Új privát üzeneted érkezett!

kk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:16-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Remélem feléled a topic :lol:

ovitéma:Cicó mindent leírt nagyon részletesen és lényegre törően...teljesen igaz...Mi is úgy jártunk amikor a Márkot nem vették fel az oviba és megpróbáltunk Játszóházba járni...szal nálunk is eléggé kilógott korban a sorból,"rosszalkodott"vagyis nem volt rossz csak unatkozott én meg vele voltam elfoglalva és tényleg nem jutott idő a Krizsire.Én is pont azt tapasztaltam mint Cicó.És tényleg ráadásul ezek a különfoglalkozások,játszóházak nem olcsók...pl.a Márk ahova jár angolra(Bóbitába)eleve 1000ft/óra és még ha addig ott játszik a Krizsi+800ft.Hát ez a sok különóra(angol,foci,néptánc,úszás fizetése mellett nagyon gáz...)

Márti!

Az egytemi ovi a Fácán sorrol vagy a Köztársaság útról közelíthető meg két irányból.
A palotakerti ovi pedig a Palotakerti lakótelep mellett található a buszpályaudvar és a Vasútállomás között.Igen ,mi kocsival járunk az oviba,sajna messze van a buszmegálló(mindkét irányba min.1km-ez sajna nekem a két gyerekkel nem megoldható)Remélem lesz buszjárat felénk is,a besnyői rész és a Köztársaság út összekötésével.

Márk nagyon szereti az ovit,én is meg vagyok elégedve.Sztem egyébként óvónőfüggő a dolog,minden oviban van jó,jobb-rosszabb óvónő,azt kell jól kifogni.

Küldök képet Olivérről,a pocakról és az újonnan szemüveges Márkról :wink:
Kép Kép Kép

Panni

Hát én sem tudom mi lesz ha Krizsit nem veszik fel szeptembertől oviba...én azon leszek hogy sikerüljön...dehát....nem csak rajtam múlik.

Üdv,Mikegirl!

Hát felénk is az a "divat"sajna hogy mindenkinek szinte saját játszótere van és ez nem jó...nem játszanak együtt az utcabeli gyerekek mint anno a mi gyerekkorunkban.Én ott nőttem fel a Présház utcában és nagy baráti társaság verődött össze,mai napig tartó barátságok...

Hova viszed a kisfiad babúszásra??

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni
X. ker, Borsika utca. Kalovits Babaház. Nincs közel, de szimpi volt a hely és a hozzáállás. Bővebb infó a módszerről:
http://www.babauszas.hu/
És az alapíó fickó tartja a foglalkozásokat.

Játszótér - baráti társaság
Apa szerint ez a panel-dzsanel előnye......

Ildi
Igen, sejtettem, hogy az a kép az árulkodó :lol:
Akkor ma 2x is elmentünk előttetek :wink:

Ovi téma kivesézve. És a bölcsikkel mi a helyzet? Melyik jó? Ha dolgozom, tuti a felvétel?

 

 
 

Sziasztok!

Mikegirl! A babaúszás nagyon szuper, Lacikám imádta. Persze Petivel már nem jutottunk el. :(
Szerintem ha már pontosan tudod előre, hogy mikor akarsz visszamenni dolgozni, akkor jelentkezzetek is be a bölcsibe minél előbb. Bár nem ismerem a gödöllői bölcsödei viszonyokat, de mikor itt Újpalotán a tavasszal megpróbáltam Petit bölcsibe adni, az volt a válasz, hogy 2008 (!!!) szeptemberére vesznek fel előjegyzést. :evil:

Cicó! Maximálisan egyetértek veled, pont ezeket tapasztaltam, csak nem akartam nagyon hosszú lenni, azért nem részleteztem ki. Lacikám is igazi társasági alkat, és már 2,5 éves korában se tudtam hova vinni, mert még délelőtt a játszótéren se volt korban hozzá illő társaság. Pedig mi akkoriban Békásmegyeren laktunk, gyögyörű, hatalmas, új játszóterek voltak, ott aztán lett volna alkalom a közösségi életre... :? Bevallom, én amikor megtudtam, hogy nem fogják felvenni év közben az oviba, azonnal beadtam bölcsibe. :twisted: Ott már volt annyi eszem, hogy a szívem alatt lapító kistesóról mélyen hallgattam... :twisted: Ő decemberi, szeptembertől hetente mehetett egy új gyerek, hogy folyamatos legyen a beszoktatás, mire sorra kerültünk, majdnem 3 éves volt.

Ildikó! Ti megszerettétek Gödöllőt? Nem bántad meg, hogy "ki" költöztetek? Nekem kicsit görcsben van a gyomrom egyelőre... :oops: Olyan jó ötletnek tűnt (különösen, hogy született vidéki vagyok) kimenekülni Budapestről, és itthagyni ezt az egész büdös, koszos, zsúfolt várost, viszont Gödöllőn életemben akkor jártam először, mikor mentünk eladó házakat nézni... Most viszont olyan ijesztően idegennek tűnik ott minden... Tartok tőle, hogy nagyon elveszettek leszünk, ha odaköltözünk végre...

Panni! Én végigmentem a Fácán soron, óvodának nyomát se láttam, azután a végénél jobbra, mert arra sejtettem az Egyetem teret. Volt ott valami posta, szemben vele meg egy bolt. Ott be is kanyarodtam a bolt előtt, mert a térkép szerint az tűnt jó iránynak, de nem vezetett az út sehova, csak a bolt mögé. Ezután hosszan tévelyegtem az egyetem épületei és parkolói között, sűrű havasesőben, tévedésből se jött arra senki, akit megkérdezhettem volna, úgyhogy végül feladtam, és megpróbáltam visszatalálni. :(
Ez a buszjárat dolog komoly? Már tervben van hivatalosan, vagy csak reméled, hogy egyszer majd a városvezetésnek is eszébe jut? Nyakig leszek a kulimászban nélküle, mert bár van autónk, azzal a párom be fog járni Budapestre dolgozni, az meg túl korán és túl későn lenne, hogy ő hozza-vigye a gyerekeket. :(
Pont ezen gondolkoztam, amit a saját játszóterekről írtál. Olyan jó lesz, hogy nekünk is lesz saját kertünk, természetesen szeretnék is majd bele valami kis játszóteret a fiúknak. Óriási dolog lesz, hogy nem kell játszótérre vinni őket, az mindig kész tortúra, ott meg majd csak cipőt húznak, és kimennek a kertbe... De hogy lesznek így barátaik?! :?

BMárti
 
 


Márti
Nagyon nehéz beilleszkedni egy városka életébe, ha nem ott nőtt fel az ember. Én egyetemre jártam ide, és egy-két kivétellel mindenki szétszéledt. Aztán dolgozni kezdtem, eleinte itt laktam, majd Pesten, végül családostól költöztünk vissza 2003-ban. Gyermek nélkül mókuskerék, hétközbe aludni jártunk haza, hétvégén meg szórakozás - szinte mindig Pesten, vagy itthon pihi. Szóval itt lakom négy éve, és a városról annyit tudok, ami az egyetemi évek alatt ragadt rám, de már az is halványulóban... :oops: :oops: :oops: :oops:
Lesül a képemről a bőr.

De talán most...hogy Ati itt kezdi a kis életét. Hordom ide-oda, és már a régi mókuskerék sem működik.

 


Micsoda lavina! :lol: Márti: én sem akartam hosszú lenni, azért írtam csak ennyit :wink: (10 oldalt is tudnék) Panny, nem semmi, jól megnőttetek!! :P :o Nagyon jól sikerült a sztárfotó is! Nekem soha nem sikerült ennyire tiszta 4d-s képem. Ildi, ezek szerint nem jutottál el a priviig :wink: Olvastam Olivérről a másik topicban, remélem már jól vagytok! Hmmm... mit is akartam még? Ja, én is Pestről költöztem (decemberben lesz 5 éve), igazi pesti lányként nehéz megszokni. Mikegirl, Igen, amikor még nincs gyerek, és csak aludni jár haza az ember, de gyakorlatilag a belvárosban él, az más. Amióta itthon vagyok a gyerekekkel, néha nagyon honvágyam van, és ha bejutok Pestre, nosztalgiázva szívom a büdös, szmogos levegőt a koszos utcán :lol: :oops: (nagyon érzem a különbséget). Bocsi, folytatódik a Vészhelyzet. :P

 
 


Halihó!!!! :)

Bölcsi
Az egyetemi vezetőjével beszéltem....azt mondta, hogy ha tényleg nincs kire hagynom a gyerkőcöt, és vissza kell mennem dolgozni, és időben - május utolsó két hetében vmikor - beadom a jelentkezési lapot, akkor nagy valószínűséggel a felvétel menni fog. Persze ha nem hozzájuk, akkor a Palotakertibe. Javasolta, hogy oda is adjam be a lapot, mert az ő bölcsijük pici, és főként az egyetemi dolgozók és hallgatók gyerekeinek van fenntartva.

Úszás
Megvolt!! Mindketten elfáradtunk :) Ati még nem élvezte, de nem is sírt. Sok idegen baba volt, sosem látott környezet.....szerintem kell még egy kis idő, hogy megszokja, és talán egy picivel több, hogy élvezze. De szerintem jó úton járunk :wink:

Na megyek elpakolok, mert mindent csak ledobáltam :oops:

 


Szia Mikegirl!

nagy nehezen összeállt a kép! olvasom amiket irtál, egyetem, Mikegirl, internetcim: Eszter, 1976? Aztán megnéztem a képeket. Nagyon édes a kisfiad.
Még nem jött össze a közös séta, de majd pótóljuk.

Kedden kezdtük az ovit, nagy szerencse, de bejutottunk! Még a reggeli orditás szakaszában vagyunk, megszakad a szívem! de tudom mindenki így kezdi. egyenlőre fél 11-ig van, Betti meg azon van kiakadva, hogy nem marad tovább így nem találkoznak az udvaron. na majd jövő héten.

Egyébként a palotakerti bölcsiről is csupa jót hallani!

Panni, tök édi a pocid, Márknak meg milyen jó a szemüveg. Lillának is lesz, Petra irta, erre irják a többiek, hogy szegény. Ezen tök kiakadtam, ma már tök csini keretek vannak!

Kép
Kép
Kép


Szia Dóri!!
Igen, beszéltük, hogy ha jó idő lesz. Csak az évet, meg az évszakot nem fixáltuk le :lol: :lol:
De ne adjuk fel, mert időnként délelőtt felszáll a köd, és kisüt a nap :wink:

Bölcsi - nagyon nehéz lesz!!! Úgy fáj a szívem, ha csak rá gondolok. De előbb-utóbb túl kell ezen esni. Ha nem 2009 év elején, akkor pár hónappal később. Ha nem akkor, akkor meg az oviban. Ezzel vígasztalom magam. És arra számítok, hogy ha a bölcsi működni fog, akkor már az oviban nem lesz sírás. Vagy rosszul gondolom?

 


Biztos, bár ilyen tapasztalatom nincs, nálunk a bölcsi kimaradt! De szerintem a bölcsiseknek könnyebb az ovikezdés!

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Hú, nagyon beindult itt az élet újra! :)

Márti, Dóri, Eszter! Üdv Nektek!

Mi a Présház utcában lakunk, az szomszédos a Palásttal. Tényleg nagyon hiányzik itt (is) egy játszótér! Nekünk is van a kertben, de az nem ugyanaz!

Márti: EGIS-ben kell dolgozni a céges ovihoz. :) De már inkább nem is emlegetem a jó dolgomat, mert tök rossz érzés, hogy közben mindenki más küzd a helyekért a gödöllői ovikban. :(

Panni: Gratula Olivérhez, nagyon szép a pocid!
Nálunk is van új baba a családban: öcséméknek hétfőn született meg a kislányuk, Franciska. :)

Az angol és a foci Ádámnál is nagyon bejött! De az angol (Helen Doron) nagyon drága, viszont nagyon jól megy Ádámnak. Már Anna is ismételget egy-két szót. :lol:

Cicó: bababörze, persze, emlékszem! :D

Mi mostanság nem túl kellemes esemény előtt állunk: Annának van egy ciszta a mellkasa és a nyaka találkozásánál, amit ki fognak operálni. Izgulok, hogy hogyan fogja viselni a műtét utáni pár napot (meg persze hogy én hogy fogom viselni, ha fájdalmai lesznek :cry: ).

Na megyek, párom is netezne kicsit. :? Majd próbálok gyakrabban benézni!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
 


Ludmilla hol műtik a kislányt, mennyi ideig kell bennmaradni? biztos minden ok lesz, drukkolunk és kitartást Nektek

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Mikegirl! Az tényleg igazi mókuskerék lehet, örökké Budapest és Gölöllő között ingázni. Én nagyon remélem, hogy előbb vagy utóbb fogok tudni valamilyen munkát találni helyben, de szegény párom biztos, hogy egész héten ezt fogja csinálni. :( De cserében hétvégén nekiállhat füvet nyírni! :twisted: :D
Nálunk a bölcsödekezdés elég nehéz volt, különösen amíg rá nem jöttem, hogy milyen ügyesen manipulál engem a lelki furdalásomnál foga az én drágalátos kisfiam. :twisted: Az oviba viszont úgy mentek át (2 kis barátjával együtt kerültek ugyanabba a csoportba), hogy az max. az ovónéniknek jelentett megrázkódtatást. :lol: :lol: :lol:

Cicó! Nekem, akinek egy alföldi kis falu után van honvágyan, olyan furcsa elképzelni, hogy van, aki szereti Budapestet. :)

Kriszta! Szegény Anna! Remélem, hamar felépül majd a műtét után.

BMárti
 
 


Hello!

Mikegirl!

Igen májusban van a beiratás az ovikba meg a bölcsikbe is.A Szolgálat című helyi Lapban részletesen mindig megírják a pontops dátumot,így nem felejti el az ember.

Még sokára lesz nektek a bölcsi,ovi...

Amúgy tényleg valószínű ,hogy akik voltak bölcsisek meg se kottyan az ovi,Márk csoportjában is ez észrevehető volt.A bölcsisek átvándorolnak egyik épületből a másikba és ennyi...míg azért nekünk kicsit meg kellett szokni...De csak azért ,hogy könnyebb legyen az ovikezdés,kár lenne bölcsibe adni a gyereket,persze ha muszály.. :( akkor muszály...

Márti!

Sztem meg fogod szokni Gödöllőt(persze én elfogult vagyok gyökeres gödöllői lévén)de jó hely!! :wink:
Az a véleményem,hogy gyerekes családoknak tökéletes hely,jó levegő,vannak boltok,van bábszínház,meseszínház,jó könyvtár,magas szintű iskolák(általános-középisk-egyetem),Műv.ház,itt a Kastély.Ha meg komolyabb programot akar az ember,úgyis beautózik Pestre.Megerősítetek Gödöllőiek?? :wink:

Majd te is megismerkedsz oviban,suliban szülőkkel,itt vagyunk mi is :wink: ...stb..Nem lesz gond :wink:

Az egytemi oviban még én sem jártam(egészen pontosan nem tudom hol van.)
Dóri!
Te tudod,nem??Légysi írd már le a Mártinak hogy hogy lehet megközelíteni!Köszi!

Kriszti!

Túl lesztek Annával a műtéten :) Nem lesz semmi gond :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


igen, i love gödöllő

egyetemi ovi? a strand mellett.
egyetemi lakótelep ahol van, van ott 3 egyforma ház párhuzamosan, ahol a bolt, kocsma, posta van azzal szemben. a harmadik ház felett van. remélem értitek????????!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Panny! Abban biztos vagyok, hogy hamar meg fogom szokni és szeretni Gödöllőt, az első ottjártunkkor beleszerettem a városba, azután máshol már nem is néztünk eladó házakat, csak ott. :) Csak most egy kicsit rámzuhant a pánik, hogy azt se tudom, merre vannak az óvodák, iskolák, rendelők, stb. Az első néhány hónap kemény lesz, de utána biztosan lazán eltalálok majd az óvodáig, meg vissza... ;)

Egyébként ma délelőtt nekivágtunk a párommal, aki pasi lévén kategóriákkal jobban tájékozódik nálam, felszerelkőztünk térképpel is, és végül meg is találtuk az óvodákat. :D Hogy hogyan? Könnyen! ;) Ismeritek azt a mondást, hogy mi kell a túristának a tájékozódáshoz?! Egy jó térkép, iránytű, meg egy helybeli, aki megmondja, hogy merre kell menni... :lol: :lol: :lol: Nem kis elégtétel ez nekem, de bizony, mindkét ovi megtalálásához segítséget kellett kérie őpasiságának is. :twisted: Sebaj, a lényeg az, hogy most már tudjuk, hogy mi hol van, és csupa rendkívül kedves emberrel találkoztunk. :)

Ciripke! Köszönöm az útbaigazítást, sajnos már hazaértünk, mire olvastam. Ha a strand nem is, a 3 egyforma ház a postával szemben talán nyomravezetett volna. :)

BMárti
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Csajok!!!

Front van? Atit gyakorlatilag nem tudom letenni......csak velem jó ma :shock:

Márti
Munka helyben - én nem reménykedem. Ráadásul én jól érzem magam ott, ahol most vagyok. Vagyis voltam, de nem tudom, hogy leszek-e. Csütörtökön eldől......
Őpasisága kérdez - nagy dolog!!!! Nálunk is dettó uyanez a helyzet. Inkább keresgéljünk, de nehogy kérdezzünk!!! :lol:

Egyébként nem is az ingázás gáz, mert kocsival igazánnem megterhelő. Hanem az, hogy télen sötétbe mentünk, sötétbe jöttünk, egyébként meg hazaérkezés után vacsi, fürdés, alvás.

Panny
Nem az ovikezdés miatt megy Ati bölcsibe :lol: :lol: Egyébként meg szerintem előnyei is vannak: pl szocializálódás.

Kriszta
A nehéz pillanatokban segítsen az, hogy Anna érdekében történik mindez!!! De bizonyára stram kis csaj, hamar, és viszonylag könnyedén túl lesz rajta remélhetőleg :wink:

 


Mikegirl!

Nem akarlak mesérteni(távol álljon tőlem,tényleg!!!!)és remélem elfogadod egy tapasztaltabb anyuka véleményét (a kérdésről talán a Dóri is támogtnaa ebben?!)hogy ha bölcsibe kell adni a gyereket azt megértm természetesen a pénz miatt,de ez a "szocializálódás"duma nagyon fals.....Ez nem igaz!!!Egy1- 2-3 éves gyerek nem az idegen környezetben,idegen emberek között fog jól szocializálódni,légyszi ezt hidd el!Bocsi,nem akarok ebből vitát,de ezt a szlogent már annyiszor hallottam és kicsit bepipulok tőle...A gyerekek nagyon nagy többsége kizárólag az anyja mellet,vagy legalábbis a családban érzi jól magát,ott is a helyük és ez így normáli.3-4 évesen már én is azt mondom hogy jó elkezdeni a közösségben való létezés megismerésétakár fél napra..(bölcsi,ovi)De ezt nem csak én mondom,ezt alátámasztják szakértők,óvónők is hogy ha lehetséges és megoldható akkor a gyeknek minél tovább az anyja mellett a helye...szocializálódni meg szegény gyerek bőven ráér később is,ahogy ez meg is történik.Az én fiam is csak 4 és fél évesen kezdte az ovit és elmondhatom(akik ismernek tudják pl.Dóri9hogy kíválóan szocializálódott veleünk a családban és azóta sz oviba.Szal sztem nem kell feltétlen ahhoz bölcsi hogy szocializálódjanak..

És akik bökcsibe adják a gyereket,mégegyszer mondom teljesen megértem mert a mai anyagi helyzet sajna megköveteli,de azért azt sztem mindenki tudja hogy ez kényszerhelyzet a gyerek szempontjából,ugye?!

Remélem nem kavartam fel az indulatokat de ez nagyon kikivánkozott beleőlem(tudod Dóri ,úgy mint nálad a cukros víz :wink: ...)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny
Semmi gond :)
Tudod a vélemények nagyon megoszlanak. Fórumokat olvasgattam, ahol bölcsisek anyukái is kifejtették, hogy jól, vagy rosszul tették amit tettek, így utólag. Előnyökről és hátrányokról írtak. Szóval úgy tűnik, hogy gyerek, szülő és bölcsifüggő az, hogy hogyan sül el. A lényeg, hogy ha nem jön be, akkor még kereshetek más megoldást, erőltetni nem szabad. Én sem akarok rosszat Atinak. De ha olyan lesz a személyisége, hogy imádja a gyerkőcöket, és örömmel játszik mellettük naphosszat.....akkor nem hiszem, hogy ártok vele.
Képzeld, múltkor átmentünk egyik este Dettiékhez. 3 gyerkőc van - volt ordítás, sivítás, simogatták őt, hoztak neki játékot, és Ati teljesen békésen tűrte :) Egyszerűen nem lehetett kizökkenteni a nyugalmából. :)
Múlt szerdán az úszás első alkalmával is az öltözésnél volt bömbölés, ordítás, őt az sem érdekelte. Csak a szomszéd csajszit kamillázta, és mosolygott rám :)
Persze ezekből messze menő következtetéseket még nem lehet levonni.....
Na, majd meglátjuk. Ha látom, hogy nem élvezi, akkor nem fogom erőltetni.

Dóri
Csak nem cukros vizet kapott Marci a kórházban? Azt én sem engedtem. Hordtam a tejcit rendületlenül, hogy azt kapja..... Nem tudtam a kórházban egy éjszakát se vele aludni, de 3 óránként keltem, és vittem a tejcit..... még egyik éjjel a liftben is bennmaradtam.

 


Mikegirl!

Megmondom őszintén alapvetően az a bajom a bölcsikkel,hogy először is nagyon sokan vannak(legalábbis a palotakertibe)a pár hónapos babától a 3 évesig és egyszerűen képtelenek a dadák foglalkozni mindegyikkel érdemben.Sajna egyébként ez nem is titok,hogy a bölcsi inkább csak megőrző,majd az óvoda ahol foglalkoznak is velük és tanmenet is van.

Ha javasolhatom,ha arra kerül a sor a Kossuth utcai vagy az Egyetemi bölcsibe vigyed,mert pl.a Kosstuh utcaiba a barátnőm kisfia egy 10-es létszúmú csoprtba járt.Lényeges különbség van ha 30-an vagy ha csak 10-en vannak!!Az egyébként a legjobbnak mondott bölcsi,időben jelentkezz mert nagy oda a túljelentkezés.

Szal én csak sajnálom a kicsiket(főleg ha még nem beszélnek)hogy a 30 gyerek mellett hogy jut rájuk idő a bölcsiben... :(

Remélem minden jól alakul nálatok.Pl.a barátnőm kisfiáná8akit írtam)nagyon bejött a bölcsi.2 évesen ment és nagyon szerette,sosem sírt.


És mirét nem alhattál együtt a babáddal a szülés után?Hol szültél??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny
Köszi a tanácsot :wink: , én az egyetemit szemeltem ki. De jelentkezünk a Kossuth utcaiba is. Hátha....

Annyira rettegtem a bölcsőhaláltól, hogy fél percenként néztem, hogy lélegzik-e. Bekattantam :oops: Nappal nem tudtam emiatt semmit aludni - hiába aludt a kis drága, és éjjel sem mertem volna, ha ott marad velem. Itthon a légzésfigyelő segített.

 


Sziasztok!

:D :D :D Képzeljétek! :D :D :D Fel vagyunk véve a Szent János utcai óvodába! :D :D :D A kicsi is!!!! :D :D :D Tegnap voltunk beíratkozni, de még most is ugrálni és visítozni tudnék örömömben! :D :D :D

Mikegirl! Mi újság munkahely ügyben? Ma volt az a csütörtök, amikor eldőlt?
Én azért reménykedek, hogy találok majd valami munkát helyben, inkább fizessenek kevesebbet, vagy szakmailag ne legyen olyan tuti, de én nagyon sajnálom az úton eltöltött időt. :( A párom más, ő tuti be fog járni Budapestre, neki a szakmai sikerek fontosak, de én akár polcrendezőnek is elmennék mondjuk a TESCO-ba, ha úgy alakulna.

Panni! Én azt hiszem, senki sem adná bölcsibe a gyerekét, ha nem lenne muszáj valamiért. De ha már így alakult, akkor a lelki furdalásunk enyhítésére próbálunk találni jó oldalait a dolognak. ;)

BMárti
 
 


Márti!

Gratulálok az ovihoz,én is oda jártam anno 1800-ban :wink: vagyis 27 éve :wink:

Bocsi,végképp nem akarok "okoskodni"és senkinek nem akartam a lelkébe gázolni,de ha megengeded én leírtam a véleményem a bölcsiről mint egy résztvevő a topicban.Lehet, hogy másnak más a véleménye,mert ahogy írod lelkiismeeretfurdalása van,de bocsi,azért én csak leírhatom az én álláspontom a kérdésről...??!!Nem kell nekem megegyezni a más véleményével,ugye??!!Valszeg én se győzök meg mást,akkor valszeg engem sem győz meg más...
Nyilván neked is kialakult véleményed van,ezzel így vagyok én is...


Na ennyit erről :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem kaptunk cukros vizet, csak nekem ebből volt vitám, mert azt mondta valaki, hogy az kell az agyának én meg mondtam, hogy arra ott a kollosztrum.
A kolléganőmék most kezdték az egyetemi bölcsit, általában 6-an vannak (sok kis beteg miatt), szóval nagyon jó a kislánynak. Én is úgy gondolom jobb a bölcsit is minél idősebb korban kezdeni, ő 2,5 éves. De szükség az megint más kérdés.

Ha valaki ismer minket (Panny igen) akkor most mondom, hogy a bolttal elköltöztünk (hétfőtől) a Remsey krt. 23-ba. A posta mögött a Jázmin illazszerrel szemben leszünk.

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Panni! Attól tartok, nagyon félreérthető voltam, ha úgy érzed, meggyőzni, vagy egyenesen támadni akarlak a bölcsivel kapcsolatos véleményed miatt. Pontosan az egyetértő bólogatás volt a szándékom, hogy igen, bölcsibe csak ha muszáj. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy aki bölcsibe adja a gyerekét, mert rákényszerül, annak nem kell emiatt lelki furdalást éreznie.

Ciripke! Milyen boltotok van?

BMárti
 
 


3 gyerekkel? természetesen bababolt
ez a bölcsi dolog olyan mint a császár meg a tápszer (mindkettöben volt részem), hogy az ember feleslegesen csinál belöle lelki gondot, ha kell akkor kell!

Kép
Kép
Kép


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Hello!

bölcsikérdés:

Dóri!

Hát kicsit azért más dolgog a császár,tápszer meg a bölcsi....bár hál istennek egyikben sem volt részem azért az első kettő életkérdés, míg a 3.nem igazán....És az első kettőnél is igyekszik az ember elkerülni ha lehet,nem?!És én csak arra értettem a bölcsivel kapcsolatos véleményem,hogy nem kell lelkiismereti kérdést csinélni belőle,de nem is kell épp ezért az ellenkezőjét állítani,hogy kimondottan jót tesz a gyereknek.Mert a császárra meg a tápszerre se mondjuk,nem?!
Na jó nem agyalok ezen tovább,hisz tul képp nem is tudom milyen bölcsibe adni a gyereket(remélkem nem is kell megtudnom)csupán ez a véleményem,úgy ahogy másról is van elég kialakult véleményem :wink: hisz ismersz :wink:

más:egyébként a Mikulás nagyon jól alakult,kimondottan egyik sem félt :wink: Le is videóztam őket :wink:

Kicsit egyébként gáz már ez a sok Miku,nem?!Nekem a Márk már egy kicsit pezzegette is hogy hogy lehet ennyiszer ennyi helyen és nem mindig ugyanúgy néz ki...??!!Én meg csak habogtam ,hogy többféle ruhája van és átöltözik :wink:

Hogy van a kis Marcell??

Majd megnézem már az új boltot...nincs nagyon időm a karácsonyi rohanás miatt.. :?
Amúgy miért kellett költözni?Kedvezőbb feltételek vannak itt?Mondjuk közelebb van a városközponthoz,az biztos :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 



lo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:19-kor.
vas
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék én is utólag nagyon Boldog és Békés Karácsonyt kíváni Nektek!

Ne haragudjatok, h ennyire el vagyok tünve, de a két gyerkőc és a suli minden időmet leköti.

Nézzegettem a képeket, minden gyerkőc hatalmas már!

Panny, láttalak Titeket a Kolompos Karácsonyon, csak a másik oldalon ültünk és Flóra totál meg volt szeppenve a nagy tömegtől, pedig úgy átmentem volna! Nagyon édesek a fiúk és a pocid hatalmas! :)

Üdv az újaknak! Jó, h bővül a csapat!

Flóra novemberben volt 2 éves, Zsófi a héten lett 8 hónapos. Iszonyatosan imádják egymást. Szerencsére eddig teljesen megúsztuk a féltékenykedést.
Zsófi 1 hónapja kommandósként kúszik a lakásban és már csak pár nap kell neki és elindul négykézláb is... egy ideig nem hízott, bukott is (nem refluxos, egészen picinek se bukott, csak 6,5 hónaposan kezdte)... le lettünk állítva egy időre a hozzátááplálásról, most előről kell kezdenünk mindent, de múlt héten már hízott 390 g-ot, előtte meg ilyen heti 10 g-ot...
Flóra hatalmas csaj, elmegy simán 3 évesnek is. Most kezd igazán belejönni a beszéde - olyan szinten, hogy személyek és tárgyak neveivel napi szinten bővül a szókincse. Meg van a saját kis nyelve, amivel kommunikál. Próbálunk vele közösségbe járni (babatáncház, játszóház, stb), de nincs sok segítségem, így ritkán jutunk el... pedig jó lenne több külön program csak vele. Férjem sokat jár vele el hétvégén, apósom hétköznap minden du elviszi őt, mert máskor nem tudok tanulni. Zsófi ilyenkor alszik, úgyhogy ki kell használnom azt a kis szabadidőt!

Na, mennem is kell! :)
Legyetek jók! Sok puszi és BUÉK,
Susu

Ui: Ki melyik gyerekorvoshoz jár? És aki a Páll doktornőhöz - mennyire vagytok vele megelégedve?
Vendég
 


Sziasztok! Susuka, írtam privit dokiügyben! Ildi, most megkaptam ám! :lol: Majd írok! Jó bulizást holnapra :wink: Mindenki másnak is jó szilvesztert, 2008-ban kicsit nagyobb aktivitást kívánok errefelé! :lol: BÚÉK!!!! :P

 
 


hh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:09-kor.
vas
 
 


hg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:10-kor.
vas
 
 


Halihóóó!

Nézzétek meg aköv oldalt!!!

http://hoppa.ltime.hu

Üdv.
 


Sziasztok!
Nagyon régen, az őskorban jártam erre, és most jöttem nosztalgiázni. ;) Kicsit visszaolvastam, hogy képben legyek... nálunk már nem lesz több gyerkőc, elég 2 fiú és az ovis kiscsajszi!

Panny!
Akkor mi tuti többször összefutottunk a palotakerti oviban, pláne, hogy ha délben mész Márkért, mert a Bea is odajár, és ő is tiszta csoportba, azaz egykorú gyerekekkel van együtt, így egy épületben is vannak. ;) Bea már nagycsoportos, és a Katica csoportba jár, Márk hová, kihez? Ha jól sejtem, akkor a kora alapján középsős, és az Anikó néni-Éva néni pároshoz jár, no???? ;)

Vas-Ildi!
Nocsak, nocsak, én azt hiszem megálltam Olivérnél, de lehet, hogy tudtam Natasáról is csak, de akkor már nem jártam erre, csak olvastam?? Már nem emlékszem. :oops: :oops:

A fiaink már kijárták az általánost, illetve a középső gyerkőc még csak hetedikes, de már hatosztályos gimibe jár Pestre. Mindkettő a Petőfibe járt itt Gödöllőn, egyszerre is hagyták el a sulit, a nagy azért, mert 9.-es lett, a középső meg nagyon elakart menni innen, ezért minden követ megmozgattunk, akár azon az áron is, hogy Pestre kell járnia.

BMárti!
Régen jártál erre! Majd szóljál, ha ideköltöztetek már végre, végre találkoznunk kéne személyesen is! :)

 
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
 
 


Sziasztok!

Jelezni szeretném, hogy a zenebölcsi megint új helyre kell költözzön, a Regina-Ház, ahl eddig tartottuk a foglalkozásokat, bezár/költözik. Február 11-től az új helyszín a Frederich Chopin Zeneiskola, a részleteket a plakáton megtalálhatjátok. Mindenkit szeretettel várunk! 1202280511.918.doc

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu


ELADÓ BÉBI RUCIK 56, 62 ÉS 68 MÉRETBEN!
6 db rugdalózó 800,-/db, 7 db rövid ujjú body és póló 500,-/db, 2 db napozó 500,-/db, 6 db hosszú ujjú body 600.-/db, 5 db atléta 200,-/db, 2 db hosszú ujjú póló és pulóver 600,-/db,
2 db pamut bébi sapka 150,-/db, 1 db téli bébi sapka 400,-.
2 db játszószőnyeg 8.000,- ft. Valamint egy gurulós lábakkal felszerelt függőágy 13.000,-,
1 db AVENT típusú dupla hőtárolós termosz 2.300,-, 1 db polysztirol gyönggyel töltött szoptatós párna (80x32 cm) huzata levehető 1.800,-. Minden vásárlónak AJÁNDÉKOT adok!!! :D

Kérésre fotót küldök! Az egész csomag megvétele esetén, jelentős ÁRENGEDMÉNYT adok!!! :lol:

Érd.: Takács Beáta 70/366-9936. takacsbeata@vipmail.hu
 


Sziasztok!

GÖDÖLLŐIEK!

1 éves múlt a kisfiam és bölcsibe adnám, de sajnos tele vannak.

Van vkinek ötlete?
Van esetleg magánbölcsi a környéken?
Vagy esetleg egy anyuka, aki saját picije mellé elvállaná az enyémet?

Minden megoldás érdekel. Előre is köszi.
Üdv

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,
Babysittert keresek (idős, fiatal, anyuka) aki alkalomszerűen vigyázna a kisfiamra, amíg hivatalos ügyeket intézek, bevásárolok. Max 2 óra, mivel még szopik.
Tud valaki segíteni, hol keressek?
Köszi
Kati

KépKép
Kép
 
 


Hali!

Nagyon rég jártam erre :oops: :oops: :oops: :oops: ég is a pofám miatta... :oops: :oops:

Hát elkezdtem az utcsó hetem...mostmár bármikor érkezhet Olivér :wink:

Zsuzsa!

Igen a Palotakerti oviba járunk,tisztába,Anikó-Éva néni pároshoz(nagyon szuperek!!!)de én nem délben viszem el Márkot hanem délután.Jogilag táppánzen vagyok,ami igaz is tehát legálisan maradhat végig a Márk délután.Hogy mi lesz jövőre.???.....valahogy megpróbálom elintézni hogy maradhasson...nem igazán értékelném ha őt is el kéne hoznom,mondjuk még a Krizsit se veszik fel-vagy őt is el kell előbb hoznon és még ott lesz Olika :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


jj
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:10-kor.
vas
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!!

Hát mi még 2in1... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 



jj
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:11-kor.
vas
 
 


Látom elért ide is a hír :wink:

Köszönjük a gratulációkat! :wink:
Azért teszek ide is egy képet:
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


jbh
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 12:11-kor.
vas
 
 


Hali :wink:

Ildi!

Hát igen a korai szopi után már nem feküdtem vissza azért volt a korai írás :wink: Reggel elég nagy a nyüzsi itthon,Márk oviba,Krizsi anyuhoz...öltöztetés,reggeli..stb..Degondolom ismerős szitu :wink: ....Még a héten itthon van apa az apaszabin,de jövő héttől egyedül leszek.Vagyis anyu jön ha kell,de inkább elviszi délelőtt Krizsit,az is elég segítség.

Születéssztorimat is küldöm(már kész)csak az a lap-topon van most meg az asztaliról írok.

A kajálással nincs gond,rengeteg a tejem és szépen eszik :wink: Az alvással sincs tul.képp, egész nap általában eszik-alszik.Éjjel már van hogy 5 órákat is végigalszik :wink:
Egyenlőre "jó"gyerek,megtartjuk :lol: :wink:
Bezs@rás hogy Natasa is már 2 éves elmúlt :shock: emlékszem most mesélted a kalandos születését... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron