Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megtaláltalak végre benneteket.képzeljétek,azt hittem,hogy megszűntünk!Véletlenül néztem be ide:-))

Túl vagyunk egy három hetes betegeskedős időszakon,remélem a jó idővel megszűnnek a köhögések.
Most a fiúk szülinapjára készülök,Balukámnak márc.9.,Dávidnak márc.15.,úgyhogy együtt tartjuk 15-én.Csodaszép tortákat rendeltem,majd a szülinapos fotóból teszek fel,rájöttem ,milyen egyszerű.
Ha van valami jó nyaralási ajánlatotok,vagy tapasztalat,szívesen veszem,az alsópáhoki Kolping Hotelt nagyon ajánlja mindenki.
Zsuzsimanó, hová készültök repcsivel?
Simsi,hol néztél ki nyaralót?
Még valami:Balukám elindult,hol szoktatok gyerekcipőt venni,és gyerekruhát?
Nekem eddig a Happy baby jött be,de hátha van más jó hely is.
Rozi
 
 


Szia Táti!
Úgy örülök, hogy idetaláltál!
Mi is betegek voltunk, de mi a hányásos-hasmenésest kaptuk el, lázzal kiegészítve...
Boldog szülinapot a gyerkőceidnek, mi a névnapját ünnepeljük Kristófnak 15-én.
A nyári utat még nem tudjuk, mert a rokonom segít elintézni, hogy olcsóbban menjünk, de amint megtudok valamit, azonnal írok!Biztos jó a Kolping Hotel is, mennyibe kerülhetz vajon? Sok jót hallottam már én is róla.
Simsi!
Mennyiért vesztegetik a nyaralót egy hétre? Már ha nem túl indiszkrét a kérdés...
Zsu

Kép
Kép
 


A kérdés éppen nem lenne indiszkrét...de mégsem tudok rá igazán válaszolni. Tavaly, ahol voltunk, Vonyarcvashegyen, egy jó kis házikónk volt, 1 hónapra, de azt a tesóm bérelte ki, csak éppen mi is odamehettünk 2 hétre. Ez egy emeletes, tényleg jól felszerelt ház volt, zárt udvarral, nem a parton, hanem a hegyoldalon, gyönyörű kilátással. Azt hiszem, 80000 ft volt, rezsivel 1 hóra, de nem vagyok teljesen biztos benne.
Az idén még nem néztem át a prospektusokat, ill. nézegettem, de nem választottam még semmit. Vendégházak vannak 2000-4000 ft/fő/éj, de nekem jobban tetszene egy olyan magánház, mint a tavalyi. A tesóm is szétnéz a neten, hátha talál valamit. Úgyhogy még várok.

Táti, én is örülök, hogy itt vagy.
Én a Happy Baby-be csak nézelődni jártam, szerintem elég drága bolt. Egyszer vettem ott egy klassz kis sapkát, de idővel kiderült, hogy hordhatatlan, olyan bénán volt megvarrva.
Még tavaly megvolt itt Örökösföldön a Semelweis u-n a butik, a pelenkásbolt mellett, itt jó cuccok voltak, jó áron, új is, és használt is. Ruhát itt vettem. Ill. még megvan ez a butik, de más lett a tulaj,és más cuccokat hoz, igaz, márkásabbak, de drágábbak is.
Szeretek benézni a max-x-be, a sóstói úton, igaz, ez hazsnált, de jó minőségű ruhák vannak, néha drágállom, de azért fogtam már ki benetton rövidgatyót 400 ft-ért pl.
Cipőt meg a galéria fsz, Kisbence boltban vettem legutóbb, jó a minőség, 5-6000 körül van az áruk. Vagy siestát keresek akcióban, mert azért 8-9000 ft-ot én nem tudok adni egy kiscipőért.

Ennyi. Én is várom az ötleteket, itt a tavasz, minden kinőve, be kell vásárolni.

Ja, és nem reklámnak szánom, de azért ideteszem, én varrni is szoktam, meg lehet nézni a kep.tar.hu/simsi oldalon, a varrás cím alatt.

KépKép
 
 

 
 

Simsi!
Én feltétlenül megnézem, miket varrogatsz. A vásárlással én is így vagyok, szeretek turizni. A Vasvill depóban átszervezték a turit, az emeleten kivállfázott cuccok vannak, ott vettem pl polár pulcsit 350-ért, kertészgatyót 750-ért. Persze kitűnő állapotút, mert ami nyúzott, azt rá nem adnám! Van valakinek kedve jönni? egyedül olyan uncsi!
Zsu

Kép
Kép
 


Simsi!
Hát aki ilyen ügyesen varr, annak minek készen vásárolni??? Sokból jönnek ki ezek a dolgok, vagy csak a munka sok velük?
Én meg hímezgetek, meg dekopázsolok, itt is vannak képeim: Zsm keresztszemesei és Zsm dekopázsai néven.
Ja, és felnőtteknek is varrsz? Az örökösön laktok? Mi a Honvéd utca elején.
Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Simsi!
Tudom hol van Örökösön az a bolt,oda adtam be a hordozót stb.A Galériát megnézem,arról nem tudtam,de a Metropol melletti Juhász cipőben 1-et fizet 2-t kap akció van,itt gyerekcipők is vannak.Én is csak a kirakatot láttam tegnap,de már zárva volt.
Zsu!
Hűűűűű... nagyok jók a dekopázsaid!Én is csináltam míg dolgoztam.Tudod-e hol lehet kapni nikecell képkeret-alapot?Én most gobelinnel küszködök,vettem egy jó kis mintát,oroszlán,tigris stb.,csak épp azt nem kérdeztem meg ,hogy kell ölteni!!!Most nyílt a Metropolban egy kreatív hobbi jellegű bolt,így hátha nem kell Pestről rendelgetnem.
Ha sikerül ,felteszek egy szülinapos képet.Táti
 
 


Táti!
Én ma benéztem a cipősbe, de gyerekcipőből elég gyatrául állnak, inkább felnőtt cipők vannak.Legalábbis Kristóf 21-es lábára 1 db béléses cipő volt...
Nézz be az írószer (Renomé) emeletére, ot láttam hungarocell képkeretet, és nagyon klassz dolgok vannak, pesti áron. Már 3 fajta katalógusból láttam ott dolgokat (Kreatív Hobbi, HobbyMűvész, Mariann Stúdió). A Metropolban nem is tudtam, hogy van kreativos bolt, megnézem majd én is. A gobelin nekem is nagyon tetszik, annyit tudok róla, hogy csak a bal alsó sarokból a jobb felső sarokba kell ölteni sorban, de nem tudom, hogy kell elkezdeni. Megyek ma a dekopázsos topicba, ott van egy csaj, aki gobelinezett, megkérdem, hogy kell.
Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok

Zsuzsimano küldött, hogy gobelinezés alapjairól tartsak egy villáminterjút
nem tom kit érdekelt, de keressen meg mélbe, mert ide nem járok, csak ha küldenek - azt sem tudtam hogy van - ezért bocsi.
de szívesen segítek

bemásolok ide 1-2 "művemet", amiknek az a sajátossága, hogy magát a gobelin alapokat, vagyis a képet is én festettem meg.
az első 4 ami gobelin
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720

mél címem a profilomban

drezsy
 
 


Szi Zsu!
Köszönöm a segítségedet!Én megnéztem a Metropolba a hobbiboltot,a Teddyvel szemben van, a választék most még...,de alakulni fog biztos.A katalógusáron árulnak.(kretiv H)Sikerült egy újságot vennem a gobelinről.Te hol szoktál vásárolni?A kölyökvárral szemben?Hol érdemes venni festéket stb.Hol van nagy szalvétaválaszték?
Táti
 
 


Táti!
Én a papír-írószert kedvelem, a Szent I. elején, a Kölyökvárral szembeni boltban nagyon aranyos és segítőkész a hölgy, de a katalógusárra jócskán rátesz, ahogy én észrevettem. A Megyeháza mellett is van egy bolt, de az is elég drága sajnos. Nagyon szép, igényes cuccok vannak, de oda csak a legvégsőbb esetben megyek. Az írószer emelete maradt így hát csak. De megnézem majd a Metropolos boltot is, csak nem tudom mikor. Holnap ha jó idő van, apa kivisz minket a Vadasparkba, szombaton délben ünnepeljük apukám 50.szülinapját szűk körben (megjegyzem Sándor, tehát a névnapja ma volt), vasárnap pedig tágabb körben üljük a nagybátyám 45.szülinapját (aki mellesleg József). Ja, és Kristóf fiamnak pedig hétfőn volt a névnapja, úgyhogy Őt is becsempésztük az ünnepeltek közé. BULIHEGYEK VANNAK NÁLUNK!!
Zsu

Kép
Kép
 


Most érkeztünk haza a Középkori étteremből, apukámnak ezt az ebédet szántuk ajándékul. Még nem volt. Nagyon klassz, voltatok már??
Zsu

Kép
Kép
 


Hűmennyi kreatív anyuka van itt! De ez jó!
Én is voltam a metropolos hobbiboltban, szerintem jó kis bolt lesz, a választék majd kialakul, de sokmindent árul, és nem drága.

Zsu, ha megnézed a boltot, megnéznél nekem is valamit? Árulnak üveg óralapot, a múltkor nézegettem, sajnos, a méretét elfelejtettem megkérdezni. Megnéznéd nekem? A kör alakú érdekelne. Én sajnos elég ritkán jutok a városba, ill. külön du program lenne még minka után. De szeretnék magamnak egy üvegórát, és a méret után tudnék mintát keresgélni.

Felnőtteknek nem szoktam varrni, csak néha magamnak, de az se mindig tökéletes. A gyerekruhák sokkal jobbak, jobban szeretem csinálni.
Varrással olcsóbb kihozni, a ruhát,az igaz, de nincs mindig időm, sem kedvem varrni, elég felfordulással jár, és van olyan megoldás, amit nem tudok szépen házilag megoldani. (pl. ipari varrógép kell egyes felhajtásokhoz, tűzésekhez, amik jól mutatnak)
Néha egyszerűbb készen megvenni, felpróbálom, ha jó megveszem, ha nem otthagyom, nem kell alakítgatni pl. Na, meg én szeretem a márkás cuccokat is, és ezt nem tudom házilag megoldani. (na, jó, kivétel a nike, ami a képtárban van, de most igazi márkásakra gondolok.

Turikban néha egész jó kis márkás ruhákat fogok ki. Én szívesen elmennék a depóba, már hallottam hírét, de sajnos a nyitvatartást nem az én munkaidőmhöz szabták, azt hiszem. Meddig vannak nyitva? És szombaton? Nem tudjátok?

KépKép
 
 


Zsu? hol lehet a munkáidat megnézni? Én nem vagyok annyira ismerős itt a babaneten, próbáltam a profilodból, de ott sincs link. Adnál egy "térképet" hogy találok oda?

Egyébként a Skálában lesznek siesta cipők 40 % engedménnyel, jövő héten, de csak két napig. Mert most kétnaponta mást akcióznak a skálában. Nem tudom pontosan, melyik nap, lehet, hogy H-K, érdemes arra járni, és benézni.

Egyébként Örökösön lakunk.

KépKép
 
 


Simsi!
Megnézem a hobbiboltot hétfőn, a Skálába is bemegyek, köszi, hogy szóltál. Kiderült ugyanis, hogy a gyerek lába szinte semmit sem nőtt a tél alatt (20-as volt), én meg vettem neki jó indulattal egy 22-est. Persze ordított a boltban, nem tudtam rápróbálni normálisan, itthon derült ki, hogy hatalmas rá...úgyhogy lehet mégegyet venni, meg várni, míg ebbe belenő... Ja, és a turi nyitvatartását is megnézem neked. Hol dolgozol egyébként?
Íme a munkáim: dekopázsok és keresztszemesek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1857
http://babanet.hu/album/main.php?album=1675
most hímeztem egy nagy törölközőre halacskás szegélyt, megrendelésre készült. Majd arról is lesz kép.
Kedden megyek a munkahelyre megbeszélésre, nem voltak hajlandóak telefonban semmit mondani, úgyhogy izgulok, drukkoljatok Nekem!!
Zsu

Kép
Kép
 


Nagyon klasszak a munkáid, Zsu, ügyes vagy!
A csempéről a halakat nem mossa le a víz? Vagy van valami különleges lakk, ami vízhatlanná teszi?
Én gipszből öntöttem halakat, amit a csempére gondoltam felragasztani, de gondolkozom rajta, mert nem tudom, hogy lehet tőle csempét súrolni. Tényleg, ezt hogy oldod meg? Nálunk elég hamar lerakódik a vízkő és rozsda is, muszáj vegyszerezni időnként.

A cipőt nem tudod becserélni egy kisebbre? Mert igaz, hogy hamar belenő, de akkor talán nem kéne most még egyre beruházni.

Miért kell neked megbeszélésre menni? Csak nem dolgozni fogsz? De én drukkolok neked, ha ez segít valamit.

Azt, hogy hol dolgozom, nem akarom ide írni, de mivel annyira nem titok, ezért mailban elárulom neked.

A középkori étterem meg igazán jó kis hely, nekem tetszett, csak kicsit húzós az ára, de azért meg lehet fizetni. Élménynek mindenesetre tökéletes. És a kaja is jó, főleg a somlói, meg az áfonyás palacsinta.

KépKép
 
 


Szia Simsi!
Kezdem az elején:
A csempére egy különleges lakkal, dekopázs lakkal kentem fel és át a halakat. Már lassan egy hónapja fent vannak, nincs bajuk, persze nem kapargatja Kristóf, úgy biztosan lajönne. A tisztítószer sem hozza le, persze nem súroltam. Hát a vízkő pedig szerintem mindenki rémálma, még semmit nem találtam, amire azt mondanám, hogy tökéletes volt...szerencsére rozsdával nem találkoztam még nálunk, de a múlt hétvégén rendesen magam alá kerültem, mert elhúztuk a szekrényt és tiszta penész minden mögötte. Málik a festés, még jó, hogy csak egyszerű diszperzit...
A cipővel is pórul jártam, azért vettem meg neki, mert le volt árazva, ez az egy volt belőle. Jó hülye vagyok, mi? Az a szerencse, hogy nem sziesztás ára volt...
Vidéken tanítottam, és várnak vissza, azért kell mennem, hogy megmondják, melyik osztályban fogok tanítani. Remélem, kikérik a véleményem, de azért izgulok, hogy mi lesz, új az igazgató is, régebben a kollegám volt, csak nem tudom, milyen mint vezető...
A középkoriból persze nem csinálunk rendszert, de apunak akkora élmény volt, hogy még ma is azt emlegette. A családi esküvőkön kívül utoljára étteremben a saját első házassági évfordulójukon voltak( 25 éve). Egy kisebb vagyont hagytunk ott, de megérte.
Zsu

Kép
Kép
 


Simsi!
Voltunk a Skálában, Siesta szandál volt vagy 3 darab, meg nagyobb cipő vagy 4 féle... de vettünk egy másik fajtát, az is talpbetétes, hajlítható talpú, 5400 Ft volt. Előtte bementünk a Siesta boltba, megérkeztek az új modellek, 9500-ért! Ráadásul olyan fazonúak, hogy nemigen adnám a gyerekre.
Bementem a Metropolba, tényleg nagyon szuper! Kedves az eladó, nagy a választék, és tényleg katalógusáron dolgoznak!
Kerek üveglap ( átmérője 23cm) 999 Ft, a négyzet alakú (23x23-as) szintén ennyi, az óraszerkezet hozzá 699 Ft. Azt mondta a csaj, hogy ha egyben lenne az üveg az óraszerkezettel, akkor drágább lenne. Megnéztem itthon a pesti katalógust, ott együtt a kettő 1980 Ft.
Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Zsu!
A Középkori Étteremben tavaly voltam,a csoporttalálkozónkon,nagyon szupi volt.
Drukkolok a holnapi dologhoz!Hogyan oldod meg a kijárást majd?Nem keresel Nyíregyen állást?
Simsi!
Naaaaagyon tetszenek a üveges dolgaid!Én még csak a lehúzható festékkel dolgoztam üvegre,nem merészkedtem rendes üvegfestékkel.De az nem olyan szép,mint a tied.A képkeret tetszett a legjobban!
Mi vagy Te,valami titkosügynök?:-)))
Táti
 
 


Táti!
Busszal fogok járni, régen is azzal mentem. Nem túl jó a közlekedés, de a párom azt mondta, hogy bármikor kiszalad értem. Igazgatóváltás volt, és nagyon nyugis lett a légkör. Igazi falusi iskola, kis osztálylétszámokkal, és ahogy észrevettem, ott még tartják valamire a tanárembert...
Simsi ügynök jelentkezz!! Kép Kép
Zsu

Kép
Kép
 


Simsi!
Találtam neked egy szép üvegóra képet, mélben küldöm.
Zsu

Kép
Kép
 


Zsu!
Minden rendben volt az iskolában?Hanyadikat kapsz?
Táti
 
 


Táti!
Köszi az érdeklődést, Igen,minden rendben. 3. osztályt fogok kapni, örülök neki, mert a másik lahatőség az első o. volt. Már el kellett volna menni az oviba, ismerkedni, felmérni a helyzetet. Most egy kicsit nehéz lett volna ez. Egyébként aranyosak voltak, számítanak rám, úgy vettem ki, hogy még sz esetleges táppénzt is elnézik majd nekem. Persze előre nem tudni, beteges lesz- e Kristóf... Reméljük nem.
Veletek mi újság?
Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok, itt vagyok!

Hét közben sajnos, nem mindig érek rá, meg sokszor fáradt is vagyok gép elé ülni.

Zsu, nagyon köszi az üveglap méreteket, sokat segít, hogy tudom a méretét, most már tudok hozzá mintát tervezni. A postámat még nem néztem meg, de rögtön odamegyek.

A skálába én is benéztem de nem dobtam el az agyam a választékból. Bencus méretében csak 1 féle kiscipő volt akciósan, de az pont nem tetszett. Szandált találtam volna, de az meg nem volt akciós, különben is, még ráér.
Néha én is beleugrom olyan kihagyhatatlan vásárlásba, úgyhogy nem vagy egyedül Kép

Táti, nem vagyok én titkosügynök, csak valamiért nem igazán szeretem kiadni magam, nem akarom, hogy beazonosítható legyek. Kihasználom az internet előnyét, a névtelenséget. Lehet, hogy ez hülyeség, nem tudom. De ha nagyon fúrja az oldaladat, esetleg elárulhatom neked is. Semmi extra, csak éppen most kerültem oda, és nem érzem, hogy biztos a helyem, egy kicsit babona is, hogy nem akarom világgá "írni".

Üvegfestékek: Én is kezdtem matricással, és most, hogy van összehasonlítási alapom, hidd el, hogy rendes festékkel sokkal szebben lehet festeni, a matricás sokkal egyenetlenebb. Ha elkezded, akkor vizes bázisút vegyél, azt könnyebb kezelni, és ha ráéreztél, akkor vehetsz oldószerest, az tartósabb, és átlátszóbbak a színei, szebbek.

Jó, neked, Zsu, hogy elnézik, ha esetleg táppénzre mégy, bár ne legyen rá szükség, de sajnos elkerülhetetlen. Az én Bencusom beteg volt a héten, apájával volt itthon, én meg dolgoztam. Úgy vettek fel, tudod, a szokásos, hogy ha lehet, ne essek ki a létszámból a gyerek betegsége miatt. Vállaltam, szerencsére meg tudjuk oldani. Most még, mert a párom épp munkát keres. De hogy mi lesz később, azt nem tudom.
Bencus nem hiányolt, jól elvolt az apjával. Még jövő héten is marad, sajnos, nem múlt el teljesen a köhögése.

KépKép
 
 


Zsu, nagyon köszi az óramintát, egyszerűen csúcs az a minta!!!
Nagyon szuper, úgy örülök neki, nem is gondolnád! Bencus kedvence a Némó, megvan lemezen, majdnem minden nap kéri, meg van halacskája, stb. megfestem neki, biztosan boldog lesz.
Életében először elvittem moziba, pont erre a filmre, alig 3 évesen végigülte az egészet, és érdekelte is, lehet, hogy ezért is maradt meg benne, utána persze elmentünk a mekibe, megvettük a Némómenüt, meg a disney újságot, és nem únja meg, azóta sem.
Na, nem győzök hálálkodni, rendes tőled, hogy gondoltál rám.
Amúgy hol lehet a babaneten ilyen mintákat találni? van ilyen topic? Eddig még nem akadtam rá.

KépKép
 
 


Simsi!
Kristófnak is tetszett a Némó! Türelmesen nézte, tátogott a halacskáknak. Az ötletek, tippek topikok között van üvegfestéses topic, a Némósat ott találtam. Egyébként van olyan, hogy
www.uvegfestes.lap.hu
ha van időd nézelődni, ott biztosan vannak szépek.
Zsu

Kép
Kép
 


Köszi, ezt az uvegfestes.lap-ot ismerem, szoktam onnan barangolni, kicsit időigényes, de nagyon jó mintákat találtam már onnan is, szép kis gyüjteményem van már kontúrokból itt a gépemen. A megfestett dolgaim nagy része is innen van. (Meg ilyen kis hobbikönyvekből, kihozom a könyvtárból, és lefénymásolom)
Csak itt a babaneten nem ismertem a helyet, de megnézem. Elég sokféle rajzfilmfigurával találkoztam már eddig a neten, de némós még nem akadt az utamba. Csak most, hála neked!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Simsi!
Ne haragudj ha indiszkrét voltam,megértelek.Az én fiam a bölcsibe kerülés első évét keményen végigbetegeskedte,kb.1 hét munka 2 hét táppénz ,így néztünk ki.A következő évtől ez leritkult 2-3 havonta 1 hétre,de hát ez sajna így természetes.Én rengeteget aggodalmaskodtam a munkahely miatt,de hát első a gyerek!
Mi 2 évesen kezdtük a bábszínházat a Kölyökvárban minden vasárnap,nagyon bejött,3 évesen elvittem a Dzsungel könyve színházi ea.-ra,na hát az csúcs volt,abban az évadban 5-ször kellett elvinnünk rá.Kár hogy most nem megy.Debrecenben megy a Pán Péter.Nekünk is voltak korszakaink,Oroszlánkirály,Százegy,Micimackó.
Ezeket én is szívesen néztem.
Ha kész az órád megmutatod?
Zsu!
Írnál pár szót a Hétszínvirág bölcsiről?
PL.ára?:-))
Mit tudsz Barbaráról?Nem látom mostanában az iskolában.
Van-e valami tippetek,az etetőszék tálcájára mivel festhetnék?(étvágyjavítás célzattal)
Jó húsvéti készülődést nektek!
Táti
 
 


Táti!
Barbara jól van, csak a múlt héten táppénzen volt, vmi fertőzés, antibiotikum, de semmi komoly. Szépen gömbölyödik, ma kesergett azon, hogy aki látja végignéz rajta és mosolyog. Még új neki, majd megszokja Húsvét után megy uh-ra.
Hétszínvirág bölcsi:
annyiba kerül mint a sima, + 3000 Ft havonta.
Etetőszék:
én mindent szalvétázok itthon, így kerültek halacskák a füri csempéjére is...
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/34117.jpg
Kristóf polcára...
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/34643.jpg
elrontott cd lemezekre...
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/34156.jpg
úgyhogy én egy aranyos gyerekmintás szalvétát el tudnék ott képzelni...
Ha segítség kell, szólj bátran!
Zsu

Kép
Kép
 


Klassz dolog a dekupázs, szépen lehet vele díszíteni, okos volt, aki kitalálta. Nekem a falon van néhány hóemberem, ezeket mlég tapétaragasztóval tettm fel, tökéletes módszer. Utána pedig a festékboltban vett lakk-spray- val fújtam le.

Gipsz képkeretet nem vettetek véletlenül? Én most tervezem, hogy készítek néhány szalvétaképet. A barátnőm vett a piacon képkeret formát, nem volt drága, de menet közben derült ki, hogy a középső része, amire a szalvétát kell ragasztani, az elég vékony, és törékeny. Kíváncsi lennék, vajon a hobbiboltban kapható forma, ami ugye drágább, ugyanilyen vékony, vagy azt jobban megcsinálták?
De lehet, hogy majd megveszem, és kiderül. Nagyon jól néznek ki azok a szalvétaképek. A barátnőm eladásra is gyárt, persze falun könnyebb a dolga, hamarabb terjednek a hírek, és kevesen foglalkoznak ilyen dolgokkal.

Az üvegórámat persze, hogy megmutatom, de nem tudom, mikor lesz belőle valami, én igyekezek, de alig találok nyugalmas időszakot a festésre, és még van egy almafás óra is, amit meg szeretnék festeni, de még a tervezés szakaszában van az óralap része. Ezt is megmutatom majd, de túl hamar ne várjatok eredményt. Ja, meg ott van a félkész bárányos órám, nem vagyok képes befejezni, de már nem is nagyon akarom, mióta megláttam a némósat Kép

Bábszínházban mi megy ebben a hónapban? Táti, van valami infód erről? Már szívesen elvinném a gyerkőcöket, olyan régen voltunk.

Álmodott a kisfiam. Képzeljétek, reggel szabályosan számonkérte rajtam, hogy otthagytam, mert azt álmodta, hogy sírt a praktikerben, mert nem talált. És reggel csak mondta, hogy hol voltál anya, miért bújtál el. Én meg úgy sajnáltam, de nem tudtam megértetni vele, hogy ez csak egy álom volt, annyira valóságosan élte meg.

Boldog Húsvéti ünnepeket kívánk nektek, és sok szép tojáskát hozzon a nyuszika.
Bencus már kirakta a kosárkát az ajtó mellé, szedtünk bele füvet, hogy puha fészke legyen a nyuszinak, és sok tojást rakjon bele. Olyan kis lelkes, azt mondja: -szeretem a nyuszikát.

KépKép
 
 


Figyu Simsi!
Nekem 3 féle keretem van, ha akarod, kölcsönadom őket 1-2 hétre!

Nektek is kellemes húsvétot!

Zsu

Kép
Kép
 


Milyen az a három féle? Én olyat ismerek, hogy teljesen sima, és olyat, hogy bordázott. Milyen a harmadik?

Köszönöm, hogy felajánlottad, azt hiszem, élek a lehetőséggel, és kölcsönveszem az egyiket, 1 hét alatt csak legyártok 2 db képet Kép

Egyébként milyen festékkel szoktad lefesteni? Tempera jó hozzá? Esetleg akril? Ezek vannak otthon nekem, remélem nem kell valami spéci festék a kerethez.

A húsvétról meg már akartam írni, hogy milyen élmény volt a fiamnak a locsolkodás. Nagyon tetszett neki, és tele volt kérdéssel, Miért kell meglocsolni a lányokat? miért illatos kölnivel? miért kap tojást? stb...
Amit a nyuszi hozott neki reggelre, a kis kosárba, amellett meg kb. 5x lment, és nem vette észre. Aztán a mikor észrevette, kivett 1 tojást, és szaladt hozzám: -idenézz anya, a nyuszika idetette nekem a tojásokat, milyen aranyos ez a nyuszika, hozott nekem sok tojást.- és idenyújtja azt, ami a kezében volt:-Bontsd ki!
A poén csak az volt, hogy éppen a kifújt festett igazi tojás volt a kezében Kép

Nálatok hogy telt?

KépKép
 
 


Szia Simsi!
Hogyan tudom eljuttatni a formákat?
Ma vettem egy negyediket...
Szóval, kettő sima, harmadik kicsit díszítetteb, már-már giccses, az új pedig kőhatású keret (meg nem próbáltam ki)
Festeni színezett diszperzittel szoktam, de jó a tempera is. Utána pedig átkenem lakkal (csónaklakk, vagy dekopázslakk)
A húsvétból Kristóf még nem sokmindent értett, de a csokitojások persze tetszettek neki!!!
Zsu

Kép
Kép
 


Simsi!
Az egyik ilyen ( nem az én képem, találtam)
http://www.babaszoba.hu/forums/getimg.jpg?id=102330
Zsu

Kép
Kép
 


Szuper. Pont az ilyen tetszene. A másik sima pedig olyan széles? A kőhatásút meg el sem tudom képzelni...

Írok egy mailt.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha esetleg érdekel benneteket én új ruhákat árulok kedvező áron, nagyker ár alatt. Most nyári ruhák vannak ill. néhány vékonyabb tavaszi (pl.trapéznaci,melegitők)
Ha érdekel valakit, szivesen küldök emailben fényképes listát, ha megadjátok milyen méretben kerestek és kislány, vagy kisfiú ruhát. Mivel én Bp-i vagyok ,postán tudom küldeni, de ha rendeltek legalább 3 db-ot , akkor ingyenesen vállalom a postázást.
Giti

Bocsánat az offért!
 
 


Helló Gitike!
Már úgy megörültem, hogy nyiregyi vagy, aztámn meg kiderült, hogy mégse :-(((

Szerintem a Bp-i bolti árak elég magasak, de kíváncsi lennék, milyenek a Bp-i nagyker árak. Mennyiért adsz pl. egy 104-es fiú szabadidőnadrágot, nyári vászon fiú sapkát, (ha van, és 98-as kislány trapéz aljú, elöl nyitott szabadidőruha is érdekelne. Jöhet a fotó is.

KépKép
 
 


Simsi!
A mélben most csütörtökre értettem, de jövő héten (máj 3-tól) bármikor beugorhatsz, csomag összekészítve!!! Számom tudod, eressz meg légyszi előtte egy sms-t.
Bocs, hogy ide írtam, de a mélcímed véletlenül kitöröltem!!!!!!!
Zsu

Kép
Kép
 


Már küldtem sms-t, biztos észrevetted... Kép Holnap benézek.
Sajnos, későn olvastam el az előző mailt, amit írtál, de mostmár mindegy. Pénteken meg megint későn értünk haza, voltunk "csatlakozni"

Meg voltunk a csarnokban is, a sportjátszótéren. Jó volt, tetszett a fiamnak. Ő is beállt a nagyok közé, kapura rúgni, kapott is érte cerbona szeletet. Sok gyerek volt, de mégsem volt annyira tömeg. Kaptak innivalót is a gyerekek,és most először tapasztaltam, hogy nem tapossák össze egymást az emberek egy kis ingyen italért. Úgyhogy alapjában véve nem bántam meg, hogy elmentünk, pedig fél óráig csak csücsültünk a lelátón, és néztük, hogy ki mit csinál lent a kűzdőtéren.

Majálison meg nem voltunk sehol, mert én mindenhol csak a tömeget látom. Meg úgy igazán nem is érdekel az a kirakodóvásár, ami akkor van. Arról nem is beszélve, hogy az innivaló a duplájába kerül, mint egyébként.

Ti jártatok valamerre?

KépKép
 
 


Szia Simsi!
Mi nem voltunk sehol, viszont itthon megünnepeltük a csatlakozást Kristóf lázával meg orrfolyásával.... Szerencsétlenségemre persze, hogy elkaptam...
Holnap majd betartom a tisztes távolságot, na de csak azért, hogy el ne kapd Te is! :o

Zsu

Kép
Kép
 


Helló!

Hála neked, sorban gyártom a képeket, klasszak lesznek. Majd, ha kész lesz, felrakom a netre valahova. De az még arébb van.
Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy az akasztókat hogy oldod meg. De kitaláltam, hogy gemkapcsot hajlítok, és remélem, elbírja a súlyt.

Meg azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyi gipszet felvesz ez a keretforma. 2 kg gipsz csak 3 keretre lett elég. És Bencus majdnem megkóstolta a gipszet, mert miért is ne, kanállal kevergettem ugyebár, és ő is besegített egy kicsit Kép
si

KépKép
 
 


Szia Simsi!
A gémkapocs tökéletes a felfüggesztéshez, sok sikert, várom a képeket!!

Zsu

Kép
Kép
 


Remélem nem fog leszakadni :-)

A képek sajnos, még várnak a sorukra. csak pakolgatom ide-oda a kereteket, egy már el is tört, a párom nekirugta az asztallábának, mert már az asztal alá raktam, hogy ne legyen neki útban. De persze, ő nem volt, ő vigyáz, meg stb. Végül is nem nagy baj, lehet önteni újat, csak sajnáltam, mert pont a legszebb zöld volt.
Most nincs időm még folytatni a gipszezést, hétvégén varrtam, kicsit eladásra is akartam gyártani, erre elromlott az interlockom. Ott van félkészen még néhány ujjatlan póló, nem tudom, mikor lesz befejezve.
Zsu! Lehet, hogy a héten visszaadom a cuccot, talán pénteken. De írok előtte sms-t.

KépKép
 
 


Kedves Lányok!
Igaz, nem nyíregyházi vagyok, hanem tiszavasvári, de a segítségeteket kérném!
 
 


A következőről lenne szó:

Gyermekemet beneveztem a szon.hu által meghirdetett megyei szépségversenyre. Szeretnénk jó helyezést elérni, esetleg nyerni. Ehhez kérném a segítségeteket.


A következő oldalon találhatók a fotók:


http://www.szon.hu/tools/myfavorite/welcome.asp?wahl=111


Vagy


http://www.szon.hu/gyermek/szon/
Kategória bal odalt Fiú 0-3 éves.


Kisfiam, Nagy Dominik Miklós 1,5 éves. Alulról a 4. sorban van.
Ha Nektek is tetszik, kérlek szavazzatok rá!


Köszönjük szépen!
Babci
 
 


Szia Babci!
Szavaztunk!! Helyes kölyök Kép
Simsi!
Írok mélt!!
Zsu

Kép
Kép
 


Hello Babci!

Akkor szavazok, ha megígéred, hogy utána sem fogsz eltűnni innen Kép

(egyébként én nem bízom a szon tisztaságában, informatikuscsemete fog nyerni, ezt előre borítékolom, tavaly ment erről egy fórum is, talán az index-keleten, vagy éppen a szon-on.) sajnos...ez van.

De azért megnézem a csemetédet, és nyomok egy szavazatot.

KépKép
 
 


Kedves Lányok!

Köszönöm Nektek! Rendben, ígérem maradok a topicban. Kép
Akkor ismerkedjünk!
Mind Nyiregyiek vagytok?

Üdv, Anita
 
 


Ó igen, már látom a profilotokban, hogy igen.
Most egy kicsit hülyén érzem magamat, mert az egyik topicban leugattak, amiért ilyet mertem kérni, hogyha tetszik a gyerkőc szavazzanak. Na de szót sem érdemelnek.
Hát már nagyon úgy néz ki, hogy a kezdeti meglódulás után még a dobogóról is lecsúszunk. De mostmár nem is érdekel!

És Nyíregyházán merre laktok?

Üdv, Anita
 
 


Szia Anita!
Mi a kórháznál lakunk, az utcánk a Szent István útból nyílik. Mi szívesen szavaztunk a kisfiadra, nem sok fáradtság volt Kép nagyon aranyos!
Hol lehet megnézni, hogy ki hány szavazatot kapott?
Simsi!
Köszi a kibővített visszárut, bocs, hogy nem voltunk itthon!
Majd még jelentkezem, csak megyek fürdetni!
Zsu

Kép
Kép
 


Szia Zsu!

Köszi a szavazatot. Úgy néz ki már a dobogóról is lecsúsztunk, de már annyira ez nem is fontos. A lényeg, hogy megmutathatom a gyerkőcöt. Kép
A szavazat száma már látható a fényképek felett!

üdv, Anita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: