Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Láttam,hogy nagyon leállt ez a topic,pedig jólenne újraindítani.Csak most szeretném,he veszprém környékiek is jelentkeznének!!!!!!!
Ha van kedvetek és idõtök a babáktól,írjatok!

Anyapoc és Bulcsú baba

 
 


szia Anyapoc
Ja, megtaláltalak! most akkor egy másik topicot is nyitunk? Nekem mindegy, csak jöjjenek már a vp-i kismamik. Kép
Jó volt a klub, örülök, hogy találkoztunk.
hanna ma is ébren került a kiságyába, kíváncsi leszek, milyen lesz az éjzsaka.
Babapoc annyira édes! nagyon szép kisbaba ám!És milyen vigyorgós Kép
bringa és hanka
 
 


Szia Bringa!

Nagyon örülök,hogy jól éreztétek magatokat!Éa nagyon remélem,hogy legközelebb is jöttök!Annyira édesek voltak a Manók!És látszott rajtuk,hogy jól érezték magukat õk is.Szükségük is van,hogy egymással ismerkedjenek.Mi csak ilyenkor találkozunk másokkal,mert itt a környéken nincsenek nagyon ilyen korú babák.Meg mindenki máskor sétáltat,ezért ritkán találkozok ugyanazokkal.Néha kicsit rossz is "egyedül",de azért kibírjuk.Fõleg,ha jön a jó idõ.

Te hogy bírod egyedül?Nálunk is volt úgy,hogy Apa kimegy dolgozni,de aztán most nem volt rá szükségünk.Nem tudom,hogy bírtam volna,pedig már volt tõlem távol hónapokat,de akkor még nem volt Bulcsú.Gondolom a neten tartjátok a kapcsolatot.
Szóval nem egyszerû egyedül,pláne,ha gondok is vannak.

Szerintem nem baj,hogy nyitottunk egy új topicot,csak idetalálnak a veszprémiek.Meg itt legalább tudom követni az eseményeket!Kép(nem mintha olyan sok lett volan eddigKép)
A másikon olyan sokan vannak,hogy na néhány napig nem nézek be,akkor már azt sem tudom,hol és mikor írtam utoljára.

Nagyon kíváncsi vagyok,Hanna hogyan fog viselkedni az estéknél!!Volt itt Bernadett is(Bogi anyukája) és elvitte a könyvet.Akkor éjjel sem sokat aludtak,mesélte.Õ is nagyon elhatározta már magát.Nagyon sokan nem értenek ugyan egyet ezzel a könyvvel,de szerintem hatásos és én nem tartom "spártainak"Kép.Nem hiszem,hogy attól lennék jó anya,hogy nem hagyom sírni a gyerekemet.Hanem hogy egészségessé teszem a kapcsolatunkat.

Hanna is nagyon édes és szép baba!Nekem nagyon bejött!Igazi királykisasszony!Annyira lányos,hogy el sem lehetne téveszteni!Olyan kis finom és nõies!És mennyire ügyes!Jó volt látni,ahogy ügyeskedett!!!KépKépKépKépKép
Fogatok még mindig nincs?Nekünk is egyik napról a másikra jött ám ki!

Na jó,befogom,mert szómenésem van.Megyek,nézek néhány oldalt,amin vannak jó dolgok,amiket meg tudunk a Manókank csinálni és elviszem a köv. találkára!

Ja,Bulcsú nem volt ám mindig ilyen vigyori!Nagyon féltem,hogy sírós lesz,mert sokszor sír,ha idegeneket lát.De jót tettetek neki!!

NA,jók legyetek!

Anyapoc és Bulcsúpoc

 
 

 
 

Kati
sziaKép
Remélem, idetaláltál. Akkor legyen már ez a topicunk, ha Anyapoc elindította.
Veszprémben szültem, a szüléssel ok volt minden, viszont a csecsemõsükre nagyon kibuktam. Mindegy, legközelebb már okosabb leszek!
Most már biztosan könnyebben jöttök, mert egyre jobb idõ lesz remélem. Egyszer majd megbeszéljük, s lemegyünk Almádiba sétálni egyet Kép

Anyapoc
Igazad van, a másik topicban elveszik az ember, tényleg. De azért azt is olvasgatom, meg írogatok, mert együtt voltunk a Friss kismamis topicban elõtte.
Szerintem nem vagy drasztikus anya, senki nem az, aki próbál tenni vamit alvás - vagy más ügyben. Csak az abaj, h én még nem érzem magam teljesen elszántnak. Tegnap már kivoltam nagyon, s úgy gondoltam, belevágok. Viszont annyira sírt, s kiderõlt, hogy fáj a pocija (egyértelmû volt, meghát nem is hallgatott el attól, h kivettem szegényke, biztos ettem vmi oylat...), úgyhogy olyan lelkiismeret-furdalásom volt, h hagytam bömböln i (kb. 5-10 percet). Ha biztosan tudnám, hogy nem fáj semmije, akkor tuti bevetném. És be is fogom, ha elérkezik nálunk is az idõ. Meg azért megvárom apát is, mert egyedül meg fogok inogni Kép

Babapoc sírós szokott lenni????? Nehéz elhinni Kép (persze azért elhiszem,ha te mondodKép

Ti mindig uabban az idõben esztek?

Na eldugulok Kép


Kati írjál ám nekünk! Kép
bringa és hanka
 
 


Sziasztok!

Szerintem Kati a másikba írt,ha jól láttam.

Nagyjából uabban az idõben eszünk,de van,hogy tolódik kicsit.Megpróbálok mindent azonos idõben csinálni,és úgy tûnik,hogy bejön.Nagyon jól reagál rá.

Jó ötlet,hogy várd meg Apát.Szerintem én sem tudtam volna megcsinálni egyedül.Elsõ nap majdenm a flra másztam.De azt mindig túl kell élni.
A könyv is azt írja,hogy meg kell róla gyõzõdni,hogy nincs semmi baja.De azért lelkiismeret furdalásod ne legyen!Hiszen nem tudja elmondani,mi baja,és van,hogy az ember lassabban jön rá!De azért kitartás.

Babapocnak még mindig hasmenése van,de kezd alábbhagyni.Iszonyatos lett a feneke,még soha nem volt ilyen piros!De legalább a répával megbarátkozott,mert csak azt ehet,meg rizspépet egyenlõre.Most vettem céklát is,ki akarom próbálni,mit szól hozzá.
Demár jól alszik.Ma is csak 4-kor kelt és sírás nélkül.Eddig korábban is kelt,mert mindig bekakált a hasmenéstõl.Nem volt egyszerû!Kép

Judit,Zoti anyukája is Pfundnál szült,de nem sok jót mondott.Szegény nagyon megszenvedett,aztán császár lett belõle.Én már majdnem biztos vagyok benne,hogy Pestre megyek legközelebb.

Na,befejezem,mert megyünk el és készülõdni kell.

Hanna hányszor állt már fel?Kép

Pussz

Anyapoc és Babapoc

 
 


Sziasztok bringa és anyapoc!Kép

Ide találtam. Az nagyon jó lenne ha találkoznánk és sétálnánk egy kicsit!Kép Ti Veszprémiek vagytok?
Jól olvastam bringa Te egyedül vagy a kicsivel? Férjed?

Bence is nagyon nehezen aludt el napközben. Nekem is ajánlották, hogy hagyjam egyedül a szobában és fél óráig ne is menjek be hozzá akármilyen a keservesen sír. Hát egyszer kipróbáltam mert úgy gondoltam hogy az nem állapot hogy minden egyes elalváskor addig ott fekszek mellette amíg el nem alszik. Kitartóan sírt, majdnem fél órát. A szívem majdnem megszakadt, de nem mentem be. Elaludt!Kép Nagyon örültem, de örömöm csak 20 percig tartott mert felébredt. Szegény annyira zaklatott volt, hogy még azalatt a pár perc alvás alatt is szipogott. Mikor felébredt akkor meg ismét rázendített. Többször nem is próbáltam mert "én" nem bírtam volna.
Kb. 2 hónapja magától elalszik délután. Nem lett szoktatva, tanítva stb. Lehet, hogy nem is kéne alkalmazni és próbálgatni ezt a "drasztikus" módszert mert magától is megoldódik???? Nem tudom!
Anyapoc:
Mennyi idõs Bulcsú. Ti hol laktok?

Bringa:
Mi volta a probléma a csecsemõssel?

Kati
kfk
 
 


Anyapoc
Hogy vagytok? Nálunk minden ok lenne, ha nem lenne a világon éjszakaKép De az eléggé kiborít. Nem hiszem mégsem, h most bevetném a módszert, mégpedig azért, mert attól sem hallgat el, ha kiveszem. Egyedül a szopi nyugtatja meg, vagy a Dentinox. Ezért gondolom, h a foga.

Hogy van Babapocak? Van még hasmars?

Milyen rosszakat mondott a Judit?

Kati
Azért ez biztató, hogy lehet fejlõdni. Nálunk csak az a probléma, h este ált. szépen be tud aludni egyedül, nappal is sokszor, s mégis - éjszaka nem tud visszaaludni. Állítólag, ha vmi fáj nekik, akkor náluk is éjszaka erõsebb a fájdalom. Hát nem tudom.

Mi eredetileg nem vp-iek vagyunk,de a párommal úgy gondoltuk, itt maradunk. Itt végeztünk mindketten az egyetemen.

A csecsemõsökre azért akadtam i (kivétel az Anikó nevû és még egy másik, akik nagyon aranyosak voltak), mert:
1. Nem elhivatottak egyáltalán
2. nem a baba érdekei nézik éjszaka, hanem hogy ne bömböljön, ezért könyebb nekik megteáztatni és betápszerezni õket, mintsem kivinni az anyukához
3. még annak ellenére sem hozták ki éjszaka, hogy megígérték, miután szóltam, h éjjel is szeretnék szoptatni
és még annak ellenére sem, h odamantem éjszaka, mert éreztem, h felkelt Hanna, sírt, de õk azt mondták alszik.
No hát ezek után eléggé berágtam rájuk. Ha itt szülök legközelebb is, akkor biztos, h nem adom ki a kezembõl a gyerekemet. És milyen jó lenne, ha ezt olvasná valamelyikük, s rádöbbennének, hogy mit mûvelnek. Na mindegy, nem forrongok.
Neked milyen volt a szülés?

bringa
 
 


Szia bringa!

Talán majd idõvel megoldódik az alvásgondotok is. Amikor még ilyen pici volt Bence mi mindig úgy altattuk el este, hogy köztünk volt a franciaágyon. Aztán mikor elaludt akkor betettük a kiságyába. Most már megissza az esti tejbedaráját vagy tejét és magától kéretõzik a kiságyába és magától alszik el. Úgyhogy ne aggódj, én sem hittem hogy valaha ez a gond megoldódik.
Hát én egy egyszerû heti vizsgálatra mentem be (utolsó hónapban már minden héten be kellett menni) és a CTG állapították meg, hogy valami nem karos. Csináltak egy UH is és ott kiderûlt hogy nem kap elég oxigént a köldökzsinóron a baba. Ebbõl következik, hogy 1 óra múlva meg is császároztak.
A csecsemõs nõvérek nagyon rendesek voltak. Másnap jöttek és segítettek lezuhanyozni. Kimaszírozták a mellemet, mert tiszta csomós volt. Bence nem akart szopizni, úgyhogy napról napra csak fogyott. Minden éjszaka felébresztettek és hozták Bencét enni, de Õ nem akart. Mikor csak fogyott és szopizni nem akart, felkeltettek hogy adhatnak-e neki pótlást mert vészesen fogy. Egyszóval szavam nem lehet rájuk!Kép
Kár, hogy Neked ilyen negatív élményeid maradtak a csecsemõsökrõl. Legközelebb is ott fogsz szülni? A szülés maga milyen élmény volt? Kinél szültél?

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Nem hiszem el!!!Begépeltem egy csomó mindent,erre nem tudtam elküldeni!!!KépKépKépKép

Bringa

Köszi jól vagyunk!Remélem,azért Ti is!!!KépKép
Hasmenés még van,holnap megyünktanácsadásra,mert vmi nem stimmel.ezt mondta a védõnénink is.Már rég el kellett volna múlnia.Azt mondta ma egy kolléganõm,hogy az õ unokájánál is ez volt és nem ehetett "színes" kajákat.De akkor már lassan semmit nem ehetünk..!KépKép

Tényleg,nálatok van már vmi evészet?Vagy csak cici!Kép

Pedig annyira szerettem volna már usziba vinni.Ha jövõ héten megyünk,van kedvetek jönni?Megkérdzetem a bõrgyógyászt,azt mondta,hogy jól be kell kenni a bõrüket utánna és meg kell nézni,mi lesz.Egyszer éredemes megpróbálni,nemKép

Sajnálom,hogy az éjszakák nem jönnek be,de majd csak rendezõdik vhogy!

A fogát érzed már?Nem nézted az ínyét?Jól lehet már napokkal elõtte érezni.Mi gyógyszertári készítményt használtunk.Nekem is elnyugodott Bulcsú tõle,amikor adtam,pedig akkor még fognak se híre,se hamva nem voltKép.
ezért én is megkóstoltam,nagyon jó íze van!!!

HátJudit nem sok jót mondott.Nem találta a vénáját Pfund,aztán nem tudott neki burkot repeszteni,mert nem volt mivel.Nagy nehezen talált vmi csipeszt,azzal csinálta.Aztán mivel kellett az ágy,felállították.Tartotta a saját infúzióját,másik kezével az oxigénmaszkot, a harmadikkal...meg próbált támaszkodni a fájások alatt.Aztán császár lett belõle...Szegény.Nagyüzem volt akkor.Több mamija is volt Pfundnak,alig gyõzte gondolom.

Este már csak én voltam,mindenki ott tobzódott...

Két ágyas szobában nem maradhatnak éjjel a babák?Én úgy halottam,hogy igen.Meg ha nem engeded,akkor nem vihetik el.Nem adtál le tejet,hogy éjjel azt adják neki?Vagy hiába is adtuk le?Csak nem...Egy normális volt köztük,akit írtam:AnikóKépKép


Kati

Mi is veszprémiek vagyunk,bárén eredetileg fûzfõi.Almádiban nyaralótok van?

Bulcsú is 6 hónapos,mint Hanna,csak 2 nappal fiatalabb..KépKépKép

Jó nektek,hogy így megoldódott az alvás.Sajna nálunk már nagyon durva volt a helyzet.De hamar megoldottuk a szoktatással,azóta minden rendben általában.

Mennyi idõs Bence?Tudom,hogy írtad a másik topikon,de már elfelejtettemKépMikor akartok tesót?
Melyik kórházban szültél?Nagyon szimpi volt,amit írtál róla és én a köv. babit Pesten szeretném szülni,csak még nem tudom,hol és kinél.

na,abbahagyom,mertnkitöltöm az egész oldalt!!!

Ti tudtok vmit a kisbaba csomagról?Mert a babagondozási könyvben benne van,csak kupont nem találtam hozzá.Így meg kérhetem,mi?Kép

Jók legyetek

Anyapoc és Bulcsú baba

 
 


Szia Anyapoc!Kép

Akartok járni usziba?Kép Mi már több mint egy éve járunk és nagyon tetszik!Kép Nekem is és fõleg Bencének. A füzfõi usziról hallottam hogy ott van, Veszprémben is van rá lehetõség?
Allergiás Bulcsú? Neki már hozzá kell táplálni? Szopik is azért még?
Anyuék Almádiban laknak, és én is ott laktam 20 évig. Füredre jártam suliba, Veszprémben dolgoztam.
Bence 1,5 éves. Mi azt szeretnénk hogyha Õ is szeptemberi lenne, úgyhogy jövõ szeptemberre tervezzük.
Itt szültem Pesten a Kútvölgyi Kórházban. Ha többet akarsz róla tudni, akkor itt a babaneten van egy Kútvölgyis topic.
Itt éjszaka nem nagyon lehet veled a baba, de egész nap a tiedKépNekünk is úgy volt hogy amit napközben le tudtál fejni azt éjszakára le lehetett adni és azt adták a babócáknak.
A babagondozási könyv utolsó lapját kellett kitölteni és azt bevinni az elfogadó helyekre és az alapján kaptad meg a csomagot. Bár mi ezt nem vettük igénybe, de azért kitöltöttem és állandóan nálam volt. Most találtam rá a táskámban, de már nem váltottuk ki mert Bence már bébikajákat sem eszik.
Na én is befejezem mert hosszú lett a mondandóm.
Jók legyetek!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Megint megszívatott vagy háromszor a gép,úgyhogy elõször megpróbálom ezt elküldeni:Csah ha sikerült,akkor állok neki írni.KépKépKép

 
 


Na,nagy nehézségek árán,de sikerült.KépKépKép

Kati

Szeretnénk úszni nagyon,de csak Fûzfõn lehetKép.Ez van.Megvárjuk a hasmenés végét(ha lesz egyáltalánKép),aztán megpróbálkozunk vele.Ti mikor kezdtétek?

Bulcsú még talán nem allergiás,de Apa igen,ezért mindennel vigyázni kell.Kép

Kb. 5 és fél hónapos volt,amikor elkezdtem kóstoltatni mással,de szigorúan csak szopi után.Nagyon tetszett neki,most ott tartunk,hogy este akár 200 ml fõzeléket is megeszik.És még 6-7-szer szopik egy nap így is.Azt hiszem,kellett is neki,mert szép nagy baba.Kép(Hozzám képest)
Ti mikor kezdtetek enni mást is?

A kórház topikot majd megnézem.Én gondoltam a MÁV kórházra is,mert arról is sok jót olvastam,de ezen még ráérek gondolkodni.

Mi is szeptemberre voltunk kiírva,de két héttel hamarabb jött Bulcsú.Akkor év végén már dolgozhattok is a babaprojekten!KépKépKépJó nektek!!

Na,megpróbálom elküldeniKép

Anyapoc és (sírós)Bulcsúpoc

 
 


sziasztok
Úgy néz ki, van egy háromszemélyes topicunkKép Azért jó lenne, ha jönnének még környékiekKép

Anyapoc
A kisbabacsomagot a kórházban adták. Te hogyhogy nem kaptál?A terhesség alatt volt kismama csomag, azt be lehet váltani a bababoltban. De ezt ott adták.

Nem látok még semmit a fogán. tegnap kicsit jobb volta azéjszaka, adtam neki Viburcol kúpot, lehet, h az segített (majd ma elválik Kép

n mindenkinek jóéjszakát!
bringa és manci-panci


Mondjuk szerintem az, h a Pfund nem tudott mivel burkot repeszteni, nem az õ hibája. De az biztos, h eléggé túl van terhelveKép De aért én maradok, mert eddig õ az egyetlen doki, akivel meg vagyok elégedve.

Szegény Bulcsúpoc, még mindig hasmars... küldök neki gyógypuszikat (cupp-cupp-cuppKép

Kata
Nekem pont az volt a bajom, hogy éjszaka nem lehetett velem. pedig kétágyasban voltam, s én is úgy tudtam, h lehet. Sõt, még a szobatársammal is megbeszéltem. Na mindegy, igyekszem elfelejteni...
 
 


Sziasztok bringa és anyapoc!

anyapoc:

Mi 3 hónapos korában kezdtük az úszást. Most ugyan 2 hónapot kihagytunk mert elég beteges volt. Tegnap mentünk elõször, de nem volt "víziszonya"!Kép Tulajdonképpen ott folytatta ahol abbahagyta, csak egy kicsit fegyelmezetlen volt és inkább a játék érdekelte.
Az egyik barátnõm hordta Füzfõre a kislányát de már úgy tudom abbahagyták. Mondta hogy ott nagyon sokan vannak, de ha egyszer csak ott szerveznek ilyetKép.
Nagyon jó étvágya van Bulcsúnak!Kép Én sajna nem sokáig tudtam szoptatniKépKépKép. Bence 3 hónapos koráig csak szopizott, de utána már ki kellett egészíteni 5 hónapos koráig. Aztán már csak bébikaját evett, de nem ám azt amit én kotyvasztottam hanem csak a bolti HIPP-et. Pedig olyan finomakat csináltam neki, dehát annak íze is volt bezzeg a boltinak!Kép A sütõtököt nagyon imádják a babák!!!!!
Igen a MÁV Kórházat nagyon dícsérik! Annak is van topicja, meg még egy-két kórháznak. Érdemes tájékozódni.
Elvileg december felé már szeretnék babás lenni, remélem sikerül. Ti nem akartok mégegy babát?? Bulcsúnak már van fogacskája? Jobbulást neki!!!!!!!!!

bringa:

Tegnap a chaten találkoztam egy balatonkenesei lányzóval, de nagyon kis bátortalan volt. Mondtam neki, hogy nézzen be ide mert van egy ilyen topic is. Szívesen beszélgetne, ismerkedne csak a chat neki olyan idegen.Kép
Almádiban lakik egy barátnõm (akit már írtam az uszodás történetben) neki is megemlítem, Õ is GYED-en van.
A kórházban is adtak csomagot kettõt is, de van a babagondozási könyven egy kérdõív amit ki kell tölteni és be kell váltani a kijelölt helyen. De azt csak akkor ajánlják amikor már eszik üveges kaját is, nem csak szopizik. Biztos erre gondoltál.
Hanna hogy van? Még mindig olyan nyugtalanok az éjszakái?

Kati
kfk
 
 


Kép

 
 


Sziasztok!Jó reggelt!

Bringa

Én nem a baba-mama csomagra gondoltam,hanem a kisbabára.Errõl irt Kati is,amiben babkaják vannak,meg ilyenek.Nézd meg te is a babagondozási könyv végét.A másikat megkaptam a kórházban.

Köszi a puszikat,remélem segítenek.MOst vettem kakimintát,közben 3szor lepisilt BulcsúKép

Mi az a kúp amit adtál Hannának?Még nem hallottam róla.MIre jó?

Örülök,hogy jobb volt az éjszakátok!!!KépKépKépCsak így tovább!Majd küldünk álomport,jó?

Gondolkodom rajta,hogy ittVp-ben is kellene babaúszást csinálni.Megpróbálom felhajtani a dolgot.KépKép

Kati

Akarunk még babát természetesen,kettõt is,de még nem.Mert építkezés is tervben van,meg pihenünk is kicsit.Pedig én néha nagyon szeretnénk újra babás lenni,mert imádtam.Ezért is irigyellek!Kép

Sajna Fûzfõn tényleg sokan vannak,tegnap is hallottam.Alig van 1-2 hely.Majd csinálunk itt is..KépKép

Nagyon jó,hogy 3 hónapig tudtan szoptatni Bencét!Az már nagy eredmény!!!!KépKépKépKépNe gondold,hogy nem az!

A tök nálunk is sláger,de most nem ehetünk,sajna..KépMár várom,hogy végelegyen a hasmenésnek és mást is kipróbálhassunk.Vmi tápit akart adni a doki neki,de nem váltottam ki.Valami gyógytápszer..Kép
Majd meglátjuk az eredméyneket.Igyekszünk javulniKép

Na,megpróbálkozom a küldéssel,mert megint meg lettem szívatvaKép

És MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK ERRE A TOPIKRA!!!


Anyapoc és Bulcsúpoc

 
 


Sziasztok megint!

Csináltam egy albumot Bulcsúnak,ha van kedvetek,nézzétek meg!És csináljatok ti is a babócáknak!

[url=http://www.babanet.hu/album/main.php?album=71" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/album/main.php?album=71[/url]

Csak kattintsatok ide!

Na pussz!

 
 


Szia anyapoc!

Csodálatosak a képek!KépKépKép Nagyon aranyos Bulcsú!Kép
Már én is folyamatosan cseszegetem apát, hogy itt a babaneten is csináljunk fotóalbumot. Majd egyszer csak összejön. Addig is van egy babaszobás albumunk, nézzétek meg ha van kedvetek!
Elég sokan leszóltak és leszólnak a mai napig is, hogy nem tudtam tovább szoptatni. Azt mondják aki akar, az tud!Kép
Bulcsúnak a kajától van hasmenése?
Bencét a darabos kaják viselték meg nagyon. Hosszú idõbe telt mire megszoktaKép

[url=http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=325" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=325[/url]

Na szió!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok!
Balatonalmádiban lakunk. Van egy 11 hónapos kislányom. Kata.
Szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi és KataKép

Üdv ittKépHogy vagytok?Kata már egyészen nagy leányzó!KépMerre laktok Almádiban?

Kati

Te is meg tudod csinálni az albumot,ha rajta vannak a képek a gépeteken!Nagyon egyszerû,próbáld meg!Kép

Nagyon aranyosak Bence képei!Õ is nagyon simlis!KépMeg ahogy megpróbáljaeltüntetni a tortát..!KépKép

Ne foglalkozz azzal,hogy mit mondanak!Érdekes,hogy mindig ezt lehet hallani!KépEz amolyan közhely a szoptatással kapcsolatbanKép
Igenis nagy eredmény,hogy 3 hónapig szoptattál!KépLégy ezért büszke magadra!Nem az akarattal van a gond,hanem a rossz tájékoztatással és a bizonytalansággal.Aki ezt nem élte át,nem tudthatja és könnyen mond ilyen butaságokat!Azért írom ezt,mert 3 hónaposan nekünk is volt ilyen gondunk.Két hét idegörlõ várakozás ,de megoldódott.Nem kívánom senkinek.Ezért is nem lehet Téged sem hibáztatni.Nem tudom,ki mond neked ilyen butaságokat!Kép
Akövetkezõ babánál már legalább ügyesebb leszel.Mindent meg kell egyszer tanulni,nem?


Képzeljétek!!!Megoldódni látszik a kaki-gondunk!Tegnap du óta most volt kaka elõször és az is olyan,mint amikor csak szopizott BUlcsú.igaz,tegnap szinte csak cicit kapott,nem kívánt mást.Kép

A darabos kaját õ is furcsán fogadja,mert egyszer rosszul turmixoltam össze neki a répát.Hát azt a képet...Kép

De ma reggel jóízût harapott a sajtos doboz papír tetejébõl!KépAlig tudtam a darabot kihalászni a szájából!

Na,magamba folytom a szót..!Kép

Jók legyetek!

anyapoc és Pocmester

 
 


Szia anyapoc!Kép

Majd friss képekbõl akarok készíteni egy albumot. Nekünk nincsen scannelünk, úgyhogy nem valami szépek a fent lévõ képek. Kamerával csinálunk képeket, de az bent a lakásban meg nem az igazi. Kint a szabadban kéne. Na majd jövõ héten. Megyünk le Almádiba és remélem szép sétálni való idõ lesz és akkor majd kintKépKép
Igen a második gyereknél már biztosan egy kis gyakorlattal fogunk rendelkezni. A tanulópénzt meg kell fizetni. Nem ezt szokták mondani?
Örülök, hogy Bulcsú már jobban van!!!!!KépKépKép Csak így tovább! Akkor mentek usziba?
Ez sajna Bencének a mai napig szokása hogy mindent meg kell ízlelniKép Le ne nyeli, de elrágódik rajta. Ne aggódj!
Látom Szilvi is idetalált!!!!! Róla beszéltem!Kép
De most meg bringa tünt el!Kép Mi lehet vele?

Na jók legyetek, puszi:

Kati
kfk
 
 


Szia Kati

Mi is kamerával csinálunk képeket és arról rakjuk fel a képeket a gépre.Persze ezek sem a legjobbak,de megfelel.
Kíváncsi vagyok az új képekre!!Kép

Ügyesek lesztek legközelebb a szopinál,én biztos vagyok benne!Bár ne kéne tanulópénzt fizatni..KépDe tényleg így van.
Engem is sokan leszóltak azért,mert úgy tanítottam meg aludni Bulcsút,hogy hagytam sírni,miután már katasztrófa volt minden napunk.Kritizálni mindig könnyû.Segíteni már kevésbé.KépÉn túltettem magam rajta.

Bringa majd csak idetalál még ma,ugye?????KépKépKép


Az uszit még nem tudom,talán csak jövbõ héten,ha lesz hely.Kép
Anyapoc

 
 


sziasztok
Itt vagyok ám , csak vidékre utaztunk, majd jelentkezem, meret egyébként hulla vagyok, órák hosszat vezettem tegnap és ma is + nem aludtam szinte semmit.
pusszancs
Ja, szia Szilvi!! Kép
bringa
 
 


Sziasztok!

Nagy örömmel fedeztem fel ezt a topicot, habár sajnos teljesen mi sem tartozunk ide. (Korábban én is írtam már a balatoni topicba, mely sajnos azóta teljesen meghalt, ill. a "korosztályos" topicba, de ott annyian vannak, hogy ha naponta legalább háromszor nem mentem fel a netre elolvasni a termést, teljesen elvesztettem a fonalat, így tehát errõl a topicról is leszoktam.)
Három éve költöztünk Budapestre, elõtte 26 évig Balatonfüreden, majd egy évet Veszprémben laktam. Katival már találkoztam párszor a chat-en - Hello Kati! Kép - csak sajnos vissza kellett mondanunk a kábeles elõfizetést, így most modemmel nem tudok chatelni.
Szóval a lényeg, hogy még mindig nagyon kötõdöm a Füredhez és Veszprémben, inkább érzem magam odatartozónak, mint fõvárosinak. Nagyjából 1-2 hétvégét töltünk otthon havonta. Nem tettem le róla, hogy egyszer még visszaköltözünk. Én is a Veszprémi Egyetemre jártam, német szakra, utána fordítottam, tolmácskodtam, mellette 5 évig dolgoztam a Rádió Jam-ben.
A kisfiam - Olivér - 13 hónapos lesz jövõ héten. Meglehetõsen rossz alvó, úgyhogy ebben a témában meglehetõsen tapasztalt vagyok. Nagyjából mostanában kezdi átaludni az éjszakákat, de azért van úgy, hogy legalább kétszer fel kell hozzá kelni Kép A bömböltetõs módszert én sem alkalmaztam, nem volt szívem hozzá, meg hát amúgy is panelben lakunk, ahol is a szomszédok nemigen tolerálják az éjszakai sivalkodást. Különben nagyon édes baba, már mindenfélét eszik, egy éves koráig szoptattam, aztán egyszerûen csak leszokott rólam, most már szabályosan menekül, ha csak meglátja a cicimet Kép.
Bocsánat, hogy kicsit hosszú lére eresztettem bemutatkozó soraimat Kép

Jó hétvégét!

Igika
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom hogy bõvûl a topic, és reménykedjünk benne hogy nem adja fel a harcot mint a "Balatoni".
anyapoc:
Biztosan Veszprémben is van olyan szálloda aminek uszodája van. Az nem is olyan nagy és nincs is olyan forgalom. Kereslet pedig biztos hogy lenne.
Bulcsúnak már rendbejött a széklete?

bringa:
Nagyon jó hogy jelentkeztél. Már kezdtelek hiányolni!Kép
Merre jártatok? Remélem Ti is jól vagytok?

Igika:

Nagyon klassz, hogy megtaláltál bennünket!KépKép Már azt hittem teljesen eltüntél az éterben.Kép
Én sem tartom magam "pöstinek"! Nagyon szeretem a Balcsi partot, de arra nem esküdnék meg hogy vissza tudnék menni.
Vagy mégis?KépKép
A férjem törzsgyökeres pesti, úgyhogy ha valakinek nehéz lenne változtatni az nem én lennék.

Jó hétvégét mindenkinek na és nem utolsósorban boldog nõnapot Nektek!KépKép

Kati
kfk
 
 


Mindenkinek BOLDOG NÕNAPOT!

Ha szeretnénet egy csokor virágot és egy versikét a Miniszterelnök Úrtol,akkor menjetek rá a [url=http://www.meh.hu" TARGET="_top]http://www.meh.hu[/url] honlapra!KépKép

Üdv Igika!Kép

Nagyon örülünk Neked,mert nem igazás bíztunk abban,hogy bõvülni fog ez a topik!Én sem szeretem azokat a topikokat,amiken sokan vannak,mert átláthatalan.De olvasgatni jó õket!
Gratulálok Olivérhez!KépHa van képed róla a neten,akkor mondd meg,hol találjuk!Kép

A pestiek nem "péstinek" mondják?KépKépKép

Szilvi!!!KépKép
Te merre jársz?Meg is úntál minket?


Kata

Régen járhattál már Veszprémben,mert ilyen szálloda itt nincs.KépDe a mellettünk levõ sulinak van kismedencéje ,talán ott tudnak minket fogadni.Csak azt nem tudom,hogy ki jönne úszást tartani.Kép

Bulcsú-kaki még mindig nem teljesen OK,de már jó úton vagyunk a normalizálódás felé.Szerdán úgyis megjön az eredmény,hátha okosabbak leszünk.Addig répát sem adok naki,csak rizspépet a cici mellé..KépKép

Bringa

Szerencséd..!KépMár azt hittük,hogy meglógtál!
Jössz jövõ héten baba-mama klubba?

Pestre szakadt hontársaim!KépKépKép

Már éppen meg akartam kérdezni,hogy milyen megszokni Pestet?Lehet egyáltalán?Bár én Szegeden éltem sokáig,ott jártam középiskolába és egyetemre,nagyon hiányzik!

Jók legyetek és jó hétvégét!

Anyapoc és Bulcsú baba

 
 


sziasztok
Na megjöttem. De nagyon fáradtka vagyok, úgyhogy most csak helyzetjelentek: lementünk Pécsre Hannával+ nagynénémmel. Hát kb. fél órát ültem az órámon, amikor jött a hívás, hogy nem bír vele. Hanna elképesztõ, pár napja nélkülem létezni sem bír (no ez igaz, de most nagyon ragaszkodik is Kép. Most jutott el a szeparációs szorongás idõszakába, vagy mi???
Nagybabások (Kati, Szilvi), nálatok volt ilyen?
Két nap alatt levezettem több, mint 600 km-t, + nem aludtunk egyik éjszaka sem, úgyhogy...lassan megyek is aludni.
Csak akartam nektek köszönni mindenképpen, meghogy vagyok, s pörögjön a topic, mert jövök amúgy általában minden nap.


Anyapoc
Megyünk a talira, szóltam még másoknak is.
A kúp homeopátiás, nyugtalansági állapotokra szól, de sajna csak egyszer hatott, azóta nem Kép
Nagyon jók a képek az albumodban!!!

Kata
Szerintem én sem fogom tudni megcsinálni a sírós módszert, bár a könyv megvan nálam két példányban is (kölcsönbe). Bár, lehet, hogy amikor Anyapoccal talizom, s látom, milyen kipihent Kép, akkor felvértezem magam, s megteszem.
Bence nagyon édin eszi a tortát!!! Kép Nagyon szép kisfickóKép

Pesti élet
Na én elképzelni sem tudom! Falun nõttem fel, s Veszprémet nagyon szeretem! Elég sok nagyvárosban jártam már, egyedül Amszterdam volt az, ahol laknék szívesen, de hát mégsem, mert ugye nem Mo-n van Kép
Faluba viszont nem mennék visszasemmiképp.

Igike
Szia Kép

sziasztok
bringa és hanka (6 és fél hó)
 
 


Szia Bringa!

Hát nem vagy semmi!Én nem biztos,hogy így bírnám a tanulást Poc mellett.KépKépRáadásul Pécsen!

Ne aggódj,mi is tiltakozunk mindenki ellen,akit nem Apának vagy Anyának hívnakKép!!!Olyannyira,hogy Apa szüleitõl szinte mindig üvöltünk.Majd elmúlik.Nagy vígasz..Kép
Mi meg esküvõre megyünk nem sokára,nemtom mi lesz..Kép


Igyekszem a klubra kialudni magam,hogy jó példát végy!KépKépKép


Amsterdam sem rossz hely,az biztos.Apa sokat járt ott,mesélte.Mondani is szoktam a suliban,ott kellene a drogmegelõzési órákat tartani!KépKép

Nálam Frankfurt és Köln a top.Meg a Rajna menti kisvárosok.

De éppen most gondolkodunk azon,hogy Felsõörsre megyünk..Kép

Bringa

Olvastam,hgy Hanna már eszik almát!Gratula!Mennyinél tart?Mi a rizspépet nyögjük..KépMeg a kakálást.

Ja,próbáltam az online babaáruházat megkeresni,de amit írt a csaj,hogy nyitott egy topikot,nem találom ott,ahol írta..KépEz értelmes volt...KépKép

Na,megyek,nézem a Ghost-ot meg bevágok egy pudingot.

Anyapoc és Bulcsú

 
 


Anyapoc
Puding...Hmmmm
Hanna már evett almát, rizst (én csináltam neki barnarizsbõl), meg tegnap sütõtököt is, de lehet, h attól fájt a hasa. Pedig szerette, de hajnalban akkorákat pukizott Kép
Ma kicsit jobb éjzsakánk volt végre! Egyik bnõmmel megyünk ma az állatkertbe, kíváncsi vagyok, Hanna mit szól majd az állatokhoz Kép

Többiek hol vagytok?

bringa és hanka
 
 


Udv minden veszpremi anyukanak es babajanak!! En ugyan nem vagyok-meg-veszpremi, Tihanyban lakunk, de elobb utobb bekoltozunk Veszprembe, mert en ott dolgozom, es nagyon maceras a bejaras. Mar en is irtam a masik topicba, a Balatonosba is, ket gyerekem van, a nagyfiam mar ot eves, a kicsi lanyom pedig harom. A mediaban dolgozom, igy sajnos nem behatarolhato a munkaidom es igy meglehetosen zaklatottak a mindennapjaink, de remelem, a gyerekek nem sinylik meg...
Ja! Egy keres: segitsetek nekem olyan kerdeseket osszegyujteni, amik a leggyakrabban vetodtek fel bennetek a gyerek gondozasaval kapcsolatban a szules utan. Most keszulok egy olyan musort csinalni, ami a csecsemogondozashoz ad tanacsokat. Es tenyleg olyat szeretnek, ami segithet egy-ket kismamanak.
Remelem, befogadtok magatok koze.
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

Hát ez a pesti dolog úgy néz ki, hogy én igazán igyekeztem akklimatizálódni és megszokni a várost, de egyszerûen nem sikerül. Persze vannak idõszakok, amikor jobb, de általában nagyon erõs honvágyam van és ilyenkor egyre rosszabbul érzem magam itt Kép Azt hiszem én már csak "vidéki" (hú, de utálom ezt a szót) maradok, sosem leszek pesti - bár mi Budán lakunk. Talán összejön és nyáron tudok otthon munkát vállalni, még meglátjuk. Nekem egyébként a férjem eredetileg veszprémi, csak a munkája miatt voltunk kénytelen ideköltözni, mert Veszprémben sehol nem sikerült normális munkát találnia.
No de igazán nem akarog itt nyavalyogni, bocsi!

Bringa,
mi baj van a kislányoddal? Nem akar éjszaka aludni? Mostanában a mienk sem, pedig már úgy megörültünk január vége, február eleje fele olyan szépen átaludta az éjszakákat, aztán most megint teljesen visszaesett, most éjjel is kétszer ordibált Kép Ilyenkor kénytelen vagyok magunk közé venni, máskülönben nem nyugszik meg. Persze ettõl mindenki a haját tépi és nem gyõznek figyelmeztetni, hogy így rontom el igazán. Na persze, de amikor az ember már egy éve nem alszik egy jót, kénytelen engedni a nevelési elveibõl...

Anyapoc,
képet a kisfiamról találsz a profilomban is, ugyanott van egy hivatkozás a képtárunkra, csak klikkelj rá és máris megcsodálhatod kis családunkat Kép. Én is megnéztem a kisfiadat, nagyon édi Kép!

Hova jártok baba-mama klubba? Veszprémben van ilyen? Sajnos nálunk itt a környéken hasonló sincs, pedig jó lenne.

Most megyek ebédet fõzni!

Szép vasárnapot nektek!

Igika
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy eltüntem, de Kata beteg lett. csütörtökön nem tudtam 38 alá vinni a lázát, de hál isten már jól van,megint kisördög. Bár ma megint nagyon nyûgös. Mind a 2 füle, torka be van gyulladva, légzése érdes. Csütörtökön megyünk vissza a dokinénihez, bár lehet, hogy kedden, mert tanácsadásra is kellenne már menni, s így együtt meglenne a kettõ, mert kedden van dokinéni is a tanácsadáson.

Anyapoc: Káptalani részen lakunk. Lotz K. utcában. Nem messze a csillagtértõl, illetve a Határcsárdától.

Igika: férjem is törzsgyökeres füredi. Lehet, hogy ismeritek is egymást, bár nem tudomm ennyi idõs vagy. Forgács Gyula.
Azzal, hogy ki mit mond nem kell törõdni. Kata velünk alszik. Nem is igazán akarom visszaszoktatni a saját ágyába. Este 9 körül elalszik, s reggel 6 körül kéri a reggelit, s alszik kb fél 9-ig. Amúgy rossz alvó. Napközben nem akar aludni, s fáradt, s ordít, nyügös. Azért 2szer egy órát szokott aludni.

Bringa: Kata szinte le sem száll rólam. Ez természetes. A gyerkõc 1 éves koráig igényli az anya közelségét. Van, kit elfogad, van kit nem. Szerintem tévhit az, hogy azért sír, mert régenlátta. Ezt példával is tudom igazolni. Kata a kersztszüleit kevesebbszer látja, mint az én uncsitesóimat. Amikor jönnek az unokatesóim, akkor sír, nem akar hozzájuk menni, bújik az ölembe. De, mikor jönnek a keresztszülõk, akkor kéretõzik hozzájuk.

A körnéken tudtommal csak a füzfõi úsziban van oktatás. A Vizipók egyesület tartja szombatonként. Több idõpontban. Korosztály és szint alapján kinek mikor.
Szerintem, ha lenne hely, igény, s megfelelõ vizminõség (köjál által engedély), akkor biztos vállalnák, hogy máshol is tartanak.

Születéstõl: [url=http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=52" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=52[/url]
7 hónapos: [url=http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=757" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=757[/url]
karácsonyi: [url=http://kep.tar.hu/fszilvi/index.phtml?aid=27551203" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/fszilvi/index.phtml?aid=27551203[/url]

találtok képeket Katáról.

Szilvi Kata
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik az elmúlt éjszaka már csak ilyen pukizós volt..KépPedig mi nem ettünk tököt sem..Kép

Bulcsú éjfél körül ébredt és iszonyatosan sírt,mire távozott belõle minden feleslegKépKépKép

Bringa

Na,mit szólsz?HOgy felélesztettük a topikot?KépKép
Milyen volt az állatkert?
Örülök,hogy javulnak az éjszakáitok,csak így tovább!Bulcsú is imádja(ta)a tököt,mert jó édes.CSak én vagyok tõle rosszul,a szagát sem bírom.KépDe ez már az én gondom..Kép

Szia Évi!Kép

A Veszprém környékibe még bõven belefértek!Kép

Gratulálok a gyermekekhez.Tényleg igaz,hogy kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond?Kép

Nagyon jó ötletnek tartom a mûsorodat,mert ezekrõl a dolgokról nem lehet eleget beszélni,azt hiszem.Túl sok a bizonytalansági tényezõ...

Szerintem minden kismama szívesen hallgatna a szoptatásról és a hozzátáplálásról.
Jó lenne talán,ha lenne olyan része is a mûsornak,amiben a keresztnevekrõl esne szó.Pl a jelentésükról,származásukról(talán nem lenne annyi Eszmeralda meg Dzsoki vagy Bobi)KépKép)/Bocs,ha vkit megbántottam..:/
Aztán szerintem az is jó lenne,ha arról esne szó,mik a szükséges dolgok az elsõ napokban,hónapokban(én pl.csomó felesleges cuccot szereztem be.Kép)

Egy kicsit összevisszára sikeredtem,de ezek voltak az elsõ gondolataim...
Remélem,segítettKépKép

Igika

Elhiszem,hogy nem talált a férjed itt normális munkát.KépEz a város már csak ilyen.Ahhoz képest,hogy megyeszékhely,óriási lemaradása van mindenben..Kép

Hogy tudod a honvágyat leküzdeni?Kép
Ja,és nyavajogj nyugodtan,azért vagyunk!!Kép

Vidéki----BrrrrrKépKép

Veszprémben a családsegítõ indított tavaly egy klubot.Nagyon jó programok szoktak lenni.És a Manók is nagyon élvezik.Amit meg is értek,mert az én fiam engem már annyira ún,hogy vmi hihetetlen.KépKép

Pedig Pesten sok ilyen klub van.Nem?KépHa vannak ott ismerõseid,szervezz velük vhol!


SzilviKép

Jobbulást Katának!KépKép

Képzeld,anyuék is a Lotz K.utcában laknak,csak Fûzfõn.KépKép
Nem értek még meglepetések az utcanévvel kapcsolatban?


Alvás:Mi is sokáig együtt aludtunk Poccal és nagyon jó volt!!KépKépSokszor hiányzik is.Az apja gyakran mondja,hogy bemegy a szobájába és ott alszik veleKépDe azért így is jó,mert tudom,hogy így piheni ki leginkább magát.

Félelem:Igaza van Szilvinek.Nálunk is van,akitõl cseppet sem fél BUlcsú,pedig ritkán látja.Van,akit meg hetente többször,mégis bömböl.Igaz,ez éppen az egyik nagymama.KépDe majd csak elmúlik vmikor.

Na,kicsit hosszú lettem,dehát már olyan sokan vagyunk!!!KépKépKépKépKépKépKépKép

Jó étvágyat mindenkinek!

Anyapoc és Bulcsú

 
 


Igika!

Jók a képek!KépKép

Anyapoc

 
 


Találtam néhány jó oldalt!


www.freeweb.hu/mama-baba/

www.bebilap.hu

www.fitline.hu

www.babapont.hu

Jó infók vannak az alvással,úszással,játékokkal stb kapcsolatban.

Jó szórakozást!

Anyapoc

 
 


Eva
Üdv Kép
Ami nekem eszembe jutott: aki szülni készül, mindeképp tájékozódjon elõre a szülésrõl, de a szoptatásról is!!! Kismama ójság mindenki számára elérhetõ, akinek esteleg a net nem. Rendeljék meg az INGYENES szoptatós füzeteket, mert sajnos nem minden kórházban lehet a csecsemõsökre számítani, s sajnos nem is mélyültek el kellõképpen a szakirodalomban...(tisztelet a kivételnek!) Vértezzék fel magukat a gyakran rossz tanácsok ellen is.
Ami még nagyon fomtos: NE vegyék szentírásnak amit a doki vagy a védõnõ vagy a csecsemõs mond! Ha megkérdeznek egy másikat, gyakran ellentétes tanácsot kapnak! És sajna nem mindenki képzi magát kellõképpen, így gyakran - persze nem rosszindulatból - de téves tanácsokat adnak.

Anyapoc
Köszönjük a linkeket!

Lányok
Mindenki csemetéjét megszemléztem, nagyon jók a képek!

pusszancs,
bringa és hanna
 
 


Sziasztok!

anyapoc: Nem volt még gond az utca névvel.

Kata hál isten már jobban van. Most mi vagyunk betegek :-)
Fáj a mndulám, alig bírok nyelni. Gyula is 'taknyos'. Neki láza is volt tegnap.

Eva: egy két felmerült gondolat A lényeg, hogy IGAZI tapasztalatok alpján, s nem úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nekem is az a bajom a legtöbb könyvvel, hogy szép, s jó, amit leírnak, de nem tudom gyakorlatban kivitelezni, mert azzal kínoznám a gyereket J
Bocsi, ha összevissza gondolat menet lesz, de ahogy eszembe jutnak dolgok, úgy írom.

Szoptatás – táplálás - kiegészítés.

Ha nem lett volna egy igazán lelkiismeretes csecsemõs mikor szültem, akkor nem tudtam volna szopiztatni 10 hónapos koráig. Sajna valamit rosszul csinálhattam, mert szinte egyik napról a másikra leszokott a cicirõl. Nagyon késõn indult be a tejem. Szombaton szültem, s csütörtökön indult be. Szóval a csecsemõs nem hagyta, hog feladjam. Megtanított, hogy kell szopiztatni. Volt egy, aki tojt mindenre :-( De õ igazán jó volt.
Táp, elválasztás, ételhez szoktatás stb...
Ahogy a nagykönyvben meg van írva szép és jó, de, ha az alapján kezdetem volna ételre szoktatni a lányomat, állandó hiszti lett volna. Azért, mert azt várják az embertõl el, ami le van írva, s ferdén néznek, ha 6 hónaposan sülthúst eszik, azért még nem biztos, hogy kínozni kellenne a babákat, mert most ez a sikk, ez az elvárás.

Mi az, ami kell.
Hajlamos az ember sok hülyeséget összevásárolni. Felszerelések, ruhák.

Játékok – könyvek- foglalkozás:
Melyik életkorban milyen játékok célszerüek. Ne vásároljon az ember össze- vissza minden kacatot. Mi az, ami legjobban fejleszti, amivel tanulhat is. Milyen könyv célszerû neki, melyik korban hogyan kell foglalkozni velük, mit kell , lehet tanítani stb...

Egészség:
Mikor lehet érdemes szobatisztaságra szoktatni, egyáltalán hogy álljon neki az ember. A leggyakrabban elõforduló, de igazán nem is betegségek. Ez azért fontos, mert én is kétségbeestem. Kata cicijáben egy csomót találtam, s kiderült, hogy a szopi miatt van csak. Azt tudtam, hogy pár hetes korban, illetve születés után közvetlen van ilyen az anyai hormonok miatt, de, hogy 9 hónaposan is elõfordul, nem. Ezeket kellenne tudatosítani, hogy vannak ilyenek, nem kell megijedni, de persze meg kell mutatni orvosnak! Fogzás menete. Fejlõdés menete. Melyik életkorban mit tud, tudhat, kell tudnia egy babának. Errõl sem igazán találtam anyagot. Innét-onnét talloz össze az ember, de van kinek nincs lehetõsége keresgélni, s jó, ha egy helyen megvan. Lehet, hogy érdemes lenne írni egy könyvet is, ami tényleg szükséges, s nem csak felesleges dolgokkal van tele.
Láz mérés, csillapítás. Pl, azt még sehol nem találtam leírva, hogy két fajta hatóanyagú lázcsillapító van, s kombinálva makacs lázat is leviszi. Pl. A könyveimben az van a hütõfürdõrõl, hogy lanyûgyos víz. De az mennyi? Ami nekem langyos a férjemnek már szinte forró. Konkrét hõfok stb...
Leggyakoribb gyerekbetegségek. Tünetek mire utalhatnak, mikor mit kell csinálni. Mikor KELL azonnal orvoshoz fordulni stb... na jó, tudom, ha áramütés stb, akkor igen, de melyek azok az esetek, mikor nem lehet eldönteni, hogy mi a baj, s mikor kell. Nem olyan esetekre gondolok, melyeknél egyértelmû.
Ismertebb gyógyszerek, hatásaik, alkalmazásuk. Hogy célszerû egy –egy gyógyszert beadni a babaáknak. Mi elég sokat kínlódunk, mert nem akarja bevenni. Most kezdte el, eddig nem volt baj.


Tanítás:
Melyik korban mit kell tanítani a gyerekne feltétlenül. Ne hogy az legyen, hogy már késõ. Mivel fejlesztem, mivel hátráltatom.

Egyéb:
Cipõ, ruha kérdések. Milyen megfelelõ cipõ, ruha a babáknak.
Tévhitek, s kötelezõ dolgok. Sok tévhit, hiedelem terjeng, s ezeknek a tisztázása.
Makacsság, hiszti kezelése, nevelés úgy, hogy azért szigor legyen, de ne legyen kegyetlen.
Stb...

Talán most ennyi.

Szilvi
 
 


Hello Lányok!

Tényleg nagyon klassz, hogy már ennyien vagyunk!!! Kép

Éva,
írtad, hogy a médiában dolgozol, ha nem titok, megkérdezhetem, hogy hol? Tévé, rádió? Nekem egyébként az volt a legdurvább szülés után, hogy napokig nem bírtam mást, csak sírni. A kórházban egy szemet sem aludtam a 6 nap alatt míg ben voltunk, annyira ki voltam készülve. Arra fogtam, hogy terveimmel ellentétben császárral kellett szülnöm és eléggé el voltam kámpicsorodva amiatt, hogy én még szülni sem bírok "normális módon". Senki nem mondta, hogy a baby-blues szülés után természetes dolog és hogy nagyrészt a hormonok a felelõsek érte. Jártam szüléselõkészítõ-tanfolyamra is, de ott valahogy úgy volt beállítva a dolog, hogy ha megszülöd a babát, akkor azzal kész is van a dolog. Pedig csak utána kezdõdik igazán... Nekem az is gond volt, hogy itt maradtam egy pici újszülöttel tök egyedül. Igaz, az elején volt segítségem pár napig, de a nagyik hamar megpattantak, a férjem este késõn járt haza a munkából. Sokszor azon gondolkodtam, hogy miért nem érzek kitörõ örömet, hiszen a gyermekem gyönyörû és egészséges. Szóval valahogy erre senki nem készített fel igazán. A tejem nekem is csak sokára indult be - gondolom a császár miatt - hétfõn szültem és pénteken volt elõször mérhetõ mennyiség.

Szilvi,
sajnos így névrõl nem ismerem a férjedet, ha látnám, lehet, hogy ráismernék. Este - ha olcsóbb lesz a net - megnézem a képeidet is, van a férjedrõl is? Szerintem a leírtak alapján nem olyan rossz alvó a kislányod, sõt!! Bár tudom, ez szubjektív, mindenki saját maga érzi. Az én kisfiamnál már az is csúcs, ha este 9-tõl hajnali 3-ig egyhuzamban alszik. 7 hónapos koráig nappal csak félórákat volt hajlandó aludni, csak utána szokott rá a napközbeni 1-2 óra alvásra.
Jobbulást a családodnak!

Anyapoc,
köszi a biztatást és a dícséretet a képeinkre vonatkozóan.
Közben eszembe jutott, hogy az egyik volt veszprémi kolléganõm - Farkas Zsuzsinak hívják - is jár egy biz. baba-mama klubba, lehet, hogy ugyanoda, ahova Ti? A kislányát Sárának hívják januárban múlt 2 éves. Õ is nagyon dicsérte. Nálunk tényleg nincsen itt a környéken baba-mama klub, már érdeklõdtem. Kezdeményeztem itt a neten egy helybélieket összefogó topicot, de hát inkább magántopic jelleget ölt a dolog, hiszen mindössze hárman irogatunk bele Kép.

Egyébként meg tényleg sajnálom, hogy egy olyan jó kis város, mint Veszprém nem képes semmit sem fejlõdni Kép. Azért akármilyen is, tényleg hiányzik, szerencsére azért sûrûn haza tudunk látogatni ill. a neten is van (az Infornax olvalán) egy live webkamera a Kossuth utcán, ha már nagyon nem bírom, azt szoktam nézegetni..

Kinél szültetek Veszprémben? Nekem annak idején dr. Mesterházi Attila volt az orvosom, mikor ott laktam. Velem mindig nagyon rendes volt.

No, most már tényleg befejezem a szómenést.

Igika
 
 


Sziasztok lányok!KépKépKép

Teljesen el vagyok hûlve hogy mennyi minden történt itt az utolsó hozzászólásom óta!KépKép Már azt hittem, hogy rossz topicban járok!KépKép
bringa:
Nagyon irigyellek, hogy még tanulni is van energiád egy baba mellett! Mi leszel ha nagy leszel?Kép
Milyen volt az állatkert? Hogy tetszett Hannának?
Tavasszal én is el akarom vinni az állatkertbe Bencét, meg a tropicáriumba. Kiváncsi leszek én is a reakciókra!KépKép
A ragaszkodásról csak annyit tudok írni, hogy én úgy vettem észre Bence egyformán szeret és ragaszkodik mindkettõnkhöz. Hála az égnek bármikor itthon tudtuk anyósomra hagyni ha nekünk dolgunk volt, mert a mai napig sírás nélkül tudomásul veszi hogy el kell mennünk. Különben sem vagyok híve annak, hogy a gyerek tudta nélkül titokban kell eltünni otthonról. Az a gyerek nem hülye hanem kicsi. Ugyanúgy emberszámba kell venni.

Anyapoc:
Azt hittem a Villa Medici elég nívós szálloda és ott példáúl van uszoda.
Viszont a suliban érdemes lenne próbálkozni!!!
Baba-mama klub itt is van. Járunk is, vagy is jártunk is.
Sajnos az uszoda minden kedden és csütörtökön van. Mi a csütörtöki turnusba iratkoztunk át, mert kedden reggel 10-kor kezdõdne és az nekünk nagyon korán van. Bence olyan 8-1/2 9-ig alszik és nem szívesen ébreszteném fel.
Úgyhogy nem járunk már sajna, pedig jó program volt. Minden második alkalommal meghívtak egy védõnõt, egy fogorvost, egy gyerekorvost, stb. A gyerekek játszottak mi meg kérdezõsködtünk. Nagyon jó volt, sajnálom hogy így alakúlt. Ti mit csináltok a baba-mama klubban?

Igika:

Vissza akartok menni Balatonra? Vagy csak Te keresel valami alkalmi munkát? Hogy telnek a napjaid? Szereztél itteni barátokat?

éva:

Örülök, hogy Te is rátaláltál erre a topicra!!KépKépKép
Nagyjából a lányok már minden szülés utáni gondot megemlítettek. Annyival tudnám csak kiegészíteni, hogy nekem fiam van és nálunk például központi kérdés a "fütyije". Fel lehet, vagy fel kell ne adj Isten nem szabad húzkodni a bõrt? Hány éves koráig kellene ennek természetes úton megoldódnia? Milyen orvosi beavatkozások vannak ennek az orvoslására?
A gyermek bõrének ápolása. Milyen készítményeket lehet használni? (Testápoló, habfürdõ, sampon) A hajmosás. Koszmó. Hát egyenlõre ennyi.
Egyébként tényleg üdvözöllek itt, és írjál többet magadról!

Szilvi:

Örülök, hogy Kata jobban van!KépKépKép Ti is nagyon vigyázzatok magatokra és mihamarabb gyógyuljatok meg! Remélem szombaton találkozunk!

Kati
kfk
 
 


Kedves Lanyok!
Koszonom a sok-sok otletet! Igazan jo, hogy tudom, hogy titeket, mint gyakorlo mamakat, mik foglalkoztatnak. Probalok olyan dolgokat osszehozni a musorban, ami hasznos es valoban hasznalhato.
Igika! A Sed tevenel dolgozom, mint szerkeszto-musorvezeto. Tobbek kozott en csinalom az egeszsegugyi magazinmusort, eleg sok munka van vele, de szeretem csinalni. Most volt egy hosszu riportom a Dr. Szilagyi foorvos urral, a kovetkezo adas a diabeteszrol szol, aztan jon a csecsemogondozas.
Minket eppen elert a szokasos teli nyavalya: mindket gyermekem betegecske. Azt hittem, mar megusszuk a telet betegseg nelkul, de naiv voltam... Neha lelkiismeretfurdalasom van, hogy kevesebbet lehetek veluk, mint regebben, de az a helyzet, hogy orultem, hogy van munkam-nem tudom, nektek milyen tapasztalataitok vannak a megyei allashelyzettel, en elegge el voltam keseredve, hogy nem lesz munkam, ha lejar a gyes. Ugyhogy amint adodott a lehetoseg, elvallaltam. Nem bantam meg, nagyon izgalmas munka, tele kihivassal, de neha visszakivanom a nyugodt babazos napokat. Mar alig varom a harmadik gyereket!!!
Kati! A futyi kerdes minket nagyon is erint, mert a fiamnak le van meg mindig tapadva a bor a kukijan. Szabad ugy tudom "tornaztatni", de nagyon hatrahuzni nem szabad, mert begyulladhat. Allitolag, ha harom eves korig nem tudod rajta teljesen hatrahuzni a bort, az meg nem gond. Azutan pedig van a muteti megoldas, de egy urologus nagyon konnyen megoldja a gondot.
Orulok nektek!!! Komolyan!
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

Eva: busszal szoktál járni? Sportnál szállsz fel?

igika:vannak képek róla.

Mi Tapolcára rántunk a PRI-be. Nekem Csongrády a dokim. Úgy volt, hogy Tapolcán is szülök nála, mert engem elvállalt.
Csak a kisasszony úgy döntött, hogy a 8. hét elsõ napján ki akar bújni. Éjjel folyni kezdett a magzatvizem. Azonnal kórház. Fájások még nem voltak, de a fertõzés veszély miatt kórház. Nem mertünk megkockáztatni a 30km távot, így a veszprémi kórházba mentünk. Ki sem engedtek. Csütörtök éjjel mentünk, pénteken még nem akart megindulni, fájásaimvoltak, de azt mondták rá, hogy még csak jósló. Érdekes, mikor szültem, akkor is csak ilyen fájások voltak :-(
szombaton szültem. Nem volt fogadott doki, így az ügyeletesnél szültem. Kiszely volt. Szülés után le is bäszott, hogy miért nem szóltam Tapolcáról. Akkor egybõl azonnal császár, nem vártak volna ennyit vele. Kata nem akart elindulni le, az összes erõm elfogyott, a vérnyomásom vészesen felszökött. Már péntek éjjel is fájt, de burok repi után aztán nagyon. 9 - 15.30-ig hagytak, igaz állandó felügyelet alatt voltam. Nem akartam mondani, hogy rajta vannak a papirjaimon, csak olvasni kellettvolna :-) Végül is utána nagyon aranyos volt velem, fõleg, mikor kiderült, hogy ki a dokim. Õk egymáshoz küldözgetik a betegeket. Jóban vannak. Így szültem nála.
Szilvi
 
 


Sziasztok!
Na megint benéztem, nehogy megint meglepetés érjen mikor holnap reggel bekapcsolom a gépet!KépKép
Éva:
Már elég sok helyen érdeklõdtem így kuki témával kapcsolatban. A kórházban (ahol szültem) azt mondta a gyerek orvos, hogy ne bántsam a fütyijét. Ahogy hazajöttünk egybõl kijött a fogadott gyerek orvos és Õ azt mondta hogy minden fürdetéskor egy picit húzzam fel. Hát Õrá hallgattam. Minden rendben is volt a múlt hétig, de akkor valami fehér trutyit észleltem rajta. Nagyon megijedtem! Mivel errõl még senkitõl se hallottam nem tudtam hogy természetes-e vagy sem.Kép A férjem szerint fitymafaggyúról van szó. Nektek volt ilyen? Találkoztál már vele? Nem tudtam mit kell vele csinálni stb.
Végül is azt hittem hogy mindenre fel vagyok készülve.
Hát nem!!!

Szilvi:
A Csongrády doki az aki régen ott volt a veszprémi kórházban? A Török doki ott van még a szülészeten. Én ott dolgoztam régen az Ideggyógyászaton és nekem a Török tanította a nõgyógyászatot.
A Kiszelyt is ismerem, de arról mindig azt mondták hogy eléggé pénzéhes. Vagy már nem? Na és a Garai?

Kati
kfk
 
 


sziasztok
Lehet, hogy egy-két nap és lesz két fogunk!!! Kép Már látom a hegyét az alsó kettõnek Kép
Hanna mindenütt fel akar állni, de persze elesik, mert még nem tuti a dolog Kép

Kati
A barátnõm a Töröknél szült, s a napokban fog megint Kép
Amúgy ápolónõ vagy?
Nekem kislányom van, de az egyik topicban mindenki azt javasolta a fiós anyukéknak, h nem húzzák a bõrt. Az egyik ismerõsöm kisfiának (11 hó) most volt mûtétje. Hát elég szörnyû lehetett a babunak. Remélem, nálatok minden ok, s nem kell egyáltalán semmilyen beavatkozás.

Eva
Azt hiszem láttam már riportodat. Egy háziorvos-nénivel, az influenzáról? Pár hónapja. Te voltál?

bringa, aki továbbra sem alszik
 
 


Sziasztok!

Kati: igen, az a Csongrády. Kiszely nem tudomm ilyen,mert õ csakazért lett a dokim, mert nála szültem. Nemszándékozom menni hozzá. Azt tudom, hogy nem nagyon akarta elfogadni a pénzt. mivel nem fogadtuk fel. Lehet, hogy pénzéhes, de nem izgat, mivel nem õ a nõdokim. Csongrády meg már elég öreg, s már megvan minden háttare. Velünk mindig rendes volt. Volt mikor nem is kér semmit. CSAK akkor, ha vizsgált is. Ha csak duma, eg fillért sem kért. Pedig volt, mikor fél órákat beszélgettünk.
Garait nem ismerem. A török meg azt mondják elég mogorva, régimódi. Õt sem ismerem.
Szilvi
 
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam!!!!KépKépKép
Képzeljétek,Bulcsú tegnap este teljesen önszántából hanyatt aludt el.Pedig hasra raktam le,mikor bementerm,jóízûen aludt hanyatt!KépDe aztán megfordítottam,mert féltem,felébred.Kép

Hasmenés még mindig tart,most viszem méretni,hogy nem fogyott-e sokat.

Megkóstoltuk az almalevet(hasmenés ide,allergia oda) és megállapítottuk,hogy ez ISTENI!!!!Nem mertem egyszerre sokat adni,de hogy nézett a pohár után ...Kép

NÕgyógyászok:
Török márTapolcán van,úgy tudom,mert a kolláganõm nbála volt,és a szülése elõtt nem sokkal ment át.

Csongrády:én nála születtem,hát anyukám nem volt elragadtatva tõle.Megrepesztette neki a magzatburkot péntek este,aztán elment aludni.Én meg vasárnap hajnalban születtem meg.

Kiszely:Nála szültem,bár Turcsányi volt a fogadott orvosom.Nem panaszkodhatom,bár összehasonlítási alapom nincs.Szerintem nem pénzéhes és utána bmi bajom volt,nyugodtan mehettem hozzá.

Na de azt hiszem,nem akarok többet Veszprémben szülni!Kép

Fütyi:a babagondozási könyvben nagyon jól le van írva a fitymaszûkületrõl minden.Ott sem javasolja doki,hogy bántsuk.Az én dokim is azt modta,hogy hagyni kell,mert ha húzogatjuk,akkor begyullad és attól jön létre a letapadás,az igazi fitymaszûkület.Én még hozzá sem nyúltam!Kép

Eva

Nekem is nagyon hiáynzik a meló,de úgy tûnik,most kiélhetem magam,mert lesz egy magántanítványom.Amúgy szeptemberben visszamegyek dolgozni 4 órában.Bár nekem biztos a munkahelyem,nem egyszerû egy GYESen levõ anyukának a munkagondokkal megküzdeni.Még mindig nem látják minden munkahelyen szívesen a gyerekeseket.Nem?

Milyen volt Szilágyi?Nekem nagyon nem jött be a kórházba .Majdnem összebalhéztam vele egyszer,annyira faragatlan.Kép

Szilvi

A 8. vagy a 38.héten?!!!!!KépKépKépAzért elég érdekes,hogy másként bántak volnaveled,ha tudják Tapolcát!Kép
Az ilyen dolgokat annyira nem értem!!!

Jobbulást az egész családnak!!Kép

Bringa

Na,mi lesz azokkal a fogakkal?Hogy viseli Hanna?Kép
nagyon ügyi a felállással!KépHány mamit hozol a klubba??ert akkor úgy viszek nasizni valótKép

Igika

Szerintem a barátnõd a tipegõbe jár a Március15 könyvtárba,mert ott vannak nagyobb gyerekek.Nem?

Gondolom,nem vasárnap nézed a KOssuth utcátKépMég egy ilyen kihalt város vasárnap nincs!!!Kép

Kati

a Villa Medici és a Betekints a két legnívósabb szálloda és talán van is uszijuk,de eléggé kint vannak a városból.
De majd a suliban érdeklõdömKép

Itt is vannak programok a baba-mama klubban.Pl mozgástréning,a mell önvizsgálata,babmasszázs stb.Aztán van,hogy mindenféle dolgokat fabrikálunk.De inkább a tapasztalatok cseréje nagyon jó,meg hogy a törpék együtt lehetnek,mert szerintem az a legfontosabb!!KépKép

Mit szóltok a jó idõhöz?!!!KépKépKép

Anyapoc és Bulcsú

 
 


Nekem nagyon tetszett a másik topikon,hogy táblázatban benne vannak a babik,meg hogy mikor születtek stb.Csinálhatnánk ide is ilyet,mert elveszünk az információban,nem?

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

A fütyi kérdéssel kapcsolatban: a mi dokinénik már fél éves korában azt javsolta, hogy kezdjük el fürdés után finoman huzogatni. Írt is fel valamilyen krémet, amit a huzogatás után kellene a kis monyójára kenni. Egyszer-kétszer megpróbáltuk a huzogatást - a férjem csinálta, nekem nem volt szívem hozzá - de úgy látszott, eléggé fájt a Manónak, így hagytuk a csudába. A múlt havi Kismamában azt írta egy szakértõ, hogy kb. 2 éves koráig nem is kell hozzányúlni.

Éva,
van néhány ismerõsöm, akik a Sédnél dolgoztak. Többek között Csorba Kata, õ már jó pár éve elment, most a Füred TV-nél van, Szeles Imi, õ kameramann volt, most a Viva-nál dolgozik, mint szerkesztõ. Bedy Kriszta, õ pedig itt Pesten lett hírolvasó a Klub Rádiónál. Még mindig Bati János a fõnök? Mosonyi Józsi is ott dolgozik még? Tényleg nagyon érdekes lehet a munkád, irigyellek! Egyszer én is voltam vendég a Séd TV-ben (azt hiszem 1999 nyarán), még mint Rádió Jam-es munkatárs kérdezgettek. A gyerekeid oviba járnak?
Mennyi ideig kerestél munkát, míg ezt megtaláltad? Sajnos tényleg nagyon rossz az álláshelyzet Veszprém megyében, nemigen lehet válogatni.

Bringa,
mély együttérzésem az éjszakák miatt. Tudom, hogy nagyon vacak az állandó kialvatlanság. Nálunk volt olyan, hogy minden órában fel kellett kellnem az üvöltõ gyermekemhez, a végén már én is üvöltöttem a fáradtságtól. Nincs segítséged, aki pár órára tehermentesítene? Vagy nagyi, aki egy-két éjszakán keresztül felkelne helyetted? Vagy éjszaka még szoptatod?

Kati,
sajna nem költözünk vissza a Balatonra Kép. Csak nyári munkát keresek július-augusztusra. Amúgy is leköltözünk Olivérrel nyáron, akkor meg miért ne hasznosítsam magam. Ott vannak a nagyik, akik szívesen vállalják a pesztrálást. Különben hogy vagytok? Mikor mentek haza legközelebb?
Nagyon irigyellek ám, hogy Bence képes reggel 9-ig is aludni! Az én kisfiam eddig kétszer aludt el reggel 9-ig, mint utóbb kiderült, mindkét alkalommal lázas volt. Egyébként reggel fél hét tájékán van nálunk ébresztõ. Összességében nem alszik többet éjjel, mint 9 óra. De hát mindig is vacak alvó volt.

Szilvi,
megnéztem a képeiteket, sajnos nem ismerem a férjed, így látásból sem Kép. Mégsem olyan pici Füred ezek szerint? A kislányod gyönyörû!!! Most lesz egy éves? Akkor majdnem egyidõsek a porontyaink!

Felkelt a fiatalúr, mennem kell!

Igika
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Igen, 38. hét. :-) Én a terhességem elsõ pillanatától táppénzen voltam. Veszélyeztetettként. Alapból ez van. Pedig sok spontán terhesség problémásabb, mégsem mehetnek tpre. Ez van. Ilyenkor a szülésnél is más gondozást kell adni.

Igka: köszönöm. Kata április 6-án lesz egy éves.

A táblázat szerüsség nem rossz 5let, mert így legalább tudnánk az adatokat. Az az igazság, hogy még azt sem tudom mennyi idõsek vagytok,illetve a gyerkõcõk mennyi idõsek :-)

Szilvi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok és megint egy csomó levélke!KépKép
Itt nem valami jó idõ van, legalább szó sincs olyan napsütésrõl amilyenrõl a meteorológia beszéltKép
Tegnap voltunk usziban, változatlanúl jó volt.KépHátha még hétágra sütött volna a nap.

bringa:

Nem vagyok ápolónõ. Az ideggyógyászaton dolgoztam mint osztályos adminisztrátor, de 2 év után úgy döntöttem hogy engem jobban érdekelnek a betegek. Átmentem az osztályra dolgozni mint tanfolyamos ápolónõ és vele párhuzamosan végeztem a sulit. El is végeztem mind a két évet, le is vizsgáztam csak a szakmunkás vizsgára nem mentem el.KépKép Aztán kicsit más fordulatot vett az életem. De ez hosszú.
Hannának kibújt már a foga?

Szilvi:

Amikor még én ott voltam a kórházban akkor még elég pénzéhesnek titulálták a Kiszelyt. Azt hiszem Õ akkor még friss húsnak számított, úgyhogy lehet hogy azért hajtott annyira. De ez már nagyon régen volt.

Anyapoc:

Igen mind a két szálloda eléggé kiesik a központból. Majd csak lesz valami megoldás!Kép
Szerintem nagyon jók az ilyen baba-mama klubbok. Eszmecsere szempontjából is és fõleg a gyerkõcöknek. Rengeteget számít nekik a társaság. Én is észreveszem Bencén, hogy 3 hónapos korától úszni járunk és Õ akkortól hozzá van szokva a gyerekekhez és felnõttekhez.
Hát a fütyi kérdés az úgy látom mindig is kérdés marad!Kép
Egyik orvos azt mondja hogy ne húzogassuk, a másik pont az ellenkezõjét. Nekem a második jutott. Mindig amikor kijön megnézi és majdnek hogy biztos benne hogy nem lesz szükség orvosi beavatkozásra. Hát úgy legyen!
Bulcsúnak még mindig hasmarsa van? Mégis mitõl?
Igika:

Most szombaton megyünk haza legközelebb. A férjem munkájának köszönhetõen elég ritkán járunk haza. Van úgy hogy másfél hónapig itthon vagyunk.
Remélem jó idõ lesz és sokat lehetünk kint.
Ti mikor mentek haza? Milyen munkára gondoltál ami szezonális?

A táblázat szerintem is jó ötlet!KépKép

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!
Ugy tunik, teibe kaptuk ezt az influenza szeru valamit! Mindenki beteg a csaladban, en is alig elek. Remelem, hamar tul leszunk rajta!
Kati! Szerencsere en ilyesmit nem tapasztaltam meg. Mi is "tornaztattuk" a fiam futyijet, nem volt vele semmi gond, de most kell vinni majd szakorvsohoz, hogy helyrehozza: enyhe szukulete van, nem szorul mutetre, csak ambulans kezelesre.
Bringa:igen nemreg csinaltam az influenzarol egy riportot egy haziorvossal, es egy gyermekpulmonologussal.
Anyapoc! Hat igen, a Szilagyi foorvosnak van egy jellemzo stilusa, kisse flegmanak tunik neha, de nekem nem volt vele gondom. Ugy tudom, hogy nagyon beteg, allitolag rakos, amikor a riportot csinaltam vele, nagyon keszseges volt, mas kerdes, hogy egy hozza jaro kismamanak mennyire fekszik ez a stilus.
Igika! Igen meg mindig a Bati Janos a foszerkeszto, Mosonyi Jozsi mar nem nagyon dolgozik itt. Gondok voltak vele, mindenfele hulye huzasai voltak, meg aztan a sporton kivul sok mindenhez nem ert...
A munkaval szerencsem volt. Eppen kezdtem keresgelni, elegge el voltam keseredve, mert mindenhol visszautasitottak, (sosem gondoltam volna, hogy ekkora hatranyt jelent a ket gyerek...)amikor jott a hir, hogy a Sed tv-nel van allas. Oktober 14-e ota itt dolgozom. De tisztaban vagyok azzal, hogy mennire nehez allast keresni.

Mas! Szerintetek hogy lehet nyugton tartani ket lazas, de hiperaktiv gyereket??? Mindent kiprobaltam mar, meg a tv nezest is, ami elegge az "elveim" ellen valo. De abban a pillanatban, hogy ket fokot lemegy a lazuk, nekiallnak rohangalni a lakasban. Igy aztan soha nem fognak meggyogyulni Kép
Pusszantas mindenkinek!
Eva
eva
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: