Új privát üzeneted érkezett!

Szilde: Akkor a te törpéd is allergiás a szúnyogcsípésreKép. Akkor vannak ilyen tünetek. Hetek múlva is meg fog látszani egy pici pötty, ahol a benyomta a "szívókáját" a rohadékKép! Én Bogit mindig befújom Off nevű gyerekeknek való szúnyogriasztó sprével, mielőtt este lemegyünk a jáccóra. Ha már megtörtént a "baj", akkor kálciumot kell neki adni (vagy kalcium sandozt, vagy kalcium ampullákat -azt hiszem csak vényre lehet kapni-, aminek letöröd a felső részét és felét este, felét pedig reggel adod be neki gyümilével). Helyileg pedig Fenistil géllel kell bekenni! Abból csak nagyon picike kell, minden egyes csípésre! Jobbulást!++++

Melinda: Kép Átestél a "tűzkeresztségen"! Gratula Kép

Dancsi: Télleg nagyon édes. Teljesen olyan ez a gyerek mint te. A klónozott másodKép

Gabi3: Szedem a Magne B6-ot, de nem érzek különösebb hatást! Próbálok pihizni, vannak itt a házba rendes szomszéd csajok akik alig várják, hogy lejöhessenek BogizniKépKép Én meg alig várom, hogy jöjjenekKép Addig is vízszintesbe tudok lenni! Ma délután aludtam egy picikét, mert a szomszéd kislány (18 éves) levitte Bogit ide a szembeni játszótérre. Olyan jó volt egy kis csend és nyugalom!Kép Bogi nem aludt ma délután. Elég nehezen alszik el délutánonént és sajna nem mindig jön össze. Mákod van, hogy ilyen jó alvók a gyerekeid!Kép Én is ilyen kölyköket szeretnék! Most!
És aludni szeretnék MOST! De a párom még haza se ért, meg kell várnom, pedig bedobnám a szundit, ha tehetném!!!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ez aztán a fogadtatást!! Köszönjük.

Sorba veszem a kérdéseket.

Banita!
Férjem szerzödése májusig szol a továbbiakat majd meglátjuk. Cégem van és ugy csinálom az esküvöszervezést.

Ceniko!
Borinak nem Borbála csak Bori a neve. Én is imádom, örülök hogy kitartottunk mellette pedig sokan leszolták. Az én nevem Viki. Nem titok a férjem neve, :-) Boros László. Tavaly év közben (decemberbe) ment szegedre. Elötte 5 évig görögországba voltunk.

Boribaba néven van albumba kép rolunk.
Tényleg köszönöm a fogadtatást.
Probálom felvenni a ritmust, látom nagyon él a topik.

Sziasztok

Viki
boribaba
 
 


Dancsi!
Jozsó nagyon cuki kiskölök.Az egész kis mindene örül.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Ceniko!
Az OFF hol kapható,mennyiért?
köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Fenistillel tessék vigyázni, majdnem rosszabb lett a helyzet, mint előtte volt. Nagy fehér udvara lett a csípésnek, úgyhogy szerintem el lehet hagyni, a kalcium stimmel vagy valami antihisztamint.
Persze a legjobb a riasztó, nekünk nagyon bevált, még nekem is:-))))

Szilde, Tündinek az volt a problémája, hogy elsőre kapott Tomi gyümölcshúst is, rostokat, holott csak a sima lével akarta kezdeni, attól nem fájdul meg a pockos:-)))

Dancsi, nagy huncut Józsi:-)))

Viki, akkor ti mindig ott laktok, ahol a papa játszik? Fura lehet:-)))
Mesélj többet Boriról!
B
babamama
 
 


Boribaba!
Szeretsz Dechoupage-olni?Kép
E

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Babamama. Lehet, hogy nálatok érzékeny a gyerkőc a Fenistil valamelyki összetevőjére. Csak mert Boginak nagyon szépen lelapasztotta a csípéseket! Ki kell kisérletezni!

Szilde: Én a Metróba vettem kb 1000 ft volt, de sztem minden nagyobb hiperszuperben vagy patikában kapható! Érdemes megvenni, tök sokáig elég, a ruhájára is szoktam fújni és a szúnyogok messze elkerülik.

Boribaba: Nem is tudtam, hogy a Bori így magában is anyakönyveztethető! Hát ez nagyon jó hír, ugyanis nálam a Borbála potenciális névjelölt kistesónál, csak apának nem teccik a Boriska miattKép! De a Bori az naggyon király! Kép El is fogom neki újságolni Kép
Megnéztem az albumotokat. Nagyon szépek vagytok!Kép Naggyon édes Boribaba. Hol született? Pesten vagy GörögbeKép? Apa bent volt a szülésnél?

Na megyek dobok egy szundit, mostanra aludt el a család!Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Cenikő!
Nem lehet tudni mitől lett Bálint szalmonellás.(Lehet hogy én is az voltam, mert tök egyszerre kezdődött a hasmenés mindkettőnknél.) Gyógyszert nem kell szedni, elmúlik magától. Meg kell várni, hogy kiürüljön a szervezetéből a szalmonella. Éppen ezért még hasfogót sem kell adni. Az elején mikor lázas volt Panadolt kapott.

Dancsi!
Mikor Bálint született a szülés után 2 órával (a megfigyelés után) úgy jöttem-mentem ÜLTEM!!!, hogy a császáros szobatársaim nem akarták elhinni, hogy nemrég szültem. Ezt mondjuk az első szülésről már nem mondhatom el. Napokig alig tudtam ülni stb.
Nálunk 3 év van a két fiú között, és nem gondolom hogy sok! Teljesen összenőttek, olyan jól eljátszanak együtt! Beni teljesen felfogta annó, hogy tesója fog születni stb. Mondjuk lehet hogy akkor se lett volna vele gond, ha 1,5 évesen születik tesója. Ez már sosem fog kiderülni.

Viki!
Megnéztem a képeket, nagyon szépek vagytok!
Görögo.-ban merre laktatok? Szerettél/ szerettetek ott élni?

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok,
na, tegnap éjjel megint randim volt a klinikai fejőgéppel. Kép Kép Kép

Jozsó 5-kor szopizott a rossz ciciből, 6-kor elmentünk parkettát venni és az üzletben kezdtem érezni, hogy fáj a mellem. Mondtam is a férjemnek, hogy itt gáz lesz. Este 8-ra már katasztrófa sújtotta területté vált a mellem, Jozsó nem tudta kiszívni. Bementünk a klinikára, ahol 3 teljes órán át próbálták lefejni, kaptam kamillás forró borogatást, oxitocyn szurit, ALgopirin szurit (láz ellen), de szinte egy csepp sem jött le. A csaj feladta, mondta, jöjjek haza és reggel menjek vissza. Én végigbőgtem az éjjelt a fájdalomtól, meg a dühtől, hogy miért én már megint. Pedig fejek, masszírozok, jegelek, ....

Fél 6-kor felkeltettem Jozsót, hogy egyen, aztán irány a klinika, mert nem bírtam tovább. Előtte letusoltam forró vízzel és láss csodát: Jozsó baba kiszívta a csomót! Gondolom piszok éhes lehetett és nehezen ürülhetett a mellem, mert 40 percig szopott, a szokásos 5-10 helyett. Most nagyjából felpuhult, de fáj még.

Lányok, mi a franctól van ez? És mindig ugyanott, ugyanannál a mellemnél. Kezd baromira elegem lenni. Éjjel azzal vigasztaltam magam, hogy ok, vége a szoptatásnak, több szabadidőm lesz, de ugyanakkor hihetetlen rossz érzés volt, hogy nem tudom szoptatni a kisbabámat, amikor Ő imádja.

Mindegy, remélem rendbe jöttem, de ez az eset csak még inkább megerősített abban, hogy sehová nem utazunk egy darabig.

Enikő,
tényleg úgy látod, hogy Jozsó rám hasonlít? Csak a szeme vágása, meg az orra szerintem. A többi kiköpött apja.
Vendég
 


Dancsi: Jajj ne! Kép Már megint? Ez iszonyú! Mi a fenétől lehet ez? Jobbulást! Gyorsan!
Tényleg úgy látom, hogy rád hasonlít. Mondjuk én apukát nem láttam még, csak Téged, így nem tudom hozzá hasonlítani!Kép

Anita: Jobbulást nektek is!

Képzeljétek nekem meg folyik az előtejem. Azt hittem rosszul leszek amikor megláttam reggel a foltot a pizsimen! KépKép És csak most vagyok 15 hetes, ja és a jobb cicim nagyon fáj és van benne egy csomó, ami nyomásra érzékeny és a mellbimbóm is fáj, de az mindkettő. Már attól fáj ha hozzáér valami erősebben. Cicifixet nem is birok felvenniKép

Tegnap voltunk a Corában és a Marco cipőboltban le vannak akciózva a cipők. Szerintem tavaly őszi-téli modellek, de hát nem vagyok sznob, jó lesz az még az idén a gyereknekKép Szóval 8-10ezres cipőket már 2-3ezertől lehet kapni. Nagyon jó kis -bokáig érő szárú- bakancsot vettem Boginak télire 2360 ftért! Kirakva csak kisebb méretek voltak (22-es volt a legnagyobb), de a boltban belül is lehet találni klassz cipőket! Érdemes megnézni! Csak szóltam!Kép

Na megyek mert pocsékul vagyok a változatosság kedvéértKép mosnom is kellene, meg főzni, de a szagoktól kész vagyok.... Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szegény Enikő, akor Te is szenvedsz a melleddel. Nekem most már sokkal jobb, mint reggel, nem fáj annyira. GOndolom a hajnali szopi meggyötörte rendesen. De olyan vagyok, mint egy zombi, semmit nem aludtam az éjjel.

A melledet pedig szerintem mutatsd meg a nőgyógyászodnak. Az előtejtől - terhesen - is lehet mellgyuszit kapni?
Vendég
 


Sziasztok!
Szegénykéim, nagyon sajnállak benneteket.

Enikő, 2 hete voltunk a marcoban, akkor még minden a régi áron volt.
majd megyünk mi is megnézni.

most mi is nagy munkában vagyunk
délelőtt megcsináltuk az ebédlőt, így a konyha felszabadul. Lucifer nagyon élvezte a pakolást, de a fehér zoknija fekete lett:-)))

ez a mai nap:-))
B
babamama
 
 


Nem győzöm olvasni a hsz-eket! Közben Bátor szórakoztat, csak rötyög, ha leesik a csuklócsörgő nyüszke, de amint visszaadom majd ki ugrik a bőréből.

Dancsi: Mi lenne, ha el kezdenéd apasztani, hogy ne kelljen fejned, hátha beállna Jozsó adagjára és eselteg nem gyulladna be. Mellgyuszi lehet szájpenésztől is. Meg ha a melltartóbetétet nem cseréled elég sűrűn. Ne viselj szoros felsőt, és ha lehet otthon hagyd szabadon a ciciket, melltartó nélkül. Nagyon sajnállak, hogy nem jössz rendbe, de a szopit ne hagyd abba semmi pénzért se.

Enikő: Jó lenne már ha jobban lennél, nem könnyű így. A melledet tedd melegvizes tus alá, fejni, masszírozni nem szabad. Ha megszületik a kistesó majd elmúlik.

Kistesó témához: az igaz,hogy mi is bevállaltuk, és ha most véletlenül beugrana egy nem vetetném el. De egy két éves már önnálóbb,mint egy egy éves...Nem lesz mellettük túl sok szabad időd. És gondolnod kell magadra is...KépMost nyáron pl nem voltam fodrásznál vagy 3-4 hónapig, már nem nagyon mertem emberek közé menni. Kép

Viki: Szegény Bori, nekem is tetszik a neve! Majd megnézlek benneteket, nem lehetett túl rossz Görögo.-ban! Én is bírnám, de még egyszer nem költözök.....

Nóri: Mi nem szó szerint alkamaztuk, csak néhány motívumot és az alapját. Sztem hagyhatod az éjszakai szopikat,ha rögtön bealszik a csajszi. Egy hétig Bátor is ébredt/d. Majd írok, ha békén hagynak a kölkök, mert 1 kézzeél nem egyszerű írni. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Anita! tesomék pár hete voltak szalmonellásak, érdekes ott a gyerköc kapott antibiotikumot.

Edit! Orsinak is ilyen marad a szunyogcsipés. Nyár elején vettük észre, meg akartuk elözni erre hosszas keresgélés után végül Peströl rendeltem 2 db UH-os riasztót, amikor úgy is megcsipteKép Irtam a Conrádnak visszavásárolnák bár szerintük ezzel még sosem volt gond, már nem is idegestitem magam ezzel, nem küldözgetem. Akkor is buknék a 2x-i postaköltség miatt.

Dancsi! szegényke, ez azért nem semmi hogy valaki ilyen sürün kapjon gyulladást, csodállak hogy kitartasz más ismeröseim inkább elapasztották a tejet. Nekem a multkor csak kezdett begyulladni, én massziroztam ki, mert jobban birom a fájdalmat ha magamnak csinálom mintha más csinálná. Hát közben gondoltam is Rád! szerencsére nekem akkor sikerült, igaz a fejöt is rátettem.

Enikö! Nekem a 22. héttöl folyt végig, még szülés után is, mint császáros nem szoptathattam (nem hozták a gyereket hiába kértem) közben a tejem meg folyt, nem gyöztem cserélni a polokat.

Cipö. Most akarunk venni öszre-télire, a 16-os még kicsit nagy, de tegnap egy nö azt mondta az egyik üzletben az ö gyerekének nagyon nött a lába min. 18-at venne. Szerintetek akkor most vegyek tényleg nagyobbat, esetleg 20-at hogy télire is jo legyen otthon? amig járni nem tud addig gondolom nem zavaro ha nagyobb.
Nem tudom hol a Marco de sietek megkeresem ha megirjátom mekkorát vegyek.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nóri: Inkább kérdezz a témáról. Nálunk bevált mindakét kölöknál. Bátornál úgy csináltam, hogy mindig benéztem, szóltam hozzá, megnyugtattam, hogy itt vagyunk vele. Az első alkalommal 15 percig sírt, aztán 10 és most már simán elalszik egyedül, persze nem mindig. Van hogy érzem, hgoy cicre vágyik, van hogy csak unatkozik, de mikor látom hogy álmos és a cici sem kell neki, akkor hagyom. Persze ez csak nappal működik nálunk, éjjel Flóra alszik nem bömbiztetem Bátort. Igaz nem is sírt eddig még éjjel. Mindig megkapta a cicit. Nem tudom mi lesz ha éjjel is felébred és nem akar visszaaludni. Nálatok még egyszerű mert nincs másik babó. Az eleje nehéz, de ha Zoli és Te is ismered a módszer lényegét akkor menni fog a dolog. Csak elég kitartónak kell lenni. Flóránál most már nem alkalmazom, mert nincs gond az alvással, igaz mellette kell lenni míg elalszik. De nem zárnám rá az ajtót. Sőt volt már, hogy fáradt voltam este, mondtam neki, hogy elmegyek fürcsizni, de ha készen vagyok visszamegyek hozzá, mire végeztem már elaludt. Amikor Flóra beteg volt nem használétuk az aludjjól-t, gyógyulás után ált. újratanultunk aludni. Flónál akkor kezdtem el,mikor éjjel 4-5x kelt hiába volt a cici....Volt hogy éjjel kettőkor fél órát is üvöltött. De túléltük.

Gabi3
inecsg
 
 


Karmen, Gabi,

igen, apasztom a tejem, hideg borogatás, kevés folyadékbevitel, nem tudok mást tenni. Tegnap, amikor indultam be a klinikára, csak azt mondogattam magamnak, hogy vége, el fogom apasztani, ezt nem csinálom tovább. De Jozsó imád szopizni, és kell is még neki. És nekem is kell még, hogy szoptassam.

Jozsónak nincs szájpenésze. Fogalmam nincs mi a fene okozza, de tényleg kezd baromi mód idegesíteni.

így kitekeredik, hogy lássa a tv-t, tiszta apja, pedig direkt a tv-nek háttal tettem le.

Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Csak gyors leszek!
Dancsi, nagyon sajnálom a gyulátKép(((.
ENikő neked is jobbulást végre!

Karmen! Én nem vennék a helyedben cipőt előre! Virágnak nagyon nagyot nőtt a lába. Mikor kezdtünk cipőt hordani (kb 2hónapja) még nagy volt a 18as, most pedig jó a 20as, és félek, ha mit kaptunk szuper őszi bakit (20as) kicsi leszKép. NAgyon elkeserednék akkor.
Ha most olcsóbb is, lehet, h drágább lesz, mert nem tudod ráadni, akciók meg vannak mindig. Sztem.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nézzétek meg az új képeket! Fotóalbum: Flóci II.

Gabi3
inecsg
 
 


GAbi,
nagyon aranyosak Kép Kép Kép
Vendég
 


Szijasztok!

Enikö! A Marco a Tisza L.krt-on van?

Gabi3! Most én is 1 kézzel irok, mert Bercel komfortozikKép már fél órája...
Megnéztem az albumod, hát tündéri Bátor, nagyon hurkás:-) Van egy kép, amikor 2 ujját szopizza, hát mintha Bercelt látnám!

Angi! Nem biztos, de valószinü, hogy titeket láttunk a Minikliniken, ott álltatok mellettünk a váró végében, Bercelt épp szoptattam(még elnézést is kértél), elöször nem tudtam, hogy ti vagytok, csak néztem, hogy vajon ennek a kismamának hány hete lehet hátra, aztán kijött a dokinéni és mondta a kislányodnak, hogy "szia Virág!" akkor kezdtem gondolkodni, hogy csak nem...?de biztos nem voltam benne, csak látom irtad, hogy voltatok a dokinál, azért gondolom, hogy ti lehettetek.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Angi! kezd hülni majd a levegö arra gondoltam a cipöt föleg a babakocsira venném, nem télen itthonra. De ha már veszek akkor legyen nagyobb. Szoval max. pár hetet tudok ezzel várni. De tényleg nem hittem ilyen gyorsan nönek!!
Tényleg ált. 1 éves gyereknek mekkora a lába?

Gabi! Orsi is elalszik magában ha itthagyom, kénytelen. Este viszont már annyira fáradt hogy nálunk szopi végére teljesen mély álomba zuhan. Azért ringatva nem sétálnék vele ha nem menne ilyen könnyen akkor sem, egyetértek meg kell tanulniuk elaludni.
Jesszum Flóci nem irtozik a mászó rovaroktól? Remélem Orsi sose szalad oda hozzám ilyennel a kezébenKép
Bátornak nagyon csibészes mosolya van!

Dancsi! Majd csak eljön már az a fél év hátha addig ki tudod huzni!
Orsi is csalo háttal van a tv-nek de odafordul igy szinte sosincs bekapcsolva.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok, én most jelentkeztem be először, remélem nem utolára.
Olvastam Dancsi, hogy mi minden történik veled, nem irigyellek érte.
Én is elég sokat szenvedtem a szoptatással. Nekem sajnos teljesen kiáztatta a Kislányom és azért gyulladt be.
Megmutattam a nőgyógyászomnak, aki rögtön Semmicillin-kúrát írt fel (lehet mellette szoptatni). De sajnos a sebem nagyon lassan gyógyult.
Azt javaslom, h borsmenta+csalán+kamilla teát főzzél és ezzel borogasd a cicidet, mellette meg igyál meg napi min. 1/2 l kamillateát. Zuhanyozd meleg vízzel a csomót, rögtön utána pedig szopiztasd meg a Picikédet a fájós melledből. Vagy fejd le.
Masszírozd amikor csak tudod, ha már fáj a kezed, kérjél meg valakit, aki segít. Ne maradjon csomó benne, mert az nem jó.
Lányeg, hogy sűrűn tedd mellre a Kisbabádat.
Remélem, segítettem kicsit.
Üdv,
Eszteranyu

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


szia Eszter,

üdv itt.

Köszi a jó tanácsokat, pont ezeket teszem én is, és már a 3. alkalommal járok pórul. Kép Kép Kép

Írj magadról, gyerek(ek)ről!

Hú, Jozsó 5 óra óta ordít, mint a sakál. Front lesz? Most az apjával sétál, legalább nem hallom.
Vendég
 


Haliho!
Ma hazajottunk Pragabol. Szuper volt, kar, hogy ilyen gyorsan elropult az egy het.

Probaltam visszaolvasni, nem sok sikerrel. Udv az ujakanak, minden beteg babanak es anyukanak jobbulast, es gyonyoruek a gyerekek! Kép

Jo ejt!
Agi
agi77
 
 


Sajnálom, hogy semmi nem segít. Próbáltál már a védőnődtől segítséget kérni?
Változtass szoptatási pózt. Próbáld a hónalj alatt szoptatni.
Nem akarok beleavatkozni, te tudod, mit csinálsz, de ha valaki, akkor én tudom, mit lehet szenvedni a szoptatással - és mit jelenthet igazán, ha minden tökéletesen működik. Szólj, ha ne adjak tanácsot, akkor abbahagyom. Nekem a védőnőm nagyon sokat segített és azt mondta, utólag bevallja, hogy ő még ilyen hazavágott mellbimbót életében nem látott :-)
Mára már nyoma sincs a sebeknek és még mindig szoptatok.
Magamról:
Krisztina vagyok, kislányom -Eszter (innen az Eszteranyu név) 2003. december 8-án született 55cm-rel és 3420grammal.
Jelenleg 70,5 cm és 8,16 kg. Fő kajája még mindig az anyatej és imád szopizni.
Sajnos nem nagyon akar elfogadni más kaját - kivéve ha olyan a hangulata, ami ritka.
Vasárnap bújt ki az első foga, a bal alsó egyes.
Szerencsére semmit nem vettünk észre az egészből (nem sírt, stb.) - bár lehet, h azért étvágytalanabb kissé.
Még nem áll, de fatasztikusan ül és kacarászik és örül mindenkinek.
Egyenlőre ennyi, ha valami még érdekel rólunk, szívesen elmondom.

Jó éjt mára!
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Karmen!
Jó hogy mondod!Ez a cipő téma engem is izgat.Hanna február 10-én született.Lánykáink között összvisz.13 nap van.Kép
Fogalmam sincs,hogy hanyas cipőt vegyek majd neki őszre -télre,hogy hogy próbáljuk fel,honnan tudom,hogy kényelmes neki,meg ilyenek...Kép
Egy cipőben járunk.Kép
Egyébként Orsika miket eszik mostanság?Fogy a rizsliszt?
Nekünk bevált.KépMinden jót!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! nem veszek elöre cipöt, Angi lebeszéltKép Megvárom amikor tényleg hüvösebb lesz, szept. vége gondolom akkor már kell a zoknira huzni a ha babakocsival sétálunk. Amugy télire láttam jó kinti és benti cipöt is, de azt meg tényleg nem mertem ennyivel elöre megvenni. Mondjuk a bentit pont járás tanulásra akarom, azt semmiképpen se vennék elöre, de azt gondoltam tegnap még hogy babakocsiban az sem baj ha nagyobb a lábára.
Én tegnap kiváncsi voltam mekkora lába lehet Orsinak 16-t adtam rá, az ujjammal megnéztem a végén még nagy is volt kicsit. Gondolom ha nincs legelöbb a nagylábujj akkor csak nem tör.
Nem is tudtam hogy majdnem egyidösek a babáinkKép
Orsit UH szerint febr.12 kellett volna szülnömKép
Talán Hanna akkor született?
Föleg tejberizst adok mert az a legegyszerübb teszek bele fagyi gyümölcsöt is.
Tetszett neki a krumpli meg a répa, de villával nem tudtam pépesre törni, fulladt. Kis mennyiséget a turmix nem vittKép Nagyobb mennyiséggel meg egy csomot kidobtam, irtam már hogy szopi mellett kapja és igy nem eszik sokat ezekből. Amugy eddig minden tetszett neki. A liszt meg szerintem még jövö nyárra is marad, télen elvileg lejár, de semmi baja sem lesz, a búzalisztet is tovább szoktam használni.
Találtál másik orvost?

Viki,Eszteranyu! Üdv itt!

Esztianyu! Kinél szültél és hol?

Ági! de jo nektek én évek óta vágyok oda, remélem egyszer tényleg el is jutok. Most voltatok elöször? Kristóf hogy viselte az utat? Kocsival voltatok v. vonattal?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Cipő témához még annyit, hogy már csak azért sem érdemes elkapkodni, mert pl. nálunk mindkét fiú későn kezdett járni. Benedek 18,5 hónaposan, Bálint pedig 20 hónaposan. Igaz akkor egyik percről a másikra elindultak. Beni 14 hónaposan állt föl (rá 1 hónapra kapott cipőt, és még 4 hónapig várt a járással). Tudom hogy nem ez a jellemző, és sok baba már 6-8 hónaposan áll, de szerintem csak babakocsizáshoz elég egy mamusz is, hogy melegen tartsa a lábát. Szerintem akkor érdemes cipőt venni, ha már stabilan áll a baba. Tudom hogy különböző vélemények vannak ezzel kapcsolatban, de a védőnőm szerint (én is így gondolom) lakásba nem kell cipő, mamusz, mikor járni tanul a baba.

Ági!
Milyen idő volt Prágában? Hol laktatok? Kristóf bírta a kiképzést (utazás, városnézés stb)? Biztos nagyon szép lehet Prága, még csak képen láttam, de nagyon tetszett!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
olyan furcsa itthon lenni, csak ugy bolyongok a lakasban. Nemsokara megyek beiratkozni a fosulira.

Karmen, Anita, repulovel mentunk, Kristof jol birta, kicsit fajt a fule leszallaskor, de nem sirt csak 1-2 masodpercet. Szallodaban voltunk, busszal 10 percre a belvarostol. A varos gyonyoru, rengeteget setaltunk, a vegen talaltunk egy jatszoteret Kristofnak. Az ido eleg jo volt, mert nem volt hideg, es tul meleg sem.
Egy kep Kristofrol, eppen a majmokat nezi az allatkertben.
Kép

Cipot en sem vennek, csak ha mar all a gyerek. Telire mi is csak mamuszt hasznaltunk, es boven eleg volt. 1 evesen olyan 19-es a babak laba, persze ez is valtozo.

Kicsit kivagyok, mert Kristof nagyon verekedos lett. Sokat mar, es rug, nem tudom kitol tanulta, mert mi meg sosem utottuk meg. Nem tudom mit csinaljak, mert hiaba szolunk ra nem hagyja abba. Szerintetek kinovi? Mit lehet ilyenkor csinalni?

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!

Ági, irigyellek Prágáért, mi tavaly februárban voltunk 3 napot és magával ragadott az egész város. Fantasztikus a hangulata, gyönyörű, tiszta és barátságos. Szuper kávézók, sörözők. Sajnos nagyon hideg volt, amikor voltunk -20°C, de a grog nagyon kellemes volt.
Szeretnénk elmenni nyáron is, biztos még hangulatosabb.

Üdv Kármen,
Én a II. kórházban szültem Tekulics főorvosnál.
Ti hol és kinél szültetek?
Mi a véleményetek az intézményekről?
Pl. szülésznők, tisztaság, csecsemősök?

Fotót tettem a profilomban, ott a Eszterem 5 hónapos.

Nektek mennyi idős babáitok, gyermekeitek vannak?

Van aki hozzám hasonlóan küzd a hozzátáplálással? Ti hogy csináljátok - csináltátok?

Lassan felébred a leányom!
Sziasztok!
Eszteranyu

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dancsi, mi újság veletek?
Javulsz?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Lara! Mi voltunkKép)). Kár, h nem szóltál, mert aztán Nóriékkal beszélgettünk. Összejött ott egy kis topictali, és észre sem vettük:D

Eszteranyu! Üdv itt is;)

Ági! Welcome backKép. Örülök, h jó volt, írtam mélt!
Kristóf gyönyörű a képen, Virág szerelmi bánatában alig evett, úgyhogy ha ráértek gyorsan össze kell hozni a randitKép
NE aggódj már a hevessége miatt, életkori sajátosság. Amit nem kell csinálni (és nyilván nem is fogsz), visszaütni, mert akkor végképp tudatosul benne az ütlegelés létjogosultsága. Én ilyenkor szépen elmondom neki, h ez fáj, nem jó, szomorú leszek. Még most nem, de 1-2év múlva elmúlikKép. De ennek eredménye lesz!!!

Mennem kellKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ági! Kinövi! Bogi is dettó ilyen volt. Teljesen kétségbe voltam esve, hogy mitől ilyen agresszív verekedős a gyerekem, de türelemmel, sok szeretettel kell kezelni, és ki fogja nőni. Bogi kb picit több, mint 2 éves korára nőtte ki! Ez természetes velejárója a kölyökkornak, ha szabad így fogalmaznom! Mostanra csak hisztik maradtak, de azt is egy ideig hanyagolta. Mostanában újrakezdte,kb azóta, hogy tudatosult benne, jön a kistesó!
Ja mindig legyen levágva a körme, hogy ha karmol is, ne hagyjon nyomokat rajtatok! Ha hisztizik akkor pedig hagyni kell, mintha nem hallanád és előbb utóbb rájön, hogy nem ér el vele semmit és abba fogja hagyni!Kép

Krisztina: Üdv! Jó húsban van a picilányodKép és szép neve van neki! Apuci mivel foglalkozik? Kistesót mikorra terveztek?

Bogi első cipője 20-as volt, télire amikor még nem járt, babakocsiba tényleg elég volt a mamusz. Sztem is teljesen felesleges neki cipőt venni, ha még nem tud járni! A tavasz végi-nyári babáknak meg lehet, hogy nem is kell cipő elsőre hanem szandál.Bogi 1 évesen kezdett el járni és ugye ő márciusi. Kb 1 hónapőig ha használtuk a cipőt. Utána szandit vettünk, mert meleg volt. A gyereknek az első cipőjét akkor kell megvenni, amikor már hordani is fogja! Felesleges előbb! És nem tudhatod mekkora lesz a lába. Boginak most 22-es bakancsot vettem őszre, de neki nincs túl nagy lába, mivel apájának is "csak" 40-es Kép

A Marco cipőbolt egyébként a Corában van, a dohányárús mellett! De van a belvárosban is, de mi ott nem voltunk!

Dancsi, hogy vagy? Én mára lényegesen jobban. A jobb cicim már egyáltalán nem fáj. Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy tegnap "elaludtam" a cicim és megnyomódott, azért fájt.
Ja és a Magne B6 egész jót tesz a hányingeremnekKép meg az étvágyamnak isKép. Na de inkább hízzak 20 kilót, mintsem végighányjam a 9 hónapot...

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Lányok valaki írta, hogy az Anna fürdő szeptember 1ig akciós! Mennyibe kerül a jegy most, és volt már valaki? Délután elmennénk Bogival!
Köszi E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?album=958

Azért ezt csak megnéztemKép. Gyönyörűűűűűek a gyerekek Gabi. Bátor milyen kis pufipofa, eszméletlenKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


heheKép))
Enikővel ugyanazt írtuk a verekedésről, csak van benne vmi.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!
Ági, ne búsulj,Luca is kissé agresszívabb, de el fog múlni. Most próbálgatja a szárnyait, meddig mehet el a szülőkkel. Azt, hogy verekszik szerintem nem kellett látnia senkitől, hiszen ha valamit nem akarnak, azt eltolják maguktól, valszeg innen indul minden.
Engem a lányom szó szerint kinevet, kivárja, amíg elnevetem magam, úgyhogy fegyelmezésről szinte szó sem lehet.:-)
De hamarosan ki fogják nőni, csak nem szabad bennük táplálni az akaratot.

Szép napot mindenkinek!
B
babamama
 
 


Babamama! NE haragudj, teljesen kiment a fejemből a xilofon, pedig akkor melegibe megkérdeztem.
Szóval van 1500ért, meg drágábban, de ha minden igaz, azóta érkezett áru, és van már az az egyszerű párszáz ftos is. Nézd meg!
Másik nagymamának hangszerüzlete van, ott is megkérdezzem? Kép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, köszike, ne fáradj, biztos nincs akkora különbség árban, ráadásul a leánygyermekemnek van némi zsebpénze a nagyszülőktől, majd benézünk az üzletetekbe. A plázában árulnak, de nem ütős, hanem billentyűs és szerintem nem az igazi az:-)))
Nem aggódok a hangzavartól, így is csépel mindent, sok változást ez sem hozhat:-)))

Teszek fel néhány képet, most készültek, szerintem nagyon jók.

Kép

Kép

és a rizses csoki hadművelet eredménye:

Kép
B
babamama
 
 


Azok a boci szemek... Gyönyörűséges a lányKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama: Tényleg nagyon szép ez a kislány Kép És milyen szép a kanapétokKépKép megőrülök a régi bútorokért!

Bogi már 20 perce ordít 6000 decibelen, egy szem könnycsepp nélkül! Már megrülök, de nem veszem észre. Csak nagyon nem megy, hgy ne vegyem észre. Sajna jól hallok!Kép Basszus, nem tudok vele mit csinálni Kép Hagyom még egy darabig, aztán meglátjuk meddig bírják az idegeim. (amik most piszok rosszak, amióta terhes vagyok)!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ági, üdv újra itthon! Biztos nagy élmény lehetett.

Benedek meg nagy hajtépős. Eszméletlenül odavan a hajért. Valamikor csak fogja, túrkálja, ha meg el akarom venni tőle, persze, hogy húzza. Tegnap a játszón egy másik babának rögtön bemutatkozott...,még jó , hogy nem kell bölcsibe vinnem.

Üdv az újaknakKépSzépek a babók.

Gabi, tényleg nagyott nőtt Bátor! Nagyon édesek a gyerekek. Kép
OFF
A védikus építészet egyébként nem kötődik kultúrához, bárhol lehet (és kellene is) alkalmazni.A kúltúra helyett más nehézségek vannak inkább( tégla nagysága, munkások pontatlansága stb).
ON

A gyermekeim kezdenek helyrejönni a kórságból. Jövő héten meg kezdődik az iskola. Danikám elsőbe, Petikém harmadikba( új tanító néni) megy. Csomagolhatom a könyveketKép

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Babamama, nagyon szép Luca! Ő is hatalmasat nőtt!

Enikő, nem irigyellek! Próbáld meg, hogy lemész vele a játszóra. Hátha egy kis kimozdulás jót tesz nektek!

E.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Gerika: Onnan jöttünk föl! Csak már nagyon melegem volt, szomjasak voltaunk és főznöm is kellett. Neki pedig aludni! Vagy 2 órát homokozott, meg előtte sétálni is voltunk! Nem a mozgáshiány a baj, hanem cukrot kért én meg nem adtam neki. Utálom, hogy apukám rászoktatta a cukorra. A párom meg a gumicukorraKép Ahányszor hoz mindig lecseszem, hogy ilyen sz*rokat ne hozzon a gyereknek, mert nem egészséges, tönkremennek a fogai...stb. De mintha a falnak beszélnék.Kép Szóval azért volt a hiszti, mert cukrot akart szopogatni , de én meg nem adok neki ebéd és lefekvés előtt.... Ez volt a probléma kiindulópontja. Aztán meg már ő sem tudta miért ordít, úgy beleélte magát, hogy nem tudta abbahagyniKép
De mostmár lenyugodott, szopja az ujját és ringatja magát, alváshoz készülődik. Remélem hamar elalszik!Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Képzeljétek, a legújabb fejlemény:
mutatja, hogy megy a részeg tengerész:-)))
Szoktuk neki énekelni, ő még csak odáig jutott, hogy baj van...
de menni széttett lábakkal már nagyon tud:-)))

Enikő, ne hagyd a cukrot a világért sem!! Nálunk a csoki és a keksz még csak-csak, de semmi cukor.
És azon is gondolkodtam, hogy ha majd kibújtak a maradandó fogak, elviszem barázdazárásra. Ne kínlódjon annyit a fogaival, mint én.
Nekem is mennem kellene a dokihoz, de most a vírus miatt begyulladt a szájpadlásom, meg kell várni, hogy elmúljon. Utána meg elutazunk, szóval kitolódik jócskán. pedig jó lenne túlleni rajta.

Erika, valamiért ez a hajtépés nagyon jó dolog nekik. Az én lányom borzolja a hajamat és nagyokat visongat.
Kinek van tapasztalata fodrász ügyben? Kellene levágatni a haját, de hogyan lehet ezt elfogadtatni, hogy ne cirkuszoljon?
B
babamama
 
 


Hahósztok!

Köszi a dícséreteket!

Karmen: Flóra nem csak a lombszöcskéért rajong, hanem a pókokért is, a kedvence a kígyó. Én sosem viselkedtem úgy, hogy féljen tőle. Elvégre is mi sokkal nagyobbak vagyunk náluk, persze a darazsat nem kell megsimiznie.

Olyan büszke vagyok Flórára. Ma voltunk vérvételen vele. A karjából vették. Meg sem nyikkant. Pegid mind2 kezét megszúrták, mert nem akart lejönni a vér. Nagyon üögyi volt. Ha valakinek vérvételre kell mennoi gyerekkel a nagy sztk melletti laborba menjen a kicsiket előreveszik és nagyon kedvesek és türelmesek, nemúgy mint a gykórházban.

Üdv: Eszteranyu!

Gabi3
inecsg
 
 


Köszönöm a tanácsokat, jó kívánságokat. Mára jól vagyok, a tejem sokkal, de sokkal kevesebb, de eddig is visszaállt pár nap alatt, most 2 mellből szoptatok. Jozsó ágyon fekszik háton, én pedig felé hajolok, így szopizunk, ezt a klinikán tanácsolták. HÁÁÁÁT, elég macerás,de ha ez kell, akkor ezt tesszük. Ha visszajön rendesen a tejem, akkor majd elkezdem picit apasztani, Jozsó igénye szeritn. Mostanában 4-5 liter szopis teát iszom, de baromi szomjas is vagyok, tehát nem szenvedés árán iszon ennyit.

Babamama, Ági,
Gyönyörűek ezek a kölykök!!!!

Gabi,
nagyon ügyes nagylányod van. Mi is készülünk vérvételre, csak még nem volt lelkierőm elmenni. De a jövő héten kénytelen leszek. Meg a 3 hós csípőszűrésre is el kell mennünk.

Ideért a front, Jozsókám aludt egy nagyot a dörgés, villámlás előtt, most pedig irtó jó kedvű. Kép Kép Csak a sétánknak lőttek a zuhé miatt.
Vendég
 


Gabi! a kigyó nekem is kedvencem haesz ház akkor azt veszek elsönek. Férjem ki is van töle, de ehhez ragaszkodok, mindig erre vágytam. Rovarok, pokok viszont iszonytatnak.

Nekünk muszáj lesz szandi mindig a lakásban, mert a küszöb olyan hogy kiáll egy éles pereme ha alámegy a körme felszakadhat, Erre a kis idöre (1-2 év) nem szedetjük már fel. Szoval ha feláll de még nem tud járni akkor is kell szandi (zárt elejü). Tesom szerint szandit vehetek most is (igaza van rájöttem) mert ha nagyobb is jo lesz nyárra. Valamikor csak belenö.

Eszti! Én is korházban szültem, csak Sárinál. Egyébként én korhűzpárti vagyok nagyon. Orsi 7 hónapos. Ö mindent szeret amit adok pépeset de keveset kap és pl. ma sem tudtam adni nem voltam itthon, szoval inkább a szopit akarom fö kajcsinak 1 éves korig. Tejem nekem is van böven.

Angi! hol van hangszerüzlete? Lenne majd egy fontos kérdés. Irigylem Virágot hogy Kristóf őt szurta kiKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Hannával február 27--re voltam kiírva és 10-én jött.KépNagy volt a meglepetés.Még épp hogy csak összepakoltam.Evőeszközt pl nem is vittünk a nagy sietségben.Mostanában megint sokat nőtt.
Ruhából szoktam előre vásárolni,és nem emlékszem hogy melényúltam volna.Kiszámoltam hogy pl két hónap múlva ő x hós lesz,milyen lesz kb. az időjárás akkortájt(rövid újjú,hosszú,v. újjatlan,vékony, vastag anyagú ruha kell stb.).
Amikor még meg sem született akkor sem csak a legkisebb méretű cuccokat vettem meg,hanem bespájzoltam kicsit előre is.Nagyon jó volt,mikor még nem tudtunk kimozdulni,hogy volt mihez nyúlni.Hanna amúgy átlagos méretű baba.A táblázatokhoz képest a hossza súlya arányosan változik,és korának megfelelő.A lábméret az persze más lehet.Erről még nem láttam táblázatot.Kép
Doki ügy halasztódik.Most úgy vagyok vele,hogy ha még egyszer így viselkedik,akkor...
Különben hogy kéri el az ember a gyerek papírjait?Személyesen?Az olyan kínos..
A rizsliszt nagyon bejött,de igyekszem inkább többször főzeléket adni,mert aztán már csak az édes lenne a sláger.Így is bizonyos főzelékeket:karfiol,karalábé,zöldbab,csak almával v. barackkal feltuningolva fogad el a picúr.
üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
koszi, hogy probaltok vigasztalni, azt hiszem nem lesz baj, ma egesz jol viselkedett Kristof. Teregettem, o meg pakolta le a nedves cuccokat. Nem szoltam ra, csak megalltam, es neztem mit csinal. Persze rogton kapcsolt, es razta a fejet, hogy nem szabad. Annyira aranyos volt.

Karmen, meg van eselyetek, Kristof nagy fogyasztasu. Kép Pragaban csak ugy kiabalt a nok utan, volt aki visszajott, es megpuszilgatta. A jatszoteren meg megfesult egy kislanyt a gereblyevel. Az egyik ejjel meg felkeltem, es neztem, hogy hol a gyerekem, hat leesett az agyrol, de nem vette eszre es aludt tovabb.

Babamama, megis mesz? Biztosan nagyon jo lesz! Luca tenlyeg gyonyoru! KépAzt hiszem kozelebbrol is meg kene ismerkednunk.

Dancsi, miert lesz tultermelesed, ha csak szoptatsz? Vagy fejni is fogsz? Nem semmi ez a 4-5 liter, en a masfel litert is alig birom legyurni.

Eszteranyu, most mar legalabb be tudlak azonositani. Kép

Kristof kapott egy szep jatekot, muszaj felraknom rola egy kepet. A lombot szet lehet szedni, es ra lehet tenni a figurakat. Az egesz uszik a vizen, es ha ontunk bele vizet folyik ki a lukakon.

Kép

Agi
agi77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: