Új privát üzeneted érkezett!

Bár, nem túl nagy itt az élet, ahogy elnézem! Kép
 
 


SZIA SZOKESZ!!!!

REmélem vissza nézel még ide.
Csakazért nem Írtam ide,mert láttam,hogy régien írtak.
Nyitottam egy topikot(anyukák a VIkerből),de kuty nem néz arraKépKépKép
Ha gondolod dumcsizhatunkKép

Szia

Kovács Roland
 
 


Sziasztok

Átmentem a Szülészetek kórházak topik Újra a Rókusrol címreKépKép

Visszlát ottKép

Kovács Roland
 
 

 
 

„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Roli, Szokesz,
Ha erre jártok, én is be szoktam nézni. Persze vagy két hete utoljára, de ha jöttök, én is nézegetek majd erre.
Irjatok egy kicsit magatokról, jó?

Kép KépKép
 
 


Szia Lorca!!!
tegnap tök véletlenül erre néztem.Annyira nem írt erre senki,hogy már feladtam.Biztos átmentetek máshova.Nekem ist ezt kellett tennem.Kép
Vi.ker ben lakunk.30éves vagyok.Két fiam van.Dani most lesz 8 éves,Dominik decemberben volt egy éves.
Szaladok is tovább,mert készülünk suliba,csak gondoltam jelzek,hogy észrevettelek.Rólad mit lehet tudni.Vissza olvashatnék,de ahhoz lusta vagyok.
Gyere hamar!!!!!!
Heni

Kovács Roland
 
 


Szia! Mi a 8. kerületben lakunk, a keletinél. Natim 8 hónapos. Én is máshova irogatok főleg, most somfordáltam be a Zuglói topicba. A kb 78 ezer 8ker lakó nem akar velem kommunikálni, azt még megértem. De hogy az egész belváros sem?! Jó hogy itt vagyKép

Kép KépKép
 
 


Halihó.
Úgy látszik a belvárosban nincsenek kismamák.Kép
Az egy dolog,hogy átmennek másik topikba,de azért vissza lehetne leskelődni néha.Nembaj majd mi ketten őrízzük a lángot.KépKépKépHátha....
Mi az Oktogonnál lakunk.
Megnéztem a profilodat.Nagy édes a kislányod.Jó husiban van ő is.

Kovács Roland
 
 


Az is egy jó csendes, nyugodt hely! Legalább nem kell vacakolnunk a megszólítássalKép
Akkor elég közel lakunk egymáshoz. Ha épp tisztességes idő van kint, a körút felé is szoktunk sétálni, szeretem a kávézókat a környéken.
A nagynak hogy tetszett, amikor megérkezett a pici? Tud egy ekkora fiú valamit kezdeni a pöttömmel? Unokaöcsém 7, és nagyon várta, hogy meglátogassák Natit. Megnézte, majd suttogva megkérdezte "lehetne egy kicsit számítógépezni?"
Roppant meg volt elégedve, hogy milyen aranyos, és mondta, ki ne töröljük a gépből az ő karakterét, mert majd jön vissza látogatni!
A lángőrzésben benne vagyokKép
Merre szoktatok sétálni?

Kép KépKép
 
 


Szia
Dani onnantól kezdve,hogy oviba került(és látta,hogy majdnem mindenkinek tesója van )Kistesót akart magának.Amikor közöltük vele,hogy anya pocijába kisbaba van nem nagyon értette,de dicsekedett mindenkinek.KépFolyamatosan járt velem UHra,hogy lása a kistesót.Dodót születése pillanatától imádja,gondozza,vigyáz rá,játszik vele.Nem is gondoltuk,hogy ekkora korkülömbség mellett is ilyen jól eljátszanak.De Dani is imádja a szgépet.
Ti nem akartok Natinak kistesót?
Az V.kerbe járunk(ott van 2 nagyon jó játszótér)Sétálni mi is szoktunk a körúton Blaháig,másik oldalon meg vissza.
Ma esti felvételek
Kép
Kép

Kovács Roland
 
 


Szia!
Látszik, hogy jól elvannak. A kicsi is láthatóan odavan. Jó, amikor kijönnek a gyerekek egymással. A nővéremmel az a 7 év valószínűleg megakadályozta a verekedést. Nem volt értelme agyoncsapni a picit, azaz engem, nem volt igazi ellenfél. Mondjuk voltam vagy 18, mire összenőttünk.
Mi nem, de én szeretnék kistesót. Apucinak egyenlőre bőven elég Nati, majd meglátjuk. Nincsa még lejátszva a meccs.
Te meddig maradsz otthon a picivel?

Kép KépKép
 
 


Ne ijedj meg nem tüntem el!Kép

Ha arra gondolsz,hogy beadom-e bölcsibe.Nem.Dani se volt Dodó se megy.Így is úgy is itthon vagyok.Van egy kis boltunk ott szoktam segíteni,tehát nem muszály visszamennem.Párom se engedné.
Nati megy bölcsibe?Te mit dolgozól?
Nekem se akarta párom a kistesót.Sőt ha jobban belegondolok egyiket se.Most meg ÕK a mindene.Azt mondta nem is tudná mi lenne vele nélkülük.A férfiak szerintem félnek.Kép

Most egyek aludni.Rég volt fél7.

Jó éjszakát.Kép

Kovács Roland
 
 


Nat se lesz bölcsis. Én itthon tudok tanítani. Pöttöm 2 hónapos volt, amikor jött az első tanítvány és én fél füllel a nagyszobában tanítottam. A másik fülem pedig a konyhában volt, ahol angoloztunk.
Párom tuti fél egy újabb terhességtől és gyerektől. Nem voltam egy kiegyensúlyozott kismama és nekem is elég rémísztő egy újabb terhesség gondolata, de jobb módszer még nincs egy saját bébihez. Nyolc hónaposan még tényleg nem túl aktuális, de nem szeretnék 40 felett kísérletezgetni. Végül beadta a derekát vagy csak így sikerült?
Fent vagy az iwiw-en?

Kép KépKép
 
 


Szióka!
Nekem a második terhességem nagyon rossz volt.Alig vártama végét.Minden bajom megvolt ami a nagykönyvben meg van írva.De most mégis újra vállalnám,minden nyűgével együtt.KépLehet,hogy most furcsán nézel ezért.
Mi az az iwiw?Ebből kitalálhatod,hogy nem vagyok fent.Kép

Kovács Roland
 
 


Az iwiw az egy közösségi oldal. Amolyan telefonkönyv, ahol ismerősöket lehet keresgélni. Meghívóval lehet regisztrálni (amit sajna hetek óta nem lehet küldeni), majd szabadon garázdálkodni.
Én az első és egyetlen terhességemnek is alig bírtam kivárni a végét. A kiírt nap utáni minden perc hatványozta az elkeseredésemet, olyan érzésem volt, hogy ez az állapot már soha nem fog megváltozni. Az utolsó hetek is rosszak, amikor már csak visszaszámolok, de amikor már egy határidő sincs, az egészen elkeserítő.
Az újabb terveidről már a párod is tud?

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban, és szeretnék segítséget kérni gyerekorvos ügyben.
Mi (férjem, és 3 hetes kisfiunk, Máté) a VIII. kerületben lakunk, de nem szimpi sem az orvosi rendelő, sem az orvosunk.
Tudna nekünk valaki ajánlani kulturált kinézetű rendelőt és megbízható gyerekorvost az V. kerületben?
Előre is köszönöm az infót!

Üdv:
oladanyi
 


Szia Oladanyi,
Gratulálok a kisfiadhoz, remélem jól vagytok és élvezed a babázást. Gondolom most még csak az alváshiánnyal küzdesz meg a kezdeti nehézségekkel, de ezek olyan gyönyörű hetek!
Mi is a VIII. kerben lakunk, de sajna nem tudok segíteni. Nekem helyi dokinénim van, aki ok, úgyhogy nem kellett másikat keresnem. Szerintem próbálj meg a végőnődtől érdeklődni, ha ő normális.

Kép KépKép
 
 


Lorca!

Melyik az a körzet, ahova tartoztok? Úgy értem melyik utcában van a rendelő, ahol a doki néni rendel?
A védőnőnk normális, de ő teljesen elfogult a dokival kapcsolatban...

Köszi az infót!
Oladanyi
 


Az Aurora utcába járunk, már amikor megyünk, nem túl sűrűn. Attól, hogy elfogult, még mondhat infót, meg kell értenie, hogy neked nem szimpatikus. Mondjuk az tény, hogy nagyon le vannak terhelve itt a dokik és nincs sok idejük a gyerekekre. Nat nem beteges, így nem "teszteltem" még a dokit. Nekem az a jó, ha nem zaklat, azt meg se ő, se a védőnő nem tezsi.

Kép KépKép
 
 


A ti dokitok egyébként hol van?
Merrefele laktok?

Kép KépKép
 
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


sziasztok! Most vagyok 28 hetes, és a jövő héten költözünk a VIII. ker Auróra utcába! Védőnőt kell váltsak, amit nagyon sajnálok egyenlpre, mert a mostani egy tündér, de hátha az új is az lesz! Mivel az Auróra u-i Sztk a szomszédban van, tuti oda kell majd járnom! Jár oda még vki? Milyen a védőnő? Mik vannak abban a kórházban még, milyen szakrendelések? Egyébként már nagyon várom a költözést, első saját lakás lesz!!! Kép

 
 


Hát, látom, h ez a fórum nem nagyon pörög... furcsa, mert az NLC-n is van nyolcker fórum, és ott sincs szinte senki... Kép

 
 


hello bello! Kép

én is vagyok, de ritkán tudok jönni mostanság, lefoglal a gyerekem. Kép És minden időmet NEKI szentelem. Kép Fél éves lesz a gyönyörűségem.

Megyek Megasztárt nézni, még jövök!

Szilvi
 
 


mizu, kihalt a topik?
 
 


Helló Szokesz!
Milyen volt a Megasztár? És utána jót aludtál?
A "szánalmas" Rayo

Kép
 
 


Rayo üdv. itt!
jót aludtunk köszke. Megasztárt meg egyéb program miatt hanyagoltuk. Kép

Szilvi
 
 


Látom csillapodsz Rayo. Kép
 
 


Szóval mégiscsak olvasod az öribabás topikot! Ejnye-ejnye! Mit ér az adott szó, hogy többet nem nézel vissza?! Egyébként népszerűsítelek!!! Remélem, tényleg ez a neved!!!Kép

Kép
 
 


Kedves itteni Topiclakók!

Csakhogy tudjátok, milyen ( ember? ) is Szokesz.
Ezzel a kis hozzászólásával kedveskedett az örökbebabás topic lakóinak.Kép

hello,

nem állom szó nélkül..hát mit nem mondjak durva.. "életet adó". Mifelénk úgy mondják Édesanya.
Félre értés ne essék Ti nem édesanyák vagytok! Mondjuk szememben az sem édesanya, aki megszüli a gyermekét bárki vadidegennek és ezzel letudta egy életre. Bármi oka is legyen erre, lehet itt szegénységre, meg családi problémákra hivatkozni, de az állat is védelmezi a kölykét, és nem másra bízza az újszülöttet.

Tök véletlenül tévedtem erre, és asszem eztán sem fogok, mert... na jó, nem folytatom, bár biztos ez is bántó az "Édesanyáknak".

Lehet a véleményemnre fröcskölődni, de tényleg durva, ahogy itt beszélnek egyesek.

Szilvi

KépKép
KépKép
 


Kelimoni és a többiek:

Ezt fel is vállalom!!
És nem a mások boldogsága fáj nekem, ahogyan gondoljátok. Legyen mindenki boldog, ahogy tud! De egy szülőanyát "életadónak", a születendő babát, mint egy tárgyat tekinteni, arra sorszámot húzni, együtt szülni, netán CTG-re menni, nekem akkor is egészségtelen.
És sem a gyermekét megszülő, majd azt továbbpasszintó anyát sem értem meg, mert AZ a nem ember számomra.

Szilvi
 
 


Rayo:
igen, ez a nevem. Kép Népszerűsíts bátran. Kép
 
 


Kedves Szilvi!

Azt gondolom, nem a véleményeddel van baj, hanem a stílusoddal. Ha esetleg úgy kezdted volna, hogy"nekem furán hangzik az életet adó, magyarázzátok meg, hogy értitek..." . Biztosan szíves fogadtatásra találsz.

Az életet adó az az ember, aki a mi gyermekünknek az életét adta. Õ az az ember, akinek a segítségével egy meddő pár családdá válik.
Nyilván bírálhatnánk ÕT, aki a gyermekéről ily módon gondoskodik, esetleg intézetbe is adhatná, meg is ölhetné. Mi nem tesszük, hanem egy életen keresztül hálásak vagyunk neki.Elfogadjuk őt és a tettét, ami számodra olyan érthetetlen. Találkoztál már örökbeadó anyával vagyis életet adóval? Talán azután lenne a véleményed hiteles. Így? Kép

Az örökbefogadás témájában rendkívül tájékozatlan vagy és butaságodat még népszerűsíted is, diplomás léted ellenére.

A születendő baba nem tárgy, hanem egy kicsi emberke, akit óriási szeretettel és vágyakozással vár egy pár, aki képes felnevelni, szeretni, gondoskodni róla. A sorszám pedig arról szól, hogy sajnos a várakozóknak ( mivel olyan sokan vannak ) egy listát készítenek, így mindenki arra vár, hogy az első helyre kerüljön a 200 akárhanyadik helyről.Ezt hosszú évek előzik meg és amikor az első helyre kerül, azt jelenti, rövidesen anyává, szülővé válhat. Nem húzunk sorszámot, ahogyan te képzeled.

Édesanyának érezzük magunkat, hisz a baba, akit a karjainkba vehetünk a születése után, a ami gyermekünk. Csodálatos élmény együtt szülni, mint ahogy nem tilos az sem, hogy egy várandós anya mondjuk az édesanyjával, esetleg anyósával, testvérével szüljön.

Gondolj arra, amikor elválik egy házaspár és a gyermeket nevelő újra házasodik, a családba kerülő apa vagy anya is teljes joggal érezheti magát a gyermek szülőjének, mégha a nemzéshez, szüléshez semmi köze sincs.Nincs ez másképpen örökbefogadás esetében sem, mert a szeretet csodákra képes.

És utoljára azt kérdezem tőled, hogy hogyan neveled a gyermekedet toleranciára? Ha adódik egy örökbefogadott barátja, eltíltod tőle? És hogyan tudsz ilyen mocskolódások után a családod szemébe nézni?

Picit gondolkoznod kellett volna. Csak picit. Te nem csak az életet adót, hanem minket, örökbefogadókat és a gyerekeinket is lenézed. Hát..., szégyelheted magad az ítéletalkotásért.

Mindezek ellenére kívánom, hogy boldogságban teljenek napjaid és sose kelljen megtapasztalnod azt az ürességet és fájdalmat, amit a gyermek hiánya okoz.

És kérhetsz elnézést bármikor! A mi toleranciaküszöbünk hihetetlen magas.Kép

KépKép
KépKép
 


Annyira jó titeket olvasni. Tényleg népszerűsítesz. Kép
 
 


Kelimoni:

gondolkoztam azokon a dolgokon, amiket mondtál. Valóban édesanyjának érezheted magad annak a kisbabának, akit ti neveltek, és a kötődés is egyértelmű.

Válás esetén új apuka/anyuka esete: ebben nincs igazad szerintem. Kizárt, hogy az a gyerek ne emlékezzen/feledje az édes szülejét, kivéve, ha annyira pici gyermekről van szó. Azonban nincs az az új nevelő, aki a helyébe léphetne az igazinak. Erre sok sok személyes tapasztalat áll rendelkezésemre.

Együttszülés: abban igazad van, hogy sokan választják a szülőszobára közeli női hozzátartozóikat, barátnőt, de azt hiszem a legtöbben a párjukat, ill. olyan is van, aki egyedül kíván lenni ebben az időben. De hogy AZ az ember jelen legyen, akinek a javára a SAJÁT gyermekemről lemondok?! Nem normális dolog. Minden normális, ismétlem: normális édesanyában iszonyat féltékenység lépne föl ilyen esetben, sőt nagyon sokan talán pont azért nem kedvelik az anyósukat esetleg, vagy adják oda a kisbabájukat akár csak rövid időre is, mert nem képesek elengedni őket. Az meg végképp morbid, hogy pontosan tudja a szülő nő, hogy gyermekét nem látja viszont, és a szüléséhez még asszisztál az illető. Annál még csak az lenne szebb, ha Apuka is benn lenne a szülésnél.

Véleményeitekkel ellentétben nem vagyok sem sekélyes, sem üres és BOLDOG vagyok. KépKépKépKépKép Felépített életem van (nem "teherbeejett vki az egyetemi évek alatt" Kép), hanem így alakítottuk a férjemmel, jó állásom (nem bioszt oktatok egy suliban Kép, és talán még a gyermekeiteket is hozzátok hozzám Kép).
És véleményeddel ellentétben semmiben nem nézem le az örökbefogadott gyermekeket!

üdv.
Szilvi
 
 


Szokesz: eddig még nem volt ember, aki egyetértett volna veled.Kép
Azt hiszem, ez Téged minősít.Lehet, hogy népszerűnek érzed magad. Csak sajna negatív értelemben.Kép

KépKép
KépKép
 


Jesszusom, kicsit off ez a topic, ahogy nézem....

 
 


Kedves Szokesz!

Nme szeretném szétoffolni a topicot... Az öribabás topicban írtam pár sort...

KépKép


Napsugaracska:

meghatóak a szavaid valóban, azonban nem minden fedi a valóságot. Egy dologra reagálnék, a többiről elmondtam a véleményemet korábban, csak ismételném magam, mintahogyan te tetted.

Abortusz: kemény dilemma tényleg, azonban inkább az, minthogy a gyermekemet idegen kezekbe adjam. És ezzel nagyon sokan vannak így.

És még mindig nem nyóckeri biosztanár vagyok, erősen téves a következtetés. KépKép

Ti mennyi hülyeséget vagytok képesek összehordani?! Kép

Sz.
 
 


Bocs, a többiektől, ez itt tényleg off lett egy ideje. Kép

Nincs értelme ennek a vitának, főleg nem ezen a helyen.

Szilvi
 
 


Szilvia, inkább megölöd, mint hogy más szeretetben felnevelje????? KépKépKépKép Halál a saját gyerekedre, mert megfogant benned? Ezt kellene mindenkinek felvállalni? Ha nem lehet az én gyerekem, a másé se legyen? KépKép Jaj, de félelmetesen kattog az agyad...
Itt egy link, csak hogy tudd, hogy is áll a dolog az abortusszal: KépKépKép
http://meh.communio.hu/
lehet, hogy van még min gondolkoznod...
És bocs, hogy off voltam.
 


Válasz az OFF-ra

Galadrin:

Ismerem az abortusz körülményeit, spec a lienket is. Erre válasom, hogy meggondoltan kell gyermeket vállalni vagy ha valaki nem szeretne védekezzen.

Ha netán bűncselekmény áldozata(akár családon belüli is), akkor nem szülném meg. Ha meg valaki arra "kényszerül" (továbbra sem létezik számomra erre indok), akkor meg nem adom oda vadidegennek! És az asszisztenciájából sem kérek.

"Kattogásodra" pedig nem reagálnék. Kép

Szilvia
 
 


Szilvia!

Nagy az isten állatkertje és sajnos alacsonyan van a kerítés... Remélem,nem mintapéldány voltál!Belőled még egy is sok!

Valószínűleg azért nem kötődik az örökbeadó a kisbabához,mert nem alakult ki valamiért köztük a gyermek-anya kapcsolat.Neked senki se mondta,hogy így kellene élned.Sőt!ha te az abortuszt választod,ahhoz is megvan a jogod.De ne ítélj el másokat azért,mert nem úgy gondolkodnak,mint te!Ha gyermeked felnővén más véleményt formál valamiről,mit te,akkor mit teszel? Ellököd őt is magadtól,mert MÁS????

Ha azok az anyák,akik hozzád járnak,tudnák,hogyan gondolkodsz,biztosan mást keresnének!!!Remélem,nem orvos vagy!Mert akkor szégyene ennek a csoportnak!!!

Ja és ha gerinces lennél,nem ködösítenél!Vállalnád foglalkozásod,e-mail címed stb.Csak angyalom,félsz,hogy kiderül milyen vagy lélekben!
Edit

Kép

Kép
 
 


Hogy ne legyünk offtopikok itt, itt tudjuk folytatni:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/393496.html?1143549498
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz! A magán és állami óvodák összehasonlításáról írom az Általános Vállalkozási Főiskola nonprofit szakán. Ha valakinek lenne kedve és egy kis ideje, hogy egy kérdőívet kitöltsön, és visszaküldjön emailen, azzal nagyon sokat segítene! Kérésem csak annyi, hogy ha vállaljátok írjatok az email címemre, hogy most van ovis gyermeketek, vagy csak lesz a közeljövőben!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlök mindenkit:
Hajduné Bilász Ildi
bmano@invitel.hu
 
 


sziasztok,
Ismerősöm vállal a belvárosban babamegőrzést, vagyis annál kicsit többet, mivel szakképzett dada és óvónő 30 éves tapasztalattal. Kb. 50 éves, kedves, nyílt szívű és tényleg jól ért a kicsik nyelvén.
Ha több információra és elérhetőségre lenne szükséged írj a privimre.

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!

Amint látom, nagyon kevesen vagyunk, mi, belvárosi mamák.
Vagy mégse?

Jelentkezzetek! :)

Era0707
 
 


Szia Era0707!

Én, vagyis mi :) is a belvárosban élünk.
Remélem feléled a topik.
 


Szia Vad Virág!

Hát igen, nem igazán látogatják ezt a topikot...

Nekem egy 9 hónapos édes kisfiam van, Misike :D

Ti hol laktok?

Mi a Ferenciek terétől nem messze.

Üdv, Erika
 
 


Sziasztok!
véletlenül jártam erre, de jó, hogy mások is élnek a Belvárosban :D
Majd még jövök, de beindult a sziréna..

Kép KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: