Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta, Gabi
Sziasztok!

Köszönöm a tippet és a telcsiszámot!Kép Fel is hívtam őket, és képzeljétek Veresen van az üzem, úgyhogy oda megyünk ma és állítólag van valami prosi, amiből lehet figurás tortákat rendelni. Nem is ismertem ezt a cukrászdát, no nem mintha sok mindent ismernék itt, hiszen csak nyáron költöztünk ide.
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki jo homeopatias orvost ajanlani, aki raadasul Gödöllõ környékén rendel?

Köszi,
Emi
emi
 
 


Szia Emi!
Én gödöllõi vagyok. Állítólag az egyetemen a Kovács doktornõ foglalkozik hoemopathias kezeléssel. De kifejezetten homeopathias patika ha jól tudom, akkor az csak Kerepesen van.

Ti merre felé laktok? Mekkora a gyerkõcöd?

szia Zsuzsa

 
 

 
 

Szia Zsuzsa,

Koszi az infot. Kovács doktornõrõl már én is hallottam futólag. Ti hozzá jártok? Jó orvos?
Kerepesen hol van homeopátiás gyógyszertár? Még nem is hallottam róla.

Gyerkõcbõl itt 2 van, egy 4 éves bárányhimlõs és egy 17 hónapos aki csak lesz bárányhimlõs :-).

Neked mekkora a gyerkõcöd?

Szia,
Emi
emi
 
 


Sziasztok!
Bár a homeopátiás kérdéshez sajnos nem tudok újat mondani, szívesen csatlakoznék hozzátok.
Kovács doktornõrõl egyébként én is jókat hallottam.
Gödöllõi vagyok és egy majnem öt hónapos kisfiam van.
Emi: a bárányhimlõs gyerkõc(ök)nek jobbulást kívánok! Óvodai "szerzemény"?

Sziasztok, Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

Nagyon jó lenne, ha felpörögne ez a topik.KépKépKép

A Kovács doktornõrõl sok jót hallottam, de nem hozzá járunk. Nekünk a Szathmáry doktor a gyerekorvosunk. Kerepesen nem tudom hol van a patika, de valahol olvastam itt a neten, de most nem találom a web lapot.

Emi, Ludmilla Ti merre laktok Gödöllõn?

Mi Királytelepen lakunk. Van 3 gyerkõcöm. Egy 10 éves fiam, aki januárban volt 10 éves. Egy másik fiacskám, aki most hétfõn volt 8 éves, és egy kislányom, aki 2001. szeptemberében született. A profilomban a pici lány található.

A fiaim a Palotakerti oviba jártak, és most a Petõfi S. ált iskolába járnak.

Az én gyerekeim is az oviba letudták szerencsére a bárányhimlõt. Emi! gyógyulgassatok, áés el ne vakarjátok.

Sziasztok! Zsuzsa
Gyertek gyakrabban, és beszélgessünk itt is.

 
 


Sziasztok!

Én is örülök a topicnak, mert viszonylag friss Gödöllõiként kevés ismerõsöm van itt. Eddig csak rendszeresen olvastam 1-2 topicot itt a Babanet-en, de most gyorsan regisztráltam!Egyébként a Centrumban lakunk, de tervbe van véve a költözés.
Zsuzsa: a kislányod nagyon aranyos, a bátyjai pedig biztos kényeztetik!
Mi még csak az elsõ babánál tartunk, egyenlõre kettõt tervezünk, aztán majd meglátjuk.
Hogy lehet ilyen smile-t csinálni?
Sziasztok, Kriszta (a Ludmilla a családi becenevem volt, azért lett a nick-em, mert a Kriszta összes változata foglalt volt)

Ludmilla és
KépKép
 


Szia Kriszta!
A Centrumban hol laktok, és merre kerestek lakást?

smile: kettõspont és SHIFT9 =: ) persze szóköz nélkül, csak másként egy mosolyt látnál ott. Kép

Egébként itt bal oldalt a Dokumentációban, sé azon belül is a formázásba belemész, ott megtalálod, sõt van ott több figura is.

Szia! Jó éjszakát! Zsuzsa

 
 


Szia Zsuzsa! Köszi Kép!

Látom Te is késõ estig fenn vagy! Nálunk az utolsó evés még elég késõn van (1/2 10-10 között), de utána viszont alvás reggelig. Azért öt hónaposan ez nem is olyan rossz.

A Szt. István téren lakunk, de lassan kinõjük a lakást. Én kertes házban nõttem fel falun, úgyhogy nagyon hiányzik legalább egy pici udvar, a baba miatt is. Új lakást/házat fogunk keresni, mert ezekre kedvezõbb a hitel. Viszont ilyenekbõl nincs olyan bõséges kínálat itt Gödöllõn. Bár még nem nagyon néztünk körül, várunk amíg a csemete kicsit megnõ. Hírdetésekben láttam szimpatikus házat a Csanakban, Fenyvesben ill. az Alkotmány utcában. Ez utóbbi a Királytelephez tartozik, nem? Még nem vagyok túl ismerõs Gödöllõn.

Majd csinálok profilt és megpróbálom belevarázsolni a kisfiamat

Szia! Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Szia Kriszta!

Én éjjeli Bagoly vagyok. Ilyenkor lehet a legnyugodtabban netezni.KépKépKép

Nagyon ügyes a kisfiad, hogy átalussza az éjszakát? Hogy hívják a fiatal embert?

Az Alkotmány u. itt van Királytelepen, tõlünk nem is annyira messze.KépKépKép A Csanak u.-ban az egyik ismerõsünk árulja a házukat. Tavaly elváltak, és a lakást elakarja adni, hogy abból kifizethesse a volt férjét az asszony. Egyébként a Csanak is közel van hozzánk. Amikor még tûrte a Bea a babakocsit elsátáltunk arrafelé!KépKép

Várom a profil készítést, kiváncsi vagyok ám a fiadra.

Nem szoktatok chatelni? Én most megyek, ha gondoljátok nézzetek be oda is.

Sziasztok!
Zsuzsa

 
 


Szia Zsuzsa!

Próbálkoztam a profil készítéssel, de az oda beírt adatok és a kép végül is nem jelennek meg itt. Kép
Nem tudom, mit csinálok rosszul, majd mégegyszer nekiveselkedek.

A fiatalember neve Ádám, jövõ héten lesz öt hónapos. Akkor kapjuk az utolsó oltást, és kezdjük a kóstolgatást. Remélem jól fogadja majd az új ízeket.

Most voltunk sétálni egy nagyot, nézegetjük hol vannak ingatlanos cégek és hogy milyen házak vannak a környéken. Alaposan tájékozódni akarunk, mielõtt belekezdünk a házkeresésbe. Kicsit félek tõle, de remélem nem lesz semmi gond. Ti régóta laktok a Királytelepen? JÓ ott lakni?

Bevallom én még sosem chateltem. Ez üzenetbeírással mûködik vagy közvetlen beszélgetéssel? Sokan szoktatok lenni egyszerre?

Sziasztok!
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Szia Kriszta!
Látom sikerült a profilod elkészítése. Meglestem Ádámot! Nagyon vidám kisbaba!KépKépKép
Ki a gyerek dokitok?

Chatelni én is csak idén kezdtem el, de nagyon élvezem. A chat úgynevezett beszélgetés. Mondjuk most beírok valamit, arra perceken belül kapok választ, vagy reagálást. Érdemes kipróbálni. Ha valami gondod van, és sürgõsen kellene segítség, akkor ott többen vagyunk, és tudunk tanácsot adni, illetve kérni. Ilyenkor hétvégén eléggé csönd van, de hétközben elég sokan szoktunk lenni.

A szüleim 15 éve vették a telket itt Királytelepen, és 10 éve költöztünk a félkész házunkba, akkor már a párommal, és a nagyfiammal, aki akkor született. A lakáson azóta elég keveset tudtunk csinálni, mert a férjem nagyon sokat dolgozik, van hogy hétvégén is, arra meg nincs pénzünk, hogy csináltassuk a házkörüli dolgokat.

Én nagyon szeretek itt élni. A világ összes kincséért se mennék beljebb, vagy vissza Pestre. Én Pesten nõttem fel, Budára jártam középsuliba, itt viszont nagyon jó a friss levegõ, csend. Egy kicsit távol van a város központtól, de gyalog fél óra alatt letudunk menni a fiúkkal. A picilánnyal csak busszal megyek le a városba, mert õ még ugye kicsi.

Neked is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok, és sok locsolót Neked. Én elmenekülök itthonról hétfõn, megyek a Beával és a fiúkkal család látogatásra.KépKépKép

Zsuzsa

 
 


Szia Zsuzsa!

Ádám szerencsénkre jó baba, sokat nevet. A gyerekdokink a Solymos doktornõ, Én elégedett vagyok vele, bár Ádám szerencsére még nem volt beteg, úgyhogy csak a kötelezõ alkalmakkor járunk.

Hogy lehet, hogy látod a profilomat, nekem pedig csak az e-mail cím jelenik meg? Azt hittem más is csak azt látja.

Köszi a chat infót, lehet hogy én is kipróbálom majd.
A Húsvét hétfõt én sem szeretem, éppen ezért maradtunk itthon. Ha elutaztunk volna valamelyikünk szüleihez, tuti nem úszom meg a locsolást. Itt viszont biztos nem locsol meg senki.

Ma házitündérkedtem majdnem egész nap, még sütöttem is. Pedig arra mostanában ritkán van idõm. Így most holnap szinte semmi dolgom, pihenhetünk végre. Jó lenne, ha gyakrabban lennének ilyen hosszú hétvégék!

Mi azért keresünk kész házat, mert a párom nem szeretne építkezni. Mondjuk nem is lenne ideje, mert sokat dolgozik, most tanfolyamra is jár és a szüleinek óriási kertjük van, ott is rengeteget segít. Mi sem szeretnénk Pesten élni, pedig mindketten ott dolgozunk. Ahol pedig szívesen élnénk (zöldövezet), azt nem tudnánk megfizetni. Úgyhogy marad az utazgatás, de szerencsére a HÉV-vel nem vészes és kocsink is van. Gödöllõt mindketten megszerettük.

Kár, hogy Emi eltûnt a topicról, de lehet hogy csak a bárányhimlõs gyerkõcök foglalják le.
Én mindenesetre mindennap benézek. Kép

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Szia Kriszta!

Hétfõ este leszek, most csak benéztem, de a férjemnek megígértem, hogy ma nem netezek. Tegnap éjjel 2-ig dolgoztam ill. szörföztem, és ezt nem vette jó néven.

Szióka! Jó pihenést hétfõre!KépKépKép

Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Nem tüntem el, csak ritkán jutok ide :-).
Mi a Rögesben lakunk, 2 éve költöztünk ide, de már 15 éve élünk Gödöllõn. Nagyon szeretünk itt lakni!

Nekünk is Szathmáry doktor az orvosunk, és nagyon szeretjük is õt, csak legtöbbször nincs igazán szükség "kemény drogokra" :-)), és ilyenkor jó lenne egy profi homeopata.

Kriszta, mi a Szolgálatban meghirdettük hogy milyen paraméterekkel keresünk házat és úgy jelentkezett még anno az eladó. Az elõzõ lakásunkat is így vettük, ez a hirdetõsdi nekünk nagyon bejött :-). Sokkal olcsóbban lehet vásárolni így, mint közvetítõn keresztül.

Tök jó idõ van ma, talán már lassan tényleg lesz tavasz.
A nagyobbik már nem bárányhimlõs, viszont a kisebbik még nem. Most szusszanunk és várjuk a második kört.
Ja, igen, az oviban kaptuk meg.

Jó pihenést Nektek is!
Emi
emi
 
 


Sziasztok!

Emi, az is klassz, ha legalább néha be tudsz nézni! Mennyi a bárányhimlõ lappangási ideje? Az kizárt, hogy a kisebbik nem kapta meg?
Köszi a hírdetõs tanácsot, majd megpróbáljuk ha odáig jutunk. Bár nem tudom, hogy ez újépítésû ház esetén is mûködik-e.
Végül is megkerested a Kovács doktornõt?

Tényleg szép idõ volt ma, sétáltunk is egy nagyot. Eszembe jutott, hogy gyerekkoromban húsvét hétfõ délutánján mindig fölpakoltuk a fõtt tojásokat meg a csokinyuszikat és kirándultunk egy nagyot.

Holnap végre túl leszünk az öthónapos oltáson, remélem most sem lesz semmi gond. Eddig jól viselte Ádám a szurikat.

Zsusza, Te otthon dolgozol? Három gyerek mellett nem lehet könnyû! Én tanulmányokat terveztem a GYED idejére, de azt hiszem nem lesz belõle semmi. De legalább az angoltudásomat megpróbálom majd csiszolgatni, nehogy gondom legyen, ha visszamegyek dolgozni.

Na megyek, még befejezem az esti teendõimet.

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

A kicsi nem biztos hogy elkapta, de a doktor szerint valószínû. Azt mondta 25-e körül várható.
Majd beszámolok :-).

Kriszta, mennyire tudsz angolul? Fordításokat vállalsz?
Ajánlom a figyelmedbe ezt:
[url=http://www.euconsult.hu/regina" TARGET="_top]http://www.euconsult.hu/regina[/url]
Lehet, hogy érdekel.

Üdv,
Emi
emi
 
 


Sziasztok!
Mi még csak készülünk kiköltözni Gödöllöre, most kezdtük el a ház felújítását. Én már nagyon szeretnék ott lakni, nem szeretem Pestet, föleg mióta 1,5 éve megszületett a nagylányom. Irjatok, milyen ott élni, hová érdemes kimenni a babákkal ( a lányom imád hintázni..) Még egy kérdés: ti hol szültetek?
Ájta
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok! Mi is Gödöllõn lakunk.

Kriszta
Mi is ma voltunk oltáson, mi most kaptuk a négy hónaposat.

Bárányhimlõ a mi ovinkban is volt, de mi kimaradtunk belõle. Úgy tudom két hét a lappangási idõ.

Sziasztok KatA
Katalin (fkata)
 


Sziasztok! Nem vesztem el, de nálunk ma áramszünet volt, és most csak bekukkantottam, mert a pici lányra figyelnek a nagy fiaim, akiknek még tavaszi szünet van.

Este jövök, és írok, reszkessetek, de mindjárt lejár az engedélyezett idõ a fiaim részérõl, mert 4-kor õk is gépezni akarnak.

Sziasztok! Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

De jó, látom megszaporodtunk!KépKépKép

Emi: középfokúm van, plusz az utóbbi másfél évben angol nyelvû dokumentációk készítése volt a munkám. Köszi a tippet, meg fogom nézni az oldalt!

Ájta, én sem vagyok régen Gödöllõi (2,5 éve), és még nem játszóterezünk az öt hónapossal. De majd séta közben figyelek, hol vannak jó helyek! Merrefelé fogtok lakni?
Ja, és Kistarcsán szültem.

Kata, nektek ki a gyerekdokitok? A négyhónapos baba mellett nagyobb is van? Fiúk(k), lány(ok)?

Az oltást hõsiesen viselte a fiacskám, most egy kicsit lázas. Combdagadás és pirosodás szerencsére soha nem volt nála. Most megyek , mert jön az utolsó etetés.

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok Mindenki!

Chatelés közben beugrottam ide is. Nem hagylak nyugton benneteket.

Kata!
Merre felé laktok! Nagyobb gyerkõc kisfiú vagy kislány? Hová jár oviba?
A bárányhimló lappangási ideje tuti 2 hét. A nagy fiam sorra kivédte az oviban a bárányhimlõs korszakot, majd mielõtt suliba ment az ovi utolsó hetében bekapta a bárányhimlõt. 4 napig elég pocsékul volt, nem tudott lábra állni, és láza volt. Összefeküdtek az öccsével, hogy biztosan elkapja a kicsi is. Amikor Miki látta, hogy mennyi pöttye van a bátyjának, közölte, hogy õ köszöni szépen nem kér belõle. Akkor már késõ volt, és 16 nap múlva õ is kipöttyösödött.

Ájta!
Az én kislányom is másfél éves, és Beának hívják. Õ a kistarcsai Kórházban született, a bátyjai a Shöpf-Mérei Kórházban Pesten.
Én imádok Gödöllõn lakni, a világ összes kincséért nem mennék Pestre lakni, pedig ott nõttem fel, Újpalotán.

Kriszta!
Igen itthon dolgozom, szerencsére. Kezelési utasításokat szerkesztek, amiket egy fordító iroda küld nekem el. Én nem fordítok, én csak szerekesztek. Ja meg megrendelésre kötök, és kézimunkázok.
Úgy alakítottam az életem, hogy amikor majd lehet már, itthon dolgozhassak. A Bea elmúlt 1,5 éves, így hivatalosan itthon dolgozom, és a GYED helyett átmentem a GYES-re. Ezzel jóval rosszabbul járok, de ez legalább egy biztos pénz a TB járulékomra elég lesz a GYES-em.Kép Így amit keresek, az már az enyém lesz.KépKép

Beus ma kihagyta a délutáni alvást.Kép Azt hittem, hogy húzós lesz a délutánunk, de nagyon tündéri volt, hozta a formáját. Igaz, fél kilenc óta, úgy alszik mint a bunda.KépKépKépKép Remélem reggelig fogja ezt tenni.KépKép

Hirtelen most ennyi jutott eszembe rólunk, várom a Ti bemutatkozásotokat is. Szép lassan majd megismerjük itt egymást.

Sziasztok! Jó éjt! Zsuzsa + Beababa

 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is bejelentkezin közétekKép
Két kicsi lányunk van, októberre várjuk a harmadik babánkatKépKép
Mi is Gödöllõn lakunk, Haraszton. A férjem idevalósi, én 5 és fél éve költöztem ide, de nyáron elköltözünk Veresre.

fú, most mennem kell, kicsi nyöszörög, de igyekszem vissza.
Hajni
 
 


Sziasztok,
mi a Harasztban (vagy Haraszton?, nem tudom)fogunk lakni. Zsuzsa, és milyen a kistarcsai kórház? Én a kislányom farfekvés miatt császárral szültem, de másodszorra nagyon szeretnék természetes módon szülni, ezért gondolkozom a kórházváltáson. A játszótér miatt azért aggódom, mert a leányzó itt Pesten megszokta, hogy minden nap oda megy, és félek, hogy hiába lesz nagy kertünk, hiányzik majd neki a társaság. Hirtelen minden olyan új lesz, de én már nagyon várom!
sziasztok:
Ájta
 
 


Ludmilla, bocs, összezavartam a neveket, a fentieket tõled kérdezem, nem Zsuzsától..
Ájta
 
 


Te jó ég, most látom, hogy Õ is kistarcsán szült, szóval lányok, milyen az a kórház, érdemes oda menni? Ki volt a dokitok?
Ájta
 
 


Sziasztok!

Van egy fiam aki júlis végén lesz négy éves, Gergõnek hívják, és van egy négy hónapos lányom, Nóra.

Zsuzsa
Mi a Palota kerten lakunk és ide is jár oviba a Gergõ. Az unokatesója is bárányhimlõs volt (õk máshol laknak) és azt hittem tuti elkapja, mert hétvégén együtt voltak és a kislánynak szerdán kijöttek a pöttyök, de nálunk semmi, pedig két napig együtt voltak, bár nem bántam, hogy kimaradt belõle, mert orrmandula mûtétje volt és ha elkapta volna a himlõt csúszott volna az egész mûtét. Majd még bepótóljuk szerintem Kép

Ájta
Én a Szabolcs utcában szültem mind a két gyermeket.
Játszótér van pár itt a Palota kerten, de nem valami modernek. Most láttam hogy a hintákat megcsinálták. De pl. ami nekem nagyon nem tetszik, hogy a homokozók széle betonlapból van és ha nekiesik a gyerek az nem a legszerencsésebb. Szóval elkelne néhány modern játszótér, egy újabb van de az kint van a ... De talán lesznek változások, mert már legalább foglalkoznak a témával.
Sétálni lehet jókat itt nálunk a parkban is, meg az Erzsébet parknál is. Ja és itt a legjobb a fagyi a városban, úgyhogy nyáran gyakran megyünk arra Kép A kastélyparkba is be lehet menni. Az utak is elég rosszak úgyhogy szentségeltem már párszor séta közben.

Kriszta
Nekünk a Solymos Katalin a gyerekdokink. Nagyon aranyos nekem eddig nem volt semmi gondom vele.

Sziasztok Kata
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Csak beugrottam, mielõtt Bea felébredne, 2,5 órája alszik.KépKépKép Tegnap nem aludt semmit délután, úgy látszik ma bepótolja. Gyorsan benéztem, hogy jé tényleg már ennyi ideje alszik, nincs-e valami baj, de békésen szuszog.

Ma megint nem volt áram idáig, nagy karbantartás volt. Hogy én mennyire utálom, ha nincs áram. Olyan süket volt az egész lakás.Kép

Kata!
A palotakerti oviba kihez jár Gergõ? "Tiszta" életkorú csoportba, tehát egyidõsek a társai, vagy "vagyes" csoportba, ahol kicsik-nagyok együtt vannak. Én nagyon szerettem ezt az ovit, és a Beának már ki is néztem az ovónénijét. A 7-es csoportban a Kati néni és Magdi néni lesz az ovónéije. A nagy fiamnak is a Kati volt, így amikor még terhes voltam, kiszámoltuk, hogy mivel a baba évvesztes, amikor 4 évesen kezdi az ovit, pont nekik lesz tiszta kiscsoportos csoportjuk. Már régen jártunk benn, most május elején benézünk majd az oviba.

Októbertõl pedig lehet, hogy elviszem bölcsibe a kiscsajt, mert nagyon igényli a gyerek társaságot, és egy délelõtti közösség biztosan nem fog megártani neki. Illetve alvás után rögtön hoznám is haza. Így délelõtt nyugodtan tudnék dolgozni, a gyerek társaságban. Ezt csak ezért írtam le, mert még magamat is ezzekkel gyõzködöm, ugyanis én nem akartam bölcsibe vinni, de egy ismerõs gondozónõ, azt mondta, hogy 2 éves kor után már a gyerek igényli a közösséget, és nyugodtan vigyem el. A férjem is gyõzköd, úgyhogy májusban beíratom, hogy meg legyen a helye, és majd meglátom, mikor kezdjük a rendszeres bölcsibe járást.

Ájta!
Ha a Hajnit kérdezed majd a Kórházról, õ azt fogja mondani neked, hogy a világ összes kincséért nem menne oda. Ha engem kérdeztél volna 3 évvel ezelõtt, én is ezt mondtam volna. DE azóta megszültem a kiscsajt ott, és azt mondom, hogy nem volt rossz, szerencsére nem volt semmi komplikáció a szülés alatt, után. 2000-ben felújították a Nõgyógyászati részleget, és szerintem nem rossz.
Én az Erdélyi doktornál szültem, egy 40-es évei elején járó jóképû krapek. Mindemelett, mint orvos is aranyos, és jó volt nekem. Nem pánikolt semmiért, felesleges vizsgálatokat nem csinált. A magánrendelõje az Õrs vezér téren van, pont az IKEÁ-val szemben, és minden alkalommal csinál(t) UH-ot.

Helló Hajni!
Látom idetaláltál!KépKépKépKép

Na ennyi volt a kicsit beugrásom. A Beus még mindig alszik, úgyhogy lehet, hogy jön a kegyetlenségem netovábbja, és fel kell, hogy ébresszem, ha azt akarom, hogy este aludjon.

sziasztok! Este még belesek majd.

Zsuzsa

 
 


Ájta:
Mi is Haraszton lakunkKépTi melyik részén kb?
Erzsébet-park jó kis hely sétára, és van mellette egy kis játszótér is. Mi majdnem minden délután kisétálunk a parkba
Kistarcsárol nekem nem jó emlékeim vannak, no de lásd Zsuzsát, Õ megvolt elégedve.Lehet hogy csak Nekem nem tetszett, igaz nekem a doki sem volt ott a toppon, és az sokat számít!!!
Én 2000ben szültem ott a nagylányomat, tavaly a kicsit a Mávban, hát ég és föld!!!És voltam nemrég bent a nõgyogyászati részen (anyut kisértem be) belestem a frissmamákhoz, Zsuzsa, szerintem nem sokat változott. (hogy megjegyezted a véleményemetKépKépKépKép )

KataKépKép fagyizóKép mi ez miatt megyünk majd minden délutánKép

Viszont a homeós dokinénirõl írnátok nekem valami elérhetõséget?? megköszönném!

Hajni
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy így beindul a gödöllõi topic :-).

Ájta, mi 1989 óta lakunk Gödöllõn, és csatlakozom Zsuzsához, szerintem is a világ legjobb helye :-))). Elõtte én is Pesten laktam, ott nõttem fel. Gödöllõben az a jó szerintem, hogy ötvözi a város és a falu elõnyeit, de a hátrányait nem. Meg a környékbeli falvak is szépek, vannak dombok kirándulni és a közlekedés is viszonylag elviselhetõ Pestre a sztrádán. (A díj meg a reggeli dugók mondjuk nem igazán jók.)

Nagyon sok a kiköltözõ (mint mi is pl.) és sok kisgyerekes anyuka eléggé elszigetelt, pláne ha a papa Pestre ingázik, de viszonylag sok lehetõség van szórakozásra, tornázni, van jó ovi meg ilyenek. Többiek egyetértetek ezzel?

Ti mikor költöztök Gödöllõre?

Ájta, én nem a Kerepestarcsaiban szültem, (hálistennek) mert én eddig még csak rosszat hallottam róla. A rémtörténetektõl most megkímélnék mindenkit :-)), de én semmi pénzért nem mennék oda. Annak csak örülök, hogy Zsuzsának van jó tapasztalata, de ez ritka.

Én a MÁVban szültem mindkettõt, egy kitûnõ orvosnõnél. A nõvérek is rendesek és kedvesek voltak. Az elsõnél még mentõvel mentünk be, a másodiknál már nem volt nagy az izgalom. Ájta, ha választhatsz akkor ezt mindenképpen javasolni tudom. Persze már hallottam a MÁVról is rosszakat.
Ja, és nincs extra felár semmi, simán bárki mehet oda, és az ország egyik legprofibb szülészete. Persze fizettünk az orvosnak, de azt meg mindenhol szokás.

Más. Zsuzsa az én kisfiam (Andris) decemberben lesz 2 éves, és én is nagyon gondolkozom egy délelõtti bölcsi dolgon szeptembertõl. A nagy, Petra már ovis, most lesz 4. Én is sokat dolgozom itthonról, és ráadásul a kicsi elképesztõen igényli az inputot. Ugyanakkor szerintem is jó a gyereknek ha kicsi korában állandó környezetben van. Hát nem tudom, és is gyõzködöm magyam pro és kontra. Te melyik bölcsin gondolkozol?

Elküldöm gyorsan mert ébrednek és kezdõdik a délutános mûszak :-)).
Üdv,
Emi
emi
 
 


Emi
Egyetértek a MÁV-val kapcsolatban Veled!!

Hajni
 
 


Sziasztok,
Emi: ha minden igaz ezen a héten kezdik szétverni a házat (addig itt Pesten bérelt lakásban lakunk már fél éve, mert a lakást el kellett adnunk hogy meg tudjuk venni Gödöllõn a házat..)Remélem max három hónap és költözhetünk!
A lányom októberben lesz két éves. Imádom, életem legklasszabb dolga hogy Õ megszületett! Az apukája is odavan érte. Kell is gyorsan egy kistesó, nehogy nagyon elkényeztessük..Én most elég sokat dolgozom, azt tervezem hogy ha kiköltöztünk, visszafogok egy kicsit és inkább a családnak élek.
Szülés: a Mávról én is jókat hallottam, de már nem merek odamenni, eddig két dokit hagytam ott, de ez egy másik sztori..
Sziasztok:
Ájta
 
 


Sziasztok!

Emi, Ájta! Az én Beám szeptemberben lesz 2 éves.KépKépKép

Emi!
A középsõ gyerkõcöm a palotakerti bölcsibe járt,és az ottani ismerõs gondozó néni mondta, hogy vigyem a Beát, amikor betöltötte a 2. évét. Ha vinni akarod Andrist, majd esetleg jövõ tanévben, ugyanúgy számolják, mint az iskolában, akkor most májusban be kell iratni, hogy biztosítva legyen a helye. Ez nem azt jelenti, hogy szept-ben már vinned is kell, az megbeszélés tárgya lehet. A bölcsis beírtást most olvastam a Szolgálatban, hogy május 5-17 között lesz.

Kata, Hajni!
Az Erzsébet-parki fagyizó nagyon jó, de Kata megsúgom, hogy én úgy tudom, hogy ami a Palotakertnél van fagyizó, ugyanaz a fagyi van az Erzsébet parknál is. Legalábbis egy-két éve még tuti biztosan így volt. Mi oda a palotakerti ovis fagyizóhoz szoktunk járni, mert nagyon fincsi a fagyi tényleg. Érdekes, miért nem ízlik senkinek a Sulyán fagyija? Nekem spec. azért nem, mert undokok a kiszolgálók, és azért mert folyik a fagyi, és nem is jó izûKépKépKép

Hajni!
Ha ezt a Szatyi papa megtudja:....KépKépKép Homeopathias doki néni? Kép Egyébként a Kovács doktornõ az Egytemen rendel. Csak vigyázz, mert a felnõtt doktornõt is Kovácsnak hívják. A gyerek dokit azt hiszem dr Kovács Katalinnak hívják.

Emi én is csatlakozom, ahhoz hogy jó ha beindul ez a topik.KépKép Majd írd meg, hogy döntöttél a bölcsivel kapcsolatosan. Petra melyik oviba jár?

No most már eldugulok mára, sziasztok Zsuzsa + a túlságosan kipihent Bea, aki most még kiabálgat, és nem akar még aludni, bár ráfázik, mert reggel korán kell kelnie, mert délelõtt be kell mennem Pestre. Ha hazaérek majd jelentkezem.

 
 


Sziasztok!

Ma nagyon nyûgös napja volt Ádámnak, biztos az oltás utóhatása.

Kata, lehet, hogy tegnap találkoztunk a doktornõnél?Kép

Ájta,
úgy tûnik nekem vannak a legfrissebb élményeim a kistarcsai kórházról. Én november végén szültem ott, és valószínûleg a következõt is ott fogom. A kórháztól nem voltam elragadtatva, de az orvosommal elégedett vagyok (Surányi dr.). A szülészet elég lehangoló (pl. vizesblokk, amit szülés után ugyebár igen gyakran használunk), de gondolom sajnos ez sok kórházban így van. A szülõszobákat állítólag hamarosan felújítják, mind egyágyas lesz. Most egy alternatív, egy sima egyágyas és egy többágyas van.
Az én szülésem gyors és komplikáció-mentes volt, úgyhogy azt a pár napot kibírtam. De szerintem, ha van orvosod, akivel elégedett vagy, akkor emiatt a kórház miatt nem érdemes váltani.

Mi is az Erzsébet-parkba és a Kastéllyal szemközti parkba járunk általában sétálni.

Nekünk a bölcsibe járás ugyan még messze van, de én is 2 éves kora körül tervezem Ádámot bölcsibe iratni. A cének, ahol a férjemmel dolgozunk van saját bölcsije és ovija, valószínûleg oda fog járni. A kollégák szeretik, van, aki az unokáját is oda hordja. A cég elég rendesen támogatja anyagilag.

Na, megyek kipihenni a mai napot!

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Halihó!

Zsuzsa
Igen a Palota kerten is ugyan az a fagyi van ami az Erzsébet parknál, csak talán az Erzsébetnél több fajta van. Persze azért legtöbbször itt fagyizunk a közelben. A Sulyán fagyija tényleg meg sem közelíti, csak hát az az elõnyük, hogy a központban vannak.

Kriszta
Ha láttál egy ordító babát, egy zilált anyát és egy szöszke nagyfiút azok mi voltunk. Kép Nórikám ugyanis végig sírt amig el nem hagytuk az épületet, mert pont amikor bementünk akkor aludt volna el és elég nyügi volt.

Bölcsi
Nekem kicsit más a véleményem róla. Szerintem ha nem muszáj akkor inkább ne menjen. Inkább járjatok többet játszótérre vagy játszóházba ahol több a gyerek és játszhatnak együtt. Lehet, hogy szereti a gyerekek társaságát, de olyankor Ti is vele vagytok a bölcsibe pedig anya nem maradhat ott és az már nem biztos, hogy tetszeni fog a manóknak. aPalota kerti bölcsirõl jókat hallottam, de pl. mesélte egy anyuka, hogy tavaly nyáron beadta a gyerkõcöt mert vissza kellett menni dolgozni. Épp a szobatiszta kezdett lenni a gyerkõc, de még azért többször beszaladt neki, de már nem adott rá pelust nappal. Persze a bölcsibe ráadták a pelenkát, mert hogy még nem szobatiszta és teljesen visszaszokott rá a kisfiú még most sem az. Szóval nem nagyon foglalkoznak ilyenekkel.
A másik pedig, hogy szerintem ez egy ilyen korszak is, hogy kezdik érdekelni a gyerekek, de szerintem még nagyon nem tudnak egymással játszani. A Gergõ is ilyen volt hogy ment a gyerekek után, fõleg a nagyobbak után. na mindegy nem akarom túlrsgozni végülis mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.

Játszótér
Írtam hogy felénk kicserélték a játszótereken a hintákat, illetve felújították. Úgy látom a csúszdákat is megcsinálják. Eddig beton csúszda volt amin szerintem nem lehetett csúszdázni, most remélem kicserélik mûanyagra.

Megyek mert ma Nórikám nagyon nyûgös.
Sziasztok Kata
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
Köszi a dícséretet, Elõd pedig nagyon ügyes, hogy 8 hónaposan már lépcsõt mászik! De ugye majd teszel fel róla szembõl is képet? Kép
Hát igen, Kistarcsán engem is eléggé meglepett, hogy abszolút nem foglalkoztak a csecsemõsök az elsõ babásokkal. Én is a szobatársaimtól kérdezõsködtem.

Kata,
Ha szõke vagy és nagyon vékony, akkor azt hiszem láttalak titeket. Nórit megnéztem, nagyon aranyos! A négyhónapos oltás nálunk is végig lett bömbömlve, de úgy férfiasan!

Hogy én mennyit sétálok az Erzsébet-park mellett és még egyszer sem fagyiztam! Most már látom, hogy ezt sürgõsen pótolni kell! Persze most pont elromlott az idõ.

Hétvégén nagyszülõkhöz megyünk, vasárnap este tudok csak jönni, úgyhogy mindenkinek jó hétvégét kívánok!

Sziasztok,
Kriszta

Ja, azt meg tudja mondani valaki, hogy miért nem látom a saját profilomat? Köszi!

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

Rita vagyok, és ha minden jól megy, nyáron költözünk, igaz nem Gödöllõre, hanem Szadára. De az csak egy kicsit van arrébb... Két kisfiam van Gergõ 3 éves volt februárban, Balázs 6 hónapos múlt. Most éppen nagy ovi keresésben vagyunk, de nem könnyû. Szadán el kellene hoznom õt ebd után, mert GYES-es vagyok és sok a gyerek, tehát nem maradhat délutánig. Veresegyházon esélytelen, nincs hely. Most éppen Zuglóban próbálkozunk. Esetleg van ötletetek Gödöllõt illetõen?
Egyébként, hogy jót is írjak: Ismeritek a Napsugár éttermet? A kedvenc helyünk, nagyon jó a kaja. (A Sony-val szemben van)

Sziasztok:
Rita
 
 


Sziasztok!

Rita, üdvözlet a listán!
Szada is tök jó hely, még anno mi is gondolkoztunk, hogy oda költözünk.

Ovi ügyben Gödöllõn mi az egyetemit ismerjük. Csak jót tudok mondani róla. A bentalvást szerintem meg kell kérdezni, de maga az ovi, az ovónénik meg az egész hozzáállás nagyon jó.
Gyermekszeretõ és toleráns.
Mondjuk jó messze van Szadatól :-(. Bár nincs olyan messze mint Zugló...

Mi itt éppen, illetve továbbra is, küzdünk a bárányhimlõvel, most a kicsin jött ki. A doktor megmondta, hogy durvább lesz és igaza is lett.
Szegény borzasztóan szenved, tiszta égõ vörös az egész teste és nagyon nyugtalan. Még csak 16 hónapos, úgy érzem korai neki, de majd ha már túlleszünk rajta akkor jó lesz.
(Addig mondjuk megõszülök...)

Ja, a Napsugár éttermet ismerem, szerintem is jó a kaja. Gödöllõn szerintem még a Yellow Pub meg az új Pizza Max is elég jó.

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége, nagyon nagy volt a csend. Most hallottam, hogy jövõ hét közepén 30!! fok lesz.

Üdv,
Emi
emi
 
 


Sziasztok!

Nincs valakinek valami jó ötlete, vagy praktikája, hogy a bárányhimlõ viszketést hogyan lehet enyhíteni egy másfél éves gyereken?

Üdv,
Emi
emi
 
 


Emi

Az Aole vera termékeit nagyon dicsérik erre (is)
Az ivója is jó és krém is, holnapra megkérdezem neked pontosan melyik az, ha érdekel.
Egy ismerõsöm nagyon dicsérte!

Hajni
 
 


Sziasztok!

Emi!
Bárányhimlõ viszketés: fehér rázós keverékkel próbálkoztál már? Tudod, amit a szunyogcsípésre szoktak adni. Vagy, hintõpor, minél többször. A nagyfiamnál elõször a fehér keverék volt, majd amikor elkezdett leszáradni a kiütés, akkor azt mondta, hogy csípi, és akkor tértünk át a hintõporra.

Rita! Üdv a csapatban.KépKépKép
Óvoda! Sajnos Gödöllõn is ragaszkodnak ahhoz, hogy délben haza vidd a lurkót, ha otthon vagy GYED-en.KépKép Legalábbis a gödöllõi palotakerti oviban így van/volt.

szia Drusza-Zsuzsa!
Örülök, hogy ide találtál. Azért is összehozzuk a találkozást, ha egyelõre másként nem is legalább itt a neten.KépKépKép Nagyon ügyes Elõd a lépcsõmászásban. A Bea is csinálja ezeket, bár õ majd egy évvel idõsebb Elõdnél.KépKépKép

Vannak új fényképek Beáról a fotóalbumban a "Beababa" címszó alatt. Ja, és új kép van a profilimban is.KépKépKép

Kriszta!
És úgy sem látod a profilodat, hogy innen a társalgóból nézed meg, ugyanúgy mint a miénket szoktad? Ja, meg meglehet nézni ott regisztrációs oldalon is, a "Profil megtekintése" alcímnél.

Sziasztok! Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Hajni nagyon érdekel az Aloe Vera, írd meg légyszi, és köszi.

Zsuzsa, mi is használjuk a fehér rázóst, de nem igazán hatásos.

Üdv,
Emi
emi
 
 


Emi, igyekszem! Ahogy megtudom írom rögtön!

Zsuzsa, nem csak Gödöllõn kell elvinned a gyereket, tegnap Veresen néztem ovit, ott is így van...Én most beíratom ide is, meg Veresre is Vikt, ki tudja hogy is költözünk...

Rita!
Üdv ittKép

Napsugár jó hely, de mi apával jobb szeretjük a Yellow Pub-otKép
És a SzélkakastKép Habár most azt más vette át, nem tudom marad e ez a neveKép

Tegnap voltam AFP vételen, Vikim pedig anyunál maradt tegnap déltõlKép Majd nesokámegyünk le, kicsit jó volt ez a csendKép) Mimike nem kiabálósKép

Sziasztok
Hajni
 
 


Hali!

Az én fiam a Palota kerti oviiba jár és maradhat délután is, pedig én is itthon vagyok a picivel.

Kata
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Kata!

Tényleg? 2 évvel ezelõtt még nyávogtak érte. Pláne, aki ott lakik a lakótelepen, azokra szálltak rá. Melyik csoportba is jár a fiad? Ki az óvónénije? Bár lehet, hogy már kérdeztem, de most lusta vagyok visszaolvasni.KépKép

Zsuzsa

 
 


Zsuzsa
Az 1-es (Maci) csoportba járunk. Az egyik óvónõt Magdinak hívják a másikat Taliga Margitnak. Az elején mondták hogy ma meglesz a tesó akkor ha nem is az elsõ hetekben, de késõbb vigyük haza délben, mert ilyenkor nehogy azt érezze a gyerek, hogy az anyuka csak a kicsivel foglalkozik, stb. stb.., de a Gegõ menni akart így hát jár azóta is, sõt amikor betegség miatt majdnem nem járt egy hónapig teljesen lelki beteg lett, mindig kérdezte mikor mehet megint. Úgyhogy neki az lenne a büntetés ha nem járhatna. Néha megkérdezem, hogy ott akar e aludni, eddig csak egyszer kétszer volt hogy nem akart.

Kriszta
Igen úgy tûnik mink voltunk azok. Én láthattam Téged, ott voltál már mielõtt mi bementünk? Bár szörnyû rossz az arcmemóriám.

Étterem
A Napsugár tényleg jó, bár már régen voltam ott. De tudom, hogy még Pestrõl is sokan kijártak .
Yellow-ban is jó a kaja, de a kiszolgáló személyzettel többször is akadtak gondjaink, már kb. egy éve nem is voltam ott, azóta cserélõdött a személyzet, nem tudom mennyiben lett jobb.
A Sziget vendéglõ is jó, bár ott is tavaly voltam utóljára, Kép de finom a kaja és udvarias (volt) a kiszolgálás.
Most nyílt a Kastély étterem (volt Pálma) volt már ott valaki?
A Pizz Max-ot elég drágának találom,de viszont a pizza megéri, mi mindíg onnan rendelünk nagyon jó a tésztája és hamar kihozzák.

Volt valaki kint a rendõrnapon? Mi voltunk, sajna elég rossz idõ volt. A Gergõ pedig megijedt a lövéseknél, szegénykém sírt is, de amúgy a többi tetszett neki.

Na hagyok mást is szóhoz jutni Kép Kép

Gyönyörû idõ van. Kép

Sziasztok Kata
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Megjöttünk egy nagy sétából, az Erzsébet-parkból. Olyan szép most! Megkóstoltam a fagyit, tényleg finom. Sajnos többször el fogok csábulni, azt hiszem.

Emi,
jobbulást a kicsinek! Nehéz lehet egy ilyen picinek ezt a viszketést elviselni!

Kata,
mi az oszlop mellett voltunk és szerintem már bent voltatok, mikor érkeztünk (negyed 11 felé).

Zsuzsa,
az a fura, hogy az elkészítésnél látom a profilomat, de a profil megtekintésnél és itt a nevemnél is csak az emailt. Azért köszi.

Tapasztaltabb anyukák, segítsetek legyetek szívesek! Ilyen idõben kell még sapit adni egy öt hónaposra? Nem akarom, hogy gutaütést kapjon szegény Ádám!

Köszi és sziasztok, további szép napot mindenkinek!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Megint én: a Szélkakast mi is szeretjük, de most átalakítják. Nem tudom, milyen lesz majd.

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok.
Emi az AOLE VERA zöld szinû gél-lel kenheted, és a First-el pedig be lehet permetezni a pöttyöket. De a barátnõm azt mondta hogy a doki krémét is használta a fiánál, lányainak elég volt ( és jobb) az AOLE.

Most pancsi van, este jövökKép

HAjni
 
 


Sziasztok!

Hát még egy gödöllõi oviban sem voltam, de beíratom Vikit az Erzsébet parki oviba. És Veresre is.

Kata
Nem voltam a rendõr napon, a rendõr barátnõm itt volt nálamKép
Robim szombaton volt a Pálmában haverokkal, de nem említette hogy nagyon más lenne...
A pizza max szerintem is drága, viszont ha szoktatok esteleg házhoz rendelni, ajánlom a Desperádo pizzériát, ott is a desperado pizzát. nem paradicsom alapú, hanem mustáros tejföl az alapjaKép fincsiiii

krisztaKép
Mi ma 7kor értünk haza a parkbólKép fagyiztunk mi is, vagyis azért mentünkKép
Én nem adtam a babára sapit, arra figyelj csak hogy ne égesse a kis fejét a nap. de ha gondolod kis vékony sapit adhatsz rá.
Szélkakakst a férje gyerekkori barátja csinálta eddig, de visszadtaKép Most eg yigen jó éttermes vette át, (régen a szadai Borostyánt csinálta) ugyhogy bizti nem lesz rossz helyKépKépKép Ismerjük Õt is.

nagylányom itthonKépjó mélyen akszanak. Anyunál minden meg van ugye engedve NekikKép ki is használja a piszokKépKép

szép álmokat!
Hajni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron