Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon főváros központú lett a társalgó. Javaslom törjük meg ezt a centralizációt.

Nem tudja valaki hol lehet homeopátiás szereket kapni Nyiregyházán?

Én a Jósa András kórházban szültem, ha segithetek valakinek, várom a kérdéseket.

m@mee
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Én is nyíregyi vagyok, és itt szültem a kisfiamat, és most itt készülök szülni a kislányomat is.

Homeopátiás szereket tudsz venni a Korányi utcai gyógyszertárban, a neve most nem ugrik be, de ha így nem tudod, akkor szólj, és megnézem. Egyébként hallottam már másfelé is, de én eddig ott vettem.

Szia
Gabi
BGabi (bgabi)
 


Szia Gabi,

Hű de nagyon szerencsés vagy! Kisfiú után egy kislány, én is igy szeretném. A kisfiam már elkészült, most 5 hónapos.

Köszi a patika tippet, és amint hallottam a Platán gyógyszertár is foglalkozik ilyesmivel.

Mi éppen Camomilla D30-at vettünk fogzási panaszokra.
Remélem bevállik.
Ti mit használtok?
Ja és van orvosod?
m@mee
Névtelen
 

 
 

Szia!

Nekünk nem volt semmi fogzásra, mert elég jól megúsztuk. 12 foga van még csak a fiamnak, és nem viselte meg egy fog sem komolyabban. Azzal megúsztuk, hogy egy-egy fog kibújásának éjszakáján nem aludt, így mi se sokat, de sírni egyszer sem sírt. Olyankor adtunk neki egy kis Panadolt, és aludtunk tovább. De sokszor azt sem.

Igen, van orvosom.

Gabi
BGabi (bgabi)
 


Sziasztok!

Jó hogy megtaláltam ezt a topicot! Miskolcon szültem a megyei kórházba, de nem voltam tőle elragadtatva, így hát most kórházat keresek. Ugyanis szeretnénk kistesót a fiamnak. Sárospatakon lakunk, így Miskolc és Nyíregyháza ugyanolyan távolságra van. A nyíregyházi kórházról nem tudok semmit, így ha esetleg megosztanád, vagy megosztanátok velem a tapasztalataitokat, örökké hálás lennék. Császármetszéssel szültem, igy ez a lehetőség is érdekelne. Előre is köszi.
ui: Nem jártok babaúszásra véletlenül a Centrál Hotelba?

Virág Andi
Névtelen
 


Szia Andi,

Én is örülök, hogy ide találtál. Én a Józsa andrás Kórházban szültem, császármetszéssel, a kisfiam 5 hónapos. nagyon elégedett voltam mindennel, igaz az orvosom is nagyon rendes volt, mint utóbb kiderült nagyon jó választás volt, mivel ő szúrta nekem az epidurálist, igy nem kellett ameszteziológusra várni (nem mindegyik szülész képes rá), és mivel nagyon jól csinálja, amikor császármetszésre került a sor nem kellett újra megszúrni, csak "elmélyitették" az EDA-t. Szóval a szülészet maga egy új épületben van, ezért elég modern minden. Vannak rooming-in stilusú (2-4 ágyasak a szobák), meg kórterem jellegűek (6-8)ezen kivűl van ún. alapitványi szoba (Tv, hűtő, légkondi, saját fürdőszoba,) itt bármikor fogadható látogató, a szobában is, mig a többinél ki kell menned a folyosóra. Ez naponta 5000 Ft. Az orvosok jó része rendkivűl rendes, figyelmes. Én csak jót mondhatok, igaz én a szülésemet is élményként éltem át, nem voltak negativumok, ezért is lehet hogy jók az emlékeim.
Ha objektiven gondolkodom is csak ajánlani tudom az intézményt. A papás szülést támogatják. úgy tudom most ez modernebb mint Debrecen, és mivel megyei kórház jó a felszereltsége, felkészültsége, szakember gárdája.
Egyébként mire vagy kiváncsi még? nagyon szivesen válaszolok mindenre.

Sajnos nem járunk a Centrálba, mert elég drága. havonta 6000 Ft. Egy kicsit sok. De úgy hallottam van A Főiskolán is valami ilyesmi, igaz nem a Kalovits módszer. Nekem igazából a Kalovits féle úszás a szimpi, mivel nem hiszek abban, hogy ezek a csemeték megtanulhatnak jó technikával úszni ebben a korban. A Kalovits féle meg csak egy boldogság program, babamasszázzsal, pancsival.
(ahogy igy visszaolvaom magam, élő reklámkampány vagyok.)

Szió,
mamee
mamee
 


Szia mamee!

A szülés nekem is nagy élmény volt, és legszívesebben egy tucadszor ismételném, csak a dokimmal nem voltam kibékülve, és a csecsemős nővérek voltak rendkívül érdektelenek. A doktor bácsim túlságosan betegként kezelt, pedig szerintem a terhesség nem betegség.

A Centrál tényleg egy kicsit drága, de az elv jó. Nem kényszerítenek ránk semmit, mindenki a saját tempójában élvezi a vizet. Úszás tanulásról szó sincs inkább egy nagy délutáni pancsolásnak nevezném. Amúgy sem csinálnék semmi olyat amit a gyerek nem élvez. Viszont vannak nagyra vágyó szülők, akiknek minden alkalommal ordít a gyerek de mégis legközelebb is hozzák, mert hátha akkor abbahagyja. Nem vagyunk egyformák.
Úgy tudom indult babaúszás a kalovics módszerrel is, csak nem tudom pontosan hol.

Köszi az infót a kórházzal kapcsolatban nagyon tetszik amit leírtál, mostmár csak dokit kell találnom. A császárnál bent lehetett a párod? Hány nap múlva engedtek haza? A csecsemősök segítőkészek? Lehet mellszívót használni, vagy ragaszkodnak a kézzel fejéshez? Műtét után mennyi idő múlva lehet szoptatni? Nem adnak semmit a gyereknek ha tudod szoptatni? Szóval mennyire pártolják a szoptatást? Nekem ez fontos, mert az egy éves kisfiam még szopik, és a másodikat is szeretném sokáig szoptatni. A férjed bemehetett a szobába, hogy megnézze a kicsit?
Azt hiszem így hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Virág Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Én is csak dícsérni tudom a nyíregyházi kórházat. Bár már hallottam rosszat is, de nekem jó élményeim vannak. Remélem most is így lesz, kezdek is izgulni, már csak 8,5 hét van a szülésig.

A hely tényleg szuper, jók a körülmények. Elfogadhatóan tiszta. Viszont azt most mondom, hogy itt, ha már egyszer császároztak, nagy valószínüséggel újra császározni fognak. Nem hallottam még olyat itt, aki császár után normál úton szült volna. Én is császárral készülök. A férjemet meg még a császárt is beengedték végignézni, egy üvegablakon keresztül, de olyan ismerösöm is van, akihez teljesen beengedték a papát. Bár ezt nem tudom, jó-e, nem nö-e a fertözés veszély.
A szobák jók. Én alapítványiban voltam, igaz, anyósomék támogatásával. De nagyon jó volt.
Kérdezz nyugodtan, hogy mi érdekel.

Mamee!
Kezd kíváncsivá tenni, hogy kinél szültél!

Sziasztok
Gabi
BGabi (bgabi)
 


Sziasztok!

Én is itt szültem Fanni lányunkat 16 hónapja, aki még mindíg szopik. Szerencsére! Én nem voltam elragadtatva a kórházi ellátástól. Un. baba-mama szobában voltunk és mondhatni ránk sem nyitották az ajtót az 5 nap alatt, amit bennt kellett tölteni. Védőnő is az utolsó napon látott minket pedig a fejéshez kellett volna némi segítség. Nekem szerencsém volt, mert az orvos, akinél szültem minden nap "meglátogatott", így volt segítségem. De szerintem ez nem orvosi feladat.
Az "ilyen" szobában nincs pótlás, mivel mindíg ott van a baba, így akkor szoptatod, amikor akarod.

Szilvi
Szilvi
 


Nálam a műtétnél bent lehetett a férjem, igaz szép zöld műtősruhában, de nem volt semmi probléma. Pláne nem fertőzés. Saját állítása szerint ez volt élete legszebb napja. És nekem is jól esett, hogy ott tudhattam magam mellett.
Elkeserítő ez a sok császármetszés, és hogy nem adnak még lehetőséget sem a második baba születésénél.

Virág Andi
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Az én férjem is megnézhette a műtétet, tehát valószinüleg ez rutin. Én nem vagyok annyira elkeseredve amiatt, hogy másodszor is császár lesz valószinűleg. Nagyon fogok örülni, ha lesz mégegy egészséges picurkám, és ha nekem és neki is jobb igy hát legyen. Ez egy pozitivabb hozzáálás, szerintem ne rágódjatok rajta sokat, inkább beszéljétek meg a sajárt orvosotokkal. Hát igen én nagyon megbizom az orvosomban, talán ezért is nem kérdőjelezem meg a javaslatait.

Nem tudom etikus lenne-e leirni a nevét (esetleg reklámnak hatnaÖ, ha irtok emilt megadom az elérhetőségét.

edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!

Bocs hogy a témán lovagolok, de ez számomra most nagyon fontos. Kaptam egy nevet, de nem tudok róla semmit. Lehet hogy nem etikus, de egy életem egy halálom, megkérdezem: Dr Losonczy János főorvos. Tudtok róla valamit?

A császármetszéssel az a bajom, hogy több gyereket szeretnénk, és ez behatárolja a témát.
Viszont tényleg a baba a legfontosabb.

Virág Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Andi!
Én régen jártam Losonczy doktorúrhoz, de egyszer, mikor nem jött meg 3 hónapig, és elmentem hozzá, és megvizsgált, és nem talált terhességet (akkor még nem is terveztük), és csak annyit mondott, hogy menjek haza, és csináljak még egy tesztet, ha az negatív, akkor nem vagyok terhes, akkor úgy döntöttem, hogy ezután keresek mást. Ha felül a nevemre kattintasz, ott találsz e-mail címet. Ha oda megírod a címedet, írok még róla, pár ismerösöm szült nála ill. készült nála szülni.

Edusmamee!
Te is, ha gondolod, hogy ide nem akarod leírni a nevét, akkor az elöbb említett módon e-mail-ben megírhatod, ha van kedved. Természetesen én is elmondom, ha érdekel Titeket.

Sziasztok
Gabi
BGabi (bgabi)
 


Sziasztok csajok, én is nyíregyházi vagyok.

3 hónapos a kisfiam, és nekem nem igazán vannak olyan felemelő élményeim a kórházról, mint ahogy itt olvastam. A szobatársaimmal mindig azon mulattunk, hogy ott csak egy ágyat kap az ember lánya, mást semmit. Legalábbis amikor én bent voltam, még egy tiszta lepedőt is két napig kellett kérni. A csecsemős nővérekről sem tudok sok jót mondani, szerintem teljesen közömbösek az anyukák iránt. Pedig őszintén szólva jó pár ezer Ft "jutalmat" szértosztogattunk köztük. A kisfiam mégis olyan sokat fogyott élete első 3 napján, amig nem volt tejem, hogy majdnem komoly baja lett belőle. Egy csepp táplálékot sem kapott, jóformán éhezett 3 napig (egyáltalán nem adnak a babáknak pótlást!). És az egészben az a pláne, hogy én már a 2. napon mondtam a csecsemő gondozóknak, hogy szerintem sárga a gyerek és sokat fogyott. De mindegyik csak legyintett, hogy első gyerekes anyuka vagyok, túlságosan aggódom. Persze aztán nem győztek kapkodni, sopánkodni, amikor vészesen sok lett a súlyvesztése.

Nem akarlak titeket untatni, azért összességében nem teljesen negatívak az élményeim, mert nagyon jó csapat jött össze a kórteremben. De szerintem azért figyelni kell mindenre, és ki kell követelni ami jár, mert magától senki nem mozdítja a kisujját sem.

Sziasztok!
M. Kriszti
Névtelen
 


Ez is csak azt bizonyitja, hogy kölönbözőek vagyunk mi anyukák, és az orvosok, csecsemős nővérek is. Mások az élmények, de másak a szituációk is. Annyira sokmindentől függ, hogy elégedettek vagyunk-e a számunkra olyan fontos napokban. Talán az egyik legfontosabb dolog az orvos választás, az hogy megbizzál benne maximálisan, és ahogy Kriszta is irja, magabiztosan kérdd azt amit szeretnél, és ragaszkodj is hozzá.

Ami biztos, hogy ha a legjobbat akarod magadnak és a babának, akkor alapitványi szobát kérsz, hiszen itt éjjel nappal együtt vagytok, pótlást csak atudtoddal és engedélyeddel adnak (ha "kedves vagy a nővérekhez, akkor női tejet is tudnak adni!) bármilyen látogatód, anap bármely szakában bemehet hozzád annyiszor ahányszor csak akrjátok, annyi ideig marad amig csak akar. Hozzám az első 3 nap alatt 42 ugrottak be, és csöppet sem zavart, hiszen annyira boldog voltam (meg vagyok) hogy ezt mindenkivel meg akartam osztani. Csecsemősnővér ügyben talán annyit tudok javasolni, hogy egyetlen 1 nővért (maximum 2-őt) válassz ki, és tüntesd ki bizalmaddal (honoráld pénzel esetleg) igy biztos lehetsz benne, hogy képben lesz ő is te is. Egyébként az alapitványi szobásokkal lehet hogy eleve kedvesebbek, hiszen ott szinte biztosan kinéz egy kis juttatás, meg velük kevesebb a "gond" is. Én 1 alkalommal adtam egy nagyon kedves nővérnek 1000 Ft-ot, és egy másiknak egy bon-bont, és nem azért mert elvárták, hanem mert tényleg segitőkészek voltak, és igy éreztem jónak.

A műtét után 6 órát kell az örzőben feküdni, ha kéred odahozzák a picit, és megszoptathatod(én kértem, és odahozták), a férjem bennt volt a császárnál, a kezemet is foghatta volna, de kinntről, üvegajtó mögül figyelt inkább, ott várta a mi kis picurkánkat, igy ő látta meg először.

Most ennyi jutott eszembe. Kérdezz még bátran.

GABI NAGYON SZURKOLUNK NEKED, ÉRTESITS MINKET FELTÉTLENÜL AZ ESEMÉNYEKRŐL!

VIRÁG ANDI, MEGIRJAM AZ ORVOSOM ELÉRHETŐSÉGÉT? lOSONCZIRÓL NEM HALLOTTAM SOK JÓT.

edusmamee
edusmamee
 


M. Kriszti,

Mi valószinűleg ismerjük egymást! :-)))))

edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!

Edusmamee!
Tényleg bevitték Neked az örzöbe a babát??? Én 12 órát voltam az örzöben, és csak amikor kivittek onnan, azaz fél nap múlva láttam elöször a fiamat. Ez rettentöen rosszul esett. Ráadásul altattak a mütét során, ezért mire felébredtem, már rég nem volt ott a babám. Így, hogy mondod, meg fogom kérdezni az orvosomat erröl.

Én is alapítványi szobában voltam, lehet, hogy ezért van ilyen kellemes élményem a kórházban való tartózkodásról. Mi nem adtunk senkinek egy fillért sem, mégis mindig minden úgy volt, ahogy mi szerettük volna. Pontosabban egy valakinek szerettünk volna, az elsö éjszaka, de Ö nem fogadta el.

Most ennyi jutott az eszembe.
Egyébként nagyon várom a pici érkezését, és rettentöen kezdek izgulni, hogy egészséges legyen! Szurkoljatok, jó??

Sziasztok
Gabi
BGabi (bgabi)
 


Mindenképpen szurkolunk neked, és szerintem biztosan oda viszik majd neked is a pici lányod.
Hogy fogjátok hivni?

És most is altatást fogsz kérni ha úgy alakul?

irtam neked emilt!

HOMEOPÁTIÁS szereket a Platán gyógyszertárban lehet kapni a legszélesebb választéban, ez egy BOIRON képviselet. (hátha segit valakinek)

edusmamee
edusmamee (edusmamee)
 


Szia!

Jó lenne, ha tényleg láthatnám a babámat, miután megszületett. Tényleg nagyon szenvedtem az alatt a 12 óra alatt, mert nagyon-nagyon szerettem volna látni.

Névvel még félig-meddig hadilábon állunk. Bár már kialakulófélben van, de a végleges döntés még nem született meg. Egyenlőre úgy van, hogyha kislány, Noémi, ha kisfiú, Milán lesz.

Az altatást az elsö császárnál sem kértem. Kaptam epidurált, majd mivel császár lett, kaptam spinálist is. De egyiknek sem volt hatása, csak a következményeit éreztem (szörnyü fejfájás). Úgyhogy ez még a jövö kérdése, hogy mi lesz. Altatás v. érzéstelenítés.

Gabi
BGabi (bgabi)
 


BGabi!

Köszönöm az emilt, majd mérlegelek.
Ha a sarkadra állsz, biztosan megkapod a babát, csak szerintem a nõvérek nem veszik természetesnek, hogy valaki minnél hamarabb babázni akar. Ki kell állnod magad és a babád mellett, hiszen õ is várja hogy minnél elõbb az ismerõs illat és hang közelében legyen.

Edusmamee!

Írd meg kérlek róla a véleményedet, és az elérhetõségét. Emil címem: /ha inkább erre írnál/ viragandi@enternet.hu
Névtelen
 


Szia Edusmamee!

Kösz az emilt, a kisfiam ma egy éves, és mire kettõ lesz, addigra szeretnénk a picúrt. Így jövö év elején lesz tervezés alatt. Viszont egy doktorral szeretném végigvinni a terhességet, ezért idöben választanom kell. Egy részrõl kicsit félek, hogy milyen lesz két picúrral, de másrészt nincs türelmem kivárni a három évet. Megint pici babát akarok!!!!!!!!!! Néha jól esik nem csak hideg fejjel gondolkozni.
Nálatok hány gyerek van, és milyen idöközökkel? Már ha többen vannak.

ViragAndi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, van-e olyan gyógytornász, vagy masszõr akinél komoly babamasszázst lehet tanulni? Az elméletét akárhol meg lehet tanulni, de mi van a gyakorlattal?

VirágAndi, miért várnál 3 évet? Az én kislányaim közt pont 1,5 év korkülönbség van, így 1 nehéz évünk volt, amíg a kisebbik lánykám volt pici, de most már minden a lehetõ legjobb.

Brrigi
Névtelen
 


Hello lányok,

Nálunk még csak 1 picur van, Balázs és 5 hónapos. Éppen a minap néztem meg a pár napos korában készült video felvételeit, és rámtört a Virágandi féle "nekem is pici baba kell érzés". Kép)
Szerintem én sem fogok elõirásos 3 évet kiváró anya lenni..... Sok sikert a tervezéshez.

Brrigi, üdvözlet neked, jó hogy idetaláltál. Babamasszázsról azt tudom, hogy minden csütörtökön délelõtt 10 órától a városi védõnõknél (tudod most új helyre kültöztek, a Stadion útra....) szóval az egyik védõnõ elvégzett egy babamasszázs oktató kurzust, és a fennt megjelölt idõpontokban ingyenes lehet a saját csemetéden gyakorolni az irányitásával. Én még nem voltam, csak amatõr módon simogatom esténként Balázst, és mivel úgy látom tetszik neki, elõbb utóbb elmegyek majd é én is megtanulni rendesen. Ha voltam beszámolok a fejleményekrõl.

Edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni,amennyiben ez lehetséges.Én családommal Németországban élek , de Nyíregyházáról kerültem ide , ott is jártam a Kölcsey Gimnáziumba .
Régi nagyon jó barátnõmet keresném , akit Tamaskovics Tímeának hívnak .
Ha valaki ismeri õt , kérem segítsen , hogyan találhatnám meg õt .
Köszönöm ,és nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek.
Sziasztok.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!


Újra én vagyok.Ne haragudjatok,hogy ide írok,de én is kismama vagyok,kislányom most négy hónapos és két hetes .Mindig olvasgatom a babanetet .
Jó volna ,ha tudnátok segíteni.A telefonkönyvben hat Tamaskovicsot találtam,kettõ ebbõl biztos kilõve . Viszont emlékszem , hogy a barátnõm a Nagy temetõvel szembeni lakótelepen lakott . Arra a temetõre gondolok , ami a város legelején található , ha Sényõ,Nyírbogdány stb...felõl megyünk Nyíregyházára .
Sajnos az utca nevére már egyáltalán nem emlékszem , így nem tudom , kit hívjak fel.Tudnátok abban segíteni , hogy ezek közül az utcák közül melyik lehet a temetõvel szembeni lakótelep valamelyike?!
Szóval az utcanevek: Kossuth Lajos,Arany János , Fazekas János tér, Toldi utca.
Nagyon köszönöm a segítségeteket.


Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Szia Kriszti!

Az Arany János és a Toldi elég messze esik a temetõtõl.
A Fazekas János tér az Örökösföldi lakótelepen van, rálátni a temetõtõl, nincs túl messze onnan.
A Kossth Lajos utca pedig nem része lakótelepnek, bár nincs messze a temetõtõl, a másik irányban van. A Stadion utca folytatása a város felé.
Talán a Jósavárosi lakóteleprõl lehetne legjobban azt mondani, hogy a temetõvel szemben van, de a négy utcanév nem oda való. Az is lehet, hogy elköltöztek azóta

Gabi
 
 


Szia ,Gabi!


Köszönöm a segítséged,bárcsak azt mondhatnám , sokat segítettél.
Hát akkor én magam sem tudom.Szerinted hogyan tudnám felkutatni õt?Hátha van valami ötleted.Utolsó infóm róla a Kölcsey "d" osztály.1992-ben érettségiztünk.
Ezek szerint viszont úgy néz ki , a szülei tényleg elköltöztek onnan .


Minden esetre nagyon köszi.
Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Kriszti!

Sajna nincs ötletem, hogy találhatnád meg egyszerûen.
Csak ha megpróbálod végig hivogatni

Gabi
 
 


Szió lányok!
Elõször én is a telefonkönyvre gondoltam, de mire leirhattam volna Krisztinek Gabi megelõzött! Egyébként a Gabi nagyon szerény lány, hiszen nem is dicsekedett vele, hogy idõközben csodaálatosan szép nahy lánya született! (Ne haragudj Gabi a reklámért, de annyira irigykedem!!!:-)))))))
Kriszti:
Szóval az éjszakai szopi közben az jutott eszembe, hogy mi lenne ha irnál a Kölcsey emiljére infoért, lehet hogy tudnak segiteni neked, mint korábbi külhonba szakadt diákjuknak. a cimük:[url=http://server.kolcsey-nyh.sulinet.hu/" TARGET="_top]http://server.kolcsey-nyh.sulinet.hu/[/url]. Igy legalább azt megtudod mi volt az eredeti cimük, és hátha ott tudnak valamit.
Sok sikert!

Mindenkinek B.Ú.É.K.!!!!!!

üdvözlettel:
edusmamee
edusmamee
 


Szia,Edusmamee!


Juj,szuper vagy!Mindenképp megpróbálom!Nagyon jó ötletnek tartom.Ha sikerül bármit megtudnom ezen a módon ,mindenképp jelzem neked .
Gabi!Gratulálok a pici lányodhoz.

Sok boldogságot kívánok nektek a babákhoz.
Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!

Edusmamee, van is kire irigykedned KépKépKép
1-2 héten belül lesznek új képek, majd küldök KépKép

Kriszti! Sikeres kutatást kívánok!
Tájékoztass majd minket!

Gabi
 
 


Sziasztok! Mindenki alszik az új évben? Vagy ilyen elfoglaltak lettetek?
Szilvi
névtelen
 


Hello lányok!

Valóban nagy a csend, bár én az utóbbi 1 hétben igazoltan voltam távol, mivel telelni mentünk. És remek volt!!!! Tartottam tõle, hogy a pici fiam (9 hónapos) hogyan birja majd Hévizig az autózást, illetve hogyan fog aludni enni, stb 1 hétig, de Balázs minden várakozásunkat felül múlta. Remekül aludt, evett, látszott rajta hogy élvezi a dolgot, és ez számunkra nagy öröm, mivel az utazás a szenvedélyünk a papájával. Remek helyen voltunk, ahol volt meleg vizes pancsira lehetõség, igy a vizzel is ismerkedtünk, az étteremben pedig a pincérek annyira elõzékenyek voltak, annyit segitettek, hogy lekössük a pici figyelmét a reggeli és vacsora idején, hogy végre egyszerre ehetünk a papával. Nagyonklassz volt.
Teljesen fel vagyok tötltõdve, mivel a drága jó férjem meglepett azzal is hogy masszázsra, szolira, kozmetikusra és maikürös-fodrászra is befizetett ott helyben, igy számomra ez maga volt paradicsom, hiszen ilyen helyekre nem is emlékszem mikor jutottam el.
Velem ez történt. És nálatok mizujs?
Kriszti vajon mire jutottál a keresgéléssel? Gabi mekkora már a pici lányod? Virág Andi és a többiek ébresztõ.... :-))) Mi van veletek?

edusmamee
edusmamee
 


Szia Edusmamee!

Látod, most én irigykedek KépKépKépKép
Jól kipihenhettétek magatokat, ez már ránk is ránkférne, dehát...

Pici lányom ma 10 hetes (hogy rohan az idõ), és 5900 gramm. Már 68-as ruhákat hordunk.
Egyébként semmi extra felénk, minden nap egyforma. Még mindig van egy kis hasfájás, jó lenne már végre elfelejteni, és pihenni egy kicsit. Pontosabban úgy értem, hogy aludni éjszaka egy kicsit többet.
Vannak új fényképek, csak sajnos annyira nincs idõm, hogy beszkenneljem õket. Utána, ha az meglesz, felpakolom a weblapra, és majd szólok (remélem nem felejtem el Kép)
Hát röviden ennyi.

Gabi
 
 


Hali,
Meglátod Gabi eljön még a te Idõd!!!!!!Mondd meg a lányodnak hogy nagyon ügyes!!!!! milyen szépen fejlõdik. Sajnos a hasfájás nálunk kitartott 3 hónapos koráig, bár végül is nem is tudom hogy az volt-e, igazán.... Hiszen Balázs még most sem aludja át a teljes éjszakát. Minimum egyszer még szopikál, és akkor már nagyon remek éjszakánk volt. Azért valószinûleg nehéz lehet most neked, de azt mondják a tapasztalat mamik, hogy csak az elsõ év nehéz aztán már sokkal könnyebb mert eljátszanak együtt a csemeték.
Már nincs sok idõ hátra, addig is élvezd hogy nem tud még felálni, elmászni, elesni, falra kenni a fõzeléket stb..... :-))))))))))))
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!


Lányok,olyan nagyon-nagyon boldog vagyok!
A Kölcseyn keresztül megtaláltam a barátnõmet,köszönöm nektek!
Edusmamee szuper voltál!!!


Még nem beszéltem vele,nem veszik fel a telefont,remélem majd este már igen.


Mindenkit sokszor puszilok!
Még egyszer köszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Kriszti,

drukkolok neked, és nagyon örülök hogy segithettem!
azért ha publikus informálhatsz minket a további eseményekrõl barátnõ, család stb... ügyben:-)))))


edusmamee

p.s.: a Gabinak gyönyörû gyerekei vannak, most kaptam fotókat róluk és annyira szépek!!!!!! persze az én fiam meg egyenesen a világon a legszebb nekem, de nagyon szeretnék egy kislányt is mellé..... :-)))))))) irigy, irigy, irigy
edusmamee
 


Ilyenkor dagad a májam, ugye tudod?!! KépKépKépKép

Gabi
 
 


Edus,hova szarjak ettõl a nagy menõzéstõl? :-)
Barbiemamee
 


Barbiemamee, a mellékhelységet ajánlanám, egyébiránt a könyvtárt mûvelõdés ürügyén, különösen a nyelvhelyesség, szép beszéd stb... témában.
Egyébiránt van valami problémád?
Szerintem biztosan.
edusmamee
edusmamee
 


Barbiemamee ezt tutira megkaptad. Tutira megérdemelted. Én is utálom ha valaki RANDÁN beszél.
:-)harmadik
:-harmadik
 


Barbie,
Vannak gyerekeid? és velük is igy beszélsz? ha csak igy tudod nyomatni beszélgess inkább a Rácz Károllyal!
Edus, merre voltatok? Esetleg a Kolpingban? Mi is készülünk a nyáron Bálint akkor lesz 10 hónapos. Lehet néhány kérdésem?
tüvievi
tüvievi
 


Barbibabuci,

szerintem legjobb volna, ha a sajat fejedre produkalnad azt az ominozus anyagot, ott volna a legjobb helyen.Amugy meg menj a fenebe,senkinek sem fogsz itt hianyozni.

Antibarbi
Antibarbi
 


Sziasztok!

Tereljük vissza a helyes mederbe ezt a topicot, nem érdemes egy ilyen Barbie miatt bosszankodni. Nem tudja valaki, hogy hol találhatnék ilyenkor télvíz idején bébi fürdõruhát, ill. úszónadrágot? Ahol eddig néztem, 92-es méret volt a legkisebb. Nekünk kisebb kellene.

Van valaki közületek, aki a Júlia fürdõbe hordja a babáját pancsizni? Milyen ott a kismedence? Biztonságos?

Elõre is köszi a válaszokat!

B. Alexandra
B. Alexandra
 


tüvievi
Nem a Kolpingban voltunk, de elmentünk megnézni. Szivesen elmondom a tapasztalataimat emilben.

B. Alexandra
Nem tudom hol nézted, de szerintem érdemes lenne a Mexx használt gyerekruha részében is. Én ott láttam nem is régen gyerek fürdõruhákat. De nem a Kossuth utca elején levõ üzletükben, hanem a Metropol üzletházban. A Mister Minit mellett van.
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
Még csak most találtam rátok,de nagyon örülök,mert a helyi viszonyokban ti vagytok a legkompetensebbek.Gondolok itt arra,hogy mit hol érdemes megnézni,venni,programok.
Ha tudnátok segíteni:4 hónapos a pici fiam és elég érdes a bõre a könyökén és a térdén.Mit ajánlanátok,hogy puhább legyen ott a bõre?A másik dolog:érdemes-e vinni babaúszásra,ha igen hová?(itt nyíregyházán)
Köszi!Mara.
Mara
 


Szia Mara!
Mi is örülünk hogy ide találtál. Én Sudocrem-mel kentem be Balázsnak a térdét annak idején amikor elkezdett mászni és neki is nagyon érdes volt. Minden este lefekvés elõtt kentem be, és ez egy elég jó krém, nem is jön le könnyen. Nekünk ez használt, illetve kentem még a doktornéni által felirt testápolóval is. Nekünk ezek bejöttek.

A babúszásról az a véleményem, hogy érdemes kipróbálni, hogy a gyerkõc szereti - e, jól érzi-e magát a vizben, de túlzott reményeket, mint például megtanul úszni, vagy késõbb nem fog félni a viztõl nem kellene hozzá fûzni. Mindenképpen akkor a legjobb ha rendszeresen hordja az ember, akkor még az elõbbiekre is van remény.De szerintem nem ez a lényeg. Szerintem akkor a legjobb a babúszás, ha a gyerkõc élvezi azt az idõt amit a vizben, és a szüleivel tölthet. És az is az igazsághoz tartozik, hogy soknak tartom az alkalmankénti 1500-2000 Ft-ot. (Havonta 8000 Ft?).
Mi járunk Balázzsal önerõbõl de csak alkalmanként, és nem szervezett keretek között.
Ha lenne rá pénzem azért biztosan kipróbálnám a Kalovits módszert. (Lugas)
Ez az én véleményem. Jó lenne ha irna valaki olyan is aki már hordja a babáját ilyen programra.
edusmamee
edusmamee
edusmamee
 


Szia edusmamee!
Köszönöm, hogy válaszoltál.A krémrõl, amit írtál már sokat hallottam,mindenféleképpen ki fogom próbálni.
A Lugasról is hallottam már,valószínüleg elviszük majd a bébikét legalább megpróbálni, hogy tetszik-e neki.A csípõjének is biztos jót tenne(gondolom én,bár nem tudom jót teszek-e vele),ugyanis ma megállapították, hogy gyenge még a csípõje.Gondba is vagyok, mert az egyik legjobb "nyugtatója" ha fogom a kezét, felültetem, és hagyom, hogy felálljon.Olyankor, mint akit elvágtak, sírás elfelejtve.Hát most ezzel várunk egy picit, és ki találok új "nyugtatót".Egyébként Botond a neve a moszatkámnak.
Mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltál, a mielõbbi levélváltásig is üdv. Neked és a Balázsnak, és mindenkinek aki olvasott.(Szoktátok Bali-nak becézni picurkát?)
Mara.
mara
 


Hali Mara,

Valahol azt olvastam, hogy ha a babák ha tudnak valamit csinálni, pl a tied önállóan felállni, és azt élvezik, az nem tehet nekik rosszat. Csak erõltetni nem szabad semmit. Amit önállóan szeretnének arra már megérett a kis szervezetük. Az úszás biztos hogy csak jót tesz a kis csipõjének, szerintem is érdemes kipróbálni.
Pusszancs a kis moszatkádnak.
Balázskámat Balázskának becézzük, vagy pici Balázsnak szólitjuk, de mosthogy mondod tetszik a Bali is. (a dokinéni Balcsikának szokta hivni , mire a férjem közölte, hogy a gyereket nem Balatonnak anyakönyvezték)
:-))))
edusmamee
edusmamee
 


Szia edusmamee!
Szoktál chatelni?
Az én babám Botond,de tegnap éneklõ hangokat adott ki,úgyhogy új becenevet találtam neki:DJ Bobo.
Most egy kicsit szomorka vagyok,mert egy picit beteg.Most lenne már aktuális az oltás,gondolom ezzel így csúszok.Remélem nem lesz belõle baj.Úgy tudom,ha beteg,akkor nem oltják be.
mara.
mara
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron