Új privát üzeneted érkezett!

Képeket, majd holnap rakok fel, mert nekem is le kéne kicsinyítenem!
Vendég
 


Sziasztok!

Látom,mindenkinél rendben lezajlott az év nagy eseménye :wink:!

Andi

Köszi,már jól vagyunk,gyorsan lement a dolog,csak kezdtem már unni a mindenféle hányásos-hasmenéses bulikat :?..kicsit sok volt az év végére :D!De így legalább felkészülök majd lelkiekben :wink:!
Huh,ez a holdhomok nem hangzik jól... :roll: Majd nyáron,az udvaron :).
Szegény Bence :(.... Érdekes,hogy nem vett levegőt :roll:...A tengervizes orrsprét nem próbáltátok?Amúgy meg szt érdemes hidegpárásítót beszerezni,ha hajlamos az ilyesmire,mert az nagyon jó a légutaknak.Az utóbbi léguti fertőzéses betegségünknél vettem nekik és tényleg nagyon jó!

Kriszti

Huh,akkor nálatok is mozgalmas volt az ünnep :).
Enikő aranyos lehetett :).Mi lementünk a Balcsira 6 után,hogy ott durrantsuk el a tüzijátékokat...hát elég hangos volt,Villő kapkodta is a fejét,meg eltakarta az arcát,féltem,hogy nagyon megijed,de amint vége lett,mondta,hogy "mégeccej" :).
Szl elszoktál a magyar konyhától :wink:!
Majd kérnék jó kis kenyérrecepeteket,mert Apával elhatároztuk,hogy veszünk kenyérsütőt :).
Ovi hogy megy????

Betti

Szegényem,Te is aztán akkor jól jártál az ünnepekre :roll:...
Ilyen jól bírta Bíbroka a fentlétet? :o
Stramm csajszi :)! Képeket várjuk :).



Nekem még van 3 vizsgám, 2 napra elosztva :?...4-et már megcsináltam,áldom is az eszem érte :D!Apának van 9 vizsgája,mind januárban :shock: :shock: ...
Szl tanulunk,amikor csak tudunk :D! Jó családi program,nem? :lol:


Villő elindult a szobatisztatság felé vezető úton :D!Igaz,ez egy jó kis félreértéshez vezetett a böliben :D!
A dolog abból indult,hogy mindig nyafog pisi után,hogy vegyük ki...én meg mondenom neki,ha nem tetszik a fenekének,akkor pisiljen wc-be,tudja hoygan kell,szóljon.Így a hét elején elkezdett szólni többször is,amikor kellett....No azért nem volt 100%-os a dolog :D!
Vittem csütörtökön bölibe,pelenkával.Mire mentem érte 4-kor,éppen öltöztette át a gondozó néni,mondta,hogy baleset történt...Először azt hittem,kifolyt a pelusból a pisi,de láttam,hogy elég rendesen elázott szegényem.Kérdeztem, is,hogy hogyan történt..nem volt rajta pelenka???Döbbent arccal nézett rám a gondozó néni,hogy nem... :roll: Szl kölcsönösen hülyén néztünk egymásra. :D:D:D Mire mondja ő,hogy a reggeli gondozó azt mondta,szól a kisasszony,ha pisilni kell neki és szólt is.Alváshoz kapott pelust,de utána nem és csak mostanra lett baleset... :roll: Mire én mondtam,hogy ez tök jó,igaz én nem mondtam,hogy ne adjanak rá pelust :D!

Szl így jártunk,de legalább tudom,hogy próbálkoznak velük a bölcsiben :wink:!

Na megyek,mert felkeltek...

Pusz!

 
 


Sziasztok!
Úgy látszik a számítógép ma nem akarja az igazságot a képeket nem akarja lekicsinyíteni!

Tegnap el is felejtettem meséli, hogy az ünnepek után kaptam egy szép kötőhártya gyulladást. Először csak a jobb szemem krepált be, azt hittem megúszom az orvost, így elkezdtem kezelgetni kamillával, úgy nézett ki, hogy helyre jön! Sajna tegnap hajnalra a másik szemem is begyulladt, úgy hogy az arcom is feldagadt tőle. A férjem úgy megilyedt tőlem, hogy azonnal levitt Almádiba az ügyelere, ott írtak fel egy szemcseppet, amivel mára már egész szép lett a szemem.

Pussz mindenkinek!
Vendég
 

 
 

Ja és a kötőhártya gyulladást, valószínüleg a férjem bátyjától kaptam el, mert itt voltak 1-jén új évet köszönteni és neki is be volt gyulladva a szeme, meg mondták is hogy bárki elkaphatja, na köszönöm szépen!
Vendég
 


Sziasztok!

Betti!
Jobbulást neked! Nekem is volt már kötőhártyagyulladásom (Enikő első szerzeménye volt a bölcsiben), tudom, milyen sz.r... :(

Anyapoc!
Látod, erre nem is gondoltam, hogy a magyar konyhától szokott el a pocim... :lol: :lol: :lol:
Jaj, a múltkor elfelejtettem kenyérsütő tanácsokat adni :oops: ... Már nem emlékszem, nekem mi volt annak idején a fő szempont, de sikerült olyan gépet venni, amivel 100%-ig meg vagyok elégedve. Hauser BM-664 a márkája, 10 ezer Ft körül volt (tesco-ban). Tud fél kilós és 75 dkg-os kenyeret is, digitális a kijelzője, sok program közül választhatsz és szépen süt. Szóval én nem csalódtam benne, csak ajánlani tudom!
Ügyi Villő, hogy már ilyen szépen halad a szobatisztaság felé!! :) Én sem meséltem, de nálunk úgy történt meg a nagy esemény, ahogy én előre sejtettem... Enikő december 4-én betöltötte a 3-at és dec. 5-től 100%-osan szobatiszta lett :o :o :roll: . Talán egyszer történt azóta baleset, és már akkor sem kell rá pelust adni, ha elmegyünk itthonról. Tegnap is szépen visszatartotta, amíg kerítettünk a városban egy wc-t. Már éjszakára sem kell pelus, de biztonságképp a lepedő alá betettem egy gumilepedőt, ha valami történne... :wink: Szóval a kisasszony eldöntötte, hogy megvárja, míg hároméves lesz... :lol: :lol: :lol:
Ovi majd hétfőn indul. Hááát, kiváncsi leszek. Nagyon hozzám van nőve, úgyhogy szükség lesz a hosszú beszoktatásra...

Még az én fotóim is várnak a kicsinyítésre... :oops: :oops: :roll:

Puszi:
K.
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


sziasztok!
Hol van megint mindenki????????????
Végre helyrejött a szemem!Most apa betegeskedik!

Nikidor, Petra mi van veletek?

Puszika
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok,csak vizsgázok,félévet zárunk,kutatok, táncpróbák stb....
szl unatkozás nincs :).

Betti

Örülök,hogy helyrejött a szemed :).Apa is kötőhártyázik? :(

Kriszti

Gratulálok Enikőnek,nagyon ügyes volt :):):)!Így kell ezt csinálni :wink:!.Nálunk is csak 1 napig tartott a csoda :D!Most csak akkor szól,ha már túl van a dolgon :).Na de remélem,hogy majd nálunk is kb úgy lesz,mint nálatok,én azzal tökéletesen elégedett leszek :).
A kenyérsütőtípust,amit írtál,már én is néztem.Azt olvastam egy ezzel foglalkozó csaj honlapján,hogy érdemes az egyszerűbb kivitelt venni,pláne,ha nem extra dolgokat akarsz csinálni :).
Azért a receptekre majd vevő vagyok :).
Már oviztok,ugye??,Mesélj,hogy bírja Enci????
És a suli hogy megy Ákosnak???

Pusszantás mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Én is előkerültem :oops:
Először is, szeretnék nagyon boldog Új Évet kívánni Mindenkinek!!!
Nekünk a Karácsony nagy mozgással telt, szegény gyerekek teljesen kifáradtak az ünnepek végére! Vagy mi mentünk, vagy hozzánk jöttek, így nyugodt alvásra nem sok lehetőségük adódott. Szilveszter itthon volt, barátokkal. Gergő 1.30-kor :shock: feküdt le, egyszerűen nem tudtuk rábeszélni az alvásra! Meg akarta várni a tüzijárékot, amikor meg elkezdődött, berohant, hogy fél tőle :roll: . Éjfélkor persze a Zsófi is felébredt, ő is egy után aludt vissza.
Az idei év is eléggé sűrű idáig, semmi konkrét, de egyszerűen mindig van valami...

Anyapoc :D
Neked megint jó sűrű a programod! Én a felét nem bírnám :wink: .
Láttalak Benneteket Újév napján (vagy a körül), sűrű hóesésben sétálni! Úgy láttam, a gyerkőcök nagyon élvezték!

Betty :D
Örülök, hogy már jól vagy! Nekem is volt már kötőhártya-gyulladásom, nem jó dolog! Bár annak idején adtak rá 2 hét táppénzt, a nyár közepén, ezt azért értékeltem :lol: .

Kriszta :D
Enikő hogy bírja az ovit, erre én is nagyon kíváncsi vagyok! Gergő szerencsére töretlenül szereti, ügyesen alszik is, szóval neki ez nagyon bejött! Ákos is szeret még suliba járni?
Még régen beszéltünk róla, hogy eladod az Enikő kinőtt ruháit, aztán sajna nem került rá sor, hogy bizniszeljünk. Még mindig eladó sorban vannak? Engem nagyon érdekelnének 80-86-os méretben nyári ruhák.

Petra :D
Nagyon eltűntél... Liza megy már? Zsófi úgy belejött, hogy már fogócskázunk a lakásban :lol: . Nagyon élvezi!
Nóri? Jár az oviba?

Szilvi :D
Lassan költöztök gondolom... Barátaink január végén költöznek, az a ház már elkészül. Nektek is abban van a lakásotok, vagy a másikban? Hogy bírod Herenden?

Andi :D
Hú, nem semmi, ami Bencével történt! azóta remélem, egészségesek vagytok mind! Hogy bírod a babavárást ilyen stresszes és megerőltető napok mellett?

Sziasztok,

Kép
Kép
 
 


sziasztok!
Anyapoc
Remélem sikerültek a vizsgáid!

Móni
Remélem már kipihentétek magatokat!

Hál Isten minden meggyógyultunk.Apa csak prüszkölt, meg le volt gyengülve.
Képzeljétek Bibinek már születése előtt és óta a bal veséjében tágulat van.Két hónaposan és most is 10mm volt, de most azt mondta a doki néni mivel nem változott meg kéne katéterezni, de én nem akarom. Majd megkérdezem a háziorvost, hogy muszáj-e?
Kiváncsi vagyok mit szól hozzá.
Vendég
 


Sziasztok!

Móni

Nem bírom túl jól :( .Sokkal nehezebb, mint az előző kettő.Jelenleg senki nem beteg, de az oviból már a fele csoport hiányzik.

Anyapoc

Honnan ennyi energia????

Betty

Szegény Bibi ,majd írd meg mit mondott a házidoki.

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

gyors leszek,mert ezer még a dolgom.Hátvégén megvolt a sulibál és szalagavató,aminak az volt a különlegessége,hogy az iskola életében először kivittük a suli falai közül...A főnök marhára nem örült,de nagyon jól sikerült,óriása élmény volt mindenkinek!!!!

Még 2 vizsgám van, a kutatást megcsináltam, leadtam, szombaton ovisbál,még jelmezeket varrok... :roll:

Móni

Ügyi Zsófi :).És Gergő is az ovizás miatt :).
Már megint nem integettél elég hangosan!!!! :D:D:D


Andi

Hááát,hogy honnan?Szt valami túltengésem van :D!
Sajnálom,hogy nehezen bírod,de lassan kifelé mész :).Nem emlékszem,hogy megkérdeztétek-e,hogy mit rejt a két lába köze a pocakodnak? :wink:

Betti

Örülök,hogy jól vagytok :).
Szt egy másik urológust kérdezz még meg,hogy muszáj-e vmit vele csinálni.Azért lehetne fontos,hogy megnézzék,hogy felszaporodnak-e ott a bacik,mert akkor kezelni kell.Szt ezért akarná.nekem is van,de anno még nem tudták detektálni,nekem véletlenül jöttek rá.A pisim mindig többkeresztes volt,csupa genny,de nem okozott egyéb bajt.Csak növekedésbeli visszamaradást okozhat az állandó gyulladás.Elkezdték nekem is kezelni,elkezdtem nőni ( 16 kilóval és 104 centivel mentem suliba) és elnőttem egy idő után.Bár 1-2 évig kezeltek vele.
Én erre tippelnék.A katéterezés meg nem fáj,de gondolom steril pisit akar vetetni a doki,mert a kicsiknél másként igen nehéz...
Szl szt nyugodtan menj bele,nem lesz semmi baj :).



Megyek varrni :D!

Ja,Bulcsúnak megint kiesett egy foga :D!

Puszi!

 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki! Többek között én is... Sok a program, még annak ellenére is alig van időm valamire, hogy délelőttönként már egyedül vagyok itthon. Próbálom tartalmasan kihasználni ezt az időt, tanulok németet, képzem át magam (szakmailag, mert lehet, hogy lesz munkám...) és a háztartást is vezetni kell (na nem olyan nagy hévvel... :D :wink: :wink: ). Február közepétől meg megyek nyelvkurzusra, az megintcsak elég sok időt el fog venni.
Az óvodai beszoktatás nagyon nehezen indult, első két nap azt gondoltam, ebből nem is lesz semmi... Ott voltam végig ezeken a napokon, de Enikő csak ült az ölemben, max. fél méterre volt hajlandó eltávolodni tőlem, ha más kisgyerekekkel szóba álltam, már jött is a hatalmas féltékenységi roham :shock: :roll: . Aztán a harmadik napon mondta az óvónő, hogy nem lesz ez így jó, ha továbbra is ottmaradok, még nehezebb lesz az elválás... Így aznap fél 10 körül eljöttem (nagy sírás-rívás közepette :cry: ). Mikor délben mentem érte, mindenki kint játszott az udvaron, Enikő meg kisírt szemekkel feküdt a kanapén odabent. Aztán negyednap már reggel otthagytam (sírt persze), de délben, mikor mentem már boldogan, vidáman fogadott, játszott az udvaron és alig bírtam hazakönyörögni :) . Azóta imádja az óvodát, még hétvégén is akar menni, és reggel alig várja, hogy induljunk :) :) . Szóval egész sikersztori lett végül a dolog... Ami legkevésbé zavarja őt is, és a többi kisgyereket is, az a különböző nyelv :lol: :lol: . Enikő folyamatosan dumál magyarul, mindenki más németül, és senkit nem zavar csöppet sem... Az óvónők is csodálkoznak, hogy Enikőt sem frusztrálja, csinál mindent valahogy megérzés szerint, meg persze utánzással. És már egy hét után mondogatott itthon szavakat teljesen jó kiejtéssel, tegnap pedig ezt mondogatta: Ich hab' kein Auto. (Bocs a németért, aki nem tud németül: azt jelenti, hogy "nekem nincs autóm" :) )

Anyapoc!
Mikor végzel a vizsgákkal?
Az óvisbálról majd mesélj, kiváncsi vagyok! Ezen fogtok westerntáncot előadni? Az otthoni szomszédasszonyomtól már hallottam róla, azt hiszem ő is ropni fogja :) .
Villő szereti a bölcsit? Gondolom szeptembertől ő is óvodás lesz...
Gratula a nagyfiúnak a kipottyant foghoz!!!! Járt már a fogtündér nálatok? :wink: :D

Betti!
Engem is katétereztek már (nem is olyan régen), de abszolút semmiféle kellemetlenséggel, fájdalommal meg méginkább nem jár! És akkor tényleg tudnak steril pisit vizsgálni.

Móni!
Akkor nálatok is sikersztori lett az óvoda!!! :) :wink:
Ákos továbbra is nagyon szereti a sulit, lelkes, soha nem mondja, hogy nem akar menni (pedig az óvodánál ez 4 éven át naponta elhangzott...). Sőt, most ő kezdeményezte, hogy itthon is tanuljunk. Így elővettük a magyar elsős olvasókönyvet és szépen megyünk végig a magyar ABC-n. Szép lassan, ráérősen, sok gyakorlással. Mindig ő hozza, hogy tanuljunk, szóval megvan a belső késztetés is... :) Én meg nagyon örülök, mert fontosnak tartom, hogy magyarul is tudjon írni/olvasni!!!!
Rucik: Nos, annak idején azért nem forszíroztam a dolgot, azért nem hoztam többször szóba, mert húgomék is felvetették, hogy babaprojektbe kezdenek... Most karácsonykor, mikor otthon voltunk, akkor már elég határozottan mondták, hogy "közeledik a gólya". Úgyhogy, ha még nincsenek is "konkrétumok", én tartogatom a rucikat, szeretném nekiadni az egész kollekciót :) . Persze a gólyával sem ártana elbeszélgetnem, hogy a baba lehetőleg kislány legyen :lol: :lol: :lol: !!!

Puszi mindenkinek, szép napot!!!!

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Lásd vonalzó :D .A kérdőjel egy ő betűt takar.

Kép

Íme Gergő.

Gratulálok a vizsgákhoz,stb...Bulcsúnak is a második foghoz:)

Mindkét gyerkőc influenzás :( .

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Látom,azért nem nagy a forgalom :wink:!

Lányok, a fiam hópehely akar lenni a farsangon :shock:...ötletek????

Villő lázas let éjjel,tegnap már nem bölcsizett,mert elkezdett köhögni.Már csak 5-en voltak a csoporetban :roll:...

Kriszti

Nem lehetett egyszerű az ovi akkor,de szerencsére mégis jó lett a vége :).Sokszor mondják,hogy nem jó húzni az ottlétet, a búcsúzkodást... :roll: Azért asszem az én szívem is megszakadt volna,ha meglátom a lánykám kisírt szemét :(... Na de azért ragad rá a nyelv :wink:!Bulcsúék ovis csoportjában a Peric(kézilabda :D) kisfia volt,egy mukkot sem tudott,de nem zavarta a gyerekeket... :)
Vizsgáknak vége,megvolt az utolsó kettő is,így egy kicsit fellélegeztem,....bár jönnek a további teendők.Farsang,jelmezvarrás,dolgozatok,8-án már suli :?....
Igen, az ovisbálon fogunk előadni,megvvartam a fellépőruhánkat is,majd lefényképezem :).Csak nem az Ibolya a szomszédod? :):):),ő kádártai,azt tudom....Bizony,vele fogjuk ropni,bár elég beteg volt a múlt héten és most is :(....
Villő bírja a bölcsit,van,hogy puszit is elfelejt adni,ahogy megy befelé...Remélem,az ovi is tetszeni fog neki,augusztus végétől már szoktatom be,csak a pelust kéne elhagyni addig...
Egyébként egész nap "gajdolnak" a bölcsiben,mesélte a Gyöngyi néni,hogy ülnek az egyik kislánnyal a "kakasülőn" és folyamatosan énekelnek :D!Tudod,Csillag születik :wink:!
Fogtündér már járt nálunk az előző fog alkalmával,egy kis csokit hozott...most már nem is volt érdekes a dolog :D!

Andi

Óóóóó,már látom :).szl Gergőtök lesz.Ennyire fogyelmetlen vagyok :oops:...nagyon édi a pofija :).A gyerkőcök is látták?Mit szóltak? :)
Influenza :(:(...jobbulást és kitartást :roll:....


Bulcsút elvittem mozgásterapeutához,mert úgy láttam, a mozgása nem mindig tökéletes.Ki is derült,hogy van némi koordinációs zavara és a két félteke közötti összerendezés sem tökéletes.Szl februártól megy a terápia hetente kétszer :roll:...

Na megyek,mert Apa éhen fog halni,ha nem csinálok vmi vacsit :)!

Pusz!

 
 


Sziasztok!

Hú, de nagy itt a csend... kicsit megtöröm :) .
Nekünk a farsang jegyében telt a hét. Iskolában és óvodában egy napon volt a buli. Enikőéknél még nem jelmezes volt, ők még kicsik a beöltözéshez. Ákosnak gyártottam jelmezt, két napig nem unatkoztam :roll: :wink: :) . Az osztálytermüket kastélybelsőnek díszítettük/rendeztük be, ennek jegyében öltöztek jelmezbe a gyerekek. Ákos királyi lovag lett, majd teszek fel fotót a ruhájáról :) . Febr. 1-10. farsangi szünet van, de most sajna nem utazunk haza. Majd húsvétkor, ami már nem is olyan sokára itt lesz :o .
A jövő héten a városban is sok farsangi rendezvény lesz, hétfőn a város apraja-nagyja jelmezesen az utcákra vonul. Ezt biztos megnézzük a gyerekekkel, mindig látványos szokott lenni.

Andi!
Nagy-nagy gratula Gergőhöz!!!!!
Meggyógyultatok már?????? Ha nem, jobbulást! :!: :!: :!:

Anyapoc!
Nektek is gyógyulást, ha még betegek vagytok!
Farsang milyen volt? Mesélj!!!!
Vizsgákhoz gratulálok, nagyon ügyi voltál!!!!!!!!!!

Pussz, megyek ebédet gyártani :) .

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Gólyahíreket hoztam Szilviékről :)!

Ma hajnalban 2.35-kor megszületett Erik, 3500 gr-mal és 53 cm-rel :)!

Villámgyorsak voltak,mert 2-kor értek be a kórházba :):):)!

Jó egészséget és sok tejcit kívánunk!!!!!

 
 


JAJ DE JÓ HÍR!!!!!!!!!! :D :D :D

Én is sok szeretettel gratulálok , sok boldogságot és jó egészséget kívánok!!!!!! :D

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szilvi

Te aztán nem húzod az időt :D .Gratulálok!

Kriszta

Ákos biztosan szeret iskolába járni,mindig van valami izgalmas program nálatok.
köszi gyógyulgatnak,talán hétfőn már oviba is mehet Bence.Volt pár brutális éjszakánk,5.hűtőfürdő hajnali 4-re vitte le a lázát stb...

Anyapoc

Most lazítasz kicsit???
Ha van videó felteszed a farsangról?

KépKépKép
 
 


Szilvi

Te aztán nem húzod az időt :D .Gratulálok!

Kriszta

Ákos biztosan szeret iskolába járni,mindig van valami izgalmas program nálatok.
köszi gyógyulgatnak,talán hétfőn már oviba is mehet Bence.Volt pár brutális éjszakánk,5.hűtőfürdő hajnali 4-re vitte le a lázát stb...

Anyapoc

Most lazítasz kicsit???
Ha van videó felteszed a farsangról?

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Kriszti

Szuper lehetett a farsang :).Na meg a mulatságok :).Mi a suliban a kollégákkal akarunk szervezni most farsangot,kíváncsi vagyok,milyen sikere lesz :wink:!
Mi meggyógyultunk,nem volt vészes,Bulcsú el sem kapta :).
Farsang jövő héten lesz,Bulcsú végül hógolyó lesz,mert arra jobban hasonlít a jelmeze,mint hópehelyre :D!Villő katicája még hátra van....
Köszi a dicsit :)!

Andi

Ja,ja,próbálok lazítani,de mindig van valami :wink:!Most jelmezgyártás,fellépés :D!
Video a táncról lejjebb :).
Örülök,hogy jobban vagytok,tényleg brutál lehetett :(...




Mi voltunk "welnwsswlni" hétvégén Zalakaroson,nagyon élvezték a gyerkőcök,egész nap az usziban lógtak (volna :wink:),én kipurcantam :roll:...most pihenem ki a "nyaralás" fáradalmait :D!
Képeket majd teszek fel :)


Ez pedig itt a Szülők-nevelők báljáról készült felvétel,ahol táncoltunk :).Jó mulatást :)!
http://www.pumuklicsop.extra.hu/bal_2008.html

 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat :)
Ma jöttünk haza, egyelőre még Herendre.
Minden ok a kicsivel, van sok tejci. Márk oda van érte és nagyon óvatosan ér hozzá. Büszke vagyok rá!

Sziasztok!
Sz.

Kép
Kép


Sziasztok!
Szilvi
Sok boldogságot és jó egészséget kívánok én is nektek!
Vendég
 


Szilvi!

Csupa szépet és jót kívánok a családotoknak a babázáshoz, a szopihoz... :)

(Vicces most a vonalzód :lol: :lol: :lol: !)

Puszi
K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!

Betty!

Köszönjük neked is.

Kriszti
Igen, érdekes volt a vonalzó, de amikor bejelentkeztem épp felkelt az Erik :shock: , így nem volt időm kijavítani.
Kicsit még nagyon össze-vissza eszünk. Besárgult pont mire jöttünk haza ( nem lefelé ment az érték hanem felfelé,de a doki haza engedett) így egy kissé álomszuszék. Nehéz felkelteni, mert ha úgy is tűnik akkor is csak kiszopizza a tejcit és nem nyeli le, hanem hagyja kifolyni a száján. :? Így van amikor másfél óra múlva éhes. Az éjszakánk is ennek a jegyében tellt el.

Anyapoc
nagyon jók a táncok! Ügyik vagytok!

Sziasztok
Sz.

Kép
Kép


Szilvi :D

GRATULÁLOK a család negyedik tagjához, a kis Erikhez! Igazán ügyes kisfiú, hogy ilyen könnyen vette már a legelső akadályt :lol: .
Kívánok sok tejcsit, egészséget, boldogságot!

Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anyapoc! Nagyon ügyi volt a tánc, végignéztem a kis videót! Nem semmi, mennyire aktív nálatok a szülői közösség... :o Otthon nálunk Ákos volt óvodájában semmi ilyesmi aktivitás nem volt, még a szülőikre is alig jöttek az apukák, anyukák, rendezvények meg nem is szerveződtek... :( A mostani óvodában/iskolában aztán annál inkább belefolyik mindenki az intézményi életbe, de hát ez egy waldorf sajátosság, teljesen természetes, hogy a szülő is az iskola/óvoda felvételt nyert egyéne :D ...
Hogy sikerült a gyerekek farsangja? Itt nálunk febr. 6-tal végetért a farsangi szezon, a németek szigorúan betartják a hamvazószerdai farsangvéget, ezen túl már nem tartanak semmi karneválos rendezvényt. :)

Andi! Remélem teljesen meggyógyult már az egész család? Veled és a legkisebbeddel rendben van minden??? :wink:

Szilvi! Gondolom elmúlt már Erik sárgasága... az anyatejcsi ezen sokat szokott segíteni :) . Jól vagytok, beállt már egy napirendszerűség?
És mikor költöztök? Elkészült már a lakás?

Nálunk minden rendben, mostanság rengeteget vagyunk kint délutánonként a szép tavaszias időben. A gyerekek órákon keresztül elbóklásznak a játszótéren, a pataknál, az erdőben. Kb. három óra után én szoktam nyafissá válni, mert bármennyire is beöltözök, akkor már fázok nagyon... Ugyan 6-8 fok van, de mellette fújdogál a szél, meg nem mindenhol tud az ember napon lenni... Jövő héttől elég intenzíven elkezdődik a nyelvkurzusom, úgyhogy lesz elfoglaltságom bőven...

Petra, Betti, Móni, veletek mi újság mostanság?????

Puszi mindenkinek!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Kedves ismerős, vagy éppen ismeretlen!

Ha arra érdemes információnak tartod, kérlek, add tovább az ismerőseidnek is.

"Március elejétől induló kismama körbe szeretettel hívok és várok minden érdeklődő kismamát. Közös lelki, gondolati és picit gyakorlati felkészülés a szülésre, gyermekágyra és az anyaságra.
Helye: Keszthely, Martinovics út 13.
Első alkalom: márc.3. 16. 00
Érdeklődni, jelentkezni: blackrose01@freemail.hu -n illetve a meghirdetett időpontban a helyszínen.

Varga Éva, dúla (szülés körüli asszonytársi segítő)"

Köszönöm szépen! Kép

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Végre túl vagyunk a nagyobb programokon,kicsit lélegzethez jutok :).

A farsang szuper volt, a gyerkőcök élvezték,bár Villő többnyire az ölünkből szemlélte mindent,mert nagy volt a tömeg és a hangzavar.Remélem,jövőre már szívesen megy a gyerekek közé :).

Apa már csak 3 hetet van itthon :(. Igyekszünk minél többfelé menni,hogy élvezhessük még az együttlétet.Remélhetőleg nyáron több szabit is ki tud venni :).


Kriszti

Jól sirekült a farsang,időben el is készültem a jelmezekkel :).A gyerekek most előadtak egy kis mesét is (az apó és a répa),az én fiam volt az "unoka" :).
Sok szülő be is öltözött idén és kaptunk egy emléklapot is a bátorságunkért :).Szt itt is vége lenne a farsangnak időben,csak mire a 11 csoport lezongorázza az egyetlen tornateremben,elmegy 2 hónap :D!Bár a suliban is később volt :roll:...
Ebben az oviban elég jól működik a szervezés,azt hiszem,ez köszönhető a hagyományoknak , az óvónéniknek és a szülői szervezetnek is.A táncolást ugyan mi kezdtük el a szülői részről,de remélem,hogy megmarad jó szokásnak :).
köszi a dicsit,előadtuk még kétszer az iskolai farsangon a Botevban,kaptunk meghívást még nőnapra is :lol:!
Nálatok ilyen jó idő van??? :shock: És fázni mersz??? :D Itt majdnem minuszban van uennyi :?... na jó,azért itt is volt szuper idő,el is hiszem,hogy kint lófráltok :D! Mi is mentünk,amikor csak lehetett :).


Na mutizok még képeket a kér farsangolóról,aztán megyek pihizni :).


A hógolyó,aki hópehelynek készült eredetileg :D:

Kép

Itt táncika egy jó csajjal :D:
Kép

A kis katica egy cowboyjal :):

Kép

Itt meg talán jobban látszik a jelmez :)
Kép

Pusztok!

 
 


Sziasztok!
Itt vagyok ám, csak lusta vagyok írni!

Anyapoc!
Jók a képek a farsangról! Arik a gyerkőceid a képeken!

Kriszta!
Remélem megy a nyelvkurzus, én itthon nem voltam oda a szakmai németért!Sajna kellett tanulnom nekem is szakmait, mivel vámügyintézést és logisztikát tanultam! Elég nehézkesen ment, túl összetett volt!

Mindjárt erőt veszek magamon és leírom mit mondott a doki néni a veséjére a Bibinek!

Szilvi, Móni , Petra és Nikidor mi van veletek?

Puszika mindenkinek!
Vendég
 


Na szóval, a házi doki néni is rázta a fejét a katéterezésre, és elküldött minket egy gyermek nephrológushoz, de előtte kért egy vizelet vizsgálatot amit mondta, hogy vigyek el hozzá. (Balatonalmádiban van egy magánrendelés, egy pesti doktornő jön le péntekenként, nagyon aranyos, kedves, idős doktor néni.)
Elmentünk hozzá, megnézte a Bibi eredményeit. Ő ajánlotta fel, hogy szerdánként rendel a Budai Gyerekkórházba menjünk fel hozzá, ott jobban meg tudja vizsgálni, modernebb gépek vannak.
Múlt szerdán fel is mentünk hozzá, megvizsgálták.Vizelet mintát vittünk , vért vettek tőle és meg ultrahangozták, szó mi szó modernebb gép volt ott fenn.Ma kellett felhívnom, hogy megkérdezem az eredményt, és monta, hogy kicsit több vesehomokot termel a Bibi szervezete, ezért nagyobb a bal veséje, de majd pénteken bővebben elmondja, akkor majd jövök és leírom, hogy ez mit is jelent.

A vérvétel nem igen tetszett a Bibinek, még mindig lila egy kicsit a kézfeje tőle, túl kifeszítette magát. három kémcső vért vettek tőle.
Az UH-n meg le kellett fognom -meg kétszer is volt, mert közben meg kellett etetni, mert nem volt vizelet a veséjében- így az sem igazán volt a toppon a Bibinél.

Reggel 9-re értünk fel és a fél 9 helyett, mert óriási dugó volt és 11-re már végeztünk is.(Hál isten nem voltunk elkésve, mert a doki néni se tudott időben érni, ő is akkor ért be!)


Na most ennyit rólunk mert túl sok leszek, meg felébredt a tündérke és menni kéne fürdeni!
Vendég
 


Ja azt elfelejtetem írni, hogy közben én is felfáztam és elmentem az orvoshoz, megnyomkodta a hasamat, talált vmit, így elküldött hasi Uh-ra.doki mondta, hogy van vmi a májamon tapintásr, ily eléggé megilyedtem. Már voltam is, de hál istennek semmit nem találtak.

Na tényleg lelövöm magam, és megyünk fürdeni!

Puszika

U.i:Hiányzók jelentkezzenek!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Sajna a mi hetünk betegségben tellett... :?

Mindkét gyerek elkapott valami brutál hányós -hasmenéses vírust,már a 3. ezen a télen Evil or Very Mad!Az oviba behozta valaki,aztán szépen itthon landolt.2 nap hányás,aztán 2 nap láz és hasmenés...
Nem sokat aludtunk az elmúlt napokban emiatt és 3 napja összehűnyt-fosott ruhákat mosok.Mi még bírjuk,folyamatosan kezet fertőtlenítünk.....

Szegény Villő 2 napig szinte mindent kihányt.Jóízűen evett,mert éhews volt,aztán jött vissza minden.Bulcsú 2 bapig ccsak ivott.
Le is fogyott mindkettő... :(

Villő most úgy fosik,hogy minden kakálás ruhacserét jelent :?......
De ma már legalább ki tudtunk menni,nem volt hányás.....


Betti

Örülök,h minden rendben :).
Mi volt a dokinéninél?

Pusz

 
 


Sziasztok!

Az nem túl jó! :cry: Remélem már gyógyulgattok! :roll:
Én csak kissén náthás volta, de csak két napig!

A Bibinek vmi fertőzése van és több vesehomokot termel és azért van vese megnagyobbodása. :roll: Azt mondta még jó hogy nem csinálták meg neki a katéterezést, mert felvitték volna a veséjébe a fertőzést. :) A fertőzésre kapott gyógyzert.Mot addig mig eszi a gyógyszert nem szabad szednie a D vitamint meg a Maltoffer cseppet.
A Bibinek nagyobb a kutacsa az átlagosnál, mindig ezzel riogatnak, de most megnyugodtam, mert a véreredmény kimutatta, hogy sokkal több Ca-t vesz fel a szervezete.(Még többlet is van belőle!) :) Meg kicsit vérszegény, de ez családi vonás mi is azok voltunk a férjemmel.6-8 hét múlva megint kontroll a Budai Gyerekkorházban! :roll: Elég messze van, de hát ha nem kell megkatéterezni, az mindent megér.Na ennyit rólunk!Még sok is volt belőlem!
Többiek merre vagytok?Ha így folytatjuk kihal a topikunk! :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem emlékeztek még rám :wink: .

Tudom keveset jelentkezem, de meg van rá az okom. :evil:

Rólunk:
Visszaköltöztünk Vp-be, de egy használt lakás lett belőle. Egyáltalán nem bánom. Tágas, világos, játszótér a közelben, erkély(nagyon megkönnyíti az életem) és első emeleten van. A közelben van minden, spar, gyógyszertár, posta, buszmegálló. Szóval jó helyen van.

A srávok jól vannak! Márk nagyon szereti a kisöcsit :) :!: A kiságyát simán odaadta Zsütimacinak (Erik), és szereti az új ágyát amit az új szobájában az első perctől kezdve szívesen használ. Hála az égnek, nem járkálós típus (persze előfordul, de simán ha kérjük visszamegy). Hogy van-e testvérféltékenység :?: , nem tudom. Nem veszi zokon ha vele foglalkozunk, de vannak olyan dolgok amik eddig nem voltak szokásai. Pl. harcolni kell a pelenkázás miatt, az öltözés miatt :shock: . Ez eddig nem volt. De az is lehet, hogy csak életkori sajátosság. Mindegy, nem veszem zokon tőle, és most még elég könnyen le tudom szerelni :roll: .

Ha nem terhellek benneteket vele, feldobok két képet, Márkról és Zsütimaciról.

Puszi mindenkinek és bocs, hogy csak magunkról írtam most.

Sz.

Kép

Kép

Kép
Kép


Szia Szilvi!
nagyon szépek a gyerekeitek, gratulálok hozzá! Itt elég nagy pangás van mostanában.Gratula még a lakáshoz is.
Puszika
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi! Örülök, hogy jól vagytok!!! Édesek a srácok! És hogy Márk ilyen jól fogadta a kisöcsit, külön öröm és könnyebbség számotokra! :) A harc az öltözködés/pelusozás körül biztos, hogy életkori sajátosság... :roll: Nálunk is mindennapos harc megy, mikor indulunk valahová, öltözni kell, én meg hajkurászom fel-alá Enikőt a lakásban :wink: :roll: .
A lakástémáról lemaradtam, én arra emlékeztem, hogy valahol épül... Nem valósult meg végül? (Bocs a kiváncsiskodásért... :oops: )

Mi jól vagyunk, járok ezerrel suliba (ma elmaradt betegség miatt, ezért is tudok itt lenni :wink: ). Nemsokára utazunk haza (márc. 21-én) :wink: , már várjuk nagyon...

Puszi mindenkinek!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is,csak most,hogy Apa már elment dolgozni,kicsit sűrűbbek lettek a napok :roll:...

Mi jól vagyunk, túlvagyunk teljesen a rotán :).
Amúgy semmi különös :D!

Szilvi

Nagyon édesek a srácok :).Márk egész profin tartja már Eriket :lol:!
Pelenkázás-öltöztetés tényleg életkori sajátság :).

Betty

Remélem, a náthád elmúlt :wink:!
Tudtok már pontosat,mikor kell mennetek kontrollra?

Kriszta

lehet,hogy nekem maradt ki valami,de milyen suliba is jársz?
A rozskenyerem istenire sikerült :wink:!
De szilikon sütőformákat égen-földön nem találok :(....
Várunk haza benneteket,remélem,lesz egy kis időtök összehozni egy kis találkát :):)!


Nektek is megmutatom a két új alkotást a lakásban :)!

A tavaszi díszítés a gyerekszobában (és a háttérben a függöny is új :wink:):
Kép

És az új függöny a hálóban, ahol ki is festettünk végre :D:
Kép

Andi????
Móni????
Petra (vele találkoztam,megígérte,hogy majd benéz :roll:)????

 
 


Sziasztok!
Anyapoc
Köszi szépen már jó vagyok(vagyunk)!Most Apa kezd küzdeni az allergiájával.
Nagyon szépek a függönyök, meg a dekoráció is.Mi is tervezünk egy kis lakásfelújítást, de előbb az autó, mert sajna műszakis lesz.


TÖBBIEK MERRE VAGYTOK?

Puszika mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi

Már akartam kérdezni, hogy meg se mutatod nekünk Eriket,de időm egy szál se.

Anyapoc

Jók a függönyök és a dekoráció is, ügyes vagy nagyon!


Már nehezen viselem a hatalmas pocakot:(. Alig van erőm bármire is.
15-én volt az 5. házassági évfordulónk és a szülinapom ,elmentünk vacsorázni, jó buli volt :) .Bence itthon hisztizett, hogy ő nem megy sehová vagy kint marad a kocsiba.Alighogy levetettük a kabátokat már táncoltak is Lillával , alig ültek le enni végig táncolták és ugrálták azt a két órát amíg ott voltunk. Másnap sokszor mondták, hogy menjünk megint a buliba :)

A kórházi csomagom itt figyel a nappaliba és indulásra vár,remélem most nem kell ráhúznom egy hetet. Szívesen kipróbálnám milyen itthonról indulni szülni és nem bent feküdni előtte egy hétig a kórházba :roll:

Kriszta jó utazást nektek, pár nap és indultok is :)

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Betty

Mesélj,mit tud már Bíborka? :) Allergia :?...ismerős,enyimférj is totál... :(

Andi

na végre,azért jársz erre :D!
Elhiszem,hogy nehezn bírod :).
Gratulálok az 5. házassági évfordulóhoz!!!Szép ajándékotok lesz :wink:!
Nyugi,ha ennyit lótfutsz,tuti otthonról mész szülni :D!Ha beérsz :wink:!



Na futok tovább!

Pusz

 
 


Sziasztok!

Én is csak bekukkantok, aztán futok tovább... Utolsó pillanatra maradt a pakolás (holnap utazunk), mert lebetegedtem, és nem volt erőm semmihez :( ... Csodaszereimnek köszönhetően ma már sokkal jobban vagyok. Félek kicsit az utazástól, mert havazást jósolnak :cry: :evil: :shock: . Ma itt mi szépen reggelre be is fehéredtünk... mérges vagyok, mert egész télen egy szál havat sem láttunk, most, márc. 20-án meg okvetlenül kellett esnie :evil: :evil: :evil: .
Tart még otthon a rota??? Kicsit félek tőle... :?

Andi!
Kitartást neked az utolsó hetekhez!!!!! Gyerekek várják már a kistesót??
Szorítok neked, hogy ne kelljen a kórházban feküdnöd a szülésre várva! :) :wink:

Anyapoc!
Nagyon szépek a dekorációid!!!
Suli: Intenzív német, hogy fejlődjek valamerre... itthon a 100%-os magyar kommunikációval, tv-nélküliségben ez másként nem megy :wink: :wink: . Egyébként nagyon szeretek járni, jó kis csapat gyűlt össze a világ minden tájáról, és a tanárnő is nagyon profi!!!!!
Találka: :D :D Hát igen, az idővel szoktunk bajba lenni... Általában nem szokott beleférni a tervezett programok 50%-a... :roll: :roll: :roll: A nyárban bízom, akkor valószínűleg 3-4 hétre megyünk augusztusban, nagyrészt Apa nélkül.

Puszi mindenkinek! Szorítsatok, hogy sima útunk legyen!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!

Andi
Édesek lehettek a gyerekeid!Így utólag bár, de boldog szülinapot és házassági évfordulót!Nekünk 31-én lesz az első, de már 8 éve együtt vagyunk!
Szorítok neked, hogy időben jöjjön a picur, ne kelljen befeküdnöd a kórházba.Nekem is már ki volt töltve a kórházi beutaló, hogy hétfőn be kell feküdnöm, mert a Bibi kivárta az idejét, de hál isten vasárnap a kíirt időpontban megérkezett.

Kriszta
Nektek meg szorítok, hogy jó utatok legyen.Örülök neki, hogy jól megy a német, nekem sajna a szakmai nem igazán akaródzott menni.

Anyapoc
Már elég stabilan ül, már a kádba is próbálja felhúzni magát, ha fektetni akarjuk.Mászni nem akar, mert nem nagyon szeret hason lenni, csak egy pár percig nyomja ki magát megunja, majd visszafordul hátra.Már a fekvés se igazán tetszik neki inkább ül és mondja a magájét a saját nyelvén.Imád gyerekk társaságában lenni, lehet, hogy majd leviszem Almádiba a baba-mama klubba, csak nem tudom milyen lehet. Amint megfogom a két kezét kinyomja magát és álldogál, az nagyon tetszik neki.Egész nap be nem áll a szája, nagggyon szeretem. Kukucskálósat is szeret játszani, akkor teli szájjal kacag, meg lehet zabálni.Ja és velem vagy az apával is szeret hintázni.

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mi túl vagyunk tegnap óta Bulcsú kukireparálásán.Ambulánsan megcsinálta a doki,volt nagy sírás :(...pedig kapott érzéstelenítőt...nem tudom,anélkül milyen lett volna :?...
Most szenvedünk,mert fáj a pisilés,fáj a kamillás öblítés (amit naponta kétszer kell) és amúgy is :(... Pisi nem is nagyon volt azóta... :(

Kriszta

Először is jó utat!!!Sajna megint esett a hó a németeknél,Zsolti írta :(....Hát csak ügyesek legyetek..rakjátok el a téli gumit is :D!
Ja,ja rémlett a német,meg Szilvi is mondta aztán,de azt hittem,ez valami új :oops:..hát igen,ez a léleknek is jót tesz :D!
OK,akkor nyáron :).De azért jelentkezz be itthonról :roll:...

Betti

Nagyon édes kiscsaj Bíborka!!!És nagyon ügyes :).Nyugi, a mászást nekem mindkettő ülésből kezdte :).Ha szeret ülni,akkor hadd üljön,aztán majd onnan elindul.Nem feltétlenül hasról megy az :wink:!
Szt vidd nyugodtan babaklubba.Nem tudom,hogy Almádiban milyen,mi itt jártunk anno Bulcsúval,sok hasonló korú gyerekkel(illetve az elején ő volt a legkisebb,akkor volt tán 3 hónapos :D),de volt előadás és amikor megnőtt,élvezte :).Mindig csináltunk valami kis kreatívat is.De beszélgetésnek is jó és kimozdulásnak!Bátran menj csak vele!!!!

Na megyek,mert reggelitime van :D!

 
 


Sziasztok!
Anyapoc
Nagyon sajnálom Búlcsot.Az egyik unokaöcsémnél is kellett csinálni.
Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!!
Vendég
 


Na már írni sem tudok!! :D Bulcsút
Vendég
 


MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!! Kép [/img]
Vendég
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!!!

A lányoknak sok locsolót, a fiúknak sok-sok piros tojást :)!

Kép

 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, jól érezzük magunkat... de annyira sűrű a program, és a nagyik annyira percre pontosan beosztják az unokák idejét, hogy szinte mindenhová gyerekek nélkül megyünk Apával :roll: :) . Már csak három nap, és utazunk is vissza. Az ide útunk horror volt hatalmas hóeséssel (téligumi nélkül...), kétórás dugóban ücsörgés az autópályán... De legalább most kitavaszodik, visszafelé már nem kell hóeséstől tartani.

Ti hogy vagytok? Merre jártok? Milyen volt a húsvét???

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!

Mi már jól vagyunk,Bulcsú túl van a dolgon,elég brutális volt az első 2 nap.Aztán rohamos javulásnak indult,szl szinte óráról órára jobb lett :).De az elejét nem kívánom senkinek... :?

Kinyusziztuk magunkat,hosszú idő óta anyuméknál aludtam a gyerkőcökkel együtt én is,végre van elég ágy és szoba :D!Tök jó volt :).
Most ugyan tojást nem fetettem (maradt tavalyról kifújt :D),gyártottam helyette kis fészkeket csibékkal tojáshéjból.Majd teszek fel képet...
Természetesen Villő is locsolni akart,mint Bulcsú,de aztán rájött,hogy ő a szenvedő fél :D!Amúgy élvezte :D!

Villő sokat önállósodott,már sokszor kéretőzik a wc-re magától,szólni sem kell...és érdekes,nem annyira a pisi,inkább a kaka miatt :roll:...és nagyon élvezi,hogy odasikerül csinálni és le is húzhatja :D!

Na ennyit rólunk!

Kriszta

Még jó,hogy azért "sima" utatok volt...azért itt még most is esik az ország néhány részén,szl készüljetek fel!
Örülök,hogy jól érzitek magatokat :)!Most legalább kettesben is tudtok lenni :wink:!

Többieknek pusz!

 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: