Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szerintem még nem volt itt babaruhavásár, de szerintem nem lenne rossz ötlet. Nekem is van felesleges holmim, amit úgy látok lehetetlen eladni vagy odaadni.
Látom a védőnőknél is ki van rakva egy jópár hirdetés.
Lehet hogy szervezhetnénk egy ilyet a babaklubidőben, védőnőket kellene megkérdezni lehet -e ilyet csinálni.

Milyen volt tegnap a klub? Sajna megint nem jutottunk el mert a kicsi Zita még mindig taknyos, nem akarom átragasztani senkire.

Zita egyre többet mászik, most éppen a teso szobáját fedezi fel, most legalább 5 métert kúszott-mászott egyhuzamban. Tök édi.

Csajok!!!!! Hol vagytok!!!!!?????
 


Favorite!

Szerintem is jó ötlet :) !
A szomszédunk a családvédelmi szolgálatnál dolgozik, ezért egy-két (már eléggé elhasznált) ruhát elvisz a rászorulóknak, de van olyan ruhánk is, ami szinte, vagy teljesen új, csak a mérete nem jó. Ezeket szívesen elcserélném olyanra, amit most tudna hordani a lányom :wink: !

A babaklub az, ami a műv.házban van? Mi egyszer voltunk csiribiri tornán, és az is nagyon jó volt!

Ha gondolod én is megkérdezem a védőnőnket, hátha van jó ötlete
:) .

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Húúú, hát ezt nem hiszem el. Képzeljétek, én is pont ilyen gonddal küszködöm, hogy van egy csomó kinőtt ruhánk, meg sokminden, amit már nem használunk, és ezeket szeretném én is továbbadni. Pl. van vagy 30 db textilpelenkám, amiket használtunk ugyan, de kifőztem, kifertőtlenítettem, vannak aventes cumisüvegjeink, meg van felbontatlan vadiúj cumisüvegre való szívóka, nekünk is vannak olyan ruháink ami egyszer sem volt Zsófin, és még sorolhatnám. Baldahin tartó vas, a baldahinunkat, és a hozzá való fejvédőt is tovább szeretném adni, stb-stb.

Favorite, jó volt a baba mama klub. Nagyon élveztük most is. Olyan, mint egy kis játszóház. Hű, akkor gyógyuljatok meg ti is. Úgy látszik mindenki ilyen taknyos, vírusos mostanában. Zsófi is a múlt időszakban kétszer volt ilyen nagyon takonykóros láz nélkül.

Igen, Irusc, a műv. házban van ez a klub.


Liló! és a többiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi van veletek??????????????



Évi

Kép
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!


Mi van veletek???????????????????????????????????

Kép
 
 


Sziasztok!

Picit elszomorít hogy sehol senki, néha valaki. Már azt hittem itt egy szép folyamatos kapcsolatunk lesz addig amíg nincsen jóidő és esetleg közös programokat csinálnánk.

Mi van a betegekkel? Hogy vagytok?

Nálunk kigyógyultak a gyerekek, Zitának még egy picit folyik az orra, de már visszatért az étvágya. Nagyokat kúszik-mászik már egyre nagyobb területet hódít meg. Élvezi nagyon.

Evisan Zsófi jár már és ha igen mióta? Ő eszik már tejterméket?

Puszi
Remélem előkerültök!
Era

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hú, eddig mindig automatikusan beléptetett az oldal, most meg már mióta tökölök, mert nem tudtam, mi a felhasználónevem és a jelszavam :(

Nálunk a kinőtt ruhák, egyebek nem téma, mert a hugom 4 évvel fiatalabb, és eltettem neki...

Tök jó lehet ez a babamama klub, remélem egyszer mi is eljutunk, de mostanság sajna még a szokásos programokra se mindig tudunk elmenni, annyi minden teendő, intéznivaló összegyűlik...

Köszi az építményadós választ, nálunk még komplikáció is volt, mert mi nem ide vagyunk bejelentkezve, de azt mondták, 100 nm-ig egyébként is teljesen adómentes.... Jó tudni!

Itt Gyálon tudtok jó gyógynövényboltot esetleg? (vagy bioboltot...)

Betegeknek jobbulást!!!

Orsi
 
 


Sziasztok!
Szia Era!

Úgy látszik, hogy most csak ketten maradtunk. Én is kicsit szomorkodom, hogy miért nem jönnek a többiek, pedig olyan jól beindult már ez a topik. Max. majd ketten szervezünk programokat. Vagyis, hogy ti, meg mi. Úgyis mostmár a te gyermekeid is meggyógyultak. Például: Szerdán megnézitek itt a gyáli baba mama klubot??? Tényleg jó.

Zsófi mostanában kezd járni. Ami azt jelenti, hogy pl. tol maga előtt valamit, ami alacsony, és könnyen lehet a lakásban tologatni. Gondolok itt konkrétan arra, hogy van egy kis könnyű szánkója. Hátul belekapaszkodik, és tolja maga előtt. Tehát támaszkodva lépeget, meg oldalazva, ágy mellett pl., és talán már egy-két önálló lépést megtett úgy egyedül. Ennyi, a korához képest ő nagyon kis ügyes mozgásfejlődésben. Elég korán csinál mindent.
Igen, szoktam neki adni tejtermékeket, de tehéntejet még nem. Túrót, túrórudit, sajtot, ilyeneket. Feltéve, ha egyáltalán akar valamit enni, mert mi nagyon sokat küszködünk az evéssel. Ma pl. csak egyszer evett, mert az istennek sem akart enni. Azon vagyok kétségbeesve, hogy a tápszereket egyenesen utálja, mindegy milyen fajtát veszek, és egyáltalán nem iszik meg még napi 1 dl-t sem, nemhogy fél litert, amennyit kéne. És már a szopást is el-elhagyogatja. Úgyhogy ezen vagyok kétségbeesve, hogy nagyon kevés tejterméket eszik, és nagyon lassan gyarapszik a súlya is. Most pontosan 7 kg a súlya.

Na megyek, vacsorázunk.


Szia:
Évi

Kép
 
 


Á, most látom, Orsi, hogy te is írtál!

Most még gyorsan egy sor, mert tök éhes vagyok:
Itt van egy biobolt Gyál felsőn, az Aranyág gyógyszertár mellett. De még sosem voltam benn, úgyh nem tudom milyen.


Sziasztok

Kép
 
 


Sziasztok!

Végre újra a régi vagyok, ennek ksöszönhetően remélem gyakrabban tudok jönni! Vesém ok, "csak" pár ciszta van kontrollra kell majd mennem! :D

Hát, ez a ruha téma.. én betegesen ragaszkodom minden egyes "Moncsiruhához" :lol: :lol: meg tervbe van véve a tesó igy nem szivesen adnám még tovább!

Annyira jó lenne már valami közös program, alig várom már a jó időt, mert akkor szeritem szivesebben mászkál az ember mint most.

Thecat én úgy emlékszem hogy gyálfelsőn a van egy gyógynövény bolt.

Képzeljétek, Moncsi egyre jobban beszél, olyan aranyos!a héten megkapta az első prevenart, egész jól viseltük!

majd még jövök, igérem gyakrabban!

Kép
Kép
 
 


Na a tavasz már tényleg jól jönne, mondjuk ez a hó most tetszik, kár, hogy hamar el fog olvadni.

Az a gyógynövénybolt állandóan zárva van, és eladó... :(

Ma kipróbáltuk Levivel a Höcögtetőt (LilaFecske), nekem nagyon tetszett, vettem is egy bérletet! :)

Ki hogy van? Betegségekből kezd mindenki kilábalni?

Orsi
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi betegek voltunk azért nem nagyon jöttem ,most is rohanok mert Bállint már ébredezik,csak jöttem szólni Március 7 én lesz bababörze Gyálon az Ady suliba!
Üdv mindenkinek Mária
 
 


Süsü!

Köszi az infót!!!!
Te voltál már ilyenen? Érdemes elmenni?

Üdv:

Csuri
Kép
Kép
Kép
 
 


SZIASZTOK! BOCSI MINDENKITŐL, NEM TŰNTEM EL, CSAK NAGYON NINCS IDŐM... :( DONÁT ELKEZDETT MÁSZNI ÉS PRÓBÁL FELÜLNI IS, EZÉRT ÁLLANDÓAN FIGYELNEM KELL + MÉG EGÉSZ NAP RAJTAM LÓGNA, SZERINTEM MOST KEZDŐDIK A SZEPARÁCIÓS KORSZAK! HOGYHA ALSZIK IS EGY KEVESET NAPKÖZBEN, AKKOR PEDIG "KOTYVASZTOK" NEKI ÉS MAGUNKNAK IS VALAMIT. JUT ESZEMBE! VALAMELYIKŐTÖK ÍRTA A GESZTENYÉT. AZT MIVEL ADHATOM NEKI, ÉS TÍZÓRAIRA VAGY EBÉDRE??? MÉG NEM PRÓBÁLTAM. VOLTUNK ANYUKÁMÉKNÁL IS VIDÉKEN, 1 HETET TERVEZTÜNK CSAK DONÁT NEM MARADT :? NAPPAL MÉG CSAK-CSAK, DE ÉJSZAKA NEM ALUDT, HIÁNYZOTT A MEGSZOKOTT HELYE, ÍGY HÍVTAM A FÉRJEMET 2 NAP UTÁN HOGY JÖJJÖN ÉRTÜNK. DONÁT IS ÉS ÉN IS BEDAGADT-BEGYÓGYULT-ÁLMOS SZEMEKKEL VÁRTUK :shock: HÁT ILYEN MOSTANSÁG AZ ÉN KISFIAM :D A RUHABÖRZÉHEZ ANNYIT SZÓLNÉK, HOGY ÉN IS RAGASZKODOM A SZEBB RUHÁKHOZ, TÁRGYAKHOZ, AZT ELRAKOM HÁTHA LESZ MÉG 1 LURKÓ... A TÖBBI PEDIG MEGY A SÓGORNŐMNEK, SZÓVAL VAN HELYE MINDENNEK! A FÉRJEM MA VETT EGY RUGÓS HINTÁT, AJTÓFÉLFÁRA SZERELHETŐT. MÁR ALIG VÁROM HOGY KIPRÓBÁLJUK, REMÉLEM TETSZIK MAJD DONINAK, ERŐSÍTHETI A LÁBIZMAIT :D MÁRA ENNYI, PUSZI MINDENKINEK!!! Kép ROSSZCSONT!
 
 


Sziasztok!

Hát ez a topik nagyon leállt :( én is ritkábban jövök az tény, úgy látszik a kezdeti lelkesedés...

A börze szerintem nagyon jó, én eléggé sokmindent szoktam ilyenkor venni,persze ami nem annyira elhasznált, apa szeirnt tök fölösleges azzal mennem hogy itt olcsóbb mert ilyenkor kb annyi pénzt hagyok ott,mintha vettem volna újakat, de én nagyon szeretek menni :lol:

Reny,szegény Donát,nem lehetett neki könnyű távol a kis ágyikójától :lol: , de nagyon ügyi,hogy már mászik, a hinta meg nagyon jó ötlet,Moncsinak is van de neki nem rugós,hanem sima,de ő nagyon szereti! Milyen kis aranyos:)

Évi és a többike, mi van veletek?

Én is hoztam pár képet:)

Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak kevés időm van netezni mostanában, mert 2 év fényképeit rakom rendbe a gépünkben. Ugyanis olyan rengeteg fényképünk van, hogy hetekbe telik, amíg kiselejtezem, és szépen rendbe teszem az egészet, hogy aztán elő tudjuk hívatni, és tudjak egy jó kis fotóalbumot csinálni. Zsófiról ugyanis még nincs készen fotóalbumunk, és mostmár muszáj egyet csinálni, mert hát mindjárt 1 éves.

Hű, de jó, hogy tettetek fel fényképeket, és örülök, hogy nem áll le a topik, azért van élet. Liló, örülök neked is nagyon, hogy aránylag ok a veséd, meg hogy mostanában te is jössz, mert már hiányoltalak.
Nagyon jók a képek.

Jöhetne már a tavasz.

Most megyek, de írjatok, én sem tűntem el, csak a fényképekkel bajlódom mostanában, remélem hamar rendbe tudom őket rakni, mert nagyon unom már. Írjatok, írjatok. És gyertek el szerdán a gyáli baba mama klubba. Nagyon szupi.


Puszi:
Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

De örülök neked Évi, már azt hittem nem jösz.Hú, most nézem,hogy Zsófi mindjárt 1 éves lesz!Készültök már? Mit fog kapni?Milyen tortája lesz? Mindenre kíváncsi vagyok :D
Ez a fénykép válogatás biztos nem lehet egyszerű, ismerős nekem is, Moncsiról a 20 hónap alatt rengeteg képet csináltunk és nehéz rendben tartani őket, de igyekszem :)

Annyira irigyellek a baba-mama klubb miatt,olyan szivesen mennék már, jó lenne téged megismerni, de én nagyon félek az influenza járványtól :cry: de ha elmúlik ez az idő akkor biztos megyünk mi is, remélem addig nem adod fel :D Tényleg mesélnél egy kicsit róla? Mit szoktatok csinálni?

Moncsi egyre többet dumál, szinte egyik napról a másikra, ma pl azt mondta hogy:ama(alma). Ja, nem is meséltem, kicsit fél a hótól, ha a kezére rakom akkor nem zavarja, de a járdáról semmi pénzért nem lépne le ha ott hó van :)
Lehet, hogy mondamm már(ha igen,bocsi :lol:) Teljesen leálltunk a szopival:(( Igény szerint kapta, de kénytelenek voltunk abba hagyni, s szerencsére elég jól viselte, remélem nem csak én érzem így,hanem Ő is! Nehéz volt.

Most ennyi!

Jó éjt!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is eltüntem, elutaztunk pár napra meg hát lekötöttek a gyerekek. Ma is idáig csak játszottunk mindenféle új dolgot kitaláltam a Loncinak, mert ma van a szülinapja, nagyon élvezi.
Igazából holnap ünnepeljük, de már igy is elégedett a mai nappal. Most éppen elaludt.

A kisebb leány meg már állni próbál, a mászásból kúszásból probálkozik, de azért még biztosan van idő addig hogy el is induljon. A kiságyba már sikerült felállnia.
Zitát is leszoktattam a ciciről, de gözöm nincs mennyi idő alatt fog elapadni a tejem, nem tudja valamelyikőtök? Liló neked ez hogy van?

Mi sose jutunk el a babamama klubba, mindig van valami akkor, de egyszer.....

addig is pusz mindenkinek és gyere te tavasz és süss fel napocska már nagyon várjuk a jóidőt!!!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak egész nap babakocsikat nézegettem a vaterán, meg az expresszen. Ugyanis Zsófinak ez lesz tőlünk az egyik szülinapi ajándéka, egy esernyő babakocsi. Végülis találtam 20 ezerért egy szépet, Hauck márkájú, olyan jó vidám narancssárga. Csak nehezen tudtam dönteni, mert még volt néhány, amin gondolkoztam. Végülis, képzeljétek, ez egy vadiúj babakocsi, még a fogantyú része is be van zacskózva, megkérdeztem, miért adják el, de pontosan nem is értettem, na mindegy, az a lényeg, hogy így végülis olcsón sikerül hozzájutni egy szép babakocsihoz.

Tényleg, mondjatok már ötleteket szülinapra, hogy miket lehetne csinálni!!!

Tortát én szeretnék csinálni. Van két tortarecept ötletem, az egyik egy könyvből, szerzője és címe: Bartos Erika, Anna Peti és Gergő. Ebben van egy sünitorta, amit nagyon könnyű megcsinálni, és nem olyan szép, meg szerintem nem olyan nagy szám az íze sem, de aranyos, és az a lényeg, hogy én csinálom. Az a lényege, hogy a süni tüskéi ropiból vannak, és Zsófi imádja a ropit. És a háta közepén meg lesz egy hosszú gyertya. És van még egy tortaötlet, azt is én szeretném csinálni: áfonyás sajtkrémtorta. Még nem tudom, melyiket csináljam, de szerintem a sünit.

Aztán majd kap még fonott vessző kisfotelt a dédnagymamától, egy fonott vessző babakocsit, amit ő tud tologatni, és én szertnék még neki bábokat venni, mert bábozni szertnék neki. Meg hát a fényképalbumot lenne jó még megcsinálni, de az már nem lesz kész addigra. És veszek 1-2 héliumos lufit, mert van egy nagy, kerek ruháskosarunk, abban szoktunk léghajósat játszani, és most ez a léghajó úgy fog kinézni, hogy lufikkal lesz feldíszítve. Annyi a léghajósdi, hogy Zsófit beleültetem, felemelem a kosarat a fejem tetejére, és úgy járkálok vele össze-vissza a lakásban. Nagyon tetszik neki.



A baba-mama klub??? Mit szoktunk csinálni??? Hát csak annyi, hogy Zsófit leteszem, ő tök jól elfoglalja magát valamilyen játékkal, vagy odamegy valakihez barátkozni, én meg ülök a földön a többi anyuka között, beszélgetünk, vagy csak figyelem a gyerekeket, vagy játszom is, ennyi. Van egy kis gyerekkád, az teli van ilyen mindenféle apróbb játékokkal, amiket úgy hoztak innen-onnan, meg vannak nagyobb ügyességi játékok, és olyan lesz az egész terem, mint egy apróbb játszóház. Van ilyen cső, ami valami sátor anyagból van, csak ki kell húzni, és akkor másznak benne a gyerkőcök, meg mittudomén, mindenféle jópofa dolog. Gyertek, nézzétek meg.
Zsófi egyébként megint megfázott kicsit, vagy elkapott valamit. Megint orrfolyás van, láz nélkül, ez az idei télen már a harmadik ilyen. De 1-2 napig tartott csak, ma már nem is kellett megtörölnöm az orrát. Úgyh. lehet, hogy most szerdán már mehetünk is a baba mama klubba, addigra semmi baja nem lesz.
Tényleg gyertek el. Liló, akár meg is beszélhetnénk, hogy találkozunk valahol, és akkor együtt mennénk.

Na megyek, jó hosszú lett.

Sziasztok:
Évi

Kép
 
 


Remélem, nem bánjátok, ha kicsit programajánlózok. Pesten lesz ez is, hátha vki épp arra jár. Asszem én arra fogok.

2009. március 21-én a Down-szindróma világnapján színes gyerek programokkal várjuk az érdeklődőket a Vígszínházban. Ez remek lehetőség hogy az ép társaink velünk együtt tölthessenek egy vidám napot. Kézműves foglalkozások, játszóház, arcfestés vár minden apróságot.

Házigazda: Eszenyi Enikő

Fellépők: Gryllus Vilmos, Vígszínházi produkciók, Makám Együttes, Szalóki Ági, Palya Bea

Gyertek és játsszunk, szórakozzunk együtt!

Színpadi programok
10.05 - Megnyitó beszédek: Eszenyi Enikő, Kisari Kárly
10.15 - Gryllus Vilmos
11.05 - Vígszínházi produkciók: Pán Péter, A padlás, János vitéz, Pinokkió
11.45 - Makám : Ákom-Bákom
12.45 - Szalóki Ági: Cipity Lőrinc
13.45 - Palya Bea: Álom-álom kitalálom
Műsorvezető: Fesztbaum Béla

További programok

Játszóház
Bohócok, Zsonglőrök
Lufi hajtogatás

A rendezvény ideje alatt kézműves foglalkozásokkal várjuk az ügyes kezűeket, akik együtt alkothatnak a Vígszínház művészeivel, ott lesz többek között Hegyi Barbara, Kútvölgyi Erzsébet, Börcsök Enikő.

Rajzverseny a Vígszínház előtt. A legszebb alkotások készítői belépőket nyernek a Vígszínház előadásaira.

A karzaton kortárs festők Down szindrómás gyerekekkel közösen képeket festenek, amelyeket majd áprilisban Budapesten elárvereznek. Így teremtve alapot egy korai fejlesztőközpont létrehozásához Észak-kelet Magyarországon.


Belépőjegyek vásárolhatók a Vígszínház jegypénztárában, illetve a helyszínen.

Felnőtt belépő: 500,-Ft

Gyerek belépő: 500,-Ft

1 éves kor alatt a belépés díjtalan

Kép
 
 


Sziasztok!

Bocs a bepofátlankodásért, de úgy látom Evisan ide jár néha!

Zsófi babának kívánunk szeretettel nagyon boldog születésnapot!
Kép

Évi hiányhoz a másik topicból!

Szép napot mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszi Hexina a köszöntést Zsófi nevében is.



Többiek!
Mi van, miért nem jöttök???


Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

Úgy látom megint leállt a topik, én sem voltam sokat. bocsi.
Zita lányom elkezdett felállni és igen sok figyelmet követel magának. Közben elkezdtem egy tanfolyamot is, így sok időm elmegy mindenre.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, bár úgy emlékszem mindegyikőnknek más védőnője van, de nálam kezd betelni a pohár. Ha volna itthon mérlegem sose vinném el (mert a védőnő úgy se jön) hozzá.

Zsófinak utólag is boldog szülinapot! Hogy ünnepeltétek?

Most ennyi megyek főzöcskézek a lányoknak! Igérem jövök többször.

Jövő héten óvodai beiratás-program, kiváncsian várom azt hogy hány órán keresztül fognak a dolgok zajlani.

pusz
Era
 


Sziasztok!

Látom pang a fórum.

Szóval megejtettem az óvodabeiratást. Az új óvoda valami gyönyörű, hát ha az óvonők is ilyenek és nem csak a látszat csillogás szép, akkor ott a gyerekek nagyon boldogok.
Még a beiratás is jólszervezetnek látszott, komolyan. Kb fél óra alatt kész voltam, kicsit kellett várni.

Most láttam az origo-n hogy lesz kisvakond kiállítás, hát az én nagylányom oda van érte nagyon úgyhogy szerintem elmegyünk rá.

Majd remélem azért valaki lesz itt előbb utóbb.

Pusz
Era
 


Sziasztok!

Era, melyik ovi ez és merre van? Mit mondtak, milyenek az esélyek, hogy felveszik?

Itt az Árpád téren most kezdték el építeni tegnap az új játszóteret, kíváncsi vagyok, milyen lesz, és mikor lesz kész! :)

A kisvakond kiállítás hol lesz?

Orsi
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de alig van időm,ha meg van akkor pihenek,pontosabban alszok Moncsival :lol:
Tervezzük a nyaralást, de még nem tudjuk hova menjünk, most,hogy volt pár nap mikor jobb idő volt legszivesebben elmentünk volna valamerre,de nem úgy jöttek össze a dolgok.

Era,remélem nem válaszolok későn a tej elapasztással kapcsolatban! Moncsi már kb 6 hete nem cicizik,és még mindig van tejcsi, bár nagyon kevés de azért még van.Én homeos bogyót szedtem,de nem sokat használt, talán annyiban, hogy nem volt túltermelődés, de teljesen nem apasztotta el, úgyhogy most várok,hogy ez a pici magától apadjon.
Tényleg melyik ez a szuper óvoda?Azok alapján amit leírtál nagyon tetszik!

Orsi nem is tudtam,hogy új játszótér lesz. De jó,mi biztos kipróbáljuk ha kész lesz :D

Lányos anyukák, kicsit biztassatok légyszi! Szeretném kilövetni Moncsi fülét,de nem merem,már rengetegszer vittem,de mindig megfutamodtam, annyira szeretnék fülbevalót,de félek,hogy fájna neki.

Évi, Zsófinak utólag is Boldog Szülinapot! Hogy ünnepeltetek?


puszi mindenkinek!

sziasztok

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök nektek! És nagyon örülök a játszótérnek, bár igaz hogy a Petőfi utca és a Deák F. sarkán (majdnem a Vecsésinél) tök jó játszótér lett, eddig csak homokozó volt meg kisház és egy rángatózós-rugós dino, de most van libikóka, mászóka és rendes hinta is.

Nekem lassan apad a tejcsi de nekem nem feszít mert nem is volt olyan sok. Szóval én csak várok.

A kisvakond kiállítás a millenárison lesz. 20-án kezdődik és 29-ig tart, de sajnos nem találom hány órától, majd még nézegetem a honlapot és ingyenes belépés van.

Nem fáj neki a kilövés ne ijedj meg tőle, először egy kis fülbevalót lőnek be neki és egy pár hétig nem szabad kicserélni, aztán átválthatsz arra amit vettél neki. Nem fog még csak sirni sem, ne izgulj!! Rajta és még mostanában míg hideg van úgy hallottam akkor kevésbé lehet gyulladás.

Az óvoda a Pesti út és a Jókai utca közötti területen van, ahol a Fegy-házikó is. Hatalmas játszótér van az udvarom, belül pedig egyenlőre csak a tágas tereket láttam és egy fejlesztőszobát, mert ott tartották a felvételt.
Biztos nehéz bekerülni, mert hogy én még itthon vagyok a kicsivel, de hát ezt nem kérdezték csak felírták a kicsi életkorát.
Majd májusba derül ki, akkor kiirják a neveket az ajtóra.

A bölcsibe sokkal nehezebb bekerülni, mert mikor tavaly beírattam a kicsit mondták hogy sokkal előbb szólni kell. 4 hónapos volt mikor elmentünk hogy kettő éves korától járna bölcsibe. Szinte nevetséges, de ez van.

pusz
Era
 


Szóval a kisvakond kiállítás a
Millenárison Teátrum, Piros-Fekete Galéria (E épület):
nyitva: Hétfő kivételével naponta 11.00-19.00
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdésre ugrottam be, Moncsi most 21 hós,és kezdi kinőni a kocsiját.Háromkerekünk van elvileg 15 kg-ig jó,de én úgy látom,hogy eléggé kezd kicsi lenni! Szerintetek vegyek másikat?Vagy ne?Meddig szoktak egy babakocsit használni?Mert ha csak pár hónapig akkor nem veszek,de ha mondjuk még sokáig akkor elkondolkozok rajta!

Ez a bölcsi dolog,szerintem egy kicsit felháborító! Másfél évvel előbb szólni kell?Azt tudtam,hogy ilyen a bölcsi helyzet,de ennyire? Azt nem értem ha ennyire nagy igény van rá akkor miért nem tesznek valamit. Szerintem sok szülőnek muszály dolgozni,de ha a gyereket nemtudja kire hagyni,akkor lehet,hogy a család sínyli meg. Persze ez csak az én véleményem..

Nem tudom ti hogy vagytok vele,de felénk alig lehet utcára menni, annyi kutya van! Rendesen félek,nem magamat,hanem Moncsit féltem,annyira idegesítő mikor mennék valahova és pár sarok után
kutya van kint!

Köszönöm a segítséget!

puszi

Kép
Kép
 
 


Szia Lilo

szerintem addig használj babakocsit amíg nem tudod úgy elvinni valahova, hogy ne érezd szükségét. Ha biztos lábon el tud menni és nem fárad el hamar akkor már nem kell babakocsi, de ha mondjuk akkor kell menni mikor alvásideje lenne, hát csak nyűglődés.

Mi akkor hagytuk el a babakocsit, mielőtt megszületett a kicsi kb két éves és három hónapos volt a nagy, de akkor már itt laktunk és nemigen mentem a bolton kívül sehova.

Mi is vettünk második kocsit mikor másfél éves volt, egy esernyőrecsukhatós, hogy könnyebb legyen, mert azt ha sétálni akart összecsuktam (vagy ha lépcsőn mentünk fel). Ha meg álmos volt akkor aludt és kész.


Van sintér gyálon szerintem a neten megtalálod, ha sok a kóbor eb szólj neki nyugodtan.

pusz
Era

Szóval ez mérlegelés kérdése igazán a gyerektől függ és attól mennyire vagy kényelmes. Mert hát láttam én már 3 4 éves gyereket is kocsiba mert úgy biztonságos és nem szalad el. Be van kötve és ennyi.
 


Azt hiszem megint eltüntetek, de hátha idenéz valamelyikőtök és még esetleg nem hallottatok róla:

MEGA Játszóház Gyálon

A MEGA Játszóház egy gyermekeknek szóló nagyrendezvény, mely immár harmadik éve vándorol városról-városra nyújtva feledhetetlen szórakozást kicsiny vendégeinek.
A játszóház keretében lehetőség nyílik önfeledt játékra, mozgásra, szórakozásra, kalandra. Az egyes játékoknál pedig nem kell kifizetni a használati díjat, a belépő egyszeri megfizetése után a játékok korlátozás nélkül használhatóak. A légvárak, csúszdák, akadálypályák, felfújható játszóterek, sportjátékok órákra elvarázsolják a gyerekeket. A színpadon mindeközben színes programok peregnek. Bűvészek, bohócok, énekesek, táncosok váltják egymást, nyújtva színvonalas szórakozást a nézőknek. Az egyes műsorok 11.00, 13.30 és 16.00 órakor kezdik.

Lehetőség nyílik arcfestésre, lufi-figura hajtogatására, bűvész-trükkök tanulására.
A játszóházat már egy éves kortól érdemes látogatni. Az egytől ötéves korig terjedő korosztálynak külön sarkot állítanak össze, melyet csak ők használhatnak. Itt speciális játékok lesznek direkt a kicsiknek. A rendezvényről további információkat kaphatnak a http://www.megajatszohaz.hu web oldalon.

A játszóház rendszeresen ellátogat Gyálra. Helyszíne a Zrínyi Miklós Általános Iskola tornaterme, mely ideális, nagy területet biztosít. Ki tud alakulni az igazi „MEGA” érzés, mikor is sok-sok gyerek egyszerre játszik önfeledten.
A belépő díjak: gyermekjegy 600 Ft/ megkezdett félóra, Felnőttjegy 400 Ft/nap.
Mindenkit sok szeretettel várnak a rendezők.
 


Sziasztok!

Era!

Én vagyok, szoktam jönni olvasgatni,de úgy látom,hogy faroiton kívűl most senki nem jön.

Úgy döntöttem nem veszek babakocsit, ami van az még jó egy darabig, aztán ha nagyon kell veszek másikat, most még jó :D Sokat gondolkodtam rajta,és végül is nem olyan fontos :D

Nem is tudtam erről a megajátszóházról! Nekem nagyon tetszoik,mi sztem elmegyünk hátha élvezni fogja Moncsi!!És a belépő egyáltalán nem drága!

Most nozem,hogy Zita és Moncsi majdnem egy napon születtek(persze 1 év külömbséggel) Moncsi 06.03. Zita pedig 06.02

Évi ha erre jársz: Imrére jársz még baba klubba?



Lányok,ne hagyjuk ezt a topikot! Ha már ilyen hosszú idő után beindult.... Nekem hiányoznátok, Olyan jó, hogy Gyáliakkal tudok dumálni! Tudom én sem jövök valami sűrűn,de nincs mindig igy! Nektek is az idő a baj, de tényleg aki tud és van kedve jöjjön, beszélgessünk!

puszi

Kép
Kép
 
 


Era na az első mondatot szépen megfogalmaztam :D

Tudom,hogy Era=favorit, de később írtam oda a neved :D

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jöttem, csak mostanában ... hááát, nem is tudom... elég szarul vagyok pszichésen. Na de nem panaszkodni akarok. Megint megfáztunk, vagy valami orrfolyás, ezen a télen már ez már a harmadik. Megint én kezdtem, de megint úgy, mint az előző kettőnél, lázam egyáltalán nem volt, hanem csak egy enyhe orrfolyásos, torokfájásos izé, ami pár nap alatt átmegy. Dehát Zsófi persze megint elkapta. Nem tudom, mi ez, biztos le van gyengülve az immunrendszerem. De sosem voltam beteg, most meg állandóan, egymás után elkapunk valami vírusokat, vagy mittudomén. Nem is értem én ezt. Úgyhogy ezen a héten megint ki kellett hagyni a baba dúdolót, és a szerdai babamama klubot is. Szóval, Liló, kérdezted, járok-e még. Járok, persze, amikor nem vagyunk épp betegek. Ja, meg Zsófi fülét is kb. 2 hete lövettük mi is. Nem fájt neki a belövés, csak szegénykém azért ordított nagyon, mert le kellett fognunk a kis kezeit, meg a fejét is, aztán ez nagyon nem tetszett neki. De utána sem fájt neki, vagy legalábbis nem látszott rajta.


Ja, köszi a Zsófi szülinapi köszöntéseket. Nem volt valami nagy szám a "buli", persze Zsófinak volt tortája, ajándékai, meg minden, jöttek anyósomék, meg a keresztanyja, úgyhogy azért szép is volt. Teszek fel majd egy-két képeket róla. Ilyen kis családias ünnepség volt, de valahogy sokkal jobbat képzeltem el, azért írtam, hogy nem volt nagy szám. Állandóan valamin görcsölök, és ez mindig elrontja a hangulatomat. De az amúgy is rossz mostanában, úgyhogy mindegy.


Jó, hogy ilyen sokat írtatok. Jövök majd gyakrabban, csak mindig olyan sok mindennel elfoglalom magam, este meg nagyon korán, már 8-kor, 9-kor elálmosodom.

Ez az Árpád tér hol van??? Mert olyan jó lenne jó kis játszótereket felfedezni, főleg itt Gyálon.

Tényleg fogok jönni, nem akarom hagyni a topikot leállni, én örültem a legjobban, hogy így beindult.


Sziasztok:
Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

Ne legyetek letörve jön a TAVASZ!

Én alig várom, hogy jó idő legyen már és kicsit több időt lehessen kint tölteni. A játszóteret én is várom már, de azt hiszem írtam ezt.

Én is kilövetem a nagylány fülét, mert nagyon szeretné.

Most ennyi.

Puszi nektek!! :P :D
 


Sziasztok!

Örülök,hogy Évi is itt van! De mi a baj? Mi az amin mindig rágódsz? Ha gondolod írd le azért vagyunk,hogy ha kell segítsünk!
Hol lövetted ki Zsófi fülét? Úgy irigyellek :lol: én nem merem elvinni, és apukája sem,meg a nagyik sem :D

Tényleg holnap jöttök a játszóházba?mi megyünk, remélem nemfog esni az eső!

most ennyi

puszi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én nem is tudtam erről a játszóházról, meg betegek is vagyunk még mindig. Még mindig meg vagyunk fázva.

Zsófi olyan nyűgös mostanában, mindenért hisztizik. Azért, ha levetkőztetem, azért, ha felöltöztetem, akkor is, ha pelenkázom, ha kezet mosok neki, meg mindenért. Nem tudok olyat mondani, amiért ne nyávogna. Biztos érzi, hogy rossz hangulatban vagyok.
Egyébként a fülét Imre központban lövettem ki, ott van egy fodrászat az állomás mögött, és ott van fülbelövés is. Kb. 5 perc alatt végeztünk. Mondom, nem is fájt neki, csak azért ordítozott, mert le kellett fogni kezét, fejét. De az orrszívás miatt is ordítozik, mert akkor is le kell fogni a fejét, úgyhogy ilyen szempontból a füllyukasztás sem más.

Ma egy kicsit kertet rendeztünk, igaz, hogy esett közben az eső, de már nagyon vágytunk ki a szabadba.

Na megyek, sziasztok:

Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

Bár én vecsési vagyok, de apukám gyáli, így valamelyest képben vagyok felétek :)
Amiért most írok az 4.-e-i BABABÖRZE Gyálon az Ady úton az általános iskolában! Én árulni is megyek, de megéri jönni, tényleg potom áron lehet sok mindenhez hozzájutni :)

Anita
 
 


Ki hol van? Én itt vagyok.

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi nem sokat vagyunk idebent, úgyhogy nem is jutok a nethez. A nagylány nem akar aludni és bent sem akar lenni, folyton az udvaron vagyunk motorozik, meg hát a háromkerekű biciklit megtanulta tekerni, homokozik virágot ültetünk, hintázunk. A kicsit is nagyon érdekli mindez és elég nehéz vele mert mindent megenne az utolsó bogárig.

Ti miket csináltok ebben a jóidőben?

pusz
Era

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Megint eltünt mindenki?

Hogy áll a játszótér az Árpád téren?

Evisan hogy vagytok? hogy van Zsófi ? elmúlt már a takonykor, és a hiszti az öltözésért?
Mostmár nem sok mindent kell ráadni ebbe a jó időbe.

Jó húsvétolást mindenkinek!

Lányok fessetek tojást!

Fiúk locsoljatok!

Tartsuk meg ezt a szép szokást!


sziasztok
Era
 


Sziasztok!

Mióta jó idő van alig van időm gép elé ülni, mert a nap végére nagyon fáradt vagyok, egész nap az udvaron vagy játszótéren vagyunk!

Nem is mondtam,mi voltunk ebben a megajátszóházban! Nagyon jó volt, Moncsi nagyon élvezte, és én is :lol: mivel még kicsi felmehettem vele. Az első hasoncsúszásnál sikerűlt végig nyalnia az egész csúszdát kicsit megijedtem, de tényleg nagyon jó volt!
Megyünk oltásra is, most kapja meg a pneumo ellen a második oltást, és szeretném még beoltatni meningococcus ellen! valaki beoltatta ezellen a babáját?

Új hobbink van! A HOMOKOZÁS! Van rengeteg homokozó szettünk, és vettünk egy homokozót is, órákig tud Moncsi játszani vele, annyira aranyos!

puszi!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Elmesélem nektek, hogy az én nagy lányom mennyire várta a húsvétot. Sokat énekeltünk, beszéltünk a nyusziról, locsolásról. Festettünk tojást és nagyon élezte. Rajzolt rá mindenféle dolgot és mondta hogy mi az, persze nem hasonlított rá, de az mindegy. Várta a locsolókat és a verset is és büszkén meséli hogy nem hervad el. Olyan boldog volt, hogy szinte hihetetlen.

De hogy ne legyünk ennyire boldogok okos tanácsokat várok tőletek a darazsak távol tartására, aki tud szolgálni jótanáccsal ne tartsa magába!!

Sziasztok
Era
 


Sziasztok!

A jó időt mi is kihasználjuk, sokat vagyunk kint, látom mindenki ! :)

Darazsakra sajna nem tudok ellenszert, utálom őket, főleg hogy általában a gyerekeket fogják ki maguknak. :?

Homokozóba honnan szereztetek homokot? Mi is szeretnénk már felállítani, de egyelőre nincs benne "alapanyag". :lol:

Itt az Árpád téri játszótér már nagyon alakul, nagyon kalsszul néz ki, sok szép játékkal, azt ígérik, hónap végére készen lesz!

Nálunk nagyon élvezték a gyerekek a húsvétot, keresgélték a tojásokat a kertben, Nikiéknél az oviban volt locsolkodás is. :)

Orsi
 
 


Szia Orsi

Nagyon örülök a játszótérnek, akkor majd talán ott összefutunk, nagyon készülök oda.

A homokozóba úgy lett homok, hogy tavaly akartunk kutat furatni, de nem sikerült a munkásoknak, de viszont egy homokozóra való homokot sikerül bányászniuk. Legalább ennyi haszna volt a dolognak.
Egyébként én is úgy hallottam, hogy sárga homokot nem lehet venni, csak valami szürkét, de az is jó.

A nagylányunknál jövő héttől nincs pelus, letesszük végleg éjszakára is. Elég nehezen de beszereztem egy heverőre való vizzárós lepedőt. Kívánjatok hozzá sok sikert!


Era
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak egy hétig nem voltunk itthon, üdültünk. Na meg itt a tavasz, aztán amikor csak lehet, húzunk ki a szabadba, mert a házimunkát azért itt benn meg kell csinálni. Amikor meg kész vagyok a benti munkákkal, örülök, hogy egy kis időre végre kiszabadulunk a lakásból.

Mondjátok már meg, hogy hol van ez az Árpád tér!!! ???

Ja, és mit tudtok arról, hogy ami itt Gyál-felsőnél van játszótér, egyik nap ki volt rá írva, hogy műszaki okok miatt be van zárva. Aztán ma is mentünk, ma már be lehetett menni, de nem volt benn egy lélek sem. Annyi, hogy a libikókát leszerelték, de ennyit láttam.

Jó volt a húsvét. Mi Nemesnépen töltöttük (szlovén határ mellett van), kb. 300 km-re. Ez egy country club lovakkal, persze nekünk nem volt pénzünk lovagolni, úgyhogy olcsóbb programokat találtunk. De szerveztek ott ilyen tojásírásos programot, úgyhogy én pl. tojást írtam (vagyis festettem), de ennek állítólag ez a hivatalos szakkifejezése, h tojás írás. Tudjátok, ilyen méhviasszal kell rájuk mintákat gyártani, utána meg megfesteni. Na ennyi. Na meg persze sétáltunk, meg lovakat etettünk, és élveztük a gyönyörű környezetet. És Zsófi is végre láthatott lovakat, és érezhette a széna, a szántóföld és az istálló illatát. És amilyen madárcsicsergés ott volt, nem is tudom, mikor hallottam ilyet utoljára.


Sziasztok:
Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

Végre jó idő van,mi egész nap csavargunk! Nálunk is nagyon sok a darázs, és nagyon féltem Moncsit tőlük, mert engem csípjen,nem érdekel, de a gyereket ne!

A gyál-felsői játszótéren még ma sem volt libikóka, bár azzal annyira nem szoktunk játszani, nekünk a csúszda a menő, és persze ott is a homokozás! Sokat járunk ide,egész jó!

Mi is kezdjük a szobatisztaságot, de sok ötletem nincs, pedig jó lenne már!Ha valakinek van tapasztalata én is szívesen fogadom!

A Húsvét nálunk a szokásos volt, locsolkodás stb....

Sziasztok

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mondjátok már meg, hol van ez az Árpád vezér tér!!! ???

Tök ciki, itt lakunk vagy 14 éve és nem tudom, és a térképen sem találom. :shock: :?

Kép
 
 


Sziasztok!

Szobatisztasággal nálunk a kezdeti sokszor wc-re ültetés, aztán drasztikus le-a-pelust akció vált be Nikinél, bár gondolom, minden gyerek más...

Árpád tér: Szent István utca és az Árpád utca kereszteződésénél van, 1 utcányira a Kőrösitől.

Orsi
 
 


Jah és homokóba homok info, ha már utánajártam :) :

Lehet kapni barkácsáruházakban: 1300,- /20 kiló áron
és itt a gyáli tüzépen is: 350,- /50 kiló.
 
 


Sziasztok!

Mizújs veletek? Sehol senki újra!

Vagy esetleg már összejártok? Mennénk mi is valahova? Ki mikor jár játszoterezni?

Az a gond (vagy nem is gond) nekem a kicsi nagyon sokat alszik még napi háromszor, és csak az ágyában úgyhogy kicsit nehéz kimozdulni.

Ti mentek a gyerkőcökkel nyaralni?
Gondolkodtam a kérdésen és hát amennyi cuccot kellene vinni magunkkal, szerintem akár az utánfutó is kevés lenne.

Remélem azért valaki válaszol.

puszi nektek
Era

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: