Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na végre kezdenek megkerülni az elveszett bárányok :lol:

Évi! Örülök, hogy írtál, olyan rég nem hallottunk felőletek.
Oli is csak szavakat mond még. Amik a legjobban mennek, az az ott, oda, gyere anya és a nem, ezekkel irányít itt minket a kis Herr Direktor, de sok más szó is van a repertoárjában, amiket tisztán ki tud mondani.
Ha Olaszországba szeretnétek menni, javaslom inkább a Franciaország felőli részét. Lignano koszos, zsúfolt és semmivel sem jobb, mint a Balaton, sőt. Bár ez csak az én véleményem.

Anita! Hétvégén nem voltunk túl sokat itthon, úgyhogy csak most olvastam amit szombaton írtál, így aztán lecsúsztunk a finom muffinról :) Egyébként a málnás joghurtosra gondoltam amikor kértem a receptet. Holnap ki is próbálom. Háááát ha ez sem lesz jó, akkor én vagyok nagyon béna :)

Kép
 


Sziasztok!

Én még csak ismerkedem ezzel az oldallal, amint látom itt már régi felhasználók is vannak. Mivel nálam csak most lett aktuális a babázás, mint fő téma/jelenleg 4 hónapos állapotos kismama vagyok/, így csak most akarnék bekapcsolódni ebbe a nagy hálózatba.
Bajai vagyok és érdekel minden ami a várandóssággal és azt azt követő otthoni léttel összefügg! :lol: :P
 


Sziasztok!

Évi :rég hallottunk felőletek.
De csak nem tűntetek el.

Ildi:én azt úgy gondoltam,hogy ti hozzátok a muffint megkóstolni,amit sütöttetek.Lehet félreértettél?Hallom jól néz ki az új verdátok! :lol: Tényleg,mikor jöttök hozzánk?Csak a szája jár a két fiúnak?Keszeg pont most mesélte,hogy Tamás mire "tanítja"Olit.Csak "jóra" gondolom! :lol:

Dávid is mond már szavakat:anya,apa,papa,cica,nem,tik-tak,meg az állatok hangjait utánozza mocskosul.Már ő mesél nekem a mesekönyvből,hogy mit lát a képen.Ja,de rosszasággal megáldották őt is.Ha pedig kajáról van szó,bármikor jöhet neki akármi.Elég sok mindent megeszik!Mondjuk a listavezető helyen áll a pez cukorka,amire az apja szoktatta rá,de azt ki kell érdemelni.És mivel ma nem pakolta össze a játékait,így a holnapi nap folyamán NO pez cukorka! :lol: :lol: :lol:

Szia Magdus!Üdvözlünk itt köreinkben.Merre laktok?
Írj magadról,magatokról azért.Tudjátok már hogy kisfiú lesz e vagy kislány?

Na dobok egy képet a rosszaságról:

Ritka pillanatok egyike,felült az ágyára,és ott játszik:

Kép

Eladtuk az autót,és most ez a sláger.Ebből nézi a tv-t:

Kép

Írjatok !!

Angi ti ???

Kép


Anita & Dávid
 

 
 

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Hello Csajok!

Magdus! Üdv a topicban :) Írj magatokról!

Anita! Dávid is milyen nagyfiú már, aranyos, ahogy pöffeszkedik az ülésben.
Valószínűleg félreértettem a szombati muffint...
Egyébként megsütöttem a sütit, és nagyon fincsi lett. Köszi a receptet!
Visszadobva a labdát: "Hallom jól néz ki az új verdátok!" :lol:
Nálatok a pez a menő? Nálunk a ropi. Mértéktelenül enné, ha adnám neki, de nem adom, csak kajálás után, mert amúgy képes lenne ropival jól lakni, a mamával már eljátszotta ezt egy párszor.
Tamás kifejezetten csak a hülyeségre tanítja Olivért. Kis lüke meg mondja is utána a csúnya szavakat. Néha haragszom is érte komolyan, később nekem éghet majd a pofám mások előtt.

Évi! Láttalak benneteket valamelyik nap messziről a Tescoban. Mi már jöttünk kifelé, mikor Ti mentetek be Ákoskával. Szépen lefogytál.
Ide jársz a szomszédba edzeni és még egyszer sem jöttél be hozzánk??? Ejnye-bejnye :evil:

Kép
 


Sziasztok!

Na örülök ,hogy fincsi lett a süti!Miért,te már láttad az új verdánkat?Csak képen maximum,mert jövő hétre jön csak meg.
Igen a pez a nyerő,de minden jöhet egyébként mellette.De egy nap kb.csak 3 vagy 4 szemet kaphat.
Nem akarom rászoktatni.Igaz már nem is tudom ,mert már rászokott.

Mi van veled Magdi?Eddig tartott a fellendülés?Megkaptam a prividet.

Éviékkel mi ma találkoztunk.Ákoska is jó nagyra nőtt már!Kergette a galambokat a sétálóba,olyan édi volt.

Na most mennem kell,mert bekakált a jómadár,és jó büdi. :lol: :lol:

Kép


Anita & Dávid
 


Sziasztok Csajok!

Furi az égész hisz nekem még a pocomban van a "a pici paca" még azt sem tudjuk, hogy fiú vagy lány szopikázza az ujját odabenn, de nagyon várok minden uj érzést és az első megmozdulásait is.

Jövő héten megyek UH-ra, meg doki-bához vizsgálatra, eddig minden oksi velünk.
Esetleg valaki kismamatornát tud valahol?

A párommal tavaly szeptemberben volt az esküvőnk, a babát terveztük és ő az apák vegyes érzelmeivel éli át az egészet.
Dolgozom amíg tudok, közben lassan elkezdem venni a kismamaruhákat, mert már nem jönnek fel rám a kedvenc cuccaim.

Ha tudtok segítsetek ki, hogy Baján hol lehet beszerezni kismamruhákat- mert még eddig nem találtam.
Pusszanat :lol: :P [/img]
 


Sziasztok!

Írok egy pár sort gyorsan, mert Tibinek kell a gép szokás szerint, megy a meló ezerrel.

Ildi: nem kondizni járok a Nett-hez, hanem step aerobicra. Ott is ma voltam másodszor. Tetszik, jó kis ugra-bugrás. Kondizni továbbra is a Valihoz járok a Vasvári utcába. Közel is van, meg csak lányok járnak oda, és ezért is tetszik.

Anita: milyen kocsit vesztek? Ezt nem is mondtad, csak hogy eladtátok a Micrát.

Magdus: üdv közöttünk. Szoktunk ám többen is lenni, csak úgy látszik a csajok nem aktivizálják magukat. Kismama torna a kórházban szokott lenni, én nem voltam a terhességem alatt, de a védőnőm mondta, hogy ott van valahol. Kérdezd meg a védőnődet, ő biztosan tudja majd a részleteket. Annyit tudok még, hogy a nőgyógyászodtól kell igazolás, hogy járhatsz (nem vagy veszélyeztetett terhes, nem végeztek rajtad semmi beavatkozást stb). Ki a védőnőd? Baja melyik részén laktok? Kismama ruhát Baján a Kossuth utcában lehet venni a Kenguru bababoltban. Ez a nagy Kánkántól a 4-5.üzlet, én is vásároltam ott annak idején. Egyébként megvan még pár ruhám, végülis eladom őket, mekkora a méreted? Magasság, kiló? Vidéken a Brendon üzletekben lehet venni és a Pécs Plázában is van egy bababolt, ahol jó kismamacuccok vannak.

Most mennem kell, teszek még gyors egy képet a gyerkőcökről (lefekvés előtt, Virág ágyában):

Kép
 


Sziasztok!

Évi:Ja ,ilyen lesz az új autónk,csak delfinkék színű lesz:
1170414749.56.htm

Ja ,Magdi hétfőn és szerdán van kismamatorna ,ott a védőnőkkel szembe a fizikoterápián.Legalábbis tavaly még ezen a napokon volt.Barátnőm is járt tavaly,meg én is jártam.A vége előtt talán egy hónappal hagytam abba.Tök jó volt.Tényleg merre laktok?
Ja ,kérdezted milyen itthon lenni a gyerekkel?Hát az biztos hogy megváltozik az életed ,de pozitív irányba.Mi szoktunk babatalit szervezni(igaz csajok??Igaz,hogy tavaly kicsit többször volt),meg az uttörőházba van minden hónap első hétfőjén kanga klub.Ott is összejön sok anyuka a gyerekével.Meghát csavargunk.
Sőt,most már hogy nagyobb,egyre többet vigyáz rá az apja itthon.Így én is egy kicsit többet tudok kimozdulni.

Tök jó idő van ma.Most értem haza a gyerekkel.Voltunk az ebédér,és el is aludt hazáig.

Ma egy éve,hogy regisztráltam magam ide.

Na megyek kihasználom a kis időt.Írjatok ám!Mi van Ildi nagyon eltűntél.

Kép


Anita & Dávid
 


Jó felrakta a képet.Kia ceed lesz.

Kép


Anita & Dávid
 


Hello!

Oli durmol, itthoni meló kész, úgyhogy itt az alkalom, hogy írjak. :)

Anita! Valóban képen láttam a leendő járgányotokat, Tamás mutatta, hogy milyen. Mikor lesz meg?

Csajok! Jövő héten szerdán, vagy pénteken délután összehozhatnánk nálunk egy talit. Kinek mikor lenne jó?
Kanga klub egyébként hétfőn lesz? Megy valaki? Mi lesz most?

Leszedtem az avataromat és ez a nyamvadt babanet nem engedi fel az újat, 80x80 pixelt ír megengedett képméretnek, ennél még kisebbre kicsinyítettem, de azt sem engedi feltölteni grrrrr :x
Tud rá valaki megoldást?

Magdus! Ki a nőgyógyászod? És hol dolgozol? Jövőhéten Téged is szeretettel várunk, ha van kedved megismerni a társaságot személyesen.
Ha esetleg M-es méretet hordasz, nekem is van pár eladó szép kismamagöncöm :-)

A sutyiban olvasóknak csak annyit, hogy nosza rajta ragadjatok billentyűzetet! :D

No megyek pakolászni, mert mindjárt jön az asztalos fényképezni a bútorokat.
Írjatok!

Kép
 


Sziasztok!

Jövő héten lesz meg a járgány.Megpróbálom mégegyszer feltenni a képet:Hát nem engedi.

Nekünk jó bármelyik nap,csak lehet hogy még szerdán nem lesz meg a kocsink.
Avatarnál én is még jóval kissebbre tettem a képet,csak így tudtam feltenni.

Gy.Szilvi,Angi merre vagytok?

Kép


Anita & Dávid
 


Csajszik!

Köszi az infokat mindenkinek, tutira hasznát veszem kismamatorna, és ruci ügyben!

Holnap megyünk Pécsre így kihasználva az alkalmat meglátogatom a Plázát, na és ha már ott vagyok nézek egy két cuccut magamnak.

Dr. Bognár az orvosom,/hideget és meleget is hallottam már róla, ti mit tudtok?/ a Karasz Lacit szerettem volna, de ő nem vállalt, mert állítólag már nem nagyon vezet le szülést, csak ha ügyeletes, és olyanokat vállal akik már szültek nála.

Zorn Niki a védőnőm majd egyidősek vagyunk, és én jobban meglepődtem, mikor találkoztunk, mint ő. Aranyos volt, segítőkész és úgy vettem észre, hogy lelkiismeretesen végzi a munkáját.

A meló egyébként elég stresszes tud lenni, főleg ha tárgyalásokra kell járni. Faterom mellett ügyvédjelöltködöm, ami hol jó, hol rossz, de többnyire nem panaszkodhatom.

Na nem szaporítom tovább... kellemes hétvégét csajszik és babák!
 


Sziasztok!

Anita! Az avatar képet lekicsinyítettem 40x40-re (fele akkorára, mint a megengedett) de így sem engedi fel. :?
Írhatsz még muffin receptet, mert a múltkori nagyon jó lett :)

Magdus! Bajai nőgyógyászokról én nem nyilatkozom. Jót nem tudnék, rosszat meg nem akarok írni.
Már nyilván késő, ha tegnap voltatok, de Pécsen a Rákóczi úton van egy nagyon klassz kismama ruha üzlet, nem jut eszembe a márka, de jó rucik vannak.

Évi! Nektek mikor lenne jó a jövő héten egy tali?

Kép
 


Sziasztok BabaNet-ezők!

Én Horváth Ági(31) vagyok, egy 20 hónapos kisfiú édesanyja.Már régebb óta figyellek benneteket, de még nem mertem bejelentkezni. Aagassi-val már felvettem a kapcsolatot egyszer a zenebölcsi miatt.
Közületek járt valaki ott? Engem nagyon érdekel a dolog, ha valaki többet tud róla írjon, légyszi!
Ja és persze Andiról is. Jobbulást kívánok neki!
A bajai lehetőségek elég gyérek, de ha valaki tud többet a Babusgatón, Kanga klubbon kívül írjon. A régi "uttörö" házban indul talán még egy mozgásfejlesztő foglalkozás csütörtökönként és esetleg egy állandó jáccóház is.
Az én Zolim már elég jól beszél, és imád énekelgetni, de nincs a közelünkben korabeli gyerek. Ja a tanya V.ker.-ben lakunk ami a város szélétől kb 1,5 km-re van, közel a Vodicai játszótérhez. Szívesen becsatlakoznánk egy otthoni találkozós társaságba is. Aki szívesen venne minket itt megtalál
 


Sziasztok!

Ildi: nekünk mindkét nap jó. Péntek délután azért lenne jobb, mert akkor Tibi is el tudna jönni, szerda délután ő nem ér rá, csak én a gyerekekkel.
Nekem is van muffin receptem, a Stahl Judit féle (nála tündértortaként szerepel), én mindig ezt sütöm, ha a suliba sütit kell vinni. A recept: Hozzávalók: 15 deka cukor, fél teáskanál vaníliaaroma, 2 tojás, 15 dkg liszt, 1 teáskanál sütőpor, 1 citrom, 4 evőkanál tej. Először a sütőt kapcsolom be 200 fokra. Aztán a robotgéppel elkeverem a puha vajat a cukorral meg a vaníliaaromával. Egyenként hozzákeverem a tojásokat is, és apránként beleszórom a sütőporral elkevert lisztet. Beleteszem a citrom héját és fellazítom az egészet tejjel. Bekanalazom a apapírkosárkákba és 20 perc alatt aranybarnára sütöm. Ez egy adag, 1 tálca kb 12 db lesz belőle, én általában a dupláját veszem. Síma vaníliás ízű, gondolom lehet bele szórni minden félét (gyümölcsöt, magokat), ki hogy szereti.

Anita: látom már reklámozzák az autótokat. 7 év garancia azért nem semmi!

Magdus: vettél valamit Pécsen? Nőgyógyászokról: én a Mátrai doktorhoz járok, nála szültem mindkét gyermekem, én csak jót tudok róla mondani. Egyébként olyan nőgyógyászt úgysem találsz, akit mindenki dícsér. Úgyhogy válassz egyet és kész. Szerintem.

Szia Ági! Én zenebölcsiben még nem voltam, viszont a Kanga klubba rendszeresen járunk Ákosommal. Ha tudok, holnap is megyek 10-11-ig, eddig érünk rá. Hogy mi lesz a téma, azt nem tudom. Írtál Babusgatóról, az mi? Zolikád nagyon ügyi lehet, hogy már szépen beszél és énekel. Az én Ákosom 18 hónapos, de még csak szavakat mond, bár van egy lányom, aki ilyen idősen már szépen beszélt. Hiába, ahány gyerek, annyi féle.
Most megyek, mesélek még Virágnak, aztán Heti Hetes (én nagyon szeretem).

Jó éjszakát, puszi mindenkinek!

Egy kis téli hangulat (tél van vagy mifene?), Ákosom a múltkori nagy hóban:

Kép
 


Hello Csajok!

Itt dühöngök magamban, úgyhogy gondoltam levezetésként írok egy kicsit.
Mérges vagyok, mert készültem volna Olival a Kanga Klubba, erre Apánk beszervezte ma 1/2 9-re a takarítóbrigádot, akik felsúrolják a burkolatokat. Decemberre hívtuk őket, és most jutottak ide. :evil: Gyerek a mamánál én meg itt ülök, és gyakorlatilag semmit sem tudok csinálni, mert mindenhol suvickol valaki. Ma ebéd se lesz. Még TV-t sem tudok nézni, mert azt is eladta a jóember és csak csütörtökön lesz meg a másik. Mondjuk ilyen sem volt már 1/2 éve, hogy semmit se kelljen csinálnom csak internetezni (minden rosszban van valami jó...)


Évi! Tündéri Ákoskáról az a havas kép! Tényleg téli hangulatot áraszt, olyan mintha nem is idén készült volna :-)
A héten kipróbálom majd a Te muffinodat is.
Írtad, hogy a Virág ilyen idősen már beszélt, mint most a fiúk. Pont azon gondolkoztam a minap, hogy az én keresztlányom is, másfél évesen már folyékonyan beszélt, önállóan evett stb. De hát minden gyerek másként fejlődik...

Ági! Üdv a topciban! Végre valaki, aki mer írni is, nem csak olvasgat :)
A héten lesz nálunk babatali, szívesen várunk benneteket is!
Mi voltunk a legelső zenebölcsibe. Jól éreztük magunkat. Sajnos azóta az ügyes bajos dolgaink miatt nem jutottunk el többször.

Anita! Mit csináltatok hétvégén? Nagyon el voltál tűnve.

Babatalit illetően még megkérdezem a barátosnőimet, hogy nekik mikor jobb, meg írok az Angiéknak is, aztán majd jelzem a pontos időpontot.


Anya brummogjak is?
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Üdv.közöttünk Ági!A zenebölcsi nagyon jó volt.A gyerekek élvezték.Lehet hogy már csak azért is ,mert egy oviscsoportba volt,és azzal a játékkal játszottak amivel akartak.Persze a zenélést is élvezték.Aagassi írta nekem múltkor,hogy lehet majd valakit megfűz ott ,hogy tartsa tovább.Tényleg ,mi az a babusgató??Ja, megnéztelek ám titeket az iwiw-en.

Magdi:bevásároltál Pécsen?Egyébként ha ráérsz,szívesen látlak.Mi itt lakunk a Szabadság utcán.Tehát útbaesünk ha mész anyudékhoz.Kicsit hozzáedződhetsz a babázáshoz! :lol: :lol: :lol:
Múltkor volt a Melinda meg a Dóra nálunk.(jó múltkor)Mikor mentek UH-ra?Ha akarsz menni terhestornára,mindjárt kérhetsz tőle igazolást is.A bajai dokikról inkább én sem írok semmit!De ha neked bejött valaki ,örülj neki!Legalább nem kell vidékre járnod.

Évi:ja hét év garancia,meg 110 lóerős lesz.Megy mint a gplyó.Csak már meglenne,mert már múlt szombat óta nincs autónk.Már úgy mennék egy kicsit kocsikázni.

Írjatok csajok,remélem Ági példáját követve többen kedvet kaptok az íráshoz,nemcsak az olvasáshoz.

Íme a rosszcsont Dávid:
Kép

Kép


Anita & Dávid
 


Ildi:Hát nem csavarogni voltunk a hétvégén.Szombaton varrtam ,főztem ,takarítottam.Tegnap pedig mentünk anyuékhoz ebédre,aztán Dávid ott maradt délután.Mi pedig kettesben voltunk itthon.
Aztán jöttek Keszeg uncsitesója.A 4 és fél hónapos pici Márkóval,úgyhogy babáztam tegnap.Olyan furi,hogy nemrég még Dávid volt akkora.Hihetetlen.Milyen tv-tek lesz?
Ja én is már két évesen verseket mondtam.Dehát addig megtanulhatnak ők is még beszélni.Van még egy kis idejük.

Kép


Anita & Dávid
 


Ha gondolod,rakd fel a képet amit az avatarba akarsz ,és megpróbálom feltenni.Csak írd meg e-mailbe a belhasználónevet meg jelszót.Ha akarod.

Kép


Anita & Dávid
 


Anita!

Átküldtem a képet. Eredeti méretben küldtem át, nem a lekicsinyítettet.
Apánknak nagyon tetszett Dávidról ez a kép (pont itt lófrált az előbb és látta), azt mondja, hogy süt róla a rosszaság : :D
Fogalmam sincs milyen TV-nk lesz. Nekem az is jó volt, ami eddig volt....

Kép
 


Sziasztok Csajok!

Gyors leszek, mert megyek Ákost etetni.

Egy új programról adok hírt (aki még nem hallotta), ma láttam kiplakátolva az Ifjúsági Házban.
A neve Bukfenc, tornás foglalkozás 1-3 éves gyerekeknek, meg tudjátok nézni a www.gyerektorna.hu-n. Itt mindent leírnak. Én felhívtam a nőt, aki tartja, most csütörtökön lesz az első foglalkozás, 10 órakor. Az első alkalom ingyenes. Szerintem így érdemes kipróbálni.
A Kanga jó volt, óvónők voltak oviktól meg Bioptron Zepter lámpa bemutató.

Most mennem kell:

Évi
 


Sziasztok!

Ildi:Nekem sem engedi,pedig már lekicsinyítettem 70*70 re,de azt írja ki,hogy a megengedett 6 Kbyte ,és még így is a kép 14 Kbyte.Majd ha lesz a tali ,majd lefotózlak titeket a mi gépünkkel,és majd megpróbálom úgy feltenni.

Jól hangzik ez a gyerektorna,de még időm nem volt elolvasni.Lehet hogy megyünk majd.

Most nekem is mennem kell.

Kép


Anita & Dávid
 


Köszi a kedves fogadtatást!Nagyon jól esett! :lol: :lol: :lol:

Egész délután készültem írni, de ez a kis prücsök nagyon nyügi volt
A meghívást is nagy örömmel elfogadnám, de pont most kapott egy torokgyulladást, de lehet, hogy a veszprémi unokatesója hozta a bacit.Pénteken voltunk a dokinál, és még elég náthás.
Sajnos az első Kanga klubbról is le kellett mondanunk.Ti, hogy szereztetek tudomást a klubbról? A védőnőtökkel, hogy tartjátok a kapcsolatot? Ő keres fel, vagy ti is hívjátok néha őket?De nem is tudom, hogy mennyire fontos, vagy mi is az Ő szerepük. Igazából mióta az előző gyesre ment, az új ránk se nyitja az ajtót.

A Babusgatón már voltunk, elég kevesen, az Ifjúsági házban volt az is. A hónap utolsó hétfőjén tartják, ingyenes foglalkozás. Most a farsang keretében álarcot lehetett készíteni, meg hasonló dolgokat. A vége felé énekeltünk a gyerekekkel. Hát egyfajta közösségnek jó, de talán a létszám is javíthatott volna rajta.

Azért ne gondolja senki, hogy olyan "zseni" a fiam, mert nem olyan kristálytiszta a kiejtése és a versikéket is "átugrósan" énekli, de mint az anyák általában mindent megértenek, én is igyekszem.

Az iwiw-en bejelöltelek, ha nem baj. Köszi!

Sziasztok!
Ja még egy kérdés - ki tudja, hogy bírok lekicsinyíteni képet?
Az iwiw-re valahogy feltettem, de nem kicsinyítve.Mondjuk oda se tudok több képet feltenni sajna
Ha valaki tud tanácsot adni Köszi
 


Sziasztok!

Nincs sok időm, csak gyors bekukk.
A babatalit tegyük át jövő hétre, mert Oli is tiszta takony. Köhög, trüszköl stb. Nem akarunk senkit sem megfertőzni. Remélem nem influenza lesz belőle...

Anita! Akkor nem én voltam a béna a képet illetően. Egyébként nem a fényképezőgép, ill. a kép lehet a gond, hiszen eddig is ugyanazzal a géppel készült, ugyanakkora kép volt fent az avataromban.

Ági! Az IrfanView nevű képszerkesztő programmal jól lehet kicsinyíteni a képeket. Ez a program magyar nyelvű, könnyen használható és ingyenesen letölthető az internetről.

Kép
 


Csak egy gyors kérdés Évi:biztos hogy holnap lesz az a gyerektorna az ifjúsági házba?Mert még mindíg nincs autónk,és fölöslegesen nem nagyon lenne kedvem legyalogolni.És 10-től lesz?

Kép


Anita & Dávid
 


Sziasztok!

Magdus, én még belül hordom a picurt... :D

Olvasgattam már ezt a topikot, de most vettem észre, hogy újraéledt, aminek nagyon örülök.

Én pár éve költöztem ide a férjemmel. Most vagyok a 33. hétben, és nincs orvosom :? . A legfőbb oka, hogy egyiket sem ismerem különösebben és mindenkiről hallani ezt is azt is...

Lehet, hogy vissza is tudnám olvasni, és választ kapnék a kérdésemre: ti mind Baján szültetek? milyen tapasztalataitok vannak? (most intkább jótanácsokra, mint rémtörténetekre vagyok kiváncsi :roll: :wink

A kismamatornára én is kiváncsi vagyok, nem tudom érdemes e nekem most elkezdenem...

 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert a fürdetés közepén tartunk...
Anita: igen, holnap lesz 10-kor, ha rossz idő lesz, esik, akkor én kocsival megyek és elviszünk titeket is, szívesen. Ha jó idő lesz, akkor gyalogolok.
Ha lesz időm, jelentkezek.
Este Született feleségek!!!!!

Évi
 


Sziasztok!

Most én se leszek sokáig a gépnél, már nem bírom a hajnali kómákat!

A képszerkeztő tippet köszi kipróbálom

Magdusnak üzenem : én már a 20. hét előtt elkezdtem tornára járni, azt gondoltam nem hízok tovább ha mozgok egy kicsit.
Tévedtem! A felszedett kílók (30) már eltűntek, de talán ez alkati dolog is lehet. A torna jó, de jobb ha otthon is folytatni tudod. Nekem midig jól esett, főleg a relax a végén.

Üdv: Ági
 


Hallihó!

Régen írtam, most sincs sokkal több időm, de azért jelzem, hogy még itt vagyok és nem csak az olvasás szintjén...
Voltunk Pécsett, de sajnos csak egy szép szoknyát sikerült bótolnom, de az Uncsitesóm talált nekem egy tök jó gatyát a Sétáló utcai turiba, érdemes oda benézni, nagyon sok jó cucc van, csak türelem kérdése.

Ági! Én is üdvözöllek köreinkben! Jó, hogy gyarapodunk.Megfogadom a tanácsod és elkezdem a kismamatornát, a jóga tetszik eddig a legjobban, nyugis nem nagy mozdulatokat igénylő.

Ma voltam a kórházba, bár ne mentem volna, őrület ami ott van, egy orvos csinált mindent, 30 kismama méltatlankodott a váróban, ahol se levegő se megértés nem volt.
Az idősebben köhögése és nyavalygása mellett már szinte eltörpült, hogy nem is érkezési sorrend a lényeg és az sem számít, hogy esetleg egy 26 hetes terhesnek akinek vérvételre is kellett mennie és nem evett reggel óta, még 11-kor is ott kellett ülnie.....
Egyszerűen felháborító és természetesen nem tudtam nem megjegyezni ezt a mellettem ülőnek, aki mint megtudtam nem Baján szül mert mint mondta ő már " megjött innen".

Ekkor egy csöppet elgondolkoztam, hogy nekem hiányzik-e ez az egész....
Na nem panaszkodom többet, hiszen mindezt ti is biztosan jól ismeritek!
Azért minden oké, és nem csüggedünk hisz szép az élet és babát várok, nem igaz?
Anita! Amint lesz egy csöpp szabadidőm meglátogatlak, hol laktok pontosan?
Pussssz
 


Hallihó!

Régen írtam, most sincs sokkal több időm, de azért jelzem, hogy még itt vagyok és nem csak az olvasás szintjén...
Voltunk Pécsett, de sajnos csak egy szép szoknyát sikerült bótolnom, de az Uncsitesóm talált nekem egy tök jó gatyát a Sétáló utcai turiba, érdemes oda benézni, nagyon sok jó cucc van, csak türelem kérdése.

Ági! Én is üdvözöllek köreinkben! Jó, hogy gyarapodunk.Megfogadom a tanácsod és elkezdem a kismamatornát, a jóga tetszik eddig a legjobban, nyugis nem nagy mozdulatokat igénylő.

Ma voltam a kórházba, bár ne mentem volna, őrület ami ott van, egy orvos csinált mindent, 30 kismama méltatlankodott a váróban, ahol se levegő se megértés nem volt.
Az idősebben köhögése és nyavalygása mellett már szinte eltörpült, hogy nem is érkezési sorrend a lényeg és az sem számít, hogy esetleg egy 26 hetes terhesnek akinek vérvételre is kellett mennie és nem evett reggel óta, még 11-kor is ott kellett ülnie.....
Egyszerűen felháborító és természetesen nem tudtam nem megjegyezni ezt a mellettem ülőnek, aki mint megtudtam nem Baján szül mert mint mondta ő már " megjött innen".

Ekkor egy csöppet elgondolkoztam, hogy nekem hiányzik-e ez az egész....
Na nem panaszkodom többet, hiszen mindezt ti is biztosan jól ismeritek!
Azért minden oké, és nem csüggedünk hisz szép az élet és babát várok, nem igaz?
Anita! Amint lesz egy csöpp szabadidőm meglátogatlak, hol laktok pontosan?
Pussssz: Magdi
 


:idea: Na bénarépa voltam és sikeresen elküldtem kétszer....Bocsika
 


Magdus - én is bent voltam ma, és tényleg felháborító... nem tudom máshol mi a helyzet...

Én is voltam reggel vérvételen (32.heti) utánna UH, védőnő és doki...
Mondanom sem kell, fél nyolckor kezdtem és fél kettőre értem haza. (És még kismamatornára sem engednek :( ) Már hideg élelemmel és olvasnivalóval indultam neki a napnak, mert korábban is hasonlóan jártam...

 
 


Sziasztok!

Üdv közöttünk Nanica.Te merre laksz?Írj egy kicsit magatokról.
Én sok jót nem hallottam,nem tapasztaltam Bajával kapcsolatban!

Hát én elmondanám nektek ,hogy én még vérvételre is Mohácsra jártam(ott szültem),és a doki felhívott telefonon,hogy hol vagyok már,mondom neki,hogy itt kint várom a soromat.Erre ő kiszaladt,és azt mondta Anita jöjjön be.Pedig abszolut nem ismertem ,mielőtt elkezdtem volna hozzá járni.Csak tudta,hogy mi még reggel Bajáról indultunk stb...Persze azt el kell mondjam,hogy nekünk nehezen jött össze a baba.De amilyen nehezen jött össze,olyan komplikációmentes terhességem volt ,és persze a szülésem is hál istennek.Én naggyon meg voltam elégedve az orvosommal.Felhívtam telefonon,nem tudta felvenni,visszahívott.Ment síelni azt mondta ha van valami problémám,üzenjek nyugodtan ő visszahív.Meg persze "nem bajai áron" fogadott,és negyed annyiért vállalta a szülést,mint itt Baján.
Nem nagyon akarom részletezni a bajai árakat meg ahogy viselkednek az emberrel.

Magdi:Itt lakunk a Szabadság utca vége felé.A Korona étteremmel majdnem szembe egy zöld társasházba.

Na mi voltunk ma a gyerektornán az ifjúsági házban.Dávidot nem nagyon hatotta meg a dolog,pedig szerette a zenebölcsit is meg a kanga klubot is szereti.Ez nem jött be neki.Ákoskát azért láttam kicsit érdekelte a dolog.

Ja a lényeg,majdnem elfelejtettem:megérkezett ma az új tütünk!!!!

Na kicsit hosszúra sikeredtem,de most már kell mennem Dávidot lerakni aludni.Olinak jobbulást kívánunk!

Kép


Anita & Dávid
 


szia Anita!

Köszi, hogy meséltél, neked milyen volt a szülésed...

Nekem ez az első terhességem, és így minden olyan új még!

Igazából az orvosokkal nincs bajom, még nem kerültem kellemetlen szituba - és nem is szeretnék. Csak az a gond, hogy át sem tudnék másik városba menni, hiszen ott sem ismerek senkit :( és semmi garancia, hogy ott más lenne a szitu.

de reménykedek, hogy komplikációmentes lesz a szülésem...

Mi a Petőfi u. elején lakunk és egyébként szeretünk itt lakni nagyon.

Jó hogy beszámoltok ezekről a programokról, szívesen eljárnék madj én is ilyenekre.

A Kanga klub mit takar? Írnátok róla pár szót.

Nanica

 
 


Sziasztok!

Anita! Azt hittem Te Baján szültél... Ezekszerint tévedtem :) Nálatok is voltak gondok Dávid előtt?
A gyerektorna nem volt egy nagy durranás? Akkor nem bánom, hogy tegnap oda sem jutottunk el. Pesten voltunk és gondoltam, majd a jövőhéten elmegyünk.
Na milyen az új járgány?
Teszek fel Oliról egy képet, amin ugyanolyan rosszcsont, mint Dávid haverja :lol:

Jó hogy a babatalit elhalasztottuk, mert mára már én is beteg vagyok. Fáj a torkom, minden bajom van. A gyerek esküszöm jobban viseli, mint én felnőtt fejjel...

Szüléssel kapcsolatban a bajai orvosokról azt gondolom, hogy mindaddig, amíg nincs valami gond, addig tök mindegy, hogy ki az orvosod. Ha valami gond van, akkor azonban az ember jobban jár, ha nem itt próbálkozik.
Szülés előtt magáról a szülésről én csak rémtörténeteket hallottam és nagyon be voltam tojva, úgy mentem szülni, hogy most jön a "nagyhalál". Ehhez képest nagyon pozitívan csalódtam. EDA-val (gerincközeli érzéstelenítés) szültem Pécsett és egyáltalán nem fájt. Vajúdás közben röhögtünk, a párommal, meg aludtam egyet, mert reggel korán keltünk és álmos voltam :) szóval egyáltalán nem fájt.
Azért szerintem nem mindegy, hogy az ember élete legszebb pillanatait hogyan éli át, kínlódva iszonyatos fájdalmak közt, vagy normál emberi módon.
Az ottani orvosok emberekhez való hozzáállását szerintem nem lehet összehasonlítani a bajai kórházban dolgozókéval. De ez csak az én privát véleményem.


Nanica! A Kanga klubbot a helyi védőnők szervezik, minden hónap első hétfőjén. Általában van valami program, előadás valamilyen témáról, termékbemutató, babaruhabörze stb. Jó dolognak tartom, mert az ember legalább ki tud mozdulni, anyuka is társaságban van egy kicsit és a gyerkőc is.

Az azért jó, hogy egyre több program van Baján a kismamák, és kisgyermekes anyukák számára. Tavaly még csak a Kanga Klub volt és a privát babatalik.

Na nem koptatom tovább a billenőt, megyek dolgomra. Szép napot mindenkinek! :)

Kép

Kép
 


Na most elkapott az ideg rendesen.Írtam egy csomót,és ez a gyugyuka gyerek nem kikapcsolta a számítógépet.Úgy elvertem a kezét,hogy nekem fájt,de ő csak hallgatott.

Ildi:hát igen én sem Baján szültem.Elég nehezen jött össze a gyerek,de azért jártam már Baján is előtte két orvosnál.Nevüket nem nagyon szeretném részletezni.De azt ahogy ott viselkednek az emberrel ,össze sem lehetett hasonlítani.
Jól szuperál az új járgány.Hallod,ez az új tévétek?

A szülés ,nekem is csak úgy jött hipp-hopp.3 héttel a kiírt időpont előtt.Még be sem volt pakolva a táskámba.Hajnali 4-kor elfolyt a magzatvizem.Azt se tudtam,hogy mi van.Gyors hívtam a dokimat.Azt mondta ,ma bizony szülni fogunk.6-ra Mohácson voltunk,7-kor a szülőágyon feküdtem.Én is kaptam érzéstelenítőt gerinc mellé,és nem éreztem fájdalmat,amíg nem kellett.Fél 10 felé kiment a hatása,és 10-re megszületett Dávid.Nem is volt nagyon időm idegeskedni.

Na én is dobok akkor a másik rosszaságról egy képet:

Kép

Kép


Anita & Dávid
 


Hello!


Anita! Úgy tűnik abban is hasonlítanak a gyerkőcök, hogy nem különösen zavarja őket, ha elverik a kezüket. Oli nevetni szokott rajta. Pont a minap elmélkedtem azon, hogy hogyan is kellene fegyelmeznem a gyerkőcöt, mert nála a sem a szép szó, sem a verés nem hatásos. Anyósom szerint még túl kicsi, a fegyelemzéshez. Szerintem meg, ha már most mindent ráhagynánk, akkor a dackorszakban vihetnének a bolondokházába mert kikészítene. Néha olyanokat csinál, hogy a szívem megáll egy-egy pillanatra... :)


Képzeljétek végre kibújt az utolsó előtti foga is Olinak alól. Már csak egy hiányzik, aztán egy időre vége ennek a nyűglődésnek, ami a fogzással jár, meg az állandó nyáltengernek.

Évi! Ritkán írsz, mostanság. Mi újság van veletek?
Majd írd már meg légy szíves, hogy mikor szokott aerobick lenni itt a szomszédban? És melyik fajta? Ki tartja? És milyennek találod? Kemény?
No több kérdésem nincs ezzel kapcsolatban :lol:

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Igen, ritkán írok, mert Tibinek rengeteg a dolga, tényleg éjjel-nappal a gép előtt ül. Mostanában aludni is egyedül megyek... :P annyi a dolga, éjfél előtt fel sem jön. Most elzavartam Ákossal egy kicsit sétálni, így van időm gépezni.
Virágom beteg, elkapta ezt a lázas vírust, szerencsére hányni nem hányt, remélem Ákos nem kapja el (bár csodálkoznék rajta).
Ákosnál jól megy a fegyelmezés, ha rászólók nem csinálja azt, amibe belefogott. Ha meg netán ráütök, akkor úgy sír, mint a záporeső, és jön oda hozzám hogy ana, ana, ana. Olyankor összeölelkezünk és szent a béke. Ilyen szempontból könnyű vele, pici kora óta szót fogad (szerencsére). Bár ha nagyon belegondolok, igazából minden szempontból könnyű vele, nincs rá semmi panasz. Leszámítva, hogy néha nyűgös, de ez is ritkábban fordul elő mostanában.
Csajok, az én szüléseimről nincs különösebb történet, császáros volt mindkét gyermekem, semmi komplikáció, síma rutin ügynek számítottam. Mátrai doktorhoz jártam-járok, őrá sem tudok rosszat mondani. Mindkét terhességem túlhordásos volt, 42. hétre indítottak meg mindkét gyerekkel, és mint minden császárosnál nálam is utána fájt, de akkor nagyon. A műtét utáni 1-2 nap nagyon borzalmas, sőt egy hétig elég fájdalmas is a has, de utána már megy minden a maga útján.
Aerobicról: két féle aerobic van, van a síma hagyományos aerobic, alakformáló, ezen még nem voltam, és van a zsírégető stepaerobic, én ezen voltam már háromszor. Nekem nagyon tetszik, elég ugra-bugrás, fárasztó is rendesen, jól megizzadunk a barátnőmmel a végére. De nekem pont ezért tetszik. Ami egy kicsit nehezíti a dolgot az az, hogy koreográfiára kell a lépcsőn lépkedni, és ez nem mindig megy elsőre, de nem kell izgulni, minél többször mész, annál jobban belejössz. Egy óra az aerobic és 400 Ft-ba kerül. Gombásné Mihályi Nóra tartja, én őt nem ismertem előtte, még soha nem találkoztunk, úgyhogy róla nem tudok semmit. Az időpontok: kedd 17.15-18.15 alakformáló, 18.30-19.30 step. Csütörtökön 17.15-18.15 step, 18.30-19.30 alakformáló. Szombaton is van 16-17 alakformáló. Én jövő héten nyilván kedden megyek 18.30-19.30 stepre, ha akarsz Ildi, gyere. De még pontosítsunk előtte.
A fiúk nagyon huncutok és hogy megnőttek! Hihetetlen, nem? Nemrég még arról írtunk, hogy hasra fordulnak-e már.
Most megyek, ápolgatom Virágomat, mindenkinek jó hétvégét!

Nem akarok én se lemaradni kép ügyileg, Ákos mostanában az egyedül evéssel is próbálkozik:

Kép
 


Csak benéztem, és micsoda meglepetés ért, hogy újjáéledt a topic?!
Sajna én már csak hétvégenként fogok benézni, mert már dolgozom, egész pontosan szabin vagyok, de bejárok délelőttönként tanulni, addig míg Emmus a bölcsiben van.
Eddig minden oké, nem sírt egyszer sem, tetszik neki, csak ez a fránya takonykór, nem semmi, mit küzdünk: orrszívás, vitaminhegyek, néha megspékelve köptetővel, és hát egyiket jobban útálja, mint a másikat.
Még jövök este, keresek képet is, de most vacsi, fürdés!
Pusszantás!

KépKépKép


Képek! :lol:
Emma és Petra munkában:Kép
Reszkess Kovács Ági!Kép
Emma indul: Kép

KépKépKép


Szia Angi!

Jól láttam, hogy a Bori itt biciklizett ma kora este az utcánkban egy másik kislánnyal?
Melyik bölcsibe jártok? Milyen? Meg vagy elégedve? Hogyhogy visszamentél dolgozni? És mit tanulsz még? Nem vagy még túl a vizsgán? Jó sok kérdés mi? De hát olyan rég találkoztunk!
Tibi nézegette a képeket, nagyon tetszettek neki a fiúk, mondta, hogy milyen nagyok. Az Emmát meg megbeszéltük, hogy apja fajtája, rá hasonlít szerintünk. Ő is milyen nagylány!
Na megyek, lepihizek, gyerkőcök alszanak, kijár nekünk is egy kis csönd :D

Jó éjt mindenkinek!

Évi
 


Sziasztok!

Angi! Jó, hogy bekukkantottál, már hiányoltunk.
Emma képek nagyon tutik :)

Mi még mindig betegek vagyunk. Most már az egész család, Tamás is és Apu is elkapta. Oli szerencsére már kezd kikeveregni a takonykórból. Az orrszívás+orrspray bulit Ő is nagyon nagyon utálja, ennek köszönhetően megtanulta kifújni az orrocskáját.

Évi! A most keddi aerobicot még kihagyom, majd ha meggyógyultunk akkor hozzátok csapódnék.
A gyerkőckék tényleg nagyon gyorsan cseperednek, néha olyan hihetetlen, hogy milyen gyorsan telik az idő...

Ági! Sikerült a képeket lekicsinyítened?

Pocakos kismamik! Veletek mi újság? Írjatok!

Kép
 


Sziasztok!
:)
Tényleg nagyon jók a képek, én még el sem tudom képzelni, hogy fog kinézni a kislányom, de már nagyon várom.

Sziszike (vagy Anita?) - nagyon aranyos a kisfiad, látom a háttérben, hogy van akváriumotok is! Régóta megvan?

:oops: :wink: tudom, hogy nem ez a topik témája, de én nagyon kezdő vagyok az akvarisztikában (3 napos az akváriumom), és keresek olyanokat, akiktől tudok esetleg majd tanácsokat kérni (akár kereskedő kiválasztása, akár a halak beszerzése, gonozása témában...)
Zaklathatlak majd téged :?:

 
 


Sziasztok!
Nanica:zaklathatsz persze.A Vastól ne vegyetek ám halat.A benti mozi utcájába szoktunk mindent venni.Nekünk másfél hónapja van ismét felálllítva,de nekünk a régi házba is megvolt.Hány literes a tiéd?Minnél nagyobb egy akvárium,annál kevesebb gond van vele.Na majd még jövök,csak reggelit kell adnom a gyerkőcnek,mert megy:nyam-nyam-nyam.

Kép


Anita & Dávid
 



Sziasztok!

Ki merre van már napok óta?Leragadtatok valentín napon?

Én most végeztem a tornával,gyerek még alszik,úgyhogy van még egy kis időm.

Ildi:hogy vagytok?Meggyógyultatok már?
Dávid nem nagyon tanulja meg kifújni,mert hozza az orrszivót,és rakja rá a porszívóra.Aztán szalad vele a mosdóhoz,hogy mossuk el.

Évi:veletek mi újság?Voltatok tegnap gyerektornán?

Angi:Emmának hogy tetszik a bölcsi?Gondolom a héten volt melód bőven.Vagy te nem könyvelsz ott?
Helyesek a csajok.

Nanica:akvárium hogy áll?

Magdi:merre vagy?

Ezt a képet nem tudtam kihagyni:

Kép

Írjatok ám!!

Kép


Anita & Dávid
 


Sziasztok!

Azthiszem az akváriummal még türelemmel kell lennem, most vettem co tablettát, hogy a növények megerősödjenek. Hátha segít. Kicsit aggaszt, hogy 1 hét után így néz ki az akvárium, de még nem csüggedek. :)

Voltam csütörtökön védőnőnél, megkaptam a vérvizsgálat eredményét és lett egy két ++ és --, de nem vészes.
Hallgattunk szívhangot is, olyan jó volt :) :P

Kicsit meg vagyok fázva, kapar a torkom, de ez sem vészes.. iszom lelekesen a kamilla és hársfa teát :)

 
 


Sziasztok!
Bekukk!
Alig élek, pedig hivatalosan csak hétfőtől kezdek új posztomon, a pénztárban. Eddig szabin voltam, de bejártam naponta 2-3 órát, hogy tanuljak az elődömtől.
Hú, izgi lesz, de biztos elbírok vele.

A bölcsiben minden rendben, teljesen zökkenőmentesen vette az új környezetet, pajtikat, dadusokat. Zokszó és könnyek nélkül, mosolyogva. Hihetetlen, pedig ettől tartottam nagyon!

Évi!
Jól láttad a múltkor a Bori bringázott a tanpályán, vagy játszón már nem is tudom. Ő is mondta, hogy látott titeket.
Egyik barátnője a Nagy István utcában lakik átmenetileg, mert épül a házuk, holnap is oda megy, ott is alszanak egy páran.
Emmus a szentistváni bölcsibe jár, eddig szimpatikus minden és mindenki.
Úgy volt, hogy csak szeptemberben megyek vissza, de beelőztem egy másik kolleganőt, aki szintén hamarosan visszajön, így ha én most nem töltöm be a pénztár posztot, akkor Ő ült volna be, nekem meg nem lett volna helyem, merthogy egyelőre a főnökség még nem tudja, hogy Őt hova fogja tenni, tudja-e foglalkoztatni?
Na ezt megelőzendő döntöttem, hogy menni kell!
Azt már most látom, hogy daráló lesz, de melyik nem az itt Baján?

Pocakosokat üdvözlöm itt, a régi fórumosok csemetéi pedig gyönyörűek még mindig, és annyit változnak rövid idő alatt, hogy hihetetlen!

Na mentem, még hétvégén benézek!

KépKépKép


Sziasztok lányok!

Látom nem sok minden történt mióta nem írtam.

Anita a Dávid nagyon döglesztő! Igazi vagány! Amúgy más képeken is látszik , hogy szeret pózolni .

Sajnos nekem nem jött be a képszerkeztés az ajánlott programmal, de már ígértek egy egyszerűbbet. Azért nagyon kösz a tippet. Ha összejön teszek fel rólunk is párat. Bár Zolika nem nagyon szerepelős fajta.

Ja egyébként meggyógyultunk! A héten elmehettünk volna a bukfencre, de valami közbejött. Volt még valaki ott? És tulajdonképpen mit lehet ott csinálni? Mennyibe kerül, hányan voltak, mennyi ideig tart? Ha valaki jól informált írjon!

A fegyelmezéssel kapcsolatban csak annyi, hogy nekem sem jön be a kézreverés. Talán kétszer próbáltam, de nem volt hatása, igaz nem is volt szívem nagyot ütni. A hangom viszont nem tudom nem felemelni, ha rosszat csinál. Bár azt mondják nagyon türelmes vagyok, de azért ha már szép szóval, magyarázkodással nem hatok, felmegy a hagom. Nagyon irigyellek Évi, hogy neked símán szót fogad a kisfiad. Hogy érted el? Azt hiszem talán a figyelemelvonás jó lehet, de legtöbbször meg se akarja hallani, hogy szólok.

Mára talán ennyi elég is. Lévén éjfél.Hát ja. Mindíg így járok!

sziasztok: Ági
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: