Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pár héten belül költözünk Halásztelekre, ahol még nem ismerek senkit/semmit Kép.

Örülnék, ha jelentkeznének helyiek vagy környékiek Kép.

Timóca

Kép
Kép
 
 


Szia Timóca!
Elég régi már ez az írás, de hátha még ránézel...
Andi vagyok, ha jelentkezel, összeismerkedhetnénk.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Végre Kép. Azt hittem, hogy ide sose fog senki írni Kép.
Ha te írtál e-mailt, akkor válaszoltam arra is.

Timi

Kép
Kép
 
 

 
 

Szia Timi!

Igen, én írtam és meg is kaptam a választ. Reménykedjünk, hátha más halásztelki is szokott itt nézelődni, és bekapcsolódik. Te melyik topikokba szoktál még beszélgetni? Én belenéztem egynéhányba, de az a véleményem, hogy elég nehéz bekapcsolódni olyanba, ahol már régen ismer mindenki mindenkit. ?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Egyetértek. Én a 2004. őszi babákba szoktam még írni, illetve a Kútvölgyi kórházasba. Bár most, hogy a költözés miatt nincs otthon net, kicsit hanyagolom Kép. De nemsokára bevezetik otthon is a netet, akkor talán jobban tudok megint írogatni/olvasni.

Kép
Kép
 
 


szia!

Én meg elkezdtem írogatni az Alvás topikba, mert nálunk sem megy minden tökéletesen, meg indítottam egy újat, 2003.telén született babák címmel. Már írtak is rá egy páran. Olvasni még az István kórházról szoktam, mert én ott szültem, de oda még nem írtam.
Neked milyen volt a szülés? Még nagyon friss lehet az emlék!
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Hát igen, még friss az élmény, de már gyógyul a sebem Kép. Sajnos császárral kellett szülnöm Kép. De az a lényeg, hogy Livike egészséges, szépen fejlődik.
Holnap megyünk csípőultrahangra (megint), és holnapután kapjuk meg a két hónapos oltást Kép, amitől én már előre rettegek.
A Te szülésed milyen volt? Kistesót terveztek mostanság?

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Hát ilyenkor majd fölrobbanok! Elszállt amit írtam! Na mégegyszer!:
Már túlvagytok a szurin,és az ulrahangon is. Hogy viseltétek? Miért kellet MEGINT uh?
Az itteni dokinénihez/ védőnénihez jártok? Ha igen, mi a véleményed róluk?
Az én szülésem normálisan zajlott. Éjjel 1/2 1 -kor keltettem a páromat, hogy valami elfolyt. 2-re értünk be az Istvánba. De. 11-kor a dokim burkot repeszett, mert éjjel csak az elsődleges magzatvíz (vagy mi?) folyt el, és du. 14.55-kor megszületett Boglárka. Nagyon nehéz és fárasztó volt, de erőt adott, hogy a párom végig velem volt. Nálatok hogy történt?
Kistesót tervezünk, csak még az idejét nem tudjuk. Ha nem csúszik be véletlenül addig, akkor lehet hogy visszamennék dolgozni, ha Boga betölti a 2-t. Nem szeretném kipróbálni a gyesből boldogulást. Kép Nálatok mik a tervek?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Azért kellett megint csípő UH, mert faros volt Livike, és a faros babáknak a lábuk is máshogy áll, mikor megszületnek, illetve hajlamosabbak a csípőficamra. Ezért őket jobban ellenőrzik. De szerencsére minden rendben volt. Büszke is voltam, mert olyan jól viselkedett, nem is sírt, sőt, még mosolygott is a vizsgálat közben.
Igen, ide járunk a doktornénihez, és védőnénihez is. Túl sok tapasztalatom nincs még velük, de eddig aranyosak voltak. Neked milyen tapasztalatod van velük kapcsolatban?
Az oltást is egész jól viselte, előtte is vigyorgott, mikor megkapta a szurit picit sírt, de felvettem, és rögtön megnyugodott. Szóval akkor is büszke voltam rá. Nem is lett semmi baja, még hőemelkedése sem volt. Igaz, aznap picit nyügi volt. De másnapra az is elmúlt.
A szülés nálunk úgy volt, hogy eleve már kedden be kellett feküdnöm a kórházba (a cukrom miatt az utolsó pár hetet bent kellett töltenem). Úgy volt, hogy hétvégére hazamehetek, és már nagyon vártam. Erre péntek hajnalban fél 3-kor arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvizem. Mentem is a szülőszobára, feltettek CTG-re. Elég sűrű fájásaim is voltak, és gyorsan is tágultam, ezért behívták a dokimat, engem meg előkészítettek a műtétre. Be is jött, és műtöttek is gyorsan. Így 4:33-kor született meg Livike. Az én férjem is bent volt a kórházban, ő kapta meg először a babát. Végig vele volt, míg mérték, fürdették, stb. (azt nem akartam, hogy bent legyen velem a műtőben) Szerintem ha nem kellett volna császározni, akkor is hamar megszületett volna.
Mi tervek szerint Livike 2-3 éves korára tervezünk kistesót, de nem tudom még, hogy lesz. Reméljük, az majd nem császáros lesz.

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Nekünk Marika néni a védőnénink, de szerintem Te nem hozzá tartozol. Piroska néni vagy Erika? Szerintem Piroska néni a legjobb. Igazából komoly gondom nem volt se Marika nénivel, se a Natália doktornénivel. Amíg NAgyon kezdők voltunk, sokszor hívtam fel Marika nénit, és mindig készségesen válaszolt, segített, jött ha kellett. Bár az utóbbi időben úgy hallom néha elfelejt ezt-azt. Hála istennek már nem nagyon találkozunk, ezt úgy értem, Bogával nem nagyon vannak problémák, amiben segítenie kellene. Nekem nincs konkrét rossz tapasztalatom a doktornénivel kapcsolatban se, de őt sokan nem szeretik, és pár ismerős anyuka már orvost is váltott. Szerintem addig jó, amíg nem kell megismernünk túl közelről! Kép
Sajnos 1 hónap múlva mindenképpen mennünk kell hozzájuk, mert jön a 15 hónapos oltás. brrrr Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Úgy látszik, akkor mi szerencsések vagyunk, mert mi a Piroska nénihez tartozunk. Tényleg nagyon aranyos. Bár sok dolgunk nekünk sem volt vele, már az első pár hetet Pilisvörösváron töltöttük, és az ottani védőnő jött ki, tőle kaptuk meg a tanácsokat a nehéz időkben. Mostanra meg egész jól belejöttünk. Bár lassan megyünk mi is a 3 hónapos oltásra, és akkor biztos rossz lesz, ha belázasodik Livike Kép. Már előre félek.
A doktornővel én is csak oltáskor találkoztam (szerencsére), de ha nagyobb gond lenne, szerintem én mennék a Haim Pálba orvoshoz (ahová a nővéremék is járnak).

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Hogy vagytok?
Mit szóltok a hóhoz? Mi örülünk neki. Délelőtt voltunk szánkózni a gáton, Bogának nagyon tetszett! Kép A Diófasori lejárónál voltunk, és az úton csúsztattuk le a kiscsajt úgy, hogy én elengedtem fönn, apa meg várta lent. Csak úgy simán a gát oldalán még nem merném leengedni, de így babaszánkóval - bele lehet kötni a gyereket - nem is volt olyan vészes.
Szoktatok mostanában sétálni felénk? Ha erre jártok, nyugodtan csöngess be (kivéve dél és du.3 között, mert akkor szokott Boga aludni). A pontos cím: Petőfi u. 20. Sárga ház, zöld kerítés.

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Én is szeretem a havat, de Livike azért még picike ahhoz, hogy ilyen hidegben kivigyük. Bár már kezd enyhülni az idő, úgyhogy jó lesz, tudunk menni megint sétálni.
Jövőre majd mi is tudunk már menni sétálni Kép.
Elég sok utcát megismertem már, a sétálások alkalmával. Jól van, ha megyünk arra, és alkalmas lesz, akkor becsöngetünk.
Sajnos még mindig nincs otthon net, de már visszaküldtük a szerződést, úgyhogy bízom abban, hogy hamarosan lesz, és akkor többet tudok írkálni!
Képzeld, múlt héten volt két sírós napunk. Kiderült, hogy Livike fogzik (ilyen korán). Mondta Piroska védőnéni, hogy előfordul ilyen ritkán. Még nem nő ki a foga, de fájhat... Vettünk Dentinox gélt, bekentük, és attól jól lett. Kétszer kentem csak be, aztán elmúlt.
Újabban már nyúlkál a dolgok felé, és vesz mindent a szájába. Egyre ügyesebb!

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Képzeld, Boga benáthásodott! Hétfő éjjel kezdődött, nagyon rosszul aludt, sokat sírt. Kedden derült ki hogy miért. Nálunk elég nagy tortúra az orrszívás, bár tegnap vettem porszívósat - eddig csak a mellszívó motorjával működő volt- és azzal gyorsabbnak tűnik. Szerencsére javul a helyzet, mert most végigaludta már az éjjelt. Olyan rossz látni, hogy szenved és nem tudok neki segíteni. Kép
A fogzásról csak annyit, hogy már nekünk is Boga 2 hónapos korában azt mondták a védőnénik, hogy fogzik, mert állandóan nyáladzott, meg később rágta ami a keze ügyébe került, ehhez képest 7 hónaposan jött ki az első foga. a Dentinoxot mi is használjuk időnként, Boga imádja leszopogatni az ujjamról. Kép
Nem tudom, hogy kérdeztem-e már, szoptatsz még? Mi épp mostanában kezdjük abbahagyni, bár így hogy beteg a manó, újra elfogadja egyszer egy nap.

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


szia Timi!

Vmi gáz van a gépünkkel, mert tegnap írtam és most nincs sehol, úgyhogy ez most csak próba.
andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Jó, úgy látszik mégis renden van. Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Remélem, Boga már jobban van azóta. Remélem, Livikét elkerüli a betegség még egy ideig legalább! Bár van nekünk is orrszívónk, de még szerencsére nem kellett használni. (olyan, amit a hálózatba kell bedugni)
Livike is állandóan rágja a kezét, meg a játékait, amit tud, gyömöszöl a szájába. Szerencsére nem sokat sír, hogy fáj neki, eddig csak háromszor kellett bekennem. Gondoltam én is, hogy finom lehet, mert úgy cuppogott utána Kép.
Igen, még szoptatok Kép. De még csak 3 hónapos volt szombaton Livike. Most nagyon sokat nőtt egy hónap alatt (5 centit). És már majdnem 6 kg.
Képzeld, ma volt a harmadik éjszakánk, hogy átaludta az egész éjszakát. Este 9-10 körül alszik el, és tegnapelőtt reggel 6-kor kelt, tegnap fél 7 körül, ma meg mi ébredtünk fél 8-kor, és bár Livike is ébren volt, nem sírt ciciért. Szóval alakul.
Még mindig nincs otthon netünk Kép, de remélem, hogy a héten már megcsinálják. De jövő héten már tuti.

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Végre túl vagyunk a betegségeken. (lekopogtam) De időközben még egy elég durva hasmenése is volt a kiscsajnak. Volt olyan nap, mikor 4x kellett átöltöztetnem, mert nem bírta a pelus. Kép Meg már mi is alig. Szerencsére nem volt lázas, meg nem is hányt, így a doki is csak annyit mondott, hogy valószínűleg a fogai miatt van mindez, nem vírus. Kibújhatnának már azok a fránya rágófogak!
Remélem ti még mindig betegségmentes övezet vagytok!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Szerencsére minket eddig elkerült a baci Kép. Remélem, így is marad. De a jövő héttől előre félek, mert akkor kapjuk meg az oltást! Szegénykémet már előre úgy sajnálom!
Az éjszakáink azóta is jók, alszunk rendesen.
Képzeld, ma vezették be az internetet, úgyhogy most már tudok rendszeresen írni!

Timi

Kép
Kép
 
 


szia Timi!

Remélem jól vagytok! Megkapta már Livike a szurit? Én most gondolkodóba estem a doktornénit illetően, mivel sajnos mostnában gyakrabban kellett menni hozzá, és Bogának már elég volt annyi, hogy meglátta és ordítani kezdett. Utoljára már csak igazolásért mentünk, hogy egészséges, mehetünk úszni, de akkor is ordított, pedig le se tettem a kezemből. A doktornéni meg, én úgy érzem, meg s e próbált valamit tenni az érdekében, hogy a gyerek megnyugodjon. Úgy értem, hogy egy ekkora gyerek már felfogja, ha valaki beszél hozzá, de valahogy én úgy érzem, hogy Natália nem igazán veszi emberszámba a kisgyereket. Csak hozzám beszélt. "Fektesse le, állítsa föl, fordítsa meg", stb. Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, de nekem ez nem esett jól. Lehet hallani olyan doktornénikről, akik megpróbálnak kapcsolatot teremteni a kisgyerekkel, beszélnek hozzá, sőt hallottam olyat, hogy valamelyik még matricát is adott egy kisgyereknek hogy megnyugtassa. (Persze ez azért nem elvárható.) Na bocs, hogy így rád ömlesztettem a gondolataimat, csak most főleg ez jár az eszemben, mert jövő héten esedékes lesz Bogának is a szuri, és én már előre félek, hogy mi lesz. MEg a köldöke se tetszik nekem igazán, mert aegy kicsit fölötte van egy kis bemélyedés, és félek, nehogy sérv legyen. Szerdára ígérte a védőnénink, hogy kijön és megnézi, én kértem meg rá, mert nála - a védőnők helyiségében - is ordít Boga, ha le kell fektetni, itthon biztos nyugodtan meg tudjuk majd nézni. Szoríts, hogy ne legyen igazam!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar-norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
 
 


újabb próba:

Szia Andi!

Doktornős dolgon én is gondolkodom, csak én attól félek, hogy hol találok egy másik gyerekorvost. Én a környéket nem ismerem. Ahol eddig laktam (Budaörsön) ugyan tudok jó gyermekorvost, de nem baj, hogy messze van? Pl. ha megbetegszik hirtelen Livike, akkor nyilván olyan messziről nem fog kijönni... (vagy ez se jön ki???)
Szóval én is bizonytalan vagyok.
Hát megkapta Livike az oltást :'(. Picit sírt, mikor beadták neki, de viszonylag hamar megnyugodott. Aztán aludt is hazafelé. Itthon is szinte egész nap aludt (beadtuk azért egy lázcsillapítót), majd éjszaka is este fél 9-től reggel fél 9-ig. Nincs láza (se hőemelkedése) Kép, de nem szép a bibije. Borogatom, kenem körömvirág kenőccsel, de azért elég piros (bár most már halványodik), és szerintem fáj is neki (vagy legalábbis érzékeny.
Remélem, jól vagytok, és nem lesz Boginak sérve!
Alvás problémátok megoldódot már?
Majd írd meg, hogy mit mondott a védőnénitek!

Timi

Kép
Kép
 
 


Adrien, semmi gond, már ki is töltöttem Kép.

Kép
Kép
 
 


Timi, köszönöm szépen! Kép
- Adrien
 
 


Szia Timi!

Úgy látom már van otthon neted! Kép
Volt kint Marika néni, megnézte Boga köldökét, azt mondta ez nem sérv. Nem tudom miért, de nem nyugodtam meg teljesen, majd még megkérdem a doktornőt is.
Van a környéken egy-két jóhírű doktornéni. Csepelen kettő - egyik Halásztelken lakik, meg Miklóson is tudok egyet, csak az ha jól tudom, nem praktizál gyerekorvosként. De a Natália is kijön házhoz, ha gond van.
Alvásügyileg most jól vagyunk, köszi, már pár napja nem ébred föl éjjel a manó. Olyan 9-10 órát alszik. Kép

Remélem nektek hamar elmúlik a szuri helye, mi kb egy hónapig kezelgettük a DPT-t, mire rendbejött. Az igazséghoz hozzátartozik, hogy annak idején én is elég rosszul reagáltam az oltásokra, szurikra, és ezt valószínűleg Boga is megörökölte. Egy gyerekkori rossz injekció helye még mindig látszik a combomon, már így is marad, a vállba adott bcg-mtől meg kelés jött ki a hónomalatt, amit ki kellett vágni. Azért bízom benne, hogy Bogának ilyen szörnyűségekkel nem kell szembenéznie, bár a bcg-t neki meg meg kellett ismételni, mert nem reagált rá rendesen. Kép

Adri! Én is ránéztem a kérdőívre, de nem volt energiám kitölteni. bocs.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Örülök, hogy már jól tudtok aludni Kép. Szerencsére, most mi is jól alszunk, Livike már átalussza az éjszakát (kb. fél 9-től reggel fél 7-ig általában).

Mi úgy látszik, oltás-ügyileg szerencsések vagyunk. A BCG oltás még mindig piros, de nem volt se gyulladt, se gennyes, se semilyen horror azokból,amiket írtak/mondtak. A 2 hónapos is csak 1 napig volt piros. Ez a mostani ugyan még mindig piros, de már nem vészes. Egy pár napig fájt a lábacskája + nyügi volt, de nem lett lázas.

Kicseréltem a profilomban a képet, ha van kedved megnézni Kép.
Illetve ajánlom figyelmedbe:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=9710 ahol lehet szavazni is Livike albumára Kép.
Illetve:
olivia.blog.babaszoba.hu ahol Livike naplója van, érdekességképpen megnézheted Kép. Nagyon büszke vagyok ám a lányomra, de gondolom ezzel minden szülő így van Kép.
Most megyek, mert már igényli a társaságomat Kép.

Timi

Kép
Kép
 
 


Helló Lányok!

Jól megörültem, hogy duzzad a Halásztelek topik, bár úgylátom, csak ketten vagytok... Mindenestre én is csatalakoznék, én is itt lakom...
Még nem tudtam átolvasni minden leveleteket, de majd fogom...
Én 2 héten belül, pontosan március 13-ra várom első babámatKép

Na majd írok többet legközelebb,
Sziasztok

Csibe

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csibe! Üdv köztünk! Hogy bírod az utolsó napokat? Hol fogsz szülni? Lány vagy fiú lesz?

Timi! Megnéztem az albumotokat! Szavaztam is ám! Kép Kép Livike nagyon nagy baba, jó husis, legalábbis én úgy látom a képeken. Kép Meg nagyon mosolygós is, tök ari!
A napló még ezután jön. Tényleg igazad van, én is nagyon büszke vagyok a lányomra. tényleg, nekünk is van ám albumunk, láttad már?
http://babanet.hu/album/main.php?album=4513

Amúgy én már tuti láttalak titeket utcán, boltban vagy valahol, annyira ismerős vagy nekem!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én a Szent Imrében fogok szülni. Ismeritek közelebbről? Amúgy jól bírom meg minden... Kiscsaj lesz...Émike (Noémi amúgy)
És Ti merrefelé laktok Halásztelken?

Most megyek, mert megint késő vanKép
Ma voltam hordozókendő tanfolyamon... Ti használtok ilyet? Nekem tetszik..na majd elválik, milyen lesz babával..

Jó éjt

Csibe

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

CsibeKép: üdv közöttünk! Én a Kútvölgyiben szültem, az is nagyon jó kórház.
Nekem sajna nincs hordozókendőm, de amilyen béna vagyok, úgyse tudnám használni Kép. Most néha a kenguruval próbálkozok. (mert egyre nehezebb a kiscsaj Kép)

Úgy látszik, itt Halásztelken csak lányos mamák vannak Kép.

AndiKép: pedig mindig nézelődök, hátha én is meglátlak valamikor. De attól függetlenül lehet, hogy már találkoztunkKép. Lassan tényleg elsétálok már arra felétek. De Te is nyugodtan becsöngethetsz, ha erre jársz. (Rákóczi út 74. - az Új utca sarkánál van)
Belenéztem én is Boga albumába Kép, nagyon aranyos kiscsajszi! Ő is nagyon mosolygós baba!

Hétfőn voltunk "babatalálkozón". Azokkal a lányokkal találkoztam, akikkel együtt szültünk (egy napon, és egy szobában voltunk). Olyan helyesek voltak a babák, csatolok egy képet (a két fiú között van középen Livike):
Kép

Timi

Kép
Kép
 
 


Szia Csibe!

A kórházodról csak jókat hallottam eddig. Én az Istvánban szültem. Mindkettő baba-mama barát kórház hírében áll. Az Istvánról tapasztalatból tudom, hogy ez így igaz. Remélem ahol te fogsz szülni, az is ilyen lesz!

Mi a Petőfi Sándor utcában lakunk, de ha már visszaolvastál, akkor ezt te is megtalálhattad. Kép

Én nem használtam a hkendőt, de egy barátnőm lelkes híve, még most is sitty-sutty beleteszi a kislányát, pedig az már 10 hónapos. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi, mindig elfelejtem kérdezni: nektek volt keresztelőtök v. névadótok?

Kép
Kép
 
 


AndiKép, most olvastam a másik topicot, hová jártok babaúszásra?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na sikerült mindent átolvasnom Rólatok, és megnézegettem a képeket is. Mind a két picur nagyon aranyos...Kép

Mi pedig a Hold utcában lakunk...
Mit szóltok ehhez a nagy havazáshoz? Igazi tavasz, ugye;)

Timi, Livike most hány kiló?
Hát a doktornőről én sem hallottam annyira jókat, képzeljétek amikor még én gyerek voltam akkor is már Ő volt...emlékszem, hogy olyan kis szigorkodó volt mindig. Mindenesetre kipróbálom milyen, aztán ha nem tetszik én is próbálok majd mást keresni, bár azért kényelmesebb, hogy pár utcára van.
Nekem a változatosság kedvéért a 3. védőnő jutott, pontosabban az Erikánál kezdtem, aztán ő nyugdíba ment, és most van egy fiatal védőnő helyette...Szilvia. Hát majd elválik...Mindenesetre leklkiismeretesnek tűnik.

Na szerintem az én manóm tuti megvárja a jóidőt, azért mégis csak tavaszi kisbabának terveztükKép

Csibe

Kép

Kép
 
 


Szia Csibe!

Valószínűleg nem lakunk messze egymástól, igaz, még ne tudom, melyik a Hold utca, de majd megnézem Kép.

Igen, döbbenetes, hogy márciusban esik a hó. Igaz, hogy november végén is volt 18 fok... Remélem, azért jön már a jobb idő, hogy tudjunk minél többet kimozdulni itthonról Kép.

Livike most 6320 g. (ma lett 17 hetes - holnap lesz 4 hónapos Kép) és 63 cm.

Csibe, azt hiszem, Ti ügyesebbek voltatok, a következő babát mi is inkább tavaszra tervezzük Kép. Bár mi eddig szerencsére egész jól megúsztuk a bacikat Kép (csak nehogy elkiabáljam).

Doktornő ügyben: egyelőre jó az itteni, úgyis csak oltás-ügyben járunk hozzá, de ha lenne valami komolyabb bajunk (reméljük sose lesz), akkor úgyis másik orvoshoz vinnénk.

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Azért így hárman már élénkebb a topik! Kép
Timi! Klassz lehetett a babatalálkozó! Mindenesetre a lurkók jól mutatnak így sorbarakva. Kép Kép
Nekünk tavaly októberben volt keresztelőnk a református templomban, bár nem vagyunk igazán vallásosak, de én fontosnak tartottam, márcsak a keresztszülők miatt is.
Livike jó nagy baba! Megnéztem, Boga 4 hónaposan 5,6kg volt. Bár ő elég kis stöpszli. Kép Tőlünk örökölte. Kép
Mi a Kuszába - a Campona mellé - járunk babaúszásra, nagyon szeretjük. Melyik másik topikban olvastad? Kép
Csibe! Ezek szerint te is régi Htelki vagy. Kép A Hold utca elején lakik egy barátnőm az új társasházban, neki meg 14 hónapos a kisfia. Kép

Én személy szerint örülök, hogy Boga téli baba volt, mert így mire cseperedett, jött a jóidő, lehetett kivinni sokat sétálni, meg jöttek a friss tavaszi zöldségek-gyümik, amiket már sorban adhattam neki.
Itt egy uszis kép Bogámról:

AndiKép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Örülök hogy itt vagytokKép)
Én is itt lakom, a babám január 12-én volt 1 éves,kidlány.(még egy lányos anyuka.)
 
 


Sziasztok!

Biankap Kép: üdvözlünk Kép. Végre szaporodunk Kép.

AndiKép: mi is tervezünk keresztelőt (bár mi sem vagyunk vallásosak). De nem tudom, itt mit hogyan intéznek. Majd írsz erről pár szót? Meg hogy milyen volt maga a szertartás. (én eredetileg katolikus vagyok, a férjem meg református - tehát még ebben is bizonytalankodunk Kép) Ma megyünk a leendő keresztszülőkhöz Kép, már ideje lenne velük is megbeszélni Kép.
És babaúszásra mennyi idős kortól lehet vinni? Livikének is biztos tetszene. Amúgy a szigetszalmi és környéki anyukáknál olvastam, illetve a fotók között is láttam az albumodban Kép.
Lehet, hogy igazad van tavaszi-téli baba ügyben Kép. Én már előre félek, ha adhatok neki mást is cicin kívül Kép, izgulni, hogy mikor mit adhatok. Még azt sem tudom, mikor kezdjem és hogyan Kép.
Boga is nagyon szép kislány Kép. Nem szokták mondani, hogy tiszta anyja Kép? (Livire mondja mindenki Kép - pont úgy néz ki, mint én a kiskori fényképeimen Kép)
Úgy örülök annak, hogy bővül a kis topicunk Kép. Olyan rossz volt nekem, hogy senkit nem ismertem a környéken...
Na, megyek, mert itt vannak a nagyik, megköszönteni Livikét (ma van a névnapja, meg a 4. hónapfordulója Kép)

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

MAriann! Üdv köztünk! Írjál majd egy kicsit magatokról!
Timi! Köszi a dicséreteket! Amúgy Boga inkább tiszta apja! Mindenki ezt mondja, és én is így látom. Kép De Livike tényleg nagyon hasonlít rád, bár apukáról még nem láttam fotót, ha jól emlékszem. Kép
Istenke éltesse Livikét! Sok puszit küldünk a picúrnak! Ugye ő Olivia? Mert ránéztem a naptárra, és Adorján napját látom kiírva, viszont azt tudom, hogy Lívia névnap van valamikor. Kép
Keresztelőről annyit, hogy nálunk is az volt a felállás, hogy apa katolikus, én református, a keresztszülők meg mindketten katolikusok. De én úgy tudom, hogy a katolikusok szigorúbban veszik a dolgokat, ezért orientálódtunk a ref. felé. Itt mindez nem volt gond, nem kellett átkeresztelkedni senkinek, meg előtte se kellett eljárni tanításokra, semmi ilyesmi nem volt. Illetve annyi volt, hogy az alkalom előtt néhányszor anyuval, meg Bogával elmentünk a vasárnapi misékre, hogy "lássanak minket". A szertartás egy sima misén történt meg, úgy hogy az elején volt a dupla keresztelő. Azért dupla, mert Boga keresztszülőinek a kislányát meg mi kereszteltük. Kép Egy fogadalmat kellett elmondjunk a pap után, aztán a pap lelocsolta mindkét kislány fejét szenteltvízzel, és kész is volt. Utána ment tovább a mise.
A babúszásról itt találhatsz leírást, ha érdekel: www.hofeherfoka.hu

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Na tök jó, hogy bővül a topikKép
Tegnap a hó miatt szerintem kicsit voltak néha fájásaim, már azt hittem, lesz valami, Apci is úgy érezte, hogy na akkor ma éjszaka...de aztán nem volt semmi "eksön"Kép
Úszós kép nagyon aranyos! Timi, én úgy tudom, hogy már 3 hónapos kortól lehet vinni a babákat.

Ezt a keresztelős témát nálam Apukám nyomtatja nagyon, bár senki nincs megkeresztelve, és Tesóm lesz a "kerersztapa" de Ő sincs, ez sem akadály a reformátusoknál szerintetek?

Jó hétvégét mindenkinek, ja Livikének boldog névnapot!Kép
Biankap írjál Te is többet...merre laksz itt?
Amúgy én is 26 éves vagyok, és szőke (bár most inkább csíkos), meg kék szeműKép)
Meg írjál, hogy ki a védőnőd, dokitok, és elégedett vagy -e?

Csibe

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! :-)
Mi is itt lakunk halászon pontosabban az Ady Enrében.
A mi védőnénink Piroska néni nagyon aranyos kedves, a doktornénink pedig nem halásztelki mert nem jó a hirek és tapasztalatok szerint.
A mi dokink Dr Bán Magdolna Csepelen rendel meg Tökölön és ott is lakik. Nagyon nagyon jó orvos rettentöen meg vagyunk vele elégedve, ő volt az én drnénim is.

Nekünk is oktoberben volt a keresztelő,csak a dunaharaszti református templomban.Örömmel fogattak benünket és semmi féle, fajta elvárás nem volt se a mi részünkröl,se a keresztszülők részéröl.(mármint a templomnak)

Timoca:Én is féltem mit fog enni Bijus ha már nem csak cici kell neki,de nagyon jo hogy már bármit adhatok.De elvileg a védönéni azért van hogy tanácsot adjon mikor mit adhadsz már.NAGYON JO DOLOG ÁM uj izeket megismertetni vel, ne félj töle!Kép

Mariann
 
 


Sziasztok!

AndiKép: köszönöm az infokat. A babaúszás érdekelne, de még megbeszélem a férjemmel, hogy tudna-e minket szállítani Kép. Biztos élvezné Livike. Pancsizni is szeret esténként Kép.
Igen, Livike = Olívia. Az utónévkönyvben néztem meg először, mikor van névnapja: március 5-én. (minden utónévkönyven amit lehet kapni + neten is) Ehhez képest a naptárakban nincs is benne ez a névnap, viszont van helyette december 3. A férjemmel végül úgy döntöttünk, maradunk a márciusinál, hogy ne legyen egymáshoz közel az a sok időpont Kép (szülinap - nov. 5, mikulás, karácsony...) Nem volt egyszerű elfogadtatni a rokonsággal Kép, de csak megszokják szépen lassan Kép.

Mariann: akkor szerintem Te laksz hozzánk a legközelebb Kép. (mi a Rákóczi úton lakunk, a 74-ben) Talán így érhető, hogy a mi védőnénink is Piroska néni Kép.

kaja ügyben: igen, azért (is) van a védőnő. De persze egyelőre még ő mondja, hogy ráér, ha ilyen szépen hízik Kép. De lassan azért közeledik az idő Kép. Különben most olyan kis helyesen alszik Kép.

Csibe Kép: izgulunk ám érted Kép. Emlékszem, én mennyire be voltam már sózva hetekkel a szülés előtt Kép. (Aztán végül Livike is - 3 héttel előbb jött Kép Dokim szerint: "hidegfront")

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvégétek? Livike kapott sok ajándékot? Mi is buliztunk, én szülinapomat (febr.29.) és párom névnapját ünnepeltük (Tamás).
Csibe! Egyben vagy még? Kép
Mariann! Adyban merre laksz? A nagynénémék a játszótér után laknak egy pár házzal. Amúgy irigyellek a játszótér miatt, szerintem nagyon klassz. Ha jön a jó idő, már mehetsz is ki a picúrral. Én a Piactérhez lakom közel, jó lenne , ha ebből is normális játszóteret csinálnának. Írjál Bijusról, mit tud már, mekkora, stb?
Timi! Szerintem se kell 6 hónapos kora előtt elkezdeni kóstoltatni a babót, ha jól gyarapszik - ami mellesleg látszik a képeken. Kép Nyár elejéig ráérsz vele, akkor már lesz egy csomó friss gyümi meg zöldség. Kép Én viszont már Boga 4 hónapos korában elkezdtem, mert nekem soha nem volt sok tejem, inkább épp csak elég, de megkockáztatom, hogy lehet hogy néha kevés is volt. Kép Ő nagyon jól fogadta a kajákat eleinte, mostanában már válogatósabb. De pl mondhatom, hogy az alma a kedvence, szereti a gyümölcsöket szerencsére.
Lányok! Nektek nincsenek súlyproblémáitok? Sajnos én híztam jó öt kilót az utóbbi időben, és talán könnyebb lenne megbírkózni vele, ha lenne társam a fogyiban. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Igen, Livike kapott sok ajándékot Kép. Persze főleg rucikat. Kell is mindig, mert nő, mint a bolondgomba Kép. (most 64 cm)

Andi Kép: Súlyproblémám nekem nagyon van Kép. Bár szülés után rögtön leadtam a felszedett 10 kg-t, de azóta is híztam 5-öt; meg még terhesség előtt 20-at Kép (ezért az orvosom piszkált is mindig). Most nem nagyon merek fogyizni a szoptatás miatt, de megfogadtam, hogy a következő terhességig leadom a plusszokat. Márcsak a cukrom miatt is - terhességi cukros voltam, és azóta se múlt el Kép. Hátha majd akkor elmúlik, ha lefogyok. A tornát is mindig betervezem, de valahogy sose jön össze Kép. Csak néha egy kb. fél órás szobabicikli, de az kevésKép. Egyébként 161 cm vagyok, és most 74 kg Kép. Meg sajnos nagyon édesszájú Kép. Terhesség alatt egész jól meg tudtam állni, akkor muszáj is volt a baba miatt.

Tegnap nagyon fárasztó napom volt: Livike egész nap ordított a fogacskája miatt Kép. Még enni se nagyon akart. Egész délelőtt sírt, aztán elaludt nagy nehezen. Akkor jól volt egy darabig. Aztán mentünk a csípőszűrésre, ott is elkezdte.
Amúgy csípőszűrésen minden rendben volt, mondta a doki, hogy "Gratulálok!". Nem is kell többet hordani a betétes rugit Kép.

Pár napja állandóan hasra fordul. Nagyon élvezi, de csak egy darabig, aztán meg balhézik, mert nem tud visszafordulni Kép. Úgyhogy állandóan fordítgatom vissza Kép. A másik újdonság: tegnap este, mikor pucérkodtunk (fürdetés előtt mindig fél-egy órát pucérkodunk, nagyon élvezi Kép), fogta a kis lábikóját, és bevette a szájába Kép. Ilyet még nem csinált, olyan kis ügyes Kép. Bámulatos, hogy egyik napról a másikra mindig tanulnak valamit Kép.

Na, megyek, mert felébredt (és már megint hasra fordult Kép)

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jók ezek a kis sztorik a babákrólKép
Mi még mindig egyben, de köszi a szorítást.
Ma sokat jöttem mentem, és tök örülök, hogy ilyen jól bírom/bírjukKép
Viszont, már megint szállingózik a hóKép(( nem örülök, jöhetne már a tavasz tényleg.

Holnap megyünk NST-re(vagy CTG, ahogy tetszikKép
de nem hinném, hogy óriási fájásokat mutatna, azt azért észrevenném.

Jók legyetek!

Csibe

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi! Akkor hasonlóan állunk! Kép Kép Én a 163cm-hez vagyok most 73kg. A terhesség alatt én is kb 10-12kg-t szedtem fel, ami egyből le is ment szülés után.(67-68 kgval kezdtem, az se volt kevés Kép ) Hízni akkor kezdtem, mikor Boga már kevesebbett szopott és eszegetett mást is, szóval tavaly nyár végén. Azóta jött föl ez a kb 5-6 kg. Én is megfogadtam, hogy a következő babának max 64-65kg-san szeretnék nekivágni, mert Bogával így is nagyon nehezen bírtam már a terhesség végefelé. Szerencsére nekem cukrom nincs. Akkor a jövőben összefoghatnánk a projekt érdekében! Persze csak ha már Livike nem csak a szopival él. Kép
Fogak, fogak! Kép Nálunk is ez a gond. Boga megint nem alszik túl jól, minden éjjel felébred miattuk. Most jönnek a rágófogak, szerintem kb négy egyszerre. Kép
Amúgy megkaptuk ma a szurit. Boga ordított nagyon, de legalább túlvagyunk rajta.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok Kép!

Hát, Andi, nem tudom, Te hogy bírod, de én nagyon kimerültem az utóbbi pár napban. Szinte egész nap sír a pici Kép. Néha jobban van, akkor nevetgél, aztán hamar újra nyügös lesz és sír. Próbálkoztam panadollal. Arra jó volt, hogy picit elaludt, de aztán ugyanúgy fájt. Bekentem a kis ínyét Dentinox géllel, pár percig jó volt (szerintem az is a dörzsölés miatt), aztán ment tovább az egész. A lehűtött rágóka is csak kb. 5 percig volt jó... Remélem, hamar kibújik már az a csúnya, gonosz fog Kép.
De amikor épp nem fáj neki, akkor olyan kis vidám, játszik/játszunk Kép. Úgy sajnálom szegényt. És olyan rossz, hogy nem tudok segíteni rajta. De legalább éjszaka alszik rendesen Kép. (a nagy idegességemben - hallgatva a szinte egész napos ordítást - el sem merem mondani mennyi édességet megettem Kép - nagyon sokat Kép)
Fogyi-projectben benne vagyok Kép, bármit, csak futni ne kelljen, mert az a halálomKép...
Remélem, Boga már jól van az oltás után. Jövő utáni hétfőn mi is megyünk megint Kép. (Ráadásul rögtön kettőt is kapunk Kép Kép)

Csibe, hogy bírod az időjárást Kép? El tudom képzelni, milyen nehéz lehet már így a vége felé. Hányadik hetet taposod Kép? (mi épphogy betöltöttük a 37-et, mikor jött egy hidegfront Kép) Mi volt CTG-n?

Jut eszembe, nem tudjátok, nincs itt valahol a közelben babamasszázs tanfolyam?

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát én elvileg már az utolsó héten vagyok. Vasárnapra vagyok kiírvaKép De igazából túl sok jel nincs, bár azok ugye bármikor előjöhetnek.
Amúgy fizikailag tök jól bírom, jó nagyokat alszok, nem fáj semmim. Mostmár kicsit az nehezebb, hogy türelmes legyen az ember..de remélem az is menni fog.
Hát én babamasszázst csak jó messze tudok, az Örsnél..
Amúgy ezeket előre elmagyarázzák, hogy mikor milyen oltást kell kapnia a gyerkőcnek? Amiket írtok, ez baromi soknak hangzik..

üdv,
Csibe (39+4)

Kép

Kép
 
 


Szisztok!

Timi! Én már megszoktam a fogas Kép problémákat. Volt rá időm,mert Boga születésétől kb 3 hónapos koráig szinte mindig ordított. Kép Utána mr jobb lett. Neki 7 hónaposan jött ki az első foga.
Babamasszázst sajna nem tudok, de ha mentek szurira, megkérdezhetnéd a védőnőt.

Fogyi: a suliban vagy a sportcentrumban szokott lenni torna. érdekelne?

Tettem én is fel albumot Bogáról a babaszobára. Szavaznátok rá?
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=10073

Csibe! Akkor ha hirtelen eltűnsz innen, akkor tudni fogjuk miért. Kép A babád kiskönyvében majd minden oltás idejét, leírását megtalálod. A kórházban fogod megkapni. Nemsoká. Kép Kép És tényleg sok. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma nyugodt napunk volt Kép. Semmi sírás, csupa jókedv Kép. Visszakaptam a jókedvű kislányomat végre Kép. (persze, gondolom, ez csak ideiglenes, jönnek tovább azok a fránya fogacskák Kép - amúgy már érzek lent egy kis puklit, szerintem nemsokára kint lesz végre - legalábbis reménykedemKép)

AndiKép: Szavaztam ám én is Kép.
Érdekel a torna. Régebben jártam is rendszeresen még otthon (Budaörsön), de már vagy két éve semmit nem csinálok (látszik is Kép). Milyen tornák vannak?

Csibe, az egyik kolléganőm is a napokban fog szülni Kép. Már ő is teljesen be van sózva Kép. De már lassan Te is küldöd a babócádról a képeket Kép. Amúgy az oltási könyvben tényleg minden benne van, meg úgyis mindig mondják, hogy mikor kell legközelebb menned.
Én az elején a köldökápolástól féltem nagyon. Reméltem, hogy hamar leesik a köldökcsonk, erre ott volt kb. 3 hétig Kép. Féltem, hogy rosszul csinálom, és azért nem akar leesni, de a végén megdícsértek, hogy milyen szép lett Livike köldöke Kép.

Na, megyek végre aludni Kép.

Timi

Kép
Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron