Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok,

Koszi a CD otletet, nagyon klassznak tunik.

Andysj,
En pont forditva vagyok, kelt tesztat barmikor, de tortat csak nyogve nyelosen, bizti mert en meg azt nem szeretemKép
Tul vagy a vasalason?

Tegnap este a ferjemek karacsonyi partyjan voltunk, mind ez okes lett volna, ha nem 1 oraval indulas elott kozli, ja o is elfelejette, meg azt is , hogy megigerte, hogy sutok sutitKép Viszont elso alkalom volt, hogy a kicsit ilyen helyre vittuk, nagyon jol elvolt es meg a szokasos este 8 orai hiszti is kimaradt, gondolom nem volt ra ideje a sok latnivalo miattKép

Andysj, Judit nalatok mikor jon a Mikulas, most vagy karacsonykor?

Angi
 
 


Sziasztok!

Angela!
A vasalasnak csak a felen vagyok tul Kép Beosztom Kép

Nalunk dec. 6.-an jott otthon a mikulas. Madike mikor kiert reggel a nappaliba es meglatta a cipocskejeben a csomagot es a telapot. Mondott egy hangos WOW-t es nekiesett kibontani es egyfolytaban mondogatta, hogy Santa. Kép Majd segitett a noverenek is a bontogatasban es az apukajanak is.

Karacsonykor a jezuska jon hozzank. Fatus igy szokta meg anno Magyarorszagon es maradunk ennel a szokasnal.

Lassan megyek mert beteg lett a nagyobbik lanyom Kép

Andysj
 
 


Sziasztok! Mikor van a chat? És az Európában hány óra?

Andysj, jobbulást a lányodnak!

Kati
 
 

 
 

Andysj,

Jobbulast a lanyzonak! Kicsi nem kapta el? Milyen korsag jar nalatok?
Tegnap beszeltem egy gyerekorvos ismerossel, azt mondta valami csunya virus van terjedoben itt, nem bannam ha minket most elkerulne.

Kati,
Altalaban itteni ido szerint 4 utan, ez europai ido szerint este 10 utan, jol mondom lanyok? En csak ritkan tudok csatlakozniKép

Angi
 
 


Sziasztok,

Koszi a valaszokat. Ezek szerint nalatok nem egeszen ugyanaz a szituacio mint nalunk, hiszen a papak angolul beszelnek (Kati, Judit, Andysj) illetve mar "ovis" a baba (Angi).
Judit, koszonom a konyv ajanlast, mindenkeppen megszerzem majd.
Kati,
Reka a mar mond nehany szot pl: apa, anya, "ama"(alma), "tat"(csat), illetve ujabban "je'kaje'kaje'ka..." (=Reka ;-).Ezen kivul sok szonak probalja az elso betujet/szotagjat(vagy legalabb valami hasonlot) mondani, igy lett peldaul "Pa" Pocak kutya nevebol. Mesekhez meg nincs turelme, ugyhogy leginkabb mondokakat/versikeket mondok neki (ezt is ha olvasom akkor hamarabb akar lapozni mint hogy vegig olvasnam :-) Van egy "Verses Mesek I/II
valogatasunk egy "Macko, macko ugorjal" cimu es egy "Suss fel nap", valamint a "Cini-cini muzsika"-t is beszereztem, ami ugyan nem kepes, de nagyon jo feleleveniteni a hajdan altalunk is tanult ovis verseket.
A Vakondos konyvek is aranyosak es most lattam hogy kemenylapos konyvon is kiadtak (vettunk is kettot), de egyelore Rekanak meg az a szorakozas hogy mutogatja a kulonbozo allatokat (egy-egy "Te" = ez kisereteben) es mondani kell hogy mi micsoda.
Higy visszaterjek a "hogyan tanitsam meg gyermekemet magyarra" kerdesre: milyen itteni rajz-/mesefilmet javasolnatok ami ertelmes es jo ilyen piciknek ?(Judit latom nalatok a Blue's Clues megy :-). Az egyik szomszedos varos konyvtaraban van Story Time, ugyhogy megprobalom majd oda is hetente elvinni, hatha ott is ragad ra majd valami...

Megint jo hosszu lettem. Bocs.

Zsike
 
 


Zsike,

Nalunk a nagy ovis, a kicsi meg csak 6 hos, ezert rola meg nincs ilyen iranyu infomKép
Nalunk van egy WETA csatorna, amin nagyon aranyos mesefilmek vannak. Ez bolcsiseknek, ovisoknak,kisiskolasoknak keszult filmeket vetit, altalaban tanito celzattal. Mi sok mesefilmet vettunk kazin is, bar Matyi nem egy nagy tevezos(kiveve, ha a kedvenc vonatos filmjeit nezheti).
A story time-mal kapcsolatban, kivanom, hogy legyen szerencsed, bar mi tobbszor kiprobaltuk, pont azert mert nem ertette mit mondanak nem jott be. Talan most, hogy mar ovis es sok mindent ert jobban kezdi elvezni.

Andysj, Mon,
Bocsika, de mire elkezdunk igazan beszelgetni mar mindig rohanok is haza, otthon meg egyszeruen bekapcsolni nincs idom a gepet, mostansag Jucus matricat jatszik ha hazamegyek es senki mas nem jo neki csak enKép
Tettem fel kepet magunkrol a profilomba, remelem ez elvezhetobb, mint a multkoriKép

Angi
 
 


Sziasztok!

Angela!
A mi orvosunk is azt mondta, hogy kezd jarvany lenni. Kép Mara mint a chat-en is irtam Madike is jol megbetegedett Kép Igy most mind a ket lanyom beteg es mellette pentek estig meg apatlanok is vagyunk. A baratainknal a ferj es a hat honapos kisfiu is beteg Kép
Nem messze tolunk egy 7 eves kisfiu meghalt. Az influenza a tudejere huzodott es nem tudtak vele mit csinalni Kép

Nagyon jo a kep a profilodban!

Kati!
A chat az EST szerint van, az a keleti parton este 9 ora, nalunk delutan 6 meg csak a nyugati parton, Magyarorszagon pedig hajnali 3 ora szombaton.

Megyek is Madike ebredezik,
Andysj
 
 


Ne haragudjatok, de ez panaszkodós lesz.
Ti hogy viselitek a sok sírást? Én néha tényleg nem tudom mit csináljak. Tegnap Lili fáradtan jött haza a babyszittertől, és egészen nyolcig sírt, amíg el nem aludt. Olyankor a legnehezebb, mert persze egy hosszú nap után én is fáradt vagyok.
Próbálok türelmes lenni, talán sikerül órákig, aztán mégis elkiabálom magam. Ma reggel meg nem is Lili idegesített fel. Még, ha rosszalkodott volna is, akkor sem használna egy egyévesnek ugye ha anya mérges.
Ne értsetek félre, ez nem mindennapos eset. De nem lehet jó hatással egy gyerekre az ilyesmi. Olyan rossz a lelkiismeretem emiatt, rossz anya lennék?

Na, ilyen fantasztikus reggel után bejöttem munkába, és elkezdtem veszekedni a főnökömmel. Na de ő legalább megérdemelte. Nem egyezünk meg valamiben, és nem hagyja, hogy én döntsem el. Pontosabban megtiltotta, hogy végrehajtsam a döntésemet, pedig kicsi dologról van szó. Mi ez, abszolútizmus???

Vidítsatok már föl!

Kati
 
 


Kati,

Fel a fejjel JO ANYA VAGYKép Mindenkinek van jo es rossz napja, sajna en is turelmetlen vagyok a gyerekkel neha egy huzos nap utan, plane ha meg ejszaka is 5x kel kellnem. Mi raadasul a dackorszakban vagyunk es bar Matyi tenyleg jo fiu, de azert vannak meredek napjai neki is, amikor meg a sz*r is keseru. Sokszor engem is elkap egy ilyen erzes, mint teged, hogy jo anya vagyok-e? Na most megnyugtattalak ugyeKép

Andysj,
Nagyon sajnalom a gyerekeketKép Igen en is hallottam, hogy jarvany van, raadasul ,mikor kerdeztem tudjak-e milyen torzs okozza, az oltoanyag ved-e, hat csak hummogtek es kozoltek gozuk sincs rolaKép Kezdtel valami vitamin kurat a gyerekeknek. En altalaban Matyinak osz elejen elkezdek vitamint adni.
Ja tegnap a fonok, majdnem elkapott meg szerencse, hogy irtora csoszogKép

Ma nekem is irto rossz napom van. Jucus ketoldali csipoficamos, oke ezt tudtuk szuletesetol(apja, batyja az volt), de hiaba hordtuk a terpeszgatyat nem lett tokeletes, igy most ejszakara valami kengyelhez hasonlot kapunk, hat azert kivancsi leszek, hogy ezt hogy fogjuk toleralniKép

Angi
 
 


Sziasztok!

Nekem is inkabb azzal van gondom hogy magyarul hogy tanulnak meg a gyerekek, an angolt ugyis folszedik amint kozossegbe kerulnek. Sot a lanyom mar el is kezdett angolul beszelni, pedig meg nem jar oviba Kép Mostmar magyarul is egesz jol tud, persze nem annyira mintha otthon elnenk.
Nagyon tudom ajanlani Gryllus Vilmos CD-it, nagyon aranyos gyerekdalok vannak rajta, az enyemek imadjak.
Ezenkivul magyar meseket is sokat nezunk, az is segit a magyarul tanulasban.

Az influenzatol mostmar en is kezdek felni, foleg hogy ma lattam hogy mar itt Pennsylvaniaban is terjed. Vitaminozunk es almat eszunk ezerrel Kép

Moni
mon
 
 


sziasztok! Valoszinü megsem jön össze hugomnak New Yorkba a kozmetikus allasa. Jobb nyelvismeret kell meg neki. Mar annyira bele elte magat, aki tud valakit, aki esetleg babysittert keres, szoljon legyszives. Ügynöksegen keresztül olyan rizikos lenne.
 
 


Szilvi:
Miert gondolod, hogy ugynoksegen keresztul rizikos lenne? Itt a kornyeken vannak au-pair-ek, sokkal vedettebbek, mintha egyedul jottek volna ki. Hivatalos vizumjuk van, utazhatnak (ki,be vele), biztositasuk van (nagyon fontos!), meghatarozott munkaidejuk, es munkakor leirasuk. Ha valami nem stimmel, ok kerhetnek segitseget az ugynokseg helyi kepviselojetol, akinek az a dolga, hogy a lanyokat vedje. Ha nem erzik jol magukat a csaladdal, lehetoseguk van atmenni egy masikhoz. Ja, es a csalad tutira fizet nekik, nem ugy mint egyes szitukban, amikrol hallottam.
Szoval ennek erdemes jol utanajarni, mielott a hugod dont.

Flu season:
szerintem is rendkivul ijeszto az idei influenza. Jordan kapott vedooltast, illetve a ho vegen kapja a masodik felet az adagnak. Bar azt mondjak, hogy az oltasok nem kifejezetten erre a tipusra vannak gyartva, megis segit a komplikaciok elkeruleseben. Ha jol hallottam, Coloradoban volt eddig a legtobb gyermek halaleset. Nekunk a gyerekdoki semmit nem mondott a vitaminokrol. En is inkabb friss gyumolcsozok, es nem engedem Jordan-t jatszani mondjuk a mall-ban levo jatszocsuszdakon (szerintetek azokat milyen surun takaritjak?), stb.

Andysj:
Remelem a lanyok gyogyulgatnak! Mit csinal a ferjed, hogy (ismet?) tavol van? Mintha maskor is emlitetted volna, hogy eppen el van utazva...

Megprobalok ma este a chat-re maszni (nalunk 9-kor), ha esetleg nem vagyok ott, az azert van, mert draga jo ferjem meg bent ul az irodaban, es/vagy uton van es a hoban csucsul az autopalyan. Jordan kiszamithatatlan idopontokban megy aludni (kilenc es ejfel kozott), igy nem biztos, hogy szabad leszek.

A parom meglepett egy car starter-rel az automba, ami kattintasra inditja a motort, igy meleg van mire beszallunk! Persze, ti ott a nyugati parton ezt nem tudjatok ertekelni! Kép

Na megyek beoltoztetem Jordan-t egy jo kis hocsatara!

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Kati!
Ne legy ilyen magadhoz!!!! Mindenkinek vannak jo es rossz napjai. Es ha epp rossz napod van az nem jelenti azt hogy te rossz anya lennel. Ne is gondolj ilyenre.

Angela!
Oltoanyag sajna nem ved ellene, azt mondjak, hogy csak gyengiti a virust. Es hogy ez nem az uj virustorzsbol van, hanem meg az ev eleibol. A mostani virustorzsbol 6 honap alatt tudnak oltoanyagot kesziteni. En be sem adattam a gyerekeknek, az orvos szerint nem is kell az alapjaban egeszsegeseknek. Itt California-ban mar 4-en haltak meg es ketto kozuluk be volt oltva. Kép

Vitamint kapnak nalunk a lanyok, de egyenlore nem tul sok hatasa van, gyumolcsot is ettek minden nap, de most nem nagyon esznek, sot Madike ma reggel mar hanyt is Kép A magas laza a doki bacsi szerint meg par napig fentmarad. Kép
Fatus szerencsere nem lazas, "csak" csunyan kohog.

Szegeny Jucus Kép Remeljuk nem lesz annyira borzaszto a kengyel. Bar az elso par nap nehez lehet, kell ido meg megszokjak. A baratnom kisfia par napig elegge nehezen viselte, de utana nagyon jol hozzaszokott. Nekik par honapig kellett hasznalniuk. Remeljuk nalatok hamar megszokja es nem is kell sokaig hasznalni.

Moni!
Remeljuk elkerul benneteket is es mindenki mast az influenza!!!

Judit!
A ferjemnek azert kell sokat utaznia, mert a ceg amerikai kozpontja Dallas-ban van es ket havonta le kell mennie targyalasokra, megbeszelesekre. Es most meg itt az evvege. Kép De szerencsere ket ora mulva itthon van. Kép

Nagyon jo az a Car Starter. Kép Na abban igazad van, hogy itt nalunk nincs szukseg ra, de ahol van ott nagyon jo.

Kicsit irigykedunk a ho miatt. Kép) Biztos a lanyok is elveznek egy kicsit. Mi majd karacsony es szilveszter kozott megyunk el hovat nezni es hogolyozni Kép

Chat-re megprobalok jonni, igerni nem igerek, gyerekektol fugg, de amint meggyogyulnak le se tudtok majd loni onnan Kép)

Kellemes hetveget mindenkinek,
Andysj
 
 


Sziasztok!

Moni!
Elfelejtettem irni, hogy mi meg a magyar suli mellett ugy probaljuk a magyar nyelvet tanitani a Fatusnak, hogy beszereztuk a magyar tankonyveket elsotol 7. osztalyig. Igy legalabb nyelvtanilag sem marad el. Azt a legnehezebb tanitani nekik szerintem.

Andysj
 
 


Andysj,

Jobbulast a lanyoknak!!! Igen pont emiatt nem adattam be a gyerekeknek en sem az oltast, probalom elkerulni a tulzsufolt helyeket ha lehet.

Hetvegen viszont a magyar kovetsegen szerveznek telapo bulit, oda azert elmegyunk, mert Matyi mar hetek ota ebben elKép

A kengyelt majd meglatjuk, remelem a legjobbakat, elso korben csak ejszaka es a deli alvaskor kell majd hordani, bar o most is min. 2x kel ejszaka, szoval szerintem az elejen nem sokat fogunk alukalniKép
Hova utaztok?

Judit,
De jo nektek a ho miatt, itt par napja csak az eso szakad napkozben, ejszaka meg alt. lefagyKép Ma reggel is sikerult Matyinak ovodaba menet egy jot esnieKép

Chat-re probalok jonni, elvileg a ferjem megigerte, hogy felment a ma este alol, mar ha idoben hazaer, mert mostanaban alig latjak a gyerekek.

Angi
 
 


Andy,
a tankonyveket mi is beszereztuk, igaz meg csak az elsost es masodikost, eleg lassan haladunk vele...Azert az olvasas mar alakul, sot multkor az iskolaban az volt a feladatuk hogy irjak le, miert jo hogy vannak szuleik, es a fiam angolul es magyarul is leirta. Angolul csak azert hogy a tanarneni is ertse Kép) Ilyenkor olvadozik az ember Kép
Gyogyulgassatok!

Tenyleg, mi januarban be akarjuk adni Florat oviba fel napra, de most nem is tudom, talan meg kene varni az influenzaszezon veget? Mit gondoltok? Nagyon kene mar neki egy kis gyerektarsasag...

Moni
mon
 
 


Moni,
Hat nem tudom, lehet, hogy en varnek egy kicsit, mar ha lehet(nem tudom mennyivel elotte kell bejelentkezni, hogy felvegyek a csemetet).

Matyi mikor most elkezdte az ovit bizony 2 honapig szinte egyik betegsegbol a masikba esett, bar szinte mindet labon kihordta, de ha valaki beteg lett masnapra o is az volt. Mondjuk o korabban alig volt beteg, igy szerintem most esett at mindenen egyszerre.

Annyira aranyos a tortenet a fiadrolKép

Angi
 
 


Lanyok csak egy gyors kerdesem lenne,nagyon fontos.Ti elmernetek igy indulni ilyen jarvanyban egy 4 honapos babaval,egy ilyen hosszu utra.Ugy felek,de mit csinaljak?Ha most nem megyunk haza akkor 1,5 evig nem is tudunk haza menni.MI tevo legyek?Ot meg nem lehet beoltatni.SEgitsetek..

Andys!
Sajnalom hogy betegek a gyermekeid,jo gyogyulast kivanok nekik es kitartast neked!!!!!!!

JOvo heten vasarnap indulnank.Mi legyen?
Puszi mindenkinek.
GAbi es DAvid
GABi75
 


Köszönöm Judit igazan hasznos volt, amit irtal. Igazabol nem tudom miert gondoltam,hogy az ügynökseg veszelyes nem vagyok meg profi ebben a dologban es a hugom sem, ezert erdeklödtem. Es hol vannak ezek az ügynöksegek? Köszönöm es sziasztok.
 
 


Gabi,
Szerintem eppen hogy jobban jarsz igy, hogy itthagyod az USA-t erre az idore, hiszen Europaban nem ilyen sulyos az influenza.

Andysj,
Gyogyulast a lanyoknak. Vedooltast Reka sem kapott, azzal biztatom magam, hogy igy, hogy meg szopizik azert hatha vedettebb legalabb a szovodmenyek ellen, megha esetleg el is kapna.
(szerencsere errefele meg azert nem olyan sulyos a helyzet, bar gyanitom csak ido kerdese)

Meg mindig remelem hogy ideerek normalis idoben a chat-re... (bar az "firjem-uram" meg nincs itthon es elvileg arra szamitottam hogy ma o altat)

Zsike
 
 


Haliho,

A chat-rol lemaradtam, Bruce csak lassan csuszkalt hazafele... Sokan voltatok?

Gabi75: egyetertek Zsikevel, Europaban meg nem olyan veszes a helyzet. Az elso oceantuli utunk Jordan-nel januarban volt, akkor volt hat honapos. Azota meg ketszer voltunk. Legyen nalad antibacterialis torlokendo, igy az uleskereteket, az asztalkat elotted, stb le tudod torolni. En evek ota hasznalok Evian Spray-t, ami sima vizet tartalmaz, az arcodra, a baba arcara lehet permetezni, jo belelegezni, segit a szaraz levego ellen. A Walgreen-ben lattam utoljara. Jordan szerencsere sosem kapott el semmit. Amugy a szoptatas az en lelkemet is nyugtatja.

Andysj: jobban vannak a gyerekek?

Szilvi: tobb ugynokseg is van Magyarorszagon. A legtobb hirdet is a helyi ujsagokban. A legfontosabb, hogy az ugynoksegnek legyen kozvetlen kapcsolata egy USA-beli ugynokseggel. Fontos tudni, hogy az USA-ban osszesen hat (6) cegnek van engedelye Au-pair 'behozatalara' (bocs a csunya kifejezesert). Ez a hat ugynokseg kerheti meg a vizumot (J1) az au-pairnek. A J1-es vizummal 13 honapot lehet az USA-ban tolteni. 12 csaladnal, majd egy honap utazasra. Ha kered, leirom a hat ugynokseg nevet es szekhelyet.
Az interneten rengeteg infot talalsz. Mindegyik ugynoksegnek van honlapja is. Ha jol emlekszem az egyik magyar cegnek is van honlapja: www.Aupairkft.hu Amikor meg mi kerestunk au-pair-t a Vaci utcaban volt egy ugynokseg, a nevuket nem tudom. Sok sikert a tesodnak!

Ma este a ferjem cegenek a partijara vagyunk hivatalosak. Most eloszor fogjuk Jordan-t babysitterre hagyni este! Szoritsatok-nekem, Jordan rendben lesz.

Jo hetveget mindenkinek!

Judit
Judit
 


Sziasztok! Judit, te egy angyal vagy. Ird le legyszives, azokat az ügynöksegeket. Tenyleg nem tudtam,hogy induljunk el. Bar lehet,hogy a Kisalföldben is van valami nem tudom. Igy sokkal jobb lesz,hogy rögtön itt a netten utana tudok nezni. Puszi.
 
 


Angi,
koszi, szerintem is varunk tavaszig az ovival.

Tok jo hogy ilyen sokan voltunk a chaten, egeszen felfrissitett Kép

Gabi, szerintem is jobb ha most mentek haza, amig itt dul a jarvany...

Andy, jobban vannak mar a lanyok?

Itt most nagyon szomorkas ido van, felvaltva esik a ho es az eso, tisztara lelassultam tole, mint egy csigabiga....

Moni
mon
 
 


Moni,
Tegnap a Target hirdetoujsagban lattam azt a jatekot, amit a multkor kerestel, ha jol emlekszem kb.$33 volt.

A chat tenyleg tok jo voltKép

Judit,
Nyugi nem lesz semmi gond, nalunk is inkabb mi aggodtunk, mikor Matyit rabiztuk valakire, o tok jol elvolt. Persze az nagyon fontos, hogy max. megbizz a babysitteredben. Szoritok, hogy minden klasszul menjenKép


Angi
 
 


Judit,
Latszik mennyit aludtam ma ejjelKép
Jokor szoritok miKép Hogy alakultak a dolgok?

Angi
 
 


Sziasztok,

Mosolyogva jelentem, hogy mindannyian tuleltuk az elso babysitteres estet! Jordan nagyon jot jatszott, este mondta a babysitternek, hogy 'cici' (persze igy magyarul, mert, hogy o igy szokott elaludni), o nem ertette, Jordan talalt egy cumit, beult az Elmo foteljebe, es 11 korul elaludt. En is nagyon jol viselkedtem, csak egyszer telefonaltam haza fel-tizkor. A parti nagyon jol sikerult, a zenekar jo volt, a kaja is finom volt. A legviccesebb a tancolok voltak. Az ugyvedek tobbsegenek nem a tanc az erossege. Mindenesetre nagyon jol ereztuk magunkat, egy ora volt mire hazaertunk.
Angela: koszi a szoritast.

Szilvi: mivel az au-pair tema kicsit off ebben a topikban, e-mail-t kuldok neked. Csak jelentkezz vissza, hogy megkaptad-e!

Gabi75: jo keszulodest a nagy ut elott!

Andysj: hogy vannak a lanyok?

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Gabi!
Madi 3,5 honapos volt mikor eloszor utaztunk vele repulon. Nem volt vele semmi gond. Ok meg jobban birjak mint mi. Foleg ha esti geppel mentek. Nekunk epp lefekvesi idore esett, igy vegigaludta az egesz utat. Azota is igy tesszuk. Magyarorszagon nem tombol annyira az influenza mint itt.
Jo utat!!!

Koszi a kerdeseket, szerencsere jobban vannak a lanyok. Kép Fatus mar ment suliba is. Mar nagyon vartak a baratai. KépIgaz a kohogese meg fentmaradt. De a doki szerint meg kb. egy hetig meg lesz.
Madike is jobban van mar. Egyaltalan nincs laza, kohogni is alig kohog. Kicsit folyik az orra, de azt szeretettel torolgeti.
A ferjem is jobban van mar. Volt orvosnal, ahol kiderult, hogy influenzan kivul rhinitis-je van. De nem az allergias, hanem a non-allergic Kép

Moni!
Kuldok egy kis Kép-ocskat, hogy kicsit felgyorjulj Kép)

Judit!
Nagyon jo, hogy ilyen jol viselte Jordan a babysitter-t.
Az is jo, hogy jol sikerult a party. Kép

Kepzeljetek vasarnap este elmentunk San Jose belvarosaba, ami arrol hires igy december tajan, hogy minden iskola, sok szervezet feldiszithet egy-egy karacsonyfat. Igy iden a parkban tobb mint 300 kis masfel meteres karacsonyfa all. Kép Mindegyik maskent van diszitve, van jaszol, nagy hoemberek (igaz az a levegovel felfujKép idonkent esik a muho - eleg erdekes, ahogy a muho szallingozik a palmafak fele Kép), meg egy csomo minden. Na es persze az oriasi varosi karacsonyfa a ter kozepen. Egy csomo zenes es jatekos program. A lanyok nagyon elveztek. Azota Madike sokkal jobban varja a karacsonyt. Kép

Andysj
 
 


felgyorjulj = felgyorsulj Kép)
 
 


Hello Judit,
Zsuzsi mondta hogy hazaertetek szerencsesen.Szuper hogy bejott a babysitter en beszelem ra kemenyen Zsuzsit hogy keressen valakit, de nem nagyon vevo ra.Bar gondolom ha Roland nagyobb lesz talan meggondolja magat: )
Boldog karacsonyt es minden jot kivanok az uj evre.
Puszi
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Angi, koszi, megneztem gyorsan a Target weblapjat, aszerint 'unavailable'. Meg jo hogy hirdetik. Na nem baj, mar vettunk neki mast Kép

Andy, a napocskat elraktarozom holnapra, allitolag marha nagy eso lesz.

Moni
mon
 
 


SZiasztok !

CSak egy gyorsra jottem be.Lanyok lehet babakocsit felvinni a gepre?Nekunk azt mondtak nem,pedig olyan sokan mondtak hogy igen akik utaztak.A mienk Graco es ossze csukhatos.SZerintetek? es babaulest autoba valot?
LEhet hogy a repeteres no olyan nem ossze csukhatos baba kocsira gondolt?AZt mondta vihetunk de csak Bp-en kapjuk meg,na de mi pont azert vinnek hogy a repteren a varakozas ido alatt tudjon pihenni a fiam.MIt szoltok hozza?O meg csak 4honapos mit lehet vele csinalni?

Mindenkinek
boldog Karacsonyt kivanok igy elore is!!!

VAsarnap van a nagy utazas!
GAbi75
 


Gabi!

Szeptemberi elmenyemet meselnem:
En egeszen a kapuig toltam Madiket a babakocsiban, ott mondtam nekik, hogy szeretnem Zurich-ben megkapni, mikor kiszalltam, ott vart a kapuban a babakocsi. Visszafele ugyan ez. Budapesten szoltam, hogy kellene a babakocsi Zurich-ben, ott kicsit meglepodtem. Szalltam ki es nem volt a kapunal a babakocsi. Kép Epp indultam volna az informaciohoz, mikor szolnak, hogy mindjart hozzak a babakocsikat Kép Az is igaz, hogy en a kisebb babakocsinkat vittem. Tavaly decemberben a Malev nem engedte ugyanezt az en Graco babakocsimmal. Kép Azt mondjak, hiaba csukhato ossze, az meg mindig nagy. De Londonban nem okozott gondot. Tehat San Francisco - London utvonalon utan, Londonban ott vart a babakocsi a kapunal. De sajna visszafele ez nem volt igaz. Nem engedtek fel a Budapest - London utvonalra. Kép Mondanom sem kell eleg kemeny volt ket gyerekkel Londonban babakocsi nelkul 5 orat varni. Ugy hogy a kisebb csak 9 honapos volt. Szeptemberben a London Stroller nevezetu Chicco babakocsim vittem, azzal nem volt gondom.

Autosulest ket-harom esetben engednek felvinni:
1. ha a babanak sajat ulese van, tehat van jegye
2. ha nem vettel neki ilyen jegyet, de van boven hely a gepen, akkor is meg szoktak engedni
3. ha az autoules akkora hogy elfer az ules feletti tartoba

JO utat kivanok!
Es Boldog Karacsonyt nektek is!

Andysj
 
 


Gabi75,
Nyugi!!!!!!! A babakocsit, akarmilyen nagy is, a gep ajtajaig tolhatod. Ott ossze kell csukni, es majd valaki beteszi a gepbe. Amikor a gep leszall, ismet a gep a ajtajanal fogod megkapni a kocsit. Idonkent nehany percet varni kell, hogy kihozzak (felhozzak) a gepbol. Minden beszallasnal kerni kell a kocsira egy 'tag'-et, amire rairjak, hogy hol kell (melyik repteren), nem feltetlenul a vegallomason, kihozni a babakocsit. A babaulest (kocsiba valot) beviheted a gepbe amennyiben a picidnek kulon ulese van. Ha nincs sajat ulese, akkor erdemes a gyerekulest poggyaszkent feladni. A kisfiadra is szamolhatsz ket poggyaszt! Az ulest a repteren befoliazzak neked. A foldi szemelyzet altalaban nagyon kedves, es segitenek a babakkal utazoknak. Csak kerned kell!
Sikerult 'bassinet'-et kerned a babanak?
Jo utat!

Kataa,
Koszonom a jokivansagokat. Zsuzsaekkal talalkoztunk Mikulas alkalmabol. Ugy tunt, a fiuk nagyon jol viselik tesojuk megjeleneset. Roland nagyon szep baba, Anyukad biztos vitt haza kepeket. Ti mikor jartok errefele? Alex es Jordan kozott nem olyan nagy a korkulonbseg.
Nagyon boldog unnepeket kivanunk Nektek is!

Andysj,
Jo, hogy a csalad jobban van. Erdekes lehetett a muhavas karacsonyfa. Nalunk itt olyan kiallitast rendeztek tavaly, hogy tobb orszag diszitett fakat, tehat volt lengyel fa, nemet, stb.

Mi karacsonyra New Orleans-ba repulunk. Bruce nagymamaja es nagynenje laknak ott. A szulei is jonnek VA-bol, a tesoja meg DC-bol. Szerdan indulunk es vasarnap jovunk vissza.
Lanyok, van valakinek otlete, hogy hazassagi evfordulora mit adjak a paromnak? December 30 a nagy nap!

Jo ejt,
Judit
Judit
 


Andysj,

Egy idoben irtunk, de Te megeloztel. Kép

Judit
Judit
 


Gabi,
Ugyan a lanyok elottem mar jol kifejtettek a temat
(es Ok tapasztaltabb utazok mint en :-). En annyit tudok ajanlani, hogy probald meg megnezni a legitarsasag weblapjan, hogy mit engednek mit nem. Mi Lufthansaval mentunk szeptemberben es ott ugy emlekszem meg voltak hatarozva a babakocsi parameterei, ezert az indulas elott en direkt vettem egy Chicco esernyokocsit, mert a Peg-Perego tul nagy lett volna, illetve azt sajnaltam volna hurcibalni, hiszen mar lattam nehanyszor hogy pl. a borondokkel mit csinalnak. Ez utobbi felelmem szerencsere ugyan csak a Bostonba valo "hazaerkezesnel", de be is igazolodott: jol szettortek a napellenzo reszet. Mondjuk rendesek voltak, mert irtak egy a babakocsi aranak megfelelo csekket, de azert jo nagy bosszusag volt este 8-kor hulla faradtan meg vagy masfel orat dekkolni a repteren mindezert, masreszt pedig nem hiszem hogy a pl egy 6X akkora osszeget csak ugy kifizettek volna, ha a dragabb kocsi megy tonkre... Persze ez ott bukik meg nalad, hogy a Te fiad meg nem ul el egy esernyokocsiban, de en egy ertekes babakocsit nem szivesen vinnek magammal. A masik dolog amit ajanlani szerettem volna az egy hordozokendo. En odafele egyedul utaztam, es nagyon jol jott amikor Reka nyugis volt, vagy eppen a varoteremben kellet szoptatni, vagy pl amikor Bostonban lepcson kellett lemenni a gephez es vittem Rekat, a kezipoggyaszt es a babakocsimat(! na ekkor kimondottan orultem az esernyokocsinak) is. En speciel Maya Wrapet hasznaltam/ok ujabban ezt jo kicsire ossze lehet hajtani, es takaro gyanant is hasznalhato ha szukseges.
Jo utat!

Andysj,
Orulok hogy jobban vannak a "gyerekek"...
Nem hianyzik legalabb ilyenkor karacsony kornyeken a jo oreg "igazi tel" ?

Judit,
Ugyes Jordan hogy ilyen jol viselkedett a babysitterrel. Reka is meg a cicin alszik el, de egyre tobbszor latszik rajta, hogy mintha probalna kozben el-elfordulni es magatol elaludni, de legtobbszor visszafordul a cicire
es azon "alel el". Nagy haladas hogy az utobbi 2 hetben a ferjem is elaltatta vagy 3X; sot neki meg talan gyorsabban is megy, mert ugye tole nem lehet cicit kovetelni, igy nem sokat "ragodik".
Ajandekra egyelore nincs otletem. Valami romantikusra gondoltal, vagy nem feltetlenul? Milyen arkategoriaban? Van valami hobbyja?
Gratula egyebkent igy elore is a hazassagi evfordulotokhoz (kesobb biztos elfelejtem). Hanyadik?

Moni,
Orulj neki, hogy nem ho hanem csak eso :-P

Joccakat,
Zsike
 
 


Judit
Igen Roland nagyon gyonyoru: ))Hat anyukam rozsaszin rugija nem talalt: )
Mennenk mi csak akkor Kanadaba is kene menni aposhoz es a sogornomekhez akik ket feleben laknak az orszagnak.Ugyhogy legalabb 3 het szabi kene apanak.Nyaron remelem jonnek es a Zsuzsiek is ugyhogy megusszuk a hosszu utat: ))
Bar Alex mar volt Zsuzsinal, pont 7 hetes babas voltam: )))
Remelem ha legkozelebb jossz tudunk mi is talalkozni,jo lenne: ))
Pusz
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Judit,
De jo, hogy minden rendben volt a babysitterrelKép
Ugy latom nalatok is egy helyen el a nagy csaladKép Jo utat elore isKép
Ajandek otletem nekem sincs, en legutobb egy sp. orat vettem, mert tudtam, hogy az a szive vagya, es azt ugye mindig hordja majdKép

Gabi75,
Amit Zsike tanacsol, hogy beszelj a legitarsasagotokkaltenyleg fontos lehet. En mikor kifele jottem Matyival, o 9 hos volt es hiaba keretem a babakocsit atszallaskor nem kaptam meg, szerintuk tul nagy voltKép Markas kocsit tenyleg nem bizti, hogy jo otlet felvinni, baratnom 10 hetes babaval volt otthon a nyaron es bizony utanna ki kellett cserelni a kocsit, mert tonkre ment rendesen.
Nem tudom hasznaltok-e kendot, az enyemek utalatak, ezert en snugliztam/ok veluk, esetleg az is jol johet.
Jo utat nektek es Boldog Karacsonyt!!!

Moni,
Sajnalom, mikor irtam itt meg lehetett kapniKép Bar ha talaltatok mast akkor okeKép Ja az eso itt is szakadKép

Andysj,
De jo, hogy jol vannak a lanyokKép

Nalunk valtva lazasak a kolykok, Jucus kezdte pentek ejjel es egeszen maig lazas volt, valoszinuleg a foga, mert mas baja nincs, bar alapjaban eleg bagyadt. Matyi hetfo reggelre lett nathas, estere lazasKép, de mar javul legalabbis ma reggel mar virgoncan rohangaltKép

Voltunk felprobalni a bracet, egesz baratsagosnak tunt, bar elesben nem probaltuk meg, mert ra kell igazitani a gyerekre. Kepzeljetek tegnap negykezlab ment manoka, egyszeruen ugy talalta a hasoncsuszas tul lassuKép

Mindenkinek szep napot!!!!

Angi
 
 


Sziasztok!

Zsike, igaz, jobb a eso, legalabb nem csuszik annyira Kép

Gabi, a lanyom majdnem 11 honapos volt amikor eloszor repultem vele, de babakocsit nem vittem ugyhogy ebben sajnos nem tudok segiteni, viszont a hordozokendo nekem is nagy segitseg volt. Az autosulessel volt kavar, volt kulon helye, hazafele csak a felszallasnal vettek el, utana hasznalhattuk, visszafele viszont egyaltalan nem adtak ide, mondtuk pedig hogy van a gyereknek kulon ulese. Ez British Airways-nel tortent, ok a csomagomat is mindig vagy elhagyjak vagy tonkreteszik, hacsak lehet keruljuk oket.

Angi, jobbulast a gyerekeknek!

En ma az eso ellenere elmentem crafts boltba, lovacskas polot fogok alkotni a lanyomnak, a fiamnak pedig urhajosat, remelem sikerul majd Kép

Moni
mon
 
 


"ülök a padon, nézem az eget.
a Central Park nem a Margitsziget.
milyen szép az élet-kapok, amit kérek.
milyen furcsa ize van itt a kenyérnek.
micsoda hazak és micsoda utak!
vajon, hogy hivjak most a Karoly körutat?
Micsoda nép!-az iramot birjak.
vajon ki apolja szegény Mama sirjat?
izzik a levegö, a Nap ragyog.
Szent Isten!-hol vagyok?"

Marai Sandor

Bocs, Lanyok, hogy leirtam, de igy, Karacsony elött rettenetesen kinoz a honvagy...Kép Bar én nem Cleveland-ban élek, mégis nagyon meghat ez a par sor... Fejböl irtam, ha hiba van benne, bocs...

Azért KELLEMES UNNEPEKET!!! Azoknak is, akik nem Otthon ünnepelnek!!!Kép

Kép
Vendég
 


Szia Kukac? Kép

Neked hol, merre, melyik orszagban van a fent emlitett honvagyad???
Mert nekem - itt a tavoli Amerikaban - egyaltalan nincs, soha nem is volt! Remelem nem baj! Ugyanis en OTTHON unnepelek, nekem (mar) itt van az OTTHONOM! Kép
Boldog Karacsonyt! Kép Kép Kép
Tifanny
 


Kedves Kukacz,

Nagyon meghato volt ez a par sor. Annak ellenere, hogy nekem is most mar itt az 'uj' csaladom es otthonom, Marai irasa a szivembol szolt. Attol, hogy az ember szeret itt elni es itt az otthona, meg lehet eros erzelmi kotodese Magyarorszaghoz. Nekem a szuleim es a testverem ott elnek, es nehez, hogy csak ket-harom alkalommal talalkozunk egy evben. Igenis faj, hogy nem mehetek ki a nagyszuleim sirjahoz olyankor amikor nagyon szeretnek, stb.
Szoval, Te se aggodj, teljesen normalis amit erzel, es nem vagy egyedul!

Judit
Judit
 


Judit, Tifanny, Többiek! Nem aggodom, tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen honvagyas!!!Svajcban lakom, nekem is van itt Csaladom, szeretek itt élni, mégis hianyoznak az Otthoniak.Szülök, Nagyszülök, gyerekkori baratok...KépKép Tif, irigyellek, hogy ennyire el tudsz szakadni Otthonrol... Lehet, hogy nagyon fiatalon kerültél ki, szüleiddel együtt??? Egyébként a honvagyam nem azt jelenti, hogy ITT nem illeszkedtem be, vagy ilyesmi. Csak éppen 2 Otthonom van... Amikor utban vagyok Magyarorszagra, mindig az jut az eszembe, hogy "Otthonrol Hazafelé"... Tényleg, ismeri Valaki az "Otthon varnak Rad" cimü szamot??? Es tudja is, ki énekli??? Szeretném megszerezni. Boldog Karacsonyt!!!Puszi!!!Kép
Vendég
 


Kukacz,

Az idezet gyonyoru, azt hiszem sokan aterezzuk, amit irtal, minden nap, de az unnepek kozelettevel meg inkabb.

A dalt Homonyik Sandor enekli.

Angi
 
 


Angi! Köszi! Annak meg örülök, hogy tetszett az idézet!!!Kép
Vendég
 


Haliho, este mindenki jon chatre ugye? Kép

Moni
mon
 
 


Kukacz! Gyönyörű volt az idézet!
Bár én itthon (Mo.-on) élek, nagyon szeretnék külföldön élni. Valami vonz leginkább Amerikába. Tudom, hogy ott sem minden arany ami fénylik (kaptam már sok jó tanácsot itt nálatok), de a szívemnek és a vágyaimnak nem tudok parancsolni. Ezért szeretek ide hozzátok benézegetni és csak olvasgatom az élményeiteket. Bármennyire is szeretnék azonban ott élni, azt hiszem ha megtörténne a szívemben akkor is magyar maradnék. Ezzel kapcsolatban van egy élményem. Láttam egy videót, ami Ausztráliában készült. Volt rajta egy ún. magyar est, amit bizonyos időközönként rendeznek meg a kinn élő magyarok. Magyar zenék, ételek, magyar szó és a magyar HIMNUSZ. Mindenki sírt!!! Én is! Azóta amikor pl. valamilyen sporteseményen megszólal a Himnusz bőgök, mint a záporeső, és belül érzem, hogy jó magyarnak lenni és bárhová is kerüljek mindig magyar maradok. (Mindazok ellenére, hogy nagyon mennék)Mert vannak olyan dolgok, amiket nem vihetünk magunkkal, mint ahogy a versben is írja Márai, a szeretteinket, akik már nem lehetnek velünk.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra és szentimentálisra sikeredtem, biztos az ünnepek teszik!!!

Judit! (És a többiek, akiknek van valamilyen tanácsuk!) Olyan ügynökséget nem tudsz, ahol férj feleség együtt mehetne ki? Hallott ilyenről valaki valamit? Az ügynökségek csak bizonyos kor között és egyedülálló lányokat alkalmaznak, legalábbis én csak ilyet hallottam. Eltudnám képzelni, hogy én pl. mint babysitter vagy háztartásban segítség, a férjem, mondjuk mint "ezermester" a ház körüli teendőket látná el. Ez csak álom? Létezik ilyen egyáltalán? Ha valaki tud erről valamit, tud segíteni írja meg! Köszi előre is!

Mindenkinek nagyon békés, kellemes ünnepeket kívánok, innen MAGYARORSZÁGRÓL!
Névtelen
 


Sziasztok!



Kép

Andysj
 
 


Sziasztok!



Kép

Andysj
 
 


Sziasztok,

BEKES, BOLDOG KARACSONYT KIVANOK MINDENKINEK!



ANGIKép
 
 


Lanyok,

En is szeretnek Mindenkinek Nagyon Boldog Karacsonyt kivanni!

Egy kis kerdesem is lenne a tapasztalt sutkerezokhoz: Nem tudjatok veletlenul hogy itt az USA-ban mi felel meg az otthoni szalalkali/szalakali-nak ?

Zsike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: