Új privát üzeneted érkezett!

Szilde,
ha dokit akarsz váltani, akkor az a doki, akit választasz kéri át a papírjaidat a régi dokidtól. Szerintem nem kínos, nagyon fontos, hogy az ember bízzon az orvosában, legyen az gyerekorvos, háziorvos, nőgyógyász vagy bármi más.

Ági,
az a gáz, ha nem fejek, félek a mellgyuszitól, ha meg fejek, akkor több lesz.Ördögi kör.Kép Kép Kép
Ezért gondoltam a kevesebb folyadékbevitelt.

A napi 1,5 liter az nem szoptatósan sem sok. Én mondjuk mindig is nagy piás voltam, régen is nagyon sokat ittam. Tényleg nem esik nehezemre ennyit innom.
Vendég
 


Dancsi, nekem is volt 1x mellgyuszim (igaz nem ilyen durva), amikor Kristof nem szivta ki rendesen a tejet a hozzatapi miatt. Akkor annyit csinaltam, hogy gyakrabban szoptattam, es pihentem. Gondolom akkor akarsz fejni, ha Joci baba sok tejet bent hagy.
Sajnos nem erossegem az ivas, viszont imadom a leveseket.

jo ejt!
Agi
agi77
 
 


Dancsi!
Köszi az infót.Így kulturált,és csendes a búcsú.Nem kell magyarázkodni.Csak ne kerüljön az ember cseberből vederbe.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Szilde,
a gyerekorvossal van gondod? Én tudok egy nagyon jó dokinénit ajánlani. Mindenki csak dícséri, rosszat még nem hallottam róla, tényleg nagyon kedves, aranyos, és baromi mód ért a gyerekekhez. Fiatal (negyvenes) is, tehát a nyugdíjba vonulás sem fenyeget.
Vendég
 


Babamama! Tényleg csodaszép kislány!! Sokat változott mióta láttam, szép kis hölgyike lett.
(a kanapé nekem is nagyon tetszikKép)

Edit! az uj dokit akit felkész aláirat veled egy papirt hogy átkérheti a régi leleteket. Igy nem kinos, én háziorvosnál váltottam már többször is igy. Fözeléket én még nem adtam, megvárom vele a 7 hót. Bár most már lehetne, igy hamarosan adok.
Cipö. Unokahugom 2,5 éves most 22-es a lába. Igy ha 20-as szabdit veszek azt biztos tudjuk hordani majd akár az utcára akár itthon. Itthonra irtam amugy sem akarok zárt cipöt adni rá. SZoval csak veszek elöre. Ruhát én is mindig akkor veszek amikor valami akciós és szép, most vannak már jövö tavasziak is.
Fözeléket amogy hogy kell? Kell bele rizsliszt is rántásnak?

Ági! Nagyon tetszik ez a játék!! kint kapta Prágában?

Mi van Katicáékkal, Ildianyuval?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, Benedek most lesz 14 hós és már 22-es zárt cipőt akarok venni neki őszre. Tehát ez elég változó.
Szerintem nem muszáj még sűríteni liszttel a főzeléket. Legalább is én rántás előtt szedtem ki a babának külön, de lehet, hogy erre is jó a rizsliszt. Ki tudja?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Banita! Boldog szülinapot a srácoknak!

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!
Fent vannak a kepek Pragarol, ha valakit erdekel megnezheti a www.nagy-kristof.tk oldalon.

Anita, mi is boldog szulinapot kivanunk a fiuknak!

Karmen, kapta Kristof a jatekot, Franciaorszagbol kuldtek baratok.

Edit, biztos lemaradtam, mi a baj a gyerekdokitokkal?

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
A ti gyermekeitek hogy bírják ezt a frontot?
Eszterem borzalmasan nehezen. Annyit kínlódok vele, nem ismerek rá. Nagyon jó kislány, a hangját sem lehet hallani, most meg le sem akar szállni rólam meg a melleimről. Nem akar semmit enni, csak lógni másfél óránként a cickóimon.
Vagy a fogzás miatt van? Vasárnap bújt ki az első fogacskája (8 és fél hónaposan).
Tanácstalan vagyok, sajnálom szegényt, h így küszködik...

Angiszeged,
látod, csak összejött ez a babanet ;-)

Ceniko,
Köszönjük a dícséretet Esztert illetően, sajnos a gyermekorvosunk szerint nem fejlődik rendesen a gyerek... Van egy táblázat, amelynek a görbéje most csak lassan emelkedett. Erre azt mondta a dokinő, h etessem nagy lyukú cumisüvegből a gyereket (nem használunk cumit sem és cumisüveget sem) Teljesen kiakadtam, mert úgy érzem, a kislányom tökéletesen fejlődik, hurkásodik, erre...
Az apukája is képviselő, mint én. Egy cégnél dolgozunk :-)
Kistesót szeretnénk, mégpedig mire Eszter betölti a 3. évét, akkorra már jó lenne, ha megszületne.

Babamama,
gyönyörű a kicsid!

Kármen,
Krisztina vagyok, a leányom Eszter-innen a "nevem".
Örülök, h végre már azt hallom, h fő kaja a szopi, mert már begolyózom attól, h nem kell semmi Eszternek. De, a joghurt. Magában, natúran. Azt nayon csípi, meg a húslevest és a leveseket.
Tegnap vettem a Plusban babapiskótát és adtam neki, mire teljesen kiütéses lett a szája körül. Kb 1 óra múlva múlt el. Olyat vettem, amin nincs cukor, egy keceli pali gyártja.
Nekem is sok a tejem, amikor eszik, a másikból ömlik, mint a vízesés.

Ági,
én is tegnap azonosítottalak be, de a kisfiad fényképéről.
Hol szálltatok meg Prágában?
Kocsival, egyénileg mentetek?

Dancsi,
hajrá, nemsoká beáll a kereslet-kínálat és nem lesz annyi tejcsid :-)

Bocsi, ha hosszú voltam, de szerintem ma már nem fogok írni.

Üdv Mindenkinek,
Krisztna

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Edit: Mielőtt dokit váltassz érdemes a leendőről is tájékozódni.

Karmen: Én cipőt nem mernék előre venni, bár te tudod, de amióta Flóra tavaly őszi ruháit Bátor lassan horhatja, nem veszek semmit előre. Flórának most kell kb. 21-es cipőket venni, de télit még most sem veszek, csak ősz végén, őszit meg nemsokára. Van egy ismerősöm, az ő kislánya most lesz 2 éves, 23-as cipő már kicsi neki!
Azért nálunk nem lesz élő kígyó. Esetleg kutya, de az is inkább a szélfogóban vagy a kertben.
A küszöböt nem lehet megcsináltatni? Nem csak a lábára veszélyes, ha elesik csúnyán megsebesítheti, ha úgy kiáll. Inkább csináltassátok meg, minthogy Orsinak valami baja legyen tőle.

Dancsi: Sztem ne fejj olyan sokat, elég ha addig fejsz, míg nem ömlik annyira. Sőt inkább mindig kevesebbet fejjél. Ahogy írtad ördögi kör. Ha te is tudod, ne szaporítsd feleslegesen, mert akkor újra be fog gyulladni a cicid a sok tejtől. Inkább legyen annyi amennyit Joci ki tud szippantani. Bátorral sem fejtem szinte semmit, mégis jól fejlődik, nem éhes, és nem is volt mellgyulám. Bezzeg Flórával annyi tejem volt...és 3x is volt gyuszim. Nem kell annyit tejecske, csak amennyi a babucikádnak kell. A szopis teáról sztem meg leszokhatsz, sima ásványvíz is megteszi, vagy 100%-os gyümilé, leves. A szopis teától is csak több tejed lesz.

Ági: Ha ezt a játékot Flóra látná. Náluk Micimackó-őrület van.


Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Dancsi! Miért iszod a tejszaporító teát? És tényleg próbálj kevesebbet inni. És, ha mindig kevesebbet fejsz? Majdnem üresre, de mégsem, csak csökken kicsit, nem?
Nem irigyellek...
Szilde! Ha nem vagy elégedett, ne csinálj ügyet belőle, akárhogy kell elhozni a papírokat, ez Neki sokkal cikibb hidd el!!!

Karmen! A főzeléket úgy főzd, h ne is főzdKép, hanem inkább párold. Ha van vastag falú (zepter, vagy olyan tipusú) edényed, akkor kevés vízben (nem kell, h ellepje) főzd meg a zöldséget, és az egészet vízzel együtt turmixold. Nekem épp megfelelő sűrűségű lett mindig. FOntos, h ne főzd a zöldséget, és kivedd a főzővízből, mert akkor a nyomelemek a vízben maradnak, Orsi meg csak rostot kap. Ezt sajna sokan rosszul csináljákKép
(én a krumplipürét is így készítem magunknak is, sajnálom a krumpli főzővizét, így egy részét a főzővízzel töröm, és csak másik fele tejes, sokkal finomabb is, nekünkKép ). Ha mindenképp sűríteni szeretnéd, akkor jó erre a célra a rizsliszt (ami tulképp ledarált rizs, és az mehet), de vigyázz, mert a sok rizs megfoghatja a székletet, tehát pl répával a rizs elég húzós székrekedést okoz6.
Kérdezz nyugodtan, írj mélt: anya@kissvirag.hu

Ági! Nagyon szép a játékKép. Majd dobok fel képet a ma délelőttről. Édesek voltak a lurkókKép))

Banita! Srácoknak boldog születésnapotKépKépKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Krisztina, tudod ugyanaz a dokink, es nehany honapja mi is hasonlo cipoben jartunk. Kristof 10 dekaval kevesebbet hizott (a gorbe szerint), a doki meg rogton vervetelre akart kuldeni minket).
Pragaba repulovel mentunk, teljesen egyeni ut volt, szallodaban szalltunk meg(3 csillagos), (de kb a Karolyival egy szinvonalu volt (amit amugy imadtam), vagy meg rosszabb).

Agi
agi77
 
 


Gabi, nalunk is megy a Micimacko orulet, de meg csak a reszemrol (na azert annyira biztos nem, mint Flora reszerolKép). Ha legkozelebb lesz tali szivesen elviszem a jatekot.

Angi, tenyleg aranyosak voltak a gyerekek. Kristof itthon mar csak orditott, es 5 perc alatt elaludt.

Agi
agi77
 
 


Eszteranyu! A babapiskótában tojás is vanKép, meg talán tejpor is, az is kicsaphatta, vigyázz ezekkel, és ezután pláne. Van egy fajta babakeksz, a Milupa Biscotti, marha drága, és van is benne E bőven, de, ha szívesen rágicsál, akkor inkább ilyet adj Neki.
De találsz a neten frankó babakeksz recepteket isKép, azt meg lehes sütni, és sokáig eláll. Vagy amit most Virág rágcsál (KRistófnak is ízlett) puffasztott bio kölesgolyó. Majd adok párat, h Eszter megkóstolhassaKép. De a buláta is jó rágicsának.

Virág is nyűgös, és keveset eszik, de talán tegnap óta elkezdtünk kilábalni... Bár ma meg éjszakáztunkKép((.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Mára visszajött rendesen a tejcim. Ez egyrész jó, másrészt rossz. Reggelre megint becsomósodott, de le tudtam még fejni. Most azt teszem, amit tanácsoltatok, csak addig fejek, amíg feszül a mellem, amíg ömlik a tej a fejőbe. Ez van egyszer hajnalban, meg délelőtt. A nap többi részén nem nagyon marad benne semmi.

Meg nem iszom annyit, de majd' szomjan döglök, amióta szoptatok, mindig szomjas vagyok.

Kriszti,
Jozsó is elég nyűgös, ami rá nem jellemző. Tegnap este is ordított vagy 2 órán keresztül, meg ma délelőtt is 9-11-ig. Semmi nem volt jó neki, csak cicin nyugodott meg, pedig nem volt éhes, csupán cumizott, de ott legalább elaludt. Ez a hü... idő az oka, legyen vagy meleg, vagy hideg, de ez a folyamatos változás kikészítit a kölyköket. Legalábbis az enyémet.

Gabi,
írtad, hogy neked is 3-szor volt mellgyuszid. Lázas is voltál? Nekem végülis csak a 2. volt a nagyon gázos, akkor voltam majd egy hétig nagyon beteg. A másik kettőnél csak beragadt a tej, csomós lett, és nem akart kiürülni. Az elsőnél simán lefejték a klinikán, utána kutya bajom nem volt, a harmadiknál pedig végül Jozsó baba szippantotta ki.

ANgi,
Láttam a korababák topicban, hogy te sterilizáló tablettát használtál Virágnál.
elfogytak a bébiételes üvegeim, meg az AVENT-os zacskóim, amiben fagyasztottam. Ha hideg sterilizálóval kisterilizálom a műanyag poharakat, az meddig marad steril? Nem akarok több AVENTos zacsit venni, mert húzós az ára.

A tejem meg nem adom el, mert sosem lehet tudni mikor lesz még egy mellgyulám, és ilyenkor azért könnyen elepadhat a tej. Inkább kiöntöm pár hónap múlva.

hahó, kisütött a nap, ha felkel Jozsó megyünk sétálni. Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Erika! és mekkora lába volt Benedeknek 7 hósan?

Dancsi! Én nem iszok már 3 hónapja szopis teát nem csökkent a tej mennyisége. Szerintem neked sem kellene innod, lehet mégis picit kevesebb lenne a tejed.

Angi! Nem fözöm a zöldségeket nekem Tupperware mikros pároloedényem van, igy nem ázik ki a vitamin. A viz az alsó tálban van, a zöldség meg felette levöben. Csak utána nem tudtam mit kell vele tenni. Akkor a tököt hamarosan kiprobálom hogy tejjel összezuzom, csak azt hittem ezek akkor túl folyosak lesznek. Vizet nem akarok semmihez sem adni, sok a tejcsi hadd fogyjon.
Irok mailt a hangszer miatt.



Gabi! hát nem gondoltam ezek a gyerekek ennyire eltéröek. Ruhát már azért merek elöre venni mert már látom mennyit szokott nöni.

Krisztina! engem kezdettöl azzal riogattam hogy jaj a gyerek nem annyit hizik mint kellene. Mi az hogy kellene? Ki szerint? Valami okos egyszer megállapitotta hogy min. 150g hetente (amit mindig el is értünk) de hát más babák jobban fejlödnek és jaj akkor most mi lesz!! Engem teljesen kikészitettek, tömtem a gyereket miközben folyton visszahányta. Mérni is kellett mindig, hetente menni súlyellenörzésre a vége az lett hogy bizony vannak ám hurkák (most 7 hós és kb. 6700g) és egészséges jókedvű baba. És van amikor nem engedem megmérni az orvosnál, ilyen is volt. Nálatok mennyi a súlya hogy nem fejlett??! Én nem tömném, legalábbis én nehezen jöttem rá másoknak volt igaza akik mondták semmi gond a gyerekemmel.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kriszti,
Igaza van Karmennek, már engem sem izgat annyira, hogy Jozsó nem hízik olyan szép ütemben pár hete. Megj: voltam vagy 15 kg, amikor iskolába mentem és azóta szépen kikerekedtem. Kép Kép Kép
Vendég
 


Karmen,
és mennyivel született? Jozsó 3 hete, 3 hónaposan volt 6600 gramm (3740-el született). A gond csak az, hogy 3 hósan drasztik mód leállt a hízása, amióta szunyál éjjel, és kimarad egy kaja. De én fel nem keltem enni.

Majd ma este akarom mérni, kíváncsi vagyok.....
Vendég
 


Ne is vedd az aventos zacsit. Meddig? LEfordítva, egymásba dugdosva és letakarva sztem sokáig. Azért annyira nagyon már nem kell erre figyeled sztemKép. Mire ezt Jozsóbaba kapja, már kész nagyfiú lesz;)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen! Az a párolócucc szuper!!! Az úgy tejjel király leszKép
válaszméltem

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nem tudjátok, hol lehet Graco babakocsihoz kiegészítő cuccokat venni? Egy tálcára lenne szükségünk.
Micimackó?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


szerintem ott biztosan meg tudják rendelni. Graco kocsi Szegeden máshol nem is kapható, ugye? Végül Graco-t vettetek? Testvérkocsit?
Vendég
 


Ja, igen. Graco testvérkocsink vanKép. Kaptuk a barátnőmtől ajándékba, használt.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Még mindig alszik Eszter, gyorsan írok.
Köszönöm az együttérzést, nagyon rámfér, mert 1-2 napja frászban vagyok a fent leírtak miatt.

Ági,
elmentetek vérvételre végülis? Ha nem, mivel érveltél a dokinőnek?

Angi (de furi így, mindig az Angéla jön a számra,
tojáslé, keményítőpor, térfogatnövelő van benne, meg liszt. Azért gondoltam, h adok neki, mert tudod, a kekszet is imádja...
Legalább nem kell tojásos kajákat készítenem neki, mert én nagyon utálom. Meg csalános voltam tőle én is gyermekkoromban. Várom a rágicsát, majd megkóstoljuk. A bioboltban veszed?
Bejött a Milli és a SPAR jogi, imádja Kép))

Dancsi,
Eszter is ott nyugodott meg, nem tudom, tuti ez a hőingadozás az oka. A CORA-ban sokkal olcsóbb volta az AVENT tejgyűjtő zacsi, mint a patikában, asszem fele áron volt májusban.
Én is dobálom kifele a tejeket, mert 6 hónap után már úgysem tudom odaadni neki.
Ari vagy, amit a súlyról mondtál, nálunk általánosban mindig én voltam a legvéznább, most meg - van mire ülnöm rendesen ;)
Eszter is végigaludta az éjszakát, soha nem keltettük fel enni. Ha éhes a gyerek, úgyis felébred és kajál.
A szopiteát ne idd, az is termeli a csarnokba a tejet Kép rendesen.

Kármen,
Eszter 3420g-mal született és 55cm-rel(12.08.-án), íme a paraméterei:
02.09. 5090g - 59,5cm
03.08. 5760g - 61cm
04.05. 6680g - 64cm
05.18. 7300g - 66cm
06.21. 7930g - 68,5cm
08.09. 8090g - 70,5cm
Közben júniusban voltunk kórházban (leesett az ágyról), ahol 10 dkg-ot fogyott...
Szóval boldog, kacagós, nem sírós baba. És hurkás. Meg combos, mint az anyja (anyósom után szabadon).
A dokinő szerint kevés volt a 16dkg hízás 2 hó alatt. És szinte lebeszélt az anyatejről, h az nem elég már. Biztos, h kell mellé más is, de most akasszam fel magam, mert még mindig csomó anyatejet adok neki?
Én úgy látom, minden oké, próbálok neki Sinlacot adni, de úgy meg nem kell a jogi. A bébiétel sem kell neki. Pipihús az ujjamról oké. A répát utálja. Meg a krumpli is az ujjamról jöhet.

Felébredt Eszter, további szép napot Nektek, jó sétát. Köszönöm mégegyszer az erőt!
Felszáradt az út is.
Megyek palacsintát sütni.

Krisztina

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


(Én jobbszeretem az Angélát, úgyhogy bátranKép )

Asszem nem úszom meg:D. Egy másik topicban is palacsintát emlegettek, így dél óta megesz a fene érte. Csak kell süssek, a francba. Eddig gondolkodtam, h lustább, vagy falánkabb vagyok, de asszem falánkabb:D

.:Angi:.
angiszeged
 
 


milyet szeretsz?
sütök többet és viszek, okés? kb. 1 óra múlva.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dehogy hozolKép)). Sütök Én is! De irtó édes vagy!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi: Ezt már én is akartam kérdezni, hogy minek iszod a tejszaporító teát, hiszen annyi tejed van. Akkor kéne innod, ha nem lenne. Sztem ezzel "cseszel ki" magaddal. Ne igyad tovább. Jozsó már akkora, hogy tudja a cicid mennyi tej kell neki. Ilyenkor már beáll a "termelés"! A napi 4-5 liter folyadék a véleményem szerint nem túl sok egy szoptató anyának (főleg ha alapjáraton sokat iszol), de ne tejszaporító tea legyen, hanem rostos lé, leves vagy ásványvíz.

Kriszta: Ez a doki hülye, már bocs. Tökéletes a babád. Nehogy megtömd táppal. Tök jó kis hurkái vannakKép Ne foglalkozz a dokival, ha nem látod rajta, hogy éhes (nem ordít), akkor teljesen felesleges táppal pótolni!
Nálunk is pont úgy fog érkezni a kistesó jövő februárban, hogy Bogi márciusban tölti a 3-atKép!

Banita: Isten éltesse a fiaidat szülinapjuk alkalmábólKép Hogy rohan az idő, már ekkorák!!!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi: tegnap én fánkra voltam nagyon ráindulva. Majd megőrültem érte! Apát el is ugrasztottam tecsóba, de már nem kapottKép! Ha sokat emlegetitek a palacsintát kénytelen leszek sütni!Kép Most!Kép
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Dancsi! Orsi 2940g-al született. 6 hósan 6300g volt.Kép szerintem nem gond ha nem hizik az sem, nem vézna Jozso sem. Ha jo az étvágya amugy, vidám egészséges akkor nincs gond. Én pl. van nem is engedem megmérni. Ki is akadtak de mit tehettek volna?!
Én már nem adok másnak tejet igy 2 hónapja nem sterilozálok semmit sem! Kapja a pépeshez a régi tejet néha a frisset ha nincs itthon régi, semmi baja sem volt!! mondjuk 5 hos után olvastam el lehet hagyni nem korábban. Bár a fagyasztos poharat azt korábban se sterilizáltam.

Kriszta! Nekem is kiakadt a dokinöm hogy a pépes csak pár kanál és nem is akarok többet.
Szerintem ha most nem is hizott ugy Eszter szép erös baba, látod Orsi 7 hósan sincs 7 kg!! Olyan 6700g lehet. Engem is zaklatott a család is hogy nem elég a tejcsi, aztán Ági megnyugtatott, meg utána olvastam. A tej pont ugy jo ahogy van!! Engem tuti nem érdekel már ellenvélemény én ezt akarom adni a gyereknek, a mérleg meg menjen a fenébe. Szép kerek baba, mosolyog mindig, mi baj lenne??
Kicsinek engem is véznának csufoltak, mondjuk igy visszanézve eldugom a fotókat mert én is kiröhögöm magamat. Aki ismer tudja nem vagyok most se vaskos de ebböl még vonjon le 8 kg-ot.
Nekem azt irták a lányok a Sinlac tápszer miért akarsz azt adni?? Te döntesz de én nem hallgattam a dokinénire mégis mindig egszséges Orsi pedig ezt már 1 hónapja mondta a dokinéni nem jó igy. (a család meg hogy 5 hósan is lehet már hozzátáplálni)
Angéla!Kép Mindjárt nézem a mailt, köszi.

BAnita! BOldog szülinapot a fiuknak!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kriszta, vegul nem kellet elmennunk, mert a kovetkezo honapban Kristof behozta a
˝lemaradasat˝. A dokink amugy sinlac manias, meg a baratnomeknek is felirta, akinek igen kis zsurmo a babaja. Amugy az 1 eves vizsgalatoknak is resze a vervetel, de mi arra sem visszuk. Megkerdeztem kotelezo-e, azt mondta, hogy nem. Hat ennyiben maradtunk. Amugy en is kivancsi lennek az eredmenyre, de annyira nem, hogy elmenjunk.

Nekem a kajat ne is emlitsetek! Kép

Eniko, amiota talalkoztunk a tesconal, es mondtad, hogy zoldbabot csinlasz, legalabb hetente 2x en is azt fozok. Kép

Agi
agi77
 
 


Ági: Zöldbab!Imádom! Hmmm most arra indultam ráKép De kibírom, mindjárt hazaér a párom és megyünk pizzázni a PlázábaKép. Bogi is nagy pizzarajongó!

Szerintetek hány éves kortól lehet beülni egy gyerekkel moziba mesefilmre??? Konkrétan a Garfieldot szeretnénk megnézni apával és nem tudom el merjem-e vinni Bogit.

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


heheKép. A palacsinta mellé zöldbablevest főztem. AKkor összehoztam ma a topic kedvenceit:D

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Enikő: Nem hiszem, hopgy Bogi végig tudja ülni a 1,5 órát....

Ne beszéljetek palacsintáról, olyan messze lakunk...Kép

Dancsi: Nekem van Avent zacsim, sose használtam, mert túl drágának találtam, hogy el is használjam.- Pedig ingyen volt a fejőhöz szívesen odaadom. Én is fél decis poharakba fagyiztam. Nekem a 3 gyuszti közöl kettő elég gáz volt a harmadik már "jobb" volt. 2x volt lázam, közben Flóhoz jártam be a kórházba, a 3.-nál itthon automatikusan mentem a klinikára.

Angi: Én Graco mániás vagyok, a micimackóban tuti megrendelik neked. Van eredeti esővédő éslázsák is.

kellemes 7végét!

Gabi3
inecsg
 
 


Angi,

nekunk is Graco testverkocsink van es en is orokoltem. A baj, csak az volt vele, hogy csak 2-3 honapig tudtuk hasznalni, mert ugye csak a hata dontheto vizszintesre es kinotte Simon. Kb 3 honaposan mar beleszorult. Meg kellett varni, mig rendesen megtanult ulni, de mostmar nagyon jo.

A meretekkel kapcsolatban Jazmin 33 Simon 18 honapos es egyforma meretu ruhakat hordanak. Az uniszex cuccok pedig hol egyiken hol masikon vannak Kép

g.
gabomamo
 
 


Gabi3: A Némó nyomábant végigülte. Igaz nem moziban, hanem a szomszédban házimozin, de nagy élvezettel nézte végig! Igaz az rajzfilm, a Garfield pedig animációs film vagy mi! Na mindegy akkor Bogi nélkül megyünk moziba Kép
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Tegnap én is palacsintát sütöttem, pedig nem is olvastam a topicot. Ez egy ilyen palacsintás nap volt, úgy látszikKép

Karmen, fogalmam sincs, mekkora lába volt Benedeknek, sajnos. De az enyémeknek elég nagy van. Peti már most 35-ös cipőt hord, és neki az első cipője 10 hósan 20-as volt, ha jól emlékszem.
Bár nála már a szülésznő is megjegyezte, hogy jó nagy lába leszKép

Szép hétvégét!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Gyerekszáj:
Olimpia a tévében. Birkózás. Olyan pózban voltak hosszú másodpercekig, hogy állva egymást "átölelték". Bogi megszólal: Aja nézd a bácsik szeretik egymástKép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabi,
köszi szépen, de Ti Algyőn laktok, nem? Hú, oda nem nagyon tudok kimenni. Asszem maradok a műanyag pohárnál, amit tablettával kisterilizálok.
De nagyon ari vagy. Csatom az van sok, tesóm után rámszállt. Olyan disznóság, hogy zacsit külön nem árulnak, pedig az tényleg filléres dolog lenne.

Képzeljétek, Jozsó evett 6-kor, a rossz mellemből, majd elmentem tusolni 7 felé, amikor megint csomót vettem észre. Baromi dühös lettem, próbáltam lefejni, de nem ment. Fél 8-kor Jozsót rácuppantottam a cicire és megint kiszívta. Mintha érezte volna, hogy a Mamát meg kell gyógyítania, tudom, nem is volt éhes, meg utána rókázott is egyet. Kép Kép

Enikő,
Jó dumája van a lányodnak!

Jozsó 6870 gramm volt tegnap, utoljára aug. 5-én mértem, akkor 6480 volt, ez nem túl sok hízás, 3 hét alatt 300 gramm. Vagy ez normális?
Vendég
 


Jaj, nem is 400 gramm, akkor az tök jó! Kép Kép Kép
Vendég
 


Dancsi! Mármint Aventes zacsit? azt árulnak külön is. Brendon,Cora,Micimackó és még sok helyen. Igen normális, Orsi is ennyit hizott a multkorKép

Enikö! Tényleg jopofa Bogi. Tesom kislánya 2,5 éves ö nem tudja még otthon sem végigülni a meséket, tudom mert tölünk DVD-t kapott ajándékba.

Erika! Orsinak még nincs 16-os a lába.

Képzeljétek ma vettem észre hogy alul megszurta valami enyhén az ujjamat ahogy ráharapott. Szoval nemsokára kint lesz egy foga.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen,
gyógyszertárban, DM-ben nem volt. és nem is hallottak róla, de akkor megkérdezem. Köszi.
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt köszönöm Nektek a jó és biztató szavakat, sikerült megnyugodnom.
Eszternek kinn van a 2. foga is, 1 hét alatt bújtak ki a kis Drágámnak.
Tegnap evett zöldborsó+krumpli főzeléket. Ízlett neki nagyon, ma megette a másik felét.
Ma tök klassz idő volt, elvittük Esztert sétálni a városba. Végigsétáltunk a Tiszaparton, de őt jobban érdekelték az úton elhúzó mocik :-)

Dancsi,
AVENT zacsit mi rengeteget vettünk a Vasas Szent Péter Patikában, sztem ott tuti van. De nézd meg a CORA-ban is, mert ott olcsóbb. Vagy pedig csörögj rá pár patikára és kérdezd meg, van-e. Én is úgy csináltam. Még az árát is megmondják, ha kérdezed.
A Picikék olyan kis ügyesek, mintha tudná, hogy neki mit kell csinálni akkor, amikor gondod van a melleddel. Nekem is Eszter mindig olyan óvatosan szopizott amikor sebes volt a mellem. És nézett rám közben, mintha kérdezné, hogy Anya, így ugye nem fáj?

Enikő,
nagyon jó fej Bogi lányod, édes lehet nagyon :-)
Hányadik hétben vagy most?
Más ez a várandósság, mint az előző?

Kármen,
gratula a fogacskához. Tényleg az szúrt meg?

Szép vasárnapot kívánok Nektek!
Krisztina

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Karmen, igazan atkuldhetned a fogmanokat! Kép Kristof eddig 2 foggal buszkelkedhet, azok is mar aprilis ota megvannak, azota meg semmi.

Eniko, tenyleg jo fej a lanyod! Kép

Agi
agi77
 
 


Kriszti,
mennyibe kerül az AVENT szacsi csat nélkül?
Vendég
 


Dancsi! én a Brendonban olcsobban találtam anno mint az orvosi müszerben. Az árára nem emlékszem.

Ági! hát én nem vártam a fogakat, néha igy is harapott, remélem a többi nem akar gyorsan kibujniKép

Krisztina! biztos vagyok benne hogy a foga, mert ha megnéztem az inyét látom hogy ott van alatta pont. Amugy meg azóta is többször ráharapott az ujjamra és ugyanott szur, szoval biztosKép
Te mennyi fözeléket adsz neki, mert én csak pár kanállal engedek mindenböl, a dokinéni is ezen akadt ki. Csak hogy szokja az izeket, nem a szopit akarom leváltani.
Amugy kedden szurják ki Orsi fülét (lehet én fogok ott elájulni, remélem nem nekem kell lefogni szegényt) akkor lehet most megméretem.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Hanna lányunk is kapott fülbevalót.Van egy hölgy aki házhoz kimegy és egy kézi eszközzel nyomja be a fülbevalót.
Teljesen hangtalan ,így nem ijednek meg a babák.Fájni nem fáj,inkább csak egy kis nyomást érez.Hanna is csak azért sírt mert nem tetszett neki,hogy lefogtam.A belövés fülbevalóval együtt kb: 1800 és 3400 között van attól függ milyen fülbevalót választ az ember.Be sem gyulladt a picúr füle.KépAmúgy olyan gyógyhátulja van a fbv-nak,ami nem szúrja meg a fül mögött a babát.Kap hozzá az ember plussz hátulját,amit le lehet cserélni később.
Én nem bántam meg,és vért se kellett látni.Ha érdekel még megvan a hölgy telefonszáma,szívesen megadom.
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! én tűvel akarom kilyukasztatni, mert nem olyan fülbevalot akarok mint amit te is irtál. Nekem elég sok van a fülemben, olyan is aminek kiáll a hátulja nem szur, de aludni joideig nem tudtam rendesen vele, mert akkor is a vége hozzáér a fül mögötti részhez, nekem sokat kellett eleinte vele kinlodni, igy beledugosat fog kapni, ami kapcsos. De köszi.

Lányok, hugom már leharapja a fejemet, annyit beszéltünk a cipökről, de amit ö kérdezne mindig elfelejtem. Szoval olvasta, hogy nagyon jok a Dr. Leo cipök de nem tudja hol lehetne Szegeden kapni, tudja valamelyikötök? 1-2 héten belül vennie kellene a kislánynak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, mi tudod hogy vettuk eszre az elso fogat? Poharbol adtunk neki vizet, es kocogott. Szerencsere Kristof nem harap, es azert lenne jo a tobbi fog, hogy jobban meg tudja ragni a kajat. Pepes nem nagyon kell neki, csak a darabos. Amugy gratula a fogacskahoz! Kép

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Lányok fejfájásra terhesen Panadolt lehet szedni ugye?
Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: