Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is beugrottam egy bejelentkezésre! :)

Panny!
Akkor még csak nagyon halkan gratulálok a 3. bébihez! :P
Államvizsgához pedig egy kalappal!

Gödöllői bölcsi-ovi ügyben én nemigen tudok tanácsot adni, mert abban aszerencsés helyzetben vagyunk, hogy nekünk van a cégnél, és nagyon jó. De ismerős anyukától hallottam, hogy ők a kastélyparkban lévő ovit találták jónak, de még várólistán vannak. Ők egyébként a magánovikat is végiglátogatták, és nem voltak elájulva egyiktől sem. (Pl. az egyikben alig volt fűtés (!), a másik tetőtérben van és egyéb apróságok).
A Palotakertiről jókat hallottam.

Mi jól vagyunk, Anna elmúlt 15 hónapos, kezd egész sokat beszélni, magyarázni. Nagyon akaratos hölgyike. :lol: Imádja a társaságot. Remélem, ez így is marad, mert ősszel bölcsibe megy. (Na, ez még elég hihetetlen számomra, hogy már itt tartunk! :shock: )

Sziasztok! Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Hello!

Hát sajna korai volt az örömöm.... :( Pénteken jelentkeztek rajatm a lepkehimlő tünetei, ami olyan veszélyes a korai terhességnél mint a rózsahímlő :( Több orvos is megnézett és tutuira azt kaptam meg.Gödöllőn amúgyis már vagy egy hónapja járja ez a nyavaja az ovikat :( Valszeg a barátnőméktől kaptam el,ők benne voltak 3 hete.(kb.ennyi a lappangás)Sajna ez azt jelenti, hogy több mint valószínűleg súlyosan károsodott a babánk és el kell vetetni, mert nem szeretnénk kockáztatni.Nem akarunk egy esetlegesen beteg babát.Nagyon kivagyok lelkileg, mert nagyon akartuk ezt a babát, de talán így könnyebb, hogy még szívhang sincs.

hát ennyit.......

Hello,Panni
 
 


 
 

Panni: Annyira sajnálom! Hogy érzed magad?

Bocsánat, hogy ilyen régen nem voltam, de közben bőven akadt dolgom:
április 27-én megszületett Zsófi 3580 grammal és 54 centivel!
Nagyon jó kislány, szinte csak eszik és alszik.
Flóra pedig nagyon jó nővérke, egyáltalán nincs (eddig) gondunk...

Na, most viszont épp kockát pakol a kiságyba, mennem kell ... :)
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:22-kor.
vas
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna

Ui. Szia Fibi :-)


Sziasztok!

Susuka!
Gratulálok Zsófi babához! :) :) Flóra maradjon ilyen jó testvér, klassz lesz a két csajszinak együtt!

Hát igen, nálunk szeptembertől bölcsi! Meg már a munkahelyen is beadtam a papírokat, aug. 1-től leszek állományban és kb. szept. 20. felé kezdek. Nagyon várnak, mert egy kolléganőm megy szülni akkor... szerencsém van!

Puszi mindenkinek, jók legyetek!
Mi most elmegyünk 2 hétre szüleimhez, de valami nyári találkát még összehozhatnánk, nem? Tudom, volt már szó róla. Én szívesen találkoznék Veletek újra! :P

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

Látom errfele nagy a pangás csajok :? :D :? :D

Nagy híreim vannak... :D

Látható a vonalzómon is, hogy a műtét után egyből sikerült a babóca és 6 hetes vagyok :D :D :D Boldogsg ezerrel de azért van para is,hogy minden ok legyen!!!

pusz,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Azt akartam kérdezni, h. kész, vége, ennyi??? Fórum volt nincs? :roll: De látom, Panni újra jelentkezett :P Drukk, h. minden rendben legyen! Ildi, mizu veletek? Most néztem a képeidet az iwiwen, klasszak! :D Többiek??? Most egyelőre nem írok többet, hátha nem olvassa senki...

 
 


hh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:23-kor.
vas
 
 


Összefutásban benne vagyok! Mi ma is voltunk sétálni a parkokban (Kastély-, Alsó-). Nekem is van friss kép az iwiwen. Balázst 2 oviba sem vették fel, nagyon el vagyok keseredve :( Állítólag kevés a gyerek... máshol biztos, mert minden ismerősöm gyerekeit felvették, még kül. pesti kerületekben is. Itt persze arra hivatkoztak, h. itthon vagyok Dórival. Az nem érdekelte őket, h. kéne dolgoznom a lakáshitel stb. miatt, de nem akarok még teljes munkaidőben (meglepő, mi, mert még 1 éves sincs a gyerekem :x Máshol úgy látszik, nem büntetnek a kistesóért... persze lehet siránkozni, h. kevés a gyerek, öregszik a nemzet, nem lesz aki eltartsa majd a nem keresőket stb... de úton-útfélen rosszul jársz, ha gyerekeid vannak. Minket az egyik oviba úgy nem vettek fel, h. összesen 3an jelentkeztünk a körzetből! És mégis előnye volt a körzeten kívülieknek, ha nem volt tesó, és anya vissza tudott menni teljes munkaidőbe dolgozni. Balázs is nagyon szeretne oviba menni, abszolút társasági gyerek, én már nem vagyok ebben elég, főleg, mert Dórival is jó lenne foglalkozni. Na most jól kipanaszkodtam magam :oops: Nem tudom, mi lesz velünk...
Nem tudna valaki kozmetikust ajánlani? (Ildi... lehet, h. neked vannak tippjeid? :wink: Nem ártana, ha közel lenne hozzánk, a régi most már túl messze van (meg elég drága lett... besokaltam, h. 2 alkalom között másfél-kétszeresére emelte az árakat). Most már s.o.s lenne, mert magamnak még a szemöldököm sem tudom kiszedni :P :oops: Kriszta, hol vagy??? Panni mizu? Megyek, mert a gyerekeim szétszedik a dolgozószobát.

 
 


Sziasztok,

Nem tudtok véletlenül Gödöllőn olyan bölcsi szerű lehetőséget, ami mégis kötetlenebb egy bölcsitől?
Egy barátnőm szeretne heti 2-3 alkalommal dolgozni, tehát csak alkalmanként vinné el a gyermekét megőrzésre, de olyan helyet szeretne, ahol rendesen van kaja, felügyelet, és aznap kell fizetni az aznapi "szolgáltatásért". Ezt elég húzós lenne megoldani egy baby sitterrel, ezért keres valamilyen intézményesített formát.
Én ugyan még nem hallottam ilyenről, de hátha valaki igen.
Köszi.
Jó nyaralást mindenkinek!
 


zu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:23-kor.
vas
 
 


Ildi, pénteken nincs autóm, egyébként összehozhatjuk, ha az idő is engedi. Holnap v. holnapután jó neked? Mi van a garázzsal? A többit majd szóban :wink:

 
 


po
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:23-kor.
vas
 
 


Hát reálisan úgy fél 10-10 körül tudnánk odaérni bárhová :D Én a kastélytemplomnál szoktam parkolni (van bőven hely :wink: :D és onnan gyalog vmelyik parkba... vagy te hová szoktál menni? Nekem igazából majdnem mind1

 
 


oi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:24-kor.
vas
 
 


sztem túl soká ne várjunk, inkább bent. mi bírnánk, de a gyerekek? :D remélem jó lesz az idő holnap, mert itt most égszakadás-földindulás. Valószínűleg te is hallod :lol: Ha gáz van, küldök sms-t (remélem megvagy a telkómban...de lehet, h. megint nem... kb. 1 hónapja van új, és a számaim fele eltűnt. Még a férjemé is :oops: Priviben megint átküldöm az enyém - biztos ami biztos

 
 


iu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:25-kor.
vas
 
 


Jajj Ildi, annyira sajnálom :oops: Sikerült... Délután jött szerelő, és megoldotta - 25 ezerért :( Persze nem volt otthon ennyi pénz, én nem mehettem el, úh. anyós loholt...ÁÁÁÁ, nagyon gáz volt az egész helyzet. Te hogy vagy? Remélem csak múló dolog volt... meg azt is h. tudjuk pótolni a dolgot. Kíváncsi vagyok rátok! :)

 
 


Sziasztok!

Na felélénkült a topic :lol: ez király!!!!

Velem minden ok,hányinger van ezerrek egész álló nap!Tiszta gyenge vagyok,semmihez sincs erőm :? Valahogy az első kettőnél ezekre nem emlékszem...vagy csak az idő megszépítette :wink:

Cicó!

Megértem a mérgelődésedet,ha emlékszel netán,mi ugyanezeken mentünk át és én ugyanilyen mérges és csalódott voltam óvodaügyban :( A következő évben is csak úgy vették fel ,hogy a férjem cége adott egy kamu munkáltatóit...egyszerűen vicc ,hogy rákényszerítenek a csalásra.De egyébként sokan ezt csinálják,úgyhogy ne lgyen lelkiismeretfurdalásod ha netán te is.

Ildi!

Neked valszeg délig azért vették fel egyátalán Olivért ,mert 3 gyereknél ez jár(én úgy tudom)
Egyébként ha fiúnk lesz megint akkor Olivér lesz(ugye nem baj? :wink: )ha lány akkor meg Iringó(de nem a Südi Iringó miatt-mert mindenki ezzel jön :? -),ez nekem már 6 éve is tetszett amikor az elsőt vártuk.Ez egy ősmagyar név


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


iu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:26-kor.
vas
 
 


Panni! talán mégis inkább Iringó lesz? :wink: Fiamat "észre sem vettem" azt leszámítva, h. nőtt a pocak...Dórival éjjel-nappal rosszul voltam az elején. Nekem anyu rögtön mondta, h. csajszi lesz. És tessék! :P Vigyázz magatokra! Ildi? Többiek?

 
 


Ildi!

Bocs,viszajelöllek!!! :wink:
Igen kicsit azért bízunk a lányban,de tényleg azt kell hogy mondjam ,hogy a történtek után mindegy csak egészséges baba legyen.

Emlékszem a te harmadik irgalmatlan gyors szülésedre....hát kivi vagyok ,hogy velünk majd mi lesz :D

Cicó!

hát elég bíztató ,hogy te is a kiscsajjal voltál rosszul...majd meglátjuk :D
Nem semmi hogy a kislányod már 10 hós??!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


jh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:27-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

En is godolloi vagyok es bejaronot keresek, aki esetleg gyermekfelugyeletet is vallalna.

Meg esetleg olyan megoldas is erdekel, h. felvaltva vigyaznek masik babara - ha egy masik anyuka is kotetlenul tudna felnapokat dolgozni. Amikor en dolgoznek, akkor o vigyazna a ket babara, en meglehetosen rugalmas vagyok. Anyagilag pedig viszonzas formajaban mukodne.

Hm???

Cirmogo,
kuldtem privit a baratnoddel kapcsolatban.

Udv,
Vitte

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Újra nagy a csönd. Kinél mi újság? Panny, hogy vagytok? Ildi, mit szól Oli az ovihoz? Tetszik neki? Rendeltél már update kaját? :wink: Belelkesedtem a fülbevaló-kérdésben, lehet, h. mostanában elviszem Dórit. Kriszta, mikor kezdesz dolgozni? Anna szokja a bölcsit? Gyertek mesélni!

 
 


Hali!

Gyord helyzetjelentés...

Mi jól vagyunk,már a 14.hétben járunk :D Voltam a Czeizel féle genetikai vérvételen meg UH-n,eddig minden a legnagyobb rendben!!! :D A nemét még nem láttuk.

Szió,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 21&start=0


Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...

Kép
Kép
Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezek, hátha bekukkant valaki! :D Nagyon eltűntem, tudom! :oops: :oops:

Panni!
Szívből gratulálok! :D Látom a vonalzón, hogy már 18. héten is túl vagy! Akkor lassan megtudhatjátok, Olivér vagy Iringó van a pocakodban!! Drukkolok! :P

Cicó!
Hát ez az ovi-ügy nagyon rossz! :cry: Barátnőm is ezer emberhez elment (nem Gödöllőn), mire kijárta, hogy a 3,5 éves ikreit felvegyék oviba!

Mi (vagyis Anna :lol: ) hamar megszoktuk a bölcsit, és még beteg sem volt szeptember eleje óta a csajszikám!!! kopp-kopp-kopp Nagyon stramm! Szereti és Őt is imádják bennt, már nagyon várták, hogy menjen. :lol: Ádám is jól bírja az ovit. Most jár angolra, meg focizni (mindkettőt ovi-időben, nem kell külön időt rászánni), nagyon élvezi.
Én dolgozom, sok a munkánk. Sajnos a munkaidőm 40 óra lett (persze ez sokmindenkinek eddig is így volt :? ), a 36 óra után soknak tűnik. De majd megszokjuk! :wink:
Újfent megállapítottam, hogy nagy áldás a vállalati ovi-bölcsi nálunk!

Sziasztok, igyekszem benézni néha!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

Jelenkezem én is,hátha benéz valaki...

Minden OK velünk,leszámítva hogy jelentkeznek neéha méhkeményedéseim ami miatt pihiznem kell és Magne B6-ot szednem.Remélem nem lesz gond.A fiúkkal is volt anno,csak nem ilyen korán.

Krizsike itthon van velem és valszeg ez jövőre is így lesz,nem is merek reménykedni,hogy felveszik az oviba így,hogy lesz kistesó.Remélem nem kell még Márkot is elhoznom délben :(

Amúgy Márk nagyon szereti az ovit,nem is beteges és nagyon sok barátja van.Minden nap jár különórára(angol,foci,úszás,zenevár,néptánc,hittan)és akár hiszitek akár nem,mindet szereti és nem fárasztó neki.Ő egy ilyen típus ,akinek kell a leterehelés és még így is nyüzsög itthon......csak mert egyesek kritizálnak ezért,hogy miért jár ennyi helyre.De ezek mind játékos foglalkozások,szal nem terheli őt.

A pocaklakóról még nem derült ki hogy milyen nemű..nem mutatta meg magát...legalább van még egy kis izgalom :wink:
Nov.14.-én megyek 4D-ra,talán ott látszik majd.

Töbiekkel mi van????

Hello! :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ismeretlenül bekukkantok, bár ha nem bánjátok csatlakoznék is.

Panny, hova jártok angolra, mi most hagytuk abba (tavaly) kicsit elfogyott az energián meg a lelkesedésem! És focira mannyi idős kortól lehet menni? És még egy kérdés, hova jártok hittanra, mikor...stb? Ki tartja? Jól hallottam Nelli hazajött? Nem aktivizálja magát?
Képzeld el, miután elmentetek összeszedtük magunkat, átvittem a nagyokat a mamáékhoz kb fél 12kor Marci akkor bealudt 5kor kelt. és cumival!!!

Kép
Kép
Kép


Szia Dóri!

Üdv ebben a topicban,bár láthatod nem valami pörgős,de majd mi most felpörgetjük... :wink:

Angolra a Bóbita játszóházba járunk(biztos láttad a Szolgálatban a hírdetést.)Szent Imre utca.Egyébként a Pál Adrienn(felettünk járt az Erkelben zeneibe,meg a Saska Ildi-évfolyamtársunk volt,szal ők csinálták ezt a játszóházat.Ez ilyan zenés angol,6-an vannak csak,Márk nagyon szereti.10 hétre 10.000ft,sztem nem drága.

foci:a futtsalhoz járunk és ovis kortól lehet járni,de általában az a tapasztalat, hogy 4 évesen már érdemes.

hitan:az nekeünk az oviban van,oviidőben(ez az egyetlen van az oviban)Márk ezt is nagyon szereti.Képzeld a 30 főből a csoportjukból össz-vissz 5-en járnak.... :( .szetm ez szégyen.Nme tudom miért idegenkednek a szülök ettől,olyan előítéletekkel vannak,de miért???Csak jót tanulnak ott a gyerekek,azt biztosan állíthatom!!Mesés formában tanulják a bibliát,imádkoznak..stb..Nálatok nincs az oviban??Az Ágiék ovijában is van,Vince is jár.Egyébként pont egy református hitoktató csaj tartja,de maga a hittan ökumenikus.Nagyon aranyos ,fiatal csajszi.

Nelliről én nem hallottam semmit.Te honnan hallottad??


Szal Marci cumival... :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Jaés Dóri,nincs MSN címed??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok gödöllői anyukák!

A segítségeteket szeretném kérni, hamarosan Gödöllőre költözünk Budapestről 2 kicsi gyerkőccel, helyismeretem nulla, azt se tudom, merre induljak. A nagyfiam majdnem 6 éves, nagycsoportos óvodás, a kicsi meg februárban lesz 3, és akkortól neki is nagyon kellene, hogy óvodába járhasson. (Mennék vissza dolgozni.) Az újfenyvesi részen fogunk lakni, meg tudnátok mondani, melyik óvodához és melyik általános iskolához fogunk tartozni körzetileg? Próbáltam a térképen kisilabizálni, de ahogy elnézem, egyik sincs közel...

BMárti
 
 


Szia Márti!

Üdv.itt :lol: és üdv Gödöllőn :lol:

Megpróbálok neked segíteni(egyébként mi is itt lakunk az Újfenyvesi részen :wink: )melyik utcába költöztök?

Szóval elméletileg nincsenek már körzetek,vagyis ajánlás szinten vannak csak,nem köteles senki oda íratni és nem utasíthatnak vissaz se oviból,se suliból azért mert nem ott vagy körzetes.
Na szóval az újfenyvesi rész az Óvoda szempontjából az Egyetemi(Fácán sor) óvodához tartozik,a suli pedig azt hiszem a Hajós Alfréd Iskolához(Isaszegi út).

Nyugodtan kérdezz ha bármi érdekel,megpróbálok segíteni :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Úgy tűnt h. végképp' oda a topic, erre tessék! :wink: Panny, nagy gratula, h. túl vagytok a félidőn. Hogy vagytok? Szia Kriszta nektek is. Emlegettünk a bababörze kapcsán. Emlékszel? :lol: Nem lehet egyszerű ez a dolog. Nekem már most lelkiismeret-furdalásom van, h. valszeg D-t bölcsibe kell adnom jövőre. (Már ha felveszik... most nem szeretném megint a gödöllői bölcsi-ovi helyzetet elemezni, de a siralmas szó talán mindent kifejez.Tényleg szerencsés vagy a céges bölcsivel. Velünk annyi minden történt, h. nehéz lenne ide besűríteni. :roll: Nagyjából jól vagyunk, kisfiam 3, nagylányom 1 éves lett időközben :lol: Ma egyébként épp' Ildiéknél jártunk egy kis csajos dumapartin :P (B-t nem vittem, nehogy szétszedje náluk a lakást :lol: Remélem nemsokára ők is jönnek hozzánk. Felnézek a napokban, hátha tényleg újraindul az élet. (ha lesz laptopom, most nem a sajátomon írok, mert tönkrement, úh. hetek óta nem voltam netközelben) Sziasztok!

 
 


Sziasztok!

Panni! Köszönöm. :) A Rozsnyó utcában fogunk lakni, az Őz út felőli végénél épül most egy ikerház, annak a fele lesz a miénk. Ti merre laktok?
A körzetes ovi azért érdekes, mert oda elvileg fel KELL venniük a hozzájuk tartozó nagycsoportosokat. Nézegetem a térképet, hát, az Egyetem tér jó messze van a Hajós Alfréd Iskolától... :? Ha majd az egyik ide, a másik oda jár, az elég gázosnak ígérkezik... :( Akkor talán a palotakerti ovi ebből a szempontból jobbnak tűnik. A te Márkod hova jár?

Cicó! Akkor nagyon ne éljem bele magam, hogy odamegyek így év közben valamelyik ovihoz, és tárt karokkal fogadnak?! :(

Kriszta! Hol kell dolgozni ahhoz a céges bölcsihez / ovihoz?! Van felvétel???? ;)

BMárti
 
 



Márti!

Mi a Jászóvár utcában lakunk,szintén egy ikerházban.Ez az utca az Őz utcából nyíló utolsó utca,mi a másik végefelé lakunk.

Hát igen elvileg fell kell venni a betölött 5 éveseket legalább délig...de itt Gödöllőn extra sz@r a helyzet :( ahogy Cicó is írta.
És ezt tetőzi az évközebni jelentkezés esélyeének hártánya...mivel szinte minden csoportban 30-an vannak,szal fullon.De azért természetesen ne hagyd magad,főleg ha dolgoznod kell,muszáj hogy valahova felvegyék-az is lehet hogy épp ezért nem a te általad választottba ,hanem ahol hely van :?
Amúgy nálunk a Márk se a körztesbe jár,ő a Palotakertibe jár és tiszta korcsoportos,nem vegyes.Van ott egyébként vegyes is.Ez az egyik legnagyobb ovi,azt hiszem 12 csoport van,szal itt van esély jobban a sikeres felvételre.És a Hajós sulihoz is közel van.

Hát csajok,kiderült a babucikánk neme...Olivérünk lesz!!! :wink: Igazi mesterhármas :lol: apa nem tud hibázni :wink: Szívből mondom hogy nagyon örülünk neki és a fiúk is az öcsinek!!Teljesen egészséges a kis drága!!Tegnap voltunk 4D-n,ott láttuk.Tiszta Márk a drága....elsírtam magam ott... :)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy kérdezés után rögtön eltüntem, sajnos egy ronda köhögős - torokfájós betegség van átvonulóban a családomon, úgyhogy nem sok időm és energiám volt mostanában a netezésre. :(

Cicó! Nálunk is így volt, a "GYES-es" :evil: anyukák gyerekeit csak a következő szeptembertől vették fel, és utána is elvárták, hogy délben elhozzam Lacikát az oviból. :evil: Az soha senkit nem érdekelt, hogy ott a kicsi, aki pont akkor aludna. :evil: :evil: :evil: De a GYES-es anyuka gyereke nyáron se járhatott oviba a teljes iskolaszünet alatt, és még hosszan sorolhatnám. Annyiszor hallottam ezt a "GYES-es" kategóriát, hogy lassan már ölni tudnék érte. :evil: :evil: :evil: Komolyan, mintha az, hogy van kisebb gyereked is, és VELE !!! gyesen vagy, azt jelentené, hogy naphosszat a körmödet reszelgetve unatkozol otthon. :evil: :evil: :evil:

Panni! Olivérhez nagy gratula! :D Mi is fontolgattuk a harmadikat, hogy kellene egy kislány is, de én azt mondtam, tuti fiú lenne az is! :D
A palotakerti ovival egyébként meg vagytok elégedve? Márk szeret oda járni? Voltam a mult héten az építkezésen, és megpróbáltam szétnézni ebben a témában, de az Egyetem téri ovit egyszerűen nem találtam meg. :( A palotakertit nem is nagyon kerestem, mert mire elértem arra a környékre, ronda havaseső kezdett esni, és el is bizonytalanodtam, mert olyan nagyon messze van. :? Ti kocsival hordjátok Márkot oviba, vagy jár arra esetleg busz is?

BMárti
 
 


Sziasztok Csajok!!!

Szívesen csatlakoznék, ha befogadtok.... :?:
Látom Ti is mindent elkövettek: foci, hittan, angol :) Mi most szerdán kezdjük a babaúszást. Kíváncsi vagyok. Ati imád pancsolni, remélem azt is élvezni fogja :)

 


Márti, igen ez is igaz, amit írsz, de van még számtalan szempont. Például elfelejtik, hogy az óvoda már nem pusztán gyerekmegőrző intézmény, mint a bölcsőde, hanem oktatási intézménynek hívják. A legfontosabb az, h. kielégíti az ebben a korban már igen intenzíven jelentkező társas szükségleteket, minden szempontból megalapozza a szűk család után a gyerekek társadalmi beilleszkedését. Hogy mire iskolába kerül, már létezzenek kortárs kapcsolatai stb.stb. Persze, vannak egyéni különbségek, kinek mikor alakul ki az igénye erre, de pl. az én fiam nagyon társasági gyerek, imád a töbiekkel játszani, és nagyon-nagyon hiányzik neki ez a lehetőség! :roll: Mielőtt bárki jönne az egyéb lehetőségekkel: feltérképeztünk pár helyet (pl. játszóház), de ő mindenhol "kilóg" a max. 1,5-2 éves korosztályból. A heti egy (max.2 alkalom - mert anyagilag is bírni kell, pláne, ha nem egykéről van szó, és a másikat is szeretnéd vinni másra... most nem mennék bele a gyed, gyes anyagi hátterének elemzésébe). Szóval patthelyzet! Büntet a ... nem is tudom ki... nem akarok politizálni sem. De nem ez az egyetlen hely, ahol hátrányban vannak a többgyerekesek, miközben zokogunk, h. fogy meg öregszik a társadalom. A másik, ami rosszul esik, h. a "második gyerek" már nem jut el sehová. Nála kimarad a Zenebölcsi, a Baba-mama klub stb... mert ezeken a helyeken a "nagyfiam" nem marad meg, unatkozik, jobb híján az ajtót nyitogatja, a folyosón szaladgál stb. vele vagyok elfoglalva, és így értelmetlen az egész. (Mellesleg az ő jelenlétéért is fizetni kell még így is...az megint csak húzós) Szóval én is igazságtalannak tartom a rendszert. Törvényileg biztosítani kellene a lehetőséget... de a Kismama újság is leközölte fehéren-feketén egy "illetékes" hivatalos levelét, amelynek tömör összefoglalása a végén: "járni jár, de nem jut!". Háborgásnak, elégedetlenkedésnek nincs sok értelme, mert ez is "pusztán" pénzkérdés. (Azt már csak félve, zárójelben jegyzem meg, egy Nők Lapja cikk alapján, h. igenis vannak olyan önkormányzatok az országban, akik meg tudják oldani a helyzetet, akár egy kicsi szegény településen is.) Többiek hogy látjátok?

 
 


Hát én mint egy gyermekes, kezdő anyuka még egyelőre nem sok mindennel szembesültem az elmúlt három és fél hónap alatt. Persze sokmindennek a híre elért......
Egy tuti. Kétéves kora után vissza kell mennem dolgozni. (Hát persze, hogy az anyagiak. És most nem panaszkodom, hiszen teljes mértékben rajtunk múlott, hogy hogyan alakítjuk az életünket.) De előtte a bölcsi kérdést rendezni kell.
Azt kérdezni is szerettem volna, hogy ha az anyuka visszamegy dolgozni, akkor kötelesek felvenni a gyerkőcöt bölcsibe? Melyik bölcsit ajánljátok?
És azt is tudom, hogy ha az ember a gyerkőcét több helyre szeretné vinni - úszás, játszóház, stb - , akkor az nem kevés....sem pénzben, sem időben.....utánanéztem már a lehetőségeknek. De nálunk még a játszótér is nagy kincs - illetve majd az lesz jövőre, mert a közelünkben nincs.... Itt szinte mindenkinek privát játszótere van. De én azt szeretném, ha Ati nem a bölcsiben látna először másik gyereket tesó híján. :)

Egyébként le a kalappal a kettő vagy többgyermekes anyucik előtt!!!! Én néha kihívásnak érzem az egyet is. :)

 


hfd
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:16-kor.
vas
 
 


Ildi
Köszi!
Mi a Palást utcában lakunk. És Ti?

Panni
Irigyellek. Jó volt pocósnak lenni. Én szerettem :) Én már attól bőgtem, amikor a mezei ultrahangon mutattak egy kis pöttyöt, hogy igen, az ott a mi gyermekünk :)

 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron