magamba tomtem. :lol: Annyira finom lett, hogy egyszeruen nem birtam abbahagyni.

Anyko, remelem Zsofi mara mar tenyleg jobban van!

Erika, nagyon cuki a "Kisherceged"! Olyan kis artatlan pofija van. Lollinak mar ennyi idosen is rosszul allt a szeme. :lol:

Ma is kihuzta nalam a gyufat. Leramolt egy csomo CD-t, DVD-t, amihez elvileg tilos nyulnia es amikor leszidtam erte, ennyit mondott: "Never mind." (Sose band!) Nem eleg, hogy rossz, meg szemtelen is. :evil:

Mutatok egy kepet, hogy mar kicsinek is milyen kis szemtelen pofija volt.


Kép

Boaval vajon mi ujsag?

Mennem kell, mert mindjart ebred es meg nem is ebedeltem.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Délután írni akartam. 2x írtam is és mindkét alkalommal elszállt. Olyan mérges lettem, hogy nem is írtam utána.

Erika!

Jajjj... Martin annyira cuki ezen a képen. Bályos arca van. És valjuk be, ha Rózsaszínben lenne, lehet kislánynak néznék. :lol: gyönyörű kisfiú!
Zsófit is rendszeresen kisfiúnak nézik... Pedig igye milyen csajos? 1 hete apiacon is megkérdezik tőlem, hogy mind a kettő kisfiú? :roll: :lol:


Mi is sokat gondolkodunk a ház építésen, bár most is újabb házban lakunk, pár éve építették, de hát nem mi és látszik is.Bár így lehet megtapasztalni saját igényeinket, szükségleteinket, mit hogy kellene építeni. Azt mondják az első házat az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadikat saját magadnak építed

Igen, reménykedem is ebben. Nekünk ez a 3. háztervünk. Az elsőt 10 éve terveztettük, de végül nem épült meg, mert beköltöztünk Csabára. Majd a 2. 4 éve, amibe belefogtunk, csak leállították az egészet, mert kisajátította az önkormányzat, vagy most sikerült egy kisajátítást megelőző adás-vételi szerződést kötni.
Így amiről aképet felraktam, ez végülis a 3. ház. Az első egyáltalán nem teteszene már. A 2. szerintem jó elosztású volt, de voltak hibái... már látom. A 3. pedig szerintünk tökéletes. Tág belső tér, mégsem túl nagy, a fő helységek egyben vannak. MInden a helyén van. És sok gardrob is van benne, ami az előzőekben nem volt, vagy nem így volt.
Szóval remélem igaz a mondás, hogy a 3. az a tökéletes otthon. :)

De jó, hogy neked nincsenek súlyproblémáid! :wink: Az a 3 kg meg hamar lemegy biztosan. Na én nem vagyok iylen szerencsés. Geri után jól lement, alig volt rajtam pár kg, de most... Meg nem tudom, tavaly 6 hónap alatt fogytam 21kg-t ( igaz 5 kg visszajött karácsonykor, ami eléggé ragazskodik ) és most nem bírok lefogyni semmit. De a lényeg, hogy nem is hízom. :lol:

A Thomas-os képet majd odaadom, ha szedjük szét a gyerekszobát, jó? A tömbbe úgysem rakhatjuk ki. Oda majd posztert rakunk.

Olive!

De kis édes Lolli! Én is rakok fel pár képet. ma készítettem.
Zsófim még nem az igazi. Tegnap késő este nagyon fájt a pocija és kakilt is, elég hígat. Ma elvittem a dokihoz. Szerencsére nem adott gyógyszert, csak normaflore-t és smectát. Meg persze diéta. De ez annyira nehéz. Háta mögött kell ennünk,mert ugye hogy értené meg, hogy neki olyat nem szabad. Csak krumplipürét evett főzővízzel, sima kis zöldséglevest, pirítóst. De majd csak túl lesz ezen.
Láza már nincs szerencsére, csak 1 napig volt. Amúgy jókedvű.
A sárgabarackos süti receptjét kérem szépen. :) Más gyümivel is jó? Szilva, vagy őszibarack, esetleg alma vagy meggy?

El sem hizsem, hogy Lolli szemtelen. :lol: De ez nagyon édes beszólás volt részéről. Angolul beszéltek vagy magyarul is? De hidd el, Zsófi is sokszor olyan rendetlen. Geri pedig már tudatosan szemtelen. Zsófi is néha olyan kupit csinál, míg főzök, hogy le a kalappal. Sokkal több idő elpakolni.

Mennem kell, mert Zsófi még nem fürdött.

Anikó :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Zsófinak itt a szeme sem áll jól. :lol:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:49-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:50-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jajjj... még valami!

Képzeljétek! Ma megvettem a Thomas-os magazint és ledöbbenve tapasztaltam, hogy megint benne vannak a gyerekek. :lol: Nem tudom miért rakták be megint őket, de újra benne van Zsófi is és Geri is. :lol: :lol:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Olive! Hát amilyen ártatlan kis arca van Martinnak annyira huncut, sokkal ravaszabb mint Domi volt. Emelett pedig olyan ártatlanul tud nézni és nagyon megsértődik ,ha valami nem úgy lesz ahogy Ő elgondolta. Igazi nagy sírás és hiszti, krokodil könnyek. De imádom, mindkettőt persze. Azt mondják néha a kislányok sokkal rosszabbak tudnak lenni ,angyal arc és kis farkaskölyök, ahogy a férjem szokta mondani. Sokat hallottam, hogy fiuk után lányuk lett és Ő lett a legrosszabb. De ezt Anikó tudja leginkább, ahogy én szoktam mondani mázlista, hogy fiú után kislánya lett.
Lolli tényleg nagyon zsivány azon a képen, de nagyon tünci is. Két nyelven beszéltek hozzá?
Hát akkor a süti adagod meg volt most szinte egy heti. Na én lehet ezért nem sütök, mert így járnék. Ha volt itthon süti a télen amit sütöttem, nagyon jól sikerült a zserbóm, akkor mi sem fogytunk semmit. Most azt a három négy kilót nagyon nehéz leadni, szerintem a 15-20 kg sokkal könnyebb mint pár kiló, valahogy az nem akar megmozdulni.
Anikó! Szerintem aki Zsófit fiúnak nézi az nem normális, már bocsánat, nem tudom ki volt, de szerintem Zsófi igazán szép kislány, eddig ahány képen láttam, nekem nagyon tetszik, és nagyon hasonlít rád. De hogy fiú az eszembe sem jutott.
Vannak nem normális emberek.
Egyébként hízékony vagyok, de ha elszánom magam, könnyen lemegy. Képes vagyok alíg enni valamit, de oda kell figyelnem arra mikor eszem és mennyit. Ha annyit és azt ennék amit akarok, akkor 120 kiló lennék szerintem.
A képek nem sürgősek nem azért írtam, csak sűrűn járunk Békésen, szólsz és megbeszéljük a talit.
Örülök, hogy Zsófi baba jobban van, remélem már diétáznia sem kell sokáig.
Fenn van valamelyikőtök az iwiw-en? Mi igen, ott is vannak képek. Rólam is :D
Ha érdekel valakit a családunk! Majd írjatok puszi Nektek!Erika :D
eryka
 
 


Szia Erika!

Nem is látszik Martinon, hogy hisztizne. :lol: Annyira kis édes.
Én sokszor csak mosolygok Zsófi álhisztijén is, de amikor egész nap ezt csinálja..... Szóval van hogy kifakadok. Egész nap tud nyávogni, minden rosszat Gerire fog és azt állítja, hogy mindig jó. :lol: De sokkal szófogadóbb, mint Geri volt ennyi idősen. Nem szalad el az utcán, a boltban is ügyes, így egy szavam sem lehet. De amit otthon tud művelni... Megveri Gerit. Bár Geri meg hagyja. De mondtam neki, hogy ne hagyja magát, mert mi lesz később. Persze ne verje meg érte Zsófit, de igenis szóljon rá. Megfogadta tanácsom és Geri ki szokta osztani Zsófit. Pl: Zsófi, ha nem hagyod abba, beteszlek a kiságyba és ott sírhatsz. :lol: Vagy Zsófi, mostmár kiraklak az esőre. :lol: Én meg kuncogok magamban, de persze azért közbeavatkozom az ilyen vitákba. De olyan édesek tudnak lenni, nem?

Erika! Nálatok van féltékenység vagy irígység? Mert az irígység az megvan és nem tudom hogyan oldajam meg azokat a helyzeteket, amikor nem látom mi történt, de kiabál mindegyik, hogy ez nálam volt, ő vette el tőlem, stb... Ez a legnehezebb. Úgymond igazságot tenni.

De tényleg szerencsés vagyok, hogy egy fiú és egy lány. Így szerettem volna mindig és meg is kaptam. Tényleg jó. De ha egyforma neműek lennének is biztos jó lenne. Baráti körben is ritka, hogy egy fiú egy lány. Valahogy mnden barátnőmnél vagy fiúk vannak vagy csak lányok. Az egyik barátnőmnek 3 fia van. :lol: De aranyosak nagyon.

Szóval hízékony vagy?
Én tavaly diétáztam, de mindig próbáltam cserélgetni a diétákat, hogy ne utáljam meg őket. Így bevált. Edzettem is. Idén is eljártam edzőterembe és nagyon jó volt. Élveztem, de Gabi nem ért rá a gyerekekre vigyázni, így le kellett mondanom róla. Sokat biciklizünk a körösparton. Nagyon élvezzük. 2 hónapja 10 km-t mentük és Gerinek meg sem kottyant. Pedig erős szembeszél volt. Nagyon erős!
De mondtam Gabinak, hogyha tudna vigyázni a gyerekekre, akkor újra belefognék: diéta + edzés, mert így ment le jobban. MInd a kettő kell nekem a fogyáshoz. Ok, nem vagyok nagy darab, mert 38-as ruhákat hordok, csak sokkal jobban érezném magam vékonyabban.
Ahoz, hogy ne hízzam, nem nasizom, odafigyelek mit és mennyit eszem. Amúgy már én is bálna lennék. :lol:

Majd ha jöttök, találkozhatunk. Nem szoktatok átjönni picit hosszabb időre? Játszóterezni? Igaz 36 fokban mi semmegyünk játszani, de ha csak 30 fok van, akkor még kimozdulunk. :)
Én fent vagyok az iwiw-en csak képek nincsenek fent.
Antalné Szűcs Anikó
Viszont van egy honlapom:
www.kisvakondbaratai.gportal.hu
Itt sok kép van fent a gyerekekről. De be kell jelentkezni,mert csak akkor láthatóak a képek, videók.

Zsófi jobban van. Igaz tegnap is fájt a hasa picit, de csak nagydolog előtt. Viszont nem volt híg és ez is jó. De adiéta nehéz, mert szegényke annyira kéri a nem diétás kajcsit. Tápit és tejet sem ihat. Meg semmi tejterméket nem ehet. De ma almaszószt kap ( picike tejföllel igaz ) főt darálthusival.
Olyan jó, hogy lehült a levegő. Olive, most itt is hideg van és esik az eső. :D
De írtó meleg volt az elmúlt 1 hétben.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Hát nálunk is van irígység, de nem tudom hogy mi az ellenszer. Persze mindig az kell ami a másiknál van, nálunk az a jó hogy talán jobban kell rájuk figyelni mert Martin még nagyon kicsi, így szinte mindig tudjuk kinél volt az a dolog először amin megy a vita.Ha nagyobbak lesznek, akkor már nehezebb lesz. De Domi elég kompromisszum kész, őt el lehet mással terelni, és már nem is érdekli az ami Martinnál van. Már kicsinek is ilyen volt, fel dobok neki valamit cserébe és szinte mindig elfogadja, ha nem akkor elég nyűgös és akkor semmi nem jó, de azt már látjuk reggel milyen napja lesz.Aranyos Geri, hogy ilyeneket mond Zsófinak, olyan cukik tudnak lenni, hogy így dumálnak.Geri megy iskolába szeptembertől? Lehet már írtad csak nem emlékszem rá!
Féltékenység az nem igazán jellemző, én nagyon örülök is neki.
Terveztek harmadik babát? Mi még nem tudjuk hogy legyen!
Megkerestelek és bejelöltelek az iwiw-en! Majd írj, hogy ismersz e, szerintem biztosan ha más nem látásból! :D
Örülök, hogy Zsófi jobban van! Olive meg eltűnt! Majd én sem leszek egy ideig, megyünk nyaralni!Remélem jó időnk lesz!
Na addig is még írok, puszi Nektek! Erika
eryka
 
 


Sziasztok!

Vagyok en is. :) Mostanaban sokat jarunk vendegsegbe vagy hozzank jon valaki. Meg probalunk mindenkit besuriteni a hazautazas elott. Mar 2 hetunk sincs addig, ugyhogy suru program mostanaban. Ma is du. mentunk egy "oreg baratnomet" meglatogatni. 95 eves volt juniusban es meg mindig nagyon jol birja magat.

Eryka, megkukkantottalak az iwiwen. Van nehany kozos ismerosunk. Nem csak azok, akiket az iwiw kiad kozos ismerosnek, hanem van meg azon kivul tobb is. Nekem sok bekesi ismerosom nincs bejelolve. Neked Kun Tibi a sogorod lenne? Ot is ismerem. Egy barati tarsasagunk volt anno, amikor meg kb. 16-17 eves voltam. Mi voltunk a baratnommel a kakukktojasok, mivel mindenki bekesi volt, csak mi voltunk csabaiak. Raadasul mindenki nagy rapper korszakat elte, en meg Guns `n Roses-os poloban nyomtam. :oops: :lol: Azert szerencsere elfogadtak, csak neha cukkoltak miatta. :lol:
Megnezegettem a regi haverok kepeit es be kell, hogy valljam, nem biztos, hogy mindenkire raismertem volna, ha szembejon az utcan. Mentsegemre legyen, hogy kb. 15 eve nem taliztam veluk.

Anyko, edesek lehetnek a gyerkoceid, amikor civakodnak. Marmint, amikro Geri osztja Zsofit.
Lollinak nagyon tetszettek Zsofi kepei. Ugy itta az esti kakaojat (illetve karobos tejet kap kakao alneven), hogy kozben a kepernyon kellett hagynom Zsofi kepet. Amint elvittem, reklamalt a kisasszony. Csak meg nem sikerult Zsofinak kiejteni. Egy kicsit angolositotta a lanyod nevet. Egyfolytaban azt mondta ra, hogy Sophie. :lol:
Irtad, hogy tejet most nem ihat. Rizstejet sem kaphatna? A rizs hasfogo elvileg.

Eryka, en magyarul beszelek Lollihoz, az apukaja meg angolul. Azert elofordul, hogy neha valamit angolul mond nekem, de nagyon ritkan. Nagyon tudja mar, hogy kihez milyen nyelven kell szolni. Sot, dalokat tud nemetul es franciaul is. Nehany szot meg csehul. Az egyik kis baratjanak az anyukaja cseh es amikor hallja oket csehul beszelni, megjegyez nehany szot. Eszmeletlen, hogy mennyire ragadnak ra a nyelvek!

Lehet, hogy nem valaszoltam mindenre, amire szerettem volna, de most at kell adnom a gepet a ferjemnek, ugyhogy elkoszonok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! :D

Erika!

Én is bejelőltelek az iwiw-en, de hol vagy rajta? Nem találtam rólad képet. Van egyáltalán? Nem jöttemmég rá, hogy ki lehetsz. :lol: De az ismerőseink... Gábor Ildi nagyon jó barátnőm. Majd kifaggatom, mert megyünk hozzájuk jövőhéten. :) De sok közös ismerősünk van.
A fiúk nagyon édesek a képeken. A párod mit csinál?
Geri még nemmegy suliba. Majd jövőre. De már nagyon szeretne iskolás lenni. Egyre jobb megy neki az olvasás és írni is elég sok mindent le tud. Számolni meg.... nagyon ügyes. Zsófi is számol már. :lol: Ezt teszi, ha van egy nagy tesó. Mindenben utánozza Gerit.
3. baba? :lol: Tegnap vettem tesztet. Kettő gyermek volt a vágyunk. Meg is ilyedtem most, mert minden tünet illett egy kisbabára, de negatív lett a teszt. Valahol megnyugodtam, de ha jött volna a 3. biztos megtartottuk volna. És nem hiszem, hogy bántam volna. De 2 gyereknél azt hiszem mi megállunk. :lol:
Mikor mentek nyaralni? Magyarországon lesztek vagy külföldre mentek?
Mi szombat reggel indulunk, de csak egy hétvégére megyünk Budapestre. Vasúttörténeti park alényeg és hogy találkozzam barátnőimmel. Ha pedig ott vagyunk, kicsit még csavargunk.

Olive!

De édes lehetett Lolli, ahogy nézte Zsófit. :wink: :D Na majd ha találkoznak is. Mi is Shopie-nak hívjuk. :wink: Így érteni fogja Zsófi, hogy neki szólnak.
Karobos tejcsi, nekünk is van karobpor. Szerintem finom nagyon, de Gabi inkább a tiszta kakaót szereti. Én karobból és avokádóból, banánnal csináltam pudingot. Jajjj nagyon finom. Teljesen nyers, minden benne van még. És tényleg olyan, mint a csokipuding.
Kókuszzsírból, karobbal meg csokit szoktam.
Rizstej hasfogó? Szerintem a dokinéni az állati eredetű dolgoktól tiltotta most el Zsófit. Tehát tejtermékektől, de biztos csak az állatitól. A növényi jöhet gondolom. DE... tegnap nem fájlalta a pociját és ez nagyon jó jel. Tápszert azt adtam neki picit. Viszont diétán van még mindig.

Már kérdezni akartam... neked a párod Angol? Vagy magyarok vagytok csak kiköltöztetek? Bár sejtem, hogy angol és ezért Lollival ő angolul, te pedig magyarul beszélsz.

Lassan megyek én is. Nem tudok aludni, fél 5-kor keltem fel. Így míg alszik a család, teszek veszek kicsit.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Tegnap randim volt... rá kellett jönnöm, nem az esetem... túl büdi volt hozzám és nem is értettünk mindenben egyet. A gyerekek is féltek tőle. :lol:
Sarkadon voltunk.

Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Anikó! A képeknél a profilképeket ha megnyitod, van rólam pár fotó.A Gábor Ildit csak látásból ismerem, a férjem ismeri jobban. Mi nagyon sok embert ismerünk ,mert a benzinkutat csináljuk,ott is dolgoztam én is meg Sanyi is.Ő most is ott van.
A Balcsira megyünk, szeretjük nagyon, gyerekekkel meg szerintem ideális. Remélem jó időnk lesz.
Olive! Te is fenn vagy ezek szerint, így nem tudom ki vagy. Igen a Tibi a sógorom, a bátyja az én férjem.
Akkor most jöttök haza? Jó lenne ha tudnánk talizni így hárman ha mindenki itthon lesz. Lehet viszek magammal laptopot a nyaralásra és akkor tudok este írni nektek!
Már annyira belejöttem ebbe a levelezésbe, hogy alig várom, hogy írjatok. Sanyi sokszor csak nézi, hogy ez az első ,ha bekapcsolom a gépet, megnézem írt e valaki.
Jók a képek a tevéről! Sarkadon van ilyesmi? Nem is tudtam róla!
Izgalmas lehetett a teszt eredményét várni, ez tipikus ha negatív a teszt akkor szinte el szomorodik az ember.
Na mennem kell este lehet még írok! Puszi mindenkinek!Erika
eryka
 
 


Szia Erika!

Megtaláltalak. :lol: Ismerős vagy, de tényleg nem tudlak hova tenni. valószínű látásból, de lehet én a suliból. nem tudom. A párod is biztosan láttam már, mert ismerős az arca.
Én is benne vagyok egy találkozóba, ha sikerülne. Jó lenne egymást megismerni.

Balcsi biztos jó lesz. Mi jövőre szeretnénk elmenni, ha marad pénz az építkezés után. :lol: H anem, akkor majd utána. De mindenképp el akarunk menni. Van badacsonynál egy nosztalgiagőzös, arra akaunk felülni. Geri lassan ránkragasztja a gőzösök iránti szeretetét.
Laptopot vigáyl feltétlen, muszáj jönnöd a babanetre. :lol: Ez már a függőség jele. :lol: Én is érzem magamon, ha nem vagyok gépközelben 1 napig. De most hétvégén ki kell bírnom valahogy. Nem viszünk gépet, mert akkor apa is dolgozna az tuti.
Most próbálunk csak egymásra koncentrálni. Nagyon várom már.

Sarkadon, vagyis még előtte van egy zöldséglerakat. Nagyon olcsó és nagyon sok minden van. Néha a szüleim oda mennek nagybevásárlást csinálni. És a tulaj csinált magának egy mini állatkertet. Sok sok pálmafa, teljesen trópusi hangulat. Sok sok állat. Simogatni is lehet őket és adnak a gyerekek enni az állatoknak. A pávák ott sétálnak melletted. Rengeteg páva van, fekete hattyúk, teve, zebra, emu, láma, bivaly, póni, stb... Nagyon szépen meg van csinálva. Van a gyerekeknek hinta is. Teszek pár képet az állatokról.
Egyszer érdemes elmenni oda a gyerekekkel. Az enyém gyerkők imádják, csak Zsófi most elég nyűgös.

Na ez a teszt... fel is lélegeztem, meg bántam is. Nem tudom melyik lett volna jobb. Amúgy én sokszor gondolok 3. babaára, de Gabi nem akar, és ez nem olyan dolog, amit rá lehet erőltetni amásikra. De én is 2 gyereket szerettem volna mindig, csak mostanában vannak kósza gondolataim egy 3. babáról. De szerintemmarad 2 gyermek. :)

Puszi
Anikó

Jön pár kép. :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sarkad

Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


még pár kép, bár ezek régebben készültek.
Kép
Kép
Van egy nagy kilátó szerűség is.
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kép
Kép


Na befejezem. :)
Lassan keltem Zsófit is.

Puszi
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:50-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, a karobos tejbe xylitolt (edesito) es fahejat szoktam rakni, igy nagyon hasonlo az ize a Nesquick kakaohoz.
Reggel meg "kavezni" szokott a nagylany. :lol: Anyatol latja mindig a kavet es o is kavezni szeretett volna, de ez sajnos sokaig kivitelezhetetlen volt, ugyanis Angliaban nem leltem fel sehol gabonakavet. Egyedul kaveesszenciat lehetett kapni, folyekonyat, tele E szamokkal. Aztan amikor otthon voltunk, vettunk neki olyan kavet, amit o is ihat. Most is majd felpakolok otthon a bioboltban. :lol:

Eryka, mi majd 18-an indulunk haza, de Csabara majd csak aug. vegefele erunk. Eloszor Nemetorszagban rokonlatogatas, aztan baratnozes Siofokon, Dunakeszin, talan Pestet is meg beszoritjuk, aztan irany Csaba. Sopronba is el kene jutnunk, de azt lehet, hogy majd visszafele iktatjuk be. Iszonyu, hogy mennyi fele szeledtek a baratnoim! Csaban mar szinte nincs is baratnom. :shock:

Amikor otthon leszunk, mindenkeppen ossze kene hozni egy talit.

Nalunk biztosan nem lesz 3 baba. Meg a 2. is kerdeses. Ha Magyarorszagon elnenk kettot siman bevallalnek, de itt lehet, hogy egyke marad Lolli. Igy, hogy itt elunk, egy kicsit bonyolultabb a helyzet. Nagyon vacak az angol egeszsegugy (tudom, most csodalkoztok, de tenyleg igy van) es nem merek itt szulni. Ha viszont otthon szulok, akkor mar honapokkal a szules elott haza kell utazni es ez egy kicsit bonyolult Lollival. Addigra mar ovodas lenne es akkor min. 4 honapra ki kene veni az ovibol, otthon meg ennyi idore nem vennek fel. Anyukam nem nagyon bir vele egyedul, apukam meg meg dolgozik, tehat o se tudna sokat segiteni. A ferjem meg ennyi idore nem tudna velunk hazautazni. Lolli meg nem is birna ki az apja nelkul ennyi ideig, mivel nagyon apas. A masik meg az, hogy nem is tudom, hogyan fernenk el annyian anyukamek lakasaban. Ha siros lenne a pici, nem tudnank mindannyian egy szobaban aludni, mivel akkor szegeny Lolli nem tudna aludni a babatol. Viszont akkor hova teszem Lollit? Szoval, egy kicsit bonyolult. Pedig szerettem volna ket gyerkocot. Azert meg nem adtam fel teljesen a remenyt, csak meg nagyon gondolkozunk rajta.
Majd otthon, amikor talizunk, elmeselem az itteni terhesgondozast es baratnok, ismerosok szulesttorteneteit, akkor majd megertitek, miert ragaszkodom annyira a Magyarorszagon valo szuleshez.

Nem is tudtam, hogy Sarkadon van teve. Tenyleg, nem tudtok valami tanyafelet, ahol sok haziallat van es el lehetne menni megnezni? Szegeny Lolli itt kutyan es macskan kivul meg nem sok mindent latott. Egyedul tehenet, attol meg be van tojva. Mondjuk szerintem pont azert, mert olyan ritkan lat allatokat. Pedig nagyon szereti oket. A tv-ben is imadja, ha allatokat mutatnak.
A babak pl. nem is erdeklik, mindig csak a pluss kutyait eteti, itatja. Sot, valamelyik nap meg pelenka is kerult a legnagyobb kutyajara. Igen jol nezett ki szerencsetlen. :roll:

Nalunk a csaladban meg most mar senki sem tart allatokat. Regen a nagynenemeknel voltak tyukok, kakas, liba, kacsa, pulyka, diszno, de most mar o is 80valahany eves es nem tart semmit. :(

Eryka, bejelollek az iwiwen es akkor megnezhetsz!

Anyko, megkaptad a privimet? Csak a receptet kuldtem, nem akartam a tobbieket untatni a forumon vele. Persze, ha Erykanak is kell a sargabaris sutim receptje, szivesen elkuldom neki is.

Rohanok bezarni az albalkokat, ugyanis minden nap du. 3 fele jon a jegkremes es ha nyitva maradnak az ablakok, Lollit felebreszti. Ugy utalom! Mindig a mi hazunk elott all meg. Nem is ertem miert, mivel mi meg sose vettunk tole jegkremet. :roll:

Puszi nektek:

Helga

KépKép
olive
 
 


Kozben eszrevettem, hogy Anyko rakott fel meg kepeket. Tenyleg nem gondoltam volna, hogy Sarkadon ilyesmi van. ide feltetlenul el kell vinnunk Lollit. Mennyi a belepo?

Szegeden van meg vadaspark, lehet, hogy oda is el fogunk menni, mivel az unokatesomat valoszinuleg megyunk meglatogatni, meg a keresztlanyom is Szegedre koltozik szeptembertol. Kezdi az egyetemet. Na, ilyenkor gondokodom el, hogy mar ilyen oreg lennek? Tisztara elottem van, amikor meg akkora volt, mint Lolli, most meg mar egyetemre megy. :shock:

Jo volt az idozitesem, itt a jegkremes. Pont sikerult becsuknom az osszes ablakot.

Nem is meseltem, hogy tegnap apank benne volt a helyi ujsagban (olyan, mint otthon a Bekes Megyei Hirlap). Reggel, mielott elment odarakta kinyitva a konyhaasztalra. En nem is neztem, hogy mi van az ujsagban, csak amikor Lollit beleultettem az etetoszekebe, majd kiugrott a szekbol, ugy kiabalt, hogy "Daddy, Daddy, Isabella Daddy!" Teljesen magan kivul volt, ugy orult, hogy az apjat meglatta az ujsagban. :lol: Aztan egesz nap vissza-visszatert az ujsaghoz es beszelt az apja fenykephez. Nagyon cuki volt. Tobbek kozott igy tudtam meg, hogy bekakalt a draga. Nekem egy szoval nem dicssekedett rola. Mosogattam a konyhaban es o a nappaliban beszelgetett apa fenykepevel. Neki ujsagolta el, hogy bekakalt. :lol:

Anyko, Zsofi pelus nelkul van mar? Lolli nagyon tudja mondani, hogy a bilibe kene, csak eppen nem valosul meg. Persze tudom, hogy az csak ugy menne igazan, ha vegleg levennem rola a pelust. Eddig arra vartam, hogy nyari szunet legyen es akkor nem kell mennunk sehova, csak kimegyunk a kertbe es ott leszunk egesz nap kis szoknyaban bugyival. A nyari szunet megkezdodott, de eddig meg nem volt olyan ido, hogy kint lehessunk egesz nap a kertben nyari ruhakban. Most meg mar kozel van az utazas es akkor biztosan visszaesne szegeny, mivel kenytelen lennek pelust raadni. Az autopalyan nem tudunk azonnal megallni, ha neki pisilnie kell. Ugyhogy nem tudom, hogyan lesz, mert szeptemberre mar azt szerettem volna, ha szobatiszta. :(

Eryka, tenyleg vigyed magaddal a laptopot! Nehogy hianyozzal 1 hetig!

Na, most mar tenyleg lelepek, mindjart ebred a kisasszony.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Olive! Megnéztelek! Nem ismerlek! Még Sanyit is kérdeztem esetleg neki ismerős vagy e, de ő sem emlékszik rád, de semmi baj, majd remélem megismerlek! Majd tartjuk a kapcsolatot és megbeszéljük mikor tudnánk találkozni és hol, gyerekekkel, vagy nélkülük, ha velük akkor fontos, hogy hol, legalábbis nekem Domi nem marad egy helyben például egy cukrászdában, az biztos, nem tudom Ti hogy vagytok ezzel.
A párod miért volt a helyi újságban?A gyerekek nagyon büszkék tudnak lenni, ha ilyet látnak, nálunk is ez lett volna, Domi teljesen oda lenne a boldogságtól ,ha megláná valamelyikőnket az újságban.
Ezt a karobos tejet én is kipróbálom, mert Domi kakaót, vagy kávét szeretne reggel szintén, látom nem csak nálunk van ilyen. :)
Nem örülök ennek, mert nagyon felpörög tőle, mondta a doktornő is, hogy a kakaó nem ugyanaz mint a csoki, mert a tejben kioldódnak belőle olyan élénkítő anyagok, hogy ha valamelyik gyerek hajlamos rá akkor élénkítőként hat rá. Eddig nem volt ilyen gondunk, mert minden reggel folyékony joghurtot akart inni, már meg volt melyiket vettük és azzal olyan jól el voltunk, mostanában kapott rá a kakóra, szóval nem is igazán foglalkoztam ilyen termékekkel. Én régebben amikor terhes voltam Domival gabonakávét ittam, meg szerettem a kávé ízű rizstejet, de mostanában instant kávézok. Valahogy Domi ezt a kakaót szereti a legjobban, az a karob így elkészítve, hogy hasonlít rá az íze, hátha sikert aratna. Majd kipróbálom!
Ez a park nagyon tetszik, ha hazajöttünk szerintem biztosan megnézzük.Egyébként ide bárki bemehet, vagy van valami kritérium.A vadasparkba is el akartunk menni, de még úgy döntöttünk Martin picike, majd jövőre, ha már nagyobb lesz, most még fáradékony és nem igazán szereti a babakocsit sem, szopizik is még néha napközben is. Majd egy év múlva már könnyebb lesz, de ez nagyon jó mert közel van és az állatok is szépek, különlegesek, ide ki lehet szaladni pár órára is.
Anikó, mutattam a képeket anyának és Ő is ismer téged, mondta, hogy anyukádat is jól ismeri. Mindig oda jártatok a boltba ahol dolgozott, és szerinte is gyönyörű kislány Zsófi és kiakadt azon, hogy fiúnak nézték, szerinte is hülyeség. A Főtéri Abc- be dolgozott, a csemege osztályon, mondta, hogy anyukád is és ti is a férjeddel nagyon kedvesek vagytok és akkor voltál terhes amikor sokat jártatok oda. Ő mindig mosolyog, erről elég sokan ismerik, ha ezt mondom azonnal tudják kiről van szó.
Na megyek, mert már elmúlt éjfél és reggel nem bírok felkelni, pedig holnap ráadásul korán kell kelnem, amit utálok.
Most nagyon el vagyok veszve, mert azt sem tudom merre szaladjak, hogy minden rendben legyen és simán tudjunk indulni. A pénteki napom totál káosz lesz már látom, szinte jó itt írogatni, egy kicsit kikapcsol. :D
Na puszi Nektek és a manóknak! Erika
eryka
 
 


Sziasztok!

Eryka, gondolom, hogy ma azt se tudod, hol all a fejed. En az utazasokban a pakolast nagyon utalom. Aztan meg a kipakolas szornyu meg a halom mosnivalo, amikor hazajovunk.

Gabonakavet en a ferjemmel szoktam itatni, mivel egy kicsit magas a vernyomasa. Nekem dupla koffeines kell, olyan alacsony a vernyomim. Valamikor egy eros kave utan sikerul feltornazni 106/70-re. A percenkenti pulzusszamom is csak 60 korul szokott lenni. Az egyik baratnom ferje, mindig mondja is, hogy azert vagyok ilyen lassu, meg nyugodt, mert kettes pulzussal mukodok. :lol: Bar mostanaban rajottem, hogy kave nelkul is fel tud szokni a vernyomasom. A kisasszony sokszor segit benne mostanaban. :wink: :evil: Ha egy kivulallo latja, azt hinne, hogy mindent megengedunk neki, meg ra se szolunk. Pedig nem igy van, sokszor azon gondolkozom, hogy szinte egesz nap masbol sem allok ki, csak allandaon azt hajtogatom, hogy "nem szabad", "tedd vissza", "azonnal gyere ide", stb. En meg egy ilyen makacs gyereket nem lattam. Pedig meg baby-sitter koromban pont arrol voltam hires, hogy a problemas gyerekekkel is elbirtam. Volt egy hiperaktiv kisfium is es az anyja szerint en voltam az elso baby-sitter, akire hallgatott.
Nem gondoltam volna, hogy majd pont a sajat lanyomat lesz a legnehezebb fegyelmezni. :shock:

Azt gondoltam, hogy a ferjed nem fog felismerni, mivel csak 1-szer-2-szer futottunk ossze, de sose beszelgettunk. Csak neha Tibivel bukkant fel. En mindig a Fo teren ucsorogtem a sracokkal (Feco, Jani, Zsolti, Tibi, Henrik) vagy a Karacson, mivel a legtobben ott laktak. Szombaton meg jartunk a CIAO-CIAO-ba. A legtobbet Fecoval (o volt a baratnom baratja), Janival es Zsoltival (o meg az en baratom volt) voltunk egyutt. Szivesen emlekszem vissza rajuk, szerintem akkor nevettem eletemben a legtobbet. Tibcsi is mindig olyan jopofa volt.

Mi holnap vendegsebe megyunk, vasarnap pedig hozzank jonnek, ugyhogy ismet zsufolt hetvegenk lesz.

Eryka, nektek kellemes utazast, Anyko nektek meg kellemes hetveget!

Olive

KépKép
olive
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: