Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Nemrég költöztünk a környékre. Egyelőre nem ismerünk senkit. A kisfiam 14 hónapos. Írjatok!

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!
Környék vagyok! Van már egy-két topik ennek a környéknek is, de indíthatunk újat is!
Én táti, 4 fiúval. Te???
Gi
Anyagi
 


Szia Gi!

Mi most Piliscséven lakunk. Az igazság az, hogy a környéket sem nagyon ismerem. Egyedül a 'Pilis' topik tűnt környéknek, de oda július óta nem írt senki. Melyikek még a környékbeli topikok?

Egyelőre Budapestre járunk vissza a Marcival, hogy egyke lévén egy kicsit közösségben lehessen, de az egy kicsit messze van innen. Persze neked a 4 gyerek mellett nincs ilyen "gondod". Mekkorák a fiúk?
Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 

 
 

Kedves Kismamák!
Aki hallja adja át jelszóval!
Esztergom, Kossuth ut 10 sz alatt, van az
"XL STUDIÓ" ahol kismama és molett ruházat kapható, jó áron.
Ha ott nem találtok megfelelőt, hivjátok Irénkét és én oda szállitok mindent, amire szükség lehet.
A Készitő:06-30-501-45-27
Készitek még baba ruhákat 56-86- méretig, ha Vác felé jártok szivesen látok minden érdeklődőt.
Üdv Mindenkinek Irénke
 
 


Szia Brigi!

Asszem a szülészeteknél van esztergomi topik, meg a lakhelynél is van már talán nyergesi...

A fiaim majdnem 10, most 8, lassan 6 és 2ésfél évesek!
Én is messziről jöttem, de mióta beépült az utcánk, aztán elkezdtük az ovit, nagyon van társaságunk! Hasonló folytatást kívánok Neked is!

Irénke!
Én karácsonyra is ilyesmit vásároltam, jók a cuccok!
Gi
Anyagi
 


Szia Gi!

Irigyellek a négy fiúért. Mindig is sok gyerek és inkább fiú párti voltam. A fiú összejött a sok gyerek már nem hiszem.

Ha van időd írni segíthetnél nekem vannak-e a környéken baba-mama klubok, játszóházak, baba úszás stb. Mi hetente min. háromszor megyünk Pestre, ami napi 2 óra autózást jelent. Ez engem nem zavar, csak a Marcit sajnálom. Meg ha hazafelé sötétben jövünk, akkor sokszor elalszik az autóban és itthon éjfélig randalírozik.

Szeretnék neki közelebb találni valamit. Amíg jó idő volt jártam vele a Máltai játszótérre Esztergomba. Most már csak az itteni játszótérre megyek ki vele, ami egyébként a falu másik végében van, de legalább egy pár órás program nekünk. Ott viszont még soha nem találkoztam senkivel. Szerintem, ha mi nem költözünk ide le is bonthatták volna. Vagy csak én megyek ki rosszkor? :-)

Most mennem kell, mert ébred a Marci. Nem panaszkodhatom, mert ma 2 órát aludt, ami igen nagy teljesítmény tőle.
Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!

Én azért már nagyon vágyom egy kislányra is, de annak örülök, hogy ennyien vannak... Nálad miért nem lesz sok gyerek???

A klubokról nem sokat tudok, mert nekem kialakult egy klassz lakóközösség, aztán jött a szülői gárda, így én itthonról megoldottam a társaságot! Babaúszást tudom, hogy tartanak Csolnokon, nagyon szép is az uszi, de részleteket nem tudok (talán a suli telefonján lehet érdeklődni). Játszóházat nálunk nyári szünetben szoktak szervezni egy hétre a Kultúrban. Hátha nálatok is tudnak ilyet ajánlani. Védőnőtől nem érdeklődtél, hol vannak most babák a faluban? Hátha belebotlanál valakibe, aki még szimpatikus is. Sajnos játszóból is csak a Máltait tudom ajánlani én is...

Nekem is Marci az első! Kép Marcell. A tiéd???

Kérdezz még, mi érdekel??? (Amúgy én is csak jó 10 éve vagyok környékbeli!)

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Én is esztergomi vagyok, 25 éves, ápolónő.
Első babát várjuk. Jan. 4-re voltam kiírva, kicsit úgytűnik, várat magára a kislány.
Ma valahogy nincs jó napunk, sokat fájogat a hasam is, gondoltam, hátha van erre valaki, akivel lehet beszélgetni kicsit.
Puszi!
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy Rátok török!
Szeretnék egy távmunkát a szíves figyelmetekbe ajánlani!
Köszi, hogy megnézitek!http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=118983&post=436153#POST4361 53
Buda Krisztina


Szia Gi!

Ne haragudj, hogy eddig nem válaszoltam. Köszönöm a segítségedet.

A héten megkezdődött a nagy rohangálásunk a Marcival és így már kevesebb időm jut a gép elé ülni. Este pedig már hulla fáradt vagyok hozzá.

Én még mindig nagyon szeretnék sok-sok gyereket, de idén már 34 leszek és nem tudom mit hoz a jövő. Persze azért nem mondtam le a terveimről!

Ti nem szoktatok Pestre járni a gyerkőcökkel? Mi pl. az állatkerti játszóba nagyon sokat járunk. (Én ott nőttem fel a Liget mellett.) Szerintem nagyobb gyerekeknek is jó hely.

Ja és a mi Marcink is Marcell. Érdekes, hogy amint megtudtuk, hogy babánk lesz ez a név jutott eszünkbe. Lány nevünk nem is volt és csak a szülés után gondoltunk arra mi lett volna, ha mégsem fiú. Nem is tudom hirtelen milyen nevet mondtunk volna. De szerintem valahol bent éreztük, hogy csakis kisfiúnk lehet.

Legyetek jók!
Brigi

U.i.: Pdili! Megszületett már a baba?

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!
Én nyertem, eggyel öregebb vagyok! Gondolj azokra, akik ilyenkor még csak álmodnak a gyerekvállalásról! Azokhoz képest még fiatalka vagy, lehet még belőle sok gyerek - főleg, ha duplázol, triplázol, egy füst alatt le tudod a terhességeket, szüléseket (sógornőm mindig azt emlegette, hogy akkor csak egyszer kell szülni, mindjárt két gyereked van!!!!)

Hova rohangáltatok Marcival???

Mi pont fordítva voltunk. Mindig hamar megvolt a lánynév, aztán mindig fiú lett. Egyre nehezebb volt választani!

Mi is sokat járunk Pestre, de vagy ismerősökhöz, vagy inkább szabadtéri programokra (bár moziban is sokat voltunk!)

Pdili! Mizújs????

Jobb időt nekünk!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Én is ezstergomi vagyok, 24 éves, még nincs babánk, de reménykedünk.
Három hónapja végre teljesen leszoktam a cigiről (azt hittem sosem fog sikerülni), és próbálom megfelelő állapotba hozni a testemet ahhoz, hogy minden jól menjen.
A nőgyógyászom Orgoványi László. Tudtok róla valamit? Vagy az esztergomi kórházról? (Nemrég költöztünk ide.)

Nagyon örülök ennek a topiknak.
Mindenkit üdvözlök
p.


Jól összegyűltünk mi "bevándorlók"!!!! KépKépKép

P! én 4x szültem Egomban, nekem bevált! Orgoványit csak látásból ismerem, nem tudok róla mit mondani.
Tudom, hogy sokan szidják ezt a szülészetet, de sokan vagyunk olyanok is, akiknek minden rendben volt, sőt elégedettek vagyunk!
Van esetleg konkrét kérdésed? Úgy könnyebb lenne írni róla!

Ügyes vagy, hogy leszoktál (legegyszerűbb, ha rá sem szoksz!), sok sikert a további "rendberakáshoz" is! Kép

Brigi! Megint késő lett??? (És már nem bírtál írni?) Kép
Gi
Anyagi
 


Szia Anyagi!

Köszönöm a biztatást. A leszokás nem könnyű, de rászokás ügyben sem lehet nagyon tárgyalni az emberrel még bohó gimnazista korában. Ilyen volt sajnos a generációnk.
Igazából nem is tudom, hogy mit kérdezhetnék, (mert nem tudom, hogy mik azok, amik kellemetlenek ilyenkor, és a forgatókönyvet sem ismerem). Egyébként nem vagyok túl félős és nyafogós, csak azt nem szeretem, ha felelőtlenül bütykölnek rajtam valamit (mert sajnos már történt ilyen régebben, aztán mondták, hogy "bocs").
Szóval csak annyi érdekelne, hogy alanya vagy-e az eseményeknek vagy a tárgya.

És minden tippet boldogan fogadok bárkitől.

Üdv.
p.


Te! Én úgy éreztem ,hogy maximálisan kiszolgálnak! Az utolsónál már ismerős volt a szülésznő is, akkor már szinte baráti beszélgetések mentek, de az első 3 is nagyon kellemes volt. Biztattak, kérdeztek, mit szeretnék, hogy jó nekem... Az én dokim mindig mondta, hogy most ezt és ezt csinálná, én meg mindig rögtön bólintottam. Úgyhogy nálam nem volt bocs! Kép
A csecsemősöknél is tapasztaltam olyat, hogy még az állam is leesett. Az elsőnél hívtam egyet, hogy mutasson meg mindent, mert első baba. A végén megköszöntem, mire ő azt mondta, hogy ezért vagyunk! KépKépKép

Hasonlót kívánok Neked is!
Gi
Anyagi
 


Köszönöm. Hihetetlenül megnyugtattál. Ez szuper jó hír.

p


Sziasztok!
Mivel nem tudom, hogy melyik topic az olvasottam esztergomi témában írokide is.

Hát, igen, megvolt a szülés. 14 nappal hordtam túl a leányzót, dr. Zámbori segédletével született meg jan. 18-án. Úgy volt, hogy ha nem indul meg keddig a szülés, akkor beindítja. Aznap hajnali fél egykor elfolyt a magzatvíz. Leslattyogtunk a szülőszobára (akkor már egy hete bent feküdtünk). A páromat csak 6 körül riasztottam telefonon, mert a lányok azt mondták, hogy annál hamarabb nem fog "élesedni" a helyzet. Hát, tényleg nem. Zámbori doktor úgy 8 körül nézett meg, azt ígérte, hogy kora délután már babázunk. Dél körül már sejtettem, itt még nem lesz babázás. 4 kor kötöttek be Oxytocinos infúziót. Na, onnantól nem volt könnyű, percenként jöttek a fájások. És este 18:45 kor megszületett a kislányunk.
Épen, egészségesen, hatalmas hanggal.

Vasárnap jöttünk haza, szerencsére nem volt semmi gond, 50 grammal meghaladta a születési súlyát is.
Szerencsére nagyon nyugodt baba, el vagyok tőle teljesen képedve, eszik, alszik, és csak akkor sír, amikor tényleg gond van. 3-4 órát alszik éjszaka is.
Nemsokára mehetünk sétálni is, már alig várom.
Nem lehetne találkoznunk valahol? Szívesen levegőznénk együtt más aprótalpúkkal és szülőkkel.
Aztán:
Ezt az e-mailt kaptam, nem érdekelne valakit rajtam kívül? HA igen, akkor jó lenne tényleg össze szerveződni, még meg keresem majd a La Leche Liga itteni tanácsadóját a Máltai játszótéren, oda úgy tudom szerveződött egy babás-mamás csoport.
--------------------------------------------------------------------------------
"Léghajó Program - a gyermekekért

Ugyan, ki ne ismerné a kínzó félelmet, amikor beteg gyermekünk mellett remegő térdekkel várjuk, hogy időben odaérjen a segítség? Nem számíthatunk mindig másokra. Sajnos vannak helyzetek, amikor igenis úrrá kell lennünk félelmünkön, és cselekednünk kell. Mégpedig azonnal.

De mit tegyünk, amikor gyermekünk félrenyel valamit és fulladni kezd? Hátbaveregetjük, rázogatjuk, de egyre csak vörösödik, lilul a kis arca, alig lélegzik már. Pánikhullámok söpörnek végig rajtunk, miközben vizesre izzadunk az idegességtől. Átszaladjunk a szomszédba? Vigyük gyorsan kórházba? Mentőt tárcsázzunk? Lehetetlenség! Legalább 10-15 perc, amíg kiérnek, vagy amíg mi odaérünk. Addig pedig legszörnyebb rémálmunk is valóra válhat. Mit csináljunk???

A Léghajó programot 2004.januárjában azzal a céllal indították útjára, hogy gyors, sok esetben életmentő segítséget nyújtsanak a szülőknek azokra az esetekre, ha gyermekük betegség vagy háztartási baleset miatt hirtelen (élet)veszélybe kerül.

A Léghajó útra kel
A Program ötlete a László Kórház sürgősségi osztályán dolgozó orvos, dr. Krivácsy Péter és munkatársa, Sedlák Gabriella főnővér sokéves közös munkájára és tapasztalataira épülve született meg. A kórházban, és később gyermekmentősként napról napra szembesültek azzal a szomorú, ám akkor már megváltoztathatatlan ténnyel, hogy vészhelyzetben a szülők milyen sokat tehettek volna gyermekükért, ha tudták volna, mihez nyúljanak azokban a bizonyos életmentőnek számító percekben.

Biztonságosabb otthon
A tanfolyam résztvevőinek 30%-a apuka, 60%-a anyuka, 10%-a pedig nagymamákból és bébiszitterekből áll. Mindebből jól látható, hogy egyre több ember vágyik arra, hogy biztonságos hátteret teremtsen gyermekeinek, amellyel máris drasztikusan csökkenthető a lehetséges balesetek száma. A kurzuson megtanulhatják, hogyan előzzék meg a leggyakoribb baleseteket, illetve hogyan védekezzenek a koraszülötteknél gyakori bölcsőhalál ellen. Ez nem csupán anatómiai ismereteket jelent, hanem a lakás biztonságos berendezését is: a gyógyszerek, vegyszerek zárt, magas szekrényekbe való elzárását, a konnektorok lefedését, éles tárgyak, kötelek eltávolítását. Mindez természetesen csak a megelőzésre szolgál, de ezzel máris megtettük az első lépést ahhoz, hogy nyugodtabban éljünk.

A Léghajó vidékre is elrepül
A kurzus mobilis, igény szerint, előre megbeszélt helyszínen 8-10 szülő részvételével a tréning vezetői házhoz mennek Magyarország területén bárhová.

Ha mégis baj van
Sajnos bármennyire is figyelmes és odaadó egy szülő, bármikor bekövetkezhet olyan baleset, amelyre senki nem számít: például a kicsi félrenyel egy ételdarabot. Ebben az esetben nincs idő arra, hogy a szülő pánikba essen, segítségért rohanjon, vagy telefonáljon. Ilyenkor csak egyet tehet: megfelelő technika alkalmazásával, eltávolítja a kicsi torkából a félrement falatot.

A tanfolyam résztvevői számos más technika mellett többek között megtanulják:
- mi a teendő a bölcsőhalál gyanújának felmerülésének esetén
- hogyan kezeljék a sürgősségi eseteket
- hogyan ismerjék fel az életveszélyes helyzeteket
- hogyan uralkodjanak magukon
- mit kezdjenek a magas lázzal, illetve hányás, kiszáradás, rosszullét esetén
- mi a teendő mérgezés gyanújánál illetve balesetnél
- hogyan kell valakit újraéleszteni
- hogyan cselekedjenek, ha a baba eszméletét veszti vagy fullad
- hogy segítsenek forrázás vagy égés esetén

A Léghajó Program 8-12 fős csoportokban zajlik. A résztvevőknek a kurzus elvégzését követően alkalmuk nyílik arra, hogy kérdéseiket szakemberekkel vitathassák meg, és segítséget kérhessenek egyedi esetekre is. Távozásul mindenki ajándék CD-t kap ajándékba, hogy a tanfolyamon tanultak később se vesszenek homályba. Ezen a CD-n többek között megtalálhatók az egyes - korosztályokra jellemző - betegségek és a hozzájuk tartozó gyógyszerek, melyek sok esetben ugyanazt a hatóanyagot tartalmazzák!

Miért épp Léghajó?
Az elnevezés egyfajta életszemléletet tükröz. Azok a szülők, akik elvégzik ezt a tanfolyamot - azaz szimbolikusan felülnek erre a léghajóra - más szemmel látják majd a világot, hiszen mindent megtesznek azért, hogy gyermekeik a lehető legnagyobb biztonságban éljenek, baj esetén urai tudnak lenni a helyzetnek, és az orvosi segítség megérkezéséig szakszerű (olykor életmentő) ellátást tudjanak nyújtani a kicsikek."
--------------------------------------------------------------------------------
Ha valakit érdekelne itt megtalál valahol:
email: sbpanka@freemail.hu
tel: 06-30-63-66-558
Puszi
Kép
 
 


Szia P.!

Gyönyörű a kislánykád! Én is Zámborinál szültem mind a négyet! Ugye, milyen csodálatos élmény/emlék?!

Hát, ugye táti is vagyok, meg nagyobbak is a gyerkőcök (meg fiúk is, de ez még nem lenne gond). Szóval a találkozásra, sétáltatásra nem valószínű, hogy én lennék a megfelelő partner! Az a máltai viszont jó ötlet!

Sok boldogságot Nektek! És sok sikert az ismerkedéshez is! Kép
Gi
Anyagi
 


Köszönöm!
Dr Zámbori tényleg nagyon jó volt, és az egész szülés is, bár akkor úgy voltam vele, soha többé... Most tudom, azért kibírható, és tesó is lesz majd egyszer, de az a pálfordulás azért nem történt meg bennem, amiről sokat olvastam, hogy akár már másnap mennék szülni mégegyet.

Valaki? Amint a kislány betölti a 3 hetet, óriásikat fogunk sétálni a városban, de inkább a Duna-part körül, az tisztább.
A Máltain meg ( az előbb kaptam az infót a másik esztergomi topicban) minden hónap hónap második szerdáján van babás csoport 1/2 10-töl a Máltain, Rózsa Ibolya vezetésével. Szerintem oda is felnézünk.
 
 


Sziasztok!
Kb:1 éve jöttünk ide Egomba. Van egy "kis"lányom (10 éves), és volt kettö vetélésem, az utobbi itt esztergomba. Az orvosom:Dr Berbik tud rolla valaki valamit? Most megint 9 hetes terhes vagyok, de félek hogy megint elmegy.


Irjatok.
Anyaa
 


Halihóóó!

Mindenki elköltözött Esztergom környékéről???


Gyertek!!

Írjatok!!!!

Kép
KépKép
 
 



Sziasztok!
Én nem környék vagyok, hanem Esztergom, Bánomi ltp. Közvetlenül a Máltai mellett lakunk. Dorka immár 13 hónapos, és zabálnivaló.
Anyaa!
Én szoríííítok!!! De hiszen tudod!
Pitypalatty!
Nekem is Orgo volt a dokim. Gratula a leszokáshoz!
Üdv. Mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
 


Sziasztok

Anno én indítottam ezt a topikot. Remélem veletek együtt újraéleszthetjük.

Anyaaa, drukkolok! Remélem minden rendben van veletek.

Most mennem kell, ébred a lurkóm.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Kinga vagyok,Dorogon lakom.3 fiam van és egy imádott férjem.Kép.Előző házasságomból 2(Tamás-14,Márk-10),a mostani házasságomból 1(Balázs-3 hónap).
A szülészekkel kapcsolatban:az első két fiamat Esztergomban szültem az Orgoványinál,a picit pedig Komáromban.Esztergom régen volt,tul sok jó emlék nincs,csak az,hogy megszülettek a fiuk.Orgoványival semmi problémám nem volt,de sok rosszat hallottam róla.Komáromban a szülés gyönyörű volt.Csupa szép emlék.Az ottani személyzet minta lehetne minden kórháznak.Ott működik a "mindent a betegért"elv.Ha nyernék a lotton,tuti,hogy támogatnám őketKép

Imádom a családom!!Kép)

Kinga
 
 


Sziasztok

Szia Kinga, Ha visszaolvasol sokmindent olvashatsz rólunk. Mi most Piliscséven lakunk. Marci 19 hónapos és októberre várjuk a kisöccsét.

1 éve lakunk itt, de heti 3-4 alkalommal megyünk vissza Pestre a társaság miatt. Annak idején pont ezért indítottam a topikot, azt reméltem összejön néhány mama és baba itt is. Sajnálom, hogy ez nem jött össze.

Kórházakról meg annyit, hogy én nem is tudtam, hogy Esztergomban és Dorogon is van kórház. Sajna akkor derült ki számomra, amikor a Marci beütötte a fejét, és a dokinő elküldött röntgenre. Dorogon voltunk, de egyáltalán nem voltam elájulva a bánásmódtól. Nem csodálom, hogy te is inkább Komáromot választottad. Én Pestre járok vissza és egyelőre a Marcit is a régi dokinénijéhez hordjuk. Ha megszületik a pici nem tudom mi lesz, mert egy pár hetes babával már nem lenne túl jó órákat autózni.

Remélem te néha benézel majd. Meg persze a többieket is várjuk!

Anyaaaa, veled mi van? Minden rendben a babával?

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!
Az,hogy Dorogon kórház van,az túlzás.Régen volt,de bezárták,annyira rossz állapotban volt.Már régóta hallani,hogy felujitják,de még semmi.A bánásmódról ne is beszéljünk..
Én találtam Dorogon egy idősödő doktornőt,Õ tök jó fej,és nagyon klasszul bánik a kicsikkel.Mi hozzá járunk.
Októberig kitartás!!KépHogy bírod a meleget?

Kinga

Kinga
 
 


Szia Kinga,

Köszi mi jól vagyunk, a meleget is bírom. Muszáj, mert a Marci imád kint lenni.

Neked sem lehet könnyű a két nagy mellett most újra egy picivel. Felkelsz még hozzá éjszaka?
Meg gondolom a nyári szünet is elkezdődött már a suliban és a nagyfiúk is otthon vannak.

Dokinő ügyben majd lehet, hogy lesz egy-két kérdésem. Most még nagyon messzinek tűnik az okt. Lehet, hogy az itteni doktornő is aranyos csak mi úgy meg vagyunk elégedve a Marci doktornénijével (aki szintén egy nyugdíjas néni), hogy nehéz váltani.

Egyébként mióta laktok Dorogon? Mi oda csak a PennyMarketbe járunk a Marcival. Esztergomba szoktunk menni a Máltai játszóra. Dorogon nincs valami klassz játszó? Az itteni nem egy nagy szám.

Megyek vár a házimunka. Brrr.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!
Hát igen....meg kellett ujra szoknom az éjszakázást,meg a többi babázási dolgot.A két nagy mellett szinte semmi különösebb gondom nem volt már,na azért azt nem mondom,hogy semmi,mert az én hibámból egy kicsit önállótlanok.Most iszom meg a levét a pici mellett...Kép)
De azért mostmár kezdek belerázódni,lassan megszokomKép
A pici szerencsére tök nyugis,ugyhogy mellette a háztartásra is van időm.Most,hogy szünet van a suliban a nagyoknak,leckézni sem kell,ugyhogy most könnyebb valamivelKép
A pici általában hajnali 3-4-kor kel,aztán 6-kor,de valamikor a hajnalit kihagyja,szóval este is tudok pihizni.Eleinte nagyon durva volt éjjel szoptatni,sokszoz majdnem lefordultam a székrőlKépNa azt látni kellett volna...Kép)Estem keltem amíg magamhoz tértemKép)
1997 óta lakunk Dorogon,előtte esztergomi voltam.Hát Dorogon nincs semmi normális játszótér,ugyhogy maradj nyugodtan az esztergominál ha javasolhatomKép
Hát ennyi,remélem mihamarabb irsz,szia:Kinga

Kinga
 
 


Sziasztok!
Egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu


Szia Anyatigris2!
Válaszoltam a freemail-edre!!!

Üdv:Kinga

Kinga
 
 


Hello!
Megint Kinga vagyok!Petra!Valami miatt nem fogadja az e-mailt a freemail-ed!Lehet,hogy tele van?

Kinga

Kinga
 
 


Szia Kinga,

A múlt hetünk egy kicsit sűrűre sikerült és nem volt időm írni.
Ez a 3-4 körüli kelés jól hangzik (gondolom neked már nem annyira). Kiegyeznék én is egy ilyen babával. A Marci is rendes volt alvás terén, ő is 3 hónaposan egyre később kelt és már lehetett akár 6 órát is aludni mellette. Ez az egy dolog amitől félek, mert emlékszem az elején sokszor én sem tudtam hol vagyok, mi van mikor felsírt a Marci. Sokszor még annak is tudatosulnia kellett, hogy ott alszik egy baba - az én babám - mellettem és nem csak egy álom.

Hogy telnek a szünidős napok? A nagyfiúk is otthon vannak egész nap?

Mi hétvégén voltunk Debrecenben a tesóméknál. Az ő fia 2 és fél hónappal kisebb a Marcinál. Most már nagyon aranyosak együtt és szeretnek is együtt lenni. Csak az a kár, hogy olyan messze vannak.

Holnap meg megyünk a barátnőmékhez. Az ő gyerekei járnak lovagolni és elkisérjük őket. Biztos tetszeni fog a Marcinak mert imádja az állatokat.

Lassan megyek aludni, mert ma a Marci lefárasztott.

Jó éjt, Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Bocs,hogy ismeretlenül idepofátlankodtam,de egy kis információra lenne szükségem:
Nem ismeritek vagy nem hallottatok véletlenül Mészáros Judit vagy Tóthné Takács Erika gyógytornászról?
Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam ebbe a topikba, csak olvastalak benneteket.
Szeretném Tőletek kérdezni, hogy jártok-e úszni és szerintetek milyen?
Mi korábban Győrbe jártunk, de az most bezár és szívesen elmennénk Csolnokra is.
Tata mellett lakunk és a kisfiam nagyon szereti az úszást ezért gondoltam, hogy mennénk szeptembertől.
Előre is köszi: Tünci
 
 


Sziasztok!
Engem is érdekelne a csolnoki lehetőség!Ha van valakinek infója róla,örülnék neki,ha megosztaná velünk!

Tünci!
Ti hova jártatok Győrbe?Mennyi idős a fiad?Milyenek a tapasztalataid?

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Edit73: Tóthné Takács Erika telefonszámát megtudhatod az esztergomi telefonkönyvből, sajnos a mobilján elérhetetlen. Magánúton végzi a kicsik tornáztatását. A másik hölgyről sajnos nincs infóm.
A csolnoki usziban jelenleg szünetel az úszás, mi is lemaradtunk, de majd szeptemberben megyünk. Kb. 7000 Ft 8 alkalom.

Én "tősgyökeres" egomi vagyok. Kérdezzetek talán tudok infókat adni.

Üdv
Panka
 
 


Tanuszoda

2001. szeptember 29-én került átadásra a csolnoki tanuszoda, ami egy újabb lépést jelentett a sportélet fellendítésében és az egészségmegőrzés területén. Az uszoda főként az iskolás és óvódás gyermekek igényeit igyekszik kielégíteni, de a felnőtt lakosság is szívesen jár úszni és használja a szaunát.

Nagy sikere van az uszodának a környék településeinek lakói körében is, a környező falvakból és Dorogról is rendszeresen látogatják



A medence méretei: 8,5x16,0 m

Vízmélység: 0,9 – 1,8 m

Vizhőmérséklet: 28-30 ˚C

Az uszoda és a szauna nyitvatartása ( Nyitás 2004. szept.17. ) :



kedd,szerda, péntek: 17.00-21.00

szombat: 16.00-21.00
Lányok!
A netről szedtem le.Ennyiben segíthetek az uszoda ügyében.
Sziasztok:Kinga
Ui:Brigi,majd válaszolok,csak nulla időm van egyenlöre!

Kinga
 
 


Sziasztok!

Kösz Kinga,de engem a bébiúszás érdekelne!Valahol olvastam,hogy tartanak.

Panka!
Engem az érdekelne,ha már jártatok,hogy milyenek a körülmények!Milyen a víz minőség?Kaptatok-e már ott valami betegséget?Milyen az öltöző?Van-e pelenkázó?Lehet valahol etetni?Esetleg mikró?Milyen az oktató?
Kösz!Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Edit, én még tavaly akartam usziba járni és felhívtam őket. Volt is babaúszás, de csak szombaton, nekem meg hétköznap lett volna jó. Így tovább nem is érdeklődtem és maradtunk a pesti uszinál.

Nemsokára én is járnék újra, és most már a hétvége lenne jobb, úgyhogy ha valaki tud róla infot én is megköszönném. Nekünk pár percre lenne autóval. Sajnos én itt a faluban nem ismerek senkit. A védőnő meg csak annyit tudott róla, hogy oda hordják innen az ovisokat.

Jó éjt mindenkinek,
Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szisztok!
Köszönöm az infókat!
Azóta sikerült elérnem az úszásoktatót és azt mondta, hogy vszínűleg fog hétköznap is tartani úszást, de az attól függ, hogy milyen a terheltsége az uszodának hétközben.
Mi mennénk 2szer is!
Van új úszópelenkánk is, és ha Zsomó a kisfiam meglátja az neki a vizet jelenti!
Üdv: Tünci
 
 


Tünci!

Te jártál már abban az uszodában? Tudsz valamit az oktatóról? ( azon kívül,hogy beszéltél vele)
Esetleg meg tudnád adni a tel.számát(nyedit@freemail.hu )?
Kösz!
Edit

Kép

Kép
 
 


Szia Edit!
Az uszi jó, kulturált.Megnéztük, de akkor már nem volt úszás.
A pasi nagyon szimpatikus, bár valami miatt én kicsit tartottam a férfi oktatótól.Esztergomi.
A száma megvan valahol, de nem itthon. Vszínűleg anyukámnál maradt- mindenesetre utánanézek.
Tünci
 
 


A vízminőséget nem tudom, de sok kisgyerek jár oda tanulni.
 
 


Jövök 3szorra is!
Látom, hogy tatai vagy Edit.
Az az oktató, aki Győrben volt vszínűleg néz Tatán helyet úszni. Igaz én csak 1-et tudok ami erre a célra megfelelne.Az ő száma megvan és ha elindul szívesen szólok majd.
tünci
 
 


Sziasztok!

Mi 2 éve járunk úszni a kisfiunkkal Csolnokra, és nagyon meg vagyunk elégedve. Az oktató nagyon jól csinálja dolgát, szeretik Õt a gyerekek. Soha, semmilyen betegséget nem szedtünk ott össze.

Kép
Kép
Kép
 
 


Tünci!

Kösz előre is!Mi szeptembertől mindenképp szeretnénk vinni a fiúkat,bár még van egy-két technikai akadálya is!
Szólj,ha tudsz valamit,akár emailen is: nyedit@freemail.hu!
Edit

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!
Mi a helyzet?Hogy bírod a nyarat és meleget?Sokat gondolok Rád a kánikulákban,hogy mennyire bírhatod.Most sem tudok sajna sokat irni,mert mindig van valami.Most éppen altatni megyek a Bazsit,mert mostanáig vasaltam.KépSzegényke már nyűgi,nehezen birja a meleget.Na szia,majd még jövök:Kinga

Kinga
 
 


Szia Kinga!

Örülök, hogy írtál. Hogy vagytok? Készültök már a sulira? Hányadikosak lesznek a fiúk?
Mi júl vége óta elég sokat mászkáltunk. Voltunk egy hetet Szolnokon hármasban apával, azután 4 napot a Balcsinál apa nélkül. Most egy hétig itt voltak a tesómék nálunk. Az ő kisfia 2,5 hónappal kisebb a Marcinál. Nagyon aranyosak voltak. Most kezdenek összenőni, bár még mindig sokat számít az a pár hónap különbség. Kedden meg megyünk vissza a Balatonra anyukámmal meg a Marci másik unokatesójával, aki 9 éves. Úgyhogy ott tudok majd egy picit pihenni, mert anyukám már alig várja, hogy vele legyen.
A pocakom már nagyot nőtt. Végül is nem is volt túl meleg a nyár, úgyhogy még bírom. Most kezd tudatosulni bennem, hogy hamarosan négyen leszünk. És képzeld el, a Marci kezd leszokni a napközbeni alvásról. Most már van, hogy egymás után 2-3 napig nem alszik. Negyedik nap is csak a megszokott 1,5-2 órányit. Napközben meg rohangál egész nap. 10 percnél többet nem igen tud megülni a fenekén. Így is elég fárasztó egész nap, de ha megszületik a baba... már előre félek. Remélem ha elmúlik a nyár, meleg, nyaralások stb vissza tudom szoktatni.

Balázs is már egyre nagyobb. Miket csinál? Olyan édesek ilyenkor, amikor minden napra tartogatnak egy kis meglepetést.

Most mennem kell.
Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron