Új privát üzeneted érkezett!

Sznanna!
Gyönyörűket alkottál!!Van türelmed az látszik!!!
A hercegnő burgonyát hogy kell csinálni??
A göngyölt husi recepteket majd leírnád?
További jó főzőcskézést!!!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

A sonkás tojást sima teflonos muffinsütőben csináltam, csak vigyázni kell vele, olyan sonkát kell venni, ami nem szakad könnyen, különben nem lehet beletenni a formába, mert szétszakad és kifolyik a tojás. A tetejét apróra vágott petrezselyemmel szórtam meg, só és színes bors volt még rajta.

Gombás husi:
Pulyka- vagy csirkemellfiléből vagy simán sertéshúsból csinálom. A húst kikloffolom, só+bors, hirtelen kisütöm olajban, de nem teljesen pirosra, mert a sütőben még pirul és ha nagyon megsül, kemény lesz. Ha megsült, tepsire teszem a szeleteket. Közben hagymát pirítok olajban, rádobom az apróra vágott gombát, levet ereszt, felöntöm még vízzel, hogy ellepje és addig főzöm, míg puha lesz a gomba. Akkor rákanalazom a hússzeletekre, leöntöm tejföllel, sajtot reszelek rá és mehet a sütőbe, amíg a sajt rápirul a tetejére.

Kép
 
 


Szilcsi!
Köszi szépen. :D
Zseniális ötleteid vannak,és mikor olvasom őket utána úgy érzem lehet egyszerűen is nagyot alkotni,és hogy a végén még belőlem is lesz vmi. :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Edit köszi, :oops: a gombás husi anyukám receptje, de a netről is sokat szoktam kipróbálni. Nézd meg ezt: http://bobsii.gportal.hu/
itt sok jó recept van, szájbarágósan mondja el a dolgokat, és az alap dolgoktól a bonyolultakig van soksok jó cucc. :wink:

Kép
 
 


Köszi.:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gyorsfánk:

1 tojás, 1 pohár natúr joghurt, 15 dkg liszt, pici só, 1 csomag sütőpor, és tettem bele 1 ek. kristálycukrot is, mert édesen szeretjük a fánkot.

A lisztet a sütőporral és a összekeverem, külön a tojást, a joghurtot a sóval, cukorral, majd a két masszát összekeverem. Nem túl forró olajba beleszaggatom, kis lángon sütöm, lecsepegtem és kész.
Ez bevásárlással együtt a tálalásig kb fél órát vett igénybe. :wink: Én rögtön dupla adagot csináltam, alig maradt belőle pár darab. Áfonyalekvárral és porcukorral ettük.

Kép
 
 


Szilcsi! Nagyon köszi!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Mostanában mi jót főztök,süttök??
Kéne egy kis ihlet... :wink: :lol: :lol:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Mostanában mi jót főztök,süttök??
Kéne egy kis ihlet... :wink: :lol: :lol:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kép Tarjával töltött karfiol Kép [/url][/quote]
 


Tarjával töltött karfiol
Hozzávalók:1-1.5 kg-os karfiol, 30 dkg főtt füstölt sertéstarja, 3 kemény tojás, 2 tojássárgája, 1 ek. liszt, 2 dl tejföl, 5 dkg vaj, 10 dkg reszelt sajt, 10dkg reszelt füstölt sajt

A megtisztított, megmosott, egészben hagyott karfiolt sós vízben megfőzöm, majd hagyom kihűlni. ( ha egy nappal előbb megfőzöd nem esik szét olyan könnyen)
A rózsáit összetartó vastag ereket kivájom.

A főtt tarját kemény tojásokkal nagyon apróra összevágom, majd hozzáadom a tojássárgáját, a füstölt sajtot és a lisztet.Összekeverem, izlés szerint fűszerezem, és annyi tejfölt öntök hozzá, hogy sűrű masszát kapjak. Ezzel megtöltöm a belsejét.

Vajjal kikent tálba vagy tepsibe helyezem, ráöntöm a maradék tejfölt és vastagon behintem reszelt sajttal, majd szép sárgáspirosra sütöm.

Nekem maradt ki a töltelékből és a külső részére rákentem.

Nagyon fincsi.
Tálaláskor úgy szelem fel mint a tortát.
 


Sütöttem megint egy tortát! :D
Ebbe most újfajta krémeket próbáltam, nagyon fini lett!
Az egyik réteg erdei gyümölcskrém, a másik csokikrém.

Ennyi maradt belőle :D :

Kép

Kép
Kép
 


Ziuska!
Ez nyálcsorgató!Nagyon jól néz ki!!!

Ki kapta?Vagy csak úgy sütötted?

Hogy csináltad?Leirnád részletesen?
Na mondom én hogy tortagyáros vagy..v. csak a próféta szólt belőlem...
:lol: :lol:

Ügyi vagy! :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Melcsike!
Ötletes a karfiolod!!!
Finom lehet.. :wink:
Köszi a receptet!:)
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!
Köszi!
Akkor egy kis gyors édesség:

Rizses csoki:
1.5 dl vízben 0,5 kg cukrot olvasztok. Leveszem a gázról. Hagyom kicsit hűlni. Majd belekeverek 20 dkg vajat, 10 dkg kakaóport, majd 25dkg tejport (nem kávéfehérítőt) és végül 1 csomag puffasztott rizst.
A végére nehéz már kavargatni. Én tepsibe szoktam rakni, alá folpack és mélyhűtőbe (kb.2 óra) vagy sima hűtőben kb 3-4 óra mire kemény lesz.

Isteni finom és az elkészítése kb. 15 perc.
A képen már valaki megkóstolta.
Jó nagy adag, bár nálunk pillanatok alatt elfogy :lol: Kép Rizses csoki Kép :roll: :shock: :shock: :wink:
 


Edit :)

Csak úgy sütöttem...nem volt semmi alkalom. :D
Csak kaptam ezt a krém receptet, és ki szerettem volna próbálni. 8)

Szóval a krém:
1 liter tejet 10 púpozott evőkanál finomliszttel csomómentesre keverek. De lehet kicsit több is a liszt, mert én a biztonság kedvéért átszűrtem, és maradt fenn a szűrőn liszt..Tehát inkább 11 kanál..
Addig főzöm, állandóan kevergetve, míg sűrű massza nem lesz belőle - kb mint amikor pudingot főzöl.
Át kell önteni egy üveg, vagy porcelán edénybe - mert a főzőedényben visszafolyósodik - és kihűlésig :!: kevergetni kell, hogy ne csomósodjon össze.
Ezután 30 deka porcukrot habosra kell keverni 2 csomag vajjal (nem olvasztott!), és a főzött krémet kanalanként a cukros vajhoz kell keverni.
Ha ez kész, akkor jöhet az ízesítés!
Én kétfelé szedtem a krémet, az egyiket kakaóval (nesquik) ízesítettem, a másik felébe pedig ledaráltam fél zacskó fagyasztott erdei gyümölcsmixet.

Sütöttem 3 lap piskótát, az egyiket kakaósra csináltam, az került középre.
Kicsit hűtőbe tettem a krémeket dermedni, amikor kihűltek a piskótalapok, betöltöttem a krémekkel, és tortabevonóval bekentem, körbe az oldalára darált diót tettem.
Nem lett nagyon feldíszítve, mert hirtelen ötlet volt, ezért nem készültem, csak ez az apró cukor volt itthon... :oops: De mondjuk ezért senki nem reklamált! :lol: :lol:

Kép
Kép
 


Zita, jaj de jól néz ki ez a torta!!!

A rizses csoki is fincsi lehet, ki fogom próbálni.

Használ valaki kenyérsütő gépet? Én most kaptam, a tájékoztató füzetben vannak is receptek, de szívesen vennék még recepteket hozzá. És az első kenyerem:
Kép

Kép
 
 


Jajj mennyi finomság,lopom a recepteket :lol:

Kép
 
 


Íme Dóri első szülinapi tortájának a receptje (dió meg tojás nem volt rajta persze, tejszínhab igen) :lol:

Kép

Nóra
KépKép KépKép
 
 


köszi Nórus! bár a Mini még túrót sem kapott. de későbbiekben jó lesz.

ja, és megcsináltam Sznanna gesztenyekrém levesét (kis átalakítással, és tényleg nagyon nagyon tuti!)

ez meg az almaleves tej tojásmentes piskótaszerűség. meg sütöttem. tényleg nem rossz, sőt. apinak is izlett. ilyenből lesz Mini tortája, csak felezem majd az adagot és gyümitortaformában sütöm.asszem
http://www.abbcenter.com/?t=kismamalinkek&m=Babázó&al=Hozz%E1t%E1pl%E1l%E1s és innen a tej és tojásmentesen süthető piskóta

toncsi

 


Toncsi!
Nekem is ugyanez van meg! :wink:

http://www.abbcenter.com/?t=kismamalink ... pl%E1l%E1s

Végülis milyen tölteléket választasz hozzá?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Norus!
Köszi a receptet!.:)

Toncsi!
Én ebből a tésztából sütöttem muffinokat,bele csokidarab(bár jobb lett volna csokireszelék,rá csokimáz,tetejére Zituska féle aprócukor..
Hmmm.Sajna már mind elfogyott..
Majd csinálok még és próbálok fotózni..
Kisérletezek majd még,hogy mi lesz,ha a tésztába pudingport keverek,v capuccinót,málnaszörpöt,kakaóport,fahéjat,
Meglátjuk melyik a legfinomabb.Egy biztos,hogy a közepébe csak erőteljes ízű savanykás lekvár illik,mert a light-osabb íz elvesz benne.

Zituska!
Apának lehet,hogy vmelyik tortádat csinálom meg.
Vagy a csokis franciadrazsést,v. a legutóbbit.De tej és tojásmentesre csinálom,hogy mindenki ehessen belőle. :wink:


Ti csináltatok már Bécsi fánkot?Mivel (eszközzel)lehet megtölteni?
Nem marad nyers a közepe?

Más.Puncsos foundant hogy csináltok?Receptet tudtok írni?

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Melcsike!
Régen mi is csináltunk ilyet!:)Jó hogy eszembe juttattad!Legfeljebb kókusztejporral csinálom.:)

Szilcsi!
Szép kenyér!Adalékanyagmentes. :wink:
Sajnos nem tudok receptet....:(
Szeretnék én is ilyen masinát régóta.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kép Gesztenyés csokigolyó
 


Melcsike!
Hogy csinálod?Gesztenyemassza+csokimáz?Vagy van még vmi trükkje?Közepébe szoktál tenni vmit?
Jól néz ki! :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gesztenyegolyó
Hozzávalók: 50 dkg gesztenyemassza, 5 dkg porcukor, 1 kk rum, 10 dkg meggy, 10 dkg csoki, 1 kk étolaj

Nekem nem lett elég a 10 dkg csoki ( a képen is látszik ) Szerintem kell a 20 dkg.
A gesztenyemasszát a porcukorral és a rummal összekeverem, majd egyforma darabokra osztom. Ez kb. 20 golyóra elég.

Mindegyik közepére teszek egy-egy szem meggyet és golyóvá formázom őket.

Felolvasztom a csokit és megforgatom benne a golyókat. Ha megfagy rajta a csoki (ez hűtőbe pár perc) akkor kész.

A golyók ne érjenek egymáshoz mert összeragadnak a csokitól és egyszerre csak többet tudsz kivenni :wink: :lol:

Nagyon könnyen és gyorsan elkészíthető.
 


Rakott savanyú káposzta Kép Rakott savanyú káposzta
 


Rakott savanyú káposzta
Hv:
1 kg savanyú káposzta, 70 dkg darált hús, só, bors, őrölt kömény pirospaprika, tejföl

A darált húst picit olajon kevergetem addig amíg nem gurul, fűszerezem ízlés szerint.
A káposztát két részre osztom. A kivajazott jénai aljára teszem az egyik felét, beleteszem a húst egy kicsit tejfölözöm és ráteszem a másik adag káposztát. Ennek a tetejére is teszek tejfölt. Én tettem rá egy kis szalonnát.
Be a sütőbe és kb. fél óra alatt átsül.
Nagyon fincsi és nagyon laktató!!! :wink:
 


Kép Töltött burgonya Kép
 


Melcsike!
Mi jóval töltötted meg a krumplikat? :D
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Toncsi!
Hédinek milyen tölteléket raksz a tortájába??
Huh,mindjárt 1 éves... :D
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


szilde

miivel többen is írtátok,hogy nem is bizti,hogy eszik a tortából, így nem vacakolok. nem töltöm. tetejére banán konzerv őszibari vagy alma.és slussz.

ja, mindjárt 1éves :D . ahogy nő úgy lesz egyre rosszabb :roll: :lol:

toncsi

 


Sziasztok!
Bécsi fánkra nincs reakció? :oops: :roll: :cry:

Ti mit süttök,főztök húsvétra?Nem sonka,tojás,meg hasonló hagyományos kajákra gondolok..
Valami újdonság esetleg?Bármi.Leves,husi,süti....??
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

A hűtőben talált "maradékokkal". Felvágott, főtt tojás,ubi, májkrém stb..
Én a krumplit kicsit megsütöttem mert nem szeretem a főtt krumplit.
A krumplit előző este megfőzöm, mert így könnyebb másnap vele dolgozni.
Meghámozom, kettévágom és a belsejét óvatosan kikaparom. Ezt bele lehet kavarni a töltelékbe is én inkább azt is megsütöttem.
Megtöltöm a krumplit a töltelékkel ( ez lehet bármilyen) leöntöm tejföllel amibe sajtot reszeltem és szépbarnára sütöm. :wink:
 


Nálunk a Párom sütötte a húsvéti nagykalácsot! :D
Íme:

Kép

Kép
Kép
 


Zituska!
Nagyon gyönyörűséges a kalács!!
Férjed igazi őstehetség!!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Jöttem nyálcsorgatni én is egy picit :)
Melcsike gusztákat főzöl, Zituska-férj meg szuperügyi ;)


Én kedden ezt készítettem:
Tavaszi zöldségleves:
Kép

Csibemájas csirkecombok, ananászos rizzsel :D
Kép

Tegnap meg a keddi maradékhoz készítettem túrógombócot:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

Túrógombóc receptet szeretnék!!!! Én ahányszor próbáltam, mindig teaszűrővel kellett kimeregetnem azt a kicsi szárazanyagot, ami nem épült bele a főzőlébe.
Vendég
 


Haragosi: öööö izé, én nem tudok mennyiségeket írni neked, nem szoktam kimérni csak úgy zutty bele minden ami kell és hajrá :oops:

De az tuti, hogy fél kiló túróhoz 2 tojást szoktam tenni, 2 kanál tejfölt és annyi grízt amennyit felvesz! Só, pici cukor és kész!

Próbáld meg több grízzel és hagyd picit a hűtőben állni, hogy megkeményedjen a massza, és csak utána formázd,főzd.


Tegnap ebédre hallé volt és túróscsusza, a gyerekeknek meg sült krumpli sült hallal (iglo kapitány féle).
Ma a tegnapi maradék, meg főztem nagy kondér húslevest, mert Marci beteg és nem ment suliba se, ez majd meggyógyítja :wink: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Haragosi!
Horváth Ilona féle szakácskönyv szerint:
50 dkg tehéntúró, 4 tojás, 2 dl búzadara, egy csipet só. Összegyúrod, pár órára hűtőbe.
Nekem mindig sikerül. :wink:

Zita

Kép
Kép


Anyukám-féle túrógombi:

Fél kiló túró, csipet só, 2 cs. vaníliáscukor, 1 evőkanál kristálycukor, 6 púpos evőkanál gríz, 4 evőkanál liszt, 2 tojás. Összegyúrom, forró-lobogó vízbe gombócokat dobok, és addig kell főzni, amíg fel nem jönnek a víz tetejére.

Valamelyik nap megcsináltam a Zitus-féle gyümölcslevest, hatalmas sikere lett, és csináltam hozzá sajtos karajt. A karajszeleteket kevés olajon pirosra sütöttem, ja előtte befűszereztem (só, színesbors és pici őrölt gyömbér), tepsire szedtem, tetejükre ment egy szelet füstölt sajt, rá reszelt trappista sajt és pici pirospaprika, és sütőben rásütöttem a tetejére a sajtot. Ugyanezt megcsináltam csirkemellel is, valami isteni. :wink:

Kép
 
 


Kép Stefánia szelet krumplipürével
 


Zita: 4 tojás az nem sok bele? Nekem picit soknak tűnik fél kiló túróhoz. Na de ha neked mindig sikerül a gombóc, akkor biztosan nem sok :D

Melcsike: Ez Stefánia rolád krumplipürével?

Én a hétvégén nem főztem :oops: vagyis pénteken elsején gulyást bográcsba. Szombaton párom hozott ebédet, karfiollevest és fokhagymás szűzérméket pürével.

Tegnap meg párom nagyijánál voltunk, oldalast ettünk hja és készítettem tökös-almás rétest szombat este! Isteni lett, majd teszek képet ha áttöltöm.... :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Melcsike: Most látom ki is írtad, hogy Stefánia :oops: . Tudok ám olvasni csak kicsibe volt megnyitva az ablak és a stefánia lemaradt :lol: :oops:

Hja apácskával Istenkirály melegszenyókrémet készítettünk csütörtökön és pénteken este az volt a vacsi! :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
:)
Emlékszel rám?
 


Melcsike: Persze :wink: Jól vagytok? :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


A túrógombiba én is 4 tojást teszek fél kiló túróhoz. Meg 4 púpozott kanál grízt.
Szerintem a titka, hogy eleget álljon a massza főzés előtt, hogy megdagadjon benne a gríz.
Tegnap csináltam is egy adagot, mert csináltam túrót fincsi házitejből, és pont nem volt ötletem, mi is legyen vele! :D

Kép
Kép
 


Enikő!
Hát lehet, hogy sok, de a szakácskönyv ezt irja, és eddig mindig sikerült igy. :wink:
És ahogy Zituska irta, hagyni kell állni, hogy a griz megdagadjon!! :wink:

Azt a fincsi melegszendvics krémet leirnád???? :lol:

Zita

Kép
Kép


A május elsejei bográcsos :)

Kép

A melegszendvics:

Kép

Melegszenyókrém: grillcsirke maradékról lefejtettük a húst majd rostozatra merőlegesen apróra vágtuk! Mustár, ketchup, só, bors, 1 konzervdoboz sertés löncshús (135 ft volt a reálba), 1 fej hagyma apróra vágva, majoranna.... Botmixer és hajrá :D Kenyér megken, sajt ráreszel, és be a sütőbe :) 3 napig ezt kajoltuk vacsira, a gyerekek imádták :) Párom vérprofi melegszenyókrémekben :wink:

Tökös-almás rétes:

Kép

Tökös-almás rétes, a tököt nem evő gyerekeknek :D Ugyanis rendes gyalult tököt vettem (főzeléknek valót) A tököt kiolvasztás után lecsöpögtettem, majd reszeltem rá vagy 6-7 almát. Cukor, fehéj bőven, pici kakaópor. Leveles tésztát (tehát nem rétest) kinyújtottam megszórtam zsemlemorzsával és rátettem a tölteléket. Felteker, megken tojással és be a sütőbe. Fél nap alatt elfogyott :D :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Köszi a túrógombóc recepteket! Vééégre sikerült :lol: :lol: :lol: Nem tudom mi volt eddig a gond :roll: talán nem pihentettem elég sokáig.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: