Új privát üzeneted érkezett!

:lol: :lol: :lol:
Csatlakozom az előttem szólókhoz... :lol: :lol: :lol:

Mosogatógép nekem is nagy kincs. :wink:
,de van hogy kimarad néhány cucc, azt muszály kézzel.
Meg a tepsit...
És amint kész az ember vele jön az utánpótlás... :shock: :roll:
Zajlik az élet.

Zita!
Öntisztuló tűzhely.:)Szabadalmaztatni kéne az ötletet.

Zituska!
A neten találtam a könyvet.
Takaritó robot nekem is kéne.Én is csöpögtetek olykor.Elkerülhetetlen sztem.

Na még a hűtőszekrény,meg a mikro is megtisztithatná magát!!!
Nemde?
:wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hú lányok, olyanokat főztök, hogy csak na! Én is kedvet kaptam ma a fényképezős ebédkotyvasztáshoz. Elég jó lett, bár tényleg feta sajt kellett volna hozzá, így a krumpli egy kicsit sótlan volt, de nem sok maradt belőle!

Előtte:
Kép

Utána:
Kép

Ja, és áztatom a római tálat a holnapi ebédhez :)

Üdv mindenkinek:
Cseppek

Kép
Kép
 
 


Padlizsánkrém változatok
http://mindmegette.hu/index.php?apps=va ... ogatas=222

Cseppek!
Jól néz ki ez a görög rakott krumpli.:)
Darálthúson és krumplin kívül van még benne vmi?(meg persze önteten kívül)pl.hagyma,tojás, v. bármi más??

Római tálban mi készült?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Szilde,
sajt, tejszín.
A római tálat nem áztattam, csülköt sütöttem jénaiban.

Üdv mindenkinek:
Cseppek

Kép
Kép
 
 


Tegnap mustáros csirkét sütöttem, anyósomék jöttek ebédre!
Naon meg lettem dícsérve...amúgy finom is lett! :oops: :lol:

Mai menü:
Tejszínes hagymaleves pirított zsemlekockával
Tökfőzelék sültoldalassal

Kép
Kép
 


Zitus, én holnap sütök oldalast! :D

Tegnapi menünk: zöldségleves, kolbászos krumplipaprikás galuskával, desszertnek csokipuding meggyel és szőlővel.

Én tejszínes-sonkás rakott tésztát szoktam sütni ilyen porból. Többféle sonkával, kukoricával és tonhallal dobom fel, imádjuk!

Ezt még szülés előtt 1 héttel csináltam, ha valakit érdekel a recept, szívesen felteszem, nem kell sütni:

Ez lesz a mai vacsink (fetával-kolbásszal töltött gomba; hétfőn apa nem tud hazajönni ebédelni, így vacsira szoktam valamit alkotni):

Kép
 
 


Ó basszus nem töltötte fel a képeket. :oops:
Na majd később megpróbálom, valamiért hibát ír ki. :evil:

Kép
 
 


Kép
Kép

Kép
 
 


Szilcsi: Ez utóbbi ugye nem a fetával-kolbásszal töltött gomba ?!?!?!
Hogy csinálod? Már rég óta szeretnék egy tuti receptet ilyen kókuszos rúdra vagy mi ez....ha jól látom.

Bea
KépKépKépKép
 


És én is. :wink:
Gombában csak feta,meg kolbi van,v.még mi??

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gomba:
Megpucolom a gombát, alaposan megmosom, pici vajjal megkenem az alját, hogy ne ragadjon le a tepsibe.
Apróra vágott vöröshagymát vagy lilahagymát olajon megfuttatok, hozzádobom az apróra vágott kolbászt (tegnap sonkával és füstölt-főtt tarjával csináltam), amikor a kolbász is megpirult már, akkor hozzárakom az összekockázott fetát, a sajt szépen szétolvad, de nem ragad össze, mint a trappista, felforralom az egészet, és lehet belekanalazni a gombákba, tetejére reszelt sajt, be a sütőbe, sajt rápirít és kész.

Hamarosan leírom a sütit is.

Kép
 
 


Keksztekercs (2 rúdhoz):

30 dkg darált háztartási keksz, 10 dkg porcukor, 3 evőkanál rum, 2 evőkanál kakaópor, 2 dl tej, ezeket összegyúrom masszának.

Töltelékhez 10 dkg sütőmargarin, 10 dkg porcukor, 3 evőkanál rum, és kb fél csomag kókuszreszelék, ezeket is összekeverem.

Mindkét masszát megfelezem, hiszen két tekercs lesz belőle.
A barna masszát kinyújtom téglalap alakúra, vékonyra, de azért még feltekerhetőre (viaszosvászonra nem ragad le), a fehér masszát szétkenem rajta egyenletesen, majd az egészet feltekerem (nyújtófával a legkönnyebb, csak be kell vizezni a fát, hogy ne ragadjon rá a tészta). A tekercset beleforgatom kókuszreszelékbe, és beteszem a fagyasztóba, hogy szépen szeletelhető legyen (nem fagy meg a rum miatt).

Kép
 
 


Még adós vagyok a francia hagymalevessel cipóban és a dubarry csirkemell képekkel...

íme...

Kép hagymaleves

Kép dubarry csirkemell

Kép

Kép
 
 


azóta erlkövettem még néhány érdekes dolgot...

húsos palacsinta kétszer sütve

Kép húsos palacsinta

sütöttem 10 db sós palacsintát
darált húsból paradicsomos mártást csináltam. Avval megtöltöttem párnácskáknak feltekertem. Bele a tepsibe. A maradék szószt tejföllel és sajttal összekevertem- ráöntöttem a palcsikra. Megpirít a tetejét és kész.
Nagyon fini lett.

Kép

Kép
 
 


a másik finomság.

Részeges csirke zöldségekkel cserépedényben sütve

Kép sütés előtt

Kép sütés után- tálalva

Vegyes zöldséget feldarabolom (most épp srépa, frépa, krumpli, hagyma)
A zöldségek felét a beáztatott cserépedény aljára rakom, rá jöhetnek a sózott, borsozott csirkedarabok (én csombot és szárnyat csináltam) erre a maradék zöldség. Végül nyakon öntöttem 2 dl borral.
Pirulásig, puhulásig sütni.

Tálalás: a hús mellé raktam a zöldségekből egy keveset, majd a maradék zöldségeket és a tál alján keletkező szaftot összeturmixoltam. Kicsit még utána ízesítettem (só, bors) és pár csepp tejszínt adtam hozzá.

Próbáljátok ki, nagyon finom.

(Nórinak is ízlett)

Kép

Kép
 
 


Anna!

ez fullállattuti jól néz ki :wink: :lol: 8) . az összes. ez nem ér ám, én meg épp itten vacsizok. és csak hideg kaját.
a hagyma leves receptje érdekelne!!!!
meg, hogy nem gondoltál-e még rá, hogy meghívsz engem vacsira vagy ebédre és megcsinálod az összes finomságodat?! :lol: :lol: :lol:

főzél még sok jót és rakjál képet, mert azért nézni is jó, bár a kóstolás...

toncsi

 


Anna :)
Ezek szuper guszta kaják!!
Tuti ki fogom próbálni őket!
Dubarry csirkemell receptjét leírtad? Keressem?

Toncsi :)
Én is szoktam francia hagymaleves csinálni, szívesen leírom, hátha ez is tecc... :D

2-3 fej vöröshagymát karikára vágok, vajon üvegesre párolom. Felöntöm húsleveslével, fűszerezem (só, fehérbors, szerecsendió). Amikor a hagyma megfőtt, főzőtejszínnel behabarom (tejszínbe kevés liszt elkever). Petrezsemzölddel megszórom.
Reszelt sajttal, és - ha nem cipóban - zsemlekockával tálalom.

Kép
Kép
 


Nagyon guszta kaják!! :wink:
Anna!
A cserépben készült cuccot sacc/kb. mennyi ideig puhitottad a sütőben,és hány fokon?
Nagyon ügyi vagy!!

És persze mindenki nagyon ügyi!!!:) :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde: a cserépedényes kajcsi nálunk kb 2 órát volt a sütőben. Nálunk a gázsütő ezer éves (de már nem sokáig marad meg) és két fokozat van lameleg és langyos sütő. A sima mezei sültcsirke sima tepsiben is 1,5 óra nálunk.
Szóval ha sütök valamit nyugodtan elmehet otthonról bevásárolni, játszózni, mire hazaérünk addigra kezd csak el pirulni a kaja. :)
Szóval sokáig kell puhítani, de ha a répa puha a tetején akkor már bizti jó.

Kép

Kép
 
 


az én francia hagymalevesem:

Hozzávalók
150 g vöröshagyma
80 g póréhagyma
25 g vaj
25 g liszt
650 ml csontlé
100 ml száraz fehérbor
ízlés szerint só
ízlés szerint morzsolt kakukkfű
sajt

A tálaláshoz:
200-250 g-os kenyércipó

A hagymákat felkarikázom, a vajon megpárolom. Rászórom a lisztet, kicsit összekeverem, aztán felöntöm a csontlével (lehet leveskockából is) és a borral. Mehetnek bele a fűszerek. Ha felforr, kicsit besűrűl és kész is. Tálalás előtt a cipókat megpirítom a sütőben (úgy hogy kikaparom a belsejét előtte) majd belekanalazom a levest, megszórom a sajttal és lehet enni.

Kép

Kép
 
 


Ma olyan fini gyümölcslevest csináltam! :D
Raktam bele almát, meg vegyes piros gyümölcsmix-et (fagyasztott).
Úgy kezdtem, mint rendesen a gyümilevest (fahéjjal, szegfűszeggel ízesítettem, cukroztam, pici só bele, meg pici citromlé), a végén pedig nem liszttel habartam, hanem a tejszínbe egy csomag VANÍLIÁS PUDINGPORT kevertem, és ezzel habartam be!
Isteni lett!!! :D :D

Másodiknak sonkás rakott tésztát csináltam A'la Enikő módra! :lol:

Naggggyon bekajáltunk, ebéd után az egész család eldőlt, mint a rohadt nád! :lol: :lol:

Kép
Kép
 


Zitus!
Totál aprólékosan részletesen leírnás nekem a gyümileves receptet?Teljesen amatőr dedó szintem,hogy én is értsem :oops: Köszi!


Anett :)

Almát (én 2 db-ot tettem bele) megpucolod, kimagozod, vékony szeletekre vágod. 1 kis csomag mirelit pirosgyümölcs-mixet az almával edénybe teszed, vizet rá, bele 1 fahéjdarab (vagy több kisdarab), 2-3 szegfűszeg, pici só, ízlés szerint cukor (lhogy fincsi édes legyen), pici citromlé, felforralod.
Nem kell főzni, ennyi pont elég, hogy az alma és a többi gyümni puha legyen, különben szétfő.
1 doboz (2dl) főzőtejszínt kikutyulsz csomómentesre 1 csom. vanília pudinggal.
A leves levéből teszel hozzá, jól elkevered, hogy folyós legyen, és a levesbe kevered. Folyamatos kevergetés mellett felforralod, és kész!
Hűtsd le hidegre (egészen hűtőhidegre), úgy finom igazán!
:D :D

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Hűűűű de guszták a kaják :D

Én ma egy nagy kondér töltött káposztát főztem! Holnap is azt esszük, meg még egy hétig :D :lol: 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


sziasztok

tele a hasam, és megosztom veletek, hogy juhtúros nokedlit csináltam. hagymával meg szalonapörccel. és, jó nagyra szaggattam a nokedlit, mert szeretem, ha úgy bele lehet harapni. nyaminyam :D
holnap virslis kifli lesz. ez meg a pizzatésztába csomagolt virsli meg mstár meg sajt. de ezt is szeretem. nyaminyami

toncsi

 


Sziasztok! :)

Karácsonyi mézes süti recepteket kérek szépen! Olyan különböző formájúra szaggathatóst, tutin bevált, könnyűt és nagyon finomat! :lol: :lol:
Nincs kedvem - meg időm sem - kisérletezgetni... :oops:

Kép
Kép
 


zituska
én a prima konyha újságból csináltam tavaly mézeskalácsot.(nem tom ilyenre gondolsz-e :roll: , de nekem nem egyértelmű a meghatározásod :D , de hátha )
szóval, ez rendes mézeskalács, finom, fűszeres.az enyém keméy lett(fára akartam dísznek), de azt mondják, hogy dobozban almával megpuhul.
na,
38dkg méz
12dkg kristálycuki
5dkg vaj
75dkg finomliszt
1 púpozott kiskanál sütőpor
1csomag mézessütemény-fűszer(vagy fűszerek)
2 tojás

a mézet a cukival vajjal lábasban kb 60fokra melegítjük.
lisztet sütőporral,fűszerekkel tálban összeforgatjuk.beleütjük a tojásokat, beleöntjük a mézeskeveréket, összegyúrjuk.folpackba csomagoljuk, egy éjjelen a hűtőben pihentetjük
másnap lisztezett lapon félcenti vastagra kinyújt, formákat kiszúr(úgy emlékszem nem árt, ha nincs bazi meleg, mert egy idő után picit(nem nagyon) ragadt).közepesnél kisebb lánggal(kb 160fok) kb 14 percig sütjük. díszítés porcukros tojásfehérje, vagy még nyersen magvak és egyébb mogyifélék.

én pénteken szeretném begyúrni, szombaton sütni, de most házikót szeretnénk belőle.
Boti már segíthetne neked formákat szúrni :wink:

bocs, ha nem ilyen mézesre gondoltál! :D

csajok
mit főztök karácsonyra??? ésmit süttök???

toncsi

 


Toncsi :)

Köszönömköszönöm!!! :D :D
Pont ilyen mézesre gondoltam.... :wink:

Kép
Kép
 


Toncsi!
Úgy tervezem megcsinálom a virslis kiflidet ünnepekre. :wink:
Leírnád hogy csinálod?
Pl a tésztát milyen formára szaggatod,mint a hókiflit,v,a virsli köré tekered?Virslit előfőzöd?
Mustárt,sajtot,hogy juttatod a kiflibe?Virslit bekened mustárral,meghempergeted sajtban és körbetekerd tésztával?
Én asszem így próbálnám..
Meddig sütöd?...
Cserébe majd én is írok egy finom sajtos-szezámmagos sós kifli receptet!:)

Zituska!
Látom mézesrecept megoldódott!:)
Tavaly írtunk csomót a fórumba,csak vissza kellett volna keresni,de nem volt időm..

Jó sütögetést!!:)

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit :)

Komolyan? Ebbe a fórumba?
Asszem tavaly mással voltam elfoglalva... :oops: :oops: :D

Kép
Kép
 


Zituska!:)
Hát igen:):)Nem semmi.Noncsi már lassan egy éves lesz...:)

Igen,legjobb tudomásom szerint..itt.
Remélem nem értetted félre,nem rád értettem,hogy 'vissza kellett volna keresni'.
Én szívesen megkerestem volna,csak nem volt rá időm.
A lényeg,hogy van recepted,és jó. :wink:

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Megkerestem a kedvedért. :wink:
14. oldal közepefelé,Jégvirág és a többiek írnak..
Biztosan azért maradt így meg bennem,mert sokat körmöltem,akarommondani gépeltem.

Visszanézve láttam,hogy te egy tortagyáros vagy Zitus,mindig szépek,guszták a torták(és tuti finomak!!)Nagyon értesz hozzá!
Én talán majd idén sütök Hanna szülinapjára tej és tojásmenteset..
Remélem sikerül. :oops: :wink:

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! :)

Köszi!! :D
Nem, nem értettem félre semmit! :D ...de most azért én is vissza keresem... :lol:

Hát nem vagyok nagy tortagyáros, kb. azt a 2-őt tudom, amit találtál.. :oops: :lol: De azok tényleg finomak!! :D 8)

Kép
Kép
 


szilde
igen nehezeket tudsz kérdezni :lol:
az attól függ mekkora a virsli :D vagy felezem-e a virslit. de nagyjából, ha egész a virsli(amit nem főzők elő, csak a "héját" húzom le) akkor kb 10×15ös tésztát nyújtok(én sosem nyújtófázom csak így kézzel széthuzigálom :oops: és nem is téglalap alakura csak olyasmire, mert úgyis szépen hengerré sül) közepére a virsli arra mustár ken és vékony sajt szeletkék, vagy reszelt sajt a virslire meg köré. és tésztába bugyolálás.ilyenkor még rasnyán néz ki, denagyon kis formásakra tud összesülni. kb 20-30percig sül(egész pontosan ez is olyan toncsis :lol: , szóval addig míg meg nem sül :lol: 8) )a legnagyobb lánggal(de nekem szar régi gázsütönk van, minden extra nélkül.
és várom a receptedet :D
zituska
én megsütöttem. lett pár mézeskalácsdísz is meg egy ház(azért ez erős kifejezés, inkább vigyiló :lol: 8) , de ez életem első háza, majd jövőre ...)
te sütöttél végül?
Kép
toncsi

 


Toncsi :)

Ügyes vagy!! :D :D
Én ilyenre nem merek vállalkozni, örülök, ha lesz néhány karácsonyfadíszem mézeskalácsból! :lol:
Tényleg...házikót hogy kell "építeni"??

Én még nem sütöttem, majd karácsony előtt 1-2 nappal, mert mint írtam is, karácsonyfadísznek szánom!
Én most ilyet sütöttem:

Kép


Nagyon finom, és nagyon egyszerű! :D

Karácsonyi mogyorós keksz

Hozzávalók:

14 dkg liszt
10 dkg darált mogyoró (dió, mandula)
5 dkg darált étcsoki
10 dkg hideg vaj
3 dkg porcukor
1 tojássárgája

1 adag csokibevonat
Sütőpapír a sütéshez

A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, a darált mogyoróval, csokival, porcukorral, tojássárgájával együtt összedolgozzuk. A tésztát fóliába csomagolva 1 órára hűtőbe tesszük. A sütőt 180°C-ra előmelegítjük. A hűtőből kivett tésztát lisztezett deszkán átgyúrjuk, formákat nyomunk. Előmelegített sütőben 10-12 percig sütjük.

Én dupla adagot sütöttem, diót és mandulát tettem bele. :wink:

Ja, és én holland kakaóból csináltam a csokimázat, nem bevonóból. 8)

Kép
Kép
 


Zitus, ezt meg fogom csinálni! Meg a gyümölcslevesedet is, csak nem találtam eddig sehol piros gyümölcs mixet. :x

Az én tegnapi tákolmányom, vacsira volt kolozsvári szalonnával ízesített gombás sertés tokány vajas galuskával, desszertnek pedig megsütöttem életem első hókiflijét:

Kép

Kép
 
 


Nyami,de beleharapnék a sütikbeee!!!:)
Na jó,a házat nem bántanám...

Szilcsi!
Penny újságban láttam 350gr-os Erdei gyümölcskeveréket(499-ért)
Nowaco-s
Mikor ránéztem az jutott eszembe,hogy Zitus gyümölcslevesébe tuti ilyen kell....

Toncsi!
Lógok még a recepttel..Majd jövök még..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Toncsi!

Szezámmagos sós kifli

25dkg liszt
12gkg vaj
1 teáskanál só
összemorzsoljuk

Pici tejbe 2,5 dkg élesztőt csipet cukorral felfuttatjuk.1 dl tejfölt hozzáadva cipőformára összegyúrjuk.1 óráig kelesztjük.Addig elkészítjük a tölteléket.

Töltelék:
2 közepes burgonyát héjában megfőzni,összetörni,+pici só
5dkg vaj /4dkg margarin
5dkg reszelt sajt(trappista)
1 tojás
(fele tojást belerakjuk,felével a kifliket megkenjük)

A megkelt tésztát 4 részre osztjuk.A tölteléket is.A tésztából egy adagot kinyújtunk kerekre.Csillagalakban nyolc részre osztjuk.Tölteléket belerakjuk,kifli alakúra feltekerjük.A maradék tojással megkenjük,megszórjuk szezámmaggal.
Vajazott lisztezett tepsibe tesszük,előmelegített sütőben közepes lángon megsütjük.
Melegen,ill langyosan a legfinomabb.Sztem füstölt sajttal is fini lehet..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Íme a mézeskalácsom! :D
Most a karifán lógnak... :D

Kép

Kép
Kép
 


cipőformára- cipóformára :lol: :lol: :lol: :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zituska!
Klasszak a mézes-díszek!!! :wink:
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


és hogy eljött az újév! én nem jó kis kaja receptet, hanem fogyókúrás receptet kérek!!!olyat, amit szopi mellett is lehet(tudom egyiket sem, de::)
toncsi

 


Toncsi, nekem vannak tonnaszámra diétás receptjeim, ha adol email címet küldök, rengeteg oldal lenne, ha bemásolnám...

Na jönnek a karcsonyi kajcsi képek... idén sokmindent alkottam :)

Kép Kép
Kép Kép


Kép gesztenyekrémleves

Kép borkrémleves habbal

Kép francia sali, hercegnőburgonya, töltött kacsanyak, gesztenyével töltött hústekercs rántva, aszallt szilvával töltött pecsenye

Kép

Kép
 
 


Anna
asszem veled jól jártam volna akkor karácsonykor. mi betegeskedtünk és nélkülöztük a fini ünnepi menüt. ha ezt tudom, hogy te ilyen finomakat és szépeket. akkor.... 8) :lol:
a gesztenyeleves recijét oszd meg velem! vagy csak püré tejjel felforral, besűrít vaníliáz? vagy millyen volt?
a többi is jól néz ki
toncsi

 


gesztenyekrémleves:
Hozzávalók:
• 25 dkg klasszikus gesztenyepüré
• 6 dl tej
• 4 dl tejszín
• 2 cl rum
• 1 csomag vanília ízű krémpor
• 4-5 db egész fahéj
• 1 citrom héja
• 8 db szegfűszeg
• egy kevés só
Elkészítése:
A fűszereket egy kisebb edénybe téve 1 dl vízzel felöntjük és felforraljuk, majd a levet leszűrjük és kihűtjük. A gesztenyepürét felengedés után áttörjük és a tejszínnel elkeverjük. A krémport a tejjel csomómentesre keverjük. A tejszínes gesztenyét, a tejjel elkevert krémport és a fűszerkivonatot, a rumot turmixgépbe tesszük, enyhén sózzuk és egyneműsítjük. (Ha nincs turmixgép, ugyanezt kézi habverővel is elvégezhetjük). Levescsészébe adagoljuk és hűtőszekrénybe tesszük. A gesztenyekrémleves tálalása előtt tejszínhabbal díszíthetjük azt, tetejét őrölt fahéjjal vagy reszelt csokoládéval is megszórhatjuk.

Kép

Kép
 
 


mi az a vanília izű krémpor?
az a főzős vanipuding vagy a nemfőzős? vagy egyéb?
toncsi

 


vanília krémpor - nem főzős-csak keverni kell hideg tejjel és sok sok keveréssel :)

Kép

Kép
 
 


Ha valaki szereti a gesztenyét próbálja ki, nagyon fog neki ízleni.
A férjem azt mondta, hogy most ez a kedvenc levese, még a mama húslevesénél is sokkal jobb.

"ilyen bókot rég nem kaptam a főztömre"

szóval tessék kipróbálni a gesztenyekrémlevest. hajrá :)

Kép

Kép
 
 


Anna, én tuti ki fogom próbálni, imádom a gesztenyét, bár amikor apánál rákérdeztem, megenné-e, azt mondta, nem. :roll:

Én is hoztam pár képet.
Muffinformában sütött sonka tojással:
Kép
Lali tortája:
Kép
Gombás hús, apa kedvence:
Kép

Lali tortája: egy liter vízben puhára főztem 10 dkg rizst, két ek cukorral (tejjel az igazi, de Lali még nem kap tehéntejet) és tettem hozzá kb két marék összeturmixolt cseresznyét. Amikor félig megpuhult, hozzáadtam egy tasak vaníliás pudingport, összefőztem. Hagytam kicsit kihűlni, majd jénaiba téve vizes kanál hátával simítottam le, gyümölccsel díszítettem. (az az igazság, csak megkóstoltuk, nem lett jó íze, :oops: mivel vízzel lett főzve, de tejjel tuti fincsi, legalábbis én imádom a tejberizst)

Kép
 
 


Szilcsi!
Látom megint sok jó kajával hozakodtál elő!! :wink:

A tojást olyan teflonos formában csináltad?A tetején az milyen zöldség?Spenót?

Gombás húst hogy csinálod?Jól néz ki!

Lali tortája :lol: Akkor végülis ki ette a családból?Azért csak elfogyott,nem?Lalinak ízlett?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron