Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szomorúan látom hogy a kecskeméti topikokon megállt az élet.Jó volna ismét összejönni.Irjon mindenki aki babát vár,tervez, vagy éppen már megvan a pici.Hátha összejönne egy jó kis társaság és feldobhatnánk a ezeket a hideg, unalmas napokat!
Irjatok!

KépKép

KépKép
 
 


Szia! Végre már! Aktiváltam a bejelentkezésemet...Hihetetlen. Már kétszer is írtam Neked, de ugye még nem voltam aktiválva... Majd most.Köszönöm az eddigi leveleidet a Nők Lapjába. Aranyos vagy, hogy írtál. Remélem, hogy itt majd jobban megismerlek. örülök, hogy felfedeztem ezeket a fórumokat, mert legalább tudok "hasonló örömöknek örülő" kismamákkal beszélgetni és ismerkedni. Mostanában olvastam a kecskeméti kórházról itt a fórumokon. Nem olyan jókat írtak, sőt... Te mit tapasztaltál? Annyira szörnyű volt? Jó pihenést Neked. Üdv: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Örülök hogy itt vagy!Remélem még csatlakoznak hozzánk!
A korházról tényleg nem túl sok jót tudok mondani, de a baba úgy is lefoglal.Ne haragudj de most csak ennyire van erőm.Holnap még irok .Fáradt vagyok.Légy jó! Jó éjszakát!

KépKép

KépKép
 
 

 
 

Szia!Mi újság Veled? Hogy vagytok? Fáj még a derekad? Kislányod jól van? Mi jól vagyunk, egyre jobban érzem magam minden nap. Legyetek jók. Üdv.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szió!
köszi , de igy a nap végére már teljesen kivagyok! Most is nagyon fáj a hátam alig várom hogy lefekhessek.Ma pesten voltam egész nap mentem,vagy a kocsiban ültem, többször bekeményedett a hasam ami kicsit kellemetlen.Lili is jól van ,hát ő nem fárad elKép))
Gondolom alig várod a 11 hetes Uh-otKép Mi akkor is voltunk már 4D-én és a doki már akkor megmondta hogy 99% kisfiú!Kép) Ez nagy öröm!
Ha ti is el szeretnétek majd menni 4D-re a Nemest tudom ajánlani, minden infót megadok róla ha akarod, csak szólj.
Megyek pihenni, legyetek ti is jók,pihenj te is sokat ill. amennyi jól esik.Tényleg dolgozol vhol? Hány éves vagy? Mesélj kicsit magatokról!
Szia! Jó éjt!

KépKép

KépKép
 
 


Szia! örülök, hogy ilyen eleven kislányod van. :-) Mennyi idős? Vásároltatok fent Pesten? Magamról: 22éves vagyok, van férjem, kint lakunk Helvécián. Most fogok diplomázni a Tanítóképző Főiskolán dupla szakon. Most éppen a szakdolgozataimmal küzdök. Szeretném, ha már vége lenne. Dolgozni nem fogok, mivel szeptemberbe remélem jön a baba. Te dolgozol? Vagy tanulsz?
Igen, megyünk 4D-s ultrahangra, de a kórházba először. Az orvosom is eljön velem, mert sajnos van egy kis genetikai 50% - os öröklődés a családban és ezt ő is szertné látni, hogy nincs semmi gond. Február 24-én megyünk. Tervezzük, hogy a Nemeshez is elmegyünk majd egy kicsit később. Írhatsz a Nemesről, ha gondolod, érdekel, hogy milyen szakember. Ha nem szeretném megtudni a gyermekem nemét... Lehet tisztán látni a képernyőn, hogy milyen nemű? Ha nem mondja az orvos, attól én ugyanúgy észre vehetem, hogy milyen nemű, igaz? Ezt jól megkérdeztem. Aki a kórházban végzi a 4D-t, arról az orvosról mit tudsz? Azt mondják, hogy jó szakember.
Te is mesélhetnél magadról, a családodról, kíváncsi vagyok Rád.
üdvözlettel: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
A kislányom 3 éves múlt novemberben, oviba jár, imádja.
A sógornőm is a TK-ra jár azt nem tudom hanyadéves szerintem végzőz. Neki is van egy 1 éves fia, most éppen a gyakorlatát tölti.Én a férjem vállalkozásában dolgozom ügyintézőként, de gyakorlatilag nem szakadok megKép)A petőfi városban lakunk.
Milyen genetikai dologról beszélsz????Gondolom a Tankóhoz mentek.Volt vele dolgomKép
Igazából én többnyire csak jót hallottam róla de véletlen hozott össze vele a sors.Elmesélem.
6 hetes terhes voltam, mikor pici barna folyást vettem észre. Nagyon megijedtem mert volt már 3 vetélésem.Felhivtam a dokimat aki akkor még a Temesvári volt de ő nem tudott megnézni.(mondjuk ha vkinek van fogadott orvosa elvárhatja hogy ilyen esetben a rendelkezésére álljon nem??, többek között ezért is válltottam)
Persze szóltam 1-2 ismerősnek és az egyikőjük álltal a Tankó magánrandelésére sikerült, nem túl sok várakozással bekerülnöm.Na ő azt mondta hogy nagy valószínűséggel ez egy elhalt terhesség.Adott hormonkészitményt hogy hétfőig szedjem(ez csütörtökön volt),aztán majd a korházban megnéz hétfőn és ha akkor sem lesz szivhang akkor kedden kikaparnak.Fasza!Képzelheted.
Persze felhivtam a dokimat és elmondtam mit mondott a Tankó.Ő azt mondta nem lehet ez ilyen egyértelmű mivel van akinél csak a 8 héten látják a baba szivverését.Elmentem hozzá másnap a rendelésére, ő is megnézte.Igaz hosszas keresgélés után de látta ( és én is ) a baba szivverésétKép)) Oyan boldog voltam!!!!És most vagyok 22 hetes.
Na most képzeld el hogyha hétfőn sem lát szivhangot a Tankó! Rossz belegondolni hogy az élő babámat elveszik! Ennyit tudok a Tankóról mondani!
No comment!Sokan dicsérik viszont.
A baba nemével kapcsolatban, most még nem fogod látni, lehet hogy még a doki sem, a 19 hetesen nálunk teljesen egyértelmű volt . Az nlc-n megnézheted, a jelszavam lilili.
Most megyek mert főzök, remélem nálatok minden ok! Legyetek jók!! Puszi

KépKép

KépKép
 
 


Szia! Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatod van a Tankóról. Majd meglátom, hogy velem milyen lesz. A ganatikai dolog: Férjem nővére 6 éve terhes volt, akkor még nem volt 4D csak 2D és nem vettek észre rendellenességeket. Lehet, hogy szerencse? A kislányt nagyon várták és mikor megszületett, mint a villámcsapás ért mindenkit a dolog. 3 újjal született, donga lábbal. De most gyönyörű kislány és nagyon - nagyon okos. Nem véletlen, hogy ebbe a családba született. Mindenki szereti és nagyon sokat fogalkoznak vele a szülei és a nagyszülei. Ez után elmentek Pécsre genetikushoz, hogy nézze meg és vizsgálja meg az ügyet. Azt állapították meg, hogy a férjem családjában van egy kis rejtett öröklésmenet, ami végülis nem 100% - ig bizonyított. Valószínű, hogy ez a kislány az üknagymamától örökölte a 3 újját... Ez lenne. Ettől félünk egy kicsit, de nem gondolunk rá, mert az én családom egészséges, én szintén, nem voltam még komoly beteg. A 11,5 hetes ultrahangra az orvosom is elkísér, hogy mindannyian megnyugodjunk, hogy nincs semmi baj. Szoríts majd. 24 - én fogunk menni. Remélem, hogy jó volt a hétvégétek. Mindig szoktál főzni a családnak? Én mióta tudom, hogy terhes vagyok, azóta minden nap főzök magunknak.
Te jól vagy? Nem keményedik már a pocakod?

Légy jó, vigyázz magadra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szió!
Bocsi hogy ilyen ritkán irok, de van hogy még csak be sem kapcsolom a gépet.Annyi dolgom van hogy csak ne, ha meg van egy kis szabadidőm, örülök hogy lepihenhetek.Megaztán igy estére már tompa az agyam.

Nagyon sajnálom ami a sógornőddel történt!Kép(Én biztos nem éltem volna túl!!De ezekről nem szivesen , vagy legalábbis nehezen beszél az ember.
Veletek bizos minden rendben lesz, azóta amúgy is sokat fejlődött az orvostudomány, meg minden.

Szoktam főzni, ha van kedvem. A lányom ebédel,uzsizik az oviban, a férjem és én is napközben megoldjuk egy menüvel,Estére meg vagy főzök vagy nem.Ma nagyon finomat csináltam:kacsamáj roston, pürével, kovászos ubival.Isteni volt még most is alig birok menni.KépMár hiztam 6kg-ot, de nem érdekel.Majd lemegy a Lilivel is majdnem 20 kg-ot hoztam , most meg vagyok 60kg, pedig nem fogyóztam.
Ti milyen kajákat szerettek?
Kivánsz vmit? Én végig a savanyú ubit kivántam, még most is odavagyok érte.Kép
Jól vagy? Gondolom már izgatottan várod 24.-ét.Kép
Most megyek mert nagyon fáj a hátam és a baby is nyomja a gyomrom.Le kell feküdnön!

Legyetek jók! Pihenj sokat!

KépKép

KépKép
 
 


Szia!

Már vártam nagyon a leveled, de gondoltam, hogy van jobb elfoglaltságos is. kislányod, férjed... Nekem jó internetezni, mert kikapcsol. Így sokmindenre nem gondolok. pl.:öröklésmenet.
Én sem aggódom a kilók miatt, mert úgy kell élni, hogy a babának is jó legyen. Ha Te jól érzed magad, akkor ő is jól érzi magát. Tudom, hogy én is sokat fogok hízni, mivel olyan típus vagyok, hogy minden meglátszik rajtam. Mikor fog megszületni a kisfiatok? Gondolom már nagyon várjátok.
Mi valószínű, hogy költözni fogunk. Még a baba születése előtt. Nagyon nehéz döntés volt, de ezt kell tennünk. Államvizsga, baba a pocakban és költözködünk. Kecskeméttől 30 kilóméterre.
Mi nagyon szeretünk enni a férjemmel. Én főzni, sütni is szeretek, inkább a mártásos, csirkemelles ételeket szeretjük. De mióta terhes vagyok, a mártást csak frissen tudom megenni, másnap már a hányinger kerülget tőle. Egyébként még nem volt olyan, hogy valamit nagyon kívánnék folyamatosan. A szénhidrátok: pizza, kenyér, pirítós, minden mennyiségben jöhet. A pizza szagáért megőrülök, annyira kívánom. Aztán elmúlik..
Várom bizony a 24.-ét. Sírni fogok, ha azt mondják, hogy mindene megvan és gyönyörűen fejlődik. Te mikor mész legközelebb UH-ra? Ilyenkor ritkábban kell orvoshoz járni? Te jársz védőnőhöz? kötelező? Mit tudsz erről? Ha nem járok, akkor tényleg nem fogok semmilyen állami támogatást kapni?

Vigyázz a pocaklakódra és a család többi tagjára.

u.i.: Írnál nekem arról, hogy a kislányod hogyan fogadta a babát és most hogyan beszél hozzá? Nagyon érdekelne, hogy a kicsik ezt hogyan élik meg.

Puszi: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Most éppen itthon vagyok mert holnap van farsang az oviban és még egy kicsit dolgozok a jelmezen.
Hova költöztök és miért? Ha belegondolok hogy nálunk csak festés lesz már attól rosszul leszek nemhogy még költözni!Jesszuson mennyi munka!
Hmmm mi is az ilyen fajta kajákért vagyunk oda.Amiért még megzavarodtam egy pár hétig az a joghurtos-kapros öntet volt roston csirkemellel, savanyúsággal és rizzsel .Minden nap ezt kivántam.De nem por öntetből.A mű kaját utálom.

Szurkolni fogok nektek 24.-én. Én majd csak március végén megyek UH-ra meg dokihoz. Mikor legutóbb voltam azt mondta hogy ha minden ok akkor nem kell mennem,de ha gáz van akár mehetek éjszaka is.
Ha elköltöztök be fogsz járni a dokihoz?? Hát nem irigyellek!Kép
Te nem voltál még tanácsadáson????Oda kötelező elmenni és 4 pecsétet be kell gyülyteni ahhoz hogy a baba megszületése után megkapd az egyszeri anyasági támogatást ami most vmi 50-60eFt de azt pontosan nem tudom mennyi.Egyébként ha most elmész akkor pont időben vagy.A régi SZTK épületében(tudoda könyvtár mellett) az első emeleten, a lépcsővel szemben van. Ott megmondják kihez tartozol körzetileg,és az lesz a védőnőd.Nem kell sűrűn járni de ők adják a beutalókat a vérvételekre meg minden ilyesmi.Fontos elmenni!
Ha ezzel kapcs. van még kérdésed segitek szivesen!

Lili?Hát nagyon tündér.Igazából csak annyit mondtunk neki, hogy anya pocakjában van a baba aki majd az ő testvére lesz, nagyon fogja őt szeretni.Együtt fognak játszani majd tanitgatja meg minden.
Ez nagyon tetszik neki fontos az hogy ne azt érezze hogy ő már nem fontos. Megbeszéltük hogy segiteni fog pelenkázni, fürdetni.Igy fontosnak érzi magát és nem lesz talán féltékeny.
Nincs olyan nap mikor ne adna a Marcinak jó éjt puszit! Várja ő is!Kép

Na most megyek mert ki kell teregetnem.

Légy jó!
puszi

KépKép

KépKép
 
 


Kedves Liolga!

Nagyon szomorú vagyok, mert itt a ababa, az államvizsga, minden ami fontos és a férjem költözni szeretne, mert nincs elég pénzünk és muszály valamennyit felszabadítani a házból. Nem újjongok, sőt... A hasam is azóta szúr, mióta bejelentette, hogy muszály valamit változtatni. Vagy albérlet, vagy egy másik ház... Beakarja fektetni a megmaradt összeget. Tudom, hogy a családunkért teszi, azért, hogy a jövőben jobb legyen nekünk, de most baromi nehéz dönteni...
Ha muszály elmennem, akkor elmegyek az SZTK-ba, de az én orvosom azt mondta, hogy ő fogja nekem adni a kiskönyvet, nem említette, hogy be kellene mennem ide, bejelentkezni. Lehet, hogy megvárom a 24.-ét, hogy mit mond az orvosom.

Nagyon jó, hogy már most így felkészítitek Lilit erre a feladatra. Aranyos lehet, ahogy várja. Biztosan örömmel fog segíteni. Ha már óvodás, akkor meg nem is lesz gond szerintem a féltékenységgel, mert általában akkor van gond, ha rögtön akkor kerül a oviba a nagyobb, ha megszületik a kicsi. Ráadásul imádja is az ovit, igaz? Ez nagyon jó.
Férjed mit dolgozik, megkérdezhetem? Te milyen sulit végeztél el? Dolgoztál valahol?

Vigyázzatok magatokra!
Puszi:Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok,de ha szabad elmondanom a véleményemet,:ha most saját házban laktok nem biztos hogy jó ötlet eladni és albérletbe menni, mert a sajáttól nagyon könnyű "megszabadulni" de sajáthoz jutni a mai világban sok pénz nélkül lehetetlen.Pláne mostmár ha ez a ti neveteken van ne is kaphattok kedvezményes hitelt.Nálunk is úgy van hogy a férjem örökölt egy házat amiben anyósom lakik de a férjem nevén van.Ne kapunk szoc.polt és első lakáshitelt sem vehetjük igénybe mert az ő nevén van ingatlan.Hiába csak örökölte és nem is lakik benne.Nagyon gondoljátok meg hátha van más megoldás.De Isten ments hogy beleszójak hiszen nem is ismerlek benneteket.Te pedig ne stresszelj mert nem tesz jót sem neked sem a babának.Majd csak lesz vhogy, fel a fejjel!!Kép

Még sosem hallottam hogy a kiskönyvet a doki adja.De lehet hogy van már ilyen .Viszont ha nincs benne a négy pecsét nem kapod meg a támogatást.Ez tuti.De még nem vagy elkésve ne aggódj!
Az én férjem vállalkozó, fuvarozik.Nála "dolgozom" ill.hát vagyok bejelentve de segitek is amiben csak tudok, ügyintézek.Amúgy a kereskedelmiben végeztem.De egy orosz érdekeltségű cégnél dolgoztam gyes előtt mint adminisztrátor.
Nálatok mi a helyzet e téren mesélj! Párod mit dolgozik? és te?

Legyetek jók és ne aggódj!
Szió

KépKép

KépKép
 
 


Szia!

Hogy sikerült a farsang a Lilinek? Minek volt beöltözve? Te jól vagy? Hogy telt a hétvégétek?
Mi jól vagyunk, Solton voltunk a szülőknél. Most értünk haza.

Az én férjem ügyvéd bojtár, most tölti a gyakorlati éveit az egyetem után. Már nincs sok hátra neki, hogy leszakvizsgázzon és saját ügyvéd lehessen. Én már talán írtam, tanulok a TK-n, diplomázni fogok tanító-óvó szakon. Már az egyik diplomamunkám megvan, a másikat kellene írnom... Majd meglesz.
Bocs, hogy ezzel a problémával traktáltalak (költözés), de nagyon rossz passzban voltam, amikor írtam a levelet. Már jobb és úgy néz ki, hogy megoldódik minen. Már csak 4 nap van az uh-ig. Nagyon izgulunk, várjuk nagyon. Szoríts majd.

Puszi nektek, vigyázzmagadra, a pocaklakóra, és a családodra!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Ez ma már a 3. üzenetem. Nem tudom ez a vacak miért nem küldi el az üzieimet.De mostmr tényleg nem irom le amit már kétszer.Ne haragudj!
Nálunk minden rendben.Gondolom izgulsz a holnapi UH miatt! Majd gondolok rád!
Legyetek jók és irj amint tudsz!
Szió! Majd legközelebb leirom amit most nem de már tényleg irtam két jó hosszú levelet,harmadszorra nincs kedvem!
Szép napot!

KépKép

KépKép
 
 


Szia!

Jót nevettem rajtad, de sajnáltalak is. :-))) Vacak géped van? Az internet mindig szarakodik. De azért le fogod írni azt a hosszú levelet amit szerettél volna, igaz???? Kíváncsi vagyok rá.
Nagyon várjuk a holnapot! Már alig bírom kivárni. Mi lesz?...
Majd holnap megírom, jó?

puszi nektek. Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!

Számomra nem volt olyan mókás!KépNem hiszem hogy a gépem szarakododd mert elég jó gép, inkább a szerverrel lehetett a probléma.De nem ez a lényeg!
Mesélj, mi volt veletek?????? Minden rendben van ugye? Már kiváncsi vagyok a történtekre!
Szóval amint gépközelbe jutsz mesélj!
Nálunk minden ok, jól vagyunk!De semmi különös nem történik velünk! Most itthon vagyok a lánnyal nem viszem oviba a mindenféle járványok miatt.Felhivtam a háziorvost azt mondta ha megoldható inkább maradjon otthon velem.Szerintem sem hiányzik sem neki, sem nekem hogy hazahozzon vmit.
Na minden jót jó éjt!
Várom a leveled!
Szió!

KépKép

KépKép
 
 


Szia! Ez az uh nagyon nem volt jó.2d-sre küldött el az orvosom, nem 3d-re, én értettem félre, és 1perc alatt vizsgált meg a Bérczi Ildikó, aki utána figyelte a papírt, hogy ja, van ilyen rendellenesség a családban? Na mindegy... Megkérdezte, hogy mia célom ezzel a terhességgel?... Tudom, hogy a terhességek fele abortusszal végződik... Annyira kiakadtam... Minden után ... Az orvosom elfelejtett, nem emlékezett arra, hogy megyek uh-ra... Ettől a vizsgálattól vártam azt, hogy valaki azt mondja, minden rendben van, teljesen egészséges. De nem így volt, bár a doktor nő azt mondta, hogy szépen fejlődik, minden rendben van, azt már láttuk a 2d-n is, hogy minden végtagja megvan. Ez azért megnyugtató. 40mm-es a drágánk. Látszódott a kicsi gerince. de nem nyugodtam meg, úgyhogy az orvosommal is beszéltem és megkérdeztem, hogy nem lenne-e jobb, ha 4d-re is elmennék, ő mondta, hogy nem kell... De most sajnos ez ellen cslekszem, a baba érdekében és felkutattam a Tankó telefonszámát, bejelentkeztem a Nemeshez is, de csak a várólistára kerültem fel, így nem biztos, hogy oda 12hét előttbejutok. Tehát a Tankó szerdán fogad reggel fél kilenckor, megnézi a babót. Remélem, hogy ő már 100%-ig megmondja, hogy megvan mindene és szépen fejlődik. Ezzel már csak mindent fog látni, ugye?
Ez volt, de nagyon kiidegeltem magam, hogy van egy ilyen a családban és ilyen félvállról veszik... Nem róluk van szó, hanem hármunkról. Ez nekik nem fontos, de nekünk az élet. Mindegy, ilyen ez a kórházi tb ellátás. Ha nem fizetsz, ezt kapod. :-))
Szerdában bízom most nagyon.

Remélem a Te pocaklakód is jól bírja ezt az influenzás időszakot. :-))) Ti nem kerültetek bele? Mi szerencsére kikerültük még eddig. Az ovi az tiszta fertő ilyenkor.

Üdvözöllek titeket, vigyázzatok magatokra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Sajnálom hogy nem túl pozitív élményed volt az UH-on, gondolom nem erre számitottál. Szerintem is jól tetted,hogy bejelentkeztél 4D-re.Hiába, ha fizetsz akkor "esetleg" kapsz olyan ellátást ami megfelelő.Bár(ez saját vélemény) de a Tankó azért nem jól végezte el a dolgát, de kifejezhetném úgy is hogy összecsapta a munkáját, mert nem saját betege voltam.Ezt nem tartom helyesnek, persze elképzelhető hogy véletlen volt, de ez engem persze nem érdekel.A Nemes úgy bánt velünk, hogy válltottam is orvost, de ezt már irtam.Én úgy gondolom nem mindegy hogy jön ki az ember egy vizsgálat után.Kiváncsi vagyok mit mond majd a Tankó, remélem neked jobb tapasztalatod lesz vele, és nem kell elmenned egy 3. helyre hogy megnyugtassanak minden ok.

A héten sem viszem Lilit az oviba.Igazad van tiszta fertő az ovi ilyenkor.Ma elmentem az orvosi rendelő előtt de figyelj, oda több ember be sem fért volna.Tele volt.Kép
Na én ezt szeretném elkerülni.Próbáljuk elkerülni a zsúfolt levegőtlen helyeket.
Remélem azért jól vagy.Hiztál már?
Tényleg mit mondott a doki a kiskönyvre , meg a pecsétekre? Megkérdezted?

Ne haragudj, hogy ilyen későn reagáltam a leveledre, de van hogy abszolút nincs hangulatom bekapcsolni a gépet. No de ilyenkor bepótolom.Kép

Legyetek jók, aztán mesélj!
puszi

KépKép

KépKép
 
 


Szia!
Majd meglátjuk holnap után... Mi is kíváncsiak vagyunk.
Tényleg, hova jár Lili oviba? Sokszor voltunk gyakorlatokon, hátha pont ott is voltunk.
A dokimmal nem tudtam beszélni sem védőnő ügyben, sem más ügyben, mert úgy rohant a rendelésére. De berendelt csütörtökre vizsgálatra. Megakarja nézni a papírokat, amit az uh-kon adnak. Ha elmegyek megint ehhez a Bérczi Ildikóhoz. Nem biztos... Még nem vagyok késésben a kiskönnyvvel, ugye? Majdcsak megkapom már 12hét után.
Te hogy vagy? Te híztál már, Én tuti. Bár nem nagyon merek ráállni a mérlegre. Tuti van már 3kiló is, ha nem több. Ennem kell, mert ha nem, rosszul vagyok, hányingerem van... Tehát kényszer szinte. Nem nagyon akarok vele fogalalkozni, mert tudom, hogy lemegy. Mielőtt teherbe estem, jártam keményen heti4x kondizni, programmal, le is adtam 6hónap alatt 7,5 kilót. Nagyon büszke voltam magamra. Mióta tudom, hogy terhes vagyok, azóta nem tornázhatok, le lettem tiltva. Eért ugorhatott vissza a súlyom ilyen sokat, mert a kondo alatt eléggé diétáztam. Imádtam a terembe járni. Te jártál valahova tornázni? Vagy jártál Lilivel terhestornára? Itt, az otthonba lehet ilyen? Vagy a Művelődési Központban? Én majd szeretnék járni 18.hét után lehet, azt mondta a dokim.

Remélem, hogy Te is jól vagy! Pihenj sokat! Elhiszem, hogy nincs kedved bekapcsolni a gépet....
Minden jót nektek! üdv.: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia! Minden rendben van az uh-n. Nagyon precízen megvizsgált a Tankó. Minden kis csontocskáját külön megmérte, 40 percig nézte a babát. Megtudtuk számolni az újjait is. 16hetesen még vissza kell mennem, hogy akkor már meglesznek keményedve a csontjai, mert ezek még csak puha csontocskák. Akkor már 100-ig meg fogja tudni mondani, hogy nem örökölt-e valamit. Bár én úgy érzem, hogy minden rendben lesz. Boldogok voltunk. Kaptunk videókazettát is. Azt nézegetem folymatosan. Olyan cuki. Nagyon jó terhesnek lenni. :-))) tetszik.

Te is írj magatokról egy kicsit. Mivel töltöd napjaidat?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok látom mégis csak ujraindult itt az élet én is kecskeméti vagyok 24 éves van két kislányom Niki 2002,02,22.én született Adri 2003,12,30.án most vrom harmadik babánkat aki kisfiú elvileg március 20.ra vagyok kiirva most a Nagy doktornőhőz járok hát nem a tökéletes de ez van.Hát röviden rólunk ennyit a cheten jozica neven szokatm előfordulni de ide nem engedett ezzel a névvel regisztrálni

Kép

Kép

Kép
 
 


hu most olvastam el részletessen mennyi mindenről beszélgetettek már Kép elmesélem akkor én is hogy nekem az első kislányom Niki nagyon betegen születtt kkfházára mentem annó szülnihogy majd ott jobb lesz az Altorjayhoz hát erről az orvosról ne kérdezzetek mert legszívesebben leköpném (már bocs hogy ilyen alpári voltam) annó a magánrendelésére jártam és elég sok pénzt kért el a semmiért és mivel ő korházben dolgozott akkor nem kelett kötelező uh ra mennem mert a terhes gondozóban elfogadták az ő magán uh.-át lehet hogy itt követtem el a legnagyoobb hibát mert akkor időben észrevették volna hogy valami nincs rendben mert később kiderült hogy a probléma már a 20.héten észrevehető volt csak ő nem vette észre hasonlóan rossz a véleményem a Nemesről is mert őneki aztán már tényleg észre kelet volna venni a super uh-val hogy valami nem oké de senki nem szolt vagy nem akrt szólni és mikor eljött a szülés ideje hagytak szépen 32 órán ét vajúdni ami nagyon fárasztó volt és végül mikro megszületett babuci másnap áthozták Kecskemétre mert leszürkülta mentőben két rángó görcse lett mire ide értek vele akkor már olyan roszz állapotba került hogy egyből egy nagyon erős nyugattóval mesterséges kómában helyezték és igy volt ez 3 hétig el kezték vizsgálni hoy mi lehet a baj és kiderült hogy a terhesség folyamán nem jól fejlődött ki az agy ezért több helyen is agyhiánya van és agyvérzést kapott minderről enegem míg az 5 napomat töltöttem Féelgyházán senki nem szólt és csak annyit mondtak mi se menjük be zaklatni a dokikat mert ez egy nagyon komoly osztály ahol a picur van és nem szertik a hisztis !! sszülőket mi persze hallgatunk rájuk pedig ez nem is igy volt itt közben azt gondolták rólunk hogynem is érdekel minket mi van babócánkal pedig ez mennyire nem így volt az Altorjai mikor letelt az 5 nap csak így bucsuzott tölem hogy anyuka tudja hogy az anya szervezetét csak egy másik gyerek hozhatja helyre!!! aztán mikor bementünk a NIC-be itt kecskeméten nagyon aranyossak voltak elmodtak mindent de nem igazán biztattak minket egy doki egyből azt mondta hogyha fel is ébred nagyon beteg lesz ugy hogy inkább ne vigyük haz ey világ omlott bennem össze de tudtam hogy ez nem lehet nem hagytam magam 3 hét mulva kikerült a NIC ből a gyerekosztályra és még hetig bent kelett lenünk azután indultunk egyből pesre a fejlődés neurólogiára ujabb hetek és bizonytalanság hogy vajon mi lesz vele egy nap aztán behhivott minket a doki és elmondta hogy minden nap napi 7 alkalommal speciális tornát igényel mert z agyvérzés miatt a job oldal anem működik rendessen a keze és lába iszonyatossan merev volt mikor hazajöttünk elkeztük a tornát hát mit mondja depi a köbön baba sirt énsirtam nagyonnehéz volt aztán elmentünk minden hova természet gyógyász gyógytornász sarlatán... hogyvalaki segitesn mert ez igy nem maradhat és akkor találtunk rá egy csajszir aki a Dévényi módszerrel elkezdte nikit maszirozni heti két alakalommal ez igazi csodát tett pár hét mulva szinte teljessen el volt lazulva a jbb oldala és olyan szépen tartotta kiskezét is .nagyon boldog voltam vére valami ami használt azután még mindent figyeltünk mikor fordul meg mikor áll fel... mindennek nagy jelentőse volt minent meg kelett neki tanítani lepedővel forgatuk hogy rájöjjön arr ahogy kell meg fordulni több mint 1 éves volt amiko rmegtanult rágni aztán meg a beszéd maradt el nem akrt beszélni és akkor egy doki javaslatára elmentünk bölcsibe azóta is járunk és mint a villám megtanult mindet rágni dumálni mindent és olyan gönyörű annyira imádom ő éa hugicája meg kis leendő kukacosunk az életem Kép egyszóval ennek a sok küzdésnek meg lett az eredménye csak azt mondanám még el hogy mindez nem történik meg ha a drága doki odafigyelnek mikor csinálják az uh -t és nam hagynak 32 óráig vajudni mert ez nagyon nagy befolyással volt a babára ja és a Nemesről csak annyit mikor csinálta az uh-t töbször felevetett és azt mondta ha most tudnám mit nézek!!?? jó poén mi?? na mindegy szerncsére mostmár alakulunk de ezt soha nem fogom nekik megbocsátani !!

hát ez jó hosszúra sikerült Kép bocsi de 3 év óta most volt elősször hogy ennire öszintén eltuttam mondani mit érzek Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Roz23!
Nagyon megható a történeted!!!! Rettenetesen sok erő van benned, gratulálok ehhez!!! Az a lényeg, hogy végül a kislányod ilyen szépen felnőtt.
Hát, a pontos uh vizsgálatról hagy ne mondjak semmit. Én is kiakadtam, el is mentem 4d-re én is a Tankóhoz. De ő alaposan átnézte a babónkat, és reméljük semmi gond sem lesz.

Köszönjük, hogy leírtad a múltaddal kapcsolatos gondolataidat, biztosan könnyebb így neked! Nyugodtan írj nekünk, szívesen meghallgatunk. Hogy hívják a gyerekeidet?
Milyen fiatal vagy, és már van két gyereked és a harmadikat várod... A férjem is így szeretné, mint az orgonasípok...

Liolga, mi van Veled? Írj!

Jó hétvégét Nektek, vigyázzatok magatokra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!
Bocsi hogy elmaradtam,de mióta találtam a aneten a Lilinek való oldalt ahol van játék gyerekdalok, mondókák,egyfolytában azzal nyaggat hogy játszani akar.Csak az a baj hogy az egeret nem tudja még kezelni, igy nekem is itt kell ülnöm.Inkább be sem kapcsolom a gépet.Néha az idegeimre megy ezzel.Olyan akaratos hogy nem igaz.

Szia Roz!
Üdv itt az oldalon, végre gyarapodunk talán.
Hát mikor elolvastam a történeted, mit mondjak
szörnyen le vagyok döbbenve.Nagyon szomorú amin keresztül mentetek,le a kalappal,hogy nem kaptál idegösszeomlást.Elég borzasztó hogy, elkérnek egy csomó pénzt és nem végzik komoly körültekintéssel a munkájukat,mikor itt életekről van szó!
A Nagy Judittal mi a problémád?
Akkor nemsokára itt az idő, hogy bírod a végét?
Én már olyan izgatott vagyok már jó néhány dolgot be is szereztünk, de amig a bútor nem lesz meg addig ruhákat nem veszek mert nem nagyon tudom hová rakni.

Lili örülök nektek, hogy minden rendben! Jól vagytok egyébként?Rosszullétekkel hogy állsz?
Lili magánoviba jár heténybe ott nem hiszem, hogy voltál.Kép
Képzeljétek a jövő héten festés lesz nálunk meg rendeztkedés.Lehet hogy merész dolog volt beválllni.Úgy számoltam hogy két hónap múlva már mindennek készen kell állnia mindennek.A 37. hét után már bármikor jöhet a baba, és nem akarok kapkodni.Tegnap voltam idegsebésznél és azt mondta hogy altatásban, császárral kell szülnöm.KépKép Bár lehet hogy igy jobb lesz.A császárt azt tudtam de biztam benne, hogy érzéstelenitéssel megszülhetem.Szerettem volna ébren lenni mikor "kiveszik".De ha minden igaz a férjem ott lesz majd csinál képet.Meghát a szoptatás miatt is jobb lett volna amúgy , gyorsabban megkaphatnám mint igy!Kép

Na most mennem kell, próbálok sűrűbben benézni hozzátok!
Legyetek jók, puszi!

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok lányok!
Ne haragudjatok, hogy én is bepof....kodok.
Az ultrahanggal kapcsolatban van véleményem. Én is voltam, (mostmár 6 éve)a nőci kétszer meghúzta a hasamon az érzékelőt és készen is voltam. Elhiszem hogy sokan vártak kinn, és neki csak egy voltam a sok közül, de nekem a gyerekemről volt szó. Amikor a lepukkant nem túl tiszta osztályt is megláttam, fejvesztve rohantam Pestre. Ne értsetek félre, ott is vannak félrenyúlások és problémák, de nekem bejött. Én 60 kilóméterre lakok Kecskeméttől, és Pest is ugyanennyire van. Az idő engem igazolt, mert 35. hétre született a lányom kétoldali tüdőgyulladással.
Ne haragudjatok ha kicsit csapongok. Mindenkinek jó babavárást, és egészséges babucikat kívánok! Lili, neked külön is szorítok!!!!!!!!!!!!!!
Tündi
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem baj. Örülök, hogy végre kmétieket találtam.
Roz, megértem, hogy fel vagy háborodva az ellátáson! Felelötlenség, amit sokan csinálnak. Nem is gondolják végig, hogy életek múlna rajta. De azért örülök, hogy végül amennyire lehet rendezödtek a dolgok. A második gyerköc hol, kinél született?

Lili, biztosan minden rendben van a Manóval!

Liolga, én úgy tudom, pont az érzéstelenítés után nem adják oda a babát, mert nem kelhetsz fel. Az altatás után meg igen. Ha azt mondják, hogy az altató miatt nem szoptathatod, azt ne hidd el, mütét alatt már úgyis kap belöle a baba is.

Magunkról: 27+5 hetesek vagyunk, máj. végén kellene születnie. Kislány, Leona lesz a neve. Most még a Széchenyiben lakunk, de majd a nyáron költözünk Petöfiv-ba.

Éva

Kép
 
 


Szia Sygnum!
Üdv a "csapatban"!
Hanyadik babádat várod? Én most 25+1 hetes vagyok és Marci lesz! Gondolom már nagyon várjátok a picit, én legalábbis már nagyon izgatott vagyok!Mi is a Petőfivárosban lakunk. Melyik részére költöztök? Itt szülsz kméten? Szerinted van-e arra lehetőség hogy ha pótólni kell a babának a tejcsit a korházban,(mert állítólag altatás után aluszékonyabbak), hogy SAJÁT lefejt anyatejet kapjon CSAK! Mit tudsz erről? Mert 3 éve még összeöntötték!

Lili jól vagytok? "orgonasípok"Kép Hány babát terveztek?

Roz!
Lehet hogy figyelmetlenül olvastam a leveled, de érdekelne hogy mennyi idős Niki, és most milyen "állapotban" van?

Üdv mindenkinek, jó hétvégét!

Lioga

KépKép

KépKép
 
 


Helló!
Liolga
Az elsö babát várjuk és már nagyon türelmetlen vagyok. Nem is tudom, hogy bírok ki még 3 hónapot. De azért csak maradjon bennt addig! Kméten fogok szülni, remélem addig még pozitív irányba fognak változni a dolgok. Nem tudom, mit adnak a babáknak, sztem tutira adnak nekik pótlást. De én is meg fogom tiltani a tápszert is és a teát, cukros vizet is. De ellenörizni nem tudjuk öket. Na meg cumisüveget sem szeretnék, kanál vagy pohár lehet.
A Széktó utcán építettünk, egy sarki, fekete zsindelyes, halványzöld ház a miénk. Ti hol laktok?

Üdv
Éva

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak pár napja nem jártam itt és már ennyien vagyunk?

Liolga, jó, hogy írtál, már vártam. Kép Tényleg altatásos császsárral kell szülnöd? Miért? Van ennek valami különösebb oka? A gyerkőc nem úgy fekszik?
Mi jól vagyunk, hát...a rosszullétekről inkább nem mondok semmit, mert mindig amikor azt mondom, hogy jól vagyok, akkor jönnek a hányások, és az ájulások. Fáj a hátam is mostanában elég sűrűn, pihennek kell sokat. Még mindig fáradékony vagyok. Lehet, hogy majd elmúlik. Eddig 4gyerekről ábrándoztunk, de még meglátjuk az első megszületése után nyilatkozom bővebben. Kép Kép
Jól bevállaltátok a felújítást! Mi lehet, hogy költözködünk. ha eltudjuk adni a házat 6hónapnál előbb... Reméljük, hogy igen, mert a babával nem szeretnék költözködni.
Te hogy vagy, Liolga? Fáj még a hátad?

Szia Éva! Üdvözlünk körünkben! Gratulálok a babához! Ti is költözködtök? Érdekes, hogy mindenki, akivel eddig leveleztem, vagy költözködik, vagy felújítja a lakást... Nektek ő lesz az első kisbabátok?

Tündi, Te hol laksz? Egyetértek Veled ebben az uh-s kérdésben. Meg is mondtam az orvosomnak, hogy nagyon kiborultam, ahogy a nő megvizsgált. Megértett és örült, hogy elmentem 4d-re. Bár az ő akarata ellenére tettem, de mégis örült neki, hogy nem hagytam magam. Kép Jó fej doki nagyon.
Köszi, hogy szorítasz, aranyos vagy! Mi is reméljük, hogy nem lesz semmi komoly baj, sőt teljesen egészséges lesz. Kép
Most mennyi idős a kislányod? De minden rendben, igaz? Ennek nem lett hosszabb távú kimenetele, ugye?


Üdvözlök mindenkit, írjatok! Jó vasárnapot mindenkinek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Éva!

Van fogadott orvosod? Kinél fogsz szülni?
Én elhiszem, hogy türelmetlen vagy, biztosan én is az leszek majd az utolsó hónapokban... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Lili!
Igen, mi is fogunk költözni, de már a babával. Nem sikerült teljesen befejezni a házat, bár beköltözhetö lenne, csak nem akarom, hogy még zörögjenek meg idegenek mászkáljanak ott, mikor ott lesz egy pici baba.
Van orvosom, 10 éve hozzá járok, nagyon elégedett vagyok vele, Terebessy dr. Ha a szabadszállási szülöotthon nem zárt volna be, akkor ott szültem volna nála. Sajnos bezárt.
Neked ki az orvosod? Picuroddal biztosan minden rendben lesz! Szorítok Nektek.

Üdv
Éva

Kép
 
 


Köszi, hogy szorítasz, valószínű, hogy nem lesz semmi baja. Kép
Nekem a Nagy Károly az orvosom. Nagyon szeretem, jó orvos.
Biztosan nem lesz akkor könnyű nektek így költözni. De legalább egy gyönyörű otthonba mentek. Kép Üdv

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!

Lili,
Nagy Károlyról is hallottam jókat. Költözéstöl annyira nem tartok, mert nem mindent egyszerre kell elvinnünk. Szép lassan majd mindig elvisznek vmit a srácok, így mindenkinek könnyebb. Én meg most is, meg ha itt a baba akkor is félig használhatatlan vagyok, csak az összepakolásban tudok részt venni.

Puszi
Éva

Kép
 
 


Szia!

Mit hallottál a Nagy Károlyról? Csak jókat? Én nagyon bírom, jó fej doki.
Én is használhatatlan vagyok mostanában, nincs is kedvem semmihez. Lassan már főzni sem, pedig azt kell.
Üdv. Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Lili!
Nem csak jókat, de semmi durva dolgot. Olyan orvos nincsen, akiröl mindenki csak jókat mond! A lényeg, hogy Te elégedett legyél és bízzál benne! Én is legszívesebben csak a babával foglalkozok. Én már nem dolgozok, az elejétöl táppénzen vagyok (tavaly elvesztettünk egy babát), így sok-sok idöm van. Ráadásul van egy tündéri férjem, aki bármit megcsinál, amire megkérem. Mennyi idös is a baba? Tudjátok már, hogy fiú vagy lány? Mi lesz a neve?

Éva

Kép
 
 


Szia!
Te mivel töltöd napjaidat? Én internetezem és olvasok. Van sok baba könyvem, megrendeltem a Kismama újságot fél évre. Mindegyiket olvasgatom.
Az én férjem is tündéri. Ő is mindent megtesz értünk. Nagyon várja már és azt mondta, hogy nem fogja kibírni a szeptembert. Már dögönyözni szeretné. Kép
Én most fogok diplomázni. Írom a szakdolgozataimat. Az egyik már, remélem rábólint a tanár nő, és készen van. A másikhoz még nem kezdtem hozzá. Ápr.15 a leadási határidő, úgyhogy van még időm. Kép
Te hol dolgoztál a baba előtt?
Még nem tudjuk, hogy mi lesz, mert ma vagyok pont 12hetes. De nem valószínű, hogy szeretnénk tudni. Egyre jobban afelé hajlok, hogy megkérdezzük, de nem tudom... Az sokkal szebb, ha akkor fogom megtudni, amikor megszületik és sok olyan esetet hallottam, hogy nem az lett a baba, amit az orvosok mondtak. Majd meglátjuk. Apósomék nem akarják megtudni, csak majd a születésnél. a nevek: ha fiú: Botond, ha lány: Lili vagy Blanka... Itt még sok lehetőség van, nem végleges a döntés. Nem úgya, mint a fiú. A Botond a férjem kedvenc neve. Az biztos.
Te most vagy a 6.hónapban, igaz? Milyen érzés pocakkal? Nagy már? Én 6hónaposan fogok államvizsgázni. Hogy bírod a terhességet? Boldog vagy? Hülye kérdés volt, bocs. Kép
Nektek fiútok vagy lányotok lesz? Mi lesz a neve?

Jó éjt. Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Lili!
A napjaimat kb. úgy töltöm, mint Te. Olvasok, internet, tv meg egy kis házimunka, ha rámjön. Ha van kedvem, elmegyek a párommal, ö most árúterjesztö, üzletkötö munkaszerüséget végez.
Az én párom meg vhogy türelmesebb, mint én. Persze nagyon várja a babát, bírom, ahogy játszik vele, mégis ö más dolgokkal is foglalkozik, így neki biztos gyorsabban telik az idö.
A szakdolidat sztem írd meg minél elöbb, mert késöbb méginkább nem lesz kedved ezzel foglalkozni.
Én a kórházban (megyei) dolgoztam, gyógytornász vagyok. Szeretem a munkámat és a munkahelyemet is (reuma).
Tényleg elöfordul, hogy eltévesztik a baba nemét. Nekem elöször nem is mondta meg a doki, mert nem volt biztos benne. Kislány lesz, Leona. Én Blankát szerettem volna, az a kedvenc lánynevem, de a párom nem akarja. Pedig nagyon szép név, örülök, hogy nektek is tetszik. Bíró a vezetéknevetek? Ahhoz nagyon jól hangzik a Blanka is és a Botond is! Egyébként az én férjem is Bíró, így a baba vez.neve is az lesz.
Ha jól gondolom, mi már a 7. hónapban vagyunk, éppen ma töltjük a 28. hetet. Pocakkal sztem nagyon jó, én élvezem. Néha szokott keményedni, de a méhszájam rendben van, úgyhogy nincs semmi gond. Én már nagyon vártam, hogy pocim legyen. És igen, nagyon-nagyon boldog vagyok. Évek óta már csak gyerekre vágytam, de csak most jött el az "alkalmas" idöpont. Gondolom Te is imádod a gyerekeket, azért választottad ezt a pályát. A középsö trimeszter a legalkalmasabb az államvizsgára, emiatt ne aggódj!

Na most jó sokat írtam!
Üdv
Éva

Kép
 
 


Szia!

Az én páromnak is ezer más dolga van a babaváráson kívül, meg is szoktam sértődni, ha egy nap nem simogatja meg a pocimat és nem beszél hozzá. Kép) De mindig megszokta.
Az államvizsga még csak ez után lesz és az iskolai naggyakorlat is. Tehát: Hogy fogom bírni, amikor itthon döglődöm már 1hónapja? Biztos jó lesz, szeretem a gyerekeket tanítani, csak mindig rájövök, hogy ezt a szakmát is csak a gyakorlattal lehet igazán megtanulni. Hiába tanultunk meg egy csomó mindent a főiskolán, szinte használhatatlanok. Neked kell ráérezned az ízére. Ha ráérzek, akkor jó, csak az kb.1hét, vagyis akkor már vége van a hospitálási időmnek általában. De ez most hosszabb lesz. 6hét a kötelező, de lehet, hogy lerövidítjük a terhesség miatt. Kép
Az egyik szakdolgozatom kész..., a másikhoz nem nagyon kezdtem neki, de jó szakdolgozóm van. Segít sokat.
Nem Bíró a vezetéknevünk, ez az én lánykori nevem. A férjem László. Úgyhogy vagy László Botond, vagy László Lili Vagy László Blanka lesz a pici. A László Lili egyre jobban tetszik nekünk. Szép a hangzása is. Majd meglátjuk, hogy mi lesz a neve és milyen nemű lesz. Az én páromnak sem tetszik annyira a Blanka. Pedig szerintem is gyönyörű lány név.
Olyan jó, hogy ilyen boldog pocakos vagy! Kép Én is nagyon boldog vagyok! Szeretem a pocakom simogatni, most már érzem is, hogy növöget és hogy nem vagyok egyedül. Akkor a te babád már mocorog, ugye? Milyen érzés volt mikor először érezted, hogy megmozdult? Férjed mit szólt?
Amit látod, fiatalon mertem vállalni a babát, de nem bánom. Nagyon szeretem a pici babákat, imádni valóak. Bár még szeretnék tanulni majd. Nagy álmom a gyermekpszichológia. Tavaly felvételiztem is, de egy hajszál válsztott el attól, hogy felvegyenek... Biztosan Istennek más tervei voltak velem. Kép

Én is próbáltam írni egy keveset. Írj majd Üdv:Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Helló!

Az én munkám is olyan, hogy csak gyakorlatban lehet megtanulni. Nekünk is akkora elméleti tudást adtak a fösulin, hogy szinte azt sem tudtam, mit kezdjek vele. Aztán szépen lassan kellett mindent megtanulni, már diplomával a kezemben.

A László Lili sztem is jobban hangzik, bár az én kedvencem marad a Blanka. De nagyon tetszenek az alliteráló nevek. Ezért is szerettem volna Bíró Blankát.

Pocidat egyre jobban fogod érezni, csak türelem még. Az enyém csak a 16. hét körül kezdett látszódni, akkor már szükek voltak a nadrágjaim. A mozgását nagyon korán, 15 hetesen éreztem elöször, 3 rúgást egy reggeli hányás után. Sajnos a hányás, hányinger nálam csak a 18. héten múlt el, de néha még most is elöjön. Elég vékony a hasfalam, nincs rajtam sok "szigetelés", így a párom is korán megérezte a babát. Biztosan többet fog a Picurotokkal beszélgetni a férjed, ha már ö is érzi. Ez nálunk is így volt. Hát még ha majd szájbarúgja! Az én kis Picurom sokszor megrúgja az apját, ha puszilgatja a hasamat.
Írígyellek, hogy fiatalon szülhetsz! Nem az a lényeg, ki mennyi idös, hanem hogy készen álljon a gyerekre.
Tanulni én is szeretnék még, de egyre inkább látom, hogy nem lesz belöle semmi. Sztem annyira ki fogja tölteni a gyerek(ek) az életemet, hogy nem fogok tanulásra gondolni. Legalábbis amíg kicsi(k).
A pszichológia nagyon érdekes dolog, engem is mindig érdekelt, de azt hiszem nagyon nehéz lehet a gyakorlatban csinálni. Sok türelem kell hozzá.

Én olyan lusta vagyok ma, nincs kedvem semmit csinálni. Pedig olyan szépen süt a nap!

Szia!
Éva

Kép
 
 


Szia!

Nagyon érdekes lehet gyógytornászként is dolgozni. Az is érdekel engem. Milyen emberek között lenni, megismerkedni velük... Persze mindennek van árnyoldala is.
Mi még nem nagyon érezzük a babát, bár minden este odateszem a kezem a hasamra, a szívét már éezzük. Kép Nagyon jó, hogy ott belül van valaki. A tiétek... Fura érzés...
Az én hasam nem vékony, így várhatok még.
Miért irigyelsz, hogy fiatalon szülhetek? Az jobb, mintha később szülnék? Felnőni fel kell, hiszen ez nem kis feladat... Kép De biztosan gyönyörű feladat lesz.
Mit szerettél volna tanulni még? Engem egy pszichológus bíztatott, hogy próbáljam meg, emberileg gyerekpszichológuat lát bennem. Türelmes, nyugodt, kiegyensúlyozott embernek tartott és én is annak tartom magam. A gyerekneveléstől sem félek annyira.

Én is lusta vagyok ma. de hideg van kint, nem? Mit fog mondani kicsi férjem, ha hazajön, egész nap az internet előtt ültem.

Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!

Hogyhogy érzitek a baba szívét? Az a lüktetés, amit a hasadon érzel, sztem a Te pulzusod.
Tényleg furcsa érzés, hogy vki lakik ott bennem. Még most is néha rácsodálkozok, mikor úgy igazán beindul.
Azért írígyellek, mert én a szívem mélyén már réges régen szültem volna. Csak a párom mindig mondogatta, hogy a semmibe ne szüljek még gyereket, elöbb alapozzuk meg az életünket. Neki is van igaza, de az én szívem már régóta babázni akart. Bár lehet, hogy ha bizonytalan lenne az életünk, akkor most nem lennék ilyen nyugodt és kiegyensúlyozott. Mindegy, a lényeg, hogy most már boldogok vagyunk és csak a Picurkánk hiányzik az életünkböl.
A humán kineziológusi képzést szeretném még megcsinálni a Testnevelési Egyetemen. Ez hasonló a gyógytornához.

Én már nagyon sok napot töltöttem az internet elött, néha már úgy kellett elvonszolnia a férjemnek innen. De annyi információt lehet találni, hogy nem tudom abbahagyni. Ráadásul mindig felmerülnek bennem új kérdések is.

Nem tudom, hideg van-e, mert még ki sem dugtam ma az orrom. Mostanában félek bárhová is menni, mert itt van az influenza, meg vmi hányásos-hasmenéses járvány is. Nem szeretném elkapni. Te is vigyázz magadra, ha gyerekek közé mész!

Éva

Kép
 
 


Liolga, Többiek hol vagytok?

Kép
 
 


Sziasztok!
Úr Isten! Alig győztem visszaolvasni!:-)
Sygnum:
Nem minden nap van kedvem bekapcsolni a gépet, de ha nem akarok lemaradni akkor kénytelen leszek erőt venni magamon.:-)Látom jól vagytok!
Te biztos tudod akkor hogy kismamáknak milyen masszázst lehet alkalmazni.Nekem gerincsérvem van, emiatt lesz császár.Idegsebész utasitása.Szóval, tervezem hogy keresek vmi gyógymasszőrt, meg hát nem ártana tornáznom sem.Jártam a terhesség elején kismamajógára, de az egyik alkalommal annyira nem esett jól ,hogy többet nem kívánkoztam.Akartam járni aqua-fittnesre ami kimamáknak való de inkább megvártam mit mond a sebész.Ő azt mondta könnyű tornát végezhetek meg lehet masszíroztatni.Nagyon szükség lenne ezekre mert annyira de annyira fáj a hátam, főleg a nap végére, hogy nem igaz.Most ültem le a gép elé amióta irom a levelet, de már elvan teljesen zsibbadva a lapockám mellett.Hát ez van.Sajnos.Amúgy jól vagyunk mi is. Ha nem vagyok tolakodó hány éves vagy? A Leona nagyon szép név:-)

Lili:
Látom nálatok is minden rendben van. Ennek örülök!:-)Én is úgy gondolom, hogy amit éreztek, az a te pulzusod!Olyan aranyos vagy ahogy beleéled magad.Élvezd is minden percét!:-)Főleg mert olyan gyorsan eltelik.Tényleg lányok nem sokára már babasírásra fogunk ébredni!:-)

Na megyek, le kell feküdnöm!
Vigyázzatok a babára és magatokra!

Sziasztok!Puszi

KépKép

KépKép
 
 


Szia Liolga!
Végre Veled is tudok egy kicsit "beszélgetni".
Masszázst szépen finoman lehet alkalmazni (sima svéd- vagyis gyógymasszázst). Ütögetni, paskolni természetesen nem. És talán ne olyan sokáig, 10-15 perc most elég. A vízitorna nem rossz ötlet, mert kisebb a gerinc terhelése. De erröl a nögyógyászt is kérdezd meg! Egyáltalán van Kméten ilyen torna kismamáknak? Arra figyelj, hogy szakember tartsa. Esetleg megpróbálhatod Tápainé videókazettáját (nem tudom a pontos címét, de vmi Kismamatorna és az I. Nöi Klinika kiadása). A hátoldalán szerepel Tápainé neve.
Egyébként gondoltam, hogy sérved lehet, mikor írtad, hogy az idegsebész császárt javasol.
Nem vagy tolakodó, idén leszek 29 éves.
Pihenj sokat!

Jó éjt!
Éva

Kép
 
 


Sziasztok!
Liolga, itt Kecskeméten az uszodában van aqua fitness. Az én ismerősöm jár és nagyon szereti. Azt mondja, hogy kicsit hülyén néznek ki, mert mindenféle van a hátukon, de ő nagyon szereti. Egy kismama ismerőse is járt a tornára a szülés előtti hónapig. Ő is élvezte. Nem tudom, hogy szakember végzi e, de biztosan.
Hát igen...Én mindig mindenbe ennyire beleélem magam... Kép Gyerekkoromban is apukám ezt imádta bennem, hogy mindennek úgy tudtam örülni. Most is. Kép Egy kis pungyurkának meg pláne.

Sygnum, az az igazság, hogy nekünk megvan az alap, de albérletbe fogunk költözni. Most itt a Szabó Sándor Telepen lakunk, saját családi házban, jó nagyban, de elköltözünk. az én férjem mindig azt mondja, hogy egy gyerek vállalása ne pénz kérdése legyen, vagyis sosem szabadna ezt pénzügyi oldalról nézni. Ezt én is tudom és nekünk szerencsénk lesz, mert egy csomó kisruhát, meg hordozót...kapunk kölcsön, és a babakocsit megveszik a keresztszülők, a kiságyat a szülők... Tehát nekünk a szobája fog pénzbe kerülni és a pelusok, meg még sok kis apróság, de az a lényeg, hogy meglehet oldani. Az első gyereket a nagyszülők úgyis ruházzák, annyi ruhát fog kapni a rokonoktól barátoktól... Mindenkitől... Kép Férjem mondta, hogy kifogjuk írni az ajtóra: Belépés egy csomag pelenkával! Kép Persze vicc....


Legyetek jót, Liolga pihenj sokat!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Az nem a baba szíve amit érzünk? Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Kép Kép Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!
Lili, én is azt mondom, hogy a gyerekvállalás nem lehet pénz kérdése. Abban viszont igaza van a páromnak, hogy ha anyagi ill. "továbbfejlödési" gondjaink vannak, akkor nem tudjuk olyan harmóniában nevelni a gyerekeinket. Sokkal nehezebb lett volna építkezni gyerek mellett. Mindig azt mondják az építkezésröl, hogy tönkremennek a házasságok. Hát mi soha nem veszekedtünk, de még vitatkozni sem vitatkoztunk rajta. Ha tudom, hogy így se, úgy se jutunk egyröl a kettöre, már rég babáznék. De így visszanézve valóban jobb így. Ja, és mi éveket dolgoztunk külföldön, hogy ezt elérjük, ezt babával nem tehettük volna meg. Bár én utáltam külföldön dolgozni.
A lényeg az, hogy most nagyon várjuk a bébit.
Az sosem baj, ha ennyire tudsz örülni a dolgoknak! Azt jelenti, megmaradt benned a "gyerek" és ez csak jó lehet. Örülj nagyon a pocilakódnak és élvezd a terhesség minden percét!

Liolga!
Ha elmész tornázni, mindenképpen kismamatornára menj és mondd el, hogy sérved van. Vhol láttam kiírva, hogy a régi SZTK alagsorában is van vmi vízitorna. Nem tudom, van-e külön kismamáknak is.

Szép napot!
Éva

Kép
 
 


azt a mindenit pár napig nem nézek rátok és már nem is győzők visszaolvasniKép) nagyon örülök hogy igy megszaporodtunk Kép amit multkor nem irrtam le hogy mi a Praktiker mögött lakunk elég rossz környék de már meg vana szép uj telkünk a Petőfiváros mögött már csak lottó 5-ös kellene az építkezéshezKép) már mi is elkezdtük a visszaszámolást pocakosság ideje lassan lejár és egy ujabb kis babyvel gyarapszunk Kép akinek igazán neve még mindig nincs mert apával nem egyezzünk igazán ő Attilát szeretne de hát nem is tudom ez nekem annyira nem jön be én a fiamnak valami igazán vagány rosszcsont nevet szertnék mint például BendegúzKép mitszóltok hozzá??még van rá 1-2 hetünk hogy kitaláljukKép


birolili neked válszolok előszőr a csajokat Nikolettnek és Adriennek hivják Niki most 3 éves Adri pedig 1 éves

valaki még kérdezte hogy milyen állapotban van most niki bocsi de nem emlékszem hogy kiKép niki a kortársit jóval meghaladja a doki szerint folyamtossan beszél kb 100 mondókát fejből tud és nagyon gyorsan tanl nagyon imádja meséket és ezzel tudom szerintema lejobban fejelszetni ha elovasom neki egyszer kövtekzőleg már ő akrja olvasni Kép és tényleg szinte minden oldalra emlékszik hogy mit olavastunk rajtaKép kis békám ugy imádom sohanem gondoltam volna hogy ilyen kis ügyi lesz hát a leletei sajnos ezek ellen beszélnek mert a legeutóbbi mri -n találtak az előző agyvérzés helyén 2 ujjab értágulatot amitől én nagyon félek most figyelik a tágulatokat és ha nőnek akkor sajnos meg kell műteni Kép adoki szerinte rutin műtét na de hallotunk olyat hogy egy mandula műtétnek milyen végzetes következménye lehet nem még egy agyinak na mindegyreméljük erre nem kerül sor .Jelenleg amivel kzdünk az avédőoltás mert a házidokink szerinte nem lenne jó ha megkapná 3 éves oltást ivel epilepsziás és ez az oltás rohamot okozhat tegnap aztán el is metünk védőoltás tanácsadásra és a doki nem igy gondolta ugyhogy megg kell kapni az oltást nagyon félek nem tudom mi lenne jó minek az esok hülye oltás utálom!!!!!!!!!!!Na mindegy remélem minden rendeben lesz most mennem kell mert adrikám felébred még majd irok és igérem válszolk még az elmaradt kérdésekre sziasztok Kép

Kép

Kép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: