Új privát üzeneted érkezett!

Rég tettem fel képeket:
Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


KISMAMA VAGYOKKKKKKKKKK
JUHÉJJJJJJJJJJ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 


Gigike: szépek vagytok! Üdv itt! Gratula harmadikhoz! Mi az a homeoptáiás szer, amit adsz nekik? Engem érdekel!

Szilcsi: jobbulást Lalinak!

Enikő: Na, én meg nem láttalak :oops: :oops: , igaz, nem értem rá odaátra figyelni egyáltalán… Nem én tartottam az edzést, még kértem segítséget attól a sráctól, aki már sokszor tartott nekik, elvileg most pénteken már én jövök… Igen, Anna kezdte el az edzéseket, csak felköltözött Pestre a pasijához, ezért át kellett vennünk, elég nehézkesen tudjuk megoldani, de muszáj megpróbálni, ha már összejött ez a kis csapat. Ma este is megyek, majd figyelek nagyon! Más: Az ökonetes grapefruitmag-cseppeket hogy adod a gyerekeknek (mennyit, milyen gyakran)? Rá van írva, hogy egy hónapnál tovább nem javasolt szedni folyamatosan. :roll:

Nóra
KépKép KépKép
 
 

 
 

Szilcsi!

HA más nincs a homokra, akkor sétálj fel az Öreg Körössytől a parti uton a strandfelé olyan 150 métert kb. Lesz ott egy hatalmas ház , a pasi ott lakik, teherfuvarozó és kifejezetten marosi homokkal és fövennyel foglalkozik. Régen ez volt a vasutas üdülő. NAgy üvegablakok, szinte az egész ház ablakból áll, és tuti tele van virággal, tavasszal még nem volt festve ház. Felső szinten erkély van. HA a ház mellett bemégy a kisutcába akkor hatalmas udvart látsz.
Andi

Andi
Kép
 
 


Enikő: Pilates a Százszorszépben: kedd, csütörtök 18-19; 19-20 500 Ft/óra
Játékdzsungelben: kedd, csütörtök 17:30-18:30 első óra ingyenes, utána 3000 Ft/5 alkalmas bérlet és közben a gyerkőcök féláron játszhatnak, itt nem biztos hogy holnap már lesz óra, de majd vissza fog hívni valamikor a hölgy akivel beszéltem ha kiderül, hogy lesz e

Ma nem aludt Levi egy percet sem délután. Jó kis délutánunk és esténk lesz! :cry:

Bea
KépKépKépKép
 


Sziasztok! :)

Megvagyunk ám mi is! :D
Csak lusta disznó vagyok írni, de mindig olvasok!

Ilcsi :)
Ezek a képek már a Sárgán készültek? :D
Jól sikerült a sütögetés?
Lalinak jobbulást!!!

Amit ír Mucska, szerintem nagyon közel lehet a Ti nyaralótokhoz! :D

Na, akartam még írni (meg képeket is rakni, el ne felejtsetek :lol: ), de a csajom reklamál elég intenzíven :shock: , szóval megyek....

Később próbálok jönni..

Kép
Kép
 


Mucska, köszi, ez tényleg ott lehet valahol a miénk közelében. Ki is megyünk lehet holnap délután, kisétálok a kölkeccel és megkérdezem. :D

Zitus, igen ott készültek, tegnap megvolt az avatás, istenien belakmároztunk. Én vettem a hozzávalókat+pácoltam, fűszereztem+muffint sütöttem, anyuék hozták a zöldséget, apukám sütött. Kaptunk tőlük egy kerti grillt ajándékba. :D Ha már lett kertünk... :lol: :wink:
Párom csinálja a kertet, folyamatosan hordjuk ki a térkövet, azt rakja le, felásott mindent, ha megjön a homok, folytatjuk a kövezést az autó nyomvonalának és a terasz előtt, utána jöhet a termőtalaj és a fűmag. Az idén nem is csinálunk meg mást, majd tavasszal jön az építész felmérni, hogy tudunk hozzáépíteni a házhoz még egy szobát.

Kép
 
 


Szilcsi!
Vettetek nyaralot a Sárgán? De jó Nektek! :wink:

Gigike!
Gratula a babához! :lol:
Engem is érdekel a honeos szer. :wink:
Én most vettem a Pingvinbe akciós most ,a Cebion Multivitamin szirupot. :wink:

Zita

Kép
Kép


Üdv.

Szilcsi, miért is nem viszed le Lalit? Én meg is haltam volna, ha szobafogságra lettünk volna ítélve ilyen esetekben. Levittem játszani...ha nagyon beteg volt, úgysem akart menni, ha meg már akart, az csak jó jel, és lementünk.
Az utolsó képen nagyon nagyfiús a gyermeked.

Gigike, gratula. Kinél voltál, ha nem titok?
Homeos szer engem is érdekelne.

Zitaaa, Peti Béres cseppet kap.

Ági és
KépKép
 
 


Na nálunk sem lehet bent tartani soha a beteg gyerekeket:) Oké, közel 40 fokkal már nem pörögnek, de 39,3-mal még simán. Hát nem bánnám már olyankor sem ha le tudnának feküdni kicsit.

Szilcsi! De szuper, vettetek nyaralót?

Enikö, megnéztem, a Pilates karika 4990ft.

Norbi széklet szinte jó, de rostos leveket nem kaphat. Most mondtam a bölcsiben hogy kezdjék azt is visszaadni. Szoval nem lett meg mi volt hónapokig a bünös, mert már eszik tejet, tojást és a kaka még diéta alatt sem volt jo, de most hogy kapja egy idö után meg visszajavult. Még sokszor krémes, de már nem fosik:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Gigike: nagyon gratulálok :) problémamentes babavárást kívánok :wink: A fiúkról az infókat még várjuk ám :D

Karmen: ma kaptuk meg mi is az Intersport katalógust, láttam benne a karikát. De furi, hogy Mórára előbb kiérnek a katalógusok :shock: Örülök, hogy Norbiszéklet alakul :wink: Hihetetlen hogy egy anya miknek tud örülni :lol: 8)

Ilcsi: Bocsika, nem tudtam beszélni, így is elkéstünk picit az edzésről :oops: Remélem megoldódik a homok kérdés. A kerthez-nyaralóhoz gratula :wink: A 2. képen mikkel játszik Lali? Olyanok, mintha töltény hüvelyek lennének :shock: :D Olyan cép ez a gyerek :)

Norus: Én minden ilyen izét csak influenza járvány avagy takony-köhögés-betegségszezon esetén adok, amúgy nem adok nekik semmit. Esznek gyümölcsöt eleget! De ha adom, akkor 20-25 cseppet/gyerek!
Ma is voltunk edzeni, a párom narancssárga öves (nem ismered????), én még nem bújok karate ruhába, nem vagyok még méltó rá :wink: egyelőre bénázok, de el fog jönni az az idő amikor már menni fog 8) Azé veszett izomlázam volt szombatra meg holnap is lesz érzem :D Anikó nagyon megkínzott,de nagyon élvezem 8) :lol:

Mucska: privi ment :wink:
Jócakát

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsivicz: A falovacska az nagyon szuperjó, azt melegen ajánlom, imádják a babákok :)

Aztán mi a százszorszépbe jártunk tavaly apácskával táncra (társas tánc) de mást nem ismerek ott. Holnap mennek Bogiék a sulival valami előadásra, de igazából sztem el kell menni és megkérdezni, milyen programok vannak ekkorka csemetéknek :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Zsivicz: http://www.szazszorszepgyermekhaz.hu/ke ... hp?oldal=5

Szilcsi: Gratula a nyaralóhoz :) Lali meg tiszta anyukája, de ezt biztos mindenki mondja :)
Mi is néha lemegyünk a Sárgára, tegnap is voltunk, majd egyszer jól meglátogatunk :D

Képzeljétek tegnap Levi felkelt reggel 7-kor, fél 4-től 4-ig aludt a babakocsiban, és este sem tudtam lenyomni, pedig már szó szerint rá is feküdtem hogy maradjon egy helyben és aludjon, de pörgött mint a propeller. Fél 11-kor !!!!!!!!!!!!!!!!!! aludt el....hát totál leamortizált :( Remélem ma alszik.

Gigike: Boldog babavárást!

Bea
KépKépKépKép
 


Sziasztok!


Segítséget szeretnék tőletek kérni.
Szegeden hol lehet olyan csecsemőmérleget kölcsönözni, ami grammot is mér? A tefalnak van ilyen mérlege. Vagy valakinek esetleg eladója van? Vagy kölcsönbe? S.O.S keresek ilyen mérleget!
 
 


Szerika!
A védőnő nem tud adni? Nálunk tőle is lehetett kölcsönözni, pont Tefalt. :wink:
Egyébként régen a Micimackóba lehetett, a Kisteleki utcában van. :wink:

Zita

Kép
Kép


Szerika!
Nekünk is a védőnőnk foglalkozott ezzel, ő adott nekem telefonszámot, de sajna már nincs meg a szám. :( Védőnőd nem tud segíteni?

Enikő, nekem is eszembe jutottál a katalógust nézegetve, a Pilates karikáról. :D Az nem töltényhüvely, te! :lol: A fene se tudja, mi a neve, valami karó vagy mi a szösz, fából van. Apa vette, de minek?! Gőzöm sincs. :roll: Tiszta olyan, mint a Stephen King-regényekben a karó, amivel átszúrják a vámpírok szívét. :lol:

Bea, Lalit csak addig mondják rám hasonlítónak, amíg meg nem látják az apjával. :roll: Mint két tojás kábé. Ha együtt vagyunk hármasban, mindenki el van ájulva, hogy tiszta apja a gyerek.
Hogy aludt ma Levi? Istenem meg is őrülnék, ha Lalinak kimaradna a délutáni alvás... :shock: Elképzeltem, ahogy ráfekszel Levire... :mrgreen: hihihi

Exi, amíg fertőző beteg a gyerekem, nem fogom levinni a játszótérre, hogy másra is ráragasszuk. :? Amíg lázas, akkor meg azért nem, elég nehezen viseli Lali a lázat. Én is utálom, hogy más leviszi a gyerekét betegen és a homokozóban ráköhög az enyémre meg a taknyos kezével a gyerekemet meg a játékait fogdossa. :roll: Ha jobban van, persze boltba babakocsiban, meg a ház előtt motorozni lemegyünk, de azért az csak nem ugyanaz, mintha a játszón rohangálna 2-3 órát.

Gigike, gratulálok! Hány hetes vagy akkor most? Kinél voltál?

Köszi a gratulákat, igen vettünk egy nyaralót a Sárgán. :D Nyáron majd lehet jönni garázdálkodni. :wink: :lol:

Mi is Béres cseppet szedünk, Cebionnal, most hat hetes kúrában vagyunk benne, csak most emelt adagban megy a C. Lali már jól van, még taknyol picit, de már nem fáj a torka. :D

Kép
 
 


Andi!
Köszi szépen még egyszer, hát ez a koma feleannyiért hoz homokot, mintha cégtől rendelném. :shock: :lol:

Kép
 
 


Köszi Zita, Szilcsi az ötletet! Őszintén szólva ez eszembe se jutott. De mindjárt hívom is. :D
 
 


Szerika!
06 20 318-5589 én ezen a számon kölcsönöztem, házhoz hozzák és el is jönnek érte,úgy emlékszem 2000 ft/ hó volt anno!

Szilcsi!
Mikor bölcsiztek? Most így a beszoktatás is csúszik? Vagy jövő héten már élesben megy és otthagyod egész napra? Mikortól dolgozol? Nekünk még semmi infónk, jövő héten már bemegyek és megkérdezem,hogy mikor kezdünk!

Gigike!
Gratulálok és boldog babavárást! Első baba?


Üdv.

Szerika, gratula Dórához. Bocsika, hogy csak most... Minden jót nektek!

Szilcsi, hát én nem így vagyok vele...ennyire nem óvom. Mondjuk, ha nagyon beteg, eszébe sem jut a gyereknek se menni sehova, de ha csak köhög és kicsit taknyol, és mehetnékje van, én megyek.

Bea, remélem, ma jobb napod lesz. Nálunk most hisztinap van.

Ági és
KépKép
 
 


Enikö! Ált minden katalógus késöbb ér ide mint Szegeden, legalábbis anyuék több nappal elöbb megkapják Alsóvároson mint mi Mórán.

Szilcsi! Örülök hogy Lali jobban van!

Én sem zárkozom be a gyerekekkel akkor sem ha betegek. Jo nem magas lázzal, de amugy ha nagyon is taknyos azért megyünk mindenfele, igénylik. Szabad levegön meg szerintem felesleges a para, nem fog senkit megfertözni, ahogy én sem akadok ki ha taknyos gyerek van mellettünk.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kép

szia,

- eleged van a sok kérdésből (fiú? kislány? hogy hívják?) :?:
- nem tudod megkülönböztetni az ikreket :?:
- nincs névnapi/szülinapi ajándék ötleted :?:

Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, s valahány név a naptárban...

Mind ráirathatod egy body-ra, 2490 Ft-ért bodyval együtt! 8)

comingsoon.baby@gmail.com


Ha tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztetem a gyereket, és még fülbevalója is van, akkor is megkérdezik, hogy fiú vagy lány.... mi a garancia, hogy leesik nekik, hogy a név a body-n a gyereké :lol:
Bocs, csak utálom az ilyen befurakodós reklámokat :?

Egyébként minden nap olvaslak titeket :wink:

Szilcsi!

Kitartást! Réka tavaly 1 hétig vidáman ment oviba (3,5 évesen), a következő héten meg sírt, hogy hozzuk haza, pedig imádta az ovit... csak fejbeverte a dolog végérvényessége. De ez is elmúlt pár nap alatt.
A másik, hogy a vírusok ellen sokat segít még a D-vitamin. Talán javasolják is 3 éves korig télen is.


Bea!

Nálunk is hasonló buli az altatás :)

Enikő!

Gyönyörű lett a konyhabútorotok. A helykihasználtsága tetszik a legjobban.

Anett!

Málnát így utólag is az Isten éltesse!

Edzés: nekem úgy tűnik, most Enéh a személyi edzőm :roll: Nem hagy enni, állandóan loholok utána... itt a tanyán a táv is adott. Simán elmegy több száz méterre. Már a terhesség előtti súlyom alá mentem :shock:
Vendég
 


Anett, köszi szépen. Még azt kérdezném, hogy ez olyan mérleg volt, ami kiírja a grammot is? pl 4320 gramm, így ? mert az enyém, amit kölcsönöztem, az csak úgy írja, hogy 4,32 és ez nekem nem jó, nekem kell végig a gramm kiírás.
A védőnőméknél lehet kölcsönözni, de az drágább és ma megyek megnézni, hogy milyen.
A Micimackóban pedig olyan van, ami nekem nem jó.

Exdeus (Ági), köszi a gratulát :)
 
 


Szerika!
Már megvan a babád? Mikor szültél? Miért kell ennyire pontosan a gramm is? :shock:

Zita

Kép
Kép


Szerika!
Hú,nem emlékszem, de még csak nem is dereng! :oops:


Zita, igen megvan :) egy hete szültem. Egyrészt kis súllyal született (2390gramm) és oda kell figyelnem a gyarapodására (bár az étvágyával nincs gond), egyébként meg a tej mennyiségem miatt kell mérni, mert nincs elég. Bent a klinikán ugye az volt a cél, hogy minél hamarabb kiengedjenek, ő gyarapodjon gyorsan, és ezért rendesen kapott pótlást, de most át szeretnék állni a szopizásra és emiatt tudnom kell, hogy mennyi tejem van. Hát nem egyszerű a dolog, de küzdünk...
Köszönöm mégegyszer a mérleges infókat.
 
 


Szerika!
Hát akkor én is gratulálok a babához! :lol:
És mielőbbi gyarapodást! :wink:

Zita

Kép
Kép


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy Nektek az autó biztonsági ülése fixen áll a kocsiban?
Szandinak egy nem túl drága ülése van, de jobbra-balra mozog az űlésen. Akár 10 centit is, ha megtolom. :shock:
Amúgy nem szeretem ezt az üléstr, ugy hogy néztem használtakat de szerintetek a Römer vagy a Maxi-Cosi a jobb?
Köszi
Zita

Kép
Kép


Szerika: Én is szívből gratulálok a babához :) Előbb jött picit, hogy ilyen picike? Gyors gyarapodást és jó egészséget nektek :) Képeket kééérünk :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zita a mi összes ülésünk valamennyire mozog..... Főleg Zazáé elég bosszantó valóban, de nemtom ez mennyire márkafüggő, nekünk mind más márka és mind egyforma car :evil:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


szerika,
sztem megéri megvenni azt a mérleget, főleg ha több gyerekben gondolkozol ... akár használtan is. nekünk van és megszolgálja az árát. a tefal nagyon jó és pontos és megbízható. de ha kölcsönzöd, akkor az többe fog kerülni, igaz nem egyszerre kell kiadni az árát.
Vendég
 


Zita!
A mi ülésünk az nem mozog még fél centit se,egyáltalán nem mozog, mintha lebetonozták volna. Römer a típusa és szerintem nagyon-nagyon jó és biztonságos!


Ülés. Nekünk 3db van és mind mozog. Szerintem attól függ hogy az öv mennyire feszes a kocsiban, mert ha olyan mint anyukámé, vagyis ha kihuzom és megállitom valahol akkor utána már ráhuzni 1cm sem lehet. A mienk meg mindkét kocsi (és a régink is olyan volt) simán huzhatok még az övön, vagyis ha tolom az ülést, akkor engedi. Elvileg ugye erös rántásra az öv befékez, vagyis akkor nem mozdul el a gyerekkel, de ez elvileg... :o

Erika! Gratulálok a babához! Mérlegen én is gondolkoztam Orsinál, de nekem végül az volt a véleményem hogy remélve nem sokáig fogom mérni nem veszek, akkor sem ha nem kapok kölcsön. Végül innen adott valaki, de ha nem akkor meg fizettem volna érte. De persze te tudod mennyi ideig akarod használni.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok.
most van egy kis időm mivel ma festettünk :shock: holnap teszek fel képeket
Lackom 7 éves lesz két hét mulva :lol: és tarjánba jár a kéttannyelvű iskolába.Danim 4 éves tünde téri oviba jár,és kisördög.Elválltam ugyhogy ez a béby az uj páromtol lesz :wink:
Homeopátia: immunerősittésre az echinacea 6D két hétig adni utána a vincetoxicum 6D.felválltva kell adni kéthetente egészen a tavaszig.a kettő immunerősittő kb 3000 forint,de két évig is elég.és nekünk nagyon bevállt.
irok rola többet is de most lépnek kell.
 


Sziasztok!

Haragosi, jól tudod a D-vitamint, de azt szerintem a csontok miatt adják, mert addig még sokat fejlődnek, de nincs ősszel-télen napfény, ami segíthet a fejlődésben.

Szerika, szerintem a 4,32 is jó, mert grammos szerintem ritkán van, ez meg 10 grammban számol ezek szerint (csak kilóban). Max. a macera még pluszban, hogy be kell szorozni ezerrel. Remélem, találsz megfelelő mérleget!

Zitaaa, Petié is mozog, de az övé szvsz azért (is), mert középen van, ha a szélére tenném, "besüppedne", és talán fixebb volna. De ha Peti benne ül, nem szédeleg jobbra-balra. Pedig azért tudunk vezetni. (A tudunkot idézőjelbe kéretik tenni.)

Ági és
KépKép
 
 


Exi!

Azt tudom, hogya csontok miatt adják, de most olvastam egy tanulmányt, ami arról szól, hogy az influenza megelőzésében vaskos szerepe van a D-vitaminnak.
Vendég
 


Sziasztok!!

Szerika!
SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK!!!

Gigike!
Jó egészséget, gondtalan babavárást kívánunk!!!

Enikő!
Mikor megyünk az IKEÁBA???? :wink: :)

Kép kutyus
Kép
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Köszi a mérleg infókat. Már szereztem a védőnőmtől, szerintem egy hónapig fogom csak használni, amíg be nem áll a tejmennyiségem, és emiatt kár lenne venni újat, vagy használtat is akár. Nála volt Tefal márkájú azok mérnek rendesen.
Köszönöm a gratulációkat is.
38 hétre született, nem tudjuk miért lett ilyen kicsi, semmi probléma nem volt. Végülis relatív, hogy kicsi, mihez képest? Egy négy kilós gyerekhez tényleg az. Egyébként meg nagyon életrevaló, egészséges és rengeteget eszik, szerintem gyorsan behozza a lemaradást.

Kép
 
 


Programajánló hétvégére:

Parika fesztivál Dugonics tér:



Október 2.

14.30 Szekérfogatos, dudás, mutatványos nyitómenet, csinnadratta
15.00 Ünnepélyes megnyitó
16.00 Ládafia Bábszínház
17.00 FOLT FORMÁCIÓ koncertje
19.00 DOBOGÓKŐ együttes koncertje
21.00 Táncmulatság, zenél Patyi Zoltán és zenekara

Október 3.

10.00 ? 15.00 Szőke András és Bede Róbert Bográcsszínháza
10:00 Térzene a Hódmezővásárhelyi Katonazenekar előadásában
14.30 Szegedi Ének-Kobzos Műhely koncertje: Régi magyar énekek a Kájoni Kódexből
15.30 Kemény Henrik Bábszínháza: Vitéz László és a többiek
16.30 Csíkszentgyörgyi Székely Góbék: Mü ündönkbe nem így vót - székely humorest
18.00 ROLE zenekar (Csíkszereda) koncertje
20.00 Hodorog András és barátai - Moldvai Táncház
21.30 Strange Party Orchestra

Október 4.
10.00 Térzene a SZTE Zeneművészeti Kara hallgatóinak előadásában
11.00 A pórul járt farkas - székely népmese Róka Szabolcs mesés-zenés előadásában
11.30 Róka Szabolcs koncertje gyerekeknek
14.00 Helyet, helyet nekünk is ha kicsinyek vagyunk is - az üllési Fonó Néptáncegyüttes gyerekcsoportjának bemutatója
15.00 Szent György és a Sárkány - Róka Szabolcs- mese és interaktív játék
15.45 Cuháré táncműhely
16.30 Dufla pofon, Az ördög - színházi jelentek az Impro Stúdió előadásában
18.00 KORMORÁN zenekar koncertje

Továbbá a rendezvény ideje alatt folyamatosan:
Paprikapiac
Mézutca
Kézművesek utcája
Ládafia körhintája
Sárkányölő Szent György - interaktív játék gyermekeknek
Bartha Tóni Csúzlizdája - interaktív játék gyermekeknek


Andi

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu: Isten éltesse Konstit! Nagyon vagány nagyfiú!!!

Szerika: Gratulálok Nektek, sok boldogságot! Gyönyörű kisbaba!

Szilcsi: Azóta jól alszik ismét délután Levi. Másnap behozta a lemaradást, aludt 3 órát!

Bea
KépKépKépKép
 


Zsuzsu!
Nagyon szép tortátok volt és a fiúk és csudaédesek! Nekem Konsti azért nem kiköpött Ábel. De hasonlít az tuti! :D

Szerika!
Gyönyörű kisbaba :D

Mi 19-én kezdjük a bölcsi! :(
Szilcsi!
Amúgy meg vagy elégedve a bölcsivel,gondozók stb.... minden összességében! Írj vmi bíztatót!


Sziasztok!

Szegedi kismama vagyok. Csatlakozhatom hozzátok?
Van egy tündéri kislányom, decemberben lesz 3 éves és május-júniusra várjuk a tesót. Még nagyon az elején vagyunk - orvoshoz is csak a jövőhéten megyek. Remélem, megerősít a sejtésemben, és csupa jó hírt közöl majd.

Mindenkinek csodás napot!
Vendég
 


ma kaptam e-mail-en:


Ne oltasd be magad!
Dr. Sebő Zsuzsanna
Egy internetes napilap gyermekorvos tanácsadójaként hozzám intézett kérdését és az arra adott válaszomat olvashatják az alábbiakban: „6 hónapos fiamat ajánlott-e beoltatni H1N1 vakcinával?

A válasz:
A teljes vírust tartalmazó vakcina használata tilos volt eddig, műhibának számított a csecsemőkorúaknál. Hogy ez a (teljes vírust tartalmazó) új oltóanyag mit tesz majd a csecsemők immunrendszerével, milyen káros vagy súlyos mellékhatásai lesznek, az elválik az idők folyamán (ha lesznek olyan bátrak, akik kísérleti alanynak dobják oda a babájukat), mivel az új oltóanyagot a 3 éven aluliaknál nem is próbálták ki. Még a 9 évesnek sem adnék teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát, csak hasított (split) vakcinát. Kérem, nézzen be a www.natursziget.com lapra, ahol a kételyeimnek is hangot adtam már, bár eddig választ nem kaptam.

Miért ellenzem?
Miért e nagy ellenkezésem az új, úgynevezett pandémiás influenzaoltással szemben?
Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a tömeges vakcinációt!
Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak. Talán Afrikában még használható...
Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze 40 (negyven!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.
Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.
Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.
Ki vállalja a felelősséget?

Mit látok ebből házi gyermekorvosként? Valóban nagyobb a betegforgalom, mint a korábbi évek azonos időszakában, de ennek a megnövekedett betegforgalomnak a 80%-át az iskolából kitiltott, hazaküldött gyermekek teszik ki, akiket valamilyen apró, őszi hurutos tünet miatt hazaküldtek a pedagógusok az ÁNTSZ-től kapott körlevél és a sajtó okozta hecckampány miatti félelmükben.
Nem javaslom az új oltást, mert eddig mindenütt azt oktatták, hogy 3 éven aluli gyermeknek nem szabad teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott. Kipróbálatlanul? Vagy majd most kipróbáljuk? Hát az én unokámon biztosan nem.

És a terhesek?
Veszélyeztetett és az elsőként oltandó csoportba tartoznak a terhesek. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinával nincsenek vizsgálatok, mi több, eddig tilos volt így oltani. „Nem lesz olyan gyártó cég, amely leírja, hogy terheseknek ajánlja, hiszen nem áll rendelkezésre elegendő információ, ugyanakkor tudjuk, hogy az influenzával járó lázas állapot megnöveli a szövődmények kockázatát” – mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos. Ennek ellenére az első ütemben oltandók közé sorolták a várandósokat, méghozzá az ingyenes oltással (teljes sejtes vírus!).
Most akkor olthatók? Vagy kinek a felelősségére olthatók a várandósok? Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?

Nem javaslom
Nem javaslom az oltást, mert az ingyenes oltás mögött komoly anyagi érdekeltségek vannak, aminek a jelei már kiszivárogtak. Ehhez csak idézek: „Hát mindennek ára van” – derült ki Németh Zsoltnak, az Omninvest Kft. szóvivőjének szavaiból. Öt éve – amikor a madárinfluenzától volt hangos a világ –, 15 évre szóló szerződést kötött velük a kormány. Eszerint 2 milliárd forint állami pénz ütötte a cég markát, amit saját 1 milliárd forintjukkal fejeltek meg, és fejlesztették ki a madárinfluenza elleni védőoltás technológiáját. Akkor ugyan elmaradt a világjárvány, ám a szakemberek kijelentették: csak idő kérdése, és törvényszerűen jönni fog...
„A cég persze nem veszi jó néven a szerinte igazságtalannak tartott bírálatot, hogy állami pénzen él. Úgy tartja: a fejlesztésre három éve kapott 2 milliárdért már megdolgoztak azzal, hogy 1100 forintért szállították le minden évben a szezonális influenza elleni oltást.” Azt az oltást, amelynek jó része évről évre megmarad, kárba vész.
Nem javaslom az oltást, mert nem véletlen, hogy hiányoznak a hiteles szakmai vélemények. Sem az infektológiai szakmai kollégium, sem az oltási tanácsadó részéről, sem a László Kórház infektológusaitól nem lehet állásfoglalást olvasni, hallani sem a szakmai lapokban, sem a médiában.
Köztudomású, hogy az influenza elleni oltottságban az egészségügyi dolgozók, köztük az orvosok a sor végén járnak, azaz nem oltatják magukat. Ez az adat megállja a helyét egész Európában. Ugye, senki nem gondolja, hogy valamennyien felelőtlenül gondolkodó, tudatlan emberek?
Talán azt tudnám tanácsolni a bizonytalan laikusoknak, kérdezzék meg háziorvosukat, de ne arról, hogy ajánlja-e az oltást. Hanem kérdezzék ezt: „Doktornő, doktor úr, Ön beoltatja magát? És a gyermekeit, az unokáit?”
Jelen sorok írója egészen biztosan nemet fog mondani. Nem adok be teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát!

Dr. Sebő Zsuzsanna
gyermekorvos

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Valahol olvastam, hogy a 1976-ban volt már egy sikertelen
sertésinfluenza-oltóanyag kampány, ami több száz ember idegrendszerében
okozott helyrehozhatatlan kárt, miközben sokakat megbénított. Az orvosok még nevet is adtak a tünetnek: /Guillain-Barre szindróma/. Nem tudom, miért nem a Mérgező-Védőoltás szindróma nevet kapta - talán túl beszédes elnevezés lett volna. :evil:
Vendég
 


Üdv.

Nálunk Peti csak "sima" influ elleni oltást fog kapni. Öcsém,Feri és anyukám kapnak H1N1 ellenit is, illetve anyukámék a cégén keresztül valami kombinált vakcinát kapnak...

Ági és
KépKép
 
 


Szerika. Nagyon gyönyörű ez a baba :) Gratulálok mégegyszer! Legyetek egészségesek és gyarapodjatok :)

Heni: Üdv itt, mesélj a Bogiról! Miket tud már, mentek majd oviba? Melyikbe? Merre laktok? Gratula a tesóhoz :)

Norus: Ha józan paraszti ésszel átgondolod a doktornőnek minden szava igaz! Jó hogy bemásoltad :wink:

Zsuzsu: nagyon szépek a fiúk :) Konstinak gratula a szülinapjára :) Én ma voltam az Ikeába :P Hoztam neked katalógust! :wink: Összesen 6ot kaptunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak 2 jár fejenként, és mondtam, hogy hát 3an vagyunk (Vius volt velünk), de ő nem számított egy főnek sem :shock: Így 4 darabot nyomott a kezünkbe az ürge, aztán a Karesz visszament még 2ért kifelejövet :roll: :D
Nemtom mikor mennyünk? :)

Mi jövő héten befekszünk Viussal a Bethesda kórházba, kb 1 hétre kivizsgálásra! Nem vagyok feldobva, meg fogok őrülni összezárva ezzel a kisördöggel, meg a többi gyerekem nélkül...de muszáj.... A viselkedés zavart, epilepsziát, általános állapotot mindent megnéznek majd, neurológus, pszihológus, pszihiáter mindenki megnézi VÉGRE. És nemcsak ránézésre mint Szegeden, hanem rendesen, altatásos EEG minden lesz... Nem értem hogy erre itt a magyar orvostudomány fellegvárában Szegeden miért nincs lehetőség, vagy egyáltalán miért nem jutott eddig a kezelőorvosunknak eszébe?????
És valszeg lesz új MRI vizsgálat, ugyanis amit itt Szegeden csináltak nem teljes, egy csomó agyrészről nincs fotó/videó, és főleg olyanokról nincs ami az epilepszia szempontjából a legfontosabb. Úgyhogy van a SOTE-n egy írtó jó szakember aki RTG meg MRI zseni és nagyon jó az epilepszia témában.
És a főorvosasszony akinél voltunk nagyon jófej volt, olyan belevaló, agilis, nem zárkózott el az újabb és újabb gyógyszerek kipróbálásától (sőőőőőőőőőt ajánlotta az újabb gyógyszerek sorba kipróbálását, megkeresni azt amelyik majd hat!!!!) úgyhogy a rengeteg várakozástól eltekintve (de az itt is van, 1 napi hideg élelemmel megyünk a dokihoz) nagyon jó véleménnyel tértünk haza! Majd bővebbet kb 2 hét múlva ha túl leszünk a nagy kivizsgáláson! :D

Megyek mert naon álmos vagyok, kipurcantam....
Puszka jóéjt :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nóri! Nagyon köszönöm, eddig is ellene voltam, most meg pláne. Norbinak ingyen lenne, nekem is valszeg a cég majd adná (legalábbis az influenzára szokták) de én azt sem kértem, ezt meg föleg nem!!

Enikö! jobb lesz nektek ha ott hozzáértök alaposan kivizsgálják!

Kép

Kép

Karmen
 
 


norus
köszi hogy ezt a cikket ide felraktad.én is ellene voltam idáig de most mégjobban.
tegnap voltam dokinál,de nem látják a babát :?
nagyon elbujt???? :roll:
 


Sziasztok!

ceniko
Bogi decemberben kezdi az ovit. Elméletileg 18-án mehetne, de úgy gondoltam, mivel utána jönnek az ünnepek, téli szünet stb. így csak januárban viszem őt el. Nagyon életrevaló kiscsaj. Rengeteget beszél, mondókázik, énekelni-táncolni szeret a legjobban. Ja, meg anya cipőiben járni, és lenyúlni a sminkkészletet és persze kipróbálni egytől-egyig.

Lányok! Tudnátok nekem jó nőgyógyászt-szülészt ajánlani? Illetve ki ismeri Hodoniczki László doktor urat?

Előre is köszönöm!!!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron