Új privát üzeneted érkezett!

Zozo! Én még 2010 januárjáig GYED-et kapnék, akkor lesz Lali 2 éves, de ugye hamarabb visszamegyek dolgozni, és munka mellett nem kaphatok GYEd-et.

Kép
 
 


Helen Doron: szerintem a módszer működik, ehhez kétség nem férhet, de valóban elég drága, a mostani változásokkal viszont, amit Bea is írt, pénzkidobás kezd lenni. :cry:

Csp nyilatkozat megint, ezt mondja az útmutató: „Önnek akkor kell nyilatkozatot adnia, ha 2009. augusztus 31-ét követően olyan adóterhet nem viselő járandóságnak minősülő bevételben részesül, melyet nem az esedékes jövedelmének adóelőlegét megállapító munkáltató/kifizető juttat.” Na, nekem ugye van ilyen járandóságom (a csp meg a gyes), tehát nyilatkoznom kéne, de semmi jövedelmem nincs a munkáltatómtól, amiből adóelőleget kéne megállapítani. Akkor meg minek kéne nyilatkoznom? :roll:

Enikő: Oké, majd egyszer sort kerítünk rá. Más: Hallottam egy mágneses terápiáról, ami sok más mellett idegrendszeri eredetű problémákra is jó, pl autista gyerkeket is kezelnek vele. Ha gondolod, küldök elérhetőséget. Pilates: a Százszorszép közel van. :wink: Ovi: egy ismerősöm Down-os kisfia is a hattyasiba jár, a nemvegyes csoportba, mert nem tud még járni, de ha megtanul, átmehet az integráltba.

ATZita: nekünk nem jó a holnap délután, csüt-péntek jó!

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Anett! Boldog szülinapot Málnának!

Na ujabb info a gyógycipőkről. Tesom ma ment a kislánnyal kontrollra, cipőt iratni, erre ott közölték, hogy megváltozott, már nem 9 havonta, hanem 12 havonta jár új cipő, igy hiába voltak ott, most nem irhatták fel, majd menjen vissza dec.-ben. Ezek után holnap én is lemondom a mi 2 időpontunkat, feleslegesen nem tudok melobol fél napot hiányozni:( Hivom az egyik üzletet mennyibe kerülne ott a cipő (Zászló u 7e körül mondta) itt meg azt mondták fix áras, mindegy hol csináltatom, az ár a recepttől függ. Kérdezem, hogy tényleg közgyógyra ilyet nem lehet? Dehogynem :o ugy kell feliratni és még a gyogyszer keretét sem csökkenti az illetönek (a gyogyszervásárlás ugye igen) mert a gyógyászati segédeszközök ingyenesek nekik. Jó hogy tölünk sosem kérdezték hogy van-e, igy jan. feleslegesen fizettem Orsinak :evil:

Kép

Kép

Karmen
 
 

 
 

Üdv.

Szilcsi, hát tényleg jól megjártad a MÁK-kal...milyen eltitkolt gyereked van neked??? :D Hú, én a plafonon lettem volna, és még Te szívsz.
Lalinak javulást! Mi is itthon vagyunk a héten (ill. csak Peti, anyukám figyel rá délelőtt, délután pedig a dédik), de már javul. Vasárnap és hétfőn lázas volt a drágám, most már csak köhögés van.
Tünetprodukálás: simán lehet. Peti nálunk ezt az utóbbi egy évben a kirándulások előtt játszotta el, ha készültünk valahova, tuti átment lázas-köhögősbe...
MÁK-hoz tényleg no comment, nekik sok közük nincs a GYED-hez, így ha arról lemondasz, szerintem az az OEP-nél kell, mert végülis a pénz is tőlük jön.

Anett, Málnát Isten éltesse!!!
Érdekes ez a gyógycipő, Ti hol csináltattátok? Mi a Zászló u.-ban, júl. 28-án vették le Peti lábáról a méretet, és aug. 31-én vettem át a kész gyógyszandált.

Hefe, na az az ajándékozó, akit lelomboz, hogy nem bontja ki a gyerek az ajándékát, hát az nem is tudja, hogy mi fán terem a gyerek. Ez annyira izé...

Kármen, igen, a Zászló u.-ban tényleg 7000 Ft a gyógycipő, a bnőmnek is ennyit mondtak, ők, ha jól tudom, megcsináltatják. Egyébként nagyon gáz, hogy előtte meg ingyen volt, most meg ilyen drága lett.
Na ez a kihordási idő jó, a mi papírunkon még kilenc hónap van. Na majd igyekszem evidenciában tartani, hogy legközelebb csak egy év múlva menjünk.

Enikő, remélem, mihamarabb találtok helyet Viusnak.

Ági és
KépKép
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket mindenkinek!


Sziasztok
Tudnátok nekem segitteni?Nemrég költöztünk Szegedre.És ennek örömére kismama lettem :lol:
Tudnátok ajánlani nekem egy korházat és orvost akihez járhatnék.Az igazság hogy nem szeretnék orvost fogadni.Tegnap néztem a neten a Semmelweis utcában egy szülészet-nőgyogyászatot.Irjon már nekem valaki jótanácsokat.
Köszönöm :wink:
 


Exi!
Mi a Tiszta Lajoson csináltatjuk,most telóztak,hogy kész,holnap át lehet venni (ma már nem,mert elmegy a pasi)! Kíváncsi vagyok jó lesz e méret,de azért azt megjegyzem,hogy mi ide többet be nem tesszük a lábunkat ha ingyen csinálják akkor sem!

Hefe!
Hát Málnának nagyon tetszettek az ajándékok, minden nagyon bejött neki,legjobban a Kello Kitty-s kis ház figurákkal,a fognövesztős Chou-chou baba meg a zenélős baldachinos ágyikója! Mesekönyvek is nagyon tetszettek neki .
Szerintem bármilyen formájú tortát megcsinálnak manapság,Dóró kedvenc figuráját érdemes szerintem !


Karmen!
Ti Gyulán voltatok a nyáron, ugye?
Megirnád hol volt a szállásotok?
Gondolkodok egy hosszú hétvégén, azért kérdezem.
Köszi

Zita

Kép
Kép


Szilcsi!
Igen szerintem is az OEP-nél kell lemondani a Gyedet.Jól mondja Exi.
Ott ahol igényelted..a MÁK ezzel nem foglalkozik..
De azért furcsa,hogy senki nem tud erről értelmes felvilágosítást adni..
Szerintem a MÁK-os ügyintéző nem volt képben,csak akkor azt mondta volna,hogy nem tudja..., v. ne tőle kérdezd..stb...

Milyen botrány volt egyébként?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Üdv.

Anett, hát igen, elég sok hely van, ahol gyógycipőt lehet csináltatni, nekem kapásból a Zászló u. jutott anno eszembe, de azért ott is sokat kellett várni...na mindegy, ha ilyen drága lett, akkor valszeg veszek majd bolti szandit és csináltatok rá emelést 900 Ft-ért, az még mindig olcsóbbra jön ki.

Gigike, üdv itt és gratula a babához. Szegeden sok választás nincs, csak a szülészeti klinika. Orvosokról és a helyről én nem tudok nyilatkozni, mert én nem ott szültem.

Ági és
KépKép
 
 


Ági! ma kaptam hivatalos állásfoglalást az OEP-től hogy rosszul mondták Szegeden, csak az aug.16 után felirt cipőkre 12 hónap a kihordás, akinek korábban irták fel és 9 hóra volt annak bizony a lejáratkor jár az új cipő. Persze a válasz azután jött meg, hogy lemondtam a holnapi rendelését Norbinak, igy holnap ujra telefonálhatok másik időpontért :twisted: Amugy meg totál fel vagyok háborodva ezen, hogy több mint 1 hónapja érvényes a rendelet és nem tudják ott hogyan kell értelmezni. Én este olvastam a szöveget, ezek után irtam az OEP-nek ma, hogy sehol nincs leirva a rendeletben egyértelmüen hogy érvényes v. sem visszamenölegesen. Igy hát ki hogy értelmezi, igy irja fel v sem a rendelésen a cipőt :twisted:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Gigike!
Ha nem fizetősen akarsz nőgyógyászhoz járni, akkor tudtommal két lehetőség van. A Női Klinika járóbeteg ellátója (Semmelweis utca), vagy a Vasas Szent Péter utcai SZTK nőgyógyászata (Kossuth L. sugárúton). Én ez utóbbiba jártam. Nekem se volt dokim. A Vasasban a terhesgondozás egy nagy szar :?. A Klinikán nem tudom, mi a helyzet.
Vendég
 


Kármen, na ezt jó tudni! Sajnálom a kálváriát...egyébként csak azért volt gyanús a helyzet, mert ugye valószínűleg azért írtak rá 9 hót, mert akkor az volt a szabály. A későbbiekre meg gyanítom már 12 hónapot írtak.
Remélem, hamar mehettek!

Ági és
KépKép
 
 


Sziasztok!!

Málnának boldog születésnapot kívánunk mi is!!!!!!!

Köszi az ovisebédhez a hozzászólásokat. Tettünk egy próbát, egyik nap elhoztuk az ebédet. Iszonyatos hisztit csapott, mert neki megvan a helye az asztalnál (Nárcisz és a Bence között :lol: ) és Ő ott akar enni. Végül meggyőztem és hazajött. Itthon sem evett.....Este elbeszélgettünk Vele, azóta sokkal jobban eszik. :o :wink: :lol: Ettől persze az ára nem változik, de jobb a lellkemnek, h eszik ....

Sajna nálunk az önkormányzat nem igazán támogatja a családokat, a gyerekeket. :evil: :evil:

Szilcsi!
Egyetértek Veled bölcsiügyben!!!!!!! Nekem is hiányzik a felnőtt társaság, de most könnyebb a délelőtt egy gyerekkel.

Nekünk a TB -nél a GYED kérelemnél az egyik határozatukba írtak Klein Nikoletta nevű gyermeke....sort....visszaírtam, h büntetőjogi felelősségem, tudatában kijelentem, h Klein Nikoletta nevű gyermeket nem szültem........folytatása nem lett az ügynek, de nem emiatt utasították el a kérelmet.

Enikő!
Hogy van Vius???????

Odu: Én hálás vagyok az ottaniaknak, igazi szakemberek. Mi azért nem járunk oda, mert nem volt olyan gyermek, aki megkésett beszédfejlődésű lett volna. Olyanokkal voltunk mi is egy csoportban, ahol egyéb gondok voltak és nagyon éreztük, h gátolja Ábelt. Most rendes közösségben van az oviban és hetente kétszer 45 perc egyéni fejlesztés. Az már az óvónő számára is egyértelmű, h lusta a kölök, ha valamit nagyon akar, akkor használ szavakat-szótagokat és elmondja.....

Gigike!
Boldog babavárást nektek!!!!!! Én is a Klinikán szültem, fogadott orvosnál.

Rólunk:
Apa elvitte Ábelt szemészetre. Azt hittem minden Ok, de tévedtem. :evil: :cry: :cry: :cry:
Mutattak neki valami ábrákat,, de mivel nem beszél így az nem hozott eredményt, így műszeresen vizsgálták. Kiderült az egyik szeme mínusz 2-es a másik mínusz 2,75 ös. Három hét múlva kontroll, előtte szemcseppel pupillatágítás és utánna pontosan megmérik milyen szemüvegre van szüksége.... Nagyon elkenődtem, féltem a fiam, de túléljük. ......

Úgy emlékszem volt itt valakinek ilyen pupillatágítás. Milyen?????? Nagyon fáj??? Ijesztő, amikor kitágul a pupilla???????? Parázok kissé.........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu, Petinek kétévesen volt. Őt egyáltalán nem zavarta! Ugyanúgy rohangált a rendelőben, pedig úgy tudom, hogy homályosan látnak a tágítás miatt... Még a fény sem zavarta, pedig vittünk napszemüveget neki. Szóval ne aggódj.
(Egyébként a bnőm lánya beszél, de a figurákra ő sem volt hajlandó mondani semmit. Ezért jó, hogy van műszeres vizsgálat is. Amit egyébként Petinek is megcsináltak, pedig ő elmondta, hogy mi van a képeken.)

Ági és
KépKép
 
 


Zsuszu!
Köszönjük szépen!
Pupillatágítás miatt ne aggódj, Málna persze üvöltött, mivel lefogták hozzá,hogy belecseppentsenek,de utána vígan rohangált a csöpögtetések között! 3 évesen tuti Málna sem mondja a figurákat,pedig ő már mondatokban beszél (be nem álla a szája) de orvosnál csak ordít,nem értem miért,olyan durva élménye nincs,egyszerűen gondolom a környezet ( ha házhoz jön dokinéni a szurihoz is odajön, odaült,tartja a karját) ! Szóval ne izgulj! Sajnálom a szemüveget! És örökre kell, vagy korrigálható még és csak időlegesen? Ti nem vagytok szemüvegesek ugye??


Málnának Boldog születésnapot!!!!!

Gigike32! Küldtem pü-t!

Kép
 
 


Sziasztok.
Köszönöm szépen hogy irtatok.Mi Tolna megyéből költöztünk ide.
Foggalmam sincs hogy itt hogy mennek a dolgok.Két fiam van már mindkettőnél fogadott orvosom volt,mégisem kaptam meg tőle az amire én vártam a pénzemért.Igy most nem fogok orvost fogadni.Megprobálom a semmelweis utcai szülészetet. :wink:
 


Gigike, a harmadikat már én is az ügyeletesnél szültem, tudod már ki fizet a semmiért...... Hát én nem!!! Abszolút megértelek! Ráadásul nekem ketteske orvosi nemodafigyelés miatt lett sérült. Szal :evil: Tolna megyéből honnan jöttetek? :) A fiúk mekkorák? mesélj róluk, lőhetsz fel képeket is, nem haragszunk ám meg érte :D

Zsuzsu: Sajnálom Konsti szemét, drukkolok nagyon++++++++++
Jól van Vius nagyon várom október elsejét, akkor viszem fel a Bethesda kórházba egy epilepszia szakértőhöz. Majd meglátjuk mit mond :) De nemtom miért, valamiért olyan hatalmas nyugalom szállt meg belül........

Norus: a down-os kisfiús édesanyját (ismerősödet) nem Anikónak hívják véletlenül? :wink:

Exi, Ilcsi hogy vannak a fiúk?? Meggyógyult mindenki?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: de, ő az, Anikó. Egy helyre járunk edzeni, csak ő a "szomszédba" (terem másik fele). Öltözőben szoktunk dumálni.

zsuzsu: a pupillatágítás Dórinál sem volt gáz, nyilván sírt ő is a lefogás meg a macera miatt, de ennyi.

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Norus: Mit edzel? A párom Anikó férjéhez jár edzésre :wink: Pénteken együtt "buliztunk" :) Nagyon agyalok, hogy ha le tudnám valakinek passzolni a kölköket én is szívesen járnék karatézni apácskával... :roll:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilcsi!
Mi van a bölcsiben?Aludt már ott Lali?


Enikő, köszi, jól van Peti. Ill. köhög még, hurutosan, de szakad fel neki, így hétfőn irány az ovi.
 
 


Gyógycipő ügyben ujabb fejlemény. Tegnap hivtam öket reggel, utána néznek, mondták, hivjam vissza késöbb öket. Hivtam, sajna nem jár most a cipő, mert visszamenöleg is él a modositás. Mivel én elötte éjjel a törvényt bujtam, nem találtam erre utalo konkrétumot, vettem a bátorságot és irtam tegnap de az OEP-nek egy levelet, hivatalos állásfoglalást kértem ez ügyben, de sürgösen. Na és láss csodát, mindig a recept kiváltásakor érvényes szabály a kihordási idö. Tehát, aki még 08.16 elött váltotta be a receptet, annak 9 hónap aki meg utána CSAK annak 12 hónap. Hivom ma megint a klinikát, hogy miattuk lemondtam a mai napra szóló elöjegyzésünket, meg az unokahugomat is elküdték kedden emiatt a vita miatt, most szeretnénk sürgösen másik idöpontot, nem pedig várni 2 hónapot az ö hülyeségük miatt.
Megint hivjam késöbb. HIvtam, elnézést, utána fognak járni a dolognak, nem kell ujabb idöpont a 2 gyereket felirták és akkor megyünk amikor akarunk, de annyit kérnek hogy vigyem magammal az OEP válaszát, mert lehet nekik addigra nem sikerül kinyomozni és minden orvosnak szolni hogy nem jol tudták.
Azért akkor is bosszanto, hány másik gyereket küldhettek már el az 1 hónap alatt!!

Zsuzsi! Orsinak volt pupilla tágitás, meg sem érezte, amugy én sem amikor nekem csináltak. Ábrákról meg annyit hogy Orsi 4 évesen sem tudta megmondani merre néz a villa, mert nem értette mi a kérdés. Aztán a tb rendelés után elmentünk maszekba, Háry K 2 percig magyarázta neki mit is kell olvasni az ábráról és ezek után simán végigolvasta a táblát. Szoval egy 3 éves gyerektöl nem tudom miért várják el hogy kapcsibol érte mit is jelöl a villa, szerintem a legtöbb gyerek nem érti ha elöször látja

Kép

Kép

Karmen
 
 


Csak gyors bekukk, mert kérdeztétek a bölcsit.
Sajna nem jól alakul, mintha visszafelé fejlődnénk. Egyre rosszabbul viseli Lali, reggelente sír, mikor otthagyom, igaz azt mondják, csak 1-2 percig és utána megy játszani, de akkor is rossz.
A kajálás szuperjól megy, egyedül eszik, és sokat, eddig mindent megevett, csak a tízórait nem fogadja el soha.
Ott is aludt már tegnap és ma is, csak az a baj, hogy akiről már meséltem ordítós kisfiú, folyton felébreszti, így ma is pl 40 percet aludt Lali, és ez baromira kevés neki, ő 2-3 órát szokott aludni délután. De elalszik gond nélkül, kis segítséggel, simogatják, ringatják ölben.
Csak így nehéz ezzel a kevés alvással, már 4 órára hulla fáradt, de elaltatni nem tudom már délután, játszóterezni nem lehet vele, sehova nem tudunk menni, csak sétálunk a környéken, ő meg pihen a babakocsiban.
Ma már ott tartunk, hogy mondom neki, bölcsi, mondja hogy nem és sír. :( De ha nem fáradt, akkor meg mondja, hogy jó és sorolja fel a játékokat. :D
Szóval nehéz, neki is és nekem is. Itthon is meglátszik rajta, sokkal anyásabb lett, ismét altatni kell, csak velem alszik el, ha nem lát, ordít, követ mindenhová a lakásban.
De majd megszokja, mert amúgy meg élvezi.

Kép
 
 


Szilcsi!
Szerintem ez is nagy lépés, hogy elalszik nélküled, jó lesz minden biztosan. Málna ma elment magától a mamával haza,mondta,hogy nem baj,hogy én nem leszek ott, ő elalszik mamával,és minden rendben is ment,hihetetlen, kész nagylány, én meg bőgök itthon nélküle,sose aludtam még nélküle,most meg 100 kilóméterre van tőlem,de nagyon akart menni és anyu azt mondta,hogy tündérien viselkedett.holnap megyek érte persze!


Sziasztok!!

Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat a szemészettel kapcsolatosan!!

Exi!
Végül is Petinek kellett szemüveg?????? (bocsi, de nem emlékszem).

irigykedem Rád a nagydumás fiadért!! :wink: :) Jobbulást Petinek!!!

Anett!
Bence annyira meglepődött az eredményen, h elfelejtette megkérdezni korrigálható-e a gond. Véleményünk szerint igen, vagy legalábbis mérsékelhető.

jól emlékszel, nem vagyunk szemüvegesek. Bár Bence + 1,5 olvasószemüveget visel a munkájához, de ez amiatt kell, mert sok év alatt elromlott a szeme a monitornál és a tervezőasztal mellett.

Ábel a gyermekorvosi rendelőben ordít, :o :o pedig nagyon szeretik......

Enikő!
Ábel szemével vannak gondok, Konstié okés. :wink: :)

A Bethesda jó hely, nagyon szorítok!!!!!!!!

Nórus!
Nekünk az a szerencsénk, h itthon kell szemcseppenteni, így talán nem lesz komolyabb sírás.....

Kármen!
Én sem értem, de bízom benne, h a műszer nem téved!!!

Kitartás a gyógycípős mizzériában!!!!!!!

Szilcsi!
Sok erőt Neked!!!!!!!! Nekem azt mondta egy ismerős, ha egy gyermek könnyen beszokik oviba-bölcsibe, nem sír, akkor ott később is kijöhet.... valahogy normális, h Lali ellenkezik, de biztosan megszokja!!!!!!!

Nálunk ovinapok vannak most. Tegnap délután felavatták Ábelék csoportszobáját, ami idén nyáron készült. Ők a 7. csoport :lol: :lol: :lol: Minden csoport bemutatkozott, dalocskával, mondókával, volt tánc, dzsúdóbemutató....

Ábel hozta a formáját, megkaparintotta a mikrofont és riporterkedett versmondás helyett.... :lol: :lol: :lol:
kicsit elcsodálkoztam, de persze örültem, h három hét alatt nagyon összekovácsolódott a társaság.

Ma egésznapos játék lesz, ugrálóvár, arcfestés, lovacskocsikázás.....mi szülők meg főzünk bográcsban és közösen ebédelünk. Apa dolgozik, de Én megyek Konstival.

Pár kép tegnapról:
Kép "a riporter"..
Kép csipetcsapat
Kép szeretetvendégség
Kép Konstantin is jól érezte magát

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Üdv.

Kármen, na ez durva! Még jó, hogy legalább fogadnak. De azért gáz, hogy a szülőnek kell mindennek utánajárni, mert az orvosok a saját fejük után mennek, holott leginkább az ő feladatuk volna az, hogy értelmezzék a jogszabályokat (vagy ha nem az övék, akkor a kórházi jogászé pl.).
Háromévesen nem villákat kellett nézni, hanem a figurákat kellett felismerni. Peti a vitorláshajót kétszer is - következetesen - dobókockának nézte, de legalább biztos volt benne a doki, hogy látja, amit mutat. :D

Szilcsi, ezen a síráson nehogy őröld magad, mert Lali megérzi. Ez a színészi sírás. Peti is csinálta szinte végig, csak ritkán nem pityergett, de ez kb. addig tartott, amíg én kiértem az autóig. Mielőtt bement, kapott puszit, aztán sarkon fordultam.

Zsuzsu, Petinek nem kell szemüveg, viszont évente van ellenőrzés, mert én és az öcsém is szemüvegesek vagyunk.
Na én itthon nem bírnék cseppenteni. Nekem már az is kész kín volt - pedig Peti viszonylag segítőkész -, hogy mikor szemgyulladása volt, belecseppentesem a szemcseppet.

Ági és
KépKép
 
 


zsuzsu: mekkora már Konsti! :shock:

Szemészet: Marcsinak is rajzokat kellett felismerni a 3 éves kontrollon, meg múltkor a védőnőnél is. Minek a villázás ilyen kicsiknek? :roll:

Enikő: aikido. Lehet, hogy ma én tartom a ygerekedzést, nagyon izgulok... :oops: Csaba jó edzéseket tart, jó sokan is vannak náluk, a gyerekcsoportban is. Párod mióta jár? Ha már jár egy ideje, arcról ismerhetem. :roll:

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Zsuzsu: Bocsika, összekevertem a pasijaidat :) :oops: 8) elnézést kérek....!!!!!!! Hatalmas már Konsti, és Ábi is nagyon édes :)

Norus: Akkor ma lehet h talizunk, mert elmegyek edzeni a párommal (nem röhögni, első alkalom lesz :D ), itt van anyukám, tud vigyázni a kölkekre. Este meglepit kap apuka, ma van a szülinapja, azért jött át anyukám, vigyázni a csemetékre 8)

Ilcsi: Sztem ez bőven belefér, ne aggódj, teljesen normális reakció Lalitól. Itt neked kell erősnek lenni :wink: Majd megszokja a helyzetet, a gyerekek hihetetlen gyorsan formálódnak, és alkalmazkodnak, ne aggódjál, kitartás :wink:

Párom befejezte a konyhámat (már pár napja, csak nem volt időm feltölteni meg kicsinyítgetni a képeket!) Kicsit dicsekszem ha nem baj :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kép

Ahol a mosógép van azt még januárban csináltattam a karnissal. A Hűtőtől ide ahol a beépített sütő van ez az új rész amit a párom csinált. :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok :lol:
Ceniko
Faddon laktunk előtte Szekszárdtol 20 km-re.
Hétfőn megyünk dokihoz,nagyon izgulok,kicsit félek.
Voltam már méhen kivüli és nem szeretnék megint ugy járni.
Nagyon izgulokkkkkkkkk :shock:
A nagyobbik fiam 7 éves /jövö honapban / kisebbik 4 éves.
képet rakjak fel??huuu hát megprobálom Kép Lacko és Dániel Kép Család :)
 


Gigike, örülök, hogy tettél fel képet! Egyébként Ági vagy, vagy Brigi (vagy egyik sem)? Csak kíváncsiság.

Ági és
KépKép
 
 


Ági vagyok :lol:
 


Csajok, köszi a biztatást mindenkinek! Az első hét után nem gondoltam volna, hogy majd csak ezután jön a neheze. :shock:

Enikő, tök jó lett a konyhád, jaj de irigy vagyok rá!!! :D Szép a bútor nagyon, előre lerendelt lapokból rakta össze apátok, vagy hogy?

Zsuzsu, szépek a fiúk, istenem Konsti is már milyen nagyfiú!!! :shock: :D

Mi benyaltunk egy tüszős madulagyuszit, megjártuk délelőtt az ügyeletet, tegnap délután óta lázas volt Lali, éjjel majd 40 fokra ment fel a hője. :( Kapott Cefzirt vagy mi a csodát, még sosem szedtünk ilyen gyógyszert. :shock: Az a szerencse, hogy a saját doktornénink volt az ügyeletes. Bölcsibe egész jövő héten nem mehetünk.

Kép
 
 


Gigike, köszi a választ. :)

Szilcsi, Lalinak javulást! A bölcsi "előnyei"...

Ági és
KépKép
 
 


Gigike!
Szépek vagytok! :wink:

Enikő!
Nagyon jó a konyhád, párod nagyon ügyes! :lol:
Milyen volt az edzés? :?:

Szilcsi!
Jobbulást!
Mi már kaptuk ezt a gyógyszert, az ügyeleten pont. :cry:

Karmen, Szilde!
A Lidlben a 100%-os almalé 1 liter 100 ft.
:wink: Nekem izlik! :lol:

Zita

Kép
Kép


Zita, köszi!! Megprobáljuk ha még lesz mire megyek.

Gigi! Szép a családod nagyon!

Szilcsi! Sajnálom már megint betegek vagytok, mielöbbi gyógyulást Lalinak!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Zita!Karmen!
Köszi.:)Épp néztem.:):)
A Tescoban is van most akciós alma. meg narancs 100%-os,de az 129 Ft, ill. később 145 Ft
Csak azért írom,hogy ha a Lidl-s elfogyna... :wink:

Üdv az újaknak!Szépek a gyerkőcök!:)

Enikő!
Milyen fából készült a k. bútor?Natúr vagy lakkozott?Szerencsés vagy,hogy megoldjátok házon belül..:):)
Klassz a konyha.Én is álmodok magamnak egyet...:)

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


sziasztok
köszönöm mindenkinek,arik vagytok :lol:



szilcsi lalinak gyogyulást,a cefzil nagyon jó,mi is mindig azt kaptuk ha betegek volunk.

amugy nem tudom érdekel -e valakit a homeopátiás szerek.mi immunerősittőnek ezt szedjük és elmondom két éve nem voltak betegek a srácok.enyhe megfázásnál több sosem volt.ezt ősztől adom nekik egész tavaszig.és nem drága.ha valakit érdekel leirom a nevét.
 


Gigi: Nagyon szépek vagytok,de télleg. A legnagyobb gyerkőcöd (Lackó?) már iskolás??? Hova jártok isibe/oviba?
Mit adsz a fiúknak homeóbogyót? Nálunk Béres csepp meg az Ökonet grépfrútmagolaja a nyerő, de mi sem voltunk betegek amióta együtt vagyunk a párommal. :D Nálunk a szauna vált be, heti 1x belököm őket 10 percre, és nem betegek :)

Szilde, Ilcsi: Bútorlapból (korpusz) készült a konyha, a lehető legolcsóbban próbáltuk kihozni, így cakkpakk 60 000 ft volt az anyag. Bementünk a Karnishoz és kértünk egy mérettáblázatot, a "gyári" méretek alapján számolta ki és tervezte meg Karesz a bútort. Nincs benne semmi egyedi méret, mert az lényegesen drágább lett volna. Na szal a gyári szabvány méretekből alkotta meg, de hát azokból is óriási a választék :). Kiszámolta miből mennyi kell, és a Karnisnál megrendeltük a bútorlapokat, legyártották, ő rakta itthon össze, rávasalta az élvédőt minden.... És amikor megvolt az alap (hátulja, oldala, polcok és már állt a bútor) akkor megrendeltük a frontokat, meg összerakta a fiókokat :) ! A fogantyúkat az Onixnál vettük meg mert ott jóval olcsóbb volt, ugyanaz, mint a Karnisnál. Úgyhogy most nagyon képben vagyunk, mi hol a legolcsóbb :D


Zitaa: Jó volt az edzés, kipurcantam :D Nagyon mennék hétfőn is. Ha meg tudom oldani a gyerekeket megyek is :D

Norus: Láttalak ám az edzésen, csini vagy abban a ruciban :wink: Régebben az Anna tartotta a gyerek edzéseket, nem? Párom 2,5 éve jár....tuti hogy ismered arcról :)

Szép napot :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Gigike: Szépek vagytok nagyon, üdv. itt! Echinaceat vagy Oscillot adsz a fiúknak? Esetleg valami harmadikat? Érdekel :)
Merre felé laktok? Hova járnak oviba/suliba a fiúk?

Szilcsi: Jobbulást Lalinak! Bőgés valamikor biztos van, nekünk az oviban is mondták. Ha nem sír első héten sír a másodikon vagy később....előbb utóbb jön a sírás :( Ezzel jár. Majd ezzel nyugtassatok engem is jövőre :) Addig is sok erőt neked az "elengedéshez"!

Zsuzsu: Édesek a fiúk, hú mekkora Konsti is már!
Pupillatágítás egyáltalán nem gáz, jól szokták viselni, a lefogás a macerás.

Enikő: Pilates a Százszorszépben van, kezdő csütörtökönként 18 órától. Most nem fogok tudni menni, de a köv. héten szeretném megnézni.

Nórus: Te tartottad az edzést? Milyen volt?

Bea
KépKépKépKép
 


Pilates a Játékdzsungelben is lesz:
http://www.jatekdzsungeljatszohaz.hu/in ... &Itemid=31

Lehet, hogy ezt kedden ki is tudnám próbálni. Kíváncsi vagyok.

Eszti: A fenti linken ír róla pár mondatot.

Bea
KépKépKépKép
 


Bea: Nem tudsz Pilatesre árakat? Pl ha a Játékdzsungelbe mennék, akkor ha a gyerekeket addig benyomnám játszani, nennyibe kerülne?
A Százszorszépben mennyi annyi? :)
A karate 4000 ft/hó, heti 2-3x. De itt is gondba vagyok a gyerekek elhelyezésével. Mondjuk jó lenne megtanulni legalább alap fokon karatezni, bár apácska sokat tanít, aszonta könnyen tanulok és ahhoz képest, hogy nő vagyok és nem is nagyon verekedtem még, egész erőseket ütök :D :oops: :lol: Mondjuk én nagyon élveztem a pénteki edzést, abszolút nekem való lenne a karate :oops:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Néhány kép a tegnapi sportos családi napról:
Karesz és Vius nagyon nézik ahogy a zöld csapat versenyez: Kép

Kis ember a nagy kapuban :)
Kép

Marci (narancs felsőben középtájt) a zöld csapat tagja volt :D 3.kok lettek (6ból :D)
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Karatét én is imádtam (jiu-jitsu) csak a csipőm miatt abba kellett hagyni másfél év után, régi probléma volt, de ott erösödött:(

Pilates karikát láttam akciósan Interspar magazinban, nem tudom keresett-e most valaki ill mi a jó ár, csak rémlett sokan jártok ilyenre.

Enikö! Hol voltatok családi napon? Ez volt a Nagycsaládosok programja, mert fél füllel hallottam most valamelyik hétvégén tesomék is mennek.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen: Sajnálom, pedig a küzdősportok nagyon hasznosak....
A Karate klub szervezésében volt a családi sport nap, a nagycsaládos buli jövő szombaton lesz, arra is megyünk :wink:

És mennyi a Pilates karika az Interspar újságában?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsuzsu!
KONSTANTINNAK NAGYON SOK BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!Képeket várjuk! :D


Szilcsi!
Jobbulást Lalinak, remélem már jobban van! :D
Bölcsiről még nincs tapasztalatom, de biztos nagyon nehéz erősnek
lenni. Az anyának is bele kell rázódni nem csak a gyerkőcnek :wink:

Enikő!
Okéka, mármint összehozni a talit a tieddel, remélem hamar meggyógyulnak SZilcsiék és mehetünk :wink:
A konyha szuper! :shock:

Zsuzsu!
Te jó ég Konsti már ilyen nagy? Még nem rég adtam a kis nadrágot 5 vagy 6 hónaposan kerested :lol:
Boldog Szülcsinapot neki!!!

Karmen!
Nálatok rendbejött a széklet kérdés teljesen?

Valaki szokott rendszeresen járni a százszorszép gyerekházba? Valaki tud valamit ajánlani? A múltkor volt nyílt nap, de lemaradtunk
a falovacskáról és másról is csak a játéksziget maradt.

Anikó
Kép
 
 


Halihó!

Lali jobban van, már egy napja nincs láza, de még fáj a torka, sokat sír éjszaka és mutat a szájába, mondja hogy szúr. :( Egyébként meg pörög egész nap, szegény menne a játszóra, de hát ugye így nem vihetem, nehéz itthon lefoglalni. Szerdáig tuti szobafogságra vagyunk ítélve. :roll: Utána meg megyünk haza anyuékhoz, hogy ne üljek itthon egész nap egyedül vele.

Anikó, mi jártunk tavaly egy jó ideig falovacskára, délutánonként volt fél 6-fél 7-ig asszem, szuper volt, nagyon szerettük, csak aztán jött az ősz, a betegségek és elmaradtunk. Zsoltinak begyógyult a feje?

Zsuzsu, Konstinak boldog szülinapot!

Karmen, tényleg, Norbinál rendbe jött a kaka-dolog?

Csajok, nem tud valaki marosi homokot kiszállítással? 1 köbméter kellene a héten a Sárgára, illetve 2-3 hét múlva jó minőségű termőtalaj is kéne szintén kiszállítással.
Enikő, nektek volt homokotok, jól emlékszem?

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: