Új privát üzeneted érkezett!

szoval van itt valaki?Kép

Kép
 


Szia Babarózsa!

Én vagyok, illetve mi! Egy tízhónapos fiacska meg anyjaapja a legbelebb belben, az Andrássy-NagymezQ-Oktogon háromszög közepén...
Igaz, van már egy belvárosi mamák topik, de úgy látom, meghalt...
Mekkora ez a kicsiny baba a hasadban? Olyan megható látni...

Éva
 
 


Szia!
hat latod en sem neztem, mert senki sem irt...
A baba most mar 28. hetes leszKép
Mi az Anker kozben vagyunk

Kép
 

 
 

Sziasztok Anyukák!
A tél és a sötét beálltával egyre kesevebb helyre tudsz gyermekeddel ellátogatni, anélkül, hogy megfáznál, vagy elkapd az aktuális vírust.
Most betekintést nyerhetsz a GEKKO képességfejlesztő foglalkozásaiba, méghozzá ingyenesen!!!
3 hónapos kortól, korcsoportonként 4-5fős bemutató órákat szervezünk, a belvárosban.
Regisztráld magad a 06-1/302-8402, vagy a 06-30/274-4031 telefonszámon.
Bővebben a Gekkoról a www.gekkonet.hu alatt.
Címünk: VII.ker. Bajcsy Zs. út 33.I.em.7.
Üdvözlettel,
P.Orsi
gyógypedagógus
 
 


ugy latszik a belvarosban nincsenek kismamakKép

Kép
 


Szia Babarozsa
Hát igen nincs vmi sok kismama vagy csak nincs net Kép
Mi a VII kerben lakunk az astoriánál
Ti merre?

Kép
Kép
 


Sziasztok

Szerintem kismama van eleg csak nem irogatnak ideKépMi a IX.ben lakunk a belvarosi reszen.Fel kene lenditein egy kicsit ezt a topicot is,ugyhogy hajra mindenki aki szeret itt lakniKép

Kataa

Kép
Kép
 
 


Szia Kata
Jo lenne fellenditeni,deugy látszik mindenki máshova irogat.Ti merre laktok ?

Babarozsa
Most fogsz szülni vmikor ugye?Vagy már talán megvan a bébi?

Nikk

Kép
Kép
 


Szia Nikk,
IGazad van en is a korosztalyos topicba irogatok,gondolom Te isKép
Mi a IX.ben ahogy irtam, a rehabilitacios reszen,itt nagyon sok kisgyerekes anyuka van,persze a sok uj hazba azok koltoznekKép
Kisfiam Alex 28 honapos mar delelotti bolcsis en meg heti 2 napot dolgozom,de nemsokara tobbet fogok.
Latom neked is fiucska vanKépmenny idos?Hol szuletl?Hova viszed setalni?En anno a Dunaparatra vittem mindig,meg az Orczi Kertbe hatha jobb ott a levegoKépMost meg mar jatszoteres lett de van a kozelunkbe es belso kertbe is jatszoterKép

kataa

Kép
Kép
 
 


Szia Kata
Igen én is korosztályos topicba irogatokKép
30-án volt 5 honapos KépIgazán most nem járunk sétálni,de ált a muzeum kertbe mentünk vagy mi is a dunapartr,bár szerintem ez csak illuzio de hát azert meg is Kép Kép
Mávba szültem.hogy birja a bölcsit? Már nekem is azon jár a fejem mi lesz másfél 2 év mulva mert aza 20000 ft elég kevés,de nem szivesen hagynám itt még 2 évesen,de a munkahelyemen nem hiszem hogy megoldhato lenne a heti 2 nap Kép

Kép
Kép
 


Szia NikkKép
Bocs hogy csak most valaszolok de a munkas napjaimat eltem es ilyenkor nincs idom netezni,meg a szuleimnel toltottuk a hetvegetKép
En sem a munkahelyemen dolgozom hanem anyu cegen ideiglenesen par honapig amig nagy a hajtas.Regen is ott dolgoztam tehat nem kellett betaitani.A regi mh-n majd akkor megyek vissza (ha ezzel ok is egyetertenekKép )ha mar meglesz a teso is,bar az meg messze vanKép
En nagyon bolcsi ellenes voltam,ez azegyetlen elv amit totalisan megszegtemKépAztan mivel Alexxel sokat csavarogtunk,jatszohaz,baba-mama klub,baratok,nagyon kozossegi lettKépIgy osszel megprobaltuk a bolcsit,heti4szer jar akkor 4 orat van ott tehat ezt nagyon elvezi.Es meg nem is volt betegKépEn meg orulok hogy bejott neki,azota szepen beszel marKépMindekinek tudjaa nevet,eljatszik mar a tobbi gyerekkel is 2 honapja.
En telen is sokat vittem setalni ha 2 fok koruli volt az ido,nekunk eleg kozel van a Petofi hid melletti kis park meg a Nemzeti Szinhazhoz is jartunk baratonkkel mert van egy jo hosszu seta utKép
En a SOTEI-n szultemKépFoleg mert van PIC es csak 5 percre van autovalKép
kataa

Kép
Kép
 
 


Szia
Tervezitek ezek szerint a tesot? Igazábol mi is szeretnénk ,elvileg hármat terveztünk de mig el nem költözünk innen sajnos nem lesz teso,mert Bandikának se tudunk saját kis szobát csinálni Kép Igen ez a bölcsi ellenesség bennem is él,de azert vannak körülöttem jo példák,ahol a gyerek nagyon élvezi,lásd nálatok is KépMondjuk ez a 4 ora nem olyan sok és talán még jobban segiti a közösségbe valo beilleszkedést.
Sote-n én is voltam,de csak rossz emlékeim vannak,nekem nem jött be,ráadásul az egyik barátnöm is rosszul járt.Miért volt fontos neked a Pic?Volt esély koraszülésre ?

Kép
Kép
 


Hat tervezni tervezzuk de meg nem vagyunk a kivitelezo stadiumbanKépDe azt tudjuk hogy tesonak lennie kellKépMi is egy szobaban voltunk a kicsi masfel eves koraig,na addig eleg is volt.Elhiszem hogy vartok meg meg kicsi is a babo ,boven van idoKép
En eredetileg egy magan dokihoz jartam aki a Nyiroben vezet le szulest,az a korhaz nem volt szimpi ezert kerestem masik dokita 20.heten.
A jelenlegi szegrl vegrol rokon de nagyon tavoli es ajalnottak tobben hogy rendes stb.A PIC valahogy megnyugtataskent kellett,sose tudni alapon hogyha kell akkro minden egyhelyben legyen,de szerencsere nem kellett.Bar a 38.heten indult meg a szules de az mar nem koraiKépNekem alapbol csaszar kellett tehat az alternativ lehetosegek hianya nem raisztott vissza ebben a korhazban.Vegig mindenkivel elegedett voltam,a csecsemos noverekkel azert nem annyira,de az keves helyen mukodik sajnos igazan jolKép

Kép
Kép
 
 


Én 5 nappal tulhordtam babot,de a végén már alig birtam ki,reménykedtem hogy 1-2 héttel elöbb szülök erre tessék KépA végén nekem is császár lett mert Mano beszorult,téraránytalanság volt igy semmiképpen nem tudott volna kijönni rendes uton.Igazábol nem bántam meg mert egy kicsit féltem a rendes szüléstöl.

Kép
Kép
 


Es milyen a csaszar a MAV-ban?Bent lehetett az apuka?UTanan mikor kaptad meg a babot??
Sajnos itt egy nap intenziv van es csak utana kaptam meg szopira a babat,ez nem volt tul joKépA ferjecskem bent voltes nagyon elvezte bar izgult rendesenKép

Kép
Kép
 
 


benn volt velem végig 12 orás volt a vajudás,aztán lett császár.pont a szülöszobával szemben ( amiben voltam) volt a mütö egy üveg ablakon keresztül nézte,és mikor a babat kivették és vittek rendbe tenni ott volt végig.De mivel oxigénhiányos volt egyböl elvitték és apa se tudott babázni Kép Felkerült az inkubátorba,este fél nyolckor született és másnap 10 kor már velem lehetett.Az elsö éjszaka még benn maradt a csecsemösöknél,de utánna egész nap velem volt,csak fürdeni vitték el.Szerintem ha elöbb fel birok kelni akkor elöbb megkapom,mert elvileg reggel 5 körül akartak áttenni a sima szobákba,a császárosok külön vannak egy ideig,de akkor nem igen birtam felkelni,vagyis eljutottam a zuhanyig de ott majdnem elájultam Kép Igy 10kor probálták ujra Kép
Hány ágyas szobák vannak ott?Hánynapig voltál benn?Miert kellett alapbol császár ?

Kép
Kép
 


Latom Te is ejjeli bagoly vagyKép
VAnnak 4-2-1 agyas szobak.Doki mivel elobb jott a bab pont szakmai konferenciara igyekezett igy a mutet utan mar nem volt jelen .A 4 agyasba kerultem protekcio hijjanKépDe nem volt veszes,volt kivel beszelgetniKép4napig voltam bent,adig mint a siman szult anyukakKépHat az elso zuhi nekem is csak kiserettel sikerult,de en rosszabbra szamitotam,3 nap utan mar szinte a regi voltamKépa csaszar a velem szuletett csipo problemam miatt kellett.Halkan jegyzem meg,en is feltem volna a szulestol,itt legalabb a vajudast megsporoltam.De latom te meg azt sem,ugyhogy le a kalappalKépKépNekem delben szuletett es masnap reggel kaptam meg mar lenta gyerekagyon.
Szoval neked surgossegi csaszar volt?Elaltattak?Nekem epidural,es igy kovettem az esemenyeket,nem bantam meg.KépOrulok hogy azert a kezdeti nehezsegekbol nem lett bajKép
Te probalozola normal szulessel a tesonal?

Tobbiek is bekapcsolodhatnanak a belvarosbolKépKépKép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kata! Itt vagyok, itt vagyok, bár még mindig nem vagyok egészen belvárosi... Az operakörnyékiekhez szoktam néha írni, bár ott sem lakom Kép.
Fulescsacsi
 


Épp Babarozsárol olvastam egy másik topicban hogy megszületett a babája Kép
Ugy látszik nem akarnak csatlakozni,pedig annyi anyukát látok felénk is Kép

Nem altattak el,azt nem is szerettem volna,jo volt igy követni,csak azt sajnálom hogy pár másodpercre mutatták meg aztán siettek is el vele az intezivre.Én is 4 napot voltam benn,igaz rezgett a léc,mert belázasodtam a tejbelöveléstöl,de mivel nem tudták miért van azt mondták ha 37 fölé megy a lázam nem mehetek haza.Ez volt csütörtökön és szombat reggel jöttünk volna el.Szombaton szerencsére csak 36.9 volt Kép igy hazajöhettünk,a sebem is rendbe voltmondták hogy akkor biztos a tej miatt van.A doki mondta hogy ha a köv. baba kisebb lesz akkor szülhetek rendesen,de a mostani félelmemmel nem hiszem hogy rendesen szeretnék szülni Kép

Egy kérdésem lenne hozzád mint tapasztalt anyukához KépA hozzátáplálásrol,hogy kezdted el ?Miket adtál neki?Ha adtál neki az azt is jelenti hogy egy idö után kiváltod vele a szpotatást vagy marad az is + egyéb kaja?Azert kérdezem mert lassan aktuális lesz és igazábol nem találtam kielégitö informáciot erröl a témárol.

Kép
Kép
 


FcsKépKép
Na azertKépNem tudom miert bennem az maradt meg hogy a belvarosban laktok,tudod meg regrolKép
Akkor hogy kerultek az Opera topicba?
De azert tiszteleetbeli tagnak befogadunk amKép

Nikk
Hat nekem sem sokaig mutattak ugy 5 percig bujt hozzam buszke apuka akkormeg ugyeteln kezebolKépAztan vittek oltoztetni,es masnap reggel lattam megint.Orlok hogy teged sem viselt meg a csaszar.Vannakakik lelkileg nehezen elik meg hogy nem termeszetes uton bujt ki a baba.Hat en ugy vagyok vele, hogy mivel nekem ez volt az egyetlen igy azon nem ragodtam hogy mashogy is lehetett volnaKépSot eleg alacsony a fajdalomkuszobom,lehet hogy feluton feladtam volna.
A hozzatapit egy tabla szerint kezdtem,e lsi kuldom neked emilben mindjart.Abban le van irva a sorrend is mit hany honaposan lehet adni.MIvel az enyem tapit is kapott igy mindig tapi utan adtam a kajcsit.Eloszot 1-2 kanap 2-3 napig es utana meg kb 100 gr vagy amennyit kert .Kb 2-3 honap utan jott csak el hogy kivaltott egy tapit az eves.Eloszor delelott gyumit evett delutan meg fozeleket(persze csak ugy vizzzel osszeturmixolva,nem berantva)este meg 8 honapos koraotol tejpepeket.Sokaig ugyment,reggel tapi,delelott gyumi,ebed megint tapi,delutan fozi,este pep es elalvashoz tapi.
En foztem neki renduletlelnul csak bio alapanyagokbol,apu kertjebeol(ok videken laknak es hobbi kertesz: ) )

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kata! A nyolcadik kerületben lakunk, de a Könyves Kálmán körút felőli felén... Az operásokhoz úgy keveredtem, hogy egy másik topikból ismertem a lányt aki elindította - tudod, Rizike-Kis Éva -, és többször találkoztam velük, aztán írni is elkezdtem, ha már személyesen megismertem a bandát Kép. Köszönöm a tiszteletbeli tagságot Kép.

Nikk! Ha nem baj, én is leírom, hogyan csináltam, és mit csinálok majd másként legközelebb Kép.

Szóval mi hat hósan kezdtük almával, ami egyáltalán nem ízlett a fiamnak. Szabolcs november elején született, május elején még nem nagyon volt semmi friss ezen kívül, mert a barackot javasolják még a kezdetektől. Én meg kétségbeestem, hogy miért nem eszik a fiam, aztán valaki itt azt tanácsolta, hogy keverjem banánnal... Na, ez végzetes volt, két hasfogós gyümi együtt: székrekedés. De eleinte nem tűnt úgy, hogy gond lesz, napokig nagy kajálás volt, és kaki is, aztán egyszercsak... A védőnő azt mondta, hogy amíg nem indul be a kaki, addig ne kapjon se répát, se almát, se banánt, és utána is módjával. Utána én is mindent a nagy könyv szerint csináltam, bár én nem cseréltem le a szopikat, az az elválasztás, hanem hozzátápláltam. Tehát mindig szopi után próbálkoztunk. Kb. nyolc hós volt, amikor már két étkezést fixen bevezettünk, de mindig szopott utána, vagy előtte. Aztán egyik napról a másikra nem fogadott el pépest, csak darabost. Közben akadtak kajasztrájkok, amikor nem evett mást csak anyatejet, de mostanra (15 hós) négyszer-ötször eszik szilárdat, és voltaképpen már mindent, kivéve inni tehéntejet, de kis mennyiségben ételbe főzve már azt is kapott, illetve tojásfehérjét, mert attól tiszta piros lett az arca, úgyhogy várunk. Persze a főétkezés nagyrészt valamilyen zöldséges kaja, mi amúgy nem eszünk húst, de neki szoktam adni, mert majd eldönti ő, hogy akar-e enni, vagy nem, egyelőre ízlik neki. És sok gyümölcs, most télen alma, mandarin, fagyasztott gyümik. Emellett három olyan szopi van, amikor legalább 200-250 grammot megeszik, és még akadnak kisebb komfortszopik.
A lényeg: ha nem ízlik neki eleinte, semmi pánik, idő, mint a tenger. Az anyatej sokkal fincsibb Kép. Ha csak nyolc hósan kezd igazán foglakozni az étellel, akkor sincs semmi gond, voltaképpen még egy évesen sem. Ami fontos: a tejtermékek közül joghurtot, túrót nyolc-kilenc hós kortól már javasolnak, de csak akkor, ha a családban nincs tejallergiás. Amúgy csak egy éves kor fölött. Nálunk nem volt vele gond szerencsére.
Fulescsacsi
 


Szia Füles
Köszönöm a segitséget,igazábol arrol van szo hogy a fiam nem hizott csak 7 DKG-t az utolso 1 hoban és a doki pedig jol felidegesitett,mondta,tömjem tele fözelékkel szopi elött,persze tápszer receptet is irt fel ,majd közölte hogy 2 hét mulva menjek vissz és ha nem hizik akkor vérvétel és vizsgálatok.A védönö szerencsére normális volt mondta hogy ö szopi párti ha lehet akkor csak utána adjak vmi gyümit a tápszert pedig még hagyjam mert ö teljesen meg van elégedve vele.Én sem értem a dolgot hiszen ha vmi baja lenne sirna vagy nyügösködne,de vidám kiegyensulyozott baba Kép De azert bevásároltam és elkezdtem az almát ,én se jártam sikerrel,jött arépa,az izlik neki megesziKép A banánrol tudom hogy allergizál.A répátol látom hogy sürübb a kaki de remélem nem lesz gond belöle.
Kata:köszönöm a mailt nekem is azt mondta a védönö hogy bio boltba vegyek zöldséget,vagy bébikajábol hipp-et nestlét.Egyenlöre mig csak pár kanállal eszik maradok az üvegesnél,majd késöbb fözöcskézek Kép

Kép
Kép
 


Küldök egy képet éhezö fiacskámrol Kép

Kép

Kép
Kép
 


FCS
Na az meg sikan belefer a kategoraiban,ugyhogy csak gyere erositeni a csapatotKép
Jo hogy kiegeszitettel,tudom eleg furan hangzik de egy csomo dolgot elfelejtettem mar hozzatapi ugybenKépNekem is 9 hosan tert at a darabosra.
Ez tisztelni valo hogy adtok neki hust ha Ti vegetarianusok vagyotk is.A fejlodesehez mindenkepp kell,kesobb meg ugyis atallha ezt latja otthon.Mi meg nem eszunk diszno,marha hust,csak feher husokat meg halat.Ugyhogy ezt a gyerkocnel is betartom,ugyis ezek a jok neki meg most.Kesobb ha akar pesze ehet majdKépDe en a bolcsiben is szoltam hogy ne adjanak neki es be is tartjakKép

Nikk
Hat Bandika nem egy eheztetett baba ugyhogy agoodalomra semmi ok,ugyos nemsokara 6 hos es akkor elkezded majd etetniKép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok
Már elkezdtük az evést,igaz csak pár kanállal napontaKép Több nem kell neki Kép
Már várom a jó időt,ebben a hidegben nincs kedvem sétálni se.
Az nagyon jó hogy betartják a bölcsibe amit kérsz.Hallottam már egy-két rossz helyröl.Hova jár bölcsibe?
Füles: a Lurdy ház körül laktok?

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kata! Hát, ez a hús dolog is úgy van nálam, mint a világnézet: majd eldönti, ha már esze lesz hozzá. Nyilván valamennyire befolyásoljuk óhatatlanul is, de semmi erőszak...

Nikk! Édes kis husika Bandikád! Szabolcs is ilyen volt, hurkák, vaskos kis combik, pocak, aztán most meg egy gebeség... Bár amennyit eszik, akár kövér is lehetne, szerintem leszaladgálja... Mondjuk ő még eddig mindig minimum heti 100 grammot hízott, de tíz hónapos koráig heti 200-400-at... nem a Lurdy háznál, azt hiszem, az a IX. kerület, hanem a Népligetnél. Vagy négy vilimegállóval odébb Kép, de szoktunk oda menni olykor, moziba, vagy vásárolni.
Fulescsacsi
 


Sziasztok

Hát remélem Bandus azért fog vmit hizni ebben a hónapban Kép Jó nektek legalább van felétek egy kis zöld terület ahol tudtok sétálni,bár arra is jó nagy a forgalom mármint a Könyves Kálmán krt-n.Ez a baj ezzel a belvárossal. Kép

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Nikk! Igen, klassz lenne a Népliget, ha nem lenne nagyon elhanyagolva. És sajna mindenféle népek megfordulnak ott. Én többször kifogtam már szatírokat - gyerekkocsit tologatva, egyszerűen félemetes. De sokan járnak ki kutyával, olykor babával, gyerekekkel, ha egy kicsit költene rá az ökormányzat, nagyon szép lehetne... Ti merre laktok?
Fulescsacsi
 


Mi az Astoriánál,rákoczi ut Kép Kép Kép Nem éppen gyerekbarát környék De hát ez van.A muzeum kertbe szoktam elvinni Manot,az illuzió kedvéért KépAnyuéknál jó mert ők a második kerületbe laknak mellettük az erdővel de hát oda se mehetek minden nap fel,az utazás bkv-val 2 óra oda vissza Kép
Beleolvastam az operás topikba és ott azt hiszem az andi lakik még itt,a gyerekorvosunk egy ahogy olvastam.

Kata:csak nem dolgozol?

Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok!
Én is csatlakoznék hozzátok, mivel régóta kerestem, IX. kerületi babás-mamás topicot, csak leragadtam a Babaszobában. Mi is itt lakunk a IX. kerületben, a Petőfi-híd és Szabadság-híd közötti részen. Nekem egy tündéri kislányom van Petra, aki 2004. június 30-án császárral jött a világra. Most már 7 hónapos elmúlt (9kg, 72cm) és egyedül közlekedik a lakásban, persze még csak négykézláb. Az étvágya nagyon jó, mindent meg eszik, amit csak főzök neki, remélem ez így is, marad.
Mindenkinek jó babázást, ebben a havas téli időben.
Viki
 
 


Szia Viki
Még a végén fellendül a topic Kép Ugy látszik a császáros tábor is KépÉn is Kata is császárral szült Kép Hol szültél? Merre szoktatok sétálni? Viszed ki ilyen hideg idöbe?Mi mostanában nem voltunk Kép

Kép
Kép
 


Nikk
Aha dolgoztam.Hat ez az idoKépPenteken tiszta jegpalya volt az utKép
A Raday utcai bolcsibe jar,a gondozonok nagyon kedvesek es korrektek.12 gyerkocre van 2 neniKépPErsze a betegsegek miatt jo ha vannak altalaban 8-an.Mar baratja is van,sulve fove egyutt vannakKép
Hat igen a seta eleg maceras,de en igyekeztem sosem vinni a Korutra(bar amikor szuletett meg arra laktunk: )Micsoda keruloket tettem csakhogy nehogy a hangos zaj zavarjaKépTudjatok elso gyerekKépKép
Az en leaanylakasom is a Rakoci uton volt csak a Blahan,persze bulizos koraunkban nagyon is megfelelt,de mivel udvrari volt nagyon csendes is egyben.


Fcs
PErsze,a vilagnezet ,vallas nalunk is igy van,plane hogy ketfelek (bar nem nagyon gyakoroljuk)vagyunkKép
Sajons nemcsak a Nepliget van elhanyagolva,szinte minden park es a nagy bajKépPedig milyen szep is lehetne ha erdekelne a varosvezeteset,meg a kutyatulajokatKép

Wicus
Udv itt,vegre valaki innen a IX.bolKépSzinte szomszedok vagyunk,mi a Petofi Hid masik oldalan lakunk kozel a DunahazhozKép
JA es vagre egy lanyos anyuka isKép

Kép
Kép
 
 


Szia Nikk!

Én a Péterfy Sándor utcai kórházban szültem, és mivel Petra nem akart kibújni, így nálam, kilenc nappal a kiírt időpont után, indították meg a szülést. Minden rendben zajlott, de az orvosom úgy ítélte meg, hogy a fejecskéje beszorulhat, így a császáros szülést javasolta, téraránytalanság miatt. EDA-t kaptam és a férjemmel együtt végig izgultuk az egészet, mert ő is jelen volt a műtét alatt, így a babát, születés után rögtön az ő kezébe adták. Petra este fél hétkor látta meg a napvilágot és egy óra múlva már a szobában, a karjaimban tarthattam, majd másnap már végig velem volt, ugyan is a Péterfyben babás-mamás szobák vannak, ahol végig veled lehet a gyereked, ha te is úgy szeretnéd. Röviden ennyi a történet. Mi sétálni több helyre is járunk, Gellért-hegyre, Károlyi kertbe, Duna parti sétány, mikor éppen merre van kedvünk kiruccanni, persze ha nagy mínuszok vannak, kihagyjuk a sétát. Most már nagyon várom, hogy jobb idő legyen, mert ki szeretnénk próbálni a hintázást, a lakásban szoktam ugyan pörgetni, forgatni, de az nem egészen ugyanolyan érzés, bár ő ezt is nagyon élvezi. És Ti merre szoktatok sétálni? Kimentek ilyen hideg időben is? Mit eszik a babád, te főzöl, vagy kész bébiételt adsz neki?

Szia Kata!

Ezért is tetszett meg ez az oldal, mert sok közös dolgot találtam bennetek, ami ránk is illik.
Na és persze az sem mellékes, hogy egyedül mi vagyunk lányok.
Mi szívesen járunk sétálni a Nehru Partra, csak ne lenne annyi kutyás, bár nem is velük, hanem a gondatlan gazdikkal van a probléma. A férjem gyerek kora óta a kerületben lakik, és az édesanyja mindig azt meséli, hogy olyan tisztaság volt parkban hogy akár egy pokrócot is le tudott teríteni a fűbe.
Most meg se fű, se pokróc.
Sziasztok!
Viki
 
 


Kata
az nagyon jó hogy ilyen kevesen vannak a bölcsibe,igy tudnak rendesen foglalkozni velük Kép
A körutat én is igyekszem elkerülni,de mivel egy normális közért van a környéken ,vagyis a Blahán a Kaiser ,ált oda járunk.Így ha vásárolni megyünk nem tudjuk elkerülni.

Viki
A károlyi kert hozzánk is közel van Kép Hurrá Kép Mi ha minusz van nem megyünk sétálni,csak ha jobb az idő.Bandus még elég keveset eszik naponta talán 3-4 kiskanállal,ezért ugy döntöttem hogy nem fözök neki mig ilyen keveset eszik,bébiételt veszek.Pont 2 hónap van a gyerekeink között Kép
Tényleg mindenki azt mondja kevés fiú van de lányos mamákkal alig találkoztam ahogy Kata is írta végre egy lányos anyuka.

Sajnálatos ez park helyzet.Kár hogy az ember nem tud lemenni nyugodtan,mert ahol ki van írva hogy kutyát bevinni tilos oda is beviszik Kép

Kép
Kép
 


Wicus
Ez nagyon jol hanfzik, hogy megkaptad majdnem rogton Petrat csaszar utanKépA SOTE-n is baba-mam szoba van,csak az elso ejjelre lehet bevinni a csaszi miatt.Egyebkent nekem az is szempont volt hogyott lehet az apuka velem nemcsak nezhet egy uvegfalon keresztul es rogton O kaphatja meg ha mar a mi kezeink masra vannak hasznalvaKép
Mi is ebbe a parkba jartunk amig kicsi volt Alex minden nap,ez volt a napi egyik seta helyzine a masik mindig valtozottKép
A jaszon vannak baba hintak az mar fog tetszeni a kislanyodnak tavasszal,enyem fel orat is elhintazgatott ilyen korabanKép

Nikk
Hat ha kevesen vannak az azt jelenti hogy sok a beteg,de szerintem a mondokak es mesen kivul itt meg nincs foglalkozas.Sot csak az ovi kozepso csoportbn kezdik el.En vittem be a multkor lapokat rajzolni,es rajzoltak is de nem minde nap,ermt itt meg van sok kicsi 1 ev koruli is a csoportjaban ezert veszelyes is lehet a ceruza.
En anno ugy csinaltam hogy megfoztem valamit es ket nap is azt ette ebedre,a doki es viedono is rabolintott,tenyelg csak egy bizonyos mennyiseg utan eri meg fozni neki.Kesobb is volt itthon bebi kacsi ha epp nem izlett az ebed vagy nem tudtam fozni neki.Az mar j ovolt hogy 1 eves kora utan azt ehette amit mi,viszont igy meg minden nap ra voltam kenyszeritvve a friss fozesre.Miota bolcsis nem fozok minden napKép
Sor lassan egy masik helyen is elkezdek dolgozni het 3*5 oraban amig bolcsiben van ugyhogy a fozes nagyon le lesz redukalvaKép

Kataa

Kép
Kép
 
 


Szia Nikk!

Igazából, tavaly voltunk utoljára a Károlyi kertben sétálni. Tőlünk, egy kicsit messze van, de tavasszal tervezem, hogy elmegyünk abba a parkba is, amikor már Petrát le tudom tenni a homokozóba, játszani. Mert az a helyzet, hogy a mi játszóterünk, igaz hogy közel van, de jóval kisebb, és nem olyan hangulatos, mint a Károlyi kert, bár az utóbbi, nem hiszem, hogy zavarná Petrát. A főzéssel úgy vagyok, hogy szívesen elkészítem neki. Persze ha elutazunk, akkor üveges bébiételt kap, abból én a Mildi ételeket kedvelem, mert abban van talán a legnagyobb %-ban zöldség, és nagy a választék is. Egyébként én, úgy szoktam, ha egyszerre többet készítek, lefagyasztom, csak arra kell ügyelni kétszer, ne kerüljön fagyasztásra, tehát mirelit áruból főtt bébikaját nem szabad fagyasztani, és két hónapnál tovább nem tárolhatod a mélyhűtőben. Vagy ahogy Kataa is csinálta, több napra főzök, bár nekünk már egyszerűbb a dolgunk, mert mi vacsorára is főtt kaját eszünk, így többet kell főznöm, de gyorsabban el is fogy.

Szia Kataa!
Azért kaptam meg Petrát rögtön, mert ott volt velem a férjem, + etetési idő is volt, és úgy gondolták, odaadják egy kicsit hadd, szokjuk egymást, és persze gyakoroljuk a szopizást is. Másnap, mikor már a lábaimat is éreztem, na meg a sebemet is, végig velem volt, csak a fürdetésre kellett vissza vinni. Írtad korábban, hogy jártatok baba-mama klubba és játszóházakba Alexxel. Tudnál ebben tanácsot adni, hogy merre érdemes elindulni? Egy-két játszóházat, zenebölcsit már találtam, csak nem a kerületben.
 
 


Wicus
En baba klubba Marcibanyi terre jartam mert akkor meg ott laktunk kozel.De azota hallottam hogy nyaron nyitott egy a Ferencvarosi Muv.Kozpontban a Haller utcaban.Ha felhivod oket bizots meg tudjak mi=nodani mikor van.En ugy emlekszem kedd-csutorotk 10-1ig.Es a Vaskapu tucai rendeloben is van kethetente pentek delelottKépJatszohazba mi a Recsei Bevkp-ba jarunk a Jegkorszakba,vagy a Belvarosi Jatszohazba a Balaton utcaba.Mindekett nagyon joKép
A fagyasztas is jo otlet babakajcsiban,en a parolt husit felvagtam kockakra es amikor mar kaphaott csak elokaptam es bele a fozibe,nagyon praktikus.

Kép
Kép
 
 


Kataa

Köszi az infókat, majd utána érdeklődöm. Ezek szerint ti a Vaskapu utcai rendelőhöz tartoztok. A belvárosi játszóház az nem hangzik rosszul. Egyébként az csak játszóház gyerekeknek, vagy babafoglalkozások is vannak? Már eszünk husit is, de csak fehér húsokat adok neki, csirke vagy pulyka mell.
Viki
 
 


Wicus
Nem mi nem oda jarunk,mert nem volt szimpi egy orvos sem.Regen a Lonyiaba jartunk a Kiss drnohoz mert a Tompa utcaban is laktunk egy darabigKépTi hova jartok?
A Vaskapu utcaiba van vedononk ,de nem sokat latjuk.A VII.keruletbe jarunk egy homeopatias drnohoz.Vannak a Belvarosiban babafoglalkozasok is zenemano meg torna de telefonon bizti adnak infokat bovebben.En is csak feher husokat adok a mai napig meg halat: )

Kép
Kép
 
 


Kata
hol rendel a homeos doki?

Szenvedünk rendesen a fogfájással.Nincs véletlenül vmi jó ötletetek?

Kép
Kép
 


Nikk
A Vorosmarty ucaban van a gyerekrendelo,de van maganrendelese is valahol mashol a kornyeken.Fogzasra jo a Chamomilla 9 .Bar nekunk nehay nyugos naptol eltekinteve nem volt gond a fogzassal,de tobb ismerosomnek bejott ez a szer.Barmely gyogyszertarban ahol tartanak homeos cuccokat tudnak segiteni az adagolast illetoen is.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kataa
Mi a Lónyai utcába tartozunk, és oda is járunk, de szerencsére, eddig még csak egészséges rendelésen voltunk. Én még halat nem mertem neki adni, félek a szálka miatt, pedig tudom, hogy egészséges lenne. Milyen halat adsz neki, és mikortól? Bárányhimlős témában tudtok segíteni? Valami viszketés, és fájdalomcsillapító szer érdekelne. Egy barátnőm négy éves kislánya most kapta el, de nagyon szenved tőle. Szinte az egész testét himlő borítja, (szó szerint, minden nyílásában) himlő van.

Nikk
Nekünk még csak a két alsó fogunk bújt ki, ez igazán még nem viselte meg Petrát, de én Dentinox N gél fozáskönnyítőt kentem a fogínyre. Ha nincs túl nagy fájdalma, vagy inkább, csak viszket ez is jó. Vagy a Panadol kanalas fájdalom és lázcsillapítót használtam. Biztos van rá homeopátiás készítmény is, de abban sajna nem tudok segíteni.
Viki
 
 


Köszönöm a segitséget,kaptunk ecsetelöt,meg vettem homeos bogyot,de még mindig szenved.Igaz az ecstelöt ma váltottam ki,de azt meg nem nagyon akarom adni neki mert lidokainos.

Kép
Kép
 


Wicus
Eloszor csak babakajcsikban adta mnek ia halat,mert feltem a szalkatol.de aztan pasziroztuk neki a halfilet es igy meg mertem etetni veleKépHu mar nem emelkszem de talan 9-10 hotol adtam neki halat.Csak feher tengeri halat eszunk mi is ugyhogy ezt adtamKép
Bocs de baranyhimloben meg nem tudok segiteni(nem is varom nagyon hogy tapasztalt legyekKép )
Sot en emg gondolkodtam is az oltason,de aztan nem valtottam ki,talan jovore de annyira megolszlanak rol a velemenyek.

Nikk
Drukk hogy hamar hasson a homeos bogyo,hidd el 1-2 nap mulva jobb lesz.En bevallom egy ket rossz ejszakan adtam neki panadolt.Es ahogymegerzte az izet mar nem nyuglodott annyira,vicces miKép ??

Kép
Kép
 
 


Kata
hát eddig nem nagyon segit a bogyo, lehet én is kiprobálom a panadolt Kép

Nem is irtam,hizott Bandus most ugyhogy nem kell semmi vizsgálat,2 hét alatt nött megint 2.5 cm-t Kép
Tűz is volt nálunk ,a lépcsőház aljában lévő pincelejáró gyulladt ki szerda este 11-kor,olyan sűrű füst gomolygott a lépcsőházba hogy a liftig nem lattunk el,pedig az 1.5 méterre van az ajtónktól.Egész éjszaka szellöztettünk,kivéve a hálót,szerencsére az van a legmesszebb a lépcsőháztól,igy ott egész jó volt a levegő.Elég mozgalmas kis este volt

Fülescsacsi merre vagy ? Kép

Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok!

A bárányhimlővel kapcsolatban találtam egy nagyon jó oldalt, www.baranyhimlo.hu Kataa, itt lehet, hogy te is választ kapsz az oltással kapcsolatos kérdéseidre. Hála, nekünk ez még egy kicsit odébb van.
Most mi, egy kis kötőhártya gyulladást kaptunk el, de nem vészes, csak nem szereti, ha a szemébe csepegtetek. Nikk remélem Bandus nem fog sokat szenvedni a fogaival. Sajna a fogas problémák még jócskán előttünk állnak.
Mindenkinek jó éjszakát!
Viki
 
 


Nikk
Ne add fel a bogyo majd segit,tobrtol halottam hog csak napokkal utana lett nemi javulas,hiaba nem gyogyszerKépde pont ezert jo.A Dentinox gel nalunk total nem jott be,megizlelete es sirt tovabb.
TuzKépAnno nekunk az irodaban vlt,hetekig utana terjenegett a fust szag.
NAgyon szuper hogy nem kell vizsglat,Hiaba Bandika megerzte hogy nikabb hizik/no mint a dokineniKép

Wicus
Koszi ez az oldal eszembe sem jutottKépFogak miatt meg jobb ha keson jon mert akkor kevesbe szenvedi meg,ALexnak 9 hosan jott az elso fogaKép2-3 rossz este volt az egesz fogzasKép
Petranak jobbulast,ez virus?Annyir nem vagyok ezekkel tisztaban,Alex 14 hoig egyaltalan nem volt beteg,de megnatha se.Azota vot egyszer lazas megegyszer gyomorrontasos.A bolcsi is nagyon jol sult el,a homeos immunerosito+jo az immunrendszere hogy eddig megcsak nathas volt,de ott mindenki mindig azKép

KErdesem is lenne:
Nem tudtok egy jo takarito nenit?Jovo hettol minden nap dolgozom es kethetente kene egy kis segitsegKép
Jo hetveget nektek!
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kataa
Szerintem nem vírus. Még hála mi sem voltunk betegek, valószínű ezt az én hibámból szedte össze, egy kisfiútól kaphatta meg, aki már meggyógyult, de ezt még azért sikerült átadnia Petrának. Legalábbis a doki néni mondta, hogy földről, játékokról könnyen össze lehet szedni.
Én meg olvastam, hogy a csecsemők, hajlamosak erre a betegségre. Takarítónőt, még nem tudok ajánlani, de kérdezősködök.
Nikk
Ez nagyon jó hír, hogy Bandus hízott, nekünk is probléma volt az evéssel az elején. Keveseket hízott, és nem akart rendesen szopizni, nem tudom, talán kevés volt a tejem. Ezért mi elég korán kaptunk Tápot 4és fél hósan. Utána meg a gyümölcsleveket, azután pépeket és végül a főzeléket kapta. Így hat hósan napi kétszer, ebédre és vacsira főzeléket ettünk. És tessék, most meg az a baj nálunk, hogy sokat híztunk, az elmúlt hónapban. Szerintem, nem kell aggódni, a gyerekek étvágya is időszakonként változhat. Bandus ezelőtt evett már kanállal? Mi egy hónap alatt tanultunk meg vele enni, és a megevett mennyiség is így folyamatosan nőtt.
Na megyünk játszani, mert Petra már unja az egészet, az asztalról az összes névjegykártyát megrágta, minden csupa nyál.
Jó hétvégét mindenkinek!
Viki és Petra
 
 


Kata
most egy Svájcból kapott homeos bogyot tesztelünk,remélem ez már segíteni fog,bár eddig nem vettem észre.Takarítónő hozzánk is jár,majd megkérdezem töle hogy vállal-e még ,ha nem akkor az anyosomhoz járót is megkérdezem neked.Mit kellene nálatok csinálni ?

Viki
Tejem van elég,még az anyatejgyüjtő is visz el egy keveset.Kanállal szépen eszik,csak szerintem még elég neki a tej és azért eszik olyan kevés egyebet Kép

Kép
Kép
 


Nikk
Jaj de ari vagy a takineni kerdesbenKépHat nalam csak takaritani kene,tehat no vasalas.3 havonta ablakot pucolni.Nagyon rend manias vagyok tehat nekem is gyorsan megy igy a takaritas,csak ha mar dolgozom marcius 01-tol minden nap azt hiszem nem lesz ra kedvem delutan,meg Alex mindig kikapcsolja a porszivot hogy:anya kesz vagy!Képszoval kethetente kene ugy 3-4 orara,a tobbit en is megoldomKépmegkerdezhetem te mennyit fizetsz orankent?
Drukk a fogzashozKép

Viki
Na sorstars a szopibanKépSzerintem azon hogy sokat hizik nem kell aggodni,amikor majd megy alig fog hizni.Nekem Alex 1 evesen 10 kg,volt most meg 2 eves multes kb 13 de nem sovany es egesz nap meg sem allKép
LEnyeg hogy hamar megtanult kanallal enni es izik neki a foztodKépKépKép

Kataa

Kép
Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: